24 června, 2024

To nejhorší si nakonec uděláme sami…

Tak už patříme na Západ se vším všudy. Nejbezpečnější země světa, kde všichni nadávají v hospodě, brblají na poměry, ale jinak s nimi nic nepohne, už není nejbezpečnější. Všechno je jednou poprvé a od včerejška máme i my svého šíleného střelce – studenta historie filozofické fakulty, Davida Kozáka.

Tento čtyřiadvacetiletý kluk zastřelil svého otce a pak si došel na svou alma mater a tam postřílel patnáct dalších lidí. Pak prý spáchal sebevraždu, nebo ho možná eliminovala policie. Poprvé jsme u nás viděli záběry jako z Ameriky nebo z Ruska – studenti sedí na římsách budov nebo jsou zabarikádovaní v učebnách či kabinetech a po chodbách běhá vrah ozbrojený tak dobře, že by mu i vojenský odstřelovač záviděl. Mluví se i o selhání policie, která střelce už hledala a dokonce ho hledala i na půdě filozofické fakulty… jen ve špatné budově… Inu, je to poprvé. Nikdo s něčím takovým neměl zkušenost… u nás se přece něco takového nemůže stát.

Patnáct rodin dostalo k vánocům ten nejhorší možný dárek… Vyjadřuji jim svoji nejhlubší soustrast. Není nic strašnějšího, než když se vám dítě nevrátí ze školy…

Přátelé, já jsem včera seděl nad sociálními sítěmi a chtělo se mi řvát bezmocným vztekem. Jestli něco ukázalo, jak hluboce je takhle země rozpolcená, tak to byl právě tento šílený čin. Během včerejška jsem se dozvěděl, že za útokem stojí nějaký cizinec, nejspíš Ukrajinec, pak že je v tom jasný prorusský narativ, pak za to mohla vláda, samozřejmě za to může Putin i Babiš, můžou za to novináři, můžou za to dezoláti, může za to policie, může za to liberální prostředí na humanitní fakultě, protože na ČVUT studenti takhle neblbnou… nikdo nebyl vynechán, nikdo nezůstal bez viny. Všechno bylo jasným důkazem.

Přitom se ještě ukáže celá řada dalších souvislostí a zcela nečekaných vyústění. Leckdo z těch, kdo už vyslovil jasný soud, bude brzy překvapen, kam se to vyvinulo. Například otázky, kde se střelec tak dobře ozbrojil, proč zastřelil i otce… prý střílel i v Klánovickém lese… Jak je možné, že když řeknete něco politického, tak vás policie druhý den vede v klepetech, ale když mluvíte týden o vraždění, tak to nikdo neřeší… Přímo na fakultě měl prý střelec celý arzenál, jak ho tam dopravil…. apod, apod. Tyto příběhy nikdy nejsou přímočaré.

Nikdy se za jedno odpoledne neobjevilo ve veřejném prostoru víc hnoje. Tolik očekávání, kdo to udělal, aby se konečně mohlo jasně říct, že je třeba zavřít hranice, odzbrojit obyvatelstvo, vyvézt kolaboranty v dobytčácích do Ruska, postavit opozici mimo zákon, zbavit se ministra vnitra a nejlépe i celé vlády… jako by si vlastně leckdo něco podobného přál, jako by se na to těšil, aby to mohl využít při hlásání své pravdy. Jako by už chyběla jen rozbuška… vyděsil jsem se, kolik lidí už vlastně jen čeká na jiskru v prachárně a těší se, až to bouchne.

Ale jsme v Česku… jak vidno, v těch nejhorších věcech se zpravidla obejdeme bez zahraniční pomoci. Obejdeme se bez národnostních menšin, bez náboženského fanatismu, obejdeme se bez cizích tajných služeb, bez Čepigy i Myškina, bez Sorose, Bilderbergu a Aspenu.

Masakr uspořádal představitel majoritní společnosti, typický člen přizpůsobivé většiny, vysokoškolák, který dokonce obdržel cenu za dobrou bakalářskou práci o vzniku osvobozeneckého hnutí na území Haliče. David Kozák. Naprosto české jméno. Není v něm nic ani německého, ani ruského, ani arabského, tureckého, muslimského, ukrajinského. Je české, jak to jen jde. Veřejné příznaky „zblbnutí“ se prý objevily teprve před týdnem, kdy si na to založil telegramový účet. Teď zpětně se možná dohledá, že byl mešuge už delší dobu, ale zřejmě to nebude nic průkazného a zřetelného.

Nejhorší školní masakr v našich dějinách spáchal Čech. Žádný cizinec, žádný separatista, skinhead, žádný obyvatel gheta, žádný exekucemi postižený člověk, žádný hlupáček s devíti třídami základky bez učňáku i maturity, žádný frustrovaný zaměstnanec korporace, žádný tatík, kterému utekla žena… udělal to mladý člověk, který měl celý život před sebou a už měl i první ocenění své inteligence i práce. Student naší nejelitnější univerzity. Spoustu zbraní měl legálně a byly to velmi drahé zbraně. Střílel příslušník sociální skupiny, od které bychom něco podobného vlastně měli čekat nejméně. Tohle je zatím jediná jistota, všechno ostatní jsou jen hloupé řeči na fejsbůku.

Všichni ti, od kterých by se něco podobného očekávalo, protože přece chtějí rozvrátit republiku a zničit náš způsob života, ti nic podobného neudělali…

Ne, nebudu spekulovat, co střelce doopravdy vedlo k tomu, co udělal. Těchto spekulací bude plný internet i bez mé účasti. Já jen řeknu, co bych si přál.

Přál bych si, aby takový čin byl poprvé a naposled. Aby se už nikdy nezopakoval. Přál bych si, až budou lidé nosit svíčky k místu této tragédie, aby zůstali doma všichni kádrovači. Aby tam nikdo nezkoušel dohlížet na to, kdo je a kdo není hoden, uctít památku obětí. Aby si novináři dali pro jednou pohov a to samé aby udělali všichni uživatelé sociálních sítí. Tohle je naše vlastní tragédie za kterou nemůže nikdo zvenčí. Její příčiny (i důsledky) jsou také naše. Přál bych si, aby se v pietě nad touto katastrofou národ spojil a ne ještě více rozdělil. Už jen proto, aby nebyl důvod k politickým tlakům na vyšetřování. Žádným tlakům.

Přál bych si, aby tam u místa tragédie bylo nejvíc svíček v dějinách. Aby se nad tou prolitou krví usmířilo co nejvíc nepřátel i soupeřů. Přál bych si, abychom všichni ustoupili o pár kroků zpátky, abychom si všichni dali studenou sprchu a uvědomili si, že nikdo z těch, které viníme ze současného neradostného stavu, toto nespáchal. Na žádné straně. Spáchal to tak běžný Čech, že už to běžnější být ani nemůže. Přál bych si, abychom si všichni uvědomili, jak snadno může být ještě hůř a že k tragédiím nepotřebujeme nikoho zvenčí.

Upřímnou soustrast pozůstalým. Životy vašich blízkých vám nikdo nevrátí. Ale uctít je bez hysterie a postranních úmyslů, to bychom snad mohli. Přimlouval bych se za to.

464 thoughts on “To nejhorší si nakonec uděláme sami…

  1. ČASTO SLYŠÍ VOLIČI,ŽE sE MAJI SPOJOVAT.DOBRA ,DOBRA,ALE NA JAKEM ZAKLADĚ TO CHYBI.

   Proto je třeba diskuse nad Programem Narodnich Zájmu a potřeb PNZ což je i tady přísně zakázáno.
   Na místě je otázka proč nic takového není ani předmětem diskuse v odkazu nahoře ,kde jsou jen popisy toho doslova rostoucího bordelu,ale není tam,jak a kdo tu špinu má řesit.Naši aktivisté zkusili získat kontakt k dnes už jen kecalistum z KSČM,kteří degenerovali do sebe jako by z nich zbyla jen funkcionářská buržoasie vedena nezvolenym předsedou jediným aktivním členem a historikem z webu http://www.stripkyzesveta.cz
   Namísto aby se tu mezi námi elitními lidovými komentátory objevili,živi se prý prodejem lukrativních nemovitosti,které mohou stále ještě patřit nám LIDU.
   Jejich předsedkyni kdysi bylo možno zastihnout aspoň v pondělí na telefonu,ale organizačně zbyla pouze nula a ani místopředseda není k zastižení,netto bože aby se tu jako zástup objevil.
   Není divu,že KSČM se propadá a sací jen na jakési debaty bez programu národní záchrany PNZ a dokonce,když jsem chtěla telefonní číslo pana s.historika přes duveryhodnyho prostředníka odpověděl,že mě NIKDO nezná a KSČM tím pádem čísla funkcionářu a kontakty zakazuje.
   Tady vidíte,že zuboženym komunistům není pomoci a to byla kdysi tak velka strana.
   Pokud se s.TONY cítíte jako jejich zástupce tak zkuste za ně odpovědět proč se od nás LIDOVYCH komentatorů distancují a voliče z SV tak zpupnym zpusobem odmítají a sjednotit se nechtějí.
   No co kdyby najednou ten nezvolený předseda hitoricky doktor řekl před soudem ,kde ho chtějí dostat do basy ,že jeho pronásledování je kvůli tomu ,že prosazuje PNZ potřeb lidu a hezky to tam dal do tisku,tak bude nový DIMITROV a ne se mrcasit kdesi v poloprázdných hospodách a ještě bez programu volicu.No ní?

   Ale,ale paní AzKSH,co to je chcete budit komunisty,kteří byli banksteskymi neomarxisty vytlačení mimo parlament a teď dělají všechno proto ,aby své voliče odmítali,no zda se mi to sysifofska práce s betonovými hlavami.
   Dyť oni ani nejsou v stavu zformulovat do PNZ další svaté postulaty,tak co s nimi máme dělat je mi záhadou.💥🔔🇨🇿😭

 1. PARLAMENT,KTERY JE BEZ PERMANENTNI KONTROLY VOLICI viz požadavek SV v programu PNZ je vinen.

  Byl to on,který odsouhlasil do zákona Policejní stát a nyní zneužívá policii k politickému pronásledováním volicu policejními řediteli a ministry,kteří mají zájem jen chytat a dát k odsuzování vadné justici prý ***odpurce ***a už nikdy o žádnou prevenci v odhalování skutečných zločincú.
  Nyní po odstranění dělníku kapitalistickou mašinérii bez přivlastkú,tedy skrupulí zbylo vse vyžehlit třídě rolníku,kdy sama*** inteligence ***v podobě prý jakýchsi SOCIOlOGÚ tady.vidime ,že příkladem je ten podprahový zločinec strejda H.,který ohlupuje voličstvo přednáškami, kde kritizuje režim jak to už dávno všichni víme ,ovšem kritika není návrh řešení.
  Nesmí !!!!!?totiž dát návrhyzejmena na jeho webu *JAK z KŘIŽE* a dalších , aby se zavděčil režimu ,který mu za to dovolí jeho doslova dřisty publikovat, maže stejmé jako on diskuzní rubriky pod svými články a metodou CHUCPE,kterou cténé voličstvo stále nedovede odhalit a tak ta joura je pro něho BUH🤐🔔☠️.No ni?

  No no no,Aničko z KSH co to tady píšete za bludy ,je to pravda nebo ne,chcete,aby vás ministr policie a ministrné války poslala do zákopu ,nebo do policejní hladomorny ?

  1. Pane D.S.WIDLAKU,CHCETE DÁL ŘVAT VZTEKEM NEBO SE PŘIDATE NA STRANU SSSV?

   Nebojte se ta Sjednocená Síla Společenství Voliču,tedy SSSV muže dosáhnout sílu až 8 275 752 brzy ke všemu odhodlaných múzu a žen a bude škoda,když Naši věc budete ignorovat.
   Píšete kdesi pode mnou,že nevíte o čem psát.
   Proto vám z celého srdce♥️doporučuji 🛠️🍀 vzít na vědomí svaté postuláty PNZ zájmu a potřeb SV tj Společenství Voliču,pokud se cítíte být členem této proklatě dobré formace.
   Pan H.ten sociolog mi totiž odepsal v komentu ,že prý nechce být členem SV neboť prý nepřenese přes svoje srdce,že se drolime na vznik další formace a tak třištime jeho síly !?
   Proto musím zas a zas připomenout,že je to BLUFF a SV špitze tj AA team SV je toho názoru,že by si mohli všechny strany a hnutí zařadit do svých programu PNZ program potřeb volicu pokud chtějí být opravdu ,ale opravdu být zvolení.Domnivsm se ,že vule lidu je vule boží a basta vidlí !No ni?

   Kàže dále odvážná AzKSH svým voličum a mistr KUS vypadá pak jako slabá dvojka máslo🤠💇🇨🇿😀!

   1. Pane D.S.WIDLAKU,NADPIS ČLANKU JE MOZNA TROCHU ZMENIT A HNED BUDE HEJ👣😀♥️🇨🇿!!!Já bych jako vaše poradkyně navrhovala
    TO NEJLEPŠÍ SI NAKONEC BUDEME MUSET UDELAT SAMI!
    Celý svět hledá nový režim,vezměte si třeba BAC ROCK,toho Larry Finka,který spravuje světu ukradených 10 bilionu dolaru a teď chce k tomu FEDuco si urval pro sebe , zakoupit i Ukrajinu a podepsal o tom memorandum,které s radostí přijal president ZELI a tak nyni je ten velký LARRY mírotvorce, neboť horem pádem bude prosazovat mír a porazí tak toho čerta Puttlera,který pracuje rovněž salámovou metodou.
    Tak a Čina ,ti vyzvali celý svět hledat spolu s nimi v dialogu Nový svět zázraku a pomocí činskeho lidu, který nyní už instaloval prý ten jejich Socialismus na činsky zpusob a i CCCP rusakutak ti nechteji zůstat pozadu a hýbe se to i tam.
    No a co my,dyť máme v parlamentu tu 108 většinu a mohlo by se jí využít k instalaci jednoho slova do Ústavy a to by byl opravdu ten přeceda slavný a praskl by dějinami,jistě bychom jako SV stali jednotné za ním.

    Nyní je jen nepotřebný panáček a směje se mu i jeho parta.

    Ale, ale paní AzKSH,jedno slovo d Ústavy stačí ke štěstí všech volicu?Nedejte se vysmát,tady stále bude chybět vysvětlení co je to ten doposud nikde nevídaný SOLIDARNI stát a kde je jeho definice,ani tomu nebudou voliči SV rozumět když máme ty intelektuály prý s nedostatečnou intelektuální kapacitou!🔔💥🥒😀🐐🐐🤩

    Jsme SOLIDARNI stát místo Sociálního státu který odtud vytuneloval pan president ODS a doposud se za to ani neomluvil

  2. NADPIS ČLANKU MA VYVOLAT POCIT VINY,ŽE ČÉŠTI VOLICI JSOU ZVLAŠTÉ VHODNI K RABOVANI !

   Asociální vláda nyní dopustila v důsledku chybějícího sociálního státu hned v prvním članku Ústavy,jako příklad kapitalismu bez skrupulí prý úplně zničení NH hutě v Ostravě a povesila si na krk 6000 zaměstnanců,kteří mají být nyní ***přeškolení***a prý to zasáhne až 100 000 lidí,jak píše Vlk.
   Tak a teď tu mužete mudrovat v kakofonií lidových komentu a jen pan Sasin ,ktery jediný chápe co se děje, bude tady opakovaně kázat,že optimální bude po totální havárii cíleně zpusobeme vládou,námi voliči zvolenou, že máme sepsat své potřeby (rozumejte kolik bude potřeba ponrav k vyžive )a i ty budou jako kdysi po válce na lístky nebo co ,jak jsem tomu rozuměla.
   Voliči takové vlády ohlupení GŘ tv,se budou poté radovat ,jak to budou blbci z vlády dále řešit,aby oni nepomřeli .No ní?

   Co to tu zase je Aničko za hádanku, copak tomu budou voliči,kteří ani po 35 letech nevzpamatovali z pocitu že žijí v komunismu a prosazování svého Programu Národních Zájmu je vubec nezajímá ?

  1. Výjimečně jsem nahlédl na PP (na dlouho stačí) a konstatuji, že pan Rajchl má, pokud jde o Řeporyjce, pravdu. Pevně věřím a doufám, že se s prasočlověkem nikdy nepotkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *