20 července, 2024

Výmarská Evropa

Ve včerejším článku jsem vypsal celou řadu překážek, které brání jakékoliv změně, i když existují volby a co víc, i když nejsou vůbec cinknuté. V Británii skončili Konzervativci, nastoupili Labouristé a zavedou přesně to, kvůli čemu voliči Konzervativce vypráskali. Brity trápila migrace, zhoršující se životní úroveň, výpadky v systému zdravotnictví, dlouhé čekací lhůty na doktory, nerostoucí ekonomika… a teď za to dostanou muslimskou ministryni spravedlnosti, pro kterou je podle jejích vlastní slov „víra je středobodem jejího života.“ Nový britský premiér má sice židovskou manželku, ale právě nová ministryně spravedlnosti zase podporuje bojkot Izraele…

Ve Francii zase, aby Macron udržel od moci „fašistickou Le Penn,“ spojil se s levicovou frontou, která má v programu mnohem horší věci, než o čem by Le Pennová jen snila. Co trápí voliče ve Francii? Ano, milé děti, trápí je migrace, propad životní úrovně, zhoršující se zdravotnictví, nerostoucí ekonomika… a co za svojí volbu dostanou? To uvidíme v příštích dnech. Nebude to hezké. Macronovi jeho taktika totiž zřejmě vyšla. Sice se musel spojit s islamisty, ale bude mít většinu ve parlamentu.

Podpora války samozřejmě pojede dál.

Hele, já jsem včerejší článek nepsal proto, abych podpořil škarohlídy, kteří tvrdí, že se vskutku nic nezmění. Já jsem ho psal, protože se něco ZMĚNIT MUSÍ, protože jinak dopadneme stejně jako v Británii nebo Francii. Německo se připraví, to bude následovat vzápětí. Jak poznáte, že žijete v Pákistánu? Inu, váš starosta má pákistánské jméno…

To nejhorší v Německu vyrobila Výmarská republika. To bylo přesně jako dneska. Vlády se střídaly jak na běžícím pásu, ale nic se nikdy nezměnilo. Situace obyčejných lidí se pořád zhoršovala, papaláši byli čím dál arogantnější, ve skutečnosti rozhodovaly finanční kruhy a dobové korporace, které měly mnohem větší vliv než zvolení politici… a nakonec z toho byla válka proti Rusku. Demonstrací tehdy bylo… dokonce se do demonstrantů střílelo i z kulometů… Už tenkrát samozřejmě označovali demonstranty za různé nedemokratické bojůvky a slušní lepšolidé se proti nim vymezovali tím, že se spojili s Hitlerem…

Všechno už tady máme. Lepšolidé se musejí spojovat s Dozimetry, musejí zavírat oči před rostoucí řadou mrtvol, musejí podepisovat protinárodní dohody (migrační pakty, zelené úděly), naše průmyslové Porýní už je také demilitarizované a rozhodují o něm mocipáni z Brusele…. každopádně není naše. Premiér musí lhát, aby zakryl neradostnou skutečnost a potřebuje svého Goebelse, který by zmírnil následky (bohužel nesehnal všeho schopného démona propagandy, ale jen všeho schopného blbečka), i demonstrace jsme už měli a demonstranti byli lepšolidmi prohlášeni za tu nejhorší spodinu. Fiala se musí spojovat se stále horšími gaunery, aby se udržel, musí všechny házet do jednoho ruského pytle a z jeho kroků celkem jednoznačně vyplývá, že životní úroveň se bude zhoršovat, zdravotnictví půjde do háje, ekonomika neporoste, jen podpora válce zůstane beze změny.

Macron se také musel spojit s tím nejodpornějším na politické scéně…

V sázce je prostě příliš mnoho. Spousta vlivu, spousta peněz, spousta velmocenské prestiže. V sázce je posledních třicet let liberalismu, jeho „drang nach Osten,“ jeho vymakaná propaganda, všechno. Teď hrozí, že se to sesype. Jednak kvůli ruské odolnosti, jednak kvůli Trumpovi a jednak kvůli tomu, že se stále nepodařilo úplně vymýtit zdravý rozum.

Není náhoda, že jediný, kdo se v Evropě staví proti, je premiér Maďarska, které má docela dobrou zkušenost, čeho je Rus schopen, když ho doopravdy naštvete. Mimochodem… víte co by bylo pro současnou Evropu typické? Kdyby se teď ustavila silná evropská frakce Patriotů a zase se rozpadla, protože partneři z Francie či Holandska by byli zděšeni Orbánovou iniciativou… on prý teď bude dál jezdit po světě a jednat o míru… Už je na cestě do Číny. Další bude zřejmě Turecko, Saúdská Arábie, Brazílie… u Trumpa byl nedávno a nejspíš mu poreferuje, až to objede.

Ale přestavte si, kdyby to vyšlo. Máme po amerických volbách, které vyhrál Trump a mírová smlouva mezi s Ruskem a Ukrajinou se podepisuje v Budapešti ještě před koncem maďarského předsednictví v Evropě. Ceremoniálu je, kromě velmocí, přítomen i Babiš, ať se Fiala třeba vztekne, je přítomen nový rakouský premiér Kickl, je přítomna Le Pennová, ať si Macron pukne žlučí a Scholz s Tuskem sedí někde u hajzlíku…

Šance není velká…

Ještě totiž může přijít útok pod falešnou vlajkou na Olympiádě, může přijít nějaký ukrajinský útok, který ruského medvěda definitivně vyprovokuje, kolem Pardubic pořád není žádná protivzdušná obrana, Foltýn už má vyzkoušené reakce veřejnosti na ruskou stopu při zapalování autobusů, takže už ví, že dezoláti mu sice nevěří, ale líbodémo mu žerou každé slovo. Vítek ustál střelbu na fakultě protože i někteří rodiče postřílených dětí jsou na jeho straně… Liberálové mají ještě hodně možností.

Naše školství se pomalu přestává lišit od muslimských medres… Také je určeno k vymytí mozků a nainstalování kvazináboženské argumentace. Věřte autoritám, věřte vědcům a hlavně nepokládejte žádné prokleté otázky.

Když ve výmarském Německu začalo hrozit, že by obyčejní lidé mohli i zvítězit, mocní si vybrali bastarda, kterého podpořili. On jim slíbil, že jejich majetky nechá na pokoji a zahojí se výhradně na Židech. Pořádek zavedl raz dva, koncentráky také. Moment, tohle už v Evropě také máme. Už také přijdete o majetek jen tím, že jste Rus. A také to začíná tím, že vás začnou různě šikanovat. Třeba tím, že ze dne na den začnou vyžadovat biometrické pasy a bude jim jedno, že většina Rusů, která je u nás, nemá k Putinovi zrovna přátelský vztah… a Putin jim to už dvacet let říká – nevěřte Západu, nikdy vás nebudou považovat za sobě rovné.

Každý Rus totiž může za to, že je Rus. Sice tam mají tuhou diktaturu, se kterou obyčejný Rus nemůže nic udělat, ale i ta poslední ruská turistka může za to, že Putina ještě nesvrhli a nerozpadli se.

My teď prostě musíme bojovat. Musíme zatnout zuby, musíme vydržet. Jinak to skončí přesně jako skončila Výmarská republika. Nejspíš nebudeme mít čas až do našich parlamentních voleb. Ty americké jsou totiž dřív. Do té doby se všechno stane. Všechny pokusy o velkou válku, všechny pokusy o upevnění pozic v Evropě, veškerá propaganda… v příštích šesti měsících budou nasazeny všechny zbraně, které líbodémo ještě zbyly. V mediálním prostoru i na ukrajinské frontě.

Měli bychom se na to připravovat a držet Orbánovi palce.

Ale měli bychom se připravit i na to, že to dopadne blbě.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

407 thoughts on “Výmarská Evropa

 1. Pár slov k článku. Rusko, dostalo svolení odebrat Francii kolonie. Až to bude hotové, z Francie bude takovéj velké cigánšoft. Z Německa se ušije eurubáška na medvědovu zadnici. Ještě můžeme ukázat, že nejsme úplní dementi, co tady celý den poplašňákují a sbírají drby.

 2. Obyvatelé Čekolandu se chovají jako obyvatelé Čekolandu. Zajímá je všechno jiné než vlastní potřeby. Ale to je ve skutečnosti zapříčiněno jen tím, že otroků na jejich lajt životní styl je ještě dost. Zatím.

  Jako na jarmarku, našinci už tam nechodí, páč je to drahé, ale turisti, vyžírky, a šmejdi jim ještě udělají tržbu.
  přijde moment, který nikdo nečekal, vyfučí této kastě peníze jako Rusům v cizíně.

 3. Kseft je gescheft

  Polsko předložilo podmínky pro pomoc Ukrajině s elektřinou

  Polsko je připraveno vyrábět další elektřinu pro Ukrajinu za dvou podmínek. Na tiskové konferenci s ukrajinským prezidentem Vladimirem Zelenským to řekl polský premiér Donald Tusk.

  Tusk nejprve chce, aby EU osvobodila Polsko od placení emisí z uhelných elektráren.

  Zadruhé by Evropská unie měla nakupovat elektřinu a převádět ji na Ukrajinu

  1. Ne, je to jen prozatímní, ale klidně to může trvat až do září. Prezident je ve Francii silnější figura než u nás, nebo v Německu.

   A jinak to znamená, že Macronovi vyšel jeho gambit. Nebylo to ale úplně originální, už kdysi za podobných Chirac zabránil volbě Le Pena za prezidenta vytvořením koalice

  2. Co to znamená. Nahnat imbecily na nějaké náměstí, to zařídí dycky placená opozice, a ti pak řvou demisi, demisi. Volit svoje potřeby vám smrdí,. štítíte se vlastních potřeb, proti čucháte potřeby mordechujců a to přímo odspoda, od konce konců.

  1. já jsem roky volil SPD, ale Okamura se tedy o můj hlas obávat musí, protože ty jeho slovní proklamace už mi nestačí; navíc ty první dny války ve sněmovně na návrhy podpory Ukrajiny tleskali i všichni členové SPD

   1. A jakou potřebu vám za ty roky splnilo SPD? Řekněte alespoň jednu.
    Kadimůra tam bude vysedávat dokud ho nikdo nevynese na hnůj, stejně jako všechny ostatní.
    Takové příjmy za kazisvětování naší země, a ještě to lidi okecávají. Všichni od plyšáku by museli být zastřeleni, sebrány všechny majetky a všechno by se muselo po pravdě vysvětlit. Jak to bylo. Proč to bylo. Komu to posloužilo, komu to utrhlo zadek.

    Stále to jede a furt se daří. No tak to někdo opravdu chytrý velebně posvěcený vysvětlete jak je to možné.

 4. No, já docela kvituji, že Orbán jen nekecal a hned nazorně předvedl co myslel tím „musime si Evropskou Unii vzít zpět“. Zatim dobrý.

  Francie si musí nejdřív v ulicích ujasnit, kdo dokáže rozbít víc výloh a zapálit vic aut.

  Jen východní Němci to budou mít daleko. Místo do Prahy budou muset až do Budapešti.
  😄😄

  1. Jsou zvyklí, v první fázi 1989, než Genscher vyjednal a na pražském velvyslanectví NSR oznámil dohodu s naší tehdejší vládou, také utíkali přes Maďarsko.

 5. Premiér Orbán – další cíl Washington

  ‼️ 🇭🇺 Viktor Orbán v Pekingu: Čína podporuje mírové iniciativy

  Maďarský premiér Viktor Orbán zveřejnil na sociální síti X (dříve Twitter) video ze své cesty do Pekingu. Ve svém příspěvku uvedl:
  – „Prezident Si mi dnes jasně řekl, že Čína bude pokračovat ve svém úsilí o vytvoření podmínek pro mír. Nejsme na to sami! Mírová mise bude pokračovat.“
  – Předtím Orbán navštívil Kyjev a Moskvu a jeho dalším cílem bude Washington.
  https://t.me/RVvoenkor/72024

  1. Bez nejakej urážky, tento „Hun“a Starý Maďar má viac pudu sebazáchovy celeho sveta …… Viktor je štátnik 👍🏻👍🏻👍🏻

       1. Sasine, dělám celý život, do svého vzdělání jsem hodně investoval, je to technický obor, takže žádné pseudo. Ano, něco jsem zdědil po předcích, ale udržuji to a předám dál, takže si nemyslím, že bych měl něco nezaslouženě. Ano, uznávám že třeba dobrý doktor nebo špičkový vědec by měl dostávat více, ale to neovlivním. Podle mého co mám jsem si zasloužil.

        Celý život sleduji politiku, zajímám se o historii, dost jsem cestoval, takže názory, často dosti svérázné, jsou zcela moje.

  2. No, to právě nechápu – proč znovu do USA?Mluvit Bidenem je asi jako vysvětlovat dvouletému chlapečkovi na pískovišti, jak funguje jaderný reaktor a s Trumpem už přece mluvil, ne?

 6. V EU může vzniknout ta bizardní situace, kdy se krajní pravice spojí s krajní levicí proti tzv. „středovým extrémistům“ (ten pojem fakt existuje). Společným jmenovatelem může být mír a zdravý rozum.

  1. Krajní pravice a krajní levice (ty skutečné) jsou totéž – produkty činnosti různých tajných služeb. Jak jinak by ti „nekrajní“ politici zdůvodnili svou existenci?

  2. Driv upalili Mistra J.Husa ,ted zase upalujou Francii..A s Francii..
   Clen Nato a velkej a dulezitej , neni schopnej se ubranit teroristum , drive obohacovacim uprchlikum ,ktery nemeli a nemaji pred cim prchat , ktery si pozval, ostatni clenove Nato
   nejsou schopni ubranit Francii, pred nepritelem , uz je rozvracena a znicena..
   Maji sice vladu ,ale aby nevladla..ta nemuze nic. Ted, jak to bude s Nato na rusa?
   Obrana EU se hrouti i hodne este hospodarsky a ted rus to vidi ..
   Aby tak dostal cerny myslenky ….
   Utece frantik poslanej na U. k rusovi ,aby se spasil?

   Kazdej kdo dnes chova kravy je uz nejmin kulak a pacha zlocin.
   Paaac Krava skodi ovzdusiiiii !!!
   Prej sou na svete asi vic nez sto cinnych sopek, ktery do ovzdusi denne vysilaji moc tun CO2. Tankery globalniho obchodu musi rozvazet napr. vodu s Fidzi vsude.
   Cesnek z Mexika taky vsude . JInak to nejde. Ale krava ,spatny , nejhorsi..

   Vidlak rikal neco vo vyhladoveni CT ,s tim vyhladovenim bych si nehral..Nebo se toho chytne vlada , uz pocitali slepice , voni zacnou vzdycky nenapadne..Kravy u nas…

   Olymp hry asi budou zajimavy , zlocin kvete a neni zajem a nikdo se nestara..
   Pariz je prej este hodne smradlava a spinava…Kazdej napr. kdo jede do Indie je varovanej,ze tam nesmi pit vodu..
   Sportovci si aleaspon budou moc upect burty k veceri na vohynkach..
   Spis na pozarech ktery skodi ovzdusi , ale to je detail.Krava furt nejhorsi..
   Taky budou podobne zajimavy ty dalsi volby v Usa..
   „Kravy“ v Usa a v EU nejhorsi.
   A este navic hrozne prdeji..


    1. Or you know… it never happened and he trusted some fake Telegram channels.
     As a Romanian I can tell you nothing happened here. Those are old video with accidents, not even from that area.

   1. Zatímco po nočním útoku ruských raket následuje výčet jejich počtu a typová označení, po úderu na nemocnici je oznámení, že ruská raketa zasáhla.. Kam dopadly tři ne sestřelené rakety, není známo. Ověřená fakta?

 7. Žabožrouti volili a volili, makarón intrikoval a lavíroval a nakonec z toho vznikl guláš.
  Ten tam byl i před volbami, nyní je však poněkud ostřejší.
  Netroufám si tvrdit, že makarón nakonec vyhrál.
  Pakliže však vyhrál, je otázka, co tak asi to bude ve finále za výhru.

  Asi jim tam schází mentál jako Fiala, aby vysla jasný signál a správně vyložil žabožroutsvu, že sice na tom nebudou o nic líp, ba snad i hůř, ale tak je to správné a tak to má být. Kvůli budoucnosti a tak..

 8. Já vím, žádná novinka, ale
  „Britští zemědělci dostávají dotace za to, že na svých polích zasejí plevel a transformují půdu do neobdělávané podoby v rámci údajné ochrany klimatu, zvěře a místního biotopu! Likvidace zemědělců a producentů potravin tak již z Holandska dorazila i na Britské ostrovy.“

  https://aeronet.news/britsti-zemedelci-dostavaji-dotace-za-to-ze-na-svych-polich-zaseji-plevel-a-transformuji-pudu-do-neobdelavane-podoby-v-ramci-udajne-ochrany-klimatu-zvere-a-mistniho-biotopu/

  To budou mít „odborníci na nepěstování vojtěšky žně!“ (Hlava XXII)

 9. Poprvé se o možné hrozbě Výmarské Evropy myslím psalo někdy po krizi 2008-9. Jistě to neznamená, že teď by se ta zlověstná metafora nemohla ujmout. Posledně z toho moc nebylo, viz řecké volební vítězství Syrizy, komprese, výbuch, výfuk („fašisté“ ze Zlatého úsvitu jen v roli komparsu, který se ale na scéně hodil), Španělsko, Podemos, skoro totéž v bleděrůžové, pětihvězdičáci v Itálii. Bylo by zajímavé si porovnat, v čem se situace vyvinula.

  Jistě, Francie je jiná váhová kategorie než Řecko i Španělsko, k občanské válce mají nakročeno líp, to, čemu by Iljič snad ještě pořád mohl říkat všeobecná krize kapitalismu, taky zaznamenalo nesporné pokroky. Ale vypadá, že zdroje furt jsou. Nevidím do toho, leč možnosti zadlužování zatím aspoň zvonka vyzerajú nevyčerpané, i pro Francii. Což možná, teď si jen zaspekuluju, bude platit právě a pouze do okamžiku, dokud v západních elitách nedojde k čelnímu střetu o financování té „antropologické války“ na Ukrajině (včetně např. souvisejících dopadů i ve vztazích s ČLR) a z toho rezultujícímu událostem. Zamrznutí konfliktu by nestačilo, to by nějakou dobu určitě zvládli odmenedžovat. Startér konfliktu si lze představit i v podobě nějaké pseudolevicové zelené šílenosti typu celní války, což by asi právě zase musela nějaká podstatná část elit (vládnoucí třídy) účelově podpořit.

  Čistě politicky, i např. se vzpomínkou na Mitterranda, který po 1981 účastí neúčastí ve vládě likvidoval francouzskou komunistickou stranu, mi to přijde jako ložený betl pro tu část levice, která tam ještě za něco stojí. Začne štěpení, spory, vylučování, další spektákl a simulakra budou lítat horem dolem. Izrael, Palestina, islám, migrace, Ukrajina, a Macron bude kalit vodu a lovit v chaosu. Možná není tak mazaný jako Mitterrand, ale bude mít větší týlovou podporu. Tož jakmile začne Eman mluvit nějak až nezvykle progresivisticky či zeleně, bude to smrdět na sto honů. Ale Nová lidová fronta bude v loji tak jako tak.

  Bohužel, pokud se z té výmarské doby něco reprodukuje, je to hlavně znepřátelení reprezentací neprivilegovaných vrstev tzn. „krajní levice“ a „krajní pravice“. I v tom Německu by tehdejším mocným byla „podpora bastarda“ na prd, kdyby podstatná část obyčejných lidí bývala původně nešla s nacisty sama, a z důvodů, které se původně zas tak moc nelišily od toho, proč jiní obyčejní lidé šli s komunisty, kdyby o tom mohli přemýšlet a mluvit, a kdyby se nedělalo všechno pro to, aby si šli vzájemně po krku. A pak už bylo jedno, jak to bylo na začátku. Dnešní rozpor „krajní levice“ a „krajní pravice“ vlastně už vůbec postrádá sociálně-ekonomický podklad, ovšem ideologie zuří naplno.

  Ale zase by ani toho Ády fýrera nejspíš nebylo bez rozkolu ve výmarských elitách. Vždyť Židé opravdu ovládali podstatnou část ekonomiky a pro tu prušáckou elitu, která nakonec podpořila Ádu, to byla šance trošku zkoncentrovat kapitálek. Jistě až na prvním místě, jak praví klasik. Tak doufejme, že snad aspoň tenhle předpoklad zatím není naplněn.

   1. Byl jednou jeden Damokl ,
    nebyla s nim svizel,
    misto destniku ,
    mec jeho ,nad nim visel,
    s mecem mel kliku,
    a tak nezmokl ,Damokl.

  1. Pozor, Franice je velice zadlužená a zadlužuje se rychle ještě více (někde na vebu paní Švihlíkové, Argument..) Je to dáno i tím, že nedávno přišli o kolonie v Africe, asi jste zachytil.

  1. Tak ne, tohle by měly být definitivní výsledky:
   https://www.francetvinfo.fr/elections/resultats/
   1. Levicová fronta (180 mandátů)
   2. Macronisté (163 mandátů)
   3. Lepenkovci (143 mandátů)

   Docela těsné rozdělení na třetiny. Nikdo nesestaví vládu a bude muset jít do koalice.
   Pro Levicovou frontu bude smrtící jak koalice s macronisty, tak s lepenkovci.
   Vypadá to, že další volby jsou na obzoru.

  2. Ano, je to hra. Všimněte si, že LePen vyhrála na hlasy a procenta obě kola. Ale v druhém kole se domluvily Macronovci s levicí a stáhly kandidáty z třetích míst (mluví se až o 400 kandidátů), tak aby se jim hlasy nerozptýlily jako v prvním kole.
   Takže LePen vyhrála obě kola ale prohrála. Jak se tomu bránit, těžko říct. I to je demokracie.

   1. Bránit se tomu dá snadno: vymáháním zodpovědonsti za program, se kterým byl ten který zvolen. Pak se nemůže nikdy spojit např. KDU nebo ODS s Piráty . Protože jsou hodnotově úplně jinde, jejich program je úplně jinde. Spojit se by znamenalo neprosazovat vlastní program, který by byl obětí na oltáři spojení se. Tudíž, odchod. A hned.
    Ale u nás se rycheckýho gambitem a dalšími akcemi podařilo pokrokovým stranám ukázat, že pro ně hodnoty a hovnoty jedno jsou a program – je jen sprosté slovo pro voly-če, aby tu prdel zvedli a šli jim to hodit a tak je legitimizovat k podepisování čehokoliv. Třeba toho proti těm samým voly-čům.
    Když mi v hospodě místo objednaného guláše donesou brokolici s vejcem, obrátím jim talíř na hlavu a neplatím nic. Když někdo volí např. „konzervativní křesťanské hodnoty“ KDU a oni se krásně spojí s Piráty s jejich ultralevicovým programem v pětikolce, patří taková strana na smetiště dějin. Protože voliče oklamala -porušila smlouvu a zradila jejich zájmy.Samozřejmě a jak jinak – ve jménu ještě vyššího dobra – Antibabiše. Nebo Antirusa. Nebo…..dosaďte si příštího nepřítele, i domácího. A jede se dál. A další volby můžou být to samé.
    Je to výsměch institutu voleb a voličům.
    Je to zneuctění všech hodnot demokracie od slova vláda lidu. Pro voly-če je to zasloužená odměna.

   2. Pokud beru vážně vyjádření Vučiče a nově Orbána o tom, že silně přituhlo a konflikt klepe na dveře,potom na nějakých procentech ve Francii vůbec nezáleží.

    Francouzská Baba Vanga ve veštbě „Podvolení“ přesně popsala budoucnost, která je tam čeká.
    Stejné platí i pro UK.
    V.Orbán nejspíš u Putina zjistil, že konec kočkování se blíží a začne pořádná rvačka, na kterou tady nejspíš těžce doplatíme.

    1. Orbanovi ted delaji madari dalsi Francii..Sou na nej velky protesty..
     Von se stara zase nejvic vo ukra a esta zase vo jiny fracky , ted..S Bobesem..

   3. Volební taktizování. Tohle tu známe taky. 5k si nechalo upravit volební systém tak aby bylo možné dělat koalice a tak je udělali. 5k nepropadly žádné hlasy (až na 53 tisíc hlasů pro stranu Zelených), protivládním stranám propadl cca milion hlasů.

    Ve Francii se stalo něco podobného jen technicky jinými prostředky, které jsou dané jiným volebním systémem.

    Jediná možná obrana je maximální spolupráce (nikoliv spojování) i na druhé straně. V tomto ohledu to ovšem bohužel vypadá, že zejména Okamuru někdo asi platí. (nepodpora Babiše na prezidenta, Mach v EU volbách …)

  3. Občane, to je jen druhé kolo s tou „taktikou“,
   mandáty se nakonec sčítají z obou kol a máte pravdu s tím zvláštním většinovým systémem.

   Prostě ne voliči, ale dvoukolový systém a prý taktika netříštění si hlasů na druhé kolo
   – všichni PROTI Le Pen.
   Ve výsledku pak ten, kdo dostal nejvíce hlasů voličů a ještě jen jako jedna jediná strana,
   byl nakonec až třetí…za podivnými slepenci.

   A tak má Francie i tímto zaděláno na velký malér, protože voliči si tam nenechají vše tiše líbit…

   Inu většinová demokracie jako řemen:
   188 mandátů celkem utrhl údajně levicový a minimálně čtyř-slepenec , ale hlasů zastupuje jen 26.3 %
   161 mandátů celkem utrhl Macrona troj-slepenec , ale hlasů zastupuje jen 24,7 %
   142 mandátů celkem jediná strana Le Penové a hlasů dostala nejvíce a to 37,1 % .
   https://www.politico.eu/article/https-www-politico-eu-article-france-legislative-election-2024-live-updates-national-rally-marine-le-pen-new-popular-front-emmanuel-macron/

   A tak údajní vítězové zastupuji nakonec o více jak 10 % MÉNĚ voličů,
   než až dokonce třetí na ty mandáty Le-Pen a to nemůže zrovna ve Francii dopadnout dobře…
   https://echo24.cz/a/H4gBL/zpravy-svet-strana-lepenove-ziskala-nejvic-hlasu-jejimu-vitezstvi-ale-zabranil-volebni-system

  1. To chce klid, podle toho jak ti „chytří“ co vše vědí nejlíp šílej a všude, to nedopadlo zas až tak špatně. To ještě bude „prognoz“ jejda.

  2. Stačilo asi v levé frakci zůstane… z jednoduchého důvodu – tato frakce nepředepisuje členům, jak mají hlasovat. Jinou možnost torpédoval Fico – to jediné chybělo k tomu, aby mohla vzniknout frakce konzervativní levice se Sárou Wagenknecht a dalšími levicovými konzervami. Chyběli Slováci…

   1. Mohou tedy alespoň vytvořit křídlo v této frakci ? jinými slovy budou v této frakci všichni ti, kteří se pokoušeli založit tu novou ? Pokud ano, tak bych to neviděl tak černě.

 10. Z nynějšího pohledu, islamizace západní Evropy je nenásilnými prostředky nezastavitelná.
  Východní Evropu zatím chrání její „zaostalost“.
  Ohrožení islámem může být příčinou spuštění nové „Železné opony“ a vzniku východoevropského bloku včetně Ukrajiny, s podporou Ruska, s klíčovou rolí Polska. Renesance křesťanství, které se stane novým spojovatelem. Netřeba vymýšlet něco nového. V ruce nucené ho sundat se zdi, kříž se změní v meč…
  A to jsem agnostik…

   1. Poláci investují do armády spíš pro své nenaplněné velmocenské ambice. Viz projekt „Mezimoří“ zvaného za Pilsudského “ Tromoří“.

   2. Re: AM

    To nejsou investice do armády, to je budování sbírky velmi obtížně využitelných 3,14-čovin, na kterých si mastí kapsy PŘE-prodejci vyřazeného US šrotu.
    V kostce řečeno, technika, kterou neumíte postavit a provádět její průběžné opravy z VLASTNÍCH zdrojů (MTZ + zdroje lidské), je vám k naprostému hovnu.

    1. Polsce se v historii měnily hranice téměř každoročně a teď jsou už dlouho smrsknutí na malé ploše. Zasloužili by vrátit Wilno. Sarnu, Lwow, Tarnopol, na historických mapách je i Kiew polski, sahali až ke Smolensku. A k tomu jim dopomáhej armáda.

     1. Nekde jsem cetl, ze kdyz rysovali v Jalte povojnove hranice Evropy, tak se Churchill ohradil, ze pry Lvov nikdy nepatril Rusku, na coz Stalin pripodotkl, ze zato Varsava ano.
      Budou to mil psonkove tezky…

  1. Kdyby raketa zasáhla dětskou nemocnici, byly by na místě přinejmenším desítky mrtvých a stovky zraněných. A ne 9 mrtvých a 25 zraněných v celém třímilionovém Kyjevě.
   A pokud ten špitál byl civilistůprostý, jak to tak vypadá, nacházelo se v něm něco úplně jiného než zdravotnické služby.

   Se podívejte na fotky z Gazy, jak vypadají baráky po zásazích raketami a bombami.

   Ale jinak máte pravdu – je to to samé jako „útoky syrské armády chemickými zbraněmi proti civilistům“ přesně v okamžiku, kdy mají teráče na lopatě.

   1. Nezodpovědní občané Kyjeva zveřejňovali videa během celého dne, dokonce i oficiální video se objevilo. K dispozici je video jak poblíž nemocnice k zemi padá raketa NASAM, kterou používá Patriot. Další video ukazuje ony malé krychličky, které se používají v protiraketových střelách.
    K večeru velení ukrajinské protivzdušné obrny prohlásilo, že na nemocnici spadly úlomky sestřelené rakety a poslankyně Marjana Bezuglá je obvinila ze lži.
    Takže by se nejdřív Ukrajinci měli dohodnout, co budou tvrdit.

  2. Co dělat, když vojenské cíle jsou jen pouhé atrapy.
   Jinak jsou Rusové s civilními cíli žabaři. To Američané jsou jiná sorta, před lety jen „zabloudili“ nad Prahu a mrtvých civilů byly stovky. Kdo umí, umí!

   1. No, a v USA „osvobozeném“ Mosulu zbylo z původních 2 000 000 obyvatel necelých 300 000. Tomu říkám osvobození jak řemen!

   2. Nejen nad Prahu, tu Škodovku také zkoušeli opakovaně a nikdy se netrefili. Zajímavé je, že to nikdy nehodili do okolních polí, vždy do obydlené oblasti.

  3. rusové zničili dětskou nemocnici?

   pokud to je pravda, tak se asi inspirovali u mírumilovného NATO, které v Bělehradu v roce 1999 opravdu zasáhlo porodnici, kde uhořelo spoustu novorozenců

   co nato dělá to je humánní, ne?

  4. Pendergast
   Zrovna když je zasedání NATO v USA,tak si bombarduji Ukrajinci své.území.
   Je nutno donutit všechny zúčastněné, aby pomáhali ještě vice na válku.
   Podobnost čistě náhodná,není na tom špatně jen Německo,jako tenkrát, ale to krátce napsal pan Vidlák, prakticky je na tom špatně celý KoZa a to je nutí okupovat Rusko.

   1. Prej zejtra se zacnou radit jak na rusa a ted ten strasnej rus tu nemocnici..nikdo ted nemuze nejak lavirovat pozadu , ze nechce porazit Rusa.

 11. Budem sa, vidlak, opakovat, spoliehat sa na uvedomelost volicskej zakladne je picovina neskutocneho rozsahu. Volicovo jedine kriterium je jeho penazenka a to kriterium sa da systematicky uplatnit iba pri distribuovanej demokracii. Volic si urci, kto a ako bude spravovat jeho dane a nie vitazna strana.

  1. Voličská veřejnost uvědomělá je – definitivně si uvědomila, že ať bude zvolen kdokoli, pro ni to nebude mít žádný pozitivní dopad; spíš naopak.

 12. Madarsko 1956. Kdopak to bojoval na barikádách 11 let po válce proti Sovětům? Žukov s Koněvem to přesně věděli. Madarští náckové z války. Proto ten zásah proti nim byl nekompromisní. O boj za demokracii nešlo ani náhodou.

  1. pravda bývá nebezpečná

   hus o tom věděl své

   dejte si bacha, co píšete 🙂

   skála byl odsouzen za mírnější názory

 13. Tomio Okamura si od věštkyně nechá vyložit politickou budoucnost.
  „Mám pro Vás dvě zprávy. Dobrou a špatnou. Kterou chcete slyšet dřív?“
  „Tu dobrou.“
  „Zbavíte se LGBT, transgenderu, homosexuálních manželství a adopcí…“
  „To je báječné! Tak teď tu se špatnou “
  „Bude tu islám „

   1. Nezmizi , zenstiny v milionech chodej na toalety furt a do rek a mori se s nima dostavaji ty hormony a ty deti ,pijou vodu a sou potom ty lbgtqisti a rozmnozujou se..Musi se to zakrejvat aby si zadnej nevsim ,tema paradama.

 14. Navrhují ukončit smlouvy o volném obchodu a zavést ekologický a sociální protekcionismus na hranicích Evropy, aby chránili evropský trh před neekologickými a sociálně nespravedlivými produkty. Koalice také usiluje o novou industrializaci Evropy s důrazem na digitální technologie, farmaceutický průmysl a energetiku. Navrhují zavést ekologické pravidlo, které by upřednostňovalo zelené investice, a zdanit nejbohatší lidi na evropské úrovni.

  A co je na tom špatně?

  1. Například to, že se tam nikde nemluví o francouzském lidu,státním vlastnictví či regulaci bezuzdného chování soukromého sektoru, zejména globální oligarchie. Co tam čtu já, je de facto skrytá podpora toho všeho.

   „chránili evropský trh před neekologickými a sociálně nespravedlivými produkty“ = Zabránit Číně dodávat na evropský trh cenově dostupné zboží pro všechny.

   „usiluje o novou industrializaci Evropy s důrazem na digitální technologie“ = Podpora nadnárodních firem a zavádění cenzury a totální digitální kontroly všech, což budou provádět soukromé subjekty, které v současné době jako jediné tyto technologie vyvíjejí a vlastní.

   „farmaceutický průmysl a energetiku“ Dtto předchozí bod. Nikde se nemluví o státem vlastněném a kontrolovaném průmyslu v těchto oblastech. „Zelenou energetiku“ rozhodně nebude z větší části vlastnit stát, jako je tomu u té jaderné.

   A velký důraz je kladen na opětovné rozjetí migračního byznysu. Kdo a jakým způsobem je v tom zaháčkován a má z toho obrovské finanční příjmy jak ze strany EU, tak přes migrační mafii i od samotných migrantů, si lze jen domýšlet.

   Proč se nikde v tom programu nemluví o skutečně levicových hodnotách, jako je ochrana kulturní a sociální svébytnosti zemí, odkud ti lidé přicházejí? Proč se nemluví o státem řízené rozvojové pomoci v těch zemích, aby odtud lidé nemuseli odcházet za fiktivním lepším? Proč se těm lidem nenabízí možnost získat vzdělání a kvalifikaci, rozvíjet svou zemi a svébytnou kulturu? Ne, někdo prostě sosá peníze, které platí migranti za dovoz do EU, jiný za dodávky člunů, plovacích vest, mobilů, oblečení atd., to vše pokud možno za peníze vytahané neziskovkami ze všech EU vlád i samotné EU, další se pakuje na poskytování „právních služeb“, čachry s doklady atd. atp. No a protože z toho všeho každému ze zúčastněných zůstane něco za nehty, tak proč tu káru netáhnout dál až do úplného zničení, že.

   1. Brutove si zvolili a uz ted prvni lod s teroristama pluje do Anglie.
    Hlavni brut je zaprisahlej pritel zeli. Asi lepsi labour, bourise..

 15. Levice ve Francii je to nejodpornější na politické scéně? To říká Vidlák, který favorizuje levicovou Kateřinu na české politické scéně?
  Hmm…

  1. alešku, ono je levice autentická, která se chce zastávat konzervativního světa a pracujícího člověka a svého národa (Josef Skála atd.)

   a pak je tu evropská global-fašistická „levice“, která chce green deal likvidaci, arabáče a afričany, cenzuru, korporativismus, neziskovky, Lgbt deviaci (Piráti, Zelení atd….)

   musíš se dívat, když máš oči a ne být slepým debilem

   avšak souhlasím, že Konečná je bohužel něco mezi Skálou a eurosocialisty, ale třeba se změní k lepšímu

    1. Uvědomte si, že ta francouzská vítězné levice je účelový slepenec, asi jako naše péťikolka. Takže u části z ní, a to té velké Marechalovy, to popsal správně.

  2. To, že si někdo nebo něco dá nějakou nálepku, ještě neznamená, že tím skutečně je. Dnes se spousta progresivistických neziskovek, stran, hnutí atd. zaklíná tím, že je „levicová“, ale s levicovostí nemá prakticky nic společného. Nějak jsem si nevšiml, že by ta Nová lidová fronta (to je alespoň název…) mluvila primárně o zlepšení postavení obyčejných pracujících Francouzů a chtěla zaříznout velkokapitál.

   „Levicová koalice Nová lidová fronta ve Francii navrhuje dle svého předvolebního programu rozsáhlé reformy s cílem posílit ekologickou a sociální spravedlnost v Evropě. Plánují odmítnout Pakt o stabilitě a růstu a navrhnout nový evropský pakt zaměřený na klimatické a sociální otázky.

   Dále navrhují ukončit smlouvy o volném obchodu a zavést ekologický a sociální protekcionismus na hranicích Evropy, aby chránili evropský trh před neekologickými a sociálně nespravedlivými produkty. Koalice také usiluje o novou industrializaci Evropy s důrazem na digitální technologie, farmaceutický průmysl a energetiku. Navrhují zavést ekologické pravidlo, které by upřednostňovalo zelené investice, a zdanit nejbohatší lidi na evropské úrovni.

   Co se týče otázky migrace, hodlá Mélenchon zrušit zákon o azylu a přistěhovalectví. Nová lidová fronta plánuje usnadnit přístup k vízům, legalizovat situaci pracovníků, studentů a rodičů školních dětí a zavést povolení k pobytu na deset let jako standardní doklad k pobytu. Chce také revidovat Evropský pakt o azylu a imigraci, aby zajistila „důstojné přijetí migrantů“ a vytvořit status tzv. „klimaticky vysídlených osob“. Cizincům žijícím ve Francii nelegálně pak koalice slibovala přístup ke státní zdravotní péči.“

   Z toho všeho tam vidím jen vyšší zdanění nejbohatších, ostatní vypadá jako agenda nadnárodních korporací. Tedy posilování všeho, z čeho mají tyto korporace v posledních dvou desetiletích nejvyšší vývar. Migrační byznys, gríndýlový byznys, farmaceutický byznys, energetický byznys atd. A nad tím vším samozřejmě všemocné banksterské domy. Celkově jde evidentně o rozemletí zbytků tradiční francouzské společnosti do snadno ovladatelné vykořeněné hnědé břečky.

   1. To vyššie zdanenie treba trochu upresniť: bude to vyššie zdanenie najbohatších zo strednej vrstvy, korporácií sa to samozrejme nedotkne.

   2. Trefa. Kdy konečně i zdejším dojde, že „velcí kluci“ používají jakékoliv mimikry, včetně ideologických, jíž dlouhou dobu. Ti samí, jejichž projektem onen údajně „levicový“ šlépějích je, v ten samý moment financují a komplexně podporují nejen ukronácky, ale fašismus, nacifikaci a rusofobii v celém KoZa. Obě investice se jim vyplácí – jde o majstrštyk neoconů a těch velkých v pozadí, kdy zvrácenosti generují zisk, ale i rozvrat, chaos a stříkající krev navlékání ideologicky levici co by pachateli …
    Nakonec zaprodaná tzv.nová levice drží pysk, a ještě přikládá pod kotel – což jen demonstruje totální rozval spol.uspořádání a dělby pol.scény.
    Reflektujme a respektujme fakt, že politická sebranka je minimálně v celém KoZa pouze banda nastrčených lokajů, jež plní zadání skutečně vládnoucích finančních sil v pozadí. Smiřme se s tím, že politika je státem chráněný organizovaný zločin. Smiřme se s tím, že množství osob stejného, obdobného, podobného politicko-společenského názoru je těžce minoritní, že jsme v pozici velmi nepočetné, vlastně otravné a zatím trpěné menšiny …
    Plebs je naladěn, a potencionálně připraven přesně tak, jak bylo myšleno …

  3. Ono to je trošku složitější.
   Francouzští „socialisté“ nemají s politickou levicí nic společného. Jsou to kovaní liberálové, kteří politicky a hlavně sociálně stojí vpravo od středu (něco jako bývali českoslovenští nársoc).
   Levice jsou ve Francii jen komunisté a Levice (Partie de gauche – Melenchone); jenomže Melenchone svými nápady evidentně usiluje o to, aby co nejdříve skončil jako česká ČSSD. Ostatní „levicové“ strany jsou a) marginální a b) progresivistické.

   A Macron neměl ve „svých“ vládách nic, co by se byť jen vzdáleně podobalo levici.
   Takže také netuším, co tou větou Vidlák myslel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *