24 června, 2024

Potvrzení realitou

Dnes se chci odpíchnout od mého včerejšího výroku, že Rajchl už nepotřebuje chodit do velkých médií, protože Rajchl už je velké médium…

Povím vám jeden moc pěkný příběh. Vítek Rakušan dal včera večer na fejsbůk status, jak skvěle dělali české předsednictví EU a jak je zapotřebí v tom pokračovat a to udělají nejlépe tím, že budou spolupracovat s Danuší Nerudovou. Jeden z prvních komentářů stihl dát právě Jindra Rajchl, který mu na plnou hubu napsal, že jsou vláda kolaborantů, nedokázali nic a jsou jen pudlíci soudruhů z Brusele.

Ostatní komentáře byly vesměs podobné. Jeden dlouhý šestisetpoložkový výsměch pětikolce a Starostům obzvlášť. Prakticky žádná sdílení… jen asi čtyřicet libtardů bylo ochotno nést kůži na trh a dát si na svůj profil takovou šmíru. Já sám mívám sto sdílení během prvních pár minut a pokud můj článek nedosáhne alespoň pěti set sdílení, považuju to za mizerný text. Rajchlův komentář měl sám o sobě dvakrát tolik lajků než Rakušanův status.

To všechno jen za první hodinu.

Antonín Baudyš to lakonicky okomentoval, že tahle vláda se skutečně opírá už jen o dvě procenta voličů… Průzkumy si v tomto ohledu zcela notují se reakcemi pod jakoukoliv placenou fejsbůkovou reklamou ODS a kterýmkoliv pokusem o komunikaci na sociálních sítích našich ojrohodnotných ministrů. Velký guru Kalousek už prý s vládou také ztratil trpělivost… I ta velká média začínají měnit rétoriku, protože ten úprk diváků a čtenářů k nám na alternativu (a hlavně k Rajchlovi) je tak masivní, že už si toho museli všimnout i šéfredaktoři.

Chybí už jen jedna poslední kapka. Potvrzení realitou.

Nemyslete si, Vítek má pěkně stažené půlky. Ten pocit, když Rajchlův komentář, na kterého dělají mediální embargo, má dvakrát tolik lajků než sám status… Ten pocit, když cokoliv někde řeknou a okamžitě je za to vypískají. Teď už je úplně jedno, co říkají, ale automaticky to vyvolává nesouhlasné reakce. Ten pocit, když vidí, že se na Slovensku ty ojrohodnotné strany nejspíš vůbec nedostanou do parlamentu a průzkumy říkají, že by Slovákům vlastně ani nevadilo, být znovu v ruské sféře vlivu… Ten pocit, když to Čaputová už vlastně zabalila a teď si nejspíš píše rezignační řeč.

Nemyslete si, i když před kamerami dělají ramena, jsou z toho pěkně na nervy. Oni všechny ty lajky a sdílení dobře sledují a mají z toho žaludeční vředy. Když jim všechny ukazatele říkají, že je lidi nemají rádi, tak je lidi asi opravdu nemají rádi. Nějaká Danuška Nerudová nebo Dominik Hašek to fakt nezachrání. Vykukuje to všude.

Chybí už jen jedno. Potvrzení. Přenos z virtuálního světa do skutečného. Potvrzení realitou. Potvrzení tušeného, potvrzení výsledků průzkumů. Přetvoření lajků a statusů na osoby z masa a kostí. Eliminace mlhy vytvářené Českou televizí, která stále ještě honí dojem, že libtardí svět je ještě v pořádku a Evropská unie je u národa oblíbená.

Do voleb je daleko… Tak prostě přijďte na demonstraci. Přisypte na největší hromadu. Postavte se do největšího davu a ukažte, že Václavák se naplnil. Odshora až dolů. Ukažte Rakušanovi, že jeho fejsbůk nelhal a skutečně ho už nikdo nemá rád. Ukažte Fialovi, že může sice Cukerbergovi platit reklamu, ale je mu to houby platné.

Je úplně jedno, co na to bude Fiala říkat a je úplně jedno, co na to bude říkat Rakušan. Na Václaváku nejdete k volbám, tam chceme, aby vláda viděla, že neodejde-li sama, bude co nevidět vynesena v zubech. Ukažme vládě, že se naše situace sakra podobá té slovenské. Ne, že jsou na tom ještě hůř, protože alternativa tu má větší dosah a Česká televize je nezachrání. Ukažte jim, že silácké řeči už nejsou na místě.

Až budou volby, budeme řešit volby. PRO není jediná strana. Ale teď pojďme vládě ukázat, že je v Bruseli.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

232 thoughts on “Potvrzení realitou

  1. Láďa Větvička a jeho blog na iDNES byl právě demokraticky ukončen, tak třeba by mohl psát tady, zkuste ho kontaktovat.

    1. Z blogu iDnes byli mezi lety 2014 až 2023 vyhození prakticky všichni nezávislí bloggeři, kteří mají vysoké hodnocení čtenářů. Zbyli jenom žlučovití Zieglerové a Flaškové.
      Za totality se oficiální tisk nikdy nedal číst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *