18 července, 2024

Češi jako občané druhé kategorie? No skoro mám ten pocit.

Včera jsem v sobě našla odvahu, a podívala se na celou ukrajinskou besedu Víta Rakušana. Musím říct, že to doporučuji každému, kdo chce poznat pravý stav věcí v téhle zemi, ale zároveň varuju slabší povahy, protože to je fakt síla. Nebudu to složitě vypisovat, prostě sem napíšu pár postřehů tak, jak jsme je vnímali.

1. Kdo byl v sále a kdo dostal slovo.

Sál byl nutno říct plný. Osazenstvo ženy muži tak půl napůl, možná lehká převaha mužů, ale to může být záběrem kamery. Zajímavé za situace, kdy se tu zaklíná maminkami s dětmi. Mluvili převážně Ukrajinky a to nutno říct dost dobrou, až velmi dobrou češtinou. Takovou, jakou se nenaučíte za dva roky. Fakt ne. Tohle nebyli ti, co utekli z válkou postižených oblastí. To byli lidé, co sem naopak před Ukrajinou utekli za prací a za lepším. Už dávno.

Pak mluvili muži. Čeští. A podle slov jedné zúčastněné, která prý viděla kolem mnoho lidí z neziskovek, bych je viděla přesně na to. Takzvaní lepšolidé se rádi ohánějí vzhledem prostých lidí na demonstracích a jejich pití Braníku, tak bych jim doporučovala exkurz zde, neboť vzhled tohoto „pivního mozolu“ nejuvědomělejšího a nejvlezlejšího aktivisty byl ukázkový. Měli byste s ním holky a kluci něco dělat, kazí vám veganské a lattéčkoví image.

Neustále měli všichni plná ústa toho, jak máme pomáhat, jak moc děkuji našim mrtvým a jak se musíme za Ukrajinu rvát do posledního dechu. Očekávala bych, že budou činit totéž. Rozhodně ti chlapi v plné síle, kterých tam byla, jak jsem řekla, zhruba půlka sálu. Dělali si selfíčka a po čase se znuděně věnovali přítelkyním. V tu chvíli jsem si říkala, jak je asi těm, kteří leží v blátě a zimě Avdijivky. Při představě, že uvidí proč umírají, protože jich je sakra málo, mi nebylo úplně dobře. Jenže ti neuvidí už možná nikdy nic. A říkala jsem si, tak tihle mají tu drzost nám tu kázat?

2. Ad kolektivní vina.

Diskutující nám hodlají diktovat, od koho máme brát plyn a jak málo činíme pokání vzhledem k vyřazení Rusů z veškerého života zde. No od někoho, kdo sám bere ruský plyn po celou doby války je to slušné chucpe. A taky s tou kolektivní vinou bych byla opatrná. Paní nám připomněla okupaci v roce 68. Ráda bych paní připomněla já, kdo že byl nejaktivnější soudruh a z jakých národností, že se ona okupační vojska Varšavské smlouvy skládala. Taky jsem neviděla, že by kolektivně vymazali všechno banderovské. Tam kolektivní vina neplatí? Ta nacistická zvěrstva, ta nenávist vůči Polákům a volyňským Čechům to jako nic? Volyň jako taková taky nic? Takže u kolektivní viny bych byla fakt opatrná a zametla si před vlastním, nikoliv našim prahem.

3. Ad pátá kolona a tolerance.

Velmi oblíbené slovo u diskutujících. Dotazy na tělo typu co uděláte s Okamurou a těmi, kdo mu fandí? Co uděláte se svými vztahy s Ficem a Slovenskem? Podle mne nebetyčná drzost. Co je sakra někomu do toho, co my si tady uděláme, koho volíme a kam povedeme zahraniční politiku? Jako máme snad Okamuru nebo Babiše banderovsky vymazat, aby se to někomu líbilo? Nulová pokora a nulová tolerance. Máme si prý uvědomit, co udělala druhá a třetí arabská generace v Německu. To samé prý udělají u nás Rusové. A ti Arabové taky? Ty máme taky vymazat? O tom má být ta demokracie? Aha. Krev není voda, že?

4. Ad kriminalita.

Ta je prý menší o půl procenta, než u Čechů . Celkově 4,5% z trestných činů lidí, kteří prchli před konfliktem. Na malé děti a jejich maminky celkem zajímavá statistika (pokud bychom ji věřili). Osobně bych doporučovala návštěvu například Mladé Boleslavi, neboť kdo nevěří, ať tam běží. Tady už ani to oblbování statistik moc nepomáhá, neb to menšinové a migrační soužití tu máme denně online. Zrovna včera když jsem se dívala na tuto debatu zase. Těm policistům to nezávidím, leč kdo mlčí, musí trpět.

5. Ad Rakušan. Kromě toho, že jsem ho úplně viděla, jak po vzoru papeže líbá nově příchozím boty, bez komentáře. Snad jen, že konečně přiznal, že tihle lidé nejspíš nikdy nikam neodejdou. Že nepůjdou obnovovat svoji válkou zničenou zem. A že by Ukrajina měla patřit do EU. A že za mne je obojí pro Ukrajinu velká škoda, neb neví, do čeho se žene. A zničí ji to. Už zase. Že možná nám skeptikům na ní záleží mnohem víc, než těm, co nechají prosté Ukrajince umírat, a za hubičku rozebrat Západem to, co zbyde.

50 thoughts on “Češi jako občané druhé kategorie? No skoro mám ten pocit.

 1. Češi jsou evidentně občané druhé kategorie. Je neuvěřitelné, že se nepokusili vojenskou silou zabránit oddělení Slovenska. Měli tvrdě zaútočit, když už ne jako na Ukrajině, tak alespoň jako v Bosně. A rvát se o svůj stát.
  Když už obětovali svůj stát Československo, a jeho třetinu dali Slovákům, nelze od nich očekávat, že půjdou bojovat za to, aby Ukrajincům zachránili ruský Krym a Donbas. To si snad může myslet jen blázen.
  Zajímavé na tom je, že dnes oba zbytkové státy mají velmi dobré vztahy. Bohužel agresivní Češi dnes Slováky uráží svými řečmi a rádi by zvrátili svobodné slovenské volby.
  Proč nejde na Ukrajině to, co šlo v Československu? Připomínám, že Krym byla vždy autonomní republika a Slovensko do roku 1968 jen tři kraje jednotného státu.

  1. Re: strejda

   Neberte to , prosím, jako urážku, ale je vidět, že jste nikdy nepásl ovce.

   Nejdřív si musíte vyhlédnout vůdce stáda.
   Pak tohoto vůdce směrujete pomocí pokynů ovčáckému čoklovi a o celý zbytek stáda se postará váš druhý ovčácký čokl.
   Jak jednoduché, milý Watsone…

   1. To, že jsem nepáslo ovce mně nevadí. Ale je smutné, že jsem nepásl jiné. Víte jak by se na to na stará kolena vzpomínalo? Jak se znám, vše bych vyzkoušel.

 2. Ministryně války Černichová:
  Co všechno děláme s Petrem Fialou, aby se ruSSák nedostal až k nám domů, dávno víte. Občas i zázraky a nemožné do 3 dnů…. A máme toho plné kecky, jasně, že jo. Ale nejsme unaveni válkou!

  Nesmíme být. A nebudeme. A chceme tady moc poděkovat všem lidem dobré vůle i dobrých srdcí za jejich pomoc válkou postižené Ukrajině. Bez vás – dobrovolníků a srdcařů, by už všechno bylo jinak. Děkujeme za to, že stále jste a pomáháte.

  Jak říká liška malému princi: “Stáváš se navždy odpovědným za to, co k sobě připoutáš…”.

  To pouto je silné a nepovolí. Hrdinům sláva!

  1. To je nádhera. Tak aby se ruSSák nedostal až k nám domů, o to je náramná péče. Zato chochla už tady máme, cítí se tu doma a veřejně vykříkuje, že Česko bude Nová Ukrajina.

   Jo, vašnosto, už dávno jsem se chtěl zeptat: Navalnyj, je to taky ruSSák? Poltikovská – to taky byla ruSSačka? Disidenti a odpůrci Putinova režimu ruské národnosti – to jsou taky ruSSáci?

   Já jen abych věděl, než tě smažu.

  1. Asi se něco v NATO děje!
   Robert Fico jede narychlo zítra do Paříže na vojenskou poradu o Ukrajině, kterou svolává Makron. Zůsčastní se všechny členské státy NATO a EU.

   Fico: „Obávam sa, že Západ ide na Ukrajine do najhoršieho riešenia. Preto pred narýchlo zvolanou bojovou poradou v Paríži, na ktorej zajtra budem, zvolávam bezpečnostné, vládne a politické zložky štátu.“

    1. Moc růžově to nevidím. Hlavně s seboz vlastní jídlo a pití. A moc si nepodávat ruce. a rozestupy. Amíci prý mají nějakou novolu verzi a nikdo o tom nic moc. Proč jinak by takovým fofrem něco svolávali.

     Ony ty jejich svolávačky a pod. Vždycky dopadly ouvej. Proto si myslím, že letos to bude komplet vyřešené – ať tak nebo tak.

 3. Na telegramu je zpráva od Budanova, což je šéf GUR Ukrajiny, že Navalnyj skutečně zemřel na sraženinu. V podezření je vakcína proti covidu. On ani Sputnik nebyl zrovna bez vedlejších účinků.
  A údajně už probíhá evakuace v Charkově.

    1. To si jistě říkalo hodně matek na Ukrajině. A už jsou pod zemí. Budete muset udělat mnohem víc než jen zvolání.

     1. Podle čeho soudíte, že nedělám? Nebo jinak – co bych dle vašeho názoru měla dělat? Není to invektiva, je to opravdu dotaz.

      1. Tak jak to říkali vojáci v důchodu, jedině musí opustit republiku a teď už i EU.
       Prý Fico vyhlásil, že jede na mimořádné zasedání na západ a že se bude bránit zatáhnutí Slovenska do konfliktu. Mluvili to na videu Danyho Kollara.

      2. Všichni Řehkové, Nutelové,… jsou stále na svých místech – takže neděláte. Budete se muset rozhodnout mezi jejich defenestrací, nebo opuštěním republiky.

   1. Ukropové docházejí a je nutné je nahradit. Polní maršál Řehka Vám už vysvětlí, jak se brání Praha na Ukrajině a Ruská armáda zase vysvětlí jak to může být obtížné, bez ohledu na hrdinný entuziasmus a hrdinství ČEZké mládeže.

  1. Možná by už konečně po tomhle mohlo napadnou alespoň některé z evropských kinder politiků, že jezdit si honit libtardí politické body do zóny probíhajících bojů není nejlepší nápad. A dělat v pouhých 43 letech, nebo kolik jí je, ministra zahraničních věcí, tak takovou blbost si fakt troufnou jen v Evropě.

   1. ale je zajímavá 1/ jménem – Anna – Lena, a taky to bydliště v Postupimi. hmm zvláštní náhoda byť se narodila jinde…

   2. Škoda, že sebou nevzala Černošku, tedy tu zdejší z MO … Stálo by za zkouknutí, jak se „echt bojovnice“ umí rychle pohybovat, popřípadě jak neohroženě vytáhne z kabelky 9-ku a dron zničí přesnou palbou 😁 …

  2. Pro zajímavost:
   Dědeček této německé političky byl „bezpodmínečným národním socialistou“ , který četl „Mein Kampf“ a podle dokumentů plně stál na straně nacistického režimu. Jako důstojník Wehrmachtu byl vyznamenán jedním z nejvyšších vojenských vyznamenání Třetí říše, válečným záslužným křížem s meči v roce 1944. Kříž byl udělován vojákům za „zvláštní služby při nasazení pod nepřátelskými zbraněmi nebo za zvláštní služby ve vojenské válečné akci“.

   https://www.infokuryr.cz/n/2024/02/10/nemecky-skanda-dedecek-nemecke-ministryne-zahranici-byl-horlivy-nacista/

 4. Jen to mělo bejt jasné každému 25.2.2022.

  Co na tom komu trvalo 2 roky.

  Za další dva roky třeba někdo začne vymýšlet, co se vlastně mělo DĚLAT v roce 2022 a v roce 2024.

 5. Komplet KoZa do okupace Ruska,nalil obrovské prostředky,materiální i finanční,navíc se KoZa zadlužil a hospodářský klesl.Pokud se nepodaří Rusko okupovat,není šance se hospodářský zvednout.Ukrajinci si neuvědomují, ze jim pomáháme na dluh,jak to asi dlouho utáhneme.

  1. Je naprosto jedno, co si Ukronácek uvědomuje nebo ne. Podstatné je, aby „přemítal“ doma pod dohledem gosudara …

  1. Zatím to vypadá na denacifikaci přesunem na západ.
   Viděl jste, co za hesla a fangle měli připrchlíci na Staromáku?

   1. Trefa, ta verbež se v klidu odebere do jiné, vstřícné destinace, a přizpůsobí si, ovládne původně hostitelské území. Samozřejmě za aktivní pomocí domácích nácků a kolaborantů. Tady to již dávno probíhá. Pokud nebudou rychle odsunutí, je zaděláno na velký průšvih …

 6. A jste si jistá, že nejde o hrané divadlo? Já totiž četla už před tímto divadelním aktem, že Rakušanovi lidé hází bobek na ty jeho debaty. A je teď to smutné výročí vojenské operace, to se pak dělá tato diskuze lidem, aby nezjistili jak si západ vede na frontě.
  On si vede špatně, Avdijevka prohraá, Rusové vyrazili směr západ, v Charkově začíná zděšení a podle asijských médií (nezapamatovala jsem si název toho webu) žádný odpočinek ruských vojsk nebude, že hodlají do ruských voleb vyčistit zbytek území, které bylo k Rusku připojeno.
  Rakušan si může žvanit co chce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *