20 května, 2024

Nemůže to být genocida, protože chybí hákové kříže!

A priest and aman light candles next to a nativity scene decorated to honor the victims in Gaza and asking for peace, displayed in Manger Square, adjacent to the Church of the Nativity, in the West Bank town of Bethlehem, Friday, Dec. 23, 2023. Bethlehem is having a subdued Christmas after officials in Jesus‘ traditional birthplace decided to forgo celebrations due to the Israel-Hamas war.(AP Photo/Mahmoud Illean)

Není nad to, nechat si věci vysvětlit. Aneb: Tohle nemůže být další případ genocidy!

Mám stejný problém, jako má Caitlin Johnstoneová. A ta si to nechala vysvětlit a výrazně se jí ulevilo. Nemůže to být genocida, protože Izrael je přesvědčen, že je to správné. Nedovedu vám popsat, jaká je to úleva, zjisti, že věci jsou takové, jak mají být. Posuďte sami:

„Kdysi jsem si myslela, že je špatné, že Izrael zabíjí desítky tisíc Gazanů nálety a další statisíce se snaží vyhladovět obléhacími válkami, ale pak mě obhájci Izraele informovali, že někteří Palestinci v minulosti udělali Izraeli strašné věci, takže teď to podporuji.

To, co Izrael dělá v Gaze, by bylo neetické pouze tehdy, kdyby každý v Gaze byl dokonalý malý cherubín, který se nikdy nedopustil žádného násilí ani neudělal nic špatného. Když dnes vidím, jak mě rozčilovalo, že IDF shazovaly vojenské výbušniny na obří koncentrační tábor plný něžných bytostí podobných marshmallow, vyrobených z čisté lásky a počatých bez prvotního hříchu, které nedělají nic jiného, ​​než že celý den vrkají a zpívají ukolébavky, vidím, jak jsme se mýlila. Ve skutečnosti je tento koncentrační tábor osídlen bytostmi, které nejsou zdaleka tak dokonalé.

Slyšela jsem lidi, jak to nazývají genocidou, ale to je směšné. Bylo mi vysvětleno, že útok na Gazu je úplně jiný než všechny genocidní masakry, o kterých jste v historii četli, protože Izraelci věří, že to, co dělají, je správné. Podívejte, tentokrát ti, kdo provádějí programy hromadného vyhlazování a plány etnických čistek, k tomu mají důvody.

Jak všichni víme, při řádné genocidě nemají pachatelé pro provádění svých programů hromadného vyhlazování a etnických čistek žádné důvody; dělají to pouze proto, že jsou zlí a rádi dělají zlé věci. Při řádné genocidě pachatelé, jak víme z historie, tráví většinu svého času chechtáním se jako kreslení superpadouši a řečmi o tom, jak nádherně zlé jsou jejich genocidní činy.

Takhle to teď vůbec není. Vidíte, Izraelci upřímně cítí, že populace, kterou likvidují, je velmi špatná, a věří, že odstraněním této populace učiní ze země mnohem lepší a bezpečnější místo k životu. Považují Palestince za hlavní problém a na rozdíl od řádné genocidy se jednoduše snaží najít řešení tohoto problému, které bude trvalé a konečné.

Takže až uvidíte izraelské apologety obhajující izraelské činy v Gaze, snažte se mít prosím na paměti, že jen užitečně vysvětlují, že izraelská vláda má důvody a motivy, proč dělá to, co dělá, a že věří, že to, co dělá, je správné. Pokud by to byla klasická genocida, nebylo by tomu tak.

Viděli jsme přece, jak vypadá genocida. Nacisté shromažďují Židy a zabíjejí je. Nosí snad Izraelci hákové kříže? Jsou Palestinci Židé? Ne? Tak dobře. To dokazuje, že to nemůže být genocida, protože pokud by byla, vypadalo by to úplně stejně jako předchozí historický příklad genocidy ve všech myslitelných znacích. A teď není ani začátek čtyřicátých let, je úplně jiné časové období. Jasné, ne?

Takže klid. Vše je v pořádku. Toto není genocida, a pokud ano, budeme si o tom moci přečíst později v našich historických knihách a pak to určitě pochopíme.“

Tolik sarkastická bestie Caitlin. Mimochodem, zlé jazyky praví, že Izrael už prodal práva na těžbu plynu u Gazy nejmenované britské společnosti. Jen ti teroristé tam tak nějak zavazí a Egypt ne na ne si je převzít, přestože mu USA slíbily vymazání dluhů… prekérní situace, kdy na nějaké ohledy není čas.

67 thoughts on “Nemůže to být genocida, protože chybí hákové kříže!

 1. Hnutí Fatáh, což bylo politické křídlo Arafatovy OOP, zatímco v Gaze volby vyhrál Hamás, který se od začátku etabloval jako nepřítel Izraele.

  Zločinci v Izraeli nechtěli mírový proces a aby Protokol z Osla začal fungovat, opravdu sionistům hrozilo, že vznikne mírový stav a namísto Velkého Izraele vznikne vedle sebe Izrael a Palestina. Proto Hamás měl fungovat nejen jako konkurence Arafatově Fatáhu, ale také jako kurvítko mírového procesu mezi Palestinci a Izraelci. A to se skutečně podařilo. Hamás začal provádět útoky na Izrael a celý Protokol z Osla skončil de facto v troskách.

 2. Ustavičné šermování slovem genocida je hloupé a zbytečné. Genocida je systematické vyvražďování celého národa či rasy. Cílem je likvidace veškerých jeho genů (proto genocida), aby zkrátka žádní lidé s těmito geny neexistovali. Jestli u toho asistuje symbol hákové kříže nebo jiný symbol, to je přece nepodstatné.

  V žádné dnešní souvislosti ale nelze seriózně mluvit o genocidě, ani na Ukrajině, ani v Gaze. K žádnému systematickému vyvražďování totiž nedochází tam ani tam. Na frontě, v bojových akcích hynou vojáci jako v každé válce, při ostřelování či bombardování hynou bohužel i civilisté, ale v takových v počtech, které ani zdaleka neodpovídají jejich systematickému vyvražďování. Je to jen zlomek nositelů daných genů a navíc ani nebyli přímým cílem určeným k zabití, spíš se jenom připletli někam, kde být neměli a odkud nestačili včas utéct.

  1. Hluboce se mýlíte. V Gaze dochází k plánované likvidaci nežádoucího etnika. S vysokým podílem zabitých civilistů a pácháním válečných zločinů včetně útoků na nemocnice a školy. Důkazů je dost, stačí přestat popírat zjevné.

   1. Kdyby plánovaně likvidovali, tak tam Izraelci
    A) nepustí žádnou humanitární pomoc, vypnou jim proud i vodu.
    B) při té míře rozbombardování (jak to vypadá v TV záběrech) by už musela být minimálně polovina obyvatel po smrti. A je snad? Není, bylo jim totiž dovoleno odejít z míst, kde se bombardovalo. Mrtvých hlásí nanejvýš stovky za den, a to ještě s velkým otazníkem, protože to tvrdí nedůvěryhodná propaganda Hamásu (který sám za jediný den 7. října zmasakroval mnohem víc lidí, a to skutečně cíleně a plánovaně).

    Každého mrtvého civilisty je mi líto, ale genocida by vypadala opravdu jinak. Kdyby Izrael chtěl úmyslně dělat genocidu, tak by pro něj určitě nebyl technický problém se s nějakou bombou trefit do míst velké koncentrace lidí a zabíjet je po tisících, ale nic takové se tam přece neděje.

    1. Milena – Vskutku? Žádné tisíce mrtvých? Víte vůbec, co se tam děje? Zjevně ne, a ještě ze své neznalosti děláte veřejný problém.

    2. A) Bombardování a ostřelováním Rafahu účinně brání přísunu jakékoli pomoci do Gazy.
     B) Viz. můj předešlý příspěvek. Gazu ostatně sionisté bombardují a ostřelují od r. 2005, kdy se z ní „stáhli“ a zahájili její úplnou blokádu. Jako první tehdy vybombardovali mezinárodní letiště postavené s pomocí EU. Následovala odsolovací stanice a ČOV. A postupně rozbombardovali Gazu jako nacisté Varšavu.

     Váš cynismus komentovat nebudu, protože bych musel být velmi hrubý.
     Nicméně – za dva měsíce povraždil Izrael cca 22 000 lidí, ž čehož je 40% dětí. I to je genocidní konání přesně dle definice. Dalších cca 7000 lidí je pohřešováno a jejich mrtvoly či části mrtvol jsou postupně nacházeny v troskách.

     Ty mrtvé v Izraeli má zčásti na svědomí izraelská armáda, která střílela po všem živém. Což prokázali přeživší a potvrdil Netanjahu tím, že zrušil vyšetřování událostí ze 7. října. Ostatně byla to izraelská armáda, která postřílela rukojmí v Gaze. A propuštěná rukojmí vypovídají, že se báli , že je zabije bombardování vlastní armádou.

  2. Lžete, Mileno, lžete, až se Vám z klábosnice práší.
   Bombardování je směřováno výhradně na civilní cíle, jako jsou obytné čtvrti, školy, nemocnice, knihovny, technická infrastruktura, komunikace a svatostánky (vč. křesťanských). Dokonce jsou ombardovány i „evakuační koridory“, které se staly koridory smrti.
   Dále je bombardováním a ostřelováním znemožněna distribuce potravin a vody, a to vč. hraničního přechodu v Rafahu. Cílem je způsobit v Gaze hladomor a smrt žízní. Což je jednoznačně genocidní konání. Stejě jako je cílem znemožnit přístup k lékařské péči – rovněž genocidní konání.

   Definice zločinu genocidia:
   „DEFINITION OF GENOCIDE IN THE CONVENTION:
   The current definition of Genocide is set out in Article II of the Genocide
   Convention:
   Genocide means any of the following acts committed with intent to destroy, in
   whole or in part, a national, ethnical, racial or religious group, as such:
   (a) Killing members of the group;
   (b) Causing serious bodily or mental harm to members of the group;
   (c) Deliberately inflicting on the group conditions of life calculated
   to bring about its physical destruction in whole or in part;
   (d) Imposing measures intended to prevent births within the group;
   (e) Forcibly transferring children of the group to another group.“
   Zdroj: https://www.un.org/en/genocideprevention/documents/Genocide%20Convention-FactSheet-ENG.pdf

   Česky: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-13-dil-1

   Izrael naplňuje všechny skutkové podstaty jak genocidy, tak skoro všechny skutkové podstaty zločinu proti lidskosti.

   1. Bez ohledu na to, že to píše právě Milena a já se jí „zastávám“, jednak je genocida politikum, tzn. je vždy interpretována. Ve smyslu kdo na kom ji páchá, koho z nich máme „víc rádi“, jaké chování a číslo obětí už je genocidní apod. A jednak, naplňuje-li svoji definici, je vedena s cílem eliminovat příslušnou etnickou, náboženskou či jinou skupinu. Jde ne o konsekvenci, ale o prvotní záměr.

    Že někoho trápí cynismus při té interpretaci, je u každé situace, jako zrovna Gaza, vždy přítomno. Cynicky proto vyzní i pochybnost u objektivity zpravodajství, vševítězící argument vůči tomu je, že „vždyť i kdyby jich bylo jen…“. Jenže i kdyby jich bylo skutečně přes 20.000, parametry genocidy jsou jak kvalitativní – což tam je obtížně rozlišitelné, tak kvantitativní – kde to parametricky zdaleka neodpovídá.

    Je nepopiratelné, že při vojenské operaci v hustě obydleném území, tzn. právě v Gaze, dochází ke značně vysokým civilním obětem. Obzvlášť v situaci, kdy vojenské cíle jsou nerozlišitelné a cíleně pracují s civilní clonou. Vzhledem ke mnohastaleté prvotně náboženské vzájemně nesnášenlivosti, přerostlé už do nesnášenlivosti spontánní, si tam izraelská armáda bezesporu nepočíná zrovna humánně, spíš naopak. Pro někoho už to prvky genocidy naplňuje (v této specifické situaci často „protože Izrael“, zde taky „protože Milena“), pro někoho ne. Ale pokud by zastánce „ano“ byl na zastánce „ne“ hrubý, šlo by o tu pověstnou bezobsažnou hrubost. Argument typu, že já ti říkám, že tohle genocida už je a hotovo, protože i Hamás to říká, je stejně kvalitní, jako ta hrubost.

    Izrael jistě lze kritizovat za značně tvrdý (značná tvrdost není cíleně použitý eufemismus) přístup a za chování, které přináší mnoho civilních obětí. Milena ale ve svém komentáři odmítá označovat to za genocidu. Pokud s ní někdo nesouhlasí, v žádném případě nemůže používat slovo lež, natožpak zmiňovat nutnost sebeovládání u hrubosti. Spíš tím dává nejeví nedostatek argumentačního ovládání…

     1. Nas netrapi ani cynismus ,my do toho vidime se spoustou informaci a tak dobre. Nas netrapi ani tupa zhovadilost piclomini , my mame starost, abychom v porovnani s takovymi jako on, se nestali povysenymi s nasi obycejnou lidskosti a solidaritou s jinymi lidmi , jako sme my..

 3. Je to stejné jako s Ukrajinou – jako by historie pásma Gazy začala až letos.
  Zažil jste někdo sirény ohlašující raketový útok? Nebo jste stáli na hlídce a někdo se vás snažil zapíchnout nožem? Jestli ano, pak máte představu a myslím si že i právo se k tomu vyjadřovat. Ostatní jen plácají do vody
  Je tragické, že se musí problem řešit bojem. Nešlo by to jinak ? Asi ne – zjistěte si jak to byli s uprchlíky do Jordánska v 50. a 60. letech, proč Egypt nechtěl Gazu při mírových jednáních po poslední válcw na Sinaji.
  Zjistíte že arabští „bratři ve víře“ moc dobře ví co za „arabské cikány“ žije v Gaze a jak jsou nepřizpůsobiví…. a to říkám při vší úctě ke každému lidskému životu….

  1. A zažil jste někdy sirény ohlašující další bombardování, přičemž víte, že nemáte kam utéci?
   Zažil jste někdy pocit absolutního zoufalství, když Vám „osadníci“ vypalují Váš olivový sad a vojáci jsou na místě ne proto, aby chránili Váš majetek, nýbrž proto, aby chránili žháře?
   Ne?
   Tak si ty svoje kecy strčte za klobouk.

   Egypt zcela správně odmítá, stejně jako Jordánsko, Sýrie a Libanon, jakýkoli podíl na genocidě a etnických čistkách, prováděných sionistickou entitou.

   1. No, jestli je to odmítání podílu, o tom bych sdovolením pochybovala. Nezapomínejte, že mají s Palestinci mizerné zkušenosti. Minimálně Libanon a Jordánsko – to si ještě pamatuju. Egypt nakonec hned po začátku konfliktu uzavřel jediný přechod z Gazy s tím, že vlastní bezpečnost je mu milejší.

  1. Myslím si že vy, „mladý, krásný a chytrý „(vzor Targus), tady nemáte co dělat. Jděte na novinky mezi sve „inteligentní“ diskutéry, případně na i-dnes. Tam je vaše místo.

   1. Hej, Šklíbo. Jsem mladý, ale navzdory Vašemu stereotypu o „mladých“ se plně ztotožňuju s VIDLÁKEM a jinými. S čím se, ale ztotožnit nemůžu jsou názory místní konspirační bojůvky, která všude vidí sionisty a názory paní Kunštekové.

    1. Smrt tisíců , brzy desetitisíců dětí nemůže omluvit ani vysvětlit nic. Ani ložisko plynu. Ti mrtví nejsou můj názor, ale fakt. Stejně tak nic, co se stalo 7. října, neomlouvá to, co se děje v Gaze a na Západním břehu teď. Pokud Vám moje články vadí, prostě je nečtěte. Zato si přečtěte dnešního Hershe.

    2. Nesouhlas se dá vyjádřit slušně a korektně což vy neumíte a proto tady nemáte co dělat. Novinky takovým hulvátům sedí mnohem lépe.

 4. Podle toho, co říkal Larry Johnson, Izrael prohlásil, že nebude vyšetřovat události 7. listopadu. Dle Johnsona to je z toho důvodu, že mnoho obětí mezi Izraelci způsobilo ostřelování raketami z izraelských vrtulníků. Johnson dále tvrdí, že Izraelští vojáci jsou nedisciplinovaní a střílí na všechno, co se hýbe, bez ohledu, jestli porušují nebo neporušují válečné právo. Jako příklad uvádí událost, kdy byli dvěma různými izraelskými vojáky zastřeleni izraelští rukojmí, kterými se podařilo se osvobodit. Přestože se svlékli do půl těla a ruce měli nad hlavami, byli v podstatě popraveni.
  https://www.youtube.com/watch?v=RSUt4HeT_vc

  1. Dodam nekolik podrobnosti:

   1/
   Trem rukojmim se podario utect, svlekli se do pul tela, aby ukazali be an sobe nemaji vybusniny, mavali bilym praporem a volali o pomoc v henbrejstine.
   Izraelsti vojaci je odpraskli, jak kraliky.
   Mluvci armady to na tiskove konferenci odduvodnil, ze si mysleli, ze to jsou Palestinci.

   Pro mistni obrezane soukmenovce dodam, ze to psali v Haaretz, coz je znamy antisemitsky platek.

   Co z toho vyplyva?
   Ze je tam uplne NORMALNI odprasknout Palestince, ktery mava bilou vlajkou a zadne vybusniny na sobe nema.
   To je genocida, jak vysita. Tecka.

   2/
   Urcite vsichni vite, jak Zidi kviceli, ze maji pravo na kobercove bombardovani Gazy, protoze Palestinci zabili 40 deti, a to podrezanim.
   No, takze se zadne podrezane deti nenasly, a rodice take nikoho nepostradaji.
   Pri utoku Hamasu prislo zivot jedno dite. (coz je pro me hodne, nejsem idol mistnich obrezancu Abrightova, pro kterou je pul milionu deti proste brnkacka)
   Pribeh 40 podreznanych deti pokracuje:
   New York Times kontaktovali matku toho zabiteho ditete, a ona vypovedela, ze zemrelo po te, co jim izraelsky tank strelil do okna baraku.

 5. Od izraelského premiéra se před časem dověděl celý svět, že jeho země bojuje proti „lidským zvířatům“. I zeptal jsem se tedy Mistra Lao-c‘, co o tom soudí. Přiznám se, že jsem jeho odpověď tak trochu očekával:

  „Vědí-li všichni pod nebem, která zvířata jsou lidská, jsou tím dána i zvířata nelidská: tedy ta, vraždící nevinné z obyvatel Gazy. Sami tak odhalili podstatu své odlišnosti. Víc k těmto vyvoleným nemám co říct.“

  Příslušnost mezi vyvolené sama neříká nic o tom, k čemu je kdo vyvolen. V křesťanské mytologii, například, byl vyvoleným i Jidáš a stejně tak i Boží protihráč a Odpůrce, bez nějž by polarita mezi dobrem a zlem, křesťanství vlastní, nikdy nevznikla.

 6. Hned po akci Izraele jsem tu napsal, že opravdu nevím, jak by měli izraelci reagovat (a doteď jsem se to taky nikde nedočetl, ani od autorky, kterou jsem v Literárkách vyhledával), teď se mi ale začíná zdát, že by sami měli napochodovat do moře.

  1. No, to uřezávání hlaviček malých izraelských dětí a jejich grilování v troubě, to určitě genocida nemůže být. To je jen projev frustrace ze života v zadrátovaném koncentráku, kde se dají jen kopat útočné tunely.

   1. Tyhle lzi uz byly davno vyvraceny, a to izraelskymi novinari.
    Klidne to popirejte dal, Osvetim byla taky jenom ozdravovana pro obezni.

  2. Chudáčci ukřivdění. Jinou možnost nemají, zvlášť kvůli lupičskému slintání a chrochtání po růstu moci. Hamás je židovský podnik nasazený lstivě do Gazy, stejně jako zbraně z Banderastánu. Nebo podivuhodná „nečekaná“ přepadovka. A pak to skvělé pokrytí střelbou IDF na kohokoliv, včetně souvěrců.
   Ještě že světově židovstvo má ve svém protektorátu ČUR tak silné zastoupení, aby pokrylo lžemi i každou diskuzi o zločinech „Jehovou vyvolených“.

  3. Je pozdě na cokoli.
   V okamžiku, kdy exploduje papiňák, je jistě chvályhodné pomyslet na to, že se měl zkontrolovat pojistný ventil a možná pod hrncem ani nerozdělávat oheň.

   Agivessana tady připomněl Starého mistra, taky zkusím:
   – z kapitoly 8:
   Dobrota se při bydlení projevuje v místě,
   při myšlení v hloubce,
   při dávání v lásce,
   při mluvení v pravdě,
   při vládnutí v pořádku,
   při působení ve způsobilosti,
   při jednání v pravém čase.

   A také:
   – z kapitoly 64:
   Co je ještě v klidu,
   dá se lehko uchopit.
   (…)
   Musíme působit na to, co tu ještě není.
   Musíme dávat do pořádku to,
   co ještě není zmateno.

  4. Mame tady jeden fakt , ze se jako narod a jednotlivci nenechali ovlivnit civilizaci,
   lidskosti a kulturou sveta. Mezinarodnimi dohodami.Lidskou solidaritou a
   nenavisti k nasili , te jedine spravne nenavisti ..
   Ze se nepridali k nam a k nasim touham a usili nas vsech aby zavladl mir a
   mir pro kazdeho bez vyjimky.
   Ze se porad ridi biblickymi okupacnimi masakry ,ktere se udajne mely odehrat
   az dva tisice let nazpet.
   80 let je dlouha doba a meli prilezitost ..Ted uz ta prilezitost pominula.

 7. „Milujte svou vlast. Buďte na její historii, kulturu a tradice hrdí. Já vím, že dnes není moderní být vlastencem a bude označováni za nacionalisty. Ale kdo nemá minulost, nemá budoucnost. Kdo nemiluje svou vlast a není na ni hrdý, lehce ji zaprodá a opustí. Dívejte se kolem sebe i na to, co se děje daleko za hranicemi vaší vlasti. Příště totiž můžete být na řadě vy,“
  Nidal Saleh, Palestinec.

     1. To je pripominka , upozorneni a zadna teze AN, co se tyce historie ,
      kultury a tradic , ta je zcela na strane palestincu a nejmene ,
      pres dva tisice let..
      Mimo to se palestinci nesnazili nikomu zabirat uzemi a kupovat..
      Zili v miru jako my.
      To se vse do roku 1918 zamlcuje . Tak asi nevite , to neznate brity aspon trochu , skoda , ,ze Britove si vzali mandat nad Palestinou a
      misto toho jim zorganizovali a navockovali okupaci , domanadatovali je ,zkratka, jako nam a nas v Mnichove . Mozna ste si nevsim.
      To byste teda cumel..A jak pomohli polakum proti Hitlerovi.
      Mozne ste si este nevsim, kdo vladne u britu a dlouho a jak.
      Tak je to jedna germanska rodina a bohaci ,vyvolenci.
      Ja vas ale poucovat nehodlam.
      Jen trochu vysvetleni na podepreni…
      Jinym poridili kolonizace, teroristicke okupace , revoluce a prevraty , davali penize a lode treba Japoncum , aby napadli Rusko. a valky bez konce.
      Na Jizni Afriku valky /a koncentraky/hned dve ,protoze zlato, diamanty ,uzemi na okupaci a loupeze majetku jinych narodu.
      Na Cinu asi dvakrat a nebo trikrat.Vono toho bylo hodne..
      Vod nas treba zlatej poklad. Kdyz se jeden rozhlidne tak mozna i vidi…
      Duvod k darovani uzemi Palestinskyho naroda, si vzali nejaky povesti , ze nejakou potulnou skupinu, ktera asi vodesla z Egypta / vratit do Egypta pozadavek by byl , vic verohodny / ,ktera udajne dosla a na cas zila na uzemi blizkyho vychodu, musi ted okupovat od 48
      a dal pozaduje ted cast Syrie , Libanonu, Iraku a nebo zatim tam , vsecko..
      Nektery popsali jejich chovani ve spisku vo mudrcich a porad se to jejich chovani vuci ostatnim narodum opakuje a tak vyplnuje.
      A predevsim v hiistorii nemeni.
      Napr. valka a bombardovani s tanky, raketami , proti palestinskym detem a zenam , neozbrojenym a neschopnym se branit . Navic.Bez vody a potravy.
      Oduvodneny vylhanym tvrzenim , ze jejich armady maji pravo na obranu..
      Co znamena asi u nich to pravo na takovou obranu ??
      A kde to pravo vzali? Svet ma a uznava uplne jina prava ,prava lidskosti.
      Ted se ukazuje , utika z jejich statu statisice jinam /taky hodne do Ruska vodkud pred nekolika mesici utekli/, ze nemuzou ani zit ve svym vlastnim statu pod vlastni vladou, hodne porad protestovali proti ni
      a ktera jim nejak nepreje nic dobryho..
      /Spolupracuje proti svym s nepritelem hamasem , zalezitost verejne podeprena fakty a skutky/.
      Nekteri tedy maji snahu jen upozornit..
      A kdo je ten Steiner a jakou podepisovaci roli ma v ty situaci???

 8. „Nacistické“ vábení židů do Palestiny mělo dlouhou předehru. Už koncem devatenáctého století SSoudruh Rothschild ve spolupráci kosher souvěrci zahájil prolhanou propagandu o návratu do země zaslíbené. Obě světové války spáchali banksteři. Současné zrůdnosti jako grýndýl, energetická krize, krimigrace, velkovraždění v koncentráku Gaza nebo v BlackRock protektorátu Ukrajina páchá zase vrchnost té nedotknutelné mafie.

  Dalším důvodem genocidy Palestinců jsou Ben Gurionovy kanály, pro obousměrnou plavbu velkých lodí.
  Tranzitní koridory mezi Rudým a Středozemním mořem jsou zajímavé pro některé mocipány.
  Pro území, které se zatím nazývá Gaza, chtějí i ropný tranzitní přístav a skladovací zařízení, pro které je nutné zajistit řádné vojensko-politické a etnodemografické podmínky. Všimněte si, že plány na úplné přesídlení Palestinců kamkoli nejsou zvláštním tajemstvím.
  https://www.fondsk.ru/news/2023/11/26/kanal-ben-gurion-v-farvatere-amerikanskikh-prozhektov-na-blizhnem-vostoke.html

  Doupě ďáblovo je jasně identifikovatelné v neomalthusiánském globalismu: v Novém světovém řádu, v Organizaci spojených národů, ve Světovém ekonomickém fóru, v Evropské unii, ve Světové bance, v Mezinárodním měnovém fondu. A ve všech těch takzvaných „filantropických základnách“, které se řídí ideologií smrti, nemocí, lupičství, ničení, tyranie a debilizace. Tedy v těch silách, které se postupně infiltrovaly do institucí, a které někteří nazývají hluboký stát. Jiní Globální Prediktor. Nebo Globální Parazit. Jaké má tahle nadnárodní mafie úmysly? Jejím nejvyšším a finální cílem je absolutní dominance a vlastnění všeho, včetně našich těl a duší. Snaha o úplné ovládnutí všech lidí až do posledního vesničana.

 9. Krok za krokem ……..
  Co bude dál? Kdo bude další? Obrátí se karta? Kdo, kdy a kde přepóluje současný narativ?
  Kdo ví, další Pandořina skříňka je otevřena a i vyprázdněna. Na Naději nezbylo místo. Takové boje končí vzájemným vyhubením.

 10. “Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu znovu kritizoval izraelskou vládu kvůli válce v palestinském Pásmu Gazy. Činy premiéra Izraele Benjamina Netanjahua přirovnal ke krokům nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Chování Izraele vůči Palestincům v Gaze také připodobnil ke způsobu, jakým jednali nacisté se Židy za druhé světové války.”
  (idnes)

  1. Ládík: Turecká vláda má co kritizovat s jejich historickou a dodnes nepřiznanou vinou za to, co Turci napáchali na Arménech. Měli by si zamést před vlastním prahem než budou hodnotit jiné. Protože i za Erdoganovy vlády zbyly trosky z dost kurdských čtvrtí měst na východě Turecka po nasazení turecké armády.

    1. Otazka a nelehka je kdo v historii nemasakroval.
     A kdo musi a porad mlcet a bejt umlcovanej , prave z toho duvodu nastalo.
     Kdo v historii nemasakroval a muze tak napominat jiny.
     Kdo vskutku je bez viny a muze hodit tim kamenem..
     Aby uz to nebylo sou ty dohody.
     Politicko diplomaticky parasiticky dohody , ktery nemaji a nedostali nadeji ,
     jak nekoho primet ,aby je respektoval../Co vod takovejch cekate?/.
     Jako ostatne dalsi , zakony , se pouzivaji jak se komu hodi.
     Dalsi je obezlicka je treba Ustava , ta ma tu chybu , ze casem ustava.

 11. Likvidovací operace trvá cca 10 týdnů a zabito bylo cca 25000 lidí z 2 500 000, tedy jen 1%, tedy pokrok je 2500 mrtvol týdně. Aby bylo dosaženo cíle, musela by akce trvat 1000 týdnů = cca 20 let. Na druhé straně je rychlost umírání 16 týdně, tedy plán je 16000 celkem.
  “Dědeček” dnešních makrel a olafů Hajdrych plánoval podobně (viz jeho proslov v Praze) a vymklo se mu to z ruky, narazil na medvěda v březovém lese.

  1. Léta letoucí trvající výroba, ostřelování Izraele a zabíjení jeho občanů raketami.
   Léta letoucí trvající kopání stovek kilometrů tunelových labyrintů. Všecky ty peníze, které tam nalila EU a Západ jako takový. Všechno jen s jediným cílem. Zabít co nejvíc Židů.

   Přemýšlel jsem nad tím, co všecko by se dalo vymyslet či vyrobit, za všechny ty vynaložené peníze a letité lidské úsilí.
   Jenže vymýšlejte a tvořte pro zbytek lidstva něco užitečného, když už tři generace Palestinců, mají v hlavách jedno jediné. Zabij Žida.

   1. Ta samá léta letoucí trvá vyhánění, okupace, praktický apartheid a „humanitární bombardování“ Palestinců Izraelem.
    Židé, kteří přišli při původním rozdělení Palestiny o nemovitosti v „palestinské“ části území, mohou po jeho anexi Izraelem požadovat jeho navrácení a je jim izraelskými úřady vyhověno. Izrael na to má zákon, který jejich majetkové nároky uznává. Palestinci, kteří při původním rozdělení přišli o nemovitosti v dnešním Izraeli, nemají podle izraelského zákona nárok na nic.
    „Otcové zakladatelé“ státu Izrael byli vesměs původním povoláním teroristé.
    Zkuste trochu zapřemýšlet, co užitečného pro lidstvo byste asi vymýšlel vy, kdyby jste ve své vlastní zemi byl podčlověk druhé kategorie, kdyby vám izraelská armáda mohla zbořit dům ne proto, že jste něco udělal vy, ale protože někdo z vaší rodiny je „terorista“.. kdybyste znal někoho postižěného dobrodiním izraelské „administrativní vazby“? Opravdu byste nekopal tunely, nevyráběl rakety a nechtěl jim to oplatit? Určitě? Tak to jste světec.
    Kdy je genocida přípustná?
    https://www.blisty.cz/art/74177-vyvrazdit-gazu.html
    Když o ní uvažuje Izraelec? Nebo až potom, co se za to „omluví“?

    „Izraelská televize nedávno odvysílala fascinující film o německých a skandinávských dobrovolnicích, které v 50. a 60. letech zaplavily Izrael, aby zde v kibbucech žily, pracovaly (a někdy se i provdaly). Izrael byl tehdy vnímán jako odvážný malý národ obklopený nenávistnými nepřáteli, stát, který povstal z popela holocaustu, aby se proměnil v útočiště svobody, rovnosti a demokracie, které našly svůj nejvznešenější výraz právě ve vytvoření unika, kibbucu.
    Současná generace idealistických mladých lidí z celého světa, kteří by se kdysi dobrovolně hlásili do kibbuců, je nyní k nalezení na palubách lodí plujících na pomoc utlačované, dusící se a hladovějící Gaze. Průkopnický izraelský David se totiž proměnil v brutálního izraelského Goliáše.
    Tohle nezmění ani ten nejgeniálnější manipulátor. Svět totiž už roky může vnímat Izrael každý den na televizních obrazovkách a na předních stránkách prostřednictvím obrazů po zuby ozbrojených vojáků, kteří střílejí na děti s kameny v rukou, jako stát, který obytné čtvrti ostřeluje granáty s bílým fosforem, jako stát, jehož vrtulníky „cíleně eliminují“, a nyní i jako stát, který jako pirát útočí na civilní lodě na otevřeném moři. Vyděšené ženy se zraněnými dětmi v náručí, muži s amputovanými končetinami, pobořené domy. Když někdo vidí stovku takových fotografií oproti jedné, která ukazuje jiný Izrael, stává se z Izraele monstrum. A to tím spíš, že izraelská propagandistická mašina už nějakou dobu úspěšně potlačuje veškeré zprávy o izraelském mírovém táboře.
    Před mnoha lety, když jsem se chtěl vysmát závislosti našich lídrů na silových řešeních, jsem rád parafrázoval rčení, které odráží mnohé z židovské moudrosti: „Pokud síla nefunguje, použijte mozek.“ A abych ukázal, jak daleko jsme se my, Izraelci, odtrhli od Židů, rčení jsem pozměnil: „Pokud síla nefunguje, ještě přitlačte.“
    Myslel jsem to jako vtip, ale jako v případě mnoha vtipů v naší zemi, se i tenhle stal realitou. A co víc, i krédem mnoha primitivních Izraelců v čele s Ehudem Barakem.
    Bezpečnost státu v praxi závisí na mnoha faktorech a vojenská síla je jen jedním z nich. Z dlouhodobého hlediska je totiž světové veřejné mínění silnější. Ten papež má fakt mnoho divizí.
    V mnoha ohledech je Izrael stále silná země. Jak ale náhlý blesk z flotily ukázal, čas nepracuje v náš prospěch. Měli bychom prohloubit naše kořeny ve světě a v regionu — což znamená uzavřít mír s našimi sousedy — dokud jsme tak silní, jako dnes.
    Pokud síla nefunguje, nemusí nutně fungovat ani více síly.
    Pokud totiž síla nefunguje, tak prostě nefunguje. Tečka.“

    (Uri Avnery – izraelský spisovatel a novinář, bývalý poslanec Knessetu a spoluzakladatel mírového hnutí Guš šalom, 19. června 2010)

 12. Cesta do pekel je vždy dlážděna dobrými úmysly a lepšími zítřky. Po letech konfliktu mezi Izraelci a Palestinci došlo u obou stran natolik k dehumanizování protivníka, že nějaká rozumná dohoda není možná bez eliminace radikálů obou stran.

  1. Jsem s tímto stanoviskem v souhlasu.
   Nač nemůžu přijít je, proč se do tohoto letitého konfliktu, u jehož počátku málokdo z nás byl, sereme i my? Nemáme dost vlastních starostí?
   Paní Kunšteková?

   1. Máte naprostou pravdu. Proč se do toho Lipánek plete? Proč se nezařadí mezi naprostou většinu států světa, které nepodporují genocidu. Proč raději hlasuje s Marshalovy ostrovy, Nuaru, Palau a podobnými velikány ve prospěch genocidy?

    1. Blbost je nevedoma , my sme hlasovali J.Masarykem, bohuzel kterej vokupoval kreslo ministra zahranici , pro vznik toho statu./To delat nemusel/.
     Byl proti nasi vokupaci, kdyz prisel vo koryto.
     Ale zabeh si pro nej do Londyna..
     U nas do vlady nebyl nikdy zvolenej , ale do vlady vzdycky dotlacenej.
     Fanatik svobody a vosvobozovani , byl vsema deseti pro vokupaci Palestiny.
     Kteryho narod miloval ,pro jeho kecy utechy , nabadani abysme kladli
     vodpor a byli masakrovany nacistama , kdyz sam utek do bezpeci..
     S nami v Cesku taky nikdy dlouho nepobyl.
     Mel kumpany diplomaty v kuloarech , kde se intrikuje.

   2. Nemas ty dost vlastnich starosti tecocampe ,ze se tady porad rozkrikujes a vydavas rozkazy a instrukce na vsechny strany, kdyz se ti pravda nelibi..
    Zvanis tady klavesnici porad a ze vsech nejvic. A napominas a snazis
    se umlcovat jine.
    Ses hajzl.

   3. Kdyby ten příspěvek místo chybné poslední věty končil správně „Pane Lipavský?“, dalo by se pod to i podepsat.

  2. Se nesnazi ani dlazdit.
   Misto besneni s antisemitismem , se germani davno meli poucit , ze nemaji
   vyrabet zadny smrtici zbrane , nikdy vic.
   Vyrabeli si sami ten plyn. Cyclon B. A jine zbrane a zase vyrabeji a dodavaji do valek.
   Po staleti jsou , jen katovi holomci , horlivi ve sluzbach dabla.
   Bez moznosti cokoliv si uvedomit, mysli jen na smrt ,zkazu a masakry a to se jim
   vraci , ted s dalsi moznosti ,dokonce se tesi kam je dabel zase pozene..

 13. Izrael ztratil poslední zábrany a chová se stejně demokraticky jak USA ,proto tisíce zavražděných palestinců a co OSN ? Spravedlnost si najde cestu a vrahy potrestá ,ale jakou formou?

 14. Připravována genocida Ruska,by byla podobně vysvětlena.
  Toto je nejhorší, nepochopitelné vysvědčení pro židy v Izraeli a také pro všechny, co tuto genocidu podporují.

 15. A autorka je hnusná a stará a tak dále, protože si dovolila POODKRÝT jadérko celého příběhu s napadením Izraele ďábly z Gazy.
  Koho by to napadlo, že u Gazy není práškovací léétadlo, ale ložisko demokratického plynu, že ano…

  Fuj, vy jedna soudružko! Jen počkejte, až si na vás došlápne soudruh nadplukovník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *