18 července, 2024

Nevím, jen se ptám

Když jdete s dětmi na rodinný výlet do lesa a špatně čtete mapu, takže místo k restauraci, dojdete do bažiny, tak nemá moc smysl se na ně zlobit, že špatně skáčou z drnu na drn mezi kalužemi a mají mokré boty a špinavé kalhoty. Můžete si stokrát říkat, že skákat se dá líp, že kdyby trochu dávaly pozor, tak by nemusely vypadat jako hastrmani. Můžete je stokrát okřikovat, stokrát jim to můžete ukazovat, ale bažina je z podstaty věci mokrá, špinavá a kluzká, takže se vám tam spolehlivě někdo vymáchá. Je to jen otázka času.

Když k takové bažině dojdete, je stokrát lepší si prostě přiznat chybu, zastavit a začít přemýšlet, kde jsme na cestě k restauraci blbě zahnuli a kus cesty se vrátit. Zpravidla je to v konečném důsledku mnohem levnější a jednodušší, než si na příští výlet přibalit gumáky, nafukovací člun, nepromokavé kalhoty a miliony dalších blbin, které vlastně slouží jenom k tomu, abychom si nemuseli ponižovat ego.

Tragická střelba u filozofické fakulty je přesně ta chvíle, kdy první účastník výletu uklouznul a řádně se zmáčel. Můžeme stokrát přemítat, jestli tam policie měla být dřív, jestli neměl někdo na dispečinku lépe reagovat, jestli měl někdo brát vážněji informace, které policie měla v předstihu k dispozici, nebo jestli někdo příliš neváhal s uzavírkami Prahy, apod, apod. Když člověk kouká na policejní a ministerské tiskovky, tak z toho má pocit, jako by policejní špičky věděly o mnoha selháních a nemají moc zájem, aby se na to poukázalo, ale já bych prosím raději přemýšlel, kde se staly systémové chyby, které nás dovedly do současného stavu. Kde jsme jako společnost blbě odbočili? Které reformy nás nedovedly k lepším zítřkům, ale přivedly nás do průseru?

Volám proto, abychom se prostě zastavili a znovu si prostudovali naší vlastní cestu historií k dnešku. V konečném důsledku by to mělo být lacinější a jednodušší, než hned běžet tvořit nové zákony, kupovat do každých dveří bezpečnostní rám, všechny očipovat a lustrovat dnem i nocí, zakázat zbraně, povolit zbraně… vyberte si. Spadli jsme do bahna, to není chvíle, abychom se vrhli vpřed.

Mám proto poněkud jiné otázky, než dotazy po chybějícím policejním odstřelovači. Mám jiné otázky, než se ptát, proč policie nevyhodnotila výpověď matky střelce nějak lépe. Mám jiné otázky, než studovat časový sled tragédie a vyvozovat z toho osobní odpovědnost policejních špiček i ministra Rakušana (a to ho fakt nemám rád)

Například by mě zajímalo, jak se mohlo stát, že střelec dostal výjimku na dlouhou zbraň s velkým zásobníkem? Pokud vím, zbrojní průkaz udělal letos zjara. Ano, chodil do střeleckého oddílu, ano zbraně si pořídil legálně, ale odkdy dává policie takové výjimky mladým klukům, kteří ještě nemají žádnou osobní historii? Pokud jsem v obraze, tak těch výjimek muselo být dokonce víc. Nejen na zásobník, ale i na opěrku. Ptám se, není v tom zase někde nějaký český klientelismus? Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi? Někde se dá cinknout penězi a zelenáč, kterému ještě neoschl zbroják, už může mít zbraň na úrovni policejního odstřelovače? Nevím, jen se ptám.

Je normální, že si mladí čtyřiadvacetiletí kluci kupují celou řadu zbraní takhle rychle za sebou? Vždyť je to v policejní evidenci. Já osobně nemám nic proti českému pojetí práva, nosit zbraň, ale kurňa, když má klouček zbroják sotva půl roku a už si nakoupil zbraně za statisíce, to u policie nevzbudí žádné zvednutí obočí? Je to u nás běžné? Máme u nás stovky pětdvacetiletých, kteří utrácejí desítky a stovky tisíc za zbraně během několika měsíců, i když jsou studenti filozofické fakulty? Kolik potenciálních filozofů s takovým arzenálem chodí po Praze? Nevím, jen se ptám.

Pak by mě zajímalo… byl k něčemu henten kamerový systém za miliardy peněz? Řešilo to něco? Já vím, že to skvěle vyrábí pokuty za rychlou jízdu a zpětně to krásně dohledá celý průběh akce, ale kdyby tam za pultem seděl lepší dispečer, nebo zkušenější policajt, nebo ajťák, který s tím fakt umí dělat, viděli by na těch kamerách něco, co mohlo zachránit lidské životy? Nebo prostě jen kamery nahradily živé policajty, byly důvodem ke krácení úvazků a kamery vlastně fungovaly stejně jako Petr Fiala? Pregnatně popsaly neradostnou skutečnost, na střelce bylo krásně vidět z mnoha úhlů, ale nebyli lidi, kteří by s ním mohli udělat něco víc, než na sebe navádět jeho palbu ? Nebylo by lepší, přestat cpát prachy do kamer, ale raději je dát do živých lidí, kteří v případě potřeby umějí i jiné věci, než se jen dívat? Pokud vím, pražská policie má chronický nedostatek lidí. Mimo jiné i proto, že z policejního platu se v Praze špatně bydlí. Nevím, jen se ptám.

Dále by mě zajímalo, jestli není chyba v celé Langerově policejní reformě. Tehdy vlastně udělali z jedné Policie ČR v podstatě krajské policie. Když kdysi někde chyběli policajti, tak se „půjčili“ z jiných regionů. Dneska to v podstatě nejde. Každý krajský šéf je ve svém rajónu mocnější než policejní prezident a každý si hospodaří na svém. Rivalita je běžnou věcí. Nemohl být problém i v tom, že klánovická vražda měla přesah z Prahy do Středočeského kraje? Nemohl být problém v tom, že matka střelce kontaktovala jedny policajty a ti se s tím museli nějak popasovat a pak museli kontaktovat vlastně úplně jiné policajty, kteří se s tím také museli popasovat? Nevím, jen se ptám.

Nemůže být kus problémů také v tom, že za každou chybu jsou ihned žádány hlavy? Představte si, že by střelec nešel uspořádat masakr, ale „jen“ by se někde v kumbále spořádaně zastřelil. Představte si, že by u policie byl někdo, kdo by na základě matčiny úpěnlivé výpovědi vyhodnotil, že jde o životy a zavelel by k nějaké větší uzavírce v Praze. Tisíce uvízlých řidičů, totální kolaps dopravy… proč? Protože si jeden klouček prostřelil hlavu. Takový policejní šéf už by byl odvolaný, média už by ho nálepkovala, veřejnost by ho nenáviděla… má tohle někdo zapotřebí? Dělat policejního šéfa, to je docela slušný flek… a každý se tam chce dostat, takže takový náčelník je pořád pod tlakem a jakákoliv chybička ho může ukončit. Nevím, jestli to tak je, jen se ptám.

Všimněte si, že jsem se vůbec nedostal k subtilnějším otázkám, jestli není problém v dnešní atomizované společnosti. Kdysi každý patřil do nějakého kolektivu. Hospoda, myslivci, třída… lidi se scházeli a mluvili. Nečuměli pořád to mobilů. Tehdejší sociální skupina měla na jednotlilvce vysloveně terapeutické vlivy. A když to nepomohlo, na magora někdo včas upozornil… „straní se kolektivu.“ Kdysi měl každý svého psychoterapeuta – seděl proti němu v hospodě a poslouchal jeho nářky, jak je život nespravedlivý. Dneska se objednáte k psychologovi, že máte nutkavý pocit někoho zabít… a on vám dá termín až za rok. To si stihnete udělat zbroják, dostat výjimky na zásobník i opěrku, provézt zbraně ve futrálu od kytary do školy kolem milionu kamer, aniž by si toho někdo všimnul, pak zastřelit (zřejmě zcela náhodně) chlapa a nemluvně… a řešit vás začnou, až kropíte kulkami náměstí.

Sociální sítě jsou na jednu stranu úžasná vymoženost, ale na druhou stranu jaksi zvyšují potřebu psychologů… Možná bychom měli fejsbůku uložit zvláštní daň, ze které by se tito terapeuti zaplatili. V kostelech už to nefunguje, v hospodách už to nefunguje… všichni jsou na twitteru a že je někdo magor, to zjistíte, až když po vás střílí. Nevím jestli to tak je, jen se ptám.

Stejně tak jsem se nedostal k tomu, že tady máme desítky různých neziskovek, placených ze státního rozpočtu, které sledují cvrkot na sociálních sítích, udávají jak na běžícím pásu, ale zaměřují se výhradně na politickou opozici, popotahují Čermáka, že chce naházet politiky do Vltavy, ale o skutečně nebezpečné osoby ani nezavadí. Pomohly nám ty neziskovky k něčemu? Tedy… kromě fejkových informací o proruském narativu střelce, které citovali i ti nejvyšší a nejvíc odolní proti dezinformacím? Nevím, jen se ptám.

Na dnešek, tedy sobotu 23.12.2023 je vyhlášen státní smutek. Přimlouval bych se, abychom oběti uctili především tím, že si prostudujeme cestu, která nás dovedla až sem a zkusíme identifikovat křižovatky, kde jsme blbě odbočili. Já vím, bude to chtít si připustit, že se tu nadělala spousta kravin a takřka každý politik má na některé z nich svůj podíl. Pojďme jim to nevyčítat, koneckonců jsme se mnohokrát rádi přidali k honu na čarodějnice… Prosím zkusme se kus cesty vrátit a jít jinudy. Bude to levnější a jistější, než se ozlomkrk prodírat vpřed skrze bažinu, do které každou chvíli někdo zahučí prostě z podstaty věci.

Pojďme uctít oběti minutou ticha a následným návratem do bodu, kdy věci fungovaly lépe.

370 thoughts on “Nevím, jen se ptám

 1. Vrátit se minimálně do bodu kdy se politici semkli a šli po vyklizeném bulváru, na střechách odstřelovači hejno kamer a novinářú, od té doby jsme silnější a odolnější.

 2. Víte, vážení spolubesedníci, co mě doslova fascinuje?
  To množství kovaných odborníků na jakýkoliv problém, nanesený do diskuze.
  Odborníci na zbraně, na zbrojní zákon,. na řešení krizových situací, na dopady publicistiky, psychiatry, dokonce i filosofy.
  Nebudete mi asi věřit, ale někdy je to ve výsledku k smíchu.
  Kdyby vás tomu pustili, to by byla jiná, že? [;>D)

  1. souhlas, i když jsem jedním z těch machrujících

   ale ti politici, tam není problém, že by byli až takoví dementi a neschopáci, primární problém je ten, že oni byli záměrně školeni a vybráni (aspen institut…), aby nám škodili a prospívali někomu jinému (cizímu globálnímu kapitálu)

   my bychom nic nezlepšili, nebylo by dovoleno

   jakou nabídku, která se neodmítá, dostal např. Klaus mladší jehož Trikolora vypadala relativně slibně a najednou ze dne na den skončil s celým krámem atd.; proč najednou začli vadit kabelky premiérovo milenky, když se tu jinak krade v mnohem větších cifrách – že by to souviselo s Rosatomem?

  2. Tak „odborníkem“ na zákon se chtě nechtě musí stát každý držitel zbrojáku, protože mu v týhle zemi nic jiného nezbývá.
   V televizi a vládních médiích se taky střídají experti na covid, na válku, na Rusko a na terorismus a mají jedno společné. Vědí pýču a věští z kafe, protože za několik měsíců se obvykle ukáže, že to dopadlo obráceně.

  3. Starý kocour: proč tak pejorativně? Myslím si, že tady na diskuzi (nezaměňovat s např. Novinkami) je více odborníků než v celé Vládě ČR. A kdyby některé z nich „k tomu pustili“ tak si myslím, že by to určitě dopadlo lépe než to dopadá teď. Neshazoval bych místní diskutéry pokud nesouhlasíte s jejich názory. Vždyť vy jste také odborník. Četl jsem některé vaše komentáře a líbili se mi, obzvláště ty odborné.

  1. Děkuji za odkaz. Stojí za shlédnutí. Přidám sem ještě jednu reakci – reakci pana Robina Čumpelíka. I on věci pojmenovává, myslím, správně. Ve videu rozebírá vyjádření Ropušana a PP. Ani v případě takovéhle události tihle nejsou, bohužel, schopni překročit svůj stín… ☹
   https://www.youtube.com/watch?v=9sHxJs4ZkRI

  2. Biorobot propaguje idnes, fackobůůůk. Co takovej blboň čeká, že se něco k lepšímu změní, gdyž je myšlením součástí problému? Schizootázka

 3. Přátelé, chci vám všem popřát vánoční svátky, které budou klidné, nebudete číst zprávy, které teď tolik rezonují kolem dokola. Kéž nikdo nebude nešťastný, nikdo nebude sám, nebo jen pokud sám být chce. Nemusí být veselé, jen ať nejsou smutné, dárků jen tolik, kolik jich udělá radost a potěšení, ať lidé zase začnou žít v souladu s posláním těchto svátků a zklidní svoji mysl. Je toho víc, co bych přála vám i sobě, ale alespoň tohle by bylo velmi přínosné a povzbuzující. Vaše liška 🦊

 4. „věšák napsal: 23 prosince, 2023 (17:09)
  …..Proč nás chcete nahnat do náruče ANObabiše, kde nevidět rozdílu proti současnosti. …“.

  „Gerd napsal: 23 prosince, 2023 (18:22)
  Tím řešením je možnost odvolat politika i v průběhu jeho funkčního období. A přesně kvůli tomu to většina poslanců parlamentu nepodpoří. Jestli se nemýlím, jediným, kdo takovou možnost odvolat neodvolatelné politiky prosazoval, byla Okamurova SPD.“

  Takže, vážení, úplně základní /neoficiální/ definice politiky je, že „Politika je UMĚNÍM MOŽNÉHO.“
  Opakuji, uměním MOŽNÉHO, ne „nemožného“.

  Jestli si „věšák“ myslí, že na naší politické scéně se vyskytuje jiný subjekt, mimo „pětikolky“, který disponuje voličskou podporou v kvantech, že by mohl cestou parlamentních voleb převzít politickou moc ve státě, tak buď nic neví o volebních preferencích, anebo je prostě vypatlanec.
  A také nemá paměť, protože to bylo v popřevratové historie jen a pouze za vlády Andreje Babiše, kdy se deficit státního rozpočtu snižoval, nejdříve jen v procentuálním vyjádření proti HDP, v druhém roce už i v kvantitativním vyjádření.
  Než přišel covid a opozice jej donutila vyhazovat peníze „z letadla“ – a to na prvním místě bohatým, za které ta opozice „kopala“.
  A také v těch prvních dvou letech se obyvatelstvu země dařilo nejlépe v době po převratu 2018 – slogan „Za Babiše bylo lépe“ je naprosto pravdivý.

  A pokud jde o roli SPD – to si fakt někdo /Gerde/ myslí, že SPD je politický subjekt, který by mohl držet zákonodárnou a vládní moc ve zdejším státě?
  Jako fakt /Ivane Davide a Jardo Foldyno, s prominutím/?

  Nebudu to rozmazávat dále, jen zopakuji slogan z úvodu – „POLITIKA JE UMĚNÍM MOŽNÉHO“.
  Své „vlhké sny“ nechť si každý prožívá doma u své klábosnice.
  Realita se odehrává v jiných levelech.

  L.

  PS
  To si opravdu Gerd myslí, že koaliční většina v parlamentu by si odvolala svého vlastního politika?
  A jen na okraj připomínám, že tuto možnost naposled zakotvoval zákon o volbách do ČNR za „bolševika“, ale vůbec si nepamatuji, že by k tomu někdy došlo.
  A ještě za První republiky tohle umožňoval zákon o „volebním soudu“, pokud se poslanec zpronevěřil svému slibu.
  Což bylo zcela „jiné kafe“, nicméně si nejsem vědom, že by k tomu někdy došlo.

  1. Co to furt melete.
   napište si svoje podělaný potřeby, podložte si je nějakými udržitelnými fyzikálními nebo sociologickými argumenty a strkejte je papalášům a ekonomickým jehovistům do rypáku!

 5. Odpověď pro Gaiu na téma zkrácených zásobníků u opakovacích zbraní.

  Přebití – výměna zásobníků na útočné pušce (postaru samopalu) trvá asi tak dvě sekundy.
  Magor, který střílí do neozbrojených lidí má SPOUSTU času na to, aby si zbraň tzv. přebil. Kromě toho si tento konkrétní dvounožec podle výpovědi policejních mluvčích nachystal zásoby na chodbě. Takže nic.

  Naproti tomu se může stát malá kapacita zásobníků fatální pro uživatele v opravdovém boji, kdy jde nejen o každou ušetřenou desetinu sekundy, nýbrž i o co nejlepší podmínky při transportu střeliva.
  Pozn. – transportem střeliva je míněna skutečnost, že střelivo odebrané před bojem si musíte nosit sebou až do doby, kdy slavně zvítězíte, anebo do doby, kdy vás odprásknou. Pak už střelivo nepotřebujete, resp. můžete si jej nabrat od padlých kamarádů či přeživšího výkonného praporčíka, resp. jeho pomocníka, protože výkoňáka na bojišti nenajdete ani náhodou, ani omylem.

  Přeloženo do normální mluvy – vůnec NENÍ jedno, jestli máte 120 patron ve čtyřech zásobnících nastrkáno do jedné sumky, která drží na vašem opasku po vašem pravém ( velmi zřídka levém) boku, anebo máte 12 pidizásobníčků rozvěšených na nějaké taktické vestě, nebo jak se tomu po novu nadává.
  A o tuto naprosto ZÁSADNÍ věc se jedná. Nikoli o zpomalení či dokonce zastavení magorů s flintou, nýbrž snížení bojeschopnosti potenciálních obránců Čechistánu v reálném konfliktu.

  Absolvujte střelecký výcvik z nějakého semiautomatu a pochopíte. Jinak je ÚPLNĚ zbytečné vám něco mlátit do hlavy, když nepoznáte šedesátkovou blůzu od konga (jsou to vojenské hadry z dob ČSLA).

  https://www.armyeshop.cz/4053-detail-bundy-bunda-kongo-csla-vz60-jehlici

  https://www.army-shop.cz/produkty/bluza-maskacova-vz-60-jehlici/249.html

     1. Kazdymu udela prebiti i dobiti a bez nabijeni..
      Ale nabijeni a dobijeni..
      Podobne okolnosti taky predvanocniho teroristickyho utoku,
      pred casem v Australii..
      Svrska prebijes trumfem …

   1. Re: Franta

    Přebití jsem tu přitáhl asi já.
    Hlohovec VÚ 4444, rok 84, nepříliš úspěšné pokusy o bigošácký základní výcvik na břehu Váhu. Tam jsme mimo jiné nacvičovali i výměnu zásobníků vleže, vsedě, vestoje, blablabla.
    V záplavě povelů, pro nováčky zcela neznámých, bylo slovo „přebít“ asi nejlépe vyslovitelné a nejméně nepochopitelné.
    Pokud máte správnější a pochopitelnější výraz, sem s ním.

   2. A ještě jednou Franta

    Nicméně pokud jste bývalý „vojzpovol“, byl bych raději, kdybyste kritizoval podstatu mého sdělení, než nesprávné názvosloví, to jest legislativní „zmenšení“ zásobníku.
    A propos slovo zásobník je povoleno?

 6. Jen tak mimo téma – my vymýšlíme různé názvy pro šikovnou věrchušku a přitom máme už z dávna – Král Kazisvět s docela sedícím popisem a taky zajímavým návodem. Vzpomeňme na MLADÁ LÉTA…..
  při princezně se zlatou hvězdou….

  1. Panebože ti ho hnali! Všichni lidé! Kdo se k tomu přichomít. Čeledíni, nádeníci… Tedy hnal ho všechen lid? Ano pane! Se zbraněmi…někteří i bezezbraní. S holemi a sudlicemi, vidlemi i kosami. Hnali ho a zpívali si! Ach to byla nálada. Nakonec mu naložili pěkných par ran na záda.

 7. Včera tu někdo uvedl přesnou svodku průběhu policejní reakce na tel. Oznámení. Bylo vysloveno mnoho pochybností. Zdály se logické.
  Pachatel, mladý kluk, syslil doma kvanta zbraní – a všem kolem to asi přišlo normální. A za statisíce! To měl tolik brigád při studiu, to lze takto zvládnout? Rodiče to schvalovali? Zase mnoho pochybností.
  Zemřelo mnoho nevinných lidí. Pravda a láska chce sbírat zbraně, máme tu, zcela očekávatelný ruský narativ. Budou se přitahovat šrouby, důvod je ideální.
  Tak, a teď něco do placu z jiných stránek. Ve Starokonstantinovu prý ruský Kinžal trefil bunkr, kde mělo zahynout i několik polských a hlavně ČESKÝCH důstojníků. Dejme tomu, že se to opravdu stalo. Slyšeli jste o tom něco?? Já tedy nic, v majnstrýmu. Umím si představit, jakou vlnu odporu proti chciválkům by to v národu vyvolalo. To by asi zodpovědní nedokázali ničím ospravedlnit.
  A bác. Republika a média jsou plné tragédie na FF. Jistě jde o náhodnou souslednost, která se jen tak namanula, ale logika to v toku myšlenek prostě vypíchnout musela.
  Nedávno jsme si připomínali tragické události 11. Září.

    1. A uničtoženije oněch důstojníků nepřiznají. Tak umírají postupně (a potupně), tu na náhlou zástavu hercny, tu na nějakou infekci, tu ho zajede auto.

     1. To pražské neštěstí pomohlo nasměrovat pozornost lidí jiným směrem. Kdo by se teď staral o nějaké důstojníky po hlínou.

  1. V půlce 90. jsem dělal na Jižňáku. A tenkrát na jaře snad obden nějakej debil volal policajtům, že na metru C je bomba. Takže museli metro uzavřít a prohledat a já na Florenci musel na náhradní autobus, který jel po trase C na Háje. A protože už bylo dost horko, byla to opravdu v tom narvaném autobuse lahůdka. Na těch Hájích jsem z něj v podstatě bezvládně vypad. Od těch dob tyhle telefonní vtipálky nesnáším 🙂

 8. Přijde mi velmi zvláštní, protože na „náhody“ v politice už nevěřím, že se stalo toto zrovinka když se projednává zákon, který má zpřísnit držení střelných zbraní.

  Podobně jako USA v roce 2001, po leteckých událostech se velmi rychle přijaly zákony na šmírování a kdejaké zákazy – ty zákony byly přijaty podezřele rychle, jeden by si až myslel, že byly dopředu připraveny, ale byl potřeba souhlas občanstva/ovčanstva. Ovce se musí bát, aby svolila k něčemu neblahému.

  Jen tak si přemýšlím nahlas, jinak samozřejmě věřím Babišovi, ještě víc Okamurovi a Fialovi ze všeho nejvíc. A Sláva Ukrajině, samozřejmě. Radši sem přestanu chodit, protože Vidlák je asi extremista a kdybych si chtěl udělat ten zlý zbroják, tak bych měl rychle smůlu.

   1. Myslíte, že české tajné služby, přesněji Vojenské zpravodajství, a jeho část vedená agentem Václavem Bohůnkem, zase provedlo neschválenou akci? Šílení jsou na to dostatečně, tak bych takovou možnost úplně nevylučoval. Pak by ovšem cílem bylo odzbrojit obyvatelstvo. Uvidíme podle nových zákonů.

 9. „já bych prosím raději přemýšlel, kde se staly systémové chyby, které nás dovedly do současného stavu. Kde jsme jako společnost blbě odbočili? Které reformy nás nedovedly k lepším zítřkům, ale přivedly nás do průseru?“

  Vidlák se nám nějak snaží naznačit, že se události nějak udějí a že je třeba se na příčiny podívat.

  Správná interpretace:

  já bych prosím raději přemýšlel, kdo udělal systémové chyby, které nás dovedly do současného stavu. Kdo blbě odbočil? Reformy koho nás nedovedly k lepším zítřkům, ale přivedly nás do současného průseru?

  Události se neudějí bez příčin člověka, pokud nejde o přírodní příčiny. Současné krajně neradostné příčiny je možné hledat minimálně od zvolení současné politické ganitury. Čili blbci voliči to jsou. Bohužel je nemožné je potrestat, neboť demokracie. V každém případě je možné politiky jež nás do tohoto stavu uvrhli potrestat. Proč se Vidláku místo zpitomělých nikam vedoucích demonstrací nevěnujete spolu s PROjindrou tomu jak najít cestu a vypořádat se právně s touto vládnoucí smečkou. Proč nás chcete nahnat do náruče ANObabiše, kde nevidět rozdílu proti současnosti. Pokud nebude nad politikem viset meč, jenž na něj může kdykoli dopadnout, nebude pořádek. Politik se kontroluje, ne ustávkuje.

  Probůh začněte alespoň trochu přemýšlet. NE rozplizle mentorovat.

  1. Hm… že se těch cest, co vedou k vypořádání pomocí práva s vládní smečkou už našlo, že? Jako bych byl jediný, kdo ji má hledat.
   Já jdu cestami, které jsou otevřené. Nevím, jestli mě dovedou k cíli, protože nemám nic víc, než každý v této republice. Nevidím za roh.
   Ale narozdíl od gaučových revolucionářů, já jsem alespoň ochoten ty cesty projít a dělám to. Navíc o tom ještě píšu, aby jiní nemuseli opakovat moje chyby a slepé uličky. Pohrdám těmi, kteří doma od klávesnice vědí nejlíp, co jsem měl udělat, ale sami nešli a neudělali to místo mě, aby mi ukázali, jaký jsem amatér.

   Pojďte mi to předvést! Pojďte mi ukázat, jak to mám dělat! Když to víte lépe, tak to prostě udělejte. Proč čekat, až mi to dojde. Aha, vy nemáte žádný blog. Neudělal jste ho. Nemáte žádný dosah. Neudělal jste ho. Neudělal jste nic, jen dáváte panské rady za které nemáte žádnou odpovědnost.

   Já si s dovolením půjdu cestami, které vidím a které se mi zdají perspektivní, protože jsem si zařídil, abych do henté politiky trochu víc viděl. A nemám nic proti tomu, když to někdo bude dělat lépe a zařídí to místo mně. Já se rád vrátím ke svému milovanému zemědělství a budu spokojený.

   1. Tím řešením je možnost odvolat politika i v průběhu jeho funkčního období. A přesně kvůli tomu to většina poslanců parlamentu nepodpoří. Jestli se nemýlím, jediným, kdo takovou možnost odvolat neodvolatelné politiky prosazoval, byla Okamurova SPD.

    1. ano, ať lid dává referendem důvěru v průběhu mandátu, na základě plnění/neplnění programu vlády bo jak se to jmenuje

     Fiala nesplnil vůbec nic, vyjma zrušení EET!!!!!!!!!!!!

    2. Gerde, J. F. Kennedyho „Profily odvahy“ jste nečetl? Ze zdejších poměrů připomenu, jak se Petr Pithart omlouval, že co předseda české vlády (za federace) souhlasil s výstavbou jaderné elektrárny Temelín (kterou vychystal ještě komunistický režim). Hádám, že tenkrát by ho kde kdo odvolal. Dnes jsme rádi, že tu elektrárnu máme. I když, pro jiné chytráky, nám zas až tak platná není.

   2. Vidlák:

    To co se stalo je dílem blázna, asi to byla jen otázka času, kdy se něco podobného přihodí i u nás. Já si myslím, že to Pětidemolice jenom zneužije , nic jiného se od ní nedá čekat. Taky si myslím, že je tohle příliš čerstvé a měli bychom to nechat na policii, jaké závěry z toho udělá. Asi už brzo zjistíme, jak je apolitická policie zpolitizovaná a jak je Rakušan neschopný plnit svoji funkci.
    Emoce jsou strašně vybičované, doporučoval bych krátký vánoční oddych. Všichni ho potřebujeme jako sůl.
    Veselé vánoce a v novém roce 2024 jenom dobré nám všem!

  1. Ti debilní bolševici ze STANu (Letocha a spol.) vůbec nechápou, že pokud se bude chtít někdo ozbrojit, např. za účelem spáchání plánovaného násilí, vůbec se eráru nebude ptát jestli smí. Prostě si zbraň sežene, třeba od Ukrajinců. Což v dnešní situaci vůbec není problém.

   Další na hlavu padlý zákon – odebírání legálně držené zbraně kvůli styku s extremisty…(!)
   A kdo a jak bude určovat, kdo je extremista? Česká televize, nebo Deník N (nenávisti), či nějaký tlučhuba z tč. vládní politické strany??? Nějaký redaktor?
   A o jaký „styk“ by se jako mělo jednat? Bude to explicitně definováno? Nebo ten zákon bude gumovější než bolševické pendrekové vyhlášky?
   Až do Česka s.r.o. přitáhnou čmoudi a bubuši, v rámci evropských kvót odsouhlasených Rakušanem, kdo ochrání odzbrojené místní obyvatelstvo? Chrabrá česká policie, vybírající pokuty na silnicích za překročení rychlosti o 10km/hod…?

   Pane Bože, do čeho jsi to duši dal?! Myšleno na poslance STANu & spol. i jejich voliče.

   1. Extremistu určí tajné služby, a bude jím každý, kdo zde čte, či píše. Už přeci mají seznam nepohodlných webů. Zatím půjde o zbraně střelné, vidle ještě nechají.

   2. Jedna ze skoro neexistujících stran, samostatně bez mandátu a budoucnosti, která nám tu vesele vládne a řádí a dělá pravidla svým NEVOLIČŮM. Že, pane Rychetský.

    1. U Rychetskýho jsem si celou dobu říkal, jaká to bude sláva, až ho z toho jeho Úřadu vynesou nohama napřed… A nakonec ještě stihl odkráčet sám a s vyznamenáním od rozvědčíka.

  2. To společnost nezbaví blbé nálady. To bylo za Palacha tady i jinde.. teď opět jinak..motiv je jasný..teď hluchá vláda reaguje státním smutkem..

 10. Za všechno může Putin a Babiš. Vikulenec zase nezklamal. Hned na místě do toho přimýchal Rusko, což se nakonec ukázalo jako dezinformace. Hlavně že je Vikulenec hlavním bojovníkem proti dezinoformacím!

 11. Co bychom měli čekat,celá situace po sametové,je jako rakovina.
  Touto cestou přeji všem kydačům pohodové vánoce,pro někoho budou velice smutné,až ke vzteku.
  U toho bych chtěl vzpomenout i na přátelé,kteří naše řady kydačů opustili.

 12. Jeden pán na twitteru tomu asi nerozumí, tak se taky ptá:
  „Simvas, ty zle zbrane, ktere musime regulovat, aby jimi nezabijeli lidi, jsou jine zbrane, nez ty, na ktere se skladame i o Vanocich, abysme je poslali na Ukrajinu zabijet lidi, zejo?“

    1. Bush má projev jedné škole. Po chvíli vyzývá děti, že se ho můžou na něco zeptat.
     Přihlásí se Bob: „Pane prezidente, já mám 3 otázky:
     1.Proč jste byl zvolen za prezidenta, když jste nedostal nejvyšší počet hlasů?
     2.Nemyslíte si, že útok na dvojčata byl fingovaný?
     3.Proč jste bezdůvodně zaútočil na Irák?“
     Najednou zazvoní a děti vyběhnou ze třídy. Po přestávce Bush opět vyzývá děti, aby se ho na něco zeptali.
     Přihlásí se Joey: „Pan prezidente, já mám 5 otázek:
     1.Proč jste byl zvolen za prezidenta, když jste nedostal nejvyšší počet hlasů?
     2.Nemyslíte si, že útok na dvojčata byl fingovaný?
     3.Proč jste bezdůvodně zaútočil na Irák?
     4.Proč zvonilo na přestávku o 20 minut dřív?
     5.Kde je Bob?“

 13. Nemůžete se otočit ani jít jiným směrem, páč prostě a jednoduše ste líní sečíst si ty svoje podělaný potřeby.
  Ani nepřemejšlí, proč by potřebovali vědět kam jít, co s tím, na co, proč?…

 14. Také nevím a jen bych se zeptal, kolik absolvoval asi dávek toho zázračného očkování proti jakože covidu hen ten střelec z fildy.
  Ne, že by to na jeho činu něco změnilo, jen by mě to zajímalo.
  Páč něco mu na mozek evidentně vlezlo.

  1. buldatra:

   To jsou tajné informace, ale je známo, že někomu to vleze na mozek a u jiného to skončí jenom vykulenými bulvami.

 15. Jsem naštvaný. Tragedie na Filozofické fakultě se naší rodiny přímo dotýká, protože zemřela dcera rodinné známé.
  Znovu opakuji, že hlavními viníky jsou Kalousek, Rakušan a Fiala. Nakonec považuji za největšího viníka Kalouska. Protože jeho nesmyslné, hloupé ideologické škrty v konečném důsledku vedly k dnešní neschopnosti Policie ČR. Při jeho škrtech přišli řadoví policisté o cca 15 % platu (náměstci na ministerstvu dostali přidáno, a proto nominálně 10-ti % škrty znamenaly 15 % pro řadové policisty. Kromě toho značně ubylo těch policistů na ulicích. V našem obvodním oddělení Police ČR před Kalouskovým řáděním o víkendu sloužilo 6 policistů, po jeho škrtech dva, z nichž jeden musel být trvale na služebně. Takže když jste ráno zavolal na Policii, policista přijel odpoledne. Policistů, z logiky věci, musí být více, aby bylo koho povolat, když jsou mimořádné situace… A stavy, které zredukoval Kalousek, se nikdy nevrátily zpět. A to tady máme 1 mil. imigrantů!
  Dalším viníkem je Rakušan a jeho onuce Vondrášek. Místo toho, aby se policisté věnovali skutečným problémům, běhají po městě a kontrolují, kdo má jakou nášivku na bundě nebo na batohu. Nebo kontrolují sociální sítě, jestli tam někdo nemá nesprávné názory! Při zredukovaných stavech policistů to ovšem ve výsledku znamená, že ti policisté, co kontrolují nášivky nebo brání ukrajinský prapor, někde chybí. Chybí třeba tam, kde by měli prověřit, k čemu potřebuje student Filosofické fakulty 8 střelných zbraní! Nebo na sociálních sítích místo sledování, zda někdo neobhajuje válku na Ukrajině, sledovat, zda někdo neplánuje rozšířenou sebevraždu!
  O Ihorovičovi nebudu ani mluvit. Ten tady rozsévá nenávist a nesnášenlivost na všechny strany…

  1. Nazývají nás dezoláty, proruskými šváby, chcimíry – ale na té fildě, líhni libtardů všech druhů, střílel budoucí, anebo porouchaný libtard!

 16. Jiří Paroubek se vyjádřil k tragické události na Filozofické fakultě UK

  „Je to strašlivá tragédie, nemající obdoby v moderních dějinách národa. Měli by se zamyslet všichni, kteří působí v zemi na veřejný prostor. Bláboly o tom, že jsme ve válce. Média, a zejména média, veřejné služby, jsou plná ukázek násilí z bojiště, a to každý den. Desítky televizních kanálů chrlí filmy plné násilí, zabíjení, jako by to bylo něco zcela normálního. Do toho evidentní chudnutí milionů českých lidí a gradující nespokojenost se společenskou situací. To je přirozené podhoubí tohoto hrozného vražedného činu,” prohlásil bývalý premiér a předseda spolku Nespokojení v komentáři pro neČT24.

  1. Akademicky ,politicky povrchni vseobecnosti a poucky ,hodi se na kazdou zemi na svete ,/kdyz se neco stane/.
   To podhoubi , meli by se zamyslet ,/to ovsem nikdy neudelaji/,to podhoubi /co to /,nezmizi zamyslenim , ani napad ,dalsi zbytecny a prazdny blaboly ,
   vomlety klise ,zvasty vsech ktery vedi ze se niz nezmeni ani nemuze..
   Zvanil je Nespokojenej .
   Masy v tom nachazi znacny uspokojeni po mnoho staleti .

   „To nejhorsi si nakonec udelame sami“..Velka obliba popularita a souhlas takovych obvineni, lid uz je na ne zvyklej ,pocita s nimi a plne masochisticky souhlasi,
   /uz vod skoly/, a je tak pripravovanej a nastavovanej na dalsi a horsi..
   Ze skoly uz sou navykly, ze nad nima na stupinku /podiu pozdeji/, bude stat vzdycky porucnik a co ten rekne a prikaze je svata pravda.
   A kdyz neni tak vsichni souhlasi..
   Kdyz se neco stane, predem souhlasi vetsina ,ze musi prijit trest.
   Sou cviceny poslusne udelat vsechno dle instrukci a prikazu aby nepomysleli ,probuh ,neco udelat odvazit samostatne, sami .
   Pomyslet se nesmi ,to je zakazany pronasledovany a ostatni spoluzaci to nenavidi ,
   ty co neukaznene vyrusuji a denni laviny a nekonecny pridely vsech ,
   moznych v tisicich poucek ..Ty se doma uci nazpamet. Ucitele trvaji na tom ze sou ucitele tak nazyvaji sam sebe , pritom neuci jen kecaji ,neco z ucebnic a kazdou hodinu ,
   uplne neco jinyho.
   To je zamer vsechny vycvicit…Kdyz nastane problem.
   Co by tomu rekl ucitelsky sbor s reditelem a ze to musi hlasit na ministerstvo.
   A cekat co prijde vodtud.
   Vsichni vedi co sou , neustale si to opakuji..
   „To nejhorsi si nakonec udelame sami ,sobe“..
   Autora vyroku , by chteli vsichni co nejdriv do vlady a toho se nemuzou dockat..
   Takze vetsina vzdycky dostava co si preje a chce..

 17. Take nevím a jen se ptám: Jsou opravdu skauti takoví ignoranti a pokrytci?
  Jako každý rok, i letos rozdávají tzv. „Betlémské světlo“ (import z Rakouska – https://cs.wikipedia.org/wiki/Betl%C3%A9msk%C3%A9_sv%C4%9Btlo). Že prý má být symbolem míru, lásky, přátelství a naděje.

  Jenže letos v Betlémě žádné vánoce nebudou: https://religionmediacentre.org.uk/news/christmas-is-cancelled-in-bethlehem-the-town-where-it-all-started/
  Jsou zrušeny všechny oslavy a pouti, v kostelích proběhnou jen běžné bohoslužby a modlitby za oběti sionistické agrese. Zavřené jsou hotely, noclehárny pro poutníky, obchody a restaurace.

  1. Snad i za Arafata býval na Vánoce klid zbraní. Teď už jsme se dostali až sem, kdy poutníci celýho světa nemůžou do Betléma, aby jim nespadla humanitární bomba na hlavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *