17 července, 2024

Péťo, měl bys…

Za celou demonstraci jsem se pohnul sotva o dvacet metrů. Přicházím si tak od muzea asi v půl druhé a na úrovni řečnického pódia jsem beznadějně uvízl. Žádná šance se pohnout. Ucpáno. Hlava na hlavě. Stejné to prý bylo až dolů. Říká se, že kapacita Václaváku je sto šedesát tisíc lidí, maximálně dvě stě tisíc. Ale neříkají, jak moc se lidi mačkají. Vězte tedy, že jsme stáli tak hustě, že nešlo sáhnout do kapsy, aniž by se člověk rukou neotřel o několik spolustojících.

Jestli tam byli nějací provokatéři, tak neměli šanci vůbec na nic. Mohli maximálně nadávat. Žádné pošťuchování nebylo vůbec možné. Policie se chovala profesionálně a také jim nic jiného nezbylo, protože měli co dělat, aby z hustého davu dostali ven ty, kteří tam zkolabovali a nebo tam vůbec nechtěli být.

A to je první postřeh, milé děti… Česká televize se neobtěžovala o akci informovat s předstihem… nebudeme těm ztroskotancům a zaprodancům dělat reklamu, že ano, ať žije svoboda projevu… stejně se zachoval celý majnstrým, a co bylo výsledkem? Uvízlí líbodémo pražáci, kterým nezbylo nic jiného, že poslouchat fašistickou verbež. Spolu s nimi tam uvízla i řada zahraničních turistů, protože jeho primátorstvo Hřibstvo pro jistotou vypnulo webkamery a samozřejmě také zachovávalo přísnou konspiraci. Děkujeme, milá Praho, v sobotu se slova venkovských buranů dostala k více mileným Jálům, než bychom kdy dokázali svými blogy a profily.

U muzea seděli asi ti chvilkaři, kteří chtěli náměstí zabrat dřív než ta proruská chátra, ale nakonec byli rádi, že jsou rádi. Speciálně jsem si užil Tomáše Peszyňského… tedy doufám, že jsem ho poznal… ten tam seděl jak zmoklá slepice, vlajka NATO nad hlavou, vlajka EU hned vedle a tvářil se, že nastal konec světa. Ne, neměli žádnou šanci si nic zabrat, popravdě, i kdyby moc chtěli, tak by se nedostali k pódiu ani na doslech.

Takže přátelé, vězte, že se na Václaváku sešlo kolem dvou set tisíc lidí, kteří přijeli z celé republiky, nikdo jim nepřistavoval autobusy, nikdo jim to nedal v práci ani ve škole befélem, Česká televize ani nepípla, Seznam mlčel, všechna velká majnstrýmová média mlčela, Fejsbůk pěkně uvědoměle mazal příspěvky, a stejně tam přišli… Mináři, jsi žabař.

Nebudu vám vyprávět, co zaznělo. Minulý týden jsem psal, že na Václaváku nejdeme lustrovat řečníky. Musím říci, že při některých projevech se mi prsty u nohou zatínaly v pěst a měl jsem stejný pocit, jako kdysi ventiloval Miloš Zeman… bylo mu stydno, jaké exoty představuje lidem jako budoucí poslance… Budu jen konstatovat, že si tam přišel na své snad úplně každý. Zlý covid, zlí komunisté, zlý Babiš, zlá EU, zlé NATO, zlé USA… konečně jsem pochopil, proč jsme se nikdy předtím nespojili… kdyby měl člověk dodržovat doporučení všech řečníků, tak bychom se museli okamžitě povraždit mezi sebou…

Ale na druhou stranu, on ten lid není vůbec blbej. Byli lepší řečníci a horší řečníci. Všem se dostalo potlesku, ale jednoznačně nebyl pro všechny stejně bouřlivý. Tentokrát tam nebyli věční demonstranti, tentokrát přijelo normální občanstvo, které bylo na takové demošce poprvé. A i když davová atmosféra fungovala, lidi nejsou hloupí. Nechtěli kazit spojování, ale to neznamená, že by tleskali každé hovadině, která zazněla.

Možná je to jen můj dojem, ale čím hysteričtější projev z pódia, tím menší reakce… Že by svoboda projevu v praxi?

Pár řečnických projevů bych ale rád vypíchnul…

Hynek Blaško – Je lepší umřít v boji za svobodu, než umřít hladem a zimou.

Matěj Gregor – Když jsme tady taková bezvýznamná sebranka proruských bojůvek, proč se vláda bojí nových voleb? Vždyť by je měla vyhrát ještě víc než posledně.

Jindřich Rajchl – když ho moderátor uváděl, tak jen zaznělo slovo „Jindro,“ tak se zvedl les vlajek a začal potlesk jako blázen. Vyskočil les českých vlajek, že jsem až zaplakal dojetím. Jeho projev si najdete, byl dobrý a nepotřebuje moji reklamu. Jak skončil, začali se lidi pomalu rozcházet. Čekali na něj. Může se vám to nelíbit, může vás to znechucovat, ale moje proroctví se splnilo. Rajchla buď tato demonstrace vynese, nebo potopí. Tak ho vynesla. Proč? Protože pro to hodně udělal, hodně to propagoval a stačilo mu pět minut projevu.

A vy, politici, co jste tam nebyli, tak prostě smůla… šanci jste měli, pozvaní jste byli, ale byli jste opatrní, nechtěli jste se umazat. Místo lidí od ČSSD, místo lidí od SPD a dalších tam mluvili chvílemi až neuvěřitelní exoti a vy jste propásli příležitost hovořit ke dvěma stům tisíců voličů přímo na místě.

Ještě bych rád vypíchl jeden projev. Byl tam i Josef Skála. Z mého pohledu poslední skutečný komunista. Mluvil skoro poslední. Při čekání na své dvě minuty času, si musel vyslechnout projevy, jak jsou komunisti fůůůj, musel si poslechnout, jak tomu lidi tleskají. A když pak mluvil, nekomentoval to ani jedním slovem. A Skála se umí ozvat. Přesto to organizátorům nezkazil. Musím říci, že toto sebeovládání na mě udělalo větší dojem než pět hysterických projevů, jak nás zachrání jedině čistý trh a ostražitost proti covidismu.

Ještě vám řeknu, co bude dál. Vláda dostala ultimátum odstoupit do konce měsíce. Až dojde na příští demonstraci, bude se vyhlašovat ústavní právo na odpor a dojde na nátlakové akce, o kterých už organizátoři nyní jednají. Odstupující vláda má dát mandát odborníkům v oblasti energetiky a potravinářství, kteří mluvili jako první, aby přinesli do republiky levný plyn a zajistili dostupné potraviny. Přes některé uhozené projevy jsou požadavky zcela racionální.

Jen tak mimochodem… Odborníci mluvili v průměru lépe než angažovaná veřejnost. Jandejsek, Štěpán, i Noveský, to se dalo dobře poslouchat.

Péťo, fakt bys měl. Máš celkem hezkou příležitost podat demisi a v klidu odejít a užít si někde na Floridě tu nemovitost, kterou tam určitě máš. Já vím, že mě neposlechneš a ještě více se tam na vládě semknete a přitvrdíte. Ale uvědomte si, že jsme se teď v sobotu sjednotili opravdu spontánně. Byly tam české vlajky, ne ruské. Byli tam lidi, co normálně na demonstrace nechodí. My jsme se sjednotili, protože jste tak kurevsky neschopní, že se nehádáme jako obvykle, ale raději máváme vlajkami pod koněm. Jestli neodejdeš teď, tak zakrátko už neodejdeš vůbec, ale budeš vynesen v zubech.

Ale ty to neuděláš… Já během projevů tu a tam koukl na ty odpůrce u muzea. Moc jsem si užíval, jak ty vlajky EU klesají a pozvolna se mění v hadry žmoulané v rukou. Ale vlajka NATO nad tím stále vlála, výhružná a pevná. Tam náš blyštivý Péťa cítí zastání a co mu nařídí, to on proti nám udělá.

Jo, a ještě jedna věc… Skoro jsem se nemohl hnout z místa, pohyb byl velmi obtížný nejen pro mě, ale i pro ostatní, ale přesto si mě podle vidličky na klobouku našlo asi patnáct lidí. Hřeje mě to u srdce a troufám si tvrdit, že jsem se o tu účast také zasloužil.

284 thoughts on “Péťo, měl bys…

 1. Z mého pohledu demonstrace splnila svůj účel:
  – viděli jsme kolik nás je ( a možná někteří z mlčící většiny přestanou mlčet, někteří odborníci se připojí, někteří finančně podpoří) – vzhledem k minimální mediální podpoře a neexistující organizaci dopravy se sešlo opravdu dost lidí
  – výběr řečníků předvedl, že přece jenom existuje naděje na utlumení rozdílů a spojení se do široké fronty na záchranu České republiky
  Teď je čas na přípravu minimalistického programu(cílů), na kterém se shodneme.

  1. To si taky myslim.
   Podle predpovedi tam nemelo byt vic, nez 10 tisic lidi. I ja jsem se mylil.
   Takze ted organizatori a ucastnici vedi, jako moc je nasranost velka.
   Osobne to vidim na nekolikanasobek Chvilkaru.
   Ti meli propagandu, reklamy vsude, zvlastni vlaky, busy od KDU zadara a bylo jich na Letny jenom o trochu vic.
   Navic byli na Letne hodne Prazaci – minimalni naklady na dopravu.
   Na Vaclavak se museli lidi dopravovat, benzin je drahy a jenom cesta trva nekolik hodin, takze opravdu rozvazujete ucast.

   Ja myslim, ze nejblizsi cil by mel byt ANI HLAS PETIKOLCE u nejblizsich voleb. Tam az tak o celostatni programy nejde, jsou to komunalky a neco do senatu, kde jsou soliteri.

   Recnici se casem ustali, exoti zmizi, ted se tam nalepil kde kdo, ale pamatuje si Letnou?
   Tam bylo od kazdeho neco taky. A ted je to podobne ve vlade.
   Proto taky vladnou…

  2. Info o 70-100 tisících účastníků na protivládní demonstraci v Praze se už šíří na ukrajinských i ruských sociálních sítích, samozřejmě někde s kladným, jinde se záporným hodnocením.

   1. V Praze je to hodnocení veskrze kladné – soudě podle toho zorganizovaného „pochodu vděčnosti“.
    Srandu by si z nás, Čechů, dělat nemuseli.
    Smýšlení i chování té aktuální, takzvané české vlády, se v mnoha otázkách nemusí shodovat se smýšlením většiny Čechů.
    Je jich tady oficiálně k půlmiliónu a neoficiální odhady, zčásti podložené jejich výskytem po území ČR a narvanými ubytovnami, které platí stát, se blíží k miliónu. To je na 10M stát, nacházející se v současné ekonomické situaci, už docela dost.
    Nevíte prosím někdo, kolik jich je třeba v Polsku, nebo v Bělorusku?

  3. Jj za mne to smysl mělo velký. Ukázalo to dosavadním libdemo, že tu nejsou sami, a lidem jako já taky, že tu nejsou sami. Ti první – z mého okolí téměř všechni bijci Putina a milovníci brusele – u nich vidím úplně hmatatelný náraz. Najednou zjistili, že existují i lidé s jiným názorem, a že je jich tolik. Na jejich obrácení to sice ještě nestačí, ale otřáslo to s nima. S jejich nabubřelou hloupou sebejistotou. A ti druzí, jako já, už se se svými názory nemusí cítit ztracený jako naprostý exoti. Obojí pro začátek není málo…:-). Kameny se začaly drolit, kdyby se přidalo pár respektovaných osobností, lidi se přestanou bát a celá se ta libdemo krabice rozsype. Tedy doufejme. Tlaky zvenčí budou brutální, bylo by fajn zajistit si podporu taky venku. Ale to se asi děje.

 2. Diskuse na Novinkách naznačuje, že zatím je houby zle. Ostatně vidět i na ulici. Dokud spousta lidí si může dovolit kupovat předrozedrané oblečení. Kdysi chudý se snažil pořídit za co nejnižší cenu co největší kvalitu. Aby mu co nejdéle vydržela. Aby vypadal co nejlépe. Pro úspěch na pracovním trhu. Nárůst množství potetovaných rozedranců a rozedrankyň s luxusními věcmi „must have“ svědčí o tom, že je houby zle. Matky „samoživotelky “ s několika dětmi, každé s jiným neplatícícím otcem. Je toho dost…. Zatím.

  1. Taky nebyly sekáče, partiovky (ponovu „outlety“), „značkovou“ konfekci nešily bangladéšské holčičky místo školy a většina populace nikdy v životě neochutnala banán.

   Co to je za divnou sociální bublinu, v níž žijete?

  2. Co je to na tech novinkach za jelita?
   Nebo jsou predrozedrane odevy v Cechach jeste porad luxus?
   Jinde ve svete nestoji o nic vic nez ne-predrozedrane obleceni…
   Za znacky se plati, to je jako vsude, ale diry na kolenou a loktech se Vietnamci a Bangladesani naucili kopirovat uz davno.

 3. Pro pobavení čtenářů doporučuji nenávistný pamflet z pera šéfredaktora deníku Forum24 – Pavla Šafra:
  https://www.forum24.cz/fasisticka-spodina-putinovych-privrzencu-zaplnila-polovinu-vaclavskeho-namesti/
  Moje reakce na FB žumpoidního portálu:
  „Milion chvilek pro demokracii“ infiltrovalo na klidnou protivládní demonstraci své členy s cílem vyprovokovat potyčky. Zástupy nespokojeným občanů ukázaly neuvěřitelnou kázeň a na havloidní konfidenty nereagovaly.
  Existují zatím nepodložené zprávy, že pán na fotografii pracuje externě pro internetový portál Fórum24 a jeho řídícím důstojníkem je Pavel Šafr…

 4. Pozor, pozor, důležité hlásání.

  Pro všechny jenž mají otázky na pořadatele, proč to bylo tak a proč to nebylo jinak, kdo to platil a co za to chce je jedinečná příležitost dnes večer na yotubovém kanálu Zákony bohatství Tomáše Lukavce

  Od 20.30 budou v přímém vysílání účastni oba svolavatelé a organizátoři proběhlé demonstrace a to jmenovitě pan Jiří Havel a Ladislav Vrábel. Můžete posílat své dotazy snad již teď, ale zcela jistě během vysílání. Prosím především ty jenž mají velké pochyby a zde je presentují a já jim odpovídám vlastně za organizátory, což je jak všichni víme vlastně špatně, ptejte se přímo.

  Jako další upozornění je ohlášené vysílání pana doktora Rajchla od 18.00 na facebooku ohledně nehorázného vyjádření blyštivého Péti ke včerejší demonstraci. Tak se dívejte.

  Konec hlásání. Děkuji za pozornost a doufám, že moje informace padla na úrodnou půdu.

   1. podľa mňa je Lukavec podporovaný už dlhšie.
    Zjavil sa na YT, sympaťák, idol svokier a alternatívnych divnožienok,
    rozhovory s hviezdami ezo, popularita, potom plandémia a zrazu na pódiu.
    Aby nedošlo k mýlke.
    Ja som tiež antivax a ezo, sledujem Duška, Pjéra a pár ľudí zo scény mám rád.
    Ale väčšina je v tom až po uši, mimískové.

   2. Občane, aco presumpce neviny? Už dříve někdo řekl, že podle ovoce poznáte je… Pokud Lukavec pomůže vytvořit funkční a problémy řešící program, bude ho obhajovat a sám přidá ruku k dílu – měl byste se mu zpětně omluvit. A nejen jemu.

 5. Von ten Hilšer, to sou hlava:
  „Politika se lidem vzdálila. Myslí si, že se politici starají jen o sebe.Bojí se drahoty a bojí se právem. Příkonem k Rusku se ale nic nezlepší. Naopak, bylo by ještě hůř, zvůle, násilí, megakorupce a nesvoboda. To bylo, je a bude Rusko. Musíme bránit naši zem před putinismem. pic.twitter.com/2bikcDkWwW — Marek Hilšer (@MarekHilser) September 3, 2022“

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-reakce-kandidatu-na-prezidenta-na-protivladni-demonstraci-v-praze-40407687

  1. Teď jsem to četl na ČTK https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prezidentsti-kandidati-maji-pochopeni-pro-obavy-lidi-ze-zdrazovani/2251887. Obvyklé knížecí plky. Mě ale nejvíc nadzvedl ten Středula. Zorganizovat tohle měla být především záležitost odborů. Mají na to prostředky a jsou za to placení. A co udělal? Houby. V pauze mezi česáním si pěšinky pro fotku na hradní tablo vypustí akorát moudro, který je už teď jasný každému. Generál po bitvě. Ale už to tu někdo psal, tak to nebud dál rozebírat.

   1. Středula je ze stejné stáje Aspen Institute jako většina lidí řídících tuhle zemi. A ten má jednoznačné americké zájmy. Středula prostě není jedním z nás, ale z nich.

 6. A už ho mají! „Proruský aktivista“ na včerejší demonstraci! https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cesko-na-prvnim-miste-na-protivladni-demonstraci-byl-na-podiu-i-prorusky-aktivista-40407678

  A je to tu, vážení! Ruská stopa! Předpokládám, že pokud byl mezi demonstranty alespoň jeden černoch, je to jednoznačná africká stopa. Kdoví, co mají takoví Keňané v úmyslu za temné rejdy. Nedejbože, aby tam by někde nějaký Číňan! Štěstí, že soudruzi ze Seznamu stojí pevně na stráži emerické libodemo.

 7. Souhlasím s Vidlákem a dovolím si říct, že já narozdíl od některých diskutujících doufám, že na Letnou přijede znovu nejn Volný, ale i Skála; že se tam třeba objeví Okamura. Budu rád když se tam za D.O.S.T. objeví Semín (napočítal jsem tři vlajky). Protože s každým z nich, bez ohledu na to jestli s nimi souhlasím více nebo méně přijde pár tisíc lidí. A vice versa – vyhoďte Volného a bude tam o pár tisíc míň. Teď opravdu není čas na handrkování kdo měl v polívce dva játrové knedlíčky a kdo tři.
  Chtěl bych připomenout jednu z Orwellových vynikajících myšlenek (budu jen volně parafrázovat, tak mě nekamenujte za přesnost): v politice existují pouze tři strany – ti dole, ti nahoře a ti uprostřed. Vždy půjde jen o to, že ti uprostřed se s pomocí těch dole snaží dostat nahoru. Jakmile se jim to podaří, mění se role. Ti uprostřed jsou najednou ti nahoře a ti nahoře se posouvají doprostřed. Konec myšlenky.
  Z toho logicky vyplývá, že pro ty dole se nic nemění a nikdy nezmění. Fungovat to bude přesně jen tak dlouho, dokud ti co jsou nově nahoře budou plnit to co naslibovali těm dole. Jakmile se na sliby vykašlou (což zpravidla nastává po dvou až třch generacích, ale teď se ten interval zkracuje), začnou ti uprostřed bojovat o vzestup až se historie zopakuje.
  Pro násdole je tedy jedinou šancí podpořit ty, kteří nám zajistí dalších pár (desítek) let klidného života.

 8. Sledoval jsem pozorně jednotlivé projevy řečníků z tribuny na Václaváku, na jejich rétorické dovednosti v souvislosti s obsahem sdělení. Posluchač nemusí být znalec rétorických figur. Může intuitivně, tj. přirozeným způsobem vycítit, kdo tupě žvaní, např. jako derniér Fachidiot a kdo mluví stručně, zvučně a k věci. Tuším, že promluvy řečníků v Praze u všech posluchačů prošly sítem kvality, které má každý jedinec nastaveno dle své zkušenosti. Nepodceňujme občany v jejich úsudku…
  Dle mého náhledu: promluva bývalého poslance L. Volného byla příkladem dříve naučeného parlamentního žvástání a zároveň osobní neukázněnosti v dodržení časového limitu promluvy (Volný – jméno znamení).
  Mezi řečníky mne zaujaly dvě ženy: Petra Rédová, zdravotnice, která kandiduje letos do Senátu a ještě Pynelopi Cimprichová (Švýcarská demokracie) předvedla emotivní řeč v níž by pro posluchače neměla zapadnout myšlenka, kterou vyslovila, a to, že nelze pokračovat v dosavadní politice jen změnou figur na orloji. Je nutno ZMĚNIT SYSTÉM. Neřekla jak, ale to je nejspíš vysvětleno v programu strany jíž zastupuje.

  V PL je trefný komentář docenta Martina Konvičky k demonstraci: Národ to viděl. Nejsilnější trumf Fialy je pryč!

 9. Jak jsem avizoval dříve, nebyl jsem. I když jsem o tom chvíli uvažoval, ale nakonec jsem to vzdal. Důvodů bylo více a některé z nich tu zazněly dříve přede mnou. Z nichž asi největší je: nebýt opět někomu za užitečného idiota.
  Komančům jsem na to neskočil, přestože jsem byl tehdy hodně mladý a jistě by to mělo i jisté osobní výhody. V devětaosmdesátém jsem podlehl všeobecné euforii a jako aktivní člen OF jsem se zapojil do „čistek“ ala „vyslovování nedůvěry“ vedení docela velké firmy, včetně „likvidace“ šéfa ROH (který mi pak, po dvou letech, ještě s jedním stranickým funkcionářem, přišel udělat kontrolu z finančáku a mohli mě docela potopit, protože „na papíry“ jsem nikdy nebyl. Ale neudělali to). Na pohledy a pozdravy rodině jsem připojoval „havlovská srdíčka“ a „viktorky“ i když je fakt, že jsem si na klopu či límec nikdy nepřipl nic jiného, mimo trikolóru. No a pak jsem samozřejmě „volil Havla“ a později, jako „pravičák a konzervativec“, až do předposledních voleb, „menší zlo“. Samozřejmě vč. Klause (který se nám pak při své amnestii hezky vysral na hlavu, což jsme si, samozřejmě, zasloužili) a později Karla. Tam už se mi to sice poněkud eklovalo a později jsem byl rád, když tam seděl Zeman. Nicméně, když se podívám na ten jeho ansábl, některé jeho výroky, včetně té jeho současné „zpátečky“, tož nevím, jestli bych měl jít znovu k volbám. Nějak jsem se zasekl na tom, že dobrá volba v politice neexistuje a snažím se stát mimo, nijak se tím nerozčilovat a starat se sám o sebe a když už „politika“, tak jen nějaká smysluplná veřejná činnost v mém nejbližším okolí, kterou můžu k lepšímu nějak sám ovlivnit.
  Dnes fakt nevím. Ta současná proevropská a proamerická garnitura se mi začíná hnusit víc, než ti „pozdní komunisti“ a rád bych udělal něco smysluplného, co by bylo dobré „pro vlast“, jak o tom kdysi mluvil Kenedy, ale i stím mám své zkušenosti a vím, že se život řídí základními dvěma pravidly, o kterých jsem tu už dříve pohovořil.
  Nicméně, řešit to tak, že zase budu „dělat křoví“ a hňupa někomu z té tribuny, kde o polovině nevím skoro nic (a nevím, jak se vybarví později) a co vím o té polovině druhé (Skála, Volný atd.), naopak dost, abych tam nešel. Je to volba mezi Scyllou a Charybdou. No a co včíl s tým…
  Ale jinak vám všem, co to s naší vlastí myslí opravdu dobře, děkuji za vaše nadšení a za to, co děláte proti těm zmetkům v současné vládní garnituře. Protože pokud o těch, co mluví hezky na tribuně vím málo, o těch, co sedí ve Strakovce i Parlamentu až moc.

  1. díky takovým hlupákům jako jste vy, tu teď máme tohle a to si ani neumíte představit, co s námi udělají ti vaši havlisti, alias humanitární bombardéři

   1. … jenže – i „oni“ by měli z činů sami umět rozpoznat co a jak, a pokud se přidají k cílovému programu a pochopí ho, jistě přispějí i pomocnou rukou. Nelze je okamžitě odsoudit – jsou to minimálně splouobčané, které ten program musí zahrnout také – jinak ten program znovu vytvoří napětí, které jednoho dne znovu bude vytvářet opozici.

 10. POHLED IVANA HOFFMANA
  (Hrdinství nebo život !)
  ——————————————————————————————————
  „Šanci vyhnout se marnému boji Ukrajinci zřejmě ztratili při Majdanu 2014. Od tohoto převratu jsou logikou historie, kterou dnes jako kdykoli v minulosti píší silnější, na cestě do záhuby. Svět si bude pamatovat, jak se Ukrajinci bránili ruské přesile, a Ukrajinci budou vzpomínat, že než by se smířili s potupnou neutralitou, nechali se raději připravit o území, na kterém nechali v předem prohraném boji vykrvácet své hrdiny. Odpověď, zda to mělo cenu, závisí na tom, koho se ptáme. Vlastenci a nacionalisté bez zaváhání odvětí, že umírat byla dobrá volba.

  Kdo si prostý lidský život cení víc než hrdinský zápis do historie, ten v předem prohrané válce smysl nevidí.
  Jenomže s prvním výstřelem ve válce se mír stává sprostým slovem. Nebránit se vypadá jako zbabělost a jít na smrt se bere jako výzva osudu. Zpětně je jasné, že NEUTRALITA byla od Ruska onou mafiánskou nabídkou, kterou nelze odmítnout.

  Západ Ukrajincům namluvil, že lze…

  To my bychom v šedesátém osmém brali NEUTRALITU všemi deseti!“

 11. Podle reakce demonstrace pravdualásku vystrašila. Reakce Fialláha, Šafra, na Blistech jsou výmluvné. Nezmohli se na nic, jen na „vyděděnce a zaprodance“. T o něčem hovoří. Nevěřili by jste, kolik lidí demonstraci z povzdálí fandí.

  Jen mám obavu, aby jsme nenalítli, aby jsme nejásali a s námi se neradovali loutkovodiči.

  1. Fijalenkuv signal o proruskych extremistech na Vaclavaku mi pripomel rok 89 a Stepanova slova: „patnáctileté děti nebudou rozhodovat o odchodu vlády …“ 😀

 12. Vodní děla na tu svoloč.. Ne za to, že demonstruje, proboha to ne. Za názory.

  Ty, Pájo. 70 tis. uz neni jenom svoloc asi. Asi tu bude nejakej problém trošku, možná.

  Neopak. Rozehnat to a věnovat se podstatným věcem. Nikdo je neslyší. Nic z toho nebude. Debilové, co adoruji Babiše a odmítají provolat slávu Ukrajině. Zbyteční lidé pro společnost.

  Toť názor řeporyjského trotla. Jen tak pro úplnost. Samo o sobě to nic neznamená, pája je politický bizár, jaký jinde nemají a na který jsme asi i trochu pyšní jako francouzi na eiffelovku. Včetně mě. Problém je, že vím o spoustě jinak normálních lidí, kteří se s tím ztotožňují. A to je propast, která se už nedá zacelit. S těmito lidmi si už nikdy nepadneme do náruče. Ti buďto zničí nás, nebo my je.

  1. Janě, že si už nikdy do náruče nepadneme a ani o to nejde. To oni nás chtějí zavírat, a už i zavírají, to oni by nás rádi umlčeli a už umlčují. To oni nám lhali a lžou a k tomu využívají všech prostředků, jim nejde o svobodu a to nejen svobodu slova, jím jde o jedno, aby jsme jim sloužili a drželi huby, pak nás nechají možná dýchat, ale běda. Ne s takovými si ani nechci padnout do náruče, není proč, je potřeba, aby se stali marginály, ať poznají jaké to bylo pro komunisty, kterým přáli smrt a vyloučení ze společnosti.

 13. Facebook:
  Význam a funkce demonstrací v liberálně kapitalistické společnosti z hlediska řízení.
  V prvé řadě bych jako pozitivnum vyzvedl to, že organizátorům se podařilo pro tuto chvíli sjednotit docela široké spektrum odpůrců současné vlády (a poměrů obecně), kteří se obvykle spolu nevejdou do dveří. Není fragmentovanější scény, než je ta vlastenecká. Ale teď k věci.
  Základní funkce demonstrací v liberálně kapitalistické společnosti je upouštění páry ve společnosti. Uvnitř společnosti se při různých manévrech vytváří tlak, aby tento tlak nepřesáhl kritickou hodnotu, kdy hrozí výbuch, je potřeba pozvolna a řízeně upouštět páru a tím snižovat tlak. Jako v papiňáku. Po takové demonstraci dochází (nejen) u účastníků k jisté psychické relaxaci, která obvykle následuje po emočním vypětí (také při fyzickém vypětí, jako po tréninku). Zkrátka „něco se dělá“. To působí na psychiku blahodárně a relaxačně. Z tohoto pohledu byl termín svolání demonstrace zvolen správně. Pokud má být cílem skutečně to, co se deklaruje, tak jste to dámy a pánové svolali předčasně, termín byl tedy zvolen nesprávně. Vysvětlím nedočkavcům.
  Chci-li něco změnit, tak upouštět párů je kontraproduktivní pokud: a) nemám připravený mechanismus (stroj), který uvolněnou párů převádí na sílu a dá do pohybu „parostroj“ b) pokud tlak v nádobě je nedostatečný pro uvedení „parostroje“ do pohybu. 3. září je prostě brzo. Většina lidí ještě prohlíží fotky z dovolené a připravovala děti do školy. Uvědomte si, že se pro většinu společnosti zatím nic moc neděje. Zatím je pohoda a klídek. Max. lidé shánějí topivo na zimu. Nějaké obavy panují, ale na vlastní kůži zatím nic dramatického většina lidí nepociťuje. To teprve přijde. Menší část populaci si sice už uvědomuje, že situace je vážná (ovšem bez schopnosti identifikovat zdroj problémů) a několik lidí si už uvědomuje, že situace je katastrofální a zdrojem problémů je systém samotný a samotný model uspořádání života společnosti (tj. liberálně kapitalistický model).
  Pro uspěšné provedení manévru pomocí demonstrací je potřeba:
  A) podrobně monitorovat tlak v nádobě (společnosti) a provádět příslušné sociologické průzkumy a akci zahájit, když je tlak kritický, dle předem určené míry. Během toho je potřeba případně tlak zvyšovat a pojmenovávat zdroje problémů a dávat jim konkrétní podobu.
  B) účast na demonstraci by měla být v počtu cca 3 procent populace. U nás tedy potřebný počet začíná někde na 300 tis. účastníků.

 14. Jen jsem se tam ometl… abych mohl porovnat skutečnost s mediálním podáním. Mé pocity jsou smíšené.
  Nejsem, řekněme…hromadný. Na základě veškerých takových situací a událostí v dějinách, s jistotou předvídám, že další průběh bude stejný jako dosud. Nově ad hoc vznikající, řekněme, hnutí, je nesourodé. Spojení společným nepřítelem je dočasné. Bez dlouhodobého konsistentního programu podporovaného většinou voličů. Odkazuji na vše předešlé co jsem napsal. Politika nynější vlády navazuje na politiku předešlé vlády, třebaže významně především v zahraniční politice ovlivněné tehdejší opozicí, nynější vládou. Ale i na politiku předešlých vlád. (Ne)dostavba Dukovan, Temelína, obecně energetická politika, před tím „Stop Temelin“…zelení mašíblové s transparenty, v médiích, v politice….povolenky, žárovky, vysavače, další omezení…. Vyhošťování ruských diplomatů, odstraňování soch, přejmenování ulic. Vrbětice…jaký je výsledek „vyšetřování“? Jako v případě Skripala? „Zapomeňte“ … Jak jsem předvídal. Účel splněn, Rosatom vyloučen. Načasování. Stažení, spíše útěk z Afghanistánu. Uvolnění kapacit pro Ukrajinu? Nyní pro změnu se za Prahu bojuje u Kyjeva. Našimi zbraněmi, ukrajinskou krví. Dá rozum, že ne krví oligarchů a podobných.

  Koupit v základu kvalitní automobil bez zbytečností, s normálním motorem, za přijatelnou cenu, je nemožné. Green Deal. „Naše politika k Tchajwanu…“ Ostrakizace nepohodlných názorů, nezákonné blokování webů… Vše v kontextu a rámci politiky velkých světových hráčů, států a vlád reprezentujících zájmy, čí?

  Politika jen koncentrovaná ekonomika. Lze být jen natolik politicky suverenní, nakolik ekonomicky,
  Toto jsou mantinely i pro zdejší vnitřní a zahraniční politiku. Lze je rozšiřovat, jenže to znamená nejen s tím spojené úsilí a odříkání, ale i schopnost snášet, alespoň dočasně důsledky vnějšího nátlaku proti zvýšení hospodářské soběstačnosti a nezávislosti. Je si tohoto vědoma většina voličů? Jsou ochotni nést důsledky? Je zde elita schopná sestavit reálný program, získat podporu většiny voličů? Chce to většina voličů? Ví většina voličů co chce? Ne dnes, ale pro zbytek života ale i pro další generace? Je schopna tak uvažovat ale i v praxi jednat? Jaké jsou argumenty pro to, že vnitřní a zahraniční politika by od nynějška či zítřka měly fungovat jinak než v posledních třiceti letech? Dejme tomu, po odečtu času na konsolidaci po změně systému a rozpadu Československa, v posledních dvaceti letech? Republika Československá vznikla na ekonomických, kulturních, společenských, správních rakouských základech. Na jakých základech stojí Česká republika?

  Kromě toho, lze v systému poměrného zastoupení sestavit vlády schopnou většinovou vládu? S dlouhodobou ekonomickou a politickou kontinuitou? Je pro to zde obecný sjednocující kulturní fundament? Sdílený většinou voličů?
  Toto ukáží nadcházející volby, které budou nejen indikátorem jako včerejší demonstrace, ale možným už i hybatelem.
  Sám nemohu udělat více než svůj hlas dát komukoli jinému, kdo má alespoň trochu šanci proti komukoli ze stran nynější vládní koalice.

  1. Skoro se vším souhlasím. Dát někomu jinému hlas ale bohužel ke změně nestačí. Stále chybí definice cíle, ke kterému máme směřovat . Tím pádem není možné ani stanovit strategii. (a včera u Václava jsem viděl, že ty lidičky opravdu přivedl do kupy jenom jeden jediný „taktický“ záměr.) Navíc nejsme ochotni chápat, že cesta ke změně by pravděpodobně trvala minimálně tři generace (tohle umí Asiaté, my Evropané ne). Tak dlouho nejsme schopni napřít síly, co si budeme nalhávat. Jsem skeptik, impuls ke změně bude muset přijít zvenčí a pro nás dole to na 99% nebude samet. Osobně mám strach, že další rozčarování (tentokrát třeba z pana Rajchla) už tenhle národ neunese a v budoucnu už hlavu nezvedne. Mrzí mě to, ale já to vidím takto a věřte, že bych se moc rád mýlil…

   1. Co jste ochoten sám za sebe udělat pro to, abyste pomohl situaci do stavu, kdy to i pro vás bude srozumitelné a motivující?

    1. Rozhodně už nevěřím, že je možné čehokoliv dosáhnout (jenom?) volbami. Jak praví klasik: „Kdyby mohly volby něco změnit, dávno by je zakázali!“. Podle mě je to 100% pravda. Nemaje nic lepšího, snažím se působit pozitivně v naší obecní i spádové komunitě. Na politický „boj“ se asi resignovat nedá, ale základ je v práci s mládeží (už i předškolní), budování zdola (tolik vysmívané obrozenectví), smířit se s tím, že to neděláme pro sebe, ani pro děti a možná ani pro vnuky, ale že když budou mít užitek pravnoučata, stojí za to s tím vším začít. Jenom mi pořád chybí jasný cíl, ke kterému máme napřít síly. Pokud znám cíl, kam mám dojít, cestu si najdu… Bez vize je jakékoliv snažení jenom k pláči.

 15. Co vy na to?
  Zazněl tam nepřímo jeden apel od jednoho slovenského kolegy- společně…
  Myslíte si, že by bylo možné se znovusjednotit, třeba konfederačně? Jaký na to máte názor?

   1. Asi tak. Kromě toho s jistotou lze očekávat silný zahraniční tlak, který byl i na rozdělení.
    Československo by bývalo v silnějším postavení. Jenže to je minulost.
    Nepokládám za rozumné se k ní vracet. Nesnažit se spojovat rozdělené.
    Je třeba jít dopředu a bránit rozdělení dosud nerozděleného.
    „Naše“ vláda vynakládá naše prostředky na boj ukrajinského národa.
    Prohlašování a demonstrování podpory ukrajinskému národu je považováno za znak kulturní a mravní vyspělosti. Protože „Patříme na Západ. Jenže v případě českého národa je totéž považováno za projev nemístného nacionalismu. Slovy nadporučíka Lukáše „Já jsem také Čech, ale nemusí o tom každý vědět.“

 16. No vidíte.
  A mě by třeba zajímalo, kdo přesně stojí v pozadí a tahá za nitky, které už mají obsazen i druhý konec.
  Rozumějte mi, prosím :
  Ozvučit srozumitelně Václavské náměstí, to není jen tak a není to zadarmo. Totéž je jevištní support, video a veškeré přenosy. Potřebná dnešní technika, aby byla přenosově spolehlivá a odolná vůči rušení, je na profi úrovni neskutečně, až absurdně drahá.
  To proto, že tahle technika se oproti spotřebce vyrábí v minimálních sériích, ze zcela odlišného materiálu (své o tom ví Starý kocour) a protože je tak drahá, pronajímá se.
  Proto mě zajímalo u McH, kdo to realizoval a platil tenkrát – a zajímá mě, kdo to realizoval tentokrát. To nebylo amatérské okamžité hnutí mysli, kdy se z garáže vytáhnou dvě aktivky, kufřík dalších cajků a za čtvrt hodiny můžete ozvučit celou náves pro 500 hlav.
  Tohle je trochu jiná disciplína, technicky i finančně.
  A jsem přesvědčen, že by šlo jít po nitkách protisměrem, dovědět se tak, kdo za ně tahá a posoudit, jestli je to pro nás dobré či nikoli.
  Tohle už není partyzánská akce rozhlasáků z 89. roku, kterým vlastník kabelů, tehdejší Čs. spoje, velkoryse dovolil využít těch pár symetrických linek z Melantrichu a dostat tak signál až do výkonů pro městský rozhlas. Tohle je něco úplně jiného.

  1. Přesně! Kdo platil? A z jakých (čích) peněz.
   (V Ostravě to byly opravdu jen dvě aktivky á 300 W, mix do kapsy a mikrofon. A majitel (soukromník) s tím extra moc neuměl. Ale slyšet bylo dobře – bo max. 1 000 ks.)

  2. Tak já jsem například poslal organizátorům 500 kč.(mohl bych napsat že více , ale pravda je taková) Takových bylo ale mnohem více a určitě poslali i větší sumy. Poslal jsem i Rajchlovi , tam jsem poslal 1000kč, tam je budoucnost. Co ale řekli pořadatelé o ozvučení a zapůjčení ledky tedy přenosového systému. Tak o to se postarali lidé tací, kteří tuto aparaturu vlastní a chtěli pomoci. Já kdybych jí vlastnil, tak by mě bylo ctí Václavák ozvučit. Jasně, vy ne. Prostě prachy. Ale víte, že právě tito vlastníci aparatur brzy budou patřit k těm krachujícím, kdo asi tak bude chodit na koncerty a oslavy? Vy? Já tedy ani náhodou, a naše děti také ne, bo energie.
   Jinak vám doporučuji jít po těch nitkách a až něco budete vědět tak se ozvěte, do té doby bych prosil neotravovat ovzduší a z případných nitek si uplést svetr, bude se vám hodit.¨
   Jinak vám rozumím, jste prostě šťoural, nemýlím se, že?

   1. Podle Vašich kritérií zřejmě šťoural jsem. Nesdílím Vaše nadšení pro věc, protože už se několikrát v minulosti ukázalo, co přesně za tím nadšením stojí. Rozhodně to nejsou peníze, čest, nebo zápal pro věc, jak se zřejmě mylně domníváte.
    Když jsem naposled šel po nitkách pozpátku, poptal se mezi kamarády a známými z branže na lidi, kteří podobnou technikou disponují, našel jsem na tahacím konci těch nitek lidi, které bych tam nečekal ani ve zlém snu. To bylo u Letné pro MCh.
    Nebyla to žádná dobročinná akce, pane Hnidopichu. Jen samotná Letná, stála necelých pět miliónů korun, přičemž na „transparentním účtu“ MCh, se nikdy podobná položka, ani její části, neobjevila.
    Jen si vzpomeňte – celkem sedm LED obrazovek a velká hlavní k tomu, plus k tomu u každé z obrazovek na ploše precizně, během prvních asi osmi sekund, nazpožďované line array clustery.
    Vedle hlavního pódia neošizené, full koncertní LA PA-čko, aby Svěráci, Uhlíři a jim podobní, necítili diskomfort. To všechno na plochu přenášené technikou, co umí kódované HD video a zvuk 20Hz-20kHz na kilometr.
    Máte Hnidopichu aspoň trochu ponětí, co stojí jenom čistý pronájem takového množství techniky, její montáž a bourání???
    Proto jsem už obezřetný ohledně všech takových akcí. Organizují je a platí je lidé, které byste tam určitě neviděli rádi.
    Je to něco hodně podobného, jako kdyby v prosinci 1989 dělal předsedu místního OF bývalý předseda OV KSČ, víte?

    1. No řeknu to takhle, tato demonstrace byla svolána lidmi kterým jde spíše o duchovno než o prachy, navíc tito lidé pro další vývoj již nebudou mít rozhodující vliv, každý kdo by tedy investoval do této demonstrace s postranní myšlenkou by byl hloupý. To bude mít smysl až toho 28.9. nebo možná i dříve a to na ohlášenou demonstrace strany PRO na Staroměstské náměstí. Ano, předcházet si Rajchla by dávalo smysl. Pan Havel, ani pan Vrábel nebudou těmi, kteří budou mít v další fázi nějak velký vliv. Takové přirovnání , něco jako studenti v 89 roce.

     Jinak se už nechci opakovat, jsem si vědom síly peněz, ale také stále věřím na skvělé lidi, kteří něco umějí udělat i bez zaplacení. Navíc, když jim jde o budoucnost.

     1. Ten poslední odstavec – ta víra, ta Vás zahubí, pokud u ní setrváte a nepřehodnotíte ji.
      On totiž i provoz a dokonce skladování, pojištění a údržba toho Vašeho duchovna, něco stojí.
      A když se provozování tohoto Vašeho duchovna nevyplatí tady v Čechách, tak se to duchovno naloží do kejsů, pak do několika kamiónů a odveze se – popřípadě i s knězi a kazateli – na rental tam, kde na to mají peníze, víte?
      Je to v těchto rámcích naprosto běžné, jede to tak už léta. V rámci minimálně celé Evropy. Není sebemenší problém, pronajmout část toho duchovna na megakoncert třeba v Maďarsku, když to bude zapotřebí a když má biskup dobré kontakty.
      Uznávám, že zkušenosti z historie jsou nepřenosné a v Čechách to platí dvojnásob.

      1. Pro toho co čte…

       Zase se přehrabujete ve zbytečnostech – někdo do toho dal prachy – a co má být?
       Čistě teoreticky firma, která to železo má a pronajímá na včerejšek nic neměla – tak to udělali za režii a malé plus u možná budoucích pánů.

       Francouzská a US ambasáda si vydržovaly v sedmdesátkách a osmdesátkách disidenty včetně Havla, Soros si vydržuje nátlakové skupiny už minimálně čtyřicet let, Hitlera koncem dvacátých let začali financovat někteří průmyslníci, Stalin přes kominternu a krycí švýcarské firmy financoval spřízněné strany a jednotlivce.
       I VŘSR byla zažehnuta nikoliv ruským kapitálem. Masaryka sanovala manželka s US příbuzenstvem a spoustu obrozenců dotovali šlechtici a počínající buržoasie.

       Prostě to tak je, všechny revoluce, změny a převraty v novodobých dějinách byly a jsou o Qui bono? a hromadě peněz.

       Nemá cenu se z toho hroutit a hledat v tom pikle a zednáře. Je to běžný běh dějin.

       Buďme rádi za pohyb – a počátek možné drobné změny (i když může být k horšímu – to ale nevíme).

       1. Kdo platí, ten také píše úkoly na lepíky.
        Bylo, jest a bude.
        Takže JE důležité, kdo, co a hlavně PROČ platí.

        Tohleto okřikování se mi hodně nelíbí, kontrolka bliká jako divá a občas už i zaječí siréna. Bo mně osobně stačí nadosmrti, že za užitečné idioty jsme byli v r. 1989 a v žádném případě si to nehodlám zopakovat.

        1. Určitě jste plný nápadů, jak to udělat správně – jen vás o to nikdo nepožádal a vy se nechcete vnucovat…

         Prosím, klidně budu líbat i střevíčky, napiště KONEČNĚ to JAK TO UDĚLAT SPRÁVNĚ!

         Děkuji předem.

        2. Revoluci budou delat ti mladsi. Aktivni ucastnici plysaku uz do toho po hlave nepujou, najdou si vzdycky nejaky duvod.

         Jinak k tomu ozvuceni, tak pokud by byl zajem ,tak si myslim, ze to organizatori vysvetli, neni duvod tady kvuli tomu konspiracne rozesirat diskuzi,
         Ja se priznam, kdybych potrebnou aparaturu mel, tak jsem jim to udelal za 1,- kc.
         A jelikoz tam bylo anti covidovych aktivistu dost, tak to maji tihle lide duvod navic. Behem uzaverek si moc nezahrali.

        1. Občane, heslo – kdo není se mnou je proti mně – by bylo záhodno vyměnit za – kdo není proti mně, je se mnou.
         Berte to jako nabídku pro vaši vlastní jistotu pro budoucnost…

       1. A to se podívejme!
        Ono by to vlastně dávalo smysl. Pro Miliardáře obecného, je deset mega za zorganizování takové akce, v podstatě pár šestáků. Výdaj s maximálně šesti nulami, budoucí benefit možná o tři nuly navrch.
        My, co si počítání s devíti až jedenácti nulami stěží představujeme, si moc nedovedeme představit, co se s tolika prachama všechno dá dělat.
        Zatracená práce.

        1. Doporučil bych případné výtky řešit, až bude jasné, že se cesty rozdělují – do té doby je vhodnější vidět ty věci, které jsou společné.

  3. Mno já nevím, ale předpokládám že to ozvučení a další není až zas takový problém. Když tak courám naším městem a koukám po výškách, vidím, že ampliony jsou a docela všude ve středu města/taky kamerový systém se lepší, i když, když je malér tak nění v provozu- občas, ale většinou je//, navíc – taky ty měsíční alarmy – zkoušky.. to všechno je, takže jen spustit. A kdo ví, jestli to není zajištěno současně s povolením akce – registrací akce na magistrátu. Místní rozhlas mají i v kdekterých KOtěhůlkách. Mám dojem že na to je i ?zákon? aby bylo možné občanstvo rychle informovat.

   1. Asi tu nemá cenu něco podotýkat. Ale přesto: Představy máte jako má Hurvínek o válce.
    Já jsem byl donedávna „v oboru“. Jsem informován o vytížení, zakázkách, cenách, amortizaci.
    Ale dala jste mi impulz. Přidám ho do své zprávy. Tedy na mém blogu. Jinam zprávy neposílám.
    [;>))

  4. U nás hrají v létě na náměstí každou neděli lokální kapely. Je to tam teda menší, než je Václavak, ale stejně by mě zajímalo, kdo u nás tahá za nitky. A to nemluvím o fesťácích. Letos jsem byl na třech. Je ale fakt, že pokaždý bylo nedaleko pódia to rosatomácký letadlo…

  5. za milion chvilek stojí Soroš a jeho okolí, za těmito nevím – doufám, že ne ti samí, ale naivitu jsem dávno ztratil

   to máte podobné se Středulou, ten si přihřeje polívčičku tuto zimu se stávkami atd., lidem se bude líbit, ale je to člen AspenInstitutu, jenž byl založen Sorošem……

 17. Novinky opět perlí. Hlavní článek dne: „V ČR může dojít k událostem srovnatelným s listopadem 1989, napsal TASS k demonstracím v Praze.“ A hned pod tím: „Potřebuji si dát pauzu, překvapil čečenský lídr Kadyrov.“ No hned musí být každému jasné, odkud fouká nespokojený demonstrační vítr.

  Mimochodem rt.com:
  „Masové protivládní protesty v Praze (VIDEO)
  Protestující požadují odstoupení vlády kvůli prudkému růstu cen energií, inflaci a vojenské podpoře Ukrajiny
  Desetitisíce demonstrantů se v sobotu sešly v centru Prahy na pochodu nazvaném „Česko na prvním místě“, který vyzývá vládu k odstoupení kvůli prudkému růstu cen energií a inflace a ke zrušení protiruských sankcí.
  Podle policejních odhadů se shromáždění zúčastnilo asi 70 000 lidí, organizátoři odhadují počet účastníků na 100 000. Na akci se sešli lidé napříč politickým spektrem, zúčastnila se jí komunistická strana i pravicová strana Svoboda a přímá demokracie.
  „Cílem naší demonstrace je požadovat změnu, a to hlavně v řešení otázky cen energií, zejména elektřiny a plynu, které na podzim zničí naši ekonomiku,“ řekl místním médiím jeden ze spoluorganizátorů akce, sociální demokrat Jiří Havel.“

  https://www.rt.com/news/562130-anti-government-protest-prague/

  1. Vite, tohle me uz nejaky cas sere uplne nejvic.
   Kdyz ruske zpravodajske servery podavaji nejobjektivnejsi a nestranne zpravodajstvi.
   Jinak si tam vsichni ti verejnopravni a statni pridaji svuj kousek hnoje a nikdy nezapomenou sdelit, co si mam myslet.
   Priznam se, ze to neni jenom tenhle pripad, stejnou zusenost mam i z doby pred americkymi volbami a prakticky uz par let.
   Kdyz ale nekde reknu, ze chodim na RT, tak jsem z blba s vymytym mozkem.
   Pritom sebrali celou radu mezinarodnich oceneni, o kterych si CT muze nechat zdat.

   https://en.wikipedia.org/wiki/RT_(TV_network)#Awards

   1. Protože tyhle zdroje sleduji, tak musím oponovat.

    Ne, že by lhali, ale co nechtějí, zapomenou říct a místo toho jsou „koťátka“ – něco romanticky ruského, co nenazlobí. A úspěchy při budování RF. K podezřelým věcem se raději nevracejí a propagandy je tam dost a dost. Ale takové méně primitivní, s humorem.

    Ale s falšováním skutečnosti jsou daleko za našimi, polskými i německými oficiálními (mainstreamovými) médii. Nejlepší jsou nezávislí blogeři. Ze dvou stran aspoň. Kupodivu se neliší (příliš) ukrajinské a ruské blogy. A co se zpráv týče bývají o 12 – 24 hod. vpředu.

 18. A jedna zajímavá OT z Putinovy říše.

  Ivani utřídili matroš a vyrážejí do dalšího protiútoku, jehož cílem bude dále podemílat zbytky ze zbytků důvěryhodnosti Bílé Chýše.
  Ale nebojte se, milé děti, vy se nic nedozvíte a budete spokojeně volat: “ Ať žije KSČ – pardon – Německá Uhnije v čele s UŠA-tými soudruhy!“

  Jedná se o svolání setkání států, které signovaly Dohodu o zákazu používání chemických a bilologických zbraní. Nebudu to kopírovat, je to dlouhé, jak sfíííňa. pokud Halef neodblokoval kopírování adres, je to na Aktuálních konfliktech, Ukrajina, str. 717
  Příjemné počteníčko vám opravdu vinšovat nebudu.

   1. Ja vzdycky kdyz vidim ty mapy na AK, tak je pokazde stejne:
    banderovci zautoci a na jednom-dvou mistech udelaji prulom, ktery ale moc nerozsiruji, spis pokracuji do hloubky.
    A slavi, to predevsim. Smazka v televizi hlasi, jak celemu svetu ukazali, ze jsou neporazitelni.
    A Visingr uz vidi, jak Rusak utika nekam za Ural.
    New york times pisi, ze tohle je ta slibena protiofenziva, a ze prevaha zapadnich zbrani a zapadni vycvik, se jednou musely projevit.
    No a za par hodin/dni se na ten uzky a hluboky prulom se vsech stran sesypou Rusaci a kompletne to tam denacifikuji.
    Pak Visingr mlci, mebo poznamena, ze tenhle posledni uspech je pro Rusa zacatek konce.
    A Smazka v televizi kvici, jak je mozne, ze svet necha ruske barbary znasilnovat batolata a duchodce pred jejich rodici…

 19. Krátká zpráva z demonstrace. Vidlákův odhad je podle mne nadsazený. Stál jsem celou dobu na úrovni Opletalovy ulice. Kousek za rudým polem z KSČM a vedle dvou vuvuzel. Žádné velké mačkání, mohl jsem i rozpažit (předpažit ne). Náměstí bylo ve spodní části uprostřed oploceno – zázemí pro sportovní událost. Takže zcela zaplněno být nemohlo. Oficiální odhady 70tis. bych ale přece jen rozporoval určitě nejméně o 30tis.nahoru. Děkuji Vidlákovi za propagaci a hlavně pořadatelům za organizaci.

  1. Byl jsem na tom stejném místě a koncentrace lidí byla podle mě tak 1 osoba na 3m2. Žádný kotel se tam nekonal, lidi spíš jen tleskali, pokud někdo skandoval, tak max tak 1 z deseti. Prošel jsem to směrem do vodičkovy a tam koncentrace ještě řídla.. Ale i tak jsem byl mile překvapen. V opletalově jsem napočítal 10 antonů s těžkooděnci, předpokládám že v dalších ulicích to bylo stejné. Blít Rakušan to měl dobře ošéfované.

   1. Neříkejte! Bicí komanda byla tedy opět v pohotovosti? I nějaký ten Skot s radlicí byl?
    Nemáme nějaké fotky?
    Obvykle dával komplexní fotosérie z podobných akcí Hassan, ale tentokrát jsem od něj nenašel vůbec nic.

   2. No já jsem to „procházel/protlačoval“ od výstupu z metra do první ulice směřující k „hlaváku“ a trvalo mi to hodinu, „nával“ přestal cca 25m od Václaváku …

   3. Tak ještě jednou, byl jsem na úrovni Domu oděvů, koncentrace velká, na jeden metr čtvereční tři až čtyři lidi. To celé prakticky po celou dobu. Skutečně narváno.

  2. Dovolil bych si Vidláka doplnit, protože jsem si dal tu práci a obešel jsem celé to shromáždění, které mi trvalo to skoro hodinu. Důvodem této štrapáce bylo nejen si poslechnout řečníky, ale i tuto událost nafotit.
   Začal jsem z levého východu metra na Můstku a šel jsem směrem k Národ. muzeu. Od Luxoru jsem se už musel doslova opatrně prodírat davem, jak tam stálo mnoho lidí. Abych se dostal k Národ. muzeu, tak jsem musel uhnout na Opletalku, kde ještě i tam 20-30 metrů k ul. Politických vězňů ,stáli dosti těsně vedle sebe lidé.
   Wašingtonova u Bílé labutě byla volnější. Přechod k muzeu, kde postávala záchranka. Na schodech a plošině u Muzea bylo plno lidí. Dost fotografů, policistů, lidí obalených ukrajinskou vlajkou, vlajkou NATO nebo EU. Taky turisté, kteří zírali co se děje.
   Byl tam dobrý rozhled na celé shromáždění a mohu říci, že nikde, a ani po tom co jsem procházel-prodíral druhou stranou od muzea dolů, jsem neviděl vlajku Ruska ( mimochodem je to vodorovná trikolóra). Rudá vlajka tam nějaká byla, ale na ní byl bílý lev.
   Jak už jsem napsal, dolů jsem se musel opatrně prodírat, protože jsem tam obcházel i starší lidi, kteří si prozíravě donesli skládací židle, viděl jsem tam rodiče s dětmi, i mladé lidi. U Krakovské ulice jsem to prodírání chtěl vzdát, ale ta byla tak plná, že jsem pokračoval pomalu dolů dál. Volněji jsem se mohl pohybovat, až od Štěpánské
   Musím uvést na pravou míru tvrzení, že Václavák byl plný. Nebyl.
   Od ulice Jindřišská-Vodičkova k ulici Na Příkopě-28. Října je Václavák uzavřen kvůli stavebním úpravám, tj. asi 40% jeho kapacity. Na celý Václavák údajně vleze 220-230, starší údaje z Protektorátu uvádí 250 tis lidí. Tzn, že byl zaplněn a to hustě ze 60-ti %, a je nutno přičíst i účastníky namačkané v sousedních ulicích.

 20. Sjednocení pronárodní opozice je pěkné, ale bude to chtít hodně rychle vymyslet klasický politický program.
  Hospodářství, školství, energetika, zahraniční politika, vojenství…
  Nelze program „Antibabiš“ nahradit programem „Antifiala“
  Liberální demokracie, Orbánova neliberální demokracie nebo demokracie bez přívlastků?
  A proč?
  Je to naše válka nebo to není naše válka?
  A proč?
  Liberální ekonomika, neoliberální ekonomika (učitelé se dovezou) nebo soběstačnost?
  A proč?
  Zahraniční politika všech azimutů nebo EU, NATO, USA?
  A proč?
  A kdo budou garanti (stínoví ministři) jednotlivých oborů?
  Hledají se už lidi?
  Sepisujou se úkoly?

  1. Poslechněte si projevy odborníků z demonstrace – ti už mají týmy pro hospodářství, energetiku, zemědělství, průmysl, ekonomiku – to je pro náš stát teď klíčové.

   1. Poslouchal jsem, ale možná nedbale.
    Nedozvěděl jsem se to nejdůležitější – neoliberální ekonomika ano nebo ne?
    Má to velmi důležité dopady na život – např. z horkotěžko sehnaného plynu vyrobená elektrika půjde na burzu atd.
    Liberální demokracie ano nebo ne?
    V liberální demokracii tady bude vládnout nějaký Milion chvilek nebo Člověk v tísni spolu s Českou televizí a změna vlády nebude k ničemu.
    Soběstačná ekonomika?
    Plyn bude vždycky z dovozu, ať už odkudkoliv.
    Kolik tedy navrhují dostavět bloků a kým?
    A bude se jejich proud vyvážet na burzu?
    Budou do škol zasahovat „lidskoprávní“ organizace, EUrofilcky nebo kdo?
    Dominik Feri se tenkrát osvědčil, hlavně vyvinutější školačky si ho pochvalovaly…

    1. Na to se ptám od okamžiku, co se Rajchl vyloup´.
     Odpověď buď žádná, nebo „pšššt, nerušit spojování, na detaily bude prostor „“pak““. Eventuálně mě někdo okřikne, že jsem rozvraceč.

      1. Přesně.
       Po sobote si teda par lidi potvrdilo, ze neco delat je nejen potreba, ale ze si to mysli i jini lide.
       Tak fajn, potrebovali to pres Vaclavak, maji to.
       Ted se muzem venovat te spouste racionalnich veci?

       Jak se budou zapojovat lidi? Komunikace, tok informaci…

       1. A já si říkal, kdo to tady chybí! No tak jistě!
        Tentokrát s velkým, nebo postaru s malým G?

     1. Ještě jim dám chvíli hájení, ale opravdu jenom chvíli.
      Potom už nastane čas na odpovědi.
      Nebylo by nic trapnějšího, než kdyby tu bojovala koalice Antibabiš s koalicí Antifiala.
      Vím že je to fofr, ale když se do toho pouštěli, museli s tím počítat.

    2. k vašemu dotazu, zda „neoliberální ekonomika ano nebo ne?“ lze říci jen jedno – asi jste moc neposlouchal odborníky (od štěpána až ke skalickému), co navrhují. jestli to, co říkali, jsou postupy tzv. liberální ekonomiky/demokracie, pak bych asi pro takovou liberálnost také byl. za trh bez přívlastků tam horoval zejména ševčík, ale co jiného taky čekat od člena ods (i když možná již bývalého). — byl jsem tam až do konce a trochu bych opravil vidláka a jeho tvrzení, že po rajchlovi začali lidé houfně odcházet. z mého okolí sice pár lidí odcházelo (po páté hodině skoro průběžně), ale když se s námi loučili (ano, loučili se tam neznámí lidé s neznámými lidmi), říkali, že odcházejí kvůli nutnosti stihnout odjezdy vlaků/busů.

     1. Znovu:
      Ti odborníci souhlasí s tím, aby se ta draho získaná energie obchodovala přes burzu?
      Pokud ne, jaký mají plán na vyvázání z ní?

     2. K tomu Sevcikovi, v posledni dobe je mi sympaticky s jeho nazory, ale dobre si ho pamatuju pred 20 lety…
      On je porad trh bez privlastku, ale tam pred tribunou lidi drzeli hlane tohle:
      „Konec okrádání, konec tržních cen, chceme pevné ceny“.

      Zase na Sevcikovu obhajobu musim rict, ze vzhledem k regulacim, dotacim a povolenkam….
      zakazum NS2…
      o nejakem volnem trhu nemuze byt rec.

 21. Černoprdelníci větří změnu. Jejich superschopností je kluzkost, slizkost, absence páteře, prolhanost a umění sedět v každé vládě, každého režimu. Jejich reakce na demonstraci jsou opatrné. Jakkoli Vidlák volá po sjednocení a odpuštění, já budu trvat na svém- se sviněmi, vlastizrádci, lháři- NIKDY!!!

   1. Ano. Nesmíme zapomenout a odpuštění až poté, co blyštivý Péťa poklekne před zaplněným Staroměstským náměstím a veřejně se omluví lidu Čech. Ale odpuštění jen v rámci naší očisty, ne v rámci očisty toho zmetka, ten lump už se z toho bláta které na něm ulpělo nemůže a nesmí zbavit a spolu s ním i grázlové ze společnosti kterou zveme pětihlavá saň. Nezapomene a nikdy nebudeme volit.

  1. ano, nejvetsi ksindl jsou cernoprdelnici.
   nastesti jsou porad v petikolce, takze je pro ne problem se vlisat.
   vystoupit za boji, ale pravda je, ze uz cuchaji zmenu.

 22. Přijeli jsme s kamarádem na Hlavní nádraží v cca 11 hodin, došli na Václavské náměstí a strnuli, náměstí bylo plné motorkářů a těžkých motorek. Předpokládali jsme, že to je akce na narušení demostrace, šli se projít, v půl druhé se vrátili na Václavské náměstí a motorky byly kupodivu pryč. Počas demonstrace jsem vyhlížel australský klobouk s vidličkou, ale nepodařilo se. Chtěli jsme jet domů vlakem v 17.08 hod, ale ten nám ujel. Měli jsme čas, tak jsme hodinu seděli na schodech u Musea, bylo nám divné, že kolem nás postává cca 10 policistů, kteří nás poočku pozorovali, nakonec jsme to pochopili, že chrání UA vlajku pověšenou na budově, aby ji nikdo nestrhl. Tož tak …

 23. Dceru překvapily vlajky KSČM hned vedle Trikošky. Musím se přiznat, že mně taky. To dáváte Vidláku dohromady druhé Michprdy? Takové spojení proti něčemu je možné ale nevede to nakonec k Pětikoale?
  Jinak nápad s vidličkou 🙂 sice dobré ale na místě nanic. Prošel jsem od spodu až k Muzeu ale sám jste viděl, že hledat vidličku v kupce sena se nedalo. To kdybyste měl transparent se svým logem :-), to bych vás asi našel. Nakonec jsme skončili u toho Muzea – málo lidí, dobrý výhled, klid a pohoda. Vlajku NATO v tom lese našich jsem nevnímal. Až před koncem mi dcera z netu přečetla, že stojíme vedle odpůrců. Kdyby nebyly ty sociální sítě tak by mi to nedošlo. Škoda předělávané spodní části Václaváku, kdyby byla volná třeba by se ten Václavák zaplnil. Takhle spousta lidí jen nakoukla, na mně tam bylo fakt namačkáno. Ještě, že ten chlápek s NATem nám zajistil dost místa.

  1. Mezi komunisty jsou i slušní lidé, kteří vůbec nejsou hloupí. Zřejmě jsou nostalgici a ctí původní značku, je jim žinantní převlékat kabát . V tomhle ohledu nemám předsudky. Pokud jsou proti NATO a třeba proti silně přepísklým církevním “ restitucím “ , proč je nepochválit a okopávat jim kotníky
   Druhý únor nebude, to vědí nejlíp oni sami. Odmítám, aby mě někdo strašil komunistama.

 24. Samozvaný Brettschneider hlásí s Ocelového (chacha!) srdce (hehe!) reoubliky (chichi!):

  Odhadem 800-1000 lidí, povětšinou starších a starých, mladých tak 3%. Bohužel zcela zvládnutá organizace řečnění, k mikrofonu se dostali hlavně lidé, kteří si tam řešili své vlastní problémy nebo agitovali pro svou stranu, straničku, uskupeníčko nebo hnutíčko. To by nebylo nejhorší, horší bylo, že většina řečníků měla něco, čemu se slušně říká „ústní průjem“. A příšerně hulákali do mikrofonu.

  TV i ČRo tam ani nepáchli, (mají to tam asi 400 m pěšky), mezi publikem jsem poznal dva „tajné“, ale nefotili, nezasahovali, jenom telefonovali. Asi na ústředí. Uniformovaného jsem neviděl ani jednoho.

  Část lidí sledovala na zahrádce u piva na mobilech demonstraci v Praze. Takže po hodině slovních exhibicí tak 1/4 – 1/3 lidí odešla. A já s nimi. Ale 0,3 % obyvatelstva není tak nejhorší – počítal jsem s menším zájmem. (Já pamatuji to náměstí zcela plné v roce 1989 -90. Ozvučoval jsem ho.)
  😎
  Podrobněji na mém blogu zítra i s fotkami.

  1. Běželo to tam dokonce v přímém přenosu. K účasti -naprosto překvapivá. Zřejmě to není s českou veřejností tak špatné, jak jsem si dosud myslel. Pravda vystupujících exotů, mimo seriózních řečníků, bylo dost, ale na závěr přečtené požadavky jsou k věci. Pokrývají to hlavní, na čem se lidi různých politických názorů, kterým se nelíbí současný stav, mohou shodnout. Držím všem zpoza hranic palce.

 25. Napíšu to i sem. Jako odboráře mně opravdu zklamalo, že se nepřidaly s apely i odborové svazy, a to i ten náš, kde jsem na ústředí poslal odkaz a výzvu aby se zkusili aktivně zapojit. Odezva nula. A to si troufám říct, že kdyby využily svých možností a přistavení autobusů apod, bylo by to ještě lepší.
  Další překvapení , hodně ale hodně lidí má téma omezování občanů během covidu. To byly neskutečné reakce na projevy ohledně toho.
  Mohlo by nás být víc, ale u Masaryčky byl pro mladé nějaký běh, akce veliká, samý mladý sportovec, samá mladá běžkyně. Moje máme jela od západu a na letenské pláni jarmark a lidí opět požehnaně. Zřejmě domácích.
  Smutné pro mně bylo vlažné přijetí pana Skály. Jak už tady Vidlák řekl, patřil k těm lepším řečníkům. Ani já jsem zdaleka netleskal každému.
  Odešel jsem taky po projevu pana Rajchla, který má fakt našlápnuto, takže výzvu jsem nečetl.
  Bylo mi ctí potřást rukou se dvěma ikonami zdejšího webu a poděkovat jim za to, co pro nás dělají. Svět je malý.
  Docela mně iritoval pohyb davem a do budoucna by se dala vylepšit taková ta volání o pomoc když někdo zkolabuje. Ke konci už z pódia reagovali lépe a posílali zdravotníky kam je třeba. A potlesk pro polici mně osobně taky hřál. Je dobré je mít na své straně.
  Nečekal jsem takovou účast, a jsem rád, budu vnoučatům říkat, že jsem byl přímo u toho, jak to začlo.
  Přesto, ti kteří nás povedou a tmelí nesmí zaspat na vavřínech a opájet se, ale musí spolu mluvit a na tom nejdůležitějším se shodnout.Nelze vyvolat nové volby a v těch pak propadnout pro rozpory v programech, které nenamlouvejme si to, jsou.

  1. Odbory jsou samozrejme zlamanim, ale ne necekanym.
   Sef si jede svoje a pri pohledu do zrcalda se vidi na hrade. A pak taky ma instrukce z Aspenu…
   Mozna taky odbory chteji mit vlastni demonstraci? Nevim, to je spis otazka dovnitr.
   Okamura se taky nechce delit o svych 10%.

   Jinak s tim usinanim na vavrinech mate poravdu, dokud jsou lidi nabuzeni, tak by bylo dobre energii nasmerovat.
   K nejblizim volbam: ANI HLAS PETIKOLCE
   Pak taky vim, jak jsou senatni volby popularni… sam jsem tam nebyl ani jednou. To je ale chyba, a ted je nejlepsi cas to zmenit.
   Pro doplnovaci volby do senatu plati to same co pro ty komunalni: ANI HLAS PETIKOLCE

   Od lidi to vyzaduje mnohem mene usili, nez se nekam harcovat v sobotu, ale reakny efekt bude pro vliv na budoucnost mnohem vetsi.

   1. Mozna taky odbory chteji mit vlastni demonstraci? Nevim, to je spis otazka dovnitr.
    Okamura se taky nechce delit o svych 10%.

    Myslím si, po zkušenostech z mini demonstrace v Ostravě totéž. Každý si přihřívá jen tu svoji polívčičku.

   2. Sakuro, nerad to připomínám, ale Okamura je politický podnikatel. To sousloví vyjadřuje vše potřebné.
    Je mu jedno, jestli těch jeho procent bude 10 či 14. Peníze potečou v každém případě – třeba s úplně jinými lidmi, ale potečou. Okamurovi přece vytunelovali jeho vlastní stranu – a s jinými lidmi rozběhl další, na stejném principu, ale už si dával lepší pozor na stranickou kasičku.
    Když se při politickém podnikání použije vhodná rétorika (a tu Okamura umí), tak těch 10% dokáže klidně i zapálit stodolu.
    Jenže pan Okamura nemá po straně připravenou cisternu s hasiči, kdyby něco. Ta cisterna a hasiči, to je totiž ekvivalent zodpovědnosti. S tou pan Okamura nechce mít nic společného a proto s ním nikdy nikdo nepůjde do koalice – ani ti největší dacani.
    Proto tvrdím, že zapálit stodolu umí kdejaký blb, ale po jejím shoření pak postavit novou a lepší – to už každý nesvede.
    Jsem v tomto směru velice rezervovaný – a prosím, nezaměňovat rezervovanost za předposranost.

  2. Ad odbory, třeba se s nimi nějaká spolupráce už peče, jen není taktický vystřílet všecky náboje hned na začátku. Ale další demo by mohli přidat grády.

 26. Jen tak z hecu jsem kouknu na britské listy a podivoval se nad tím, co si místní „hnisaři“ a prisluhovači Lorda protektora Fialy myslí.

  Namátkou :

  „Nechtěl jsem brát sobotní demonstraci na Václavském náměstí vážně. Říkal jsem si: kdo tak může přijít na akci, která se sice vydává za opoziční akci, ale kterou podporuje jen bizarní koktejl komunistů, krajní pravice a antivaxerů? Když jsem si někdy dopoledne přečetl, že je tam pět tisíc lidí, mávl jsem rukou v domnění, že více to už nebude. Odpoledne už to bylo sedmdesát tisíc. To mi vyrazilo dech.“

  “ většina tomu co napíšu nebude zatím věřit, ale demokracie skončí, jak v USA, tak tady….. její zničení je a bude dílem ruské internetové destabilizační mašinerie (rozvíjené následně pod praporem debility i národně) na kterou jsme nedokázali zareagovat….nechali jsme demokracii zničit pro její formální atributy, které v populaci vymytých dementů schopných uvěřit i pedofilním hampejzům v pizzeriích nebo tomu že Putin je spása světa, nemohli zajišťovat její funkčnost ale naopak byly hrobníkem… Máme dvě možnosti, buď necháme Rusko tuhle válku o duše idiotů dotáhnout do dokonce a převzít demokracii s cílem ji rozpustit a neumožnit její návrat a nebo demokracii na čas omezíme než se v této informační válce lží a lidské degenerace naučíme konečně něco smysluplného dělat ….globální civilizace je pro mnoho lidí entita příliš velká na orientaci, nedokáží ji vnímat reálně, mají tito lidé o ní rozhodovat když ji nechápou? má buňka střevního epitelu rozhodovat o tom kam otáčíte ve 130 kmh volantem nebo to mají dělat ty části organismu k tomu vhodné? jak by tahle jízda dopadla? jak dopadne naše jízda? ….ale tohle bohužel nepochopí ani většina demokratů minulých válek a proto demokracie v nastalých složitých a neblahobytných letech prohraje ….. “

  Tak už i takoví svazáci, jako na Blistech mají strach. Rádi by omezovali.
  Blisty jsou pro mě už dlouho lakmusovy papírek toho, co by mainstream rád chtěl, abychom si mysleli.

   1. Blisty jsou dobrý lakmusový papírek, souhlas s Jasonem, taky je využívám, když chci vědět, kudy směřují jejich kroky….

  1. Re: Jasoň

   Jasoni, Jasoni, tady ŽÁDNÁ demokracie NEMŮŽE nikdy skončit.
   Proč?
   Protože tu už DÁVNO žádná není, pokud tu vůbec kdy byla.

   Naději na demošku preventivně rozehna náš adorovaný soudruh HEJVL, an sestřelil před prvními volbami v době, když už měl být „předvolební klid zbraní“ nějakého lidovce, tuším, že Bartončík se jmenoval.

   Tehdy jsem pochopil, že můj staříček nelhali, když mi u lahváče, opřený o ponk v zámečnické dílně, zvěstovali, že jedem do daleko větších hov*n, než jsme byli za komančů.

   Staříček už je v Pánu a tu jeho dílnu rozkradli. Na jeho poli se rozkládá „dalnicacype“, na zbytku roste satelitní bazmek asi tak o čtyřiceti odporných krabicích.

   Je dobře, že sa toho nedožili…

 27. Fiallah na mrtvém koni
  cválá černou krajinou.
  Netopýři a kaloni
  na pozdrav mu pokynou.

  Hopsa hejsa Fialláhu
  dobře ti to cválá!
  Podívej na svoji Prahu,
  už ti bude malá!

  Nadmut pýchou přitisk stehna
  i zabořil ostruhy.
  Děda bidet z dálky žehná:
  Přitáhni si popruhy!

 28. Já jsem musel bránit hodnoty a reputaci DPO, na dni otevřených dveří (vypadli mi dva kluci, kteří umí se zametačem), takže jsem tam musel trdlovat od rána až podvečera a mrzí mě, že jsem nemohl zvýšit účast o jednoho člověka.
  Velký dík Vidlákovi, který tady neúnavně makal i proti častému skepticismu. Velký dík všem, kteří sedli do aut, vlaků a busů a do Matičky přijeli.
  Občas jsem samozřejmě hodil očko na mobil, co se děje. Některé projevy, byly opravdu tristní, Rajchla, Blažka, Skálu…jsem neviděl. Ale lidé byli fantastičtí a je mi jasné, že na příští demonstraci (kterou bych tipoval už na Letnou) všichni ti Flákanci a spol. už přístup mít nebudou.
  Otázkou je, co dál. Jasně v prvé řadě je třeba zastavit to cenové šílenství energií. Jenže to je málo. Je třeba hluboké, systémové změny a je třeba využít té vlny která se mezi lidem zvedá. Ona nyní roste a ještě poroste. Jako vše, ale opadne. Opravdu si myslím, že na příští demonstraci, je potřeba dostat Vidláka na pódium.

  1. mohu potvrdit, flákanec opět nezklamal a ani po dvojím upozornění na čas se mikrofonu nevzdával a pokřikoval a překřikoval organizátory. bohužel, i takoví lidé tam byli a tak to vidlákovo kroucení prstů na obou nohách docela chápu. mi se to tam několikrát stalo taky. oni ti kamarádi (tak byli nazýváni z pódia) „občanští aktivisté“ jsou z větší části opravdu zvláštní…

 29. Taky jsem tam byl. Před začátkem demonstrace jsem se snažil dostat aspoň na úroveň pódia seshora. Nešlo to ani po jedné straně. Dav se nemilosrdně tlačil oběma směry a divím, se že se lidi neušlapali.
  Úplně náhodou jsem si nedaleko sebe všiml vidličky zastrčené za kloboukem a tím pádem jsem mohl osobně Vidlákovi podat ruku (pod kloboukem australákem si představuju to, co nosil Krokodýl Dundee, Vidlák za kloboukem neměl ani jeden krokodýlí zub). Vzápětí mě dav odnesl o 20m dál, dostat se zpátky k Vidlákovi bylo těžké, ale povedlo se. Prohodili jsme pár slov a poslouchali projevy.
  Musím říct, že Volný je opravdu idiot, ten mě v bloku politiků opravdu zůstal v paměti.

  Bohužel z horka a tlačenice se mě udělalo nevolno a protože jsem musel být fit před noční směnou, odešel jsem z demostrace dřív. Rajchlovu řeč jsem si poslechl ze záznamu. Těším se na 28.9.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *