13 června, 2024

Promiňte, opět se nám to nepovedlo …

Nedávno jsem měl bouřlivou diskuzi, která začala celkem nevinně – pronesl jsem poznámku, že anglosasové již stejně prohráli. Následovalo kontrování, že jsem starej dědek, který motá všechno dohromady, věří konspiracím, zkrátka je „ganc aut“ a navíc obdivovatel Putina.

Nedal jsem se a tvrdil, že v podstatě vše se vším souvisí, že nelze vytrhávat události ze souvislostí a naopak z probíhajících událostí jde celkem slušně skládat celkový obraz. Potíž nastala, když jsem chtěl přejít na fakta. Ukázalo se, že protistrana (VŠ, 40+) ne, že by nesledovala společenské dění, ale co napsali v mainstreamu to je ganc pravda a hlavně – o čem nepsali, to se nestalo. Rezavý pás Ameriky … neví, nezná, hajlující „atom bába“ Drábová s poznámkami, že taková mírná radioaktivita nás vážně neohrozí … nezná, neví …atd.

Těžký začátek, bylo nutno nají nějaký výchozí bod.

Říkám hele, nějaké roky už máš, takže někde v paměti by snad i mohlo být, že existovaly velké hutě NHKG, velké Vítkovice, velká Tatrovka, pak POLDI Kladno a třeba LIAZ, vyrábějící nákladní auta

… jj, to si pamatuji. Chtělo se zvolat „hurááá“ a tak jsem začal.

Napřed si vybereme příklad – NHKG (Nová huť Klementa Gottwalda) po přejmenování a několika změnách vlastníka ještě v nějakém mini rozsahu jede, Vítkovice a Tatrovka to samé. Ovšem POLDI Kladno a LIAZ již dnes neexistují.

No a tak jenom pro představu, pokračuji, Poldovka zaměstnávala cca 20.000 lidí, LIAZ cca 10.000 lidí. Aby se to celé udrželo v chodu, bylo zapotřebí mj. zajistit „cirkulaci“ zaměstnanců – tj., vychovávat, resp. vzdělávat nové, předávat jim zkušenosti a nechat přebírat práci a vedení, aby starší mohli odcházet do důchodu a přitom se výroba nezastavila. Takže existovaly učební obory, střední školy a VŠ, které svými absolventy „zásobovaly“ tyto podniky, aby mohla probíhat ona „cirkulace“ pracovníků.

Kapišto? … jo!

A teď si musíš uvědomit, že tohle už v podstatě jednu generaci neprobíhá. Nejsou mladí, kteří převzali dovednosti pro výrobu v Poldovce, nejsou mladí, kteří převzali umění výroby nákladních automobilů v podnicích LIAZ. Vše bylo a stále je postaveno na myšlence, že špinavou a namáhavou výrobu přestěhujeme někam mimo, vše si dovezeme za čerstvě natisknuté peníze, budeme tady mít čisto a ticho, na vesnicích nebudou rachotit traktory a smrdět dobytek … zkrátka bude klídek, pohoda a budeme si užívat života. Budeme mít jen samé specialisty na gender a rekreologii, kteří budou za peníze vzdělávat a správně organizovat odpočinek těm pracujícím mravencům, zkrátka budeme mít ekonomiku služeb.

Jenže – Houstone, máme problém!

Zlý Putin odmítl naše dobrodiní si demokraticky nechat vydrancovat zemi a po několika upozorněních začal aktivně konat … a my najednou potřebujeme reálné výrobky, reálné zbraně a další reálné věci. Je celkem pochopitelné, že tohle nám asi nedodá ani čerpací stanice zn. RF ani jeho kámoš, který vlastní dílnu světa, protože tak nějak tuší, že by byl další na řadě co se týče exportu té echt demokracie.

A tak si jednoho dne předvolají našeho premiéra na US ambasádu, kde by pak mohl probíhat nějaký následující rozhovor:

„Ty Fialko, pro porážku zlého Putina potřebujeme nějaké ty zbraně a mj. i nákladní auta. A pokud si vzpomínám, tak Češi tohle umí přece vyrábět. Poldovka měla už jednou vynikající válečnou výrobu pro Hitlera, který taky bojoval proti těm nevzdělaným východním hordám a LIAZ dělal celkem slušné náklaďáky – sice žádna špička, ale jezdily a na frontu jsou dostačující. Zkrátka, tady jsme dali požadavky do excelovských tabulek, vypadá to dobře, tak hleď sebou mrsknout, ať nemáš Putina v Praze … odchod!“

Fialka v uctivém předklonu poděkuje za svěřené úkoly a v nezmenšeném předklonu vycouvá z místnosti. Jen co se za ním zavřou dveře, tak se narovná a začne nacvičovat signály, kterými oznámí, že svou bravurní diplomacií zajistil neuvěřitelné množství nových pracovních sil.

Ale tady narazí přání zhmotněné v excelovských tabulkách na všední realitu. Fialka zjistí, že nebude problém vybetonovat plac, vystavět haly. Trošku problém bude se surovinami, protože začínají stávkovat i kolonie v Africe, Putin jednoduše vzkáže „Нет“ a Si si uvědomí, že tohle podporovat nebude nejmoudřejší rozhodnutí. Ale nakonec se i tohle pravděpodobně podaří vyřešit. Neřešitelná je ale otázka zaměstnanců s patřičnými kompetencemi v rozsahu cca 30.000 kvalifikovaných a kompetentních pracovníků pro daném obory. Ne, že by to nešlo vyřešit, ale nejde to vyřešit hned – je třeba znova otevřít učiliště, střední a VŠ školy, počkat na první absolventy a ty zaučit v konkrétním výrobním procesu, protože jak se říká – učení z nebe nepadají. Jenomže děla a náklaďáky potřebují anglosasové hned, nejlépe včera. Zkrátka tohle není rychle řešitelné. Fialku by čekalo stejné poznání jako výrobce Javelinů, když chtěli obnovit, resp. zvýšit výrobu – reálně k dispozici je pár důchodců u kterých je ale problém s motivací. Tohle je jak na potvoru generace, která má nejmenší důvody anglosasy ve výbojích podporovat. A nadšená mladá generace s příkladně vymytými mozky je nepoužitelná, protože sice umějí hbitě a bezchybně šmidlit prstem po skle mobilu, ale tím bohužel nic reálného nevyrobí. Nepomůže dokonce ani bezchybné odříkávání gender a LBQT+ pravidel, natáčení videí na trubku anebo častá příkladná změna pohlaví.

Zkrátka a dobře, Fialka by narazil na realitu a troufám si tvrdit, že by stál před úkolem, který sice má řešení, ale výsledek by se dostavil v době, kdy už ho nikdo nebude potřebovat. Navíc se domnívám, že naprosto stejně jsou na tom v USA, pokud by se rozhodli obnovit „rezavý pás Ameriky“ na funkční „Nový ocelový pás Ameriky“ a dát tomu území bývalou slávu. Je to možné, ale výsledek nebude hned, resp. je to otázka tak min. 1 generace.

A tím špatné zprávy pro anglosasy nekončí. Nejenže díky své hamižnosti přesunuli reálnou výrobu mimo své území a tím pádem nejsou již schopni produkovat reálné výrobky v potřebném množství, ale na Ukrajině se navíc ukazuje, že celé slavné „NATO wunderwaffen“ mají sice mnoho vychytávek, ale nebyly vyvíjeny pro vítězství. Jejich cílem bylo vysávat státní rozpočty a nikoho dalšího k lizu nepouštět. Výsledkem pak je, že existuje neskutečné množství variant zbraní, kdy výrobce si hlídá, aby např. každý druh tanku musel mít jiné zaškolení techniků a obsluhy, nekompatibilní náhradní díly a pro funkčnost potřebuje ideální podmínky. Tak se dostali do situace, kdy vzletové a přistávací dráhy musí být čistější než čisté s rovinností a drsností v požadovaných tolerancích, aby „air-wunderwaffen“ vůbec mohly do vzduchu a zpátky na zem. Pro každý tank musí být jinak zaškolena posádka a servis, náhradní díly a opravy pak představují logistický problém v době míru, nemluvě o bojových podmínkách. Jenže o tohle přeci šlo – složitost výrobku, složitost servisu a obsluhy = větší vývar pro dodavatele. Že ty zbraně mají zajistit vítězství? … zajistí, jen musí být teplota, tlak, vlhkost a síla větru v požadovaných tolerancích podle přiložených excelovských tabulek a hlavně protivník se nesmí moc bránit. Ideálně, kdyby měl sandály a jen Kalšnikova … ale i tady není vítězství na 100% zaručeno.

V nedávné minulosti tady byl Napoleon, který za podpory tehdejší KoZa(y) dal dohromady impozantní vojenskou sílu a vyrazil na zlého Rusa. Došel sice až do Moskvy, ale nakonec se nemluvilo v Moskvě francouzsky, ale v Paříži Rusky. Tohle poznání stálo cca 450.000 lidských životů, protože Grande Armée vyrazila v počtu cca 500.000 vojáků, zpět se došouralo bídných 50.000. A to měl Napoleon oprávněné důvody si myslet, že uspěje – jednak byl asi zdatným velitelem a měl k dispozici, kromě úctyhodné (na tehdejší dobu) armády také celkovou podporu tehdejšího Západu. Přesto neuspěl.

Poláci fňukají nad svým dělením, ale pokud se podíváme s nadhledem na události, tak můžeme konstatovat, že to troje dělení Polska byl výsledek jejich neúspěšných snah porazit zlého Rusa. V případě Poláků se ukazuje, že jsou asi nepoučitelní …

Naposledy se o vojenské řešení uchopení se RF zdrojů pokusil Hitler. Zázračně přišel k financím a opět vybudoval úctyhodnou a hlavně řádně motivovanou vojenskou sílu s podporou motivovaných obyvatel, kterou nakonec nasměroval na „východní nevzdělané hordy“. I ten měl oprávněné důvody se domnívat, že může uspět.

Ta dnešní sebranka skutečných vládců ovšem nemá k dispozici nic kromě perfektně vyplněných excelovských tabulek a powerpointových prezentaci. Proto už prohráli. Stojí před protivníkem, který možná nemá ony úhledné excelovské tabulky a všemožné prezentace, ale má reálnou výrobu. Druhý největší průšvih je v tom, že KoZa absolutně nemá motivované obyvatelstvo, bez kterého toho mnoho nelze realizovat.

KoZa je dnes v pozici toho chirurga, který po operaci předstoupí před pozůstalé a říká: „Promiňte, zase se mi to nepovedlo …“

A poslední – anglosasům se do podvědomí lidí podařilo narvat, že Rus = hloupý nevzdělaný ožrala. Fakta ovšem ukazují něco jiného. Namátkou … kdo byl první ve vesmíru? … ctihodný Angličan nebo Rus? … kdo dlouhá léta dodával Američanům motory, které neuměli vyrobit, aby vůbec mohli lítat do vesmíru? … kdo porazil asi největší vojenskou sílu ve II WWW? … a kdo dneska dává lekci za lekcí ctihodným anglosasům nejen na UA?

Na nevzdělaného, hloupého a věčně ožralého Ruse celkem impozantní výkon, nemyslíte?

41 thoughts on “Promiňte, opět se nám to nepovedlo …

 1. PŘIPOMINAM SV,ŽE NASE TZV NADEJE PRY KSČM JE BEZ PROGRAMU ROZBITA VERCHUŠKOU ZEVNITR.

  Její nezvolený předseda „kadze chodí bordel robí“ a dál spolu s předsedkyní vytunelovat diskuzní rubriky pod članky na jejich webu http://www.nasepravda.cz a,tvrdí k tomu všemu , že je poslední vyznavač marxismu a nechce nám VOLICUM vysvětlitkde ,že tedy strejda Marx nechal ve svém Kapitálu díru a tak ho to porazilo i se stranou a jejími vadnými stanovami,která se nyní živi prodejem nemovitosti které možná patří stále nám LIDU.!!!!?
  Nyní k nim proudí do kšeftu ideologie banksterskych Neomarxiatickych úderek , která KSČM vykopla z parlamentu, ven a oni jsou tak zabejceni ,že to dodnes nedokáali odhalit a nechtějí se objevit mezi námi TADY,aby jsme jim to vysvětlili.
  No kdyby byli co k čemu, tak by totiž mohl jejich nezvolený přeceda u soudu,kde se mají projednávat* +duperele * začít z ničeho nic tvrdit ,že je vyznavačem plánu PNZ volicu na záchranu republiky ,které hrozí po heslu námi zvoleně vlády“ PO NAS POTOPA „zničení jako kdysi zpusobilo spojenecké letectvo ubohemu panu Hitlerovi,který se provinil tím,že pustil Rusaky do Evropy.
  Nevědí prý ani to ,že k návratu na politickou scénu je třeba volicu, pohrdají proto jejich programem záchrany typu Noemova archa PNZ, tj celkovým PlánemNarodniZachrany prozatím o5 bodech,které za to stojí a protože jsou načisto levi neumí je ani oddiskutovat a je tu TEMNO.
  Nechápou společně s dalšími našimi polomrtvými tzv „ZASTUPCI“ co se děje a kde hraje muzika.Delaji si každý na svém pisečku babovičky a na voliče všichni ti prý jejich *zástupci* kašlou.
  Jediné co nyní je vidět,že chtějí putovat do basy za #duperele # v ideologickém domnění že prý basa tvrdí muziku.

  To by byla aspoň prča ,kdyby voliči dostali od nich komunistickou potvoru a celý svět by se na to musel dívat a byl by klid neboť by nastupoval mír.
  To prosím tvrdí ANNA z KSH tj SOCIALNiCH hodnot,tak co vy chápete to?

 2. Velmi srozumitelné a střízlivé. Jste ozdoba litterate.cz pane Dvořáku. Pište prosím více. S úctou Cleverjoe

 3. Clanek je zase „ohryzavani kotniku“ nejakyho popularniho Fialky.
  Ten jejich Fialka, je zrejme dulezitej a oblibenej tolik , ze musi nekteri vo nem
  psat porad a jeste s celou vladou , casto ,neustale propagovat, obrazkama.
  Nejakyho ubozaka F.povysuji nad nas ,nad nas ,jako kdysi
  soudruha Gottwalda , nebo jiny.. atd.
  Zkratka neco jako treba ta ruska ikona..
  Jako kazdej F.neni perfektni a dela sem tam s vladou chyby. Inu ,jako Klema.
  Vo tech se neustale taky buci bez omrzeni.
  Opakuji se stale dokola..Protoze mnozi vidi toho Fialku pred sebou a nic jineho.
  A chteji byt popularni tim, ze o nem dokola pisou a svezt se na nem ,
  jako na herce , vyuzit do mrte , jeho docasne popularity ..
  Opakovani a nekonecny je neco podobneho jako,
  klouzacka pro deti v zime, dite se sklouzne dolu zase jde na zacatek klouzacky
  a klouze dolu. Deti tohle vydrzi cely vodpoledne.
  To je presne co delaji klouzaci autori , popularizujici Fialopsavci.
  A my klouzeme s nimi taky dolu a dolu..
  Clanek je zase velmi povrchni masturbace ,co autor nasel kolem..
  Ve snaze stat se popularni na lacine momentalni klouzacce negativity ,
  vyuzit te negativity casti populace ku propagande povrchnich podrobnosti o cinnosti popularniho klise, zvane petikolka.
  Zlepseni situace ovsem znamena poctive hledat priciny ,to je ale moc prace.
  A nad chabe sily , nemyslicich nepoctivych autoru , kdyz bez ale zjisteni pricin
  a jejich postupnemu odstraneni, neni mozne uz vubec neco aspon zlepsit..
  Pro jejich Fialku to neni mozne. Zaclaneji s nim vsude porad.
  Na misto treba nekolika strucnych pozadavku na zlepseni situace a pozadovat opakovane , tady to opakovani a na spravnou adresu je dulezity
  a zadat jejich realizaci..
  Opakovani je matka stupidni nemoudrosti , jen zase dalsich poucovacich ucitelu a jejich ,pedagogicka masturbace..
  Sireni a tupe opakovani negativnich kritik slouzi jen k zhorsovani epidemie neuroz ,psychickych onemocneni v narode a v kazdem z nas ..
  Nemusim opakovat ,ze tohle prave porucnici chteji a nejvic.

  1. A není ta „populárníá fialka “ jen ubohá slibotechna..
   Vždyť už přece na to mohli přiájít…. nebo ne?

  2. Evidentně jste ten článek nečetl. Příčiny současného stavu jsou tam popsány velmi přesně i způsob nápravy a Fiala je tam uveden proto, že je premiérem a zároveň také naprosto učebnicovým příkladem reprezentanta našich současných „elit“, zejména co se týče morálního charakteru, vzdělání a postojů vůči Západu.

 4. No a jak to nakonec dopadlo, pane Dvořák, s tím vysvětlováním? Prohlédl onen 40 letý soudruh? To v tom jinak zajímavém článku chybí…

   1. Podobne jsem argumentoval taky, na stejne, velmi a blizka temata.

    Protistrana na me argumenty vzdycky odpovidala a la mainstream.
    (Rusko slabe, Putin nenavideny diktator, volby zfalsovane… proste typicka nadutost zapadu)

    Skoncilo to obvykle koncem pratelstvi.

 5. To je jasné. Často to opakuju.

  Produkční centra.

  S čím jsou spojena. Co s nimi je spojeno. Vzájemné podmíněnosti. Dá rozum, že se zánikem produkčního centra upadá a zaniká či s ním bylo spojeno. Kvalifikace, obecnější vzdělání, infrastruktura, kultura…. Postupně, nerovnoměrně. Jevy mají setrvačnost. Proto se, z krátkodobého pohledu může jevit, že se nic neděje. Jenže děje.
  A ….každé France-Ville musí mít svůj Stahlstadt.
  Tak jako není ani “čistá elektromobilita“.
  Skutečnost je, že „jezdím tady, smrdím jinde“.

  1. Nekde jsem cetl, ze se ohen zazrakem vyhnul vilkam celebrit, a tem obycejnym, co vyhoreli, uz prisli nabidky k vykupu pozemku (pry za smesne ceny, ale pokud mas na krku nesplacenou hypo…)

  2. Tady není Maui, tady je Česko.
   Tady lidé nějaké kvality mají potíže způsobené vládou lidí nějaké kvality, sestavenou na základě složení parlamentu složeného z lidí nějaké kvality, zvoleného lidmi nějaké kvality.

  3. Prý laserová zbraň nedokáže zapálit modré věci 😳 taky jsem viděla nějaké video, většinou jsou tyhle videa z Ameriky na ruském Telegramu 🥴😲

   1. No, upřímně, o laserových zbraních nevím ani zbla. Také jsem viděla několik videí s teoriemi o cíleném zapálení mikrovlnami apod. Nicméně, to, že přežily údajně hlavně domy séélebrit si vysvětluji spíše tak, že tito mají/měli dostatek peněz na to, aby si do svých domů nainstalovali požární hlásiče a zhášeče a hlavně měli dost peněz na to, aby si dům postavili z požáru vzdorných nebo samozhášivých materiálů. (Možná i hasiči upřednostnili záchranu zbohatlických domů, než těch ostatních…).

    Navíc, byť je tornádo jiný úkaz, než požár, tak i přesto vzpomeňte na tornádo na Moravě – jeden dům srovnaný se zemí a ten druhý za plotem netknutý…

    A ano, v případě jakéhokoliv neštěstí přiletí supi nejdříve (tím myslím ony „vykupitele pozemků za výhodnou cenu“ – hyeny jsou ve všech zemích stejné a bystře zafungují rychleji, než si vůbec oběť paralyzovaná nešťastnou událostí uvědomí “ wo co go“).

    Nějak moc se mi tedy nechce těmto teoriím o úmyslném a cíleném vyhnání místních obyvatel z této oblasti věřit…

    1. V Cechach je zase zkusenost se zaplavami.
     Pozemky z mirnych zaplavovych zonach jsou o hodne moc levnejsi, nez ty mimo.
     Slysel jsem lidi rikat, ze tam je voda jednou za 150 let, takze pohoda…

 6. Je to, jak píšete.
  Ale jedna generace to nevyřeší. Tak aspoň dvě nebo tři. Školy a učňáky jsou nezbytné, ale nestačí. Důležitá je praxe, prostor na vlastní chyby… Mimochodem, to je zajímavé. Chyby dělá každý. Zpočátku je jich mnohem víc. Pokud je většina pracovníků zkušených, chyby jedince se obyčejně „vstřebají“. Pokud zkušenosti nemá skoro nikdo, tak je to chaos.
  Kdysi se hájila idea, že my tady na Západě budeme dělat vývoj a design a ti pitomí „hřbeti“ v Asii a Africe budou makat ve fabrikách.
  Jenže to nefunguje.
  Pokud schází intennzivní kontakt s výrobou, vývoj ulétá.
  Moje zkušenost je, že nezbytný je celý řetězec: zkušený dělník, technolog, vývojář, výzkumník.
  Pokud se pokusíte nějaký článek z tohoto řetězu vyloučit, narážíte na nechopnost komunikace, totální neporozumnění.
  Stejný (nulový) výsledek dosáhnete, pokud některý čánek je jenom nominální, nezkušený, líný nebo nemotivovaný.

  Zažil jsem, jak k nám kdysi přišla poradenská firma optimalizovat výrobu. Byli to spíš „intouši“ a měli zkušenosti jenom s hodně primitivní výrobou, ale některé myšlenky a postupy asi nebyly špatné. Mermomocí chtěli komunikovat výhradně s dělníky, střední management že se do toho nemá plést. Protože jsem věděl, jak to dopadne, dal jsem jim pro diskusi směnové mistry (každý z nich měl minimálně 15ti letou praxi jako dělník; navíc jako mistři měli přece jenom větší, než průměrný rozhled). Po půlhodině „spolupráce“ málem došlo k ručním potyčkám. Nepochopební bylo tak hluboké, že si mistři mysleli, že si z nich ti školometi dělají prdel.

  Jednoduše reálná praxe výroby je mnohem složitější, než se může od monitoru PC zdát.

   1. Afrika je posledním zdrojem levné pracovní síly.
    Tedy znamenala by industrializace Afriky a její začlenění do světového obchodu na jedné straně mnoho pracovních příležitostí v Africe, na straně druhé pokles poptávky po zdejší (západní ?) pracovní síle. Takže chronická nezaměstnanost, další a další dluhy, další a další dotace, zřejmě i zvýšená imigrace takto již skutečně vyvzdělané pracovní síly…
    Proto se již po generace pomáhá Africe povíceru tak, že se tam vyváží potravinová pomoc, hotové výrobky, služby vyvinuté tady (na západě ?)……a dovážejí se hlavně suroviny či zážitky z dovolených.
    Proč tomu tak je, proč globální panstvo koná převážně takto, tak to by bylo na dlouhý výklad, včetně historických událostí.
    Každopádně má se čeho zdejší (západní ?) nižší třída a střední třída , mají se čeho obávat. Zejména pokud by industrializace Afriky nabrala nejprve “ špinavou“ trajektorií, pokud by, tak jako v Okcidentu nebo v některých asijských zemí, po generace kašlali by na grindýbl, ten by měli pouze v učebnicích či v bakalářských pracech odborníků a odbornic na globální problémy (např . viz zde
    https://www.youtube.com/watch?v=tNfGyIW7aHM )

  1. Pracovitý český národe. ZASE tu válku berete za špatný konec. Věci se mají jinak. Je tu otázka QUI BONO ? kterou si dokáže zodpovědět každý z nás. Ale …. tady od samého začátku nešlo a ani nemohlo jít o vítězství nad Ruskem.
   Šlo o to Rusku co nejvíc ublížit a to rukama užitečných ukrajinských idiotů s Polskou nadšenou spoluúčastí. Na Ukrajině se válčí jen na malém kousku území proruských občanů. Jinde žádné válečné škody nevznikají. Území Spojených států není zasaženo válkou. Američani na všem tvrdě vydělávají, zbavují se zestárlé munice i válečné techniky a získávají skvělé zkušenosti s válčícím Ruskem. Evropa chudne a čeká jí nevratný osud rozvojové krajiny. Rusáci tu svoji válku financují ze svého a v zákopech umírají jejich mlaďoši. Draze zaplacené výhody jsou např., že se ruská generalita zase naučí pořádně válčit, dále, že americké zbraně moc zázračné nejsou a dále že se podařilo rychle přivést ruskou ekonomiku na válečné ,podmínky.
   Všechny americké záměry se nádherně plní. Válčit se bude do posledního ukroše a pak se udělá mír.
   Bude splníno.

 7. Obavam se, ze technika neni mekáč. Resp. Montáž zvladne pri dobrem technologickem postupu i ta pověstná „opice“, ale porad tu mate vyrobu materialu a komponent, ktere nejsou rozsekatelne do kroku podle Henriho Forda a vyzaduji zkusenost a ta vyzaduje cas. Rozsireni vyroby nemusi byt jen smeny ( nejjednodussi), ale nove linky, stroje, serizeni,… Pak povestna economy of scale, aby se to zaplatilo…

  Na vlastnich detech vidim, ze klesa zajem o techniku a manualni vzrucnost. Asi nas situace nauci, ale spise bych to videl na 2 generace.

 8. „náklaďák je vlastně skládačka specializovaných výrobců“ – a nejsou ti vyrobci taky nahodou mimo evropu? Treba cina a tak… nebo mate seznam vyrobcu v EU, z produkce kterych muzeme za mesic zacit skladat nakladaky na bezicim pasu (predpokladejme ze pracovni silu na to najdem)? Rad bych se na nej mrkl

  1. Re:věštec, ws

   Avča je DÁVNO vyvezena k Indiánům, jestli si to dobře pamatuji, fa Ashok… a dál nevím.
   Co se týká skládaček, je to asi jako s oněmi dnes již pověstnými skfjelými B-737 MAXX.
   Bomba stroj a najednou se divíte, že stoupá nosem do hlíny.
   To jsou ty paradoxy…

   Jinak si vůbec nedělám prdel, v necelém kile se mi odporoučela řídící jednotka na nákladním autě. Nejdřív mi to vyhodilo kvalt a vypnulo plynový pedál, aby mne náhodou nenapadlo ručně podřadit a brzdit motorem, v padesátce to pak vypnulo motor, aby mne náhodou nenapadlo točit volantem.
   K úplné extázi prozatím chyběla eliminace brzd, protože ten 3,14-čus řidič omylem stihl vypnout ABS.

   A tak tu žijem…

   1. Ono je to s tou automatizací divné.
    Pokud dostanu do rukou nějaký nový přístroj, tak hned poté, co zjistím jak se to zapíná, hledám, jak vypnout různá automatická vylepšení.
    Např.: v některých mobilech jsou docela schopné fotoaparáty a u některých se ta automatická vylepšení dají vypnout a fotí to tak, jak chci aby fotka vypadala. Jenže po vypnutí mobilu a znovu zapnutí jsou tak ty fičury zpátky. Je pravda, že že obvykle je poznat, na co byl foťák namířen, ale o nějaké atmosféře není ani památky. Na rodinnou fotografii to velmi vyhoví. Když si chcete vyfotit třeba bouřku, tak raději zapomeňte.
    Vyfoťte třeba tohle mobilem!

 9. Pane Dvořák.
  Pochválím.
  Ono nejde všechno popsat v jednom článku,ale popisujete skutečnost,co jsme prožívali.
  Jen bych přidal,ať to byly různé sankce,nemožnost obchodovat mimo soc.tábor,všelijaké omezení i na umělecké rovině.

  1. Zjevně vám v centrále nedochází, že i když už Rusko nepostoupí ani o centimetr, UA se zhroutí během následujících měsíců. Ekonomicky, politicky, demograficky.

  2. Ne ne, zítra tu o drtivé jarní ofenzivě, která bude včera v Sevastopolu, předevčírem v Kazani a před týdnem na Urale? Už ji Bob dlouho broučkům nevyprávěl, co? 😀

 10. Zaostalá, nefunkční země, prožraná lemplovstvím a korupcí, která nevyrobí onen libtardí anibudík. Nakonec možná i ano, nicméně zvonkajšku to vyzerá, že na KoZa to stačí i s prstem v nose. Indie se dívá. Latinská Amerika se dívá. Afrika se dívá. Tichomoří se dívá. (Nakonec oči otvírají i Maďaři, Bulhaři, Slováci, Rakušáci.) A vidí, jak v praxi dopadají ty recepty, které jim kravatoví pánové v oblecích tak přesvědčivě servírují. Ale třeba pořád věří novinovým titulkům hodnotově správně ukotvených novin (třeba „Rusové mají další problém“) a scallopím kolovrátkům více, než vlastním očím. Třeba. Ale třeba už ne …

 11. PŘIPOMINAM VAM VŠEM Z SV tj Společnosti volicu,ŽE UŽ BYLO PRODANO VŠE CO NAM PATŘILO!

  Penize však Asociální vlády 34 let rozhazovaly plnými hrstmi a nyní jim nezbyva než začít obirat své voliče a zbavit je majetku novou ideologii NEOMARXISMU ,která nemá nic společného se strejdou Marxem ,zvláště proto,že nechal ve svém učení obrovskou díru,nyní se jeho vyznavači stali funkcionařskou buržoasii v KSČM prý zasloužilých členu,kteří rozbíjejí kdysi slavnou stranu zevnitř ,rabují dokonce vlastní web o diskuzní rubriky http://www.nasepravda.cz aby jim zbytek členu pomřel no není jisté zda to nebude vztekem nad jejich vedením, které jim prý odmítá v jakési Jungmanově akademii dát přednášky odkud vzali komunisti ,beztoho ,aby se zadlužili ,tolik peněz na gigantické stavby,které dnes stojí ničeny ASOCIALNIM režimem oni sami se dali se vyhodit i z prdlaentu ideologii neomarxismu a teď nemají nejmenší chuť zase do něho vlézt a odkopávají přitom program volicu ,program LIDU PNZ.!Oni prý mají program Šwabistu

  NEBUDETE NIC VLASTNIT A BUDETE ŠŤASTNI!!!!

  Fuj fuj fuj to je ale hnujj a ať se jde načisto levá levice dát vycpat a vystavit v muzeu zacofanych funkcionářu a historických hlupáku,kteří na http://www.stripkyzesveta.cz deklarují jak se setkali 4X z FIDELEM a to je tak celé. .o tom dejte své lidové komenty,no ni?

  Tento trochu peprnejsi komentář opět nejde odeslat ,to už je i tady ta DSA mazali nebo co nebo jak?

 12. Pokládáte otázky a sám si na ně odpovídáte.
  Svět se od Fukujamova konce dějin hodně změnil. Mnoho skutečných věcí se změnilo na fiktivní. Vy zmiňujete západní zbraně. Je toho ale více, na opačném konci je poznání, že lidské bytosti jsou tak rozmanité, že nezáleží na jejich „hardware“ ale na „software“ a nejdůležitější je reklama.
  Řešení je za bukem a je známé, ale je zakázané se o něm zmiňovat. Připomíná to některé povídky geniálního Stanislawa Lema o Ijonu Tichém.
  Jediným rozumným řešením je čekat a být připraven na novou dobu. Když přijde, fajn a když nepřijde tak proč si dělat starosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *