27 května, 2024

Nikdy se nepoučí

Tak našemu ministrovi průmyslu Hýkelovi zrušili návštěvu v Saúdské Arábii, kde měl jednat o dodávkách ropy, když se jako máme už brzy odstřihnout od ruských zdrojů… Jednat se nebude, protože naše republika zaujala striktně proizraelské stanovisko. Tak moc proizraelské, že naše kriegsministryně volala po vystoupení z OSN, protože tam o palestinské rezoluci hlasovali jinak, než si ona přála. Hýkelovi prý zrušil návštěvu i Kuvajt… Inu, na demonstraci se zabalil do izraelské vlajky….

Jak jinak to mohlo dopadnout? To jako někdo čekal, že u Saúdů přijmou někoho, jehož fotku v izraelské vlajce okamžitě otiskne Al Jazeera? Nikdo nechce riskovat nepokoje, nikdo nechce přilévat olej do ohně. Blízký východ je kousilínek od velké války. Dokonce i ten Hasan Nasralláh, šéf Hizbaláhu, si dává pozor na to, co říká.

Oni jsou prostě nepoučitelní. Přesně toto udělali na začátku války na Ukrajině a dosáhli toho, že z malé inflace udělali velkou, přivedli nás do hospodářské recese, energie bezprecedentně zdražily… to všechno jménem evropských hodnot. A teď udělali přesně to samé. Elementární logika říká, že i výsledek bude stejný. Ve jménu hodnotové politiky se všechno zase příšerně zdraží. Už není, kde brát… Každý, kdo má zdroje, je náš nepřítel…

Já vím, že postoj EU je obojaký, ale právě platby Hamásu jsou důvodem, že se s nimi u Saúdů ještě někdo baví. A hádejte, kde bude Izraelská fotbalová reprezentace hrát „doma“ svoje zápasy? V Maďarsku… tam je těch evropských hodnot nějak míň a tak je tam bezpečno. To je tak, když Orbán mluví o míru vždycky a všude…

Lubomír Zaorálek teď řekl Lipavskému, že diplomacie tu není od toho, abychom se bavili jen s kamarády… On to doteď asi nevěděl… ministr.

Po dvou letech šíleného průseru nás vláda úplně hladce žene do dalšího ještě většího průseru… ze stejných důvodů a bez jakékoliv sebereflexe.

Půjdeme dál…

Vrchní velitel ukrajinské armády, generál Zalužný, publikoval esej, kde říká přesně to, co melduju už zhruba rok. Válka se nehýbe z místa, protože bojiště je extrémně široké a obě strany o něm mají dokonalý přehled. Jakékoliv větší nashromáždění sil může být snadno rozstříleno i ve velké vzdálenosti od fronty. Armády jsou schopny jenom titěrného postupu a spíše se navzájem vybíjejí, než aby předváděly nějaké manévry. I ti Wagnerovci v Bachmutu postupovali velmi pomalu.

Zalužný ve své eseji tvrdí, že zkoušel měnit velitele, zkoušel je různě přeskupit, předělat strukturu, ale k ničemu to nebylo. Teď přiznává, že ukrajinská armáda není schopna splnit to, co Zelenský svému národu sliboval. Předpokládám, že maršál Petrla ještě stále věří, že za měsíc budou Ukrajinci u Azovského moře… koneckonců, co je nějaký Zalužný proti ideálu boje dobra proti zlu, že?

Kolikrát jsme z médií slyšeli o tom, jak Ukrajinci už prorazili opevněné linie a teď už budou postupovat bez problémů? Ano, přesně takhle se o válce referovalo v roce 1916. Kolik vojenských analytiků se pod takové zprávy podepsalo? Kolik lidí muselo zemřít, aby Zalužný zjistil to, co si už rok cvrlikají vrabci na střeše a viděl to každý, kdo sledoval zprávy z obou stran fronty?

Že jsou novináři prodejné děvky, to už víme. Že napíšou cokoliv, za co jim zaplatíte a nebo co jim nařídí šéfredaktor, to víme. Že píší na objednávku naší pravdy a lásky, to víme. Že kvůli jejich propagandě zemřely statisíce lidí, to už teď víme také… Zalužný to sám řekl.

Mimochodem… co je to za vrchního velitele, že musel obětovat tolik mladých kluků, aby zjistil to, co mi Marian Kechlibar řekl před rokem, když byl u mě na návštěvě? To potřeboval rok koukat na monitor, aby zjistil to, co jsme koukáním na monitory zjistili i my? Nebo ve skutečnosti není vrchní velitel, ale pěkně plnil rozkazy někoho jiného a dělal to přesně do té doby, než to strýčka Sama přestalo bavit a přesunul se na blízký východ?

Proč časopis Time přišel s kritikou Zelenského až teď? Vždyť je to už minimálně rok úplně stejné. Pohyby na frontě jsou stejně nicotné jako u Verdunu nebo na Somně. I ty díry po granátech vypadají podobně. Už rok vidíme, že se zásoby zbraní tenčí, ale zbrojní výroba se nerozjíždí. Už rok upozorňujeme, že Rus tohle rozhodně nepodcenil a naopak zbrojit začal. Pořádně.

Nikdy se nepoučí… když se nedokázali poučit za rok poziční války, teď už to nedoženou. Co uděláte, když v lese potkáte medvěda? Nemusíte dělat nic, medvěd uděláo všechno sám… ano, tohle se teď postupně stane tam na východě. Před rokem se dalo uzavřít příměří, ušetřit statisíce životů a miliardy peněz, smířit se se ztrátou území a jednat. Ale to bylo proti evropským hodnotám. To bylo nepřípustné. Teď je otázka, jestli v současné situaci bude ruský medvěd nějaké příměří ještě chtít.

Pojďme dál…

V uplynulém týdnu jsme se dozvěděli že gigafactory na výrobu baterií do aut od Volkswagenu se stavět nebude. Není k tomu důvod. Trh s elektroauty jaksi nesplňuje očekávání. Prodělává investorům spousty peněz. Myslíte, že někdo upustí od protlačování elektromobility?

Cena distribuce elektřiny má příští rok vzrůst o 70%… Jasně, když stavíme ty fotovoltaiky, tak si prostě musíme poradit s velkými přetoky energie, když svítí slunce. Máme nejrobustnější elektrickou soustavu v Evropě. Ale je málo robustní. Myslíte, že to pro někoho bude důvod, aby změnil energetickou politiku? Vždyť už tomu dali nový název i logo. Čistá Energie Zítřka. Bohužel se jim tam už nevešlo, že to bude velmi drahá čistá energie. Tak drahá, že ekonomové zcela bez skrupulí říkají, že u nás do průmyslu nikdo investovat nebude… Myslíte, že to dojde alespoň těm manažerům v ČEZu? Dost o tom pochybuju…

Pojďme dál…

Už někdo zrevidoval du západní migrační politiku? Už přestali s řečmi o akceschopnosti EU a nutnosti zrušit právo veta? Nestačí nám stohlavé propalestinské demonstrace? Potřebujeme mít statisícové? Potřebujeme mít namalované židovské hvězdy na židovských domech? Potřebujeme ubodané učitele?

Tohle nám vládne. Ať ž ve Strakovce nebo na Krkavčích horách. Nepoučitelní. Nestačil jim rok drahoty. Nic nepochopili, nic nezanalyzovali, zpětná vazba nula… Zabalili se do izraelské vlajky a udělali to klidně znovu. Nestačil jim rok války bez jakéhokoliv výsledku. Nepomohla žádná varování, nepomohly dobře míněné námitky a rady. Budeme dál pokračovat v tom, co nás dovedlo do dnešního průseru. Ještě není dost velký.

Je nejvyšší čas se zajímat o politiku. Je nejvyšší čas pochopit, jak to tam funguje. Je nejvyšší čas se začít zajímat o svojí budoucnost. Jinak ten medvěd fakt udělá všechno sám…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

234 thoughts on “Nikdy se nepoučí

 1. JSEM ZVEDAVA,ZDA SE PAN VRABEL UZ POUČIL A PO ZALOZENI JIM PLANOVANEHO HNUTI SE OBJEVI
  tady mezi námi a zda ho náš Šef vubec tady pozve.

  Hnutí prý dá do provozu už 17.toho měsíce.“Naši“z AA teamu SV s ním chtěli mluvit ale dostali jsme pouze jeho falešné telefonní číslo,prý máme držet bobříky mlčení a podporovat precedu.
  V současné čase VSECHNY politické subjekty odmítají pomoc vznikající volicu a hlavně SV Síly Voliču ignruji SV návrh PLanu Národní Záchrany a potřeb PNZ, nechtějí novou ideologii ANTINEOMARXISMU,dělají se hloupí že nechápou vizi Ing BLAHYNKA a dále si pečou na svém pisečko svoje pyskate babovičky!

  HRUZA a ĎES pétidemolice má pokračovat s nezmenšenou silou policejního Asociálního státu dále.
  HANBA no ni?

  Vola AzKSH na pana L.Vrabla a přeje mu úspěšný start, anebo snad i on nechce žádné voliče💥🇨🇿🔔♥️?

  PS.
  Zase to uvázlo ve škatuli a nejde odeslat.. . Porad tu jako voliči jsme zavaleni članky,které popisují našimi tzv JEN SOCIOLOGII ,to co tady je dávno známo,kdy ty @slepé patrony @dají tady návod co my ubozí domorodci ,kteří jsou odsouzeni pod pismeny CBDC samého satanisty ŠWABA utrpět historický karambol a po porážce nynějšího kapitalismu plánované samými bankstery už 29.3.2019 (metoda CHUCPE )pojedeme všichni šupem do staronového rezimu financotroctvi naprosté nesvobody a cenzury typu JOURA ANO a bude s náma jako občany zacházeno, majiteli velkých peněz ,jako s řvoucim dobytkem jdiucim na jatka . . .

 2. JSEM ZVEDAVA,ZDA SE PAN VRABEL UZ POUČIL A PO ZALOZENI JIM PLANOVANEHO HNUTI SE OBJEVI
  tady mezi námi a zda ho náš Šef vubec tady pozve.

  Hnutí prý dá do provozu už 17.toho měsíce.“Naši“z AA teamu SV s ním chtěli mluvit ale dostali jsme pouze jeho falešné telefonní číslo,prý máme držet bobříky mlčení a podporovat precedu.
  V současné čase VSECHNY politické subjekty odmítají pomoc vznikající volicu a hlavně SV Síly Voliču ignruji SV návrh PLanu Národní Záchrany a potřeb PNZ, nechtějí novou ideologii ANTINEOMARXISMU,dělají se hloupí že nechápou vizi Ing BLAHYNKA a dále si pečou na svém pisečko svoje pyskate babovičky!

  HRUZA a ĎES pétidemolice má pokračovat s nezmenšenou silou policejního Asociálního státu dále.
  HANBA no ni?

  Vola AzKSH na pana L.Vrabla a přeje mu úspěšný start, anebo snad i on nechce žádné voliče💥🇨🇿🔔♥️?

 3. Už ani ty černošky vo toho fiJalovýho matláka nestojí. „Nigérie na poslední chvíli zrušila Fialovi návštěvu“ 🤣

  1. A to odůvodnění: „Podle mluvčího vlády nigerijská strana oznámila, že není schopna zajistit odpovídající přijetí a program.“

 4. Z KAKOFONIE ZDEJŠICH KOMENTU JE VIDET ,ŽE NAŠE VERCHUŽKY SV JSOU NEPOUČITELNE!

  Tzv fujeři zvou své obdivovatele a předsedy buď k sobě domu,kde jim servírují špek na který oni sami pak i skočí ,nepozvou je mezi nás, tady do diskuse ,která nechce nic vědět o zejména Plan Narodni Záchrany a potřeb PNZ ,rabování republiky má pokračovat a je zde domněnka, že se jen plně sály hospod dozví od retoru REŠENI.MERDE,lidí se rozejdou a zapomenou zase vše –
  Nic se jak je vidět pak nestane a ani SOCIOLOGOVE nesmí nikdy žadne řešení navrhnout,jen kritizují a opakuji co tady všichni dávno známe a dostali prideleno přízvisko se *DŘISTALISTE*
  Dav se rozejde domu a voliči vidí ,že se nesmí režim kapitalismu bez přivlastkú změnit a politici stejně nevědí sami co dělat ,kromě toho ,co už 34 let totálně selhává v nicotných programech tzv #zástupcu #,kde chybí program PNZ a tak rabování domorodcu z SV nemá mít prý konec,NO NI?

  AzKSH tady troubí tlampačem do kedluben politiku ,ale těm se žije dobře s pilinami v hlavě a z peněz našich daní si dělají své babovičky a na své voliče kašlou.
  Ani jedna politická formace nerespektuje potřeby voliču a hned po volbách je ti u moci zvolení hezký vykradou svým ASOCIALNIM režimem zla

 5. „Anonym napsal:6 listopadu, 2023 (10:35)
  Tak si to shrňme co jste tu prave….
  Nedostatečná
  a) soběstačnost
  b) suverenita….“

  Nepodezřívám ho, že by si uvědomoval, že a) a b) jsou skutečnosti, které nestojí vedle sebe, ale že jsou vzájemně podmíněné. Že z důvodu ztráty suverenity jsme ztratili i maximální část soběstačnosti a stali se z převážné části závislými. Ekonomicky a proto i politicky.
  A nenamlouvejme si, že tohle nebyl cíl.
  L
  L.

  1. Samozřejmě jsou to propojené nádoby.
   A nebavím se o soběstačnosti na buřty se zelím ala Bayern.
   Bavím se o tom, jak se staví skutečný blahobyt a nezávislost. Nejblíže v Evropě má snad Švýcarsko kdysi Švédsko.
   Zkušenosti a možnost srovnávat obchod v Číně, Rusku, Německu a Americe me občas přivedou v úžas místní vseznalkove, pro které je v Americe všechno fuj.

   Přitom Čína i Rusko jsou gangstarske společnosti. O různých olejarskych královstvích ani nemluvím. Tam jsem naštěstí nemusel žádný významný obchod uzavírat.

   Takže ano mate pravdu, bohužel 30 let se tu promrhalo alespoň položit základ k blahobytu.

   Viz Milan Zelený , Petr Robejsek

   1. Přijímám s povděkem, že jste na můj koment reagoval seriózně, nikoliv jak je tu obvyklé.
    Přirozeně, ani já se nebavím JEN o buřtech /jakkoliv potravinová soběstačnost je primární/. Bavíme se i o té suverenitě, která nám – nemáme-li na mysli pouze politiku, především zahraniční – umožňuje organizovat si život v zemi, a v jeho rámci i ekonomiku, způsobem, který umožní obstarávání si produktů a jejich sortimentu, ve kterých země soběstačná není, a také techniky a technologií k všestrannému rozvoji.
    A zase jde o spojité nádoby – ta vnitřní ekonomika s mezinárodní politikou.
    Nevím, jak Vy, ale já za posledních třicet let pozoruji, že jsme se způsobem naší realizace těch vazeb propracovali skoro až na dno pomyslné propasti, jenže, jak patrno, i to dno je jen pomyslné, protože jeho hloubka se ukázala nebýt stabilní, naopak, úroveň našeho dna asi není ničím ohraničena – jde ovšem o nadsázku, protože nepochybně existují země, kde neexistuje ani to pomyslné dno.
    Můžete namítnout, že o žádné dno nemůže jít, když jsou krámy plné „žrádla“ a „krámů“.
    Pokud byste tak chtěl učinit, apriori poukazuji na to, že to všechno je na dluh, že jen dluh „vlády“ je nějaké tři a půl bilionu /tři tisíce a pět set miliard/ korun, a k tomu nutno přičíst zadlužení nižších samosprávných celků.

    Spolu s českým klasikem si dovolím konstatovat – „To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou!“

    Pokud jde o „US – fuj“ atd., nic není černobílé. Všude je chleba o dvou kůrkách.
    Co je však v současnosti dáno, je, že skupina zemí – lapidárně označovaná jako KoZa – která se setrvale staví do pozice pupku světa, jímž nepochybně byly a do jisté míry stále jsou /o tom, co stojí mj. také za jejich dřívějším rozvojem – myslím kolonialismus, války, drancování zbytku světa, raději pomlčet/, má nasměrováno do významného poklesu své důležitosti a významu s ohledem na skutečnost, že naprostá většina přírodních i lidských zdrojů je na té „druhé straně“, a také, že jejich evropská část bude v docela dohledné době významně zasažena islamizací a jinými nepříznivými důsledky parazitické imigrace.

    O „gangsterských“ společnostech bych raději pomlčel v porovnání s jinými gangsterskými /zejména jednou/ zeměmi.

    L.

    1. Nevím kde začít s rozumnou reakci.
     Co me ale Business naučil: nikdy nedoufej, ze to nemůže byt ještě horší. Muže a většinou i je. Totok aplikované na probíhající de-globalizaci, me vždy udivují místní mudrlanti, kteří se už těší na konec vlády “zaoceanskeho zlosyna” . Kde berou jistotu, ze anomálie posledních 70. let, nebyla to nejlepší, co jsme jako republika zažili ? Sice vůbec ne optimální, ale zdaleka mnohem lepší, mez to co přijde.

     1. Mě to přijde že část vidí návrat devadesátek a část návrat normalizace. Buď se tedy opět bude krást zcela bez zábran nebo zase budou byty za pár kaček( ale jen pro někoho), národní podniky( a možnost se v nich flákat a krást) a další věci bezplatně.

      Není ale jediná příčina proč by se tyto situace měli opakovat. Trh je tu dávno obsazený a stabilizovaný, a socialismus tu nikdo nezavede, obzvláště protože ho nikdo zpátky nechce, viz výsledky KSČM.

      1. Nechte si ty kecy o bytech za pár kaček pro někoho od cesty. To si vkládejte slonům v zoo.
       Stále žijeme, co jsme to zažili a nejsme tak stáří.

 6. https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/premier-fiala-nakup-supermarket-cesko-nemecko-ceny.A231106_101111_ekonomika_ven
  ————-
  TWL, co to má sakra být? To je naprosto neuvěřitelné! Takového jantara těžko najít někde jinde.

  Takže náš/jejich premiér, místo aby řídil vládu/ministry, tak porovnává nákupy potravin, což bych očekávala od nějakého druhořadého novináře nebo aktivisty.

  Pane derniere Fialo… a jaképak DPH na potraviny mají v Německu a jaké je u nás??? Eh??
  Myslím, že v Německu je to 7% a u nás 15%, že? AHA???

  1. Skoro už nemine den, kdy si některý členovec naší/jejich vlády nakadí rovnou pod sebe.

   Já jsem si myslela, že už mě nemůže nic udivit, ale teď kroutím hlavou o 360 st. jak německá ministryně Baerbocková.

  2. Nekdo musi Ukraruinu sponzorovat, i kdyby na chleba nebylo …

   🇺🇦Obrovská díra v ukrajinském rozpočtu, kterou musí vyřešit Západ. Ministr financí Ukrajiny Serhij Marčenko řekl narovinu, že bez západních peněz hrozí Ukrajině v roce 2024 ekonomická krize.

   Podle jeho slov by se v příštím roce bez finanční podpory ze strany partnerských zemí mohla v rozpočtu objevit „díra“ v hodnotě kolem 29 miliard dolarů.

   Marčenko dodal, že ekonomická krize na Ukrajině bude mít důsledky pro „celou Evropu“, neboť EU může očekávat růst cen a další příliv migrantů.

   1. To je ještě hodně slušně podstřelená díra. Podle mě bude ta sekyra ve stovkách miliard dolarů. Je nutné totiž započítat všechny dluhy, které se nasekaly a nebudou je platit vazalové typu ČR, plus samozřejmě i totální propad zemědělství, průmyslu atd.

  3. Že by ošetřující lékař už konečně natrefil na tu správnou medikaci?
   Dopátrat se holého faktu mu tedy dalo pořádně zabrat.

 7. říjmy do ruského rozpočtu z plynu a ropy se v říjnu oproti září zdvojnásobily. Cenový strop zavedený zeměmi G7 ve skutečnosti není dodržován, píše Wall Street Journal.

  Tyto příjmy jdou na financování války na Ukrajině a posílení ekonomiky.

  Ruská stínová flotila se již skládá ze 180 tankerů. Největší odběratelé ropy – Čína, Indie a Turecko – nedodržují západní cenový strop.

  Rusko navíc zvyšuje svůj podíl na pojištění dodávek ropy mimo země G7. Jestliže se to v lednu týkalo 35 % dodávek, nyní je to více než polovina.

  Ruská ropa se nedávno prodávala za cenu kolem 74 dolarů za barel, přičemž „strop“ stanovený Západem je na 60.
  https://t.me/stranaua/130318

  1. Západ váhal s konfiskací ruských aktiv ze strachu, že to přinutí ostatní nezápadní země stáhnout své vlastní rezervy. Píše o tom list Financial Times.

   To by mohlo destabilizovat globální finanční systém a podkopat roli dolaru a eura ve světě. Čína se může stát alternativním místem pro rezervy pro mnoho zemí.

   Mnoho zemí také může zcela opustit praxi hromadění tak velkých rezerv.

   Pro konfiskaci přitom neexistují žádné nepřekonatelné právní překážky, dodává list.
   https://t.me/stranaua/130334

  2. Uvědomujete si, že to vše jsou jen domněnky? Platby už nejdou přes SWIFT, takže KoZa nemá info kdo koupil od Rusů co a za kolik. Mohou se dostat k informacím o jednotlivých dodávkách, ale celkový přehled nemají.

  1. To je fakt uz bizar

   Premiér jel na nákup do Německa. Je tam levněji a mají větší balení, zjistil

   Premiér Petr Fiala využil zasedání vlády v Karlovarském kraji k uskutečnění srovnávacího nákupu, aby prověřil, jak je to s cenami potravin. V bavorském Waldsassenu zakoupil devět druhů potravin, následně stejný nákup zopakoval na české straně v chebském supermarketu.

   …..
   V závěru videa pak konstatuje, že vláda cenotvorbu neřídí, ta že je záležitostí výrobců a obchodníků. S výsledky nákupu se však chce obrátit na výrobce. „A budu po nich chtít slyšet vysvětlení,“ uzavírá premiér.

   1. To není patriotické. Pan Fiala by tak částečně zvýšil daňové odvody do německého eráru a snížil je co se týče českého.
    Leda by byl chudý, to by se pak dalo pochopit, nebo že by kupoval pouze naše zboží, ale ono to spíše vypadá, že je bohatý – když může nakoupit i za hranicemi, i u nás.
    Špatné by bylo, kdyby nakupoval z erárních peněz, no ale s tím by se taky nedalo nic dělat, prý jsou tkzv. diety u nás, co se týče zákonodárců a spol. nevyúčtovatelné.

    Hlavní je aby nakoupil dobře, aby si on a jeho rodina pochutnali, potažmo se dobře oblékli nebo dobře navoňali.

   2. Jak uz jsem ventiloval… takhle to dopada, kdyz udelate z autitsty sefa. To, ze ho obklopite tymy poradenku, kteri do nej husti, jak se ma chovat sef vede k jedinemu vysledku. Dostanete poradii na sefa.

    Komika neni kouzlem nechteneho, je logickym dusledkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *