24 června, 2024

Když všechno může být pravda

Původně jsem chtěl o pádu Prigožinova letadla psát o den později, ale protože se takřka celý majnstrým i většina ostatních zdrojů, co sleduji, k věci vyjádřila jako k jasné záležitosti, řekl jsem si, že posláním Vidláka je svícení do temných koutů a hledání jiných vysvětlení. A když jsem si pak přečetl analýzu ISW, kde jsou si hoši na 99% jistí, že Putin prostě nechal Prigožina tímto způsobem popravit, musel jsem to prostě zkusit jinak.

Nejhorší na tom je, že všechno může být pravda. Ano, Putin prostě Prigožinovi jeho vzpouru neodpustil a použil starou dobrou sovětskou metodu – nejprve zrádce zbavit podpory, zbavit ho silových prostředků, uklidnit ho a pak, když nic nebude čekat, ho zaříznout. Je typicky ruské, že ve stejnou dobu, kdy hořící letadlo padalo k zemi, Putin právě předával medaile osádce tanku Aljoša, která nedávno rozstřílela celou ukrajinskou obrněnou kolonu.

Stejně tak je klidně možné, že to nebyla Putinova akce. Prigožin měl spoustu nepřátel i v Rusku, například dost hlasitě nadával na Šojgua a Gerasimova. Letadlo nemuselo být sestřeleno raketou, ale na palubě mohl být patřičný dáreček. Ani Ukrajinci neměli z Prigožina radost a už ukázali, že jsou schopni husarských kousků.

Stejně tak bylo běžné, že Prigožin se jinde hlásil a jinde byl. Takže sice mohl být na seznamu pasažérů, ale v letadle být nemusel. Do Moskvy letělo ještě jedno jeho letadlo, které bez problémů přistálo a nikdo ani nepípnul o seznamu cestujících ve druhém letadle. Prigožin si v podobných věcech liboval a stejně jako se jeho pochod na Moskvu hladce změnil na pochod do Běloruska, člověk si úplně dovede představit nějakou podobnou habaďůru i v tomto případě.

Možné je všechno a nejjednodušší odpověď bývá zpravidla ta správná. Majnstrým už svojí správnou odpověď má, už ji naplno šíří a dokud nebude všechno potvrzeno, zkusím to po Vidlácku:

Včera v noci jsem toho moc nenaspal a prošel jsem všechny své zdroje na Ukrajině i v Rusku, které mám. A zjistil jsem, že zprávu o Prigožinově smrti šíří především wagnerovské kanály. Úřady se zatím k ničemu nevyjádřily. Nenašla se všechna těla. Jediná potvrzená informace je ta, že Prigožin a jeho vojenský velitel Utkin byli na seznamu cestujících. Všechno ostatní jsou zatím jen dohady. Když spadne letadlo, tak z lidí moc nezbude…

Ale také jsem zjistil, že v Bělorusku začalo velké rojení armády. Oni tam mají kousek od hranic s Ukrajinou henty wagnerovské tábory. Místní obyvatelé už v noci dávali na fejsbůk videjka, že jim pod okny jezdí obrněná technika. Prý snad začali wagnerovské tábory obléhat, nebo dokonce obsazovat. V Bělorusku jsou i ruské armádní jednotky. Podobné rojení prý začalo i v Rusku. Leckdo hlásí pohyby techniky. Jen média mlčí… úplně.

Včera měla Ukrajina své výročí – den nezávislosti. Slibovala „něco velkého…“

Americké ministerstvo zahraničí už několik dní varuje své občany, aby opustili Bělorusko.

Summit BRICS právě končí.

V Kyjevě prý působí nějací diverzanti a dělají tam bordel.

To všechno se včera v noci dělo a nejspíš stále ještě děje… Kdybych chtěl v dnešní době družic a dronů shromáždit armádu a zaútočit, aniž by se nepřítel připravil předem, zřejmě bych postupoval právě takto. Hrozí vzpoura, je třeba ji zadusit hned v zárodku, armáda vyjela z kasáren směr tábory PMC Wagner… ale jaká náhoda, ono je to i směr Ukrajina. Je zapotřebí, aby sledovací technika zaznamenala pár výbuchů v táborech, aby ISW vydal analýzu o vyřizování účtů, aby se vlastně nikdo nedivil, že si to Putin s Prigožinem vyřídil ruským způsobem… pak najednou je z toho moment překvapení… a nastává druhý útok na Kyjev či Charkov.

Jak jinak v dnešní době shromáždit síly? Mluvit půl roku o ofenzívě a pak vykrvácet na minách a stále mít před sebou tři ruské linie? Na bojišti je všechno vidět, z dronu uvidíte jakýkoliv shluk lidí i techniky. Nevyplatí se střílet jen na malé skupinky pěšáků… Jinak je všechno zmapované a o všem se ví. Není to celé krycí operace pro novou invazi na Ukrajinu?

Podívejte se, jaký zmatek v hlavách udělalo jedno spadlé letadlo ve kterém možná seděl i Prigožin. Udělalo to i zmatek v hlavách generálů? Přichází další fáze války?

Nevím…

Ale kdybych chtěl spustit nějakou další operaci, dělal bych to právě takhle.

Ne, není to nejjednodušší vysvětlení. Pořád je jednodušší si představit, že ruský Albrecht z Valdštejna prostě začal ohrožovat i gosudara a ten nezapomíná, protože se vyzná v lidech i moci. Ale jak řekl Orbán – Putin se ze vzpourou vypořádal za jeden den. To není známka slabosti, ale známka síly. Jednodušší vysvětlení je také to, že se Ukrajincům povedl husarský kousek s výbušninou v letadle.

Ale v Prigožinově případě a v podmínkách války třetího tisíciletí budu spekulovat. Minimálně do doby, než bude jeho smrt oficiálně potvrzena.

Nejlepší hybridní operace je totiž ta, kde může být pravdivá každá varianta…

Je dost pravděpodobné, že než bude tento článek nahrazen dalším, bude všechno zase jinak. Odpusťte mi všechny ty spekulace, ale nemohl jsem odolat.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu. Kdo pošle alespoň 200,- Kč, může si stáhnout audioknihu.

258 thoughts on “Když všechno může být pravda

 1. Novinky: „Za zřícení Prigožinova letadla může bomba, nebo raketa, míní experti“

  Proč jsem se jen nevyučil expertem? Jaký já mohl mít život…

 2. Něco pro pobavení zdejšího publika:
  „Norsko zahájilo práci na obnově zchátralého plotu na hranici s Ruskem, aby zabránilo sobům vydávat se do sousední země. Výlety sobů do Ruska přicházejí Oslo draho. Moskva totiž po Norsku požaduje odškodné za to, že sobi spásají vegetaci v ruském národním parku.

  Výbor uvedl, že letos přešlo z Norska do Ruska 42 sobů, z nichž 40 se podařilo vrátit zpět a návrat dvou zbývajících se očekává v brzké době. Sobi, kteří navštívili Rusko, BYLI UTRACENI Z OBAVY, aby se do sousední země nevypravili znovu, řekl Magnar Evertsen ze zemědělského výboru.“

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/norsko-se-snazi-omezit-nakladne-cesty-sobu-do-ruska-zahajilo/r~a1eccd0c432811ee9ae20cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-3&utm_campaign=Aktualneangry

  1. Místo aby ocenili, že je Russáci nesežrali, tak ještě remcaj. A na sobí pečínce si pochutnají sami.
   😻
   Pámbu jim to požehnej a hrom jim to z huby vyraž.

 3. Nechávám Prigožina Prigožinem. Žádný archanděl to nebyl, víc líto je mi hezké mladé letušky, kterou to smetlo v rámci nějaké pomsty nebo atentátu.
  Nedělám si iluze, ze se svět kdy dozví pravdu.
  dopad to muže mít pro Afriku a tím pak přeneseně pro svět vč Evropy.
  Dnešních 50 článků se spekulacemi v hlavnich světových mediich je usmevnych. Před týdnem se prigozin koupal v krvi panen a teď už je skoro obětí putinova imperialismu. A Putinuv komentář tlumočí vcera pohřbený Peskov.

   1. Všichni lidé jsou krásní a nejvíce jich umírá ve zbytečných válkách, jako je například tato.
    Je proto třeba se ptát nasich politiku, zda i oni necítí pocit vinny za zmarene lidské životy v důsledku našeho posílání zbraní do konfliktu. Každé posílání zbraní je zločin a v případě Ukrajiny to platí dvojnásob a za to patří do pekla. TEČKA.

     1. Jene, vysvětlete mi, jaké zájmy mají Spojené státy v Sýrii. Rusové jsou tam na pozvání legitimně zvolené vlády, aby pomohli v boji proti agresorovi. Bylo by podlé, kdyby nedodrželi slib.
      Děkuji za odpověď. Já totiž mám zato, že Ukrajina je ruský zadní dvorek, ale do Sýrie to mají američtí kluci a děvčata poněkud z ruky. Anebo ne ???

     2. Milý Jane, pusť si v TV nějaký báječný americký film, kde hlavní hrdina (správný voják US Army) jede na misi někam do arabské tramtarie a tam šíří demokracii a lásku tím, ze střílí mračna zjevně domorodých ručníkářů, kteří jsou tam zjevně doma. A mají tak nějak blby smýšlení o demokracii ( a ještě ropu pod zadkem, hajzli)

      Na netflixu je toho hafo.

    1. ptát se politiků bylo zbytečné v celých dějinách

     vládcům na životech jejich „podřízených“ nikdy nezáleželo

     co mě spíše štve je to, že ti „poddaní“ se vždy šli raději pobít s poddanými pod jinou vlajkou než aby se obě skupiny poddaných postavili proti vládcům na obou (všech) stranách!

   1. Pluto tu je vidieť ,aká je nenávisť rozsievaná proti Rusom, je to ako bumerang. Vracia sa to tým, čo rozsievajú nenávisť nielen voči Rusom. To sú tie hodnoty Západu…….. smutné …..

    1. Nikdy by mne nenapadlo, jak odporného světa (západního) se mohu dožít.
     Ale ona to není otázka od cca 2014 nebo 2008 ale východní Evropa vychovává své dnešní 20 leté k fanatické nenávisti vůči Rusku už dlouhou dobu ….
     To samé nenávist části dospělé populace … Co byl sundaný Koněv …?? Podle mne test reakce veřejnosti, pak Vrbětice, Ricin s cílem přitápět pod kotlem …
     A dneska jsou tu neskrývané a podporované projevy nacismu …
     Odpornej svět ….

     1. dalo se to tušit jaký bude svět…..

      indicie byly např. někteří lidovci, rodina Havla, teď Petr Fiala – dejte si ho do googlu s Habsburkem a dalšími z party……

     2. A co se týče civilních obětí, tak tam říše zla zaostává za říší dobra už zcela žalostně. Stačí se podívat na počet civilních obětí, když říše dobra zaútočila třeba na Irák. Agresor taky jasný a dohadovat se, proč k tomu došlo, není třeba. Byly toho plné noviny. Zbraně hromadného ničení, které se nikdy nenašly. A to je jen jeden z desítek konfliktů, jehož se říše dobra od konce druhé světové války účastnila…

     3. Betonová zeď, matrace nastojato – a lidi jako nick Sranda střílet, jako v Lidicích.
      A pak rozdělit do vrstev – jedna vrstva Srandů, jedna vrstva vápna…atd.
      Nic jiného si nezasloužíte, kurvy soplivé.
      Na internetech vás naučili zcela iracionálně nenávidět Rusy, tak to děláte, aniž byste věděli proč a aniž byste o Rusech samotných něco věděli.
      Takzvaně „víte“ jen to, co vám nakukali Rakušani a hysterický mainstream, aniž byste jedinou vteřinu přemýšleli, proč to dotyční dělají a proč to děláte vy.
      Ovce, kterým nakukali, že mají bečet jako o život, tak bečí, aniž by věděli proč.
      Postřílet.
      Píšu právě takto a právě proto, že mám s Rusy i s Ruskem a ještě i SSSR osobní zkušenosti. Vy máte leda prd a hýkáte, jak vám za klikání hustí do hlav na sítích i jinde.

     4. Oběti válek a operací v zájmu Západních hodnot a šíření demokratických tradic se samozřejmě nepočítají.
      Sranda je určitě budoucí politolog nebo historik, kterému jednou otevřou dvířka i do české televize.

   2. Moje matka neuměla jiný jazyk než němčinu, pocházela totiž že šumavské obce jménem Wihorshen, dnes Hláška Lhota. Protože pocházela že smíšeného manželství, mohle zde zůstat. Českou školu (bez znalosti) češtiny začala navštěvovat v 9 letech v Liberci a první slovo co umělá bylo „chleba“ protože ji bylo řečeno, že je to nejdůležitější slovo. Qby mohla jít do svého ročníku musela poze prokázat znalosti z počtu. Český jazyk matce nedělal žádný problém, těchto dětí bylo po válce vice a nikdo z toho problém nedělal.

 4. Manuel 25 srpna, 2023 (15:34)

  Dr. Hácha (rodné příjmení jeho manželky bylo Klausová) , ale i např. ing. Eliáš jsou podepsáni pod zákony, zavádějícími zde apartheid, obyvatelstvo židovského původu bylo zbaveno velké části svých práv. Takové “ zákonné“ úpravy umetly cestu holokaustu…….

  1. Dělali co museli. Museli překousnout ropuchu, aby mohli aspoň trochu pomoci tam kde to šlo.
   Kdyby nepodepsali, tak by apartheid nenastal. Aha.

  2. Kdyby nebyl prezidentem Dr. Hácha mohl by to být třeba Generál Radola Gajda, rodným jménem Rudolf Geidl .
   Dnes něco podobného trůní na Pražském Hradě.

   1. Nechte Radolu Gajdu na pokoji. Celý Protektorát žil v ústraní. S nacistickou německou mocí nekolaboroval. Naopak. Viz heslo na Wikipedii.

 5. V souladu se spekulativním názvem článku přidám svou spekulaci…

  Zhruba ve stejném roce, kdy došlo na UA k Majdanu, začala do Evropy proudit masivní migrace neevropského obyvatelstva. Ta vytvořila neasimilovaná uzavřená a vůči hostiteli nepřátelská centra, nad kterými nemá EU žádnou moc. Už dlouhou dobu proudí na UA vojenská a finanční pomoc, přičemž nikdo přesně neví, kde končí. Od roku 2022 pak proudí nekontrolovatelný tok zbraní a vojenského materiálu z UA přes černý trh kamsi pryč, přičemž se spekuluje, že se část z této „pomoci“ vrací do Evropy a mizí kdovíkde. No a poslední měsíce sledujeme posilování pozice Ruska v Africe, tedy z místa, odkud proudí největší proud migrantů. Často mladých mužů v branném věku. A sympatie k VVP a RF mají velké.

  Tak nějak bych se začal být západními politiky modlit, aby Putin nebyl tak geniální šachista, jak se povídá.

  1. Je to moc pěkně shrnuto, ale není mi jasné, jak to uplatnit v praxi.
   Většina myslících lidí moc dobře ví, že euroatlantická civilizace končí. A stejně, jako většina impérií zaniklo na přežrání, stane se to patrně i nám.
   Ten kdo má plné břicho má prostě menší tah na branku, než ten, kdo už dva dny nejedl.
   ***
   Jen jsem to prolétla, takže nevím, jestli paní Kučerová zmínila , že ještě nikdy nikdo nezplundroval Zemi tak jako my. Přes všechno kvílení šílených Grét to bude pokračovat. Moderní člověk se nevzdá technických výdobytků, jejich využívání považuje za naprostou samozřejmost, běžný standard.
   ***
   Tranzistorového rádio. Kdy to začalo? V létě k vodě s dekou a tranzistorákem. Rádio řve všude. Jen jako kulisa, v kanceláři, v dílně i na zahradě. V MHD mají junioři v uších sluchátka a ve gziftě blažený výraz. Staříci mají jako kulisu často puštěnou i televizi.
   Na to všechno je zapotřebí elektřina a jistě i další komponenty, jejichž těžba zatíží už takhle úpící planetu Zemi. S likvidací odpadu to také není moc růžové, rozhodně ne všude.
   A, celkem logicky, miliony lidiček v Africe , které to dosud neměly, to chtějí taky.
   Neumím si představit, jak by se to dalo zvrátit. Člověk reálně potřebuje k přežití opravdu jenom málo věcí.
   Současně ale, zřejmě, potřebuje mít víc, než Franta od vedle.

   1. Nó, proč ne….co začít u sebe? Co Internet? Jakou spotřebu zdrojů má celá jeho struktura oproti rozhlasovému studiu a vysílači ?
    Jakou spotřebu má potřebný počítač oproti tranzistoráku?

    1. Já jsem u sebe začla. Nemám TV, PC, ledničku, ani ventilátor pro horké dny, peru drobné kousky ručně, v pračce jen velké kusy cca jednou měsíčně.
     Oblečení mám po dětech, teď už i po vnoučatech, myslím, že v rámci možností dělám dost.
     Samozřejmě, mohu si to dovolit protože jsem už singl a v penzi. Pracující rodina by si to dovolit nemohla. Ale aspoň trochu se snažit může každý.
     Deptají mě neopravitelné pračky, vysavače atd. Tady by – podle mne – mohl velice snadno zasáhnout stát. Ti co jsou u volantu něco jiného kecají a něco úplně jiného dělají.

     1. Nechci, aby mně ty u kormidel řídily, co je a co není dobře. Tak je tomu dneska a je to pro mnoho pamětníků vlády bolševiků děsivé a děsivější.
      I ti bolševici lidi víc vychovávali, ale neporoučeli jako dnešní neomaooististky.
      Zatímco kouření je hřích, který je jen pro zavrženíhodné slabochy, přežírání je vesele preferováno ve všech médiích! Soutěže se žrádlem, reklamy se žrádlem, politici a politk vyžraný a vypasený…
      Osvěta by měla být samozřejmostí, nikoliv zákazy, příkazy, zákony, demagogie ….

    1. Existuje hodně lidí, kteří opravdu žijí tak, aby co nejméně škodili přírodě. Většinou ale to po pár letech vzdají, je to hodně náročné. Vzdají to zpravidla kvůli dětem, děti jsou děti a chtějí to co mají ostatní děti. Je to složité.
     Podle mne byl hodně stupidní nápad zdiskreditovat dobrou myšlenku instalaci duševně choré Gréty. Ta holka mi připomíná vetřelce ve Vetřelcovi. Ten zuřivý výraz a jak ji žluč kape z ústa.
     Zlatí Brontosauři !!!
     Chci zpátky normální svět normálních lidí.
     😢

     1. „Podle mne byl hodně stupidní nápad zdiskreditovat dobrou myšlenku instalaci duševně choré Gréty. Ta holka mi připomíná vetřelce ve Vetřelcovi. Ten zuřivý výraz a jak ji žluč kape z ústa.
      Zlatí Brontosauři !!!“

      1+

      1. Děti nemají především ti, kteří škodí lidem i přírodě.
       A ještě jich stále přibývá.
       Jak budou bezdětní dožívat? Seberou se a odejdou jako sloni na sloní hřbitov?

 6. Tak jakpak to je s Prigožinem? Neověřeno.

  Pro „paw“ – dnes v ČJ, žádná sousední záludná řeč!
  Vaše durdění se nad odkazem z Hlavných zpráv.sk mě tedy překvapilo!

  ..“Po pravděpodobné smrti majitele wagnerovců Jevgenije Prigožina se začínají objevovat tvrzení, že nemusí být mrtvý. Článek zveřejněný jedním z afrických zpravodajských serverů se odvolává na informace údajných svědků, kteří měli Prigožina vidět v jenom z hotelů v Mali.

  Tyto spekulace pomohl oživit zpravodajský server Eurasia Daily citováním zdrojů z telegramu vedených v arabském jazyce. „Prigožin je v Mali, aby odrazil případnou francouzskou invazi,“ napsal uživatel vystupující pod přezdívkou Emad. „Očití svědci uvádějí, že viděli Jevgenije Prigožina v hotelu v Mali,“ přiblížil.

  Bez odvolání na relevantní zdroj uvedl, že je „Prigožin živý a zdravý“. „Neradujte se tolik. Nyní se nachází v Mali, konkrétně na hranicích s Nigerem, protože francouzská invaze do Nigeru pod záštitou ECOWAS,“ pokračoval. Podle něj má invaze začít 25. srpna ráno.
  ECOWAS je ekonomická a politická unie patnácti zemí západní Afriky.“

  https://stars24.cz/zpravy/jevgenij-prigozin-prezil-podle-africanu-a-arabu-se-vse-stalo-jinak.6yxe81gq

 7. Jen perlička: Včera měli bakalháři Vánoce z toho, že Peskov „zmizel“ a spekulovali a „dávali do souvislostí“. Dneska Peskov normálně odpovídal na otázky novinářů a bakalháři … taky dneska baví. 😀

 8. Glazurka praská a henleinovské šidélko už vykukuje 😀
  Hlavně nepřestávej lhát, broučku, k čemu bys jim jinak byl?

 9. Já chápu, že to Vidlák myslel dobře jako takové letní zpestření a zábavu, když sem nechal psát chovance z Bohnic, ale prázdniny už pomalu končí a ze zábavy se stal regulérní opruz. Předpokládám, že stejně snadno, jako šly diskuse degogoizovat, půjdou i deanonymizovat.

  1. No a to zatím wunderwaffen vítězně postupují vpřed, byť o ždibíček pomaleji, než plánovali, protože to totiž berou fakt důkladně. Jak asi bude vyvádět, až se bobík prořekne a zlehka mu nadzvedne závoj halící realitu.

   1. idnes:
    „Obranné síly pokračují v útočné operaci ve směru na Melitopol, kde se drží na dosažených pozicích,“

 10. Ach ty ucitelky …. 😉

  SBU sdělila podezření učitelce žitomirského lycea, která „vyjadřovala kremelské narativy, jež zazněly ve vysílání éteru ruských médií“.

  Podle sdělení žytomirského ředitelství SBU na Facebooku žena na půdě lycea veřejně prohlásila, že ukrajinská armáda bombarduje vlastní infrastrukturu, a informační vlnu o zabíjení civilistů v Irpeni a Buči označila za „plánovanou produkci“ zinscenovanou ukrajinskými úřady.

  Podezřelá rovněž uvedla, že ruská armáda přišla v roce 2014 do ukrajinského Doněcka, protože „si to přáli a žádali sami místní obyvatelé“.

  Podobnou paralelu udělala i s ruskou invazí na Ukrajinu v únoru 2022 a svým oponentům zopakovala, že „to nebylo Rusko, kdo k nám přišel“.

  Na základě zdokumentovaných skutečností vyšetřovatelé SBU sdělili učitelce podezření z ospravedlňování a popírání ozbrojené agrese Ruské federace proti Ukrajině, tj. ze spáchání trestného činu podle části 1 článku 436-2 trestního zákoníku Ukrajiny, – uvedlo SBU.

  1. i tady v České republice platí už ukrajinské zákony a tresty!
   Proto tolik vlajek okupantů na státních budovách.

 11. Tvl jako fakt tady v hospodě teď vypráví na baru nějaká zdrchaná cígoška, jak jí včera přišel domů pracovník, že prej jde zkontrolovat elektroměr, něco si zapsal, hezky poděkoval ona odpověděla ‚rádo se stalo‘ a odešel. A pak ještě ten večer jí odpojil elektriku. Jak jí rozmrzla lednička… Tak to není z říše fantazie.

  1. Ne, ty seš jenom zasraný smradlavý prase, který zkurvilo blog dědkovi Vlkovi a zasralo blog Vidlákovi, ty odpudivej syfle.
   Jseš dobytek, kterej stalkuje Vlka až do osobní pošty.

   1. Ti ale nám veřejně neukazují své holé zadky a nedemonstrují různé úchylky. Mimochodem, když ve slově PRIDE posuneme prostřední I na konec a změníme ho na L, dostaneme slovo PRDEL. A to není náhoda.

    1. Tak to je hluboký omyl. Holé zadky ukazovali a jejich sexuální praktiky byly pozoruhodné.
     Inka mohl mít žen kolik chtěl, ale syna musel zplodit jenom s vlastní sestrou. Incest byl zárukou prosperity říše.
     😻

      1. Já to beru tak, že Inkové byli předvoj. LGBTXYZŽ si jejich avangardní myšlénku jen přivlastnili. Ňáký copyright je vůbec nezajímá.

    1. Aspoň maj na ČT 24 co řešit,takový Votápek,Dvořáci,Soukup,Santo,to je pro ně dar z nebes,doslova.Že stojí vláda za hovno,sere pes,my máme naše transatlantické hodnoty.A za ty stojí pochcípat.

 12. Zapomenout na ruské klasiky může je naprostý ignorant.

  Puškun, Tolstý, Dostojevský, Čechov, Bulgakov, Babel ad.

 13. Bomba je lepší verze, dá se to svést na UA.
  I když to taky vypadá blbě.

  Hlavní je mračno verzí a nejistota, to Vidlák pochopil správně.

  Kde je k42, btw?

  1. Tak nevím, zda se smát či plakat?

   Na dodatečném podepsání Charty 77 se na festivalu Trutnoff dohodli bývalí disidenti s týmem prezidenta Petra Pavla.
   K samotnému aktu by mělo dojít 28. října 2023 před slavnostním předáváním státních vyznamenání. Podepsání Charty 77 by mělo završit přijetí Petra Pavla mezi osobnosti, které zasvětily svůj život boji za demokracii.

   https://www.bing.com/search?q=dance+radio&cvid=9ab1ed10f64d459a9dd385a23c33e377&aqs=edge.1.69i57j0l8.2469j0j4&FORM=ANAB01&PC=U531&ntref=1

   1. Tak tohle uz nabira docela prdelni rozmer. Jsou osobnosti, ktere podepisi na zacatku a jde jim „o krk“. Pak jsou osobnosti, co podepisi, kdyz uz to praska, tem jde porad jeste „o hubu“. Nekteri dalsi podepisi, kdyz to praskne, tem uz jde „o koryta“. Ale o co jde rozvedcikovi, ktery podpepise 30+ let po tom? O titul „Petr Pavel, signatar charty 77“?

    1. A nešlo by uspořádat něco jako Slavnostní podpis Charty 77 po třiceti letech?
     Přímý přenos z Vladislavského sálu, kdy (p)rezident republiky, generál NATO a rozvědčík Varšavské smlouvy Petr Pavel za zvuku husitského chorálu Kdož jsú Boží bojovníci připojí svůj podpis k signatářům Charty 77?

     Bože můj, to by byl perverz! To bych si snad i koupil televizi a uhradil koncesionářský poplatek!

     1. Dobry napad! A ja bych to jeste rozsiril i o dodatecne podepisovani Anticharty. Ti, co uz ji jednou podepsali, by jako verni podepisovaci mohli dostat nejakou plaketu.

      1. Dneska bych tu Antichartu šel klidně podepsat, když vidím, kam nás signatáři Chátry 77 dovedli. Co by ale dělali Ti, co tvrdí, že mysleli, že podepisují prezenční listinu

       1. Napsala bych, že třeba Wericha by tenhle problém už nemusel trápit. Ale nenapíšu, Katango by mě zase sprdla za neúctu k velikánům.

        1. Werich pro mne moc velikán není. Mimoto nebyl zastřelenej okupanty. Podílel se na pár pěknejch divadelních hrách, hrál v nějakejch pěknejch filmech, ale…ty hry už nejsou při dnešním pohledu tak dobrý, jako se zdály dřív. A jeho tzv moudra mne serou už dávno. A z výrazu moudrý klaun dostávám osypky a nauzeu současně. Do Wericha se klidně trefujte, moje srdcovka to není. Zato Vančura jo.

         1. Wericha také nemusím, ale chápu, že pro ty, kteří zažili Osvobozené divadlo jsou V+W velikáni.
          Mne to minulo. Navíc se u mne strašně shodil sprostými popěvky na nešťastného , těžce nemocného Háchu.
          Musel moc dobře vědět, že ho Beneš přemluvil aby se té nevděčné role ujal.
          Po 45 se k němu režim zachoval hnusně.

          1. Helanov: Znám tu píseň. Možná když byli v exilu, nevěděli, jak to je a mylně uvěřili, že Hácha se nesnaží okupanty brzdit, ale že jim prý slouží nadšeně. Hácha je tragická postava, obětoval se s vědomím toho, že ho lidé zatratí. Odnesl to za Beneše, který uletěl. Pokud někdo tvrdí, že Beneš s milionovou armádou se musel vzdát a potom tvrdí, že Hácha bez armády měl odporovat, sám si odporuje. I takové komentáře už jsem četl, kde Beneše velebili a Háchu zatracovali. Dvojím metrem.

          2. Manueli, W+V nebyli hloupí. Dobře věděli. Podle mne to byl ryzí populismus. Nemohli nevědět.

      2. Jjjj, z jedné strany chartisti z druhé antichartisti a vzadu by se zlili jak ta boží hovada.
       Krásné by to bylo.

     2. Len či takto potom nebude pavek podpisaný aj pod chartou, aj pod antichartou?
      Alebo že by bolo aj slavnostne gumovanie podpisu pod antichartou?

     3. Jestli dobře počítám, bylo by to 46 let poté. A 34 po tom, kdy to ještě mělo nějaký smysl. Nicméně pozitivní je, že PePa 107 konečně dospěl, prozřel a pochopil. Lepší pozdě než později.

    2. Vasil Mohorita se jako penzista živí úklidem v Londonstánu.
     Proč mu nenabídnout náčelnictví festivalu, spolu s PePou by to určitě zvládli. Škoda každého přemýšlivého souha, který nemá hlavu jen na čepici. ( Jakeš, Štěpán a další nadějní souzi už nejsou mezi námi. 😢)

    3. Prohlášení Charty 77 :

     chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://pages.pedf.cuni.cz/kddd/files/2015/03/Prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD-Charty-77.pdf

     Např. : „…..Uplatnění práva „vyhledávat, přijímat, rozšiřovat informace a myšlenky všeho druhu, bez ohledu na hranice, ať ústně, písemně nebo tiskem“ i „prostřednictvím umní“ (bod 2 čl. 19 prvního paktu) je stíháno nejen mimosoudně, a1e i soudně, často pod rouškou kriminálního obvinění ………………Odpovědnost za dodržování občanských práv v zemi padá samozřejmě především na politickou a státní moc. Ale nejen na ni. Každý nese svůj dí1 odpovědnosti za obecné poměry, a tedy i za dodržování uzákoněných paktů, které k tomu ostatně zavazují nejen vlády, ale i všechny občany. ….“ atd.

   2. DODATEČNĚ podepíše Chartu 77…

    To by mohl taky podepsat 2000 slov. Souhlas s Vestfálským mírem.

    Vůbec by se neměl žinýrovat.

    Kdo ovládá minulost, ovládá přítomnost.

    1. Nevím proč se tak žinýrujete, měl by podepsat minimálně Zlatou bulu sicilskou a pak přinést z Washingtonu desatero přikázání…

   3. Nebude to trvat dlouho a původní text Charty se bude měnit, až bude úplně jiný nebo zakázaný.
    Umřou signatáři, umřou pamětníci, text je nebezpečný už dnes!
    Ale když inkluzivní absolventi českých univerzit neví, co se dělo 16. března 1939, kdo vyhrál volby v roce 1946, co se stalo 25. února 1948…..
    Bude z Charty 77 něco jako Mein Kampf. Nikdo to nečetl, ale nesmí ani nikdo znát.
    Mohl by procitnout a nahlédnout za mocným za oponu.

 14. Pokud zemřel v letadle i Utkin, známý obdivovatel Třetí říše, který má na těle různá nacistická tetování, jako třeba říšškou orlici s hákovým křížem na prsou nebo na krku „výložky“ jednotek SS, tak to zapadá do rámce boje Putina s nacisty. Akorát, že s ruskými nacisty a ne s ukrajinskými.
  Ale to je detail, hlavní je, že Rusové Putina jako vora v zakone respektují a jsou s tím srozuměni.

   1. zavedli jste nové normy chování, kolektivní vina, unosy a vyraždování opozice, unosy dětí, genocida, povinná solidarita, zvykli jsme si…
    jistě si i vy zvyknete, až budou uplatněny vůči vám

     1. Jsou ti Rusáci dost uvědomělí? Přesvědčil jste se?

      A nebo jsou to JENOM RUSÁCI a to je špatně?

      Musel by jsme to brát případ od případu.

    1. kdo že to krade děti a prodává na orgány? a od kdy jsou na Donase ukrajinci?
     pojmy a dojmy henleinovská špíno

   2. Nene, nebuďte tak skromní. To jsou vaše zásluhy. Když objevily na ukrajinských tancích kříže wermachtu, v ukrajinských městech ulice pojmenované po nacistických válečných zločincích IIWW (Bandera, Šuchevič) a z Wikipedie byly zmizeny informace o Aleji andělů, to vy jste měli pro nacistickou symboliku bezbřehé pochopení, to vy jste všude po majnstrýmu psali, že ukrajinský fašismus/nacismus je dobrý, hodný, neškodný a v souladu s evropskými hovnotami – u nich se to tak prostě nebere.

    Jen se neupejpejte! Všechny vaše zásluhy vám budou přičteny, jen co Ukrajina slavně zvítězí.

    1. „Nacistické symboly u Wagnerovců v Sýrii alternativě nevadí už deset let. Dobytí Bachmutu nacistou Utkinem jste slavili.“

     Tedy potetovaní Nacisté s trámcovými kříži proti potetovaným nacistům.

     Můžeme si vybrat, nebo ne?

     A podívejte se na mapy Evropy. Začal bych tou někdy o kolo roku 1913.

    2. No, a jaký rozdíl? Vám nacismus, fašismus nevadí a máte pro něj příkladné pochopení – z jediného důvodu: je to proti Rusku.

     Proč si to tak komplikujete? Stačí napsat: cokoli je proti Rusku, je dobré! Cokoli je proti Rusku, je demokratické! Už máte nachystané nové učebnice dějeBISu, kde se dozvíme, že Hitler byl príma chlap a statečně bránil západní hodnoty proti zločinným a krvežíznivým východním hordám?

     Kdybych napsal, že byste i čertu duši prodali, kdyby to bylo proti Rusku, nebylo by to přesné – protože jste to už dávno udělali.

     Hosana! NIc nebude zapomenuto, zásluhy vám budou přičteny a odměna vás nemine, zatím jen pilně pracujte. Bude na vás pamatováno – jako na každého správného mouřenína.

     1. Já? Ne. Na lhaní jsou tu jiní, zkus pana Bartkovského. Vidlák má jistě kontakt. Pokud je nutno lyžařům na sjezdovce v Osvětimanech nalhat, že se válejí v karibiku na pláži, není nad Bartkovského povolanějšího člověka. Určitě pro tebe bude mít nějaký dobrý nápad.

    3. Trochu střelba do vlastní nohy.
     To Vám nadřízený důstojník neřekl, že všichni co se podíleli na Valkýře (nebo o ní alespoň věděli) jsou bojovníci za demokratické Německo a proto jsou dnes oslavováni jako hrdinové. Pokud vím, byl Rommel donucen spáchat sebevraždu za to, že o atentátu na Hitlera věděl a tím pádem patřil ke spiklencům. Takže je vlastně bojovník za demokratické Německo a jeho hrdinství je třeba oslavovat. A vy z něj děláte sprostého nácka.
     To nevíte, že žádný z vysokých důstojníků Wehrmacht nikdy nebyl nacista (alespoň to tvrdili po válce) a proto nic nebránilo jejich zapojení do organizace Bundeswehru a NATO. Nebo snad chcete NATO označit taky za nacistickou organizaci?

 15. ….toho moc nenaspal…..

  Prigožin….No a co? Jedna z událostí které neovlivníme.
  Je to událost na kterou a jak bychom měli reagovat při svém národním obrozování?

   1. Co vím tak obrozuješ jen to hřmí. Také se snažím.
    Tím nemám na mysli zdejší kecání.
    Nejtěžší je pracovat na sobě.
    UF!

    1. Protože obrození neznamená poslouchat z pódia „tři sta let jsme trpěli“, mávat fanglemi a sborově nadávat na Brusel.

     Stačí málo. Co třeba… Vynakládat svůj vzácný čas na studium, rodinu, zlepšování svých poměrů, zlepšování poměrů a vztahů v nejbližším okolí, mezi příbuznými, sousedy, i ve vztahu je všem, které potkáváme…

     A až přijde volební čas, nenechat se odvést stranou novou úžasnou nabídkou, ale svůj hlas dát…SPD.
     Manželka nejspíš bude volit ANO. Nehádáme se. Oba máme rozumné důvody. Jsme v koalici.

     1. Okamžitě vypadněte z mojí hlavy. Přesně toto mám chuť vždy napsat když někdo píše jak se má dělat národní obrození. Jenže to nikdo nechce slyšet, protože je to práce na generace.

 16. Akce proběhla v jámě lvové, mezi Moskvou a Petrohradem. Důvod? Aby byla plně pod kontrolou. Američané, když potřebovali začít válku proti terorismu, provedli akci na Manhattanu ze stejného důvodu.

  Prigožin a Putin mohli akci provést společně. Z Prigožina se může stát fantom války, druhé fronty v Bělorusku, třetí fronty v Africe. Třetí světová válka ještě nezačala, zatím jen doutná na východě Ukrajiny.

  Když Putin hraje šachy se Západem na tolik tahů dopředu, otázka zní: Byl tento scénář připraven předem už před zdánlivou vzpourou Wagnerovců?

  Vojenská vzpoura Nigeřanů proti Francii začala krátce po setkání afrických vůdců s Putinem…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *