28 února, 2024

Péťo, měl bys…

Za celou demonstraci jsem se pohnul sotva o dvacet metrů. Přicházím si tak od muzea asi v půl druhé a na úrovni řečnického pódia jsem beznadějně uvízl. Žádná šance se pohnout. Ucpáno. Hlava na hlavě. Stejné to prý bylo až dolů. Říká se, že kapacita Václaváku je sto šedesát tisíc lidí, maximálně dvě stě tisíc. Ale neříkají, jak moc se lidi mačkají. Vězte tedy, že jsme stáli tak hustě, že nešlo sáhnout do kapsy, aniž by se člověk rukou neotřel o několik spolustojících.

Jestli tam byli nějací provokatéři, tak neměli šanci vůbec na nic. Mohli maximálně nadávat. Žádné pošťuchování nebylo vůbec možné. Policie se chovala profesionálně a také jim nic jiného nezbylo, protože měli co dělat, aby z hustého davu dostali ven ty, kteří tam zkolabovali a nebo tam vůbec nechtěli být.

A to je první postřeh, milé děti… Česká televize se neobtěžovala o akci informovat s předstihem… nebudeme těm ztroskotancům a zaprodancům dělat reklamu, že ano, ať žije svoboda projevu… stejně se zachoval celý majnstrým, a co bylo výsledkem? Uvízlí líbodémo pražáci, kterým nezbylo nic jiného, že poslouchat fašistickou verbež. Spolu s nimi tam uvízla i řada zahraničních turistů, protože jeho primátorstvo Hřibstvo pro jistotou vypnulo webkamery a samozřejmě také zachovávalo přísnou konspiraci. Děkujeme, milá Praho, v sobotu se slova venkovských buranů dostala k více mileným Jálům, než bychom kdy dokázali svými blogy a profily.

U muzea seděli asi ti chvilkaři, kteří chtěli náměstí zabrat dřív než ta proruská chátra, ale nakonec byli rádi, že jsou rádi. Speciálně jsem si užil Tomáše Peszyňského… tedy doufám, že jsem ho poznal… ten tam seděl jak zmoklá slepice, vlajka NATO nad hlavou, vlajka EU hned vedle a tvářil se, že nastal konec světa. Ne, neměli žádnou šanci si nic zabrat, popravdě, i kdyby moc chtěli, tak by se nedostali k pódiu ani na doslech.

Takže přátelé, vězte, že se na Václaváku sešlo kolem dvou set tisíc lidí, kteří přijeli z celé republiky, nikdo jim nepřistavoval autobusy, nikdo jim to nedal v práci ani ve škole befélem, Česká televize ani nepípla, Seznam mlčel, všechna velká majnstrýmová média mlčela, Fejsbůk pěkně uvědoměle mazal příspěvky, a stejně tam přišli… Mináři, jsi žabař.

Nebudu vám vyprávět, co zaznělo. Minulý týden jsem psal, že na Václaváku nejdeme lustrovat řečníky. Musím říci, že při některých projevech se mi prsty u nohou zatínaly v pěst a měl jsem stejný pocit, jako kdysi ventiloval Miloš Zeman… bylo mu stydno, jaké exoty představuje lidem jako budoucí poslance… Budu jen konstatovat, že si tam přišel na své snad úplně každý. Zlý covid, zlí komunisté, zlý Babiš, zlá EU, zlé NATO, zlé USA… konečně jsem pochopil, proč jsme se nikdy předtím nespojili… kdyby měl člověk dodržovat doporučení všech řečníků, tak bychom se museli okamžitě povraždit mezi sebou…

Ale na druhou stranu, on ten lid není vůbec blbej. Byli lepší řečníci a horší řečníci. Všem se dostalo potlesku, ale jednoznačně nebyl pro všechny stejně bouřlivý. Tentokrát tam nebyli věční demonstranti, tentokrát přijelo normální občanstvo, které bylo na takové demošce poprvé. A i když davová atmosféra fungovala, lidi nejsou hloupí. Nechtěli kazit spojování, ale to neznamená, že by tleskali každé hovadině, která zazněla.

Možná je to jen můj dojem, ale čím hysteričtější projev z pódia, tím menší reakce… Že by svoboda projevu v praxi?

Pár řečnických projevů bych ale rád vypíchnul…

Hynek Blaško – Je lepší umřít v boji za svobodu, než umřít hladem a zimou.

Matěj Gregor – Když jsme tady taková bezvýznamná sebranka proruských bojůvek, proč se vláda bojí nových voleb? Vždyť by je měla vyhrát ještě víc než posledně.

Jindřich Rajchl – když ho moderátor uváděl, tak jen zaznělo slovo „Jindro,“ tak se zvedl les vlajek a začal potlesk jako blázen. Vyskočil les českých vlajek, že jsem až zaplakal dojetím. Jeho projev si najdete, byl dobrý a nepotřebuje moji reklamu. Jak skončil, začali se lidi pomalu rozcházet. Čekali na něj. Může se vám to nelíbit, může vás to znechucovat, ale moje proroctví se splnilo. Rajchla buď tato demonstrace vynese, nebo potopí. Tak ho vynesla. Proč? Protože pro to hodně udělal, hodně to propagoval a stačilo mu pět minut projevu.

A vy, politici, co jste tam nebyli, tak prostě smůla… šanci jste měli, pozvaní jste byli, ale byli jste opatrní, nechtěli jste se umazat. Místo lidí od ČSSD, místo lidí od SPD a dalších tam mluvili chvílemi až neuvěřitelní exoti a vy jste propásli příležitost hovořit ke dvěma stům tisíců voličů přímo na místě.

Ještě bych rád vypíchl jeden projev. Byl tam i Josef Skála. Z mého pohledu poslední skutečný komunista. Mluvil skoro poslední. Při čekání na své dvě minuty času, si musel vyslechnout projevy, jak jsou komunisti fůůůj, musel si poslechnout, jak tomu lidi tleskají. A když pak mluvil, nekomentoval to ani jedním slovem. A Skála se umí ozvat. Přesto to organizátorům nezkazil. Musím říci, že toto sebeovládání na mě udělalo větší dojem než pět hysterických projevů, jak nás zachrání jedině čistý trh a ostražitost proti covidismu.

Ještě vám řeknu, co bude dál. Vláda dostala ultimátum odstoupit do konce měsíce. Až dojde na příští demonstraci, bude se vyhlašovat ústavní právo na odpor a dojde na nátlakové akce, o kterých už organizátoři nyní jednají. Odstupující vláda má dát mandát odborníkům v oblasti energetiky a potravinářství, kteří mluvili jako první, aby přinesli do republiky levný plyn a zajistili dostupné potraviny. Přes některé uhozené projevy jsou požadavky zcela racionální.

Jen tak mimochodem… Odborníci mluvili v průměru lépe než angažovaná veřejnost. Jandejsek, Štěpán, i Noveský, to se dalo dobře poslouchat.

Péťo, fakt bys měl. Máš celkem hezkou příležitost podat demisi a v klidu odejít a užít si někde na Floridě tu nemovitost, kterou tam určitě máš. Já vím, že mě neposlechneš a ještě více se tam na vládě semknete a přitvrdíte. Ale uvědomte si, že jsme se teď v sobotu sjednotili opravdu spontánně. Byly tam české vlajky, ne ruské. Byli tam lidi, co normálně na demonstrace nechodí. My jsme se sjednotili, protože jste tak kurevsky neschopní, že se nehádáme jako obvykle, ale raději máváme vlajkami pod koněm. Jestli neodejdeš teď, tak zakrátko už neodejdeš vůbec, ale budeš vynesen v zubech.

Ale ty to neuděláš… Já během projevů tu a tam koukl na ty odpůrce u muzea. Moc jsem si užíval, jak ty vlajky EU klesají a pozvolna se mění v hadry žmoulané v rukou. Ale vlajka NATO nad tím stále vlála, výhružná a pevná. Tam náš blyštivý Péťa cítí zastání a co mu nařídí, to on proti nám udělá.

Jo, a ještě jedna věc… Skoro jsem se nemohl hnout z místa, pohyb byl velmi obtížný nejen pro mě, ale i pro ostatní, ale přesto si mě podle vidličky na klobouku našlo asi patnáct lidí. Hřeje mě to u srdce a troufám si tvrdit, že jsem se o tu účast také zasloužil.

284 thoughts on “Péťo, měl bys…

 1. Patro Banderovič Fialenko mě, světe div se, přece jen něco naučil. Citlivěji vnímat signály. Ani ne tak ty jeho (začínají se jevit nejen jako zmatené, to už dlouho, ale také jako zbytečné), ale ty od lidí, které mám za blby, a kteří na ty jeho signály reagují svými vlastními signály. Společnost signalistů.

  A tak ejhle, jak reaguje na demonstraci exotka, kterou mám slušně řečeno za nebetyčně hloupou, milující vše zelené a evropskounijní, a jejíž výlevy čítávám na aktualne.cz pro obveselení (s vědomím, že už v dávných dobách se lidé nechávali obveselovat zrůdami).

  Fakt nelitujte času a projděte alespoň stručně, jak vítr z demonstrace otočil korouhvičku :
  https://blog.aktualne.cz/blogy/michaela-pixova.php?itemid=43384

  Skoro mi ten „signál“ přijde důležitější, než projevy nadšení nad počtem demonstrantů (který byl pro změny podmínkou nutnou, avšak nikoliv postačující), a který možná některým nahnal strach.

  1. Fiala, neni zas tak uplne neschopnej. Udelal vic, nez si sam mysli.
   Zato je mnohem hloupejsi nebo arogantnejsi, nez jsem si myslel.
   On svoji uzasnou aroganci a blekotanim o proruskych trollech prave spojil lidi, kteri se zdali byt nespojitelni.
   Jeste par takovych vyroku a hrichy Samkove, Skaly atd budou prekryty.
   Vidlak tu od zacatku bubnuje za sjednoceni alternativy, ale Fiala to behem par vterin udelal za nej.

   1. A nesignalizuje nám vlastně tímto, že by rád, abychom ho toho premiérského neštěstí už nějak zbavili, když té alternativě tak usilovně pomáhá?

  2. Pixova, dle jejich aktivit, je zcela zbytečný člověk. Článek napsala, protože se bojí o koryto. Tudíž, problémy lidí, nebagatelizovala.

   Ale, napsala, mimo jiné. Že vláda (pravicová) hájí vyrovnaný rozpočet (??!!). A že vláda SPD bude fašistická. Zřejmě tím myslí samosprávu nebo referendum? Už tyhle 2 body, totiž stačí, v důsledcích, na zákonitý zánik jejího korýtka.

   Boj o korýtka, o lehký prachy, je důvodem strašení vládou páté kolony a kavárnicko – neziskovým sektorem. Aby lidi volí proti svým životním zájmům.
   Podaří se jim to i tentokrát?

  3. Tu neotocil vitr z demostrace. Tu otocil vypis zaloh za energie, davala to nedavno na nejake fejsbucky. Na slozitejsi uvahy ta pani nema.

 2. Jak moc se obáváte, že nebudete vy a další Češi mít v zimě čím topit? Jak vážné je v tomto smyslu energetické ohrožení země?

  Jsme jen malý krůček od energetické katastrofy. Hlavním problémem ale není topení, nýbrž průmysl. Kupodivu je stále ještě mnoho jedinců, kteří si neuvědomují, že prakticky v každé výrobě, potravinářstvím počínaje a automobilovým průmyslem konče, se něco ohřívá, a že prakticky každé toto ohřívání se provádí plynem. Co mnohonásobné zvýšení jeho ceny udělá s konečnými cenami prakticky všeho, asi není těžké si představit. Housky zkrátka neupečete tím, že těsto obléknete do svetru.

  Jak podle vás bude na jaře vypadat český průmysl?

  Pokud se něco zásadním způsobem nezmění, tak část firem zkolabuje a zavře, část omezí činnost a část se pokusí přesunout výrobu do zemí, kde jsou ceny energií únosnější. Dá se tedy předpokládat, že během první poloviny příštího roku bude velká část českého průmyslu v troskách. Opustíme zahraniční trhy, české firmy v klinické smrti pak za babku koupí nadnárodní korporace a tím bude kolonizace naší země završena. A protože není možné, že tohle vše současná vládnoucí garnitura neví – tak hloupí její příslušníci zase nejsou – tak mi nezbývá než se domnívat, že jde o řízený a záměrný proces. I imbecilovi přece musí být jasné, že pokud firma „A“ má několikanásobně vyšší vstupní náklady než firma „B“, tak firma „A“ nemá šanci přežít a bude firmou „B“ buď pohlcena, nebo zlikvidována. Takže ano, české firmy budou devastovány a rozebírány, avšak nikoli v důsledku špatných rozhodnutí jejich managementu, ale vinou série politických rozhodnutí Fialovy vlády.“
  (Foldyna)

  1. Domácnosti tvoří 25% spotřeby. V domácnosti jsme 40-50 % času v topné sezóně. Ten zbytek je servis domácností, bohužel nejen našich, ale ze stále větší části i německých.

  2. 7:45 – dodatek:

   Tenhle rozhovor si URČITĚ přečtěte celý!

   Zatím nejostřejší, nejnemilosrdnější a nejkonkrétnější článek o úkolech naší likvidační „vlády“.
   Nemá chybu!
   Kam se hrabe Kotrba!

   1. Moh´si odpustit ten „úvodník“, ale jinak skvělý text.
    Jen pořád nechápu zaslepenost možná až poloviny elektorátu chodícího k volbám. Část jsou určitě fanatičtí bezmozci a/nebo grázlové, jimž to vyhovuje. Ale co ten zbytek? Že by se báli reality a tak si raději namlouvají, že ten modrý čtvereček je fakt a doopravdy zelené kolečko?

    1. Vidim ,ze vetsina mistniho stada tady, pro psani hojnych prispevku nema cas ani videt ani myslet…
     Ani slabomyslny basnicky Hopsa Hejsa , nechybi…
     Nadpis s mazlivym oslovenim ,Peto ,by mezi chlapama neprosel..
     Nejen nynejsi cinnost , ale cela minulost Fialy ukazuje, ze je agent sudetskych germanu a Posselta a Habsburku u nas a sluha dalsich Cechum nepratelskych organizaci..A nic jineho..
     Tady je ovsem Peeeta.. Milacek.Hopsa hejsa…
     Nekteri mladsi vlastenci by urcite nezustali u slov, jako reakce na rozmazlavani nepritele nasi zeme..
     Nektere dalsi magaziny tenhle clanek otiskly. Peta vladne dal.
     Mnoho stesti vsem ,budou stesti hodne a brzy potrebovat..
     Jini nebudou sto pochopit …Co vsechno si poridili….

  3. Re: AH

   Dnes vás musím TVRDĚ ZKRITIZOVAT!!!
   I Foldynu, samozřejmě!
   Ano, každé malé dítě ví, že housku neupečeme, pokud zabalíme těsto do svetru!

   KAŽDÉ MALÉ DÍTĚ VÍ, ŽE DO TOHO SVETRU MUSÍME UŽ PŘEDEM ZABALIT MOUKU!!!!!!!!
   AJ VÉCA!!!

   Pozn. „véco“ je (prý) brněnský výraz pro vajíčko. Aspoň to tvrdili kluci na vojně.

   Dobrou chuť vám přeje soudruh Fyj-allách – Petro Banderovič.

   1. Já bych zabalil už zrno, je to praktičtější. Mouka je mrcha, pořád se nějak snaží vyprášit. Zrno nezdrhá a nikam nepráší.

 3. Aktualita:

  A hrdý buď,
  žes vytrval,
  žes neposkvrnil ústa ani hruď
  falešnou řečí.

  Takový byl můj lid
  s kosou a kladivem.
  Na jitřní čekal svit,
  čekal a věřil.

  Úrodu novou sklidí sám,
  sám se svými.
  Jděte mu z cesty. Staví chrám
  bratrské doby.

   1. Třeba jsu tu i nějací mladí, kteří již prošli obnoveným školským systémem. Za ně se ptám: Kdo nebo co je to SKN?

    PS: Já jsem stařík, já to vím.

    1. 70000 trolů
     sešlo se prý pod koněm.
     Počítají u kastrolu
     vykulenec s mimoněm.

     Je to tam jak u Asada!
     Potřebujem nové noty!
     Pruhovaná ambasáda
     posílá je do roboty.

     Dojídají kaši z mísy,
     nebyla to dědova.
     Brzy bude, jako kdysi,
     Medvědědova.

    2. S. K. Neumann, přezdívaný mými spolužáky výrazem

     FAVORITKA!!!

     Vysvětlení
     eS. Ká. – používaná zkratka jmen Stanislav Kostka.
     Eska – socprc značka jízdních kol, vyráběných v Chebu
     Favorit – socprc značka jízdních kol, vyráběných v Rokycanech

  1. 7:44
   No, myslím, že se těžko najde někdo, kdo by bez uzardění tvrdil, že Ládik není lepší básník než Stanislav Krychle N. !

 4. Blahopřání Vidlákovi za významný podíl na propagaci!
  Protože propagace byla jinak až do poslední chvíle prakticky neviditelná.

  Podíl Kydů byl dost možná větší, než se domníváme, rozhodně než jsem se domníval já: Paradoxně podle mého názoru především díky nenávistné intrnetové antikampani, která jednak upozornila, že se vůbec něco bude v Praze dít, druhak natolik naštvala lidi, kteří by jinak pracovali na zahrádce či řezali dřevo a tiše skřípali zubama.
  Ti pak obětovali nemalý štůsek tenčících se stokorun, naplnili nádrž či koupili jízdenku a vydali se do Prahy.
  Osobně jsem původně očekával účast cca pěti tisíc lidí, z toho tisíc agentů-provokatérů.
  —–
  Chvílemi jsem poslouchal a sledoval přímý přenos.
  Byly tam dobré projevy, ovšem na druhé straně – mnoho jsem jich musel ztlumit, protože se mi dělalo nevolno. Z tohoto se opravdu nedá žádná koalice poslepovat!!
  —-
  To, co bude příště následovat, zcela záleží na tom, co Fialovi a Pětikolce doporučí/ přikáže jeho zahraniční vedení.
  Fiala je sice ideální terč pro srandu či naštvání, ale jeho reálný vliv na dění v naší zemi se blíží nule.
  Prostě plní příkazy, zadržuje hněv sliby, které ani náhodou nehodlá (a nemůže) splnit a čeká, až bude průser a rozval republiky bezpečně , jelcinovsky , nevratný.

  1. Souhlas. Opravdu některé projevy stály za starou belu,ale ten kdo chodí na demonstrace to zná a nikterak jej to nepřekvapí. Rozhoduje celkový dojem, ten se počítá a ten byl skvělý.

   Nemyslím si, že jde o sjednocení alternativy tak jak si to někteří představují. To by nešlo. Rajchl to pochopil a víceméně si jede po svém. Prostě pojďte s PRO. Myslím, že včera to mnohým z nás došlo,alespoň doufám. Rajchl a PRO nás zastropují. Kdo bude chtít něco ovlivnit a stranu posunout tam kam si přeje musí naskočit, jinak platí, že ten kdo chvíli stál……

   1. Nerušit! Tlačíme konkrétní jméno a takzvané hnutí!
    To už tu bylo, tihle zapálení nadšenci. A moc to za 33 roků teda nedopadlo. Nadšení a zapálení Posunovači, těch je třeba. Můj ty Bože…

  2. Drobný detail k propagaci. Po demonstraci jsem poslouchal Radiožurnál. Rozbitý kolotoč tam byl, nějaká ucpaná dálnice taky. Ale cca 100 tisíc lidí na Václavku ne. Ale v sobotu dopoledne jsem poslouchal hudební rádio Evropa 2, mají tam každou hodinu zprávy. A tam jsem o chystané demonstraci slyšel minimálně dvakrát.

 5. Včerejší demonstrace je něco jako demonstrace v 1988 nebo na počátku 1989. Ještě nenastala ta správná chvíle ke svržení vlády, ještě všechny nedostihly vysoké ceny potravin, nedostatek tepla a krachy firem. Protože firmy mají ceny energií zafixované do prosince 2022, očekávejme větší příchod naštvaných až v lednu či únoru 2023.
  Pražští odpovědní podporovatelé pirátů či TOP 09 přijdou, až ztratí práci. Protože mnozí z nich jsou placeni státními organizacemi, přijdou jako poslední. Nebo pokud zkolabuje stát a vyplácení dávek, což postihne i důchodce.
  Naštvanost lidí je velká, a obávám se že Gazprom s Medvěděvem přiloží svou ruku k dílu a opravdu nebude v listopadu 2022 – březnu 2023 plyn k vytápění. Němci se zachovají jako za covidu, takže i poslednímu eurohujerovi konečně dojde, co že je ta správná evropská solidarita:
  Máme být solidární se všemi ostatními, ale když dojde na naši potřebu, nebude s námi solidární nikdo. Nebo jen symbolicky. Němci si kvůli Čechům, Moravanům a Slezanům opasky neutáhnou.

  Doufám, že Markéta Pekarová Adamová neshodí demonstraci tím, že ti lidé mohli plést svetry a poslouchat řečníky. 🙂

  Myslím si, že se režim Petra Fialy a B5 ještě udrží, ale příští rok už nevydrží. Celá vláda to zřejmě ví, tak se jen snaží oddálit konec, protože situaci vyřešit neumí. Nebo nemůže.

  Nám půjde o to, přežít zimu, mít trochu teplo a mít co jíst.

  1. Neboooo. …………
   .
   .
   .
   Jedná Věc může pátou kolonu modráků ve vládě podržet. Doufají v ni???
   .
   .
   .
   Plnohodnotná válka.

 6. Chtěl bych poděkovat panu Rajchlovi, všem řečníkům, všem přítomným za účast.

  Parlamentním listům, že mediálně pokryly demonstraci, a umožnily seznámit širokou veřejnost s alternativou.

  Panu Vlkovi z Kosy, za dnešní příspěvky na kose, kde konstatuje, mimo jiné:

  „…Ale v každém případě sedí, Kubičkův závěr, že vláda kvůli tomu nepadne.
  A nestane se tak ani při dalším opakování, předběžně ohlášeném na 28. září.
  Podle mne poněkud nesmyslně.
  Chápal bych termín o 14 dnů dříve, tedy 14. to by dávalo smysl.
  Ale 28. ???? K čemu a proč?
  On totiž ten arogantní panáček z Českého rozhlasu má další velkou pravdu – jedině volby mohou cosi změnit!!!
  Jedině volby.
  Jestliže tedy nevypukne revoluce…
  …..Jestliže tak jako já, vrtíte hlavou, abyste vyjádřili svoje NE, pak konstatujme, že revoluce nebude a že Radko Kubičko pravdu dí – změna je možná jen prostřednictvím hlasovacích lístků.
  A ty se na žádném Václaváku nefasují.
  A fasovat nebudou.
  Nicméně k mání budou o týden dříve, než je ta další ohlášená manifestace na 28.9.!!!!
  Proto je, dle mého pevného přesvědčení její termín nesmyslný.
  Vhodná naprosto by byla o dva týdny dříve.
  Poslední víkend před obecními a senátními volbami!
  Aby vygradovala předvolební atmosféru!!!
  Upozornila i slepé a hluché, kterých není zas tak málo, že se cosi děje a co je v jejich zájmu!!!
  Třeba by to někoho z nich probralo.
  Tak, že by šel v volbám to Fialovi spočítat!….“

  V ne poslední řadě i Zakladateli, a panu Vidlákovi, kteří působí jako katalyzátor alternativy, a pan Vidlák když se sešel s „podivnými“ lidmi.

  Ještě jednou díky, a omlouvám se, na vidličku jsem zapomněl.

  1. Jistě že jedině volby mohou něco změnit.
   Potom mi ale vrtá v hlavě, proč na ČRo PLUS tak hlasitě jásali nad spektákly Michprdů.
   Embryo bohoslovce bylo pozváno do pořadu Osobnost PLUS. Skoro to vypadalo, že už to má vláda s Babišem spočítané. 🤔

  2. Já si vzpomínám, že vláda ODS + TOP09 někdy kolem roku 2008 – 2009 prohlásila (Topolánek nebo Kalousek nebo oba), že nebudou podléhat řevu ulice. Obávám se, že podobně se zachová i Petr Fiala. Ještě víc se obávám, že vyšle další silný a jasný signál, že na všechny voliče kašle.

   1. A proto je třeba další oprava Volebního zákona. Je nezbytné zavést korespondenční volbu a již teď zahájit tisk vítězných hlasů.

    1. Proč utrácet za volby? Zvolí se korespondenčními hlasy rovnou. Nebo vyhlásí, že volit může jen Pavel Novotný, zářný to prototyp občanského demokrata z Řeporyjí.

 7. A mluvil taky Kotrba? Jeho rozbor naší situace, co jsem někde četl, je přesný, nazývá věci pravými jmény.

   1. Já jsem to četl, jak jsem poznamenal. Ptal jsem se, jestli mluvil.
    Je vůbec někde stručně popsáno, kdo mluvil a co mluvil?

 8. Nevidel som celú demošku, väčšinu prejavov som len počúval v pozadí pri surfovaní na sieti. Vidieť, že mnoho „aktivistov“ bolo ešte z antivax demonštrácii. Rajchl hulákal heslá, omámený davom, až akustika chrastila, Skála prejav ako na sympóziu, zbytočne komplikované na demošku, Hamplová tiež dosť zložitá, nejaká pani s nepríjemným hlasom, čo trhá uši, o niečo menej nepríjemný hlas mala (asi) jedna z moderátoriek, pán hovoriaci od srdca nemal slov, druhý nabušený v tielku s retázkami ako na štadióne, Slovák celkom to šlo, Volného som videl, až keď ho vyhnali, pritom tí ku koncu mleli oveľa dlhšie než 2 min. Aspoň ľudia strávili príjemný deň. Rovno vyzývať k demisii a dávať ultimáta, no. Neviem. Vyzerá to na širokozáberovú prípravu nástupcov po debilkoch vo vláde, ale až to poriadne rozoberú, skompromitujú sa až na dreň a bude treba náhradu. Ako píše vlk, treba ich vyhnať zo Senátu a z radníc voľbami.

  1. ma ešte napadla pani vítová, bola dobrá
   Neviem, či sa tu preberal Rajchl, asi hej, teraz som na FB videl tento text, nič moc by to nebolo, keby to bola pravda:“Kariéra Jindřicha Rajchla začala strmě stoupat, už v poměrně mladém věku (25 – 27 let), kdy se stal třeba, svého času, výkonným ředitelem velice úspěšných prvoligových FK Blšany. Do světa peněz a fotbalu jej přivedl kontroverzní František Chvalovský, kterému poté dělal advokáta v jeho kauze se zpronevěřenými stamiliony (1,5 miliardy) Komerční banky. Chvalovský dostal 10 let, odvolací soud, ale rozsudek zrušil a vrátil případ k novému projednání, ovšem nakonec ho zachránila jako zázrakem, prezidentská amnestie. Mimochodem se říkalo, že si Chvalovský, bral peníze na splácení svých podnikatelských dluhů i z marketingové společnosti STES. Kde byl Jindřich Rajchl členem představenstva. Ve STES však proběhlo několik auditů, zajímala se o to i policie, ta došla nakonec k závěru, že pan Chvalovský nedluží STES ani korunu.
   Kromě vlastní advokátní kanceláře – tedy praxe, je vlastníkem realitní firmy XALU s.r.o. s takřka milionovým základním kapitálem, dalším společníkem v této firmě je Ing. Mgr. Jana Rajchlová (nyní možná jednatelem a vlastníkem je jeho žena, trochu v těchto firmách probíhají tzv. škatulata, batulata, firmy se průběžně ruší a vznikají zase nové, prostě podle potřeb).
   Jindřich Rajchl je také místopředsedou představenstva v Czech Technology Investment a.s., kde třeba za rok 2009 vykázali aktiva přes 28 milionů, a jedním z členů dozorčí rady je opět Ing. Mgr. Jana Rajchlová. Tato firma je napojená na další firmu BioInova s.r.o., kde je jeho společník či statutár Jan Rakušan, právě z firmy Czech Technology Investment a.s., také z firmy R&D Technologies s.r.o. (oba figurovali nebo stále figurují ve všech třech firmách), kde kromě jiného, firma BioInova nabízí také BiCoV®set, který slouží k neinvazivnímu odběru biologického materiálu z ústní dutiny nebo nosohltanu, pro laboratoře za účelem PCR diagnostiky.
   Trochu nepříjemná, svého času pro Jindřicha Rajchla, mohla být aféra okolo dvou milionů korun, ze sponzorského daru hejtmanství Středočeského kraje, kdy byl přiklepnutý projekt Středočeského poháru mládeže za dva miliony korun firmě Albresa a kdy předseda Středočeského fotbalového svazu Josef Hadraba, kvůli těmto penězům vyzval místopředsedu Fotbalové asociace ČR – kterým byl Jindřich Rajchl, v deníku Právo k rezignaci. Jindřich Rajchl se ocital pod palbou kritiky, že se jeho svazové aktivity až příliš často prolínají s osobami, s nimiž sám podniká. Za podivných okolností měl také blízko k lidem a firmám, které získaly lukrativní zakázku v rámci svazového projektu „Bezpečné branky“, pracoval totiž v dozorčí radě Dukly a byl členem Marketingové komise UEFA. Vedoucím týmu projektu „Bezpečné branky“, byl opět Jan Rakušan, svazovým garantem byl jmenován Petr Voženílek, který působil, stejně jako Jindřich Rajchl, ve vedení pražské Dukly.
   Jen pro zajímavost v celé České republice bylo zapotřebí vyměnit více než 7000 branek, což byl byznys za 175 milionů korun. Majitelem licence na výrobu bezpečných fotbalových branek se pak stala brněnská firma Technofiber. Zakoupila ji od společnosti Centrum pro výzkum, vývoj a inovace (CVVI) a zapojila do české skupiny Energoklastr, všechny vývojové aktivity spojuje s ní nebo s CVVI. Ve vedení obou těchto firem je Jan Rakušan. Hlavním majitelem a generálním ředitelem Technofiberu je pak Josef Komárek, Rakušanův společník z dalších firem.“

   1. „Mimochodem se říkalo“.
    Oldo, tak jsem si to přečetl dvakrát.
    To,že se budou takové a podobné texty objevovat s nebezpečím pro vládu od strany PRO a Rajchla obzvláště se dalo čekat.Co je charakterizuje je jejich“ Mimochodem se říkalo“.
    Víte Oldo co se o vás mimochodem říká u nás?

    1. Že se rozjedou hnojomety se nedalo jenom předpokládat – to byla jistota. Ale četl jsem a poslouchal pana Rajchla a bohužel se mi v hlavě rozsvítila rudá kontrolka. Nesledoval jsem, kdy komu šlápl na nohu, ale mám na lidi čich. Což je dobře i špatně. Dobrý táborový řečník byl i Gottwald a nakonec i Hitler. Možná byli i lepší než Rajchl.
     Takže nemůžu říct, co mi rozsvítilo onu kontrolku – ale holt – svítí.

     1. Nejjednodušší je uchopit jméno, vložit je vyhledávače na OR a ona už kontrolka bude vědět 🙂
      A pak projet nějaký vyhledávač (i google se leckdy ukecne a vydá zajímavé informace) a poskládat si mozaiku.
      Je to pracné, to nepopírám.

      1. Občane, dejte sem vaše pravé jméno a odkud pocházíte, pokusím se něco dozvědět o vás. Možná i vaši žáci , hlavně ti které znevýhodňujete nebo jste znevýhodňoval ve známkách díky vaší vám vrozené podezřívavosti by jistě mohli vyprávět. Ale řeknu vám jednu zásadu, které se držím já vyvaruj se závistivých a podezřívavých kantorů, ty když vidím nebo čtu, bliká mě kontrolka v hlavě a začínám vidět rudě.

       Jinak samozřejmě nikdo nechce někomu předat moc nekontrolovatelně. Vstupte do strany PRO a kontrolujte Rajchla ihned a všem dalším kteří se obávají o snad nedemokratické postupy Rajchla, aby se zachovali stejně. Máte možnost, Rajchl všechny vyzývá ke spolupráci, lidi budou potřeba. Lidi, ne žvanilové, těch je všude dost a dost

    2. Jak jsem avizoval dříve, nebyl jsem. I když jsem o tom chvíli uvažoval, ale nakonec jsem to vzdal. Důvodů bylo více a některé z nich tu zazněly dříve přede mnou. Z nichž asi největší je: nebýt opět někomu za užitečného idiota.
     Komančům jsem na to neskočil, přestože jsem byl tehdy hodně mladý a jistě by to mělo i jisté osobní výhody. V devětaosmdesátém jsem podlehl všeobecné euforii a jako aktivní člen OF jsem se zapojil do „čistek“ ala „vyslovování nedůvěry“ vedení docela velké firmy, včetně „likvidace“ šéfa ROH (který mi pak, po dvou letech, ještě s jedním stranickým funkcionářem, přišel udělat kontrolu z finančáku a mohli mě docela potopit, protože „na papíry“ jsem nikdy nebyl. Ale neudělali to). Na pohledy a pozdravy rodině jsem připojoval „havlovská srdíčka“ a „viktorky“ i když je fakt, že jsem si na klopu či límec nikdy nepřipl nic jiného, mimo trikolóru. No a pak jsem samozřejmě „volil Havla“ a později, jako „pravičák a konzervativec“, až do předposledních voleb, „menší zlo“. Samozřejmě vč. Klause (který se nám pak při své amnestii hezky vysral na hlavu, což jsme si, samozřejmě, zasloužili) a později Karla. Tam už se mi to sice poněkud eklovalo a později jsem byl rád, když tam seděl Zeman. Nicméně, když se podívám na ten jeho ansábl, některé jeho výroky, včetně té jeho současné „zpátečky“, tož nevím, jestli bych měl jít znovu k volbám. Nějak jsem se zasekl na tom, že dobrá volba v politice neexistuje a snažím se stát mimo, nijak se tím nerozčilovat a starat se sám o sebe a když už „politika“, tak jen nějaká smysluplná veřejná činnost v mém nejbližším okolí, kterou můžu k lepšímu nějak sám ovlivnit.
     Dnes fakt nevím. Ta současná proevropská a proamerická garnitura se mi začíná hnusit víc, než ti „pozdní komunisti“ a rád bych udělal něco smysluplného, co by bylo dobré „pro vlast“, jak o tom kdysi mluvil Kenedy, ale i stím mám své zkušenosti a vím, že se život řídí základními dvěma pravidly, o kterých jsem tu už dříve pohovořil.
     Nicméně, řešit to tak, že zase budu „dělat křoví“ a hňupa někomu z té tribuny, kde o polovině nevím skoro nic (a nevím, jak se vybarví později) a co vím o té polovině druhé (Skála, Volný atd.), naopak dost, abych tam nešel. Je to volba mezi Scyllou a Charybdou. No a co včíl s tým…
     Ale jinak vám všem, co to s naší vlastí myslí opravdu dobře, děkuji za vaše nadšení a za to, co děláte proti těm zmetkům v současné vládní garnituře. Protože pokud o těch, co mluví hezky na tribuně vím málo, o těch, co sedí ve Strakovce i Parlamentu až moc.

    3. Som to sem dal s otázkou, mňa Rajchl nezaujíma, aby som na neho strácal čas.
     No Vy ste toho vyvrátil. Teraz ho budú ľudia voliť všetkými desiatimi, chearleaderka.

 9. Toho Pičínského měli organizátoři promítat na velkém plátně.
  I když bulvárník ve slipech by byl lepší. Ale ten, bohužel, pauzíroval. 😀

  1. Jasně. Tahle demonstrace byla prima, nadzvedla jim mandle , i když budou dělat jakože ne. Ale rozhodující budou volby.
   ANI HLAS NAZMAR !

   1. Ano, rozhodně je Vlkův text napsaný dobře.
    Ale dodat je rozhodně co:
    Všichni ze setrvačnosti stále žijeme v přesvědčení, že volby jsou a budou svobodné a nezmanipulovatelné. A jejich „nevhodní“ vítězové nesestřelitelní.

    1. Ále, Holube…
     Do včerejška tu někteří strašili, že na demonstraci přijde jen pár tisíc lidí…
     Teď zase, že volby nic nezmůžou…
     A opět hodí svůj hlas starostovi nebo jinému borci z ODS, protože ten přece vede obec dobře a za politiku těch nahoře nemůže…
     A v senátních volbách Vláďovi, je to kamarád…

    2. Čím víc nevoličů každý z nás přesvědčí, aby šli volit, tím menší šance zfalšovat výsledky.
     V menších obcích to je snazší, bo tam si lidé vidí navzájem do talíře.
     A protože nemáme uzákoněno všeobecné referendum, zbývají volby jako jediný LEGÁLNÍ prostředek pro případnou změnu. PLUS stávka. Všechno ostatní je státní převrat a ten může dopadnout úplně jinak, než „lid“ očekával – viz. „plyšák“, od něhož většina populace očekávala liberalizaci socíku; nikoli nastolení kapíku 30. let 20. století.

 10. Nemohu spát a tak brouzdám po netu. Uvažuji, že vnoučatům ušiju pyžama a tak hodím odkaz a vyjede mi tohle :
  9.2022:
  Je nám líto, ale musíme Vám oznámit mimořádné rozhodnutí barevny Intercolor o zdražení jejich služeb o 35% a to již od 1.9.2022, vzhledem k likvidačním nákladům na neúměrně rostoucí ceny energií. Z tohoto důvodu i my musíme toto zvýšení cen zahrnout do kalkulací nové zakázkové výroby.

  Zvýšení cen se netýká metráže aktuálně skladem, která bude ještě doprodávána za dřívejší výrobní ceny, než se naskladní nové výrobní várky.
  —–
  Chtěla bych vědět čím se pochlebovači živí, dyť tohle řeší všechny firmy a podle zpráv o zastropování cen ropy z Ruska hrozí, že nebude vůbec ani plyn, ten má být zastropován taky.

 11. Pár pražských kavárníků od herců a ČT psalo, že to může být průser. Ještě , že demonstrace prý nemají takovou organizaci a prostředky, jako dělalo Milion chvilek.

 12. Ještě někdo psal na Twitteru, že proruská verbež, stojící kousek od Muzea, říkala, že se má sundat ukrajinská vlajka a hádala se s jejími zastánci.
  Jinak to byl, pro hrdinné Pražáky, mé kamarády 🥴, sjezd lidí v exekuci a neschopných socek. Protože nechápou, jako někdo mohl proti vládě vůbec demonstrovat. Vytěsňují jakoukoliv racionální skutečnost a racionální důvody pro demonstraci. Oni volili Piráty nebo Pekarku a jsou tak lepší, morálnější, než proruská lůza.

   1. Není zač, PSe.
    Oceňuji na nich jiné vlastnosti. I to, že kvůli rozdílnému vidění politiky, se navzájem nesežereme.
    Což je dnes vzácné.

 13. Jsem byl asi 150 metrů od kobyly dolů, nalevo, u chodníku. Asi do poloviny, pak jsem musel ještě něco vyřídit, bohužel.

  Kavárníci, eurohujerové a USpodržáci, o lidech na demonstraci mluví něco na způsob „samozvanců a zaprodanců“. Tohle známe. Fialláh sice není komunista, ale směřuje k totalitní vládě. Proto ty podobnosti výraziva s 50 tými léty.

  Jestli Fiala říkal něco, že jsou demonstranti placení Ruskem, tak se navždy odkopal. I tohle říkali Komanči za totality, jen o zaprodání se USA.
  On ví, že je to pitomost. Ale nemůže nic jiného, na svou obhajobu, říci. Protože za ním žádná práce pro republiku prostě není.
  A tu blbost o proruské demonstraci, převzaly zahraniční tiskové kanceláře…

  Z. M. Z. , nemá na funkci předsedy strany. Myšlenkově je průměrná. Nejen na Václaváku, ale i v Příčovech. Jinak je společenská a v pohodě mlivibk davu. Jako místopředsedkyně, pro organizační záležitosti, by vykonala spoustu dobré práce s výrazným předsedou. Komunistka Konečná to samé. Zvolení obou, jejich strany vede k zániku …

 14. Jeste maly detail : Na konci zaznela cela Ceskoslovenska hymna – i se Slovenskou casti. Podle mne sice ne promysleny tah, spise kouzlo nahodne improvizace – ale vyborny.

   1. 70 000 může být.
    Ale dole byl Václavák neobsazený a tam, kde byl, lidi nestáli hustě. Nad 100 000 to moc nevidím…

   2. Děkuji, moc by mě zajímalo, co píšou o téhle demonstraci v zahraničí. Jestli se vůbec dostala do zpráv aspoň v některých médiích.
    Kdyby ještě chodily ráno Kávičky, tak bychom se to dozvěděli. Tak snad se najde někdo kdo umí jazyky a udělá svodku pro nás, kteří čteme jen česky.

      1. Ruská televize 24 (ano, jsem mimo jiné i ruský šváb) dávala záběry z Prahy v hlavních zprávách s tím, že motto demonstrace bylo „To není naše válka!“. Nevím, to ví snad ti co tam byli. Ale tohle bych podepsal.

    1. Polský server Interia píše:
     „Na Václavském náměstí v centru Prahy se sešlo 70 000 až 100 000 protivládních demonstrantů, kteří kritizují politiku vlády premiéra Petra Fialy, především za zdražování. Kritizovaly se dodávky zbraní na Ukrajinu, které podle řečníků prodlužují probíhající válku.
     Protest s názvem „Česká republika na 1. místě“ zorganizovali zástupci zejména neparlamentních politických stran a občanských sdružení, kteří nesouhlasí se současnou politikou a chtějí demisi vlády. Výzva k rezignaci Fialova kabinetu byla nejopakovanějším heslem demonstrantů.
     Pravice i komunisté u řečnických pultů
     Na protestu vystoupili zástupci pravicových stran a Komunistické strany Čech a Moravy. Někteří z řečníků jsou známí z předchozích demonstrací a protestů, které byly v minulých letech zaměřeny na aktivity související s COVID-19, jako je očkování nebo povinnost nosit roušky.“
     Více na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-antyrzadowe-manifestacje-w-pradze-śmieiatki-tysiecy-demonst,nId,6262575#.

 15. podle mě tak 130000opravdu hlava na hlavě,ja byl kousek od podia u te prodejny italské zmrzliny. zdravotně
  jsem to málem odnesl ale stalo to zato

  1. Stál jsem asi v druhé půlce Václaváku. Tam to tak husté nebylo. Nicméně vlajky vlály ještě daleko za mnou, až k těm zábranám v dolní části. Podle mě to 100k bylo, možná i něco přes, ale 200 asi ne. Moje zkušenost z předchozích demonstraci je, že oficiální počet se musí násobit dvěma. Byl jsem i na demonstraci, kde nás odhadem bylo 10 tisíc a oficiální média hlásila pár stovek, ale pro jistotu žádné záběry ani žádné fotky. Jinak za mě parádní akce. Tolik lidí nebylo ani na odborářské demonstraci. Konečně se lidé dokázali spojit a semknout a není to jen politické prázdné gesto. Konečně se ukázalo, že je tu i jiná než jen liberalne-demokraticka síla, která vychází z mlčící většiny. Je potřeba v těchto volbách volit velmi uvážlivě a nejlépe strany, co nejsou v parlamentu. Už od roku 2000 mám neodbytny pocit, že každé volby nejsou o změně kormidelníka, ale o změně kapitána. Na kapitanskem můstku je jiný obličej, ale loď pluje stále stejným směrem. A my potřebujeme změnu kormidelnika, který se pokusí pohnout zaseknutym kormidlem a začne korigovat směr, kterým se loď vydala a já mám pocit, že i kdyby teď někdo tím kormidlem pohnul, tak srážka s ledovcem nás nemine. Otázka zní, zda se Titanik potopí a nebo se nám podaří vodu vyčerpat, diry utěsnit a doplout do bezpečných vod.

 16. My jsme se sjednotili, protože jste tak kurevsky neschopní…..

  Ano Fijalo, to je ten důvod, vy jste banda neschopných lidí, bez odbornosti, bez zkušenosti, a proto všehoschopných. Jen děvky ubohé, prodejné, už dávno prodané.

 17. Vidláku, dík! Díky, že tu pro nás jste, že nám dáváte svůj čas, že nám pomáháte tříbit si názory. Určitě na náměstí bylo hezkých pár tisíc kydařů…
  Přeji pěknou neděli!
  (P.S. Já tušila, že to do pondělí nevydržíte :-))

 18. Když Lukačovičův seznam musel pod vidinou výsměchu přiznat 70 tisíc, realita bude někde mezi 1,5 až dvojnásobkem, odhadem. Každopádně jako výsledek naprosté informační blokády (ve srovnání namátkou s tím, že michvilprdi měli v „nezávislých“ médiích info i o Svěrákově propagačním videu o Mikulášovi v létě) je to pro Fiallahův režim totální fiasko. Jak že to v týdnu říkal ten pirátský poslanec? Jo, tak přesně tam sice ještě nejste, ale směr už máte neodvratný a zrychlujete.
  Pro pár lidí tohle nebude hezká neděle.

 19. Ano, dobrý. Houf byl veliký, našel jsem i tu hledanou nebo spíš vysnívanou ideu věcí příštích, i tu myšlenku páně Rajchlovu smirku, zkrátka fajn.
  Škoda, že Václavák byl přístupný jen do půlky, tedy od koně po Vodičkovu a od Vodičkové k Můstku byl nepřístupný, tedy byla obehnána celá plocha (mimo chodníků) plátěným zátarasem. Zase něco stavěj, nebo je tam od duhového ještě nasemeněno.
  Takže pro příště vybrat větši plochu, na půl Václaváku bychom se nevešli…

 20. Děkuju za shrnutí a pohled. I já byla na místě a většinu času nešlo se hnout ani o půl metru dál, kde bych předpokládala lepší úhel pro fotku. Dorazila jsem později, po pánovi v klobouku jsem se sice dívala, ale v tom davu bylo skutečně nemožné někoho najít.
  Jsem ráda za připomenutí těch slov o řečnících – je to přesně ono, co celý podvečer a večer odrážím. Pestrá směsice různých lidí je bohužel široká možnost pro kritiku toho, či onoho. A každý, kdo tam nebyl, na někoho takového uměl.
  V jednotě je ale síla, proto chápu a vysvětluji, že nelze čekat na ideál. Protože to už bychom možná za chvíli nebyli.
  Vedle tolerantních lidí, od pohledu žádných “dezolátů” jsem ale slyšela od některých lidí, co se snažili tím davem protlačit (když vím, že je na ulici demonstrace, je to hodně blbej nápad), celkem hrozné řeči, jak se tak cpali tou masou lidí. Podobné aopravdu nepochopitelné kecy pak bylo možné číst v diskusi pod články o demonstraci na Seznamu a Novinkách. To zlo je nepochopitelné a opravdu si nemyslím, že v těch lidech uhasne, pokud se něco změní. Dost mně z toho jel mráz po zádech.
  No a abych tu nepsala zase sáhodlouhý román, uzavřu to tím, že mě osobně v první půl až tři čtvrtě hodině vytočilo doběla to, že všechny videopřenosy (mainstreamu, tudíž profesionální), byly rušené, takže v přímém přenosu se daly zachytit jen útržky projevu a rozpixelované šmouhy místo obrazu. To se nikdy před tím nestalo od roku 1989 a pokládám to za další z podrazů lidí, co se jinak ohánějí v každé druhé větě demokracií. Později se to asi zlepšilo (změněný rozkaz?), ale to už jsem na Václaváku byla taky, takže přesnou délku rušení určit nemohu.
  Náhoda to ale nebyla, protože Chvilkařům se to – světe, div se! – nedělo. Aspoň je definitivně ale jasno, odkud u nich vítr fouká.

 21. Hmm…
  V tom případě dělá Rajchl vše pro to, aby přepálil kampaň, spadl do průseru rovnejma nohama a BEZ programu a skončil jako Michprdi.

  Jestli to myslí vážně, měl by si nejdřív připravit program, postupně jeho pomocí gradovat demošky a tak koncem března to zkusit. Nejprve stávku a pak požadovat demisi.
  Protože teprve koncem ledna a během února bude jasné, jestli jsme opravdu v průšvihu a jestli je tu dost lidí naštvaných a zoufalých tak, že do něčeho půjdou.
  Mezitím může jednat s odbory, s obcemi, s podniky a pod., zjistit, jestli má vůbec lidi na převzetí moci.

  Jít do akce teď, během podzimu, bez přípravy, by byl sebevražedný amatérismus.

  Ale je to jeho boj.

  1. Víte, Občane, až lidé dostanou dost složenek k zaplacení (na čtyřnásobnou částku než obvykle) – a přitom budou bez práce, protože firmy zkrachují; až se budou v bytech klepat zimou a nebudou mít na jídlo, tak ono to půjde samospádem. S Rajchlem i bez Rajchla.

    1. Ani omylem skupina 🙂
     Čtu, poslouchám, ověřuji si, vyhledávám, hodnotím a tak si tvořím názor. Někdy ho napíšu/řeknu, někdy raději ne.

   1. Nepůjde. Samospádu se otrlí technologové moci, vysmějí.

    Je to jako neorganizované, naštvané houfy lidí X vycvičené vojsko s jednotným vedením.
    Efektivita je kvalitativně úplně jinde.

  2. To není jeho boj. Možná ne váš, ale rozhodně nás, nás kteří chtějí změnu. Víte Občane,že co se týče vás tak o tom již vážně začínám pochybovat.

   1. Fajn.
    Takže když třeba v říjnu nebo začátkem listopadu sestřelí alternativa vládu, tak bude následovat co?
    JAK tu změnu zrealizuje? KDE si mohu přečíst vycizelovaný krizový program, který nás dostane z krize?

    O mně pochybovat nemusíte. Já VÍM, že pro mne a mou sociální bublinu liberálové nejsou alternativou. A protože tuto část alternativy organizují stejní liberálové jako jsou ODS, TOP09 či Lidovci, žádnou změnu SYSTÉMU od nich neočekávám.

 22. Analytik E Chmelar: Ľudí dohnala protestovať vyslovená hlúposť európskych politických elít, ktoré sa správajú, akoby zošaleli
  Česká republika zažíva obrovský protest proti vláde Petra Fialu. K protestom sa vyjadril aj analytik Eduard Chmelár. Jeho stanovisko vám prinášame v plnom znení
  https://www.hlavnespravy.sk/analytik-ludi-dohnala-protestovat-vyslovena-hlupost-europskych-politickych-elit-ktore-sa-spravaju-akoby-zosaleli/2916868
  pozri text:
  „Prezident T. G. Masaryk svojho času upozorňoval, že rozčúlenie nie je program. Samozrejme, že nie, a preto revolúcie neviedli dobyvatelia Bastily z toku 1789 alebo rozčúlení študenti z roku 1989, ale technokrati moci, ktorí previedli spoločnosť cez búrlivé obdobie zmien. Hnev je však spúšťačom každej veľkej historickej zmeny. Hnev nie je nenávisťou, ako sa pokúšajú tlmiť vášne zástancovia súčasných poriadkov, ale túžbou po spravodlivosti. Ak je táto túžba ignorovaná, v krajine sa hromadí napätie, ktoré vyústi až do spoločenského výbuchu. A hoci je revolúcia len krátkym závanom nádeje (ako sa skepticky vyjadril Ralf Dahrendorf), hoci nemôžeme žiť v permanentnej revolúcii (ako po tom túžil Lev Trockij), každá generácia potrebuje svoj vlastný ventil, ktorý bude buď udusený alebo naberie kurz nezvratných zmien…

  Praha dnes šokovala obrovskou takmer stotisícovou demonštráciou, akú Václavské námestie zažilo len v novembri 1989. Desaťtisíce ľudí žiadajú zmenu politického kurzu a vládna moc na nich zareagovala rovnako hlúpo ako komunistickí papaláši pred 33 rokmi. Premiér Fiala ich nazval „extrémistami“ a minister vnútra Rakušan ich označil za „proruských švábov“… Je to len ďalší dôkaz, že títo politici absolútne stratili kontakt s ľudom. Väčšina požiadaviek je totiž racionálna, a to, že sa medzi organizátormi objavilo panoptikum tých najrozličnejších postavičiek a podivínov, nie je ich chyba, ale zlyhanie politických elít, ktoré ešte stále nechápu, čo sa deje. Ľuďom už dochádza trpezlivosť.

  1. Ďalej sa medzi požiadavkami objavuje potravinová sebestačnosť, vojenská neutralita, obnovenie slobody prejavu či zachovanie národnej meny.

   V plnej miere rozumiem hnevu ľudí. Dohnala ich sem vyslovená hlúposť európskych politických elít, ktoré sa správajú, akoby zošaleli. Ľudia už nemajú kam cúvnuť. Samozrejme, vždy hrozí, že sa objaví nejaký demagóg, ktorý nasľubuje davu čokoľvek, len aby ho vlna jeho nespokojnosti vyviezla k moci. Vlastne, väčšinou to dopadne práve takto. Ale sú momenty, kedy už ľudia nemajú na výber a musia sa brániť. Preto protesty podporujem. Takúto masovú nespokojnosť nemôžete šmahom ruky zhodiť zo stola povýšeneckými nadávkami ako spodina, svoloč, dezoláti a podobne. To množstvo demonštrantov už odráža nálady a názory verejnosti. Ignorovať ich je politická samovražda.

   1. Viděl jsem skupinku Němců. Ptali se lidí, oč kráčí. Jak jsem pochopil.
    Když jim to bylo zhruba pár větami
    vysvětleno, pochválili demonstranty. Prý v Německu chtějí to samé, ale bojí se mluvit „nahlas“.

 23. Myslím si, že Luboš by měl změnit medikaci. Prakticky jsem si ty jeho plky přeložila tak, že si za všechno můžeme sami tím, že jsme ho nevolili.
  Ano, viděli jsme tímto i spoustu lidské malosti, bohužel.

 24. Zasloužil Vidláku, zasloužil a spolu s vámi i mnozí z nás a snad i já. Také musím podotknout, že mnohdy i za cenu nejvyšší a to za cenu výmazu z tohoto litterátního webu, že jo Zakladeteli. Ale stálo to zato.
  Musím potvrdit, že tam bylo opravdu velice husto a také jsem měl mnohdy pocit, že se udusím, také proto byl nebývale vysoký počet lidí s potížemi ke kterým se volali zdravotníci, doufám, že to nebyly následky očkování, ale jen dehydratace organismu.
  Tak ještě před půlnocí jsem napsal, že nás tam bylo 100 tisíc. Vy jste to Vidláku znásobil dvěma, nevím kde je pravda, ale bylo nás tam fakt hodně. Po demonstraci jsem přijel do naší vísky a navštívil místní hospůdku, kde zrovna probíhala oslava narozenin a tam mě vítali bezmála potleskem . Ano, byli rádi, že měli zastoupení, samozřejmě ne všichni, ale drtivá většina a vyptávali se. Vyptávali a já ještě v euforii vyprávěl. Vyprávěl a bylo vidět, že mě to vlastně záviděli a proto věřím, že příště pojedou se mnou, aby jsme spolu odstranili ten fialovopekarovský hnus.

 25. Super, já na to úplně zapomněla 😳🙊
  Fiala je hňup, docent Šefčík. Jak tohle se mohlo dostat na místo premiéra.
  Jinak diskuse na iDěsu opět katastrofa, asi mají všichni tamní žumpálisti za debilní příspěvek stovku.

  1. Pár pražských kavárníků od herců a ČT psalo, že to může být průser. Ještě , že demonstrace prý nemají takovou organizaci a prostředky, jako dělalo Milion chvilek.

   1. Ono jim ještě nedošlo, že je to o to horší, nebo vlastně došlo a už se klepou…

    I ta ledabylá dehonestující odpověď prime si myslím je tím podbarvena. Ani průměrný člověk by takovou hovadinu neřekl. No uvidíme až a co udělají. Ono je to vlastně alarmující. Nikdo nikoho nepodplácel, tedy krom té pratičky pod ukrajinským práporem na, asi už ukrajinském národním muzeem. To nechápu a fakt už je to moc. njn

 26. Nesmirne kazili dojem antivaxersti cvoci. Muselo to byt, aby tam byli ? Cim byli pro organizatori duleziti ? Priste je vynechat a zadna skoda.

  1. Covid, vakcíny a boj proti covidismu to všecko pořád straší jako něco, co lidi rozděluje. Jde to upozadit, ale ne na to zapomenout. Většina lidí má jiný starosti o energie a ceny všeho možného než nekonečný předpovídání, že už zítra očkovaní zmutují…Locdown ekonomiku poškozoval a stalo se dost pandemických chyb, ale zabývat se jen jimi by znamenalo vést minulou válku…Nekonečné debaty o vakcínách jsou k ničemu.

   1. O tom prece mluvim. Priste je uz nepripustit, zejmena Volneho ne. K nicemu nejsou. Neni zadny narok aby parazitovali na dnesni situaci, jejich sam o sobe nesmyslny boj, uz patri minulosti. Pokud ma Vidlak nakej vliv na organizatory, mel by jim to durazne doporucit.

    1. Kdyby k tomu došlo, zase to lidi rozdělí. Je to únosný přijít možná o čtvrtinu lidí a podpory kvůli případnému vypuzení bojovníků s vakcinací? Těžké to je dilema. Lidi jsou virem promoření. Kdo chtěl už se očkoval. Povinná vakcinace zabedna nebyla ani čipování.

    2. Já jsem ocenila, že tam pustili i Flákance / Volného.
     Není nás zase tolik, abychom se vzájemně vylučovali, ne?
     Komanče nemám ráda, ale Skála mi tam nevadil. Je to jeden z těch rozumných a v mnohém s nim musím souhlasit. Nerada, ale musím. 😀

  1. Popis manifestace a demonstrace je obcas bezprostredni a autenticky …
   Gratulace a diky /moje/, jdou predevsim skvelym organizatorum. Na to se nesmi zapominat..Jejich schopnosti jasne ukazuji na nove skutecne vudce naroda.
   Nase nadherna setkani plna solidarity , jak kazdy vi , muze videt a neni je usporadat , uplne nejlehci..
   Jsou vzdy plna krasy lidskosti a nevidane jednoty..
   Pak prijdou ty postrehy. Tady jsou a vystupuji do popredi nekonecne autorovy pozornosti a tedy zavislosti na CT ,na Pesinski, vlajkach EU a NATO, na Seznam na Fejsbuk , na mainstrymech a Minarech a tady prilis vycniva a vadi ta uporna zavislost autora .
   Ani slovo o organizaci a uspechu , obrovskeho uspechu poradatelu.
   Pro autora samozrejmost???
   Libodemo a nazyvat predsedu ukr. vlady Dvou Svetru u nas Peto je daleko mimo misu.
   Pro autora neni ta manifestace projev predevsim nasi nezavislosti a touhy po nezavislosti abychom si vladli sami..
   Rajch zrejme rad mluvi a nevynecha jednu prilezitost a jako pravnik ,ale vynechal akci ,na tu cernosku. Ze by zase pod rouskou kritika ty skutky prchali a daleko..Zatim prchaji.
   Zaprodanci a Hrib zase znovu ty zavislosti na nich. Exotove budoucich poslancu..
   Objev autora ,ze lid neni blbej , beda ,co si asi autor o nas myslel predtim????
   Statecne jeste nezapomene si zavyhrozovat z dalky, ze bude vynaseni v zubech..
   Jak to kdo a kdy provede se nevi. Jiny to zase to vynaseni zase zaridi.
   Autor zase opakuje o jeho objevu normalniho obcanstva a ze lid neni hloupy..
   Zjisteni ponekud neocekavane ,po dlouhych letech zivota sdileneho mezi nimi.
   Asi doposud nebyly ty zkusenosti.
   Podle ocekavani si zase splnil sve proroctvi.. A zase ten zajem o nekolik odpurcu nekde , zrejme bez vyznamu a zasluhy o povsimnuti..
   Autor si nerozumi na prvni pohled , nema svoji „parketu“ vnitrni zakladnu , kde by stal pevne, videl svet kolem sebe a nezavisle na okolnich zbytecnostech.
   Mimo ty nove objevy , jak vidi lid a sve spoluobcany nyni…@#$%^^&&*???

   1. Pár lidí mi řeklo, že Raichl mluví rád a dobře. Jenže nenaslouchá lidem kolem sebe. Prý je to jen, více méně, monolog.

    1. Na druhej pohled..
     Zrejme demonstrace a protesty byly pouze reakce ,kritika , nelibost na cinnost a aktivity vlady.
     To znamena zavislost.
     Tedy asi nebyl jasny program protestu a recnici si kazdej ohrivali zrejme svoji polivcicku …/Napr. Gottwald /nebyl akademik, vedel co rika a mluvil konkretne/ mel v 48 program a nezavislej ,vedel presne co chce a vyuzil slabiny vlady, aby zautocil najisto/.
     Byly protesty proti drahe energii a jak to usili dopadlo. A vyznelo?
     To asi by melo byt ted projednano /hlavne positivni a negativni vysledky cele akce /a slouzit jako zaklad co dal..
     V pripade ,ze by to vlada vzdala , mame skupinu nejlepsich pripravenou prevzit vladu a realizovat prani vsech. A kdo ji povede..A vedeli by kam?
     Mozna i timhle smerem by se melo zacit uvazovat a pokracovat v budovani silne a predevsim nezavisle opozice a s programem !!!
     Kterej by sjednocoval.
     Dale by poskytl platformu na verejnou diskusi prave zase o tom programu jako prilezitost a moznost sjednoceni ,aby vsichni tahli za jeden provaz.
     Program by mel aspon obsahovat nejake konkretni plany na obnovu hospodarstvi a cele spolecnosti.
     Musi to byt predevsim zalezitost nas a Ceska a nikoho jineho..
     Musime presne vedet co presne a konkretne ,chceme…
     Hlavne vynechat rady akademiku, analytiku typu, chmelaru a jejich rajtovani na masarykismu , dahrendorfu a trockych , vlastnoventilovani bez hnevu a ja nevim ceho vseho..
     Snadno se to napise , ja vim, jsou to zalezitosti , ktere se nesmi vynechat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *