20 července, 2024

Soumrak unijních elit

Ve Francii se potvrdilo, že Macron měl velice citlivý politický čich a udělal přesně to, co bylo zapotřebí udělat, aby Le Pennová nevyhrála volby. Nahrával mu francouzský dvoukolový systém (který zavedl de Gaule), kdy si voliči v první kole užijí a ve druhém kole se leknou vlastní odvahy. Le Pennová volby správně zhodnotila, že její vítězství je jen odložené. Macron totiž nečekal, až francouzská pravice ještě víc zesílí a Francouzi si ještě víc zvyknou na tamní hýkání progresivistických mééédií a přestanou se „těch fašistů“ bát.

Macron je typickým představitelem euroelit. Dokonale patří na fotku vedle Merkelové, Leyenové, Hollanda, Timmermanse, Klause Švába, Donalda Tuska, Maria Draghiho a dalších. Je prototypem těch, kteří vedli Evropu poslendních třicet let. Kteří zařídili Lisabonskou smlouvu, domluvili grýndýl, vítali migranty po milionech a nedovedli si představit, že by západní nadřazenost a hegemonie někdy pominula. Ostatně, stačí si jen přečíst henten Great Reset… tam není ani slovo o tom, že nebudeme nic vlastnit a budeme šťastní. Tam se onanuje nad čísly, jak moc je Západ vpředu, jak ho nikdy nic neohrozí a covidová pandemie je příležitost definitivně porazit všechny antiglobalizační soupeře tím, že lidem dají chléb a hry (a identifikační čipy).

Pokud jste Great Reset nečetli, sledujte stránky Petra Hampla. On to teď čte a komentuje na pokračování.

Macron už teď neměl většinu v parlamentu. Pokud chtěl něco prosadit, musel se domlouvat se stranami mimo svou středovou koalici. Většinou se obracel na umírněnější pravicové Republikány. Ve Francii to takhle jde. Právě od dob de Gaula mají systém, který prezidentovi dává docela slušnou moc. Obzvlášť, je-li Francie ohrožena zvenčí a nebo zevnitř. Kdy to nastane? To rozhoduje prezident.

Macronův tah s předčasnými volbami zařídil, že Le Pennová nesestaví vládu, ale za cenu toho, že vládu bude těžko sestavovat kdokoliv. Premiérem už zřejmě nebude Macronův člověk, ale upřímně, být francouzským premiérem v takové patové situaci, to bude na osobní politické sebezničení i zničení své vlastní partaje. Je úplně jedno, kdo to bude. V parlamentu bude chaos, nad kterým bude vyčnívat Macron jako jediný pilíř stability a bude k tomu mít spoustu prezidentských nástrojů. Macron si prostě jen vybral, koho se pokusí naštvané francouzské populaci předhodit jako obětního beránka.

Tohle se teď unijním elitám děje všude v Evropě. Prostě přišla bitva u Moskvy a jejich vojska byla vržena o sto kilometrů zpět. Ve starém Římě také zjistili, že jejich římské legie už na Germány nestačí, tak prostě začali proti Germánům najímat jiné Germány. Byl to začátek konce, ale předtím byl ještě pořádný bordel.

Volby v Británii i ve Francii jsou takový začátek konce současných euroelit. Jsou logickým pokračováním toho, co se ukázalo na ukrajinských bojištích. Západ už nemá sílu, aby porazil Rusko a nemá už sílu, aby ekonomicky vládl. Bruselští Schwabovští lepševici už nemají sílu, aby určovali budoucnost. Už si musejí vybrat, s kým se spojí a kdo jim bude méně nebezpečný. V příštích volbách to čeká Němce a za rok to čeká i Fialu. Všechny demonstrace a protesty jsou toho průvodním jevem. Lid už jich má plné zuby. Ještě mohou chvíli využívat svou mediální sílu a strkat voličům před obličej různé falešné vějičky a přesměrovávat jejich frustraci jinam, ale to je zbraň na jeden výstřel. V dalších volbách už to nefunguje. Odchod od majnstrýmu je stále naprosto jednosměrný.

Hele, a teď vážně…

Macron vypsal předčasné volby, aby to dopadlo právě takhle. Dal všem stranám strašně krátkou dobu na kampaň a donutil je tím, aby vytvořily narychlo koalice. Macronovým cílem byl chaos, protože to jediné ho mohlo zachránit. Globalistům by se samozřejmě hodilo, aby se pravice bila s levicí a ještě lépe, aby se levice ihned rozhádala mezi sebou, protože podle výroků jejich představitelů tam mezi sebou mají všechno. Grýndýl, Palestinu, Izrael, Ukrajinu, migraci, podporu války, podporu míru i podporu Ruska. V tomto se podobají Labouristům v Británii. Nikdo neví, co přesně z toho vyleze v podobě hlasování v parlamentu. Obzvlášť ne my, co sledujeme francouzskou politiku z české Kotlinky.

Nejpravděpodobněji z toho nakonec vyleze pokračování Macronovy politiky jinými prostředky… a s jinými viníky.

Proto jsem psal, že kdyby měl Fiala rozum, tak by udělal předčasné volby i u nás. Mohl by dosáhnout podobného výsledku. Malé strany by se nestihly připravit, maximálně by udělaly nějaké nesourodé koalice, které by měly minimální úspěch a ODS by hladce vládla s ANO, protože ti jediní by byli připraveni. V republice by byl sice bordel, ale z něj by vyčnívali Modroptáci a Andrejko. Fiala to samozřejmě neudělá, protože je jen lokaj a nikoliv globalizační šachista jako Macron.

Je ošidné srovnávat francouzské reálie s těmi českými. My tu nemáme patnáct procent muslimů, nejběžnější české jméno není Mohamed, nemáme tu Středozemní moře chráněné vykastrovaným Frontexem, nekolonizovali jsme Alžírsko. Stejně tak nemáme silné odborové centrály, které jsou schopny drsného vyjednávání a ještě drsnějších protestů. Myslivci u nás nejsou silná lobbystická organizace a nevstupovali jsme do EU s tím, že Němci zaplatí našim zemědělcům nejvyšší dotace v Evropě, což si francouzští zemědělci žárlivě hlídají. Také nejsme jaderná mocnost a stálý člen Rady bezpečnosti OSN s právem veta. Francie je nejmenší velmoc a také nemá přátele, jen zájmy.

Náš volební systém také není stejný jako francouzský. Jejich dvoukolové volby upřednostňují osobnosti před stranami. Na konkrétní situaci v konkrétním obvodě hodně záleží. Ve skutečnosti všichni víme houby o tom, jak to ve Francii teď bude dál, protože kromě asi pěti jmen francouzských politiků neznáme těch šest set dalších. Nečekejte, že se bude hlasovat podle nějaké stranické disciplíny… ve Francii opravdu ne. Nikde také není řečeno, že Melenchon, Le Pennová i ostatní nakonec nebudou mít rozum. Jedno je totiž spojuje – nenávist vůči Macronovi a Bruselu. Před volbami se mluví jinak než po volbách. Ono je totiž možné úplně všechno a děláme si obraz z dost neúplných střípků.

Jen tak namátkou:

O Melenchonovi pozitivně píší Poláci, že podpora Ukrajině bude pokračovat a zároveň o něm pozitivně píší Rusové, že podpora Ukrajině se zmenší. Euroskeptici se na svých profilech tetelí, že výsledek voleb je důvod, proč si Kallasová zase může sbalit fidlátka, protože se nikdy nestane evropskou ministryní zahraničí, stejně tak se už kochají nadějí, že ani Leyenová se možná neudrží… a eurooptimisté se ve stejnou chvíli radují, že vše je díky Macronovu tahu zachráněno. Vondra si stěžuje, že Macron pomohl k vládě antisemitům a komunistům (kterých je asi osm). V Maďarsku píší, že Patrioti pro Evropu získají Le Pennovou, Švamberk u nás píše, že ji nedostanou a Babiš udělal chybu, že nezůstal v Renew. Dnes už víme, že ji mají a předsedou Patriotů bude Jordan Bardella. Ale Patriotům se budu věnovat v zítřejším článku.

Střízlivě řečeno, Brusel sice udržela Macrona, ale ztratila Francii. Ta se teď ponoří do volebního patu a bude mít svých starostí dost. Taková byla cena, aby unijní elity ještě chvíli rozhodovaly a udržely iluzi jednoty. Británie sice není součástí EU, ale elity má stejné. I tam udrželi iluzi jednoty jen za cenu bordelu v ulicích. Holandsko na tom také není nijak zvlášť dobře a o Belgii ani nemluvím. Na řadě je Rakousko, připraví se Německo. Všechny tyto země mají výraznou muslimskou menšinu, všechny ještě nedávno byly pupkem světa, motorem globalizace i mocenské arogance, všechny si zničily průmysl grýndýlem a mají tendenci v tom ještě pokračovat. Všechny se angažují proti Rusku (jen Rakousko je neutrální) a všechny prohrávají i podle vlastních pravidel.

Jestli něco volby ve Francii ukázaly, tak mentalitu Hitlerova bunkru prounijních elit. Ještě nějak oddálit nevyhnutelný konec. Ještě obětovat kus vlastního národa i vlastní země, ještě obětovat hospodářství, prosperitu, ještě přimhouřit oči nad útoky na synagogy, ještě se pokusit rozeštvat lidi proti sobě. Bordel v ulicích je pro unijní elitu snesitelnější než změna smýšlení a změna směru.

Myslím, že do našich parlamentních voleb budeme mít celou řadu příkladů toho, co nemáme chtít a co naopak chtít máme. Kdysi nám Kalousek otloukal o hlavu řecký příklad. Myslím, že teď se bude mluvit o britském příkladu, francouzském příkladu a možná i německém příkladu. A také o maďarském příkladu, který zůstává jediným majákem normálnosti.

Klára Samková to včera řekla správně: Všichni věděli, že se unijní elity budou držet koryt za každou cenu. Ale málokdo tušil, jak velká cena to bude.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

268 thoughts on “Soumrak unijních elit

 1. Má význam, při množství a obsahu diskuse pod fake videem s raketou, na Seznamu, než to smazali, snažit se něco měnit? Jestli tohle je reprezentativní vzorek voličstva, tak snaha o změnu obsazení parlamentu a vlády mi připadá zbytečná.

  1. pravděpodobně to nemá smysl

   taky ten slavný KoZa ČR zničí a bude to dobře, něco tak slizkého si nezaslouží pokračování

   1. Já bych to nepodceňooval, ale ani nepřeceňoval. Je to malá skupina militantních fanatických magorů vyžívajících se v presentaci své nadřazenosti na síti. Nerepresentují většinovou populaci. Podle mého daleko více naše zájmy poškozuje daleko větší skupina lidí, která se o dění nezajímá, nepřemýšlí a potom věří méééédiím. Ale ti zase nejsou zcela ztracení, jednou se mohou probrat.

     1. Jen z odkazu. Na Seznamu nezobrazuje. Ani když rozkliknu Seznam zprávy. Kdesi zahrabané to lovit nebudu. Na tyhle hrátky Seznamu nemám čas. A….prý „vědecký“ redaktor. No ehm….

  2. Myslím si, že to určitě není reprezentativní vzorek společnosti, ale pouze vzorek lepšolidí, kteří byli vyselektováni a bylo jim umožněno na těchto stránkách diskutovat pod bdělým okem cenzora.

   1. Také si myslím, že to není ukázka reprezentativního vzorku společnosti. Jednak tam nechají příspěvky ukronácků a ukrofilů zatímco mažou příspěvky, které neodpovídají náhledu pětidemolice (+ ANO) na ukrajinsko-ruský konflikt a jednak tam bude asi spousta botů.

 2. Takže zde je nejnovější prohlášení K. Konečné a Ondřeje Dostála:
  Kateřina Konečná

  🔴 STAČILO! a frakce aneb program za koryta nevyměníme! 🔴
  My, europoslanci zastupující vás, naše voliče, ve STAČILO! – Kateřina Konečná a Ondřej Dostál, máme po měsíci od voleb do Evropského parlamentu a turbulentním vývoji na poli frakcí stále jasný a zásadový postoj.
  Platí jasná pravidla, která jsme si řekli na začátku naší cesty za zastupováním zájmů českých občanů:
  ▪️ Rozhodně nevyměníme náš program, pro který nás lidé volili, za teplá místečka.
  ▪️ Budeme jednat společně, nerozdělíme se. Kde bude jeden, bude zároveň i ten druhý.
  Nejnadějněji to vypadalo s konzervativně levicovou frakcí, kterou začala skládat Sahra Wagenknechtová. Čekalo se mj. na rozhodnutí slovenského SMERu, který ovšem dal nakonec přednost socialistické frakci (S&D), kam si dal přihlášku.
  Nová levicová frakce tedy nevznikla. Logicky se nám tudíž nabízela účast v rámci frakce Levice (The Left). S ní jsme se sice v některých otázkách (Green Deal, migrace) neshodovali ani v minulém období, nicméně na rozdíl od ostatních měla tu výhodu, že byla konfederální. Tedy to, že jste na věci měli jiný názor, nebylo důvodem ke kárání či vylučování. To se ovšem těmito volbami změnilo.
  Nemohli jsme podepsat politické prohlášení, v němž je posílení Green Dealu, migrace a v němž není dostatečně kladen důraz na mírovou politiku. Jednoznačně odmítáme vojenské řešení ukrajinského konfliktu a další posílání zbraní nakoupených za peníze, které pak chybí třeba ve zdravotnictví. V tuto chvíli tedy míříme mezi nezařazené poslance.
  Ano, je to pro nás limitující, ovšem v rámci neformální spolupráce – např. s těmi, kteří byli připraveni utvořit novou frakci – jsme připraveni hledat průniky a podávat návrhy tak, abychom naplnili co nejvíce z našeho volebního programu. Ten je postaven na třech pilířích – důsledně mírové politice, zásadní obhajobě zájmů ČR (tedy méně Green Dealu i STOPka migraci nebo zrušení práva veta) a na sociální oblasti.
  Kateřina Konečná
  Ondřej Dostál
  Máte proti tomu něco? Zejména Zborcený Harfyton. A je to i vysvětlení pro Admirála, který se ptal na postoj Stačilo!

  1. To bohužel ukazuje, jak velký průšvih Smer udělal torpédováním nové frakce. Velká škoda. Na druhé straně je vidět, že Stačilo drží slovo.
   Díly moc kočko šklíbo.

  2. Ovšem na druhou stranu, při znalosti programu, jestli není lepší být na dávkách než se snažit být kapitalistou abych když bych už měl užívat plodů své práce a odříkání, všechno by mi vzali.

   „Tatínku, já ten Váš grunt nechci…. Bratr si v Praze spokojeně popelaří …“

  3. pozitivně překvapili ohledně frakcí: Babiš, Turek, Konečná

   naopak mě osobně zklamali: Smer, Sara Wagenknecht

   trochu směšní jsou čeští SPD: nejprve souhlasili s vyhozením AfD z frakce ID, přitom museli vědět, že mainstream atd. přesně tento rozkol chtějí (tzn. měli vyhodit jednotlivce a ne celou stranu – jakožto kolektivní vinu!) a najednou se ID rozpadla a české SPD bude muset k tomu „ošklivému“ AfD – K SMÍCHU!

  4. Mluvi hodne a abstraktne , nic mimo to jeste nedokazali ,pracovat poctive
   nechteji ,lepsi kdyz sou socialisti a tak zarucene nemusi ….
   Zadny vysledky ,protoze nemaji zadny schopnosti , pro mne se nic s nima nezmeni.
   K lepsimu , pro ne vsecko este lepsi..Blablabla ..Fracku.
   ..miri na naky poslance , neni kladen duraz ,budou hledat pruuunikyyy.., nekde v Belgii ..
   Ted se vrhli na frkcovani jako nepricetny..Hrajou jejich porucniku , hry.
   Vo nas lidi zajem zadnej..Tomu se rika totalni odcizeni ,alienation..

 3. Může mi někdo říct, proč si tu opečováváme takové zrůdy? Mlátit a terorizovat LIDI.
  Furt jsou to lidské bytost‼ Je úplně šumák, že jsou trošku jiní, furt jsou to lidé. Když si člověk vybaví, co se kolikrát strhne za povyk, kvůli nějaké kočičce.
  Tady chrániči přešlapují, jak tupounci a čučí.
  To je neskutečný hnus, co se tu děje.
  https://www.incorrect.cz/mike-je-pan-napadl-duchodce-a-vozickarku/#google_vignette
  Tady byl sice pozván na kafíčko, ale to je tak zhruba vše https://cnn.iprima.cz/policie-v-praze-zadrzela-znameho-youtubera-jeho-pripad-resi-oddeleni-extremismu-442020

  1. už před covidem – natož po něm – bylo zřejmé, že ČR směřuje k silné fašizaci

   a ano, realita to potvrzuje měrou vrchovatou

   v tom videu – toto jsou SA úderky, a víme z historie co následovalo v letech poté….

   máme se nač těšit

 4. bakalář Lipánek má pravdu, že vrazi dětí jsou odpad

  NATO, rok 1999, Srbsko-Bělehrad, vybombardovaná porodnice, uhořelo spousta novorozenců

  poprvé s tím zmrdem souhlasím

  1. asdfasd ale to bolo v mene demokracie a západnej civilizácie…. sere pes na nejaké deti ožratých mužíkov… afgáncov, vietnamcov tých podľudí…… a ten hlupák Ukrajinec si myslí, že ho zoberú do elitného klubu 🙂 🙂

   1. dřív byl pirát, takže podporoval arabo-muslimy

    po nástupu do veřejné funkce musel políbit jarmulku a tu slavnou zeď, jako všichni

  2. Tak ony jsou děti a děti. Například 500 000 iráckých dětí, které zahynuly jen v důsledku sankcí stálo za to. Kolik jich bylo zabito za různých válek v Iráku, Libyi, Sýrii, Afghánistánu, Vietnamu, to se nikdy nikdo ani nepokusil spočítat.

   Lipánek by Vám to jistě vysvětlil mnohem lépe, čí život je cennější a čí je bez ceny. My, obyčejní lidé, v tom docela tápeme. Přinejmenším já rozhodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *