18 července, 2024

Máme se připravit na jaderný konflikt a dlouhotrvající válku. Půjde za to Černochová před soud stejně jako Vrábel?

Takže vážení, opět se dezinformace mění ve skutečnost během pár týdnů. Všímáte si, jak se ta doba zkracuje? Jak to hrotí až na samotnou hranu možného i nemožného? Jak nám bezostyšně lžou a vůbec si s tím nelámou hlavu?

A víte co je na tom strašidelné? Že ty samé výroky používají k tomu, aby někoho zlikvidovali, ideálně zavřeli do vězení, až zčerná. Hlavně aby už byl ticho.

Asi jste zaregistrovali kauzu Ladislava Vrábela, který je souzen za výrok, kdy řekl, že chceme nakoupit letadla, která jsou schopná nést jaderné zbraně, které by mohly být použity proti Rusku. Za toto je souzen pro šíření poplašné zprávy. Pominu, že ty letadla ještě vůbec nemáme a že Vrábel zde pouze vyslovil odvážnou, byť v ten okamžik nesmyslnou hypotézu, protože jsme je opravdu neměli a opravdu nemáme ani teď. Zatím.

A co na to nyní obranný výbor Sněmovny? Cituji: „V důsledku rostoucí agresivity Ruska je hlavním úkolem české obranné politiky všestranná příprava na dlouhotrvající obrannou válku vysoké intenzity s technologicky vyspělým protivníkem vybaveným jadernými zbraněmi,“. Jo a taky se máme připravit na přesuny velkých celků spojeneckých armád po území republiky a jejich pobyt. Báječné, že?

A dál. Víte jak nás krmí tím, že obranná smlouva je obranná a je to jen taková formalitka? Tak omyl vážení. To není žádná formalita, oni z nás regulérně hodlají udělat most a kanónenfuter pro jejich válku. Stačí se podívat na plány NATO, které v červenci schválil summit ve Vilniusu. „Na východní křídlo se přesunuly a budou přesouvat jednotky, ale bude se muset vyřešit také doprava těžké techniky, protože německé tanky Leopard nebo americké Abrams jsou o dvacet tun těžší, než je nosnost našich silnic a mostů,“ . My jsme východní křídlo. Pořád dobrý?

Pro všechny, co pořád nevěříte, že to NENÍ NAŠE VÁLKA. Bývalého šéf armády Jiří Šedivý k tomu říká: Obrana a vláda postupuje správným směrem, protože je potřeba připravit armádu i společnost na možný konflikt BEZ OHLEDU na situaci NA UKRAJINĚ. Zvláště KVŮLI RIVALITĚ USA A ČÍNY. I kdyby skončila válka na Ukrajině, nic se nezmění. Chápete to? Chápete to opravdu dobře, co to znamená? Udělají z nás regulérní cíl. To oni nás zase hodlají obětovat pro své cíle.

Jo a prý prvním prioritním úkolem je budovat dobře vyzbrojené, vybavené, vycvičené a v boji udržitelné ozbrojené síly. Tím se myslí hlavně posílení armády o další tisíce vojáků. Těšíte se holky a kluci na to, jak půjdete obranně bránit Americké zájmy? Tak možná abyste už šli do fronty na to povinné předurčení. Ono to jde totiž fakt docela rychle. Těšíte se maminky a tatínkové, jak budete svým klukům dávat pusu na rozloučenou?

A že nemáme na důchody? Že zdravotnictví jde do kopru? No a? Důchodci válčit nemůžou, tak nikoho nezajímají a chřipka se ve válce neřeší. Říkají nám, že už ve válce jsme, ne? Zřejmě čím dřív umřou, tím líp. Ideálně rovnou po tom, co odejdou z pracovního procesu. Protože tady je důležitá válka a tak armádu čeká radikální přezbrojení, na které by měla díky uzákonění dvou procent HDP na obranu MÍT I DOST PENĚZ. Jenom příští rok by se měl obranný rozpočet zvýšit o třetinu, ze sta na 150 miliard korun. „Masivně investovat se bude muset hlavně do silniční sítě, železnice a letišť. Kvůli možným přesunům vojsk na východ se bude muset zvýšit nosnost mostů, zajistit průchodnost tunelů, aby nebyly úzké pro vojenskou techniku, a modernizovat letiště. A taky vytvořit prostory pro soustředění a odpočinek.“ Na vás peníze nejsou. Na armádu jo. Na tohle jste celý život pracovali.

A víte co je ještě součástí této strategie, kterou připravila vláda? „ČR bude vytvářet předpoklady pro zapojení obranného průmyslu do systému hospodářské mobilizace. Na konflikt připravit celou společnost a také podnikatele.“ A tuhle jejich strategii už ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v červenci představila prezidentu Petru Pavlovi jako vrchnímu veliteli ozbrojených sil. A do konce září by ji měla schválit vláda. Dovolíme jim to? Jestli ano, budoucnost už bych moc neřešila.

Takže tohle chystají pro vás a vaše děti. A jestli vás ani tohle nezvedne ze židle, tak je tahle země ztracená a to případné umírání za cizí zájmy nás prostě semele. Ekonomicky, lidsky a možná i fakticky. Pokud ten scénář skutečně nastane, budeme to my, kdo bude utíkat před válkou a nebude mít nejspíš kam. Budeme to my, kdo to má platit, zajistit a položit za to s písní na rtech život. Ale třeba se pletu a i když v tomto kontextu vše začíná dávat smyl, je to zase jen taková metafora z vládních kruhů.

P.S. A vy všichni, kteří nad tím hýkáte blahem, mám pro vás radu. Nezapomeňte si lehnout k jadernému výbuchu patama napřed. Píšou to v chytrých příručkách.

76 thoughts on “Máme se připravit na jaderný konflikt a dlouhotrvající válku. Půjde za to Černochová před soud stejně jako Vrábel?

 1. Článek a jeho věcné sdělení bych spolupodepsal. Jen bych si dovolil opravit tvrzení

  „Jenom příští rok by se měl obranný rozpočet zvýšit o třetinu, ze sta na 150 miliard korun“

  Jestliže letos jsou výdaje ČR na zbrojení 100 miliard korun a příští rok mají být 150 miliard, pak se nejedná o navýšení o 1/3, ale o 1/2 tzn. o 50%, protože základ pro výpočet je letošní rok!!!

  Vím, že mainstreamoví prestituti to uvádějí mylně a mluví jen o třetinovém navýšení, patrně aby to tak nebilo do očí, ale my bychom snad měli uvádět zavádějící tvrzení na pravou míru.

   1. To by platilo, pokud by někdo tvrdil, že letošní rok je 2/3 rozpočtem toho příštího (srovnávacím základem pro tvrzení je ten příští). Ale bavíme-li se o příštím a výchozí hodnota pro srovnání je letošní rozpočet, pak platí, že navýšení je o 50% (o 1/2).

 2. Vzhledem k tomu, jak se zase v mééédiích začíná tlačit kovid, to už na nějakou dlouhou válku nevypadá.

  1. Ten se tam začne tlačit ze dvou jiných důvodů: 1) Je potřeba zakrýt vysychající podporu UA, finanční, vojenskou i jinou, něčím, co zcela zaplní veřejný prostor. 2) Vzhledem k možným účastem západu v útočných agresích v Africe a možná i proti Číně je nutné nechat veřejnost zapomenout, že útočná vojenská operace je fuj. Veřejnost ji opět musí vnímat jako přinášení demokracie a západních hodnot.

 3. Hmm , když se tak koukám na tváře nastoupené jednotky, docela mne zajémá copa že si to asi ti „vojáci““ myslí. Jsou to zajímavé pohledy.

  1. ema 2 září, 2023 (12:16)
   Neberte si to, prosím, nijak zle, ale je vidět, že jste nebyla na vojně. Jednak vojáci z povolání zpravidla nepatří mezi nejostřejší tužky v penále a jednak jsou již od prvního dne vedeni k tomu, aby hlavně nemysleli, ale jen poslouchali a plnili rozkazy. Na tomto principu je armáda koncipována a každodenním výcvikem je tento koncept prohlubován u každého jednotlivého vojáka.

   Celkem hezky to vystihuje scéna z pohádky S čerty nejsou žerty:

   https://www.youtube.com/watch?v=3T-3VAreh1Y

 4. Pokud by sabotéři i s výbušninami a drony vyrazili z Ukrajiny, museli by překonat asi 800km území RF, případně Běloruska. Z Estonska a Litvy je to trochu blíž. To je ta podezřelá okolnost / podpora, kterou je potřeba prověřit. Navíc ze zveřejněného videa mi nepřipadá, že by bylo jasné o jaké drony se jednalo. Trochu podezřívám Rusy že mlží, aby vytvořili dojem, že nepřišli na to, odkud a jak to přišlo. Důvodů pro takové jednání může být velmi mnoho.

  Aktivní REB není něco, co by bylo extra zdravé pro lidi v okolí. Dlouhodobý pobyt v okolí blbé ruční rušičky GPS, která má dosah pár desítek metrů způsobuje nevolnost, pokud není umístěna např. na střeše vozidla. Podle mě to tam nikdo nedá, pokud to nebude opravdu nutné – jako třeba po tomto incidentu.
  ———–———–
  To jako fakt má takové účinky? To musím někde načíst.

 5. To je hrůza ten obrázek, ta paní je psychicky nemocná! Na jakou dlouhou válku? Ta jaderná by trvala jen několik minut! Pane Bože, proč já musím s takovýma debilama dýchat stejný vzduch! Nechcete je někdo vystřelit na Mars?

 6. Tak nějak varování pro všechn y zdejší dříve narozené.
  Při převzetí jakýchkoliv léčiv z Dr. Max pečlivě zkontroluje dobu platnosti či použitelnosti,
  Dneska se jim povedlo prodat mi Volteren s použitelnosti do 7/2023, přišla jsem na to až doma, naštěstí před otevřením,. Takže zítra bude veselo, jako už dlouho ne,.

  ach jo, koho by to napadlo. .

   1. Zkazí nezkazí. Prodávat a zvlášť v lékrně prošlé je hnus. U těch mastí se navíc dá předpokládat že se nespotřebují okamžitě.

    1. No, hoďte to to lednice (nemrazit!) a bohužel, zvykněte si. Lepší trochu prošlé (morálně víc než fyzikálně-chemicky, než nic, což je výhled dle praxe Dr. Válka-Mengeleho…

     Většina léčiv má udávánou expiraci dost daleko za tu faktickou…
     (U léčiv v roztoku pro i.v., dejte bacha, tam je to často jinak !!)

  1. A co uděláte? Vletíte do lékárny, uděláte tyátr a seřvete chuděru lékárnici, kvůli jakémusi Volterenu o měsíc prošlému? Tak se tady zítra pochlubte.

   1. Proč tak zhurta. Nejspíš požádá o výměnu a proběhne to v klidu.
    Jistě je i prošlý Voltaren použitelný, ale měl by mít slevu. Na přepis musí být plnohodnotný, platí ho pojišťovna.

    1. Ano, nemusel jsem tak zhurta. Ale paní psala, že “ zítra bude veselo, jak už dlouho ne“, tak jsem si to představil. Snad jsem se zmýlil.

    2. Tím chcete říct, že jako když vyklopíte 3,25 kila z vlastní kapsy, tak Vám klidn ě mohou prodat prošlý….. Ostatně, já to dala jako varování, ono nemusí jít jen o něj, mají tam té chemie dost a dost.

     1. JJ, máte pravdu ale i smůlu. A možná i štěstí, tohle prošlé léčivo bude bez rizik fungovat i za pár let. Stávat by se to nemělo. Nyní těžko říci, jestli jde o nešťastnou náhodu, záměr, nebo kliku, že bylo skladem vůbec něco. Ta poslední varianta je asi nejděsivější. A poslední dobou se mi z ordinování veterinárních přípravků nebo label of léčiv docela dělá úzko.

    3. Prodávat prošlé léky se slevou podle Zákona o léčivech nelze. Samozřejmě, že kdyby pacient využíval Voltaren měsíc po uplynutí doby použitelnosti, nic by se nestalo, pokud byl přípravek správně skladován, ale od lékárny je to vážná chyba, za kterou se ukládá peněžitý postih.

   2. No Iggy, ono je to komplikovanější. Tu mast potřebuji na pomoc po setkání s matičkou zemí před 14 dny. Ustupuje to moc pomalu, takže to měla být pomoc. Nejhorší je že mám dost obavy jestli tam , bez další ztráty kytičky vůbec dojdu a vrátím se. 🙁
    Uvidím

  2. Já mám doma lékovku s Penicilinem. Je už lehce žlutý. Zaručeně zabere, až mně bude nejhůř. Jako ti slavní mravenci pomohli Jiříkovi.
   Nebudu kupovat podpultový, až to Válek přiveze z Číny, jako ty zaručeně protivirové respirátore za cowidu Babišovo experti.

 7. Mne, účastníka základní vojenské služby (ZVS) na politických školeních mužstva(PŠM) učili, že když dojde k jadernému výbuchu, musíme se pořádně podívat do epicentra výbuchu, protože nic podobného už v životě neuvidíme.

  1. Ano, PivoJi, tak to bylo. Ale doplním.
   Mužstvo tak jak popisujete, ale následně má ještě povinnost ve formě radioaktivního prachu dále ničit nepřítele.
   Ovšem my, důstojníci, se máme vrhnout na zem a usilovně se plížit směrem k nádraží. Plížit se máme proto, abychom během nevyvolali paniku, a k nádraží proto, abychom údery na kolejnici vyhlásili atomový poplach.
   Vida, jak se nám to po letech bude ještě hodit….

   1. To mi připomnělo jeden vousatý vtip: Vojáci! Toto je nejnovější model atomového granátu, který v okruhu padesáti kilometrů zničí vše živé! Každý z vás dostane dva!“

 8. Že se tím vůbec vzrušujete!

  Je to samozřejmě šílenost, totální amorálnost a vojenský nesmysl v jednom, ale co tihle lidé u vesla produkují, je už léta jako z blázince, z uzavřeného oddělení – případně z uzavřeného oddělení vězeňského blázince. Skřeky z psychiatrické léčebny.

  Když by se jim to vše, co tak neustále propagují, podařilo, tak až jim termojaderná hlavice bouchne nad městem, ani se nestihnou posrat strachy, budou mít „dost starostí“ s tím, aby se za pár milisekund vypařili do vysokoteplotní plazmy.

  Je to zkrátka absurdní, tohle vše. Bojovat s největší termojadernou raketovou velmocí na planetě? Tedy Ruskem – kdyby někdo nevěděl? Tomu opravdu nemá cenu odporovat argumenty, jak je to zhola absurdní.

  Studený obklad na čelo a máchat přirození ve vlažné vodě, dle spisku páně Batisty (dle Hrabala).

  1. Ale jsou ve světě i u nás psychopati (po česku magoři), kteří nemají žádný pocit , že dělají něco špatně.
   Nemají žádný pocit viny, žádné výčitky svědomí.
   Bloger D-Fens je nazval zmrdi.
   Jsou to opravdu psychopati.
   Myslí si, že nějaká jaderná válka v Evropě není problém.
   Pro SSA asi jen dobře, na Evropu sere pes.
   A naši hulibrkové a vlezdoprdelky tomu radostně mávají a iniciativně jdou naproti.
   Takže těm zmrdům a zmrdkám je úplně jedno, jestli skončímě v jaderné apokalypse.
   Nemají svědomí a věří, že oni se stihnou včas zdekovat do svých vil na Floridě, Egyptě, nebo v jiném státu.

   1. Problem je, ze na Evropu serou ti co jsou v Evrope u vesla.
    Treba takovy Scholz se tvaril jako debilek, kdyz mu Biden ozamil, ze mu plynovody vyhodi do vzduchu.
    A vrchnosti v Bruselu radsi ani psat nebudu.

  2. Jenomže to co říkají a činí tito lidé ve svých pozicích není to samé jako když někdo začně něco vykřikovat v hospodě a tam si dá pár chlapů po papuli( a často se to pak vyčistí vzduch a za 14 dní na to už jsou spolu zase kámoši).
   Tohle má dalekosáhlé následky i pro ty kteří tuto sebranku nevolili.

   1. To je sice pravda, ale faktem je, že větší důsledky než řvaní vyšinutých opilců v hospodě tyto bláboly naší věrchušky nemají. U spouští termojaderných zbraní – v USA i v Rusku, Číně etc – jsou příčetní lidé.

    Magoři brzy půjdou od vesel. Situace je opravdu úplně jiná než před WWI nebo WWII: termojaderné zbraně vše změnily. Nobelovy myšlenky – že velké války ustanou díky skutečně strašným zbraním – jsou pravdivé, což dokazují všechna léta „jaderného věku“.

    1. Putin nerika ani tak ani tak , ale vytah prej a namiril ,nejaky
     rakety Sarmat. 18 tisic km dolet. Sou vobrovsky na pohled.
     Jinde zase hodne pisou, mluvi a nadavaji.
     Vono je pravda , ze zadna valka nebude ,
     /velky valky ustanou ,svata pravda/, nekam picne raketa a
     zadna valka , ani potom zacit nemuze.
     Ze je v americe nekdo pricetnej to je vobjev stoleti.
     Este bych takovyho rad videl.

  3. Má někdo ponětí, co všechno přestane fungovat po výbuchu třeba 50kt taktické zbraně, ve výšce 500-800m nad nejvyšším bodem města?
   Kdy se vlivem EMP, na každý metr jakéhokoli nadzemního vodiče, s neuzemněným stíněním, naindukují zhruba dva kilovolty napětí? S tak strmou náběžnou hranou, jaké nedosáhnete ani generátory od Hewlett/Packard a která doslova roztrhá jakékoli ochranné prvky, používané „v míru“ proti přepěťovým špičkám?
   Je tu někdo, kdo pracuje, nebo pracoval v Běchovicích? Tam umějí tyhle rázové vlny celkem věrně nasimulovat, výsledky tohoto zkoumání pro jistotu nejsou veřejné.
   Buďme v klidu. Fungovat budou jen nafťáky a to jenom ty s mechanickým vstřikem a bez elektrického startéru. Pokud budou mít na co fungovat, že..
   Mimochodem – EMP spolehlivě zničí naprosto všechny FV panely, protože panel je jen sérioparalelní sestava fotočlánků s poměrně malou napěťovou odolností v závěrném směru. Pochopitelně i všechno jejich příslušenství a pokud bude „šikovně“ umístěna akumulace, tak ta Vám spolehlivě zapálí barák, který ještě do té doby nezačal od tepla výbuchu hořet..

 9. z Wiki : Před týdnem (25.srpna) tomu bylo 82 let co britská vojska spolu se sovětskými vojsky uskutečnila invazi do Íránu. 17. září 1941 vstoupila do Teheránu britská a sovětská vojska společně, čímž zpečetila dvojitou okupaci země. Ta trvala 5 let.

  1. Kdyz pres. Roosewelt prijel na jednani v Jalte , vubec nebyl spokojenej s ubytovanim
   a bydlel se Stalinem ,s Churchilem nechtel..
   Voni si spojenci opravdu rozumeli..Komunisti byli v us presidentsky administrative ,
   kazdej to vedel a vokolo vyroby ty bomby jich bylo hodne s tim Openhaimerem..
   Aby mohli dodat Stalinovi, vse co potreboval , aby to nebylo napadny
   a meli to na koho svest ,popravili ty manzele..
   Bombu dostal za to, ze vyhnal nacisty a slusne chovani..
   /Spojenci meli jakesi potize v Italii a v Holandsku ,Stalin pomohl jen trochu s warsavskym povstanim a vypomoh ofensivama,atd.
   Taky se slusne zadluzil ,aby lidi museli
   bankistum splacet ,az do 2008..

   1. Hej, pekne nás nakrkli s tou Oravou aj Spišom.
    Predkovia nám kládli na srdce, aby Slovák aj ten plot bil, na ktorom Poliak gate sušil.
    Myslím, že sme boli vcelku umiernení, Áďa nás ponúkal rypnúť do nich poriadnejšie.

  1. Vlk tento týden připoměl, že jsou to dva roky, co poslední Američan prchal z Afghánistánu. Řádil tam 20 let, naši tam za Prahu bojovali taky.
   Hurá!!!

  2. A kde jste to četl Ládíku?
   Prej to bylo jakési Nacisticko, takové neznámé území, které se vypařilo.
   Opravdu jsem jen projela nějaké titulky, nikde nic, ale za každým byl dovětek sovětské nebo ruské zločiny.
   Fakt hnus, měla jsem u sebe týden vnoučata, rodiče si oddechli, já jsem opět lehčí o tisíc korun, bo banda by papala jen kuřecí řízky ☹️ a přité příležitosti jsem zabrousila do minulosti, snad si to budou pamatovat.

 10. “Nohama k výbuchu
  bílé prostěradlo!”
  Wifi má poruchu,
  asi něco spadlo.

  Hříbek je v Mošnově
  kamarád v praze;
  říkali na Nově
  že bouchnou saze.

  Na nebi tři Slunce
  něco tu duní
  uhlíky na šunce
  voda jde z tůní.

 11. Jen pro pořádek:

  „Jenom příští rok by se měl obranný rozpočet zvýšit o třetinu, ze sta na 150 miliard korun.“

  Ze 100 na 150 není zvýšení o třetinu, ale o polovinu. (Něco je špatně …)

  1. Asi jiný gang. „Vystudoval obor český jazyk a křesťanská výchova na PF a CMTF v Olomouci. V deníku Právo pracuje od roku 2003 jako redaktor se zaměřením na armádu, církve, protidrogovou tématiku a parlamentní politiku.“ Procenta se už neberou ani na základní, ani na střední a ani PF v Olomouci …

 12. Cuchta, omylem jako ministryně války, by si měla zopakovat článek 1 Nato:
  NATO je prezentováno státníky, médii, ale i odbornou akademickou veřejností jako vojenský bezpečnostní pakt, který dle své zakládající listiny (Washingtonská smlouva) zajišťuje společnými silami bezpečnost svých členů a to dokonce v případě vojenského napadení. V těchto deklarativních a jako by nezpochybnitelných tvrzeních je spatřována podstata tohoto vojenského seskupení. Bohužel není tomu tak. NATO je organizací bez jakýchkoliv závazků a to zvláště a právě s ohledem na textaci článku 5 Washingtonské smlouvy. Má to svoji logiku. Ta vychází z americké bezpečnostní a politické strategie.

  Členové NATO přijali však jen jediný závazek, a ten je vyjádřen v článku 1. Washingtonské smlouvy. Cituji: „Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů , urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoliv způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů“. Žádný jiný závazek smluvní strany z této smlouvy na sebe nepřevzaly a nejsou ničím jiným také vázány.

  Vynikající analýza, sledujte i bod 5, jsme obelháváni!
  https://legacy.blisty.cz/art/32646.html

  1. Ty idioti opravdu neví s čím si zahrávají, instalovat do vysokých funkcí morální kriply a hlupce či hlupačky nemůže dobře dopadnout.

   1. Nekdo je slepej a hluchej , sme uz nejakej patek , ve valce vyhlaseny vladou.
    Pudete na rusa ,sem psal uz pred lety.
    Nekdo si mysli , ze nato bude neco dodrzovat ,naky priblbly clanky ,
    to je votres, nato sou zalozeny nejdriv na tom , ze podvadej ,podepisujou dohody , meli v cele fasisticky generaly a
    za ucelem aby kazdyho i clanky podvedli a este zrusili..
    A kazdyme se este vysmali..
    Todle asi bude novej vrchol voptimismu.
    Bajda nebo stoltenberg vedi neco , nebo se budou zadarmo
    zajimat vo clanky nato. So proto stary ,ze muzou natropit vsecko ,
    vi ze zaklepou drive backorama ,nez by se nekdo nasel,
    je pohnat k zodpovednosti ,/wise up, clockwise/.
    Cuchta si ma vopakovat..

 13. Muhehe 😀 Uz je to tady, o cem se „dezolatsky dezinformovalo“ uz delsi cas. Myslim ze pana Rakusana z toho radne zaboli hlavicka… Ukrajina se hodlá obrátit na partnerské státy s žádostmi o extradici ukrajinských mužů v odvodovém věku, kteří se vědomě vyhnuli nástupu do armády a vycestovali ze země na základě padělaných dokumentů zprošťujících je povinnosti narukovat. Prohlásil to Davyd Arachamija, šéf parlamentní frakce největší vládní strany Služebník lidu. https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-kyjev-chce-dohnat-ukrajince-schovavaji-se-pred-mobilizaci-ve-spratelenych-zemich-40442243#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. To bude dilema pro slouhy cizáků: zradit nejvyšší momentální českou kastu (ukrajinci) nebo vyhovět ukrajinské amabasádě, která je našim orgánům nadřazena?

   snad z toho nebude schizofrenie

    1. Nakonec to bude tak, že nám Ukr. amb. dá ultimátum. Buď pochytáte naše a pošlete šupem na frontu, nebo budete muset poslat na frontu vaše. Můžete si vybrat.

     1. To nebude tak zlé, pokud pochytají diskutující na Novinkách a podobně, tak to bude úderná brigáda plná odhodlání a nadšení. Gott mit Nimt.

     2. Pocitam , ze ukrove budou chytat nase a posilat je na U.
      Prohlasili nekolikrat , ze se z EU nehnou. Sou v EU doma.
      A koho poslou ,na pomoc, U. Budou muset poslat nase.
      V Kyjeve byli pro instrukce a vsecko slibili, valku vyhlasili..
      Prapory vyvesili…Jako vsichni ostatni..
      Nemuzete si vybrat. Na zacatek.

      1. Samozřejmě pošlou oboje, Ukrajince i Čechy, k tomu Moravany a Slezany. Kromě Poláků, ti půjdou ochotně sami. Nebudou rozlišovat národnost či státní příslušnost, budou to rozlišovat pohlavím mužské a věkem. Zdravotní stav řešit nebudou. V minovém poli najdou i pro zdravotně nezpůsobilé uplatnění.

   1. Ale houby s octem. Kdo dělá načerno, pro toho se nic nemění. Zbytek si akorát přestane chodit pro dáfki, takže stát cosi ušetří.

  1. A další alegorické vozy – Aktuálně.cz : Český velvyslanec při Severoatlantické alianci (NATO) Jakub Landovský nevidí nic pozitivního na současné ruské situaci po invazi na Ukrajinu. Rusko ve válce prohrává, společnost je apatická, právo chránit svůj majetek neexistuje, nedrží se slovo, řekl v rozhovoru s ČTK. Současnou situaci na bojišti nelze podle něj označovat jako pat nebo ukrajinský neúspěch. Atd., atd. Dle výzoru je to syn herce Landovského? Nějak se nepotatil, zamířil holt výš!

 14. Celé jejich snažení má nejslabší bod v tom, že agresi vydávají za obranu. V tomhle je princip – obranná smlouva, aby mohli zaútočit na RF, nevyvolaný konflikt na UA, kterému předcházela genocida ruské populace na UA … atd.
  Všechno to má jedno společné – překroucení skutečnosti tak, aby to bylo alespoň trošičku stravitelné pro méně přemýšlivé.
  Pokud se máme bránit, tak musíme jít přesně proti tomu, nejlépe dělat to jako oni. Např. na demonstraci bude dost lidí, tohle je ideální místo pro citelný úder např. předčítat obranné agrese USA s následky, tam, kde se účastnila i ČR pak veřejná pronesená omluva. Ve společnosti je stále dost lidí, kteří si zachovali elementární logiku uvažování a pokud budou veřejně konfrontováni s fakty, pak nelze bez ztráty tváře před svým okolím přecházet to jejich překrucování.
  Mimochodem, Vidlák měl nedávno článek o úpadku vzdělanosti – tohle s tím bytostně souvisí, protože nevzdělaným zhlouplým lidem můžete nakukat naprosté nesmysly. Pokud bude každý 10, Čech umět i o půlnoci vyjmenovat všechny agrese USA s počty obětí, tak těmto lidem nevnutíte narativ, že USA je mírumilovný stát, který se brání. A vo tom to je … Mimochodem, jenom díky úpadku vzdělanosti může Fialka vydávat hospodářskou katastrofu za prosperitu a veřejně beztrestně hlásat další očividné nesmysly.
  V době, kdy byl Zeman ještě prezidentem, tak se na demonstraci mohla probrat veřejná omluva Srbsku, resp. veřejně se připojit k omluvě prezidenta. Lepšolidé by nenadělali nic, mohli by se jen uvztekat k smrti, protože všem by bylo jasné, že se jednalo o nevyprovokovanou agresi NATO … a a měli by opět těžší tuto údernou pěst anglosasů vydávat za mírumilovný spolek.
  Na nadcházejících demonstracích lze buď zvolit obdobnou účinnou taktiku nebo v zájmu osobních cílů promeškat další příležitosti vrátit citelný úder.

  1. A jaký to má smysl, předčítat obranné agrese USA na demonstraci, když to můžete napsat tady třeba. Je to něco jako zbožné přání, že když to bude na demonstraci, tak se to dostane k uchu ignoranta a on nad tím začne dokonce i přemýšlet?

   „Aspoň jsem to zkusil“, hlásí zoufale Vidlák, s nevyřčenou výčitkou pro házitele vidlí.

   Já bych prostě potřeboval úplně jinej základ, než postaru skrze ČT kňourat o pozornost buranského bližního svého.
   Ale nevím jakej základ. Hledám. 🙂

  2. Se vztekat a uvztekavat nebudou , pac ani nemuzou ,ani slovo lepsolide neexistuje,
   je to nejaka zkomolenina slov ,
   lepsi lide v Ceskem jazyce, v me materstine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *