21 dubna, 2024

Za rok a půl nás tahle vláda dokázala z dlouhodobého hlediska položit energeticky na kolena, a ještě má tu drzost se za to plácat po ramenou. Shrnuto podtrženo, kecy v kleci a skutek utek

Abychom byli spravedliví, nemůže za to jen ona, ten šlendrián nezodpovědnosti a neschopnosti jednat na dýl než na jedno volební období, je tu dlouhodobě.

Když si totiž uvědomíme, že jsme za dob komunismu byli schopni postavit přehrady, kilometry dálnic, jaderné elektrárny, fungující české fabriky a to všechno za vlastní a bez dluhů, tak to procitnutí ve smyslu toho, že za 30 let nejsme schopni dostavět jeden blok Temelína a smysluplnou dálnici bez Ťokova průsmyku, je poměrně frustrující. Ono teda prý bez evropských fondů nejsme schopni postavit ani cyklostezku a dětské hřiště. Tak nevím, ale asi je něco hodně blbě.

A teď tedy něco málo reality. Stát slavně nakoupil od RWE zásobníky, které správně nikdy neměly patřit nikomu jinému než státu. Ideálně našemu českému, podotýkám. Cena se tutlá, takže to bude asi sanační finanční raketa pro něčí konto. Ale dobře, dejme tomu, že to obětujeme. Ne tedy, že bychom na to měli. V dluzích jsme už teď až po uši amerického basketbalisty. Ty zásobníky ovšem za standardní zimy vydrží cca na 2 měsíce. Takže to je fajn rezerva, ale určitě ne řešení, vy fialoví píároví experti. Česká republika, (to jsme my, kdyby to nebylo Evropanům zde žijícím jasné), potřebuje primárně zajistit konzistentní dodávky plynu na základě dlouhodobých smluv, a ne to plácat spotově, a být zcela závislá na libovůli obchodníků.

Diletantství na n tou nebo záměr? To se musíme ptát, když už po x té nás polská zmocněnkyně vyzývá k tomu, abychom se laskavě vyjádřili, jestli ten plynovod z Polska chceme, nebo ne. Konečný termín, než to nabídnou někomu jinému máme do října. Tak na co čekáme? Na povolení? Až nasněží a peklo zamrzne? Na Němce? To tak jako čekáme dost zbytečně, protože ti už 40 % prvního terminálu prodali Švýcarům, 40% druhého Francouzům, se třetím s námi nepočítají a o čtvrtém teď nemají potřebu se bavit. Ale my jsme díky stupidní politice této vlády právě na Německu totálně závislí. Takže si to každý přeberte, jak myslíte, včetně toho, kdo nám určuje ceny. My to teda nejsme. My si tu sami neřídíme už vůbec nic. Včetně toho, že jsme za ten rok a půl krize nebyli schopní si zřídit státního obchodníka s plynem. Ale jako už o tom mluvíme. Sláva Síkelovi. Skoro se mi chtělo napsal ten pozdrav na H, ale jeden ban mi dneska už stačil.

Celou dobu, od našeho slavného předsednictví EU se tu Fiala ohání evropským řešením. Samozřejmě žádné není, společné nákupy jsou nula, aukce nefungují a každý si jede jako obvykle sám na sebe. Teda kromě nás, my jedeme na Němce. Evropská komise to řekla jasně, když prohlásila, že Česká republika tu bude od toho, aby pomocí svých jaderných elektráren (Dukovan), dorovnávala přebytky a nedostatky německých větrníků. A na to nám byla vystavena notifikace a s tím my jako asi souhlasíme, protože o jinou jsme si nezažádali. Budeme tak opět z peněženek nás všech sanovat jejich zelené šílenství, když si oni sami slavně jaderky zavřeli. Tohle pro vás dělá ten slavný premiér. Tohle bysme mu všichni měli omlátit o hlavu, leč stádně mlčíme, včetně slavné opozice.

Sami ovšem též nezůstáváme pozadu, a SPOLUschválili jsme si konec uhlí v roce 2033. Jen tak pro informaci obnovitelné zdroje u nás činí cca 5% energie a uhelky 53%. Takže si kupte kulich. A kupte si ho radši teď a dvojmo, protože ono se taky může stát, že díky tomu, že za našeho předsednictví jsme pomáhali protlačit brutálně drahé emisní povolenky se to těm uhelkám nezaplatí a zavřou třeba už za dva roky. A vy to taky těm překupníkům nezaplatíte, ani kdybyste místo nákupů v Albertu chodili hlodat kůru a lišejník. Tohle pro nás schválil Péťa „jsem úplně mimo“ a zálibně se za to poplácal po rameni, když zrovna nebyla na poplácání poblíž Uršula.

Takže my žádnou energetickou politiku nemáme. My nemáme vůbec nic, krom blížícího se průšvihu katastrofálních rozměrů pro průmysl i domácnosti. Ještě teda, že má ten Blažek toho Nejedlého, a že poslední dobou hodně prší. O tom, a proč Péťa musí držet lajnu (tu ideovou, nikoliv tentokrát tu kokainovou) ale třeba zase příště.

40 thoughts on “Za rok a půl nás tahle vláda dokázala z dlouhodobého hlediska položit energeticky na kolena, a ještě má tu drzost se za to plácat po ramenou. Shrnuto podtrženo, kecy v kleci a skutek utek

 1. Nadpis tvoří až 50 % básně
  Mám- li hlavu velikosti tykve.
  Mám- li hlavu velikosti tykve,
  nač mi mají měřit IQ ?

  1. Dalsi stadium bude uz jen:

   Basen o muzi, jenz by chtel setrit elektrickou energii, ale nemuze neb nedosahne na vypinac
   Trpaslo, trpaslo,
   zase jsi nezhaslo.

 2. Autorka příspěvku se mi s tím dlouhým názvem zdá lehce šílená… I když to tu bylo často kritizováno jede si svou … Od takových lidí raději dál i kdyby obsah stál za přečtení ..

  1. Pane PLUTO,

   Napište paní autorce raději ať tu dá něco o
   DSA tj Digitálních Službach Akt zákon c.12/2020 o totální cenzuře internetu který má nabýt platnosti prý do 17.unora 2034 a o tom, že se bude muset podávat hlášení ( udání )o účastnících diskuzi,které budou zcenzurovani ,zpokutovani a usnadnit aby to bylo jako za komunistu a ještě horší,rozjeli jsme si?!
   Národními
   Koordinátory
   Digitálních služeb .
   Dokonce se za tyto cenzory má platit poplatek EU komisi,obdoby politbyra,kdy její práce už byla u CORONY ,kde se lejno obohatilo na injekcích a je tu o tom ticho a čeká se na cenzuru přicházející salámovou metodou bez kontroly volicu,která záměrně chybí viz bod 2 PNZ a diskuze nad body
   PNZ je záměrně zakázána dokonce i tady 🇨🇿!!!!

  2. Pane PLUTO,

   Napište paní autorce raději místo vaší cenzury ,ať tu dá něco o DSA a to znamená totalitní cenzuru
   DSA je totiž akt ,směrnice 2000/31/ES tj akt o Digitálních Službach Akt DSA zákon c.12/2020 o totální cenzuře internetu který má nabýt platnosti prý do 17.unora 2034 a je o tom, že se bude muset i tady prý podávat hlášení ( udání )o účastnících diskuzi,které budou prý zcenzurovani ,zpokutovani a usnadnit, aby to bylo zabejcene jako za komunistu a ještě horší,rozumeli jsme si?!Bude to realizováno tzv
   Národními
   Koordinátory
   Digitálních služeb .
   Dokonce se za tyto cenzory má platit poplatek EU komisi lejno ,obdoby komunistického politbyra,kdy její práce už byla u CORONY ,kde se lejno obohatilo na injekcích,které vnutila celé EU a je tu o tom ticho,čeká se na cenzuru tiše přicházející salámovou metodou naprosto bez kontroly volicu,která záměrně chybí viz bod 2 PNZ a diskuze nad body pozor pozor PNZ je záměrně zakázána dokonce i tady 🇨🇿!!!!

   1. Oprava datum platnosti není 2034 ,ale 17.unora 2024 .Neustále mi tady někdo z prý zločineckých piràtú které jsme si jako SV ,zvolili zasahuje do klabostnice.Pirati budou mít totiž tento digitální koncentrák na starosti a tak je jste volit i s jejich metodou CHUCPE ,střelby do vlastního kolena neboť i oni jsou členové SV.

  3. Autorka napise nad clanek nazev jakej chce , nemusite nic cist.
   Jste sam………… , kdy z nadpisu neco odvozujete..
   Tahnete dal. Nikdo vas nenuti se tady ukajet .Nevsimejte si titulku.
   Titulek a clanek neni samozrejme pro vas . To vidite, nebo ne?
   Kdyz neco nemam rad , tak du vod toho !!!!!!!
   Tak se do toho za kazdou cenu nenacpavejte . Neni proc.
   Mate aspon vysvetlit proc vam titulek vadi. To zase neumite ,jen tupe zvanit.
   Opakujete , co ste pochytil vokolo..
   Jde o typickej priklad literarni negramotnosti. To je velmi rozsirene.
   Negramoty bohuzel naucili cist a psat ,
   ale nejsou schopni porozumet o cem se pise , co text obsahuje…
   Tak aspon.Zacnou.
   Buceni , jedna krava zacne bucet a ostatni ve stadu , se pridavaji…
   Proc,protoze jedna zacala.
   Nesouhlas a kritiku /na titulek/ , ale neumi vysvetlit nic.
   Protoze negramot nikdy nerozumi a nikdy se nenauci .
   A tak buci. Stale dokola.
   Hodne prispevku tady , je daleko horsi , nez ten nadpis.
   Vetsina taky neni schopna mit aspon svuj trochu normalni nazor na veci okolo.
   Protoze je to pedagogove ve skole dle osnov nenaucili a naucit nechteli.
   Naopak. Zase vec ,pro nektere nepochopitelna..

 3. SV tedy Společnost Volicu je jediná síla,která si dodnes neuvědomila co za galeje na ni čekají ,že to bude ona,která musí trvat na programu PNZ ,kde v bodě 2 je zabudovaná kontrola zvolených Zastupitelu a všichni voliči ji mohou pokud by chtěli využít dnem i nocí ji nesmí ani napadnout!!!!!
  Podvodné jednání tzv našich Zastupitelu bude pokračovat a pokud ještě budou někdy volby,tak volit jako 34 let stejně Asociální režim skončí jejich heslem

  PO NASI VLADE BUDE POTOPA!

  A nepomuze ani ten znovu falešný program toho advokáta ,který dávno ztratil tah na branku a hnutí ANO bude mi líp ,ktere bojuje proti svým VOLICUM ignoranci plánu čili programu národní záchranya potřeb PNZ ktery nechce dát do televize a to dnem i nocí a udělat mu REKLAMU.
  Tak se tedy připravte pan Satan,prý člen KDU vám pošle brzy Belzebuba a mužete si jít stěžovat do lamparny,když máme tu inteligenci ve forme SOCIOLOGU,kteří nic neumějí ,jen popisovat situaci,kterou S V 34 let dávno zná a nyní jim DSA nedovolí ani prdnout.
  To mini ANIČKA naše dušička a co vy ,chcete dále zdarma odevzdávat svuj hlas a nic za to nebudete chtít, ani PNZ?!🇨🇿🚴 shrbit hřbet a šlapat do pedálu zvolením PIRAT-U,kteří mají zločin už v názvu a vlajce zla ☠️

  HANBA no znovu HANBA 🍒☀️

 4. Uhnii odstřelili ropovod Nord a koho to zajímá a u nás ostentativně odstřeli OP a nějakej cukrovar, to sme viděli, a zbytek nám soudruzi kapitalisti odebrali.

  1. Pane naš SASINE,
   Přestaňte kopat do otevřených dveří programu národní záchrany republiky
   P
   N
   Z
   a našich potřeb.Jinak prý ANNA z KSH škrtne vaše jméno z nákladu záchrannych necek Noemovy Archy, kde jste zapsán jako veliké zviře a naloží místo vás nějakého jiného Mamuta!
   No tak co pak bude s vámi ,umíte vubec plavat?

 5. CNN Prima News, 24.8.2023 hlásí:

  titulek: Slíbená pomsta Ukrajinců. Vylodění na Krymu přineslo peklo, okupovanou zemí otřásly výbuchy

  z textu: Na okupovaném Krymu došlo ve čtvrtek v ranních hodinách k bitvě. Na poloostrov se vylodily ukrajinské jednotky….všechny cíle akce byly splněny.

  Po slavné bitvě, která se zapíše do dějin válečnictví, Rusové utíkají a v patách za nimi postupuje vždy vítězná armáda Svobodné Ukrajiny. Pásy tanků Leopard 1, Leopard 2 a Challenger 2 hřmí po ukrajinské krymské půdě. Ta (půda) se v radostí, konečně je svobodná, Rusové na zbabělém útěku zahazují záchodové mísy a polní lopatky a utíkají na Krymský most. Až je pochytají, tak je čeká spravedlivý krátký proces. A Lipánek stihne závěr dovolené.

  1. Z českého tisku – věděli to již dávno před slavnou Krymskou bitvou století:

   Rusku docházejí rakety, dvě třetiny už použilo, tvrdí Ukrajina, Seznam, 1.3.2022
   Ruské ztráty jsou strašlivé. A to i ty, které Moskva přiznala, Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
   Zvukové nahrávky ruských vojáků odhalují pláč a zoufalství, Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
   Rusové se na umírání svých vojáků připravili. Mají mobilní krematoria, Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk

   Ten Švamberk musí opravdu být švamberk.

   1. Došlo k bitvě, země se třásla od okovaných bot okupantů jak utíkali. To je naprosto logické.
    Pochopte do bitev se nechodí s reflektory, ale jen s lampičkami. Nikdo vás nesmí vidět, ještě by vás picli, tedy umlátili lopatkami a nedejbože poznali. Počkejme si do zítřka, to se nad Sevastopolem bude vesele třepotat ukrajinská vlajka a třást se budou okupanti na Krymském mostě.
    Lipavský si již podal žádanku o dovolenou.

   1. Правда – Правда.Ру: Аналитика и новости (Pravda) (EN) – POZOR: Propaganda mediální organizace podporující Kreml

    čert aby se v tom vyznal

  1. Stačilo, ale vy se stále na něco ptáte, tak proč vám to nenapsat jasně a zřetelně. Pochopit musíte sám.

 6. Nové uskupení BRICS bude kontrolovat 80 % světové produkce ropy
  ▪️Po připojení Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Íránu k BRICS bude Unie schopna kontrolovat lví podíl světové produkce „černého zlata“.

  1. Zrovna Saúdům a Emiráťanům se nedá věřit ani fň. Nemít za zadkem podporu USA, tak už by ty zlodějské grázly arabská ulice dávno smetla. Arabská ulice si myslí, že Alláh dal ropu všem jeho věrným. A né jenom několika ropným monarchům.

 7. Cena za zasobniky je udajne nekde kolem 9 mld v ceskych.

  A za vsechno stejne muze (porad) Babis …
  Babiš by mohl zlevnit potraviny jediným rozhodnutím, prohlásil Fiala
  V této souvislosti na adresu Babiše, byť ho přímo nejmenoval, řekl: „Do jisté míry mi připadá nevkusné, až směšné, i když směšné to vůbec není, když majitel takovýchto firem, dosahujících enormních zisků, vyčítá vládě, že nic nedělá s cenami potravin. On by mohl jediným rozhodnutím ve svých koncernech dosáhnout toho, že lidé budou mít potraviny levnější.“

  1. Tím se jako přiznávají, že dostali tuhle zemi do stavu, kdy údajně záleží na rozhodnutí jedné jediné soukromé osoby, jaké budou ceny v celém jednom dost podstatném segmentu trhu? A že stát nemá žádné mechanismy, jak se tomu bránit? Jako vážně? Dochází jim vůbec, co tímhle vyhlášením říkají?

   1. Však právě kvůli tomu Agrofertu to dělají.A kterépak strany schvalovaly Bábovi dotace obří a teď jsou z toho na mrtvici.Dotace jsou zlo a zvýhodňují mamonáře a čudly ostrouhají a tím pádem se nám stále více deformuje podnikatelské prostředí.Dyk by byl velkouzenář debil,kdyby o dotace nestál.

    1. Přesně tak. Babiš jen využíval, co se mu nabízelo.
     Pŕijde mi legrační, jak vždycky když jim teče do bot, vytáhnou Kobliháře. Kdyby ho neměli, museli by si najít jiný okopávací objekt.
     😻

  2. Než by zkrachovali,tak si najdou blboně,kteří to odkoupí.
   Jak se jinde uvádí,zásobníky snad 9 mld,ale trubky 30 mld.i když v nich nebude proudit plyn.
   O to Babišovi,má trochu pravdy také i když je krize,Agrofert hodně vydělal.
   Fiala nesmí jmenovat zahraniční majitelé,jak v krizi na nás vydělali

  3. To je přece to nejjednodušší, najít viníka a ukázat na něj prstem. Von už na to nějakej ten inteligentnější volič naskočí.
   A že tam opocenej streda neřekl, že ceny vepřového nám určuje burza v Německu.
   Se mi zdá, že ta vládní sebranka, je poslední dobou nějaká nesvá, až vyděšená. Copa ví, co nevíme my?

  4. Měli bychom ty zásobníky hned privatizovat, nejlepší majitel by mohly být USA penzijní fondy, ne? Každý přece ví, že stát je špatný hospodář!
   Anebo je to jinak? Co v tom případě udělat s těmi, co za třicet let všechno prodali, většinou do zahraničí?

   1. No, jak je vidět, stát je opravdu nejhorší hospodář.
    Prodal, co se zdědil a ještě nás zadlužil.
    To řádný hospodář neudělá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *