20 července, 2024

Prohra válečného narativu

Patrioti pro Evropu budou třetí největší frakce v europarlamentu. Přidali se všichni o kterých se to šuškalo. Největší skupinou jsou europoslanci od Le Pennové a mladý Jordan Bardella bude předsedou frakce. Klára Dostálová bude místopředsedkyně. Přidal se Salvini, Wilders, Belgičani, Dánové, Portugalci… U zrodu stál vedle Orbána i Andrej Babiš a Herbert Kickl.

Musím říci, že když zmínění pánové tuto alianci ohlašovali, viděl jsem ještě celou řadu „stínů v ráji.“ Vlastně nejvíce mě překvapovalo, že tak velcí evropští hráči jako Salvini či právě Le Pennová nebyli ve Vídni u podpisu a v podstatě se k frakci „jen“ přidali, místo aby byli otci zakladateli. Trochu jsem si říkal (a střípek ve mně ještě pořád sedí), že především západoevropští politici se budou na Orbánovu mírovou misi dívat se zděšením a byl jsem napjatý, jestli to nebude pro Patrioty znamenat ostudu, protože ti z Francie či Holandska se při první příležitosti leknou své vlastní odvahy. To se v politice děje často.

Nakonec to vlastně předčilo očekávání a to i přesto, že se nepřidal polský PiS ani německá AfD. Logicky se nepřidaly ani některé konzervativní levicové formace, které se snažily založit vlastní frakci, ale v podstatě jim do torpédoval Fico, který raději zůstal u Socialistů, kteří ho přednedávnem slavně vyloučili, aby ho teď velkomyslně vzali zpátky, protože tím Sáře Wagenknecht zkazili její iniciativu. Fica pak zase za čas vyhodí. Hned jak Luboš Blaha promluví…

Kateřina Konečná s Ondrou Dostálem, když se to tedy nepovedlo s Ficem, nejprve chtěli zůstat u GUE-NGL, která je sice konglomerátem všeho možného, ale nechávala své členy hlasovat podle svědomí. Teď ovšem do Levice přišli i docela drsní týpci a prý na hlasování podle svědomí mohou členové zapomenout. A tak jdou Kateřina i Ondra k nezařazeným europoslancům. Program za funkce nevymění.

Mimochodem… Kateřina Konečná tím také ukazuje, že STAČILO! nebyla jednorázová záležitost. Kdyby jí šlo jen o Evropský parlament, mohla se prostě někam přidat, potlačit svědomí, vykašlat se na program a získat spoustu prebend. Místo toho bude mít jen základ, ale dokáže tím všem volebně neúspěšným posměváčkům, že to, co říkala, myslela vážně.

Orbán s Babišem ale nakonec celé Evropě vytřeli zrak. Jednak předvedli, jak se dělá samostatná politika a jedna ukázali, že se z eurolidoveckých keců neposerou. Jak to Orbán říkal? Vezmeme si Evropu zpátky!

O Babišovi si můžeme myslet, co chceme, ale on zpravidla nechodí do ztracených bitev a není právě prototypem velkolepého vůdce národa. Neuslyšíte od něj velkolepě formulované politické myšlenky oplývající hlubokými hodnotami a filozofií. Je spíše technokratem, manažerem, má rád čísla a rozumí jim. Při svém rozhodování se řídí průzkumy, zkoumá nálady ve společnosti, porovnává se s jinými politiky a dokud nemá jasno, působí trochu jako váhavý střelec. Ale když si jasno udělá, je brutálně přímočarý.

Když se rozhodl, že nepůjde s Macronem , ale půjde s Orbánem, tak mu velký Viktor musel dát hodně dobré argumenty, aby to udělal. Udělal to, i když měla Dostálová nabídku na místopředsedu EP. To je další střípek, který ve mně ještě sedí. Už jednou Babišovi jeho europoslanci utekli. Jsou srozuměni s tím, co teď bude? Jsou připraveni, že budou opakovaně označováni za ruské slouhy? Fiala už s tím totiž začal a to není nic proti tomu, jak se o nich bude mluvit přímo tam v Bruseli.

To je totiž to první, co se teď stane. Třetí největší frakci, která je naprosto odbojná, bude třeba zničit. Je třeba zkusit mezi ně vnést rozkol, ideálně pomocí nálepkování, to jde totiž nejrychleji, zkusit některé zkorumpovat nabídkou funkcí a když to nevyjde teď, tak to zkoušet při každé krizi, při každé zkoušce důvěry, protože jen u nás může Otík Foltýn důvěru nařídit. Všude jinde je třeba ji velmi pracně získat.

Trochu je mi líto, že Patrioti nejsou středoevropská frakce, tak nějak jsem se těšil, že půjde o frakci bývalého Rakouska-Uherska, ale to byla jen taková moje libůstka. Patrioti jsou nakonec frakce celoevropská a pokud Orbán uspěje se svojí mírovou iniciativou, mají skutečně nakročeno k tomu, Evropu převzít.

Už jsem tu psal, představte si tu slávu… v Budapešti se podepisuje mírová smlouva. Na jedné straně stolu sedí Trump, Zelenský, Rutte… Na druhé straně sedí Putin, Sitting Ping, Módí… Orbán sedí v čele stolu a za ním stojí Babiš a Kickl. Fiala se Scholzem a Tuskem jsou někde v koutě…

Ale nejdůležitější je jiná věc – Vznikem této frakce došlo k absolutní porážce válečného narativu, především u nás a nejvíc v České televizi. Tohle byla přece jejich taktika posledních dvou let. Vytvořit iluzi, že všichni v Evropě jsou prováleční, všichni jsou přesvědčeni o vítězství Západu nad Ruskem a kdo nechce pokračovat ve svatém boji, ten je ve svém hlupství osamělý a nebo kolaborant. Pak, když začaly demonstrace, tak to přece byla jen hrstka chcimírů a dezolátů na jejichž názor není třeba brát ohled.

A ejhle, chcimírů je najednou plná Evropa. Možná Rusko nemilují, ale spolupráce s východňárským mírotvorcem jim nijak nevadí. Nedbají na Fialovy řeči o užitečných idiotech Ruska, ale klidně se přidávají. Je jich tolik, že to stačí na třetí největší frakci v ojroparlamentu a to sami deklarují, že se nesešikovali ani tak kvůli míru na Ukrajině, ale kvůli grýndýlu, migraci a národní suverenitě. V EP jsou navíc ještě další chcimíři, kteří nejsou součástí Patriotů.

Navíc, nemluvím o tom, že brzy za Fialou přijdou různí vyslanci západních zemí a řeknou mu, ať si ty kecy o proruských silách nechá od cesty, protože nějaký šajse čeche nebude o francouzských politicích říkat, že jsou zrádci. To může jen Macron. Ano, Le Penová je podle Macrona hrozná, ale když to řekne někdo zvenčí, tak urazí francouzskou čest.

Mimochodem, Péťo, ož se ti to stalo, že? Už tě začali umravňovat. Pochlub se, jaké to bylo. Pochlub se, jak s tebou zacházeli jako s lokajem.

Tohle je skutečný výsledek eurovoleb. Hele, demokracie je od toho, aby nemuseli mít všichni stejný názor a stejně byli zastoupeni. V ojroparlamentu se všichni ještě mockrát pohádají a Herbert Kickl nebude mít na Benešovy dekrety stejný názor jako Babiš. V tomto ohledu se mnohem lépe shodnou s Jurečkou. Ale mír už není sprosté slovo a mírová iniciativa není důvod, aby se k vám na Západě obraceli zády. Stejně tak už není sprosté slovo národní suverenita, grýndýl už není svatý a migrace není kulturní obohacení. Už je to důvod k aliancím, nikoliv důvod k ostrakizaci.

Jestli se Patrioti nerozpadli kvůli tomu, že byl Orbán u Putina (a podal mu ruku) tak už jim to (zřejmě) vydrží.

Pamatujete, jak Fiala jako největší úspěch českého předsednictví uváděl, že zařídili konec spalovacího motoru a že to bude příležitost? Tak Orbán si vzal poněkud větší úkol, skutečně hodný státníka a ne hokynáře. Vyjednat mír… a zastavit migraci, zastavit grýndýl a zastavit federalizaci Evropy. Kurňa, když si představím, že ještě před půl rokem byl Babiš v Renew a Orbán u Lidovců a Kateřina v Levici… Je to posun, milé děti, posun za posunem. Tak velký posun, že se pomalu blížíme k hentomu průlomu. Dejte tomu ještě rok…

Patrioti pro Evropu ukazují, že diplomacie není sprosté slovo. Stejně tak prskání progresivistů ukazuje, že udělají všechno pro to, aby se to Patriotům nepovedlo. Všechno podstatné se stane do amerických voleb. Jinak to ani nemůže být.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

283 thoughts on “Prohra válečného narativu

 1. Vím. Příprava na válku. Pavel letěl za moře pro noty. Nejen prohlášením o vstupu Ukrajiny do NATO ukazuje, že je agentem cizím moci. Tento rok bude kritický. Jestřábi za mořem mají málo času. Než do toho, pokud vůbec, Trump do toho hodí vidle. Vojenskoprůmyslový komplex je mocný a hladový.
  Za klíčové považuji spojení veškeré opozice. Jde o čas.

 2. Bohužel trochu pokazím Vidlákův v poslední době stále méně častý optimismus. Sám píše, že ho navštěvují lidé různých oborů a tak by již měl být informován.

  ČR je v poslední době často navštěvovaná instruktory a „poradci“ bezp. složek dvou zemí (mB (dříve známá jako VB) a USA). Abych to tedy upřesnil. Nejde jen o ČR, ale o země geograficky tvořící jakýsi pruh oddělující zbytek Evropy od „rizika“ z východu (již se ujal název „nárazníkové pásmo“). Instruktoři těchto dvou zemí, mimo viditelné zintenzivnění výcviků v těchto lokalitách, značně působí na ego „místních“, jejich zaslepenost, či na jejich jistou bojovou nevybouřenost, ale reálným důvodem je opravdu tvorba nárazníkového pásma mezi nenáviděným východem a vyvoleným západem. Tady to začíná být důležité.
  Nové nákupy vojenské techniky v těchto zemích mají ve specifikacích vždy schopnost obstát v jaderně zamořeném prostředí + se opravují specifické objekty, na které se 30 let nehráblo + další nákupy, které zatím nemám potvrzené a tak je nebudu konkretizovat… Bohužel všichni (oni i naši) hovoří o tom, že je očekáván velký konflikt, který je ovšem nutno udržet v nárazníkovém pásmu. Ne, konflikt nemá být hned. V současné době UKRA spolu s technikou NATO dostatečně vážou aktuální síly RF a NATO se tak může připravit.
  To nejhorší je, že představitelé západu válku chtějí a ani se vůči věrným a loajálním moc netají tím, že bude muset přijít taková provokace, aby RF zaútočila a mohlo to být prezentováno vlastnímu obyvatelstvu jako obrana (současný konflikt prý s ohledem na očekávané není ani válkou). Co bude s nárazníkovým pásmem, nechám vaší představivosti.

  Výše uvedené má být známo i vedení AČR, ale moc tam drží ta vlastizrádná, hloupá, tlustá, opilecká pomůcka malíře na pět, spjatá se zbrojaři a naprosto loajální protektorům a tak s tím prý nejde nic dělat. Řehka, který je alternativou z neznalosti trochu nespravedlivě démonizován, si dost pozdě uvědomil, že nic nezmění a v dohledné době to položí… Pokud se tak stane a dle mých info ano (tak 95%), tak to berte, jako jisté potvrzení výše uvedeného. On reálné důvody nejspíš neřekne, zavážou si ho prověrkama a trestníma paragrafama. A pokud to nepoloží (5%), tak zas budu mít zpětnou vazbu ve vztahu ke zdrojům já 🙂

  Takže je sice hezké, že se celkově ani ne třetina obyvatel EU probouzí a chce jinou EU, ale ti, kdo mají na západě reálnou moc také nespí a nástrojů na realizaci svých plánů mají dost, včetně značného množství tupého a ideologicky zpracovaného obyvatelstva. Končím, jak jsem začal. Bohužel…

  1. Tenhle čurák ve svém „blogu“, který by měl být označen růžově jako politická agitka tvrdí, že oběťmi Rusů jsou civilisté.
   https://blog.idnes.cz/trizuljak/rusko-tvrdi-ze-neutoci-na-civilisty.Bg24070222

   Existuje nějaký válečný konflikt (přestože SVO není plnotučná válka), ve kterém by to neodnášeli civilisti?
   V některých takových konfliktech, dokonce útočící armáda svými kroky nutí civilisty, aby svou vládu přinutili jednat, ne na ně sypat další bomby, nebo chemické zbraně.
   Postup Rusů při SVO mi přijde, jako nezúčastněnému člověku, jako pokus nechávat civily na pokoji, ale roztřískat civilní infrastrukturu tak, aby k tomu jednání zasednout museli.
   Dřív či později, ale museli. UA správě musí být jasné, že po konci léta přijde podzim, s ním chlad a pak ruská zima, proti které nemají nic – nemají většinu tepel. elektráren, nemají rozvodny, nemají tu šťávu ze zbylých pár elektráren dostat ke svým občanům.
   Totéž s s vodou a i topnými médii, ale i zásobováním jídlem, neboť UA sebranka si udělala z domněle nezranitelných hypáčů sklady zbraní, munice a raket…Opravdu velká myšlenka, hodná génia… Velkovýtopny a teplárny jsou rozflákané Kižalama a Iskanderama, k nepoužití, nedodají ani joule tepla.
   Ivan podle mého názoru chce přes nasranost civilistů, přinutit UA vládu ustoupit, neb aspoň jednat.
   S lidmi, zmrzlými v -20°C mrazech, se jedná hůře.

   Kdybych potřeboval se nekomunikativním sousedem něco dohodnout či vyřídit, připravím mu pro to jednání nejhorší stav jeho baráku, jakého bych schopen bez použití trhavin, zápalných látek, bílého fosforu pod radiátorem i střelných zbraní.
   Úplně totéž dělají i Ivani a všichni jsou z toho auf.
   Kdyby se výče uvedené stalo mezi civilisty-sousedy, tak je to normálka, řeší se sousedský spor, co se táhne už léta…

   Tohle je to stejný, akorát sousedů a civilů je holt víc, co nechtějí pochopit, že jejich větší a silnější soused, jim to NATO nikdy nedovolí, nikdy.
   Možná jim dovolí EU a bude se smát, až při nesplnění 12 z 15 kritérií řekne EK „je nám líto, míra korupce je u Vás vyšší, než v Indii, kde každé druhé děcko slyšíte „bakššíš“..

   Všecky sliby dopadnou na UA stejně. Slíbeného největší hromada.

   1. Tak mu to votočíme:
    USA tvrdí, že neútočí na civilisty

    No jasně, bratři, jako za všech vašich válečných tažení, viz Afghanistán, Sýrie, Irák, Vietnam atd., to vaše brutální, bezohledné „neútočení“ vždy tragicky odnesli právě civilisté.

    V policejním státě, opírající se o naprosto bezohledné jednáni s vlastními občany, je to už takový „vládní folklór“. Když tam někdo něco oficiálně prohlásí, je třeba představit si pravý opak.
    „Pravdomluvnost“ je tam pořád stejná. Asi ako když akademik Hyman v r. 1972 v armádě tvrdil, že oni ve výzkumném ústavu dokázali usmrtit kozla pohledem.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Stargate_Project

    Tudíž, ve chvíli, kdy někdo z amerického vedení řekne, že prý USA nezaútočilo na nemocnici v Rakkě, můžete se spolehnout, že opak je pravdou: zaútočilo.

    https://phr.org/issues/health-under-attack/attacks-in-syria/heavy-bombardment-by-u-s-and-coalition-forces-devastate-hospitals-in-raqqa/

    A když z amerických oficiálních míst zní, že oni prý v Sýrii „v žádném případě neútočí na civilní cíle“, je to při dlouhém seznamu zdokumentovaných amerických válečných zločinů do nebe volající.

    A když USA tvrdí, že prý „útočí jen na legitimní cíle“ pak je za tím totální zvrácenost. Znamená to totiž jedno jediné: právě surové barbarské útoky na civilní objekty, školy, divadla, kulturní centra, nemocnice, obchody, nádraží, kostely a chrámy, atd. jsou v jejich zvráceném vidění „legitimním“ cílem.

    Cílem útoků přímo na lidi a na civilní infrastrukturu není jen samotný terorizmus jako takový (pouštění hrůzy, zastrašování). Jde o promyšlený strategický válečný cíl: co nejvíce lidí zlomit, vyhnat z jejich obydlí, přimět k emigraci; co nejvíce vysílit celou napadenou zemi a rozdrtit ji. Mnozí z lidí, kteří byli nuceni utéct, aby zachránili holé životy, se dnes nemají kam vrátit. Na místech, kde kvetl normální život a měli tam svůj domov, je dnes spálená země. Je to plošná, vyhlazovací válka proti celé Sýrii a jejím obyvatelům.

    (Pokus o podobnou ničivou válku vedenou proti obyvatelstvu už měl na svém kontě USA při své invazi do Afghánistánu. A velmi podobnou, v podstatě genocidní válku vedly USA proti Vietnamu, kde to vedlo k naprosto tragickému počtu obětí z malého, přibližně třicetimilionového národa.)

    Kamkoliv americká armáda v Sýrii vkročila, či dosáhla svými zbraněmi, je spálená země. Stačily by příklady z let 2015 a 2017: , ale je toho mnohem více.

   1. Co zbytečného přemýšlení mě to stálo, o jakou pomůcku se má jednat, než jsem to vzdal a přeroloval až sem… 🙂

 3. Zpátky z fantazijna do reality…
  Rád si zažvaním, jenže na to je situace, jak ji sledují jak se vyvíjí, vážná.

  Vidláku, ano.
  V rámci možností a všemožných úliteb pragmatickému božstvu, při všech výhradách….Babiš ano.
  Lepší uhrát něco než neuhrát nic v „principiální“ snaze o maximum.
  Nesázím ne na ideály a ideologii, ale na zájmy zdejších velkých ekonomických hráčů. Babiš sice má kapitál ke slušnému přežití jinde, ale na rozdíl od některých jiných hráčů má svůj podnik tady a chce v něm pokračovat. Má silnou motivaci. Podle toho co činí. Z toho pohledu, jeho osud je naším osudem. Je nerozumné mu v této situaci okopávat kotníky.
  Nyní jde o to nenechat zatáhnout Česko do války. Neudělat z něj válečný cíl.
  Už je to bych považoval za úspěch.
  Pokládám za klíčové aby se všichni zástupci opozice sešli a shodli se na programu záchrany. Na ideové extrabuřty a osobní zájmy a antagonismy není prostor ani čas. Co dosud bylo utraceno se nevrátí. Odepsat. Jde o přežití.

 4. Jsou různé možnosti v mezích zákona. Který je vhodné znát pro jejich využití.
  Příkladmo je zakázáno hanobit rasu, národnost, víru, přesvědčení. Tak jako v obchodní soutěži. Naproti tomu, vychvalování svého není omezeno. Zatím.

  1. Zákon však není dodržován.

   Pokud napíšete, že židi či ukrajinci jsou ……., tak vás zahájí.
   Pokud napíšete, že rusové jsou ………, tak se nestane nic, možná vás spíš pochválí.

   Přitom ve stejných či obdobných případech má orgán veřejné moci postupovat stejně a udílet totožné právní sankce.

   To se však neděje, protože nežijeme v právním státě, nýbrž ve fašistickém státě.

 5. A mezitím generál Pavel na schůzi NATO ve Washingtonu.

  Uvedl, že chce, aby summit NATO označil vstup Ukrajiny do Aliance za nezvratný.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nato-pavel-ukrajina-rusko-summit-usa-rusko-valka-bezpecnost.A240710_170830_zahranicni_jhr

  Babiš to na plakátu z volby prezidenta neměl správně.

  Měl tam:

  Nezavleču Česko do války, jsem diplomat. Ne voják.

  Správně by tam mělo být

  Nezavleču Česko do JADERNÉ války, jsem diplomat. Ne voják.

  P.S.

  V kontextu dnešních dnů humorný článek o tom billboardu od odborníku na dezinformace ze Seznamu z roku 2023

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-overeno-babis-by-nezatahl-cesko-do-valky-nemohl-by-ale-ani-pavel-223605

  1. V pořádku. Červený Trpaslík. Pole spravedlnosti.. .
   Ráno se Petr Pavel probudí. „Kde to jsem? To… není… Washington!“
   Je v bahně zákopu. Blíží se ruské tanky. Z dálky zní Urááá! Kdosi ho nakopne a řve na něj povědomou ale cizí řečí….

 6. Vím. Tohle fantaskno neprojde. Třebaže je to představa zajímavá jako do „scifi“ povídky.
  Ale mohli bychom zkusit něco jiného. Dodržovat pravidla islámu k muslimům. Neporušovat příkazy islámu napomáháním jejich překračování.
  Nedopustím se smrtelného hříchu nebo dokonce nevystavím se smrtelnému nebezpečí msty tím, že ve vztahu k muslimovi či muslimce poruším nějaké přikázání. Použijte svoji představivost.

   1. No go? Jak chtějí. Když no go tak důsledně. No go in, no go out . No services. Jen volný průchod k přepravě do země původu.

    Co se týče nechápání, třeba znát jejich pravidla. Příkladmo bych se nedotkl muslimské ženy, nepromluvil bych s ní jinak než v přítomnosti jejího manžela či mužského příbuzného a jeho prostřednictvím, ačkoli nevím proč bych s ní měl mluvit, nepodal, neprodal ani jinak nezpřístupnil bych muslimovi alkoholický nápoj.

    1. Obávám se, že ten druhý odstavec jsou jejich pravidla, to by jim podle mého nevadilo.
     Ten první odstavec je super, počítám že ta přeprava by byla jednosměrná.
     Otázka je, zda by zcela nestačilo zastavit dávky, ale to je asi schováno ve Vašem prvním odstavci.

    2. Nedávno jsem byl na dovolené v zámoří, v zemi EU.
     Odpolední a noční šichtu v recepci a u baru měli dva Ahmedové.
     První Ahmed studoval v ČR (a kromě dalších 10 jazyků uměl velmi slušně česky) žral vepřové a nechával si od kamarádů v ČUR posílat klobásy po desítkách kil.
     Druhý Ahmed byl z Afghu a kdykoliv přišel do práce (cca 22:00), naklopil do sebe flašku vizoura.
     Prý pod střechu Allách (vševidoucí, všeslitovný) nevidí

 7. Dobrý den, mám jen takový postřeh. Všiml jsem si, že ti muslimští imigranti mají v očích cosi hodně nepříjemného. Nenávist, násilí, zlobu.
  A poslední dobou si toho všímám i u hodně Čechů. Každý hledí, jako by vás chtěl zakousnout.

 8. Řešení by bylo. Podobně jako v anekdotě o oddělení pekla pro křesťany „Oni to tak chtěli “ Nepotlačovat islám. naopak. Zavést partikularitu práva. Pro muslimy nejpřísnější islámský režim se vším všudy. Náboženskou policii, soudy. Nekompromisní prosazování pravidel Samozřejmě že v rámci státních orgánů, ne muslimské samosprávy. Chcete islám? Dostane se vám ho měrou vrchovatou. Tak jako v muslimském pekle se dostává vyznavačům ohně. Vše z plamenů, oděv z plamenů, k jídlu palčivé ovoce ze stromu Zakkům, k pití hořící voda z ohnivé řeky.
  Takový systém by byl zajímavý i pro jiné případy. Zapojte představivost.

   1. Něco takového. …
    Každému co nejvíc podle jeho víry a přesvědčení. Veganovi bych nepodal buřta ani kdyby umíral hlady.

 9. Zatím vítězí propaganda,doprazena lži a sliby.
  Nikdo neví,jak čeho maji dosáhnout změny, pokud změny,tak razantní, to ale nedovolí naší mafiáni, natož zahraniční majitelé, pobirači velkých zisků.

 10. Co na to říct…

  „Vladimir Zelenskij předpokládá, že Rusko bude muset v polovině příštího přistoupit ke všeobecné mobilizaci, což povede k vnitřní destabilizaci Ruské federace. Zelenskij je proto přesvědčen, že čas hraje ve válce na straně Ukrajiny.

  Maďarský premiér Orbán to napsal ve svém dopise lídrům EU po setkání se Zelenským, sdělil Straně zdroj z diplomatických kruhů obeznámený s obsahem dokumentu.

  „Pokud jde o výsledek války, ukrajinský prezident je přesvědčen, že ruské ozbrojené síly budou v polovině příštího roku nuceny přistoupit ke všeobecné mobilizaci, což povede k vnitřní destabilizaci. Je přesvědčen, že ukrajinské síly jsou stabilní, vycvičené a schopné udržet bojovou efektivitu i v dlouhodobém horizontu, pokud budou pokračovat dodávky zbraní ze Západu. Věří, že čas je na straně Ukrajiny, nikoli Ruska,“ píše se v dopise.

  Orbán zároveň upozorňuje, že Putinovo hodnocení situace je diametrálně odlišné.

  Ruský prezident se domnívá, že čas je na straně Ruska.

  „Interpretace současné situace na frontové linii ze strany ruského prezidenta se výrazně liší od interpretace prezidenta Zelenského: podle Putina není čas na straně Ukrajiny, ale na straně ruských vojsk. Prezident Putin se nezmínil o ruských obětech. Pokud jde o ukrajinské ztráty, ruský prezident odhadl, že měsíční ztráty ukrajinských jednotek se pohybují mezi 40 000 a 50 000 vojáky, které se v posledních týdnech ještě zvýšily. Proto Putina překvapilo, že ukrajinský prezident odmítl dočasné příměří (šlo o Orbánův návrh – pozn. red.). Podle ruského prezidenta je Ruská federace připravena zvážit jakýkoli návrh na příměří, který nebude sloužit skrytému přesunu a reorganizaci ukrajinských vojsk,“ píše se v dopise.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=0bba9f53d6e4447b222a8ed0b437f93e&start=20120#p394744

  1. Zelenského prohlášení je velmi užitečné, mělo by se číst dětem ve školách, aby pochopily jak nebezpečný je kokain.

  2. Putin zrejme ulitava na tech jednanich s kym , vo cem a pro koho a na co..
   Zacit muze rovnou s kym, s davno osvedcenejma , uredne potvrenejma , zadokumentovanejma notorickejma podvodnikama .
   Misto alkoholu pro notorika ,maji podvody.
   A co bude s vyjednavacema potom…
   Ani vo 2.5 cm. Na vychod. A uz je ma v kuchyni a na hajzlu,nalevo napravo
   a kazdej den ,na musce..
   „A co je to to stesti , Mazanku?? Muuska jenom zlataaa“.
   Pro toho kdo schwasta a chvata..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *