13 června, 2024

Zřejmě slušnej oddíl

Krátký wagnerovský úvodník:

Dnes se bude mluvit hlavně o Prigožinovi. A bude to povídání plné dohadů, plné neznámých, plné divokých i komplikovaných představ. On takový totiž byl. Nejvíc jebnutý Rus, divoch, šílenec, blázen…

Debata půjde dvěma směry:

Pomstil se Putin za Prigožiovnu rebélii? Zbavil se výkonného rváče, který mu už ale přerůstal přes hlavu a odmítal zapadat?

Potřebují v Rusku zase hrát slabé, protože Ukrajinci v posledních dnech málo útočí a málo plýtvají životy?

Nevím… U Prigožina je možné úplně všechno. Rozhodně se k němu ještě vrátíme.

A teď už dnešní text:

Hele děcka, nemůžete mě někdo seznámit s hentím Nejedlým? On to totiž bude zřejmě dost hustej borec. Já se samozřejmě podíval na wikipédii, pročetl jsem si, co o něm napsal Kundra a další pravdomluvní novináři, vím, že má blízko k Zemanovi a dělal mu poradce. Vím, že byl místopředseda Zemanovců, ale žádný volební úspěch z toho nebyl… a také vím, že „podniká po celém světě,“ ale v praxi se mluví jen o tom, že u nás založil pobočku Lukoilu, dodával palivo Českým aerolinkám a dohadoval se s Čeprem o nějakých dodávkách petroleje.

Já se fakt snažil, ale v jeho životopise jsem nevyčetl nic, co bych neslyšel i o mnoha dalších podnikatelích. Naše spřátelené tajné služby před ním varovaly, že právě on je hlavním nástrojem ruského vlivu u nás, ale upřímně… žádný Kellner on není, a fakt jsem neslyšel, že by mu u nás patřily nějaké strategické sítě, finanční instituce, či tak něco. Dělá vlastně totéž, co polovina europoslanců, poslanců a podnikatelů. Lobbing.

Přesto to vypadá, jako by u nás existoval nějaký Nejedlý institut (opak Aspen Institutu), ze kterého se libtardi vyvracejí v pantech. Když se někdo objeví na tablu Aspenu, tak si u vlastenecky orientované veřejnosti už ani neškrtne a tady to vypadá, že když se někdo objeví v blízkosti Nejedlého, tak kvůli tomu jednají špičky Pětikolky, ministr spravedlnosti dělá soudružskou sebekritiku, aktivuje se Milion chvilek a svolávají protest, protože to byla poslední kapka.

Chápete to? Blažek tady mluvil o tom, jak je dobré, že se soudně stíhá zetko na bundě, dělá všechno pro kriminalizaci svobody slova, celkem běžně se propírá jeho vztah s podsvětím, říká se mu Don Pablo, mluví se o tom, že on postavil hloupého Fialu na piedestal a ovládá ho ze zákulisí… v Brně má vysloveně mafiózní postavení, Lajna Vaňková, to je jeho kůň, ne? Všechno mu prošlo, všechno bylo v pořádku, ale jen se sešel s Nejedlým a už je zle.

Martin Nejedlý v této chvíli vlastně není nic. Jen jeden z mnoha (zřejmě) bohatých podnikatelů, kteří to uměli tam na východě. Nemá řádnou veřejnou funkci. Není poslancem, není senátorem, není a nebyl kancléřem, byl jen poradcem prezidenta Zemana. Bez prověrky… A přesto je tak nebezpečný, že se díky němu pod Blažkem houpe židle a mladí tolerantní liberálové se mohli pominout. I přesto, že Zeman už půl roku není prezident a z jeho lidí na Hradě vlastně nikdo nezůstal. Čučkaři z BISky sice o Nejedlém psali, ale žádná URNA na něj nenastoupila, žádný prokurátor ho do tepláků nedostal, takže to všechno budou jen žvásty pro negramotnější část publika. Kdyby Nejedlý udělal jen náznak něčeho, co by se dalo kvalifikovat jako vlastizrada, tak ho soudí stejně jako Babiše za Čapí hnízdo.

Myslím, že Nejedlý i Zeman z toho musejí docela dobrou prču. Už jsou ze hry venku. Ještě mohou mít nějaké kontakty, mohou ještě zprostředkovat nějaká setkání nebo jednání, ale reálně už žádný vliv dávno nemají. Nejedlý možná mohl někam posouvat jednání o dostavbě Temelína, ale rozhodnout o tom nikdy nemohl. Ovšem podle událostí posledních dní to vypadá, že Nejedlý může někam zavolat a Putin sem asi hodí atomovku. Nebo, že Nejedlý bude mít špatnou náladu a padne vláda… Nebo, že přijdete k Nejedlému do hospody a on vás uhrane, či očaruje.

Já chápu, že když Kellner, který ovládal Cetin a měl sto padesát miliard majetku, někomu zavolal, tak uměl sakra hodně věcí ovlivnit. Nebo když Křetínský, který ovládá elektrárny, řekne Fialovi, že se ceny zastropují i spotřebitele, tak se Fiala postaví do pozoru, ale řekněte mi, co ovládá Nejedlý tak důležitého, že je Blažek kvůli tomu na odstřel? Včera navíc ještě Nejedlý bohorovně přiznal, že se s Blažkem schází vlastně opakovaně… Je jak žhavé železo. Kdo se o něj otře, ten má navěky cejch… Jako kdyby Nejedlý byl mocný jako Kellner, Tykač a Křetínský dohromady. To je osobnost, co?

Docela rád bych se s Nejedlým sešel a zjistil, jaký doopravdy je. Kde se v něm bere ta síla, která kymácí s trůny? Kde se v něm bere ten šarm elektrického úhoře, že nám svazácká mládež hned bere do rukou transparenty a jde zachraňovat demokracii? Co má Nejedlý v sobě tak démonického, že to Blažka přitahuje jak můru plamen? Je snad tak výmluvný, že snadno strhne na svojí stranu i starého modroptáckého matadora? Nebo prostě Blažka zhypnotizoval a donutil ho během těch pěti hodin vyzradit všechna tajemství Markéty Pekarové Adamové?

Prosím, pokud toho jste toho někdo schopni, seznamte nás. To by byl článeček jak víno…

A nebo je to naopak? Blažek cítí, že je nejvyšší čas tuto vládní šarádu ukončit, protože jinak z ODS nezbyde kámen na kameni. A tak přinesl záminku. Schůzku s Nejedlým, kde ve skutečnosti jen dobře pojedl a popil. Něco, jako když Topolánek dal rozhovor časopisu Lui a bylo po vládě. Nicotná, nesmyslná záminka, ale pětikoaliční blbci na to třeba skočí, pohrozí odchodem z vlády a ejhle… Fiala radostně podá demisi, ale odpovědnost za pád vlády bude na těch koaličních trpaslících…

Nebo Blažek potřebuje být od Modroptáků vyhozen, vezme si sebou konzervativnější poslance a přejde k Babišovi? Už ví, že brzy přijde další průšvih a bude lepší u toho nebýt? Chce to samozřejmě pár tanečků, chce to nějaké hlupáky, kteří na tuto fintu skočí a nedojde jim, že kdyby se Blažek potřeboval s Nejedlým opravdu na něčem domluvit, tak to nebude dělat před lidmi…

S Nejedlým bych si ale každopádně docela rád popovídal… Nevíte, je na portské?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu. Kdo pošle alespoň 200,- Kč, může si stáhnout audioknihu.

217 thoughts on “Zřejmě slušnej oddíl

 1. Nějak náhle ta Blažkománie utichla. Pobouření dredaři dělají, že nejsou a michprdi opět zalezli do nory.
  Dredaři se upnuli na lynč ukraček a jsou opět pohoršeni a žádají tvrdý trest.
  Prej se baby netlučou https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lukas-kolarik-pirati-ministerstvo-vnitra-napadeni-asistentka.A230728_114503_domaci_hovo
  Ovšem někteří lidé jsou všímaví a nenechají se opít loupáčkem.
  Vona už ta pohádka. Ukračky seděly na chodníku😀. Jel kolem autem a zeptal se😀 odjel a posléze se vrátil😀
  https://1url.cz/luoz8
  Ale tohle není ta dobouchaná, to ta druhá.

  1. Víte, „krize naše je krizí morální“. To, co se šíří je verze jedné strany a předstírá se, že je to celá pravda.
   Verze toho padoucha by mohla vypadat třeba takhle: „Jel jsem a viděl jsem válet se nějaké ženy v jízdní dráze. Slušně jsem je napomenul a chtěl jet dál. Ovšem začaly za mnou řvát tak sprostě, že jsem znovu zastavil a oplatil jim podle jejich zásluh.“
   Nevím. Každopádně se bude dost lišit od toho, co vypovídá jedna ze stran konfliktu.

  2. Tak ono to spíše vypadá, že dostali na držku od pasáků českých kurev. Zřejmě si holky vyzkoušet, jestli by se nedalo vydělat si i jinak a někdo jim ručně vysvětlil, že tady má revír někdo jiný. Ale to přece nebudou reportérům vyprávět, že jsou kurvy…

  1. Za ty prachy by mu nevadilo, ani kdyby na něj házeli kravince. Navíc je teflónovej, tak to z něj sjede jako sníh při oblevě ze střechy.
   😻

 2. aby nezapadlo
  ……..Podobný rodinný osud sdílí ostatně i přímý nadřízený Nulandové, ministr zahraničí Antony Blinken, jehož pradědeček Meir Blinkin se narodil ve městě Perejaslav 80 km od Kyjeva, odkud v roce 1904 odešel za lepším životem do Ameriky. „Meir se vždy podepisoval v jidiš jako Blinkin, ale jeho potomci změnili jedno písmeno a jméno se stalo Blinken,“ píše server Ukrainian Jewish Encounter,………
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/400-000-mrtvych-Ukrajincu-Moderator-si-pozval-plukovnika-ktereho-Washington-opravdu-nema-rad-741694

  1. To je novinka. Kissinger, Albrightová, Trumpův zeťák Kushner, a to jsou jenom ti, kteří jsou před oponou. Co teprve ti za ní. ( Né že bychom na tom byli v ČR jinak. )

 3. Jak to autor myslel, že by obce měly stavět nové byty? Jakože najme nějakou paní (nebo si to dá někdo na úřadě jako vedlejšák) a ta bude řešit stavbu několika bytů a potom vybírat nájem a starat se o ty byty?

  Jeden byt, při dnešních předpisech – tedy prakticky v pasivu, vyjde tak na 5 milionů. Roční čistý nájem se počítá jako 1/20 = 250.000,- Kč. Měsíčně jen za nájem 20.800,- Kč. Plus energie. Plus služby. Plus výplata té paní. Plus opravy. …
  A potom to budou na vesnici přidělovat těm nejchudším?

  1. Přesně tak! Poslechni, soudruhu, jak jsi to vlastně myslel s tou tvojí kritikou? To bys nám měl vysvětlit! Podívej, nešvary společnosti je samozřejmě potřeba odvážně pojmenovávat, ale konstruktivně, soudruhu, konstruktivně! Podívej, dnes jsme zkrátka jinde než tehdy a zpátky do té doby se nikdo, soudruhu, nikdo vracet nechce. A že něco tehdy šlo a dnes ne by si leckdo mohl vyložit úplně jinak, než jsi to, soudruhu, určitě myslel, že ano. Tak teď běž a zamysli se, jak bys sám mohl, namísto nepatřičné kritiky, přispět k rozvoji naší pokrokové společnosti!
   A to bychom měli.

  2. rentabilita se muze treba pocitat jako 100 najmu,
   pokud bych ceny 5 mil vydelil 100 najmu dostanu mesicni najem 50 000
   abych mel duvod do takove investice jit a zacalo mi to vydelavat v rozumne dobe

   to mi prijde trosku nerealne

   ale treba se da opravdu postavit bytova jednotka za 1 milion aby to vyslo na najem 10 tisic mesicne
   (vtip, ani panelakovy byt se dnes v teto cene neda koupit)

   no dohnali jsme zapad, ale jen v cenach chytraci, nikoliv v platech

   1. Ten příspěvek patřil pod jiný článek. Ale ten výpočet „čistého nájmu“ je obecně uznávaný a užívaný v ekonomice bytové politiky.

   2. Úřednice na vesnice vážně nedokáže dnes postavit byt za milion, protože musí dodržet EU-normy a tedy to je prakticky „v pasivu“.

    1. vám se to evidentně rentuje, města vás můžou napodobit, výjde to levněji, než ze státního, sponzorovat parazity jako jste vy…

    2. Eta, bytů je , podle mne, dost. Aspoň v Praze, nevím jak jinde.
     Velký problém jsou neobydlené byty, které slouží movitějším lidem jako investice.
     Z důvodu předpisů, které chrání nájemníka, je prakticky nemožné se obtížného neplatiče zbavit.
     Takového parazita se radostně ujme nějaká neziskovka a majitel bytu se může jít klouzat.
     Z toho důvodu řeší majitelé svou situaci různě. Buď provozují Airbnb , nebo obezřetně pronajmou byt ověřitelně solventnimu singlovi, u kterého nehrozí, že v bytě vyvede dětičky. A samozřejmě požaduje vysokou zálohu. ( Dětičky pod mostem, nebo v děcákách, to nikdo nechce. )
     Z mého pohledu zákon, který má chránit sociálně slabé, jim spíš škodí.
     ***
     Šla bych cestou veřejně prohlásit, že byt není komodita jako jiné. Bydlení je základ.
     Napálila bych investorům do bytů za NEOBYDLENÝ byt takové palmáre, až by se mu protočily panenky. A neváhala bych zrušit doplatek na bydlení těm, kteří obývají zbytečně velký byt. Nadměrné metry byl terminus technikus, se kterým operoval i bolševik.
     Chceš velký byt? Klidně. Ale plať si ho sám. Nazdar.
     ***
     Teď někdo napíše, že by to bylo kruté k penzistům, kteří po smrti druha obývají 3+1.
     Bylo. Ale každý z nich má možnost jednu – dvě místnosti pronajmout třeba studentům. Za rozumnou cenu by mu utrhali ruce a prospěch by měl stařík i mladík.

     1. Před asi 15 lety fungoval dotační program 1 milion na byt, s podmínkou pronájmu na 2 roky jako sociální bydlení, dnes sklízíme důsledky, tyto byty pak skupovali spekulanti s chudobou jako je eta, kdy to pronajímají sociálním případům, a stát jim zaplatí hypotéky i se ziskem…
      všude jinde je takový progam podmíněn mimálně 10 lety, ani EU tehdy nechápala ten náš bordel, tehdy jediné noviny, které o tom psaly, byl seznam

      1. Jak se někde přerozděluje, tak to smrdí korupcí. A tzv. dotace jsou největší sajrajt.
       Vítězí ten, kdo si zaplatí nejzdatnější juristy.
       Že se na lidském neštěstí, bídě a blbosti dá nejvíc vydělat, to je známá věc.
       Proto je výnosné pálit kořalku, drogy sypou ještě víc, mít lékárnu, býti dentistou, pracovat v bance, juristům spory nešťastníků také slušně vynášejí, samozřejmě i imagemarketéŕi jsou ve vatě, a to všechno jistí kolegové v médiích. Chce to duševní masírku, čím víc , tím líp.

   1. Zní to pěkně. Jenom mi není úplně jasné, kdo konkrétně bude rozhodovat o tom, komu přidělit ten sociální byt a komu ne.
    Zatím to vždycky skončilo korupcí. V téhle oblasti se totiž dá strašně švindlovat. Hromadit razítka o těžko chorobě, zvlášť choré dětičky jsou silná munice. Asi jsem skeptik. Jsem.

 4. K mrtvému nájemnému zabijákovi, který se vzbouřil proti platícím, nemám nic.
  Líto mi je těch „kolaterálních“ obětí.
  *****
  To šaškárna (možná dokonce čučkařská) s Blažkem je už zajímavější,
  zejména pokud má BIS údajně na Nejedlého dávno nasazené odposlechy.

  A do toho zmatený signalista (Blažkem „stvořený“) premiér,
  který prošvihne každou dobrou příležitost mlčet,
  žvaní o akceptovatelné (nakonec pod „žlutou kartou“) jen náhodné pětihodinovce
  a „vyhrožuje“, že by naopak neakceptoval ani minutu dohodnutou a voila…

  Nejedlý hned sám chtivým „žumpálistům“ tedy přisazuje.
  Blažek se zase okatě vystavuje a pak se úsměvně – podivně omlouvá
  a zajde dokonce osobně ještě podráždit protestující chvilkové demokraty …

  Ale neměl by právě premiér mít jasné info od BIS,
  zda si něco domlouval Blažek se „sprostým podezřelým“ – Nejedlým …?

  A proč zrovna zase „červenou kartu“ ?
  Ty mají přece v oblibě na jisté ambasádě, pokud si vzpomínám.

  Pokud tedy vyjde (až nyní) najevo další dohodnutá a „neakceptovatelná“schůzka,
  neměl by dostat červenou kartu od premiéra nejdřív Koudelka a jeho oddíl?

  Pokračování nám jistě zajistí celá ta plejáda neskutečně špatných herců….
  *****
  Mnohem podstatnější pro nás je však skutečná akce vlády,
  alias státní odkup zásobníků plynu a kde kdo jistě na první dobrou i zatleská…

  Ale ona se nabízí minimálně otázka,
  PROČ by se zrovna až od 2022 akcionáři „RWE“ zbavovali něčeho dobře vydělávajícího,
  v čem je zakopaný pes?

  CENU prý vláda zveřejní dnes, tož jsem zvědava i na tu Síkelovu „férovou“ cenu…

  Ten český nešvar levně v privatizacích prodávat a pak draho vykupovat zpět,
  zavání šílenstvím, pokud ne něčím horším…

  Navíc , bohužel při pevném ukotvení v EU a osidlech různých nařízení a evropských regulací
  se totiž nyní FAKTICKY nejeví ten obchod pro nás – daňové poplatníky paradoxně extra výhodný.

  Zato pro současné akcionáře to dobrý kšeft jistě bude!

  A vykoupit ještě i Net4Gas už bude prima kšeft nejspíš také pro různé spekulanty,
  zase jak jinak, na naše náklady ….

  Lidé, PROSÍM přečtěte si článek v odkazu pečlivě a podumejte, něco na tom totiž bude:

  https://www.e15.cz/nazory-a-analyzy/statni-nakup-zasobniku-je-zbytecny-a-net4gas-je-byznys-ktery-nemuze-dopadnout-dobre-1410071

  1. Tápu v tom,neb včera na CNN Pima byl Janeček za plyn a Míl za elektřinu ,oba považuji za koherentní, za vládu tam byl nějaký náměstek blb pirát, dostával za celou vládu od těchto velkou nakládačku. Ještě tam dost dobře mluvil jakýsi europoslanec za ANO ,fakt ho neznám, ale příjemně překvapil. A oba tito pánové nákup jak zásobníků ,tak tras neodsoudili na první dobrou, spíše naopak. A myslím, že oni ví o čem mluví. Tak třeba předpokládají, že tu válku NATO proti Rusku přežijem,a že se začne zase tiše obchodovat .

   1. Tápeme všichni a až čas opět bohužel ukáže.
    Já na to koukám spíše přes peníze a zákony a ty komplikace právě díky politikám EU…

    Televizi záměrně nemám a tedy debaty tam nesleduji,
    ale současným „nakupujícím“ (tedy vládě) nevěřím ani nos mezi ušima…

    A bohužel ani Vy neodkazujete na odpověď – ne proč ČR chce najednou v 2023 koupit,
    na první dobrou rozumně „zásobníky a „potrubí na plyn..“,
    -zejména pokud to sám polostátní ČEZ v 2022 zvažoval a po údajně důkladném zvažování strategických přínosů a ekonomické stránky nabídku na odkup ani v 5/2022 nepodal…
    (A nemuselo jít jen o prodávajícím požadovanou cenu.)

    -A pokud ministr stejné vlády ještě počátkem 2022 tvrdil toto:
    https://ekonomickydenik.cz/ministerstvo-prumyslu-nema-zajem-o-koupi-zasobniku-plynu-ktere-prodava-rwe/
    „Podle vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu pro Ekonomický deník stát neuvažuje o tom,
    že by se přímo či prostřednictvím jím vlastněných společností ve zvažované transakci účastnil.
    Má to dva hlavní důvody
    – současnou cenu zemního plynu
    – a také legislativu (MAJKA!!!)
    Provozovatel zásobníku plynu totiž musí ze zákona umožňovat přístup třetích stran k uskladňovací kapacitě a nabízet ji formou transparentní soutěže.
    ***************
    Ano, cena plynu už je jinak, než byla v 1/2022 a ten argument tedy padá,

    ALE ta legislativa opravdu zůstává takto nastavena a má být možná ještě složitější!

    Jisté budou tedy zejména náklady, zisky jisté být nemusí.

    Ono to dokonce má proběhnout jako odkup podílu ve firmě -se vším všudy, i se závazky, smlouvami, rozpracovanými projekty, třeba „H2 Readiness“ (směs s vodíkem a plynem) ….
    A tedy i cena za podíl bude tak jako tak zkreslená,
    když není a nebude veřejnosti jasné -co si podílem
    (vše údajně přes ČEPS) stát vlastně od „Němců“ koupí…

    Dnes tedy údajně jde o cenu za RWE Gas Storage CZ, s.r.o. , Ičo: 27892077
    ***********************
    Ale mne by o hodně více stále zajímalo zejména:
    PROČ držitelé podílu PRODÁVAJÍ,
    když by to mělo být i do budoucna dál výhodným byznysem….,
    což nakonec i naznačujete, že se jeví odborníkům.
    (Zisky si dosavadní společník vybral okamžitě a proč by pouštěl „zlaté vejce“?)

    Já bych také byla na první dobrou pro,
    ale něco mi na tom kupování celé firmy 100 % státním podnikem ,
    u „trubek“ dokonce údajně již zadlužené
    a bez jistoty příjmů z tranzitních poplatků, nyní prostě hodně smrdí…

    A mimochodem by mne rovněž zajímalo,
    co se to tam vlastně v Iču: 27892077 prodalo za investici už v roce 2021,
    ve Výroční zprávě pod tajemným názvem
    „přebytek investiční podušky na některých zásobnících“
    (ví to prosím nějaký odborník, čtenář zde?)
    za půl miliardy tržeb
    a co to v důsledku pak může znamenat pro nového držitele podílu a provozovatele zásobníků.

    A nebude nakonec zase divení, že sice zásobníky bychom znovu nakonec už měli,
    ale plyn v nich zase stejně není náš…,
    či dokonce dle EU být pak nesmí ( viz ta transparentní soutěž výše)?

    Tož tak asi.

    P.S.
    Za délku příspěvku (i překlepy) se všem čtenářům (i rolujícím) omlouvám.

 5. Ukrajinci provedli výsadek na Krym a vyvěsili vlajku
  in Novinky.cz, 24.8.2023
  „Nepřítel utrpěl ztráty, nepřátelská technika byla zničena.“

  Tak se dělá skutečná invaze. Okamžitě zničit nepřátelskou techniku. I když víme, že ožralí mužici mají jen klacky a polní lopatky.
  Kam se na Ukrajince hrabou Angloameričané v Normandii. Inu, je dobré, že je žák lepší učitele. Schválně, jak jim půjde přísun posil.

  1. Já bych tak nejasal. Ostatně ruští vojenští komentátoři jsou z toho dost nervózní, že je možný takový výsadek prakticky v kempu a mají strach, že existuje v obraně Krymu příliš mnoho děr pro nějakou závažnou akci …

   A i když my si tady čteme, že Západ kritizuje ofenzívu a začíná tlačit na nějakou dohodu tak prakticky všichni varují před nějakým velkým optimismem …
   A poukazují na hromady šlendriánu, jako např. když jim před týdnem dron rozmlátil ten bombardér, že ta jejich letadla běžné stojí na letištích a nemají pro ně žádné hangáry ani přístřešky a že každý zničeny stroj se kurva hodně počítá… Že třeba podobných letadel mají jen kolem stovky …,
   Že krymský most nebyl do nedávná chráněn zábranami…. Myslím, že nemají ani moc chráněné přístavy …
   A že mimo momentálně bojijících to mají zodpovědní lidé dost na salámu …

   1. Já bych do toho uvedl asi toto.
    Při převzetí Krymu,mnoho Ukrajinských vojclů a důstojníků,přešlo k Rusům a tam bych hledal zrádce.
    Okamžitě odvolat celé vedení Krymské armády a až po nejnižší velení.

  2. Mínus 15-20 ukrajinců. To se mohli po natočení videa rovnou střelit do hlavy. Do belgorodské oblasti dělali také takové piár akce. Když to zkoušeli před několika dny, tak mínus 5, jenom jeden přežil.

   1. Celou dobu ofenzívy vedené převážně pěchotou, výsadky na druhé straně Dněpru, včerejší tyjatr – stále přemýšlím, co těm lidem běží hlavou když jdou na jistou smrt ….
    Chlap co stojí v zákopu může věřit, že mu něco nespadne na hlavu ale ten co jde do pole ví, že se nevrátí …

   2. A co to má za smysl seskočit někam, kde se vyfotím s vlajkou, když vím, že mě okamžitě púotom oddělají?

  3. Ono to patrně bylo zcela jinak, pokud to ovšem vůbec bylo. Prý připluli na dvou gumových člunech – odkud? Z Oděsy jistě ne, a vyfotili se s práporem. Možná bydleli v kempu, trošku se rozšoupli a něco natočili. Uvedl jsem to jen jako blábol titulkáře a jako součást hybridní války.

   1. kolik kilometru jeli po mori na gumovem clunu ? 10,20,50,100 ?

    moc rad bych to videl jak plnej clun maniku s vestama, vybavenim atd, jede 2-3 hodiny po klidne hladine more, a pak nasedne a jede zase zpatky ?

 6. Z Telegramu:
  V případě výbuchu Prigožinova letadla se objevil první podezřelý – VChK-OGPU

  Podle telegramového kanálu se ukázalo, že to byl Prigozhinův osobní pilot a bývalý zakladatel MNT Aero (majitel havarovaného letadla) Artem Stepanov. Strážci zákona ho nemohou najít.
  Uvádí se, že měl přístup k letadlu, před výbuchem odjel na Kamčatku, kde se „ztratil“. Jediné, co jeho bratr mohl říct, bylo, že byl údajně třetí den v kampani a bez komunikace. Stěpanov aktivně hledají orgány činné v trestním řízení, možná už není v Ruské federaci, píší noviny.

  1. Prigožin to má pravděpodobně za sebou … Pro Wagnerovce je problém, že v letadle s ním byl i zakladatel Utkin, tedy i další hlavní postava … Dle novin se vraceli přes Moskvu z Afriky (jsem zvědavý jaký to bude mít dopad na situaci v Nigeru).
   Nicméně považuji za zajímavé, že Rusové nikde jedinou větou nezmiňují kdo byl v tom druhém letadle, které přistálo myslím že ve Smolensku… Určitě neletěli naprázdno…

   1. Opět Telegram:
    Prigogine žije a je v Mali, – africká média.
    Řada afrických novinářů šíří zprávy o „očitých svědcích“, kteří dnes údajně viděli v Mali šéfa Wagner PMC Jevgenije Prigožina.
    V arabském segmentu se také objevila zpráva, že zakladatel PMC Wagner Jevgenij Prigožin a hlavní velitelé byli ve druhém letadle a do Nigeru by měli dorazit 25. srpna s 250 stíhačkami Wagner.
    V ruských médiích proto podle nich není o druhém letadle a jeho pasažérech ani slovo.
    Novináři nabádají, aby počkali 24 hodin, než se vše vyjasní.

    1. No já nevím ale na Africa Intel jsou z možné smrti dost na prášky, že by jeho smrt přinesla drastické dopady na Sahel… Vypadá to, že na podporu Wagnerovců měli hodně vsazeno…

 7. Tachecí na ČRo PLUS pláče , že Frantíci opouští Afriku.
  Vyspělá demokracie ustupuje, diktátoři jako Číňani a Russáci si s africkými diktátory pochopitelně notují.
  Dyplomat Janyška neví, jak diplomaticky vysvětlit Tachecí, že Afričané a Afričanky vč. Afrikančat na hentu vyspělou demokracii zvysoka … píp. Pŕesto ale dyplomat Macronkovi od Rothschildů tak nějak věří. ( Aby né, ta víra ho živí. )
  Za ty hromady mrtvol jim to blaho žít pod vlajkou poslední zjevené Pravdy a všeobjímající Lásky fakt nestojí.
  Moc se jim nedivím.

   1. Aby jo. Vždyť jsou tam doma!
    Byli to Frantíci, kdo dobrovolně připojil Alžírsko k Francii. Tak čemu se divěj? Že tam ručníkáři z Maghrebu zapustili koŕeny?
    Ách jo

  1. Kolonizace Afriky soukromou ruskou armádou úspěšně pokračuje. Pořád je tam ještě pár zlatých dolů, které potřebují osvobodit od teroristů a denacifikovat je.

   1. od teroristů ne.
    od kolonizátorů.
    a tedy dekolonizovat. s ím byste zrovna vy neměli mít problém.
    ale máte, co?

    1. Sice tam frantíci dávno zlato netěží, ale jinak jste vodborník.

     Wagnerovci jsou dobří obchodníci a zlatem na černý huby neplýtvají. Jejich nezávislé vlády vymění kdykoliv se jim to hodí. Komu se to nelíbí, ten bude denacifikován.

     Takhle se dělá kolonialismus!

     1. zdá se mi to, nebo jste právě přesně popsal, jak to koza dělá v africe celou dobu?
      nechápu, co s tím má společnýho wagner

   2. Jasněééé, neokolonialismus smí v Africe provozovat jenom a výhradně KoZa.
    Jděte jim to vysvětlit, těm hloupým čmoudům.
    Docela by mi zajímalo, odkud víte, že tam Čína a Rusko nechce jen provozovat férový byznys.

    1. Protože wagnerovci chtějí za ochranu dosazených loutek kontrolu nad těžbou zlata. A snad nejste takový pitomec, abyste v tom hledal rozvojovou pomoc.

     No možná jste …

     1. Kontrola těžby zlata ochrankou předešlých loutek se ukázala slabší ochranky loutek stávajících… c’est la vie, broučku. Závist úspěšnějším jste tomu říkávali a teď hrajete pitomce? No možná nehrajete …

     2. A vy jste takový hňup, že nechápete jak kontroluje těžbu KoZa?
      To se podplatí ten správný africký náčelník , ten už se se svojí stohlavou rodinou postará o blaho bílého, hodného, demokratizátora.
      Možná kápne i humanitární pomoc. Když už obyvatelstvo začíná bouřit. Moderní zbraně kápnou určitě, přátelský náčelník potřebuje důkladně vyzbrojenou gardu.
      Ách jo

 8. OT, na PL vyšel článek s názvem „Pozor, tady tečou miliardy! A vy řešíte Blažka… Drahé trubky za vládní peníze“.

 9. https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-fukusima-vypousti-radioaktivni-vodu-do-oceanu-40441512

  tak toto pobavilo.

  Zlaty dobry sarkofag v Cernobyle. Tyblaho – 30 rokov planu upustat radioaktivny bordel do mora. A maju na to stempel od MAAE (IAEA).

  Greta sa uz vynadrila? Ekologicka sebranka z EU tyz? To sa nam to sushi v Japonsku vylepsuje tak, ze ho bude mozne jest po tme. A s poslednym sustom sa aj automaticky zhasne osvetlenie 🙂

  To za tie roky nik neprisiel s technickym napadom ako ten bordel z vody dostat? Ci zvitazila ekonomika a najlacnejsie riesenie je postavit odpadovu ruru do mora.

  1. Ten „radioaktivní bordel“ obsahuje už jen stopy tritia, s hodnotou 190 Bq na litr. Norma pro pitnou vodu podle WHO je 50 x vyšší. Podstatně vyšší dávky záření dýcháte v našem prostředí z Radonu. Nehysterčete.

   1. Jj, aj ten podnik, co ma odpadovu ruru do Becvy ma na to razitko, a nikdy nic zavadne do rieky nevypustal a nevypusti.

    Chybou krasy je, ze ked uz tam ta rura je, tak sa po nej spusti aj to co by sa nemalo, v nadeji, ze priroda si s tym snad poradi.

    V pripade Becvy si s tym priroda poradila tak, ze pochcipali ryby.

   2. Nehysterčíme, my víme, že není problém u našeho zaoceanského partňora.
    Ten může vést chemickou válku a nic se vlastně neděje, nějaký milionek Vietnamců je nám tím pádem úplně u zadele.
    A chemická katastrofa v Bhopalu to je nic.
    Město vzbudilo mezinárodní pozornost v souvislosti s bhópálskou katastrofou, když se z továrny společnosti Union Carbide (nyní součást Dow Chemical Company) 3. prosince 1984 v noci uniklo více než 40 tun smrtícího methylisokyanátu. Jedovatý plyn má na svědomí asi 20 tisíc mrtvých a na následky postižení prý v průměru každý měsíc umírá dalších 10-15 lidí. Celkem bylo v Bhópálu postiženo přes půl miliónu lidí.[2]

   3. Nevim odkud mate ty cisla, v tisku se pise:
    „Vláda se nakonec rozhodla začít vodu vypouštět do moře, přičemž ji zředila a snížila koncentraci tritia na 1 500 becquerelů na litr, což je 40krát méně, než je norma přijatá v Japonsku pro vypouštění vody z provozovaných jaderných elektráren do moře. Podle japonského ministerstva průmyslu je radioaktivita tritia v 1,25 milionu tun vody nahromaděné v jaderné elektrárně Fukušima Daiiči 860 bilionů becquerelů. Před havárií vypouštěla elektrárna do moře vodu obsahující 2,2 bilionu becquerelů tritia ročně. DeepL Translator Free“

    Takze jestli spravne pocitam, tak sice koncentrace je 40x pod max., ale zato budou 30 let vypoustet do vody patnactinasobek predhavarijniho mnozstvi tritia.

    1. Čína vyzvala všechny ty vypouštěcí a schvalovací nadšence, aby tedy tu nezávadnou fukušimskou vodu začali v prvé řadě používat oni sami.
     Vařit z ní, popíjet ji, koupat se v ní atd. …
     Jestlipak se toho někdo chytil? „Levná, lahodná a jiskřivě osvěživá“…?

 10. Boze chran nas od vseho zleho
  To je ale b…a

  Green Deal není hrozba. I migrace je pro nás příležitostí, říká Danuše Nerudová
  24. srpna 2023

  Bývalá uchazečka o Hrad, ekonomka Danuše Nerudová kandiduje do eurovoleb za STAN. V interview mluví i o migraci z Afriky. „V příštích dvaceti letech se jedna třetina afrického kontinentu stane neobyvatelnou kvůli klimatu a celá tato migrační vlna zamíří do Evropy. Do pohybu se dají miliony lidí
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/danuse-nerudova-migrace-green-deal-eurovolby-eurokomisar-stan.A230823_171849_domaci_dyn

  1. Ta by za „příležitost“ označila i plán na konečné řešení české otázky (jo, krystlíci, vím, že Reinhard Eugen Tristan ten projev „nikdy nepronesl“ a plán „nikdy neexistoval“, pozdravujte Autonomní Protektorátovou i podržkufříka ovarové hlavy).
   Vypadá to, že nějaký ekvivalent gravitačního zákona platí i pro b..y a b…y – vzájemně se přitahují a ten momentálně největší skončí tam, kde už je jich nejvíc. Není náhoda, že se o prázdnuši přetahovali s TOP 0,9 – ti jsou v této přitažlivosti druzí zatím jen o vlásek.

   1. Vzhledem k tomu, že v TOP09 teď vedou rituální námluvy s další hvězdou dementózní scény Dominikem Haškem, viděl bych to spíš na sdílené první místo.

  2. POořád nevím, co s tou migrací a pod. Vždyť dle historie byla Afrika zelen á, pood saharou jsou mraky vody na staletí a oni s tímhle. Kdyby navrtali drubky, jak Lybie, a ty utečence zaměstnali na vysazování stromků a postupné opětné zalesnění, museli by na tom vydělat všichni.

   Ale to by frantíci nesměli Lbijské dílo rozbombardovat a touze io ovládnutí toho nejcennějšího co na zemi je VODU. Chtěli těžit a tak včil sklízejí Dobře jim tak.

  3. Zdá se, že Danuše by během šplhu nahoru po kariérních štaflích udělala a prohlásila cokoliv, o čem si myslí, že jí nějak pomůže.
   Musí se hlavně řádně pravidelně zviditelňovat, o což se úporně snaží.
   Čímž je alespoň dobře vidět, jak je ta entita trapná.

   1. Navíc opisuje od Čaputový. Stejný élent, dva produkty libtardí výchovy. Obě baby jsou ze stejného chovu.

    1. Nerudová údajně pochází z rodiny vlivných estebáku a komunistů.
     Kam vítr tam plášť…
     O Čaputové vím jen tolik, že právnička není, studium zakončila u Soroše a má něco se skládkou v Pezinku.

     1. Přes skládku na to šla i senátorka Adéla Šipka.
      😀
      A potom že jsou skládky fuj fuj.
      😀
      Řekne se skládka a je to vlastně takový vstup do výtahu k moci.
      😀

 11. Taky tohle je zajímavé ve vztahu k vývoji války na Ukrajině:

  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2023/08/koluje-po-internetu.html

  „problémem pro Kyjev se stal minulý týden rovněž útok na obří muniční sklad ve městě Chmelnickyj v hlubokém týlu, kde se soustřeďuje většina dodávek západních zbraní a munice, které přes Slovensko a Polsko, míří na Ukrajinu. Hlavní železniční uzel mezi Lvovem a Ternopilem byl zasažen několika přesnými střelami Kinžal a Kalibr. Následný výbuch obřího komplexu připravil Kyjev o drahocenné zbraně a munici – včetně britských střel s ochuzeným uranem.“

  „40 kilometrů severněji se nachází vojenské letiště Starokonstantinovo, kde sídlí 7. brigáda kyjevského taktického letectva. Na základně bylo uskladněno značné množství leteckých raket a bomb. Podle jedné verze bylo týden před úderem do skladu dodáno asi 75 amerických raket AGM-88 HARM, které se plánovaly přesunout k 7. brigádě taktického letectva na letišti Starokonstantinovo.

  Kromě toho bylo do skladu zřejmě přivezeno i několik tisíc neřízených raket „Zuni“, které měly nahradit rakety sovětského typu S-13 a S-25. Každá z těchto raket je naplněna 10 až 15 kg výbušnin (o hmotnosti hlavice 22 kg). Uskladnění nejméně 500-1000 raket tohoto typu ve skladu, jakož i současné skladování raket AGM-88 HARM pravděpodobně znamenaly skutečnou katastrofu.

  „Soudě podle toho, že výbuch zničil nejen pozemní konstrukce, ale byly zasypány i betonové skladovací prostory, takový efekt mohla vyvolat současná detonace několika tisíců 155 mm dělostřeleckých granátů NATO, které obsahují vysoce aktivní výbušninu „kompozici B“ (anglicky „Comp B“) ze směsi TNT a hexagenu a hliníkového prášku a oxidu dusnatého.“

  Jestli je pravda, to co se v článku píše, pak Ukrajinci mají zaděláno na problém a Lipavský dovolenou na Krymu bude muset oželet.

  1. Admirál: Jsou zprávy o vylodění na západním pobřeží Krymu, i když se tam těžko můžou udržet trvale. Dnes je den UA, výročí vyhlášení nezávislosti. To už jejich vládě za takovou akci stojí.

   1. Dobrá, vylodění, záškodnická akce na západním Krymu. Možná taktický a propagandisticky zpracovatelný úspěch.
    Zničení velkých skladů munice má ve vztahu k pokračování války strategický charakter.

    Neznáme podrobnosti, nejsme schopni určit validitu informací, je to ošidné hodnotit.

  1. šmátrjá b abochlap, co má ta ženská – je-li to ženská v hlavě. V viděla jsem jednu co už přestala … podívání tfujj.

  1. Není to jen jazykové cvičení?

   Pro mě je menší zlo varianta, ve které nacházím pozitivní prvky, přesto má daleko k mnou mému ideálu.

 12. Senátor Doubrava: Prigožin je podobně primitivní jako Černochová a Lipavský. Zajímavé hodnocení ze shrnujícího článku pana Ročka. Tady už se probíralo, že Prigožin „vypadá jako dítě Ježibaby s Glumem a i se tak chová“

  V každém případě si Prigožin musel uvědomovat, že žije velmi nebezpečně, že jede na tygrovi. Pokud si to neuvědomoval, tak je to s ním bylo ještě horší, než konstatoval senátor Doubrava.

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/rocek-bude-konecne-od-prigozina-pokoj/

  „Již ve středu večer z toho byla politická komedie. Dokonce se psalo (i v Rusku), že o tom byl informován i nějaký spící král ( jak v čínských internetových komentářích nazývají severoamerikánského prezidiálního Bidena ).“

  Teď bude zajímavé (nebo taky nezajímavé), co ze smrti Prigožina (v téhle chvíli bych si dovolil ještě dodat otazníky) uvaří propagandisté všech zemí spojte se.

 13. https://cz24.news/kdo-a-proc-zabil-kuchare-prigozina-a-wagnera-utkina-analyza-jako-prigozin-do-pismene-zopakoval-zivotni-osud-albrechta-z-waldstejna/
  1) 23. srpna večer Putin v mimořádně skvělé náladě předával na oslavě vítězství nad nacisty v Kurské bitvě v památníku bitvy tituly Hrdinů Ruska slavné osádce tanku Aljoša! Shromáždění to bylo velkolepé, a nad smrtí hrdiny Ruska Prigožina na něm nikdo nelkal! Prohlédněte si toto video a lépe pochopíte následující analýzu!

  1. To jsou poměry. Server cz24.news neuvede zned na začátku zdroj, nikde neuvede webovou adresu, konec sdělení původního autora schválně usekne, na konci zmíní jen jméno autora, nikoli název jeho mediálního projektu. Jedná se o michalapetr.com.

   Nepoctivému projektu cz24.news doporučuji se vyhýbat!

 14. Prigožin: Napadají mne možnosti:
  a) Blbá souhra okolností (i takové věci se távají- od technických po lidské problémy. Vzpomeňme např. na černou skříňku od Smolenska, co dokáže člověk nabitý mocí, egem a třeba i alkoholem, na palubě letadla)
  b) Řešení „problému“ ruskou státní mocí (Přesně v duchu „Není člověk, není problém“ a „pomsta chutná nejlépe za studena“)
  c) Řešení „potenciálního problému s Nigerem“ (a nejenom Nigerem) západním tajnými službami (Nemyslím, že měl Prigožin řešenou bezpečnost na úrovni špiček Kremlu)
  d) Neoficiální pomsta silových složek RF (tažení na Moskvu nebylo bez obětí)
  e) Vítaný způsob jak nechat příslušné „zmizet“, aby se s novou identitou objevili jindy a jinde.

  Takže jak tak na to koukám,možné je vlastně všechno a pravdu se dozvíme nejdřív za 70 let… Každopádně žádný strom neroste do nebe.

  1. Kolkym lietadlam upadne kridlo za letu?

   Preco sa nezverejnila komunikacia s pilotmi, padali teda fest dlho?

   Preco ked padalo uz bez kridla, ani nedymilo, ani netvorilo nejaky prd sa rozlievanym kerosinom?

   Preco padal ako javorovy list? To narazil do steny, horizontalne sa zastavil a uz len sa dokrutil vertikalne dole na zem?

   1. Vidíte, teď jste mne přivedl ještě na možnost zásahu mimozemšťanů! Popřípadě totální fejk s využití CGI!

    Ne, vážně, nemyslím si, že má smysl spekulovat. Každý si může vybrat dle svých preferencí.

  2. ad Anonym:

   Přesně takto uvažuji. Mi zatím nejvíc konvenuje pod c./ a e./. Nějak si myslím, že Putin by nechal kuchaře zlikvidovat v Africe. Bylo by to jednodušší .Takhle to ve mně budí různá spíše podezření.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *