20 července, 2024

Pár postřehů, které s ničím nesouvisejí

Tak nám skončilo mistrovství světa v hokeji. Národ se nám krásně semknul, v hubených letech, které prožíváme, to byl krásný osvěžující moment. V poslední době naše země zrovna neprožívá skvělé časy a tak vlastně není divu, že toto mistrovství bylo asi nejvíc politické za dlouhá léta. Kdo si neudělal fotku ze stadionu, jako by nebyl. Především vládní politici tam byli jako doma. Sice museli snášet pískot publika, kdykoliv se na ně zaměřila kamera, ale to na stranickém fejsbůku nikdo neuvidí.

Bohužel pro všechny, nejlepší byl náš generálprezident PePa, který si celé to sportovní vítězství pro sebe zprivatizoval nejlépe. Hezky přišel slavit s kluky do šatny, pronesl jim tam pár státnických ponaučení, udělal si několik hezkých fotek do sbírky k létání na větroni, jízdě na motorce, střílení z pušky… teď k tomu má i medaili z hokeje. K Putinově formátu mu chybí jediné – jízda na medvědovi.

Nejlépe hodnocený komentář, který jsem bezprostředně po výhře zaznamenal, byl, že jednoho Fialy jsme se už zbavili a za čtrnáct dní se ve volbách zbavíme druhého.

Vzhledem k tomu, že se na stadionu prezentovali především Petr, Svetr a Dozimetr… a s nimi i Andrej Babiš, přemýšlím, jestli nemají společného víc, než je zdrávo. Ale to je samozřejmě zcela hloupá úvaha, která se vůbec nezakládá na pravdě a to, že hnutí ANO neochvějně stojí za Ukrajinou, odhodlaně bojuje proti ruskému agresorovi, je pro pevné ukotvení v západních strukturách a považuje za základ naší bezpečnosti NATO, to je jen politická náhoda.

Stejná náhoda bude i to, že Ukrajinci vyřadili Rusům radar včasné výstrahy, který vůbec nemíří na Ukrajinu, ale ausgerechnet na jih a dobře viděl především na Írán a celý blízký východ. Asi někdo nechce, aby byl Írán včas varován, až z Izraele něco poletí, aby to Peršanům zničilo něco důležitého… Takhle vypadají světové války. Jedni zničí něco, co není vůbec zaměřené proti nim, aby to nepomohlo proti někomu úplně jinému. Alespoň víme, že ukrajinský hlavní štáb sídlí v Pentagonu… a sídlil tam už deset let před válkou.

Ale zpět k nám domů…

Už před mistrovstvím v hokeji jsme se dozvěděli, že Seznam má problémy. Jeho zprávy čte pořád méně lidí, což se projevuje i poklesem klikání na reklamy a není to žádný malý pokles. Za rok jde asi o třetinu. Inu, lidi nejsou blbí a pokud se propaganda rozchází s realitou, je stále dražší a náročnější ji udržet v provozu. Go woke, go broke.

Sešup bude nyní dotvořen v podstatě nezaviněnou formou. Seznam si založil blogosféru, kde píší samí uvědomělí mladí liberálové. Sice neumějí pravopis, ale jsou hodnotově dokonale ukotveni. Jistý Petr Šoustal byl dokonce ukotven tak moc, že zemědělce s hnojem považoval za burany, za slabinu českého fotbalu považoval fanoušky, radil hokejovým trenérům, ať vyhodí Gudase a před vítězným zápasem napsal článek, že Češi proti Švýcarům prohrají, protože Pastrňák nemá formu.

Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel a i když nemá s redakcí Seznamu nic společného, jeho výroky oblétly republiku a hráči mu začali posílat fotky svých medailí s přáním, ať jde do (Vondrovy) Brusele i s celým Seznamem. Sice se pak opravovali, že Šoustal není součástí Seznamu, ale to už bylo pozdě. Národ si už myslí, že Lukačevič platí jakéhosi Šoustala, aby haněl hokej, sport i náš národ všeobecně. Good luck, Sezname. Vaši sestupnou trajektorii budu sledovat a dívat se, jak mně čtenost narůstá a vám klesá. Nijak mi radost nekalí vědomí, že sám Šoustal na své imbecilitě slušně vydělal.

Pamatuju, jak šel kdysi prezidentský kandidát Drahoš na hokejové utkání v Třinci v naději, že mu to proti Zemanovi pomůže. Celý stadion tenkrát skandoval: „Želé, želé, jdi už do prdele.“ Teď to při zápasech vypadalo dost podobně s Fialou a ostatními pětikoaličníky. Proto tak nějak očekávám, že i eurovolby budou vypadat podobně. Tenkrát nebyla mediální masáž nic platná a alternativní média byla v plenkách. Dneska jsme už úplně jinde.

A na závěr… máme výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Vražda na tyranu není zločinem. Ale bacha, oni už dneska dělají tyrana i z toho, který legitimně vyhrál volby a složil většinovou vládu. I takový „tyran“ už je dnes hoden odstřelu. Že, Koláři mladší? Navíc, dneska se už země neokupuje pomocí bodáků, ale pomocí neziskovek. To jen burani Rusové posílají na Ukrajinu vojáky. Civilizovaný člověk, naplněný pravdou a láskou, zásadně jen posílá prachy a posiluje tam občanskou společnost vytvářením páté kolony. Třeba jako v Gruzii… tam se to teď sice úplně nepovedlo, ale není všem dnům konec. Ještě existuje mnoho dalších stupňů… ještě se to dá dělat jako v Libyi nebo Sýrii. Je to levné, účinné a zamlží se rozdíl mezi zlem a dobrem tak moc, že třeba já osobně morální kategorie v politice raději vůbec nezkoumám. Analyzuju už jen, kdo vyhraje a kdo prohraje a maximálně jsem schopen rozlišit menší zlo od většího. Někdy ani to ne…

Eurovolby za čtrnáct dní budou referendem o vládě a referendem o míru. Bude tomu tak všude v Evropě. Budou soubojem mezi národním a nadnárodním. Soubojem mezi liberalismem třetí světové války nebo konzervativním (a trapným) mírem. Budou soubojem mezi Evropou jakožto dekadentním, sluníčkovým a duhovým impériem a mezi Evropou jakožto společenstvím rovnoprávných států, kteří se sdružují kvůli výhodám a pokud převáží nevýhody, sdružovat se přestanou.

Vybírejte dobře. Naposled je to bez cinknutých korespondenčních hlasů. Naposled je to spočítané pěkně ručně před zraky komise složené z mnoha členů z mnoha stran. Naposled v tom ještě nefiguruje inkvizitor Foltýn, naposled v tom nefugurují evropské regulace od Jourové… zatím do toho zasahují jen blbečci jako je Cemper a jemu podobní. Snažme se co nejvíc, aby tyto volby nebyly jen posunem, ale byly skutečným průlomem.

Dodám své obligátní: dumejte, dumejte.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

276 thoughts on “Pár postřehů, které s ničím nesouvisejí

 1. Situace se mi nelíbí. Připomíná mi tu před první světovou válku, kterou si, v onom rozsahu nikdo nepřál. Ani Vilém.
  Hrozí, že vlády přestanou ovládat události, ale že se nechají ovládat jimi. Pokud se tak už neděje.

  1. Máte pravdu. Situace se nelíbí nikomu, kromě hrstky vládnoucích zmetků.
   Převzato z ruských komentářů/Rusvesna/: „Zasraná Česko už útočí na Belgorod upíry a na tyhle Čechy se neozývá žádná odpověď. Česká republika musí být srovnána se zemí.“
   Podívejte se třeba na al jazeeru, nebo na rusvesnu a jinam – náhled z druhé strany
   a přemýšlejte.

 2. Básník J. Žáček

  I já jsem ve válce

  I já jsem ve válce
  se sebou, s tebou, se všemi,
  s přesilou křiváků a zmetků na Zemi,
  s těmi, kdo mlčí, když je třeba křičet,
  s těmi, kdo žvaní, když je třeba mlčet,
  kdo mají hubu plnou pravdy,
  ale lžou pětadvacet hodin denně,
  pro něž je mír jen pauza mezi válkami
  a láska zdravý relax mezi zabíjením,
  jsem proti vaší pseudomorálce
  a vždycky budu s vámi ve válce.

 3. Tak nějaký Milan44 má prý euforické stavy, když navštíví stránky Vidláka.
  Ty vago!
  Těch 44, není to jeho IQ?

 4. Dnes skutečný ministr zahraničí, jinak vrchní cenzor (pominu-li plukovníka Foltýna), Tomáš Pojar prohlásil, že Česko by nerespektovalo zatykač Mezinárodního trestního soudu na Netanjahua a Gallanta. To je ovšem naprosto skandální! Co na to opoziční politici?
  Je to ovšem další ukázka dvojího kilometru, který uplatňují progresivisté.
  Tomáš Pojar by se pak ovšem neměl divit, kdyby se na nás plynové „molekuly míru“ z Kataru jaksi nedostaly!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *