20 května, 2024

On svůj program splnil

Než se dostaneme k tomu, co nám premiér Fiala řekl ve svém projevu, všimli jste si těch ostře řezaných rysů tváře, které už nezakryl ani jeho elegantní prošedivělý plnovous ala George Cloony? Nevím, jestli si Fiala uvědomuje realitu své situace i situace celé České republiky, ale podle toho už téměř indiánského ksichtu bych řekl, že mu to dochází a vnitřně mu moc volno u srdce není. Premiérovi nosí na stůl největší lahůdky, ale neřekl bych, že mu v poslední době chutná.

Dále si pusťte jeho projev bez zvuku a spočítejte, kolikrát zatnul pěsti… Řeč těla nelže…

Projev byl prázdný, jako kdyby mu ho napsala Danuše Nerudová, ale byl v podstatě jediný možný. Vláda za dva roky nic neudělala a pokud udělala, tak pozdě, nevhodně a špatně. Měla úplně jiné priority, než blahobyt tohoto národa, měla úplně jiné priority, než české zájmy a tak není divu, že do projevu tak nějak nebylo co dát. Státnický projev by za těchto okolností nedal dohromady ani guru Mára. Rychlá anketa na libtardích Novinkách to potvrdila. Osmdesát procent respondentů by Fialovi dala pětku a asi patnáct procent jedničku a takřka nic nebylo mezi tím. Takhle nějak budou vypadat volební preference SPOLU.

A čekat, že se premiér omluví a řekne, že všechno bylo špatně? V té chvíli by z toho byl projev rezignační. Od Fialy se dá spíš čekat, že se jednou bude ze svojí funkcí loučit podobnou písničkou jako Vladimír Mečiar. Jeho vládnutí je sice tragické, ale vládní stodevítka ve sněmovně drží a vzhledem k tomu, že preference klesají celé Pětikolce (snad kromě neviditelných Pirátů), těžko se mezi nimi najde někdo, komu by ve volbách pomohlo, že vládu shodil.

Na Fialovi je vidět něco jiného. On si myslí, že udělal všechno dobře a teď jen nechápe, proč to nefunguje. Myslí si, že to je jen nějaká chyba v matrixu, nějaká hloupá komplikace, on je přesvědčen, že to přece už už zafungovat musí. Proto ta naděje. Ta nebyla ani tak pro nás, jako spíš pro Fialu samotného. Občané, své vize a priority jsme vždy splnili nikoliv na sto, ale na sto padesát procent. Zvyšování daní, to byla jen taková technikálie. Na porušení tohoto slibu se vztahuje plnomocný odpustek. To samé platí pro cenzurování a kriminalizaci svobody projevu. To se také může, protože z toho nehrozí žádné následky.

Fialovy hlavní priority a hlavní vize jsou přece jasné a všichni jsme už před parlamentními volbami věděli, že je mají. Ve volební kampani se tím nijak netajili. A skutečně tyto priority splnili naprosto maximálně a plnohodnotně.

První prioritou je, že patříme na Západ a patříme do Evropy. Tak moc, že se klidně vzdáme vlastní měny, vlastního práva veta i vlastních žalostných zbytků ekonomiky. Co Západ dělá, to dobře dělá. Chce-li EU přísnou normu Euro 7, sláva EU, takováto norma je příležitost. Chce-li EU méně přísnou normu Euro 7, sláva EU, jsme rádi, že spalovací motory ještě chvíli budou k dispozici. Chce-li EU dotovat eletromobily, my je budeme dotovat nejvíc. Chce-li EU emisní povolenky z každého prdu, skvělé, je to příležitost. Co EU dělá, to dobře dělá.

Patříme do NATO, je to základ naší bezpečnosti. Chce-li NATO bojovat na Ukrajině, my dodáme nejvíc zbraní, protože Biden ví, co dělá. Nebudeme se na nic ptát, nebudeme mít s ničím problém, jakékoliv přání našeho transatlantického bratra bude promtně splněno. My totiž patříme na Západ a jak říkal už historik Josef Pekař, našemu národu se dařilo dobře, když jsme dostatečně lezli do germánské, francouzské a americké řiti.

Liberální recept na blahobyt je přesně tohle. Odezírat Západu ze rtů, pevně se přimknout za každou cenu, protože ze Západu přichází pokrok a porozumění. Poslouchejte Vondru, poslouchejte Nýdrmajera, poslouchejte Fialu, poslouchejte Pekarovou, kam že jel Vystrčil?

Druhou prioritou Petra Fialy je, že nepatříme ani trošililínku na Východ ani nikam jinam. Jakékoliv vlákénko, které nás spojuje s Ruskem nebo Čínou musí být přetnuto, i když je to ropovod nebo plynovod… nebo ocelovod, uhlovod, hliníkovod, dřevovod… i když to bylo odbytiště pro naše výrobky, i když nemáme za ruské suroviny plnohodnotnou náhradu.

Musíte uznat, že nikdo neudělal tolik pro to, aby se i druhá priorita naší vlády vyplnila.

Nějaké zvyšování daní, pokles životní úrovně a podobné prkotiny, to je pod rozlišovací schopnost našeho Péti. Recept na blahobyt jsou tyto dvě priority. Patříme na Západ a ani trošku nepatříme na Východ. Zvyšování životní úrovně přijde samo.

A pokud nepřichází, tak za to může nějaký nepřítel. Ideálně takový, který je zároveň uvnitř a zároveň venku. Proto se kdysi náckové tak hladce pustili do Židů. Oni byli uvnitř i venku a díky tomu mohli být zároveň silný i slabý nepřítel. Američtí Židé byli ti silní, ale ti němečtí, ti byli slabí a jejich potřením se Němci „zbavili páté kolony.“ Dneska tu máme proruský narativ. To je ten vnitřní nepřítel, který je slabý, ale tam venku je zároveň silný, protože Rusko je jaderná velmoc. Jestli Fiala přežije ještě rok, tak přesně tohle bude obsah jeho příštího vánočního projevu. Naděje nepřišla i když jsme udělali všechno správně a tak je třeba najít viníky, kteří to sabotovali.

Abych byl spravedlivý, takhle to dělal i Lenin v Rusku… také přinesl henten marxismus-leninismus, jehož zavedení mělo být automatickým zdrojem blahobytu… a když blahobyt nepřišel, tak bylo zapotřebí popravovat třídní nepřátele, kteří to kazili. Ani Leninovi to dlouho nevydrželo. Prostě musel angažovat lidi, kteří to hospodářství prostě uměli… třeba americké průmyslníky, kteří do Sovětského svazu vozili celé továrny.

Prosím všimněte si základního znaku všech druhů totality – Nepřítel je u nich vždycky zároveň silný a zároveň slabý a vždycky je zároveň uvnitř i venku.

Fiala splnil všechno, co podle jeho, vlastně primitivního, rozumu bylo zapotřebí, abychom se měli dobře. Podle něj nás od ráje oddělovala ta zemanovská a babišovská závislost na Rusku a jejich neochota patřit plně na Západ. Ti hajzlové totiž na Západ patřili liknavě a za úplatu… a odmítali vypnout Družbu, zmetci jedni. Válka na Ukrajině posloužila, aby se Fialovi splnil sen. Dostal šanci, o jaké se Vondrovi při lobování za americký radar ani nesnilo a plně ji využil. Nikdo nelezl do americké i evropské řiti snaživěji, nikdo nebyl příkladnějším spojencem, v nikomu neměla americká administrativa takovou jistotu, jako ve Fialovi.

Jen… ten blahobyt se nedostavil. Z velké, ba utopické vize zase nic nevzešlo. Zase nestačilo jen nastavit priority. Zase nestačila jen víra ani naděje. Zase si jeden vysokoškolsky vzdělaný profesůrek myslel, že konečně přišel na tu jedinou správnou cestu pro naší zemi. Nikdy mu nedošlo, že kdyby to bylo tak jednoduché, už by to dávno udělali jeho předchůdci a lidem by fakt nevadilo patřit na Západ, který by jim každý rok zajistil růst životní úrovně a bezpečí.

Petr Fiala je apoštolem českého cargo cultu. Udělal všechny úkony, které sliboval. Jako domorodci, co s kokosovými skořápkami na uších simulovali provoz letiště v očekávání, že tím přivábí ty velké ptáky plné báječných věciček. Fiala prostě nepochopil, jak to funguje, ale o to vehementněji napodobuje. A ztrácí čas na skutečná racionální opatření. Když si místo lovu hrajete na letiště, tak se prostě budete mít hůř.

A jako obvykle, po velkých kormidelnících s velkými vizemi budou muset přijít přízemní a nesnesitelní národohospodáři, aby to dali dohromady. Ti samozřejmě budou narážet na to, že sice rozumějí účetnictví, umějí stavět silnice a možná i jaderné elektrárny, ale nestudovali strategickou komunikaci, nenacvičili si vysílání signálů, na kameře působí vysloveně hrubě či povýšeně a neumějí dělat kampáááň. Proto zase přijdou další Fialové a jiní zelení totalitáři, kteří budou vědět, že k blahobytu stačí uhlíková neutralita a rektální alpinismus.

Uroboros se zakousl do svého ocasu, kruh se uzavřel…

Je vám to jasné, ne? Fiala udělal všechno dobře. Vlezl do evropské i americké řiti a tak ví, že blahobyt už brzy přijde. A kdyby náhodou nepřišel, tak za to můžou dezinformátoři a kolaboranti, se kterými bude zapotřebí si vypořádat, protože Rusko je strašně slabé a už za tři dny mu dojdou náboje, nafta i jídlo. Ale pokud nebudeme Ukrajinu podporovat, tak Rusové zanedlouho dojdou až sem, až tak jsou silní.

Čermáka a Tušla jsme už zavřeli. Jsou totiž úplně stejní jako Jindra Rajchl nebo Tomio Okamura. Terorista Balda je toho důkazem. Střelec z filozofické fakulty se naopak v akademickém prostředí nemohl zradikalizovat, ten se jen zbláznil a nedalo se tomu zabránit. Už brzy nás zachrání nové technologie o kterých ve vládě víme asi tolik, co Kateřina Jacquses o biomase. A i když krademe jako Dozimetr a pase nás Slepičák, vyvěsíme plnomocný odpustek s Putinem v pytli na mrtvoly a pražští voliči nám všechno odpustí… Vynechal jsem něco?

Zvyšování daní a hospodářskou recesi do toho netahejte, to je jen drobný kamínek na naší cestě za štěstím. Jasné?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

319 thoughts on “On svůj program splnil

 1. D.S.Widlak deklaruje,źe není připraven zastupovat program SV( muže mit více než 8 milionu voličů)

  Škoda,tak aspoň se přiznal,že nesmi dát k diskuzi bod po bodu ten už legendární Plán Národní Záchrany a potřeb PNZ,aby to tady kakofonie lidových komentatorů mohla rozbít na sračku a tak pochopit podstatu a ne,aby nás tu dopalovali takoví jako tady pan T.který jako příslušník menšiny chce poroučet většině ,zabít tak demokracii chodit s pavími pery v zadnici ,hlásat vládní neomarxismus a žrat u Mc Donalda.

  Zpupné se chlubí,že skvělou AzKSH nečte,no prý ho vzdělávali ti neomarxisti na první prioritě ovládání davu zpitomeleho GŘ tv kde se dává ve známost fakt,že se na humanitním směru university vyrábějí hromadní vrazi a to pod vlajkou Ukrajiny Fuj fuj fuj to je hnuj🖕💥☠️No ni?

  HRUZA paní Aničko světe Kresťansko Sociálního Hnutí.Přisel mi návrh,že KSH se má přejmenovat na KSSH což má znamenat prý Kurevsky Skvělé Sociální Hodnoty .Tak nevím co si o tom mám myslet🐐🇨🇿
  A s tím se asi nedá nic dělat👣🕵️🍀🔔

 2. Alef Nula napsal:28 prosince, 2023 (16:40)

  Já mám o kapitalismu jakousi představu, ale to, co tady žijeme, jí neodpovídá.
  Jenom to druhé je vidět víc.

  To samé plno z nás o levicovém státě
  jenom levici nálepkují co sní nemá co společného

  A tak bych mohl pokračovat jak podobně o tom svém mluvíme
  Není to úsměvné? Už jsme jednou to trochu nakousli.

  Nadávat na kapitalismus je podle mě těžká minela.
  Pamatujete co jste řekl? Socialismus nepřinesl nic dobrého.
  Vy pravičák já levičák každý mluvíme o jiném přitom defakto myslíme to stejné

   1. Nebudeme se chytat za slovíčka že? Hledat to nebudu, ano bylo to něco vtom smyslu. Smysl mé reakce byl v nečem jiném .

   2. Muzete AN upresnit neco vo tom kapitalismu , socialismu ,co to je dle vasich predstav ,vono hazet slovickama ,napravo nalevo je snadny ,je zadarmo a potom sou jich zaplavy.
    Diskuse pak pobiha bahne, az se utopi a nikdo zase nevi vo co de.
    Definice, priklady co je a co neni ,vzdy, vzdy a vzdy schazi u vetsiny prispevkaru ,
    to je nepoctivy a povrchni.
    Ke ctenari a prispiva k chaosu..Neni mozny se pak k necemu dobrat ,
    coz je pravej zaklad a cil kazdy diskuse..

    Pak je kapitalismus a socialismu, co kdo chce a co kdo nechce , podobne s chovanim vlady , taky akademicky svindluje s abstraktnima slovickama , aby bylo to , co chce a co nechce.. Stiznosti na vladu sou..Jenom ale na vladu.
    Zase jako ve skole , ja ucitel ucim , ale ve skutecnosti vy se musite ucit sami poucky nazpamet ,kdyz prijdete domu .. A prave na to skola musi bejt.
    Abyste byli denne donuceny mne poslouchat..
    Abyste vedeli na celej zivot co musite..Prece nikdo nechce, abych ja ucitel ucil.
    Jenom predstiram , vim , jako kazdej ,ze co reknu za 5 minut nikdo nevi ani nemuze, pac je nacpavanej zase necim jinym..
    Moje povinnost je abyste si zvykli na porucnika na stupinku , kazni sedet ani se nehnout a do skoly presne , abyste se naucili do prace chodit presne ,
    na ucitele , kterej vas ovlada , hrozbama a vydiranim a keca .
    Kdyz ja ucitel reknu poucku ,kapitalismus , vy musite bejt nacviceny a reagovat a vedet, coz predpoklada ,ze to musite mit ,
    mit davno nasprtany a nauceny z ucebnic, co ja a vlada , chceme, aby ste vedeli a nepremejsleli sami , co je kapitalismus a byl..
    Neco takovyho vas nesmi ani napadnout..
    To byste byli cerny ovce. Nedostatecne zvotroceny.

    Co je kapitalismus ,Mazanku ? Muska jenom zlata , /jednou nepratelska a potom zase spasa lidstva , zalezi na pouckach , ze sou pokazdy jiny ,do toho vam nic neni ,
    vas problem je bejt ukazneny zvotroceny, co nejvic../….
    /s pouzitim z dialogu z jednoho filmu/.

 3. Potřebujeme deflaci jako sůl. Fšechny inflační magory, mechanizmy a bankstery vygumovat.

  nechápete, já vím…
  Jen největší imbecilové chtějí furt přidat, tisknout zase další bankocetle aby mohli okrást souseda, že mají jako více bankocetlí, vyšmelit mu nějakou kokotinu, kerá je mu stejně na dvě věci. A takových je vás tady plnej hrnec.

 4. Vděčnost a naděje. To řekl Fiala správně. Máme naději že se ho už v roce 2024 zbavíme.
  Uvidíme, jak dopadnou eurovolby.

  1. Psal verejne vzkazy na hlavne tanku a zbrani, ktere posilal, zbrani na zabijeni lidi ,
   co nejhorsiho zniceni vseho , ve valce na Ukrajne..
   Ma tak na valce , zabijeni a niceni , na tragedii narodu tam podil.
   Kvuli tomu pobihal do Kyjeva, aby si tam vyzebral prikazy,
   co vsechno ma dat , aby se zavdecil …Vodporna zruda ,tenhle Fiaklhaft.
   Tim se zbavil prava a moznosti ,vubec neco vubec i zvastat,
   jenom skutky mluvi /a nic jinyho/
   a dle nich je pozname. A vime presne a davno ,kdo ve skutecnosti sou,
   co kecama nikdy nezakrejou, ani nemuzou..
   Potom nastavaji vseobecne zaplavy kecu na vokecavani nas.
   Politiku /i tech, in spe/, pouckovych akademistu a medialnich kurev , v tezkym usili ,
   aby nenazvali skutecnou lopatu ,lopatou..!!!!
   /Nazev a vymysl zase akademiku , prostitut , urazi poctivy holky , ktere si poctive vydelavaji na denni chleb a nikoho s tim neobtezuji a neskodi/.
   * in spe = v nadeji…

 5. A jedna zajímavá OT z Donbassu

  Pokud to sem už někdo nasázel, omlouvám se za duplicitu.

  Jurij Podoljaka tvrdí, že přináší první obrazové reporty z činnosti batalionu Bohdan Chmelnický.
  Ten je tvořen z bývalých vojáků VSU, kteří přešli na druhou stranu a projevili ochotu bojovat za neutralizaci fašistického režimu na Ukrajině.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bohdan_Chmelnick%C3%BD

  Zároveň podal ústní návod, jak se přes rádiové vysílání spojit s „nepřítelem“, pokud by se nějaký současný voják AFU chtěl vzdát, anebo se přidat ke svým „v protisměru“.
  A je to…

  1. A k tomu si přidejte videa, kde
   – 2 ruští vojáci berou do zajetí 5 ukrajinských bojovníků
   – 4 ukrajinští bojovníci odcházejí do zajetí v doprovodu dronu, žádný živý ruský voják je nedoprovází, ti je jen zajali, odzbrojili, prohledali а ukázali směr odchodu https://t.me/yurasumy/12081
   – pohled do tváří ukrajinských zajatců ukazuje unavené chlapy 50+
   – Arestovič(kdysi vrchní ideolog Zelenského) mluví o situaci Ukrajiny tak, jako by byl ruským agentem

  1. Je to sice změna pravidel v průběhu hry, tak jak si petikolka mysli, ze ji to zvyhodni, ale staci jeden typek, co navrhe, že by všichni mladi v 18 letech fasovali od státu 1 mega, a je v Parlamentu. Zdůvodnění v narovnání startu do života.

    1. Stačí si přečíst názvy těch článků a je zřejmé na kterou skupinu míří. Dostat publicitu, tak je tady příští předseda vlády. Pan Bůh s námi a zlé pryč (jak říkávala moje babička)

   1. On by zrovna tohle (paušální příspěvek) ale nebyl špatný nápad, něco na způsob nepodmíněné dotace (nebo třeba i nepodmíněného základního příjmu), pochopitelně by se měly o to snížit ostatní dávky a dotace.

    Vše lepší než ustavičná snaha okopávat kotníky těch schopným a dotovat ty levé a nezodpovědné.

  2. Seznam je stoka a ten Jaroslav Král je jeho produktem. Pro něj jsou důchodci nebezpečný odpad a on by je nejraději likvidoval.

 6. Výborné, byť to čtu výjimečně se zpožděním.

  Jen k tomu Fialovi. Všem nám možná pořád uniká jeden aspekt. On byl od léta, od mládí, romanticky zamilován do „myšlenky Velkoněmecké“. Je to zajímavá posedlost, když si to srovnáte s jeho rodinnou anamnézou (stačí to málo, co se najde na české Wiki), ale u křehkého intelektuála jsou možné všelijaké zákruty mysli.

  No a nyní, když se mu velkoněmecké sny skoro splnily, se Německo – vypařilo. To myslím vážně, ta země je po všech stránkách na kolenou, od Nord Streamu po ekonomickou situaci a imigraci. Pro někoho tak … prostoduchého, jako je cargo-profesor politologie, by to musela být věc přetěžká, ale on se mu nabídl jiný Velký bratr, ještě západnější, ještě rezolutnější, navíc hovořící pro něj tajemným jazykem… s nabídkou, jako se v Peťkových snech neodmítá, a tou nabídkou je – zkusit tu Barbarossu tentokrát pořádně, být v ní lepší, než obdivovaní Němci a možná, kdo ví…

  Skutečně bychom jej neměli vnímat jen v politologických kategoriích, ale i jako zmatený uzlíček komplexů. Což je o to nebezpečnější.

  1. Jeste mu zbyva habsburgska Panevropa, ta se zatim nevyparila.
   Je mozna nemecka mocenska diaspora v ramci EU, ridici Evropu „neviditelnym“ zpusobem?
   Proc ne.
   Paneuropa je ted sice diky predsedajicimu Alainu Terrenoire gaullisticka, ovsem jak habsburgsky, tak gaullisticky vklad do ni vychazi z Coudenhove- Callergiho planu.
   Tudiz lehce oponuji: Fiala ztratil Nemecko, to ano, ale muze ho znovu nalezt na jeste vyssi urovni.

   1. Já se přiznávám bez mučení, že bych ho chtěl tzv. „na pokusy“.

    Prostě ty jeho myšlenkové pochody studovat. Asi by to nebylo nic hezkého, možná ani extra zábavného (motyle jsou lepší!), ale my přírodovědci máme lecjaké libůstky…

    1. Ano,mate pravdu, on je vyjimecny.
     Je to mechanicky produkt nemecke kultury, ceskeho prostredi a americke tiche sily-dohlizitelky.
     Tipnul bych, ze u nej prevazuji spoje, vytvorene pavlovovymi reflexy.
     Ten clovek je zivouci AI, ovsem omezenou na 3 zdroje informaci. Je zdrojovan nikoliv internetem, nybrz polynetem, konkretne trinetem (DE+CZ+US).
     Jmeno te bestie budiz 3NAI.

     1. Re: stridor

      Tak to ani náhodou.

      Nutelín je zdrojován septonetem, sestávajícím z:
      1/ USA
      2/ USA
      3/ nic
      4/ dlouho nic
      5/ zase nic
      6/ ještě jednou USA
      7/ SRN

  2. A proto se upnul na Sudetoněmecký landsmanschaft. Zajímavé by bylo posoudit i rodinné příslušníky Petra Fialy z hlediska názorů.

  3. Zajímavé. Něco jak říká stridor. Fiala byl od začátku upnutý na post-válečnou „panevropskou“ ideologii (jeho foto s Ottou Habsburgem a Posseltem. Objektem tedy není přímo Německo, ale poválečná inkarnace franské civilizace. Ona teď Evropa je stejně v moci Spojených států..

   Mě spíš zajímá, co se s ním událo za změnu od doby, kdy byl předsedou ODS a měl jakoby rozumné názory na EU atd. I jinak vypadal. Co zapřičinilo tu změnu? Proč už nemá jakoby rozumné názory?

   1. Fiala je beznázorová, zcela vyprázdněná nádoba, do které je možno nalít jakýkoli obsah. Má jakousi představu o tom, co doba žádá, a snaživě jí nadbíhá. Po jistý čas mu to i docela vycházelo – v politice panoval relativní klid a on nemusel ideje, které aktuálně hlásal, osvědčovat praxi. – To se teď změnilo a jeho bezobsažnost vyhřezla v plné parádě.

   2. Fiala je v podstate rozumny clovek, umirneny konzervativec. Jinak by ho nezvolili do cela ODS, tehdy nemohl predstirat.
    Za silentvi asi muzou noty, jak pise Targus nize. Fiala jim nerozumi, ale musi je hrat, vysledkem je pak za usi tahajici hudba.
    Gaulliste jsou nacionaliste, republikani, konzervativci- to je i Fiala a idealisticke polistopadove Cesko.
    Panevropane jsou monarchiste a liberalove; tem Fiala nerozumi.
    Ceskou pobocku panevropy PEU zalozil v Cesku Rudolf Kucera, ktery take ucil na odeesackem CEVRO.
    To byl zrejme moment infiltrace a tehdy Fiala pochopil, ze musi tahnout s liberaly, ktere vlastne nema rad.
    Sledujte, co se deje okolo Schwarzenbergu a Liechtensteinu. Alespon v Cesku tahaji konzevativci za kratsi konec spagatu a tady Fiala moc na vyber nema. Konzervativni „gaullisticke“ Nemecko jde sice do kopru a deindustrializuje se, ovsem zaroven vykukuje nove Nemecko panevropske.
    Fiala se tedy musi predelat z konzevativce na liberala, coz v tomhle veku uz nejde. Sice muze hrat nove noty, ale vysledek je falesny a neverohodny.

    1. stridor: Úplně všemu, co píšete, nerozumím. Mimo jiné i pro tohle: z tisku: „Petr Fiala počátkem 90. let zastával funkci předsedy Moravského zemského výboru Panevropy“

     Vypadá to, že za mlada byl Fiala panevropan (já nevím, jsou to „liberálové“ nebo“konzervativci“?) – byly to jen mladické iluze a ideály??. Jako předseda ODS byl ze začátku umírněný konzervativec, jak píšete. A teď je.. Já ani nevím. Poslouchá“globalistické kruhy “ nebo jak to říct. Já nevím, co si doopravdy myslí. Je jako zakletý. To každý předseda vlády nakonec musí poslouchat příkazy?

     1. Ja tu jen premyslim nahlas, Pepo.
      Jiste vim, ze v letech ~2015-20 byl Fiala v ODS povazovan za solidniho, umereneho konzervativce.
      To mam ze zdroju z vnitrku ODS a vim to zarucene. Jiste samozreme nevim, jak velky okruh clenu takovy nazor zastaval, ale vzhledem k tomu, ze byl zvolen predsedou, o okrajovy nazor neslo.
      Druha vec je ta, ze po revoluci nebyla ceska obcanska spolecnost kadrove vyprofilovana a do Ceska infiltrujici zahranicni organizace braly kdekoho.
      To vim take docela jiste.
      Proste nebyli lidi a kadrove site se sirily pouze z nekolika bodu od prvotnich kontaktnich osob. Pres nahodneho znameho slo i s nedostacujicimi schopnostmi udelat zavratnou karieru. Casem se samozrejme kadry vymenily za schopnejsi.
      A vyprofilovany nebyly ani samotne kadry, lide nevedeli, co kdo znamena a jaky ma cil, informovanost o zapadnich organizacich byla bidna a internet neexistoval. Casem tedy doslo na mnoha zklamani a prekabateni.
      K tomu jsou mozne i mladicke iluze, jak rikate.
      Podle meho je Fiala dusi konzervativec, ale zaroven i politik, tedy ohebny.
      Ale i pruznost ma sve meze a s vekem se jeji hranice vyznamne snizuji.
      Fiala tedy muze vsechno, ale neco je mu blizsi. A co je muvzdalenejsi, v tom uz tak dobry neni a navic je v tom stale horsi.
      Take bych nezapominal, ze romanticky liberalismus 90. let dvacateho stoleti je neco uplne jineho, nezli dekadentni liberalismus soucasnych 20. let. To muze byt dalsi zdroj vnitrniho konfliktu.

      1. Romantickej hovadismus akorat.
       Zase lopata skutecnosti, nesmi bejt lopata.
       Tak musi ten na podiu , bejt solidni a umerenej, hovadismus akademistu, pokracuje, konzervativec ,pruzne vohebnej..
       Blize vzdalenej.
       Romanticky liberalismus yntelygentu uz neni je dekadentni..
       Zdroj konfliktu.
       Vysledek k neuvereni..Zlo a zrady a konkretni ktery pacha, podil,
       na valce a nepratelstvi vyhlaseny na sve spoluobcany ,
       stridor zakrejva pouckami nasprtanymi , tedy akademickymi hovnomety nejhorsiho smradu.

  4. „zkusit tu Barbarossu tentokrát pořádně, být v ní lepší, “
   Tady jste trefil hřebík na hlavičku. Už i někteří analytici KoZy si povšimli, že veškeré „strategické“ plány na ukrajinské straně spočívají v shromáždění, co možná největšího množství zbraní a lidí, a následném útoku.

 7. Furt toho opocenýho matláka vidím, jak dřepí před Korantengem a tlačí ze sebe (jak jen on to umí)
  nebudeme zvyšovat daně TEČKA!
  Tahle kopyta musejí mít stále nějakého nepřítele. Bez nepřítele nedají ani ránu. Kdo nemá průtokáč, tak si jistě vybaví. Spoustu let měli plnou hubu komunistů. Včil se jejich repertoár změnil na Babiše a Rusa. Jejich stádo se naučilo ještě jedno zvěrstvo a to jim jde na výbornou nálepkovat a vypalovat cejchy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *