17 července, 2024

Hlavně, aby byli slabí…

Největší bohatství tohoto blogu jsou jeho čtenáři a diskutéři. Dokonce i na tom fejsbůku máme pod každým článkem celkem kultivovanou debatu. K tomu dostávám denně stovky mailů, či mesengerových zpráv. Vždycky říkám, že právě díky vám čtenářům mám vhled, jak přemýšlí volič na alternativě. Vždycky, když napíšu, že „mám z něčeho pocit,“ tak to zpravidla vychází z vašich komentářů, postřehů, souhlasů, nesouhlasů… vlastně i nadávek.

Považuju za obrovskou chybu, pokud si nějaké médium nedrží diskusi. Ta okamžitá zpětná vazba je v podstatě nenahraditelná a je důležitější, než vlastní text. Vlastně se strašně divím, že naše politické strany už dávno nemají nějakou podobnou formu stranického tisku. Když jsou schopni dávat miliony do volebních kampaní, tak bych si myslel, že dát nějakou část z toho na kvalitní stranický blog alespoň na úrovni Vidlákových kydů, by jim ušetřil spoustu slepých cestiček a chyb, protože by se okamžitě dozvěděli, jak na tom doopravdy jsou.

Svým způsobem tohle pochopilo jen několik politických jednotlivců, kteří často a důsledně komunikují s veřejností. Ivan David má svojí Novou republiku, Jindra Rajchl dělá pravidelné pořady na svém fejsbůku, Andrej Babiš má svoje Čau lidi. Jinak je pusto a prázdno… kdyby třeba taková ODS vzala ty peníze, co dává za fejsbůkovou reklamu a místo toho angažovali nějakého dobrého psáče, co by jim každý den vycajchnoval stranický článek, tak by udělali líp a ještě by ušetřili.

Musím říci, čím více můj blog roste, čím více má čtenářů, tím více se spoléhám na vaší zpětnou vazbu. Samozřejmě to nefunguje jako sociologický průzkum. Musím to číst (a to mi zabírá asi třikrát víc času, než vlastní psaní článku), musím své diskutéry pokud možno znát, musím si zafixovat opakující se jména, musím se naučit, kdo má dobré postřehy. To samé platí o mailech a jiných způsobech komunikace. Ale ve výsledku bych řekl, že mám stále přesnější představu, jak to vlastně mezi veřejností na alternativě chodí. Nikdy to nebude matematicky exaktní, protože jak pracovat s náladami a emocemi, že?

Ne, nenahradí to volební průzkumy, protože mě nečte v této republice každý a hodně lidí mě vysloveně nesnáší, ale myslím si, že mám poměrně slušnou představu o zhruba třiceti procentech voličských hlasů. Stačí mi dávat články s různými (i protichůdnými) názory, stačí mi, abych se na problém podíval z různých stran a pak si vyhodnotil, jak na to čtenáři reagovali… a hned vím.

Včera jsem dával článek o tom, že nám pro prezidentskou volbu zbyl Bašta, jako poslední z kandidátů, který má blízko k alternativě. Dával jsem i několik článků na téma Vitásková nebo Babiš. Ale včera to bylo obzvláště zajímavé, protože se na mém fejsbůku ozval i vrchní revolucionář Ladislav Vrabel a zkritizoval mě, že adoruju Baštu… Že Nerudová a Pavel jsou o tolik horší zlo, že je lepší volit Babiše. Takovou sílu má Veľký Bocian a takový odpor vzbuzují Čapuše Nerudová a agent Pávek.

Hlasů, že Bašta nemá šanci, že je to zbytečné, že sice je tak nějak náš, ale je starý, neumí mluvit, neumí se vyjadřovat, atd, atd bylo prostě tolik, že by se musel stát skoro zázrak, aby postoupil do druhého kola.

Jízlivě musím říci, že jsem si včera na mém fejsbůku připadal jako ve cvokhauzu. Máme devět kandidátů, z toho čtyři kopou za Pětikolku a pokračování války. Středula už prohrál, Rohanovou nikdo nezná, Zima nemá šanci, protože je dost samolibý rektor univerzity, zůstává Babiš a Bašta. Když jsem dříve psal, že je třeba volit menší zlo v podobě Babiše, tak jsem dostal sodu, protože nelze zapomenout na lockdowny a očkování dětiček.. Když jsem včera psal, že Bašta je nám nejbližší kandidát, tak jsem dostal sodu, protože Okamůra.

Ne, obojí nepíší ti stejní lidé. Ale jsou skoro půl na půl. A pak mi to došlo..

Když mohu sledovat na svém profilu nálady veřejnosti já, dokáží to i velká média. Mají mnohem přesnější přehled o tom, kdo je sleduje, jak je sleduje, co si myslí, jak se mění jeho myšlení podle mediálního vlivu. Mají na to celé agentury a určitě sledují i cvrkot mezi svými fanoušky.

Hele, oni to vlastně dělají úplně jednoduše. Oni všechny znectí jen tak napůl. Proto nikdo nepokračoval v kauze Babiše Juniora na Krymu. Proto se dál neřešily jeho nemovitosti ve Francii. Proto je to Čapí hnízdo tak napůl. Oni nepotřebují, aby se celý národ zavile naštval na Babiše. Kdyby se na něj naštvali všichni, tak by to všichni mohli jít hodit Baštovi. A to přece nechtějí. Oni nechtějí mít silného kandidáta. Oni potřebují mít spoustu slabých.

Obráceně to platí taky. Oni Baštu sice budou pěkně grilovat, ale zase ne tak moc. Protože kdyby se všichni na Baštu naštvali, mohli by to jít hodit Babišovi.

A tak to rozdělí podle lidských nátur. Jedněm znechutí Baštu, jiným znechutí Babiše, ale ne moc. Jen tak akorát, aby se jejich elektorát rozdělil. Aby se lidi nesjednotili na jednom jméně. Kdyby z Bociana udělali absolutní zlo a přesvědčili o tom voliče, tak by z toho těžil Bašta. Kdyby dokonale nasadili psí hlavu Baštovi, tak se jeho hlasy přelijí k Babišovi.

Co je výsledek? Naprosto surealistická debata pod mými články o prezidentských kandidátech. Je úplně jedno, jaké napíšu jméno a jaké argumenty v jeho prospěch použiju. Skupina přitakávajících a odporujících bude vždycky víceméně stejně veliká. Je to tak přesné, že se mi nechce věřit, že by to byla náhoda. Mám tendenci se přiklonit k názoru, že tohle je ve skutečnosti ten celý záměr. Rozděl a panuj. Vyrob spoustu nevolitelných kandidátů a pak u jednoho trochu povol. To postačí. Jim vůbec nevadí, že mají něco i na Pávka a že se to ví. Nebo na Nerudovou. Oni se jen starají o to, aby na tom byli všichni stejně špatně. Pak stačí pár oslavných reportáží a ejhle – máme vítěze.

Minimálně u mě v diskusi tohle funguje naprosto spolehlivě. Mám strašnou chuť vyzkoušet, co by se stalo, kdybych se na nějakou kandidátku přihlásil já sám. Zřejmě by se také ukázalo, že procento příznivců a odpůrců této myšlenky by bylo úplně stejné, jako kdybych napsal: „Zuzana Majerová na Hrad!“ (Vsadím se, že se na fejsbůku najde alespoň jeden komentář, že jsem se konečně odkopal a potvrdil, že protěžuju Trikoloru). Zřejmě by mi nijak nepomohlo, že jsem majitel Kydů a lidi sem chodí, protože mě mají celkem rádi.

Hele… ono je víceméně jedno, jestli jde o debatu na Litterate, kde se o ní stará Zakladatel, nebo na Kydech, kde je zcela nemoderovaná a nebo na fejsbůku na mém profilu nebo u mého šafáře. Kdybych měl víc odběratelů na Telegramu, vypadalo by to nejspíš stejně.

Ne, nemám žádná tvrdá data. Mám zase jen pocit. Pocit, který vznikl pročtením tisíců komentářů v poslední době. Začínám si myslet, že se zopakuje loňský rok, kdy nám volby vyhrála pětikolka, protože se nejlépe etablovali v tehdejší situaci, která fungovala přesně takhle – podle hesla „čím hůř, tím líp.“ A když se tak dívám kolem sebe, máme ke stejné situaci našlápnuto i letos a je přímo připravená pro naše duo Nerudová – Pavel.

Velkým médiím se zase podařila jejich klasika – všichni jsou nevolitelní. A ti, kteří by třeba volitelní byli, ti se ani nezúčastní. Zůstal pro nás nevolitelný Středula, nevolitelný Bašta, nevolitelný Babiš… jen ta Čaputová a Pinochett, ti jsou mezi svými volitelní až na půdu.

Takže začínám mít pocit, že to dopadne jako vždycky. Tak dlouho se tu budeme dohadovat, co Babiš v minulosti všechno provedl a jak je jen druhá strana pětikolky, jak nás stejně prodá do Brusele a USA… a Bašta je starý, nepoužitelný, volit ho může jen blázen… a výsledek se brzy dostaví. K tomu se já osobně dozvím, jak jsem se zaprodal jednomu i druhému, možná i oběma dohromady, hromada sil se vyplýtvá na mojí dehonestaci, udělají to ti, kteří to myslí dobře, ale dopadne to jako vždycky… a do druhého kola hladce projdou Nerudová s Pavlem, protože voliči, kteří je sice nechtějí, ale také nechtějí Babiše a Baštu, ti zůstanou doma a nepřemůžou se, protože sice České televizi nevěří nic, ale když tamní redaktoři mluví o Čapím hnízdě a fašistech v SPD, tak je to jako slovo Boží.

V této chvíli bych skoro řekl, že dostaneme další poučení o tom, jak zacházet s menším zlem. Babiš nepostoupí o nějaké mizerné procentíčko, které by mu dodala buď větší volební účast, nebo voliči Bašty. A až proběhne druhé kolo, tak porovnáním účasti mezi prvním a druhým kolem zjistíme, že se o tento volební výsledek postarali ti, kteří Babiše nesnášeli tak, že ho nešli volit, ale to je nedonutilo, aby začali milovat Baštu a hodili to jemu. A nová prezidentka Čapuše nám samozřejmě ukáže, že i v tomto případě by Babiš byl mnohem menší zlo.

Ano, budou tací, kteří se budou utěšovat, že Babiš by stejně nebyl lepší prezident, stejně jako se teď ve studených bytech utěšují, že Babiš by jako premiér dělal totéž, co Fiala…

Velká média to mají vlastně docela jednoduché. Stačí pořádně používat hnojomety, ale zároveň sledovat, aby se to nepřehnalo. je třeba nikoho nevyřadit z nabídky. Nejhorší jsou ti politici, kteří rezignují a opustí politiku. Tím se zužuje výběr a nedej bože by mohl vyhrát někdo, kdo není schválený v České televizi. A tak je třeba podporovat neochotu pochopit, že pro cestu vpřed je někdy nejlepší udělat pár kroků dozadu a překážku obejít, než do ní pořád vrážet hlavou.

Dnes, čtyřicet pět dní před volbami bych tipoval, že žádné rozhodování mezi menším či větším zlem vůbec nebude. Do druhého kola půjde Nerudová s Pavlem.

A já pak budu mít pár dní rekordní čtenost, jak se budou všichni vyrovnávat s tím šokem a hledat útěchu na Kydech.

Ale volby ještě nejsou. Ještě je čas, si to v hlavě utřídit. Vážně varuji! Ať tady napíšu jakékoliv jméno, počet příznivců a odpůrců tohoto jména je víceméně stejný. Česká televize může být spokojená. Líp si to připravit nemohli.

492 thoughts on “Hlavně, aby byli slabí…

 1. Tak si říkám, proč tu není nějaké sofistikované počítadlo přístupů…denní počty návštěv..? Hm.. 2 miliony od Kuvajtu napadení ?..to tu stačí ? Tak nic..

   1. Jen mně ???
    Minimálně na to, aby bylo možno si poplácat ego.. kolik že lidí tu s námi vlastně denně je.. a občas se neplácat zbytečně po ramenou, jaký že mají texty vlastně dosah… jak málo zbývá do celospolečenského převratu, protože všichni už jsou tady a všechny výzvy padají na úrodnou půdu.
    Ale to vy jistě víte, takže za mě zbytečný dotaz..

 2. “ David má svojí Novou republiku, Jindra Rajchl dělá pravidelné pořady na svém fejsbůku, Andrej Babiš má svoje Čau lidi.“
  ===========
  Skála každou středu stream

 3. Ale pane Stane, není v tom žádná šance, je to úplně jedno. Babiš je v důsledku naprosto stejný jako Nerudová nebo Pávek, akorát vám šikovně namluví že to otroctví je vlastně velká výhoda. A že to bude v koncentráku, který pro vás postaví za evropské dotace Agrofert, docela fajn. A že bych Vám něco vkládal… toho jsem věřte opravdu dalek.

  Vy paní Helanov, Vás se chci jen zeptat na co jste věřila dříve než přišel Babiš?
  Ježíšek? Nebo snad Mikuláš?

  P.S.
  Zatím bohužel žádný racionální důvod nezazněl.

 4. Všem obhájcům Babiše!
  1) Nejprve podvedl živnostníky a podnikatele.
  2) Falešnými sliby a koblihami odlákal voliče socanům a káčkům.
  3) Rozpoutal kovidové šílenství – lokdouny, napadání a urážení odpůrců očkování, likvidace živnostníků a drobných podnikatelů, očkování bez lékařské prohlídky na nádraží a v OCéčku atd….
  4) Rozpoutal hysterii okolo Vrbětic.
  5) Dosadil do EP Jourovou a Charanzovou, které jdou vysloveně proti českým národním zájmům.
  6) Odsouhlasil v bruseli Grýndýl a ještě žvanil jaká je to pro nás vlastně výhoda.
  7) Nakoupil od ušáků zastaralé vrtulníky za cenu za kterou by se nemusela stydět ani Parkanová.
  8) Když mohl konečně vyčistit tu verběž v ČT nechal odvolat Lipovskou.
  9) Nechal vyhodit Rusko a Čínu z tendru na nové jaderné bloky.
  10) A definitivně teď!!!!!!! odsouhlasil výcvik nacistů na našem území za naše peníze.

  A samozřejmě řada dalších lumpáren o který se ani neví….

  Proč si lidi proboha pořád myslíte, že tenhle gauner, hokynář a zloděj bude kopat za vás? Budu vám velice vděčen pokud mi to tady někdo racionálně vysvětlí.

  Ale bacha, racionální vysvětlení, že přes to všechno věříte že už přístě udělá něco pro nás není racionální vysvětlení – možná jen hlupák udělá stejnou chybu dvakrát, ale desetkrát?

  1. Vy tady vidíte nějaké obháce Babiše? Já tedy ne. Vidím jen zoufalé lidi, kteří by hrozně rádi dali hlas silnému kandidátovi alternativy, jenže takového tam nevidí. Takže stojí před volbou, jestli dát hlas přímo Babišovi s tím, horší než Nerudová snad proboha být nemůže, nebo nepřímo Nerudové/Pavlovi. Třetí možnost totiž není.

   1. Proste si vyhodnotil, ze nez by byl (i v EU) za druheho Orabana, tak to radsi obetuje tech par procent od alternativy.
    Vidlak mu navrhnul elegantni reseni, ktere bylo nekde mezi. Ale to by zrejme kamosum v EU nestacilo.

    Aspon ted vsichni vedi, jak si jsou s Orbanem podobni, hlavne 4 dny pred volbami.

    Timto je alternativa nadobro rozdelena.
    Cast to hodi Bastovi, neb je treba vyslat signal…
    Cast to hodi generalovi, protoze nas cekaji tezke roky, a tedy vojak zvykly na stres a rozhodovani by se mohl hodit. Taky pri bombardovani Polska se drzel mirne zpatky.
    Cast to hodi Babisovi, neb nadeje umira posledni…
    A ten zbytek k volbam nepujde.

    ps. neco mi rika, ze Vidlak uz si rozmysli clamek, ze generalissimus nemusi byt ta nejhorsi volba, kdyz uz vsechny jsou spatne.

   1. U toho ( volitelného) zbytku peletonu je jisté, že pro ČR nehnou ani prstem. Těch pár snad nadějných nemá šanci dostat se do druhého kola. Kolik lidí sleduje dlouhodobě pana Baštu a umí ocenit jeho kvality? Moc asi ne.
    AB je jediný, kdo má dobrou šanci uspět a je u něj malinká jiskřička naděje, že se nebude chtít zapsat do dějin jako grázl.

   2. Setrvale vkládáte zdejším diskutujícím do úst svou vlastní smyšlenku a pak se poplácáte po ramenou, jak jste jim to nandal. Nehledě na to, že většina shora uvedených argumentů proti Babišovi jsou nesmysly nebo tam nebyl hlavní viník. Bez výhrad souhlasím pouze s body 5 a 6. Zajímavé, kolik lidí skočilo na mainstreamovou propagandu o tom, že v ANO se dělá jen to, co Babiš nařídí nebo aspoň schválí. A rovnou to extrapolují na celou vládu a parlament.

    Hlavní vinu nesou ti, kvůli kterým dnes musíme volit mezi Babišem a Nerudovou. A tady ať si každý sáhne do svědomí, proč nemá přes 70 % občanů této země, kteří podle průzkumů nedůvěřují vládě lidojedů, silného kandidáta v prezidentské volbě, který se nejmenuje Babiš…

    1. Co vkladam (nekterym) diskutujicim do ust? Ze kdyz Babis bude zvolen, MOHL by udelat, na rozdil od Pavla, i dobre rozhodnuti? Vzdyt tim se operuje v diskuzi uz nekolik dni.
     Jak to rikal Einstein? Opakovat stejny postup a ocekavat jiny vysledek?

     1. Stridor 21:13
      Domnívám se, že to není reakce na vás, ale na toho Původního Jendu ve 20:06 s jeho 10ti body určenými všem obhájcům Babiše.
      Asi se to špatně zařadilo, občas se to stává, když je vlákno delší.

  2. Ad původní Jenda

   nenávistný pane, nehorázné lži se nevyvrací, takové lži se ignorují. Moudrý J.W. říkal: „Jestliže se člověk hádá s blbcem déle jak půl minuty, hádají se už blbci dva.“ Nemyslím, že bych se vám vyrovnala, ale na tenhle web už by to i tak bylo opravdu moc.

  3. To všechno je pravda. Váš příspěvek se, ale důsledně vyhýbá faktu, že nemáme žádné lepší kádry. Žádné těžké váhy, nikoho, kdo by čelil kandidátům Pětikolky na stejné úrovni jako Babiš.
   Je to blbý, ale pokud nechcete dokonale očištnou celospolečenskou kúru fialovým dávidlem, tak je asi Babiš lepší volba.
   Nikdo Vas k tomu nenutí, jen si zkuste připustit tu myšlenku menšího zla, nic víc.

   1. S argumentací pana Původního Jendy nemůžu souhlasit, protože neargumentuje. Že Babiš podvedl živnostníky a podnikatele? Patřím mezi ně a necítím se podvedený. V čem ten podvod spočíval? Sliby a koblihami odlákal voliče socanů a komančů? To je vtip? Jak byste se dal uplatit třeba Vy? Pomohl by změně názoru třeba energetický tarif na 2 měsíce? Rozpoutal kovidové šílenství? To jako, že v Agrofertu vymyslel kovid a rozšířil ho po světě? Kdyby nepodporoval živnostníky a firmy, tak jich dnes polovina neexistuje. Jourová se fakt nepovedla a to uznává i Babiš. Lipovská měla možnost volby, vybrala si kandidovat ve volbách. Ten zbytek je fakt mimo.

  4. Jen tak dotaz původní Jendo, obávám se že z neznalosti děláte stejnou chybu jak psavci a podobná verbež s vůdcem 2x přessousední země. Jinak byste tohle nemohl napsat. Protože by Vám bylo známo, že není absolutní monarcaha a nežijeme v absolutní monarchii a ani ten bez rádc ů ve většině případů nerozhodoval sám.
   A že většinu rozhodnutí mu musí 2xněkdo odsouhlasit….
   Ale to je buˇ%d těžké k pochopení, nebo Vám někdo šlapl na kuří oko, či zste jinak zainteresovaný. Dobrou noc.

  1. Kdo vlastně chce Rychetského jako součást ÚS? A kdo vůbec, po skandálních rozhodnutích, o US stojí ? Dozajista by bylo možné implementovat jiné pojistky místo aktivistických posvátných krav v Brně…

  1. pro Schumacher:

   Jenom Pelnář povstal a řekl pevným hlasem: „Já budu krmit hrocha. Líbí se mi, že je špinavej!“ „O tebe strach nemám, Pelnáři,“ zasmál se Zelí, „ty jsi lakomý. Jak tě znám, od tebe zvěř skývu neuvidí.“ Pelnář si sedl a mumlal výhrůžně: „Uvidíme, hlávko!“

   (Pro „nepamětníky“ více zde: https://sigrosada.webnode.cz/news/exkurze-do-zoo/)

   Sorry, jen mi to tak vyskočilo z paměti … 🙂

   1. Těší mě že zabralo. Š+G, Besídka zvláštní školy, Návštěva ZOO.

    Doporučuji politicky stále aktuální povídku Šumákovo hospodářství.

 5. Dnes jsem poslouchal Baštu na ČR – Ráádyjožumpál a měl jsem z něj docela dobrý dojem.
  Ještě bych neházel flintu do žita. Počkejme, jak si povede v telce.

  1. To bude priznivcum Bociana malo, tem nevadi ani ze Babis/ ANO hlasoval pro docasny pobyt spojeneckych vojsk na nasem uzemi.
   Ti mu odpusti uplne, ale uplne vsechno v nadeji, ze jednou to preci jen nepodela. A vyjede z Capiho hnizda jako blanicky rytir.
   Stale budou verit, ze jednou, snad, mozna se ukaze, ze Babis je vlastenec a udela nejake dobre rozhodnuti.
   Nekdy si clovek pripada jako v pohadce 🙂
   A cekali a cekali a jestli neumrou, budou cekat az do smrti.
   Na ne si s argumenty, ze Basta je prijatelny, neprijdete. To nechteji slyset, je zajima jen to, ze by Bocian nekdy mohl…..snad…

   1. Já bych Baštu volil hrozně rád, ale zatím mi nikdo z těch hrozně chytrejch lidí a věštců, kteří ví, že určitě má u běžného voliče velkou šanci, nevysvětlil, jaký že je plán, jak zvednout během pár týdnu, které utečou jak voda (a ještě tam budou Vánoce) jeho preference u voličů z momentálních 2 % na zhruba 13x tolik, aby měl šanci vůbec postoupit do druhého kola.

    Možná mi to zvládnete nastínit vy?

      1. Plán se zhroutil naší nejednotou a neschopností.
       A to jsem sbírala podpisy i pro Skálu. Neměl naději být presidentem, ale dostal by se do TV debat.
       Vrábel dělá drahé pochody k tv a zde by naše kandidáty museli pustit do TV a zadarmo.
       A mohli by promluvit k národu.
       Zahozená příležitost.

     1. Mimochodem, v tomhle souhlasím. Než zůstad doma, že „to nemá cenu a Babiše odmítám stejně silně jako Pavla a Nerudovou“, tak ať v tom prvním kole skutečně jde a hodí to tomu Baštovi.

    1. Ja vam to nenastinim, protoze vim, ze Basta sanci nema.
     Coz ale nic nemeni na tom, ze Velky Bocian je zlo, a to nikoliv male.
     A ze by Bocian MOHL… to by mozna MOHL i Pavek a to se stejnou pravdepodobnosti.
     U koho je pravdepodobnejsi obraceni Ferdyse Pistory?
     U toho, ktery mel jiz mnoho sanci, ale vzdy selhal, anebo u toho, ktery zatim nemel sanci ani jednu?
     Pricemz prvni je ukazkovy oportunista, provereny dejinami a druhy je ukazkovy oportunista, take provereny dejinami.
     Ja to vidim 50:50.
     Proto z meho pohledu volba Basty a jeho prohra „problem Babis“ nijak neresi.
     At se dostane na Hrad Pavek, anebo Bures, je to prast, jako uhod.
     A opakuji: mluvim za sebe, neagituji.
     A posledni dny jsem zmenil i nazor na to, ze volbou Babise nasereme kavarnu, dle meho ani to uz neplati. Jiste, zaskripaji zuby, ale ne moc. Asi jako ja bych zaskripal pri volbe Basty.

   2. Už jsem se bál, že se 68 rok neobjeví, že to trauma „horší skutečné okupace nácky“ někdo nepoužije jako bič.
    A kluci s holkáma, co na sílu prosazují US army jsou respektované politické hlasy, a tvůrci normativ, naprosto skandální anální alpinisté kovbojů a té echt demogratické Evropy, kteří de fakto zcela zdemolovali, rozbili federaci, ožebračili, zničili a vlastně téměř vygumovali i toto zmrzačené torzo jsou OK, oni nic.
    Mám dojem, že tu bylo už za socíku cca 10 mio partyzánů, a na politický útlak, represe, a šikanu si zanedlouho bude stěžovat i M. Jakeš, Hofmann, Mohorita, i Lorenc… Že mi u zadku permanentně stál týpek s kalašnikovem, a s hlavní u spánku jsem nakupoval i rohlíky…
    Osmašedesátníci, to je vůbec záležitost – když už se tady ideologicky žvaní, tak „ublížení“ byli často ti samí, kteří se podíleli aktivně na první polovině 50-tych let, kteří sami utahovali
    šrouby.
    U moci jsou zjevní náckové, kteří otevřeně touží po rozpoutání III. WW a aktivním vstupu do ní, kteří cenzurují, zavírají, a především ekonomicky, existence ničí zblbly plebs, ale je třeba otevírat R. 68.
    Je jedno, že zfašizovaný parlament prosadil výcvik ukronácků za erární na našem území, je jedno, že už tu je dnes přes 1 mio ukrošů, přičemž o většině poúnorových nevíme zhola nic – tedy dohromady jejich tady 4x více než oněch spojeneckých vojsk. A vypadá to na další, a taky za erární.
    Ale budeme žvanit o 68 roku…
    Nicméně alternativa dostane naloženo vždy, pokud si neudělá jasno ( mimo mnoha zásadních věcí ) i v otázce vlastní historie, jejímu hodnocení, a názorů na ni.
    Pokud bude neustále opisovat od Žáčka, Krystlíka, Urbana, Pitharta, od Pětihnusu, SDL, tzv. českých umělců, a vůbec všech dnes módních zdrojů, tak to ani nemá smysl, a zabalte to hned – nelišit se ani v tak fundamentální otázce je prostě více než chucpe. To raději rovnou kladně připomínkovat u vrchního čučkaře publikaci DějeBisu.
    Narážíme na další zcela zásadní nedostatek alternativy – zbabělost přiznat vlastní názor a obhájit ho. Je na druhé straně fakt, že nemohu obhajovat něco, co nemám, že…
    A tato totální nečitelnost, názorová, ideová, politická, sociální, sociologická, hospodářská, finanční, průmyslová, morální, kulturní, historická, atd. je veřejností ( tedy tou ochotou ji naslouchat) vnímána jako chaotická směs výkřiků o drahotě bez jakéhokoliv ukotvení.
    Ti inteligentnější angažovaní by to měli vědět, a dle mně vědí… Což je asi tak všechno.
    Ne nadarmo mluvím o Existenční ohrožení obyvatelstva ze strany vládních fanatiků – za 100 let jsme nikdy, co by stát, nebyli v situaci, kdy vlastní pol. reprezentace provádí protinárodní, průmyslově, finančně, potravinově, doslova destruktivní, sebevražednou politiku, s otevřenou snahou vyvolat válku, a u toho zkřížit domorodce s rádoby uprchlíky z východu…
    Pokud to pro alternativu je v pohodě, pokud se necítí být ohrožena na čemkoliv, v pořádku, ale je dobré to nahlas, veřejně deklarovat, stejně jako se profilovat, aby bylo jasné jaký že to segment elektorátu hodlám oslovit a získat.

  2. Bašta byl výborný. To připomenutí Korejské války a uspokojivého řešení sedělo. A i ta občanská válka ve Španělsku. Kde se mydlili rudí s fašisty za mocné podpory obou stran. A umírali Španělé.
   Pro Baštu mluví to, že nemá aktivistické choutky. V prvním kole by vystupoval za SPD a ve druhém už za všechny. Přijde mi to logické. I Klaus jako prezident musel vystupovat za všechny. Ač nerad, někdy. Pokorný si mohl jízlivou poznámku odpustit.

 6. Znovu Vidláku: Kolik času, jak dlouho alternativa „ví“ o volbě prezidenta ? Jak dlouho alternativa vnímá ( otázka je, jestli vůbec ) existenci a reálné skutky nepřátelských politických sil ?
  Bašta je prostě omyl, z vícero důvodů. Výmluvně, s konkrétními argumenty, proč jde o mylnou sázku, sumarizoval v diskusi myslím pod minulým článkem nick dexx 👍. A nejde o důvody osobního rozměru, nýbrž o pragmatické shrnutí.
  Že chybuje Okamura je bohužel, fakt. Že ani roky známý datum volby, včetně roku hruzovlady Pětikolky alternativu nijak netrápil, je to samé, a konečně defilé kandidátů, včetně těch „schválených“ MV je bohužel příliš hlučný, nicméně jalový vykřičník.
  Adorace Bašty je blbost, a cesta k prohře. Bocián je tam kde je díky poplyšové realitě, díky politické zvěři i voličstvu. A i přes tuny výhrad vůči němu i reálnému fungování jeho partaje Ano ( dalším z posledních hřebíčků do jejich rakve je jejich kolaboracni absolutní souhlas s výcvikem ukronácků v ČR za peníze daňových poplatníků, což je samozřejmě z dílny válkychtivé blbky), je BOHUŽEL jedinou personou schopnou porazit smečku loutek z dílny Pětihnusu a médií. BOHUŽEL.
  Jdoslova a do písmene tragédií, do jakého stavu se i tento zbytek bývalé federace, ta zmrzačená část díky NÁM dostala…
  Už téměř před 10- ti lety, v době kdy vstoupil aktivně politiky, jsem konstatoval, že situace v ČR, „kvalita“ místních politických zmetků je tak tristní, jde o tak obrovské zmetky, hajzly a svině takového rozměru, že volič vidí světlo na konci tunelu v osobě podunajského oligarchy.
  A i přes řev médií a vladtizrádných zlodějů si vedl vcelku dobře… Do času…
  Místo aktivace národních sil, místo snahy o spojenectví v otázce likvidace moci civilizační ho a existenčního ohrožení v podobě Pětikolky ze strany alternativy NIC – klasika.
  Tedy mimo kupy salonnich keců, hašteření, nejednoty a veselé atomizace naprosto nečekaný úspěch v podobě dvou demonstrací, jejichž potenciál alternativa úplně promrhala…
  Na volbu z hlediska osobnostních předpokladů se dá pohlížet i takto : http://www.infokuryr.cz/n/2022/11/30/nedelnik-adama-b-bartose-111-aspen-nebo-aspen-nebo-snad-dokonce-aspen-vyberte-si/
  Nebudu se znovu dlouhé rozepisovat o konkrétních věcech, předpokladem, vlastnostech, vlivech, uhlech pohledu, měřítkách, důsledcích, atd., což už provedli jiní.
  Dle mého skromného názoru jde tentokráte o volbu mezi Velkým existenčním Zlem ( v zastoupení ) a o něco menším Zlem, tím jediným, co pro alespoň sporadickou eliminaci Zlá existenčního je možné udělat, je bohužel volba menšího, bocianovskeho Zla… Nikdo jiný z kandidátů v reálu nedisponuje takovou podporou, možnostmi, zázemím, „popularitou“, a schopností alespoň korigovat největší zvěrstva Pětihnusu…
  Tato tragédie nepadá pouze na hlavy Pětikolky, ale na celou společnost, včetně Bociána, včetně nás…

  1. Pokud bych měl parafrázovat A.B. Bartoše z ND, tak bych se optal:
   „Vyberete si zlo anebo zlo? Nebo snad dokonce ZLO?? Přívlastky vynechám, neb jsou velmi pomíjivé.

   1. Cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly… Moje skepse ohledně volby pana Bašty se nenese na osobní rovině ( i když i tady by se samozřejmě našlo dost materiálu ), nýbrž na pragmatickém předpokladu.
    Jen tak mimochodem, jak dopadly v reálu volby i po velkých skandálech pravice, třeba R. 2010 – kdy se přece také volilo mezi zlém a menším zlém? Že by vítězstvím většího zla? A co poslední parlamentní volby, kdy každému se zbytkem rozumu bylo nad slunce jasné, co se volbou Pětikoalice stane, kdo že vyhrál? A co doplňovací senátní, kdy dokonce prošel Vystrčil…
    Člověče, a tyto zla jsou OK, nebo se jen něco nepovedlo, nebo se nic nedělo, neděje?
    Historie i realita v ČR doslova pohlavkují jak zdravý rozum, tak jakékoliv omluvy naprosto zrádného a zfanatizovaného plebsu.
    Diskuze na Novinkách atd., to je pravá tvář českého voliče.
    Alternativa projela co mohla na celé čáře, a Vy tady s filozofickou obdobou Sofiiny volby, když dav svým chováním a volbou touží, podporuje Existenční Zlo…

    1. V zásadě s vámi souhlasím, moje poznámka byla ironického rázu. Omlouvám se, jestli to nebylo dostatečně patrné. Volby jsem řešil tak do roku 2017, dnes po 25 letech fiasek už jsem nad věcí.
     Netřeba se čílit, škodí to zdraví.

     1. To já se omlouvám za expresivní podání odpovědi – určitě nemirilo na Vás… Jsme na tom podobně – ohromné rozčarování, zmar a děs jednak z poměrů, ekonomicko-socialní situace, destrukce průmyslu plus totálního výprodeje naprosto všeho, naprosté morálně-osobnostní zparchantělosti všech v politice od malých obcí po vrcholné funkce, a děsivý stav, úroveň českého plebsu, elektorátu…
      Kolonie, naprosto vykuchaná kolonie, z které arogantní kostnatý krysařík štěká a „řve“ na medvěda…
      Těžce uvnitř nesu úspěšnou nacifikaci, fanatizaci a debilizaci komplexně všech složek společnosti…
      Máte pravdu v tom, že pouze odpoutání se od výsledků i projevů je cestou ku psychické i mentální očistě… Ještě jednou se omlouvám…

  2. Dukazem spravnosti uvahy o zaspani alternativy (kdyby jenom zaspan!) je postup politicke nuly Denisy Rohanove mezi 9 konecnych kandidatu. Postoupila jenom proto, ze na kandidature zacala pracovat vcas.

   1. Rohanová je svým způsobem geniální, objevila slabé místo v systému, chybu v Matrixu, však už se taky intenzivně pracuje na jejím odstranění (té chyby i Rohanové, viz odkaz níže). Třeba by mohla v televizních debatách hovořit neschváleným způsobem o Ukrajině (je známá tím, že jako jediný z kandidátů, kteří prošli, včetně Bociana a Bašty, je otevřeně proti dodávkám zbraní na Ukrajinu).

    Nepusťte Rohanovou k volbám, žádají správní soud senátoři kolem Hilšera

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-verim-v-pravdu-proti-vyrazeni-z-voleb-podali-stiznost-janecek-i-divis-220365

    1. Pokud není členkou Aspen Institute, za onen měsíc a půl by se z ní dal vyrobit černý kůň voleb. Myslím, že by neškodilo, kdyby se s ní alternativa pokusila navázat kontakt. Protože jestli je proti někomu Hilšer, už to je samo o sobě dost vypovídající. Babiše i Baštu by bylo možné odpískat. Jednoho kvůli všemu tomu, co má na triku, druhého – bohužel – kvůli dost pokročilému věku. Stačí se podívat, co výkon úřadu prezidenta udělal během celkem krátké doby po zdravotní stránce se Zemanem.

     1. U Bašty nejde jen o věk. Ani o to, že je schopen svým projevem mnohdy uspat i hada. Je natolik nedurazny, velmi často nesrozumitelný, neadresný, nekonkrétní a nejistý, že u běžné populace ( která jej více nezná, než zná, a i pro jistou část těch, co ho znají je spíše politickým zombie) bohužel nemá šanci na větší procentuální úspěch.
      Za další – neustále se řeší kvalita kandidátů, ale co elektorát, zohledňuje někdo změny ve složení elektorátu – mám na mysli zastoupení věkových skupin, atd…
      Pětikoule u moci je zrcadlový obraz elektorátu v produktivním věku a mladších voličů… Jiné generace, jiné žebříčky, jiná kritéria, jiná výchova, jiná morálka, jiné školství, jiné vzory, jiné mantinely, jiné touhy, jiné „zkušenosti“, jiných spousta věcí…

 7. Mimochodem, koukal jsem na server novarepublika.cz a je nedostupný. Tipuji, že je blokován podobně jako cz.sputniknews.com. Lze se na něj dostat přes VPN s využitím mimoevropských serverů (ProtonVPN je k dispozici zdarma).

 8. Tak plan likvidace porad pokracuje ? jiz brzo u nas ?
  (fialovi poskoci budou nadseni)

  Nizozemsko zavře až 3000 farem. Musí vyhovovat zeleným pravidlům EU

  Nizozemsko se snaží snížit emise dusíku, hodlá proto koupit a uzavřít až tři tisíce farem v okolí „environmentálně citlivých oblastí“. Pokud tyto vybrané farmy nepřijmou nabídku vlády dobrovolně, přistoupí k „nucenému výkupu“, uvádí britský deník The Telegraph.
  Vládní plán počítá s uzavřením 2 000 až 3 000 farem nebo jiných podniků, které výrazně znečišťují životní prostředí. Zemědělcům bude údajně nabídnuta dohoda „výrazně převyšující“ hodnotu farmy.

  Nizozemsko musí snížit své emise, aby splnilo předpisy EU o ochraně přírody. Skoro polovinu dusíkatých plynů produkuje v zemi právě zemědělský průmysl. Velkým původcem těchto plynů mají být krávy a jejich nadýmání. Již v červenci se objevila informace, že holandská vláda chce dát vybít asi třetinu skotu v zemi.
  https://echo24.cz/a/SWYxV/zpravy-zahranici-nizozemsko-chce-vykoupit-farmy-znecisteni-ovzdusi-dusik-kravy-protest

  1. Brouku, znáš román od Suzanne Collins – Hungry Games? Tak tohle nejspíš čeká Evropu, a možná i celý svět. Je to naplánované. Před tím se musí drasticky omezit zdroje levných energií a dostupných potravin. Což se právě děje. Pak už to půjde samospádem. Mainstreamová média to ještě potlačí. A tupí voliči to odkývají.

   1. To vůbec neva – klidně vybijeme ze zbytku ( to je dnes 100%) dalších alespoň 30% pro slávu EU, Green deal, a budoucí flek blyštivého Péti…

 9. Tak po hlasování ANO pro výcvik Ukroušů v ČR mám celkem jasno. Bašta sice není žádnej lůmen, ale nasrat ten establishment jeho volbou to se prostě zkusit musí…koneckonců při představě, že po vítězství Bašty v prezidentských volbách jde Okamura na hrad, že musí být předčasný volby mě začíná ta představa docela bavit…a za ten výcvik bych ty co hlasovali pro, poslal okamžitě na frontu a nebo do tepláků…tímto hlasováním se pro mě ANO stalo součástí šestikolky a totálně nedůvěryhodné ve všem…PROSTĚ SYSTÉMOVÁ STRANA, která jenom štěká, ale ve skutečnosti jede podle not….

  1. Bašta dostane tak cca 8 %, max. 9 %, pokud vůbec. Ale ty hlasy budou chybět Babišovi, aby se dostal do druhého kola..
   Pak vám neděkuji za druhé kolo Nerudová-Pavel.

   1. Babiš je nevolitelný…na oko jako proti, ale jinak na stejný lodi jako Pavel, nebo Nerudová…tečka…je mi záhadou proč to pořád nikdo nechápe…Bašta není top 1, co chtít od bývalého socana že, ale za tu srandu to stojí…pokud jste to nepobrala je mi vás líto…

      1. Dobrá, není menší zlo, je prostě zlo.

       Ale zlo, které se při troše štěstí může zakecat a zapomenout na čas. Kdežto Danuše, to je jiný sekáč, ta se nezakecá…

    1. Já vím, za tu srandu, abyste pak na nás dělali dlouhý nos, až bude Nerudová na Hradě, VÁM to stojí. V tom jediném nekecáte…

     1. No jo no…a pak se Vidlák diví, že se alternativa nikdy nedomluví…nedomluví… dokud všichni ti „rebelové“ nepochopí, že doposud jediná , jakžtakž opozice je SPD…Rajchl zatím těžko…jen Facebookové bodíky a přznivce jsme PRO…asi tak

      1. V tomhle souhlas. SPD je jediná relevantní organizovaná opoziční a částečně protisystémová síla.

       Ale nominací Bašty jakoby nepochopili, že prezidentský úřad nemá místa pro poražené jako Poslanecká sněmovna. Kdyby chtěli někoho, kdo má šanci na zvolení, tak se měli pochlapit a nominovat Foldynu.

       1. Souhlas, ale bohužel s tím nic už neuděláme…třeba to je Okamurův kalkul, blbej, ale kdo ví…nicméně kvůli tomu nebudu volit Babiše …to radši nejdu volit…

   2. Babiš, který mění názory, jak vítr fouká, není o nic lepší než Pavel a Nerudová, ti nás nemohou ničím překvapit, Babiš je nevyzpytatelný člověk. Dezoláti se zřejmě ve velké většině místo pro morálně pevného Baštu, který podle nich nemá šanci, rozhodli pro menší nepříliš morálně pevné zlo, které tu šanci má. Mám obavy, že budeme nemile jeho prezidentováním překvapeni, více než u Zemana. Bašta měl dobré preference, než ho téměř vyřadili z průzkumů. Všichni, kdo píší o něm jako o nevolitelném, místo aby pomohli preference zvyšovat, ničí šanci, abychom měli vlasteneckého prezidenta. Kdyby ho volili voliči SPD, KSČM a ČSSD, tak šanci měl, ale kdyby jsou chyby.

    1. Ale, ale, to se nám tady najednou vyrojilo přispěvatelů se zájmem o to, jestli budou dezoláti Babišem zklamáni, nebo ne.

     To je až dojemná starostlivost…

 10. Vidlaku jak se jmenuje ta kniha ??

  Když jsem se to učil, doporučili mi staří pardálové z oboru, ať si koupím knihu předrevolučních uzenářských receptů, kde jsou i patřičné dobové normy. Trvalo mi asi tři roky, než jsem tuto knihu sehnal. Pořád se dělají dotisky, ale pořád je vyprodaná několik hodin po uvedení na trh. To o něčem svědčí, ne?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Deti-vam-do-valky-nedam-Vidlak-blokovan-ale-nelekl-se-Vse-dohral-721926

 11. Tak tedy… Chvilku jsem si teď cvičně představoval, že končí listopad nikoliv 2022, nýbrž 1942, že počátkem následujícího roku s poukazem na svůj věk končí i JUDr. Hácha, a že se Němci, pověstní svým zvrhlým, gestapáckým humorem, rozhodli českým untrmenšům uspořádat volby nového státního praesidenta.

  A že jim k tomu účelu dokonce zřídí diskusní fórum…

  1. Bohužel Vaše představa není v reálu až tak daleko od skutečnosti – jen se nositelé identických vlastností a politických barev jinak jmenují, nazývají…

 12. Myslím si , že eurohujerská soldateska bude slavit.
  Český národ to hodí generálovi z Varšavské smlouvy , protože je přeci tak milý.
  Tím bude urychlen proces rozpadající se státnosti ČR. Proto tam Pavla (Kolářové aj.) dosazují.
  Češi vlastnímu národu vykopou hrob a ještě se budou usmívat, ti mladí eurosvazáci stoprocentně.
  Ukrajinizace ČR pod dohledem pana generála poběží jak na drátkách.

  1. To si nemyslím. Hlavní klacek na Babiše EStébé by rychle vyprchal s porovnáním s P.Pavlem , který se učil na špiona. Já to hodím Baštovi a pokud se nedostane do druhého kola , tak tu volbu ignoruji a nebudu volit menší , větší zlo.

 13. Offtop
  „Brusel na žiadosť Kyjeva vymazal údaj von der Leyenovej“

  Vystoupení fonLejnové bylo odstrtaněno z tytrubky a cenzorováno na ofiko stránkách EU. Jí uvedené počty zanitých ukrajinských vojclů neodpovídají narativu vítězení ukrovojsk, a tudˇiž se nesmí dostat mezi nás plebs.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/648866-stodvadsat-tisic-zabitych-ukrajincov-brusel-na-ziadost-kyjeva-vymazal-udaj-von-der-leyenovej/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-hotnews&utm_campaign=shp_hotnews_ukrajina

  Porovnejte s video na https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/statement_22_7307

 14. Kostky jsou vrženy.

  Pane Vidláku, asi nemáte jinou možnost, než do toho jít.

  Můžete být tmelem Národního týmu záchrany.

  Hvězdný tým, nemusí dosáhnout hvězdného výsledku, jak jsme se měli možnost přesvědčit i v hokeji.

  Máte organizační schopnosti, dar vidět věci dřív, než ostatní, pracovitost, disciplínu, atd.

  Vy dva s panem Rajchlem můžete být dobrá dvojka.

  Ne nadarmo Vám vysekl poklonu.

  Poklona Vidlákovi.
  „….Vždycky jsem měl rád příběhy lidí, kteří se sami vlastní prací bez jakékoliv podpory celé té mainstreamové mašinerie prokousali až na vrchol ve svém oboru. ….

  ….Má neskutečný dar slova, má perfektně zvolenou image, má dar vidět věci dřív než ostatní. Ani to samo by ale k úspěchu nestačilo – k němu je především třeba obrovská porce pracovitosti a disciplíny. I když se vám nechce, i když potřebujete plnit jiné povinnosti, i když vás zrovna ten den nepolíbila múza a nevíte, o čem napsat, i tehdy musíte sednout ke stroji a napsat perfektní článek.
  Vidlák všemi těmito vlastnostmi disponuje, a proto se právem stal špičkou české influencerské scény.
  Takže mám jen jedno prosté doporučení – čtěte Vidláka. Ideálně na jeho webu Vidlákovy kydy, protože FB ho asi brzo zakáže. …“

  https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/

  To není mazaní medu kolem pusy, ale prosba, protože se na nás žene pohroma.

  Češi zchudli o 170 miliard. Jejich reálné mzdy klesají nejvíce mezi zeměmi OECD

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

  1. Josefe, to byste přál Vidlákovi pěkné věci. To by vás paní Vidláková přetáhla mokrým hadrem.
   Vidlák je všechno, jenom ne protřelý mazaný politik. Neuměl by to hrát na všechny strany a staří harcovníci by si ho namazali na chleba. Vidíte někde prezidentovat slušného člověka?

   1. Helanov napsal:
    30 listopadu, 2022 (16:42)

    Já panu Vidlákovi nepřeji nic špatného, je svéprávný, může se rozhodnout sám, ale velký potenciál vidím jako mediátora alternativy.

    Čas nás tlačí, volby jsou coby dup, chce to schopného akčního člověka, který má kontakty.

    Může být tmelem Národního týmu záchrany.

    Německo se rozhodlo urychlit zastropování cen energií pro domácnosti a menší firmy. Původně mělo platit od začátku března, nakonec ale budou pevné maximální ceny platit už od začátku roku.
    22.11.2022 11:02

    Podnikatelé, plačte? Korunu osmdesát za kilowatt plynu. V Německu už od ledna

    Průměrnému českému zaměstnanci, který pracuje na plný úvazek, tak podle něj za celý rok 2022 bude k dosažení předchozího životního standardu scházet 40.000 korun, tedy 3300 Kč měsíčně. Reálná kupní síla se tak vrátí zpět v čase do roku 2018, vypočetl analytik.
    Češi zchudli o 170 miliard. Jejich reálné mzdy klesají nejvíce mezi zeměmi OECD

    Zpočátku by stačilo domluvit se, že se domluvíme.
    Tak nějak začala Pětikoalice.

 15. Zase už Vidláka blokují a zamezují, aby se jeho články objevily , ale už ani nic nenapíší , už cenzurují pokoutně! Je vidět , že zjevně nestíhají a cítí , jak brzo půjdou do kopru, zrovna jako bolšáni,ti si také mysleli , že to mají na věky a Cemper se může připravit jak bude chodit kanálem a ten jeho ksicht je nepřehlédnutelný. Jsem zásadním odpůrcem násilí , ale pokud by Cemper dostal pár výchovných facek , jenom by mu to posloužilo a měl by si uvědomit jakému zlu slouží.

  1. To vůbec není dobrý nápad. Potvrdili byste podvodníkům svoji existenci a vaše e-mailová adresa by tím mezi nimi získala ne ceně.

 16. Jako každý den, zase mě Vidlák dostal na PL , kdy napsal , že do salámu je možné namlít psa i s boudou! Dost dlouho jsem se smál a hned mám lepší náladu do celého dne , takže Vidláčku , ty jsi moje sluníčko a musím vyjádřit velké díky. To ani Spencerka tak dobře neuměla , člověka po ránu nakopnout! Semeleme do salámu psa i s boudou a zase se chechtám. Takhle jsou vyráběny ty laciné salámy z Polska , kde je jasné, že jejich cena je určující a nemohou být vyráběny z masa , to prostě nejde. A Polsko není na vině , tam si naše převážně německé hypermarkety objednají výrobu za ceny , které potom určují „kvalitu“ , takže podle Vidláka semeleme psa i s boudou a máme laciné salámy z Polska a takové „hnusy“ ani na polském trhu nekoupíte, ale pro „dobytek“ z Česka je to dobré! Jenom se zeptám , kde jsou naše normy na potraviny , protože potom máme nadprůměrně tolik pacientů s rakovinou tlustého střeva a zase si musíme svoje pacienty s rakovinou zaplatit z účtů na zdravotnictví a nikdo nic neušetří , jenom velké zisky mají prodejci. To je výhoda být v EU , kde nadlimitně bohatnou prodejní řetězce, ale náš rozpočet a občan pláče, platí a trpí!

  1. Ceny mouky a strouhanky stouply natolik, že výrobci salámů a párků se chystají zase do nich dávat maso, jako kdysi….
   😀

 17. Forum24 opet bavi:
  „Tým předsedy hnutí ANO Andreje Babiše řeší problém. Jejich kandidát na prezidenta totiž vypadá jako srab, protože nepřišel do pořadu Otázky Václava Moravce. A tak se teď hasí problém, aby se zakrylo, že Babiš se prostě bojí přijít, protože ví, že v opravdu seriózní debatě nestačí ani Fialovi, ani kvalitnímu moderátorovi, a vždycky vypadá jako hysterický a arogantní blábolil. Jenže strach, ten voliči neodpouštějí.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *