27 května, 2024

Směrš na Kulikově poli

Viděli jste poslední tiskovku SPD? Viděli jste na ní Petra Macha, který se před časem dostal do ojroparlamentu za Svobodné? Prý bude SPD dělat poradce. Svým způsobem je to od Okamury šikovný tah. Svobodní mají kvůli svým principiálním postojům naprosto nulový koaliční potenciál a tohle by mohl být způsob, jak obrátit zrak jejich voličů i k jiným stranám, aby jejich hlas pořád dokola nepropadával. A zřejmě to bude fungovat i obráceně… pokud správný echt libertarián nechce neustále „neuspět“ u striktních Svobodných, musí se poohlédnout v nějaké jiné partaji…

To neříkám, abych kritizoval Svobodné nebo SPD. Libora Vondráčka jsem měl možnost poznat osobně a lidsky mi byl velmi příjemný. V SPD znám také celou řadu lidí a mám je rovněž rád. Píšu to, abych ukázal, že hento spojování opozice nestojí na místě. Do SPD se vešla klausovská Trikolora a minimálně jeden libertarián. A jak se budou blížit volby, uvidíme toho spojování ještě víc. Všichni si uvědomují, že milion hlasů příště prostě nesmí propadnout. Je v tom čtyřicet poslanců.

Stejně tak jsou vidět programové body, které má celá opozice stejné. Víceméně se jedná o oněch pět bodů, o kterých jsem mluvil na demonstraci:

Elektřina za 2 Kč/kWh

Zveřejňování nákupních cen v hytlermarketech

Neokrádat důchodce, protože jim za ledacos vděčíme

Zrušení koncesionářských poplatků (a když to nepůjde jinak, tak i s Českou televizí)

Vyvázání se z grýndýlu a emisních povolenek

V zahraniční politice je stále větší shoda na tom, že EU i NATO potřebují buďto reformu a nebo odchod. Tam se jednotlivé názory liší podle míry optimismu, ale obecně klesají. Než budou eurovolby, bude pohled na EU všeobecně skeptičtější, než dnes. A než budou parlamentní volby, bude EU vyvolávat jen skřípění zubů a zatínání pěstí. Uvidíte.

U NATO to bude o něco komplikovanější… už jen proto, že vedle nás začíná být velmi militarizované a vyzbrojené Polsko, které se netají velkými ambicemi v mnoha směrech. Abychom brzy nemuseli smutně konstatovat, že před polskými nároky na Těšínsko nás chrání jen a jedině společný americký lenní pán. Ať si Řehka s Černochovou říkají, co chtějí, z logiky věci vyplývá, že v roce 2040 budeme perfektně připraveni na válku, kterou NATO na východě vede dneska, ale Poláci už jsou připraveni teď… Když máte armádu, máte i pokušení ji použít.

Než přijdou volby, budou tyto tendence ještě zřetelnější a jasnější. Stále více je vidět, že stojíme ve stejném zákopu proti stejnému nepříteli a příští dva roky pro nás budou taková bitva na Kulikově poli. Přicházíme do ní jako příslušníci různých názorových proudů, vedeni různými lídry a pokud zvítězíme, odejdeme domů zase jako jednotný český národ. Myslím, že to tak mohu klidně říct. Naši soupeři národ být nechtějí. Touží nikoliv po češství, ale po evropanství.

Podívejte se na poslední týden… Vítek Rakušan a jeho Dozimetr, nebo Koudelka a jeho zdrhající Rusák s narativem. Tam jsme bojovali jako jeden muž. Všichni. Každý na svém postu. SPD, ANO, PRO, influenceři, jednotlivci. I když Česká televize mlžila a mlčela jak zařezaná, nakonec jí to nebylo nic platné.

Stejně tak jsme moc pěkně rozmázli toho nácka Huňku v kanadském parlamentu. Majnstrým musel připustit, že nacismus na Ukrajině nebude jen ruská propaganda… Ostatně, když vám i CNN ukáže freneticky tleskajícího Zelenského, jak vestoje chválí dobrou práci příslušníka SS Galizien… Putin se chechtá, až z Kremlu opadávají cihly… Maršál Petrla raději mlčel, protože s tímhle se fakt nic udělat nedá… jen se modlit, aby lidi na toho starého šturmanbfírera brzy zapomněli.

Tento týden jsme bojovali opravdu koordinovaně. Všichni, co máme na srdci budoucnost naší země, jsme v této šarvátce stáli. I díky našemu společnému úsilí se pod Vítkem pěkně houpe židle a jeho výmluvy jsou čím dál dětinštější. Možná to ještě ustojí, ale jen za cenu poškození celé pětikolky.

A já bych vás chtěl vybídnout, abyste se podívali, kdo s námi tento týden nestál. Kdo zůstal vzadu. Tento týden se fejsbůky, twittery, blogy, noviny, videa a vůbec všechno zahemžily společným úsilím, ke kterému jsme se přidali spontánně. Rajchl, Okamura, Babiš, Vidlák, Samková, Vávra, Šik, Tyl, Foldyna, Marková, Stonjeková, Ticháček, Todorov, Rédová, Větvička, Balšínek, Cimbál… a mnozí další. Ne, ještě nejsme jednotní, ale tentokrát jsme všichni bojovali spolu.

A kdo se nepřidal? Kdo stál vzadu jako zajišťovací jednotky Směrš? Kdo místo společného boje proti Pětikolce zatím vzadu lustroval, míru našeho vlastenectví? Kdo se ani na minutu nepřidal proti Rakušanovi ani proti náckovi Huňkovi? Nebudu jmenovat, ale já mám konečně jasno, kdo má na prvním místě vlast a kdo je prostě jen špicl a politruk.

Nikomu neupírám právo, kritizovat opoziční lídry a zkoumat jejich motivace. Každý voják v zákopech nadává… především na své velitele. Ale kdo kromě nadávání zároveň nebojuje proti společnému nepříteli, ten si pozornost fakt nezaslouží. Bytostně se mi hnusí, když někdo vidí svoje poslání v hledání nepřítele ve vlastních řadách… zpravidla tam, kde vůbec není. Příčí se mi ti, kteří Pětikolku vidí jako menší problém, než své spolubojovníky. Příčí se mi ti, kteří hledají zrádce, ale když je zapotřebí šturmovat dopředu, tak se ani nehnou.

Kdo se snažil především odrazovat lidi od demonstrace, ale Vítkův krypťák mu nestál za zmínku? Komu Huňka nestál ani za status na Twitteru, ale mohl se pominout z Vacka? Kdo neřešil nekontrolovatelnouo migraci přes naše území, ale měl dost prostoru na vymezování se proti Rajchlovi? Každý, kdo byl s námi na demonstraci, má právo nás kritizovat. Ale kdo z pohodlí domova lustroval řečníky, ale zároveň mu praktiky našeho ministra vnitra nestály za zmínku, ten je součástí problému, nikoliv součástí řešení.

Tento týden měly všechny moje články rekordní sledovanost. Myslím, že moji kolegové na tom budou dost podobně. Kdo s námi v této bitvě nestál? Kdo místo Rakušana raději lustroval Rajchla? Kdo místo Huňky raději propíral Babiše nebo Okamuru? Kdo raději dělal Směrš a do první linie se mu nechtělo? Pro koho bylo důležitější závadné smýšlení Druláka než boj proti Blyštivému?

Jo, někdy se to prostě vyjasní.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

354 thoughts on “Směrš na Kulikově poli

 1. K42
  Proto libertariány s nadsázkou označuji jako klub relativně dobře kompenzovaných autistů.

  Co se týče schumachera a vidláka, potíž vidím v tom, že systém jim nedovoluje Calveru s jeho bandou zabít. Jsou součástí systému.

  1. No ano, ale „tenhle Calvera“ je ten slušný a relativně málo zlodějský. Na rozdíl od opravdu opravdického Calvery a jeho bandy. Ostatně, až ukrošské obohacení ještě poněkud více stoupne – po implozi Ruiny, která je takříkajíc za rohem – než se vydají na zelenější pastviny do Německa a USA, Kanady, uvidíme jak vypadá věrnější Calverova kopie…

 2. Petr Pavel terčem vrchní dezinformátorky Rajchla kvůli Ukrajině. Prezident ji vyškolil a s ledovým klidem usadil

  Přestaňte podporovat Ukrajinu a bude mír, slyšíme z mnoha stran. To je bohužel mimořádně chybný předpoklad. V okamžiku, kdy přestaneme podporovat Ukrajinu, na Ukrajině zvítězí Rusko, ale mír nenastane,“ řekl Pavel na dotaz Rédové, co se stane, když Západ skončí s podporou Ukrajiny. „Ukončí to možná na nějakou dobu konflikt za cenu toho, že popřeme všechna pravidla, na kterých stojí naše země a mezinárodní společenství, a dáme všem najevo, že neplatí pravidla civilizovaného světa, ale že platí pravidlo většího klacku.“ „To není můj předpoklad nebo hypotéza, to je plán, o kterém mluví představitelé Ruska.

  Mluvil o něm Sergej Lavrov, který ke mně seděl možná blíže než teď vy. Řekl, že Rusko nic neporušilo, protože Ukrajina vlastně není země,“ líčil Pavel fakt, že jednání s Ruskem obvykle nikam nevedou.
  „V tuhle dobu ta situace opravdu nemá jiné řešení než pomoci Ukrajině v tom, co bychom chtěli i pro nás, to znamená bránit se proti napadení, které je porušením všech pravidel, dokonce i smlouvy, kterou s Ukrajinou uzavřelo samo Rusko,“ dokončil prezident Pavel svou obsáhlou odpověď.

  1. Nakonec PePa107 prohlásil: „A je to pravda pravdoucí, páč to říkám já. A já to musím vědět, páč jsem úplně nejlepčejší prezident v galaxii a s Lavrovem jsme vypili hezkých pár stakanů vodky. Nejen že mi byl blízko, když jsme se objímali, ale viděl jsem ho hnedka několikrát. A budeme bojovat až do posledního Ukrajince.Jedině tak dokážeme, že to, co vám tvrdím o Rusku, je pravda, i když to vlastně platí pro Američany. Prostě až nebude na Ukrajině ani jeden Ukrajinec, tak ta země bude existovat a bude to naše vítězství. Rozchod!“

  2. V tomto případě o pravidlech civilizovaného světa mluví kdo se domnívá, že je to on, kdo drží největší klacek.
   Kde byla pravidla civilizovaného světa, když USA bombardovaly Bělehradskou televizi a jiné civilní cíle?
   Kde byla pravidla civilizovaného světa jindy a jinde?
   Když ukrajinská armáda vraždila obyvatelé Doněcka a Luhanska?
   Kdo ze zdejších tehdejších vládních politiků vydávajících se nyní za opozici, protože byli odstavení od koryt to odsoudil? Kteří státní zástupci na vysokých postech to prohlásili za genocidu?

   Všem, všemu a každému do času.

   „Mým nejoblíbenějším jídlem odjakživs je rýže.“

   Potíže s čínskou konkurencí? Čínské zboží, automobily?
   O tomhle jsem psal už před mnoha lety. Když ještě pro slovutné enonomy, před kterými i tady padáte na zadel to nebylo téma. Naplno, příčiny a souvislosti, mi to docvaklo v říjnu 2019 při návštěvě Hallstadtu. Co by se stalo, kdyby něco postihlo turismus. A co všechno souvisí s produkčními centry. Před tím Finsko. Tamní textilní průmysl, jeho založení, Skot Finleyson…Před tím návštěva Baťova Zlína. O kus dál Slušovice, co zbylo z jejich slávy. Příklady vzniku a zániku produkčních center a všeho co s tím souvisí. Chcete vědět co nás čeká? Udělejte si výlet do Slušovic.
   Jenže tohle není téma. Kdepak. Jen handrkování se o úrokové sazby centrální banky. Jestli tohle procento, nebo takové.
   To co se děje je nejen národohospodářká ale civilizační katastrofa.

   1. Přesně tak. Navíc akcelerovaná odříznutím od (ruských) energií a surovin, a trhů. Není energie, není výroba, není civilizace…

   2. Na Slušovice se díky Havlovi a Devátému vrhli vlci a doslova je roztrhali na kusy.
    Doslova na cucky, přičemž ten Havlův a Devátého klacek významně postával u závory.
    Potvrdí Vám to úplně každý rodilý Slušovjan okolo padesátky.

    1. Myslíte ty umělé Slušovice které zdánlivě prosperovaly jen díky komunistickým konexím a penězům co se tam cpaly?

   3. Vraťme se zpět do sklonku 80. let. Všude kolem vesnice byl těžkopádný socialismus. Ve Slušovicích díky jejich předsedovi Františku Čubovi, kterému dodnes naslouchá i prezident Miloš Zeman, platily zásady tržního hospodářství.
    30 let svobody: kauzy a aféry
    Třicetidílný seriál vychází v MF DNES každý týden až do listopadu. Představí největší ekonomické a politické kauzy. Miliardové tunely, bankovní krachy, spiknutí kmotrů, sporné amnestie a politické podrazy, vzestupy a pády
    Označení „zemědělské“ družstvo pro Slušovice bylo zavádějící, protože ve vrcholné éře tam zemědělská výroba tvořila jen šest procent. Takže Slušovice vlastně symbolizovaly víc počítače než krávy.
    Ostatně dodnes se tam jedna zastávka autobusu jmenuje „Slušovice – výpočetní středisko“.
    Podstatná je ještě jedna věc. Konec Slušovic měl kriminální pozadí. Co dělali jejich šéfové, když padl komunistický režim?
    Zorientovali se rychle a převáděli majetek družstva do soukromých firem, kterých bylo nakonec v důsledku na sto padesát. Převáděli ho bez vědomí tisíců družstevníků mimo valnou hromadu, ale úspěšně. Zpochybnit to nikdo nestihl.
    Všechny firmy měly společné to, že vznikly v letech 1990 až 1993. V orgánech seděl zpravidla někdo z Čubovy rodiny nebo jeho spolupracovníků. O pár let později už v rejstříku přibývá dodatek „v likvidaci“. Na začátku bylo firem sedm a největší z nich DAK MOVA Františka Čuby (založená na dnešním Slovensku) pohltila 60 procent majetku Slušovic. Zkratka DAK znamenala koneckonců Družstevní Agro Kombinát.
    Už v květnu 1991 poslanec Stanislav Devátý (který Slušovice dobře znal, protože tam pracoval) podává trestní oznámení na Františka Čubu kvůli podvodu za to, že jedná jménem firmy DAK MOVA, přestože ta nebyla řádně zaregistrována a zapsána do rejstříku. Tuto zprávu dokonce přineslo tehdejší Rudé právo.
    Za StB se nestydíme
    To samé Rudé právo pak dokonce s Čubou ještě v květnu 1991 udělalo interview, kde padaly i docela tvrdé a „nerudé“ otázky.
    „Spolupracovali jste s StB?“
    Čuba upřímně odpověděl: „Pokud jsme spolupracovali, tak se za to nestydíme.“
    Čuba však v dobovém rozhovoru mluví bezprostředně i o pádu Slušovic.
    Podnikatelský „zázrak“ socialismu. Za úspěchem JZD Slušovice stála StB
    „Byly vytvořeny podmínky, aby podnik nefungoval. Za pomoci lidí z centra i zevnitř. Ti začali aktivizovat lidi, aby nepracovali, aby si vynucovali vyšší platy, aby nerespektovali rozhodnutí vedoucích pracovníků. V těchto podmínkách přestal podnik fungovat,“ zhodnotil konec svého „dítěte“ Slušovic František Čuba.
    Za převádění majetku bylo i několik bývalých šéfů Slušovic obviněno, ale případ se policii nepodařilo dotáhnout do konce.
    K soudu se pak dostal pouze jediný dílčí případ, v němž byl František Čuba souzen za nedovolené podnikání. Podle obžaloby ve vnitropodnikové slušovické bance otevíral účty v roce 1990 i lidem mimo JZD. Takže vlastně rozjížděl klasickou banku bez licence.

  1. Tak na druhou stránku my ted můžeme říkat Fialový sliz, Petidemolice, zloději a podvodníci a mnoho dalších našich vylevu a precedentem nám budiž rozsudek státu v případě Okamury.
   Je to dvojsecna zbraň, buďme za ní vděčni.

   1. Milane, není to stejné. Předpokládám, že tyto termity neuslyšíme v ČT09, nepřečteme na Lukačovičovu Seznamu, na LžiDnes…To je ten problém. Pamatuji, když nějaká prasata nechala pro demonstraci udělat velikou NAHOU figurínu Trumpa, zhruba ve stylu Homera Simpsona. Dost by mne zajímalo, co by se dělo, kdyby oponenti udělali totéž s bestií Merkelovou nebo Clintonovou. Ježíš, to by bylo ŘEVU !!!
    Ale vždyť zde nad tím brečíme dnes a stále. Jejich dvojí metry. Takže od příště žádný Swarzenberg, ale Debílio-Hitlério. Hahaha, co je psina, co ?

    1. Tak zkusíme uspořádat bandera-party i jinde, ne? Ať vyzkoušíme, jak ten metr funguje!
     To je myslím téma, které tady nikdo pořádně neuchopil, teda kromě těch pořadatelek v Plzni.
     Dárkyně a ochránkyně života, strážkyně rodinného krbu, chápu to správně?

    2. No, nahou Merkelici moh vidět každej, kdo měl zájem, na fotce z FKK, ještě se dvěma podobnejma. A ta fotka nebyla braná zezakřoví, ale zepředu, s evidentním souhlasem zúčastněných. Teda to byla mladá, ale k poznání její takzvaný obličej byl.

 3. Nedávno jsem psal, že naše elity a vedoucí představitelé jsou metaforicky řešeno debilové. A opět přitvrdili. Když se kouknete sem https://www.mfcr.cz/cs/rozpoctova-politika/rizeni-statniho-dluhu/statistiky/ciste-vydaje-na-obsluhu-statniho-dluhu, tak vidíte, kolik stojí obsluha dluhu. To jsou peníze co musíte zaplatit a nic z nich nemáte a mít nebudete, laicky řešeno vyhozené oknem. A pak naši představitelé pronesou “ … v souvislosti s vývojem státního dluhu, dá stát v příštím roce 90 miliard, v tom dalším dokonce přes 100 miliard korun. „. V roce 2022 to bylo 49,71 mld., a nejhorší v historii pak 50,89 mld.

  Když si domů donesete výplatu 16 132,- Kč a rovnou do kanálu hodíte 900 resp. něco přes 1 000.- Kč přijde Vám to normální? Pokud ano, tak se rovnou hlaste na pozici ministr financí. V tomto kontextu blednou i přirovnání s basou Plzní na osobu a rok a F-35 ministryně blondýny, která do svého výpočtu zahrnula i kojence.

 4. Intelektuálové v Rusku, začínají myslet rovnou o podstatě. Jak se zbavit moru. O čem melou místní intoši?
  O opaku.
  Eště více moru a eště více exekucí a pak už budeme mít tu demosgrácu na koni… Tak je to.

  Jaká cesta tedy vede k normálnímu životu?

  ===

  ..“ My sami se musíme naučit žít bez Západu. Úplně.

  Prostě zahodit vše, co nás s ním spojuje. Radikálně přerušit všechny kontakty, přerušit všechny formy závislosti, zastavit všechny transakce, zastavit veškerou interakci v technické, ekonomické a humanitární sféře. „..

  ..“Úplné osvobození od Západu je jedinou cestou ke spáse. Všechno špatné v současném Rusku pochází od něj. Byly to jeho miasmata, které požíraly naši politiku, ekonomiku, kulturu, vědu, psychologii, každodenní život a mládež. Jedná se o karcinogenní proces. A čím rychleji a tvrději odřízneme postižené buňky, tím větší je šance na záchranu a oživení naší vlasti, velkého Ruska.“
  https://www.pokec24.cz/politika/alexandr-dugin-muceni-etruske-nevesty/

   1. …. bylo to spiknutí a Vidlák s Alefem chtěli brát některým svobodu slova!
    Musíte to nahlásit na lampárně anebo na hlavním nádraží, až půjdete kolem.

  1. Ten článek v odkazu je síla, pokud se tím budou řídít nejen oni, ale celý BRICS++ tak nás závislé na KoZa čekají velké problémy.

 5. Uz nove svazaky svazeji – idnes

  Mladí Slováci vyrazili zadarmo vlakem domů volit. Není nám to jedno, vzkazují

  Na pražském hlavním nádraží v pátek dopoledne zněla slovenština. Stovky mladých lidí využily možnosti svézt se zadarmo „Volebným vlakom“. Nejčastěji šlo o studenty, kteří budou podle svých slov volit prozápadní demokratické strany. Organizátoři projektu chtějí hlavně zvýšit volební účast a motivovat i ty Slováky, kteří ještě nejsou rozhodnutí koho volit.

  1. . Dopravu volebními vlaky financovaly čtyři neziskové organizace – Globsec, ŽEMY, Mladí proti fašizmu a Sebavedomé Slovensko.

   1. Tie štyri organizácie nie sú neziskové. Pár navzájom prepojených členov má celkom slušné osobné zisky.

  2. Podle ČRo byly ty vlaky dva. Jeden z Prahy, druhý z Brna. Kapacita cca 1200 míst. Původně pro studenty, ale mohli se zaregistrovat i ostatní.

 6. OT:
  Mezi favority na Nobelovu cenu míru patří ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ruský opozičník Alexej Navalnyj, píše agentura Reuters.

 7. Já jenom, proč se Vidlák vůbec nezmiňuje o spolupráci třeba s p. Konečnou, Kovářovou a s pány Klausem ml., prof. Drulákem ?
  Nebo nemají zájem ?

  1. Tak to by mě také zajímalo. Myslím, že je třeba sebrat hlasy voličů spíše středových až trochu doleva. Pravice už na tom celkem pracuje. Samozřejmě mě tady zase někdo opraví, že je to staré rozdělení a v tomto zářivém Euro světě už to neplatí…

   1. O tom tady píšu jak tudor už nějaký čas. Až je mi to někdy blbé a nechci vypadat jako tlučhuba. Na druhou stranu, čte to tady spousta lidí a Vidlák je hlava otevřená, takže v koutku duše doufám v zázrak.
    Pravice vs. levice je v ČR, co se politických stran a hnutí týče, v poměru zhruba 30:1. Jakákoliv nová strana vznikne, v podstatě se jedná o partaj pravicovou. Přitom obyvatelstvo ČR je podle průzkumu, který kdysi proběhl, většinově levicové (jen si to neuvědomuje nebo se to stydí přiznat). Všichni by chtěli hezký důchod, jít do něj v padesáti, školy a nemocnice zdarma, valorizaci mezd, levnou elektřinu a jiné libůstky, které jsou veskrze levicového původu, ALE myslí si, že toho dosáhnou volbou stran ala ODS či TOP. Původně zajímavý Rajchl a jeho PRO je samozřejmě (ani se tím netají) také takový pravicující projekt. Vlády pravice dostaly tuto zem do řiti. Lék? Ještě více pravice…
    Proč Vidlák nespolupracuje s Konečnou, tak to je pro mě otázka za zlatého bludišťáka. Konečná zřejmě zapadá do toho druhého tábora alternativy, se kterým se nebaví, protože údajně nic nedělají. V případě Konečné je to však kardinální lež – podívejte se například na její zcela konkrétní výsledky v EP ohledně zdravotnictví nebo její aktivitu v ČR, kdy s debatami jezdí po všemožných kulturácích od Bílovce po Domažlice. Rozum (po kterém, většinou selském, všichni tak volali) mi to nebere. A NIKDO, OPAKUJI NIKDO, MI TO DOSUD NEBYL SCHOPEN VYSVĚTLIT NA ZÁKLADĚ ROZUMNÉ ARGUMENTACE, NIKOLIV „ARGUMENTACE“ TYPU „ČLENKA STRANY, KTERÁ TADY 40 LET…“.
    Podotek na závěr – nejsem osobní asistent K.K., ani ji osobně neznám a nejsem vůči ní nijak zainteresován. Jen mi nejde 5+5 dohromady.

    1. Naprosto souhlasím, Konečná je navíc skvělý rétor, umí mluvit spatra tak, že to dává smysl a má to i potřebnou dynamiku.

     Měli by si možná komunisti změnit název, hodně by to pomohlo.

    2. Vidlák už jednou psal, že se snaží PRO rozestoupit trochu doleva. Věřím mu, ale svůj názor na vyhlídky této akce psát nebudu.
     Obávám se, že tak jak jste teď popsal cíle levice, tak se oči některých pravičáků zalily krví a zakřičeli pár nadávek na levičácká netáhla. To podle mne nebylo úplně šťastné a mohu říci, že kdyby toto byla funkce levice, určitě bych nebyl levičák. Tím nic proti Vám, jsem přesvědčen, že jste to myslel dobře, jen se to dá ve Vaší zkratce číst dosti špatně.

    3. Re Morybundus:

     Dnešní doba je jak vyvracena z kořenů. Samozřejmě jsou komunisti ee, ale ne nadarmo se říká že, „Nepřítel mého nepřítele je můj pritel“. A když mohli „Manicky a undergroud“ blahoslavit Pepu (asi pokročilá senilita , nebo stesk po chlastackach) , tak proč bychom se mi dnes nemohli spojit s KSCM Konečné???
     Každá možnost jak zabránit fialovemu slizu v rozlezeni je OK.

    4. Na tu otázku za zlatého bludišťáka vám odpovím. Nespolupracuji s Konečnou, protože nás nikdo nepropojil. Já nikomu nelezu do zelí. Spolupracuji s těmi, kteří o spolupráci se mnou stojí. Nemám problém vyzdvihovat kohokoliv, kdo byl ochoten se se mnou sejít a kdo byl ochoten mě nechat o sobě psát. Ve všech těchto případech se na nich snažím najít to nejlepší a to propagovat.

     Na druhou stranu, Kateřině Konečné nijak neškodím. Nepíšu o ní ve zlém. Nepíšu o ní vůbec.

     Chce-li tady někdo, aby se Vidlák více spojil s Kateřinou Konečnou a začal vyzdvihovat její představu o budoucnosti, propojte nás. Pozvu ji na portské, dáme řeč a budu o ní psát, jako o každém, se kterým se potkám.
     O Rajchlovi píšu nejvíc, protože mi dává nejvíc prostoru v pohledu do zákulisí. Píšu o něm, protože o něm nejvíc vím. Pokud mi totéž umožní Kačka Konečná, budu stejně psát i o ní.

     Ale já nikdy nikomu nelezu do rajónu, pokud on sám nechce. Nejezdím do Příčov, protože mě zatím nikdo nepozval. Chodím jen tam, kam mě zvou.

     1. Kecy v kleci. Prodal jste se Raichlovi. Pokud byste myslel své psaní vážně tak hledáte cestu k těm 700 000 propadlých levicových hlasů….
      Protože tito lidé rozhodnou volby. Buď zahodí hlasy u KSČM a socanu nebo to v obavě že zahozených hlasů hodí Bábovi.
      Přesně tenhle problém v mém okolí řešíme. Máme chuť podpořit Kačku ale nechceme zahodit hlas do stoupy.
      Tak nějak nechápu jak může otec 5 děti s jasným sociálním cítěním podporovat brutálního pravičáka. Který ty chudáky zase jen obere. Ten Vackuv východní hnus by měl varovat každého normálního člověka ..
      Prodal jste duši…

      1. Ale no tak, myslíte to sice dobře, ale to vyjádření už je na hraně urážky. Nemyslíte si spíše, že druhá strana ( netýká se asi jen Kateřiny Konečné ) považuje Vidláka za součást PRO a tudíž z pochopitelných důvodů nekontaktují ?

       1. Ano je v to velmi ostré. Já vím. Ale těch 700 tisíc rozhodne volby. A adorace Raichla k porážce pětikolky nepovede. Ale nalezení cesty k těmto lidem…
        A pokud by chtěl Vidlák pokecat s Konečnou tak stačí jeden email. I ona určitě ví, kdo je Vidlák…
        Pokud je naším společným zájmem zbavit se Fialy, je potřeba mít tah na branku. A tím je pomoc nebo podpora levici…

        1. Souhlasím s Vámi plně a také patřím mezi ty hledající, v minulých volbách propadlým. Ale nemůžete člověku, který kvůli práci pro změnu opustil práci a dělá podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, psát že prodal duši, protože to dělá jinak. On jasně psal, že pokud se mu nepovede rozkročit PRO doleva, což by bylo řešení zabraňující propadu, půjde jinam. Prostě oba se snažíte, ale oba teď vidíte cestu jinak. Nemůžeme se kvůli tomu hádat a urážet se, to bychom s Alternativou fakt daleko nedošli. Promiňte, že se do Vás trochu navážím, ale máme hodně podobné názory, tak by mne Váš případný konflikt o to více mrzel.

         1. Ok. Omluva. Jsem prostě Beran a celý život jdu do konfliktu po hlavě. Nedá se s tím nic dělat ….

          Důvodem mé ostrosti je, že považuji pravicový individualismus za cestu k dalšímu prohlubování společenské krize. Proto mám z Raichla kopřivku a chtěl bych otevřít diskuzi co s levicí zašlapanou do bláta. Protože jen tudy vede cesta …

          A jak píše posmívaný Sasin, pokud se máme pohnout, je nezbytnà změna sytému. Škodu způsobenou pravicí nenapraví ještě více pravice.

          Takže ještě jednou omluva, i Vidlákovi….

          1. Mně se neomlouvejte, já jsem zcela v pohodě. Díky za omluvu Vidlákovi. snad najde čas zareagovat. Myslím že hodně věcí, až na PRO, vidí jako Vy.

          2. Vůbec bych to neviděl nijak ostře.
           Vidím to naopak tak, že to pan domácí, by měl kontaktovat paní Konečnou, nikoli ona jeho!
           Kdo z nich sedí v europarlamentu, má politické zkušenosti, kontakty a zná zákulisí politiky?
           Je to pan Vidlák, nebo paní Konečná?
           Proberte se už z té nafoukanosti, aby to za dva roky nemuselo splasknout, jako bublina z Pedra.
           Od kusu Rajchlovy gumy, polepený až na bradě – a zvuk, podobný prdu..

      2. Od voleb píšu o onom milionu propadlých hlasů. Od voleb píšu, že to je 40 poslaneckých mandátů a i kdyby z nich nepropadla jen jedna čtvrtina, tak Fiala nebyl premiér. Od začátku píšu, že je především pro malé strany snazší, ucházet se o tento milion hlasů, než se snažit odlákat voliče jiným stranám.
       Ale… mně je jedno, koho budou volit. Já jen chci, aby hlasy nepropadly, protože to kurví politickou scénu. A pokud věci půjdou dál bez nějakých převratů, tak za necelý rok u eurovoleb jasně uvidíme, jak si která strana stojí. Pravicová i levicová. Uvidíme, kolik hlasů ještě přitáhne KSČM, uvidíme, jak je na tom Rajchl, uvidíme, co Babiš a co Pětikolka.
       Já si osobně myslím, že Rajchl pro tento milion propadlých hlasů dělá nejvíc. Jestli si myslíte něco jiného, tak mně to nevadí. Já nerozhoduju o Vašem hlasu ani o ostatních ve vašem okolí. Ale teď máme celkem unikátní příležitost, protože před parlamentními volbami budou ještě eurovolby a krajské volby. Všechny strany budou skládat ještě dvě zkoušky, než půjde o sněmovnu. Všechno se ukáže. I Kačka Konečná.

     2. Vidláku, moc Vám děkuji za odpověď, vážím si toho.
      No, jak jsem psal výše, nejsem její asistent a soukromé číslo na mobil též neznám. Boha jeho, já nejsem ani žádný straník (jak si možná mnozí myslí). 🙂
      Myslím ale, že pokud jí napíšete na mail, odpoví Vám. Můžete si vybrat: https://konecna.cz/kontakt/
      Mně fakt nejde o to, někoho a priori hanit (Rajchla). Vnímám jeho kladné stránky (urputnost, pracovitost, organizační schopnosti). Jen mi přijde, že část alternativy („Rajchlovci“) se bojkotem KSČM zbytečně ochuzují o dost podstatné síly. Sejmeme-li z komunistů psí hlavu, zbydou celorepublikové organizační buňky v dost velkém počtu obcí a měst, velké sídlo v Praze, netové médium s dosahem (Petr Bureš), občasný přístup do médií hlavního proudu a jiné výhody. No a když vám náhodný spolucestující ve vlaku jen tak mezi řečí zmíní, že „na Fejsu viděl nějakou Konečnou a mluvila mi z duše, asi ji budu volit“, tak ten potenciál tam je.
      Kdo jiný než alternativa by měl hledět kupředu a ne se patlat v blátě minulosti. A kdo jiný by měl spojovat než Vidlák? Ten už dokázal takřka nemožné. Však se nemusíme hned objímat, stačí se respektovat a táhnout za jeden provaz. Prostě jednou tu podanou ruku vzít a neotáčet se zády. To je podle mě největší noční můra pětidemolice. Ne plný Václavák, ale Rajchl, Vrábel, Havel, Konečná, Paroubek, Ševčík, Xaver, Bobošíková, VIDLÁK a jiní, vyfocení u jednoho stolu.

      1. Víte, já už se mezi politky pohybuju rok a půl. A vím, jaká tam je nedůvěra. Jak za vším hledají postranní motivy. Podívejte se kousek výš na Pluta… ten už ví, že jsem se zaprodal Rajchlovi. Co když si to myslí i Konečná? Co když můj kontakt bude brát jako provokaci, nebo Rajchlův pokus o špionáž?
       Ani k Babišovi ani k Zemanovi jsem se nedostal tak, že bych jim napsal na mail. Dostal jsem se k nim přes jiné lidi, kteří mi uvěřili a kterým pak uvěřili zmínění pánové. Nemá smysl se s Konečnou bavit, pokud ke mě bude nedůvěřivá. Takhle to prostě dělám a nebudu to měnit. Kdykoliv jsem zkusil přímočarost, nic z toho nebylo. Nedůvěra je bytostnou součástí politiky.
       Takže… najděte v okolí Kateřiny Konečné někoho, kdo mě čte a kdo jí řekne, že Vidlák je dobrý nápad. V té chvíli jsem plně k dispozici.

   2. Nemýlíte se. To dělení je tady furt a furt bude. Jen je dočasně přikryto kulturními tématy (hodnotová osa liberání-konzervativní převýšila důležitostí ekonomickou osu etatismus-libertariánství).

    1. Vždycky tu bude politický boj. Lidi nevidí věci stejně. Chtějí mít své zástupce, kteří jim mluví z duše a není možné se zavděčit všem. Já se nesnažím spojit politiky do jedné univerzální kandidátky, ale pomoci, aby po volbách našli společnou řeč a byli schopni spolupráce. Podporuju ty, kteří toho jsou schopní a naopak se stavím proti těm, kteří toho schopni nejsou.
     Ale to platí i pro voliče – pokud je volič nesmiřitelný – s Babišem nikdy, s Okamurou nikdy, opovažte se spolupracovat s Rajchlem, s komunisty nikdy… podívejte, co nám Babiš udělal v covidu, nelze zapomenout… takový volič nikdy neprospěje věci a nemá smysl se snažit mu vyhovět. Prostě to nejde.
     Já nechci jednotnou národní frontu, ale chci, aby hlasy nepropadly. Chci, aby se do voleb vytříbily ty strany, které nemají šanci a zůstaly ty, které šanci mají. Tentokrát na to máme dobré nástroje – eurovolby a krajské volby. V nich budou všechna uskupení „skládat maturitu.“ Parlamentní volby přijdou naž naposled. Do té doby je čas přemýšlet, koho chci ideově volit a zároveň přemýšlet nad nebezpečím, aby můj hlas zase nepropadl.

 8. Lidi se musej naučit žít bez ziskuchtivosti a vystačit si se svými potřebami. Politické skořápkáře a zaklínače práva, keré vodí technologie zisku nevolte. Nevyhrajete. Fšechno právo bylo ohnuto až k zemi aby tady mohli skořápkáři svobodně krást a šmelit. Zbytečné se učit od šmelinářů jak na vládu, nespravedlnost, podvody.

  No, tak gdepak máme tu potřebu, kuličku, šuch šuch šuch a ukaž gde je.
  No jó, zase vedle, ale můžete si jít stěžovat na lampárnu, dneska se chodí na Václavák.

  Nejde to, nejde, páč se lidi motají v kruhu paradigmatu zisku a mamonu za každou cenu.
  Posvátným, se „“právem““ uzákonilo hrabání zisku, né plnění potřeb. Gdo nehrabe je exkomunikován do ekonomické bídy, exekuce.

  Změnu lze provést jedině změnou paradigmatu, stanovením cílů na kerých se lidi v co největším počtu shodnou. A to lze, bez pardonu, jedině volením těch potřeb. Páč potřeby sou jen kamínky na té cestě k cíli.

  1. V jádru věci s vámi jednoznačně souhlasím. Ale bojím se, bojím, že tohle nepůjde nekrvavou cestou. Držitelé moci se jí ve prospěch potřeb dobrovolně nikdy nevzdají.

   1. Souhlas, problém není cíl, ale cesta. Ale stejně se Sasin překonal a napsal text ke čtení nejen pro nás pár.

    1. Sasin vyjevuje podstatu volby potřeb. Jen tak dál, bude ještě velmi dlouho o čem diskutovat.

     Lze mírovou cestou, Borowitzi. Stačí k tomu jediný předpoklad – zájemců musí být dostatečný počet.

      1. Co třeba začít těmi exekucemi?
       To tady přece nikdy nebylo – aby jeden člověk jiné člověky orval až tak, že ten jeden má pět baráků a další čtyři zůstanou pod mostem?
       Jenom proto, že ten jeden byl vychytralejší hajzl, nebo rovnou právník?
       Kolik takových případů v ČR je? Proč nikdo neřeší, ani předtím neřešil Vránu a jemu podobný dacany?
       Právník právníka nikdy nepodrazí, je to stejné, jako u doktorů.
       Je to to, o čem si myslím, že Sasin taky píše?

 9. Reálný problém není Rusko ani Čína, ale Německo píše americký deník

  The West’s Real Problem Isn’t Going to Be Russia, or China, but Germany | Opinion
  https://www.msn.com/en-US/news/world/the-wests-real-problem-isnt-going-to-be-russia-or-china-but-germany–opinion/ar-AA1hhHqU?ocid=sapphireappshare

  Strojový překlad do češtiny

  Skutečným problémem Západu nebude Rusko ani Čína, ale Německo | Názor
  https://www.msn.com/en-US/news/world/the-wests-real-problem-isnt-going-to-be-russia-or-china-but-germany–opinion/ar-AA1hhHqU?ocid=sapphireappshare#image=1

 10. Vidláku stále vedle, stále vedle. Takhle partička, kterou podporujete, se rve o malé procento nespokojených pravicových voličů, kterým se ekluje fijalová vláda nebo pár odstrčenců od koryta typu Štěpánek (jakých sviňáren se dopouštěl pod pláštíkem ODS – Paroubek by mohl vyprávět). A věří, že urve další nespokojené voliče ODS atd…

  Pokud nepochopíte, že na ulici leží 700 tisíc středových a levicových hlasů, tak se nic nezmění. Tyhle lidi musí oslovit někdo s programem, na který uslyší (placené zdravotnictví, hnůj z východu to fakt nejsou). A takovou snahu jsem zatím nezaznamenal……

  Vidláku, těchto 700 000 rozhodne volby. A Vy děláte, že tihle lidé neexistují. Bohužel jste se vzhlédl v prodavačích hrnců ….

  Takže příští volby zase moc nedopadnou…..

  Možná byste mohl pozvat na zabijačku Konečnou, Paroubka, Stropnického, Martínka…. když jste ten nestranný bloger. Abychom se dozvěděli jak to vidí, co chystají, zda vůbec něco chystají…

  1. Jenže kombinace zdravotnictví zdarma a studium medicíny také zdarma je smrtící kombinace, vedoucí k tomu, že doktoři mají nízké platy, dnes i ve srovnání se Slovenskem, a tak nějak odcházejí po škole jinam. A zbylí doktoři v nemocnicích jaksi nechtějí sloužit přesčasy přesčasů.
   Takže ten levicový styl neskončí dobře.

   1. Ne, realita je poněkud jiná. U nás máme soukromou nemocnici a dle toho to vypadá. Její „majitel“ má vilu i s pozemkem, která připomíná luxusní kliniku pro nejmovitější, ale bydlí v ní pouze on a jeho manželka, a upřímně snad kromě Bugatti Veyron není žádné luxusní auto, které by si dotyčný zatím nepořídil a po těch místních okrskách se v něm „neproháněl“. Nicméně nemocnice po personální stránce připomíná průtokový ohřívač, protože do lékařů se v ní opravdu neinvestuje. Takže tam začasté slouží čekatelé na atestaci a pak tradá jinam.

    1. Toto se neděje jen u Vás, toto je jedno z typických schémat současné doby. Bohužel. A všichni se diví, že mladí doktoři jaksi mizí.

      1. Eta píše, že ten levicový styl neskončí dobře – a přitom kritizuje pravičáckého majitele soukromé nemocnice s Bugatti Veyron.
       Tak co teda chceš, Eto?
       Dvě nemocnice, jednu státní s levičáky a druhou soukromou, vedenou pravičákem?

   2. re Eta:

    Já nemám ten pocit, že doktoři mají nízké platy, aspoň neznám chudého doktora. Taky si myslím, že vystudovaný lékař vystudoval za státní peníze a měl by léčit zde.
    Počty lékařů jsou záležitostí vlád a pokud je jich málo, je to jejich vinna.
    Sehnat dnes zubaře, ortopeda, když je člověk potřebuje je opravdu horor a koho někdy bolely zuby, nebo koleno, ten ví svoje a objednací lhůty na měsíce , někde i na léta, přitom se tady léčí zdarma cizinci, kteří nepřispěli ani korunou a těch cizinců je tady opravdu hodně a neměli by mít přednost před našimi občany.

    1. Hodinový plat lékaře je cca 340kč/hod. Na uložení 5m dřeva jsem sehnal po dlouhém hledání
     člověka za 200.
     Lékař v rodině, FN,38 let, po službách jezdí 1 za měsíc operovat do 3 soukromých nemocnic, aby zajistil rodinu se ženou na mateřské.
     Ale příjem má, ne že ne. Taky hypotéku na byt.

     1. Já dělám seřizovače za 120 Kč cisteho, jsem v důchodu a náhrada za mě není, ale chodím pouze 1-2 × týdne. Asi jsem na palici, ale takových jako jsem já je více.

      1. Promiňte upřímnost, ale 120 čistého za kvalifikovanou práci když za Vás není náhrada je na palici, pokud podnik není na hraně červených čísel a Vy to neberete jako charitu.

       1. 3000 kc k důchodu je sice málo, ale firma je už na polovičním stavu s pracovní silou, východní trhy padly, nikdo neví co bude zítra. Dělám spíše ze setrvačnosti.

        1. Milan44:
         Promiňte, ale těch 120/h Vám nevěřím, takhle nechytrý, nebo nevážící si vlastní práce, snad nikdo není.
         I ti profesionální rumunští žebráci z Prahy věděli, kolik jim hodinové sezení na kusu kartónu vynese, za kolik prodávají svůj ksicht a čest.
         Jestli to máte podobně, jako já – bezmála půlstoletí praxe v oboru a přitom chodíte někomu něco dělat za 120/h, tak buď si nevážíte Vy sebe a vlastní práce, nebo Vámi tolik pohrdá ten, kdo Vám tyhle směšné peníze dává.
         Myslím, že i řidičky těch umývacích vozů v hypermarketech mají na hodinu víc – a bez jakékoli praxe, nebo nutnosti cokoli jiného umět.

        2. Milan44:
         Promiňte, že se ptám tak konkrétně – to je ta velká lisovna plastů ve Vrbně p. Pradědem, nebo jiná podobná, která dělala velké plastové výlisky pro Východ?

    2. Nástupní plat doktora v nemocnici je 38 tisíc a po dvaceti letech dosáhne na 66 tisíc. (Už i Slovensko nás rázně předběhlo, hodně rázně).
     Ale chudí opravdu nejsou – dalo by se říct, že nemají kdy utrácet, protože slouží přesčasy přesčasů.

     A opakuji že vystudování medicíny zadarmo s tím, že následně máme nízké platy ve zdravotnictví vedou k tomu, že odchází pryč po ukončení studia nejen zahraniční studenti, ale i naši.

     1. Myslíte ty přesčasy kdy v nemocnicích spí a kdy jejich denní úvazek překračuje 24 hodin? Taky jich pár znám, pořád nadávají že mají málo peněz, saské ten systém jim vlastně vyhovuje, mají placenýi spánek.

     2. A pokud by bylo skolstvi i zdravotnictvi placene tak by to pomohlo jak ?

      Zadluzeni doktori by vic odchazeli do zahranici?
      Soukrome placene nemocnice jen pro par bohacu by zvysili platy v celem zdravotnictvi, nebo by to byl jen levny prutokac, pripadne fiasko jako v americe ?

      1. Tak placená medicína by znamenala, že by stát zadarmo nevyráběl doktory pro svět, a o ušetřené peníze navýšit platy ve zdravotnictví.
       Placené zdravotnictví by znamenalo, že by vznikly různě placené pozice, kde by doktoři byly placeni podle kvality.

       1. Ty jo, takze placene studium by usetrilo penize a ty by se nepouzili na nakup stihacek, ale do zdravotnictvi.

        Tak myslenka hezka.

        Ale ta realizace dopadne jako v SSA placene a drahe studium pro vsechny, drahe a placene zdravotnictvi

        Dekuji nechci, kdyz se to nikde nepovedlo tak to taky nemusime zhorsovat

        Naopak bych chtel aby se zrusili kecaci obory a prachy se presunuli pro studium doktoru a mohlo jich studovat petkrat vic jako na kube

       2. Gdo dělá pro režim , měl by dostat rovnej plat. A to bez debaty. Lékař, kanálník, soustružník, vydavačka potravin. Fsjo rovno. Esli lekař se nechce hrabat v kanále, ale raději se hrabe ve střevech. Fsjo rovno.
        Jinak automatizovat fšechno co lidi nechcou dělat. Ostatní budou hlídat zemi na podílech půdy, rozpočtu a budou o tem spolu rozhodovat ve volbách potřeb.
        Skořápkáři budou vést své názorové dišputace buď na Mírově nebo budou pryč.

     3. Eta, Eta,
      to kde ste na to došli, že nízke platy lekárov súvisia so štúdiom zadarmo? Možno tak, ako úroda zemiakov u Vidláka so zmenami dráhy Jupitera.

   3. Re: Eta

    Tak to je opravdu zajímavé. Já už mám delší dobu pocit, že žiju na Slovensku. Jakmile se vrtnu do špitálu, nesyším nic jiného než slovenštinu, anebo češtinu s masakrózním slovenským akcentem.

    1. To je v pohodě, studovali zde a je to stejný stát. Horší je v nemocnicích čím dál více se rozmáhající se ukrajinština. To už je zcela jiný přístup k pacientovi.

   4. Žádné „zdravotnictví zdarma“ u nás není, protože VŠICHNI (kromě většiny bezďáků) občané platí zdravotní „pojištění“, resp. je za ně platí stát. PLUS nemalá spoluúčast POJIŠTĚNCŮ, protože stále větší podíl zákroků, zdravotních pomůcek a léčiv NENÍ hrazen z „pojištění“ nebo jen malým příspěvkem.
    PLUS např. platby za optické pomůcky a zákroky, kde pojištění nepřispívá prakticky na nic a pokud ano, tak je to na výjimku.

    Takže žvaníte nesmysly.

  2. Máte pravdu, ale obávám se, že jako jiné podobné hlasy je ten váš tím legendárním hlasem volajícího na poušti. Opět se nám tu mediálně vyrobí strana „záchranářů“, která jen poslouží ke kanalizaci hlasů nespokojených. Fungovalo to prakticky v každých volbách: ODA, DEU, US, SZ, VV, TOP09, Piráti, Přísaha a nejnověji nejspíš PRO.

   1. Já ještě doplním, že v tom malinkatém rybníčku zhrzelých pravicových voličů začal nově lovit Březina…
    Včera jsem měl ve schránce nějaký leták, až půjdu večer dělat potřebu tak na to kouknu …..

  3. Dnes už je přežitek používat slovní spojení levicová, středová, nebo pravicová strana, protože pomáhat vlastnímu obyvatelstvu není záležitost pouze levicová. Dnes občané slyší hlavně na pro- národní politiku, pro blaho všech vlastních občanů co zde žijí, pracují a odvádějí řádně daně. Je nutné stavět vlastní občany na první místo, nevykrmovat vyžírky a neměnit skladbu obyvatel na přání EU.
   Naše současná vláda plní příkazy Brusele a na vlastní obyvatele zvysoka kašle. Armáda se posiluje , ale ne pro obranu naší vlasti, ale pro dobyvačné války západu. Stejně tak se posiluje policie , která nemá účinné páky na kriminální činnost cizinců.
   Politika by měla být PRO lidi, ale ta současná je hlavně proti svým občanům. Snad to voliči i takto pochopí.

   1. Ne není to přežitek. Vždy jsem se motal na hraně nižší střední a střední třídy a můj život byl při rozumné skromnosti hezký a důstojný.
    Strávil jsem ale 5 let v korporátní bance zaměřené na brutální retail a denně se setkával s pracující (těžce, dvě zaměstnání atd.) chudobou…. Tihle lidé nemají mimo Babiše politické zastání…..
    Takže mimo dělení konzervativní x liberální to dělení na levici x pravici nebo lidé práce x …. stále existuje. A pokud bude tohle potlačování existence levicově smýšlejících lidí pokračovat, bude to jen a jen blbě…
    Jsou tu lidé práce, administrativní činnosti za pár šlupek, nižší úředníci … tihle lidé jsou zásadní pro rozumný výsledek voleb …

    1. Přesně tak, levice a pravice vždy byla a bude, jen jsou těžké časy, kdy se musejí řešit důležitější věci. A dělení levice – pravice naprosto nesouvisí s dělením konzervativní – liberální, podobně jako teplo – zima nesouvisí se světlo – tma.

  4. Ja nejsem ani stredovy, ani levicak. A nejsem zde zdaleka jediny. Nevydavaj sve osobni dojmy za obecna fakta, Pluto. 🙂

   1. On je nevydává za obecná fakta, kde to vidíte? Píše, že strana PRO se rve o nespokojené pravicové voliče ( s pětidemolicí ) ale že jsou zde i středoví a levicoví voliči a není jich málo, a ti možná budou rozhodovat volby. A pro ně strana PRO, jak se jeví, není to pravé ořechové.

   2. No pokud jste jedním z těch co pracují na 3 směny za 18 čistého a volite pravicově, tak z mladické nerozvážnosti volite proti svým potřebám. Jak by řekl Sasin.
    To mi připomíná mého retardovaného bratra, který s invalidním důchodem 8 tisíc volil STAN, aby ten estébák Babiš nevyhrál tak moc a nedělal si co chce…

     1. Máte pravdu. Tohle je zásadní problém. Mám to doma. Vyženěný nevlastní ocas je brutálním zastáncem TOP a toho nejhnusnějšího kapitalismu a přitom není schopen si vydělat na vlastní důstojný život. Pochopím zmatené socky, které nevědí či jsou ale tohle je idiot non plus ultra, který má potřebu nás školit ale zároveň z nás v našem pokročilém věku tahat prachy…

      1. Ihned mu je přestaňte dávat.
       A pokud by se Vás žena pokusila odstavit od lože, máte první zásadní signál, co je špatně. Pokud by se nedejbože pokusila, odstavit Vás i od stolu, tak je asi nejvyšší čas, do toho stolu bacit i za cenu toho, že na nějaký čas zůstanete sice sám, ale s vlastní hrdostí a důstojností.
       Pár podobných (jako přes kopírák) případů, jsem za svůj život už viděl – a všecky skončily taky jako zkopírované.
       Tohle si prostě nenechte líbit.

 11. Lepší něco než nic.
  Ale přes to, i tady jste většinou banda zatracenejch socialistů ignorantů dožadujících se odstranění důsledků regulace další regulací.

  Podstata potíží je v narušení trhu, který má cenotvornou funkci, regulací.
  V tom, že mezi vidláka a schumachera, jak jinak než „pro jejich blaho“ se staví regulátor. Proč? Aby z toho měl prospěch. Přes cestu nechá vykopat příkop, přes něj postavit most, hádejte, na čí náklady, a vybírá mostné. Z toho je živ a dotacemi korumpuje voličské stádo bečící bééé to je dobrééé. I tady.

  Řešením není další regulace provozu na mostu ale zasypání příkopu.

  Aby vidlák tlačenku směnil se schumacherem svobodně směnil za peníze – univerzální zboží jehož směnná hodnota je určována trhem. Ne státem či jím či licencovanými penězokazy.

  Kdo ani tohle nepochopil, je mu souzeno aby byl zatraceným socialistou do smrti.

  1. aby vidlák… směnil se schumacherem

   Popisujete (společenskou) realitu starou 200 let. Máme globalizaci. Mnohé firmy jsou silnější než mnohé státy.

   1. Navíc vybavené armádami nejdražších právníků, s miliardami na úplatky úplně všech, případně i s mafiánskými praktikami, když se někdo tváří neúplatně, plus s naprosto prolobovaným a zkorumpovaným mezinárodním prostředím.

    Jinak nesmysly o tom, že něco řídí trh, jsou komické. Tím, kdo skutečně rozhoduje, jsou tlaky mocných a síla jejich peněz. Svobodný trh je chiméra, existují jen různé formy monopolů či oligpolů. Cena té vaší tlačenky je určována obchodními řetězci, nikoli vztahem mezi výrobcem, nezávislým prodejcem a zákazníkem. Řetězec diktuje ceny v celém tom cyklu. Má dost nástrojů na to, aby přivedl ony výše jmenované „k rozumu“ (čti absolutní poslušnosti). A kdo si myslí, že z toho bludného kruhu vystoupí a bude prodávat mimo něj, těžce pohoří. Řetězec je schopen ceny klidně stlačit na nulu, pokud mu to v daném místě zajistí monopolní postavení. Zahojí se cenami jinde.

    Bez silných regulací se tenhle mocenských kolos totálně utrhne ze řetězů a budou si dělat svévolně cokoli. Tohle už dávno není o regulaci ve skutečnosti neexistujícího trhu, ale těchhle totálně přerostlých monopolních či oligopolních hovad. Bohužel jsou však zákony postaveny tak, že opatření musejí rovnoměrně dopadnout na všechny, nejen na ta hovada. Jinak vystartují ty jejich armády právníků a v mezinárodních arbitrážích roznesou vlády konkrétních zemí na kopytech. Brave new world…

    1. Bravo, naprosto dokonalý a přehledný popis toho, jak to funguje.

     Jak moudře pravil Nietzsche, TrhBůh je mrtev…

     1. Pro všechny hyperintoše:

      Jejich moc vyplývá jen a pouze z naší kolaborace se systémem, který vymysleli.

      Naše chuť kolaborovat vyplývá z naší snahy mít se také dobře, třeba Ina úkor jiných, když to jinak nepůjde. Postoupit na další sprušli žebříku, opřeného o zeď pyramidy moci. Všichni víme, jak vypadá. Vždyť nám ji malují všude kde se dá. Začali s tím už dávno v kostelech, kam nás jako ovce pravidelně svolávají.

      1. Jejich moc hlavně vyplývá z toho, že nám znemožnili mít k tomu jejich mocenskému bordelu jakoukoliv alternativu. Buď ji zakázali zákony, které se často dovolávají jakýchsi smyšlených a údajně absolutních „morálních“ hodnot, nebo ji prostě zlikvidují jakýmikoli prostředky už v zárodku. Stačí mít společnost dostatečně prošpiclovanou a internet umlčet „demokratickou“ cenzurou.

    2. Zákony jsou postaveny….

     Je to tak, že je sestavují hovada, schvalují hovada, volená hovady, která si neuvědomují, že jsou hovada. Proto jsou na tom tak jako ….jako hovada.

     Cena tlačenky je jaká je, protože schumacher si ji nesmí svobodně koupit od vidláka. Že vidlák nesmí svobodně vykrmit prase, to svobodně klepnout, z něj svobodně vyrobit tlačenku a tu svobodně prodat schumacherovi. Dojde na to, že bude muset evidovat každou slepici a vést o ní záznamy. Natož aby ji schumacherovi prodal na papriku. Tak i tvaroh, máslo, sýr. Aby směl, tak musí splňovat tolik proměňujících se podmínek, že se mu to nevyplatí. To je onen práh pro připuštění na trh. Dojde i na povinnost mít, pro „ochranu spotřebitele“, mít hajzl pro každé pohlaví zvlášť? Pri každou slepici….zatím co děti ve školách..

     Jistěže, v omezené míře to jde tak jako kdysi. V socialismu, vyjma padesátá léta to šlo lépe než dnes, za německé okupace bylo zle, za to byl lágr nebo provaz.
     Kam směřujeme?

     Jistěže, mít to k sobě blíž, že schumacher a vidlák by se dohodli k vzájemné spokojenosti. Na černo. Jenže je to neekonomicky daleko. Jezdím jiným směrem, kde neznám potenciálně kooperujícího vidláka. A nejde jen o čistě obchodní vztahy. Je to záležitost společenská, kulturní, osobní. Kohezní. Obrana proti „rozeser a panuj“.

     1. Potřebujeme víc vidláků, o tom už se přece psalo na starých Kydech.
      Jenže v momentu, kdy vyrobíte nějakou, třebas neveřejnou „mapu vidláků“, které se ale nějakým způsobem zmocní stát, tak jste fakticky skončil Vy a s Vámi i ti vidláci.
      Stát bude, přesně podle té mapy, nejprve všecky vidláky šmírovat – klidně mezi ně nasadí i konfidenta. A až v momentu, kdy Vám libovolný vidlák podá rukáv tlačenky a vy jemu bankovku, nebo krabici paprik, Vás rovnou chytí za ruku.
      Tohle oni už za 33 roků ošetřili…sviňáci.

  2. Pobavilo…

   Podobně naivních výkladů je hodně: třeba libertariáni v tom vynikají – to jsou úplní „přetočení superbolševici“, prostě bolševici v negativu. Je to úplně přiblblé, fundamentální a naivní jak pro 8-mi leté dítě se silnou mozkovou dysfunkcí. Vyznavači takových názorů nechápou vůbec, jak je civilizovaná společnost složitá; natož pak společnost založená na technologiích. Nic takového, jako trh není, tečka. Tedy je, ale do tvorby cen, produktivity, kooperace, přenosu informací v systému od výrobce přes prodejce, dopravce, spotřebiteli je zapojeno nespočetně mezičlánků a jejich nelineárních vazeb.

   Co se asi stane, ve vašem Schumacher-Vidlák svobodném trhu/obchodu s tlačenkou? Objeví se nějaký ten „Calvera“ se svou bandou a bude chtít také podíl… prodejce benzínu/nafty zjistí, že kšeftujete s levnou tláčou a bude chtít také, no a tak dále.

   Prostě dětinské…
   Jako se normální uvažující lidé vysmívají libertariánům – to vděčný objekt k nekonečnému výsměchu – tak legrační je i tohle, co jste napsal, sorry za upřímnost.

   1. Přijde mi to ještě legračnější než třeba svého času Al Gore, který blouznil o ekologismu, zatímco si válel svou tlustou prdel v baráku s 200 kW příkonem a přesouval se svými tryskovými bizjety. Naštěstí ho dostali do kolen tvůrci South Parku: od té doby, co Al „zachránil lidstvo“, tím že zabil lidoprasomedvěda, se neodváží veřejně vystupovat, protože lidé z něj mají neskutečnou prdel.

    Ale nejste sám: rád koukám třeba na soudce Andrew Napolitana, a ten se – navzdory své vysoké inteligenci a zkušenostem – představuje jako libertarián, hehehehe. Divím se, že nevystupuje v oděvech z ulovených kožešinových zvířat a nemává na posluchače pazourkovou palicí – protože jestli by k něčemu zavedení libertariánství vedlo, tak leda k přesunu do civilizačního pravěku.

   2. Zkrátka, libertariánství a Fšecky ty „svobodo-tržní“ ideologie, od Bastiata přes Misese po Hayeka – s kouzelně pomatenou filosofií „objektivismu“ Ayn Randové – jsou vymyšlené jako negativ komunismu. Slouží to vlastníkům a podnikatelům, bankéřům. Těm se to ohromně líbí, samozřejmě.

    Proč platit zaměstnanci dovolené nebo přesčasy nebo důchod, přece. Libertariánsky si může dohodnout jinou práci jinde, no ne? Felčara ať si zaplatí z úspor. No a pokud žádné nemá, je to holt ten „darwinismus“, umře.

    Vulgární ekonomie, vulgární darwinismus, prostě je to švihlé komplet.

 12. Promiňte starému škaredému a málo vzdělanému Čechovi z vesnice. Co je to vlastně ten „šifrovaný telefon“ a proč je jeho použití ministrem takový hrozný zločin? Je to to „skryté číslo“?
  Listovní tajemství je snad zaučeno zákonem. Proč by měly být telefonní hovory odposlouchatelné? Nebo je to všechno jinak? Vy, vysocí štíhlí modroocí blonďáci z Prahy a s písmenkama před jménem a za jménem, poučte mne, nevědomého, velmi prosím.

   1. Problém samozřejmě není v samotném „šifrovaném telefonu“, ale v tom, od koho jej tehdy budoucí ministr dostal a proč. Protože tyhle telefony rozdávala hlava zločineckého gangu Dozimetr jeho šlenům, aby mezi sebou mohli „bezpečně komunikovat“. A taky proč ho má ještě dnes, když tvrdí, že z něj nikdy netelefonoval (ale volali u na něj jiní).

    Jak tady napsal už nick k42, samotné držení šifrovaného telefonu není nic špatného, záleží na okolnostech. A ty jsou u Rakušana dost podezřelé.

    Jinak vaše víra v to, že telefony proti odposlouchávání ochrání jakýsi zákon, je vskutku pozoruhodná. Dost připomíná dětskou víru v Ježíška. Jako byste žil v jiném světě.

    1. Odposlouchavat nesmi prosti obcane/ opravdovi novinari a nektere slozky policie aby neslo prijit na korupci, nebo machinace politiku a ostatnich zlocincu

     Bis ma linku ke kazdemu telefonimu, nebo internetovemu operatorovi s primym pristupem presne dle zakona

  1. A to ještě máme rozdíl mezi „kriptovaným“ telefonem, který dostane ministr od NBÚ, a „šifrovaným“ telefonem, který dostane člen klanu od Dozimetru…

   1. Jen dodám, že síla šifrovacího klíče pro síť „spřátelených“ telefonů musí dle zákona, vzor Made in USA, je pravidelně aktualizována tak, aby ji v reálném čase dokázaly soudruzi v USA prolomit, tedy teoreticky dle zákona. Zkoumal vůbec někdo u Vykulence?
    Čeká se na kvantové počítače, které prolomí veškeré dnešní současné šifrování.

    1. Nejsou třeba kvantové počítače (které jsou stále víceméně doména sci-fi), stačí vyřešit problém faktorizace velkých čísel.

     A řešení zveřejnit rychleji, než zahynete při nějaké nešťastné události…

     1. Ano, ale proto se již před časem od šifer, založených na faktorizaci velkých čísel, ustoupilo. Dnes je většina moderních řešení založená na šifrách na bázi eliptických křivek, které cracknout nepůjdou, ani kvantovým počítačem ze sci-fi.

      1. Máte samozřejmě pravdu, problém diskrétního logaritmu eliptických
       křivek je řádově složitější než problém faktorizace velkých čísel, z principu neřešitelný ale není…

       1. Tak ráda (bez ironie!) bych rozuměla tomu, o čem se bavíte, bohužel, nedostalo se mi příslušného vzdělání. S matematikou jsem skončila u maturity, byť na 1, ale stejně…mi semtam chybí. Aspoň ta středoškolská. Ta nádhera vidět, jak se na první pohled naprosto neřešitelný problém postupně rozplétá…

        1. To víte, takové typické dezolátské pindy, kam se to hrabe na studium genderových stereotypů Ferdy Mravence a jiných narativů…

         Ale vážně, matematika je krásný svět. Ocituji tady bývalou spolužačku (z vyššího ročníku), dnes profesorku Editu Pelantovou, tehdy ještě Šiňajovou:

         Je to pohádkový svět, a je tedy krásný. Platí tu jasné zákony, je snadné ukázat, na čí straně je pravda. Při důkazech se nikdo nedovolává uznávaných autorit. Rozhoduje síla argumentu. Není náhoda, že demokracie a matematika se zrodily na stejném místě a ve stejné době.

         A já dodávám: Proto ji všichni liberálové a progresivisti nenávidí a snaží se ji co nejvíc vytlačit ze vzdělávacího systému. Stejně jako nenávidí demokracii (bez přívlastků)…

   2. A co teprve kryptované telefony…
    Sorry, sice jsou podobná slova „kripl“, ale „krypta“, „kryptování“ a „kryptografie“…

  2. Jestli dovolíte, delší vysvětlení:
   Část hovorů jde po pozemních linkách – drátech a světlovodech – ale velká část jde radiovými vlnami, kde je ten odposlech jednodušší. Mobilní telefonie…

   Dle telekomunikačního zákona je odposlech telefonů zakázaný, smí to provádět pouze policie nebo tajné služby ČR na explicitní povolení soudu, případ od případu – neexistuje žádný „všeobecný glejt“. Jenže praxe, jak asi tušíte, je poněkud jiná: poldové mají „spřátelené“ soudce, kteří vydávají povolení k odposlechům jak automat na jízdenky po vhození mincí; cizí tajné služby mají své krtky v těch českých a ti zneužívají svého postavení podobně jako policie…

   A navíc, nad tím vším odposlouchává zcela nezákonně NSA/CIA a další tajné služby, třeba němčourské, kanadské, britské… všechny, které mají v ČR a okolí antény nebo ve vzduchu nad ČR své drony – pravidelně nás přelétavá amícký RQ-4 Global Hawk s nejlepším odposlechovým vybavením. Plus je tady síť vysoce citlivých satelitů na nízkých oběžných drahách, které zachytávají hodně signálů také…

   Mobilní telefonie je rovněž šifrovaná, už od základu; poslední nešifrovaná byla od Švédů síť NMT – kterou nám Západ „povolil“ začátkem 90. let – ačkoliv Tesla Pardubice měla připravený vlastní mobilní systém, který šifrovaný byl – aby mohli nerušeně a bez velké námahy poslouchat úplně Fšecko. Pak nastoupily celoevropské a později celosvětové normy GSM sítí, které už měly šifrování přenosu proti odposlechu v základu: ale aby se do toho snadno dostaly tajné služby a policie, tak šifra byla velice slabá, šla snadno dešifrovat jednak „hrubou silou“ (velkým výkonem dešifrovacích počítačů), jednak byla zvolená šifra kryptograficky podvržená a existovaly k ní „generální klíče“. Tudíž, kdo takové klíče měl, mohl dešifrovat hovory bez nejmenší námahy. Stejná situace pokračovala se vznikem GSM generací 2G, 3G, 4G – až v 5G jim do toho Číňani – kteří jsou většinovými tvůrci těchto norem páté generace, stejně jako čipů (implementace), hodili vidle a dali tam pořádnou šifru, případně si může každý vložit vlastní… Jenže 5G sítě tady ještě nejsou a i když budou, tak jen v největších městech a to jenom někde. Proto mimochodem velký povyk USA a Západu proti čínským 5G systémům, třeba od Huawei – protože jim sebrali jejich odposlechové možnosti a ještě navíc – o tom dále – jim do svých systémů a telefonů nedovolili instalovat „zadní vrátka“.

   Tudíž situace je taková, že běžný mobil může odposlouchávat police a české tajné služby s povolením soudu, a kdokoliv další, kdo k tomu má vybavení – typicky Amíci a naši skvělí „Západní spojenci“. Rusové nebo Číňané samozřejmě také, ale ti jsou daleko…

   Proto existují speciální telefony – dnes je to obvykle běžný „smartphone“ se speciální softwarovou aplikací. Šifruje se přímo hlasový GSM (2G, 3G, 4G) přenos, speciální „nenapadnutelnou“ šifrou – aby to fungovalo, na opačné straně hovoru musí být stejný typ telefonu/aplikace a volající a volaný si musí mezi sebou vyměnit předem šifrovací klíče (což se dělá přes internet/mobilní datovou síť přímo na dotyčném mobilu). Tomu se v hantýrce dnes říká „kryptovací telefon“. Můžete z něj normálně volat na jiné telefony nešifrovaně – a na telefony stejného typu/aplikace šifrovaně, pokud je volající a volaný spojený do jedné té šifrovací skupiny a poskytli si vzájemně klíče.

   Jenže: tajné služby USA a Západu do určitých telefonů – většinou těch luxusnějších, které si kupují „zajímaví lidé“ s přístupem k penězům, obchodu, státům, tajemstvím… – instalovaly „zadní vrátka“, jak do samotného hardware (čipů a firmware), tak do operačních systémů – Androidu, iOS (kdysi ještě Windows Mobile).

   Plus je obvyklým trikem tajných služeb, vytvářet falešná bezpečnostní řešení: podvržené VPN sítě, falešně šifrované mailové servery, no a také, žádný div, falešné podvržené kryptovací aplikace pro mobilní telefonii. Kdysi byla slavná taková aféra s „nejspolehlivější švýcarskou“ šifrovací firmou Crypto AG. Už v 70. letech do ní pronikly NSA/CIA a vše pak jelo dlouhá léta v jejich režii… proti amíckým „spojencům“, především (protože Sovětčíci ani soc.dem. země to nepoužívali).

   Takže naivní a blbí zločinci nebo „lidé skrývající tajemství“ si připitoměle koupí předrahý telefon věhlasné značky, v této aktuální „aféře Dozimetr“ od Samsungu a šifrovací aplikaci CryptoCult – no a jedno z toho, či oboje, mělo v sobě „zadní vrátka“ od NSA/CIA a kdoví koho dalšího, kdo se kolem toho ochomýtal. Tudíž to někdo z „obvyklých podezřelých“ odposlouchával a v pravý okamžik to vybalil; konec příběhu.

   V zásadě to mohla být i „třetí strana“. GSM normy 2G, 3G, 4G mají totiž jisté „důvěrné“ vychytávky, třeba „tajné“ SMS/MMS, pomocí kterých může být každý telefon „otevřen“ pro doinstalování jakékoliv aplikace s prioritním přístupem. Tyto tajné SMS/MMS obsahují samozřejmě také klíče…

   Ale představte si, co se stalo: při vývoji těch 2G,3G,4G čipů fungovali Izraelci a mnozí další (Indové, Číňani, Američané, Britové, Žabožrouti, …) a někdo z jejich inženýrů si do toho dal vlastní „zadní vrátka“, případně ukradl ta instalovaná… a po čase třeba v Izraeli vznikly softwarové firmy, které prodávají „bezpečnostní řešení“ či služby: pošlete jim peníze a telefonní číslo oběti a oni instalují oběti do smartphone špionážní aplikaci, která vše – včetně digitalizovaných hovorů, záběrů z kamer, aktuální polohy… – zapisuje někam na internet (přes datové mobilní služby, buď na účet oběti nebo to dokonce běží po bezplatném kanálu).

   Tudíž, v odhalení těch dementních spiklenců, jak s tím má nyní potíže Vykulenec, nemuselo dojít ani přes tajné služby – mohl se angažovat i konkurenční gang, který do toho prostě vložil pár stovek tisíc dolarů…

   1. Pokud by někdo chtěl utajeně telefonovat, s vysokou pravděpodobností, že se do toho nikdo nedostane:

    1. Kupte si mizerný čínský neznačkový smartphone.
    1a) optimální krok pro znalé: nainstalujte si na to bezpečnostní verzi volného Andoidu nebo linuxu – nejlépe sami, aby do toho „3. ruka“ nevložila breberky a vlastní zadní vrátka – potíž je, že musíte zvolit kompatibilní typ telefonu, protože pro všechny typy tyto kompatibilní verze otevřeného Andoidu/linuxu nejsou; a sledujte updaty…
    2. NIKDY do toho nedávejte SIM kartu!!! Přes výše zmíněné „konfigurační SMS/MMS“ může operátor a znalí (viz. izraelští a další zloději z výzkumných/výrobních firem) instalovat cokoliv.
    3. Telefon zezadu a ze stran polepte tlustým plechem z deklu starého kompu (obsahuje hodně fosforu a křemíku a nejlépe stíní elektro-magnetické vlny – ne alobal nebo pytlík do keksů fakt nestačí), protože i mobil bez SIM-ky je aktivní (umožňuje volat 112 etc, hlásí se BTS-kám).
    4. Vypněte na něm Wi-Fi, BT, NFC – vše radiové.
    5. Instalujte si na něj přes USB kabel originální aplikaci Telegram od Drulova (nedal klíče ani ruské vládě ani žádné jiné). Telegram umí end-to-end šifrování pro textovou komunikaci, hovory i videohovory.
    6. Kupte si 3G/4G bránu do IP, kapesní na baterku. A USB propojovací kabel k tomu, tím to spojíte s telefonní plackou, bránu můžete nosit v kapse nebo tašce…
    7. Nikdy nepoužijte placku k přístupu na internet, prohlížení webu atd. Tyto aplikace odinstalujte. Odinstalujte pokud možno vše, co jde – mimo toho Telegramu. Jediné použití musí být textování/telefonování přes Telegram.

    A samozřejmě, protistrana musí dělat to samé a to že absolutně důsledně.
    A nevěřte, že vás nikdo neposlouchá, přes všechna zmíněná opatření. Komunikujte zásadně – i po tomto bezpečném kanálu (vše je jenom podmíněně bezpečné) jen „kódově“, v předem domluvených (při osobním setkání, které bylo zcela jistě bezpečné, bez odposlechů, bez kamer – jsou softy na odezírání ze rtů – bez nahrávání) kódových výrazech (typu „přijela teta a přivezla buchty“ = odeslali jste zásilku, ale nepovedlo se to).

    1. Což se můžete dočíst Fšude po netu, mimochodem. Podobných návodů „pro neznalé“ jsou na síti kupy, i taková instruktážní videa na YT.

  3. V podstatě jde o to, že… šifrované telefony mají ti, kteří podle mínění jiných by je neměli mít.

   A…. je to záležitost stylu nějaké společenské skupiny, příslušných znaků a odznaků příslušnosti. Jestliže patříš tam, musíš mít tohle, vykazovat tohle. Mafiánská etiketa. Jako podle Špačka.

 13. Alternativa má jeden, zato velikánský problém a tím je víra. Víra, že je možné očůrat realitu. Realita totiž s téměř matematickým výsledkem nedává alternativě šanci na úspěch. Je mi velice líto, že je vynakládáno tolik neproduktivního úsilí míst toho, aby použila trošku matiky a logiky. Ještě, že ta realita míří tím správným směrem, díky Bohu.

    1. Zamýšlel jste u toho blábolu nějakou myšlenku nebo to bylo je neoponovatelné, protože budoucnost věštící, plivnutí na zdejší blog ?

     1. Pokud by váš dotaz směřoval k tomu, jak matematicky doložit jak „nedává alternativě šanci na úspěch“, pak bych vám i racionálně odpověděl. Pokud je to jen takové upšouknutí z úleku nad realitou, je to známka bezradnosti.
      Nebojte se, nic špatného se vám nemůže stát.

      1. Nikoli, pokud byste psal něco, co by vypadalo jako konstatování faktu, ptal bych se třeba po podrobnostech. Pokud je to jen emotivní a nadřazené, bez jakýchkoli faktů, beru to jako trollí výblitek. Pokud byste chtěl diskutovat a ne plivat a trollit, začal byste zcela jinak.

       1. „Alternativa má jeden, zato velikánský problém a tím je víra.“
        Mám za to, že jde o konstatování reality.
        ——
        „Víra, že je možné očůrat realitu.“
        Opět jen konstatování.
        ——
        „Realita totiž s téměř matematickým výsledkem nedává alternativě šanci na úspěch“
        Opět žádná emoce. Nebo mi snad chcete sdělit, že matematický postup je emoční.
        ——

        Ano, nelíbí se vám mé vývody, tak je očerňujete a vydáváte za plivání na zdejší blog. Nepostupuje současná koalice naprosto stejně?

        1. Nikoli, vy jste účelově vynechal věty, kde jsou ty urážky i nadřazenost :

         Je mi velice líto, že je vynakládáno tolik neproduktivního úsilí míst toho, aby použila trošku matiky a logiky. Ještě, že ta realita míří tím správným směrem, díky Bohu.

        2. „Alternativa má jeden, zato velikánský problém a tím je víra.“
         Mám za to, že jde o konstatování reality.
         — Vy „máte za to …. “ tudíž je to universální pravda, když Vy máte za to. To není konstatování reality, ale víra, tentokráte Vaše. —
         ——
         „Víra, že je možné očůrat realitu.“
         Opět jen konstatování.
         — O té víře byla řeč výše. Tedy opět konstatování víry, vaši. —
         ——
         „Realita totiž s téměř matematickým výsledkem nedává alternativě šanci na úspěch“
         Opět žádná emoce. Nebo mi snad chcete sdělit, že matematický postup je emoční.
         — Na základě čeho? Vaší víry? Oháníte-li se matematikou, tak by to chtělo nějaký důkaz. Takto je to tvrzení pouze na základě víry. Vaši —
         ——

         Ano, nelíbí se vám mé vývody, tak je očerňujete a vydáváte za plivání na zdejší blog. Nepostupuje současná koalice naprosto stejně?
         — Mně se Vaše vývody také nelíbí, byť je zrovna za plivání nepovažuji. Považuji je pouze za prázdná slova, jak už to u víry obvykle bývá. —

    2. Už vám odpověděli jiní, ale já vám dám ještě něco navíc jako bonus. Výpočet sociální reality, její matematizace a výklad skrze logiku? A navíc prakticky stoprocentní jistota? Tak to abyste si pospíšil pro nějakou tu nobelovku. Tu vaši suverénní jistotu bych fakt chtěl občas mít.

  1. Tyto samozvané „opoziční skupiny“, jinými slovy různí zaprodanci, oportunisté, revizionisté a rozvraceči, mají jeden, ale zato velikánský problém, a tím je víra. Víra v to, že je možné očůrat realitu. Realita totiž s téměř matematickým výsledkem nedává těmto bláhovým snílkům šanci na úspěch. Je mi velice líto, že je vynakládáno tolik neproduktivního úsilí místo toho, aby se použilo zdravé stranické uvědomění. Ještě, že se kolo dějin otáčí tím správným směrem, díky neochvějné jednotě dělníků, rolníků a pracující inteligence.

   Jan Haman, tajemník ÚV KSČ, březen 1988

   Ti otrhaní vousáči v sandálech mají jeden, ale zato velikánský problém, a tím je víra. Víra v to, že je možné očůrat realitu. Realita totiž s téměř matematickým výsledkem nedává těmto bláhovým snílkům šanci na úspěch. Je mi velice líto, že je vynakládáno tolik neproduktivního úsilí místo toho, aby si dali pár hambáčů. zapili to kolou a pustili si Ramba nebo jinou skvělou reality showkonečně začali vyznávat západní demokratické hodnoty. Ještě, že ta realita míří tím správným směrem, díky Bohu.

   Generál Austin Miller, velitel vojsk USA v Afghanistánu, leden 2021

     1. Ne Tymákovan, jen zdejší systém je nějaký záludný a poslal mi zprávu, že posílám příspěvky příliš rychle. Snažil jsem se jej očůrat změno textu, což se povedlo, leč mezitím se uchytil i ten předešlý.
      Vidím, že alternativa spěje ke šťastným zítřkům. Bude z vás dobrý politruk.

      1. Děláte z nás prosťáčky. 1. pokud se objeví, že posíláte moc rychle nepošle se. 2. pokud pošlete duplicitní text, což váš je, objeví se nápis že je duplicitní.
       Krásně se sám usvědčujete ze lží tam, kde je to jasně dokazatelné.

     1. Ne, nedám, je to tak trošku naprosto zbytečný, dle zdejších reakcí. Jsem ze zdejšího kolektivu vcelku zklamán.
      Nebojte se, dostanu se z toho.
      Pro dnešek konec.

      1. A já jsem se tak těšil na nějaký zajímavý sociologický model založený na zobecnění gnostické teorie dat, nějaké důmyslné stochastické modelování společenských procesů s využitím poznatků teorie chaosu nebo tak něco.

       Tak nic, třeba někdy příště…

  2. To mate stejne jako pri obchodovani na burze. „Proc jdes short, vzdyt to nedava smysl?!“ Jedna zelena svicka za druhou, trh neustale stoupa a je uz pomyslim na ton za jakou cenu budu prodavat (aniz bych neco vlastnil, tedy otevirat tzv. kratkou pozici). Taky to nedava smysl a matematikanje proti. No a pak se trh otoci. Pro nekoho zcista jasne, pro me ocekavane na zaklade nejakych indikatoru. A tak medvedi pretlaci byky a trh pada a pada a ja prodaval blizko vrcholu. Ted staci nakoupit zpet levneji (uzavrit pozici a vybrat profit). Nedavalo to smysl, dokud se to nestalo. Ale kdybych cekal, nedockal bych se. Naskakoval bych pozde do trendu a nemel nic. A takle je to i s alternativou…

   1. Vzhledem k tomu, že mám dvacetiletou zkušenost s burzou a dodnes otevřený účet, divím se, že se zde ještě obtěžujete s psaním příspěvků, když umíte tak dobře pohyby trhů odhadovat. To je trestuhodné mrhání časem.
    Možná, že by bylo dobré vaši schopnost odhadu těch správných okamžiků nabídnout Vidlákovi pro jeho politické cíle.

     1. No již to beru jako sportovní utkání. Mimoběžně přispět burzovním příměrem mi nepřijde jako
      „plodně zapojil do diskuse.“

  3. Souhlasím. Až na správnost onoho směru.
   Jehož určovatelem toužím být o to méně čím víc vím. Spontánní řád evoluce. V tom jsem neskromný.
   A, poznání není zárukou štěstí.

 14. Já bych řekl,pan Vidlák kráčí po šikmé ploše.
  Nejhorší jsou převlékáči kabátů a ti se dokáží rychle spojit.
  Není naděje na změnu,pokud nás drží pod krkem,USA,Němci,Angláni,snad i Francie.
  Elektřina za dvě koruny už nebude nikdy,snad můžou poklesnout platby,až skončí podpora OZE za dva roky.

   1. Jirka II
    Ty FE,postavené do roku 2010,měly zajištěný odkup a cenu za kw zajištěnou na 15 let.
    Bylo kolem toho dost nejasností,až to zamávalo s Vitáskovou

  1. Až skončí podpora OZE, tak se obratem zrodí veliký průser, s ještě dražším řešením a s otázkou „Kdo to zaplatí ?“.
   Ony ty babičky na vesnicích jaksi nebudou mít peníze na sanaci svých dosud pronajatých polí. Solární baroni prostě odvolají ochranky a firmy převedou na bílé koně. Sběrači kovů, solární amatéři a celé skupinky najedou na nestřežené zbytky dřívějších solárních parků a zarabují si. Děcka ze sousedství pro potěchu kameny rozbijí dosluhující panely. A babičky budou chtít po státu aby sanoval a sanoval. Vzniknou mraky sanačních firem …

  1. Obávám se, že to není otázka charakteru, ale že je to jeho vidění pravdy. Za mne to odstoupení od dohody vysvětlil rozumně, samozřejmě neměl slibovat a potom v rozhovoru donekonečna opakovat stále tu svou pravdu.

   1. Vrabel udělal chybu a neumí to přiznat. Od dohody se takto jednostranně neodstupuje. Jak říkává Babiš, smlouvy musí fungovat na podání ruky.

    Chci věřit, že to Vrabelovi někdo řekne a že si Vrabel chybu uvědomí. Všichni děláme chyby, to je lidské.

    1. Máte pravdu, ale myslím si, že když si člověk uvědomí situaci, daleko větší chybou by v tomto konkrétním případě bylo dohodu dodržet. Bylo to setkání velmi širokého spektra lidí, od kterého si hodně slibuje. Těžko je tam dostával a u některých měl zřejmě jen jednu šanci. A teď si představte, že by tam nekonečnou diskusí s Volným, malou ukázku jsme viděli, zabil hodinu až dvě. Zřejmě by mu většina lidí mezitím s omluvou odešla, zřejmě navždy.
     Za mne je to nedostatek zkušeností a snaha spojit všechny, že slíbil nesplnitelné a potom si to uvědomil.

 15. Vidláku,
  rád bych připomenul jiný nedávný článek zde o tom, že každý, kdo není s Petrem Fialou a Pětikoalicí, je vlastně v opozici. Nechal bych to tak a zaměřil se na mlčící většinu. Protože mlčení neznamená souhlas, ale znamená, že vládní směr není podporován.
  Vládní pětikoalice bude voliče jen ztrácet. Zpočátku budou trochu neutrální, musí si psychologicky zpracovat, že dosud věnovali čas, úsilí a podporu nesprávným lidem. Společně s mizernými výsledky hospodaření vlády bude přibývat rozčarovaných. Někteří zavrhnou pětikoalici úplně. Ale nemohou hned přejít do tábora opozice. Požadavky na radikální jednoznačnou podporu je jen zaženou zpět k Petru Fialovi.
  Článek o tom, že kdo nepodporuje Petra fialu, je vlastně spojencem opozice,byl krok správným směrem.
  Článek výše nikoliv. Ještě není čas bubnů a burcování do boje. Společnost je teprve na počátku pochodu Údolím stínů. Tím projde s Petrem Fialou a spol každý, i nedobrovolně.
  Mezitím se v řadách vládního tábora ozývají hlasy paniky. Řepy ryjec Pavel Novotný už mistruje dvousvetrovou Markétu Pekarovou Adamovou, aby dala funkci jiným schopnějším. Na horní palubu Titaniku dosáhla panika, všimli si konečně, že voda v podpalubí stoupá, topiči u kotlů se topí, kotle zalévají vodou a zhasínají světla. Jen orchestr ještě hraje.
  Čas změny se pomalu blíží a vláda vidí úrodu své politiky. Čas sklizně setby ale přijde až příští rok ve volbách.
  Nechte vládu dělat její práci, pracuje pro opozici. Brzy už pětikoalici nezachrání vůbec nic. Skončí jako ČSSD, o které se už ani nepíše, nikoho nezajímá, ani provládní novináře. A to i 30% podpory měla. Voliči utekli tam, kde jim nic nevyčítali – k ANO a Babišovi.
  Chce mít alternativní scéna 20% ve volbách roztříštěných do několika stran? Pak stačí pokračovat ve dštění ohně a síry na všechny, kdo nepodporují.
  Chce mít přes 50% podpory? Stačí včerejší voliče pětikoalice správně přivítat. A cesta vede přes získání srdcí těch neutrálních či vlažných podporovatelů.
  Aby se voliči nevrátili do tábora vlády zpátky, o to se starají vládní politici společně a odvádí výbornou práci. Když nepřítel dělá chybu, netřeba jej rušit.

  1. Dominik Duka a jeho aktuální svatováclavský projev by měl být taky zmíněn.
   Jako bych slyšel Kardinála Tomáška z roku 1988…

  2. Často se při podobných rozborech zapomíná na to, že starých (většinou soudnějších) voličů ubývá přirozenou cestou.
   Hlavně ovšem na to, že každým rokem naopak přibývá školou a neziskovkama vymletých mládežníků. A kdyby se „elitě“ zdálo, že přibývají pomalu, zavedou volby od 16 let a je slovíno.

    1. Děkuju za trochu optimismu. Pozoruji u některých náctiletých. Cílevědomých a ku podivu relativně konzervativních ve smyslu užívání kritického rozumu. Ovšem blíže pravému konci Gaussovy křivky rozložení inteligence.

   1. Tak to asi nejsem až takový blbec. To mě taky napadlo. Dneska ráno když jsem že sebe tlačil včerejší oběd. Tak mě napadá lecos….
    „Teď, právě teď tu byl, právě odešel ..“
    Ano. Trefa do černého. Důsledek generační výměny. Z toho pohledu, odhlédnuto od individuálních osudů, „normalizace“ byla větším průserem než léta padesátá.
    O co ubývá pamětníků o to lépe se vytváří historie. Tak v nové podobě se dozvídám „když nám imperialisti upálili soudruha Žižku“.
    Ach jo. Tak si vzdychám často. Častěji.

  3. =D tak řepy ryjec je fantastický. S dovolením kradu a zařazuji do repertoáru… teda… kradu i bez dovolení, on ten titul pašíkovi sedne jak ta prdel na hrnec =D

   1. Byli lidé, které včera sezval Vrábel pozváni na akci PRO? 🙂
    Myslím, že dnešní burcující Vidlákův článek je rychlou reakcí na včerejší setkání alternativy „U Vrábela“. To, že tam nebyl Volný, jak píše „asdfasdf“, bylo jen dobře. Kdo poslouchal relaci u Petra Bureše, musel (chtě-nechtě) dát Vrábelovi za pravdu, že Volný s jeho požadavkem „absolutní transparentnosti“ (rozuměj: u všeho bude on-line přenos) byl byl spíše přítěží. Už vidím, jak Kennedy s Chruščovem před kamerami dohadují ukončení karibské krize…
    Místo točení se kolem slovíček tedy, zdá se, konečně došlo k domluvě klíčových hráčů. Ano, těch hráčů, po jejichž zádech se Rajchl vyšplhal na Václavák. Byli to ti, kteří naivně věřili Rajchlovým řečem o spojování, které, jak to zatím vypadá, znamenalo jen spojování potencionálních voličů pro stranu PRO.
    Tož se spojili bez něj… Sám autor v prvopočátcích „Václaváků“ volal po jednotě. Kam se vytratila? Varovný prst jsem zvedal už při nepochopitelném a až urážejícím „vyobcování“ Skály. Argumenty jako od pětikolky. A šlo to dál.
    Jsem zvědav, zda-li ve svých článcích budete stejně srdnatě podporovat i nově vzniknuvší alternativní projekt (až bude něco pořádat, případně kandidovat), nebo na něj budete dštít síru jen proto, že je to opozice „navzdory Rajchlovi“. Dnešní článek vypovídá spíše o druhé variantě.
    Tak jako Cato údajně končil každé své vystoupení větou: „Kartágo musí být zničeno!“, ani já se na závěr neubráním konstatování, že Váš blog čtu moc rád, vnímám Vás jako jednoznačně pozitivní postavu české alternativní scény a úplně nejvíc si považuji Vaši veselou mysl navzdory tomu, co se kolem děje. I proto mi není lhostejné a bohužel mě to vždy nutí vyjádřit se, když vidím takovou do očí bijící nelogičnost. Rajchl volal po spojování. Pak začne vylučovat. Pak zůstane sám. Pak se spojí jiní. Je to špatně. Začínáme s okopáváním kotníků…

     1. Jak dopadl avizovaný hovor Vidláka s Rajchlem o Vackovi o jeho vyjádřeních na téma
      zaostalého stepního národa, že kterého nevzešlo nikdy nic dobrého?

      1. Vidlák se vyjádřil, že ještě jednou Vacek něco podobného řekne, tak že na to Vidlák nepřistoupí. Ale na druhou stranu si lidsky váží Vacka (jak se Vidlák sám vyjádřil) a to je zvláštní, lidsky si vážit lháře? Protože nemohu uvěřit, že by Vacek byl tak slabomyslný, takže lhal.

      2. Notak pokud mohu odpovědět v tak delikátní konkrétní otázce, tak vězte, že hovor stále běží, tudíž lze soudit, že dopadl, jak nejlépe mohl, zaplaťbůh

    1. Souhlas i u mne, jak v otázce Volného tak Rajchla. Pro mne to znamená chodit na akce obou uskupení, dokud budou obě proti vládě.

 16. Viděl bych to smířlivěji, s těmi „škodiči ve vlastních řadách“. Vyvolávání takových „jakobínských“ nálad k hledání vnitřního nepřítele nikdy k ničemu dobrému nevedlo, a není třeba se spálit znovu o žhavá kamna, když to postihlo všechny před námi.

  Důležitější mi přijde, zaměřit se pozitivním směrem. Na budování jakési „jednoty proudů“, které tečou požadovaným směrem, až se z potůčků stanou řeky, a z řek veletok. Vidlákem (ne)zmínění „Smeršové“ nejsou nakonec úplně nefunkční; kritické proudy – i zcela nekriticky radikální – jsou také potřeba. I osina v zadku má určitou pozitivní funkci, to je třeba si přiznat. I kdyby jen takovou, že člověka upozorní nesedat si tam, kde si do prdele něco zarazí.

  Formování opozice proti 5-ti demolici našeho státu a společnosti nějaký čas trvá a ještě potrvá. Jelikož jejich „úspěchy“ postihují čím dál více obětí a vedou ke stále patrnějšímu rozvratu ve Fšech oblastech, na budoucí vývoj není potřeba vlastnit věšteckou křišťálovou kouli.

  Od režimního proudu bude „odpadávat“ čím dál více dřívějších režimních akolytů: i takové je záhodno integrovat do opozice, místo jejich prokádrování a odhození na smetiště. Jak vtipně řekl jeden šikovný reformní Žluťák, nezáleží na tom, je-li kočka černá nebo bílá: hlavně když chytá myši.

  I obraceči kabátů jsou potřeba – pokud něco reálně umí, co použijeme. Fanaticky odmítat dříve „pomýlené“ je přinejmenším hloupé; asi jako uříznout si jednu ruku, protože jsme si pomocí ní před tím vytírali zadek. Je to podobné, jako proč vítězná armáda nevraždí zajatce, ale dobře se o ně stará: jen tak bude protivník bojovat jen naoko a při nejbližší příležitosti přeběhne do našich řad.

  Ohledně žumpoidní ČT a Čro – jakož i dalších žump – řešit to „vybombardováním do mrtě“ je o mnoho horší než je nechat „zvítězit“: dal bych jim to celé i s chlupama, do jejich skupinového vlastnictví, ale dál by se museli živit zcela sami, bez státní renty a režimem přinucených „koncesionářů“. Když tak opěvují ten pravý „Západní kapitalismus“, ať si ho užijí na vlastní kůži.

  Zkrátka, padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.
  PS: koukám, že David Dvořák se rozepsal podobným směrem.

  1. Rooseveltovo „Je to zkurvysyn, ale je to náš zkurvysyn“ je podle mého soudu problematické, je-li užito k manipulaci zkurvysyna. Ve smyslu: ty jsi náš. Čili: my jsme tebou.

   Což nevylučuje se zkurvysynem dohodu (neříká se tomu politika?). Předtím ale je třeba vědět kdo jsem či jsme, najít vlastní identitu. Mravní identitu. Národně vidlácká (či svého času identita zahrádkářsky kutilská Přemka Podlahy) ten problém neřeší, protože se týká jiné oblasti a v tomto smyslu je scestná.

   Jinak se nevědomě přijme identita zkurvysyna a historie se opakuje. Mašín by si dnes mohl tlouci hlavou o zeď, ale kdo ví, co se s ním stalo.

   1. Amícké pojetí pragmatismu už je morálně za hranou: klidně upotřebí zločince, když ho donutí páchat další zločiny ve svém zájmu.

    Tohle je radikálně něco jiného – ve smyslu „technokracie“ či technologie moci. Netřeba odmítnout Druláka, jako Maďaři neodmítli Orbána – protože byl „Sorošovo dítě“. Změnili názory a tak jsou s námi…

    Jakýkoliv úspěšný režim či režimní změna uspěje jen tehdy, když použije „dřívější lidi“. Putinova transformace Ruska třeba; nebo současný čínský „komunismus“…

    1. Re: káčko

     Vy OPRAVDU chcete šermovat morálkou?
     /Jsem vás měl za vcelku normálně myslícího člověka…/
     (-:

     Větu označenou lomítky berte pochopitelně jen jako řečnickou vsuvku či pokus o pořádnou nadsázku, nikoli jako pokus o kopanec do citlivých míst.

     Morálku bych v řetězci válek vyvolaných US-soudruhy za posledních – dejme tomu 75 let opravdu nepřipomínal…

     1. Slovo „morálka“ berte s rezervou – kdo se tím ohání – čímž myslím lepšolidní Západ – žádnou nemá. Šlo mi o „nezločince“.

      Fakticky je to tak, že jakmile Amíci někde použili zločinecké síly – od italské mafie při vylodění na Sicilii a pochodu Itálií za WWII, po všechny další války – obvykle se jim to značně vymklo. Viz. třeba „mudžahedíni“ v Afghoši proti rozvojové suverénní vládě, která si pak zavolala na pomoc Sovětčíky. Nakonec se to – jak jinak – obrátilo proti svým strůjcům.

    2. Technologie je jenom nástroj. Záleží kdo jej používá.

     Sorošovo dítě vystrnadilo Soroše z Maďarska, Orbán není převlékač kabátů, ani Fico jím není. Kdo z nás nebyl zkurvysyn, ať první hodí kamenem. Ale to neznamená, že zkurvysyna nebudu poznávat, že se s ním budu i nadále identifikovat, kurvit.

     Doba, kdy Rusové k Západu vzhlíželi, je definitivně pryč. Sjednotili jsme je. V tom tkví Putinova transformace. Technokracie sama o sobě nespasí transformaci neschopná společenství, jak vidno třeba na kovidizmu, fialovém moru či sexuálně deviantní šikaně.

     1. Tomu se rika moralni relativismus a nakonec souhlasi se vsim.
      Slo o nezlocince. S reservou.
      Klouzacka vzdycky koncici v slizskym bahne.
      Zadna technologie s tim nema nic spolecnyho. Jde o system.
      Rusove potrebovali prodavat zapadu nejak vic , nez by vzhlizeli.
      Pak mame ty transformace od jitrnicek, do vyhruzne agrese
      na skodice ve vlastnich radach..
      Z male hospodynky do tvrdeho transaktivisty.
      Kdyz madari neodmitli Orbana. Tak my taky a stejne neodmitneme,
      Drulaka.
      A kdyz se madari poserou ….Nas vzor.
      Drulak muze delat veletoce s prevlikanim podvlikacek ,
      ale kdyz.. Orban…
      Tak nikdo jinej /ani dokonce lepsi/, nemuze prijit v uvahu. Ooorrbbaaannn. OO.
      Americke neni pojeti je bez pragmatismu , bez moralky , bez hrany.
      A tak se zahne , berte to s reservou, vo nezlocincich..
      Jde prece pouze o to pojeti , kdo vidi neco jinyho? Pojeti…

  2. Nesouhlasím s tím použitím převlékačů kabátů pro společné dobro. Takhle to v životě nefunguje, tedy určitě ne dlouhodobě. Z něčeho nedobrého nemůže dlouhodobě vzejít něco dobrého + tito jsou vždy předem připravenou pátou kolonou. Převlékačům kabátů zabavit majetek a nahnat je do dolů – nechceš pracovat? Ok, potom tě už nepotřebujeme a vyřídíme to bez odkladů. Nemusí se to líbit, ale obávám se, že Váš názor je naivní a škodlivý.

   1. Takovým typickým převlékačem kabátu je Rychetský: koncem osmdesátých let právník bytových družstev v Praze. Těsně před převratem převlékl a stal se „disidentem“. Co ten se napáchal škod. Stačí ta jeho pětikolka.

    1. Ono je třeba definovat převlékače kabátů, rozlišit to od přirozeného vývoje.

     Rychetský vesele převlékal ještě i po revoluci, to je fakt krystalický příklad převlékače.

  3. Tedy jako „umořit hladem“?
   Obávám se, že je někdo „odjinud“ bude chodit krmit. Samozřejmě zhubnou, ale nezhebnou. Na provoz rádia (a nakonec i TV) stačí zlomek techniky a personálu než mají tyto instituce teď. (Za to dám klidně ruku do… …drtičky odpadů!) I reklamy je mohou pomáhat udržovat při životě.
   Podstatná je vysílací licence pro éter a GSM. A renomé.

   Rádio Universum stojí podle svých dat cca 137 000,- měsíčně, při odhadu 3 ks kmenových zaměstnanců to vydá cca 45 000.- Kč brutto každému. Není to moc.

   1. Jistě, jako krmí „štvavé vysílačky“ – Radio Free XY, Hlas Ameriky (jestli tuhle značku ještě používají), a mnoho dalších, třeba zahraniční vysílání BBC. Hlavně, že nebudou vysávat nás všechny a náš stát. Západní sponzoři jsou harpagoni a tak by „Dolce Vita“ v ČT a ČRo brzy skončil.

    Jak uvádíte, dnešní vysílání vyjde levně, co se týče techniky; radio vůbec, ale TV se to týká také i když tam je i ta základní technika o řád dražší. Takže konkurence je a bude ji ještě více, kdyby byla „odstraněna žába na prameni“.

    Navíc, při takové „privatizaci“ by brzy v ČT a ČRo vypukly interní boje a divácky/posluchačsky úspěšné části by se oddělily do samostatných subjektů – protože proč by svou činností sponzorovaly ideologicky vyšinuté magory třeba ze „zpravodajství“, kteří jsou většině diváků/posluchačů v podstatě odporní.

 17. Ty „hytlermarkety“ možná někomu připadají vtipné, nikomu neberu nárok na jeho vkus, ale už je to trochu obehraný vtip, nemyslíte? Zejména na to, aby byl začleněn do formulace společných požadavků, která je – jak doufám – míněna vážně…

  Jinak podle mne zbytečné vyřizování účtů, nějak v tom nevidím přínos pro společnou věc.

   1. Zveřejňování nákupních cen v korporátních marketech je, řekl bych, populismus.

    Mnohem lepší by bylo hledat skutečné řešení problému. Nabízí se například daňová legislativa.

     1. Skvěle. Přesně to jsem měl na mysli. Je zajímavé, jaké ohlušující ticho je okolo tohoto snadného řešení, jakoby neexistovalo.

       1. Ano, měli. Nejsem si jistý, jestli v tom nebyla nějaká kulišárna, tehdy jsem se věnoval spíše dětským hrám, ale princip daně z obratu je jasný. Z toho nikdo neuteče, nelze to daňově optimalizovat. Dnes se procentuální zdanění velkých korporací limitně blíží k nule. Tak byly postavené daňové zákony – daň z příjmu ze zisku a houština paragrafů pro týmy daňových poradců.

        Zaměstnanci daní hrubý příjem.
        Korporace daní optimalizovaný zisk po odečtení všeho myslitelného.

        1. Já bych vidlácky řekl, že je celkem jedno, jaký způsob se použije – tedy kromě jednoho, kdy je na každý případ vymýšlen nový zákon … až těch zákonů máme přes milión (což bylo ostaně cílem).
         Každý, kdo měl a má sourozence si jistě vzpomene na pravidlo „jeden dělí, druhý rozděluje“. Tohle je „samofungující“ …
         Nějaké takové principy bude třeba zavést – zveřejňování cen od prvovýrobců je sice mírně komplikované (překupníci atd.), ale je to krok tímto směrem. Daň z tržby jde taky tímto směrem. Můžeme pokračovat – pokud zůstanou banky v dnešní podobě (což není vůbec jisté), pak mírně danit zisk z poskytnutých úvěrů (vyjma státu) a vše ostatní (zejm. poplatky) brutálně zdanit … třeba až 95% – hned by se banky zaměřily na to, kvůlivá čemu mají být na trhu, atd.

         1. Jen poznámka – daň z bankovních poplatků je prkotina ve srovnání se zdaněním korporací.

          Všeobecně už víme, že 1% majitelů korporací, bank a všch ostatních aktiv ovládá 99% populace skrz peníze. K budoucímu řešení nepovede změna bankovních poplatků. Bude nutné zcela zásadně změnit pravidla rozdělování výsledků práce ve společnosti lidí. A to proti vůli těch reprezentantů 1%. A mírovou cestou, chceme-li to přežít.

  1. Hytlermarket použitý ve neofic. formulaci požadavků? Proč ne? Vtipný novotvar směřující k podstatě. Nejsme tu na sjezdu jazykových puristů.

   Obehrané? Já tvrdím, že teprve mnohokrát opakovaný vtip se stává vtipem. A také – hytlermarket je tak zdařilý novotvar, že si ho čeština přivine a zachová.

   1. Mně to jako vtipný novotvar nepřipadá, ale jak píšu, nikomu neberu právo na jeho vkus. Ani moc nechápu, jakou má mít velká samoobsluha spojitost s Hitlerem. Ale ani se mi o tom nechce přemýšlet a už vůbec ne debatovat. Berte to jen jako takový povzdech nad – dle mého skromnéjho názoru – dětinským komolením slov.

   2. ;Admirál
    Rozhodně je hytlermarket jednoznačnější výraz, než ,,technology“ z angličtiny, přeložená jako ,,technologie“. Rozdíl mezi technikou a technologií z češtiny zmizel.

 18. Tak nevím, já bych byl trošku zdrženlivější.
  1. Rád bych připomenul, že ještě nedávno se šlo utopickým směrem s pevným přesvědčením, že masivní účast na opakovaných demonstracích s pořádným zahulákáním pod okny zajistí odchod 5demolice od vesla. Byli tady ale tací, kteří říkali, že tohle sebemasivnější demonstrace nezajistí, akce budou v čase méně „úderné“ , ale přitom ty demonstrace že nejsou úplně na nic. Čas ukázal, že ti druzí měli pravdu – což paradoxně vedlo ke změně postoje k demonstracím a následné úpravě taktiky. Jinými slovy – tito lidé (z druhé skupiny) mají nepochybně svůj podíl na poopravení společného úsilí do lepšího směru aniž by se museli účastnit na demonstracích.
  2. Představa, že kdo se neúčastní demonstrace nebo diskuze na soc. sítích nedělá nic, je chybná. Nevím např., jestli Petr Hampl a další přednášející v Jungmannově národní akademii (JNA) byli na demonstracích, ale tipnul bych si, že těžiště práce na nápravě stavu vidí jinde. Přesto o nich v žádném případě nelze napsat, že nic nedělají nebo že jsou málo aktivní. Naopak, pokud srovnám výstupy Hampla s JNA a Vidláka s jeho Institutem venkova, tak bych čistě subjektivně řekl, že JNA je mírně vpředu, což ale neznamená přece, že Vidlák nic nedělá nebo dělá málo. Vidlák těžiště své práce vidí v aktivní veřejné diskuzi, druhý má těžiště svého aktivního odporu někde jinde. Tak to je a až čas ukáže, která strategie byla MOŽNÁ o něco přínosnější. Zatím se počítá každý úder správným směrem – slabý i silný, dobře mířený i ten, který se trefil jen okrajově.
  3. Vidlák má svou knihu o samozásobitelství a registroval jsem mj. i nějakou přednášku na toto téma. Další mají „TV vysílání“ atd., pokud byl článek mířen na Kollera a Vrábela, tak jejich příspěvek do společného mlýna není kniha a přednášky o samozásobitelství, ale pořady a příručka na téma civilní obrany. Přestože vše zatím směřuje k velkému střetu, tak optimisticky doufám, že tyto vědomosti nakonec nebudeme potřebovat.
  4. Článek nepochybně mířil i na extempore s Drulákem. K recyklaci politiků jsem se již ve svém článku vyjádřil a tady bych jen rád poukázal, že vůbec není vyloučeno, že to bude nakonec jako s demonstracemi … že ti druzí by mohli mít i pravdu. Drulák nyní mluví rozumně, ovšem stejně tak rozumně dnes mluví např. i Stropnický a např. Zaorálek. A kupodivu všichni jmenovaní mají společné jedno – obrat nastal po odstavení z vládního angažmá. Takže, to že dnes Stropnický, Zaorálek, vzpomínaný Drulák a další mluví v náš prospěch je chvályhodné a jistě je to nezanedbatelná pomoc našemu úsilí, ale vtírá se otázka, co by se dělo, kdyby se opět začlenili do výkonné moci. Vezměte si italskou premiérku – to je ukázka otočky o 180 stupínků, nikoliv 360, jak moudře bylo slyšet z vládních řad :-). A M. Kolller jenom (nešikovně) poukázal, že pro získání prestižního postu v EU hierarchii musíte přesvědčivě prokázat maximální oddanost … kterou všichni jmenovaní v dané době nepochybně prokazovali.
  5. Jindra Rajch nám veřejně slíbil blokaci úřadů – nic se neděje … znamená to snad, že nic nedělá?? Tohle si tady ale asi nemyslí nikdo.Debata v tomto směru není o to, zda něco dělá či nikoliv, ale o účinnosti toho co děla a směru, který on vidí jako správný. Ale jak jsem psal – počítá se každý úder.
  6. Je jistě chvályhodné, že po dost dlouhé době se začínají rýsovat nějaké společné body – dnes jich Vidlák uvedl 5. OK, lepší než drátem do oka, ale měl bych přirovnání: Všichni vykřikují, že musíme jít na pochod a musíme být dobře vybaveni. Jsou tady ale tací, kteří říkají, že by bylo dobré mít vytyčený cíl a trasu, jinak nevíme kam vlastně dojdeme a můžeme klidně dojít do toho samého počátku, ze kterého jsme vystartovali. A vidlák dnes zavelel, že cesta povede přes řeku …OK, ale stále chybí to nepodstatnější, tj. vize, cíl. Dílčí úkoly jsou fajn, pomohou sjednotit, ale když tuto řeku překonáme, tak co dál????
  Sorry za délku.

  1. Pěkně sepsáno, děkuji (i za délku).

   Já osobně se zmítám v úvahách typu „slepice nebo vejce“ – bez odstranění současné vrchnosti je zbytečné mít připravený detailní plán, co dělat, až tam už nebudou; ale bez detailního plánu na nápravu jimi napáchaných škod se po jejich odstranění nic nespraví (a lidi budou ještě nasranější, a to i na ty, co problémy nezpůsobili, jen je nedokázali vyřešit).

   A co je nejhorší – děsí mě varianta, že zatímco se „spravedlivé horké hlavy“ vyčerpají odstraňováním současného neřádstva, tak za bukem už mají detailní plán na převzetí moci připravený „chladně kalkulující oportunisté“ – aby se nám nezopakoval samet, tentokrát jako flanel nebo i mnohem kousavější flauš.

    1. Pokud to není ještě mnoha lidem zřetelné, tak libtardi mají své ASPENy atd. Dám otázku – kdo je aktuálně jedničkou do UE voleb u STANu … není to náhodou TEN Farský, který byl vyslán na školení do USA…???
     Hampl se očividně snaží o něco podobného, ale na naší straně – Jungmannova národní akademie v podstatě přitahuje lidi našeho myšlení. Kdo chce se seznámit a navázat obdobné vztahy (jako mají libtardi mezi sebou), tak by se měl účastnit. Blbý je, že zatímco posluchačům ASPENu sypou do koryt z našich daní, tak my si musíme tohle zaplatit sami.
     Tipuji, že těchto aktivit bude přibývat – třeba už ten Vidlákův Institut – pokud bude soustřeďovat kolem sebe lidi, kteří mají shodné vidění světa, tak to bude další „ASPEN alternativy“.
     Tyhle aktivity nepřinášejí sice okamžitý efekt jako demonstrace, z dlouhodobého hlediska jsou mnohem efektivnější. Na demonstracích Vám podporu vyjádří mnoho lidí, ale druhý den …? Kdežto, pokud budete na řekněme 5 kurzech s e stejnými lidmi, pak ty vazby jsou mnohem pevnější … ale bohužel, tato cesta trvá déle.

     1. Máte pravdu. Raději dobře za déle, než dříve ale špatně. Rychle to vážně nepůjde. To tvrdím vzdor svému věku. Budování sítí na naší straně barikády je určitě nutnost.

  2. Mám pocit, že Druláka vyhodili pro jeho názory, ne že změnil názory až potom, co ho vyhodili. Ale možná se pletu. A co to bylo za incident?

   S ostatním souhlas, vyjádřil jsem ho částečně v samostatném příspěvku.

   1. No, pokud jsem poslouchal Kollera, tak se zmiňoval něco v tom smyslu, že napřed měl dát výpověď, pak ji odvolat a následně byl vyhozen. Tohle ale nepovažuji za podstatné – to podstatné podle mého je, že byl i na prestižních postech, kde musel prokázat extra loajalitu.
    Navíc, i podle svého vývoje uznávám, že mohl (a zřejmě i došel) nakonec k přesvědčení, že je top celé cesta do pekel. OK, ale bohužel, ty jeho minulá angažmá už ho (podle mého názoru) diskvalifikují o obdobných pozicí v případě alternativní vlády. Jen si vemte, co by libtardi spustili … tak u PePy vám to vadilo a u Druláka nevadí? … není to ukázkový dvojí metr alternativy… atd.

    1. Jako v zásadě bych souhlasil, ale uvidíte, jací jiní šíbři se najednou vynoří, až se budou „rozdávat funkce“. Třeba Šafr se určitě nabídne se svými zkušenostmi s angažovanou žurnalistikou. A hned přinese nějaký odporný pamflet žádající co nejtvrdší tresty pro Fialu a Rakušana. S Pekarovou-Adamovou si to prý vyřídí osobně sám, má na to ve sklepě dobře vybavenou místnost…

     Drulák ale neopouští potápějící se loď, on opustil komfortní kajutu na zaoceánské lodi, kde jsou všichni přesvědčeni, že je nepotopitelná, a naskočil do gumového záchranného člunu s pár zoufalci, kteří tuší, že tam někde v mlze číhá ledovec. Byl bych k němu shovívavější…

     1. Navíc Drulák o své minulosti velmi otevřeně mluví, jeho vývoj dává smysl a teď i on ze všech svých sil pracuje na lepší budoucnosti našeho národa.

      1. Položím Vám otázku – chcete mít na alternativě na viditelné pozici svého PePu? … člověka, který slíbil jednomu, pak slíbil druhému a je reálná šance, že pokud Putin uspěje, tak bude muset ještě za dobu své funkce otočit potřetí …
       PePa přijetím nominace na post nejvyšší v režimu proti kterému dříve odhodlaně veřejně bojoval jen dosvědčuje, že má páteř stejně gumovou jako Kalousek. Od něho není možné očekávat, že by např. při úspěchu Putina řekl: Prohráli jsme, končím … Ne, ten člověk je schopen otočit potřetí a pak klidně i počtvrté. Čest mu neříká nic.

       1. Já rozumím, souhlasím o PePovi stoprocentně, ale nemyslím si, že by to bylo srovnatelné. Otočím otázku, omlouvám se bude jich více. Jsou to vážně otázky, sice něčemu věřím, ale netvrdím, že musím mít pravdu. Co kdy slíbil profesor Drulák a škodil někomu nebo dělal podle svého nejlepšího vědomí a svědomí odbornou práci pro stát, než zjistil jak to vlastně je ? V alternativě nejsou jiní lidé, kteří nemají zcela příkladnou minulost ať už politickou, podnikatelskou či jinou ?

       2. Ano, samozřejmě. Protože PePa je funkční a schopný a loajální aktuálnímu páníčkovi. Dokonalý zaměstnanec. Je sice poněkud přitroublý, ale to u vojcla je spíše výhoda než nevýhoda…
        😀

     2. AD 1 – lidi jsou jací jsou, jiní k dispozici nejsou. Při (a po) změně režimu budou jistě vykukové v množství větším než malém.
      AD 2 – Druláka rád poslouchám, pokud by potřeboval pomoci např. s organizací přednášky, tak pomůžu. Ta hranice je v rovině OPĚTOVNÉ nominace na zástupce lidu … prostě můj hlas by při jakékoliv významnější kandidatuře nedostal a důvody jsem popsal i ve svém dřívějším článku. Tím ale neříkám, že když by kandidoval např. na starostu obce, že bych mu to nehodil, ale do nejvyšších státních struktur už prostě ne.

      1. Ok, respektuji to, neznám až tak Drulákovu minulost, nevěděl jsem, že to byl až tak prominentní exponent režimu. Rozhodně ani já nechci dalšího Rychetského.

    2. Vezměte si – pro porovnání s Drulákem – třeba takového Orbána. Léta dokonalý Sorošovec, to Vám nevadí? Kádrovat Druláka, když vidíte Orbána, to mi nepřijde právě inteligentní. Chci tím říci – bez osobního útoku – že je to vývoj, lidé mění názory. Drulák je pro opozici velice cenný, protože si čuchnul k vysokým funkcím v diplomacii a ví, jak režim interně funguje.

     Odhodit takového chlápka do kanálu mi přijde škoda. Pro nás a samozřejmě i pro něj.

      1. K42 – napsal jsem svůj názor a mám pro to argumenty. Drulák může svoje zkušenosti klidně předávat jako třeba nejvyšší poradce. Jenže recyklace politiků je ošemetná i z jiného důvodu – zastavujete sociální výtahy do nejvyšších pater a pak to končí vládní gerontokracií, kdy se tam zabetonují a nedochází k plynulé výměně v rámci života populace. Výsledky jsme viděli v Sojúzu a nyní v USA.
       Ano, Druláka (a další obdobné) je zajisté chyba zavrhnout, ale nejvyšší představitelé politiky by měli být konzistentní. Ostatně i na tomto webu je motto „Příčinou krize je morální bída“.
       Převedeno do praxe – Drulák a podobní by měli říct – mýlil jsem se, dávám k dispozici všechny své znalosti a um, abych přispěl k nápravě věcí, ale mé veřejné postoje v minulosti mě diskvalifikují Vás opět zastupovat … Tohle pak obnáší „palec nahoru“ a bezproblémovou spolupráci.
       Srovnejte PePa, Skálu a Švorcovou – PePa těm dvěma očividně nesahá ani po kotníky, přestože má funkci nejvyšší. Tohle by mělo uznat i zarytý odpůrce bolševika.
       Orbán je jistě zajímavý fenomén, v současnosti nepochybně maják pro dílčí nápravu, ale řekl bych, že on pouze v rámci možného systém účinně pouze „poštelovává“. Nejsem ale odborník na Maďarsko, jeho kroky nesleduji detailně, třeba pokládá i základní kameny pro změnu systému, protože to chyba je právě v tom systému … nikde jinde.

       1. Ještě jedna věc – je nás 10 miliónů, takže recyklace politiků i třeba jako je Tlustý svědčí pouze o jediném … někde je chyba, protože nejsme schopni nebo ochotní přistoupit na průběžné předávání moci v běhu času. Bez toho průběžného předávání to vždycky končí malérem a začíná se pracně znova od nuly.

        1. Pan Tlustý aktivně byl u největších rozkrádaček ODS a zjevně má pořád styky se dostat rychle ke slovu v médiích.
         Ale opět to není případ pana profesora Druláka. Nebo alespoň já o tom nevím. Byl kdysi na ministerstvu zahraničí, potom velvyslanec ve Francii. Uznávám že jsou to vysoké funkce, ale nepřijde mi to srovnatelné ani s tím Tlustým, natož někým ještě horším.

       2. Paní Švorcovou v devadesátkách zesměšňovali, kde se dalo a jak se dalo.
        Hrozně nerad bych viděl, že stejní lidé, co ji tenkrát zesměšňovali, budou až dlouho po její smrti jakože uznávat, že vlastně byla fair ženská, nikomu neublížila a stála si za svým.

        Opakuju pro jistotu – stejní lidé, co si z paní Švorcové v devadesátkách dělali srandu.
        Tohle obracení kabátů je velmi nebezpečné – mám poměrně dobrou paměť a 33 let není zase tolik, abych si nepamatoval i detaily z 89.
        Tehdy totiž převlékli kabáty naprosto bezprecedentní grázlové, které považovali za velmi nebezpečné i komunisti. Ti stejní komunisti, co si dovedli poradit skoro s každým.

       3. A políbit prsten byste od Druláka nechtěl?

        Prostě si moc vymýšlíte. Blbě. Proto alternativa dopadne, jak dopadne.

  3. Jde jen o ten symbolický a vypovídající moment – má země je ohrožena, musím udělat cokoli, abych jí pomohl. Jakkoli by všechno ukazovalo, že toho mám málo a že to nezvládnu, i tak do toho půjdu.
   Který nenastal…

   Je falešné tvrdit, že i kdyby milión, stejně ne. Neví se to. Stejně tak, že kdyby všichni, co mohli, tak jo. Neví se to. Prostě se to nestalo, takže jsou to jen spekulace.
   A je absurdní říkat, že vidíte, já vám to od začátku vysvětloval, že je to k ničemu, těmi, kdo právě od začátku velmi pilně vytvářeli mimomainstreamový mediální obraz tomu „k ničemu“.

   Místo toho zbývá jen čekat, doufejme jen dva roky, což mimochodem není vzhledem právě k „činnosti“ vlády zrovna garantováno. Čekat, jak horká bude ta vládní kaše. Utěšovat se, že žádná nakonec tak horká nebývá. S vědomím, že bude. Což si zasloužíme. Vivat 3J…

 19. Zcela nepokrytě dnes veřejnoprávní médium dštilo síru na volby na Slovensku.
  Před hlavními zprávami dostal prostor havlissta, který nebyl přerušován úslužným moderátorem, ani nebyl slyšet oponentní názor.
  Neradujme se předčasně.

  1. Tohle je nepochybně mediální příprava na to, co zamýšlejí. Progresívne Slovensko (PS) nemá v podstatě žádné stranické struktury, účast na mítincích asi jako svého času Biden … přesto lidi přesvědčují výsledky průzkumů, že je o chlup před Ficovým SMERem.
   Tohle vše je vyzkoušená a ohraná praktika, která bohužel stále zabírá u mnoho občanů. Je zajisté nemálo těch, kteří si říkají, že takhle lhát a falšovat průzkumy nemohou … že mají nějakou zodpovědnost před veřejností. Těmto lidem nedochází, že nejenže mohou lhát, ale hlavně fixlují, jak jen to jde.
   Můj tip je, že po zkušenostech z USA, kde bylo moc okaté vítězství Bidena, který byl ve sklepě a když vyrazil na mítink, tak jeho ochranka tam hrála přesilovku na diváky, volby poupraví následovně:
   – Fica nechají vyhrát, ale o pár hlasů před PS
   – PS nasypou neuvěřitelné množství hlasů a zdůvodní to jednak mladými a druhák, že zabralo upozornění mainstreamu na hrozící nebezpečí a lidé podle toho nakonec volili
   – Fico nebude premiérem ani nebude sestavovat vládu.
   Jediná výjimka by mohla nastat, kdyby SMER dostal naprosto neuvěřitelné množství hlasů – a to v takovém počtu, že by jakékoliv falšování bylo jasné i Grétě.

   1. Blbý bude, když budou muset nechat „odhlasovat“ třeba 2 miliony Slováků ze zahraničí. To by se mohli bratia docela slušně nasrat a Čaputová by možná musela aktivovat tu „obrannou smlouvu“ s USA.

   2. Zjavne hovoris o niecom, co poznas len z telky a si pocul z radija.

    Aj ked sa to mozno zda iracionalne tejto bublinke okolo Vidlaka, tak PS ma realnu podporu u mladochov. Preto je na čele mladoch Simecka, pac je to vzor, ku ktoremu sa chce mladez priblizit a sa mu podobat. Vsak urobil karieru ako Brno.

    Studenti z nasej viesky sa normalne skupinovo dohodli, ze zajtra dojdu z intrakov dodom, odvolia PS a nasledne sa v krcme kona volebne pivo. Na zahumienkoch sme sa dhodli, ze to nebudeme hrotit.
    Neda sa svietit:

    Ó, mládež naša!

    Ó, mládež naša, tys’ držiteľkou rána,
    vladárkou mája tys’, jara pokladníkom,
    šafárom šťastlivým; k tebe obraciam sa
    zo smutnej zápače, od ďalekých honov,
    mrázkom už striebrených — volám: Vezmi kľúče,
    odomkni raj nám zavretý!

    To co nefunguje na rusov, na ukrajincov, slovakov ba i armenov funguje. Divim sa, zasnem ale neurobim s tym nic.

    1. To přece vůbec nevylučuje to co píšu – těch je cca 1/3 voličů, povětšině jsou pohodlní a ne všichni jsou probruselsky zapálení. Ten, kdo doma vidí, jaké bruselské dobrodiní na jeho rodinu dopadlo, tak ten je volit nebude.
     Ale jde o to, že v mainstreamu se vytváří dojem, že jich je hodně a proto prezentovaný výsledek nebude nikomu divný – o tohle jde, aby to nebylo divný.

    2. Bohužel takto to fungovalo (a zafungovalo) i u nás při volbě prezidenta. Vyhrál hlavně díky hlasům mladých, moje dcery (18 a 21 let) ho volily taky, stejně jako 99 % jejich kamarádů. A nedaly se ani přesvědčit o tom, ať raději zůstanou doma a nevolí.

     A to jsou přitom ze slušné rodiny… 🙁

  2. To, co se v cizí zemi děje kolem slovenských voleb, je neuvěřitelné. To tu ještě fakt nikdy nebylo. Na co si ti naši paznechti hrají?
   Na Slovensku se nesmějí, po nějakou dobu před volbou, vydávat průzkumy, tak je vydávají u nás.
   Celé roky bylo ticho po pěšině. To se člověk spíš dozvěděl co měl nějaký černoušek v Togu k obědu.
   Najednou tam jezdí procesí radilů. Slovy klasika „hajzl máte na chodbě a děláte machry“
   Tady vidíte, jak je i taková malá zemička, důležitá.

    1. To se do toho montovala jen tato blběna, ale na Slovensku je to kobercové bombardování.
     Jen co já vím, kdo se zapojil. Hradní šáša, pravdatelevize, Prima, rozhlas, Vendula tam byla přednášet. Stejně tak Petřík a Mariánek. O novinářských čmáryfucích ani nemluvě. Ti se můžou přetrhnout. To je přece šílené.

     1. Já vím, jen doufám že to bude přilévání oleje do ohně. Prostě že to pomůže Ficovi ukázat, že má pravdu. Obávám se, že nic než doufat nám teď nezbývá. Jsem zvědav, zda se stejně budou cpát do Polska. Musíme díky našim politikům už být všude slušným lidem pro smích nebo dokonce k opovržení.

  3. Bitva a pokud zvitezime. A kdo vlastne zvitezi.
   Ta elita sebepozvanych a sebevybranych …Vyjmenovanych a usidlenych na podiu.
   Nejdrive ale museli zvitezit v ofensive ,nad Vrabelem..
   A je cas rozdeleni , kdo se nepridal a je spicl a politruk..A neposkozoval Vitka!!!
   Bytostne se hnusi hledat nepritele ve vlastnich radach..
   A co asi takovy hledace ocekava brzy. V Bitve..
   Po ni pudeme domu a budeme sjednoceny narod.
   A misto zmrazeni cen , cist si brzy o nich v tisku.
   Nehledat ale sturmovat..Vpred. Takovi co hledaji se ani nehnou a nesjednoti se…
   Zrovna kdyz jsme bojovali a sjednocene.
   Opozicni liiidrii se jen obdivujou a bojuje se za ne.
   Nejsme zadny krutasove , trochu nadavani v zakopu se povoluje.
   Vacek je ale taky nedotknutelnej , je elita…Ze zapadu a z Kanady to nejlepsi.
   Z Vychodu nejhorsi.Nebo aspon nic. Vitezstvi nad tim nejhorsim na
   svete a vsech dob je ,nic.
   Kdo byl na demonstraci tak ma pravo ,ale ty z pohodli nemaji..
   Jako v unoru 48.
   My sme rozmazli toho Hunka. Kdo sou zase a ktery sou ty my. Nic.
   Lustrovat Rajchla , popiral Babise a Okamuru a jeste zavadne myslel..Na Drulaka.
   Se zakazuje. A bude hur..

  1. Také mi přijde, že je ten článek docela kryptický, hlavně když těžiště článku je ten rozdíl.

   Jinak jsem ale moc rád, pokud se začíná přemýšlet o koalicích.

   Body pěkné, jen bych ČT nerušil, pokud to nepůjde jinak tak z ní vyházet jakoukoli politiku.

   1. Nepůjde to. ČT je zkažená a vyřezávat z ní ta zkažená místa znamená vyřezat všechno.
    Exemplární poprava. Ono i v seriálu nebo estrádě se dá politizovat. Myslím, že dokonce i do předpovědi počasí by se vešlo nějako politické prohlášení.

     1. Jako že je lepší zrušit ČT i ČRo bez pokusu o opravu ? Fakt mám věřit, že někdo, kdo není schopen vyčistit nejen ČT, ale ani rozhlas, kde je to výrazně snazší, bude schopen opravit daleko složitější záležitosti celé této země ? To se nezlobte, ale schopnostem toho dotyčného věřit nebudu.

         1. Děkuji. Tomu rozumím, ale na ministerstvech, v úřadech všech stupnů, ve školách, nemocnicích, ve všem co obsazují a o financování rozhodují politici je to snad lepší než v rozhlase a televisi ? Je to prostě odraz společnosti, dělají co si mohou dovolit, všichni. Proč řekáte že to ostatní se spraví jen veřejnoprávní média ne ?

          1. Je to určitě lepší v tom, že na ministerstvech a v jiných úřadech není hlavní náplní práce tamních zaměstnanců ideologická masírka poddaných. Většina těch úředníků řeší jen technicko-organizační záležitosti, s ideologií to má pramálo společného. Oni většinově pracují pro stát, ne pro režim.

           Kdežto v ČT a ČRo je to přesně opačně.

          2. To si u těch úředníků nejsem jistý, pokud tu někdo psal o úspěšném libtardím pochodu médii, tak si myslím, že úřady byly propochodovámy zcela stejně, co třeba takový Dozimetr, veřejné zakázky na cokoli ? Úředníky bych rozhodně nepodceňoval.

          3. Ano, ale tam nejde o ideologii, nýbrž o vlastní prospěch. Což je sice taky špatně, ale řádově míň. Přemýšlím nad vhodným příměrem… je to jako říšské ministerstvo průmyslu a gestapo.

           Prostě Alef nula vs. mohutnost kontinua. Otec zakladatel promine, to není nic proti němu.

          4. Počkejte, Vy snad u našich politiků vidíte nějakou ideologii ? Neptám se že teď mumlají nějaké libtardí zaklínadla, ptám se zda oni mají nějakou ideologii nebo jim též jde jen o vlastní prospěch.
           Podle mého je tam totiž provázanost s úředníky, často i na úrovni dosazených příslušníků široké rodiny, příbuzenstva a kamarádů.

          5. A tak určitě to tam bude, ale ti úředníci půjdou tam, kde je moc a prachy. Ostatně jsme to už zažili v plnotučném provedení v roce 1989 a pak několik odstředěných verzí při střídání vlád.

           Ale opravdu si mysláíte.že Jakub Železný, Vaclav Moravec nebo Nora Fridrichová jen „dělají svou práci, protože…“ Že někdy uroní slzu a řeknou si „So viele schöne Frauen, so viele schöne Kinder…“?

          6. Pořád nerozumím proč se to týká úředníků, ale ne lidí v médiích, já mezi nimi nevidím rozdíl.

           Samozřejmě si nemyslím, že tito nejprofláknutější, já spíše soudím podle rádia, to znám a tam by bylo těch nepoužitelných ( mimo politiku a zpravodajství ) daleko méně.

          7. Já ten rozdil vidím poměrně zřetelně, dá se to ilustrovat na aktuálním tématu slovenských voleb. Když nepočítáme politcké zločince z pětikoalice, nevím o tom, že by se nějaký český úřad snažil ovlivňovat výsledek voleb na Slovensku. Koudelkovu BIS nepočítám, to je americký úřad.

           Ale ČT a ČRo se mohou přetrhnout. Oni jsou to nebezpečí, ta žába na prameni.

          8. Vy vážně nechápete, že teď jsou média nástrojem v ruce naší vlády, ale že to s principem jejich fungování a základní funkcí nemá souvislost ? Že by se mělo vyhodnocovat podle funkcí a ne současného tristního stavu ? S touto logikou se měla TV, rozhlas, noviny i časopisy zrušit v roce 1989, tehdy byl jejich stav ještě horší. Možná dokonce i zrušit sběr hub, protože se někdo otrávil, zrušit vodní plochy, protože se někdo utopil, chápete tu logiku ? Nikde jsem nepsal, že jsou média v dobrém stavu, ale když budeme takto šmahem rušit co se nám nehodí, protože se nám to teď zdá pohodlnější, ani tehdy nedopadneme dobře.

          9. To zní skoro jako byste se chtěl médiím mstít za činy lidí, kterří je teď ovládají.

          10. Za prvé nehovořím o všech médiích, ale o tzv. „médiích veřejné služby“.

           A řešení, které nabízím, nespočívá v tom, že se na Kavčí hory svrhne taktická jaderná bomba, ale že se tyto instituce zruší, tj. „veřejnoprávní“ televize a rozhlas a za 1 Kč se prodají stávajícímu ansámblu. S tím, že od okamžiku 0 + 1 se živí ve vlastní režii, bez jakýchkoli otrockýchkoncesionářských poplatků a dotací od státu.

           Tak mi prosím nepodsouvejte své smyšlenky.

          11. To je zrušení veřejnoprávního rozhlasu, protože z něj uděláte soukromou stanici.

         2. Ti lidi, kteří média reálně provozují jsou bohužel dost často – jak se slušně řekne „prodejné děvky“? – morálně dost slabí. Nechce se jim měnit profesi tak dělají, co jim poručí nebo to, co od nich vrchnost očekává.
          To není pomsta. Tak jako vydesinfikování prostoru není pomsta mikrobům.

          1. Ano, jako spousta přeplacených umělců vydávajících se za elitu a proto se přimykající k vládcům.
           Pravda, pokud vydesinfikujete ty mikroby ( „prodejné děvky“ ) bez poškození povrchu na němž žijí ( veřejnoprávní rozhlas ).

          2. Některé skvrny nelze vyčistit bez porušení podstaty látky (lístek z chemické čistírny).

           Bohumil Hrabal, jestli se nepletu.

      1. To je jiné. Ve společnosti je minimálně polovina lidí, kteří budou stát za vámi, když budete ty změny realizovat. V ČT budou proti vám úplně všichni a udělají cokoli, aby vám v tom zabránili. S obrovskou podporou od těch, komu jejich vysílání slouží a pomáhá.

       Vzpomeňte, jak dopadl pokus se jmenováním Hodače ředitelem…

       1. Protože měli za zády politiky, proto si dovolili. Nejsem magor, ač TV nemám, její úroveň znám, nedělám si iluse. Ale v jiných podmínkách, když se viníci vyhodí, když nebude podpora dnešních politických šmejdů, nebudou si vyskakovat, i oni musejí platit složenky a nic jiného asi moc neovládají.

        1. To znamená vyhodit všechny, kromě technických a obslužných profesí. Pak je daleko jednodušší to zrušit a případně postavit celé znovu. Mluvím z vlastní zkušenosti pokusu o restrukturalizaci podniku, kam jsme přišli jako „nepřátelé zvenčí, kteří se nám serou do našeho podniku.“

         Nevěřil byste, jakých sviňáren yli schopni.

         Krom toho, dnes budou mít v zádech taky silnou politickou podporu. Strany 5K nezmizí, budou tady i potom.

         1. TV neznám, ale v rozhlase by to myslím mimo zpravodajství nemuselo být neúnosně moc lidí.
          Už jsem také v korporátním světě leccos zažil, takže opravdu věřil.
          To záleží na tom co přesně při změně nastane, pokud by strany péťikolky přežily, tak by si mohly s obsazením ČT udělat soukromou stanici a byli bychom tam kde teď, to by asi nešlo.

          1. Já bych je přímo nerozháněl, to by samozřejmě okamžitě využili proti nám. Já bych jim celou Českou televizi a Český rozhlas daroval. Privatizoval za symbolickou jednu korunu. Ať si klidně vezmou všecno, co tam je.

           ALE! Od této chvíle se živí sami, už ani koruna z koncesionářských poplatků, ani koruna z veřejných rozpočtů. Důvod? Sami tvrdili, že jim lidi platí rádi a že by chtěli platit i víc (skutečně si ČT nechala zpracovat takový průzkum), takže povinné poplatky ztratily svůj smysl.

           Tako se dá hydra zabít, jiný způsob mne nenapadá. Nenásilný.

          2. Ano, pokud se chcete ČT i ČRo zbavit tak je to optimální způsob, ale myslím že zdaleka nejsem sám, kdo tím přijde o rádio. A rádio na rozdíl od TV Vám může hrát při práci, má spoustu naučných pořadů, vážnou hudbu, to by s ním vše zmizelo. Podle mého názoru by to kultuře u nás zrovna neprospělo.

          3. Holt bez obětí to nepůjde. Tešit nás ale může, že dřív se musely obětovat životy, to my jsme proti tomu v komfotní pozici.

          4. No pokud půjde mezi prvními obětmi kultura, tak to s novým systémem nevidím moc optimisticky.

          5. Pořídit si rozhlasovou stanici je dnes opravdu velmi jednoduché a ani ne moc drahé. Aparatura je mnohem levnější než v minulém století a vysílače (frekvence) jsou jiný, zcela komerční podnik. A dá se vysílat i na internetu.
           ===
           A protože soukromé stanice jsou vlastně jen vysílací (odbavovací) pracoviště s hlasatelnou, tak by soukromá stanice, která by se zajímala třeba i o kulturu (tzv. vážnou), vzdělávání a publicistiku bylo bílou vránou a mohlo by být i placené (dobrovolně) a dost by vydělávalo na reklamách (ty platí zadavatel). Zaplatil by, protože by to rádio bylo „jiné“.
           ===
           Soukromá nahrávací studia jsou schopna dodat dost hudebních i slovesných pořadů „na klíč“. A výrobní cena takových pořadů půjde dolů, protože vysílání v rádiu je přece reklamou na koncert nebo divadelní představení.

           Zcela by to zpřeházelo vztahy v tomhle segmentu kultury – a myslím že směrem k lepšímu modelu. Netočila by se díla, o která není moc zájem. A s rozmyslem ta, která by natočena (a odvysílána) být měla.
           Tam bych viděl selektivní podporu státu. Protože kdo z mladých ví něco o Janáčkovi nebo dokonce o Hábovi. Není, jenom anglosaský popík. Ale noví autoři by si museli svůj start zaplatit – sehnat si mecenáše nebo veřejný grant. Točit něco, co si poslechne celkem 200 posluchačů a nahrávka přitom stojí 250 000.- je jaksi nerozumné. Kdo by si pořídil CD za 1250.- Kč?

          6. Kulturu? Myslíte tu Popelku, na kterou občas zbydou nějaké drobné ze sedmimiliardového rozpoču ČT? To se dá samozřejmě řešit jinak, bez toho, že budeme platit sedmi miliardami (po navýšení asi deseti) nepřítele, který se občas schová za olivovou ratolest. To já radši nechám obludu zhebnout a ušetřených peněz zafinancuji tu kulturu, o kterou stojíte. Budete se divit, o kolik jí bude víc…

          7. Už jsem Vám několikrát psal, že nepopisuji TV ale rozhlas. Tam kultura ( včetně kvalitní vážné hudby, rozhlasových her atd. ) ani vzdělávací a naučné ( apolitické a mám svůj věk tak cítím propagandu na míle ) Popelkou rozhodně nejsou.

          8. Kultura a vzdělávání je právě ten vývěsní štít, za kterým se schovává komerce a hlavně politika.
           Jarek Nohavica má všechna svá CD volně ke stažení. Plastí se jen lístky na koncert. Marian Kechlibar umožňuje, aby si kdokoliv stáhl kteroukoliv z jeho audioknih Za ty papírové se platí. Nebo chce-li to mít posluchač jednoduché, může si koupit flešku, kde jsou všechny nahrané.

           Internet bohužel tím, že se v něm stává čtenář zbožím, subjektem reklamy vytvořil zdání, že každý má nárok na jakýkoliv obsah. Nárok obecně nemá. Už na to někteří přišli a zpoplatňují. A mnozí, kteří nedokáží nabídnout to, co diváky/posluchače/čtenáře zajímá ovšem taky zkrachují.
           Nevěřím, že kultura zajde na nedostatek financí. Nedávno jsem ve mzdě natáčel jeden vesnický sbor. Dostali nějaký grant od vesnice a složili se – a mají průřezové CD.

           Nehledě na ochotníky a různé další, kteří dělají kulturu proto, že chtějí. A často nejsou o nic horší než ti, kteří mají takovou činnost placenou.

          9. Ok, ty kanály bych samozřejmě zachoval. S tím, že budou mít přísný zákaz jakkoli se vyjadřovat k politice. Za podobných podmínek bych zachoval i ČT2. Vše ostatní rozehnat ohněm a mečem.

           Ale to už samozřejmě nebude ČT a ČRo, jak je známe, ale hlavně, jak si je ONI představují…

          10. Naopak si myslím, že z rozhlasu by, takto jak píšete, to podstatné zůstalo. Až na Plus, ale to je stejně nedávno vzniklý propagandistický nástroj.

           Souhlasím že za snížení kanélů, ale myslím že něco podobného by šlo i s ČT, ale jak jsem již psal, bylo by to daleko náročnější.

          11. Inu Tymákovane,
           nechtěl bych být ten, kdo tu čistku bude dělat. Ne že bych měl strach, že mě někdo průjezdu sejme, ale viděl bych ty osobní tragédie. Proč já, proč ne ona. A špína by lítala jak sněhová vánice. Zažil jsem při prověrkách v sedmdesátkách. Naštěstí mi to už nehrozí.

           To už se mi zdá lepší ten „pád meteoritu“ a pak z trosek sestavovat něco jiného. Ale toto všechno je na kafe někde… Já už jdu spát, zítra musím přemíchat dvě reklamky a nerad bych přitom usnul. Dobrou.

          12. Cele zpravodajstvi a angazovane porady vyhodit.

           Zpravy muze cist i umela inteligence, s animovanou krasavici a krasavcem

          13. Kocour : To beru, uvědomuji si to, ale zaprvé to snad bude děláno spravedlivěji a s jinými cíli než v normalisační prověrky a zadruhé tady není lehkého řešení, pokud nechceme ochudit naši kulturnost ztrátou rádia. Soukromé to žádné suplovat nebude, to je jasné pokud dnes přejedete vlnovou stupnici.

     2. Re: Sk

      Potvrzuji. Dnes se mi z vysílání Rááádyjožumpálu chtělo blít.

      První co ty 3,14-čusy napadlo, potvrdit všem posluchačům, že Fica volí jen idioti z vesnice.
      Pochopitelně z té nejzapadákovatější , 1016 metrů nad mořem.
      A Fica nikdo nevolí dokonce ani v jeho rodném městě.
      A důchodci jsou na něj nas*aní, protože jim přidal jen 36 ojro.

      A za dnešek tuto „vyváženou“ reportáž pouštěli nejméně třikrát.

       1. Bohužel, oni se od té doby poučili, rozhodnou hlasy Slováků ze zahraničí, podobně jako v USA rozhodly korespondeční hlasy a „hlasy“.

      1. Targus ,bol u nás môj bratranec z Prahy a bol zdesený z dezolátov ako ja. Popili sme šebe slivky a drtili politiku 🙂 On predstaviteľ tých najlepších hodnôt a ideálov musel uznať, že som buran,provinčný zaostalec a barbar ktorý chce rozvrátiť ríšu dobra, pravidiel, kultúry …….

   2. Já bych ji zrušil. Myšlenka veřejnoprávnosti se ukázala jako holý nesmysl. Jako Havlova „občanská společnost“, ze které se vyklubaly politické neziskovky.
    Stejně tak bych zrušil veškeré dotace kulturním organizacím vyšším, než řekněme úroveň výroční školní slavnosti. Chtějí „tvořit“? Klidně. Za svoje.
    Skoro všichni „umělci“ se za uplynulých 30+ let dostatečně projevili., – čest vzácným výjimkám.

    1. Z jakési definice:
     „Veřejnoprávní médium (nebo též médium veřejné služby) je označení sdělovacího prostředku, které má příjem z veřejných peněz a právně definovaný rozsah a povinnosti. Cílem jejich provozování je zabránit zneužití médií politickými stranami a podpořit média, jako čtvrtý pilíř demokracie.

     Ha ha ha

    2. Havlova „občanská společnost“ měla být rozšířená sestava Chátry 77 s tím, že by ti správní a ti uvědomělí, usměrňovali zbytek národa tak, aby nedocházelo k šíření blbé nálady.
     Tady je už samotná ta myšlenka závadná – už proto, že ta myšlenka vznikala v úplně jiné atmosféře a režimu.
     Veřejnoprávnost je nesmysl, ale není tady od roku 1990, jen si vzpomeňte. Pojem „veřejnoprávní“ se začal používat až o dost později – až hrozilo, že převlečené kabáty v televizi a v rozhlase přijdou o svá koryta. Do té doby vyházeli jen ty nejviditelnější, spojené s předchozím režimem, ale tam vzadu, tam se toho moc neměnilo.
     Pojem „veřejnoprávnost“ měl imho prezentovat jediný oficiální, veřejný a správný názor.
     Došlo to až tak daleko, že z celé bývalé státní televize a celého státního rozhlasu se staly velké politické ziskovky, které si ještě přivydělávají tzv. sponzoringem pořadu.
     Stát a koncesionáři platí málo, že některé pořady musí být sponzorovány?
     Bez sponzoringu by je nešlo vysílat? A pročpak? Proč archivní seriál, vyrobený ještě ČST, potřebuje sponzoring?

    1. Tak tomu by to asi nevadilo. Je to klasik! Nadčasový klasik.
     Jak by asi vypadala jeho nová hra, která by byla zrcadlem dnešní doby?

     Jan z Helvajzu napsal krásnou alternativní historii sv. Václava.
     To bylo to nejlepší, co jsem dneska četl. A možná i zítra. [;>))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *