19 června, 2024

Šestnáct procent ostatních

Viděli jste nový průzkum voličských preferencí od SANEPu? Určitě ano, veřejným prostorem to docela zarezonovalo. Hnutí ANO má podle něj 33%, ODS na druhém místě má 13%, Piráti a SPD mají kousek přes 9%, PRO má přes 6% a zbytek by se do sněmovny nedostal. Leckdo už se k tomu vyjadřoval, já osobně jsem k těmto průzkumům spíše skeptický, takže nebudu sčítat procentní body jednotlivých koalic a jásat, že ANO, SPD a PRO mají dohromady skoro padesát procent a Pětikolka má sotva 35%. Do voleb je ještě daleko, dokonce i do případných předčasných.

Zde máte obrázek:

Ovšem trendy jsou jednoznačné… Vítek Rakušan si zřejmě už neškrtne, protože si nedovedu představit, že by Piráti byli znova tak blbí a vzali je do koalice, kde by byli zase překroužkováni. A pokud budou pirátští marketéři vykřikovat, že nejlepší pro naší budoucnost je sebrat důchody těm starým co tu „nechali spálenou zemi“ a dali to mladým, tak bych řekl, že Bartoš si už ve sněmovně taky nezařeční. O Svetrové Dvousvetrové a Lidovcích ani nebudu mluvit.

Navíc platí dávné pravidlo, které zavedl bloger Vlk. Pokud bude mít ANO, PRO a SPD stojedničkovou většinu, všichni libtardí demokrati rázem zapomenou, že Andrejko je vtělené zlo a agent Bureš a raději se obětují, aby nešel do koalice s populisty a proruskými zrádci. To najednou bude medových řečiček… ČSSD by mohla mluvit. ČSSD vládla, pokud měla s komunisty ve sněmovně většinu. Pak se vždycky našlo dost demokratů do koalice ochotných. Teď to bude naprosto stejné, o tom není třeba si dělat iluze. Takhle si libtardi udělali pochod institucemi. Postarali se, aby byli v každé vládě. Nezapomeňte na to, oni umějí svoje očerňování Zemanů, Paroubků, Topolánků, Nečasů, Sobotků i Babišů zapínat a vypínat podle potřeby a pravdoláskaři u televize jim to žerou.

Proč to všechno píšu…

Včera v diskusi na fejsbůku zazněl vyčítavý komentář, že pořád mluvím o sjednocení opozice a přitom skutek utek, protože si stejně každý kope na svém písečku a já to v lepším případě přehlížím a v horším dokonce přímo kolaboruju s někým, kdo se jen chce vyšvihnout nahoru.

Přátelé, to je ovšem základní omyl. Já se nesnažím sjednotit OPOZICI. To je zcela nereálný nesmysl. Nikdy u nás nevznikne žádná komunisto – trikoloro – okamurovsko – rajchlovsko – babišovsko – Svobodno – Realisticko – Přísahové Občanské fórum. I když jsem v mnoha věcech stále ještě idealista, tak v tomto ohledu jsem brutální pragmatik. Nic takového prostě není možné a ani nikdy nebylo. A i kdyby se ukázalo, že všichni milují Vidláka více než sebe samotného, i kdyby se u mě všichni přejedli špeku, popili portského a podepsali takové spojení, nejspíš by nebyli o moc silnější, než je dnes hnutí ANO. Možná dokonce by byli dohromady ještě slabší.

Nejzákeřnější otázka před volbami je, s kým by ta či ona strana šla do koalice. Na to se prostě nesmí odpovídat, protože vždycky je to špatně. Ať odpovíte cokoliv, vždycky budete mít segment voličů, kterým to bude vadit a prostě vám to nehodí. Dělat koalici, to je vždycky ošemetné a skoro vždycky to znamená, že silnější pohltí toho slabšího. Podívejte se na jmenovaný průzkum, jak jsou na tom TOPka a Černoprdelníci… Nebo jiný příklad – podívejte, jak hladce si Andrej Babiš přebral voliče ČSSD, aniž by se s nimi musel spojit v jedné straně.

Opozice je mnohem silnější, když tvoří jednotlivé strany, které reprezentují určité proudy voličů. SPD bude vždycky jiná než ANO a Jindra Rajchl není totéž, co Okamura.

Je samozřejmě v našem zájmu, aby tyto strany po volbách dokázaly utvořit koalici, protože si navzájem budou alespoň trochu věřit a nebudou mít mezi sebou neřešitelné rozpory. K tomu se samozřejmě snažím dle svých možností přispívat a pokud někde neřešitelné rozpory budou, budu o tom psát, protože to snižuje budoucí možnost nějaké změny v této zemi. Kdo není součástí řešení, ten je součástí problému a pak je lepší, aby vůbec nebyl. V současnosti i vrabci na střeše cvrlikají o tom, jak moc rádi se mají Okamura s Babišem… před volbami to pro mě bude velmi prioritní téma, ale teď je to předčasné. Ještě je dost času, aby se z mizerných vztahů daly udělat korektnější.

Já se nesnažím sjednotit OPOZICI. Já se snažím sjednotit ALTERNATIVU. To je prosím těch 16% hlasů schovaných pod kolonkou „Ostatní“. To jsou ti, kteří mají podle tohoto modelu zase velkou šanci prodloužit Fialovi mandát. To jsou ti, kteří nechtějí volit menší zlo a volí dobro, které propadne a díky tomu vyhraje to větší zlo. Pochopili? Já se snažím o to, aby opozici nepropadaly hlasy.

Při minulých volbách propadlo milion hlasů, které by to Fialovi nikdy nehodily. A tak se stalo, že si půlku vzal Babiš a druhou půlku Fiala. Tím získala pětikolka těch osm poslanců navíc a fakt by mě zajímalo, jestli si někdo zde pod článkem troufne říct, že je lepší, když vládne Fiala, než kdyby vládl Babiš. Bez ohledu na všechny námitky vůči němu.

Teď vidíte, že v případě předčasných voleb by se situace mohla v bledě modrém opakovat… Pětikolka si zase seskládá nějaké ty koalice, díky kterým libtardům nepropadne ani hlas. A na opozici bude Vidlák zase marně apelovat, že nejdůležitější je, aby žádný hlas nepropadl a proto je nutné volit ty, kteří mají šanci se dostat do sněmovny a ne těšínská jablíčka. Zase budu mluvit o menším zlu a zase budu poslouchat, že kdo volí menší zlo, ten volí také zlo… a zase se budu dívat, jak díky přepočtům hlasů přijdou k moci cenzoři, tyrani a neschopní hospodáři.

A to prosím je situace lepší než při posledních volbách. Už máte na výběr ze tří stran. Minule jsem říkal, že se do sněmovny dostane jen Babiš a Okamura. Všechno ostatní jsou vyhozené hlasy. Teď jsme na tom líp. Do sněmovny se dostane PRO, SPD a ANO. Máme o stranu víc. Ostatní jsou na tom bohužel nejspíš ještě hůř než předtím a dost mě mrzí, že to tak musím říci. A SPD bude muset svoje pozice potvrdit příští rok v ojrovobách… bohužel si dost uškodili nezvládnutou koncovkou prezidentských voleb.

Já budu až do voleb pracovat na tom, aby kolonka „ostatní“ byla co nejmenší. Buď ať se tam najde někdo, kdo se do sněmovny dostane a nebo aby co nejvíc lidí pochopilo, že nemá cenu volit ty, kteří se tam stejně nedostanou i kdyby měli pod obleky andělská křídla. Budu pořád psát o menším zlu a budu se snažit, aby ti, co se do sněmovny mohou dostat, měli tak dobré vztahy, aby neměli chuť jít dělat koalice s ODS nebo Piráty, ale věřili si navzájem natolik, aby do společné vlády šli i přes hnojomety velkých médií a nenechali se otrávit.

Budu se snažit pracovat na tom, abychom měli co nejlepší alternativní média s co největším dosahem, která s těmi pravdoláskařskými budou hrát stále rovnocennější hru. Až jednou bude nějaký americký ambasador vysvětlovat Rajchlovi, že ho nechá v České televizi zničit, aby se mu náš český Trump mohl vysmát a říct, že je mu úplně jedno, co o něm natočí na Kavkách, protože hned následující den se celý národ dozví, jak to bylo doopravdy…

Všichni máme do voleb právě tyto tři úkoly:

Musíme se snažit, aby propadlo co nejméně hlasů, protož přesně tohle udělala pravda a láska. Jim nepropadl ani jeden.

Dále se musíme snažit, aby opoziční strany měly po volbách dost chuti udělat koalici. To je také to, co udělali libtardi. Byl to tlak Milionu chvilek a dalších, že se pětikolka dala dohromady a udržela se. To je ten důvod, proč byste měli přijít na Václavák i když si myslíte, že demonstrace současnou vládu neshodí.

A do třetice se musíme postarat, aby naši lídři nepotřebovali Českou televizi, ale aby měli dost prostoru pro svojí prezentaci u nás. Abychom sami měli dost sil na veřejnou debatu i zpětnou vazbu pro politiky. Musíme mít vlastní instituce a podpůrné struktury. Čím víc toho zvládneme, tím lépe budeme připraveni a tím spíše to po volbách dopadne pro nás dobře.

Jasné?

To je Vidlákův program, tohle Vidlák dělá, tohle Vidlák dělat bude.

284 thoughts on “Šestnáct procent ostatních

 1. Pro ty, co házejí všechny obyvatele Prahy do jednoho pytle, jeden trefný text:
  „Praha připravila nový zákon: oplocení Olomouce a Brna, opušťák pouze na povolení!“
  http://www.infokuryr.cz/n/2023/04/11/praha-pripravila-novy-zakon-oploceni-olomouce-a-brna-opustak-pouze-na-povoleni/
  …Rodilí Pražané připravili zákon, aby se oplotila Olomouc a Brno. A do Prahy aby směli na opušťák pouze ti, co skutečně pracují.
  Prahu zaplavil odpad z Moravy, který rujnuje nejen Prahu, ale celou Českou republiku. … různí politologové, pseudotraktoristé, kteří pracovali naposledy v minulém životě a další experti, kteří by se v normální společnosti nevydělali ani na kůrku chleba….

 2. Inu, připravil jsem pro vidláka grafiku k jeho boji za „méně zlé“ výsledky příštích voleb:
  https://imgflip.com/i/7hqcx7

  Za mě osobně… volte si každej koho chcete. Nebo nevolte… vono to není poviný. A jestli se tady začíná s agitkou „Babiš je menší zlo, Rajchle je menší dobro“ už letos začátkem dubna… no. Asi jdu hezky do stínu pod kapradí o něco dřív.

  Ale ještě než odejdu, tak bych měl na vás pár otázek (jako Kolombo – představte si že na vás koukám skleněným a poloskleněným okem).
  1. Jak se ony magické číslice ověnčené procentama změní, když:
  – Skončí válka na ukrajině (mírem, nuceným mírem, jádrem, krachem… variant je spousta)
  – dojde k odstřižení evropy od čínského tržního cecíku (bo zlobila a byla hnusná)
  – dojde k odstřižení evropdy od dolarového cecíku (bo byla hnusná, a zlobila)
  – dojde k částečnému rozdělení unie na tu správnou a východní (kam samozřemě přidámeš i jih)
  – dojde k totálnímu rozpadu unie na Evropu a neevropské zahraniční lidožrouty
  – U rajchla najdou kostým Zora, a na idnesu nafotí, ohnojí a rozpráší jenom tu krabici se zetkem
  – U babiše kauzu čapák nahradí kauza řepák
  – Filaju tefí šlak z toho, jak je na všecko skvělej
  – …. nevím… třeba… zase kovid
  Změní se? Otočí se? Bude ODS důle, PRO nahóře, Babiš vlevo, objeví se mezi přeferencema českej Stalin? Nebo budou rotovat?

  2. Pokud se politické větry mění a často i změní… je správná politika plánovací, nebo reakční? Má alternativa (stejně jako zbytek homo humanis) serfovat na trendech, nebo si mlít dokolečka dokola tu svou furt dokola a po volbách přijít s „já fám to ršíkal chlupáci chloupý“.

  3. Jsou rozbory volebních preferencí DVA ROKY PŘED VOLBAMA (já vím, tradice ODS u lízu = předčasné volby… ale to není jisté), navíc založené na výsledcích od SANEPu relevantní? Dá se na těchto rozborech vytvořit rozumný plán? Dá se práce na „tahání opičáků ze šedé zóny“ brát vážně, když:
  – nevíme kdo jsou (a blbým nařčením ze sympatizantství můžeme šediváky nejenom odradit, ale i generovat)
  – nevíme kolik jich je (odhadujeme, ale nevíme)
  – nevíme, co jim vlastně nabídnout, protože:
  – nevíme co vlastně chcou

  A jedna navíc, konkrétně pro Vidláka:
  4. Budujete politický kult. (je mi líto, fakt se snažím, ale ten otazník mi tam ne a ne skočit)

  1. … a podpis doplním do komentu. Protože přesně tak jsem to měl v plánu a nesnažím se zakrýt svoji debilitu…

   1. Nejsou komplikované – jsou nepříjemné:

    Ad1 – změní se – a to je to důležité. A že nevím o kolik, a jak… nó, pak bychom to buď měli zjistit, nebo se zaměřit na něco jiného, než jsou čísla a procenta. Když to teda o ničem nevypovídá.

    Ad2 – já si myslím, že pro dnešní dobu je správná reaktivní polikita… holt hasit to, co hoří. Což vláda dělá… … … pomalu… a blbě… ale zas je to vláda žejo, chraň buch aby dělala něco dobře a rychle.

    Ad3 – Nejsou relevantní, rozumný plán se na něčem nerelevantním založit nedá a vidlákova práce tedy pro mě osobně postrádá smysl. Nic o těch 16% neví, a chce rybařit. Teda ne, to mu křivdím, ví, že existujou. To ví moc dobře. On nepotřebuje podporu imaginárních 16% „ostatních“ – on potřebuje 1%. Věrných. Sto tisíc lidí, kterým by mohl u voleb říct „Hele situace vypadá takhle a takhle, udělejte tohle a takhle, vykroužkujte ty zmrdy… no však víte“. proto:

    Ad4 – Vidlák potřebuje politický kult. Proto ho staví. Kult. V kultu se nepřemýšlí. V kultu se nepokládají otázky. V kultu se věří a koná.

 3. 16% ostatní. Ano, to je těch milión hlasů, které dali možnost vládnout fialovému hnusu.
  Abychom těch 16% dostali do hry, je třeba rozklíčovat u koho se hlasy ztratili.
  – Šlachtova Přísaha – 4,6% – naprosto zbytečná, ty procenta odebrala SPD a ANO
  – ČSSD – 4,6% – po smrti, pokus o reinkarnaci odebral hlasy ANO nebo KSČM
  – KSČM – 3,6% – tvrdé jádro
  – Trikolora – 2,7% – po odchodu Klase juniora padá a padá
  – Volný blok – 1,3% – radikální jádro SPD
  Tak to bylo po volbách 2021 – pětikolka 44%, ANO – 27%, SPD 10% a ostatní 20%

  A dnes SANEP – ANO – 33%, SPD – 9,6%, PRO – 6,4% a stále ostatní 16%!!!! – to je celkem 65%!!!!!
  Ano posílilo o 6%, PRO o dalších 6% ale ostatních je stále 16%.
  Takže kdo je těch 16%!!!
  Ty musíte přesvědčit.

  Je to mírně optimistické a myslím si, že po včerejších prohlášení nejlepšího finančníka na světě Sikely ohledně navýšení DPH na pivo, vodné a stočné, služby a teplo spolu s prohlášením nejlepšího člověka roku Fialy, že nebudou pro občany nic dělat a lichvářské ceny prý urovná trh (hahahahahahaha), ještě více posune tuto vládu k nenávratné propasti.

  1. Přesvědčit nerozhodnuté, aby šli k urnám, se v maximální míře povedlo u presidentských voleb.
   Vyhrála lampasácká alternativa.

  2. Hmmm, to Kantar vaří jinou polovičku, že, takovou „kvalifikovanější“ … Apropo, výsledky voleb, a to, jakým způsobem predikovaly ony „profi“ agentury v čase své „odhady“ bylo na zrušení, či odebrání licencí…
   Vláda hasí atd. – to si děláte anonyme šibeniční srandu, nebo považujete zdejší ansámbl za partu idiotů ? Nebo dle Vás hašení spočívá v masivní sprše z hadic plněných benzínem ?
   Je opravdu projevem „profesionálního, znalého nadhledu“ rádoby vtipná ironizace vlastně čehokoliv?
   Víra v PRO je omyl, což se samozřejmě prokáže, nicméně úroveň jak demolice, tak tzv.opozice je naprosto tristní.
   Je načase si přiznat, že jakákoliv změna nebude obdoba „listopadové selanky“ – příliš mnohým jde o příliš mnoho, nemluvě o cílené mnohaleté přikládání pod kotel ze strany „demokratických partajních exponentů “ a spřátelených médií směrem k vnitrostátnímu občanskému konfliktu.
   Navíc v momentě, kdy sčítání hlasů provádí pochybný subjekt za použití cizího software, kdy jsou zamlčovány stížnosti z volebních okrsků. Do toho snaha o korespondenční volbu, a můžeme rovnou prohlásit demolici za vládní subjekt na věčné časy.
   Dle us boys je v kolonií k mání zbytkový státní majetek ve výši cca 440 miliard, a jako na potvoru „hasící“ premiér plus zbytek vládních septiků opakovaně mluví o privatizací nejen pošty, ale i dalších zbylých firem ve vlastnictví či vetšinovém majetku státu.
   A přesto je zde anonym, který nám vysvětluje, jak vláda koná vlastně dobro …
   Za 33 let nezbylo z této republiky téměř NIC, průmysl, bankovnictví, produktovody, včetně pitné vody, atd. jsou buď úplně nebo většinově vlastněny zahraničními majiteli. Z armády je nájemní expediční sbor hájící zájmy kohosi kdesi , dokonce pod velením bundesweru. Politická smečka poslouchá i na zvednutí obočí jistých pomazaných, zasloužila se o rozprodej, rozkradení zu grunt naprosto všeho, majitele změnil či zmizel majetek v hodnotě mnoha bilionů, a tito deprivanti u vesla celý proces narychlo dokonají – za potlesku tuhého plebsu, který má starosti o lidská práva v Barmě, Číně, Rusku, Maďarsku, ale že jsou za verbež ve vlastní zemi NIKOHO ANI NENAPADNE. Dokonce je mu naprosto fuk, že je vlečen fanatiky do válečného konfliktu, a jediné, co ví opět naprosto přesně , čím si je jist, je neskutečná nenávist vůči všemu ruskému.
   Do toho anonym kvalifikovaně zahlásí, že to vlastně kluci u vesla dělají sice pomalu, ale dělají alespoň něco – hasí …
   Kdyby tato situace ve státu někomu příčetnému připomínalo léčebnu mentálně postižených , tak se hluboce mýlí – dav opakovaně, i přes násobnou zkušenost v minulosti, volí své hrobaře …
   Bohužel si vše, co se děje, a dít teprve bude, obyvatelstvo tohoto umírajícího státu ( státu vzniklého bez jakékoliv idee, bez vize, perspektivy – snad pouze určitě co můžeš ) si vše zaslouží…
   Sbohem rozume…

 4. Vidláku dnes Vám nerozumím, nejspíš jsem nechápavý.
  Píšete „Já se nesnažím sjednotit OPOZICI. Já se snažím sjednotit ALTERNATIVU. To je prosím těch 16% hlasů schovaných pod kolonkou „Ostatní“.“
  Kdybych od Vás předtím nic nečet tak by to bylo jednoduchý ale čo je to hen ten taká alternativa podle Vás?
  V těch 16 procentech bude vše co jste nedoporučoval jako mrhání hlasy(propadnutí).
  Pár voleb bubnujete za ANO a odrazujete od propadnutí hlasů a to je ta snaha o spojení alternativy nebo je to snaha o nepropadnutí hlasu které ANO nutně potřebuje na cestě k moci.
  Když jste hodnotil Volného i jeho blok tak to byla snaha sjednotit,podobně trikolora, svobodní,přísaha . Nejsem si jist jestli si občas přečtete co jste napsal před půl,rokem dvěma ale čert aby se v tom vyznal.
  Předpokládám , že tohle bude další z úkolů které se Vám nepovedou ne že by to nešlo ale víc přemýšlet o lidech za 16% a co chtějí a proč.
  “ všichni libtardí demokrati rázem zapomenou, že Andrejko je vtělené zlo a agent Bureš “ tuto větu přiložte pokaždé k nabádání volby menšího zla(ANO) aby voliči věděli co vlastně zvolí a pomalu to můžete přidávat i k PRO.
  Milion propadlých hlasů je důsledek propagace menšího zla , asi pouze čssd si bídný výsledek zasloužila.
  A úplně jsem nepochopil „Já budu až do voleb pracovat na tom, aby kolonka „ostatní“ byla co nejmenší“
  Máte pocit , že spojujete alternativu — pracujete pro ANO+PRO!!!!!

  1. „Oci mas , snehem zavate „,zpival kdysi Gott.
   Fucik zase „Lide bdete“.
   S cim pocitaji ,co jsou jejich vyhody, co vsechno umi dlouha leta pouzit , co se jim vyplaci .co se stale opakuje aby vladli, atd.,atd.
   Drtiva vetsina lidi zije , tedy kona a mysli , starostmi, povinnostmi, kazdodennimi aktivitami , vycerpavajici praci dlouhych hodin tydne, starostmi o sebe a deti , mame rodiny a jednotlivce. Spousty lidi ani nic jineho nezajima./Politika je spina/.
   Ze si nevidi ani na spicku nosu , ze nevidi ani pres souseduv plot /sousedi se soudi o vetev ,ktera presahne plot/ a hlavne nevi nic o zalezitostech verejnych.
   Samozrejmy je toho moc najednou a co je doma to se pocita a z te skutecnosti zije zkveta a bohatne nekolik demokratu..A jejich pritelicku..
   Pouze se lide snazi zorganizuji v mistnich organizacich ,ktere se jich bezprostredne tykaji.
   Party akademiku a politickych stran pak vladnou v mediich , pozice drzi nejchytrejsi a hystericky urcuji smer zalezitosti.
   Vlady recmi manipuluji , predstiraji ,klickuji a parlamenty ,senaty a soudy vsecko schvali. Vsichni tihle a nikdo jinej , to mysli nanejvys dobre s narodem a spoluobcany..
   Prednesou ,prinesou grafy, statistiky, nesrovnalosti, podvody , tema ,verejne kauzy, na verejne diskuse a tak je jiste , ze si lide vomlati poradne ty Svatoplukovy pruty vo hlavu sami sobe. Taky v usili se ridit poucenim o tech prutech..
   Navzajem. Malokdo zjisti co je zatim.
   To a jeste daleko vic se droli do nepodstatnych nekonecnych detailu, kdo co , jakej je tam ten, komu se uveri , tenhle ma ve vsem pravdu, osocovani kritiky neberou koncu , vzajemne nevrazivosti jen kvetou, atd..Lidi tohle neodnaucis , zmena zadna neni mozna..
   Vyhody se mnozi…
   Pak prijdou volby..
   Svazaci u nas a na zapade. Nejdrive to byli vycviceny Kisingerovi /placeny miliardarema /a ted mame pokracovani a jsou ty Schwabovi a jeste Kisingerovi svazaci.
   Jsou vsude nasazeny, aby prosazovali jejich zajmy .A maji uspechy.
   Takze kandidati jsou ta stejna parta pro ty svobodny volby.. Napriklad..
   Dolf nemel zadne uzemni pozadavky a v tu ranu byla svetova valka.
   Byl vycvicenej a dosazenej /uz nemel vetsinu /,presidentem Hindenburgem , kterej ale mel taky hlavni slovo /byli to bankeri, germanskej generalni stab, cisar / v poslani s pytlema zlata a dosazeni na zapade zase vycvicenyho Lenina a spol. k moci valkou rozvracenyho Ruska..Podpora obou byla opravdu silna.
   /Jako krizi a nepokoji rozvracenyho Nemecka/.
   Dnes jsou to zase svazaci. A jsou opravdu vsude ..Jak se poznaji .. Az kdyz je pozde..
   Takze napr. Nejmirumilovnejsi osoba na svete pred volbama v Ukrajine byl jistej Zelensky a zvolenej , pac kazdej chce mir..
   Svazak se pozna az po volbach…Az kdyz je zatracene pozde..
   A po volbach pokracuji dalsi vyhody demokratu , lidi se pusti jeden do druheho , osocuji se , nadavaji si, vycitaji , nekteri narod zurive prolinaji at zhyne …Nebere to konce..
   Nekteri pak trochu demonstruji..Vsecko je marny ..
   Zalezi az kam to svazaci ,Lejno,Machron,Borrell ,Jouro ,Pavel zavedou a jaka bude odezva..
   Vetsinou po spatnym prijde jeste horsi..

 5. Analýza nevyplnění předpovědí
  Docela rád bych tady na stránkách našel článek, který by analyzoval, proč se nevyplnily předpovědi Vladimíra Štěpána a Ivana Noveského. Kde je ta zkrachovalá Madeta a máslo za 80 Kč? Touhle dobou už měla být zkrachovalá celá třetina našeho hospodářství a kde nic tu nic. Kde je benzín za 80 Kč/litr? V Praze jsou prakticky všechny základní potraviny někde „v akci“ a tam se daly o Velikonovích koupit podestýlková vajíčka za 4 Kč/kus, Máslo za 28 Kč. Plyn a elektřina pro domácnosti jsou na dvojnásobku, ale to je všechno. Benzín je za 37 Kč. Ono se to jeví tak, že není třeba dělat revoluci, když se vlastně nic neděje a všechno je v zádadě normální. Lidi řešej svoje úplně normální všední starosti, záliby a dovolené. Já osobně si myslím, že je dobře, že už nevládne Babiš, protože on by to o moc líp stejně nedělal a vysvobodil se tak ze své role všeobecně nenáviděného univerzálního otloukánka, na kterého se vždy všechno svedlo. A díky propadnutým hlasům se tady mohl vyprofilovat Rajchl, který si vezme hlasy ČSSD, Okamury a postupně i Babiše, protože za volbu Rajchla se člověk nemusí stydět, což se o volbě Babiše nebo Okamury říct nedá. Ale to hlavní je fakt odpověď na otázku, proč není tak zle, jak mělo být, aby to celé vůbec stálo za to? Ví někdo?

  1. To se vždy do Prahy cpalo, aby tam vše bylo, aby se nebouřili. U nás tak levně není a jen 4 supermarkety. A letos 912 za popelnici.

  2. No tak to máte dobré ceny. Tady o velikonočních byly některé regály prázdné a víte proč?
   Obchodníci objednávají méně. Objednají jen to co lidé kupují.
   A levnější není nic. Vejce stále 70 Kč za 10 kusů.
   V neděli jsme vyrazili do lesa, hledali jsme hranice našeho pozemku. V pondělí jednu sušku jsme dovezli domů. Má to i ozdravné působení a šetříme na plynu. Synovi se už kupovat uhlí nechce, plyn je drahý.
   A šla s námi i dcera s přítelem. Dřeva je dost.
   Z lesa je hezký výhled na štramberský Kotouč.

   1. Nejenom vy začínáte topit nepodporovanými palivy. Nabídl jsem v inzerci zásobník TUV a elektrokotel jako nepotřebné po montáži TČ.
    Přijeli si pro to dva zájemci – oba se odpojují od plynu a vracejí se ke klasice.
    Kolik takových asi je.

    1. A to pořád za Bursika řvali, že musí být energetický mix, biomasa jen jako doplněk( myslim, že zrovna u Krause ve slavném díle, kdy Kačka nakonec předvedla, ze vůbec neví, co to biomasa je a získala tak svoji přezdívku o tom vyprávěla) . No salámová metoda .

    2. Tak elektrokotel mě překvapuje. Ale jinak domácí „energetický mix“ jako kotel na dřevo (dnes již nedovolený) na topení když mrzne a k tomu kondenzační plynový kotel na topení, když moc nemrzne (což je naprostou většinu topné sezóny), je osvědčená kombinace ve starších domech u Prahy, které měly topení na tuhá paliva ještě z doby, kdy tam plyn nebyl zavedený. Navíc dřevo je rozhodně obnovitelný zdroj, i když rozhodně ne bezemisní. Jedna věc je, co se smí, druhá věc je, co vám projde. Konečně, mít doma takový kotel vám nikdo nezakazuje, jen v něm nesmíte topit.

     1. Dřevo je obnovitelný zdroj v řádu několika desetiletí a v současné době dostupný jen díky tomu,že se několik desetiletí topilo plynem( idea plynofikace spadá do devadesatek a vytlačila ideu přímotopů

   2. Vajicka zdrazili ,protoze je o ne na zapade shanka , roznesla se fama ,ze pomahaji neutralizovat nasledky covidu a ockovani..

  3. A státní rozpočet je za první tři měsíce 2023 se schodkem mínus 166 200 000 000 Kč.
   Takže pohoda, všechno šlape jak má.

 6. Dala jsem si velikonoční volno od internetu a hle příjemná zpráva.
  Jenom jsem si dnes ráno přečetla na telegramu, že Macron a Leyno šli vyjednávat prodej potravin do Číny a že ten náš jakýsi odborník na baterky, doporučil lidem ať se jdou najíst do Polska…

   1. Fiala: Všechno jsme zvládli, zvládneme i ceny potravin. Necháme působit trh

    máme se na co těšit. Chleba nad zlato

    1. Coz znamena, ze michalom a petrom ‚predpovedana‘ inflacia na leto je viac fakt, nez predpoved … musim vymenit ruru v kuchyni, pretoze jej predstava udrzovania teploty jaksi nezodpoveda predstavam chleba v nej … a asi to budem musiet stihnut do toho leta …

     1. Já i snacha víc používáme remosku, dceři koupil zase pečenku a troubu už ani nechce. Už loni jsem si koupila sklokeramický vařič a ať nepouštím plyn.
      Já jsem vdova, ale mladí šetří i takto.
      A Kadlas pak napíše takovou kravinu 🥴🙄😳

      1. Ja mam pri stole 5 krkov … dva idu do puberty, a aj z toho predskolaka uz vidim len zadok trcat z chladnicky … u mna by museli ist pred obedom remosky dve naraz, a kto vie, ci by v medzicase stihali vychladnut …

 7. Jak to sleduji,voliči chtějí být,ještě jednou podvedeni.
  Volby prezidenta v USA,budou nápovědou,kdo zvítězí u nás.

 8. Peníze rozhodují o všem ,proto má pravice vše co hrdlo ráčí a nic se nezmění ,neboť i opozice mlaská stejně.

 9. historicky ověřené jsou jen dvě cesty k moci
  a) strana (členstvo – finance) -> média -> voliči (na dloho, a zoufale pomalé)
  b) rozvrat státu -> pád na hubu -> zrod diktátora (rychlé, ale se spoustou vedlejších škod)

  1. Re: OW

   S těmi vedlejšími škodami bych si tak úplně jistý nebyl. Když zhodnotím maras, který tady nadělali soudruzi demokraté za nějakých 33 let, diktatura z toho nevychází až tak zle…

  2. A viete vy ze slovo ‚bolsevik‘ znamena prislusnik vacsiny? Takze v konecnom dosledku v demokratickych volbach rozhoduje vola vacsiny, teda vola toho, coho je ‚bolse‘, tudiz ‚bolsevici‘, pac alternativa, dezolati a koblihy su oficialne v mensine, teda ‚mensevici‘, teda ti, ktorych komunisti tak strasne nemali radi …

 10. Hlas lidu…Shrnuti a zase rozhrnuti..
  Vladne velmi omezene mysleni , s detaily , stourani do demokratickyho , stranickyho , nebo predsednickyho a jinyho h…na., rozpatlavani nepodstatnych prizemnich malickosti.
  Ignorace nejen bezneho /selskeho / rozumu , spousty abstraktni vyjadrovani , kdyz neco konkretniho, neni dost a vubec dobry…Vubec dobry..Ale porad pisou a recni.
  Stadni , standartni a sterilni mysleni.
  Aby zase Cert na koze jezdil…/Wise up/.
  Zadnej seriozni program ,co delat a jak to delat ,za jakym cilem pro narod.Vakuum.
  Zmeny ,za ucelem , aby se ukazalo ,ze se nic vlastne nezmenilo.
  Napr. navrh postup od malych vitezstvi ke zlepseni situace ,naprosto bez odezvy.
  Chtelo by to napad a kdyz je , tak zase nikdo nic nevi..A nechce vedet..
  Docasnost politiku, ryba smrdi vod hlavy, Leyno , hloubka ubohosti je nezmeritelna.
  Ale potrebuji nas a zoufale a bez nas nic nezmuzou.
  Neustale pisou, recni projevy …Sporitelna Sevcik, elektromobily , ale az v 35, trump, umela intel.vlada ,ministri urady ,CT , kdyz i zaporne , nekonecne , rozmnozene ,opakovane zviditelneni toho vseho zameruje pozornost na ne a potlacuje cokoliv jineho a jsou volebni vysledky..
  A s nimi diveni a rozhorcene soudy nad narodem..Vrchnost zase pise a recni jinak.
  Bedovani ,ze nejsou akcni lide a vudci. Kdyz nejsou, tak musi postacit ti co tady jsou..
  Ale probuh ,co jsou schopni neco udelat..
  Nejen porad shanet ovce do jednoho stada..Pisou a recni..
  Tak uvadeji do sveta , na nas a pripravuji nas na ty realizace planu .
  Naklepavani rizku , abychom se na to pripravili a byli s tim svolni.
  Ale porad pisou a recni..
  Predvidaji trivialni budoucnosti vseho druhu, prorokuji dopredu, varuji , vyhrozuji, kritizuji, vyzyvaji , vyzyvaji i satany z pekla na nas ,aby se dostavili , sami neschopni , snazi se nas dohnat tam kam potrebuji..
  Mnohe magaziny zahlcuji spoustou reklam /shnile palce u nohy, devcatko pres noc milionarkou a pod/a jeste zadaji financni prispevky ./Pravy prostor/.
  Mala odkoukana a vyzobnuta informace , casto vyda na dlouhej clanek.
  Kopiruji se zpravy ze zahranicnich medii..Povrchni prehledy abstrakci..
  A na co to je ???
  Hlavni ucel je vynikat nad ostatni ,zviditelnovat se za penize ,nebo zadarmo ,slova ,slova ,slova a kdyz se Cert vymeni ,tak aby se s nimi pocitalo .
  My taky do dalsi vlady nad nima.
  Ale bez nas to nejde.
  Vlady se meni , ovsem. Aby dalsi Cert na nas jezdil..
  Problem je ,ze nejsou lidi a tak my tak koza musime jeste pro ne obstarat na sebe vymenu, Certu../To je pohled zdola nahoru/.
  Cert , stara baba a policajt , alternativa ,nikdy nespi..
  Hlas lidu …

 11. Zoufalé situace se obvykle vyznačují, kromě emočního zoufalství, také tím, že i přísně racionální analytické rozbory dopadají zoufale. Pokud se někdo skutečně zamyslí, jako dnes Vidlák, nutně dochází k závěru, že jsme v prdeli.

  Přitom ve skutečnosti, nic není dále od pravdy. Vždy jsou okolnosti, které je poměrně snadné zlomit a převrátit, třeba dnešní mediální převaha 5-ti demolice. Je to jen mediální převaha žumpy: mají veliké a výkonné hnojomety, to je vše. Neumí ovšem to zásadní: říkat pravdu.

  Pravda je pro ně toxická: stačí jediná kapka pravdy a celý sud lhavého vína je k nepotřebě. Oni lžou, kudy chodí – zvykli si na to, je to velmi pohodlné. Vyvrácenou lež překryjí novější ještě drzejší lží; magorsky tomu říkají „nastolování narativu“, ale to je pouze posouvá blíže k propasti.

  Tudíž bych se zaměřil na to, kde uspět můžeme, tj. na zlomení moci žumpy. Utvořit vlastní pravdivá média. Můžeme jim říkat vlastenecká, opoziční nebo si vypůjčit jejich nadávky a pojmenovat je „dezolátní“.

  I chaotická a nesystémová práce v této oblasti je funkční. Jako byla funkční „protikomunistická“ propaganda a média Západu: i když měla k dokonalosti opravdu daleko. Svobodná Evropa a Hlas Ameriky, všechny možné disidentské plátky jako „Svědectví“ a podobné kokotiny: vždyť to byla hotová exploze neprofesionality, zmatku, blábolů a chaosu – jen si na to vzpomeňte.

  A přesto díky tomu všemu nikdo oficiálním bolševickým plátkům nevěřil ani slovo. Protože překročili onu pověstnou „mez lhavosti“ a staly se nevěrohodnými. Stačilo prostě málo: kapka pravdy do sudu lží. Dnešní žumpy jsou na tom v mnoha směrech ještě o hodně hůře než tehdejší bolševik.

  Vše vedou „zu grunt“, za současného jásání. Válku s Ruskem, kterou jako nevedou – lžou i v tomhle – prohrávají ve všech směrech naprosto fatálně, od ekonomiky, vlivu, soft power, zbrojení, zbraňové technologie, … až po samotné vojenské záležitosti. Životní úroveň jde kvapem dolů, přičemž ta vlastizrádná hovada ještě flekují hru – dělají „double down“ – například zaváděním ekošíleností.

  Jejich žumpy tohle vše obhajují a přelhávají na růžovo: což je marná snaha. Hovno jako růže nevodí, by se růží zvalo, jak říkal už Shakespeare. To je naše příležitost.

  Jednota 5-ti demolice je vynucená: jako zločineckého gangu, který spáchal obří zločiny a nyní nezbytně nastává etapa tříštění a soupeření o lup: vzájemná vyvražďovačka. Volební trik Rychetského „koalice“ je neopakovatelný, z mnoha důvodů.

  Začít se musí tou mediální oblastí: to změní celé paradigma. Vše se obrátí: jejich porážka bude zaručená a jednota na naší straně se dostaví snadno, téměř sama. Protože na vítězství chce mít podíl každý, i všelijací šťouralové, nimralové, „poslední spravedliví“ a jiné formy přefouklých egomaniaků.

  5-ti demolice svázala svůj osud s Ruinou a porážkou Ruska. Na vítězství Západu: což je sázka na špatného koně, víceméně mrtvého. A na mrtvém koni se daleko dojet nedá.

  Rusko nekrachuje, ani zdaleka ne: útok na něj Rusy dokonce jakoby polil živou vodou: třeba tohle je pěkné video: https://tvzvezda.ru/schedule/programs/201412231323-1cpc.htm/2023218113-CwJxL.html/player/. Propaganda, jistě – ale pravdivá, což se o Západní propagandě nedá říci ani omylem.

  1. PS. Krásná blondýna za kniplem záchranného vrtulníku od Rostecu: to mě dostalo. Přičemž to asi bude i pravda, ne mediální představení: ty holky to opravdu dělají. Člověk si přitom musí vzpomenout na jiné ruské holky, třeba pověstné „Noční čarodějnice“. https://www.youtube.com/watch?v=5YPo8zDkvy4

   Vrtulník je plně ruský, s „glass cocpit“ plně ruskou avionikou od Kretu (součást Rostecu), nový civilní typ, který teď ve velkých sériích vyrábějí – kompletně, včetně ruských motorů (Klimov, vývoj byl vždy v Sankt Petěrburgu, ale dělalo se to v Záporoží na Ukrajině, v Motor Síč – což je ta fabrika, kterou Ukroši vykradli a prodali Číňanům, kterým to pak zase na befel Fašingtonu před předáním zase ukradli zpátky – no a celá tahle výroba se dneska dělá v Rusku, v několika velkých fabrikách, většinou někde na Sibiři).

   1. Pluk nočních čarodějnic. Nezbývá než hluboce smeknout,mám o něm knížku. Všechny funkce zastávaly ženy. Pilotky s letovodkami dokázaly noc co noc vzlétnout i na několik náletů. Létaly bez padáků,aby mohly naložit víc pum. Pokud někdo ohrožuje jejich vlast,neradno si s nimi zahrávat.

     1. Vlastně v zimě, těch 15 misí. V létě samozřejmě naopak méně – létali jen v noci, za dne by to byla jistá sebevražda.

      1. létaly… Pěkný je ten hudební videoklip od Sabatonu, s tím animovaným úvodem, který to pěkně shrnuje…

       Ženské letecké jednotky byly i stíhací a těžké bombardovací. Ale to nebylo tak extrémní, jako tyhle „Nachthexen“ holky.

    1. Málokdo ví, že kromě děvčat z 588. NBAP (noční bombardovací letecký pluk), později 46. GNBAP (gardový noční bombardovací letecký pluk) neboli Nočnyje vedmy (původně to byla handlivá německá přezdívka, ale děvčatům se zalíbila a tak si tak říkaly samy) existovaly ještě dva ženské (no spíš dívčí, byly to většinou mladé ženy lehce přes 20) letecké pluky. 586. IAP (stíhací letecký pluk), který byl součástí PVO a byl vyzbrojený letouny Jak-1 a 587. BAP (bombardovací letecký pluk) vyzbrojený rychlými střemhlavými bombardéry Pe-2.

     1. 125. gardový řádu Suvorova a Kutuzova letecký ženský pluk měl taky hezký název – Nepolíbený pluk. Nejstarší (velitelka) 30 let, nejmladší střelec-radistka 17.

    2. Re: Čiko

     Jj, taky jsem četl.
     Jestli se bavíme o tomtéž, lítaly na Polikarpovech Po-2, přezdívaných Kukuruznik.
     Byly tak pomalé, že je Němci „předstřelovali“. Projektily z kanónů a kulometů posílali před letadla, nikoli do nich.
     Předností těchto letadel byl jejich tichý chod motorů, proto německá PVO reagovala většinou opožděně.

     1. Po-2, původně školní, zemědělský letoun, používaný také jako spojovací a poštovní. V podstatě takový relikt I. světové války – technologicky, ale v Sojůzu se vyráběl ještě dlouho po II. světové.

      Další přezdívka, která více seděla k těm holkám, byla „šicí stroj“, protože motor měl právě takový zvuk.

     2. Nebylo to jen tichým chodem motorů, ale bojová taktika: před útokem nastoupaly a pak motor vypnuly, takže na cíl útočily v klouzavém letu – Po-2 coby pomalý dvouplošník měl i zatížený poměrně vysokou klouzavost. Motor pak zase zapnuly po útoku. V tom videoklipu je to zmíněné (jdou tam zapnout i české titulky).

      1. Re: Káčko

       nerad vám to kazím, ale kukuruznik se nahazoval ručním roztočením vrtule, takže za letu asi moc ne.
       Pilotka jednoduše nastoupala na letovou hladinu a v příhodný okamžik motor stáhla na volnoběh.
       Co si pamatuju z knížky, zpočátku lítaly někde okolo 1200 m nad terénem, skluz pak šel na výškových 500 m. Níž lítat neměly kvůli ohrožení střepinami ze svržených bomb. Jaká byla praxe, je věcí druhou.
       Při jiných úkolech a při návratech na letiště po odhození pum pak šly výškově až na desítky metrů. jednak kvůli PVO, jednak kvůli německým nočním stíhačům, kteří neměli ty koule jít s jejich rychlejšími stroji na stejnou letovou výšku, jako ruské „čarodějnice“.

       1. Přesně tak. Napsal jsem „vypnuly“ pro zjednodušení. Abych nemusel vysvětlovat, že při volnoběhu motor nedělá zdaleka takový rámus a že v linkovaném animovaném videu je to blbě, rovněž pro zjednodušení. Pozdější Po-2 měly i elektrický startér, tam by to i šlo vypnout a znovu nahodit, ale zda to měli už za války, skutečně nevím.

        Co jsem četl a slyšel, prakticky se létalo většinou co nejníže, protože náckové měli hodně silnou protiletadlovou obranu, jednak slavné „88“ kanony, jednak kanonová 20 mm čtyřčata a různé sdružené kulomety na otočné protiletadlové lafetě. Na sledování letadel měli sonické naslouchací přístroje, uhlíkové světlomety a zhruba od poloviny války i primitivní, ale víceméně funkční mobilní radary. Takže létat výše bylo značně nezdravé, navíc v tak pomalém střepu.

        S nezkušenou pilotkou žádná navigátorka nechtěla létat – především proto, že neuměla ještě chytře porušovat předpisy; v letecké škole totiž bylo létání nízko hodnoceno jako „letecká nekázeň“ a byly za to tresty. Než „Čarodějnice“ zavedly vlastní přeškolovací kurs pro nové pilotky – kde je vlastně učily zakázané postupy, ztratily takhle několik nových posádek.

        Bomby měly kvůli odhozu z malých výšek zpožďovací roznětky, aby je netrefily střepiny, protože bombardovat z větší výšky bráněný cíl bombami bez zpoždění byla jistá sebevražda.

        1. Kromě toho je jasné, že i kdyby už i válečné Po-2 nějaký elektrický startér měly, motor by stejně nezhasínaly, protože nastartování startérem se povést může, ale také nemusí; takže to žádný pilot/pilotka neudělá.

         1. I v aeroklubu se při výcviku reakcí na „poruchu motoru“ nikdy ve skutečnosti motor nevypíná, jen se stáhne plyn na volnoběh… znám několik příběhů, kdy se „to ale povedlo“ a byla z toho nakonec havárie nebo aspoň nouzové přistání.

     3. Kdo by chtěl vidět Po-2 Kukuruznika v akci v původní kamufláži i s rudou hvězdou na směrovce, pak bude k vidění v Plasích 29. a 30. dubna na Dni ve vzduchu.

   2. Blondýna blondýnou, ale té brunetce, s nalítanýma 1000+ hodinama, je 22 let. Jak to ta holčina stíha, v přestávkách mezi instagramem a tik-tokem?

   3. Četla jsem jejich vyprávění, necítily se jako hrdinky, kdyby mohly měly by domácnost, děti. Tak byly situací donuceny jít bojovat.
    Jen mě překvapilo, že se o nich moc nemluvilo za socíku.

  2. k42 napsal:11 dubna, 2023 (4:44)

   Sodoma Gomora již i Seznam Zprávy šíří dezinformace
   Ukrajina za pár týdnů nebude mít čím bránit nebe, stojí v uniklých dokumentech

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-cina-blizky-vychod-i-orban-unikle-americke-dokumenty-nejsou-jen-o-ukrajine-229154?#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   Nepošleme to na Ověřovnu?
   OVĚŘOVNA. Konec lžím, polopravdám a překrouceným …
   rozhlas.cz
   https://radiozurnal.rozhlas.cz › overovna-konec-lzim-…

   1. Vskutku legrační, že i Der Stürmer musel přiznat barvu: že Ukroši jsou velice na štíru s PVO. Že do sovětských PVO systémů jim dojdou brzy rakety – a že tyto systémy tvoří 85% ukrošské obrany – další známka, že Západ je úplně neschopen dodat PVO, hlavně protože sám skoro žádné nemá a co má, jsou proti ruským 20-30 let zastaralé systémy.

    Přitom Pentagon již potvrdil, že materiály jsou autentické, žádná dezinformace.

    Nicméně, dobře to ukazuje, jací idioti takové věci v CIA/DIA a Pentagonu píší. Je to snůška polopravd a blbostí – třeba 49 instalací Západních PVO systémů NASAMS v Ruině zajisté není: dodány byly dvě baterie. Nemají správně ani názvy, NASAMS je zkratka – v dokumentu je zmíněno NASAM, to poslední „S“ neznamená množné číslo jako u podstatných jmen v angličtině, ale „System“. Což ignoranti nevědí.

    Prostě je na tom vidět, že místo expertů takové zprávy sestavují diletanti – lidé se „skvělým vzděláním“, asi v politologii, pokud ne přímo v nějakém genderismu a teorii 78+ pohlaví. Certifikovaní blbci, no a pak to nemá dopadat, jak to dopadá – to jest pro Amíky a Západ (a Ukroše) tragicky.

    Také to neukazuje, „jak mají Západní tajné služby agenty v ruských silách“, jak blábolí žumpy – např. o ruských výcvikových jednotkách proti Západním tankům – to není informace z úžasných Západních rozvědek, ale z ruské televize: Rusové sami natočili dokument v rámci cyklu „Vojenská přejímka“ – https://tvzvezda.ru/schedule/programs/201412231323-1cpc.htm/202349830-fIvPg.html/player/, můžete se podívat sami. „Lovci Leopardů“, se to jmenuje.

    I lhát se musí umět, ani to tihle vypatlanci nezvládají.

    1. Žumpa je prostě přímo humoristická. Přitom výjimečně to není zásluha Der Stürmeru (SeznamZprávy), a přímo „renomovaného světového deníku“ New York Times:

     „Už v pátek také deník NYT vydal článek, v němž popisuje, že co se týče ukrajinské války, poskytují dokumenty kromě cenných střípků informací o stavu ukrajinské armády i vhled do toho, jak dobře je Washington informovaný o ruských akcích. „Dokumenty ukazují, že USA zřejmě nějakým způsobem pronikly do téměř každé ruské bezpečnostní služby. Jeden například zmiňuje ruský plán boje proti tankům ze zemí NATO, který zahrnuje vytvoření odlišných ‚palebných zón‘ a výcvik vojáků ve znalosti slabin různých západních tanků,“ píše deník.“

     Jo, amícké tajné služby se dívají na ruskou televizi, to je fakt k nevíře! 😀

     Přičemž NYT se svými desítkami tisíc zaměstnanců se jak vidno nějakému „ověřování zdrojů“ fakt moc nevěnuje.

 12. Pan Vidlák opět mluví o opozici, tedy o nefialovcích, jako o volení většího ZLA či menšiho ZLA. A volit menši či větši ZLO, tedy ZLO jako takové, je pro mne už podvědomě šoufl. Já si mezi námi vyberu, ale co ti „ostatní“, pro něž je ZLO stejně nechutné jako pro mne? Já, kdybych byl v poli „ostatních“, tak si to přečtu a než jakékolov ZLO, tak nejdu zkrátka volit.
  Fialovci vůbec nemluvili a nemluví o tom, že by vybírali mezi větším či menším ZLEM…
  Ty „naše strany“, když je tedy chceme volit, mají v sobě ne ZLO, ale zcela určitě DOBRO. Samozřejmě víceméně.
  Takže – co zkusit pro příště volit větší či menš DOBRO?!
  To ZLO nechat libtardům. Snad by to fungovalo i pro ty „ostatní“…

 13. Taky jsem si vsimla, ze kdyz lidi (tady) prosili, aby Foldynu prizvali do demonstrace, tak Vidlak rekl, ze by rad, ale ze je to nemozne. Cili Vidlak obcan se velice angazuje za sjednoceni, ale Vidlak politik slouzi moci. To neni obvineni Vidlaka. To je jenom poukazani na neco, o cem uz psal Machiaveli.

  Kdyz slo do tuheho, Vidlak podporil ty, co sjednocovani alternativy nechteji. Protoze musel podporit pravidla moci, ne pravidla sjednocovani.

  Proto si myslim, ze davat vsechny vajicka do kosiku vysoke politiky je blbost (= naivni a ztratova strategie).

 14. No přece je to na tem slajdu vidět, koho máte postupně postřílet, nebo né?. Nebo je to zase zfalšovaný?
  Voni se přeskupujou jako mimózy nebo jakési virové buňky. Je totál anál jedno jak vypadají tabulky, sou to všechno lidi ke zdi. Je to furt jedna OFbanda, kerá se tady na obyčejných lidech pase, jen se střídají u koryt.
  Vy na to nemáte žádnej vliv, voni se množí jako lepra, vychovávají si k temu svý potomky. Každej bere statisíce ze státního vačku, do kerého vybírají z kapes blboňům co věří na demsgrácu. A je úplně jedno esli je to 3000,- kčs nebo 30 000, kč. Všechno je hra na čísla bubliny a bankroty a exekuce. A nemáte žádné jané ospravedlnění. Zákony píšou čerti, bankocetle vydávají satanisti a prodává se to burzou přes veksláky.
  Můžete mít plat 3 miliony, ale ve finále ste žebrákem, co nemá na podíl na neprodejné půdě po předcích, nemá nárok na podíl z rozpočtu, páč je tady rozený od naší mámi a taty a nemá co žvanit do teho, co se v zemi bude dít. Takže ste ve vlastní zemi dneska regulérní podnájemníci. Hotové! Nula to nějakým moudrem uzavře. Muheeeee

 15. Neberte to prosím jako kritiku ani napadání, ale mně to přijde, jako úmyslný boj dřevěným mečem proti kovovému.
  Poté, co minulé volny vyhrál péťikolce Rychetský, vytvoření koalic a hodně přes milion propadlých hlasů, bych čekal použití této taktiky i na druhé straně. Pokud to dobře čtu, tak už teď je jasné, že na to nedojde. O úspěchu ve volbách má rozhodnout naše disciplinovanost spojená s křišťálovou koulí předem ukazující kdo projde a kdo ne ? Neměli by snad ti politici prokázat svoji schopnost jednat již PŘED volbami, vytvořením koalic, aby hlasy nepropadly ? Je opravdu fér nechávat to na nás ? Je to to, čím si chtějí získat naši důvěru ? Pokud si ji nezískají, tak se bude zase házet ze zoufalství, hlasy budou propadat.
  Já nevěřím, že nikdo nepůjde se STANem, dostane to třeba Spolu jako stranický úkol, nebo jak se tomu dnes říká, od loutkovodičů.
  Já neveřím, že jim propadnou hlasy.
  Já nevěřím, že se kvůli šlapání po důchodcích mladí voliči odkloní od Pirátů, spíše naopak, jakkoli je to smutné.
  Nechci propadat naprosté skepsi ani rozsévat malověrnost, tak raději nepíši, čemu začínám věřit.

   1. Věrná loutka Tuckera Carlsona stále pevně věří, že minulé volby vyhrál Trump.

    A taky na progresivistické spiknutí pedofilů a na jezinky.

    1. Věřím v elementární slušnost vážím si volného času svého a druhých a proto nechodím na idnes nebo na novinky rozesírat diskuze. Když mám chvilku volného času, snažím se dělat něco, co druhé potěší a nenasere.
     Na jezinky nevěřím, ale vím, že tu s námi pobývá jeden přitroublý frustrovaný hejkal 🙂

  1. ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
   | TROLL NEBEZPEČNÉ ZVÍŘE, NEKRMIT – NEDRÁŽDIT ! |
   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

 16. To je zcela normální , jako poslední se sčítají velká města tedy Brno a Praha a tam jak známo vítězí liberální strany…
  Pokud venkov nevytvoří dostatečný náskok, Praha spolu s Brnem to otočí.
  Vidět v tom nějaký podvod, může jen naprostý blb nebo idiot…, který nemá tušení o tom, jak vypadá sčítaní hlasů…, vše potvrzuje český statistický úřad… navíc je zde další pojistka, protože u nás máme papírové volby, takže kdykoliv je možnost ty hlasy znovu přepočítat.
  Můžete podat stížnost na výsledek voleb a hlasy se znovu přepočítají, ty hlasy se můžou přepočítávat klidně i tisíckrát…

  „falšování voleb“ je naprostá hovadina, nejde to udělat, věřit na to může jen naprostý blbec… nebo prorusák, což je ovšem to samé… 🙂

   1. Těžko říct. Ale soudě podle neschopnosti nejen pochopit psaný text, ale i zařadit svůj bezobsažný flusanec (zato plný oddanosti systému a liberální víry) do správného vlákna, by to odpovídalo.

     1. Tak určitě. Jistě máš například odkaz na podrobné podklady o sčítání těch hlasů ze zahraničí, které vůbec nemusejí být vycucané z prstu, viď. A to nemluvím o tom, co se tak v průběhu let šuškalo u různých voleb o možném falšování při sčítání. Myslím to samozřejmě čistě metaforicky. Nicméně například jistému starostovi dopomohlo údajně poněkud „moderované“ sčítání k opakovanému zvolení do funkce, byť korupce ve městě frčela ve velkém a vědělo se o tom a spousta věcí prostě nefungovala.

      Nicméně tě ještě jednou odkážu na to, nepříliš ostrá tužko v liberálním penálu, aby sis to po mně znovu přečetl a pokusil se pochopit, co jsem vlastně napsal. Nikde netvrdím, že to tak je určitě, jen si troufám vyslovit oprávněnou pochybnost. A je mi úplně jedno, co si o tom myslí Pepek Vyskoč tvého ražení.

      1. Vzhledem k tomu, že se dají ovlivnit členové poroty u soudu v USA (dokonce si o tom točí i filmy, a ti jsou jo hlídaní), tak ovlivnit volební komise, pokud jsou správně nadelegovaní její členové, je ve srovnání s tím legrace. Řada voličů vyhazuje do košů připravených ve volebních místnostech nepoužité hlasovací lístky, takže by stačila trocha svazácké práce libtardí komise a je to navíc nedokazatelné. Navíc si to krásně omluví, vždyť oni by přece jednali v zájmu vyššího dobra.

       A nic neodhaluješ, moulo, jedná se o můj osobní názor, ne názor místní komunity. Jediný, kdo se tu dnes a denně úchylně odhaluje, jsi ty.

  1. Promiňte mně, bez vysoké školy, staříkovi, z venkova: Proč jsou výsledky z Prahy a Brna dávány až nakonec? Že jsou to velká města? Ale volební okrsky jsou přibližně stejně velké. Ve velkých městech je jich prostě víc. A sečtení výsledku z nějakého okrsku trvá stejně dlouho jak v Praze, tak v Třinci, nebo Bruntále. Okrsek jako okrsek. A v té sčítárně, co nám její průběžné výsledky ukazují v telževizi, nezapočítávají výsledky z okrsků taky průběžně? Představuju si, že započtou výsledek z Bruntálu, pak třeba z Prahy 1, pak ze Zlína, pak z Prahy 8… Ale ono to fakt nepůsobí dobře, když až nakonec započtou tu Macechu měst a ejhle, všecko je jinak…
   Víte něco o tom?

   1. Re: VČ

    Já vím akorát tolik, že kdyby mohly volby OPRAVDU něco změnit, dávno by je zrušili, anebo zakázali.

   2. Praha má 1,25 miliónů obyvatel, takže sčítání tam trvá o mnoho déle než třeba v nějakém prdelákově…
    A logicky nejdřív se sčítají nejmenší obce, pak menší a pak metropole.
    Protože někde sčítání trvá třeba jen 20 minut, tak je jasné, že výsledky se objeví rychle… a jinde třeba 5 hodin, takže to chvílí trvá, je to dle elementární logiky.
    Nehledejte ve všem konspirace, kdyby se jako první sčítala Praha, tak zase budeme řvát jak je to možné, že má SPOLU 50 %…, když bodří venkované přece volili gaunera Babiše…

    1. Tak si to shrňme, po pondělku:

     hop, radomir……@tiscali.cz
     lex, radomir……@tiscali.cz
     no, neuwert……..@seznam.cz

     Pořád je to jeden zdroj, říkejme mu třeba Ondoň Skákal. Předpokládám, že uváděné adresy jsou buď smyšlené, nebo (a lépe) adresy skutečných osob – nepřátel anonymního hajzla, snad uváděných v naději, že dotyční budou zataženi do špinavých Ondoňových her.
     Pozoruhodné je, že nikdo ze skutečných diskutujících nemá tak naléhavou potřebu měnit/zastírat svou identitu.

     Popřál bych ti čest práci, Ondoni Skákale. Jenže ty nevíš, co je čest, takže by to přáni vyšlo na plano. – Tak si aspoň vyser oko.

     1. Nebudu Vám, Nulo, oplácet stejnou mincí.
      My dva víme, proč si mě berete do huby, aniž byste měl na to, tohle „sousto“ pozřít –

      Lex napsal:
      10 ledna, 2023 (16:17)
      Vážený „zakladateli“ – https://web.litterate.cz/kdyz-jsi-silny/comment-page-2/#comment-99182
      Všimněte si, že už Vás apriori netituluji „příteli“, protože po tom, co Vám teď napíšu, už byste mě za přítele nepovažoval. Možná, že mě i zabanujete, nevadí.

      Zakladatel napsal:
      10 ledna, 2023 (16:57)
      Lexi, mně je úplně jedno, co si o mně myslíte. Ten článek začíná chválou sebestřednosti, a ano, je o mně. Jestli jste čekal něco jiného, připište si k tíži sobě sobě sám.
      Názor tady můžete mít a psát, jaký chcete – když při tom budete vážit slova. A to vy umíte, nemám důvod vás banovat.

      Ano, SEBESTŘEDNOST, to jste napsal správně. A pojal jste potřebu si pohledat můj účet. A když Vám ho „strojek“ nenašel /nevím, co je to „radomír“ a je mi to jedno/, zařadil jste mě do stejné škatule jako „hopa“ a „no“.
      Tak jo, tak to jo, bingo! Génie!
      Že mi xichtokniha účet zrušila a já necítím potřebu ho obnovovat, tak to je zase jiná věc. Nepotřebuju se nikde „sociálně síťovat“, aby kdejaký hejhula mohl po mě plivat své jedovaté sliny. A ani já nepociťuju potřebu se touto cestou s někým spojovat.
      Mou identitu znají jen přátelé.
      A to Vy ani trochu nejste.

      1. Nula je naprosté dno, snaží se budovat image decentního estéta a přitom je to
       sebestředný neomalenec prvního řádu. Ale na internet chodí různí lidé. Ale zveřejňovat jejich identity, naprosté dno.

     2. Jo, a ještě tohle.
      Pod nickname „Lex“ působím na internetu od samotného mého vstupu, tj. od roku 2008. Nikdy jsem nick nezměnil. Postupně na Aktuálně.cz /což byl v té době v mainstreamu poslední blog, kde se diskutovalo solidně díky „cenzorovi“ Liboru Stejskalovi/, pak na Outsider media /kde tak jednou dvakrát za rok „utrousím“ stále/, na Faustově „Světě ticha“, na Vanilce a později Brejlích Honzy Krůty, na „vlkově“ Kose, kde jsem spolu s Gerdem, Germanicem a Laco Groesslingem patřil k původním „členům“, a kde vlk stále drží mou rubriku „Lexův soud“, a naposled u Bavora, dokud nezměnil portál.
      Od té doby nepíšu pravidelněji nikde, až tady jsem, díky některým přátelům, kteří mne tu „zatáhli“, napsal pár vstupů. A je tu i několik bývalých souputníků z předchozích portálů. Oni vědí.
      Samozřejmě, některým „sebestředným“ jsem hnul žlučí, že pocítili potřebu mě identifikovat.
      Čest Vaší usilovné rozvědné práci!

      1. píšete se s velkým a to je diametrální rozdíl od toho s malým. Promiňte, někdo vám to musel říct a byl jsem to zase já

       1. Dík.
        Nicméně jakkoliv v korespondenci s velkým „L“, když si nakliknete ten Nulův link na „radomíra …. tiscali.cz“, ukáže Vám to můj uzavřený účet na „xichtoknize“.
        A pokud vím, tak tu žádný jiný „Lex“ či „lex“ nechodí, jestli se nemýlím /mýliti se je lidské/.
        A Nula ví velmi dobře, proč mě dehonestovat /viz můj koment 9.49/.

        Přesto, pokud měl Nula zaměřeno na jiný nick „lex“ než můj „Lex“, pak se mu hluboce omlouvám. Jenže to je sotva pravděpodobné ve vztahu k nalezení mého uzavřeného /a jim publikovaného/ účtu na faace…

        1. Něco mezi sebou máte s Alefem, to se nedalo nezaregistrovat, ale je to pár dní, byl tu lex a nebyl vám moc podobný. Jinak… díky ale a taky.
         A určitě máte a mají všichni dobré úmysly, jenom se to jaksi někdy něco

         1. Rád bych přistoupil na alternativu, že Nula měl na mysli jiného „lexe“.
          Jenže neměl.
          Dneska je úterý, že ano.
          No, a jak že zní ten Nulův koment? Cituji –

          Tak si to shrňme, po pondělku:
          – hop, radomir……@tiscali.cz
          – lex, radomir……@tiscali.cz
          – no, neuwert……..@seznam.cz

          Zdůrazňuji – „Tak si to shrňme, po pondělku:“
          V pondělí tu žádný jiný „Lex“ či „lex“ než já nebyl.

          Ví dobře, Nula, co napsal a proč to napsal.
          Někdo se dotknul jeho ega, když útočil na Babiše – viz onen odkaz na můj koment z 10. ledna.

          Ale i tak ještě jednou dík za snahu pomoci.

          1. Ale ne.
           Vy jste sice pitomec k pohledání, ale podle všech ukazatelů asi nebudete křivák. Ono totiž, to si prosím všimněte, „po pondělku“ zahrnuje nejen pondělí, ale také blíže nespecifikovaný počet dnů předtím. Máte, prosím, volební právo? Že se vůbec ptám, že…

           Onen „lex“ s malým „L“ sem opravdu dochází, to vidím podle IP adresy, a vidím, že to není adresa vaše.
           Mohl bych sem jako důkaz uvést IP adresu vaši i toho trolla, o kterém je řeč; ale počítám, že byste nechtěl, abych uváděl vaši IP adresu.

           On se teď, když vás čte, plácá do stehen a má druhé vánoce z toho, jak to tady úspěšně rozesírá, inu, on je troll a vy jste trullant.
           Ta druhá jmenovaná skupina, to je případ aktivních blbů, kteří jsou horší než tři dni nepřítel. – Bodejť by nebyli; oni totiž (bohužel) vydrží déle než tři dni.

           Z 8.4. 2023 tady máte dva vzorky, specielně pro vás jsem je vyndal z koše a zvýraznil (Vidlák je pak, až se pokocháte, třeba znovu smaže):
           https://web.litterate.cz/ukrajinske-obili/comment-page-1/#comment-134623
           https://web.litterate.cz/ukrajinske-obili/comment-page-1/#comment-134622

           Pod nickem „lex“ tu byl naposledy 8.4., pod nickem „no“ a „hop“ i později. Nyní ho v diskusi už nenajdete (je smazán), ale on přijde znovu sám. Když se s ním domluvíte, třeba znovu použije i váš nickname.

           Je osvobozující pocit, že truhlíky vašeho střihu už nemám v diskusi na starosti.

           …when I said „how stupid can you be“ , it wasn’t a challenge!

      2. Není Lex jako lex. Lexe z Acz poznám podle jeho textu a vážím si ho. Jiný lex je zde pouze za účelem vyštvat Lexovy názory z tohoto prostoru, protože jsou normální.

       1. Díky!
        Čumím tím spíše, že naše vztahy „tam“ či „jinde“ neměly vždycky až tak úplně na růžích ustláno. I bouřky byly, i krupobití.
        Jenže to jsme ještě netušili, čeho všeho se ještě dožijeme, netušili, kam až může zparchantět politika, společnost, vztahy.
        Přes částečné výhrady ty příčiny současného marasmu celkem solidně pojednal Rostislav Čuba v onom článku „Redukce“, jak tu byl včera https://marps.cz/redukce/
        Nad čím ovšem nemůže nezůstat rozum stát, je, kolik obyčejných lidiček, z hlediska optiky tzv. elit opravdových lúzrů, jim to žere. A ještě větším paradoxem je, že tihle lúzři pasující nás, tu druhou polovinu „lúzrů“ do role „dezolátů“ v přesvědčení, že oni jsou opravdu, ale opravdu LEPŠOLIDI, nechápou, že těmi opravdovými „dezoláty“ jsou právě oni, protože na rozdíl od nás nemají tušení, že jsou jako my určeni k oné redukci do podoby „zlaté miliardy“ a ještě lépe pěti set milionů. A ještě hýkají blahem, zatímco my tohle nemíníme tolerovat a – jakkoliv sil chabých – s tím chceme něco dělat.

        1. copak, příteli, „lex“, nebo „Lex“, to je brnkačka, tak si dáme třeba dnešek:

         Blbíš a šiml aneb dneska ještě né, ale zejtra už jó!

         1)
         před cca 10 dny ač doma, pošťačka se neobtěžovala zazvonit a rovnou mně a manželce hodila dopis určenej do vlastních rukou do schránky, vlastně né dopisy, ale „Výzvu k vyzvednutí zásilky“, že si prej máme pro ně skočit na 10 km vzdálenou poštu nejpozději však …“do 11. 04. 2023 / pozn.2.“

         2)
         obrátím tu “Výzvu“ a tam stojí:
         “Po uplynutí lhůty pro vyzvednutí zásilky bude zásilka:
         pozn. č.1 – následující den opět vrácena odesílateli
         pozn. č.2 – vložena do Vaší domovní schránky
         pozn. č.3 – poslána do poštovní úložny “

         3)
         manželka:
         “Kašlu na to, když se neobtěžuje zvonit, počkám si, až nám to hodí do schránky dle pozn. č.2“

         4)
         a protože sem se dneska (11. 04. 2023) pohyboval 1km od pošty, řekl sem si, že si skočím pro dopisy. Přijedu k poště a tam na parkovišti pět standardních parkovacích míst (samozřejmě, že obsazených), dvě volný pro invalidy a jedno standardní sice volný, ale zaplněný třema velikýma kamennýma květináčema (prázdnýma!). Auto tedy zaparkuju před nima, pohledem zkontroluju, zda nikomu nebráním ve výjezdu z těch standardně obsazených či invalidních volných a … a du na poštu

         5)
         na poště vyťukám na automatu volací objednávkový číslo a po ¾ hodině se na mě dostane řada a říkám:

         6)
         „… dobrý den, tady máte mou občanku a prosím dejte mi dopis i pro manželku, stejně ho podle poučení v pozn. 2 zítra hodíte do naší schránky“

         7)
         a paní za přepážkou:
         „…bohužel, to nejde, dopis je určen do vlastních rukou“

         8)
         já na to:
         „Ano, vím, ale zejtra přece dopis manželce stejně hodíte do schránky BEZ její asistence, tedy bez jejích vlastních rukou … viz pozn. č.2 ve Výzvě“

         9)
         Ona na to:
         “…to sice ano, ale dneska bohužel, dopis je určen do vlastních rukou“

         10)
         a bylo vymalováno!

         11)
         takto „uspokojen“ vyjdu z pošty na ulici a u mýho auta policajt, že prej jak to stojím? Já na tu jeho otázku v tý poště už nahozeným nasr@ným tónem odpovídám, že stojím blbě, ale že by se mi stálo mnohem líp, kdyby na tom jediným volným vyhrazeným stání pro zákazníky pošty nějakej debil nerozestavěl ty kamenný květináče a … a světe div se, policajt uznale mávl rukou a kvapem odešel.

        2. Dezolat je dobrej na to , aby se zjevil a musel se objevit ten pravej , kdo dezolata musi ovladat spasit ,vest ,radit mu co ma delat a co ne a nekam dovest. Kam ? To je snad jasny.
         Sam dezolat je nic.
         Nic nevi a nic neumi , to uz se vi a je urceny predem..
         Dezolat byl drive obcan.

    2. Pane No. I ten Bruntál má několik volebních okrsků a komise sčítají hlasy jen za svůj okrsek. V Maceše země Praze je moc volebních okrsků a stejně tak moc volebních komisí. Volební okrsky v Bruntále jsou zhruba stejně velké, jako ty v Praze. Proč jsou výsledky z Prahy VŽDYCKY až poslední? Jedno z vysvětlení by bylo, že pražští členové komisí jsou zásadně pomalejší, než bruntálští, zlínští a pardubičtí. Počet lístků, které okrsková komise sčítá nezávisí od velikosti města, ale od volební účasti. Určitě existují mimopražské okrsky, které mají v urně více lístků, než některé komise pražské. Už mi rozumíte, pane No? Které části jste nerozuměl? Nestyďte se zeptat.

   3. Je to jednoduché. Volební okrsky nejsou stejné. Velikost volebního okrsku má být cca 1 tis. voličů. Ale v malých vesnicích tolik lidí nežije a proto tam je ve volebním okrsku voličů méně. Máte ale pravdu, že časové rozdíly jsou příliš velké, aby se to dalo takto vysvětlit.

 17. Názor, že volbou menšího zla se předejde většímu, vcelku chápu. Ale mám jiný postoj – abychom se odrazili ode dna, na to dno musíme nejdříve dopadnout. Čili jinak – na opravdovou změnu je nutné, aby bylo opravdu zle. Změna nepřichází sama od sebe. Volbou menšího zla konzervujeme systém. Stejný systém, který nabízí kosmetické rozdíly: demokraté x republikáni, labouristé x konzervativci, CDU/CSU x SPD, 5 koalice x ANO… Opravdová změna přichází s revolucí a ta přijde, až dopadneme na dno. Takže hurá dolů.

 18. Hele … mám neodbytnej pocit, že někdo hraje s voliči levou. SANEP má už druhej průzkum, kde je PRO s +- šesti procenty. Zároveň se tam vůbec nevyskytujou komunisti, socdem, Zelení, 3K, Svobodní ani Přísaha, tzn. žádná z těchto stran u nich nepřeleze 3%? Jako možný to je, ale pak se ta množina „ostatních“ pěkně ztenčuje. Šmerde-petříčkovská ČSSD raději sežere poslední emisní povolenku na ohýnek k opražení cvrčků, než by se domluvila s příčetnými stranami. Zelení dtto, jakkoliv mladý Stropnický stabilně vysílá celkem racionální signály. Přísaha je velká otázka. Můj soukromý pocit je, že by Šlachta rád, třeba i líbivě, vyřídil pár osobních nevyrovnaných účtů a pak pěkně šlapal brázdu. Svobodní a 3K mi málo platný pořád svým programem přijdou jako ODS zbavená posledních zbytečných sociálních ohledů (pro média), jenom neměli tolik příležitostí pro jejich kriminální kauzy.
  No a pak jsou v průzkumech „velký kluci“ v čele s poskokem jejich televize Kantarem, který se SANEPem nemluví a který PRO okázale ignorujou, natož aby jim přiznali číslo posílající je do Sněmovny – nepřiznávají jim vůbec žádné číslo. Zato tam mají všechny ty strany ze SANEPovských „ostatních“ a zrovna šmerde-petříčkovce měli minule na prahu vstupu do Sněmovny.
  A teď… Zkušenost říká, že ti velký kluci se sem-tam seknou (nebo jim utečou poslední trendy), ale zatím nikdy se nestalo, že by strana s prognózou 2 % nebo vůbec nezmiňovaná pronikla do PS. (Viz Volný blok, viz „20%“ Bašta.) Takže kdo mě tahá za fusekli? Mají velký kluci zadání někoho „vymlčet“? (Je pravda, že zrovna Kantar tohle na úrovni krajů už nejmíň jednou udělal.) V současné metaforické době kombinované s okázalým šmejdstvím vypoulenců a traktoristů nedá velkou námahu tomu uvěřit. A nebo má SANEP opravdu tak blbou/nepřesnou metodiku, že její výzkumy jsou věštbou z veganské bio-sedliny?

  1. Volební průzkumy tady jsou od toho, aby formovali voličstvo. Princip na kterém to je postaveno je ten, že lidé se raději přidávají k úspěšnějším. Proto se začínají volební průzkumy zveřejňovat dost dlouho před volbami. Je to v podstatě nepřímé řízení, takže to má velkou setrvačnost a PŘESNÝ výsledek není až tak moc zaručen. Nic se nesmí přehnat – nesmí se moc tlačit ani ubírat, vše musí být věrohodné.
   Takže, pokud celé 2 roky před volbami budu zveřejňovat, že např. Trikolóra se pohybuje stabilně pod 5%, k tomu ji budu maximálně ignorovat v mainstreamu a když bude nejhůře a hrozilo by, že přeleze 5%, tak těsně před volbami mainstreamem projede nějaký zveličený průser Trikolóry a je vymalováno. Samozřejmě do předvolebních debat bude zvána někde na chvostu, protože … dlouhodobé volební průzkumy.
   Na druhou stranu můžeme poukázat na Přísahu – tam byla při minulých volbách maximální snaha mainstreamu vypomoci. Hnedle po vzniku se dostala do všech průzkumů a trošku ji zveličovali. Šlachtu občas chválili, občas připomínali jeho průšvihy a … a výsledek se dostavil – Přísaha elegantně ubrala hlasů těm, co mohli být zvoleni.
   Dnes místo Přísahy máme PRO – ihned je v průzkumech a jde ve šlépějích Šlachty. Někdo tady prostě „vyrábí“ opoziční stranu. Faktem je, že Rajchl je jiná rétorická liga než Šlachta, takže – pokud mainsteram pomůže – může přelézt 5%. Mainstream ale taky může uškodit, že jo? … ostatně proč by měl být vstřícný ke svým odpůrcům? … a pokud vstřícný bude, pak je to na zamyšlení, proč se tak děje.
   Dokud nemáme větší podíl na mediální scéně, tak obrana v podstatě není. Při posledních volbách se to přece zkoušelo, ale byl vybrán lídr, kterému to lidé prostě nevěřili. Na alternativě přece byla snaha nadsadit volební průzkumy na Baštu, ale bezúspěšně – hlavní chyba byla ve výběru protěžované osoby a k tomu se přidal fakt výrazně menšího oslovení voličů.

   1. Může to připadat, jako bych si vás vybral a nedám pokoj. Spíš se ale snažím pochopit, proč jste z toho PRO tak nepříčetnej.
    Takový argumenty, co používáte, by mě fakt nenapadly. Včera či kdy jste říkal, že sice Babiš a Rajchl byli v začátcích naprosto odlišní, ale když Babiš začínal, tak to bylo úplně to samý, co teď Rajchl. Míněno v negativním smyslu. Ale nedodal jste, co. Tady zase byla Přísaha tlačená mainstreamem, protože ji jmenovali v průzkumech, a protože PRO se v nich (v kolika vlastně?) objevilo taky, tak je někdo vyrábí. Opravdu je podle vás nereálné, že lidi takto mohli odpovídat? A s tím nasazením průzkumů alternativou na Baštu jste to prosím myslel jak? Kdo všechno jej vedle SPD nasadil (i když nevím, či tím míníte)? Co má pak ta alternativa, kterou máte na mysli (patrně „vaši“ stranu) za lidi, když „nasadí“ bezpečně jistě nevolitelnou osobu a je pak zklamaná, že ji lidi fakt nevolili?
    Už jsem toho od vás čet víc a snažil jsem se nemít tam předsudky. Myslím vaše. Možná snažil málo, spíš mi ale přijde, že zbytečně.

 19. ZAČALA ZCELA NOVA PARTIE ,KDE BRZY UVIDITE VSECHNY SVATE….

  Vzniká SV tj konstituuje se sama Společnost Voličů s naprosto novým návrhem programu s prozatímnim nazvem PNZ tj Program Národních Zájmu a potřeb.
  Alternativa by mohla zvítězit ,ale tak rozbitá,že NIKDY dost pravděpodobné nemúze dosáhnout žadneho druhu „Sjednocení „neboli jakéhosi pruniku svých programu a tedy dost pravděpodobné nevytvoří ústavní většinu potřebnou k opravdové změně a své vlastní obraně.
  Nalezneme si čistého vína ,jen se podívejte sami na zdejší diskusi,nenašel se doposud snad nikdo ,kdo by chtěl spolutvorit a vytvořit v diskusi program potřebný pro všechny volice a ne jenom pro funkcionáře stran,kteří chtějí voláním „demise“ pro sebe prý vytvořit pracovní místa nebo dokonce nepřijdou ani s programem vúbec.
  Tady vidíme pěkný vzor pana Babiše od kterého jsem snad žadny program doposud neviděl. atd.
  Ukazuje se zdání ,že se zdejší lidoví komentátoři semkli a i když jsou všichni členové SV je jejich zájem na vytvoření programu PNZ malý a jsou spíše pro hry v kakofonií spíše podobne cirkusu Humberto.Tak co mám pravdu a když ne tak proč.
  Dovede to tady každý z vás napsat,aby se ukázalo,že se dovedete skutečně bránit a nezbude vám jenom ta kakofonie individuálních nikam nesmeřujicich hlasu?

 20. Nějak si nedovedu představit, že se u nás mohou lidi o něčem domluvit.
  Jakmile se objeví nějaký názor, hned na něj nalítnou gaučoví bojovníci, najdou tam chyby a překlepy a aniž by z něho pochopili aspoň tu nejzákladnější část ho zašlapou do země. A dají hned několik odkazů na zdroje, které si myslí něco jiného. Jenže – takhle je to u mnoha blogů. Už se mi diskuze o čemkoliv lezou na nervy. Sami nejchytřejší nositelé jediné nezpochybnitelné pravdy. Nejsou o oc lepší než ti hádavci na Psovi nebo I-dnes. (Ti tam chodí se pohádat mezi sebou, článek je nepodstatný, nezajímá je.)

  Když teď napíšu, že podstatné je, že pokud neumíme proniknout do mainstreamu spojit blogy, kde jsou jednak informace, rozhovory se zkušenými lidmi a nějaké myšlenky do budoucna (nemyslím ty malé pletichy kdo s kým a proč ne a kdyby tak za co). To čemu se říká idea, vize. Stačilo by, kdyby Rádio univerzum mělo odkaz na TV Bobošíkovou „Aby bylo jasno!“, na stránky Vlkovy Kosa zostra! a ještě na pár podobných. Vzájemné odkazy. Nebo rozcestník, pokud by nebylo možné se s nimi domluvit.
  Do zítřka tu bude několik názorů, že s tímhle ne a s tímhle ano a proč ne taky s oním.
  Ti narcisové mi fakt už lezou na nervy. Jeden „profesor“ politologie, ekonomie, filosofie, dějepisu nebo češtiny vedle druhého. Každý chytrý jak rádio.

  1. Hmm … jak to dát dohromady přemýšlím už dlouho. Chtělo by to diskuzi … nějaký nápad by se mohl objevit.
   Co se týče „min-TV“ pak by asi nejlepší bylo, kdyby každý den a určenou hodinu zveřejňoval videa 1 subjekt, pokud by jich bylo více, pak u určené hodiny a klidně střídat sudý/lichý týden. Výsledkem by byla pravidelnost a pestrost – něco jako, že tel. noviny jsou každý den 19:00 na ČT1. Prostě např. ve středu v 19.00 Bureš TV, ve čtvrtek v 19:00 Bobo s ABJ, atd.
   Co se týče psaných blogů, pak tam je trošku problém s návštěvností – pokud budete přebírat celé články, pak snižujete čtenost původního zdroje. Naopak, pokud přebíráte jen nadpis (+ případně perex) pak vlastně přihráváte čtenáře původním zdroji … a ego autora nemůže utrpět :-). Čtenář by ale měl najít vše na jednom místě.

   1. Pane D.D ,klidně přemýšlejte dal,pokud jste to dodnes nedokazal dát dohromady je chyba ve vás a na nic nového nepřijdete..
    Dam tu brzy opis programu PNZ a hned si můžete napsat první postulát a to je změna režimu z kapitalismu bez přivlastkú na takový režim který by nekradl dvě třetiny přijmú,všech voličú jako je tomu dnes..
    Tím to totiž neskončí ,bude brzy EU Směrnici nařízen elektronický pas potřebný k měnové reformě odstraneni hotovosti a instalace CBDC,doufám že víte o čem je reč s co se s vámi všemi má stat,čemuž nevěříte ,ale už to zastavit pujde těžko.

     1. Zvědavost panenD.D.nestaci ,
      díval jsem se na ten vámi doporučený web,ale je tam nepřehlednost ,dovoluji si vás poprosit vaší vizi znovu i zde na náš vidlačka web okopirovat a zkomentovat proč ji zasazujete do úrodné půdy a mužeme k tomu zazpívat dueto,aby rostlinky začaly počet do velikosti parníku.

      1. 2. KRTECEK je OK napsal:
       11 dubna, 2023 (0:55)

       Krtečku, kritizovat je tak snadné.
       A co jste udělal vy, kromě kritiky?
       Já jsem shttp://www.nepodvoleni.cz. plně spokojen.

   2. Poslední věta je terno.
    Musí to být tak jednoduché a přehledné jako zapnutí TV bedny a zvolení kanálu.
    A ještě poznámka: Článek delší než přes 3 – 4 obrazovky je pro spoustu lidí nečitelný. Taktéž audio/video přes 20 minut. Přiznávám se, pro mě taky nejsou dlouhé články atraktivní – to tam musí být podepsaný někdo opravdu zajímavý. A to jsem stařec a točím několikahodinové audioknihy. Ale i ty mají kapitoly, můžete si něco nechat „na potom“.

    1. Audio/video mi nevyhovuje, radši si přečtu článek. Ovládám rychločtení, takže mi to trvá výrazně kratší dobu než poslech/shlédnutí audia/videa. Třeba v tom nejsem sama.

 21. Do voleb je daleko a čeká nás ještě prosazení dvou veledůležitých zákonů: snížení věkové hranice pro účast ve volbách (v plánu je na šestnáct let) a korespondenční volba. Vzhledem k úřadování Člověka v tísni a jim podobných na většině škol je volba těch nejmladších předem daná, jednoznačně TOP 09, případně Piráti.

  Navíc já osobně si nedělám iluze, tady sice nikdo moc na falšování voleb nevěří, nicméně viděli jsme to v každých posledních volbách: původní náskok někoho z nepětikolky je postupně snižován, až ho zcela převálcuje „dopočítávání“ hlasů z Prahy a ze zahraničí.

  Osobně si tedy nedělám iluze, další volby očekávám přibližně stejný výsledek jako při těch posledních. Pětikolka v pohodlné většině na věčné časy. K tomu nám dopomáhej Rakušan.

  1. Ono asi bude záležet hlavně na tom, jak bude rozlámán světový chleba tam, ve vyšších patrech. Tam, kam naši politikové nedosáhnou, ani když si stoupnou na špičky.
   No a chleba se právě lámat začal a Pfiala a ostatní výtečníci. aby pomalu začali napjatě čekat na signál.
   Žijeme ve zlomovém období a to se vyznačuje tím, že opět jediná jistota je nejistota.
   Ale štěstí přeje připraveným a to platí konstantně.
   Toš připravme se.

  2. Uvědomuju si, že Váš koment obsahuje jistý díl nadsázky, ale není na škodu připomenout, že „korespondenční formu hlasování“ současná pětikolka má v moci prosadit, protože to je upraveno „obyčejným“ zákonem /Zákon o volbách do Parlamentu České republiky č. 247/1995 Sb.,/, kde o změně rozhoduje nadpoloviční většina přítomných poslanců.
   Snížení věkové hranice aktivního volebního práva z 18 na 16 let však v moci „pětikolky“ není, protože jde o úpravu stanovenou Ústavou ČR /čl. 18 odst. 3/, kde ke změně je zapotřebí kvalifikované většiny, tj. 120 hlasů poslanců Poslanecké sněmovny.
   Jen „aby bylo jasno“.

  1. Nějak se ojropapaláši nezajímají proč se u toho ukrajinského obilí (které mělo dle smlouvy být dodáváno nikoliv do vyspělé Evropy, nýbrž do rozvojového světa, kde bez něho nastane hladomor-v Polsku tedy zřejmě hladomor nastane) nezkoumá jeho kvalita, nezkoumá se, čím a jak bylo chemicky ošetřeno a hnojeno, skladováno, vyčištěno, nezkoumá se, co se obvykle zkoumá dle ojronorem. Páč evropské normy jsou svaté. Ale očividně jen někdy a pro někoho.

   1. A nebol by to heretizmus a ruhacstvo najhorsieho druhu, vobec len vyslovit nahlas, ze by sa skumala kvalita UKRAJINSKEHO obilia? … inak Vidlak uz dost davno vravel, ze je to obilie docela spatne skladovane, a u potravin je skladovanie (podla mojich naivnych predstav) rovnako dolezite ako sposob vyroby …

    1. Ano, to je správná odpověď. Pochybovat o čemkoliv z UA je rouhání.
     Navíc mám od jednoho známého z SZPI (Státní zemědělská a potravinářská inspekce) info, že např. při problémech s některými státy (nebudu zde jmenovat např. salmonellu nebo posypovou sůl v mase od jednoho nejmenovaného souseda), že tedy kontroly soudruzi jako jo, ale NEDISKRIMINAČNĚ! Tedy vůbec. Co kdyby se velké koncerny zlobily.

  1. Já bych spíš řekl, že důležitější je povolební realita realizace těch programů. A nemohu se ubránit dojmu, že realita možného bude pro oba programy velmi velmi podobná, ba stejná.

   1. Vůbec bych se nedivil, kdyby se jako z udělání v případě takového volebního výsledku najednou zjistilo, že největší průnik programů mají ANO a ODS.
    Ta ODS, se kterou měl předseda Babiš po vítězných volbách 2017 zájem uzavřít koalici jako s první partají, leč byl odmítnut v naději modrých strak, že Babiš nesestaví většinovou koalici /což sice byla pravda, ale došlo k „vytření kocoura“ nekoaliční podporou ze strany KSČM/.

  2. Jeden rozdíl pro ilustraci:
   SPD je strana přímé demokracie. Jde tedy o přímou demokracii.
   PRO je subjekt pro účely různé, o přímou demokracii mu nejde.

   1. ČR je příliš velká na smysluplnou přímou demokracii. I ve Švýcarsku je většina referend na nižší úrovni obcí a případně kantonů. Někdy může referendum být prospěšné, ale stále bude záležet na malé skupině mocných, která ho bude vyhlašovat a určovat přesnou podobu otázky. Je i problém, jestli má být závazné referendum s velmi malou účastí.

    Holt v Řecku kdysi vznikla v malých mětských státech demokracie, kde se většina lidé znala, a to ještě mohla hlasovat jen menšina z nich. Vešli se na jedno náměstí. V mnohamilionových mraveništích to bude vždycky nějaký odcizený kompromis ovlivněný médii. To už potom spíš záleží, čí jsou ta média. Státní, veřejnoprávní, soukromá atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *