19 června, 2024

Šestnáct procent ostatních

Viděli jste nový průzkum voličských preferencí od SANEPu? Určitě ano, veřejným prostorem to docela zarezonovalo. Hnutí ANO má podle něj 33%, ODS na druhém místě má 13%, Piráti a SPD mají kousek přes 9%, PRO má přes 6% a zbytek by se do sněmovny nedostal. Leckdo už se k tomu vyjadřoval, já osobně jsem k těmto průzkumům spíše skeptický, takže nebudu sčítat procentní body jednotlivých koalic a jásat, že ANO, SPD a PRO mají dohromady skoro padesát procent a Pětikolka má sotva 35%. Do voleb je ještě daleko, dokonce i do případných předčasných.

Zde máte obrázek:

Ovšem trendy jsou jednoznačné… Vítek Rakušan si zřejmě už neškrtne, protože si nedovedu představit, že by Piráti byli znova tak blbí a vzali je do koalice, kde by byli zase překroužkováni. A pokud budou pirátští marketéři vykřikovat, že nejlepší pro naší budoucnost je sebrat důchody těm starým co tu „nechali spálenou zemi“ a dali to mladým, tak bych řekl, že Bartoš si už ve sněmovně taky nezařeční. O Svetrové Dvousvetrové a Lidovcích ani nebudu mluvit.

Navíc platí dávné pravidlo, které zavedl bloger Vlk. Pokud bude mít ANO, PRO a SPD stojedničkovou většinu, všichni libtardí demokrati rázem zapomenou, že Andrejko je vtělené zlo a agent Bureš a raději se obětují, aby nešel do koalice s populisty a proruskými zrádci. To najednou bude medových řečiček… ČSSD by mohla mluvit. ČSSD vládla, pokud měla s komunisty ve sněmovně většinu. Pak se vždycky našlo dost demokratů do koalice ochotných. Teď to bude naprosto stejné, o tom není třeba si dělat iluze. Takhle si libtardi udělali pochod institucemi. Postarali se, aby byli v každé vládě. Nezapomeňte na to, oni umějí svoje očerňování Zemanů, Paroubků, Topolánků, Nečasů, Sobotků i Babišů zapínat a vypínat podle potřeby a pravdoláskaři u televize jim to žerou.

Proč to všechno píšu…

Včera v diskusi na fejsbůku zazněl vyčítavý komentář, že pořád mluvím o sjednocení opozice a přitom skutek utek, protože si stejně každý kope na svém písečku a já to v lepším případě přehlížím a v horším dokonce přímo kolaboruju s někým, kdo se jen chce vyšvihnout nahoru.

Přátelé, to je ovšem základní omyl. Já se nesnažím sjednotit OPOZICI. To je zcela nereálný nesmysl. Nikdy u nás nevznikne žádná komunisto – trikoloro – okamurovsko – rajchlovsko – babišovsko – Svobodno – Realisticko – Přísahové Občanské fórum. I když jsem v mnoha věcech stále ještě idealista, tak v tomto ohledu jsem brutální pragmatik. Nic takového prostě není možné a ani nikdy nebylo. A i kdyby se ukázalo, že všichni milují Vidláka více než sebe samotného, i kdyby se u mě všichni přejedli špeku, popili portského a podepsali takové spojení, nejspíš by nebyli o moc silnější, než je dnes hnutí ANO. Možná dokonce by byli dohromady ještě slabší.

Nejzákeřnější otázka před volbami je, s kým by ta či ona strana šla do koalice. Na to se prostě nesmí odpovídat, protože vždycky je to špatně. Ať odpovíte cokoliv, vždycky budete mít segment voličů, kterým to bude vadit a prostě vám to nehodí. Dělat koalici, to je vždycky ošemetné a skoro vždycky to znamená, že silnější pohltí toho slabšího. Podívejte se na jmenovaný průzkum, jak jsou na tom TOPka a Černoprdelníci… Nebo jiný příklad – podívejte, jak hladce si Andrej Babiš přebral voliče ČSSD, aniž by se s nimi musel spojit v jedné straně.

Opozice je mnohem silnější, když tvoří jednotlivé strany, které reprezentují určité proudy voličů. SPD bude vždycky jiná než ANO a Jindra Rajchl není totéž, co Okamura.

Je samozřejmě v našem zájmu, aby tyto strany po volbách dokázaly utvořit koalici, protože si navzájem budou alespoň trochu věřit a nebudou mít mezi sebou neřešitelné rozpory. K tomu se samozřejmě snažím dle svých možností přispívat a pokud někde neřešitelné rozpory budou, budu o tom psát, protože to snižuje budoucí možnost nějaké změny v této zemi. Kdo není součástí řešení, ten je součástí problému a pak je lepší, aby vůbec nebyl. V současnosti i vrabci na střeše cvrlikají o tom, jak moc rádi se mají Okamura s Babišem… před volbami to pro mě bude velmi prioritní téma, ale teď je to předčasné. Ještě je dost času, aby se z mizerných vztahů daly udělat korektnější.

Já se nesnažím sjednotit OPOZICI. Já se snažím sjednotit ALTERNATIVU. To je prosím těch 16% hlasů schovaných pod kolonkou „Ostatní“. To jsou ti, kteří mají podle tohoto modelu zase velkou šanci prodloužit Fialovi mandát. To jsou ti, kteří nechtějí volit menší zlo a volí dobro, které propadne a díky tomu vyhraje to větší zlo. Pochopili? Já se snažím o to, aby opozici nepropadaly hlasy.

Při minulých volbách propadlo milion hlasů, které by to Fialovi nikdy nehodily. A tak se stalo, že si půlku vzal Babiš a druhou půlku Fiala. Tím získala pětikolka těch osm poslanců navíc a fakt by mě zajímalo, jestli si někdo zde pod článkem troufne říct, že je lepší, když vládne Fiala, než kdyby vládl Babiš. Bez ohledu na všechny námitky vůči němu.

Teď vidíte, že v případě předčasných voleb by se situace mohla v bledě modrém opakovat… Pětikolka si zase seskládá nějaké ty koalice, díky kterým libtardům nepropadne ani hlas. A na opozici bude Vidlák zase marně apelovat, že nejdůležitější je, aby žádný hlas nepropadl a proto je nutné volit ty, kteří mají šanci se dostat do sněmovny a ne těšínská jablíčka. Zase budu mluvit o menším zlu a zase budu poslouchat, že kdo volí menší zlo, ten volí také zlo… a zase se budu dívat, jak díky přepočtům hlasů přijdou k moci cenzoři, tyrani a neschopní hospodáři.

A to prosím je situace lepší než při posledních volbách. Už máte na výběr ze tří stran. Minule jsem říkal, že se do sněmovny dostane jen Babiš a Okamura. Všechno ostatní jsou vyhozené hlasy. Teď jsme na tom líp. Do sněmovny se dostane PRO, SPD a ANO. Máme o stranu víc. Ostatní jsou na tom bohužel nejspíš ještě hůř než předtím a dost mě mrzí, že to tak musím říci. A SPD bude muset svoje pozice potvrdit příští rok v ojrovobách… bohužel si dost uškodili nezvládnutou koncovkou prezidentských voleb.

Já budu až do voleb pracovat na tom, aby kolonka „ostatní“ byla co nejmenší. Buď ať se tam najde někdo, kdo se do sněmovny dostane a nebo aby co nejvíc lidí pochopilo, že nemá cenu volit ty, kteří se tam stejně nedostanou i kdyby měli pod obleky andělská křídla. Budu pořád psát o menším zlu a budu se snažit, aby ti, co se do sněmovny mohou dostat, měli tak dobré vztahy, aby neměli chuť jít dělat koalice s ODS nebo Piráty, ale věřili si navzájem natolik, aby do společné vlády šli i přes hnojomety velkých médií a nenechali se otrávit.

Budu se snažit pracovat na tom, abychom měli co nejlepší alternativní média s co největším dosahem, která s těmi pravdoláskařskými budou hrát stále rovnocennější hru. Až jednou bude nějaký americký ambasador vysvětlovat Rajchlovi, že ho nechá v České televizi zničit, aby se mu náš český Trump mohl vysmát a říct, že je mu úplně jedno, co o něm natočí na Kavkách, protože hned následující den se celý národ dozví, jak to bylo doopravdy…

Všichni máme do voleb právě tyto tři úkoly:

Musíme se snažit, aby propadlo co nejméně hlasů, protož přesně tohle udělala pravda a láska. Jim nepropadl ani jeden.

Dále se musíme snažit, aby opoziční strany měly po volbách dost chuti udělat koalici. To je také to, co udělali libtardi. Byl to tlak Milionu chvilek a dalších, že se pětikolka dala dohromady a udržela se. To je ten důvod, proč byste měli přijít na Václavák i když si myslíte, že demonstrace současnou vládu neshodí.

A do třetice se musíme postarat, aby naši lídři nepotřebovali Českou televizi, ale aby měli dost prostoru pro svojí prezentaci u nás. Abychom sami měli dost sil na veřejnou debatu i zpětnou vazbu pro politiky. Musíme mít vlastní instituce a podpůrné struktury. Čím víc toho zvládneme, tím lépe budeme připraveni a tím spíše to po volbách dopadne pro nás dobře.

Jasné?

To je Vidlákův program, tohle Vidlák dělá, tohle Vidlák dělat bude.

284 thoughts on “Šestnáct procent ostatních

 1. Abych taky něco podotknul na téma lex ,psal jsem je to asi 2 dny že se tady někdo vyskytuje co používá toto označení a že to rozhodně není ten Lex co roky vystupuje pod tímto .

  1. Pěkně jsou vyklepaní. Oni Slováci byli vždycky o krok před námi. Ani v padesátých ten bolševismus nežrali tak jako my. A dneska nemají tak vášnivou potřebu flusat na svoje Husáka a Biľaky, jsou praktičtěji založení.
   Prostě Slovák, nó.
   😀

   1. Helanov
    Ano, normalizace byla na Slovensku mírnější.Dokonce i rádio šlo o něco lépe poslouchat (obsah).
    Ale například k ustavení ústředního výboru strany byly po válce zapotřebí takové figury, jako Karol Bacílek (rodák z Nymburka) nebo Karol Šmidke (slezský Němec z Ostravy). Ale krátce: jako Masarykův (Štefánikův atd.) nápad to mělo hodně co do sebe a jakkoliv se mi na vojenskou základní službu nechtělo, dnes vím, že existuje stát, proti němuž bych nevystřelil.

  2. Slováci jsou prostě takoví. Víc berou na vědomí into, nze jsou Slované a nesnaží se hrát si na Germány, Kelty nebo Germáno-Kelto-Slovaky jako někteří Novo pečení etnologové a genetici v Čechách 🤔. Ta snaha některých místních expertů o vyvracení našeho slovanského původu je až komická 😃. Asi neví, že popírání vlastního jazyka a kulturního základu z nich lepší Němce nebo Rakušany neudělá. No nic… ČR potřebuje víc Slováků! Jsou pro nás kulturně důležitější než my sami. Někdy mám pocit, že se naše kultura scvrkla jen na pivní Disneyland v Praze pro dánské a americké turisty.

   1. Slováci jsou zase zředění/zahuštění Maďary.
    Správný Slovák, když se povede, má v sobě notný kus maďarského grófství.
    Znal jsem pár takových.

    1. Přesně ! Mám kolegu Slováka, který má mnoho chyb. Ale taky jedná na rovinu. Není šetřílek nebo vychcánek. Je veselý společník a vyhýbá se nihilismu a negaci.

 2. Dám to do nového vlákna –
  „blbíš napsal:11 dubna, 2023 (16:24)
  copak, příteli, „lex“, nebo „Lex““

  Příteli,
  svět, jak jsme ho tolik desetiletí znali a vcelku spokojeně si v něm žili, už není k žití, ale, s prominutím, k blití.
  Nemůžete nepamatovat Nemocnici na kraji města, tu původní s Kopeckým coby MUDr. Štrosmajerem, a to, jak jmenovaný říká Ivě Janžurové alias sestře Huňkové, že „Kdyby blbost nadnášela….“. Nemůžu se zbavit dojmu, že v tom případě by na cestách a chodnících bylo jaksepatří volno.
  A teď ti „shora“ vám organizují život. Včetně byrokracie.
  Ve Vašem případě s Poštou je to na dobrovolný náhubek, aby člověk nepokousal jiné lidi od zlosti.
  Jenže při pohledu z druhé strany „přepážky“ to také jistě není nic veselého.
  Ten nýmand z Rakouska, pod něhož Pošta patří, bude vyhazovat lidi z práce. A to ne ty výše postavené vyžírky, co to mají na svědomí, a ke kterým si podle některých zdrojů chodí ty jejich partaje pro prachy jak do „rajfajzenky“, ale ty holky zpoza přepážek. Jedna to holka nebo bába koukají jiným pod prsty, aby to nebyly ony samy, kdo skončí na dlažbě, ale třeba právě ta, co poruší pravidla té zku@@ené byrokracie.
  A aby to nebylo málo, tak dneska ten ministrant přes řízený bankrot státu vypustí z huby, že „Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů.“ https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-ministerstvo-zrusi-77-pracovist-financnich-uradu-40428263 a jedním dechem také, že „přemýšlí o snížení daně loterijním společnostem. Podle informací České televize plánuje v materiálu, o kterém se bude jednat ve vládní koalici, u kamenných poboček pokles daně z 35 na 25 procent, u internetových loterií na 30. V dalších případech přitom resort propočítává zvýšení daní, například DPH na vodné a stočné či na pivo.“ https://www.novinky.cz/clanek/domaci-stanjura-premysli-o-snizeni-dane-loteriim-pritom-zvazuje-rust-jinych-dani-40428320
  Jak to kdysi říkal – myslím poslanec MUDr. Dryml? – „hoďte na něho síť!“.

  No, abych nezapomněl – A vedle toho další „hospodář“ – cituji –
  „Statisíce dlužníků, jak fyzické osoby, tak firmy, by se mohly letos mimořádně zbavit penále u dluhů na daních a sociálních odvodech.
  Podle Jurečky jde o „vstřícnou ruku ze strany státu“ a mimořádná úleva by se mohla týkat až 715 tisíc lidí a 265 tisíc firem. Odpuštěné penále a další související náklady by celkově činily přibližně 18 miliard.“
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-dluznikum-na-socialnim-pojisteni-by-se-mohlo-odpustit-penale-40427902
  Všímáte si, kolik OSVČ a kolik právnických firem neplatí řádně sociální pojištění? A nepochybuji, že i další – zdravotní a daně z příjmů.
  A tak si tu (zatím) žijeme.
  Na dluh, aby bylo na válku. I ona je samozřejmě na dluh.

  Ještěže aspoň ten Váš policista měl rozum….

  1. copak s babou na poště, příteli, to bylo dobrý, my sme si celkem notovali vo tý byrokracii, já na ni netlačil, vona sama se rozvrkočila a nechtějte slyšet, co spustila, když sem nadhodil to rušení pošt. To jakoby do celý fronty střelilo.

   Hádám, byl-li by tam ten seladon Středula s poštovníma odborama, asi by ho spolu s Rakušanem všichni v tý frontě vykastrovali, vona úplně stačila ta 3/4 hodina čekání!

   Až bude jen jedna pošta, tak nechci vidět ty kazišuky, který si naivně namlouvaj, že to vymalujou tím prej objednáváním se na poště přes internet … to nebude fungovat i kdyby Černochová spolu s Rakušanem pošty střežili vojskem a policií 24 hodin denně!

   1. zkuste se objednat na pracáku ☺ ☺

    na řadu přijdete koncem května ☺

    a tak to asi bude i s poštovní pobočkou obchodní banky

 3. Pro Lexe:
  *********
  ————————————————————————————————————————-
  lex napsal:7 dubna, 2023 (19:10)
  https://web.litterate.cz/ofenziva-jako-zacatek-konce/comment-page-2/#comment-134347
  ————————————————————————————————————————-
  Alef Nula, zakladatel napsal:7 dubna, 2023 (21:29)
  https://web.litterate.cz/ofenziva-jako-zacatek-konce/comment-page-2/#comment-134392
  ————————————————————————————————————————-
  Schumacher napsal:8 dubna, 2023 (12:42)
  https://web.litterate.cz/ofenziva-jako-zacatek-konce/comment-page-2/#comment-134569
  ————————————————————————————————————————-
  Sakura napsal:8 dubna, 2023 (12:45)
  https://web.litterate.cz/ofenziva-jako-zacatek-konce/comment-page-2/#comment-134572
  ————————————————————————————————————————-
  Sakura napsal:8 dubna, 2023 (14:02)
  https://web.litterate.cz/ofenziva-jako-zacatek-konce/comment-page-2/#comment-134605
  ————————————————————————————————————————-
  lujjza napsal:8 dubna, 2023 (13:17)
  https://web.litterate.cz/ofenziva-jako-zacatek-konce/comment-page-2/#comment-134582
  ————————————————————————————————————————-
  Sibyla napsal:8 dubna, 2023 (13:52)
  https://web.litterate.cz/ofenziva-jako-zacatek-konce/comment-page-2/#comment-134601
  ————————————————————————————————————————-
  Alef Nula, zakladatel napsal:8 dubna, 2023 (14:37)
  https://web.litterate.cz/ofenziva-jako-zacatek-konce/comment-page-2/#comment-134617
  ————————————————————————————————————————-
  ********************
  Ten „lex“ měl víc komentů – možná o den dřív, nevím – už se mi to nechce hledat.
  Omlouvám se, že jsem Vás (jako pravého Lexe) napsala s malým „el“ – chybička se vloudila.

  1. Díky, paní „lujjzo“, souputnice „letitá“ :)!
   Samozřejmě, že si Vás pamatuji.
   Jo, to byly doby pod „cenzorem“ Stejskalem /kterého jsme i přesto kolikrát cítili jako drába, ale díky němuž byly blogy na A.cz poslední slušné.
   Ale nejen díky Stejskalovi, ale především díky době (o tempora, o mores), ve které jsme tenkrát žili a mysleli si, že do většího marasmu už sotva lze upadnout.
   A přece – kdyby nám tehdy někdo popsal stav, v jakém budeme žít v roce 2023, tak bychom ho považovali za blázna, za potrat pocházející z Orwellova „1984“.
   Jak to vykřikuje ta opice? – „Nic není nemožnéééééé, Tojóóóóótááá“.
   Ano, žádná hloubka mravního, morálního a charakterového úpadku není dost hluboká na to, aby se dalo říct, že to je dno.

   Díky, a ještě jednou zdravím!
   L.

   1. Lexi, taky zdravím.

    Tu fašizaci a zhrubnutí předpovídal už tehdy „přírodovědec“ – vzpomínáte si? (kampak se asi poděl? a žije ještě vůbec?)
    Ale jestli tušil, jak to vlastně bude vypadat ve skutečnosti, to je otázka (a to nevíme, co se bude dít dál).

    A proto si musíme každou hezkou chvilku užít a vychutnat… Jaro, rodina, sluníčko, příroda, přátelé…

    Mějte se krásně.
    lujjza

    1. Ano na přírodovědce teď vzpomínám poměrně často. On už tenkrát tvrdil, že tehdejší doba je protofašistická a uváděl docela přesvědčivé argumenty pro tento svůj názor. A měl, jak se nyní ukazuje, pravdu. Bohužel.

 4. OT
  Ten lump Sijjartó si furt drze jezdí do Moskvy.

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-na-ukrajine-2023-online-prenos/r~84bf8b7cd47711ed8d680cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-4&utm_campaign=Aktualne

  Asi má závislost na ruské zmrzlině.
  Anebo na ruských vejcích.

  A je to bordel. My tady bojujem, svetrujem, trpíme víc, než za německé – pardon – sovětské okupace a Sijjartó si jezdí jen tak, kam ho napadne.

  1. Dnešní politici nám říkají, že nemůžeme být mostem mezi východem a západem, že musíme být jen západ. No tak tím mostem budou Turecko a Maďarsko. Uvidíme, kam kde půjde vývoj životní úrovně a jestli to nešlo nebo jsme byli jenom neschopní té naší jediné výhody využít.

   1. ten z Rajky.
    Po pádu SSSR,nastala pro USA veliká šance ovládnout další země a čeho využili vrchovate.Dokonce bylo i Rusko na kolenou,už scházelo jen Činu ovládnout. Cina se ubránila tak byl založen základ tomu,aby se vzpamatovalo Rusko.Pokoušeli se Rusko ovládnout znovu,ať to bylo Čečensko, Gruzie a další.Nepodařil se ani BV,přitom byla připravována Ukrajina a kdyby se byl povedl Kazachstán Bělorusko, tak by situace ne Ukrajině vypadala jinak.

   1. Jsou dobré, ale pozor, aby nebyly prošlé. Nicméně hodnotím tu občanskou statečnost donést je k pokladně 🙂

   2. Re: katango

    Máte na nástěnce jeden černý puntík za nákup zcela nevhodné zmrzky a další dva za její dvojnásobnou konzumaci.

    FUJ JE TO!!!

    O výmaz jednoho puntíku se můžete pokusit tak, že nabídnete tuto nevhodnou stravu svému úhlavnímu nepříteli.

    A skromně si dovolím podotknout, že s vámi nekamarádím, jestli chápete, co tím chci jako zdejší hlavní NÁSTĚNKÁŘ naznačit.

    1. jake puntíky dostanu Já kdyz misto zmrzky pretiskem ukrajinska kupuji levnejsi ruskou a chod im specialne ukrakinske pokladni 🙂 jo kdyby mohla ale nemuze

     1. Re: katango

      Jste čuně!
      A budete tlůůůsstááá!!!

      Přes Prágl jsem dnes jel dvakrát. Ale ne přes 5-ku, na obchvatu spravují dálnici ve směru na Brno a směrem do Říše je pondělí, takže fronta v řádu dvou tří hodin, a to se držím hodně při zemi.
      Úplně mi stačila hoďka dopoledne přes Černý Most.
      A zeptám se po moravsku – vy jste Z KAMA? Tedy myslím čtvrť. Měl jsem prarodiče v Radotíně, na Smíchově jsem byl jako doma, páč do Práglu se jezdilo vlakem. Pak na prahu dospělosti jsem jezdíval do mlíkárny a končilo to pivem. A tím jsem s Práglem skončil.

    2. Já bych jí nestrašila. Možná prožívá poslední šťastné chvíle, otrava Novičokem se ještě neprojevila.
     Do zmrzky dávají russáci patrně jenom homeopatické dávky. Sami mají málo, potřebují koňské dávky na Navalného a profesora Zubova z MU.
     🤔

     1. Kdyby to měly být poslední chvíle, chtělo by to ještě polonahýho fešnýho mládence. Když do pekla, tak na pěkným koni!

    1. Já si též koupila pravou ruskou zmrzlinu v obchodě Kolobok. Tedy na jejich eshopu, dovezli ji takovou měkčí, ale byla fantastická. Jsem dezolát a užívám si to.

 5. Možná už s tím někdo přišel, ale přesto

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02SgyYKX5pBaCZvAoEqS4SX5CEdKCR9SCceS3m3Z6HQ7TeBhuUgHPitoAr3gqzrSoTl&id=100063460865205

  MOBILIZAČNÍ cvičení.
  Lékařům Ústeckého kraje byla zaslána informace o tom, že 18.5.2023 tam proběhne cvičení pro ověření připravenosti a proveditelnosti odvodového řízení pro mobilizaci.

  Ten tiskopis může/nemusí být fejk, spíš to ale nevypadá. A v souvislosti s Řehkovými prohlášeními typu – no a co, mobilizovat se klidně může, takže je potřeba se na to připravovat, to není zrovna hezký zjištění.

  Sice si tu píšeme, že přímý dotek NATO a Ruska je vyloučený, protože by to znamenalo jaderné peklo. Mělo by to asi i tak být. Zaznívá i cosi o tom tzv. omezeném střetu. Ale kdyby ani to, k čemu vůbec potřebujete mobilizovat? Koho? Ta neskrývaná urputná touha válčit zaznívá z MO až moc.

  Proč se mají konat takový cvičení??

  To nesmíme jen tak nechat být.

  1. Re: piccolomini

   Cvičení se má konat za účelem nácviku.
   A bude se nacvičovat doplňování lidského masa na Donbass.
   Co vám na tom není jasné, hloupý, starý a škaredý pikolíku?
   Nadchněte se pro krásnou myšlenku již blízké svobody a jedině správné demokracie – a rázem omládnete a zkrásníte.
   A až budete mladý fešák, s nelíčenou radostí a elánem odcváláte na frontu.

   1. Už jste zkoukl dnešní Cargrad? Připravuje se pohlcení Ukrajiny a Litvy Polskem. Což by mohlo úplně vzít Rusku vítr z plachet, protože by byl úplně změněn statut, resp. by neexistoval stát, kde je momentálně dělána antifašistická operace, a zároveň to bude znamenat krutou ránu pro kaliningradskou oblast.
    K vidlákově článku. Jestli se začnou naplňovat temné prognózy o drahotě a odírání dalších a dalších skupin, tak tito lidi, kteří doposud volby ignorovali , se k nám připojí sami.
    Je ovšem otázkou, nakolik jsou volební výsledky pravdivé. Jestli existují namátkové kontroly volební účasti apod. Nejde o případné podvody v okrscích ale při konečném sčítání. A máme vůbec přehled o tom, kolik lidí skutečně volí ze zahraničí?

    1. U dvou posledních voleb jsem byl Svobodnými kooptován jako člen.
     V okrskových komisích se všechno myslím dělá na 99,5 % poctivě, to 0,5 % je tam na korekci nějakých vnitřních chyb, že někdo někoho neškrtnul atp.

     Co děje pak nevím. Kontroly jsem za 6 dnů voleb zažil dvě. Tady ve východní gubernii vyhrálo ANO před ODS. A pak Babiš před Nerudovou, dál si nepamatuji. v druhém kole Petropavel.

   2. Jsem mnohem hloupější a škaredší, než jen hloupý a škaredý. Zato jsem nekonečné mladý, ještě mi nebylo ani šede. Váš popis proto neodpovídá.

    Možná to je skutečně jen formální věc, která se děje pravidelně bez povšimnutí protivládních živlů. Ale pod Josefem původním, kde to je připomenuto, jsem si aspoň protivládně zahalekal. Pěkně hystericky.
    Ono je tak jako tak potřeba to roznimrat, protože ministryně Etnická by válčila, až by se hory zelenaly. Tak se (nejen) jí musí dát vědět, že i jen takováto formalita prostě napořád musí zůstat jen tou formalitou. A ke všemu stejně pořád platí, že se má sebrat, vzít s sebou Ramba, Chucka Norrise (to je Fiala s Lipavským, když byli válčit), taky ostatní, a vysublimovat.

 6. No jo, no! … to je dneska zase sranda.

  Tedy já nevím jak u vás, ale už za mýho mládí platilo, že pokud některej či některá se stal/la rodičem už v 16 letech, tak to bylo z 99,999999% určitě nechtěný a skoro pokaždý až politováníhodný. Určitě to však nenasvědčovalo nic o dospělosti a vyzrálosti (myšlenkový!!!), což by měl bejt předpoklad (až axiom) pro právo o někom spolurozhodovat (=právo volit). Osobně jsem přesvědčen, že ani 18 let není ořechovým věkem. Voni naši tatíci moc dobře věděli, proč plnoletost byla úderem 21 narozenin … když mnohým i po třicítce se mnohdy neurodilo/neurodí/!

  Vůbec mě nepřekvapuje, že absolvent měkkých věd politolog Pavel Just (není to něco pokrevního s tím Justem a Rejžkem z TV-Katovny? … to by pak vysvětlovalo úplně všechno!) dokáže prohlásit, že:

  Volit už od 16?…. Když můžete být rodičem, proč ne voličem!“

  P.S.
  Už ten jeho vytřeštěně-vyvalenej kukuč by byl nevyčerpatelnej inspirační zdroj pro dálkový rozpoznávače diagnóz Džamilu, nebo Hnízdila.

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/volit-uz-od-16-vyhody-pravidla-politolog-petr-just-vinohradska-12-matej-skalicky_2304110600_kac

  1. Politolog – > to je dnes téměř komplexní diagnosa. Všude byli 2x, všemu rozumí, od všeho mají dvoje klíče, a není ve vesmíru oboru, problému, záhady, paradoxu, otázky, ke které by se „politologové odborně “ nevyjádřili, ke kterým by svými odrzlými a tupými žvásty zapomenutých ředitelů zeměkoule nepřijali „zásadní postoj“.
   Míra kretenismu, drzosti, stupidity a arogance u této profesní smečky lehkoživek a zlatokopů je už delší dobu nesnesitelná …

   1. Pokud by tuto “ práci“ vykonávali coby svého koníčka a na živobytí by si vydělávali na trhu zboží a služeb, tak by mi vůbec nevadili. Naopak – byli by vítaným příležitostným obveselením.

  2. Tak to budou reklamovat, že když mohou volit, tak by měli mít přístup i k destilátům a cigaretkám. A samozřejmě i možnost řídit auto.
   😀😀😀

 7. Jindřich Rajchl
  13 min ·

  Tak přátelé, začíná jít do tuhého!!!

  V příloze naleznete text e-mailu, jenž byl dnes ráno s vysokou důležitostí rozeslán lékařům v Ústeckém kraji.

  Oznamuje jim, že na 18.5. je naplánováno mobilizační cvičení, kde se bude ověřovat připravenost a proveditelnost odvodního řízení!

  Jinými slovy lékaři a sestry se budou školit v tom, jak odvádět civilisty v případě vyhlášení mobilizace.
  Akci pořádá Krajské vojenské velitelství v Ústí nad Labem.
  Kdo chce, může si jistě myslet, že je to jen takový test připravenosti. Já osobně se ale domnívám, že je to další krok v jejich plánu.

  Jak řekla jedna z lékařek, které tento e-mail přišel – “teď už se nám na semaforu rozsvítila oranžová”.

  https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/

  1. Já vás před chvílí dubloval, což ovšem vůbec nevadí. Jestli nic jiného, toho už je důvod s touto vládou skončit co nejrychleji. Nebo někdo stále potřebuje o tom moudře rozjímat? Nácviky tohoto typu se nedělají z nudy.

  2. 16.4.2015

   Ukázka odvodního řízení na krajském úřadu v Jihlavě
   Autor: o. z. Libuše Pavlíčková, Krajské vojenské velitelství Jihlava

   Ve středu 15. dubna zorganizovali pracovníci Krajského vojenského velitelství Jihlava ukázku odvodního řízení branců pro zástupce obcí s rozšířenou působností.

   Prozatím se jednalo o nácvik. „Procvičujeme komplexně celé odvodní řízení tak, jak by probíhalo, až rozhodnou zákonodárci o jeho konání od roku 2017. Máme prostory od krajského úřadu, nasmlouvané lékaře, devatenáct figurantů z řad aktivních záložáků našeho krajského vojenského velitelství a také tři figurantky, brankyně,“ řekl ředitel KVV plukovník Jan Ňachaj…..
   Tato cvičení se konají pravidelně. Jedná se o nácvik, který musí KVV provádět.

    1. Já jsem jenom rád, že jsem se nechal strhnout k tomu hysterčení zbytečně. Kéž by to bylo pokaždý. Asi si to ale Rajchl měl líp prověřit, protože jak já teď vypadám! To mám z toho, jak jej nekriticky zbožňuju ještě víc, než Baštovci Baštu.

     Jak z tý šlamastiky kurník teď ven? Správně bych měl teď chtít, aby ta mobilizace vopravdu byla, abych pak moh říct, že – vidíte? Já vám to říkal! A Rajchl to říkal! Já snad napíšu ministrový Etnický, ať to přece jen pískne.
     Ale už vím. Ta moje ženská za to může. Poslala mi to a telefonicky přikázala, že se to musí šířit. Tak jsem šířil. To není moje vina. Pak jsem jí volal, že to je asi jinak, ale prej neva, mám dál šířit. Jestli vona pak přijde a zkontrolujte mi, co jsem šířil, tak mám po vyžehlenejch košilích…

     1. Na každém šprochu….

      Armáda hlavně nejspíš chystá uchvátit a propojit data o lidech,
      jak si vláda…. usmyslí a jistě nic, ale vůbec nic to neznamená, ha ha ha!

      Tady ten sněmovní tisk 368 vysvětluje Vích polopaticky…..
      https://www.radovanvich.cz/2023/02/05/automaticky-vytvoreny-koncept-51/
      ********************************************
      Ono nějaké Vojenské velitelství není přece praktický doktor a naopak…
      ale snaha jim nařídit předávání informací armádě tu je…(.viz Vích co je v PS)

      Letos se to prý cvičí NOVĚ po letech CELOplošně a ne jen v Ústeckém kraji!
      A i dříve to asi probíhalo, ale jen někde
      a nějak vždy mimo Lékařskou komoru a je další otázkou,
      zda se zapojovali dříve vůbec nějak ti běžní civilní obvodní (praktičtí) lékaři
      a pokud ano, proč by to bylo tutlané před Lékařskou komorou?

      A pokud ne, PROČ právě nyní se do toho tahají i civilní doktoři?
      Viz výše Vích je jedna možnost…..

      Jaký údajně níže „informační tok“ má proudit od obvodních doktorů a kde koho
      (aniž to víme) k armádě a to ještě v době míru a neměl by „pacient“ dát lékaři souhlas?

      A má „pacient“ vůbec nějaké právo mít data o něm za důvěrná a co lékařské tajemství?
      A co důvěra „pacienta“ v lékaře…?

      Je celkem divné, že by to Lékařská komora vůbec netušila, že by se jí ani jeden doktor
      v minulosti nezmínil..

      Divné je i to oficiální dopisování mailem, když mají i lékaři a Krajské úřady …ty spolehlivé datovky.

      Seznam by přece nelhal a nešířil dezinformace…:
      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-probehne-mobilizacni-cviceni-odvodniho-rizeni-oznamila-armada-229227
      Odtud kopíruji:
      „Armáda odmítá, že by se chystaly odvody nebo mobilizace.
      Jedná se podle ní POUZE o pravidelné cvičení a týkat SE MÁ celé země, nejen Ústeckého kraje.
      „Tato cvičení organizujeme v rámci Armády ČR u krajských vojenských velitelství každý rok, je opakované. Krajská vojenská velitelství se tak připravují k plnění jednoho ze svých úkolů, které mají v případě vyhlášení stavu ohrožení státu.

      V tomto roce PO několika letech prověřujeme VŠECHNA krajská vojenská velitelství SOUČASNÉ,“ vysvětlil pro Seznam Zprávy zástupce velitele teritoriálních sil Armády ČR Jaroslav Hrabec. Dodal, že se cvičením prověřuje INFORMAČNÍ TOK a připravenost odvodních komisí.
      Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek ale slova o tom, že podobná cvičení jsou běžná, zpochybnil. Zatím nevěděl ani o těch nadcházejících.
      „Slyším o tom poprvé, nikdy jsem o ničem takovém neslyšel.
      Ani v tomto případě – nevím, že by se na Českou lékařskou komoru v takové věci někdo obracel. “
      ************************************

      Tedy ta trocha „hysterie“ je jistě dost na místě!

      1. To jsem zparodoval sám sebe z toho důvodu, že tentokrát to byl ten model, kdy jsem skutečně zabral tzv. na první dobrou. „Řek to přece Rajchl, tak to jistě má nejen ověřeno, ale i vyhodnoceno!“ Čili, chyba. I kdyby to nakonec bylo jen běžný blbnutí na papíře, nebo to tentokrát naopak skutečně byla předvěst maléru, jeden nemá hned dělat tvrdý soudy. Obzvlášť u takto fatální věci. Buď si nejprve nějak ověřit, o co jde, nebo počkat, kdo k tomu co přinese.

       Pravda je, že jsem konkrétně na tohle hodně citlivý. Odkazy, co se tu objevily, ukazují, že na lokální úrovni jde o běžnou věc. I armáda to tak podává, má jít „opět po několika letech“ o celou zemi.
       Což ovšem v kontextu doby moc důvěryhodně nezní.

       „Utěšuju se“, že ten přímý vojenský dotek NATO a Ruska je nemožný, protože by to ihned eskalovalo do té polohy, ve které to doufám mít nechce nikdo. Na druhou stranu jsme denně svědky toho, čeho všeho je tahle vláda schopna. Dá se od nich čekat jen to horší. I když v tomto případě je to hra s ohněm. Bez ohledu na to, že k tomu musí vzniknout klasifikované důvody, jak na všechno umějí kašlat, to už předvedli. Jestli by to nazvali taky „cvičnou“, nebo to prezentovali nějak jinak, to by byl jen slovní fotbal.

       Je úplně jedno, co za tím vězí skutečnosti je nebo není, mělo by to vyvolat odezvu co největší. Ať si pak pindaj o těch dezinformacích, důležitý je ten řev, že ať si jej zkusí něco takového. A musí to téma zůstat živý. Zatím se v konečném důsledku řeší „banality“, tohle by už ovšem znamenalo skutečný fotek smrti. Jako se říká, že dokud někde o život, jde o ho…, tak to by bylo přesně ono…

       1. Tak si chytrý nabízeč slov tentokrát pošmák hlavně v posledním odstavci.
        …co za tím ve skutečnosti je…
        … že ať si jen zkusí…
        … skutečný dotek smrti…

  3. Rusko změnilo způsob evidence odvedenců. Teď bude centrální a digitální – podvádět se bude hůř. Což taky něco znamená. Data do báze budou dodávat zdravotníci, místní samospráva i školy.
   Bude to strojem křížově kontrolováno. No nevím. Jak jsem mluvil s Rusy – bude to chtít víc butylek, ale na jiná místa.

  4. Standart, začíná se verbovat v nejchudším kraji. Tady máš panáčku stotisíc a utíkej bránit hen ty naše západní hodnoty.
   Blbců se najde vždycky dost.

 8. S nikym a nicim to nesouvisi ….

  Myšlenka vyslat vojáky do Mexika, aby zastavili obchod s drogou fentanyl, je mezi vysoce postavenými republikány v USA stále populárnější, píše Politico.

  V posledních týdnech Donald Trump mezi svými spolupracovníky diskutoval o vyslání „speciálních jednotek“ a použití „kybernetické války“ proti vůdcům kartelů, pokud bude znovu zvolen prezidentem, a vyžádal si „bojové plány“ k úderu na Mexiko.

  Texaský a floridský republikán ve Sněmovně reprezentantů Dan Crenshaw a Mike Walz připravili návrh zákona, který by umožnil použití vojenské síly v boji proti drogovým kartelům.

  „Musíme o těchto skupinách začít uvažovat spíše jako o IS než jako o mafii,“ řekl Waltz.

  Republikánský senátor Tom Cotton prohlásil, že je připraven vyslat americké vojáky do země i bez povolení Mexika.

  1. Homer
   Co kdyby se Mexiko rozhodlo pozvat Ruskou,nebo Čínskou armádu,pro tu samou věc.
   Pro jistotu si to USA ošéfují raději včas.
   V tom případě,to bude propaganda,že nám to bude rvát srdce,jak jsou USA demokratické.

  2. Proč jezdit do Mexika, kowboy boys, když jedním z příjemců ( kdo ví, jestli ne hlavním ) , stejně jako organizátorem onoho obchodu – a nejenom s Mexikem, je jistá Vaše centrálně informační agentura … Navíc je přece užívání drog projevem osobní a občanské svobody, projevem nesouhlasu s nedemokratickou, totalitní, absolutistickou vládou – nebo už ne ?
   A užití síly vůči sousedovi kvůli jeho vnitřním lapáliím s organizovaným zločinem, s kterým potichu spolupracuje vlastní centrální informační centrifuga, nota bene od velitele svobodného a demokratického světa ??? Nemožné… 🤣🤣🤣

  3. Fakt je, že by žádné drogové kartely nebyly, kdyby ve Spojených státech nebyli movití feťáci. Holt dolar láká.
   Doma si pořádek udělat neumějí, tak zakleknou na chudé jihoamerické státy.

 9. OT:
  Není to úplně k tématu, ale nedá mi to. Opět se zde v diskuzi několikrát vyskytuje názor, že volby vyhrál pětikoalici Rychetský. Může mi někdo vysvětlit jak?
  Nechci se toho pána nějak zastávat a uznávám, že to co provedl byla prasárna, na výsledek voleb ale to snížení kvóra vliv nemělo (dobrá, možná to trochu ovlivnilo psychiku jejich voličů – méně obav z propadnutí hlasu). Původně byla hranice pro tříkoalici 15% a dvoukoalici 10%. Rychetský tuto hranici sice snížil, ale obě uskupení bez problémů splnila i původní limit. SPOLU (OSD,KDU,TOP) – téměr 28%, (bez Rychetského by stačilo 15%), PIRSTAN 15,6 % (bez Rychetského by stačilo 10%) – vše bohatě překročeno i bez Rychetského. Tak mi tedy vysvětlete, jak ty volby ovlivnil (pominu-li ty voličské obavy z propadnutí hlasů?
  PS: Když už jsem u těch koalic – já vidím zásadní problém v možnosti uzavírat předvolební (zdůrazňuji předvolební) koalice. To je prostě podvod a mělo by to být změněno. Kolace se uzavírají až po volbách, ve volební soutěži má každá strana bojovat za sebe. On to kdysi říkal i Zeman. To je ten hlavní paskvil, který ovlivnil volby .

   1. mno ono už vcil maji Pánové ministři problémy staci se kouknout do.blesku jak zamimi tak ten druhý docela jsem se pobavila. divný je ze už i blesk hmm

 10. Ať hledám jak hledám, u Alternativy pozitivní reálný politický strategický program nenalézám. Nejen u Alternativy, abych byl objektivní.

  1. Matouš 7:8 B21
   Neboť každý, kdo prosí, dostává; kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno. Přidejte ještě prosbu a tlučení.

 11. Vždy marně přemýšlím co se stane s člověkem, kdy z obyčejného nejistého člověka se stane politik, jenž je najednou samá moudrost a odhodlání.
  Například onen Rakušan jenž byl okresním učitelem a příležitostným politikem a dnes je rouhodnost a moudrost sama.

  Co se stalo s Vidlákem jenž byl příležitostný komentátor politického dění a dnes chce určovat alternativě její směr. Přivádět je na jedině správnou víru.
  Zatím jeho doporučení byla, a budu shovívavý, problematická. Proč by tomu v tomto případě nemělo být jinak.

  Poslední doporučení, Rajchl a jeho PRO se ukázalo, po zdejším upozornění, jako podrazácká strana s podvodníkem v čele. Jak vidno, nakažen fotbalovou pakáží, snaží se nám v líbivém obalu vnutit sviňárny. Zbývá se jen psát: je to jeho přesvědčení, nebo jedná v cizím zájmu?

  Buď prokleta svinská strano PRO!!!! (samkovská inspirace)

  1. Jistěže. Zajímavé jak mnoho politiků je propojeno s fotbalem a jak málo například se smyčcovým kvartetem.

 12. Abych nynější vládu bral vážně, musela by, aby v praxi byla v souladu s tím co hlásá,
  1. Vyhlásit všeobecnou mobilizaci
  2. Vyhlásit válku Rusku.

  Což není lepší být mrtvý než živořit pod nadvládou Moskvy ?

  1. ano, živořit, Moskva vládne a na její porážku je naše věrchuska schopná rozfrcat celý státní rozpočet.

   1. Poddaným je lhostejné kdo a odkud jim vládne. Jestliže vládne přijatelně. Ovšem není to lhostejné vládnoucím. Ti poddané využívají k tomu aby se jejich prací i krví udrželi u vlády. Proto je udržují ve víře, že oni sami jsou ohroženi.

    1. U nás ale žádní skuteční vládnoucí nejsou. Jen vrstva lokajů cizí moci, kteří se cítí těmi pány býti a často a rádi si na ně zkoušejí hrát.

    2. Bez zákeřného nepřítele to nejde. Prostý lid musí vědět, před jakou hrůzou jej panovník brání.
     Tak to vždycky bylo a vždycky bude, řekl by sluha Egypťana Sinuheta.

  2. Mrtvý? A kdo by toho voliče zabil? Rus by ho „toľko zabyl“.
   Včera se nějakém ruské diskuzně-vzdělávacím pořadu ozvalo něco o „českých smějících se bestiích“. Je to dobré! Začínají nás brát trochu vážněji.

 13. O informačních médiích.

  Nejlepším ukazatelem jaké skupině je informační médium určeno, je obsah reklam.

 14. Vidláku, zverejňovat identitu diskutujících,ať jsou jací jsou, považuji za velkou prasárnyu. Větší ani být nemůže. Udělejte s tím něco, nebo ztratíte hodně přispěvatelů a bude to horší zásah než udělal cemper vám.

  1. Sibyla napsal:
   11 dubna, 2023 (11:30)

   Možná se pletu, ale není rozdíl zveřejnit jméno, fotku, název blogu, místo bydliště, a mailovou adresu?

   Cemper má toho více na svědomí, a nic se neděje.

   Předžalobní výzva pro Jan Cemper

   „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“

   Jan Cemper je novinář, který nemá problém napsat o vás lež a to i přesto, že máte omluvu od samotného ředitele NCOZ Mazánka.

   Syndikát novinářů za celou dobu jeho řádění ani jednou nezareagoval.
   Vydírá je někdo, aby Cemprovi mohl zůstat novinářský průkaz?
   Cemper nerespektuje veřejné dokumenty a místo toho píše jednu lež za druhou.
   Uvidíme jak tentokráte pochodí ve sporu se spolkem KTV Live.
   Jeho poslední lži se týkaly zásahu NCOZ a Komerční banky.
   KTV Live zveřejnila část důkazů a myslím, že už teď má veřejnost jasno, kdo lže a kdo říká pravdu.
   Smetana Ivan, KTV Live

   #ktv #zpravodajství #jancemper #justice #soud #policie

   Nevidíte rozdíl?

   Nebo nechcete vidět rozdíl?

   1. vidlak jde sám s kůží na trh, nese dobrovolně riziko, já tu jen anonymně! plkám a už jsem zažila, že na jiném blogu mně vyhrožovali pod každým příspěvkem, mrcho z Mejta( dle IP adrese)., já si tě najdu.

   2. Josef původní napsal:11 dubna, 2023 (12:40)

    Nechci pana Vidláka k něčemu navádět, ale nechce taky Cempera zažalovat?

    Role ÚOOÚ

    Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) je na základě zákona o zpracování osobních údajů ústředním správním úřadem pro oblast ochrany osobních údajů.

    Jeho hlavními úkoly jsou monitorovat a vymáhat uplatňování obecného nařízení a dalších předpisů upravujících některé otázky ochrany osobních údajů, tedy působit jako dozorový úřad, a zvyšovat povědomí veřejnosti o ochraně osobních údajů.

    https://www.uoou.cz/role-uoou/ds-4726/archiv=0&p1=3938
    https://www.uoou.cz/obecne-narizeni-o-ochrane-osobnich-udaju-gdpr/ds-3938/p1=3938

 15. Co se týče armády a transakčních nákladů na obranu, navrhuji zkoumat zda představovaný nepřítel nás zamýšlí vyhubit či zotročit. Pokud ne, pak jako nejvýhodnější řešení vychází mít v šupleti připravené lejstro s nadpisem Bezpodmínečná kapitulace.

  1. Vyhodnotit poměr náklady/ výnosy a kalkulovat, zda by nebylo výhodnější se opravdu vzdát a vůbec nebojovat

   1. Ideálně vést zahraniční politiku tak aby nebyla potřeba se vzdávat. Ideálně tak aby ten kdo nás nemíní vyhubit či zotročit, naše ohrožení vnímal jako ohrožení svých zájmů.

    Obecně pro rozlišení kdo ve skutečnosti je naším nepřítelem, spolehlivým kriteriem je vztah k naší reprodukci, zdatnosti, produkci. Jestli je neutrální, podporuje je či naopak je potlačuje.

     1. Mé úvahy jsou obecné, a jakákoli případná souvislost s tím či oním je čistě náhodná.
      Naprosto bych si nedovolil vinit říšské ideology a politiky ze záměru a snahy potlačovat porodnost, zhoršovat výživu obyvatelstva zdejší endemické kultury, především dětí, omezením příjmu živočišných bílkovin, snižovat průmyslovou produkci a na ní navázanou kvalitu vzdělání, snižovat
      výkonnost zemědělské produkce.
      Vždyť jak pozorujeme, opak je pravdou.

      1. Měli bychom posílat zdařilé příspěvky přímo do poslanecké snemovny, každý poslanec tam má kontaktní adresu.

       1. Netřeba. Ti kteří by byli vhodní k oslovení sem chodí, a co se týče nevhodných, nepřítel naslouchá.

        Jiní sem chodí proto, že monitoring extremistických webů mají v náplni práce.
        Tak nazdar!

   1. Co z toho budem mít my, pokud by Rusko bylo poraženo? 52 let jsem topila ruským plynem za přijatelnou cenu a naprosto spolehlivě. Biomasa ani čerpadlo mě nezachrání a vzhledem k věku náklady na změnu se už nevrátí

    1. Svobodu, demokracii, lidská práva, prosperitu. A záruku, že k nám zas ruské tanky nepřivezou komunismus. Třebaže tam je silně nedostatkovým zbožím.

     1. Nemusí dovážet. Bolševizmu je plná evropská úúnie. Na barvě nesejde, postupy jsou stejné.

      Mentálně retardovaní to nejsou schopni rozpoznat. Stále bojují proti minulým hrozbám, které již dávno odezněly.

      1. dveřmi jsme to vyhodili a oknem se nám to vrátilo, nebo úderněji, vysrali jsme se na východ a ze západu přišlo hovno.

        1. Západ umí jen zadluzovat a ovládat státy přes MMF. A tady to zkoušeli přes Marshalův plán. A dnes mají Brusel.

         1. Přesně jak říkáte. Západ dokáže vnímat svět jen optikou vlastní domnělé nadřazenosti v intencích páni a sluhové, vládci a ovládaní, otrokáři a otroci, vyvolení a plebs atd. atp. Má vždy pouze zájmy a vazaly, nikoli spojenectví a přátele.

          Ta víra v to, že my „jsme západ“, je prostě idiotská. Za celých těch víc jak tisíc let soužití jsme tím „slavným“ západem nikdy nebyli plně akceptováni. Zato byla soustavně vyvíjena snaha nás ovládnout, rozbít a porobit. A ne že bychom se po většinu času nesnažili. A ještě nakonec měli vždy tu drzost, připsat nám následky toho všeho jako naše vlastní chyby a selhání, které máme navíc údajně zakódované v DNA. Oni nás nikdy jako sobě rovné brát nebudou.

          1. Jenže, my jsme Západ. V kulturní oblasti Západní Říše římské.

  2. Nevím, nad čím koumáte: recept, jak na to, byl dávno publikován ve filmu „Myš, která řvala“. S nesmrtelným Peterem Sellersem.

   Stačí vyhlásit válku té největší zemi, která jde ve všech směrech nahoru a život lidí se tam každým rokem zlepšuje, a pak kapitulovat. Takže v dnešní době Rusku nebo Číně. Aby byla jistota, nejlépe oběma najednou.

   Jak vidíte, 5-ti demolice to vlastně dělá dobře – vyhlásila nepřátelství jak Rusku, tak Číně – chybí už jen kousek.
   😀
   (ironický příspěvek, kdyby někdo nepojedl po ránu vtipnou kaši)

   1. Kromě toho, z praxe známe, že města a země, která nejsou občas poněkud vybombardována, se nemohou vyvíjet. Lobby památkářů třeba v Praze znemožňuje jakékoliv větší investiční projekty. A zničení sídel vlády, parlamentu, ministerstev – dá se soudit, že by to všeobecně pomohlo…

    Jednak by tím úředníků a vysopostavených papalášů značně ubylo, jednak by se konečně dal realizovat Babišův plán na snížení nákladů správy státu – přestěhovat všechny instituce mimo vnitřní město někam na periférii. Za Ďáblice, Kbely třeba…

    Ostatně, je dlouhodobě jasné, že snížit počet ministerstev a úředníků státu lze pouze vybombardováním…

   1. Netřeba. Před popravou jim bude přečteno čeho se dopustili. Pokud vůbec. Obětem jejich politiky na válečných polích také nejsou čteny rozsudky. Jestliže kmán takhle může zkápnout bez soudu, proč ne oni?

 16. Jak je to doopravdy…
  Až většina voličů uvidí zásadní rozdíl mezi obsahem televize a obsahem své ledničky.

 17. Pohled optikou výsledků voleb na výdajovou stránku deficitního státního rozpočtu vykazující, mimo jiné, podporu zahraničí a cizích zájmů, ukazuje, že většina voličů jsou spokojení idioti.

   1. Ovšem, i Arnold Rimmer, zvaný Dutohlav, by byl lepším předsedou vlády, i než celá vláda sestavená z osazenstva Archy B.
    Ostatně i celá přeživší posádka Červeného. Včetně robíků a opékače toustů.
    Dáte si toust?

  1. Re: Schumi ….. Po prečítaní Zapadlí vlastenci od K.V. Raisa som dostal chuť žiť v tých dobách. Taktiež Cestička k domovu má svoje čaro 🙂

   1. Současnost má (zatím?) i své světlé stránky. Zuby trhal kovář bez umrtvení a na zápal plic nebyla antibiotika.

 18. kolem roku 2027 zacnou ukrajinci v cz dostavat ceske obcanstvi a s nim volebni pravo. ti budou tedy volit koho? v cz staci 300 000 hlasu k ovladnuti strakovky; chrdinu je ted v cz kolem pul milionu, takze by mohli byt schopni navolit si vladu jen ze svych vlastnich kandidatu, ze?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *