27 května, 2024

Proč jsme tady?

Krátký úvodník pro Foldynu:

Přátelé, v Praze jsem už od včerejška. Jako obvykle jsem měl naplánovanou celou řadu setkání. Tentokrát přímo na půdě poslanecké sněmovny. Ivan David, Jiří Kobza… zajímavé povídání, které si zaslouží samostatný článek. Tedy, ono si to zaslouží víc článků, protože mít možnost si proběhnout celý ten komplex budov, to za to stálo. Ale o to teď nejde. Byla to taková řízená náhoda, ale měl jsem možnost si posedět s Jaroslavem Foldynou.

Hned na úvod se ho ptám, jak dopadla SPD v severních Čechách… „Ty vole, výborně,“ říká mi. „V Děčíně jsme nechali za sebou Piráty, nechali jsme za sebou ODS a jsme druzí za hnutím ANO. Jsme dost silní, abychom s ANO udělali koalici a už se jedná.“ Oči mu svítily, má spoustu plánů, které nemohu dopředu prozradit, ale ten chlap je prostě autentickej, opravdovej a hlavně s i vůbec nic nedělal z prostředí poslanecké sněmovny a mluvil, jak mu zobák narostl.

Normálně tam nahlas mluvil o migraci, o tom, co na nás chystá EU, co se s tím musí udělat… a že zítra jde vystoupit na demonstraci tady v Praze, protože je nutné se spojovat a ne rozdělovat. Že se tam s Rajchlem klidně obejme, protože v této chvíli jde všem o stejnou věc. Projev měl už nachystaný, mohl jsem ho zkouknout… bude dobrý. A kolem chodili všichni ti libtardi od Starostů a Pirátů, poslouchali ten jeho lví řev, ušklíbali se, ale drželi se pěkně dál.

Takže až budete řešit, na které straně teď stojí SPD, jaké podrazy se kde dějí a kdo za to může, tak si dneska poslechněte Foldynu a budete mít jasno. Já si s ním hned potykal a pozval ho na zabijačku, protože on bude studnice nekonečných příběhů o české politice. Hned jsme byli na stejné vlně. On se na ty lidové protesty dívá stejně jako já a naprosto přesně ví, co je teď třeba udělat.

Z Foldyny vám neukápne slza sentimentu, ale chlapsky se s ním pobavíte. Ten obličej Olgy Richterové, na ten fakt už nikdy nezapomenu.

A teď už dnešní text:

V neděli se mi ozval organizátor olomoucké demonstrace, jestli bych tam nechtěl vystoupit. Musel jsem mu odpovědět, že ne, protože budu na demošce v Praze. Jednak musím jít příkladem, když tam lidi svolávám a jednak tam mám naplánovanou celou řadu rozhovorů a ledacos si musím zařídit. Tož mi odpověděl, že pokud mu pošlu nějaký text, tak ho lidem přečte.

Tak jo, najednou je to jiné, než mé dlouhé články. Teď by to chtělo něco hutnějšího. Pár dobře poskládaných vět. Nu což, pokusím se. Ale pak jsem si řekl, že to chce i nějaké vysvětlivky. A nakonec je z toho celý text, který se k dnešku docela dobře hodí:

Přátelé, v posledním týdnu jsme mohli ze všech stran slyšet, jak zbytečné je naše počínání. Stejně se nic nezmění. V této zemi se vláda mění ve volbách a ne křikem na ulici. Demonstrace jen upustí páru a zajistí klid na práci naší fialové vládě. Jsme jen parta dezolátů a proruských zaprodanců. Organizátoři jsou už teď sprostí podezřelí. Různé obskurní straničky a hnutí si tu jen přihřívají polívčičku. A stejně se nic nezmění, volby jasně ukázaly, že lidi nemají zájem… vynechal jsem něco?

Proč tu vlastně jsme?

Jsme tu, protože předseda vlády je kretén!

Jsme tu, protože se nechceme smířit s rozvratem všeho, co jsme získali. Nemůžeme se už dívat na to, jak nám zemi rozkrádají pod rukama, jak musíme levně prodávat elektřinu vyrobenou v našich elektrárnách a pak ji draze kupovat zpátky. Nesneseme už, že nám EU ústy německého kancléře bere právo veta, abychom už nemohli do ničeho kecat. Nelíbí se nám válka na Ukrajině a ještě víc nám vadí, že vláda fouká do cizího ohně, protože to po ní kdosi požaduje, ale všechny problémy vyžíráme my v podobě drahých energií a vysokých cen. Vadí nám, když se nám premiér vysmívá do očí a ministr Hýkela nám představuje řešení v podobě zastropování na nejdražších cenách v Evropě. Štve nás, když nám vláda doporučuje žebrat na úřadech o sociální dávky jako jediné možné řešení. Pryč s takovou vládou.

Nechceme žebračenky. Chceme levné energie. Nechceme válku, chceme mír. Nechceme střílet, chceme jednat. Nechceme ve vládě bandu neumětelů, chceme odborníky. Nechceme se rozpustit v Evropě, chceme být samostatný národ. Chceme zpátky naši zemi.

Jsme tu, abychom se mohli podívat do očí našim dětem a našim vnukům. Abychom jim mohli jednou říci, že jsme zachraňovali, co se ještě zachránit dá. Jsme tu, protože bychom se museli hanbou propadnout, kdybychom teď seděli doma a jen nadávali u televize. Jsme tu, protože nehodláme mlčet, nehodláme zavírat oči a budeme se bránit. A pokud to v poslanecké sněmovně nikdo nepochopí, tak se budeme bránit tady na náměstích. Jsme tady, abychom byli slyšet!

Vládo! demisi!

Tak snad to tam v Olomouci přečtou….

Vy, co teď máte víru a jdete demonstrovat, vy pak budete moci vznášet požadavky. Vy, co dneska stojíte na náměstích, organizujete to, mluvíte tady a snažíte se spojovat a sjednocovat, vy pak budete v čele. Vy, kteří vydržíte, kteří se nevzdáte po prvním neúspěchu, vy budete nastolovat nové pořádky. Ať už po volbách nebo po revoluci.

Jestli si někdo myslí, že lidi zůstanou sedět bez práce ve zmrzlých bytech, tak je na omylu. Pokud bude zle, tak jich bude na náměstích tolik, že proti tomu rok 89 bude slabý odvar. Propouštění už začalo. Volkswagen ani nezakrývá svoji snahu odstěhovat výrobu někam, kde jsou levnější energie (třeba Rusko je na tom z tohoto hlediska docela dobře). Zavírají skláři, sušení obilovin je v podstatě nerentabilní, ceny v obchodech stále stoupají. Zima je na krku. Jestli na dnešní demonstraci bude méně lidí, tak počkejte, co bude v listopadu. Náměstí budou praskat ve švech. Ne kvůli Rajchlovi, Havlovi nebo Noveskému. Ale kvůli zimě a bídě.

Teď se jen tříbí, kdo to myslí vážně a kdo se jen chtěl přiživit. Kdo to dělá pro vlast a kdo to dělá pro sebe. Kdo umí spojovat a kdo to neumí. Kdo umí zatnout zuby a dělat alespoň malé kroky a kdo by chtěl všechno hned a pokud možno bez úsilí. Možná právě to byla chyba roku 89. Bylo to příliš snadné. Změna režimu byla víc dárek než práce. Možná proto to pak mělo tak malou cenu a ideje brzy převálcovaly prachy.

Takže – trikoloru na hruď, placku s vidlemi na rameno a pojďme jim zahulákat do oken.

PS.

Ano, budu v Praze. Počítám, že hodinu před demonstrací už budu vedle vchodu prodejny Baťa z Václaváku. Obligátní černý klobouk bude, ale tentokrát na něm budu mít už rovnou odznak s vidlemi. Od přátel jsem dostal celou velkou krabici odznáčků. Jsou rychlí, udělali je. Budu je mít sebou. Pokud mi budete ochotní přispět na moji činnost, za odměnu dám odznáček. To víte, sice jsem zaměstnaný (moji dlouholetí čtenáři vědí, že jsem nepatrným zaměstnancem v jedné z mnoha za Babišových firem), ale už podnikám kroky, abych měl volnější ruce.

397 thoughts on “Proč jsme tady?

 1. Neměl jsem jinou možnost než sledovat přímý přenos. Zaujalo mne, že v závěru se zpivala Československá hymna a navic k ní byla přidána třetí sloka o které jsem dosud neslyšel. Můžete prosim poučit neznalého,
  cože je to za text?

  1. Clovece, a to jeste neznás zcela aktualni zneni slovenske hymny : Nad krčmou sa blýska, Rómi pivo pijú. Zaplaťme im bratia, lebo nás vymlátia, a krčmu rozbiijúú… 😀 Ale jinak ten vers co se ptas : To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,
   ale blesky hromu
   vzbudzujú ho k tomu,
   aby sa prebralo.

  2. Sledoval jsem demošku taky letmo u počítače. Někteří diskutující mně moc nenadchli a poslední řečník, kterého jsem ještě slyšel byl ten pán z Německa, kterého poplivala Pekarka.Musím smeknout před projevem Martina Kollera. Klobouk dolů.

    1. No, píseň české hymny má taky dvě sloky a druhá z nich se nezpívala. Tak prosím pořadatele příště – buď jen první sloky obou hymen, anebo i druhé sloky (ale ty málokdo zná).

     Kde domov můj,
     kde domov můj?
     V kraji znáš-li Bohu milém,
     duše útlé v těle čilém,
     mysl jasnou, vznik a zdar,
     a tu sílu vzdoru zmar?
     To je Čechů slavné plémě,
     mezi Čechy domov můj,
     mezi Čechy domov můj!

 2. Slovensko bude nová Ukrajina?

  „Spojené státy schválily poskytnutí grantů Slovensku v celkové výši 205,8 milionu dolarů (5,2 miliardy korun). Bratislava peníze použije hlavně na modernizaci armády. Novinářům to řekl slovenský ministr obrany Jaroslav Naď.
  Ze zmíněné částky hodlá Bratislava využít 200 milionů dolarů na nákup vojenské techniky, zbylé peníze jsou určeny například na projekty proti hybridním hrozbám.
  „Dokážeme udělat další velký modernizační projekt. Peníze musíme použít na techniku, která je v používání ozbrojených sil USA,“ řekl Naď.“

  https://www.newstream.cz/politika/grant-schvalen-slovensko-dostane-od-usa-pres-200-milionu-dolaru-na-modernizaci-armady

  1. Za tu částku si Slováci budou smět nakoupit tovar z amerických zbrojovek. A možná i se slevou. Jestli budou udatně čelit těm hybridním hrozbám. 🤪

  2. USA poskytly půjčku svému vojenskoprůmyslovému komplexu, ale splácet to budou Slováci a technika pro potřeby US vojáků bude umístěna v lokalitě Slovensko … tak je to přesně.
   Ovšem to splácení může být celkem i ohroženo, protože na iDěsu je článek: „Slovenské ekonomice hrozí kolaps, varuje premiér. Žádá pomoc EU, mluví o zestátnění“ … v podstatě tam píšou, že jsou v dupě 🙂

   1. Na ruskem TG kanalu maji srandu:
    27.04.2022, predseda vlády SR Eduard Heger: „Rusko je úplne nespoľahlivý obchodný partner. EÚ by sa mala čo najskôr zbaviť energetickej závislosti od Ruska.“
    18.07.2022, predseda vlády SR Eduard Heger: „Slovensko sa chce zbaviť závislosti od dodávok paliva pre svoje jadrové elektrárne z Ruska. Neviem, ako dlho to bude trvať, ale máme v úmysle tento proces ukončiť.“
    28.09.2022, predseda vlády SR Eduard Heger: „Obrovské zvýšenie cien elektriny na Slovensku by mohlo zničiť ekonomiku krajiny. Zvýšené účty za elektrinu priviedli Slovensko na pokraj kolapsu.“

   2. Ať mi nikdo netvrdí, že Amíci mají hlavu jen na čepici. 😀
    Takový objekt jako je Čaputová s větrem mezi ušima nemohou nechat ladem. 😀😀😀

 3. Právě jsem se vrátil z práce- měl jsem 16tku hotovost. Nic velkého se nedělá, ale musím tam být, kdyby něco. Tak jsem to sledoval na mobilu. Velký dík všem, kteří tam byli, pořadatelům, hostům…
  Podle mých předpovědí, tahle demonstrace byla programem, řečníky o deset levlu výše, než minule. Pořadatelé se zbavili těch covidových idiotů a různých blekotalů a skoro všechny proslovy měly slušnou úroveň.
  Pořadatelé měli vychytané ty provokatéry, holubice, důraz na mír….mazané, promyšlené. Pokud někdo označí demonstranty za lůzu, proruské šváby atd. tak těžce narazí.
  Aktuálně (a další hovnomety) píšou o pár tisících lidech….bez komentáře.
  Padlo poděkování Vidlákovi a Kydům.
  Jako vynikající politický tah považuji výzvu, aby poslanci odešli od stran a jako nezařazení se stali národními poslanci, kteří budou plnit program lidu . Mazané, v zásadě je to myšlenka, kterou jsem tu už dříve několikrát prezentoval, že není možná důležité hledat nějaké nové strany, s novým programem, ale volit již vybudované, zavedené strany, které po nějakém konsenzu budou prosazovat NÁŠ program. Uvidíme, jestli se najdou nějaké poslanecké krysy, které pochopili, že se loď potápí a když už jim to nezachrání do budoucna teplé místečko, alespoň jim to zachrání zadek.
  Myslím, že to šlo moc dobře. Jsem hrdý na průběh, když lidé přidali Blesky nad Tatrami, byla i slzička.
  Takže pojďme do petice a za tím Hradním kašparem.

  1. Ano, ta Slovenska hymna, to bylo super. Je to predcasne, ale alespon na urovni uvah by se mohlo rozebrat zda nesmerovat k rozumnemu modelu statopravniho usporadani nasich narodu, ktery by pridal celku na sile, ale neubiral na narodni svebytnosti. A tim by byla Ceskoslovenska konfederace, kde spolecny organ by tvorili dolni komory obou parlamentu – tedy zadni federalni sinekury, jako kdysi. Vidlaku, domaci ukol pro vas 🙂

   1. Ano, vzdusne sily uz mame spolocne, trocha problem by bol len so spolocnou menou. No ked Fiala stihne prijat euro….

   2. BANdito, Slováci jsou určitě rádi, že konečně také mají státnost. Na rozdíl od nás to při ně byl sen. A ten se jim splnil.
    Bohatě stačí že si rozumíme a máme se rádi. Alternativci obou republik čile spolupracují. Třeba Čarnogurský se dočkal své samostatné stoličky v OSN. A teď jezdí do Prahy na přednášky a stal se z něj rozumný člověk.

  2. Nemohl jsem se zúčastnit, tak aspoň vám, a ostatním, kteří referují, děkuji za dobré zprávy. Jsou nad očekáváním!

  3. Mě by jen zajímalo, jestli existuje na alternativě nějaký podobný diskuzní „kroužek“ jako tady – já o dalším nevím. A už na začátku demonstrace jsem psal, že průběh je zatím výborný a tak bych rád věděl jak moc zdejší diskuze ovlivnila skutečný průběh – ono to totiž více-méně šlo tak, jak to mělo jít a jak se to diskutovalo tady. … popsaný problém, kde je zakopaný pes a koncovka, že tohle je dílo pětidemolice. A jen ze setrvačnosti hulákání „demise, demise“. Žádné upouštění páry,ale prstem důsledné ukazování na viníka.

   1. Existuje. Dokonce vím, kde se scházejí. Takových kroužků je asi víc.
    Knížku Svrchovanost/ Zvrchovanosť editoval Čech.
    Seznam autorů jednotlivých úvah :
    Petr Drulák
    Ján Čarnogurský
    Jan Keller
    Ľuboš Blaha
    Ilona Švihlíková
    Roman Michelko
    Ivo Budil
    Michal Semín
    Petr Hampl
    Dalibor Jurášek
    Adam Votruba
    Alain de Benoist
    ***
    Takže spolupráce by byla. Napříč politickým zaměřením, stačí jen otevřená mysl a nechuť nálepkovat.

    1. Otázka zněla – kde tedy diskutují … a zda veřejně. My tady diskutujeme veřejně. Ty jména kromě posledního (Alain de Benoist) znám a jejich články (pokud jsou) čtu. Ale nemyslím si, že někde veřejně diskutují.

   1. To až nakonec.
    Předem stanovit časový limit (+/- 3-5 minut) a tím řečníka donutit k přípravě.
    Minutu před vypršením limitu jej upozornit a pokud se moc rozjel, tak minutu po vypršení limitu a rezervy nekompromisně vypnout.
    Během projevu může řečník požádat posluchače a pořadatele o čas navíc. Někdy to je prostě potřeba.

   2. Pro vás blekota, pro jiného zajímavý řečník. Bylo to pestré, aby si přišlo na své co nejvíc lidí.
    Prostě úplně jiné, než u milionchvilkařů. To je špatně? 🤔

 4. Demonstrace bezva.
  Lidi hromada, ve vsi slušnosti a poklidu, apel na národ. Vrcholem pro mne Koller, Bystroň a závěrečné defile všech stran .
  Hymna celá- dojetí, přiznávám.
  Ať jsou organizátoři kdo chtějí, podařilo se jim zase lidi přitáhnout, aspoň na podiu spojit opoziční strany ( s výjimkou ANO)
  Apel na mír v dnešních dnech nevyzniva jako fráze ale projev silných obav a strachu.
  Putin veleben nebyl, takže provokatéři pod Muzeem s plachtou Putin je v prdeli byli tak nějak mimo mísu…
  Jasný plán do budoucna – petice, Zeman …

  1. Přišel jsem později, takže nevím – byla i s Nad Tatrou sa blýská?
   Bylo by to pěkné…
   Bylo by dobré zamyslet se konečně o vlivu Havlovske zahraniční politiky na rozpad ČeskoSlovenska a chladné vztahy v devadesátých. Líp se kolonizuje po dvou půlkách. I když my jsme už tehdy byli tak blbí, že bychom se prodali stejně lacino…

  2. Napsala jste to i za mne, Marie. Díky 🙂

   Sice jsem to sledoval jen na rouře, ale i za mne:
   Účast skvělá, lidé také, projevy ještě lepší než minule.
   Kvalita roste.

 5. Priste : 1. Zkratit, 2,5 hodiny by bohate stacilo. Lide si maji rict radeji ze skoda, jeste bychom radi slyseli o trochu vice, nez aby po 3,5 hodiny preslapovani v zime se uz tesili pryc. 2. Ach, ti antivaxeri, zas si je neodpustili tam, nastesti mnohem mene nez predtim. 3. Pochvala uz jen za fakt ze nekecal Volny. 🙂 4. Stanovit fakt limit prihovoru, a pak po JEDNOM jemnem upozorneni po minute vypnout mikrofon. Pri vsi ucte k Nemce z AfD, to prehnala. 5. Napsat tel, cislo pro SMS na transparent a ukazat ho, ne to habkani a opetovne cteni, jak dnes. 6. Uz planovat fyzicke akce, jako blokady komunikaci, vlecky hnoje – jakkoliv je vzacny 🙂 – pred Strakovku, apod. I pred zadni vjezd, aby se muselo prejit alespon kolama vladnich bavoraku a panstvo ucitilo hnuj 🙂 6. Dukladne zjistit a doprovodit foto a dalsimi prostredky, kolik teda dneska bylo lidi. Zda Policie dostala pokyn hlasit jen ze „nizsi desitky tisic“ nebo opravdu bylo mene nez predtim. Nelzeme si do vlastni kapsy.

   1. Tak bylo by to jistě lepší, ale tohle bylo celkem dobré – ukázka toho, že lidi jsou jací jsou, jiní k dispozici nejsou. Pokud bych měl na výběr mezi 1 lídrem nebo několika spolupracujícími průměrnými postavami, tak bych za sebe volil těch více průměrných spolupracujících. Šlo by to sice vpřed pomaleji, ale stabilněji – při výpadku jednoho by se nic asi nepoznalo.
    Za mě mírně zkrátit (v létě nevadí, v zimě vadit bude), výzva k vystoupení poslanců ze stran a stát se nezařazenými národními poslanci = super nápad, stejně jako vyhradit jeden kanál ČT09 alternativě – ono se to sice nezrealizuje, ale už to v informačním poli je … což je nejdůležitější.
    Na závěr přehlídka a krátké slovo i „podměrečných“ = opět výborný nápad.
    Určitě by se dalo mnoho dalšího vytknout, ale (podle mého) tak to mělo vypadat, drobné nedostatky nevadí. Ovšem dříve nebo později bude muset být jasné, kdo a jak tohle financuje – opět profi úroveň, tohle za desítku nepořídíte.

  1. Tzv. novinarka Nesvadbova na Novinkach pri pohledu na fotky se neodvazila uz lhat naplno, nicmene necistym zpusobem relativizovala pocet lidi, no i pokus se ceni 🙂 Tu dalsi cast jejich vyplodu radeji nekomentuju. Napsala : „Na Václavském náměstí v Praze se ve středu uskutečnila již druhá demonstrace s názvem za „Česko na 1. místě“. Té první na začátku září v Praze se zúčastnilo asi 70 tisíc lidí, i nyní byly účastníků desítky tisíc. Protest byl namířen proti vládě a za vstřícnější postoj k Rusku, které útočí na Ukrajinu. „

    1. Mám podezření, ze i politici a kavarnici cíl chápou, ale navenek je lepší stále mlýt své mantry o Putinovi a dezolatech s třemi zuby a exekucemi. Drží to lajnu a stran diskuze je to podstatně jednodušší. Jen ztezi by vyvraceli údaje o ceně energií, padu ekonomiky a úpadku zemědělství.

     1. Pokud to jen trošku půjde, tak se nezabývat co píšou na mainstreamu a „jet svoji agendu“. Ideální stav by byl, kdyby mainstream reagoval na nás … ne my na ně.
      Pokud totiž budeme mainstream ignorovat a „pojedem svoji agendu“ bude muset mainstream rozebírat nás = dostanou se naše témata do mainstreamu. To je to co potřebujeme. Od toho pak je krůček jim pořádně zatápět, nastolovat o čem se bude diskutovat a přebírat iniciativu.

   1. pána jána lidičkové, co se divíte. Počty měli už dááávno, k maturám už matika taky povinná není, na žurnalistice/ a většině sociálna/ už taky nejsou. Takže pojem „kvalifikovaný odhad“ jim nic neříká, takže to po nich nemůžete chtít. No a pak – v případě spřízněných nebo platících duší kapku nadsaděj, a v opačném případě zase podsaděj – jak je potřeba od zadavatele

  2. Ke čtverce
   Nevím, nebyla ona to spíše ukázka smyslu a funkce europarlamentu? Mluvila z pohledu EU mrtvým jazykem, překlad se občas dost odchyloval, zbytečně často říkala slovo demokracie , předběhla, a kdyby nemusela na letadlo do Bruselu, tak mluví dosud.

   Ještě bych doporučil – vyzkoušet si předem projev před jinými řečníky. A asi si přečíst něco o projevech k davu.

  3. Souhlas, zbytečně dlouhé. Někteří řečníci marní. Proboha, když jdu mluvit na takovou akci, tak si projev nejenom napíšu, ale taky dopředu odříkám, třeba i nahraju a poslechnu. Často pomalé, zbytečně moc slov, ubíjející, opakující se nuda. Až na vyjímky nikdo žádné charisma, žádný drive. Kde jsou další lídři, co by lidi zaujali?! Zahraniční hosté zbyteční. Jeden by bohaté stacil. Bylo vidět, že po dvou hodinách začalo hodně lidí odcházet. Takhle to dělat nejde. Vše má být jasné, stručné, úderné. Maximálně během dvou hodin musí být vše řečeno Po skončení má mít člověk pocit, že to tedy byla „jízda“. Poprvé v září dobrý, dnes studené nohy a rozpačitý dojem.

   1. Naprostý souhlas s pořádnou přípravou.
    Když se připravuji do hodiny, tak si ji také musím rozfázovat, abych stihl vše potřebné a měl čas i na dotazy nebo diskusi. Doslova na vteřiny. I tak musím někdy improvizovat a korigovat 🙂

    Ona je ta příprava projevem slušnosti vůči posluchačům.
    Když přednáším o historii, tak se někdy i přes přípravu do povídání tak zaberu, že zapomenu na laickost většiny posluchačů. Tak jsem se naučil dělat zarážky, kdy se buď zeptám posluchačů, jestli dobrý, nebo jestli mají nějaké dotazy a pod.

    1. No učí se učí. Když je to jindy , report a další je směrují. Tady mluví každý za sebe – bez nápovědi a mantinelů. Počkejte za půl roku, už jim to půjde jak po másle. Študovaní a směrovaní půjdou kam…

    2. Nejhorší je, že se někdy do povídání nejen zaberete, ale že mu propadnete, že se až odpojíte od vnějšího světa; dokonce jste sám sebou nadšen, jak vám to jde. Pak ovšem přijde vystřízlivění.

     1. I to se občas stane. Do reality člověka vrátí ozvěna nesoucí se zcela prázdnou místností, z níž prchli posluchači. Nebo podezřelý šramot ve třídě 🙂

   2. Ikdyz taky pochybuju o konkrétním přínosu některých zahraničních řečníků, jako symbol to hodnotim vysoce kladně.
    Dr Baranek informoval o vzniku sesterské platformy na Slovensku.
    Bystron o probíhajících protestech v Německu.
    Za mě sympatický a posilující počin.
    Problém je globální, tedy je velmi důležité řešit jej v mezinárodních souvislostech.

 6. Jak psal Vidlák, …“přijďte zahulákat na Václavák“ … vono se to ale řekne, to hulákání je prazvláštní rétorická disciplína, obsahově něco strašnýho, emočně je to hodně naládovaný … a těch lidí … na tohle já opravdu nemám, se mnou to opravdu nevyhrajeme. To snad zvládne jen ten, kdo na to má aspoň trochu „nastavený“ uši, ty moje a s nima celej já to prostě nedáme a … a taky se přistihávám, jak ten Václavák zapnu, abych ho zase hned vypl, pak zase zapl-vypl-zapl-vypl… asi sem srab, ale fakt to nejde!

 7. A podle verbálního odpadu placené pakáže v diskusi na Novinkách tnula demonstrace opět do živého. Možná víc než posledně.

  1. Na naznačené „diskusní“ místo jsem se dříve chodíval pobavit a ujistit se, že úroveň Čechů, zvláště pak některých skupinek s nutkáním napsat absolutně cokoli, zůstává nezměněna – spíš se okolo roku 2017 už dost zhoršovala.
   Naposled jsem tam nahlédl těsně po startu akce, po Vánocích 2019 a od té doby jsem tam nebyl. Podobně to mám s tzv. „blogy“ na iděsu. Tam mám pocit, že mnohé „blogery“ ala Kroupa platí buď přímo iděs, vláda, nebo v případě Stejskala světové židovstvo.
   Najít tam blog, který aspoň polemizuje (kritizovat tam nelze) s oficiálním mainstreamem, prakticky nejde.
   I dříve prominentní blogeři, jako je určitě „cyp“ L. Větvička, sice ještě nejsou defaultně mazáni, ale jsou se svými blogy ihned po zveřejnění přesouváni do tzv. „soukromých“.
   Jinak řečeno, redakce se tak deklarativně distancuje od osoby i obsahu blogu , takže mají úplně znemožněn přístup na hlavní stranu blogů.
   Myslím, že to postihlo i ekonomickou hvězdu Šichtařovou, pak ještě jednoho učitele a jednoho slušně píšícího tramvajáka.
   Nepostihlo to jednoho šíleného kočkaře, zmateně píšící vyhozenou učitelku a pak jednoho úchyla, co mu z jakési virtuální, dle popisu silně obézní Marušky, ládující se v každém jeho blogu zákusky a kafem, stále hučí v klacku – a ona mu ne a ne dát, protože prý se za ty špeky stydí.
   Zbytek jsou jen „neškodné“ výplody neškodných lidí, které je někdy těžko i dočíst do konce, anebo mi často ani nedojde, co vlastně autor chtěl říci. Blog iděsu je prostorem pro neškodné grafomany, pravidelně deratizovaný cikánem Bangou, co taky jede podle zadání.

   1. Ten co čte: Fanatismus některých blogerů je už kontraproduktivní a většinu lidí odrazuje.. Můžu zmíit blog pana Zieglera, který se stal z propagátora historie čistým propagandistou. Byl už schopen i tvrdit, že pravicové ekonomické opatření je levicové a naopak, přes všechnu nejasnost definice pravice, levice to bylo absurdní.

 8. Jestliže Amerika odvolává své občany z Ruska,
  je třeba vzít velmi vážně v úvahu,
  která země použila jako jediná
  atomovou bombu proti civilistům.
  Rychle, rychle, do 10.10. je daleko. Rychle…..
  Ať bílá holubice může vzlétnout i příště.

 9. Tak jo. vládní soudruzi, před téměř třiatřiceti lety jste vy, tzv. demokratická opozice, v reálu často jen placení poskoci cizí moci, které šlo jen o majetky a ekonomické ovládnutí zemí tzv. východního bloku, vybičovávali na Letné lidi ke skandování, aby tehdejší komunistická vláda odstoupila. No a před chvílí komunistka Konečná volala společně se všemi na Václavském náměstí: „Demisi! Demisi!“ Kdepak jste jen, soudruzi libodemograté, udělali chybu? Dovést současný režim do stavu, kdy lze rozdíly mezi tím minulým a současným hledat leda s lupou, tak to je fakt majstrštyk.

  Bohužel to vaše permanentní lokajství nese plody, protože pro ten slovutný západ, k němuž se chcete pořád tak přichylovat, budeme vždycky jen něco míň. Servírují nám to už na talířích, protože pro nás je určeno jen žrádlo druhé a třetí kategorie. Jestli to pořád nechápete, tak slitování s vámi nebude mít ani ten západ, ani místní, až se to celé položí. Je sice pět minut po dvanácté, ale pořád máte alespoň čas prostě zmizet, když už nejste schopní se chovat jak politické zastoupení zatím ještě pořád suverénní země.

   1. Svobodných? Tak leda v očích oficiální propagandy. Za ta léta pamatuji X nátlakových akcí nejrůznějšího charakteru proti svobodné volbě, a to včetně výhrůžek na dveřích ordinacích některých lékařů, že voliče jistých stran nebudou ošetřovat (to bylo v době Parobkova předsednictví ČSSD). Nemluvě o záhadných čachrech při každém sčítání hlasů (zázračný nárůst TOP09 či pětikolky v závěru sčítání, připočítávání hlasů ze zahraničí, které vždy dopadlo ve prospěch TOP09 a podobných uskupení, atd.). O financování některých politických stran a jejich vysoce pravděpodobném napojení tu na organizovaný zločin, viz kdysi neexistující či dávno mrtví sponzoři ODS, nebo na zahraniční zdroje, dnes pětikolka, nemá smysl mluvit vůbec. A nakonec zjistíte, že nevládnou ti údajně demokraticky zvolení, ale síly v pozadí, ať už lobbisté, tak i tzv. neziskové organizace a mnozí další.

    1. Uvěznění poslance Miroslava Sládka před volbou presidenta republiky v roce 1998, takže Václav Havel prošel právě o tento jeden hlas.

 10. Právě jsem se vrátil, nikoliv z Hradu, ale z demonstrace SPD. Mluvil Tomio, není špatný řečník, ale Rajchl je o třídu lepší. Mluvila pak Lenka a ještě pár dalších. Nikdo nepřekvapil, snad jen Chcíplý pes, který slíbil věrnost Tomiovi.
  Půl náměstí a ne hlava na hlavě – dalo se projít. Odhad nechám na jiných. Byly buřty, bylo pivo. Nepršelo. Ozvučení by mohlo utáhnout i půlku Václaváku – strašný rachot, hlavně ne výškách.
  S Lenkou Procházkovou jsem prohodil pár slov – sympatická osoba. Je jen o tři roky mladší, ale vypadá podstatně líp, než já. Pak mě vykázala ochranka. Slušně, ani mě netloukli.
  Tedy – první demonstrace s ochrankou. Tomio se snad bojí? Koho?
  Mrknu, jestli se mi podařilo něco nafotit.

  1. „…pak mě vykázala mě ochranka….“
   Už víš kam patříš a kdo jsi. Pod pódium jako kanonenfutr dějin. Tam nahoře je to pro jejich tvůrce. Vždycky.
   Já jsem se na Václaváku cítil jako mimozenšťan na exkurzi. Téměř o čem byla řeč, vyjma aktuálních událostí, jsem naprosto stejně komentoval už před dvaceti lety. Kolikery za celou dobu byly svobodné volby? S jakými výysledky? No…
   Jestli něco naznačuje posun, pak jsou to nynější volby.

   Pěkně jsem si zafotil. Co to bylo za lidi nahoře na ochozu Domu Módy? S teleobjektivy a foťáky se delšími skly? Proč někteří, na tom čerstvém povětří měli roušky? Od novin anebo ze „Služeb“?

 11. OT z ČRO

  Jen za dnešek je odloveno 266 hnědáků.

  Kolik jich proplulo, to soudruzi nehlásili.

  Jo a fčilek Rakušan vzkázal Vidlákovi a spol, že jen blbě kecají a nemají řešení složité situace.
  Tak pravil soudruh v rááádyju.

  1. Rakušan se dal zřejmě na standup comedy. Protože oni přeci měli údajně mnohem víc než jen antibabiše, když se drali k moci, a toho mnohem víc teď sklízíme sladké plody, že. Mohl by přidat ještě další vtípky, pro politickou satiru má evidentně talent.

  2. Rakušan si asi dělá legraci. Dobře ví, že v ČR nikdo nemá páky na odehnání nezvaných poutníků.
   Že takové starožitnosti jako jsou cestovní pasy a víza už dáavno platěj jenom na šikanování nás, blbejch párijů.
   Na Ahmeda si netroufne, ale na uklidnění domorodců rád sehraje scénku o chytání vetřelců.
   Dobře ví, že kdyby si Ahmed stěžoval někde v Bruseli, tak by si Rakušan vysloužil nejmíň důtku , a tak je von Basedow odsouzen k téhle smutné komedii.

   1. Tam to znám, kdysi na tom místě stál zvěčněný Lenin, rovně za nosem je nemocnice A vlevo v rožku, byla rybí vinárna. Tam jsem chodil s tou mojí na výborný tatarák. Ale to je drahně let.

 12. Dívám se na přenos z Václaváku, poslouchám. Střídám to se zpravodajstvím ČT a současně projíždím Seznam. Na Kydech/litterate a dalších alternativách se potuluju asi 5 let.
  Ale chtěl bych zmínit něco jiného a sice naše/vaše/moje požadavky. Chybí mi tam jeden, pro mne důležitý požadavek a to skutečně VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZI, kde budou zváni lidé ze všech politických a názorových skupin. A buď pro svůj názor získají nebo nezískají část posluchačů/diváků.
  Pro příklad: – před chvíli v ČT24 hovořil „firemní“ expert Daniel Kroupa. A účastníky demonstrace označil za „frustrované voliče SPD, ANO, ČSSD a KSČM“ – ten zbytek označil jen jako „frustrované“. A je to.
  Takže nezapomeňte na ČT a ČRO. Pokud budou mít možnost nadále manipulovat, bude to těžké.
  Vyčistit ten chlív!!!

  1. A komentoval už někdo v médiích ty odstřelené roury?
   Nebo řekl někdo, kde budeme brát plyn o víkendu, když „naše zásobníky“ jsou kapacitně jen na 3 dny průměrné spotřeby ČR – a od Rusů jsme se dobrovolně odstřihli sami?
   Mně z toho vychází, že nejpozději o víkendu bychom měli být zcela bez plynu.

   1. Všechno je v pohodě, Fiala přece zajistil dostatek molekul svobody. Otázkou zůstává u koho přesně. Možná u koncernu Bayer, nástupníka to kdysi slavného distributora osvobozování lidí od života známého jako IG Farben.

  2. RE : Rumex acidosa
   Vy jste legrační!!!
   Vždyť právě ČT a ČRo jsou jejich největší trumfy v kapse.
   Pokud se stane ředitelem Jákob Železný , tak ještě budete říkat Zlatej Dvořák. Na to můžete vzít jed.

   1. Je pravděpodobnější, že se u něj dřív projeví naplno jeho duševní choroba, kterou zjevně trpí, než by k tomu jmenování mohlo dojít.

   2. A jak by se Jákob stal tím ředitelem? Myslíte, že „je v kolektivu oblíben, pro svou milou povahu“? To jeho vyskakování a „suverenita“, je dáno pouze současnými poměry v ČT.
    A to se týká 75% těch žvanilů…..
    Vyčistit…

  3. ale vždyť přece přímo na václaváku pan bohuš (modrý jelen) požadoval – pokud jsem to správně pochopil – předat jeden kanál čt pro opozici. aby si každý mohl vybrat, koho chce poslouchat. vím, není to ideální (chyběla by diskuse mezi oběma stranami, majnstrýmem a alternatývou), ale bylo by to alespoň něco.

   1. Taky jsem čuměl – ten nápad není špatný. Sice se určitě nezrealizuje, ale hlavní přínos nápadu (a požadavku) bude v tom, že ještě více bude vidět jednostrannost ČT09

    1. Co je výborné, tak zatím to není ani náhodou o populismu – každý zatím podává svůj pohled na tu mizérii a společné je to, že to vždy končí tím, že pětidemolice jedná v cizím zájmu

  1. Není důležité kolik je/bylo na Václaváku, důležitější jsou ty tak porůznu, zajímalo by mne kde všude byly a kolik +/- lidi tam bylo.

 13. Netuší,která bije
  Reportéři Seznam Zpráv hlásí, že Václavské náměstí je zaplněno až po Vodičkovu ulici, přičemž se nedá projít téměř ani po stranách. Spousta lidí si přinesla české vlajky, někteří ale mají bizarnější doplňky, v davu byly vidět třeba i vidle.

 14. Tak ve městě razovitem Hidejoši dokafral, nikdo tu po něm shnily koks neházel, nikoho nevyvedli… fašoun a extremista kafra o miru… počasi přijatelne bez dešťa, vitr osvěžujici.

  účast… hmm 2/3 masarykača… tak cca 1-85 tisic? pivo za 30, klobasa za 70

 15. Marie Divišová
  4 hod.

  Na místě výbuchu NordStream1 nalezli potápěči na mořském dně mokré, ale dosud čitelné pasy ruských agentů Čepigy a Miškina
  ———————-

  Na té sabotáži na plynovodech NordStream 1+2 je nejzajímavější reakce redaktorů Deutsche Welle a německých odborných komentátorů.
  Oni nejspíš fakt počítali s tím, že až nastanou mrazy, tak ten NordStream2 se spustí pod tlakem demonstrací a lidových nepokojů.
  A teď jsou neuvěřitelně vyděšení z toho, jak jim došlo, že okupace Německa neskončila, že mocný strýček jim prostě nedovolí, aby si budovali blahobyt a podnikali bez souhlasu protektorátní správy.
  Všichni se vyjadřují velmi opatrnicky, ale ze zpráv seismologických služeb začíná být zřejmé, že se jednalo o sabotáž, že oba plynovody byly vyhozeny do povětří úmyslnými výbuchy. A někým, kdo má hightech vybavení – nálože pro výbuchy byly nejspíš založeny pomocí ponorky. Vyšetřování incidentů provádí Dánsko a Švédsko, v jejich teritoriálních vodách k výbuchům došlo.
  Poškozeny jsou tři trubky ze čtyř. Čistě teoreticky by možná šlo spustit jednu trubku NordStream2, ale to nikdo nebude riskovat a nikdo takový provoz nepojistí.

  https://www.facebook.com/marie.divisova.731

  1. Bez komentáře. Článek na Russia Today, který se odkazuje na placený článek v Der Spiegel:

   „CIA varovala Německo před útokem na plynovod – Spiegel
   Američtí špioni údajně informovali Berlín o hrozbě pro Nord Stream „před několika týdny“

   Německo bylo před útokem na plynovody v Baltském moři, který se odehrál tento týden, varováno, tvrdí v úterý časopis Der Spiegel.

   CIA podle časopisu „před několika týdny“ Berlínu sdělila, že ruská infrastruktura plynovodu Nord Stream je zranitelná.

   Úřady nyní vedou vyšetřování poté, co se u dánského ostrova Bornholm objevil masivní únik plynu a seismologové potvrdili detekci výbuchů na mořském dně.

   Tip od americké špionážní agentury byl „v létě obdržen v Berlíně“, uvedl list s odvoláním na „několik osob obeznámených s touto záležitostí“. Oficiálně však spolková vláda odmítla záležitosti týkající se zpravodajských služeb komentovat.

   Německé bezpečnostní služby v současné době zkoumají satelitní snímky oblasti, kde došlo k výbuchům, ale podle Spiegelu na nich vidí pouze „nevýrazný“ námořní provoz. Jsou také přesvědčeny, že to mohl udělat pouze státní aktér, a předpokládají, že „potápěči nebo miniponorka“ mohli na potrubí nainstalovat miny nebo výbušniny.

   V pondělí došlo k náhlé ztrátě tlaku v plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Dánské úřady oznámily únik plynu u Bornholmu, zatímco švédští seismologové zaznamenali několik výbuchů. Provozovatel plynovodu potvrdil, že několik plynovodů utrpělo „bezprecedentní“ poškození a nebylo možné odhadnout, kdy a zda vůbec by mohl být provoz obnoven.

   Podle deníku Tagesspiegel byla německá vláda v pondělí večer přesvědčena, že plynovod byl cílem úmyslného útoku. Berlín zvažoval možnost, že by za ním mohla stát Ukrajina nebo „síly napojené na Ukrajinu“, ale také „falešná vlajka“ ze strany Ruska, aby Ukrajina vypadala špatně a ceny energií v EU se ještě zvýšily.

   Der Spiegel sice uznává, že „trvalé přerušení dodávek plynu z Ruska“ by bylo v zájmu Ukrajiny, ale zároveň uvádí, že takový útok by měl pro Kyjev „obrovské politické nevýhody“. Jediným motivem pro Moskvu vyhodit plynovod do povětří by podle časopisu bylo „obvinit z incidentu jiné strany“.

   Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzvala k vyšetřování, aby bylo „plně objasněno“, co se s plynovodem stalo. „Jakékoli úmyslné narušení aktivní evropské energetické infrastruktury je nepřijatelné a povede k nejsilnější možné reakci,“ uvedla na Twitteru.“

   https://www.rt.com/news/563633-cia-germany-nordstream-spiegel/

   1. „Berlín zvažoval možnost, že by za ním mohla stát Ukrajina nebo „síly napojené na Ukrajinu“, ale také „falešná vlajka“ ze strany Ruska“

    Haha, priposrany Spiegel a autocenzura.
    O USA ani nepipli, ac prave oni vyhrozovali NS2 uz mockrat. Pak tu mame VB, ti maji s statnim terorismem taky dost zkusenosti.
    No a co treba Polsko? Pohled na mapu napiovi, ze to maji blizko, zbroji, jako sileni, Americanum udelaji prvni posledni.

    Nene, Spiegel ukazu na Ukrajinu a Rusko.

    1. Pane Sakura.
     Přesně.
     USA nevarovali,spíš informovali,jen Němci tomu nechtěli věřit.
     Baltské moře je docela hlídané,pozorované od více států,ale hlavně přítomnost USA a tady jde o dotyk lodí,tak se kolem USA lodí zdržovali jiné lodě v patřičné vzdálenosti,to pak neumožňuje náležité sledování,co se děje kolem lodí.Proto budu tvrdit,USA ví perfektně,kdo to udělal.Pokud by to padlo na Polsko,tak je zle.Jak už jsem napsal,nechají to na Ukrajinu,ti to můžou odskákat,ty USA už odepsali

     1. Na Ukrajinu to asi hodi, protoze vsichni reknou ze ta ma na teroristickou akci pravo.
      Ukrajina ovsem nema technicke prostredky ta tohle. To ale nikoho zajimat nebude.

      Prostredky maji hlavne Americane a Anglicane, pak asi Nemci, Francouzi, Svedove, Polaci a rada dalsich.
      Otazka je jak se tam nepozorovane dostat, takze je urcite vyhoda, kdyz jste tam nekde kolem doma. (Polaci, Svedsko, Dansko) Americane jsou doma vsude, zvlaste pak v Polsku.
      No a v neposledni rade nutne potrebujete, aby se Dansko, Svedsko a USA divaly jinam.
      A tim se nam okruh podezrelych pekne zuzil 🙂
      Doufam, ze to docvakne i Nemcum.

      1. Tak.
       A ona asi není ponorka jako ponorka, zvlášť mini a dálkově řízená.
       Něco jiného je, někde něco nafotit, či natočit – a sakra něco jiného je, naložit na palubu, autonomně a bez dálkového řízení to dovézt na určená místa, tam instalovat nemalé množství trhaviny. A to všechno musí být provedeno v naprostém utajení, zcela bez jakékoli námořní, či vzdušné pozornosti. Také bez jakékoliv komunikace/řízení, protože dneska je jakýkoliv pohyb všeho a všech vystopovatelný. Komunikace mezi ponořeným plavidlem a základnou, to není ani dneska žádná sranda.
       Sečtělejší si vzpomenou, že i technologicky dost vyspělé, německé ponorky se musely kvůli komunikaci vynořovat, nejhlouběji asi 10-15m pod hladinu, kdy na plovácích za ponorkou vlečená, půlvlnná DV anténa, byla pak fakticky jen asi 5-10cm pod hladinou a snadno zaměřitelná letadly nepřítele, protože se vysílalo obrovským výkonem.
       Komunikace zpod vody je prostě problém. Ten útlum je tak velký, že na něj stačí technologický pokrok jen omezeně. Proto jsou naprosto všechny foto-miniponorky na káblu – sebedelším a s rizikem poškození, ale jinak to prostě řídit nejde.

      2. Jo a taky bych řekl, že souřadnice míst na moři, kudy vedou trasy plynovodů, budou určitě patřit k těm sledovanějším, ne-li přímo ke hlídaným – známe svoje lidi, že. Jako potenciální cíle teroristů jsou takto „v pozornosti“ jejich majitelů i souřadnice a trasy vn/vvn vedení i nadzemních produktovodů.
       Stále platí, že chci-li pořádně nasrat souseda, natož pak celé státy, tak jim omezím či znemožním přístup k sítím a energiím – i kdyby to měla být ucpaná kanalizace, či komín.

 16. Snad mi prominete OT, Covid se tu probíral mockrát a chápu, že spousta lidí odsud je na cestě do Práglu.
  Nemáte někdo náhodou zkušenost s lékem Isoprinosine ?
  Kdyžtak, děkuji moc za jakékoliv bližší informace mimo příbalového letáku.

  1. Už asi 10 let (možná déle, nepamatuji se a nebudu dohledávat) zkušenost dobrá, nežádoucí vedlejší účinky zatím nepozorovány. Samozřejmě těžko posoudit, jaký průběh by byl bez něj.

   Nechci se rozepisovat, zkušenosti, dávkování atd. stejně jsou nepřenositelné na jiného. Chtěl jsem jen říci, že Isoprinosine nelze pokládat za zázračný přípravek, který kdosi vyštrachal až s covidem. Důvodně se pro zlepšení imunity užívá již mnohem déle.

  2. Přímo Isoprinosine ne, kupovali jsme v PL Groprinosin. (stejný je i Neonisin)
   Všechny obsahují inosin pranobex.
   Ženě ho doporučila přímo obvodní lékařka, a opravdu jí pomohl, vypadalo to na špitál ale díky naší obvoďačce jsem ji nemusel svěřovat našemu spádovému loterijnímu ústavu…
   Rodičům zabral teď.
   Oba šílený kašel, teploty, našel jsem doma jeden test coby pozůstatek mé kariéry řidiče MKD, který mamce ukázal dvě čárky.
   Po třech dnech sem tam trochu kašel, jsou unavení ale oproti stavu před braním Groprinosinu neskutečná změna.

  3. Re: Auto

   Tahal jsem ho pod jinými názvy (generika) příbuzným a známým z Pšonkostánu.
   Všichni poděkovali, nikdo z obdarovaných neumřel, nikdo neskončil ve špitále, ani mi nikdo nevynadal.
   Já jsem ho požíral preventivně, jednu tabletu denně, takže zázračným uzdravením nemohu sloužit.
   Nachlazen jsem byl v době kovidového šílenství dvakrát, ale poprvé jsem tento lék k dispozici neměl. Podruhé to nestálo za řeč, tři dny slabost a pocení, ani jsem s tím neležel a nebral jsem nic. Jestli jsem kovid měl, či nikoli, netuším, nikam jsem s tím nelozil.

   Moje Jahoda ho měla na tuty, protože měsíc neměla čich a chuť. Ale jinak jí nic nebylo a „polské sračky“ hrdinně odmítla, že prý je gorolka a vše rozběhá.

   Btw. jako jediné hlášené pozitivum jsem zaznamenal nadšený ohlas na potlačení viru Herpes, v Čechistánu známý pod jménem pásový opar, kterým pán trpěl opakovaně a stejně, jako někdo trpí na rýmu.

   Jinak všichni polští havíři pracující na šachtách ČSM a Darkov s kovidem normálně chodili do práce a brali výše zmíněný lék, který je zřejmě dokázal udržet při schopnosti přežít 8 hodin v díře.

   1. : Targusi…
    „Všichni poděkovali, nikdo z obdarovaných neumřel.“

    Netušíte, kolik mám v sobě čajů, málem jsem se pomočil smíchy.

    + ostatní, kdo se mi ozvali
    Všem dohromady děkuji, poctivě jsem přečetl i traktát prof.Berana, kdy do přečtení zhruba první třetiny textu jsem si říkal, jestli se nezačít doučovat češtinu.

    To víte, člověk je vyplašený, nerad bych, jako loni, byl na půl roku vyřazen z diskuse…

  4. Moje dcera ho brala ještě v předškolním věku. Měla časté virózy a záněty středouší. Po dobu léčebné kůry byla naprosto bez problémů. Isoprinosine se však nedá brát dlouhodobě, jeho vedlejším účinkem je poškození jater. Proto se nedoporučuje brát preventivně. Ale dcera aspoň díky krátkodobému užívání přežila nejhorší období v roce bez návštěv ORL.

 17. Pár poznámek k těm poškozeným trubkám, protože zrychlujeme k zahájení velkého a oficiálního konfliktu mezi USA + NATO vs RF.
  Nejdříve méně důležité – tohle otevírá Pandořinu skříňku, protože od nyní již nebude tabu uvažovat a realizovat poškození/přerušení jiných tras – např. komunikační kabely
  Takřka s jistotou můžeme vyloučit technickou závadu, protože by musela vzniknout na 3 trubkách více-méně současně, což je vysoce nepravděpodobné. Pak můžeme taky vyloučit případ, kdy si nějací šílenci vypůjčili u Zemana aktuálně nevyužívaný gumák, doveslovali k Dánsku, šupli s sebou se šnorchlem do hlubin a nechali tam něco vybouchnout. Připustíme-li, že na technické provedení moc subjektů nebude mít patřičné vybavení, pak ještě musíme vzít v úvahu, že je vysoce pravděpodobné, že dánským silovým a hlavně obranným složkám musel někdo „doporučit“ se koukat chvíli jinde … Po tomhle moc hráčů na scéně nezůstává.
  Nejpodstatnější je odhad, co bude asi dál. Já bych vůbec nevylučoval následující: chvíli bude ticho … bo vyšetřování. Viník nemůže být označen hned, přestože je specialistům v oboru asi znám. Po nalezení, resp. označení viníka bude muset proběhnout mediální příprava – hlavně na RF straně. Dále si dovedu představit, že s konečnou platností bude vyjeveno, že akci buď kryla nebo přímo provedla US vojenská loď (satelit … atp.), že se jedná tedy o státní terorismus USA (nebo provedený rukama USA) a v rámci protiteroristické odvety bude tato loď potopena ať už je nyní kdekoliv.. Na tohle RF technicky má. Z pohledu Rusů půjde o satisfakci a obrannou protiteroristickou operaci, která povzbudí morálku Rusů. Současně to bude veřejná facka USA bez potřeby vyhlašovat jim válku. Na tahu by pak byly USA – od přímé vojenské akce proti RF nebo jiné obdobné špinavosti. Pro Putina by to mohl pak být dar z nebes, protože by svým Rusům doma řekl: … vidíte, říkal jsem Vám to, cílem bylo na nás zaútočit. teď už se musíme bránit všichni.
  To je jen jedna z mých úvah a nepokládal bych ji až za moc velké sci-fi. S čím jsem si téměř jistý je, že tohle vejde do historie jako zlomová událost. Dále jsem si jistý, že se úmyslně vzdalujeme nějakému smírčímu řešení, že bude vítěz a poražený … nic mezi tím.
  Pro představu, co má ctihodný Západ „za lubem“, doporučuji přečíst (sice delší a těžší) výborný článek na PZ … a věnujte pozornost textu kolem: „… vybudování a udržení takové síly bude vyžadovat desetiletí … “ ať víte do čeho vlastně jdeme.

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kyjevska-smlouva-o-bezpecnosti-ustaveni-vojenske-aliance-proti-rf/

  1. Tohle popisuje ve své asi nejnovější knize Ken Follet. Kniha se jmenuje Nikdy. Člověk čte, jak vlastně z ničeho vznikl fatální jaderný konflikt. ale je strašně zajímavé, že média jsou zticha ve smyslu kdo mohl takto poškodit infrastrukturu, co to vlastně znamená atd.

  2. Prvni cast clanku ohledne viniku normal, dala by se vice rozpracovat, ale budiz.
   Druha cast o Ruske reakci je naprosty nesmysl.
   Takovy Strelkov-gogo s opacnym znamenkem
   Honit po svet lod, ktera to ma na svedomi? Jak by si tim pomohli?
   Jedine tak pofoukat bolistku ruskych narodovcu. Takhle snad v Kremlu nepremysli.
   Pokud se rozhodnou pro symetrickou odpoved, tak by mohli odpalit novy plynovod do Polska, nebo starsi trubky vedouci ze severu do Anglie. Otazka jem zda na to technicky maji, i USA si to musely v cervenci nacvivovat. Taky asi ty demokraticke treubky budou vice hlidane.
   Asymetrickych reakci se nabizi cela rada. Poskodit se da po svete spousta veci.

   Jinak ja osobne si nemyslim, ze to Rusum nejak extra vadilo.
   Mistni fanklub Strelkovova tu casto sermuje s Putinovym slibem „denacifikace Ukrajiny“, aniz by si umeli predstavit, jak toho dosahnout. Vsechny je pobit? Vyhnat? Prevychovat!!!
   Navic neustale fnukani o tom, ze toho moc neobsadili, a jeste ted ustupuji.
   To je smesne, obsadit nepratelske uzemi, ktere podporuje ekonomicky silnejsi cast sveta a futruje tam zbrane horem dolem.
   Jedine reseni je Ukrajinu odstrihnout od podpory, predevsim te evropske. Dalo by se to nazvat denacifikace Evropy. Az pak je mozne uspet na Ukrajine.
   Pokud se rozsviti v hlave Nemcum a ostatnim (Polaky a Balty nepocitam, tam je to marne), kam ze je to ten velky spojenec vlastne vede, tak je Ukrajina v pruseru.
   A prave tenhle akt statniho terorismu by mohl byt ten budicek.
   Moravec na CT asi bude hlasit, ze to byl urcite Rusak, ale ten o nicem nerozhoduje.
   I tem papalasum bude jasne, ktery stat ma zalibeni v terorismu. Nahlas to rict nemusi, bude stacit, kdyz se podle toho zaridi.

 18. Jak někdo napsal už přede mnou, nejraději bych pojala ten mítink jako protest proti válce.
  Válka zpravidla začíná střelbou. První světovou rozpoutalo sedm kulí v Sarajevu.
  I tuhle válku, z mého pohledu rozpoutala střelba. Akorát těch kulí i mrtvol bylo daleko víc a střílelo se na Majdanu. ( Né někde na Donbasu, ale v Kyjevu/ Kijivu. )
  Pokud vím, střelci nebyli odhalení dodnes. Divný, ne?
  Takže se jenom ví, že ten spektákl platil Západ. Pokud tedy Nulandová nesáhla do kasičky a nepekla koláčky ve vlastní režii. A Schwarzenberg se Štětinou/ Plavcem nejeli do Kyjeva za peníz uspořený z náhrad.

  1. Omyl, střelci jsou/byli známí, ale většinu z nich potkala smrtelná nehoda. Tuším, že dva (minimálně určitě jeden) se pokusili zdrhnout a ukrýt se a … a pustili do světa, jak to vlastně bylo, právě proto, že jejich „kolegy“ ve zvýšené míře kosily úplné náhody.

   1. Holt bez mrtvoly se blbě dělá revoluce. I my jsme museli dodat aspoň Šmída/ Zifčáka. 😀
    Čech dokáže ošvejkovat i výrobu mrtvoly. 😀😀😀

   2. Nebyl by na tohole tema nejaky clanecek? Ja jsem behem casu zachytil jen povidani jakehosi Gruzina nezname duveryhodnosti.

  2. Chápu, že je dnes módní, všecko možné dnes psát v ukravínském tvaru. Sichr je sichr, že Helo?
   Ale žádný na mezinárodních mapách není žádný Kiijiv, ale Kyjev, Luhansk, Doněck, nebo Krivoj Rog. Pěkně v tom původně ruském, námi jen počeštěném tvaru, jak jsme byli zvyklí celá léta (a nikomu to nevadilo).
   😀

 19. Vracím se k tématu. A díky za připomínky.
  Každá revoluce má dvě části: něco zbořit (odstranit Satana) a to něco něčím nahradit (vírou v Boha).
  To, že cílem první části je demise vlády Pětikolky je věc, na které se shodneme asi všichni. Proto jsou dobré demonstrace a fandím Vidlákovi, že přikládá pod kotel. A vůbec jakékoliv akci. Problém nastane, když začneme uvažovat, kdo bude náhradou. Na tomto webu jsou přesvědčení voliči opozičních stran. Myslím, že tu nenajdeme moc nevoličů z přesvědčení (kteří mají zájem, ale neví koho volit) a už vůbec ne ty, kterým každé volby ukradené. A pak jsou tu staří berani .
  Dokud Vidlák se věnoval nedostatkům Fialy a spol., odpovídalo to první části revoluce, jenž byla přijímána s nadšeným souhlasem. Pokud bude podporovat (nestranně!) akce proti Pětikolce, na jeho pozici kazatele brojícím proti odpustkům (proti Satanovi) se nic nemění. Jestliže ale se vysloví pro Boha, zeptám se ho „pro kterého“. A už to pro mne nebude alternativa.
  Časem Vidlák zjistí, že po paktování s nástupci Satana je (nestane-li se sám jedním z nich) skončí opět na alternativě (to je ten očistec). Je to jeho a jen jeho rozhodnutí, jak široce svou pozici kazatele pojme a jakou životní zkušenost si z toho odnese.
  A nakonec to co cítím zejména dnes: podívejte se za naše humna, svět už možná zanedlouho přestane existovat a my tu řešíme jakousi nevýznamnou maličkost: Petra Fialu jeho Melody Boys.
  Příjemný den přeji zvláště babalubě.

  1. Možná by bylo zajímavé uzavřít sázku, zda pětidemolice dovládne do konce volebního období. Můj odhad je 90:10, že dovládne, přičemž výměna ministrů v rámci pětidemolice se nepočítá za přerušení vládnutí.

   1. Pokud dovládne, bude svět ještě existovat a mám šanci na pár let existence. Pokud nedovládne, možná to nebude díky zničující síle alternativy. Nechci riskovat, jsem pro dovládnutí.
    (Poznámka autora pro balabubu a ostatní nadšence: Starý beran má strach).

 20. Tak si Rusové sami zničili trubky na plyn vedoucí do Německa. Tak to říkají naši experti a maršál Petrla.
  Vidlácky by mě zajímalo, na co jsou nám experti, kteří nám do očí tvrdí, že Rusové musejí udělat sabotáž na plynovodu někde poblíž Dánska, když by totéž mohli udělat podstatně blíž u svých břehů? Fakt jim to někdo žere? Rusové zničí trubky, ačkoliv mají kohouty a mohou plyn nejen zavřít, ale i otevřít. Rusovi se hodí nejen hrozit zavíráním, ale i lákat otevíráním. To kdyby Němci cukli a raději měli teplo s Rusem než zimu s Američanem.
  Politicky je to totiž naprosto jednoduché. Pokud nefungují Nordstrýmy, tak se Německo nemůže dohodnout s Ruskem napřímo. Dohoda musí obsahovat Německo, Polsko, Ukrajinu a Rusko. Případně Německo, Česko, Slovensko, Ukrajinu a Rusko. Takhle vedou trubky.
  Komu se nejvíc hodí, aby to vypadalo takhle? Ano, to je nejpravděpodobnější viník.
  A já se Vidlácky ptám… Fakt je na tom Ukrajina tak dobře? Fakt tam slavně vítězíme, tlačíme ruské hordy za Ural, fakt je ta ruská armáda tak strašně neschopná, fakt je ruská mobilizace známka brzké ruské prohry, když bylo nutné odpálit trubky, aby se Němci náhodou necukli?
  Ve světle zničeného Nordstrýmu se mi Vidlácky jeví, že situace na ukrajinské frontě je natolik na hraně, že německé cuknutí by jaksi… zvrátilo situaci.

  1. Dánové, Němci, Švédové a hlavně USáci, moc dobře vědí, kdo to byl !
   Oni ten prostor monitorují. Ze břehu, ze vzduchu, z moře a hlavně, z vesmíru. Vojenské družice monitorují každý kout Evropy a zasílají řídícím střediskům, údaje. Hravě přečtou SPZtku auta. Monitorují ve dne, v noci, i přes mraky.
   Pokud to udělal někdo cizí, mají fotografie. Stejně tak u letadla, sestřeleném v Luhansku. Let letadla ve válečné zóně i let raket, musely US satelity a radarové stanice, monitorovat.
   Je zajímavé, že v případě Kuciaka na Slovensku, USA dodaly snímek z družice a vrahy chytili podle SPZtky auta.
   V případě sestřelu letadla, USA nedodaly nic. V tomto případě nedodají také.

   1. To mi nevychadza. Jak z luftu prectete RZ auta, ktera je z podstaty veci pod takovym uhlem, ze to proste nejde? RZ muzete vytahnout z kdejakych kamer, ano, ostatne v CR funguje svinstvo jmenem Automaticka Kontrola Vozidel.
    Ze kdejake webkamery muzou mit zadni vratka, ci uz do USA, nebo do CLR, to asi taky malokoho prekvapi, akorat na sirem mori je takovych kamer asi tak …. nula? A jestlize k tomu melo dojit v noci, bude tou ci onou metodou stejne videt uplny prd.

    Stran Kuciaka, pred dlouhou dobou jsem slysel nejakej podcast o tom, jak na ty, co meli Kuciaka na svedomi, prisli. Absolutne klicovou roli tam hraly, klasicky, mobily a jejich plosne povinne smirovani ze strany operatora vcetne polohy podle BTS. A to to jeste udelali tak, ze jim tu SIMku koupil nejaky marginalizovany spoluobcan a byla pouzita jen a pouze jednou, jen a pouze pro prozvoneni, kdyz bylo po vsem. Zkusim to nekde vystrachat, bylo to celkem zajimavy.

    1. Pokud si dobře pamatuji, tak klíčovou roli skutečně hrály mobily, ovšem data z toho US systému Echolon nebo jak se jmenuje … sbírá komunikaci celosvětově pomocí satelitů. Pamatuji si na nějaké vyjádření z USA, že měli vlastně štěstí, protože potřebný satelit byl právě čirou náhodou na dostřel …

     1. Nectete tolik Forsytha.
      Nejlepsi mozne rozliseni v satelitni fotografii je cca 0.5m/pixel, dane fyz. zakony sireni svetla (ve viditelnem rozsahu) vzduchem, a to jeste za priznivych podminek. Lepsi rozliseni je mozne pomoci korelacnich algoritmu, tj kumulaci nekolika (mnoha) snimku jednoho a totez mista – jak pisou kolegove vys, to auto by muselo mit SPZku na strese a stat na miste po dobu 5-15 obehu satelitu, nesmelo by byt zatazeno nebo prset a noc taky vynechame.

      Fyzikalni zakony holt nejdou menit ve snemovne

      1. ws:
       Fotky ve Vámi naznačovaném rozlišení jsou fotky, které je možno ukázat veřejnosti.
       Ve skutečnosti je to rozlišení mnohem vyšší a fotky, předkládané veřejnosti jsou záměrně převzorkovány – degradovány. Není přece v zájmu nikoho, aby znal aktuální stav a možnosti prostředků potenciálního protivníka.
       Je to úplně stejné, jako se zbraněmi. Žádná armáda světa neukáže svou „aktuální“ techniku, ale jen tu starou verzi, co už stejně každý zná.
       Velmi dobře to bylo demonstrováno na Kaliberech, naprosto přesně letících až do Sýrie, z Kaspického moře. Měly mít maximální „papírový“ dolet 300km a takzvaní „odborníci“ tedy počítali s tím, že ve skutečnosti to bude tak dvojnásobek.
       Ale z Kaspického moře do Sýrie, je to i vzdušnou čarou podstatně dál 😀
       Ještě jedna věc. Uvažujete pouze o snímcích ze satelitů, snímaných „kolmo“. To je ale chyba a velká. Záznam probíhá už v momentu, kdy je satelit v kolmé odchylce až 45°od zájmového objektu, výsledný obrázek je pak kompilace z více úhlů.
       Takže ano, SPZ auta není problém. Problém je SPZ auta, co stojí zavřené v garáži, anebo zaparkované bokem ke zdi baráku a tak, že před i za vozem jsou další.
       A ten satelit není jen jeden..

       1. Chapu ze pro vas je fyzika spanelska vesnice, takze to skusime s kupeckyma poctama: predpokladejme ze skutecne satelit ma rozliseni 1cm/pixel (at ukojim vas i kolegu vyse s Trampovym ekcidentem) a tudiz muze rozpoznat SPZ. Predpokladejme ze ma super duper fotomatrici o sirce (at nezeru) 100 000pixelu a tomu odpovidajici optiku – takze na jeden pruchod snima pas zemskeho povrchu ohromujici sirky 1000m, to vse z vysky 300+ km pri rychlosti pres 8km/s. Otazka pro 6. tridu – pod jakym max. uhlem vidi satelit auto?
        Nebo predpokladate ze se porad kouka ne kolmo dolu ale pod uhlem 45st. ? Asi aby vrstva atmosfery, ktera vnasi do obrazu hlavni chyby a skresleni, byla 1,4x tlustsi?
        Jinak ta „kompilace z vice uhlu“ je to , o cem jsem psal vyse, to ale predpoklada, ze objekt bude strnule cekat, az satelit nad nim prolitne nekolik (desitek) krat – typicka situace pohybujiciho se auta s interesujici nas SPZkou.

   2. Re: dexx

    Kuciakovy popravčí dostali podle mobilů.
    To je ovšem ofiko verze, ve které nepasuje skoro nic.

    SPZ ze satelitu, to si teda neumím moc představit, ale když to tvrdíte…

  2. Tak ono je těch nesmyslů víc. Například Khakimann řekl, že osvobodí, co Rusové zabrali, ale rozbombardoval most u Chersonu, prý aby Rus tudy nemohl dopravovat munici a menáž, ale sám se chystal tudy na Rusa?
   Dtto to bombardování sebesama v záporožské elektrárně, nebo ten barbarský útok na jakousi porodnici, kde nebylo jediné ženské, zato spousta Khakimannů. Atd. a tak podobně.

   1. Rusko buduje svoji flotilu tankerů pro LNG, takže budou mít stejnou kapacitu pro Evropu jako Usák. A South Stream, že by Usák nabodl?

    1. Dle oficiálních ruských zpráv Rusové zabránili „diverznímu“ útoku na TurkStream minulý týden. Dle neoficiálních zpráv šlo už o třetí pokus a očekávají se další.
     Myslím, že se na povrch vynořuje konečný cíl – zkoupení krachujících evropských podniků americkými investičnímu fondy. Plány VW na přenesení výroby do levnějších zemí už nemají čas na realizaci.

  3. Ne „by zvrátilo“ ale zvrátí.
   Již brzy se staneme průmyslovým skanzenem pro ostatní svět. Zmrzlým světem, bez hnojiv se zemědělství na úrovni devatenáctého století. Firmy se už stěhují, nebude práce, nebude produkce…
   Jen Strýček Sam se bude ještě chvíli smát než ho smích přejde. Podařilo se mu sice odrovnat jednoho konkurenta – toho méně významného, ale ne Rusko ani Čínu.
   Kdo bude za třicet let světovýn četníkem? Hegemonem?

   1. Druhá možnost: Včas odhadnout vítěze a přidat se k němu. Pokud možno brzy, tak budeme mít status spolubojovníka, ale nikoliv vazala.
    Kdyby se to stalo ještě letos, mám výhodu. Rusky umím a již od mládí jsem měl rád rýži… [;>D)

    1. Jak pry rekl Talejrand (nebo Ryšeljé? to je jedno) – Zrada je otázkou datumu. Včas zradit neznamená zradit, ale předvídat!

  4. To mě napadá už tak deset dní, kdy euromainstreamy jedou čistou propagandu obsahující nula informací o dění na Ukrajině a Zelensky chodí fňukat do OSN i jinam.

 21. Já jsem jen poddaný, co hodnějšího chce pána, mírnějšího drába a o něco kratší bič.
  Já si jen přeju aby víc dojila mi kráva, a když to na mě přijde, abych ukojil svůj chtíč.

 22. Jen za pár slov léta kriminálu,
  stříhač ovcí do noci pracuje.
  Naše práva hází do kanálu,
  na hrobu svobody odzemek tancuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *