19 června, 2024

Dobře, že to víme…

Tak jsme se od našeho Blyštivého Péti dozvěděli, že ve čtvrtek pojede spolu s Markem Výborným na Agrární komoru vyjednávat… Byl to asi první tweet od premiéra, pod kterým bylo sto procent hejtů. Měl to tam plné zemědělských plakátů, které zvaly všechny do Prahy na devatenáctého února a pak neuvěřitelnou smršť odsudků všeho druhu.

Traktory v Praze už jsou celospolečenské téma.

Ještě totiž nevyjely a vláda už vyjednává. Jako vždycky se ukazuje, že funguje jen nátlak. Čím větší, tím lepší. Servilita a poslušnost vzbuzují jen aroganci moci. Nikdy a nikde to není jinak. Ale jakmile hrozí průser, najednou to jde. Dovedete si představit, co všechno půjde, až bude Praha zablokovaná a protesty se budou ještě stupňovat? Až se ukáže, že to není jen tisíc traktorů, odbory, profesní svazy, ale i široká veřejnost?

Premiér jede vyjednávat na agrární komoru… jenže, ta to už nemá v rukou. Ta protesty neorganizuje, naopak se od nich distancovala. Jan Doležal nemá od protestujících zemědělců ani ten nejmenší mandát na jakékoliv jednání. Už teď je jasný výstup z tohoto jednání… pustí se nějaké drobné ústupky, vláda bude tvrdit, že o požadavcích zemědělců začne jednat, samozřejmě jen tehdy, když nebudou stávkovat… a budou doufat, že to zemědělce rozdělí.

Naštěstí si zemědělci ještě pamatují, jak s nimi Výborný zacházel, když do sněmovny přinesli svoji petici. Mnozí další přišli s ministrem jednat a on je všechny vyfakoval, nebo jim řekl, že o věci se bude později (za dva měsíce) jednat. Koordinátoři si vyslechli neuvěřitelné příběhy ministerské zvůle a arogance.

Ale díky za ně, Marku Výborný! Podařilo se ti zemědělce vytočit. Teď chystají traktory a plánují trasy, protože přišli jednat a setkali se s tvým zdviženým prostředníčkem. Podařilo se ti něco neuvěřitelného. Znepřátelil sis i ty, kteří ještě před měsícem byli na vaší straně. A teď jste vašim ohlášeným jednáním už dopředu ukázali, že funguje jedině nevybíravý tlak. Tahle zkušenost už zůstane.

Za muže teď budou mluvit činy. Zemědělce ke stávce nepřesvědčil nikdo jiný, než Marek Výborný. Fakt se mu to podařilo. Jeho přezíravost, dlouhodobé odmítání a ještě delší arogance teď vyústily v bytostný odpor. Dva roky se zemědělci snažili mluvit. Dva roky se vás snažili upozorňovat na chybnou politiku. Chodili k vám na jednání, přinesli vám petici, mluvili o svých problémech s každým, kdo byl ochoten naslouchat. Bohužel, ministr zemědělství mezi nimi nebyl. Ani předseda vlády ne. Teď to jedním společným kafíčkem na Agrární komoře fakt nedoženou.

Najednou je premiér ochota sama. Ale až poté, co se zemědělci sdružili vystupňovali tlak. Dobře, že to víme. Ukázali jste nám, že:

 1. Je zapotřebí vydržet. Zatnout zuby, nevzdat protesty, vytvářet spojenectví, když to nejde zprava, zkusit to zleva, když nejde zeď prorazit hlavou, musí na ni alespoň dlouho močit.

2. Je zapotřebí se bouřit. Kdo nekřičí, nic nedostane. I orel nakrmí první to mládě, které nejvíc píská. Maďaři se bouřili a dostali Rakousko Uhersko. Češi byli loajální a nedostali nic.

3. České televizi se nevěří.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

271 thoughts on “Dobře, že to víme…

 1. Ten Švamberk je vážně „borec“. Normální člověk by už v životě po předchozím článku plném hovadin a faktických chyb raději k rozhovoru Carlson – Putin nic nenapsal. Ne tak tento šmok, který se rozhodl opět ztrapnit článkem plným dalších bludů a hlavně čistě ad hominem napadáním bez jediné skutečně faktické připomínky.

  Co je ovšem nejvtipnější, když se šedesátidvouletý stařík, téměř důchodce, který už podle fotky není v nejlepší kondici, a to hlavně duševní (ten pološílený pohled à la Kartous nelze přehlédnout), začne vyjadřovat ke stáří a duševní kondici někoho druhého. Vzhledem k až nepřirozené pohublosti Švamberkově… já bych tedy začal s tím alkoholem brzdit.

  Půlku článku páně Švamberk vyfabuloval na základě toho, že se Putin spletl o jeden rok v dataci záboru Těšínska Poláky. Na této relativní drobnosti, neboť šlo v rozhovoru o celkem dost jiné věci a splést se může v detailu každý (Sášo, Česko fakt není pupkem světa a lídr země, která je dvěstěpatnáckrát větší si fakt nemusí pamatovat každý detail), začíná Sáša fabulovat svůj fantasmagorický ad hominem konstrukt, kterým se snaží shodit vše ostatní, co Putin řekl. A to nepodloženým blábolivým tvrzením, že takových chyb byly v rozhovoru „spousty“, aniž by nějakou další doložil (kromě té, o níž píšu dál). Za vrchol hlouposti pak považuji větu: „Podstatnější je, že Putin se těchto docela banálních chyb dopustil.“ Sášo, je-li něco banalita, jak píšeš, těžko to může být „podstatnější“.

  Jinak se z článku nic dalšího nedozvíme, fakta tedy opravdu ne. Jen že si Putin spletl Zelenského otce s dědou Semjonem. Jistě to je srovnatelný omyl, jako si splést egyptského prezidenta Sísího s mexickým. A to v párminutovém projevu, který mám před sebou celý napsaný na papíře. A Švamberk se dalším věštěním z křišťálové koule o osamělém stárnoucím vůdci ztrácejícím kontakt s veřejností zařadil do místního klubou dálkových pouštních diagnostiků. Sášo, to, že v tom videu vypadalo, že tam nikdo není, fakt neznamená, že je Putin osamělý 🤣 A chápu, když jsi viděl ty ohromné ruské interiéry, malý nečeský člověk si v nich připadá opravdu ztracený a sám.

  Sášo, tohle si dej nad postel a nejlépe uděláš, když si zažádáš o předčasný důchod: „I upínání se ke světu, který známe z minulosti, je jedním z projevů stáří, jež se už není schopno dál vyrovnávat s měnícím se světem.“ Sášo, chtěl bych vidět tebe dvě hodiny souvisle mluvit a spatra bez přípravy a nesplést se. Ostatně, Sášo, já bych chtěl vidět libovolného západního politika vést celé dvě hodiny rozhovor bez papíru a příprav na šmírácích. Třeba náš prezident je schopný popřít to, co řekl, za další dvě minuty. Sáša „ad hominem“ Švamberk prostě opět zaperlil.

  https://www.novinky.cz/clanek/komentare-komentar-podzim-patriarchy-putina-alex-svamberk-40460288

  1. Jen že si Putin spletl Zelenského otce s dědou Semjonem.

   Videl bych to na chybu v prekladu, ruska wiki tvrdi:
   Metafora otce jako hlavy rodiny a šířeji předka v mužské linii se rozšiřuje na Boha jako Stvořitele (teonyma jako Jupiter se slovem „otec“, oslovení Boha jako otce – modlitba Páně), kněze jako hlavu obce (abba, pater, báťuška, předpona „otec“ ke jménu) a vládce jako hlavu společnosti (otec vlasti, „otcové města“, paternalismus, Stalinův titul – Otec národů). Země je vnímána jako soubor majetku otců – předků, odtud pojmy vlast, otčina, vlastenectví.
   Метафора отца как главы семьи и, шире, предка по мужской линии, распространяется на Бога как Творца (теонимы вроде Юпитер со словом «отец», обращение к Богу как отцу — молитва Отче наш), священника как главу общины (авва, патер, батюшка, приставка «отец» к имени) и правителя как главы общества (отец отечества, «отцы города», патернализм, титул Сталина — Отец народов). Страна воспринимается как совокупность владения отцов — предков, отсюда термины отечество, отчизна, патриотизм.

   Metafora otce jako hlavy rodiny a šířeji předka v mužské linii …..

   1. Máte pravdu, to mi ani nedošlo. Takže zřejmě pouze ztraceno v překladu. Ale český pseudonovinář z toho dovodí závažnou diagnózu a ztrátu kontaktu s realitou.

  2. Nu, on tam Putin nějaké drobné chyby v datacích historických skutečností měl. Třeba vznik polsko-litevské unie zařadil do 13.století.
   Ale celkově to byl jasný a pro mě logický historický výklad URČENÝ AMERIČANÚM, kteří si pletou Čechy a Čečnu a evropské státy, hlavně ty ve středu a východě kontinentu, jim splývají.
   Pro Američany byl ten historický exkurs potřebný, byť netrpím iluzí, že ho pochopili.
   Už od svých chlapeckých let… nu nic, bylo by to zbytečně dlouhé.
   Ode mne má Putin jedničku s hvězdičkou.

   1. Uspavani hadu.
    Takze sme meli vyucovani mnoha poucek ucitele zackovi. Vo Rurikovi atd..
    Tucker je neco, co se nazyva „mluvici hlava“.
    /Vobe strany se na nem predem dohodly/.
    Zkusenej a skutecnej novinar by dal Putinovi zabrat.
    Porad napriklad Putin krici ,chceme vyjednavat. Bych se zeptal na to zdvorile.
    Tak vyjednaval v breznu v Turecku a jako to dopadlo.
    Jako Minsky Dohody predtim a tisice dalsich dohod.
    Je neunavnej zavislak na vyjednavani a furt. Kam az se s tim dopracoval.
    Takze ja sem na ty skutecnosti.
    Putina bych se aasi zeeeptal, proc trochu nepockal na realizaci tech
    uplne schvaaaalenejch a podepsanejch dohod v Turecku, vobema stranama,
    proc musel tak rychle a ihned
    uprchavat z Kyjeva. /Vobe strany by prestali okamzite strilet a tak zadny nebezpeci
    Putinovym vojackum tam nehrozilo/..
    Aby se nejdrive a ve skutecnosti a este konkretne presvedcil , jak druha strana plni ty dohody a nebo neplni.
    A jak si muze dovolit duverovat ,tem ,co za zadnou cenu ,zadnou dohodu nesplni.
    A nesmi. To maji v naplni prace.

    Strasnej ramus na zapade na Rurika , ukazuje a dokazuje zas, ze rozhovor je zase naklepavani rizku a priprava na dalsi plany , pac ukr dostava moc za usi..
    Aby kazdej venoval pozornost. Jak zatoci s tim koncem.To bude zajimavy.
    Predpovedel sem konec valky v dubnu..

    Vo poucky vo Rurikovi 862 /asi Viking puvodem/, ty zajimaji usaka a kazdyho,
    asi tak jako lonska uroda svestek. Tomu se rika „uspavani hadu:..
    Tedy udesna nuda. Dost se s tim nadrel , musel si to nastudovat predem.
    Tema poucovani , asi pro patou obecnou. Tucker se nepripravoval na rozhovor ,
    protoze je jen mluvici hlava. A zustane. Takze vykrikoval ,ze doufa ,ze novinar ,
    upici ve vezeni , bude Putinem pustenej..
    To samozrejme neni mozny , Putin nemuze zasahovat do zakonu Ruska a rozhodnuti dle nich soudcu. To by na nej mohli kricet ,ze je diktator.
    /Ale moh by novinare vyhandlovat za rusy, upici v usackych vezenich , takovej se vzdycky hodi, kdyz nastane prilezitost/.
    Kdo se kdy a v celym svete vo to Ruriky atd. zajimal , uz si to vsechno davno zjistil .

 2. Sliby, chyby

  Ministerstvo školství rozpisem rozpočtu podrazilo školy
  9. 2. 2024, 16:17

  Tento týden ředitelé škol dostali státní rozpočty na rok 2024. Většinu z nich čekalo nepříjemné překvapení a mnozí z nich budou muset začít psát výpovědi některým nepedagogickým pracovníkům. Navzdory loňským slibům…….
  https://medium.seznam.cz/clanek/proste-clovek-ministerstvo-skolstvi-rozpisem-rozpoctu-podrazilo-skoly-45334

  Školy zjistily své rozpočty a zděsily se
  Včera 6:00
  Petr Svorník
  Řada škol bude muset propouštět, pokud jim ministerstvo školství nepřidá ještě další peníze do rozpočtů. Státní základní, střední a mateřské školy se dozvěděly, s čím mohou letos počítat, z rozpisu, který jim došel tento týden. Zahrnuje už i tři miliardy potvrzené na konci ledna vládou i ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN)…..
  ….. „Největším problémem jsou nepedagogičtí pracovníci. Řešíme ovšem i celkové finance na platy. Učitelé mají brát 130 procent průměrné mzdy, také se zvýšila minimální mzda, a někde tak musíme platy dorovnávat. Nemůžeme se ovšem dopočítat, z čeho to máme udělat,“ uvedl Zajíc.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-skoly-zjistily-sve-rozpocty-a-zdesily-se-40460220

  Strana, která nepodporuje vzdělání našich dětí, nemá mít europoslance.
  Je to kruté vůči některým europoslancům, ale jde o princip.

  Utahujeme si opasky, aby Jurečka a spol. mohli hýřit.

  Od evropských voleb nás dělí tři měsíce,“
  https://www.politico.eu/article/france-tractors-farmer-protests-gabriel-attal-emmanuel-macron/

  Pak máte smolíka.

  Přidejte se k vidlákům.
  Učitelé vždy patřili k buditelům národa, i v době temna.

  1. Učitelé vždy patřili k buditelům národa. To máte pravdu, ale jak říkáte platilo to v době temna. Dnes jsme o hodně dál.

  2. Pod tlakem i led roztaje.

   ….Nový francouzský premiér Gabriel Attal v pátek oznámil „deset okamžitých zjednodušujících opatření“ pro zemědělce, což má být začátek širších opatření, která mají přinést „drastické zjednodušení postupů“ a „standardů.“ Attal to řekl protestujícím zemědělcům na farmě v Haute-Garonne, informoval ekonomický deník Les Echos. Premiér ustoupil mimo jiné od zvyšování daně na zemědělskou naftu, což byl jeden z mnoha požadavků protestujících. V některých městech začali následně zemědělci rušit své blokády silnic a dálnic. Nicméně posléze se některé organizace zemědělců vyslovily ke krokům premiéra skepticky.
   Attal oznámil, že jeho vláda urychleně zavede „deset okamžitých zjednodušujících opatření“ pro zemědělce. Kabinet ustoupí zemědělcům a nebude zvyšování daně na zemědělskou naftu. Vláda pošle zemědělcům dalších 50 milionů eur. Francie se také postaví proti dohodě Evropské unie se zeměmi Mercosur….
   https://echo24.cz/a/HFDag/ekonomika-zpravy-attal-umlcel-francouzske-zemedelce-desitka-okamzitych-opatrenich-traktory-odjizdeji?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   1. „V některých městech začali následně zemědělci rušit své blokády silnic a dálnic.“ Správně má být: „V některých městech začali zemědělci předčasně rušit své blokády silnic a dálnic.“

  3. V současnosti patří učitelé k největším podporovatelům pětikoalice. Volila ji většina z nich. A to i přesto, že Babiš byl za x let jediný (naposledy to bylo za Paroubka), který jim reálně přidal. A to řádově v tisících. Nicméně stejně jak za toho Paroubka volili učitelé zásadně proti němu. Poslouchat rozhovory učitelů o politice je na ublinknutí. Neříkám všech, ale značné části ano.

    1. Re: tdx a Pepa

     Vy si žijete, já mám ty idioty v příbuzenstvu…
     … si představte s takovým kusem vydržet tři hodiny na nějaké rodinné oslavě…

     1. To je uz davno znamy a se nazejva ucitelskej komplex , za chvili ,
      kdekoliv a kdykoliv zacnou
      poucovat a nahlas. Kazdej je zacek na poucovani poucek.
      A ucitel musi bejt a porad stredem pozornosti s jeho vedomostma.
      Na vsecko vi odpoved a tu zarucene nejspravnejsi .
      Ucitele,pedagogove, aaaakademici sou tak „sklady poucek“,
      to je asi nejvic vystizny , ty poucky se ze skladu vydavaji.
      De vo velkej kseft s nima.
      Hejna pravniku kseftujou s vypracovanim nekonecnyho mnozstvi zakonu..
      Problem je zajem, vo ty poucky nejvic , zkriveny a zfalsovany..Na nas.
      Ty vynaseji zold a vyhody. Dovoleny na celej zivot u koryt v kancelarich..
      Jindy u koryt nejvyssich..

 3. Zdejší informační média hlavního proudu mi připadají objektivní.
  Jen je třeba je sledovat s víceletým odstupem.

 4. Snaha o maximalizaci nynějšího zisku může mít za důsledek zničení zdroje nezbytného pro nejen dosažení zítřejšího zisku ale i přežití.

 5. Tak jsem sledoval rozhovor s Babišem na Primě. A on tam víceméně odsouhlasil tvrzení moderátorky, že smlouva o nákupu letadel F35 s USA nejde zrušit! Tak mám dojem, že ve vládě si může každý podepsat cokoliv a nic se mu nestane!

   1. tdx.
    Přesně.
    Nákup F 35,navazuje na smlouvu o vojenské spolupráci, kterou schválilo i ANO.
    Nesouhlasit s požadavky USA,je likvidační.

   2. Odstoupit se dá skoro vždy, ale výsledek bývá podobný nevyplnění smlouvy = tak drakonické pokuty, ze kupující raději sklopí hlavu a platí.
    Smlouvu podepsat mohla, ale měla vyjednat odstavec Sankce tak, aby bylo smysluplné Odstoupit. Tady se bude skrývat finta.
    Oni ti lepšilidi často podepíšou i proto že cítí ten odpor zespodu a může tam být i faktor pomsty. Ale to už je obor Chocholouška.

  1. Dnes. Třeba po opozicí vyhraných volbách bude trestní řízení ve věci nákupu F-35 vedeno úspěšněji než v případě nákupu letadel Casa.

  2. Bingo.
   Vlády na 4 roky, pouze politická a mravní zodpovědnost před lidem země. Majetky nejlépe bezpečných zemích. Neprůstřelné krytí od protektorů zvenčí. Výkonná moc pod kontrolou.
   A už se to podepisuje! Zodpovědnost ekonomickou a právní ponesou rukojmí, vlastně občané. Funguje to jako dobře promazaný stroj.

    1. Větší bobky z protektorů a zadavatelů než z vlastních lidí. V tom to nejspíš bude.
     Parazit bude bezzubý v okamžiku kdy místní gubernátoři nebudou mít odvahu plnit jeho zadání a tak jednat proti zájmu lidu. Nebude mít kdo prosazovat nepřátelskou politiku a opatření. Co bude moci udělat?
     Bez ochotných a lehce podepisujících gubernátorů nemá moc. Nemá jak ji přenést dolů.
     Jde o osobní zodpovědnost a vymahatelnost předvolebních slibů. Pokud si zvolený neplní, nenaplnil obsah politické volební smlouvy s lidem. Jeho mandát se tak jím samým zneplatní.

  1. žiaľ takto: Access Denied
   You don’t have permission to access „http://www.aljazeera.com/program/newsfeed/2024/2/9/biden-refers-to-egypts-sisi-as-president-of“ on this server.
   Reference #18.f291202.1707669521.16da05d1

   1. já se divím – že to bbc vůbec pustila – to je oč tu běží. ale ty pyramidy….. nemá to dědula jednoducjý…

  2. Zaměna Mexika s Egyptem je sice nepochopitelná, ale pořád mi přijde zanedbatelná ve srovnání s dojmem z jeho řeči, hlavně na začátku. Dýchání, strašně dlouhé pomlky mezi slovy, obával jsem se že to ani nedokončí. Tohle přeci nemůže svéprávný člověk volit ani když je Američan.

 6. „Morálka vojáků na minimu, největší krize od začátku války, zní z Ukrajiny
  Odvolání vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zalužného a jmenování generálplukovníka Oleksandra Syrského jeho nástupcem dopomohla k poklesu morálky tamější armády na dosavadní minimum. Ve své analýze to píše britský list The Sunday Times. Dodává, že __i když Ukrajinci zatím neprohrávají__, země v současnosti potřebuje zahraniční pomoc více než kdy předtím. Neveselý obraz přináší i zpravodaj deníku Bild, podle kterého ukrajinská armáda zažívá největší krizi od začátku války. “

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-moralka-vojaku-na-minimu-nejvetsi-krize-od-zacatku-valky-zni-z-ukrajiny-40460304

  Panebože… on fakt nikdo z nich nesleduje, co se tam skutečně děje? Je pořád ještě málo mrtvých a zmrzačených?

   1. Re: jozka

    Jste hnusnej Jožan, neboť jste urazil všechny NADLIDSKÉ prdele světa.
    Slejvové se k nadprdelím neblíží ani na vzdálenost deseti světelných let…

 7. Ruští hackeři vyhlásili válku NATO:

  Rušíí kybernetičtí bojovníci ze skupiny „Just Evil“ (https://t.me/WeJustEvil), předtím známí pod názvem „Killnet“ a „Anonymus-Sudan“ vyřadili internet v Polsku, útok zasáhl i země EU a zasahoval do pomoci Ukrajině.

  Výsledky útoku přinesly skvělé ovoce a vyřadily největšího providera v Polsku.
  Hackeři se snaží zaútočit na infrastrukturu nepřítele, narušují dálkové opravy zařízení NATO na Ukrajině a narušují logistiku dodávek západní techniky.
  Hackeři použili novou metodu útoku na ekosystém providera, což způsobilo rozsáhlé narušení v celém Polsku. Útok bol zaznamenaný v monitorovacím systému NET BLOCKS (https://t.me/netblocks/807).

  Po první vlně útoků klesla rychlost internetu polského providera „Play“ na 0,3 megabitu za sekundu a byla neustále přerušovaná. Částečně zasáhnuté byly i další země EU. Ve Varšavě a dalších městech nefungovaly bankovní karty a jízdenky.

  1. To je hodně dobrá zpráva, že pořád ještě, i po všech extempore Lipánka, Afročechové, řeporyjce, Koláře i jiných, jdou Rusové po Polácích více než po nás.

  1. Jakou uhlikovou stopu asi má jede odpálení Patriot? Jeden 155 mm granát? Zničení jednoho tanku? Provoz válečné mašinérie za 2 roky?
   Greta a Bill Brány nic?
   V tomto kontextu, zatopit si plynem doma nebo prdicí krávy jsou relevantní?

   1. On ten celý blázinec se zeleným šílenství je postavený na hlavu. Tady si všechno zakážeme, ale na druhé polokouli to vůbec nevadí? A že se všechno vozí přes půl světa, tak to je taky v pohodě, Svět už fakt zešílel.

    1. Už asi 3 – 4 tisíce let lidstvo postupně hloupne. Je tedy přirozené, že došlo až do dnešního stavu.

      1. A k placení. Těm správným dodavatelům, jejichž nákladní lodě a dopravní letadla spotřebovávají mazut a kerosen a vypouštějí motýlky.
       Třeba za uhlí z Austrálie. Masa z Argentiny. Zeleniny z Keni. LNG s US. Atd.
       Jen ne uhlí z Ostravy, Maso z Krahulčí, zeleninu z Moravy nebo Maďarska či dokonce z vlastní zahrady. To by se uhlíková stopa zvýšila 5x oproti potravinám z farem pod kontrolou pravdy a lásky.
       A tak si tu žijeme. A divíme se.

 8. Europoslanec Ivan David hodnotí vítězný výsledek stávky západoevropských zemedělců a vysvětluje podstatu sporu a protestu.
  novarepublika(tečka)cz/2024/02/jak-na-ne

  1. … Ale vidí to dost optimisticky.
   Pokud to ty 3 nej firmy opravdu chtějí, tak si to svými prostředky nakonec zajistí. Počkají, až se situace uklidní a zaplatí si vše potřebné.

 9. Zajímalo by mě, jestli je mlčení kolem střelby na FF v Praze a vražd v Klánovickém lese spojeno s preVítkovým očekáváním převzetí moci. Něco jako, hele, hoši, vím, že jste to všechno podělali. Já budu mlčet, vy taky, já navíc zatlačím na to, aby se všechno zametlo pod koberec a uvalilo se na to informační embargo. No a vy se už chystejte, jak potlačíte všechny potenciální zdroje a podoby odporu. Máte mé slovo, že dokud budu u moci, zůstanou vám funkce i frčky. A samozřejmě prachy. Prémie budou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *