13 června, 2024

Selským rozumem

Přátelé, až v pondělí dojedou traktory do Prahy, donesou zemědělci vládě dopis s požadavky. Bude koncipovaný do vládní a byrokratické mluvy. Bude se hemžit slovy, kterým normální člověk vlastně ani moc nerozumí, protože tam ve Strakovce už dávno všichni melou unijním newspeakem, který s normální mluvou nemá už nic společného. Je plný paragrafů, opatření, nařízení, zákonů, vyhlášek, ve kterých se už nevyzná ani prase.

Zemědělci své požadavky vtělili do pěti bodů, které už všichni znáte. Bylo zapotřebí se na nich shodnout, upravit jejich formulace tak, aby se s tím dalo mávat před Fialovým obličejem, připravit k tomu vysvětlující dopis a shodnout se, že leitmotivem protestů je především první bod – grýndýlová opatření, která na zemědělce stále více dopadají a která se pěkně přelévají do průmyslu i do domácností. Grýndýl je všechno – drahé energie, vysoké ceny v obchodech, rozvracení zemědělské výroby, zavřená Nová huť…

Na bilbórdy nebo na letáky se to nevejde, ale v pondělí přijedou zemědělci do Prahy především proto, aby apelovali na zdravý a selský rozum. Právě proto teď chystají traktory a plánují trasy i shromaždiště. Selský rozum je to, co ve vládní politice chybí nejvíc a je zapotřebí se k němu vrátit.

Selský rozum totiž říká, že je zapotřebí obhospodařovat zemědělskou půdu i chovat hospodářská zvířata. Jedno bez druhého není dlouhodobě udržitelné. Nemůžete půdu dojit, sklízet a nevracet na ní organickou hmotu ideálně v podobě hnoje. Ano, je možné do půdy uměle přidat dusík, ale pokud se na pole nevrátí hnůj, zakrátko nebudeme mít půdu, ale substrát v podobě mrtvé směsi jílu a písku.

Selský rozum říká, že nechat půdu ležet ladem, aby si odpočinula, je sice hezké, ale výsledek bude jediný – mnohem více plevelů, které pak potřebují mnohem více postřiků, aby se jich hospodář zase zbavil. Pokud půda dostane, co potřebuje (ano, zase ten hnůj), tak je lepší, když se obdělává.

Selský rozum říká, že se má doma jíst to, co se doma vypěstuje, odchová, protože díky takovému přístupu se po staletí půda kultivovala a zlepšovala, nikoliv drancovala. Je hrozně hezké, dovážet k nám levné maso z Argentiny, ale pokud si zničíme vlastní produkci, až jednou ta loď nepřipluje, tak peníze sice natisknout můžeme, ale počítač nepodojíš. Kráva potřebuje čas a naše starosti, jak brzy shoříme horkem, jsou jí ukradené.

Selský rozum říká, že buď musíme naše zemědělce dotovat stejně jako všechny země okolo a nebo musejí všechny země okolo s dotacemi přestat. Není ale udržitelné, když je možné volně obchodovat se zemědělskými produkty, ale v Německu či Polsku jsou dotovány víc a tím pádem jsou levnější než ty české. Buďto v celé Evropě stejná výše podpory a nebo podporu v celé Evropě škrtnout. Ano, přesně z těchto důvodů u nás zemědělci kácejí své sady a ministr Výborný jim doporučuje, aby si tam postavili fotovoltaickou elektrárnu. Pokud Němec dostane třikrát takové dotace a Polák nemusí platit svým zaměstnancům část sociálního a zdravotního a u nás tohle není, tak ceny našich jablek budou dražší! Kurva budou dražší! Myslete politicky, Halík!.

Ale jen naprostý zemědělský ignorant jako Výborný může pravověrnému zemědělci doporučit místo jablek fotovoltaiku, když po něm zemědělci chtěli stejné podmínky jako mají kolegové v Polsku. Tohle se našemu ministrovi fakt povedlo.

Selský rozum říká, že nám lžou jako když tiskne, když přicházejí s grýndýlem, který má omezit naši uhlíkovou stopu, takže nemáme jezdit, svítit a topit, ale z Argentiny přivezou plné lodě masa, z Ukrajiny plné vlaky pšenice a z Keni pomocí letadel vozí karafiáty. Nekecám. Fakt to takhle funguje. Stejně tak nám lžou ohledně stejných podmínek, když my je máme pořád o dost horší než Němci nebo Francouzi.

Selský rozum říká, že každý hospodář hospodaří proto, aby vydělal, protože jinak za chvíli zajde na úbytě. A proto pěstuje to, na čem se vydělat dá. Není jeho vina, že u nás je to takřka výhradně pšenice, řepka a kukuřice. Na většině ostatního se prostě prodělává. Je zapotřebí nastavit jinou politiku, aby se na pole dostaly i pícniny a technické plodiny. Je zapotřebí znovu spojit rostlinnou a živočišnou výrobu. Pokud to ministerstvo a vláda udělají, budou pole pestřejší zcela automaticky. Každý zemědělec ví, jak by se měl chovat k půdě. Jen se bohužel mnohdy musí vyzvracet a jít dělat zločiny proti přírodě, protože jinak by zkrachoval a jeho půdu by dostal větší sekáč, kterému se drancování tolik neekluje.

Selský rozum říká, že by zisk, který v ČR vznikl, by v ČR měl být zdaněn a daň by zde měla být také odvedena. Stejně tak by na českém zemědělství neměli nejvíc vydělávat ti, kteří zboží jen vystaví v regále a pak si zisky vyvedou někam na Kajmanské ostrovy. Kdyby zemědělci dostali dvakrát takové dotace co dostávají a hytlermarkety si dávaly poctivou marži, tak by české zemědělství bylo naprosto v pohodě a potraviny by byly levnější.

Selský rozum také říká, že vláda, která dva roky ignorovala jakékoliv dobře míněné rady i pokusy o jednání, nedávno ignorovala zemědělskou petici a dále pokračuje v naprosto destruktivní politice, díky které krachují především ty podniky, které se snažily uchovat ztrátovou živočišnou výrobu, takové vládě se prostě nevěří i kdyby teď ukazovala tu nejlaskavější tvář. Selský rozum říká, že se nemá věřit danajským darům a trojským koňům v podobě Agrární komory.

Za toto jedou zemědělci demonstrovat. Za selský rozum a normální svět. Za spojení rostlinné i živočišné výroby. Za svět, kde hospodář ví lépe než úředník, co má dělat se svým polem. Za zemi, která je v základních potřebách soběstačná a chrání si fundamentální základy své existence a svého bohatství. Za zemi, kde existuje vesnický život, folklór a vztah k půdě. Za zemi, v jejíž hymně se nezpívá o válečných vítězstvích a velikosti národa, ale o tom, jak zjara kvetou kytičky. Za zemi šikovných a pracovitých lidí. Za zemi, která není vysávanou kolonií.

Zemědělci nejdou vládě radit, jak má dělat politiku. Mají požadavky a není jejich práce, aby vymýšleli, jak je realizovat. Od toho jsou tam ti královsky placení ministři a parlamentní blběny. Ti mají nastínit řešení a pak se můžeme bavit, jestli je dost levicové, pravicové, konzervativní nebo progresivistické, ale výsledkem prostě má být normální svět. A není-li toho vláda schopná, měla by odtáhnout na smetiště dějin a předat veslo někomu, kdo je větší odborník a lepší politik, který neví, že to nejde, půjde a udělá to!

Přijeďte nás podpořit. Přijeďte všichni, kdo můžete. Bojujete za sebe. Za svoji budoucnost. Bojujete proti tisícům malých vláken, které vás omotávají a dusí. Bojujete za budoucnost každé domácnosti, každého komína, každého auta, každého grilu i udírny. Bojujete za své sousedy, i když to možná nechápou. Bojujete za své děti, i když vám teď třeba nerozumí. Bojujete proti Molochovi, který chce řídit každý váš krok, předepsat vám každý úkon a trestat vás, pokud ho nesplníte.

Na závěr znovu zopakuji leitmotiv protestů:

Buď my ukončíme grýndýl a nebo grýndýl ukončí nás.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

248 thoughts on “Selským rozumem

  1. Ve spoustě věcí mají pravdu, ale zajímalo by mne, co chce pan Koller dělat, když volit je podle něj zbytečné a nechce ani shodit vládu. Jako že nechat tak péťikolku škodit dále ? Není lepší mít tam někoho, komu sice také, možná i oprávněně, nevěří, ale kdo by škodil méně ?

   1. Vidím to tak, že od chřipečky je pan Koller jen dobře placenou mluvící hlavou, která čistě náhodou mluví tak, jak by případně mohl uvažovat „obyčejný občan“.
    Pan Koller není žádný revolucionář, ani dezolát, ani nic podobného, nikdy se k nikomu nepřidá.
    Jemu to vyhovuje takto.
    To je můj osobní dojem z asi desítky jeho „přednášek“ na YT i jinde.

 1. koukám havlisti a havlo-trolové jsou nějací aktivní

  já budu spokojený už jen tím, že pražáci budou nasraní zvětšenými kolonami v Praze, anebo že budou přinuceni dezoláty vzít si ten den (či více) sickday či dovolenou, blbý co 😀 haha, dobře vám tak pražácká lůzo

   1. Něco podobného jsem tady psala uz několikrát, ale bohužel některým to nevysvetlite. A ma pravdu Zohan, že Moravaku je v Praze hodně a zejména u těch gauneru z petikolky, případně jsou to voliči petikolky a Pirátů. Vždyť je to přece cool ne?

    1. Nejlepší jsou ovšem ti „sKurwinej“.
     To je mateřština z těch polských zobáků, Vančura by záviděl….
     🙂
     L.

    2. Koči, je to jednoduché…. oni ti dosídlenci jsou vždycky aktivnější a důraznější než domácí. Proč no protože se dostali na lepší, chtějí se ukázat jak jsou dobří či lepší. . Pamatuji si tu už od mlada, +/- 56 a dál. Největší a nejuřvanější“ brňáci“ byli už tenkrát dosídlenci z okolních vesnic. Krásně to bylo vidět na čajích a jiných tehdejších zábavách ač reakce domácích na ně nebyly nejlepší, snažili se prosadit či usadit coby brňáci/měšťáci. . Dobrá a účinná obrana byla – nechyt je zabrzdit čumákem o zeď/ tak jak se dělá z jezevčíka buldok/. A měli jsme od nich pokoj. Chtělo to jen vydržet. Fungovalo to tenkrát, třeba tro zabere i dnes. Kdo ví.

     Ale musím přiznat že těch dosídlenců co byli normální bylo opravdu málo.

     1. Voni sem lezou, protože chtěj bejt lepší lidi, v lepší společnosti. A jak píšete, přehánějí to ve smyslu úsloví Poturčenec horší Turka. Aby je nikdo neměl za provinční materiál.

  1. natrefit v Praze praza rozenyho aspon dve generace, to je vzacnost velika, sama nplava, prevazne Ukacka a Brno/morava a chovaj se jak zvirata,

   1. No oni ?pražáci“ nevím jak teď ale ani dřív se nechovali jinak. Jezdil k nám na kontrolu či koordinaci taky jeden co se zdál normální. Teda do té doby, než nás načapal v dívadle, kam jsme běžně jezdili a sledovali kulturní dění, shodou náhod jsme seděli před ním, a on to chudák jaksi nemohl strávit, že jsme v Praze a v divadle.
    Když se pak objevil i nás, kdekomu povídal , že jsme byli v dívadle a na čem. Z čehož měli všichni srandu protože kulturní výlety byly vcelku běžné . Kdyby chudák věděl jak se shodil, ani nevím jestli mu to někdo „vysvětrlil“ ale srandu jsme z něj měli,. Tož tak

    1. A byli to skutečně rodilí Pražané nebo zase jen náplavy s botama ještě vod hnoje, co si musely zhojit nějaké ty mindráky?

 2. Informace pro místní trolly, případně některé nechápavé či ohrazující se. Požadavky jsou vždycky jednostranné a prakticky vždy najdete někoho, komu se budou jevit „neoprávněné“ nebo „nespravedlivé“. A co jako? Vždycky je něco na úkor něčeho nebo někoho. Tenhle celý systém jede stylem pár „vyvolených“ na úkor všech ostatních, a nikdo z místních držkujících se nijak proti tomu nebrání nebo se nesnaží něco změnit. No tak se nedivte, že ne všichni jsou ze stejného těsta. Prostě se byli schopni sebrat, zorganizovat a alespoň se pokusí něčeho dosáhnout. Možnost má prakticky každý (jak se nás alespoň snaží přesvědčit mladí, progresivní a značně oportunističtí libtardi).

  Plytké řeči o tom, jak protestující nemyslí na támhlety nebo nehájí taky zájmy těchhle… Jako proč? On se snad někdo z těch, jejichž domnělá práva či požadavky tu vyslovujete, ozval? Nějak se angažoval? Asi jsem si nevšiml. Čekat za bukem, že to za mě někdo vybojuje, to asi fakt nefunguje. Máte-li požadavky své, organizujte se buď se sobě podobnými, nebo máte možnost se přidat ke stávajícímu hnutí odporu. Myslíte, že když se útočilo na Bastilu, že někdo řešil, že je tam tou dobou ve skutečnosti už jen sedm vězňů?

 3. Místní hádky ve stylu Věšák v. Targus mají jednu výhodu – za 14 dní budeme znát výsledek.

  Buď vláda Pětikolky odstoupí od Green Dealu a tím bude i vystoupena z EU, nebo taky ne.
  Buď vláda nadiktuje ceny potravin, a alé prodejny zkrachují, nebo taky ne.
  Buď vláda sníží ceny energií (jen zemědělcům, nebo všem?), nebo taky ne.
  Srovnání dotací může vláda jen přes zvýšení dotací našim zemědělcům, dá to nebo ne, a hlavně klesnou o to ceny v obchodech?

  1. Výsledek se v česku s.r.o. projeví tehdy, až ten neoliberální korporativismus padne všude okolo. To přece všichni víme. Do té doby se dá jedině sypat písek do soukolí mašinérie.

 4. Protest zemědělců bude i zajímavým testem, kteří úředníci na ministerstvech jsou zcela nezbytní pro chod státu, protože se nedostanou v Praze do zaměstnání. Myslím, že se ukáže, že ani jeden úředník ministerstva či jiných úřadů není nezbytně nutný k fungování státu a jejich krátkodobý výpadek vlastně nikdo ani nezaznamená.

  1. Používejte označení úředníka s velkým Ú – Úředník. Mají to tak rádi. Jinak, každý Úředník je naprosto nepostradatelný, zeptejte se jich.

     1. úžerník = lichvář
      Ale těch je v česku s.r.o. taky dost. Alespoň podle cen jejich produktů. Na 1. místě vláda + státní firmy (ČEZ), a hned potom nadnárodní korporace.

   1. Úředníky je budu nazývat, až budou respektovat a tvořit Zákony. Zatím tvoří jen předpisy dle zákonů. Ke zrušení velkého Ú stačí zrušit některé zákony. A také už není Rakousko-Uhersko, kdy úředníci brali k platu příplatek na reprezentaci, aby se mohli patřičně předvádět jako honorace.

   1. Tak to už brzy přijde komunismus. (Anebo NWO???)
    Alespoň tak to říkal kdysi Tonda Zápotocký : „komunismus nastolíme až poté, co banány budou levnější než brambory…“

   2. Jo. A zeleninový banány, neboli plantejny, chutnaj skoro stejně jako brambory. Pravda, jsou daleko dražší a taky ta banánová chuť v pozadí tam je, ale co by člověk pro pravdu neudělal!

 5. Kromě diskuze o takzvané korespondenční volbě pro Čechy pobývající v zahraničí se vláda Petra Fialy pustila také do změn ve volbě prezidenta. Pětikoalice chce, aby v budoucnu mohli poslanci a senátoři mít možnost podpořit jen jednoho jediného kandidáta, získávání hlasů zákonodárců by se tak notně ztížilo. Petice by se navíc měly nově podepisovat i online. Do značné míry jde o reakci na nepořádek, který nastal v poslední předvolební kampani.

 6. Blá blá blá blá. Asi tolik k obsahu vašeho anonymního příspěvku. Jako nějaká internetová nicka těžko můžete mluvit za kohokoli víc než sebe. Tím pádem jakékoli vaše hodnocení čehokoli má relevanci rozvařené nudle v odpadkovém koši.

  1. „Zbabělé osobní útoky, kterými se snažíte maskovat neschopnost smysluplné reakce_,_ sice pobaví _n_a _v_áš účet, ale nic nového nepřináš_ej_í.“

   Tak určitě.

 7. 🇵🇱🇺🇦Starosta ukrajinského Lvovu Andrij Sadovyj nazval polské farmáře, kteří vysypali ukrajinské obilí z kamionů, „proruskými provokatéry“.

  Dříve Rafał Mekler, aktivista koalice Konfederacja (Konfederace svobody a nezávislosti), jeden z organizátorů protestů polských farmářů, uvedl, že demonstranti sypali obilí z ukrajinských kamionů na hraničním přechodu Dorohusk.

  Polsko je šokováno objemem obilí z Ukrajiny, zatímco místní farmáři mají potíže, uvedl náměstek vedoucího ministerstva zemědělství Michał Kołodziejczak.

  Uvedl, že ukrajinská pšenice dovezená v loňském roce stála 51 zlotých (asi 298 Kč) za tunu, což je 20krát pod hranicí ziskovosti pro pěstování v Polsku.

 8. Selský rozum říká, že traktorem v Praze se politika v demokracii moc změnit nedá.

  Green deal přišel z Bruselu, tak ho z Bruselu musíme i zrušit.
  Za pár měsíců jsou eurovolby, máme šanci dost zásadně otočit kormidlem, když do EP nepustíme piráty, TOP09 a další progresivistů z 5k.
  Ale musí nás být hodně, víc než 1000 traktoristů v Praze.

   1. Záleží na tom, co si pod tím pojmem kdo představuje.
    Podle mého pohledu je demokracie politický systém, kde se u vlády střídají různé strany podle vůle voličů. Zjednodušeně řečeno.

    1. Pokud se na naši „demokracii“ podíváte střízlivě, zjistíte že máme stejnou svobodu volby, jako vybírat mezi zelenou Fábií, bílou Fábií, červenou Fábií anebo stříbrnou Fábií. Některá je na benzín, jiná diesel. Některá má dokonce tažné a další má hliníková kola. Ó, jaká rozmanitost???

     Pokud Vám tahle svoboda volby postačuje, pak chápu, že jste spokojen.

       1. Proč tak zhurta, Josef?
        Vždyť on má vlastně pravdu.
        Bohužel ne celou.
        Protože ty volby, to je pro všechna ta auta úkol dopravit v přesně stanoveném čase /ještě pořád dva dny?/z bodu A do bodu B největší počet lidí nebo tonáž nákladu.

        Hle – úkaz.
        Má i nemá pravdu.
        A pak že dialektika je překonaná.
        L.

 9. Cit.: „(Zemědělci)… Mají požadavky a není jejich práce, aby vymýšleli, jak je realizovat.“

  Tomu moc nerozumím. Jakože jakákoliv skupina (od fotbalistů až po učitele) mohou také mít požadavky na vládu, že chtějí stejné platy jako v FC Barcelona či ve Švýcarsku a ať to vláda zařídí? Zakázat dotace Němcům nebo Polákům má jako česká vláda? Zavést cla na dovozy potravin má jako česká vláda? Takže zbývá jedině zvýšit dotace českým zemědělcům (asi krouhnot dotace těm eko, mini zemědělcům a doplatit od daňových poplatníků). Potom začnou křičet a vyhrožovat ostatní skupiny obyvatel. Důchodci ale nemají jaksi čím vyhrožovat.

  1. Eta:
   Kterého naboba to citujete? Vždycky jsem si myslela, že když mám nějaký požadavek, je na mně, abych vymyslela, jak ho realizovat.

   1. To se dost pletete. Sama velka Ursula pravila, ze oni urci, co maji automobilky vyrabet, jak to automobilky provedou je uz jejich vec, protoze tomu rozumeji.

  2. Vláda jsou zaměstnanci 10 mil občanů. Jejich povinností je plnit zadání svých zaměstnavatelů. Pokud to nezvládnou, nebo učiní něco proti požadavkům zaměstnavatelů, je to na hodinového padáka.

   1. 1) Na lékařské pohotovosti chtějí zvýšit poplatek až na 2 tisíce aby odfiltrovali některé klienty. To vláda dokáže levou zadní, stačí vyhláška. Jenže pacienti to zase nechtějí, prý i 500 Kč již je moc.

    2) Ředitelé škol prý mají málo peněz, tak chtějí přidat.

    3) Pivo je v hospodě drahé, i cigarety. Proč se likviduje hospodská kultura a zároveň brutálně dotují divadla či filharmonie? Každá skupina chce to výhodné pro sebe – vládo zařiď.

    Toto vše by mohla řešit referenda – tomu přidat, tomu ubrat či úplně zrušit. Klidně elektronicky pomocí ID či bankovního účtu.

    1. Když si pohotovost, resp. urgent, pletou lidi s obvoďákem? Choděj tam i s klíšťatama (to mohu ze své zkušenosti potvrdit, takhle nás votravovala jedna mladá blbá dokonce na psychiatrii – ne pacientka, dostavila se do lůžkového zařízení z ulice). Klíště jsem jí teda vyndala, neměla jsem energii se dohadovat. A nebylo to na místě, kam by si nedosáhla, ani nebylo zakouslý diamantovým chrupem.

     Ono totiž mnoho lidí zaměňuje službu za slouhovství. Ano, my zdravotníci sloužíme lidem. Ale neposluhujeme jim, nebo bychom neměli. Já se kolegům z nemocnic (a ze záchranek, tam je to taky) vůbec, ale vůbec nedivím.

  3. Na vas me bavi jedna vec. Jak neco chteji velke firmy, nema smysl jim odporovat. Jak neco chce nekdo jiny, najednou nic nejde.

   Co toho Premysla, uz jste si dostudoval?

   1. Tak velké firmy mají většinu problémů ošetřených smluvně a jsou velké, protože se v tomto prostředí dokáží pohybovat. Malé firmy jsou malé, protože to nezvládají.
    A pokud to zúžíme jen na prodejny, tak pokud stát zastropuje nějak ceny potravin (byť jen těch základních), ty malé jaksi zkrachují.

    1. Velké firmy jsou velké protože umí lépe krást. Pokud to zúžíme na prodejny, je to naprosto stejné jako u velkých firem.
     PS: Za každou velkou společností se skrývá zločin.

     1. Eta je kokot, definitivně potvrzeno.
      Malá pekárna, která může klidně existovat 200m od hypáče, protože peče něco, co hypáč není schopen zajistit – co teda podle Eta nezvládá? Zvětšovat se? Expandovat jinam?
      A proč by to pekárna dělala, když na velikost daného městečka to stačí, víc by tam stejně neprodal – a třeba majitel pekárny, není až tak zběsilý kapitalista a vyděrač státu, jako je Eta. Který nejspíš potřebuje „expandovat“ až do nebe, nebo kamsi do jiného města, kam by to musel draho vozit?
      Dej volovi rozum a rozbije ti plot…

  4. Pokud to současná vláda nedokáže, ať pustí na své místo toho, kdo to umí.

   Vláda byla zvolena námi. To my jsme majitelé fotbalového klubu a máme právo žádat výsledky.

   Máme právo žádat to, co nám slibovali, když jsme si je najímali. A mimo jiné, oni skládali slib, že budou hrát za náš tým a nikoli proti nám. Není naším úkolem, učit je běhat a střílet. Od toho jsme si najali trenéra. A pokud výsledky nejsou a všichni se jen vymlouvají, pak pryč s nimi. Svůj plat a své místo v týmu si nezaslouží.

 10. Už teď je jasné, že nás Brusel pod vedením Pěti -demolice hodil přes palubu. My nikdy nedostaneme stejně dotace jako mají Němci a všechno ani srovnat nejde.
  Jediná SPD chce vyskočit z cirkusu EU, Babiš s tím ale nesouhlasi, proto až budou další volby v ČR, zase vyhraje slepenec zarytý v Bruselské pudeli .

  1. Jedině naše Strana je maják, který nás dovede skrz zrádné útesy k zářné budoucnosti…
   Já jsem tedy přiznaný podporovatel Stačilo!, ale asi bych se nikdy neodvážil napsat, že je to jediná alternativa a všechno kolem je jen zmar a vyhozený hlas. Asi se budu muset s tou agitací polepšit. 🙂

   1. Podle mě už stačilo všechno to „Stačilo“, SPD a další politické parodie na vlastence, co předvedli názorový veletoč ohledně EU a NATO. Protože si ještě pamatuji dobu, kdy výše jmenované subjekty hájily setrvání v těchto nadnárodních institucích a věřily v jejich reformovatelnost.

    Je třeba se vrátit ke kořenům vlastenecké scény a dát důvěru těm, kteří po dlouhá léta a od počátku pevně zastávali neměnný a srozumitelný postoj. Např.: https://narodnidemokracie.cz
    Pokud má vůbec smysl jít k volbám a dát někomu svůj hlas, tak jedině těmto politikům. Lavírovači a korouhvičky si ho nezaslouží.

    1. Kdyby to vlastenecká scéna myslela upřímně, první její úkol by byl sjednocení do jednoho politického subjektu. To se ovšem neděje. Proto nemůže být o upřímnosti žádná řeč. Primárně jde, jako vždy, o prachy, vliv a moc. Vše spořádaně v rámci existujícího politického systému ovládání mas.

     1. Otázkami zůstává, kdo brání sjednocení a proč. Jaké jsou požadavky těch, co by se sjednotili. A že budou. Zcela jistě personální a možná i materiální. Které jsou pro ostatní přijatelné a které nikoli. Které jsou nadnesené jen proto, aby se dalo říci – my se fakt snažili, ale s těma druhejma není domluva.

      Myslet upřímně nestačí.

      1. Až bude někde ve Vašem okolí setkání s lidmi ze Stačilo!, zajděte tam a v diskuzi se zeptejte, proč se teda nespojili do jedné kandidátky. Dostane se Vám odpovědi, že budete možná zírat, čeho jsou někteří „vlastenci“ schopni. Konečná spojovat chtěla a poctivě všechny relevantní subjekty obešla s podanou rukou. Kdo by „jen“ tohoto byl schopen? A čeho se jí za tu ochotu dostalo? To byste se dozvěděl na tom setkání z první ruky. Já se.to dozvěděl také, a proto jsem tak alergický na hloupé řeči o nespojování a ještě hloupější řeči o Konečné, která to hatí.

       1. Konečnou, která chce vytvářet cesty pro africké připrchlíky do EU, a která chce potírat „dezinformace“ ohledně píchání sajrajtů do lidí, tak tuhle Konečnou tedy fakt ne.
        Už si za těch deset let v eurokrmníku nahrabala dost.

        1. Tak už je to 10 let. Tak už není pravda co jste tu konkrétně vy psal, že potřebuje ještě jedno volební období strávit v europarlamentu aby brala důchod? Lžete teď nebo jste lhal asi před 14 dny? Nebo že byste lhal pokaždé když jde o Konečnou? Asi ano, jste, co se týká Konečné, pohádkář. Z nenávisti?

         1. Toto mi přije přesně co dělají libtardi a co je úplně špatně, pokud chceme něco v našem státě opravovat.

    2. Charon

     No vidíte, Charone. Ani tady se neshodneme na ničem. Je to na prd, zase nás převálcuje slepenec z pro-Brusele.

     Je ta Národní demokracie vůbec něčeho schopna? Dokáže vytvořit byť jednoprocentní slepenec??? Není!!! To už je lepší ta SPD.

     1. Možná je SPD lepší v tom, že dokáže urvat více hlasů, protože může dát nesrovnatelně víc prostředků na kampaň (=reklamu). Důvod? Samozřejmě bohatí sponzoři, alias kmotři (Hrdlička, Fiala & spol.).
      To by ale pro národoveckého voliče nemělo být směrodatné. Alespoň ne na 1. místě.
      SPD se zatím dokázala spojit (či spíše absorbovat) s upadající Trikolórou. Jelikož trikolóra je taková vlastenečtější ODS (což je koneckonců SPD taky), je toto spojení logické a v podstatě jediné možné.
      Na rozdíl od výše uvedeného, Aliance za nezávislost ČR už alespoň dokázala sdružit vícero pol. subjektů, které (konečně!) pochopily, že jedině tudy vede cesta.
      https://narodnidemokracie.cz/spojujeme-sily-narodni-demokracie-jde-do-eurovoleb-spolu-se-7-dalsimi-stranami-pod-nazvem-aliance-za-nezavislost-cr/

      1. Dovolil bych si poznamenat, že ke vzteku dosti lidí odsud SPD dala na kandidátku do EUlamentu Petra Macha, zakladatele Svobodných. Takže drobné pokroky jsou.

       Samozřejmě, třeba časem, si se mnou jako s voličem může SPD vytřít pozadí a otočit směr. Jako jsem to měl s Kalouskem, který se tvářil jako zarytý prorodinný politik a konzervativec, jeho KDU-ČSL jako jeden muž hlasovala PROTI pederast partnerství, dnes křičí na druhé něco o „homofobech.“ A jestli NSDAP09 je konzervativní strana, tak KSČ je stranou velkokapitálu a NATO.

       1. Já jsem kdysi P.Macha do EU-žvanírny volil. Myslel jsem, že to bude takový Nigel Farage v českém vydání. Pak to Mach v půlce mandátu zabalil, což mě tedy zklamal. Podruhé už stejnou chybu neudělám.

     2. Nemusíme se shodnout. Neměli bychom se hádat, neměli bychom dehonestovat preference jiných a hlavně bychom neměli volit tak, aby nám hlasy propadly.

    3. Koho budete volit do EP??

     Uznávám, že ani já nenacházím na naší politické scéně subjekt, který by odpovídal 100% mým názorům. A důležité je, aby byl reálný (!) předpoklad, že překročí 5%.

     Nicméně volit BUDU.

     1. Volit kohokoli, jen ne kandidáty současné 5 k. Kohokoli, kdo má naději se do EP dostat a není eurohujer.
      Letos se do EP dostane těch euroskeptiků i z jiných zemí hodně. A v tom je naděje, že se různé euronesmysly shodí ze stolu.

     2. Budu volit kolegu Davida, to vím jistě. Toho jsem vykroužkovala už minule. A o druhém křížkovanci se podle nabídky rozhodnu. Macha ale nikdy.

    4. koryta
     hm.
     zatímco fiala a jeho gang pěti do toho šli z upřímný lásky …
     k páníčkovi
     proti tomu někdo, kdo chce jenom koryto (jak vy nade vší pochybnost víte … prozradíte mi čísla do příští sportky?) je hotovej anděl.

 11. Můj děda byl normální sedlák na Valašsku. Takový předobraz dědy Komárka z filmu ,,Na samotě u lesa“. Ale měl heslo které by se klidně hodilo na transparenty v pondělí : ,,PŮDA JE JEDINÝ VÝROBNÍ PROSTŘEDEK, KTERÝ SE POUŽÍVÁNÍM ZLEPŠUJE“.

   1. Na idnes je článek o jakési brněnské „studentce“, která napsala jakousi práci, kde pléduje pro zakládání hřbitovů jako lidských kompostáren, že prý je to ekologické.

    1. V Číně běžná praxe (nevím, zda ještě) pohřbívat zesnulé do rýžových polí.

     Ovšem Čína je zcela jiná kultura.

     U téhle myslitelky to bude spíš důsledek zeleného zatmění mozku.

  1. Blahopreji Vam Vidlaku, uz jste videt, uz jste v prvni lize 😉
   Dukazem budiz clanek onoho vyfetla, co ma misto mozku z THC kostku.

  2. Já se vám divím, že ten sračkomet Šafrforum24 vůbec čtete. Nic rozumného tam nenajdete a jen jim zvyšujete čtenost.

   1. „Znám-li nepřítele a znám-li sebe sama, zvítězím, ni pohroma jediná mi hrozit nemůže. Znám-li síly Nebes a Země, vítězství mé bude úplné.“
    Sun Tzu

 12. Co se děje? PIN mě mate?
  Otevři se, bankomate!
  To jen banka lidstvo řídí
  zrovna zapíchla se přídí
  a uvízla na mělčině.
  Nebo – že by? Něco v Číně?

 13. Do polí traktory vjet nemohou, protože vypadají jako mokřady. Bude to ještě nějaké týdny trvat. Proto parkování traktorů v pražských ulicích považuji za dobrý nápad. Omezená dostupnost některého zboží a služeb může být pro mnohé „zpovykané Pražáky“ zajímavá zkušenost. Chce to ale, aby to nebyla jen „jednodenní jízda alegorických vozů“, ale aspoň několika denní (spíš týdenní) akce, aby k té nedostupnosti a z ní vyplývajícího poznání a poučení, vůbec mohlo dojít. A samozřejmě je potřeba, aby to podporovali další lidé, aby se občanská neposlušnost šířila jako lavina, pak může něčeho dosáhnout. Ale už bylo dosaženo aspoň toho, že se o tom ví, mluví a že už se mnozí odkopali.

  1. Pražáci přežijí na chatách. V pátek 16. (spíše ve čtvrtek 15.) odjedou ze své metropole a v pondělí zahájí houmofis ze Šumavy, Sázavy a špindlu. A nechť to trvá věčně! Nakoupí levně v německu a co jim bude chybět?

    1. Právě proto jsem psal, že to byla pitomost, zveřejňovat to s takovým předstihem a na všech sociálních sítích.
     Naprostá většina těch parazitů bude mít homeoffice, nebo volno. Bude se řvát do prázdných baráků.
     Mělo se to domluvit max. pár dní dopředu, aby se nestihli připravit.
     Tohle je nahovno, ačkoli uznávám, že lepší, nežli vůbec nic.
     Pokud nějaký hovnocuc nahodí novou fasádu na strakovku, bude to dobré.
     Obávám se ale, že tolik odvahy žádný český vidlák nemá.
     S frantíky se srovnávat nemůžeme.
     Tady jsou schopni tvrdě zakročit fízlové, kteří jsou tu od toho, aby pomáhali a chránili baráky vládě, nikoli pro lidi. O ty jde až v poslední řadě, jsou dobří leda na výběr výpalného.

 14. rang nach Osten kyne v Říši
  touha růstu jenom čiší;
  Gott mit uns! Gott mit uns!
  Zrušený je okres, KÚNZ.

  Drang nach Osten kyne v Říši
  posselt, olaf to má v šíši;
  jdou sem kousek po krůčku,
  už nás vedou za ručku.

  Smrdí jejich sekrety;
  Benešovy dekrety
  budou jejich harmasan.
  Pražák už je rozjásán.

 15. Selský rozum nemá sílu,
  přivede tě ke koncilu.

  Selský rozum vidí ztrátu,
  stačí vzpomenout na tátu
  kde udělal velkou chybu
  když políčil na velrybu.

  Sedlák v poli řídí koně
  nehledí na vor v zakoně.
  Ten má sílu převést ztrátu
  na stát, z vůle korporátu.

  Selka doma peče chleba
  hosta občas ještě vstřebá.
  Když moc lidí přijde za ní,
  setkají se s lítou saní.

  Chce to tisíc sedláků
  s kuličkami do praků
  co vystřelí rozum z hlavy
  blbům, kterých jsou teď davy.

  1. Už delší dobu ho z těchto důvodu nesleduji. Jak píšete, poplive všechny kolem, k tomu přidá svou mantru o „sluzích globálních lichvářů“, na každý nesouhlas reaguje arogantně, ale rozumné řešení nenabídne. Ohledně vojenství se pořád poslouchat dá (Casus belli), ale jak zabrousí do české politiky, tak to vypínám. On je jediný spravedlivý a všichni ostatní jsou „slouhové globálních lichvářů“…

   1. Morybundus:
    Slouzích. On říká slouhové, jakože je to víc dehonestační. Taky jsem ho kvůli tomu přestala poslouchat – z odborníka se zajímavými pohledy se stala plivající kobra.

    1. No ale má pravdu.
     Víte například jak vysokým úrokovým, spolu s daňovým, zatížením je tvořena cena vody (pokud ji na trh dodává soukromý subjekt) ?

  2. A má smysl k volbám chodit? Vzhledem k tomu, jak se „opozice“ roztříštila? Více k tomu ve výborném krátkém videu Bobošíková. A to ještě ani nezmínila další pidistraničky jako Volného atd.

   Nalijme si čistého vína – jsme před jasnou prohrou: opozice (ani ta mimoparlamentní) se nespojila do jednoho dvou velkých bloků + jsou připraveny korespondenční volby se snadným získáním občanství ČR a tudíž volebního práva pro skoro kohokoliv v zahraničí. = prohráli jsme; to však neznamená, že bychom neměli bojovat a nechodit k volbám – ale když se nad tím více zamyslím, tak smysl to opravdu nemá sorry 🙂

   https://www.youtube.com/watch?v=D7a2jbpwi8o

   1. Ještě bych neházel flintu do žita. Právě ty volby vidím jako řešení. Pokud půjdeme všichni k volbám a dáme těm, kteří se spojovat nechtějí, jasně najevo, že se nám to nelíbí, tak do těch dalších snad dostanou rozum.

   2. Osud české kotliny se mi jeví na několik desítek let zpečetěn proradností zvolených elit, chamtivostí a komplexy vyplývajících z archetypů národa. (Jan Campbell)

    1. Vymahatelnost plnění volebních slibů a pak tam můžete poslat i prodavače párků a výsledek bude předvídatelnější a lepší.
     Pokud se pořád bude spoléhat na „slovo, které platí“, pokud obrat o 180° po navolení do vlády bude milým nedorozuměním, není nám pomoci. Buďto bojuješ za to, s čím ses tam dostal, nebo jsi skončil a jsi vyměněn. nemáš mandát.

  3. Jasl

   Říká to tam, je proti všem stranám. Mluví o změně systému. Tak co chcete, ať vám někoho doporučuje?

   Jsou lidi, co jsou sami za sebe.

   Vidlák tu půlrok vychvaloval Rajchla, aby pak zjistil, že je to podvodník a ty sympatický lidi vyházel z týmu. Libtardi to měli stejně s volbou prezidenta. Jen ti slušní udělali práci, tak je Kolář vyhází. – Pamatujete si, jak byl Vidlák u Zemana. Místo aby se ho ptal na soukromé exekutory, prodej bank do ciziny, otočku vůči Rusku, Lipavského, špatnou kádrovou politiku v ČSSD, účast ma pochodu SSM v 89 atd. Místo toho se chlubil podpisem v knize, jak malej chlapeček, co potkal svoji sportovní či hudební hvězdu.

   Koller se snaží o osvětu, podobně jako Hampl, jen na o fous lepší úrovni, ale jsou to pořád nějací venkovští strejdové, kde Hampl loví mezi pokoutníma intelektuálama.

   Když si myslej, že to k něčemu bude…

    1. Tymákovan

     Ona to je prezidentská práce, posuzovat vhodnost kandidátů na funkci a odmítat ty neschopné. Jinak by se prezidenta ani nikdo na nic nemusel ptát.

     U jinejch asi taky věděl, že jsou hloupí, ale Lipavský nemá ani vzdělání. Tam bylo, na co ukázat.

     Mě by zajímalo, proč Zeman změnil názor. Po tom, co Lipavský už předvedl, tak Zemanův původní názor byl správný a změna názoru byla selháním.

     Nevím, o jakou závist jde. Ani jeden nemá nic, co bych chtěl.

     1. Podle mého názor nezměnil, nikdy neřekl, že by bc. Lipánek na tu finkci stačil. Pouze jej jmenoval. Buď jej vydírali, včetně hrozby žalobou, nebo to byl nějaký obchod.

     2. Vidíte přes tunu (Z)emanového másla jeho názor. Pozoruhodné

      Za normálních podmínek by se mu dokázaly všechny defraudace a zpronevěření moci a seděl by né v důchodu, ale v kriminále mezi platiči.

   1. V Čechách buntoval skoro vždy sedlák. ten, co s pány vlezl na led. Nebo tam byl vtažen.
    Těším se, až se národní scény chytně nějaký intelektuál a politik. Potud je to asi klasika žánru.
    Takže, díky za všechny ty vidláky, s malým V úmyslně. Prostě za ty pokoutní intelektuály, protože jiní nejsou. Zatím. Oni se jistě ti velcí objeví, až se budou otáčet kabáty. Ale to je začátek kritický moment pro zachování směru.
    Jsem přesvědčen, že všechno to pinožení bylo a je nutné jako vývoj, tříbení. A dříve nebo později se to vykrystalizuje. Možná budou noví vůdcové. Kteří by ovšem nemohli přijít bez těch vidláků.
    Česká buržoazie zachovává opatrný odstup a své peníze si „chce užít“. Podporu nevidno. Střední třída a plebs, který se za ni také považuje (nadšení volici kůlovní 5k) si myslí, že nebude tak zle a nechtějí si zadat s dezoláty. Nálepkování a sebestřednost zafungovaly. Změna možná nastane, až bahno dostoupá i k jejich domkům na kuřích nožkách a v satelitech. Což bude už dost pozdě. Pro všechny.
    Jeden topik se neuvádí: že všichni tito, nebo skoro všichni tito, už moc nezbohatnou a v novém Odvážném světě Švába je pro ně stejný kotec. Že, nyní je to max. o udržení majetku nebo o rozumné ztrátě. A to je možné pouze s alternativou, ne majnstrýmem. Majetky rozhodnou. V Novém Odvážném Světě nebudou ani oni nic vlastnit, zato dostanou příkazem být sťastní. Komunikuje se toto?

    1. Majkl

     Víte, to je právě ono.

     Oni jsou i jiní než pokoutní intelektuálové.

     Sem tam ti odborníci jsou i k zaslechnutí, ale nechce se jim se hádat bez konce ani s mainstreamem, ani s alternativou. K čemu je být vlastenec a myslet to dobře, když ostatní vlastenci stejně ani neporozumí a ještě na vás budou útočit.

     Teď myslím, lidi, co jim je padesát, šedesát, mají skutečný vzdělání, dělali celej život v nějakém oboru, znají ho jak svý boty a vědí, že se mohou dohadovat s každým a k ničemu to nebude.

     Třeba chlap ze zemědělství. Spočítá vám, že aby vaše zemědělství mělo ekonomicky smysl, musíte to dělat ve velkém. Vždycky. Pak jsou náklady na jednotku nízké a lidé si to mohou dovolit. Krátké, jasné, výstižné.

     Jen to odporuje Vidlákovu propagování samozásobení přes záhumenkáře. To je dobrý jen pro určitej segment, jde to pro ty, co jsou na tom jako Vidlák nebo mají prachy si od něj kupovat drahý jídlo. Na úrovni národa to nic neřeší. Jenže Vidlák dělá politiku, je populární, budou za ním jeho fandové, co všechno berou jako match, kde musíš bejt v jednom nebo druhým týmu a budou bojovat za svého kapitána. Na pochopení problematiky nemají vzdělání ani náladu a budou odborníkovi dělat ze života peklo.

     Samozřejmě, ze strany mainstreamu to samý, bojovníci proti prdění krav, omezování CO2, nuceného úhoru, poslouchání všech rozkazů EU taky budou bojovat.

     Tak to dotyčnej řekne tak akorát na univerzitě svejm studentům, kolegům a pár osobním známejm. Ti mají vdělání na to, aby to pochopili. Maximálně to řekne na přímou otázku v TV, ale nebude se o tom dohadovat. Je na každém, ať to pochopí nebo ať si mele svoji.

     Je to v různejch oborech. Vlastně asi v každým. Ekonomika, energetika, průmysl, klima, finance, historie, vojenství, AI atd.

     Někdo chce doopravdy udělat něco pro vlast? Učte se.

     Komu za to vlast stojí?

     1. Učím se, teď znovu doháním trochu nedohnatelné dluhy mládí – radiotechniku. Plus historii a kulturu Východu. Výborné.
      Děti se snažím vychovávat. Pracuji a daně mi strhávají. Za ně mi do dětí ve škole hučí Lída líže Lízu. K volbám pravidelně. Vykládám tu své pohledy s tím, že pokud mě odsud nevyrazí, třeba to k něčemu bude a něco z toho se vezme. Ano, většina na to kašle a veze se. Vidím to kolem. Ale nedělat nic, …… . Pamatuji si svět jako hezké místo pro dětství bez Líz a klimatických nouzí a nedůvěry jednoho k druhému. Kam jsme to nechali dojít. Více už ale udělat neumím.

     2. Hm, radiotechniku…
      Všecky knížky Zdeňka Škody už máte? Šraita máte, obě vydání?
      Vřele doporučuju seriál z AR 1972, který psal Alek Myslík, jmenuje se „Začínáme od krystalky“. Má tuším celkem 15 dílů a končí to 6T suprem na dps.

 16. Selským rozumem se tady nic neřídí už dob obsazení českých zemí Kájou Čtvrtníkem Luxembourgským.
  Selský rozum říká, že není vrchnosti zapotřebí obhospodařovat zemědělskou půdu ani chovat hospodářská zvířata. Což jsme pro ně my. Ti odchytávali místní lidi jako zvěř a prodávali je na koňském trhu (Václavák) do otroctví.
  Spousta hlupáků si dodnes myslí, že pražské Staré Město postavil Kája čtvrtník, ale postavili ho otroci.
  Když bylo otroků málo dovezli si Němce a nechali je natajtrdlíkovat do pohraničí.

  “ Selský rozum říká, že každý hospodář hospodaří proto, aby vydělal, „..
  No a v tom je to, že nechápete proč.

  A zase se šermuje s daněmi. Ve slušné společnosti jsou daně eufemismem pro výpalné.
  Idiotizmem je zdaňovat cizáky, kteří tady nemají co dělat a svádět nedoplatky na naše lidi.
  Rovněž nedoplatek třetí říše za rozbití naší země ve válečných časech. Chcete danit, zdaňte cizácké banky nebo lépe řečeno vytajtrdlíkujte je pryč aby jejich nedoplatky daní tady nemuseli do smrti doplácet naši lidi.

   1. Nemyslel jsem si nic pěkného už v dobách, kdy objížděl Klaus zemi a říkal, že si máme utáhnout utažené opasky. Probuzení mně potkalo někdy kolem roku 2008.

  1. Co je to za blábol? Obchod s otroky se v Čechách provozoval v 10.století za knížete Boleslava a ne ve století 14.
   A Karel IV. Staré Město pražské fakt nepostavil.

   1. Obchod s otroky se provozuje dodnes. Jen se tomu říká úřad práce a zaměstnanecké pohovory.
    A možná se nejmenoval Boleslav.

 17. Často bývám z Vidlákovývch článků smutný, leč dnes je změna a to tak že velká. Rozveselilo mne:

  Zemědělci nejdou vládě radit, jak má dělat politiku. Mají požadavky a není jejich práce, aby vymýšleli, jak je realizovat.

  Takhle napřímo prozradit svoji bezradnost. Boží prostoto!!!

  1. Svoji prostotu jsi projevil leda ty, příště se raději zeptej než se ztrapníš. Například oni chtějí narovnat konkurenční prostředí. Zda to bude srovnáním dotací nebo jejich zrušením je jim jedno.

   1. Chápu vás, je toho na vás moc. Onen grýňák je evropská agenda, ke které jsme se jen poslušně přidali. Je však možné, že vláda vezme šefy protestu a urychleně zajedou do EU a pořádně jim to tam vytmaví, a, nechají na EU Zda to bude srovnáním dotací nebo jejich zrušením

    1. Re: věšák

     Neuvažujete o vyřízení papírů na hlavu? Takový pravidelně valorizovaný ID není k zahození. A dávají ho dokonce i v Moravskoslezském kraji!

      1. Re: věšák

       Já ale píšu o dokladech na vaši chorou mysl. Nikoli o tom, zda někdy někdo někam pojede.

  2. „Takhle napřímo prozradit svoji bezradnost. Boží prostoto!!!“

   A já zase na Vás /na tohle Vaše vyjádření/ replikuju – „Bože, do čeho jsi to duši vdechnul!“
   L.

   PS
   Máte tušení, co to je SARKASMUS?

     1. Re: Lex

      Záleží, jestli má ten bič na řemínku takové kovové kuličky. Kuličkami to bolí, jak sviňa, párkrát jsem s ním dostal a nebylo to nic moc…

      1. Re: Jasl

       Právě proto žebrám za milosrdný přístup. Devítiocasá kočka byla na vzpurné námořníky a podobné týpky.

   1. Takže na Věšáka nadávek dosti, ale argument žádný. Fotbalisté Sigmy, po prohře v Liberci, vidí chybu v tom, že nejsou placeni jako v FC Barcelona. Vládo zařiď to, je nám jedno jak.

  3. njn , ale vláda za to bere ofiko nemalé peníze, a jaké výhody bokem to se nedozvíme. Jistě za to jsou i vysocí odboráři a ta sešlost prezidentů kde čeho placeni zu našich daní. Takže tady je problém – vyřešte – je správné řešení. Akorát ti co se na ta místa dostali na to bohužel nemají. Ale je dobré nastavovat zrcadlo. Aby věděkli, že lidi nejsou slepí a hloupí. Coý ostatně je i historicky známé.

 18. Traktory vyjíždí na Prahu
  Konečně dostaly odvahu
  Teď zahvízdají housle dní
  ( byť zase budem poslední)

  Co však udělat s Pražáky?
  Snad začít chystat mražáky?
  Nebo si také zaslouží
  Ten svůj sen – jak tam za louží?

  Jejich sen není naším snem
  O tom snad rozpor nehlesnem
  Leč uznáme že mají zájem…
  Hlavně jak zaplatit nájem

  1. Co dělat s Pražáky?
   Jak začít s bojem?
   Odstřihnout od šťávy,
   zavozit hnojem.

   Zapálit parlament
   rozbořit hrad
   nebudou parchanti
   více nás srát

   Tak jako Frantíci
   tak jako Briti
   buďto je pobijem
   nebo jsme v řiti

 19. Pro všechny případy si chystejme náhradní destinaci mimo Evropu:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/2040-Brusel-vymyslel-jak-budete-zit-Pokud-tedy-750546
  Rok 2040 je sice dost daleko a mnozí z nás se ho možná nedožijí, ale v takovém světě možná budou živí závidět mrtvým.
  Čtvrtá říše má ve zvyku dosahovat cílů salámovou metodou, je možné, že již v roce 2030 tady nebude k žití. „Zachraň se, kdo můžeš“ brzy může být novým heslem dne.

  1. Dobrý den pane Alefe, já teď čtu 1984 a už taky vím, co nás čeká.
   Díval jsem se pro zajímavost na komentáře na tuto knihu na Databázi knih a udivily mě reakce některých čtenářů ve stylu.“to byl hnusný komunismus, buďme rádi, že žijeme teď“.
   Někdo prostě vůbec nic nepochopí.

   1. Jo jo, taky se vždycky kysele pousměju, když někde slyším, že 1984 je „obrazem totalitní komunistické společnosti“. Tak to jistě socialista Orwell zamýšlel… Ona to je sonda do totalitní společnosti, ovšem stejně tak dobře to může být totalita kapitalistická nebo náboženská. V tom tkví nadčasovost tohoto díla. V tom, že ukazuje společné prvky totalit. To jen naši Hujeři to hned překřtili na Bibli antikomunismu, protože se tam vyskytuje slovo Strana…

  2. To je moc divný text.
   Vždyť do několika let bude , nejen dle bratra Řehky, jaderná válka s Ruskem.
   To se jako vůbec nepromítne do plnění 1. a 2. pětiletky Zelenohnědé EU ?
   To je podezřelé. Někdo nám lže.

   1. Všechno bude v pořádku, to se globální oteplování vyřeší globální nukleární zimou a bude počasíčko tak akorát. Pozůstalí mutanti pak budou rádi i za párek z nějakého Tatrgelu Dr. Blívajze (Copyright: Kulhánek J.)

  3. Pane Alef Nula.
   Proč se stěhovat z tak krasné země,co vystěhovat několik stovek osob do Izraele.
   Pračlověk co vyšel z jeskyně,tak se živil i přírodními potravinami a tak je to i dnes a toho se nemůžeme vzdát.
   Jen bych připomněl,čím víc chemie,tím víc nemocí.

  4. Z toho tezkou hlavu nemam. Zamlada me ucili, ze az budu dospely, tak bude chleba zadarmo, protoze uz penize nebudou treba.
   A taky bude ta fuze.

   Hitler budoval svou tisiciletou risi, bolsevik byl na vecne casy a i ten Obama si planoval „americke stoleti“.

   Tu legraci maji jna svedomi nejaci papalasi, kteri ziji ve svych bublinach a fantaziruji. Jsou mezi nimi i Cesi, takovy Pexa je moc pekny pionyr.
   Nikde jsem se tam nedocetl o zvysene vyrobe tezkych zbrani a hlavne munice, jak to planuje jina parta eutopapalasu.
   To budou taky delat eko?
   Bez uhli, koksu? To budou panecku hute a slevarny.

   Velky bratr za oceanem na v planu Stredni Evropu ukainizovat, aby bylo dost masa na Rusa, ale europapalasi to mozna rozeserou podstatne drive.
   Nicmene v Cechach to nezacne, to uz je snad vsem jasne.

  5. Mi blízká mladá osoba, budoucí učitelský stav.
   K volbám nechodí zásadně. Politika je špína a ona osoba se jí nezabývá. Říkám, nevolit, to je jako volit to, co je, ještě vývoji pomáhat, protože parazit potřebuje pasivitu a aktivitu jen v míře nutné pro udržení (zdání) lidí ve hře, v udržení důvěry, že to oni můžou kdykoliv změnit (a jsme zpět u důležitosti iluze možné změny).
   Na otázku, jestli mu nevadí, že tu nebude k žití bylo odpovědí hlasité prohlášení, že co, no tak se odstěhuje. Kam? To neví.

   1. Bez partnera, alebo uz aj s nim, ale bez deti a so zdravymi rodicmi, ma k dispozicii cely svet … proste vyleti, a niekde zakotvi, nemusi dopredu vediet kde … pruser je to pre tych, co uz zakotveni su, a stahovat cely ansambl s detmi a babickami ponekud … nejde

 20. nutelier muze predstirat ze je pripraven couvnout, ale zaroven nebude vahat nasadit na silnicich policejni hrdlorezy aby sikanovali zemedelske ridice na ceste ku praze, tak drzim palce at si s tim ridici pripadne poradi.

  1. Většina policajtů jsou normální lidi, také musí platit vyšší výpalné (daně).
   V Bruseli šli policajti s demonstrantama, nebo jim alespoň nebránili.
   V Praze to bude podobné.

     1. Re: Tymák

      K ozbrojeným složkám – lhostejno, zda jde o vojsko, polici či jinou silovou složku, se v naprosté většině dávají nalejt dvounožci jednoho a téhož typu.

      Přeložím do češtiny. Je to úplně stejné, jako byste hledal jednoho rovného na srazu hrbáčů.

   1. Re: JzH

    Vy jste OPRAVDU ještě nikdy nenarazil na vylízané pako s brigadýrkou na hlavě?
    Nevím, zda vám závidět, anebo vyjádřit soustrast…

     1. Re: JzH

      V tom případě máte potíž správně rozpoznat, co značí slova „většina“ a „menšina“.

   2. A videl jste, jak se benga chovali u Muzea, při tė demonstraci na Václaváku ? Mám na mysli tu událost, do které se dostal i doc. Ševčík z VŠE.

 21. Znám jen několik „sedláků“, zemědělců.
  Oproti lidem z jiných produktivních sektorů se nemají zas až tak špatně. Zaměstnání je jisté (při pohromě když tak pomůže stát), odměna je předvidatelná (při pohromě když tak pomůže stát), logistika také, nu a když jim takřka celou jednu generaci nevadilo, že jsou příliš odvislí od toho, co chtějí supermarkety apod., anebo nebyli schopni s tím něco udělat – při pomoci nějaké společné platformy….tak proč je stavět na nějaký piedestal a solidarizovat s nimi ?
  Samozřejmě že na protesty mají právo, to jim nikdo nebere.
  Ale ať nedělají z lidí, zejména z těch starších, hlupáky….o rukojmích ani nemluvě. A ať nevyhrožují, to by bylo trapné.

  1. Jasně, to víš, že jo. A že se tak neživíš taky, rozumbrado. Znám pár bezdomovců, ti se určitě nemají špatně. Daně neplatí, nemusí řešit bydlení, dávky dostanou, kdykoli si řeknou… No asi stejnou hodnotu má tvůj blábol.

  2. „Ale ať nedělají z lidí, zejména z těch starších, hlupáky….“ – hlupáka tu ze sebe děláš leda ty sám. Ostatní moc dobře chápou o co zemědělcům jde a jak to dopadá na nás.

  3. Pretoze zradlo nerastie na pulte supermarketu, ale u toho zemedelca … ako dlho vydrzite bez jedla? 12 hodin? 24? A potom co? vytlacite si stejka na 3D tiskarne?

 22. Je zjevné, že momentálně je pro české občany žádoucí obnovovat kacířství, protože jiný přístup k loutkovládě už téměř nefunguje. „Zdravý (selský) rozum se nedá podchytit statisticky. Vrcholem veškerého kacířství je zdravý rozum“ (to nám z minulosti vzkazuje znalec a klasik George Orwell).

 23. Nádherný program.

  Vláda Fialového hnusu slouží Globalistickému parazitu. Ten své perverze provozuje, kde jen může:
  Pokud zastánci 🕎Agendy 2030 ve jménu ekologie omezují rodinné farmy v Nizozemsku, čeho chtějí skutečně dosáhnout? Existují pouze dva scénáře.
  -Buď je snahou přesun produkce jinam. Pak ale rozhodně nemůže jít o ekologii, protože jen těžko najdete zemi, kde je produkce ekologičtější než v Nizozemsku a navíc musíte připočítat ekologickou zátěž dovozu potravin odjinud, jako jsou pohonné hmoty, energie nutná k mražení atd.

  -Nebo je snahou snížení produkce jako takové.
  Tzn. buď je cílem redukce populace, nebo odnaučení Evropanů jíst maso skrz jeho vysoké ceny.

  Tímto se ale dostáváme k otázce, kde vlastně aktivisté vidí budoucnost zemědělství. Odpověď zní, že v chovu hmyzu. 🕎Evropská komise oficiálně prohlásila moučné červy za potravinu a už stihla schválit tři další druhy hmyzu pro lidskou spotřebu a mnoho dalších druhů čeká na schválení.

  1. B je správně. Akorát to spousta lidí ještě nechápe. Jejich mozky to odmítají – tohle by nám přece neudělali!

   1. C je správně.
    Mají plán. Potřebují odčerpávat peníze od střední třídy. Přes ceny potravin, přes ceny bydlení, energií. A přes daně. Přes celý Green Deal zrušit tuto třídu.

  2. Re: Gój

   Podle soudruhů z Bruslogradu jste zcela hloupý dvounožec, protože oni počítají CO2 jen v Holandsku a VŠICHNI přece dobře vědí, že Holandsko je tak malé, že KAŽDÁ rozjetá loď, anebo KAŽDÝ rozjetý kamion tuto zemičku přeplachtí na neutrál s motorem klepajícím na volnoběh.

 24. Myslím, že selský rozum nebude v Praze pochopen. Ledaže jej do pražských hlav vtlučete vhodným nástrojem.

  1. Jak protest zemědělců dopadne?
   Jak tak čtu i.Děs https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-skolstvi-mikulas-bek-rozpocet-odbory-stavka-marketa-seidlova.A240208_164604_domaci_zof
   nastoupí čarodějnice z roje Markéty Seidlové, vyženou sedláky ze „Stověžaté“ a zaujmou jejich místo – cituji –
   „Podle místopředsedkyně školských odborů Markéty Seidlové Bek nedodržel dohodu, nevyloučila další stávku.“
   „Bo pět a více miliard do jejich rozpočtu proti loňsku je málo, vole!“
   L.

  2. Představte si, že se po úspěšném protestu sejde předseda vlády se svým týmem a na druhé straně stolu bude sedět bezejmený spolek Jandejsek, Vidlák s ten třetí. Trošku to připomíná Stalina a jeho hlášku: A kolik má divizí papež.
   První dotaz v roli předsedu vlády, pokud by se zcela náhodou takové jednání uskutečnilo, by bylo: jaký máte mandát. Ať se to líbí nebo ne, partnerem v těchto případech je pouze a jenom vrchní agrárník. Ten má nějaké výkonné pravomoci.
   Krom jiného, revolta je drahá a jelikož není nějak vyfutrovaná, tak po chvíli zajde na prázdné peněženky. Leda, že by to Jandejsek všechno zatáh. Ale to se mi moc nechce věřit.

   1. Re: věšák

    Dotaz: jaký máte mandát k jednání?

    Odpověď: tisíc zaparkovaných traktorů okolo Práglu, ty debile. A za tři dny ještě přibude jeden velký hlad, protože suproše budou mít akorát prázdné regály.

    1. Zase jste mne Targusi potěšil, dnes se mi, debilovi, bude dobře spát. Vidím čtu, že opět vítězí Žižkovo heslo: Na počet nehleďme. Tisíc traktorů a tisíc traktoristů vrásky vrchnosti neudělá. Prostě nejsou ty Stalinovy divize.

     1. Re: věšák

      Až se tak tři dny nedostane půl mio lopat do práce, pokecáme, ano?
      Prozatím se běžte vyčůrat, umyjte si ruce a zuby a chrápat.
      A nezapomeňte si na kinderbetu zvednout ohrádku, ať se nepomlátíte na podlaze, kdybyste měl bujné sny.

   2. Budou mít mandát všech demonstrujících lidí a lidí kteří je podporují.
    Na jednu tankovou divizi se v praxi počítá cca 200 tanků.
    Pokud se protestu zůčastní cca 1000 traktorů je to ekvivalent 5ti divizí.
    ( v r. 2023 měla ČR celkem 82 ks tanků, většina nemodernizovaných, zastaralých, tedy ani ne půl divize)

    1. Re: JzH

     Nikoli, pášete početní chyby.

     Tanková rota ČSLA měl 10 tanků
     Tankový prapor složený ze tří bojových rot (samozřejmě plus talší roty a čety bez tanků) měl 31 tanků (jeden velitelský).
     Tankový pluk měl tři bojové prapory, tedy 93 tanků (tři velitelské)
     Tanková divize měla tři pluky po 93 tancích.

     3 x 93 = 279 a to není rovno dvěma stovkám.

     1. To bude tím, že jsem 2 roky hlídal muničák a ne tanky.
      Takže jsem odkázán na vygooglení:
      Tanková divize: 3 pěší prapory, 48 protitankových kanonů, 34 děl a 324 tanků (teoreticky, prakticky jich bylo asi 200).

      Ale snad se shodneme na tom, že cca 5 traktorových divizí by do Prahy dojet mohlo.

      1. Re: JzH

       Můj ty Tondo kolenatej, kde to gůglíte?
       Proč by měl být u tankové divize pěší pluk složený ze tří pěších praporů? Kromě toho, dnes už žádní pěšáci nejsou, jsou jen motostřelci?
       A proč by měly být v tankové divizi dva dělostřeleké pluky? Dělostřelci se přiřazovali po oddílech (praporech) k motostřeleckým plukům, stejně tak tankové jednotky.
       Jakékoli početně významnější soustředění těžké techniky bylo považováno za velice lákavý cíl pro nepřátelskou palbu.

     2. Malá oprava. Tanková divize měla tři tankové pluky a jeden pluk motostřelecký, který sestával ze tří motostřeleckých a jednoho tankového praporu. Ten bych prosil ještě připočítat 🙂

      1. Re: Přemysl

       Rozhodně nemíním dělat chytrého, ale tankový prapor ke třem motostřeleckým je tabulkově dost špatně.
       Čímž vůbec NEtvrdím, že se taková sestava NEMOHLA objevit.
       Proč to mám chuť rozporovat – totální bordel v logistice, pokud neměl tankový prapor svou vlastní logistickou jednotku, což se mi moc nechce věřit.
       Každopádně ale pouze týlaři od bigošů by tankový prapor navíc neutáhli z hlediska dodávek munice a PHM.

       1. Jestli to nebylo tak, že soudruzi prostě chtěli mít hezké kulaté číslo 300 plus maličkou rezervu a tankový prapor přifařili k bigošům, aby to vypadalo hezky na papíru pro soudruhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *