13 června, 2024

Protože to dělá dobře…

Hele, zaznamenali jste v posledních týdnech nějaký kiks, kterého by se dopustil prezidentský kandidát Bašta? Jasně, kamery velkých médií na něj nejsou upřeny tak moc jako na „velkou trojku,“ ale pokud vím, Baštovi se zatím podařilo vyhnout se všem nástrahám a jeho minulost je „ušpiněná“ jen tím, že si dovolil vstoupit do SPD. Jinak na něj nic nemají.

Nebyl ve Straně, naopak byl disident, nemá za sebou žádné korupční skandály, říká přesně to, co bychom chtěli slyšet, nenechal se uvrtat do problematiky kravských žaludků a astronomie, nemá žádný soud, který bude rozhodnut dva dny před volbami, naopak využívá všech možností, které mu dávají alternativní média.

Baštovi velmi solidně funguje i fejsbůk, mezi voliči alternativy rozhodně nezapadl a navíc se mu ještě daří, získat si na svojí stranu různé osobnosti, které jeho kandidaturu podporují. I ke mě se dostává stále víc a víc různých maiů, videí i jiných statusů, že Bašta je jediný skutečně vlastenecký kandidát, který si zaslouží i mou podporu a můj voličský hlas.

Hele, on to fakt dělá dobře. Využívá své možnosti, nefláká to, zajišťuje si podporu, kde může, ještě ho čekají televizní debaty, kde určitě bude také připraven, já vlastně poprvé vidím, že se SPD rozkročila směrem k Babišovým voličům a Baštovi to nijak neškodí, naopak – podle odezvy v diskusích u Vidláka mu to i funguje.

Jediné, co mi tak trochu narušuje kruhy, jsou předvolební průzkumy, které Baštovi v současné době věští cca 3,5% hlasů. To jako fakt? Fakt je mezi voliči SPD 70% lidí, kteří to Baštovi hodit nechtějí a i když to ve sněmovních volbách házejí Okamurovi, tak teď to raději dají Babišovi? A mezi milionem propadlých hlasů z posledních voleb, že by lidi raději k volbám nešli vůbec, nebo to všichni hodí Babišovi? Když navíc sleduju stále sílící apely ohledně Bašty? Musím říci, že v tomto ohledu raději nevěřím průzkumům, než svým očím.

Vzhledem k tomu, jak dobře Bašta vede svoji kampaň, tak bych řekl, že se to skutečně podaří. Babiš se do druhého kola nedostane. Velká média i soudce Šott pomohou, pár babišových procentíček se přelije k Baštovi, protože ne každý volič ANO má radost z našeho zapojení do války na Ukrajině… a vlastně bych nebyl vůbec překvapen, kdyby nakonec Bašta zaostal za Veľkým Bocianem jen s malým rozdílem. Už se smiřuju s tím, že Pětikolka svůj pochod napříč institucemi úspěšně dokončí a bude mít prezidenta i ústavní soud.

Pak si popovídáme o menším a větším zlu ještě jednou.

Čistě logicky bych si myslel, že za těchto okolností budeme mít za prezidenta agenta Pávka. Na Danuši se vyvalil skandál s turbotituly na Mendlovce a pokud se i přesto stane prezidentkou, tak jsou libtardi opravdu totálně vymaštění, nikdy se s nimi na ničem nedohodneme a vždycky nás budou nenávidět natolik, že proti nám udělají cokoliv. Použijí nakonec klidně i násilí. V takovém případě snad začnu vehementně podporovat grýndýl, protože bez apokalyptické katastrofy se tahle část národa fakt nikdy neprobudí.

Zároveň uvidíme, jak si stojí Alternativa. Já už jsem vlastně zvědavý jen na to, jestli Bašta (a s ním SPD) dokážou být určitým svorníkem všech těch roztříštěných malých sil. Pokud ano, tak se může dopracovat někam k patnácti procentům podpory. Pokud by měl mít ještě víc, musel bych se vážně začít zamýšlet, co se za poslední rok na Alternativě změnilo. Ale i kdyby se Baštova podpora pohybovala „jen“ okolo patnácti procent, tak to znamená, že SPD má pravdu, když mluví o tom, že je jediná skutečná vlastenecká strana a všichni ostatní jí jenom ubírají hlasy. Bašta s patnácti procenty by byl velmi silný argument pro Okamuru, že se s SPD musí dál počítat a ostatní neznamenají nic.

Ale pokud Bašta bude mít skutečně podporu, jakou mu přisuzují průzkumy, tak je to přesně naopak. Pak to znamená, že voliči SPD i zbytku Alternativy začínají volit takticky a nepovažují SPD za natolik autentickou a nevěří, že by SPD mohla v této zemi něco změnit… a raději to hodí velkopodnikateli, protože je lepší, když Pětikolka nedostane úplně všechno. Navíc, pokud Bašta skutečně dosáhne jen podpory okolo 3 – 5%, tak je naše sociální bublina skutečně malá a fakt nebude hrát roli ani jazýčku na vahách. I s tím bude zapotřebí se po volbách nějak vyrovnat.

Tohle bude asi jediné pozitivum prezidentských voleb… ukáže se, jak na tom doopravdy jsme a kterým směrem jsme se od posledních parlamentních voleb pohnuli. Ale doporučuji, abyste se pomalu začali smiřovat s Čapuší nebo Pinochettem. Já prostě nevidím nic, co by mohlo tento scénář odvrátit. Bašta dělá kampaň dobře a proti Babišovi se srocuje celá vláda, média i soudní moc. I když je Bocian velký hráč a má značnou sílu, tohle může být nad jeho síly.

Když si to tak vezmu, tak je Babiš i se svými nekonečnými možnostmi tak trochu v situaci, kdy o něm rozhodují jiní. Je to Bašta a lidé kolem něj, kteří drží v ruce Bocianův klíč od druhého kola. Čím šikovnější Bašta bude, tím menší je šance, že se Babiš dostane dál. On sám s tím už zřejmě moc neudělá. Pokud něco řekne v médiích, spolehlivě novináři použijí tu nejblbější větu a soud je podle mě už rozhodnutý předem. Tento výrok samozřejmě není možné nezávisle ověřit.

Možná má Babiš ještě nějaké eso v rukávu, které by mu pomohlo, vlastně by jeho tým měl něco takového najít, protože pokud karty zůstanou rozdány tak, jak je teď vidíme, bude to Bašta, kdo toto prezidentské klání rozhodne svou šikovností.

303 thoughts on “Protože to dělá dobře…

 1. Většina voleb na celém světě je v posledních letech více či méně „ovlivňována“ . Je to eufemismus pro falšování. Nejdemokratičtější země světa tj. USA, nám to předvedla při poslední volbě amerického prezidenta ?
  Rozhodující je vždy kdo sčítá! Proto nejsou uveřejňovány konkrétní výsledky voleb, ale až výsledek !
  Jenže uveřejnit výsledky voleb ze všech volebních krajů, středisek i místností již dnes není žádný technický problém.
  Když se na internetu všechny výsledky zveřejní, není potom problém je sečíst a zkontrolovat výsledek. A to může udělat každý volič. A volební komise také mohou potvrdit právoplatnost při zveřejnění.
  Pokud nebude zamezeno možnosti „úpravy“ volebních výsledků, jsou úvahy o vhodnosti, šancích, podpoře a volbě kandidátů jenom krycí mlhou před vlastními „svobodnými, demokratickými volbami“.
  A to má už všechny příští volby, zatím jen v EU, řídit „umělá inteligence“.
  Pozn.patrně Central Intelligence Agency a Secret Intelligence Service.

 2. Telegram:
  Ruský politolog Truchačev odhalil, proč ke konci svého prezidentství Zeman zkrachoval.
  „Zeman zůstane v paměti jako úspěšný premiér, který před tváří světové krize z roku 1998 udržel českou ekonomiku. Zůstane politikem, díky jemuž se o Česku hodně mluvilo z různých důvodů v Evropě a ve světě. Zůstane výraznou, ale i rozporuplnou postavou,“ uvedl Truchačev.
  Promluvil také o hlavních kandidátech na prezidenta. A o tom, jaká budoucnost čeká česko-ruské vztahy za prezidenta Babiše nebo Pavla.
  „Generál Pavel se snaží rozehrát protiruskou kartu, aby neprohrál v prvním kole s vyloženou rusofobkou Danuší Nerudovou. Na jejím pozadí dokonce i umírněný kritik Ruska Babiš vypadá jako rusofil,“ říká politolog.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *