22 června, 2024

Pár postřehů, které s ničím nesouvisejí

Tak nám skončilo mistrovství světa v hokeji. Národ se nám krásně semknul, v hubených letech, které prožíváme, to byl krásný osvěžující moment. V poslední době naše země zrovna neprožívá skvělé časy a tak vlastně není divu, že toto mistrovství bylo asi nejvíc politické za dlouhá léta. Kdo si neudělal fotku ze stadionu, jako by nebyl. Především vládní politici tam byli jako doma. Sice museli snášet pískot publika, kdykoliv se na ně zaměřila kamera, ale to na stranickém fejsbůku nikdo neuvidí.

Bohužel pro všechny, nejlepší byl náš generálprezident PePa, který si celé to sportovní vítězství pro sebe zprivatizoval nejlépe. Hezky přišel slavit s kluky do šatny, pronesl jim tam pár státnických ponaučení, udělal si několik hezkých fotek do sbírky k létání na větroni, jízdě na motorce, střílení z pušky… teď k tomu má i medaili z hokeje. K Putinově formátu mu chybí jediné – jízda na medvědovi.

Nejlépe hodnocený komentář, který jsem bezprostředně po výhře zaznamenal, byl, že jednoho Fialy jsme se už zbavili a za čtrnáct dní se ve volbách zbavíme druhého.

Vzhledem k tomu, že se na stadionu prezentovali především Petr, Svetr a Dozimetr… a s nimi i Andrej Babiš, přemýšlím, jestli nemají společného víc, než je zdrávo. Ale to je samozřejmě zcela hloupá úvaha, která se vůbec nezakládá na pravdě a to, že hnutí ANO neochvějně stojí za Ukrajinou, odhodlaně bojuje proti ruskému agresorovi, je pro pevné ukotvení v západních strukturách a považuje za základ naší bezpečnosti NATO, to je jen politická náhoda.

Stejná náhoda bude i to, že Ukrajinci vyřadili Rusům radar včasné výstrahy, který vůbec nemíří na Ukrajinu, ale ausgerechnet na jih a dobře viděl především na Írán a celý blízký východ. Asi někdo nechce, aby byl Írán včas varován, až z Izraele něco poletí, aby to Peršanům zničilo něco důležitého… Takhle vypadají světové války. Jedni zničí něco, co není vůbec zaměřené proti nim, aby to nepomohlo proti někomu úplně jinému. Alespoň víme, že ukrajinský hlavní štáb sídlí v Pentagonu… a sídlil tam už deset let před válkou.

Ale zpět k nám domů…

Už před mistrovstvím v hokeji jsme se dozvěděli, že Seznam má problémy. Jeho zprávy čte pořád méně lidí, což se projevuje i poklesem klikání na reklamy a není to žádný malý pokles. Za rok jde asi o třetinu. Inu, lidi nejsou blbí a pokud se propaganda rozchází s realitou, je stále dražší a náročnější ji udržet v provozu. Go woke, go broke.

Sešup bude nyní dotvořen v podstatě nezaviněnou formou. Seznam si založil blogosféru, kde píší samí uvědomělí mladí liberálové. Sice neumějí pravopis, ale jsou hodnotově dokonale ukotveni. Jistý Petr Šoustal byl dokonce ukotven tak moc, že zemědělce s hnojem považoval za burany, za slabinu českého fotbalu považoval fanoušky, radil hokejovým trenérům, ať vyhodí Gudase a před vítězným zápasem napsal článek, že Češi proti Švýcarům prohrají, protože Pastrňák nemá formu.

Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel a i když nemá s redakcí Seznamu nic společného, jeho výroky oblétly republiku a hráči mu začali posílat fotky svých medailí s přáním, ať jde do (Vondrovy) Brusele i s celým Seznamem. Sice se pak opravovali, že Šoustal není součástí Seznamu, ale to už bylo pozdě. Národ si už myslí, že Lukačevič platí jakéhosi Šoustala, aby haněl hokej, sport i náš národ všeobecně. Good luck, Sezname. Vaši sestupnou trajektorii budu sledovat a dívat se, jak mně čtenost narůstá a vám klesá. Nijak mi radost nekalí vědomí, že sám Šoustal na své imbecilitě slušně vydělal.

Pamatuju, jak šel kdysi prezidentský kandidát Drahoš na hokejové utkání v Třinci v naději, že mu to proti Zemanovi pomůže. Celý stadion tenkrát skandoval: „Želé, želé, jdi už do prdele.“ Teď to při zápasech vypadalo dost podobně s Fialou a ostatními pětikoaličníky. Proto tak nějak očekávám, že i eurovolby budou vypadat podobně. Tenkrát nebyla mediální masáž nic platná a alternativní média byla v plenkách. Dneska jsme už úplně jinde.

A na závěr… máme výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Vražda na tyranu není zločinem. Ale bacha, oni už dneska dělají tyrana i z toho, který legitimně vyhrál volby a složil většinovou vládu. I takový „tyran“ už je dnes hoden odstřelu. Že, Koláři mladší? Navíc, dneska se už země neokupuje pomocí bodáků, ale pomocí neziskovek. To jen burani Rusové posílají na Ukrajinu vojáky. Civilizovaný člověk, naplněný pravdou a láskou, zásadně jen posílá prachy a posiluje tam občanskou společnost vytvářením páté kolony. Třeba jako v Gruzii… tam se to teď sice úplně nepovedlo, ale není všem dnům konec. Ještě existuje mnoho dalších stupňů… ještě se to dá dělat jako v Libyi nebo Sýrii. Je to levné, účinné a zamlží se rozdíl mezi zlem a dobrem tak moc, že třeba já osobně morální kategorie v politice raději vůbec nezkoumám. Analyzuju už jen, kdo vyhraje a kdo prohraje a maximálně jsem schopen rozlišit menší zlo od většího. Někdy ani to ne…

Eurovolby za čtrnáct dní budou referendem o vládě a referendem o míru. Bude tomu tak všude v Evropě. Budou soubojem mezi národním a nadnárodním. Soubojem mezi liberalismem třetí světové války nebo konzervativním (a trapným) mírem. Budou soubojem mezi Evropou jakožto dekadentním, sluníčkovým a duhovým impériem a mezi Evropou jakožto společenstvím rovnoprávných států, kteří se sdružují kvůli výhodám a pokud převáží nevýhody, sdružovat se přestanou.

Vybírejte dobře. Naposled je to bez cinknutých korespondenčních hlasů. Naposled je to spočítané pěkně ručně před zraky komise složené z mnoha členů z mnoha stran. Naposled v tom ještě nefiguruje inkvizitor Foltýn, naposled v tom nefugurují evropské regulace od Jourové… zatím do toho zasahují jen blbečci jako je Cemper a jemu podobní. Snažme se co nejvíc, aby tyto volby nebyly jen posunem, ale byly skutečným průlomem.

Dodám své obligátní: dumejte, dumejte.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

276 thoughts on “Pár postřehů, které s ničím nesouvisejí

 1. Putin o důsledcích možných úderů západních zbraní na Rusko pro země NATO:

  „Zadání pro údery nepřipravují ukrajinští vojáci, ale zástupci zemí NATO. Takže představitelé zemí NATO, zejména v Evropě, zejména malých zemí, by si měli uvědomit, s čím si zahrávají. Měli by si uvědomit, že se obvykle jedná o stát s malým územím a velmi hustým osídlením. Tento faktor by měli mít na paměti, než začnou hovořit o úderu hluboko do ruského území. Jsou to vážné věci a my to velmi pozorně sledujeme.“

  1. Stručně doplním:

   Jeden raketový nosič nese několik hlavic se samostatným navedením na cil a řadu klamných hlavic, určených k zahlcení kapacity protiraketového systému.

   Účinky jedné termonukleární hlavice sily 1 megatuna TNT:

   35% energie uvolněné při výbuchu se vyzáří ve formě tepla. Při výbuchu se vypaří vše živé v okruhu 5 km od výbuchu a zapálí téměř vše v okruhu 15 km. Do 20 km od výbuchu utrpí všechny živé organizmy popáleniny 3. stupně.

   50 % energie se uvolní ve formě tlakové vlny, šířící se rychlostí cca 2 km/s. Tlaková vlna všechny stavby v okruhu 7 km srovná se zemí a do 20 km vážně poškodí.

   Výbuch emituje obrovskou dávku radiace ve formě proudu neutronů a záření gama. Látky, které se při explozi odpařily, po ochlazení kondenzují zpět na pevné radioaktivní částice, způsobující sekundární radioaktivní zamoření.
   Při výbuchu se také vyzáří tzv. EMP -elektromagnetický pulz, schopný zničit elektronické přístroje a rozvody el. energie.
   Ionizace vzduchu na několik hodin znemožní jakékoliv rádiové spojení či příjem rozhlasu.

   Hlavice 2, 5, 10 či 20 Mt mají přiměřeně větší účinek …

   1. Když se mluví o jaderných zbraních- jsou to pořád klasické atomové bomby jaké svrhly USA na civilní cíle v Japonsku, nebo už se jedná o vodíkové, či dokonce ještě sofistikovanější bomby?

    1. Pro rozsah škod je určující ekvivalent TNT, i když malé rozdíly jsou.
     Jaderná fuze ve vodíkové pumě se iniciuje štěpnou, tj. klasickou atomovou pumou.

    2. Obvykle jde dnes o termonukleární zbraně s nastavitelnou tonáží od kilotun (někdy i méně) tritolového ekvivalentu po stovky kilotun, typicky kolem 200-300 Kt, ale záleží na nosiči (Topol: jedna hlavice o síle 800 kt – 1Mt, Sarmat až 16 ks menších hlavic).
     Pro zajímavost, americké atomové dělo Davy Crocket mělo “mikrohlavici” o tonáži pouhých 20 tun TNT, a to vybuchlé silo v Bejrůtu odhadli na 1,12 kt TNT a ten incident v Explosii před 13 lety byla jedna tuna amonoledkového dynamitu.

     1. Už jsem se nějaký čas nebyl mrknout do skladu, tak nevím. Termonukleární či spíš kombinované věcičky se tam bezesporu pravidelně leští, ale myslíte, že „klasika“ už šla do výkupny kovů?

      Měl jsem období, kdy jsem coby dávný „specialista“ (od MSO neboli Místo Speciální Očisty) na ZHN sledoval články o JZ, psané populární formou. Datované ne pouze nedávno, i ty starší z jejich použití „nedělají vědu“. Prý, že teplota, tlaková vlna a radiace sice jo, ale jen pár kiláků dokola a je to brzy pryč. A že sice nějaká ta radioaktivní stopa taky, ale že záleží, jestli by vůbec foukal vítr, taky by toho prý bylo jen málo. Vždyť v tom Japonsku se prý tam taky za chvíli vrátili a normálka. V Černobylu prý taky byla stopa jako po výbuchu 12 MT a „lidstvo to taky přežilo“ (asi nepřesný citát, ale velmi podobně to tam kdesi měli).

      Asi bych si ale tolik nevejskal. Pokud by se mělo někde něco udát i jen na prstech jedné ruky (pro jistotu třikrát tfuj přes levý rameno s černou slepicí a černým kocourem v rukou, aby ani to ne), poslal bych autory těch nedělních povídání někam, kde budou ty stopy vznikat. Do místa epicentra ne, protože přece nejsem nelida. Jen na ty stopy. A klidně až třeba za dva roky po. Řekněme měsíc tam psát vynikající reportáže. I atombordel a jód bych jim dovolil a dva víkendy by mohli domů. A pak bych je dal za dalších pár měsíců vyšetřit, jestli jim nebují nějaký novotvarečky, nemají dovnitř prosednutou prdelku a tak.
      Skoro mám pocit, že někteří by se „necítili ve své kůži“. I ten, kdo o tom v životě neslyšel, si může vyinternetovat, jak se to tam v čase kumuluje, aby to pak umělo začít způsobovat tzv smrt buněk či „jen“ jejich mutace. Říká se tomu nemoc z ozáření, to jistě ví kdekdo. A mnozí i to, že záleží na tzv. dávce, potažmo dávkovém ekvivalentu. Takže sice ne každý se hned rozpustí na kaši, ale i jen „malá“ taková nemoc pak udělá, že kdyby pak někdo chtěl jít k doktorovi simulovat, bude to simulování už jen simulovat.

      A ještě taková pitomá věc, jaksi mě nejde přesvědčit, že „kdyby“, tak by to zůstalo jen u těch pár hříbků. Jaksi v tom lidskému druhu nedůvěřuju. Spíš by, možná až po nějakým času „na rozmyšlenou“, nicméně začalo být těch stop tolik, že by se občas překrývaly a kromě ostatních dobrot došlo k takovým klimatickým změnám, že by gríndýlové nestačili čumět. Takže by to vyhráli ti, co by jim to spadlo rovnou na hlavu. Vyhráli sice ve významu, že by mohli Pyrrhovi jen smutně (někteří dokonce po dobu ca 0,3 sekundy) závidět, ovšem v důsledku skutečně vyhráli…

  2. Jenom jestli tomu blbci Fijalovi vůbec dochází, že v ČR tu rachejtli se srdečnými pozdravy z Ruska můžeme tak leda (možná) chvíli sledovat na radaru, a pak bude evaporizován také, protože ani nestihne zalézt do krytu. A i pro zbytek vládnoucí junty platí, že s plnými kalhotami se evakuuje blbě…

      1. Obě dvě jsou zemská škodná. Škody napáchané oběma jsou dalekosáhlé, extrémně drahé a pravděpodobně nenapravitelné a těžko uvěřit, že tak hloupé a fanatické megery obsadí tak významné posty vlastně demokratickou cestou.

   1. jak by mohlo, když Fiala je nepříčetný, polovina jeho alter ega vyvanula do Univerza, rachejtle Černochová pod Meprobamatem a zbytek se těší, jak si to rozdá s Putinem a v zastoupení převezme válečnou iniciativu na Dněpru…

  1. No, já naopak doporučuji si jich pár schovat !! Za 50-100 let budou mít nevyčíslitelnou cenu (zvláště na černém trhu..)

 2. Co mně velmi vadí je to, že postrádám reportáže z plně obsazených autobusů, které vezou hrdinné účastníky Bandera párty na frontu.
  Rozvinuté ukrajinské vlajky, hymna, bojové písně a k tomu optimistické řeči jak věčně opilé mužiky utlučeme čepicemi a zatlučeme do země. A k tomu transparenty 31 : 500. Těch 31 000 padlých Ukrajinců, to byli ti hloupí burani z venkova.
  Jak je možné, že není jeden jedinký vlastenecký autobus s portréty Zeleňského, Syrského, Bandery a Sucheviče. Nač tu máme tolik neziskovek?

     1. Správně, opravdu důležité věci zařizuje Fialův “poradce” Tomáš Pojar, skutečný ministr zahraničních věci. Však ho v Číně taky přijal ministr zahraničních věcí Wang osobně.

  1. Aleš:
   Probartošku! Možná konali podle hesla „to je blbý, to se bude líbit“ a nějak to neklaplo. Ale co by člověk čekal od pirátů – ukradnou i nejmilovanější českou pohádku.

     1. Když vidím jaké hovadiny dospívající obdivují a lajkují, tak by mě úplně nepřekvapilo, kdyby se mladší voliči tímto veledílem nechali oslovit. 🙁
      Ono tu sice hovoříme o úpadku školství, ale jde o celkový sešup i na poli kulturním a vnímání vkusného/nevkusného…

   1. Nevím, nevím.

    Voličů s inteligencí čtyřletého dítěte se v řadách sympatizantů pětikoalice najde asi dost 🙂

  2. Mají (míněno voliči, zde nazváni milánky) svobodnou vůli, tak volí voly. Nevolte proto milánkové Ježíše, nýbrž Ferjenčíka…
   Tak to Piráti sice nejspíš nemysleli, nicméně stalo se, takto ten jejich šot jednoznačně vyznívá. To video je tam ca 4 hodiny a má ca 170 shlédnutí, ale stojí za to šířit jej co nejvíc. Myslím, že jej brzy stáhnou, protože to není pouze těžká urážka věřících, ale měly by proti tomu důrazně vystoupit I všechny církve. Tak ať si Piráti užijí slávy…

   1. Oni si z urážení kdekoho udělali živnost. Copak někdy specifikovali, na koho se to „Pusťte nás na ně“ vztahuje?

  3. Výrok: „Tak pojďte, milánkové. Urnička už čeká!“ vstoupí do dějin. S Piráty a celou pětikoalicí je naprosto věštecký…

 3. A popojedem na válečném koni aneb Fijalenko: Povolme Ukrajině využívat dodané zbraně i na ruském území.
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petr-fiala-dansko-nizozemsko-lotyssko-polsko-setkani-bezpecnost.A240528_081704_domaci_bors

  Neříkal jsem, že nás do té války nakonec zatáhnou? Už tam skoro jsme. A jestli Ukři zrušili ty velké radary (Voroněž), pak další čtení, co by to tak mohlo znamenat: https://www.armadninoviny.cz/jaderny-destnik-nad-moskvou-jako-system-protiraketove-obrany-ruska.html

  Mimochodem, tohle je ta země (RF) kde musí vykrádat ledničky na čipy? A jaký protiraketový deštník má Fijala? Stejný jako deštník proti drahotě….

  1. Prý už napadly třetí – Ochor. Naštěstí dron byl tentokrát zničen. Ale někdo to tady chce opravdu ukončit.
   Tož užívejte, protože nevíme kolik času nám zbývá.

  2. No čemu se divíte – dostal dárek – zlato z MS 2024, tak se musí odvděčit.. Ani hokejový „triumf“ není zadarmo.

  3. Vampýři už dávno létají na civilní cíle. Asi bylo už dávno povoleno. Ale nebude zapomenuto!
   Budeme ještě dlouho vyžírat důsledky jeho špatných rozhodnutí.

 4. Prý: „Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by ze Severoatlantické aliance a jejích členů neudělalo stranu konfliktu, zopakoval v úterý generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.“ No, jenom aby.

   1. Na prvni pohled vtip, že? Jenže ti potentáti KoZa se nebyli zeptat Putina, co udělá, když mu začnou likvidovat protiraketový deštník. Vycházejí z podobných smyšlenek a lží zpravodajských služeb, jako byly ty o Sadámových zbraních hromadného ničení. Rád bych se mýlil …

   2. V každém případě by teď mělo už být každému jasné, o co jde a kdo ten konflikt řídí. Že zelený pianista to rozhodně není …

   3. toníček napsal: 28 května, 2024 (14:53)
    Že pes který štěká, nekouše? No jo, ale ví to ten pes?

    Zdá se mi naprosto jisté, že pes, který kouše, v tu chvíli určitě neštěká.

 5. Pamatuji si, jak jsem byl v Praze kolem 17. listopadu za sameťáku. Když jsem přijel z Prahy domů a zamířil jsem do hospody , kde ještě vládla tuhá totalita a já opilý svobodou jsem tam začal pokřikovat hesla co jsem slyšel v Praze. To bylo i na bojovníky proti komunismu hodně a důrazně mě doporučili, abych opustil lokál, že nechtějí mít problémy a zavřeli v 22 00 h.

  Je to stejné, jako když navštívím stránky Vidláka. To mám pak euforické stavy, které mě přejdou záhy po navštívení Seznam.cz , nebo Centrum.cz a další. Zase vlítnu do totality a mám po náladě, stejně jako švec při návštěvě po návratu z hranic krále Miroslava.

  Tyto stavy se u mě střídají každý den, protože kolem sebe vídím hodně kazisvětů.

  1. Hezká stořka. Já na mainstream ani do televize nelezu, o to nepochopitelnější mi pak ale přijdou názory většiny mých přátel. Takže ve výsledku taky špatný.

   1. Co soudruha před sameťákem pálilo jsme se dozvídali kromě poslechu zakázaných radiových stanic i tím, že jsme četli Rudé Právo mezi řádky, takže to samé dělám i dnes. Libtardi sami řeknou, kde je tlačí bota.

    1. To jo, ale tenkrát už měl národ za sebou dvě generace komunistického lhaní a každý věděl, která bije. Ale dneska?

     1. Teprve po „revoluci“ se ukázalo, že říkali pravdu. Která bije se i teď ukáže zase až po „revoluci“.

     2. elsky, moc rád bych věděl, v čem nám onehdá ty komunisti lhali. Budu Vám vděčen, když to objasníte. Já, dnes, na to ne a ne přijít.

 6. Návštěvu kabiny bych PePovi nevyčítal. Slušelo se tam přijít. Dá se kritizovat spíš to, že jindy mimo mistrovství příliš běhá nebo jezdí na motorce místo pořádné politické práce. Je to jako kdyby Josef II. jen šel vyorat brázdu na pole, ale potom už žádnou reformu neudělal má základě poznatků z cestování po svých zemích. Brázda by posloužila jen propagandě, jak je lidovým císařem, vrátil by se na zámek, skutek útěk a sedlákům by se život nezlepšil. Jak říkali prezidenti Klaus i Zeman, že prezident je především politická funkce a má dělat politickou práci.

  1. Na příkladu toho „nekomentuji“ jasně vidíme,kdo presidentem byl a kdo je dálkově
   ovládaný šašek.A doufám že si toto uvědomují ti,kteří Zemana uráželi a o Klausovi
   se taky dobře nevyjadřovali.Bez páteře se presidentovat nedá,jen šaškovat.
   Slovákům bych přál,aby prosadili podobný zákon proti neziskovkám jako v Gruzii.
   I bez přímé účasti FICA,on může hlasovat i před kamerou slovně,a mělo by to být
   uznáno.A mám zlepšovák – nic proti médiím.Jenom bych zavedl pokutu milion euro
   za prokazatelně nepravdivou nebo manipulativní informaci.Bylo by pracné to dobře
   popsat do zákona.A nazval bych ho „Zákon proti dezinformacím“,což by obsahově byl.
   A byl by demokratický,okopírovatelný i do Čech a třeba SPD by ho mohla mít ve volebním
   programu.Média by asi řvát nemohla,ona přece přinášejí jenom PRAVDU.
   Vondra – nejspíš chtěl napsat slovo BLBEC – aby lidi nebyli na pochybách,ale stářím si
   slova popletl – co na jazyku to v ruce.Texty na vlajce by neměly být,máme snad kus papíru
   nebo staré prostěradlo.Hokejistům zlato přeju,dobře sestavený tým dokázal zvednout
   národu náladu trošku a na chvilku.Naposledy dobře sestavil tým Jaroslav Holík u „20“.
   Tož tak.

   1. Hezká idea, ale se stávajícími soudy nerealizovatelné. Respektive jen byste jim dal do ruky další bič. V zemi, kde za jeden a tentýž výrok můžete dostat šest let na tvrdo, když patříte ke špatné partě, nebo metál od PePy, když jste v té správné, by to nefungovalo, to mi věřte.

    Nejdřív se musí změnit režim.

 7. Přátelé, dnes jsem ze schranky vytáhl obálky s volebními listky. Když jsem ji rozbalil (a manželka tu svou), byl to opravdu šok. Kdyby do voleb šlo osazenstvo všech dosud fungujících hospod, bylo by snad těch listků míň. A ty příšerné slinty, prezentované přimo jako názvy, aby to „udeřilo“ voliče hned od začátku – děs a hrůza. PRO tam dokonce je hned dvakrát – inu, proč neukrást hlas někomu známějšímu, že? Tak jsem to roztřídil a nechal si jen 5 lístků do druhého kola rozjímání. Ty ostatní už shořely v kamnech. Na zátop zbytečně fajnový papír, ale na záchod se nehodí, je moc tvrdý …

   1. Jo jo, sem tam to bylo vic k smíchu, než k pláči, ale to množství mne udolalo. Zajimalo by mě, kdo tenhle destrukční algoritmus před každými volbami rozjíždí a financuje. Blbců, co si myslí, že jsou ti nejlepší, se vždycky najde dost, ale někdo je musí zvednout z kanape a tu „námahu“ jim zaplatit …

  1. Na tom je vidět,že pytel milonů za pokus stojí . A cíl jasný – rozmělnit objem voličstva
   na drobné,aby těch několik zrádců národa do Evropské Mumie prošlo .Jenže city
   stranou,budu volit toho,kdo má už teď oporu v dalších evropských stranách.Ten
   jediný může něco prosadit.I když „některé jedincy“ pracují pro naši zemi už dlouho,
   ale nejsou v potřebné struktuře,aby něco prosadily.(pravopis záměrný)

 8. Vážení,
  tak přemýšlím, co přijde dál.
  Kojím se nadějí, že snad nedojde k jaderné válce, to by byla konečná.
  Pokud k ní opravdu nedojde, dříve či později válka na Ukrajině skončí, nějak.
  Čím nás budou dál strašit, protože „sodovkový plyn“ už lidi neděsí, většina ví, že jsou grýndýlové blbosti.
  Před kovidem strašili suchem a ejhle…. no nic… máme celkem deštivý květen, že….
  Covid ukončil „Velký lékárník Putin“ během jediného dne.
  Teď tedy máme hentu válku, čo sa dá robiť , ale….
  Co bude na řadě po ní?

  1. Plyn neděsí, ale platby za jeho existenci na Zemi zůstávají a budou jen a jen narůstat. Ty děsí už nyní a budou ještě více. Nejde o plyn a další „produkty“ posledních 5 let, které my nevolně musíme nakupovat. Jde o ty peníze, které se na tom utrží a kam jdou. Votogou.
   Máš – vymyslíš produkt (cokoliv, z čeho se dá vytáhnout velký peníz) a hledáš kupce. Pokud opravdoví kupci (pracující, lid, plebs) nechtějí kupovat, koupíš panáky a mluvící hlavy a kupci to dostanou befelem – tedy daněmi. Platí v případě, kdy tržní ekonomika je v principu mrtvá, protože opravdový produkt (auto, lepší zubní kartáček, nový lék…) nemáš a to co máš od tebe nikdo nechce dobrovolně – není to konkurenceschopné na světovém trhu. To se koze stalo.

  2. Příteli, „co bude pak“?
   Co bude „pak“, myslím, že už řadu z nás, možná většinu nebude zajímat.
   „Mrtví prd ví“.

   Nicméně v horizontu roku dvou bude trochu záležet na výsledku amerických prezidentských voleb při existenci faktu, že ty ruské už byly.
   L.

   1. Pravě jsem si to teď přečetl. Rusové považuji za uspokojivé, pokud jejich úder zlikviduje v cílové zóně 75% průmyslu a 50% lidi …. Jak to mají Amici nevím, ale ruské rakety mířící na nás sestřelovat nejspíš nebudou. Budou mít dost práce doma ….

    1. Právě z těch sestřelovaných mám největší hrůzu. Největší počet civilních ztrát na Ukrajině mají na svědomí rakety, sestřelené protiraketovou obranou, neboť padají na civilní cíle. Rusové na civilní cíle nemíří, protože to nemá žádný smysl.
     Co se asi bude dít, pokud si obě strany nad námi budou sestřelovat rakety s atomovými hlavicemi? Rozlítne se „jen“ radioaktivní materiál, nebo hlavice explodují až po dopadu?
     Obávám se, že my prohrajeme v každém případě, ať již atomovou výměnu vyhraje kdokoliv.
     Mimochodem, náš právní systém umožňuje trestně stíhat i Stoltenberga, Sikorského a další západní politiky, kteří nás svojí hloupostí kříženou s fanatismem ohrožují.

     1. Na letišti ve Strakonicích jsem v pátek při cestě na Šumavu viděl „tři prsty“.

      Tak se asi to sestřelování chystá.

      1. To bude jen příprava na turisty v aeroplánech, nebo po naleštění budou odpraveny do ukroplandu na sešrotování.

     2. Pokud by antiraketa rozstřelila letící raketu s jadernou náplní, pak to sice nevybuchne, ale bude z toho bohužel jedna velká „špinavá bomba“.
      Zachytí se to v mracích a kdykoli, či kdekoli, může začít pršet silně obohacený U235, nebo Pu239. Případně to rozfouká silný vítr.
      Což může být, co do následků na špatně, či neinfomovaném obyvatelstvu, možná ještě horší.

      Sledujte „stopu“ po Černobylu.
      To fakticky byla taky „špinavá bomba“ a bylo toho sakra hodně, včetně kouře z hořícího radioaktivního grafitu, směsi paliva s ním a dokonce došlo i ke slabé ionizaci atmosféry.

     3. Atomová výměna nemá vítěze (a odvetný útok je automatický – “mrtvá ruka”), pokud jedna strana nebude mít zásadní technologickou převahu (jako že asi nemá), účinnost žádné obrany není 100%, takže obě strany utrpí nepředstavitelné ztráty protože z těch tisíců odpálených raket jich jistě minimálně desítky doletí a neselžou.
      Pak nastane světové radiové resp. elektronické ticho (EMP) a zkolabují celé státy, takový svět si ani neumíme představit. A bojím se, že politici KoZa ve své sebestřednosti mají dojem, že se jich to netýká.
      Mimochodem, i pokud by se povedlo sestřelit jadernou hlavici, úplně výhra to na vlastním území není, dojde nejspíš k výbuchu implozních čoček (víceméně obyčejná bomba) a rozmetení plutonia jako se stalo 1966 v Palomares (průser, dodnes zakázaná zóna – plutonium je vysoce (radio)toxický kov, poločas rozpadu 239-Pu je asi 24000 let). Protože moderní hlavice mají místo beryliového neutronového zdroje elektrický zdroj neutronů právě pro nastavitelnost tonáže a vyšší bezpečnost (ba i skladovatelnost), nejspíš by nedošlo k jaderné reakci. Ta u starších verzí atomovek (beryliové zdroje n.) mohla nastat s nízkým yield (kilotuny) při nechtěné a asymetrické implozi.

  3. Vždycky se něco najde. A v laboratořích už se určitě na něčem pracuje.

   Materialu, ktrý stačí maličko geneticky modifikovat, aby lidstvo pořadně zredukoval, je dost.

  4. Ještě stále jsou bomby,které jsou stejně hrůzostrašné a brutálně účinné
   i bez radiace.V poslední době se setkávám s Ukrajinci,kteří u nás pracují.
   I na nich se někdo všude přiživuje,etika neetika.Pro každého je důležité,
   aby se strašení nějak vyhnul a aby k němu neproniklo.Toho lze dosáhnout
   jedině dvěma způsoby – dobře si uvědomit svoji vlastní hodnotovou
   strukturu – (doporučuji myšlenkové mapy pro názornost),a záměrné
   nesledování profláknutých médií.Od začátku listopadu,kdy nám po
   4 letech +4 měsících odešla TV (záruka 4 roky),na TV nekoukáme a ani
   o Vánocích nám to nechybělo.Svět je hned jiný.A trošičku hezčí.Včera
   jsem potkal člověka,který myslel úplně odlišně od většiny lidí,a hned
   to dokázal překvapivě jednoduchým způsobem.Ještě pořád jsou lidi,
   kteří jsou opravdu LIDI.Musíme se víc snažit,abychom se vzájemně našli
   a nějak propojili.Jedině tak možná přežijeme jako Češi.

   1. Já na TV sleduji jen YouTube a to šicí weby, vnoučata už mají zimní bundy. Mikin a triček něurekom, k tomu tepláky a leginy.
    No a pak Petr Bureš TV, překlady Romana Kirsche.

 9. Budu volit SPD. Ovšem na druhou stranu, uvažoval jsem o podpoře vládních kandidátů. Že by se poměry natolik zhoršily, aby pochopila i část blbejch. Část nepochopí ani kdyby je věšeli. Jenže až takový masochista nejsem. Takže SPD.

  1. Nelze volit “ ze vzdoru“.Toto jsou poslední volby,pokud zvítězí fašismus,tak
   navždy.Už teď nám vládne a promlouvá v parlamentu.Jestli právě teď lidi
   nepochopí,že žádné příště už nebude,tak se to stane.A SPD má ukotvení ve
   spolupráci s jinými evropskými stranami,takže jedině ona něco zmůže.
   Ostatní tuto výhodu nemají,je mi líto.Emoce stranou.

 10. Někde jsem zaslechla, že při studentských volbách to pětidemolice projela na celé čáře.
  Mlaďoši udělali na dredatého Bartoše dlouhý nos a ve velkém volili toho Turka, který vypadá jako by přes jeho ženskou část projel nějaký švédský dobyvatel.
  Jako Turek tedy nevypadá i když Ata Turk ( nechce se mi hledat, jak se to píše) podle anglické Wikipedie měl modré oči, světlou pleť a hnědé vlasy. No narodil se na pomezí dnešní Albánie a Makedonie, čert ví jak mluvila jeho matka, asi makedonsky.

   1. Tak to mne pobavilo, že do první desítky se dostali Senioři sobě. Ty volby asi probíhaly i na Univerzitě třetího věku. 😁

  1. Mládež se probouzí i v Německu.Na melodii nějakého šlágru zpívají
   pro německá slova a proti migrantům.Konečně,snad ještě není pro
   Německo pozdě.Měli bychom začít s obnovou drátů na hranicích a s
   jejich hlídáním.Od Rakouska až k začátku polských hranic.Obě země
   mají nejméně po milionu muslimů s noži,a jejich teror všude propuká
   pod ochranou vlád.Taky bychom si občas měli zazpívat Mešitu,je to
   dobrá a úderná melodie i slova.

   1. A včera jsem viděla video, tuším postup nebo výhra fotbalového klubu a to samé řvali Turci 😳😳😶
    A teď nevím, oni německy nerozumí anebo se považují za původní obyvatele?

 11. Opsáno z twitteru:
  „Na počest vítězství českých hokejistů, prý budou na pár dní na některých veřejných budovách v ČR vystřídány ukrajinské vlajky vlajkami českými. Pak se ale zase vše naštěstí vrátí k normálu“
  odpověď:
  „Nevěřím, že to UA dovolí“
  😀

  1. ČEZko by mělo na počest našeho vítězství vyvěšovat vlaku Ruska. Jedině jeho nepřítomnost nám způsobila vítězství a retardované hopsání na náměstí. Mimochodem hopsáním započali ukropové vítězné válečné tažení.

  2. Vítězství neuznávám. Z důvodu genderové a etnické nevyváženosti. V týmu nebyl ani jediný disabled s asistenty.

  1. Je zřejmé, že tyto podmínky splňuje pouze STAČILO! Všichni ostatní jsou zralí na přemístění do garsonek na Mírově.

   1. I na Kose došli k závěru, že buď STAČILO nebo SPD. V podstatě současná garnitura nás žene do několika fatálních průšvihů. Tím nejaktuálnějším je eskalace konfliktu na Ukrajině do jaderné války, ale v pořadí je islamismus a jeho import (ten chálifát v Německu nakonec bude), a ekolgismus a jeho aplikace na ekonomiku (těžký průmysl tu už skončil, autoprůmysl má na kahánku a přitom je posledním táhlem ekonomiky EU).
    Všechno směřuje k naprosté devastaci a úpadku, i kdyby na atomovky nedošlo.
    Všechno má svoji příčinu.
    Tyhle volby jsou poslední VOLBY, pak už to bude jen hra s cinknutými kartami.
    Jděte volit!

   2. Už se Katka Konečná vyjádřila, ke které frakcí se připojí až získá mandát? Jestli zůstane ve frakci Levice, tak to znamená volit migraci. Za mě SPD.

  2. Jsou 2 cesty, jak něco změnit ve světě, ve kterém žijeme:
   1. volit – a tak se pokoušet zákonně a s nejmenšími škodami nasměřovat společnost lepším směrem
   2. aktivní odpor (vůči těm, co si nezvolili). Pokud někdo říká, že volit nemá smysl tak, pokud chce změnu doopravdy, zůstává mu jen aktivní odpor. Když zůstane sedět na zadku a ani nevolí, bude se jeho život vinou vnějších opatření brutálně zhoršovat – negativní proces nebude ničím bržděn. A takových je hodně.
   Tolik pro ty, co říkají, že volit je zbytečné. Protože nevolit a také nic nedělat je cesta rovnou do průšvihu.
   Je ještě cesta třetí – kombinace. Uvidíme.

   1. Co si představujete pod tím aktivním odporem? Jediný a ještě velice mírný předvedli zemědělci, a systém si je pěkně srovnal (sranda za cca 20 milionů?). A klika, že to bylo bez mrtvoly na jejich straně, ten fízl s rukou na pistoli nic moc…

    1. Popravdě jsem nemyslel konkrétní akci, chtěl jsem rozvinout myšlenku na časté téma, že volby jsou přece zbytečné. Že tedy určitě zbytečné nejsou, byť je kolem nich poslední dobou více než temno. Že ti nevoliči dělají to nejhorší – dělají uvědomělé NIC. Takže to zhoršují nejvice. Protože ti aktivisté pravdy a lásky volit prostě chodí a budou i nadále. Nemluvě o zákulisních věcech.
     Oni nechodí volit, protože to přece nemá smysl a tak, ale k sedlákům a jejich demonstracím se asi také nepřidali. Neudělali nic. Ale stěžovat si, jak nic nemá smysl a kydat svá moudra kolem, to jo.
     A ano, aktivní odpor je jiný level, což zemědělci právě zakoušejí. I kdybych si představoval, tak tady bych to nenapsal, protože je to monitorováno. Kdyby chodili volit opravdu všichni, nebo aspoň opravdu zodpovědně a většinově, zemědělci možná vyjet nemuseli. Je to na vrub nezodpovědnosti nevoličů.

     1. Ano, je potřeba přesvědčit ty rezignované a bez zájmu, aby volit šli. A aby to nehodili „blbě“ tj. aby ty hlasy opět nepropadly nebo dokonce, aby nevolili někoho z pětidemolice nebo probruselské ANO.
      Je spousta lidí, co se o politiku ani nezajímá, tyto by bylo třeba mobilizovat. Jen se obávám, že někteří procitnou až bude benzín za 100Kč/L nebo až jim do vesnice integrují neintegrovatelné (připrchlíky). To už bude pozdě, a ne o moc lepší než atomové hřiby, kterým jdeme stále rychleji naproti..

  1. Máte v tom chybu. Ne několik řádů ale několik neřádů. Tedy : čtenost Seznamu je o několik neřádů vyšší.

  2. Nesrovnával bych nesrovnatelné, SEZNAM je i vyhledávač, email, a zpravodajský web. Kdežto Literatte je (bohužel) jen blog, navíc s docela mizernou strukturou diskuse.

   Alefe, stále se těšíme na změnu 🙂

    1. Vidlák srovnává trend. Tedy že Seznamu přístupy ubývají, Vidlákovi přibývají. Nepíše nic o absolutních číslech.

  3. nacistický Volkischer Beobachter byl taky čtenější, škoda že už není – viďte pane? nebojte Seznam ho nahrazuje plně

 12. Prosím Vidláku napište článek o tomto, ať se lidé dozvědí, koho si v ČR zvolili a co je čeká a nemine.

  23. května 2024 francouzský premiér Attal v tamní televizní předvolební debatě slíbil všem Francouzům, že jejich utrpení s nepřizpůsobivými neevropskými imigranty je u konce, protože je začne díky Rakušanově imigračnímu paktu šupito presto posílat do zemí východní Evropy, kde jich je málo!

  https://www.michalapetr.com/map-2003-premier-francie-gabriel-attal-oznamil-ze-pariz-zacne-podle-rakusanova-paktu-vysidlovat-neprizpusobive-uprchliky-do-cr-a-na-slovensko-polaci-i-madari-zuri-cesti-politici-radeji-trapne-mlci/

  Dobrá práce voli/či! Gratuluji havlistům, vrahům ČR.

   1. „Říká se, co se líbí“

    Ve Francii líbí, v Čechách nelíbí.

    To máte těžký. To je tak, když premiér Atta podkopne stoličku Rakušanovi. Lump jeden.

 13. Ono to s tím Šoustalem, píšícím blogy na Seznamu v sekci Médium, může být jinak. Ty blogy jsou placené dle počtu kliků a dle počtu komentářů. A co spolehlivě bude to nej? „že zemědělce s hnojem považoval za burany, za slabinu českého fotbalu považoval fanoušky, radil hokejovým trenérům, ať vyhodí Gudase a před vítězným zápasem napsal článek, že Češi proti Švýcarům prohrají, protože Pastrňák nemá formu.“
  Takže Lukaševič vlastně skutečně platí Šoustala a Za vším hledej prachy.

  1. Už jsem to tady psal, to Médium je od Seznamu mistrovský tah, nechaji tam vyřádit největší psychopaty, kteří napíšou to, co by si už ani jejich kmenový redaktor netroufl (namátkou zmiňovaný Šoustal nebo třeba kdosi, kdo píše pod pseudonymem Jaroslav Kral, „inovátorka, umělkyně a myslitelka“ píšící pod nickem Mensanka a další), a oni to jen „náhodným algoritmem“ nechají umístit na homepage, kde to visí dost dlouho na to, aby to mělo čtenost, o které se Vidlákovi a celé alternativě může jenom snít. Kdyby náhodou došlo na lámání chleba, tak od toho dají ruce pryč, že jen dali průchod „hlasu lidu“.

   Tak se vyrábí nenávist, aniž by vás z toho mohl někdo obvinit…

   1. No, teď jim to kapku nevyšlo… Nenávist se obrátila proti nim.
    Jinak, své výblitky tam píše Ziegler, převračeč dějin a milovník Sudeťáků.

    1. ten z Rajky
     V našem městě je trvale jedna prosklená nástěnka prázdná. Při minulých EUvolbách jsem projevil zájem, že bych si ji předplatil a obsadil ve prospěch Ivana Davida. Vedoucí odboru zamektala něco jako že ji má asi někdo pronajatou a počala se mi vyhýbat. Prostě jsem ji dva týdny do voleb nezastihl na pracovišti.
     Ano, bylo jasné , že Ivan David bude zvolen, ale zajímal mne vliv agitace, obzvláště když byl k dispozici dostatek zajímavých témat. Inu, referentce se podařilo udržet skříňku prázdnou.

  1. Doplním nadpis: „MAP 2003 Premiér Francie Gabriel Attal oznámil, že Paříž začne podle Rakušanova paktu vysídlovat nepřizpůsobivé uprchlíky do ČR a na Slovensko! Poláci i Maďaři zuří! Čeští politici raději trapně mlčí! Mnichovský diktát 1938 nahrazen Rakušanovým paktem 2024!“

    1. EU komise jim nařízením přikáže sociální dávky v totožné výši, avšak vázané pouze a právě na místo přikázaného pobytu (např. Brandýs nad Labem), vypláceného na základě dokladu s biometrickými údaji

     no problem…….

    2. Myslím že kdysi v Polsku nebo tam někde byly nějaké takové zařízení pro ubytování většího množství lidí. A prej se od tamtud nedalo odejít, že prej je hlídali aby se jim nic nestalo. Nebo tak nějak to bylo. Si nemůžu vzpomenout která pravda je teď povolená.

 14. Číst to tady nějaký český nebo moravskoslezský Cintula tak nevím, nevím. Bál bych se o našeho Fialu. Ten atentátník už možná už nabíjí svoji pistoli vzor 50 nebo 52.

  Když byl svého času spáchán „atentát“ na Klause, bylo to natočeno zblízka. Ten vtipálek, nemít airsoftovou ale normální pistoli, by byl daleko úspěšnější. Tomu ale tenkrát uvěřili, že to byl blbý fór. Ochranka tenkrát selhala totálně.

  1. Proboha, Kocoure,
   kde jste přišel na takové vykopávky „vzor 50 či vzor 52“?
   ČZ 52 fungovala sice na velmi účinné střelivo „tokarev“, ale jinak to byl hrozný „kopáč“, jak se říkávalo ve střelecké komunitě (chápejte jako „motyka“ nebo tak něco).
   Je to samozřejmě jen metafora (ty se smí):
   „Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.“

   Vůbec by mě zajímala nějaká střelecká analýza atentátu na Roberta Fica, hlavně druh použité munice ráže 9 mm. Pokud atentátník použil celoplášťové střelivo, možná má pravdu, že nechtěl svou oběť zabít. Pokud by to myslel „smrtelně“ vážně, sáhl by přece po střelivu poloplášťovém. Při čtyřech trefách nevěřím, že by to Fico přežil.
   Existuje i munice ještě strašidelnější, která není v běžném prodeji. Při jejím použití by ovšem opravdu byly na místě úvahy o spiknutí a práci třeba tajných služeb…..

   1. Vzor 52 pro případ, že dojde střelivo, lze použít i jako zbraň údernou či vrhací. Anebo rovnou jako údernou a vrhací.

    1. Vz. 52? Říkali jsme jí „Pařeznice“. Dávala takový zpětný ráz (kopala) tak, že by se s ní daly i pařezy trhat.

   2. no nevím, celopláštové střely (FMJ) sice nevynikají ranivostí, ale rozhodně smrtelné jsou. A stačí jedna. Také by FMJ patrně lépe prošly nějakou lehčí balistickou ochranou, kdyby ji Fico měl pod košilí – asi ji příště mít bude….
    A mezi pistolemi vzor 50 a 52 je značný rozdíl, jak konstrukčně, tak v používaném střelivu.
    Nejrozšířenější verze, pokud se správně pamatuji, byly CZ50 na náboj 7.65 Browing (energie asi 200-250 Joule) a CZ52 na náboj 7.62 Tokarev (energie asi 500-600 J), kdy toto střelivo v obvyklém provedení (FMJ) není ani tak účinné, jako spíše průbojné, protože energie střely je vysoká (zhruba jako 9 mm Luger) a koncentrována na menší ploše (průměr 7.62 mm).
    A pokud si vzpomínám, v devadesátých letech s tím byly nějaké maléry, protože střeliva bylo dost (dnes je 7.62T drahý a výběhový), a krumpl CZ52 měl kdejaký lump a prostřelovalo to policejní vesty.
    Dnes jsou oba modely zmíněných pistolí zastaralé, CZ50/70 se prodávají za pár korun…

    1. Dnes jsou oba modely zmíněných pistolí zastaralé, CZ50/70 se prodávají za pár korun…

     Přátelé – no právě.
     A mimo jiné – s Pi 52 jsem se učil střílet – a kpt. Falta mě to opravdu naučil. Ještě pár let po ZVS jsem sbíral ceny na amatérských střeleckých soutěžích. Jakoukoliv pistolí.
     (Bacha na mě, jsem pistolník!“ [;>))

     1. Kocoure,
      mým trenérem byl major Falta (Ladislav), sříbrný v Mnichově 1972 (olympijská rychlopalba). Tatáž osoba, nebo shoda jmen? Ovšem pro toho „mého“ by byla piatole vz.50 hluboko pod úroveň.

      1. Na rychlopalbu je nejlepší šestihlavňový rotační kulomet. Ideálně dva, do každé ruky jeden. Stačí se jen podívat na Arnolda Schwarzeneggera a člověk hned vidí s čím se dá udělat pořádná práce. Ty vaše pistolky jsou k smíchu, zatloukat hřebíky je lépe kladívkem.

       1. Jo, Černýnegr to s velkou nadsázkou předváděl třeba v Komandu, kde padouši umírali po destíkách (sedm jednou ranou?).
        Ve skutečné válce (nedopusť!) je dnes samozřejmě pistole spíše pro okrasu, to víme všichni.
        Pro obranu v časech „pseudomíru“, tedy v časech muslimské invaze, se může hodit (metafóra!), ale pro jistotu jsem si pořídil i samopal a brokovnici (pumpovací).
        Legrační bylo, když jsem onu brokovnici (turecká Ascor 12/70) přihlašoval na policii, policajt ji vzal do ruky, mohutně s ní zarachotil („nabil“) a povídá: „A už vůbec nemusíte střílet, jenom po agresorovi vytřít podlahu….“.

      2. Týž.
       Jiné zbraně k dispozici na učilišti nebyly, jenom dostatek střeliva a času. A chuť se opravdu naučit střílet. Tu svoji nám jenom ukázal, sahat jsme na ni nesměli.

       1. Jo, Falta střílel rychlopalbu tzv. „Němkou“, což byl upravený ruský margolin. Měl dvě poárovky, kdyby při důležitém závodě došlo k poruše. Standardní pistoli 3 x 20 střílel jako my všichni švýcarskou Hämmerli 208, velkorážní pistoli báječným revolverem ZKR 551 (já taky, heč…!), libovolné pistoli na 50 metrů se nevěnoval vůbec.
        Měl přezdívku „Dub“, ne po tom slavném poručíkovi, ale protože byl mimořádně psychicky odolný. Celkově prima chlap.
        Jó, sladké časy v Dukle Plzeň před půl stoletím.

      3. Ba ne, Godote, myslím – ba jsem přesvědčen, že „Kocour“ věděl přesně, proč počítá právě s těmito typy pistolí.
       Napovím – oba tyto typy mají svou historickou vazbu. ČZ vz. 50 na SNB před převratem, a ČT vz. 52 na důstojnctvo ČSLA /jakkoliv „sloužila“ až do roku 2013, tu historickou vazbu ji nikdo neodpáře/.
       A kdo by tak asi dneska mířil na „fialový hnus“?
       Mlaďoši s ČZ vz. 75 nebo Coltem, jak nosí Maťásek /taky pěkný kokot/ v jedné nejmenované „telenovele“?
       Che, che!
       Ti mají jiné cíle!

       Ne, ne, měl to „Kocour“ uváženo přesně.
       🙂
       L.

       1. Nemohu ani naznačovat, nebo mi zbraně seberou (Koudelka nikdy nespí!).
        Měl jsem Matáska docela rád, když hrál v Orlíku Bílou ligu…. nebo v Básnících
        Teď v té telenovele nosí revolver viditelně vzadu na prdeli, ale pokud vím (ty víš jistě jistě) tak i policisté v civilu musí nosit zbraň skrytě… nebo ne?

        1. Na tu telenovelu se dívám – ne kvůli tomu kokotovi, ale jako na pohádku. Vždyť i ten švec si dokázal připnout konstrukci s křídly a lítat jak eroplán.
         Pokud jde o „odbornou“ stránku, je to neskutečná slátanina. Samozřejmě, že zbraň nemůže policista v civilním oděvu nosit viditelně.

         Ano, mnoho komediantů ukázalo s upevněním převratu svou skutečnou tvář a charakter. Slouhové jako etalony.
         L.

         1. Myslím, že ji tak nosí i mladej Polívka. K tomu oba stylové „drsňácké“ oblečení, žádná sukně si taky před nimi není jistá. To je přesně ono – tak je nastajlovali tvůrci do filmu, respektive toho pohádkového seriálu o policajtech.
          Nejde přece o herce, zde Matáska. Možná se ti tvůrci inspirovali tou kriminálkou se Seagalem, ten byl taky nejprve 800 let v komatu. U nich sice ty bouchačky nosí venku, aspoň ale Matásek nemá ve scénáři, že těsně po procitnutí přepere nejprve jen tříčlennou, pak ale standardně, přičemž si u toho vyřizuje psychologicky složité telefonáty se ženami, osmi a více člennou tlupu hrdlořezů.

     2. Tedy za vrchol střeleckého umění považuji křesadlovky. Nejen, že pak člověk musí umět střílet, ale musí zvládnout techniku nabíjení, mazání, upevnění kamene i množství prachu v pánvičce + najít si optimální navážku prachu atd. a nakonec to při výstřelu nestrhnout (zejména v očekávání „pufnutí“ pánvičkového prachu hned před obličejem a někdy trochu pomalejšímu vývinu rány při obvykle tvrdé spoušti).
      Jinak jsem se párkrát umístil v EPP, na soutěže už ale nemám čas ani natrénováno. Řekl bych, že nejvíce mám natrénováno z dětství se vzduchovkou Slavie na zahradě, kdy diabolek bylo na desetitisíce a terčem od stébel trávy po sršně na staré hrušni…

       1. 😀
        No, vypadá to jako sranda, ale zásah takovou zbraní sic nepraktickou a méně spolehlivou leč obvykle velké ráže a střelou z měkkého olova by byl o dost horší. Předovkám nechybí přesnost ani smrtelnost, jak se mnozí domnívají.

         1. Třeba ho tím motivujeme k dříve slibované změně webu, alespoň kdyby šlo vlákna diskuse nějak zpřehlednit: třídit, sledovat, sbalit/zavřít aj..

   3. Atentátník údajně dle svých slov Fica zabít nechtěl a kvůli použité munici by i mohl mít pravdu…
    Jak už jsem psal, nemám s tím sice osobní zkušenosti (protože jsem zatím vždycky vraždil jen nožem), ale myslím, že sypat to na kontaktní vzdálenost (na začátku asi méně než metr) do někoho z pistole standardním střelivem dokud to jde, to na nechtění moc nevypadá. Nechci, ať to zní jízlivě, ale to by mohl i tvrdit, že do toho střeva a dalších vnitřností mu jen ujela ruka.

 15. … nejlepší byl náš generálprezident PePa, který si celé to sportovní vítězství pro sebe zprivatizoval nejlépe. Hezky přišel slavit s kluky do šatny, pronesl jim tam pár státnických ponaučení, udělal si několik hezkých fotek do sbírky k létání na větroni, jízdě na motorce, střílení z pušky…
  K Putinově formátu mu chybí jediné – jízda na medvědovi.

  Putin ještě jako kopilot řídil strategický nadzvukový bombardér. S tím medvědem to není úplně prokázané.
  Hele, já bych to Pávkovi dopřál.
  Dohnat, předehnat a uhnat Putlera.
  Když střílel PePa107 z pušky, nakřápnul si kokos.
  Když jel na motorce, narušil mírně integritu těla.
  Katapultáž z nadzvukového letadla nebývá považována za nejbezpečnější sport.
  A jízda na medvědovi také nemusí být o: „Malá, malá, hodná číčí.“

  1. PePa by se mohl projet na oslovi.
   Třeba na ostrově Lindos, tam osli vozí tůristy hodně pomalu do kopce (na místní akropolis).
   Fotka by pak obletěla celý svět a IQ 107 by byl ještě mnohem slavnější než dnes.

    1. Že nejel na medvědovi?
     https://i.postimg.cc/T2W4FHNG/konecne.png

     Já jsem o tom dost přemýšlela. V příštím roce bych to ve volbách Babišovi klidně hodila, ale ten jeho výběr do EP! Jourová, Telička – strašné přešlapy!
     Takže budu volit mezi Konečnou a Turkem. A spíš Konečnou,je pracovitá a to, že je komunistka, mi vlastně dnes vadí nejmíň. Nadávkou se dnes stává spíš „odeesák“ nebo „topkař“.

     1. Jenže zapomínáme, že se , a oba dva, vybarvovali poměrně pomalu. Taky svět byl v té době krapítko, no krapítko – docela dost jiný. Takže jejich nominaci, není fér hodnotit dnešníma očima/Bába/. Když si vezmete jak nic o dění v tom prdlamentu jsme se od těch prvních nic moc nedozvěděli. Ani ten co už že nee, asi byl kapku šoking z toho do se tam děje a že nás tam berou jen jako ty kývající pajduláky blahé dětské paměti. Móóc by mne zajímalo, co že tam vlastně dělal Špidlík i když… njn
      Až KOnečná a ten druhý, začali povídat co tam vlastně děje a jak bojují.

     2. Proboha jaký přešlap ??? Není snad Jourová stále členkou ANO ? Jestli chcete volit kované eurohujery a progresivisty, tak volte jedině Babiše! Ten kvůli eurodotacím bude lhát i vlastní mámě, natožpak naivním voličům.

      1. Na jednu stranu máte asi pravdu, na druhou ale je pravda třeba taky to, že ten eurokomisař, který vyhrožoval gruzínskému premiérovi atentátem jako na Fica, když Gruzínci schválí ten zákon FARA, je Maďar vyslaný do EK stranou Fidesz premiéra Orbána. To jsou paradoxy, pane Vaněk.

       Ona je totiž docela známá věc, že moc a prachy korumpují. A taky že Babiš je henten „populista“, který když to bude moct shodit na „koaličného“ partnera, udělá, co lidu uvidí na očích. Jen mu my, voliči alternativy, musíme dodat toho koaličného partnera, respektive radši partnerku…

      2. Humphrey: Jenže eurokomisaři nehájí dokonce nesmějí hájit zájem svého státu. Slibují, že budou hájit zájem EU.

   1. Na Santorini údajně vozí lidi na oslech na vykopávky staré Théry. Měla bych tam jet koncem prázdnin, tak uvidím. Lindos (město a vykopávky) na ostrově Rhodos (!) jsme navštívili dvakrát a osly potvrzuji, i když jsem se nesvezla ani jednou.

    1. Ja jednou jel autem kolem zahradky, kde se pasli dva oslici. Po navratu do prace jsem nahlas zalitoval, ze jsem jeste nikdy nejezdil na oslovi. Jedna kolegyne nato : A ja uz na kolika…

    2. Potvrzuji, na Santorini si můžete na oslu zajezdit. Vypadá to sice trochu divně (asi jako byste jezdila pod koněm na Václaváku v době první Vrabelovy demonstrace), ale jde to.

     Jinak bílé domečky s modrou střechou by měly být na jednom z prvních míst v každé dobré učebnici marketingu…

     1. Pro šetřivé se dají ty schody vyjít i pěšky.
      Je to skoro jako vylézt na Mt. Everest. ☺
      Jinak tam mají i lanovku pro ty, co nechtějí smrdět jak oslí chcánky a bolí je nožičky.

      1. Mám řadu zdravotních obtíží a schody bych už nevylezla. Ale prej je tam lanovka. No, kdyby nebylo zbytí, i na toho osla bych usedla.

        1. @ Prma 28 května, 2024 (11:14)

         Sednete na oslíka a uděláte z něj vemblouda drabaře (po slovensky ťava dvarazyhrbá).
         To by si majitel klidně mohl účtovat větší taxu, protože oslů tam mají dost (neplést s naším patlamentem), ale vembloudů málo.

  2. Jestli by měl Pepa107 na něčem jezdit, tak snad jedině, že by mu kapela Rammstein půjčila ten obrovskej penis, na kterým jezdí Till Lindemann při písni Pussy. To by k němu pasovalo.

  3. Bylo nebylo… Proč pilot stíhačky má ve vybavení nůž? Aby si uříznul koule, protože po katapultáži je už nebude potřebovat.
   Jak místo pilota pohotově odpověděl Milan Šefr, príma chlap, mimo jiné řídící létání v Letňanech, Letecký inspektor, a úžasný srandista, když procházel okolo výkladu pilota pro školní exkurzi. následně byl pilotem hnán přes celou letištní plochu.

   1. Mně stačilo sedět při instrukáži před letem s L 39 na cvičné sedačce v hangáru, a měl jsem z katapultáže bobky. Piloti u stíhacího letectva v 70./80. letech raději přistávali i s velkým rizikem, než aby se katapultovali, vyprávěli mi u 5.leteckého stíhacího pluku.
    Pilot, který mě vezl (Láďa Šnýdr) z toho měl legraci a tvrdil, že to nacvičit musím, že už je starý chlap a co kdyby ho za letu trefila mrtvice? Jak bych se dostal na zem?
    A tak sedět zpříma, hlavu opřenou vzad do hlavové opěrky a bum…. no, naštěstí to nebylo třeba.
    P.S.: Let s akrobacií byl úžasný! Zažil jsem v životě ledacos, ale tohle patřilo k zážitkům nejpůsobivějším. Pochopil jsem, proč se pilotům „stíhaček“ ani na stará kolena od knyplu nechce. Tu L39 provozovali komerčně v Plzni – Líních, kde ty loňské sněhy jsou.

     1. Ad katapultáž:
      Když nás nahnali v Košicích na letiště, abychom se podívali, co jso ve skuečnosti ty zelené obloučky na obrazovce, den předtím tam nějaký trouba zkoušel katapult v hangáru. Ty střešní nosníky ještě nestačili znova natřít. Takže z katapultu mám špundus.

  1. národ se semknul v rámci chleba a her, za důležité věci se nesemne a otročí na panském dál až do té doby než mu hodný pán od SS přikáže se jít osprchovat do těch nových sprch nedaleko polské obce Osvícené

 16. Dobře koho volit je to rozebráno u vlka. Já osobně už dlouho řikám že Stačilo a Konečnou. Jak rozebral vlk, volba Stačilo je dobrá pro různorodost lidí a ty muže zakroužkovat.

   1. Alena:
    Konečná mi udělala veletoč v prožívání – při slově komunista sice nevidím rudě, zato se mi normálně zvedal kufr. Jenže ta holka je tak při smyslech, že jí to hodím. Nestačím se tomu sama divit – ale hodím. Nebudu blokovat jednu ze dvou osob, které už jasně prokázaly, že se bijou za české zájmy jen proto, že je komunistka. Člověčice musí mít nějak seřazený hodnoty a David už má zřejmě dost podpory.

  1. Taky mám vybrané je. Začala jsem kroužkovat a udělala 3 kroužky a pak napadlo se podívat, kolik se může zakroužkovat kandidátů. A hle, jen dva. No tak nic.

   1. Dva kroužky na papír, jeden do nosu a máte bez problému kroužky tři. Jak vidíte, kroužkovat se dá neomezeně.

      1. Bejvavalo. Loni jsem komentoval mnozstvi pocmaranych lidi(po odecteni deti vetsina) v plavecaku. Pravda, je to Ustecky kraj, ale i tak…

       Kazdemu dle jeho chuti.

 17. Vidlák to samozřejmě napsal ZCELA BLBĚ a to uplně-cype-ganc, protože zapomně panu PePovi dobře a zdarma poradit, že Vladimírek naví zastřelil tygra a našel v moři amfóry.

  Tudíž náš PePánek107 má ještě ke splnění DVA bobříky a nemůže se opájet skutečností, že se vyrovnal v tak krátké době Vladimírkovi. Ne ne ne, ještě není hotovo!

   1. Re: Luboš

    No, jsem zvědav, odkud bude PePa tahat ty amfóry. Že by z ostravské laguny, která zbyla po firmě Ostramo, zpracovávavši ropu a její polotovary?

  1. Nehledě na detaily jakože při projížďce s nočními vlky sebou nešvihl o zem, při zastřelení tygra si nedal flintou přes hubu a nemlátí vojáky tyčkou po hlavě.

   1. Re: JŠ

    Tyto takzvané nedostatky, které jste vyjmenoval, nejsou nedostatky, či dokonce závady, nýbrž VLASTNOSTI.
    A Z VLASTNOSTÍ se skládá CHARAKTER!
    Tohle moudro jsem nevymyslel (škoda…), to jsem vyčetl na webu Motorkáři. A psalo se tam o starých a svéhlavých motorkách, zejména pak o Jawách. ty splňují výše uvedené parametry i ve věku dorosteneckém, abych tak řekl.

    Takže sečteno a podtrženo:
    1/ náš PePa107 má charakter a
    2/ vy asi budete blbééééééééj úplně ganc.

    Co se dá dělat, že jó…

  2. Targus:
   Ale fuj. VVP tygry nestřílí, ale čipuje, vy Targusi. To by moh PePa taky, ne? Aspoň třeba rysa, když už ne tygra.

 18. Dumam a nevim. Nezahlidnul jste nekdo nejakej aktualni pruzkum, jestli se mi favorite maji sanci dostat pres pet procent? Nechci nechat svuj hlas propadnout, notabene kdyz jsem premluvil dalsi tri lidi, ze k tem volbam zajdeme a budem hlasovat spolecne, coby maximum mozneho.

  Jestli nakonec nejit do jistoty protestniho hlasu, ktery nepropadne…

  1. Všechny nové subjekty jsou velká neznámá. Pokud nechcete, aby Váš hlas propadnul, dobře si prostudujte hlasování těch, co v EU parlamentu sedí teď, a s kým najdete největší shodu, tomu to hoďte. https://necenzurovanapravda.cz/2023/06/eurovolby-2024-seznam-vybranych-hlasovani-nasich-europoslancu-2021-2023-2-dil Já mám třeba stoprocentní shodu v názorech s Ivanem Davidem, takže nemám vůbec potřebu zkoušet, jestli lidi od Rajchla nebo od Svobodných nebo nedejbože od Šlachty (Turek) nebo Konečné budou držet stejnou linii, jak slibují. Kapitola sama pro sebe je ANO, které tu Vidlák občas prosazuje jako údajné menší zlo. S překvapením jsem zjistil, že i takový Vondra hlasuje pro mě přijatelněji než šílenci z ANO (klimatická politika, odtajnění smluv s Pfitzerem, propagace islámu a nošení hidžábu a další). Hůř než Ano hlasují v europarlamentu už jen Piráti, takže Babišova držka s českými vlajkami je po jeho účasti v prezidentské volbě další podvod fixující vedoucí úlohu aspenu, na který skočí opravdu jen jednodušší spoluobčané. Více viz třeba https://dfens-cz.com/sestikoalice/

   1. ANO je do Eurosojuzu nevolitelné.
    A teď do parlamentu příští rok, pokud se ho díky debilům na západě vůbec dožijeme, také ne. Osobně si myslím, že vládní koalice půjde do hrobu a budeme mít víc na výběr.
    Mladí při studentských volbách to hodili Turkovi a na vládní magory si ani nevzpomněli.

    1. A mají tam napodobeninu pražské Pařížské ulice, Něvský prospekt se to byslím jmenuje.
     Na délku to má necelých 6 kilometrů a 8 jízdních pruhů. Vylezl jsem od Armaniho, na ruce Breitling Navitimer a připadal jsem si jako drban a nuzák.

   1. Ne, akorát tam Němčouři udělali blokádu za 2.světové války a většinou hladem zemřelo 1,5 milionů lidí. Ale genocída to není jasný pane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *