17 července, 2024

Jako by už nic dalšího nemělo být…

Před dvěma roky začala válka na Ukrajině. Ruská vojska překročila hranice a od té doby válčí s celým potenciálem NATO. Západ dodává peníze a zbraně, Ukrajina dodává životy. Dvouletý výsledek tohoto střetu vidíme v konsolidačním balíčku, zvýšené dani z nemovitosti, drahých energiích, celoevropské ekonomické krizi, zhasnutých vysokých pecích a rostoucích protestech stále širšího spektra postižených.

Třináct balíčků sankcí uvrhla EU na Rusko. Proč třináct? Protože těch předchozích dvanáct k ničemu nebylo.

Není alternativa, řekli nám. Jen podporovat Ukrajinu, dokud bude třeba. Podporovat ji, i kdyby s tím Američané přestali. Podporovat ji, i kdyby to nefungovalo. Odstřihávat se od ruských energií, i kdyby to znamenalo rekordní dovážení ruské ropy. Je jen jeden směr – sjednocená Evropa, ideálně bez práva veta pro malé státy.

Pokud má někdo jiný názor, je to hlas, který není třeba brát v potaz.

Na realitě nezáleží. Že Evropa nedodala slíbený milion dělostřeleckých nábojů? To nevadí. Že Spojené státy přestaly Ukrajině posílat zbraně i peníze? To je jedno. Že Rusko útočí podél celé linie fronty? Koho to zajímá? Co se schválilo, to přece platí!

Demokracie měla být od toho, aby bylo možné změnit směřování, aniž by bylo nutné kvůli tomu vést válku a nebo dělat revoluci. Měla sloužit k tomu, aby mohli přijít noví politici, kteří se necítí vázáni starými sliby těch, kteří se spletli a vedli zemi špatným směrem. Měla sloužit k tomu, aby se chybná rozhodnutí zrušila.

Ale v praxi to tak nevypadá. Spíš jsme svědky zabetonování pozic. Sankce nefungují? Chce to víc sankcí. Grýndýl nefunguje? Chce to víc grýndýlu. Fiala je blbec? Chce to víc Fialy. Chyby nejsou korigovány… naopak, pokračuje se v nich dál, bez ohledu na jakoukoliv realitu.

Grýndýl je chyba. Ničí průmysl i zemědělství. Ale stejně zítra náš ministr Výborný přiveze z Brusele jasný signál, že se na něm nic nebude měnit. Jak do Babiš podepsal a tak to zůstane… i když to Fiala nejdřív kritizoval, protože pak zjistil, jaké je to dobro a super příležitost. Protesty zemědělců i Agrární komory nebudou vzaty v potaz. Pokračuje se dál bez ohledu na zdravý i selský rozum. Pokračuje se dál bez ohledu na skutečnost.

Jak jinak to může skončit, než průserem? Demokracie už moc demokraticky nevypadá. Nekoriguje, neupravuje kurz… vláda se chová, jako by už neměly být volby, ekonomika se chová, jako by už neměl být žádný trh a Řehka se chová, jako by už brzy měla přiletět první atomovka. Všichni dohromady se pak chovají, jako by už neměla být žádná jiná budoucnost než ta ukrajinská – trvalý boj proti Rusku… bez ohledu na to, jaká je to tragédie.

Ukažte mi jakýkoliv záchvěv zdravého rozumu. Kdekoliv. Klidně i v České televizi. Ukažte mi jakýkoliv liberálně demokraticky přijatelný směr, který nevede k armagedonu. Ukažte mi jakékoliv konstruktivní jednání a chování, které vede k lepší budoucnosti. Ukažte mi něco, co by dávalo naději, že budoucnost bude podle Fialových vlhkých snů. Řekněte mi jediné pozitivum, které by skýtalo naději, že Ukrajina nad Ruskem zvítězí a Západ bude znovu veliký.

Ukažte mi budoucnost, ve které se americkým prezidentem nestane osmdesátiletý geront. Ukažte mi budoucnost, ve které se pomocí konsolidačních balíčků dostaneme z krize. Ukažte mi budoucnost, ve které u nás bude vládnout někdo rozumný… Jako by už nic takového nikdy nemělo být. Jako bychom už měli budoucnost určenou. Budoucnost zbytečných a postradatelných.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

210 thoughts on “Jako by už nic dalšího nemělo být…

 1. Asi to je „Řízený bankrot statu “ :

  https://t.me/c/1713623222/10702

  MAP 1888 Brusel 1.2 bilionem CZK z “Ukrajinského fondu” financuje přesun výroby oceli z Ostravska do Španělska, Itálie, Francie a Německa! Proč Fiala mlčí?! Je snad už rozhodnuto o válce s Ruskem a továrny se přesunují do bezpečí?!

  Vrchní válečník NATO admirál Bauer před pár dny vyzval hlavouny Evropy k přípravě na válku s Ruskem! Když k ní dojde, ČR se stane bojištěm. Když válka nebude jaderná, budou klíčové továrny v Západní EU na rozdíl od českých v relativním bezpečí. Není tak asi náhodou, že Brusel loni a letos schválil výplatu masivních dotací na přesun průmyslové výroby z Česka do zemí…….

 2. Dno, které nám opět posouvá Černochová. Jak jinak.

  Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce na Ukrajině.

  Co všechno děláme s Petrem Fialou, aby se ruSSák nedostal až k nám domů, dávno víte. Občas i zázraky a nemožné do 3 dnů…. A máme toho plné kecky, jasně, že jo. Ale nejsme unaveni válkou!
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministryne-Cernochova-Co-vsechno-delame-s-Petrem-Fialou-aby-se-ruSS-k-nedostal-az-k-nam-domu-751246

  Velmi nebezpeční lidé. Jsou to ještě lidé?

  1. Mám pocit, že dělají vsechno proto, aby sem Rusové zase museli přijít. To je neskutečná banda psychopatů..

  2. Nebezpeční by byli, kdyby jim za zadkem skutečně stála velmoc. Ale za jejich zadky je velké prázdno, jen oni to ještě nevidí. Mimochodem, dle AE News ten týpek, co vloni ukradl ruské armádě vrtulník a uletěl s ním na UA, tak ten i pod novou identitou dopadl ve Španělsku extra špatně. Prostě si ho našli a jako se zrádcem naložili. Tak je otázkou, do jaké míry psát nenávistné statusy někde na sítích a chlubit se tím, že se účastním aktivit zaměřených proti cizímu státu. Ona je jiná věc útočit na holubičí povahu dezolátů a jiná podnikat kroky za hranicemi mezinárodního práva.

   1. Uznávám, že mi běhá mráz po zádech a vzpomínám na vyprávění či popisy nálad před druhou světovou, ale myslím, že tam bude dost zemí, které do války proti Rusku z různých důvodů nechtějí. První mne napadají ty s dvěma největšími armádami, USA ( odveta Ruska by šla proti nim a nedají do toho peníze ) a Turecko ( vztahy s Ruskem i díky společné hranici ). Tak snad to bude dobré.

    1. První, co by totiž nejspíš následovalo, kdyby NATO jen přelezlo hranice s UA, by bylo ukončení konfliktu ze strany RF několika taktickými jadernými údery.

  1. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že by to Zpátečník neměl pokoušet.
   Mohlo by se totiž snadno stát, že sem dorazí hloupá soplivá veš, jako je tamní dyzentér.
   A to fakt nechcete, protože to je poslední model libtarda, v plné palbě a turbo.
   Tady má nácek oprávněné obavy, že např. kolegy tdx a Tymákovana, by porazila solidní mrtvička, kočce šklíbě by olezl ocas a ema by přišla o mísu.

   1. Tohle samozřejmě můj web není; zajisté nijak není na mně nařizovat, ba ani doporučovat, co se zde má či nemá objevit. Ono je to ostatně vzájemné; kupříkladu Google mi na site:dfens-cz.com litterate vrátí pouhých 6 odkazů, z nichž poslední je z počátku července 2023. A D-Fens ovšem je těžce alternativní taky, také to je téměř nepropustná bublina, ač ovšem jiná.

    Ale nevšiml jsem si zde – ovšem vůbec jsem nehledal; možná tu je – ani zmínky o https://www.institutvk.cz/clanky/2611.html . Místo toho nacházím třeba odkaz na jurodivý článek z Aeronetu, anebo tisícíprvé vyvracení oficiální propagandy…

    Myslím si, že o bublinovitosti nemůže býti sporu. Ale legitimním předmětem debaty by ovšem mohla být otázka, zda tato bublinovitost není přílišná. Před časem jsem se ptal Vidláka, zda koncepci „čím alternativnější, tím lepší“ pokládá správnou. Žádnou reakci jsem nezaznamenal.

    — — — • — — —

    Víte, ještě před asi pěti lety to bylo tak, že jakmile se člověk seznámil s něčím názorem např. na (1) AGW (= oteplismus), mohl s dobrou mírou jistoty odhadnout i jeho názor na (2) LGBTQI+, homosexuální manželství a adopce, atd. Když znal tyto, mohl skoro s jistotou uhodnout i jeho názor na (3) ilegální imigraci z Afriky a Arábie. A fungovalo to libovolným směrem: Z (3) šlo dobře odhadnout i (2) a (1), z (1) odhadnout (2) i (3), z (2) odhadnout (1) i (3). Navíc tuto trojici šlo ještě rozšířit kupříkladu o (4) politickou korektnost a (5) europeismus; celá tato pětice byla – a doposud víceméně je – dost silně korelována dohromady.

    S covidem se toto nějak podstatně změnilo. Covid, konflikt na Ukrajině, konflikt v Izraeli…, tam už názory tak pěkně korelovány nejsou. K výše uvedené pětici se tyto tři okruhy přidat nedají.

    Netáhne nás někdo někam na vařené nudli?

    1. Myslím že o bublinu by šlo, pokud bychom se neinformovali jinde než zde. Jsem přesvědčený, že Vidlákovi je jasné, že to tak není.

   2. Snažil jsem se, ale nikoho jménem dyzentér jsem mezi přispěvateli na d-fens nenašel, kde mohu posoudit jeho vliv na mou psychiku ? I když myslím že jsem za svůj život potkal hodně exotů.

     1. Ale na d-fens není diskuse a ač jsou tam mezi autory i dost vyhranění pravičáci, na moc libtardů jsem nenarazil. Na extrémní pravičáky jsem zvyklý, třeba ten kuchyňský robot tady 😉

      1. Omlouvám se, ale ani toho nevidím. Je to abecedně řazeno a dává mi to :

       David Gruber (2)
       dedek (24)
       Dee (3)
       Desiro (1)
       dj-bobr (1)
       Doktor z hor (1)
       dqd (1)
       Dr. Jiří Urbánek (3)
       Drewid (38)

       Vyhledávání „dis“ na stránce https://dfens-cz.com/autori-webu/ nedá nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *