17 července, 2024

Před rokem jste to nevěděli?

V sobotu proběhla na Staroměstském náměstí manifestace podpory Ukrajiny v jejím boji proti Rusku. Na náměstí se sešly tisíce lidí, vystoupila řada řečníků včetně našich nejvyšší představitelů. Akce byla materiálně i mediálně řádně vyfutrovaná, sociální sítě přetékaly příspěvky, včetně těch, že brzy bude Ukrajina i tady u nás a ti, kterým se to nelíbí, se budou balit. Ale jinak to bylo další zcela české shromáždění – nikomu se nic nestalo, nehořelo jediné auto a nebyla rozbita jediná výloha a netekla krev.

Ti, kteří nesouhlasí se současnou vládní proukrajinskou politikou nepřišli ani pískat ani provokovat. Nemají to zapotřebí.

Řečníci na pódiu byli poměrně monotónní. Zazněly všechny morální důvody k podpoře Ukrajiny, stejně tak pršely morální odsudky zlého ruského agresora a od přítomných se očekávalo, že budou osvědčovat věrnost evropským civilizačním hodnotám, bylo nutné se semknout, sjednotit, odmítnout vše ruské, až z toho zřetelně čišela ta pachuť, že Ukrajina v konfliktu nevítězí.

Petr Pavel to řekl naprosto jasně. Rusové vyrábějí sto padesát tanků měsíčně a v Evropě se od začátku války nevyrobil ještě ani jeden. Rusko přešlo na válečnou výrobu a chrlí dělostřeleckou munici ve velkém. Evropa s něčím podobným teprve začala a i když své plány naplní, stejně to bude o dost menší výroba, než jakou už má Rusko teď.

Vůbec, z celého toho shromáždění už příliš křičeli ukrajinští mrtví. Optimismus Ondřeje Vetchého z pódia byl v médiích průběžně překrýván špatnými zprávami z fronty a pochmurnými předpověďmi různých vojenských analytiků. Včetně toho, že Petr Pavel podpořil odvody do armády… administrativní odvody…, ať už to znamená cokoliv.

Poláci navíc vysypávají ukrajinské obilí a dnes se v Bruseli očekává další protest zemědělců, takže kolem ojrobudov dávají ostnatý drát, aby se tam Výborný vůbec dostal na svoje jednání, ke kterému má od agrárníka Jana Doležala a svazáka Martina Pýchy mandát vyjádřený jízdou hodných traktorů. V úterý budou zemědělci, co dali svým protestem vládě důvěru, koukat jako vrány.

A já se všech těch mediálních hvězd i eurohodnotných politků musí zeptat… To jste sakra nevěděli už před rokem? Nevěděli jste, že Rusko se nehroutí, naopak sílí, přechází na válečnou výrobu a zvyšuje svou diplomatickou ofenzívu v Asii a zemích globálního Jihu? Nevěděli jste, že si poradilo se sankcemi a nemá nedostatek ani surovin ani čipů?

Proč před rokem Leyenová tvrdila, že Rusové musejí rabovat ukrajinské pračky?

To jste nevěděli, že Rusové dostávají drony z Íránu a koncern Kalašnikov staví linky na výrobu Lancetů? Nevěděli jste, že přes Kazachstán či Arménii chodí do Ruska vše potřebné ze Západu, včetně ajfounů a podobných hračiček? Nevěděli jste, že Turek to hraje na obě strany a dělá to velmi dobře? Nevěděli jste, že Čína Rusko nenechá padnout, protože jí ohromně vyhovuje, že Amerika utrácí prachy v ukrajinské korupční černé díře, místo aby vyzbrojovala Taiwan?

To jste nevěděli, že Ruská armáda je větší a silnější než před začátkem konfliktu?

My jsme to věděli… Už rok to meldujeme a vy tomu říkáte dezinformace. Teď to natvrdo řekl i generálprezident. Rusko neslábne. Petr Drulák by dodal, že podporou Ukrajiny a odmítáním (nespravedlivého) míru jsme donutili Rusko, aby zesílilo. Ale bohužel, všechny morální předpoklady k ukrajinskému vítězství nebyly vyfutrovány patřičným klackem, díky kterému by Ukrajina doopravdy mohla zvítězit. Donutili jsme Rusko, aby se pustilo do znovuvybudování armády, která nebude připravena na minulou válku, ale na tu současnou. Donutili jsme Rusko, aby si vyhrnulo rukávy a našlo si nové zdroje, kamarády i zákazníky.

Rok vám říkáme, že se děje přesně to, o čem mluvil váš nejoblíbenější bojovník proti komunismu, Petr Pavel.

Co s tím hodláte dělat? Nic. Místo aby se vysoké pece rozhořivaly, tak zhasínají. Místo aby ekonomika šla nahoru, tak klesá. Místo, aby se podnikání zjednodušovalo a byla uvolněna tvořivá síla obyvatelstva, zakazuje se vlastně úplně všechno. Umíte požadovat rituály věrnosti, ale neumíte si vynutit dodržování vlastních sankcí. Jste schopni morálních odsudků nepřítele a vyzdvihování vlastních hodnotových kvalit, ale nic z toho se neprojevuje v kvalitě ani v kvantitě frontového materiálu.

Nasvícením památek ovšem vítězství nepřiblížíte. Semknutím nedosáhnete válečné výroby. Nedokážete se zbavit ani toho grýndýlového parazita, který i přes dva roky války proti mongoloidním hordám stále vyžaduje větší zdroje a víc peněz. Nejste schopni ani toho nejjednoduššího a nejzákladnějšího správného rozhodnutí – poslat grýndýl na smetiště dějin. Místo toho podvazujete hospodářství o to vyššími daněmi a škrty v sociální oblasti.

Putin to všechno viděl… Viděl vraždící vánoční kamiony, viděl hromadná novoroční migrační znásilnění, viděl teroristické útoky, nehlídané hranice, viděl rozhodnutí o vypínání jaderných elektráren. Viděl mnohaleté mediální lhaní, viděl hon na dezinformátory, kteří mluvili pravdu… Viděl, jak se v různých barvách nasvěcuje Brandenburská brána a věděl, že prostě může.

Všechno, co Petr Pavel v sobotu řekl, to věděl už v době, kdy byl zvolen za prezidenta. Všechno, co se dneska píše v majnstrýmu o problémech ukrajinské armády, to bylo známo už před rokem. Akorát to bylo jen na Telegramu a na dezolátských webech. Už před rokem lhali, až se jim od huby prášilo. Umějí už jen morální kategorie. Ostatně, i z toho důvodu spustili tu ukrajinskou protiofenzívu, jakou svět neviděl.

Vládnou nám lháři a manipulátoři. Podle toho to také dopadne. Bez ohledu na to, že se dnes mají v Paříži radit, co dál s Ukrajinou.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

387 thoughts on “Před rokem jste to nevěděli?

  1. Pan Zaorálek vs Kolář a jeho rodina. Stojí to opravdu za to se podívat.

   Hezká finanční špína co vyplula na rodinu Kolářů.
   Zaorálek sfoukl Koláře a ten se na nic nezmohl. Jen měl smrt v očích.

 1. Fico, Fico a zas Fico. Fico je kolaborant, bezpečnostní hrozba, nepřijatelný, nepochopitelný, je mimo realitu, nebezpečný, protože použil slovo MÍR. Slovo MÍR je zakázáno vyslovovat.

  Všichni šmejdi ho komentují. Vystrčil, zas a opět Zdechovský, Farský a další a další.
  Takový kvikot tady už dlouho nebyl. Fico jim šlápl na tanky z překližky.

  Zralý na odstavení v Unii? Fico šokoval české politiky
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zraly-na-odstaveni-v-unii-fico-sokoval-ceske-politiky-40462060

  1. Ani dvacet transplantací srdce, například ze Srbů a dodaných albánskými řezníky, ho nezachránilo před jedinou spravedlností na světě.

 2. „Česko vojáky na Ukrajinu nevyšle, reagoval Fiala na slovenské spekulace“
  Nebudeme zvyšovat daně t e č k a❗ To víš Peťulko všichni ti věříme. Ta tvoje pravdomluvnost vejde do dějin. V Brůůůseli na tebe někdo hukne a ty, páč jsi tupej a jazyk, kterým spolu velcí kluci mluví neovládáš, tak podepíšeš i vlastní popravu.
  Ten neskutečný humbuk co nastal po Ficově prohlášení asi značí to, že proflákl něco, co neměl prostý lid vědět.

 3. Možná trochu OT, ale co je v dnešním zešíleném světě ještě vůbec „mimo mísu“? Tak něco z Lidovek a jejich Premium – článek

  „VKÁDA NESMÍ MÍT I PREZIDENTA, ŘÍKÁ PELLEGRINIHO HLAVNÍ SOUPEŘ VE VOBÁCH. CO CHCE KORČOK NA SLOVENSKU ZMĚNIT?“

  Prezidentský kandidát na Slovensku Ivan Korčok se rozpovídal presstitutovi z Lidovek Rudolfu Schusterovi. Z rozhovoru /v příloze dávám link na odemčený článek/ vyjímám –

  IK „Zásadní bude v prezidentských volbách to, že Slovensko dnes potřebuje rovnováhu moci. To znamená, aby vládní moc neměla kontrolu i nad prezidentským úřadem.“….

  Já glosuju: Kde jste byl poslední roky, kdy Národní radu, Vládu i prezidentský úřad měli v rukách progresivisti a matovičovci?

  IK „Pro dnešní vnější obraz naší země je charakteristické počínání vlády, která se chová, jako by byla majitelkou celého Slovenska.“ …. „Vládne sice legitimní většinou v parlamentu, ale je to výrazná menšina hlasů, které byly odevzdány ve volbách.“ ….. „co se může ve společnosti stát. Kdy se tam mohou vytvořit podmínky, aby si jedna část politiky nebo společnosti myslela, že má absolutní moc, může překročit všechny hranice bez odpovědnosti, bez trestu, a pak to vybízí ke zločinu….“…

  Já glosuju: Ano, vláda matovičovců, „špeciálny prokurátor“ Lipšic a Špeciálny súd mají na svědomí řadu takových „událostí“. Jenže Herr Korčok to myslel naopak.

  Co k tomu dodat?

  Že se presstitut „Švec“ nezeptal pajtáše Korčoka, co říká na rozdělení moci v České republice, kde stejné politické strany a skupina lidí se stejnou politickou a názorovou orientací drží pevně v pařátech Poslaneckou sněmovnu, Senát, Vládu i prezidentský úřad, a nyní jako bonus i Ústavní soud, mediální mainstream ani nezmiňuje.
  Že by jako mělo opravdu platit známé „když dva dělají totéž, není to totéž“? A my víme, že to v současné době pravda je, jak v domácí tak světové politice, tak ve vojenských konfliktech i politických vraždách apod.
  https://www.lidovky.cz/svet/slovensko-prezidentske-volby-kandidati-ivan-korcok-peter-pellegrini-robert-fico.A240226_095937_ln_zahranici_lvot#paywall-locked

  L.

   1. No ale to už je snad Vrábelova sebevražda co se alternativy týče. Všichni křičí po spojování a on toto ?

    1. Zdá se mi, že i alternativa bude muset prostě projít ohněm „přirozeného výběru“ vůdce nebo vůdců. Procesem tříbení. Vůdce musí být silný. Přírodní zákony – silnější pes m… . Politika je řezničina a občas maso odpadne od sekery. Kdo čeká na morálního prince na bílém koni čistoty se nedočká, anebo bude dále poslouchat současné, minulé i budoucí fekálníky.
     Vůdce alternativy bude silný, nekompromisní v prosazování toho, s čím se dostane nahoru, bude mluvit jazykem, srozumitelným sedlákovi a uloží i intelektuála. Důležité, bude možno si ho dobře představit ve vládě nebo jako prezidenta (vzhled a vystupování, rozhled, premiér jako ostrý typ, prezident jako tatíčkovská autorita, nesměšovat). Nejspíše někdo zespodu, myslím si. Tady (a nejen) zašlo všechno už příliš daleko pro nějaké dohodování se.
     Masaryk, Palacký, Komenský a i další byli spíše samouci a většinově protestanti. Pocházeli z Moravy (v širším slova smyslu), která umí vyslat do Prahy i takové experty jako jsou Hřib, Fiala,Danusheee adalší figurky.
     Nějak mi to narostlo, pokud to někoho unavilo, tak pardon.

     1. Pojem „alternativa“ v tom smyslu, jak je dnes tady i jinde užíván, je naprostý omyl. Kdo tomu nevěří, ať si vezme tužku a papír a nakreslí si to. Vennovy diagamy napoví.

      Ve vlastním zájmu i v zájmu budoucnosti téhle země by bylo dobré tento omyl nahlédnout a co nejdříve opustit.

      Taky se dnes v souvislosti s brannou povinností a „administrativními“ odvody řeší otázka, zda bránit rodnou zemi. Do toho se cca 50% obyvatel nijak nehrne, protože ví/tuší/cítí, že tazatel sice mluví o obraně země, ale ve skutečnosti má na mysli obranu režimu.

      Zemi (hory, řeky, lesy, louky a pole) nikdo neodveze, a tento zločinecký režim, který není ochoten dodržovat své vlastní zákony, bránit rozhodně nebudu.

  1. Stejný princip jak v koncentráku, když se některý z vězňů náhodou zeptá, proč je všechny ženou do té velké místnosti bez oken.

   1. to je ženou se osprchovat, říkali to hodní esesáci a byla to pravda – sice se našlo pár zlých, kteří lhali a omylem místo vody pustili plyn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *