10 prosince, 2023

…se bojím

Trápí mne jedna věc: vláda nyní nechává hlasovat o změně Ústavy, aby na (údajně omezenou dobu, tedy „dočasně“, jo, to teda známe) mohly být na území ČR cizí vojska, a to bez souhlasu Parlamentu. Jiná věc je, že tu už v podstatě ta vojska jsou… Ale vláda přišla s tímto návrhem ústavního zákona, tedy věci nebývalé, týden před prezidentskými volbami. Přitom právě tento návrh zákona má tak říkajíc „volební potenciál“ a opravdu může změnit preference lidí. To prostě musí vidět každý blb. A přesto s tím vláda jde do placu. Jistěže to může být výsledek arogance moci, ale já se obávám něčeho jiného. Totiž, že tu přítomnost cizích vojsk vláda na našem území absolutně akutně potřebuje. Že to prostě nepočká ani ten týden… Takže teda… co bude za týden? Za deset dnů. Velmi, velmi se bojím.

162 thoughts on “…se bojím

 1. Kolik dětí zabili naši vojáci v Afghánistánu? Kolik dětí pomohli zabít svojí podporou vojákům jiných států?

  Impérium padá, nebylo by úplně fér z našich hříchů vyváznout jen tak… Kromě toho, osvětou na besedách se nikdo neprobudí… Generace 30- má většinově vymyté mozky zcela zřetelně. U té generace u vesla si můžeme namlouvat, co chceme, ale sami vidíme, kam to dovedli.

  1. Když naše čacká armáda umlátila v Afghánistánu domorodého mladíka, tak se to zametlo pod koberec.
   A teď budeme dělat arbitra humanity a máme plná ústa canců o agrresi.
   S naší vydatnou podporou se vyráběly mrtvoly nejenom v Afghánistánu, ale i v Zálivu, Iráku, Sýrii , v Mali, v Srbsku, letos povedeme hon na beduíny na Sinaji. Cudně označeném za pozorovatelskou misi.
   Těm za Atlantikem stačí jen ukázat prstíkem a poručil : Trhej! A český vojáček trhá , v tomhle ohledu je na nás spoleh. Na Ukrajině z pilnosti trhají i ochotní civilisté.

 2. Komunista v lůně NATO;
  všude kolem černé bláto
  samý potkan, skunk a krysa
  prase k praseti se lísá.
  Co tam dělal agent Pávek?
  Ten tam nešel pro pohlavek!
  Zapadl tam mezi svoje
  zapíchli mu v prdel oje
  a teď táhne v kárce minu.
  Možná bude za hrdinu.

 3. Tak on to neni ze strany ministryne valky prvni pozvani. Loni, pravda jeste pouze verbalne pozvala armadu nemeckou (pripominam… 15.brezna) a pak americkou. Tenkrat se jeste cpala do tech prdeli natolik vehementne a nekoordinovane, ze to bylo neprijemne i tomu zbytku k dotycne prdeli nalezejici. Od te doby ji poucili, ze zvaci dopisy musi mit nejakou stabni kulturu a ona na tom vysiva.

 4. Ovšem na druhou stranu….
  Vhodně nastavený výběr dobrovolníků pro východní frontu….
  I my bychom tím měli přispět k prosazování svobody, demokracie, lidských práv a prosperity, a k šíření západních hodnot.

   1. To ne. Někdo schopný tu musí zůstat aby motivoval. Jako například učitel tělocviku Na západní frontě klid.
    Jsem pro mobilizaci dobrovolníků. Exponované úseky fronty potřebují posílit.

     1. Re: Homér

      A co vy? Pojedete s nimi?
      Nezapomínejte, že na místě musí být někdo, kdo pořídí seznam hrdinských činů našich jedině demokratických soudruhů v zeleném, včetně jejich podrobného popisu.
      Popisů hrdinů i činů!

      1. Nó…proč ne? Záběry, dodatečně vhodně motivačně upravené lze pořídit dronem, lze řídit na jakoukoli dálku….
       Odvysílat v tv, a pak přes náborovými středisky fronty chtivých zájemců o adrenalinovou zábavu…

      2. Předpokládám, že by těm dobrovolníkům velel bulvárník Novotný. Ten už by se postaral, aby seznam padlých hrdinů vyšel hned ráno v Blesku a dalších zásadních médiích. Je zdatný praktik a určitě nezapomněl původní řemeslo. I když poslední dobou ten bulvár spíš krmí.

     2. Rozhodně by pomohlo z těch nejaktivnějších udělat družstvo 10 lidí, k nim nějaké reportéry, co by dělali záznam a poslat je tam.
      Odtud posílat syrové záběry, zejména tomu zbytku. Po 60 dnech vyhodnotit.

  1. Jemu speciálně bych i přispěl na jednosměrný lupen do třetí třídy osobního vlaku směřujícího třeba do Kramatorska.

     1. Pokud je má, tak na funkci očividně nemají vliv, naopak by to vypadalo přímo na kvalifikační předpoklad v součané ODS.

 5. Historie si stejne bude pamatovat, jak milovnici hoooodnot a jinych picovin, nemeli problém 8 let podporovat rezim, kde je Suchievic hrdinou, nebo kde starosta Kyjeva nema problem poradat Detske souteze na oslavni kresbu k vyroci UPA… Historie si stejne zapamatuje, jak lide v Donecku a Lugansku, jeste v polovine unora 2014, mavali výlučne UkR vlajkama, byli za svoji zemi, ale bez prevratu.. Na Rusko se obrátili, az kdyz jim Kyjev a Lepsi clovek zapadu, dali najevo, ze hlas podlidi jako oni, nikoho nezajima.. Historie si stejne zapamatuje, ze vytiraci soplu nad hoodnotama tady na zapade, celych 8 let podporovali Ukrajinu jen a jen v tom, co k nicemu jinemu nez valce privest nemohlo.. Hlavne ze se to slo posrat z Kadafiho, co i tu armadu pouzival proti civilistum, v daleko mensim rozsahu, nez Poroshenko nebo fetak Zelensky.. Copak, pripomente nam, jak nalozil Lepsi clovek zapadu s Lybii? A to tam nezil zadnej Frantik, Angličan ani American, ze jo? Rusak udelal hlavní chybu, ze byl príliš trpelivej, a cekal 8 let, hlavne kdyz dnes je jasne, jak priznala Merkelice, ze i ty Minske dohody, byli jen ojeb, dalsi v poradi, na Rusko.. Jeste jsou lide, co se o deni na Ukrajjne zajimaj od 2014 a ne jen od unora 2022.. Bylo by garde opačne, slo Polaky, nebo tam byl zajem zapadu, uz 7 rok by bylo z Ukrajjny len spáleniste, jako Lybie, nebo Irak.. Tak mne prosim uz s tema sloganama, jako nekde z forumu24, neobtezujte.. Natolik se jeste mam rad.. Preji hezkej den.. Lide jako vy, prosrali Ukrajinu, jen a jen v zajmu zapadu.. A jen co bude hadr použitej, vyserete se nan, jako na Gruzii.. A najde se dalsi hadr, kterym se bude vytirat podlaha tak jak si Lepsi clovek zapadu, preje.. Každého občana Ukrajjny mi je lito, ale ten polopraseci Kyjevskej rezim, ty hovada, co vymenili zajem Ukrajincu za zajem zapadu, at Rusove vysrotujou do posledniho.. Co chteli, to maj, nakonec.
  Pokrytci, lhari a manipulátori jako vy, co se doma v europe, jdou posrat, kdyz nekdo krive koukne na chlapa v sukni, a hned maj plnou hubu hoodnot a sloganu, a pritom nemeli 8 let problem podporovať režim, z ktereho by jsme v europe zvraceli hnusem, byl by u nas, jsou duvodem, proc je Ukrajina tam kde je.. Falesni, zaprdeni pokrytci, co jen hledali, kdo za ne, zaordence, bude valcit s Rusakem.. A dostali jse co jste chteli a zase se nelibi.. Je jeste varianta, te si nekdo mohl myslet ze to Rusak bude tolerovat vecne, ale tak blbej by snad nemohl byt ani volic Havla.

  1. Prosila bych ne Kyjeva, ale Kijiva.
   Název Kyjev vymysleli hnusní Rusáci, aby ponížili udatný ukrajinský národ.
   Díky.
   🤪

   1. Dovoluji si připomenout že jsme v české republice, kde se mluví, zatím ještě, jak – česky.

    A stejně by mne zajímalo jak naše papalášstvo s nimi hovoří, když česky ani anglicky neumi pořádně.
    Kdopak jim to překládá a co by asi z textů vylezlo, kdyby to zkontroloval nezávislý překladatel.

    1. Je tady hromada Ukrajinců na práci. Mnoho z nich mluví dost dobře česky. Tak ti asi překládají.
     Jiná věc je, že ti tzv. Ukrajinci jsou skoro všichni ruskojazyční. Překládat může každý Čech, který maturoval z RJ.

    2. Pro bývalé učitele ruštiny může jít o příjemný přivýdělek. Sami Ukrajinci se ukrajinsky teprve učí.

   2. Jen tak informaci, kdo neví. Nový Kijev ukrošům vystavěli němečtí zajatci z II. sv.Proto mohl být už v půlce padesátek výstavný s velkými bulváry. Sorry, to jen tak Poválečné fotky co jsem měla možnost vidět.. byly samá rozvalina. Něco stavěli podle starých fotek a plánů, a ostatní všechno nové.
    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nemecti-zajatci-v-sovetskem-svazu-nejmene-ctvrtina-zemrela/r~4d429cd8894411eab115ac1f6b220ee8/

    To jen informace pro ty co tam nikdy nebyli.

  2. Přesně tak.

   A taky si histrorie dobře zapamatuje fašistické až rasistické protiruské běsnění, které vyhřezlo na plné koule už dávno před 24.2. 2022, vylučování Rusů ze sportu, zničení Olympiád, proti kterému nacistické protižidovské šílení byl jen slabý odvar – tohle je totální a nepřetržitá Kristallnacht, páchaná celým tím demokratickým a sluníčkovým Západem. Který klidně porušil veškeré své proklamované „svaté zásady“, třeba o soukromém vlastnictví – neplatí to, když je dotyčný Rus. Naprosto otevřené náckovské projevy o zničení ruského státu a ruských lidí, vyslovované z oficiální tlam Západních zločineckých režimů…

   1. k42, pozor na srovnavani …. 😉

    „Židovský európsky kongres je pobúrený porovnávaním Rusov so Židmi, ktoré si všimol vo vyjadreniach Sergeja Lavrova o úmysle Západu konečného riešenia ruskej otázky a žiada od ruského ministra zahraničných vecí ospravedlnenie – https://eurojewcong.org/ejc-in-action/statements/european-jewish-congress-shocked-and-appalled-by-russian-fms-holocaust-reference/
    Čo presne vzbudilo rozhorčenie židovského kongresu: skutočnosť, že sa minister odvážil postaviť Židov a Rusov na rovnakú úroveň, alebo že uviedol absolútne zjavnú analógiu v konaní hitlerovcov a západných nacistov pri prenasledovaní ľudí na národnej báze a ohlasovania kolektívnej historickej viny celých národov, nie je špecifikované.“

    1. Až se Lavrov rozhodne to vzít na vědomí, tak jim s obrovskou chutí rozmázne po sionistických nestoudných tlamách to, jak se vůči ohroženým židům zachoval za WWII „vyspělý západ“, který ruče židům zavíral hranice, stanovoval kvóty a astronomické kauce, a „primitivní východ“, kde Stalin židy prostě a jednoduše sbalil přestěhoval je daleko za Ural (takže na rozdíl od Ukrajiny a Běloruska, kde to nestihl, jich v Rusku bylo povražděno nacisty jen pár tisíc).
     A nebo jim Rusko začne sestřelovat letadla útočící na Sýrii a občas i na ruskou armádu. Nebo se také může stát, že konvoje mířící se syrskou kradenou ropou do Turecka (a odtamtud loděmi do Izraele), začnou mít ošklivé nehody.

 6. Ano, když jsem tuto informaci nějaký den zpět zaznamenala, naskočily mně „osypky“, Proboha, kam to směřujeme? Nepřekvapilo by mě, kdyby už byl někde připravený i „Zvací dopis“ à la „dočasný“ pobyt sovětských vojsk na věčné časy…. To jsme se fakt z ničeho nepoučili? Nebo se konečně naší věrchušce podařilo dosáhnout toho, oč tu celých 30 let běží? S americkým radarem se jim to tehdy nepodařilo – hodně lidí (i z té mladé generace) si ještě pamatovali. A uvědomovali si konsekvence. Generace 30- už ne. Je jim to buřt, nevidí v tom nic špatného: „proč by tady příslušníci americké armády (a jiných) nemohli být? dyť vo nic nejde“. Že se těchhle věcí ještě znovu v životě dožiji, jsem si nepředstavovala ani v tom nejděsivnějším snu. Co proti tomu udělat ale nevím.

  1. Je to jako přes kopírák, zase vítáme bratrskou pomoc. V tom prvním případě aspoň většina občanů silně remcala. Dneska spíš tleská.
   Takový úpadek během 33 let, úplně z toho mrazí. Ještě že se toho nedožil Palach.

    1. To mi pripomina jeden clanek o Stalinovi, kde se popisovalo jak mu na sjezdu po projevu tleskali ve stoje. Nikdo se neodvazil prestat prvni. Pet, deset, patnact minut, lide uz zacali omdlevat, az predsedajici prestal, zatvaril se pracovne a sedl si. Byl pak zastrelen 😀

 7. Jednak to potřebuje, to je bez debat, a taky je to domluveno.
  Babiš to měl v agendě už v roce 2019 a nestihl to kvůli opozici (KSČM, ČSSD…). Teď to s Fialou dokončí jako společný úkol, protože hlasy dohromady dají v pohodě.
  Na tom není nic záhadného, v těchto věcech plní stejné úkoly od stejného zadavatele.
  Jak říkal Bašta, oni jsou jen konkurenti na úrovni vykonavatelů, nejde o opozici, a už vůbec ne principiální.

  Obavy jsou na místě, ale v tomto už je rozhodnuto, když to šlo řešit, tak to nebylo tématem. Šestikoalice může právem říct, že voliči volili dobrovolně strany, které se takto chovají systematicky a vyřadili ty strany, které byly v opozici. Je to prostě tak.

  1. Že voliči sedli na lep pětikolové demokracii, není až tak s podivem. Ulovili je na kecy o slušnosti, státotvornosti atd. což každý normální člověk rád slyší. Lidé (až na malou část) obecně nemají rádi konfliktní jednání, sprosťáctví a další extrémní projevy. Takže co se nepovedlo systematickými zhovadilostmi Miloškovi na hradě, to dohnali na Okamurovi, kterého každý den natírali na černo-extrémistickou, až mu to u lidí přirostlo. Proto těm normálním obyč lidem zůstal jen Bába, který na základě hlouposti vedení ČSSD, tak vykradl celý jejich elektorát. Spíš mě drtí že se lidé z té letargie stále neprobírají, ale při této úrovni opozice to je asi pochopitelné.

   1. Ten Bába, který dělal všechno to, co pětikoalice, jen se tím tak nechlubil?

    Ti voliči pětikoalice zase tak moc na lep nesedli, většina z nich podle mě skutečně chce to, co oni nabízejí.
    Vtipnější jsou voliči Babiše, tedy nikoliv ti, kteří jen chtěji politiku Fialy z Babišových rukou, ale ti, kteří si do něj projektují svoje sny o opozici.
    Ale ani u nich se nedá říct, že by sedli na lep- minimálně Babiš jim otevřeně nelže. Nevyvrací jim jejich chiméry, ale taky nic neslibuje.
    Bude dál likvidovat půrmysl podle green dealu, bude dál potírat svobodu slova, zajistí podřízenost USA a NATO … dělal to, dělá to, dělat to bude, jen bez jásavého exhibicionismu Fialovy skupiny.

   2. Oni to až tak zase nenabízí. Řada lidí už začíná chápat, že slušnost by měla být vůči všem a ne jen vůči vybraným a demokracie musí být pro všechny nedělitelná. Bohužel lidé mají nepříjemnou vlastnost – stydí se za svoje chybná rozhodnutí. Takže před tím zavírají oči nebo si něco falešně namlouvají.
    Analyzovat stávající stav je určitě velmi důležité, ale bez vize „co dál…“ je to značně depresivní.

  2. NEMĚL to v žádné agendě.
   Šlo o nápad, který vyslovil při návštěvě nějakých kasáren a dostal za něj od Zaorálka s Hamáčkem takovou sodu, že už o tom ani nehlesl.
   Nikdy to nebylo oficiálně projednáváno.

  1. Šmankot!!!
   Tentokrát se nás nikdo ptát na nic nebude. Do vlády si dosadili svoje lidi a těm jsou české zájmy úplně u řiti.
   Pracují pro strýčka Sama , aby i nadále zůstal hegemonem a světovým drábem , a nikdo se neopovážil zpochybnit jeho pozici. Aby si nezačal vyskakovat případný konkurent.
   Jelcinovo Rusko, kde lidé neměli pomalu co žrát, takové Rusko nikomu nevadilo. Putinovo Rusko, které se vyškrábalo ze dna, vadí.

 8. Kdybysem byl konspirator, tak bysem si myslel, že se může jednat o takový demokratický „zvací dopis“. Ti, co mají pokrčené ksichty, vědí co byl Zvací dopis. Ale to bysem byl konspirator. A já věřím naší vládě, že nás ochraňuje.

  1. Je to kruh. Vlastně spirála. Vy,kdo víte odkud to je. Takže jen pokrčí rameny. A víra tvá tě uzdraví. To je zase z Bible.

  2. Nebude potřeba zvát. Zvací dopis rešil ilegálitu vstup, tak nějak ho pro propagandu legalizoval.
   Jestli nám skrze Babiše s Fialou napíšou do Ústavy, že o pobytu cizích vojsk a vysílání našich vojáků rozhoduje NATO, tak žádné zvací dopisy ani vyhlašování válek nejsou potřeba.
   Prostě nějaký Kaganovič napíše Stoltenberkovi, že jim dochází maso do bunkrů, ten to rozepíše po podřízených vazalech a my třeba dostaneme kvotu 50 lidí. Ti už budou jako dobrovolníci nachystaní v těch střediscích, co Babiš s Fialou prohlasovali nedávno a pojedou. 60 dní jim bude stačit, těch se ani nedočkají.
   Jsem ale zvědavý, co vymyslí, až jim dojdou žoldáci z AČR. Ti twitteroví bojovníci asi do zákopů nepůjdou a celá pokroková Praha se bude tvářit, že se jich to netýká.

    1. To tady právě nikdy nebylo.

     Ani za komunistů, ale ani za nacistů – Češi jako jedni z mála nebojovali na straně Říše a neměli ani SS jednotky.
     A SSSR nikdy nepožadoval po ČSSR účast na jejich válkách. To je naprosto zásadní rozdíl i v charakteru armády. Kdyby tehdejší bolševik jen pípnul, že pošle naše kluky do Afghánistánu, tak by jim ženské na ulicích vyškrábaly oči než by došli z práce. V armádě sloužili naši kluci, co tady měli rodiny a zaměstnání a vůbec nikdo nebyl ochoten jít střílet do nějakých hadrníků v poušti.

     Dnes máme militantní sterilní čůzy ve vedení ministerstva a z armády udělali hordu nájemných žoldáků, kteří půjdou střílet na koho jim ukáží. Otázka teď je, jestli mají žoldáci i pud sebezáchovy, protože sedět v ukrajinském zákopu a střílet na Rusa, to už není jako práce s busolou nebo střelba z dálky na hadrníky v poušti, kde mohli sedět v pohodě na těžce opevněné základně. Ti skuteční žoldáci by rychle došli a ti vyžírkové by nejspíš ukončili rychle kontrakt.

     A pak je ta otázka.. jak naplnit kvoty na maso předepsané USA.

     1. To je pravda.
      Ani Sověti si nedovolili tahat nás do svého potrhlého dobridružství v Afghánistánu.
      Seděli jsme doma na zadku a v zinkových rakvích se vraceli domů Sověti.
      Teď naši vojáci umírají za cizí zájmy a ještě si libujeme, že nás velcí kucí vzali do party.
      🤮

 9. Arogance moci i nezájem lidí.

  „Přitom právě tento návrh zákona má tak říkajíc „volební potenciál“ a opravdu může změnit preference lidí.“

  Vláda právě ustála hlasování o důvěře (tak proč by si nevěřili?), a ovčan řeší akční ceníky hitlermarketů, aby měl co do huby. Pro nás jako Západ s výjimkou těch zainteresovaných, je válka stále příliš abstraktní a vzdálená.

  A na to, že jednotkou dočasnosti je „jeden furt“ se už také zapomnělo…

 10. Ale vždyť tohle je demokracie. Vůle většiny.

  Lidé tu naprosto demokraticky chtějí chudnout, mrznout, hladovět a umírat v bolestech po zásahu střepin, sutin, patron nebo záření.

  Tak, jako demokraticky, celé roky, tady tolerují politiky, kteří jim lžou, okrádají a zadlužují je.
  Soudce, policii a státní zástupce, kteří zametají trestné činy pod koberec a vzájemně se ve svých selháních kryjí.
  Pasivní, hluchoslepé úřady, které komára cedí a velblouda požírají.
  Ze zahraničí placené propagandisty z „neziskovek“, kteří dětem vymývají mozky.

  To vše lidé, demokraticky, většinově, chtějí nebo aspoň tolerují. Tak v čem je problém ?

 11. Normálnímu člověku z toho musejí cvakat půlky.
  Pětihnus je rozjetý jako parní válec a nestoudně vydává agresi za preventivní mírovou operaci.
  Dneska se na ČRo mluvilo o obranném průmyslu, který se musí posílit. Takže už ne zbrojní průmysl, ale obranný. Aha. Budeme vyrábět mírové tanky a granáty, zaklekneme na všechny státy, které nevyznávají stejné hodnoty jako my, osvícení libtardi.
  Hitler a Stalin to nedotáhli až do konce, je to na nás, vybojovat spravedlivé uspořádání pro celou Zeměkouli.
  Proč se vždycky najdou nějací kréténi, kteří cpou svojí představu o “ dokonalém” systému i těm, kteří o to vůbec nestojí.

    1. Nešlo by to bez toho rýpáni?
     Fakt to nejsou Indočeši, kdo ohrožuje naši bezpečnost. Problematickou menšinu mají všude.
     Co by jinde za naše kikány dali. Třeba v belgicném Molenbeeku. Jistě by si s námi tu svojí menšinu moc rádi vyměnili.

     1. Vy už se i bojíte, napsat normálně cikán, jakoby to bylo něco vulgárního.
      Vás už má tenhle režim v hrsti, v Praze vycinkali klíčema zbytek.
      Tak si nestěžujte.

  1. Souhlasím, ale na to je málo lidí. Všiměte si i zde na diskusi. Co člověk to názor (což je dobře), ale na té defenestraci by se musela domluvit vetšina. Což se nestane.
   A pamatuji si na vystoupení Tomáše Ortela na jedné z demonstrací (už nevím přesně, kdy to bylo, splývá mi to). Při tom svém vystoupení v zásadě řekl jen jedno slovo: „Defenestrace!“. A od té doby ho už nikdo na demonstraci nepozval…
   Demonstrace je jen demonstrace, nic neřeší. Proto se můžeme udemonstrovat k smrti, ale k ničemu to nebude.
   Včera jsem si přečetl článek „Šichtařová: Měnová reforma už probíhá a znehodnocování peněz zajišťuje státem tlačená inflace“ (https://cz24.news/sichtarova-menova-reforma-uz-probiha-a-znehodnocovani-penez-zajistuje-statem-tlacena-inflace-dorazi-nas-chystane-zruseni-hotovosti-rozhovor/).
   Myslím, že je na čase začít uvažovat podobným způsobem jako MŠ ve článku.

 12. No vida. Dneska jsem měl po mobilu hovor s neteří, kterou mám rád. Hovory na téma voleb po mobilu jsou na hovno! Na hovno to taky dopadlo. Nestranně jsme si sice sdělili své kandidáty, ale nerozuměla tomu, že prezident má být diplomat a ne voják, aspoň podle mne. Taky jí nevadilo krycí jméno z STB jejího kandidáta. Ale vadil jí Babiš, „údajně“ taky slovenský stébák. Mně sice vadí oba, ale funkcionáře z NATO rozhodně nechci a o jeho ženě netřeba mluvit, „hezkej“ páreček.
  Neteř má dvě děti a samozřejmě manžela. Nedostal jsem se k tomu, abych jí řekl to, co znamená do budoucna jeho zvolení, viz vojska NATO na našem území. Nevím, jestli jí došlo, že s vládou nebude mít ideologicky žádné „problémy“. Píšu to velice nerad, protože jí mám jinak rád a rozumíme si v jiných věcech. Politika rozděluje i rodiny až do kořenů díky „dez“informacím, nechápání souvislostí a díky její špinavosti.
  Dnes mi došlo mailem toto:
  https://www.pokec24.cz/politika/bylo-to-kobercove-bombardovani/ a video ve francouzštině, které se pokusím předhodit naší školní lingvistce. Kostky jsou vrženy!
  Zároveň jsem na téže webové stránce narazil na okolnosti NS2. Ne, že by to bylo už teď něco kolosálního, jen upřesnění a špatný překlad originálu. Ale souvisí to podle mně s vyjádřením ruského místopředsedy státní Dumy Pjotra Tolstoje z 28.11 z toho videa loňského roku na francouzském kanálu BFM TV. Jestli to tu zaznělo, tak se omlouvám, ale je to výživné! Nevěřím tomu, že by Putin byl tak naivně překvapen z vyjádření A. Merkelové ohledně Minských dohod. Pokud se podaří zmilitarizovat Polsko (zatím je na Ukraruině cca 13k polských žoldáků), je jen otázka času, kdy pak může dojít na Slovensko a následně pak na nás. A tudíž nechci prezidenta podporujícího eskalaci konfliktu a mobilizaci obyvatel pro cizí zájmy.
  Rozum nezůstává stát, zdá se, že se působením konzumu a propagandy vypařil….

  1. Berte v úvahu, že propaganda probíhá prakticky nepřetržitě. Opravdu se podařilo mnoho občanů přesvědčit o tom, že RF = SSSR a Putin = Stalin.
   Tenhle režim se zaměřil na mládež a na děti a je to vidět. Kdyby tyhle finanční prostředky měl bolševik, tak dneska obnovujeme na Letenské pláni Frontu na maso. A nosíme věnce nabalzamovanému Husákovi.

   1. Hlavně, že v roce 1945 osvobozovali Vlasovci a Ukrajinci a v roce 1968 okupovali výhradně Rusové.
    Takové ty drobnosti, že se tady lidi stíhají za propagaci nacismu za číslovku 18 a naši představitelé otevřeně propagují nacismus v jeho původní formě, to už ani nepočítám.

  2. Telata tleskají svým řezníkům – Jan Campbell
   Možná jednou, pokud to vše Vaše neteř šťastně přežije, bude stát na ulici hladová a vděčně ve frontě na boršč z Ruské polní kuchyně, vedle svého zničeného obydlí a rozechvělá zimou – možná, snad, dá-li Pán Bůh, ji dojde kde se stala chyba.

 13. Na letišti v Mošnově
  říkali to na Nově
  přistávají Herculesy
  lidi mají divné dresy.

  Mají tu být na praxi
  hlídají je Awacsy
  ejchuchu ejchuchu
  ochrání nás ze vzduchu.

  Prý tu nejsou vlastenci
  schovali se v kredenci
  tak přivezli Patrioty
  až odněkud z Minnesoty.

  1. Až odněkud z Minnesoty
   přivezli i nové noty
   pro orchestr ve strakovce
   tančit budou české ovce
   jak budou pískat píšťaly
   pod taktovkou Fialy.

 14. Nohavica
  Pension Česko (část)

  Vstřícný lid a přívětivé klima
  V noci klid dlouhé léto krátká zima
  Cizinců častý cíl
  V knize hostí přečtěte si kdo už tady byl

  Tataři Avaři
  Křižáci barbaři
  Čingischán na koni
  Němečtí císaři

  Taljáni Švédové
  Rusové na tancích
  Maďarští strýcové
  I polští bratranci

  Od jihu Habsburci
  Z východu soudruzi
  Hunové i Turci
  Ba i ti Francúzi

  Návštěvy na víkend
  Anebo na roky
  Smlouvy o pomoci
  Dědičné nároky

  Krásný kraj všude kolem hezko…
  …kdo už tady byl

  1. Jiří Dědeček
   Přišli včas (kousek)

   Ty moje přišly v pravou chvíli, pár tanků vobčas neškodí,
   vždyť už jsme téměř uvěřili, že se mršina obrodí,
   vždyť už jsme téměř uvěřili, vždyť už jsme téměř uvěřili,
   přišli včas, že se mršina obrodí. Vždyť už se psaly chytré spisy, jak znovu vznítit rudou zář
   a bestii dát lidské rysy, eventuálně celou tvář,
   a bestii dát lidské rysy, a bestii dát lidské rysy,
   přišli včas, eventuálně celou tvář.

   1. Originál
    Přišli včas
    jak legendární vojska z dávných kronik
    zvítězili
    nyní sedí v hloučcích u harmonii

    Jak hodně se změní za 20 let

  1. manzelka gen Pavla
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jemu-se-posmivali-A-Pavlova-manzelka-tam-chodila-taky-Cerni-baroni-na-scene-726522

   Manželka prezidentského kandidáta, který (jak si povšimla i zahraniční média) své křestní jméno v kampani vyměnil za hodnost, má sama jednu z nejvyšších armádních šarží. Je podplukovnicí v záloze. Petra Pavla poznala v armádě (dle Wikipedie konkrétně na posádkové ubytovně v Prostějově), oba působili na generálním štábu a když se v roce 2004 brali, bylo to pro oba druhé manželství.

   Profil Evy Pavlové na Wikipedii se ale v posledních dnech stal jedním z nejsledovanějších i kvůli tomu, že byl několikrát přepisován. Na nějakou dobu došlo ke smazání údaje o jejím členství v KSČ a měnila se informace o jejím vysokoškolském studiu. Šlo o její studia před listopadem 1989 na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda.

   Šlo o školu v Bratislavě, která připravovala pracovníky tzv. „politického aparátu“ Československé lidové armády. Přezdívalo se jim „politrukové“ a tuto důstojnickou specializaci proslavila například postava poručíka Troníka v Černých baronech.

   Její absolventi získávali titul RSDr., vysmívaný jako „rozhodnutím strany doktor“. Eva Pavlová, tehdy Zelená, ji studovala v letech 1985–1990. Současně byla členkou KSČ, ze které vystoupila 20. listopadu 1989.

   „Na Hrad se chystá nový první pár. Dva absolventi komunistických vojenských škol, rozvědčík a propagandistka,“ zahájila Jana Bobošíková další díl své série Aby bylo jasno. Že tento pár podporuje Fialova „demokratická“ koalice a mladí voliči Danuše Nerudové, to tu podle ní ještě nebylo.

   Petr Pavel podle Bobošíkové lže a mlží o své předlistopadové minulosti. Našla jeho starší rozhovor pro časopis Xantypa, kde o svém kurzu, který nyní prezentuje jako „studium na diplomata“ hovořil tak, že měl pod krytím pracovat jako zpravodajec v „zájmové oblasti“. Tedy zhruba totéž, co o kurzu říká jeho spolužák Pavel Beneš a Petr Pavel to rozhořčeně popírá.

   Pokud jde o jeho paní, bude fakt, že jako první z českých prvních dam vlastnila „rudou knížku“ tím asi nejmenším problémem.

   1. Myslím, že to je ten skutečný odkaz Václava Havla. Bez jakékoliv ironie.
    Kolaborace, služba zahraničním strukturám, bezskrupuloznost, morálně defektní jedinci. Prostě nástupci se vším všudy.

    1. To není odkaz Václava Havla.
     Ten je pouze jedním z výsledků toho odkazu. Pak se řetězily další a řetězí do dneška. Kde je původní odkaz netuším. Ale jeho „odkazovatelé“ jsou mimo náš viditelný svět. Mimo náš kontinent. Mimo náš dosah.
     Tohle divadlo má spoustu herců různé kvality, sufléry atd., ale kolektiv režisérů neznáme.
     (AI to ale zatím není.)

  2. Knieža Myškin v roku 1974-1976 ako záklaďák som absolvoval cvičenia VP Doupov v januári pri teplotách -20C a svorne sme nadávali na „pakáreň“ vojny, teraz to vidím ako veget čo sme mali. To bolo len také cvičenie pripravenosti vojsk. Neviem si dosť predstaviť dnešnú omladinu ísť na Ukrajinu do mäsomlynčeku. To nebude veget Afganistanu. Všetky dôsledky tejto vojny sa prenesú na civilné obyvateľstvo. Normálne mám obavy ako sa všetci hrnú do vojny s Rusom ………

   1. Byl jsem tam taky. Potkali jsme ruskou kolonu s houfnicemi naší výroby a na tatrovkách. My táhli jejich z druhé světové na véskách a oni se smáli. I přesto, že vypadali, jako když se vracejí z fronty, protože spali pod „širákem“.

   2. Re: tzR

    No tak to vidíte, co jste byl už v mládí za týpka!!!

    Vy jste si válel šunky na Doupově hezky v teplíčku a já zažil na Oremově Lazu -37°C.
    To je vám podobné. Slováci na doupovské rekreaci a my chudáci z Moravy jsme museli do slovenského mrazu!! Beztak jste to na nás nachystali schválně!
    Fujky fuj! To se požaluje! A nejlíp na lampárně!
    (((-:

 15. Vojska mohla, ne mohly.
  Vláda se zákonem nepřišla týden před volbami, předložila ho 22. června 2022.
  Návrh zákona byl přikázán k projednání výborům, ústavně-právní výbor má projednání na programu 1. února 2023.
  Další projednávání možné od 15. 3. 2023.
  Za týden, za deset dnů tudíž nebude nic.
  A pak tam byla papírová zem a my se propadli až sem. Zazvonil zvonec, pohádky je konec.
  https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?T=252&O=9

  1. Asi to nikoho neuklidní, ale děje se to bohužel průběžně a OPAKOVANĚ.

   Tato vláda rozjela další kolo hned v 4/2022 a někdo moc tlačí, že to musí projít,
   třeba aby mohla zejména určitá vojska tajně SEM i naše tajně kamkoliv ven na něco,
   co nesmí vědět ani Parlament, natož dolní občan a voják-agent prezident je možná součást plánů.
   (A může to souviset i s „obrannou“ bilaterální smlouvou s naším spojencem…)

   Ta důvodová zpráva je výživná celá, mne zaujalo zejména tohle níže:
   https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=9&t=252
   *************
   Odtud kopíruji:
   „Ustanovení čl. 43 odst. 4 Ústavy ČR BYLO dlouhou dobu v zásadě vyhovující.
   V současné době však již vyhovovat přestává, neboť zejména neumožňuje
   rychlé vyslání ozbrojených sil ČR za účelem záchrany občanů ČR v zahraničí,
   poskytování pomoci uprchlíkům,
   zajišťování ochrany života a zdraví osob ohrožených nelegální migrací
   či poskytování zdravotnické pomoci obyvatelstvu např. v případě epidemií a pandemií
   (viz část A.).
   Některé z uvedených situací mohou nastat i v ČR a pak může být RYCHLÁ pomoc
   ozbrojených sil JINÝCH států přínosná……….
   *****************************
   MAJKA: Dále kopíruji ty opakované pokusy:
   *****************************
   „Návrh na změnu čl. 43 Ústavy ČR je předkládán OPAKOVANÉ.
   Poprvé byl v roce 2016
   v 7. volebním období Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR předložen jako návrh skupiny
   poslanců v podobě sněmovního tisku 956, avšak nedošlo na jeho schválení.
   Následně byl obdobně předložen též v roce 2019
   v 8. volebním období Poslanecké sněmovny Parlamentu ČRjako sněmovní tisk 557. Ani tentokrát nedošlo k jeho schválení.
   Další vývoj ve světě potvrdil, že důvody pro opakované předložení stále trvají,
   protože hrozby vyžadující flexibilní nasazování vojenských sil v zahraničí neoslabily, ale naopak zesílily.
   V této souvislosti lze uvést překvapivou evakuaci českých občanů a místních spolupracovníků českých misí z Afghánistánu v srpnu 2021 a též invazi Ruska na Ukrajinu dne 24. února 2022.“
   *************************
   MAJKA: No za „Překvapivou evakuaci“ mohl zrovinka ten, kdo nám to překvapení zařídil, či snad ne?!
   *************************
   https://www.prolibertate.cz/2022/04/vlada-potaji-chysta-zmenu-ustavy-chce-posilit-svoje-vojenske-pravomoci-na-ukor-parlamentu-i-obcanu/
   Odtud:
   „Zde zase vláda presumuje, že vyšle naše vojsko na území cizího státu bez JEHO souhlasu proto, aby nahradilo činnost vlastních orgánů takového státu, a to namísto policejních orgánů.
   Představu, že by na území České republiky vtrhla například íránská armáda proto, že u nás došlo k únosu jejich občana a tamější vláda považuje činnost naší policie za nedostatečně údernou, považujeme za absolutně nepřijatelnou i z hlediska mezinárodního práva.
   Jde totiž vždy o situace, kdy by naše vojska pobývala na území cizího státu i bez jeho souhlasu (tedy zřejmě proti jeho vůli), což je krok, který přímo může vést k rozpoutání války.
   Už vůbec nelze v odůvodnění dohledat argument, proč by vláda nemohla a neměla schvalovat průjezd či přelet cizích vojsk v každém individuálním případě.
   Projde-li tedy tato novela,
   bude to jen další krok (po schválení novely pandemického zákona a zavedení cenzury) od demokracie k totalitě. Další krok k bezprecedentnímu posílení pravomocí moci výkonné NA ÚKOR moci zákonodárné BEZ možnosti její účinné KONTROLY a k popření principu rovnováhy mocí zákonodárnou, výkonnou a soudní. A to navíc krok v tak zásadní oblasti, jakou je ústavně nastavená procedura související s válkou
   a ozbrojenými silami České republiky.“
   **********************************************************************************
   MAJKA:
   TOŽ TAK
   a nyní se může předvést ANO i SPD, že se 12 Jidášů na ústavní většinu nenajde
   a opakovaný pokus 2022-2023 zase NEPROJDE.

   Uvidíme „v našich kinech“
   asi až po 28/1/2023, kdy se zase lid přestane o politiku a hlasování zákonodárců více zajímat.

 16. Každý blb to nemusí nevidět. Záleží na kvalitě jeho blbosti. Od určité úrovně už nevidí vůbec nic a ta hranice je u našeho manšaftu nastavena někde na 50 %. Tedy jedna půlka cosi tuší a druhá netuší ani zblo.

  1. Já se nedivím, kdyby tam byl, všichniby hlasovali proti němu . Pořád se toho drží a ještě ten modrofták z ANO…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *