18 července, 2024

Několik prokletých otázek i odpovědí

Ano, já vím, že Ukrajina slavně vítězí na všech frontách a Rusko je na kolenou. Celý svět stojí za Ukrajinou, Rusko je izolované, za tři dny mu dojde munice, jídlo, nafta i vojáci a musí krást čipy z praček, aby mohlo sestavovat rakety… Ukrajinu podporujeme tak moc, že ji Petr Pavel ve svém projevu vůbec nezmínil. Ani slovo. A to mu projev psal protokolář Kolář, který je s Američany jedna ruka (obzvlášť s jejich zbrojním průmyslem), takže zřejmě už ví, odkud vítr fouká.

Nás to naštěstí nemusí trápit. Jak řekl novopečený šéfredaktor Reflexu a stříbrný medailista soutěže Jelito roku, Martin Bartkovský, stačí když víme, že Ukrajina je dobro a Rusko je zlo. Stejně jako není třeba se ptát, jak to vlastně bylo s hentím střelcem z filozofické fakulty… stačí, že to byl zlý ubožák. Řešení spočívá v tom, že budovu obejmeme lidským řetězem, pořádně se semkneme, uděláme pár rituálů a všechno bude dobré. (A taky zabavíme lidem zbraně, ale to nebudeme říkat nahlas)

Dneska nechci psát o Ukrajině ani o Rusku, byť tento úvodník byl nutný. Dnes chci psát o dalším jasném dobru a jasném zlu, o kterém dál už vůbec nemusíme přemýšlet. Manicheistická bitva mezi světlem a temnotou neprobíhá jen tam na Donbase, ale i na Blízkém východě. Konkrétně se nám tam bije jasné a ničím nezkalené dobro Izrael, proti naprostému vtělení zla, muslimskému Hamásu.

Prosím, aby nedošlo k mýlce, to zlo Hamás je zlo jen tam v Izraeli, jinak je muslimská imigrace kulturním obohacením, každý druhý muslim je doktor a jaderný inženýr a ptát se ho při vstupu do EU, jestli náhodou nemiluje Hamás a nechce zahnat Izraelce do moře, to je jasná xenofobie a rasismus. Jasné?

Já dnes nebudu psát ani o širších souvislostech, jako třeba že nějací pasáčci koz v Jemenu jaksi rozvracejí námořní dopravu v Rudém moři… ale jen západní dopravu… Ruská, čínská či indická plavidla proplouvají Suezem zcela bez omezení. Teď prý Američané zničili Jemencům několik „bojových člunů.“ V praxi to Američany stálo asi tak stokrát či tisíckrát krát tolik peněz, než co byla hodnota těch lodiček i jejich posádek. Ale to si necháme také na jindy. Dneska bych rád položil pár dotěrných a prokletých otázek přímo o té válce v pásmu Gazy.

Hele, ta Gaza je dlouhá asi čtyřicet kilometrů a široká je asi deset kilometrů, nicht wahr? Izraelci tuto enklávu přeťali zhruba v půlce a od té doby bojují proti severní části tohoto území. Jedná se o plochu zhruba o rozměrech deset krát dvacet kilometrů. Je to hustě zastavěné území s ještě hustějším osídlením. Izrael má absolutní leteckou převahu a předvedl velmi působivá videa, kterak se hroutí k zemi celé bloky domů a vybuchují tunely pod tím. Izraelské tanky jsou nejlepší na světě, izraelská armáda je nejlepší na světě, izraelští vojáci mají nejlepší výcvik na světě a jsou ve válce víceméně pořád. Izraelci nedřímali třicet let v kasárnách, fakt ne. Nikdo nemá tolik zkušeností s bojem ve městech, jako Izrael.

Neměla by ta Gaza být za takových okolností už dávno obsazená? Vždyť už to trvá skoro dva měsíce. Přitom rakety Hamásu lítají na Izrael každý den, jako by se nechumelilo. V čem to vězí? Neměli bychom už dávno říkat, že Izrael je na kolenou, protože nedokáže během dvou měsíců obsadit takový menší blízkovýchodní Bachmut? Neměli bychom se začít vysmívat izraelské armádě a začít vkládat Netanjahuovi do úst něco, co nikdy neřekl, jako že čekal několikadenní operaci a hrdinní obránci mu to zhatili? Neměli bychom začít přebírat propagandu Hamásu o tom, kolik desítek tisíc Izraelců už zabili? Přečtěte si Al Jazeeru nebo jiné arabské noviny… Vyměňte všechna slova „Izrael“ za „Rusko“ a nepoznáte rozdíl od našich intervjuků na Novinkách a Seznamu.

Já vím, já vím…. Izrael postupuje pomalu a metodicky. Pozvolna ukusuje Hamásu uzemí, krok za krokem, dům za domem. Šetří životy svých vojáků. Má palebnou převahu a může si dovolit nešetřit granáty. Nejprve před sebou obrátí všechno v sutiny, kde nemůže přežít ani myš a pak tam teprve postoupí izraelští vojáci. Armády dobra to tak vždycky dělají. Humanita, vole!

Nemohl by to prosím stejně dělat i Rus? Takhle totiž před časem dobýval Allepo. Trvalo to skoro rok, z města moc nezbylo (z civilistů také ne), ale ztráty syrských i ruských sil byly malé. Hodně granátů = málo padlých. Už dva roky tady různí dezoláti, včetně mé maličkosti, meldují, že přesně takhle bojuje Rus na Ukrajině. Má dělostřeleckou převahu, nemusí počítat granáty (ani Lancety) a tak prostě střílí a střílí, dokud všechno nerozstřílí a pak teprve postoupí vpřed. Nikam nespěchá. Je na nepřátelském území a ukrajinské odhodlání mu posílá lidi přímo před laufy. Stejně jako je Izraelcům jedno, jestli pozabíjejí Palestince o ulici dál nebo blíž, stejně tak je Rusům jedno, jestli Ukrajinci vykrvácejí v boji o Orichiv nebo Kupjansk.

Jak dlouho Rusové bojovali o Bachmut? Dlouho, že? A to zdaleka neměli takovou převahu, jakou mají Izraelci nad Palestinci. Rus bojoval proti tankům NATO, proti raketometům NATO, proti obrňákům NATO, proti dronům NATO, proti logistice NATO… Izrael bojuje proti raketkám vyráběným na koleni a propašovaným ručním zbraním z celého světa (i z Ukrajiny). Žádné ATACAMS Hamás nemá. Stejně tak nemá tanky ani letadla. Nemá ani průmysl ani muniční továrny. Ale nevypadá to, že by to něčemu vadilo.

Tím vůbec nechci říct, že by Izrael neměl převahu a rozdíl potenciálu Izraele a pásma Gazy je tak veliký, že Izrael nakonec zvítězí. Jen… dnešní bojiště vypadá poněkud jinak, než jsme si mysleli. Provokativně dodám, že Rusko má také mnohem větší průmyslový, surovinový, lidský i zbrojní potenciál než Ukrajina a proto si od začátku myslím, že nakonec zvítězí i přes západní pomoc Ukrajině. Trubky jdou z východu na západ, ne obráceně. Jen… dnešní bojiště vypadá poněkud jinak, než podle vojenských příruček.

Já vím, Izraelská armáda dobra postupuje pomalu, protože je pamětliva demokratických hodnot a světového řádu založeného na pravidlech. Zlá ruská armáda dělá sice přesně to samé, ale dělá to, protože světový řád rozvrací. Izraelské dobro tímto postupem šetří své vojáky a proto jim patří nehynoucí respekt. Ruské zlo postupuje sice úúúplně stejně, ale v jejich případě je třeba se jim posmívat, protože neumějí válčit a ženou svoje vojáky na jatka.

Když útočí Izraelské dobro, tak jsou arabská média jen hloupá propaganda, která nemá s realitou nic společného. I kdyby ukazovala videa se zničenými izraelskými tanky… Když úplně stejným způsobem útočí ruské zlo, tak jsou ukrajinská média zdrojem dokonale čisté pravdy, dokonce i po dvouletých zkušenostech s neustálým docházením ruské munice i nafty.

Zelenský teď připustil, že ruská armáda je druhá nejlepší na světě. Nevím, jestli je to pravda. Ale rozhodně nebude úplně neschopná, když dva roky bojuje proti vojenskému materiálu celého NATO, stále má obsazenu pětinu Ukrajiny a to prosím je Rusko stát s ekonomikou o velikosti Itálie… (to s tou velikostí ekonomiky také není pravda, ale naši propagandisté to omílali pořád dokolečka) Čím se liší pomalý ruský postup od pomalého izraelského postupu?

Ono to bude fakt jen v tom dualismu. Dobro vždycky zvítězí, protože je dobro a zlo prohraje, protože je zlo. Stačí to správně pojmenovat a výsledek se dostaví sám. A kdyby se nedostavil, uděláme lidský řetěz, nasvítíme památky správnými barvami, vyvěsíme správné vlajky a jedněm se za jejich válečné úsilí budeme posmívat a těm druhé za totéž pochválíme. Jestliže realita neodpovídá našemu vnímání situace, tím hůř pro realitu. Naštěstí máme K.R.I.T., Igora Stříže a režimní intervjuky, kteří realitu zamaskují vzletnými slovy, předvoláními k výslechu a soudními procesy.

Nemusíme přemýšlet, jestli Rusové zužitkovávají zkušenosti z Allepa. Nemusíme přemýšlet, jestli Dominik Ticháček nemá od začátku pravdu. Nemusíme číst, jak se na válku dívají Rusové, nemusíme číst, jak se na válku dívají Arabové. Nemusíme srovnávat boje v Gaze a v Bachmutu. Nemusíme si pamatovat kecy o čipech v pračkách a o Putinově smrtelné chorobě.

Vlastně nepotřebujeme vědět vůbec nic, nemusíme přemýšlet vůbec. Stačí, když víme, kdo je dobro a kdo je zlo… Řekne nám to pan prezident USA… hned jak se vyspinká. Bartkovský to pak okamžitě vydá v Reflexu, Fiala bude okamžitě přikyvovat, Rakušan hned pošle policajty na všechny, co šíří dezinformace, Stříž pošle státní zástupce na ty, co vyzývají k násilí (kromě Řeporyjce Novotného)…

…a dobro už brzy zvítězí. Dřív než řeknete: „Dozimetr.“ Blyštivý Péťa mluvil o naději.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

269 thoughts on “Několik prokletých otázek i odpovědí

 1. Mám jednu prokletou otázku.Zablokovali si KSČM funkcionáři http://www.nasepravda.cz svůj vlastní web?

  Mi totiž nefunguje.Pote co dala předsedkyně zrušit pod jejich članky diskuzní rubriky se na to chce SV zeptat a není jak.Kdy se tady mezi námi lidovými komentátory jejich funkcionáři objeví,aby jsme se na to jako jejich sympatizanti zeptali?

  AzKSH ,mi to taky připadá podivné.Velka strana a Společnost Voličů je pro ně vzduch,žádný kontakt k D.S,W?

  1. Ani blbost před zákonem neomlouvá. Zajímavé je též, že už 35 let Češi volí nové a nové blbce za své vůdce a stále si na ně nemohou zvyknout.

  1. Zabránit tomu zřejmě nepůjde, snad kolem toho opozice všeho druhu udělá pořádný cirkus.

   Porazit je pak půjde jen tehdy, že převaha opozice by musela být taková, že „zázrak“ co by jim mohl k vítězství by musel být tak velký, že by tomu nevěřili ani na ČT24. Něco jako když Miloš Zeman potřeboval 50. tis. podpisů aby mohl kandidovat na prezidenta, tak jich raději přines 100 tisíc.

   Také bude záležet, zda protektor to tu chce nadále jen drancovat, nebo bude potřebovat i „kanonenfutr“.

  2. To je „demokratické“schváleni vedoucí úlohy strany a vlády SPOLU s hradním soudruhem generálem a hlavou v prdeli amíků na věčné časy a nikdy jinak.

  1. Z téhož webu:

   „V prejave na plenárnom 20. zasadnutí Medzinárodného diskusného klubu Valdaj v Soči Putin povedal, že globalisti vrátane Schwaba a jeho najbližších poradcov sú „legitímnym vojenským cieľom“, pretože sa bezostyšne pokúsili uchopiť moc v rámci globalistického štátneho prevratu.“

   https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/putin-klaus-schwab-je-legit%C3%ADmnym-vojensk%C3%BDm-cie%C4%BEom

   A jejejej, tady někomu začíná hořet koudelka u zadku. Aby jim tak při zasedání Biedelbergu nepřilétlo na hotýlek hejno dronů na návštěvu…

  2. Příteli, prosím, bez toho „pana“.
   Jinak – samozřejmě že Bavorovy poznámky znám prakticky od počátku, kdy se Bavor „škubl“ od „vlka“, kde jsme mezi mnoha jinými působili někdy od roku 2010 či tak nějak /už jsem tu psal, že spolu s Laco Gosslingem, Gerdem a Germanicem jsme byli něco jako „krstny otcovia“ Kosy/. K Bavorovi přešel tehdy od vlka snad celý „kolektiv“ autorů, není důležité proč.
   Archív mých článků u „dřívějšího“ Bavora je tady https://poznamkypanabavora.wordpress.com/category/od-pratel/lex/page/2/
   Psát u Bavora i chodit tam jsem přestal, když přešel na nový formát. Nyní už ho mám na tapetě znovu, něco jsem i v té „nové době“ u něho napsal, tu a tam si napíšeme mail, jakkoliv nejsme dva jedinci, jejichž mozky i srdce by fungovaly na úplně té samé „nosné“.
   Počíst zabrousím.
   Asi není náhoda, že lidé, kteří k sobě nemají názorově i mentálně daleko, po čase zjistí, že se potkávají na těchže portálech, jak jde čas.
   L.

   1. Já na „původního Bavora“ chodil nasávat znalosti „Kchodla“, nyní je z něho K42.
    Chodím i na ruské a UA weby, oprášil jsem si znalosti z ruštiny a na zjišťování určitých skutečností používám vyhledávač (browser) Yandex, žere i latinku, nemusím používat transskripci do azbuky.
    A přeji vám hodně zdraví, jsem už takřka kmet (+76) a části rodině chodím nakupovat protože mají zdr. problémy.
    Jídlo mi chutná, pivo mi chutná, Kořalku a jiné destiláty nepožívám, klouby mne nebolí a sex nechávám malým děckám na hraní.

      1. V kazdym prispevku bylo to vopakovany zduraznovani ,
       ze valka nebude a neni mozna.
       K42 a s tema s kyblama popcornu /us smejd a zbran proti nam ,
       predstirajici jidlo/, mozna mel , neco pro nas na prodej a kdo vi.
       Devcata tady kvilela radosti a duverou z ty opakovany utechy mirumilovnosti..

   2. Dal jsem tu výše odkaz na seznam mých článků u původního „Bavora“.
    Sám jsem si před chvílí naklikl poslední z nich v seznamu, tedy z listopadu 2016, adresovaný „příteli blbíšovi“, a pak jsem si přečetl i celou diskusi.
    Můj poznatek z toho?
    Dobří holubi se vracejí.
    Stejná jména jako tady, jen bez trollů.
    L

    1. Přesně vše začalo u Stejskala, Vlka, Kruta, pak pán co mi vypadl a Bavor, jen trolové se mění a samozřejmě mladší co ty začátky nepamatují

      1. To byla přechodná etapa po Aktuálně.cz.
       OM tehdy ale vypadala úplně jinak. Poslední z 23 článků jsem tam měl 19.5.2010 /frekvence byla vysoká/. Vlk odtamtud odešel ještě dříve po roztržce s tzv.“Velkým Muftím“, jak ho nazýval. Odkazy na tehdejší stránky už nejsou funkční, nicméně to byla úplně jiná doba – míval jsem i více jak 500 přečtení a 50 a více komentů v diskusi. Pak jsem vlka stáhl k Honzovi Krůtovi na Vanilku a později na jeho samostatné „Brejle“. Po nich vlk založil Kosu, protože „Brejle“ měly být víceméně poetický web, ne tolik politický, tím spíše, když se tam připrděl jistý lezec po stromech „wbgarden“, který to rozes.ral.
       OM Stana Blahy nedávno oslavila patnácté výročí. I když se to už vůbec nepodobá – ani graficky, ani po stránce obsahové – původním OM, jednou dvakrát do roka tam pořád ještě něco přidám, Stan nezapomněl na plodnou spolupráci.
       Jakkoliv se tam vytratily diskuse až na sporadické komenty tamních skalních, tak např. tento článek z 21.1.2023 https://outsidermedia.cz/k-petici-mir-a-spravedlnost-a-dalsim-souvislostem/
       má do dnešního dne čtenost 4 274 „kuků“, a tenhle https://outsidermedia.cz/estebak-aspenak/
       z 19.1.2023 – to je ten, co jsem nejdříve nabídl Vidlákovi, kterým zůstal oslyšen /mj. příliš dlouhý na „Kydy“/ https://outsidermedia.cz/estebak-aspenak/
       má do dnešního dne čtenost 3 232.

       No, a tak s historií keců na skle….
       L.

       1. Dik za osvetleni prubehu tech vasich ctyriceti let v pousti, kam jsme se vydali z Egypta… eee z aktualne 🙂

   3. Lex psal: „Asi není náhoda, že lidé, kteří k sobě nemají názorově i mentálně daleko, po čase zjistí, že se potkávají na těchže portálech, jak jde čas.“
    a dodávám – potkávají stejné lidi nejen na portálech — a ještě — čtou stejné zdrije.

  1. Fiala veřejně sliboval, že nebude zvyšovat daňovou zátěž. Nepovedlo se.
   Myslim že ani Kadyrov neuspěje.
   Hoď se do klidu.

  2. A co asi měli Rusové dělat? Chtěli spolupracovat se západem a jak dopadli? Takže se obrátili na východ a budou muset nějak zvládnout svou narůstající muslimskou populaci. Ale dokud nevyřeší UA, tak se nebude dít nic. Nemohou si dovolit další Čečnu. Ale i to je výsledek jasnozřivé politiky západu.

   Ale pořád nejsou v takové zádeli, jako je Londonistán, nebo budoucí chalífáty ve Francii a Německu… Protože tam se o problémech ani nesmí mluvit.

   1. tak vzhladom k tomu, ze ani SA ci SAE nie su ziadni anjeli, tak si myslim, ze Arabi nebudu nijak krivo sa divat, pokial sa to bude tykat spolocenskeho mieru

   2. Vaclav Havel moc touzil po Nobelove cene miru a ostrouhal. Ve skutecnosti mel ale popravu dostat Nobelovu cenu za fyziku. Jako prvni dokazal nevyvratitelnym experimentem ze Zeme je kulata. Pod jeho vedenim se CSFR vysrala na Vychod – a ze Zapadu nam hovno prislo…

    1. Tak se poznaji ty monstrosne a nelidsky snazivy , ze podepsali smlouvu s dablem. Musi znicit co nejvic co se da pro nej..

  3. Re: Onanym

   Asi by bylo dobré, k jakému účelu chce Kadyrov krevní mstu oprášit, že?

   „Pokud někdo ohrozí veřejnou bezpečnost, představitele státu nebo turisty a nebudeme moci najít pachatele, nebudeme ho dál hledat. Určitě ale najdeme jeho příbuzné.

   Takže z islamistického počinu se nám klube kladivo na budoucí teroristy.

    1. Jestli se Palestinci od Izraelců něčemu přiučili, bude se podstatná část Konga do 10 let jmenovat Palestina a ve zbylé části se budou postupně budovat palestinské „osady“. A z Konžanů, kteří se tomu postaví a budou bránit své území, se stanou teroristé…

   1. Určitě. Viděl bych je v provincii Katanga (býv. separatistická republika), kde se těží diamanty. Tam by si mohli natěžit odškodné a třeba se bohatí vrátit domů, do Palestiny.

 2. Taky něco OT – ale prudí mě to už hezky dlouhou dobu –
  Tohle je titulek ze současného i.Dnes.cz https://www.idnes.cz/

  „T-Mobile varuje před podvodným e-mailem. Útočníci slibují vrácení přeplatku“
  https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-operatori/phishingovy-utok-t-mobile-varovani-slib-vraceni-preplatku.A240103_105746_mobilni-operatori_LHR

  A hned následující titulek na tapetě je reklama „Od výplaty k dividendám“
  „První zákon Petra Pavla o zajištění finančního zabezpečení občanů – přijat“
  https://zacinajiciinvestor.cz/stat-se-zacinajicim-investorem?utm_source=seznam&utm_medium=624529667&utm_campaign=4921721&utm_content=1&utm_id=4921721&sznaiid=5606662806274722466
  což není nic jiného, než podvod, tzv. „phishing“.

  Jak to říkal císař Vespasianus svému synovi ohledně výběru daní z veřejných záchodků?
  „Pecunia non olet“ – peníze nesmrdí.
  Českému mainstreamu vůbec ne, i když inzerují zcela evidentní podvod.
  A kde je vykulenec „Österreicher“ a jeho pohůnci?! Protože se to – a nejen tam – objevuje už hezky dlouhou dobu, týdny a asi i měsíce.

  1. Re: Lex

   Za prvé se podivuji, že tak zkušený motorkář, jako vy nemá vypnuté reklamy.
   Omluvil bych to jen v případě, že jste již zaplatil za zobrazování reklam vlastních.

   Za druhé podivuji, že dvounožec vašeho formátu má potřebu lézt na ýýý-děs.
   Leda fakt jen kvůli těm reklamám, jestli pacholci nešvindlují…

   1. Re Škoda 706

    Až tak moc to s tou „motorkářskou zkušeností“ valné není. Za dosavadní život /ŘP na moto 1968/ tak maximálně 50 tisíc km. Určitě ne víc /z toho od 1976 do 2012 nula km/.

    Na tapetě /monitoru/ PC mám trvale link na Novinky.cz, i-Dnes.cz, Lidovky.cz, Aktuálně.cz, i.Rozhlas.cz, České noviny.cz, Ekonomický deník.cz, Teraz.sk, pak několik právních webů, no a pak asi pět nejznámějších dezolátských, mezi nimi Hlavné zprávy.sk, pravda, i něco z ještě vzdálenějšího východu, jako např TASS a další.
    Do toho, co mi odtamtud ke čtení posílají, nezasahuju, ono i to může být poučné, jako to „Petra Pavla zajištění bezpracného zisku“. Horší je, pokud to někdo sežere i s navijákem, což asi není výjimka při omezeném intelektu nemalé části našeho „čtenářstva“ – viz poskytování kompletních identifikačních znaků své platební karty podvodníkům, a nejen to, jsou mnohem závažnější kreténismy.
    Nicméně, ne že bych to všechno denně louskal, jen tu a tam výběrově něco, a i tak většinou jen ty titulky, na blití stačí i to.

    A jinak, pokud máte reklamy „vypnuté“, ochudíte se o ten „výkvět české mainstreamové debility“, na který jsem ve svém textu poukázal.
    L.

    1. Pokud se někdo nechá zlákat podvodníkem na základě toho, že reklamu považuje za důvěryhodnou, když v je v ní zobrazen nebo zmíněn generálrozvědčík, tak mi takového člověke není líto. Nejspíš zmíněnou osobu i volil a tím našemu státu způsobil značnou újmu, čili dobře mu tak.

     S čím kdo zachází, s tím i schází. Ostatně v podstatě přesně totéž, co autor té podvodné reklamy, udělal před volbami Kolář, a stíhá ho za to někdo?

     1. „…není líto“, Borowitzi, budiž, může být, ale mám za to, že Lexe zlobí něco zásadnějšího a tím je výchova či vzor následování! Tohle si prostě veřejný činitel na tom úplně nejvyšším piedestalu zkrátka dovolit nesmí … mě to totiž taky zlobí a to hodně!

      1. Ale z tohoto pohledu je v tom generálrozvědčík podle mne nevinně. Reklam se známými osobnostmi, které údajně lákají na pohádkové zisky, kterých samy pomocí propagovaného produktu dosáhly, je plný internet, aniž by k tomu některá z nich dala souhlas.

       Ruku na srdce, vy byste klinul na něco, k čemu vás vybízí křivopřísežník? Já ne. A jestli někdo ano, líto mi ho fakt není.

       1. Podivejte se na to trochu ze sirsiho uhlu , oba, jak rozvedcik
        i jeho zena , kozak , jsou na prvni pohled material vhodnej k manipulaci.
        Takovy si kazdej rezim porizuje.
        Komunista si vychovaval, aby mel ty mlady kadry..
        Ty zase chteli za kazdou cenu vynikat a to nejde treba v tovarne.
        Opory rezimu..Stiti se prace, ze vseho nejvic a udelaji vsecko pro to aby nepracovali jako my.. .Kdyz se jim to porari opovrhuji nami..Ze sme hloupy a pracujeme pro narod…
        Mentalita zotrocenych zameckejch spravcu..
        Zarucujici pokracovani ,beze zmen..
        Mimo jine na praci , kterou komous potreboval a kdo jinej tyhle prace mel delat, pomahat ovladat nas , nez nekdo velmi snazivej spolehlivej a spravne vedenej.
        Pod dohledem pedagogu..
        /Drive napr. Pavel Kohout nepricetnej snazivec za vodmeny a nad jine, dobrej priklad /.
        Pozornost az vod polaku ,pochvaly ,mluvi jasne ,ze byl pod kuratelou a vedenej jako zaloha kdyby neco..
        /Sou plastelina a snadno brainwashed/.
        Rozvedcik je jasnej pripad , je to , co chteji vod nej.
        Takovy sou dalsi , knihomolove , ktery se zcela podridi systemu,
        system a peddagogicky dohled sou pro ne svet sou
        jejich ucitelum a profesorum zcela podrizeni a zizni
        po jejich pozornosti ,touzi mit jejich pozornost
        aby se jim venovali a studujou snazive a porad , prave kvuli tomu
        ve dne v noci, aby profesory a ucitele potesili ,aby vynikali a dostavali zpetne ,co nejvic po cem nejvic touzi a zizni jako poutnik na pousti po vode…..Pozornosti a pochvaly pred celou tridou..
        Proto pochvaly az z Polska ..Velmi dulezite zase pro totalni ovladnuti studenta.
        Akademik,epricetne nastudovanej s diplomem krici nejvic vsude ,miluje proto demkracii , kde si ukaji svou hysterii a muze ovladat. To souvisi.
        Jsou ovsem nejvhodnejsi objekty pro manipuaci . Kdyz je treba.

         1. A ještě čtyřproudovka 477 kousíček od mého milovaného Zárubku (tojevostrááávěcype).
          Tam bylo potřeba zasypat díru po šachtě Zárubek.
          Četl jste mou povídku Oči za sklem (nebo tak nějak podobně se to jmenovalo)? Byla tam odsud…

          1. Nečetl.
           Ale ty stavby, to jo, to bylo „matrjálu“.
           Do Riečnice na tamní stráně, „pasínky“ jsem v sedmdesátkách jezdíval na houby. Prostředí jen na „praváky“.
           Starou Bystricu pamatuju ještě v původní podobě sehnutých dřevěnek kolem cesty.
           O tomhle se tehdy nikomu ani nezdálo, že něco takového tam může spatřit světlo světa https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/nejpresnejsi-orloj-na-svete-je-ve-stare-bystrici-na-slovensku.A100423_111445_igsvet_tom
           Samozřejmě, že jsem si ho byl před pár roky prohlédnout in natura.
           L.

          2. Vase hysterie a nekonecna a detinska touha bejt stredem pozornosti je vsudypritomna.
           Nesmite se nikdy vynechat.
           Musite psat vo sobe ,ukajet se tak ,ve dne v noci.
           Ste ztrambusovanje do toho..Nemate nikdy dost.

   2. „Zkušený motorkář“!!!

    Já vím, to se nezapomíná, když si někdo dovolí víc, než snese mé ego. A to jen proto, že si Lex dovolil říci něco o tom, jak on dělával cpby mlaďoch rozborky své Jawy350 a ono se to neshodovalo s tím, co tady trousíte, to uznávám, to jednoho nasere.

    Ale ještě srandovnější jste s tou Lexovo neschopností si vypnout reklamy. To říká tady z nás úplně nejkrásnější točvolant, který při tom v jednom kuse poslouchá ČR-Radiožurnál, což by mě vůbec nevadilo, pokud by nás tím tady často neotravoval.

    1. Re: jen si…

     Víte, soudruhu „jensi“, jaký je váš problém?
     Neznáte význam slova NADSÁZKA.
     Čemuž se moc nedivím. Taková je doba…

     Na rozdíl třeba od Lexe, o němž si troufám tvrdit, že „utrpěl“ klasické vzdělání, anebo minimálně maturitu v klasickém rozsahu, tedy 4 x 60 otázek.

      1. klídek JENe

       ego přilepený na duši
       lepidlem Mamut v kartuši

       jinde tomu říkají etika v estetice (=píše dobře, ale jinak je …mistr), dá se to i vyštudovat

 3. OT
  Mluvčí EU pro zahraniční politiku Peter Stano v odpovědi na dotaz agentury TASS ohledně útoku ozbrojených sil na civilisty v Bělgorodu uvedl, že Ukrajina má legitimní právo na obranu.

  „Obecně má Ukrajina legitimní právo bránit se proti agresi,“ odpověděl Stano na otázku, zda EU podporuje cílené údery na civilní cíle s použitím raketometů a s kazetovou municí vyrobené v zemích společenství, za jejichž dodávky Kyjevu prostřednictvím Evropského mírového fondu výslovně odpovídá diplomatická služba EU vedená Josepem Borrellem.

  Mluvčí rovněž uvedl, že Brusel nevěří faktům, které Rusko předložilo ohledně ostřelování Bělgorodu. „Pokud jde o konkrétní incidenty v Bělgorodu, žádné informace, které pocházejí z Ruska, nelze považovat za důvěryhodné,“ uvedl Stano a obvinil Rusko z „neustálých lží, manipulací a propagandy“.

  1. Re: Homér

   Njn., co naděláte.
   Až vyhrajem, soudruzi ti vyšetřej a daj Putinovi k celkovému pětinásobnému doživotí ještě trojku navrch za falšování obrázků z Belgorodu.
   Že jako převlíkl novoroční jolku za spadlý barák a rozházené pohárky z vánočního punče, totiž z vánoční samohonky pře-ondil na mrtvé civilisty.

 4. Když Vidlák včera avizoval úderný článek na dnešek, zbystřil jsem v očekávání nějakého zlomu. Dnešní nadpis změně napovídal: Prokleté otázky a odpovědi. To bude hutné počteníčko.

  V prvním ani druhém, dokonce třetím odstavci jsem otázku, natož odpověď neočekával. Ve čtvrtém jsem byl již zneklidněn. Když konečně přišla otázka v devátém odstavci, bylo to jak dát na modlení, přímo úderná otázka: „Nemohl by to prosím stejně dělat i Rus? „. Odpověď kupodivu nepřišla. Vzhledem k tomu, že odpověď mohla být ANO, nebo NE, vím, že se na to nedalo seriozně odpovědět.

  Desátý odstavec byly rána do černého: „Jak dlouho Rusové bojovali o Bachmut? “ a následovala zdrcující odpověď: „Dlouho, že?“ Ona do je spíš odpověď s otázkou, ale i tak si zaslouží uznání onoho prokletí nadpisu.

  Předpokládám, že se tímto Vidlák z otázek převelice vyčerpal a tak to dotáhl do konce tak nějak do ztracena a přirozeně bez otázek a zdrcujících odpovědí.

  Dnes Vidlák osvědčil svoji zamilovanost do zemědělství.

  1. Re: věšák

   Tak nějak jsem nepochopil, o čem měla vámi naklofaná písmenka referovat. Doufám, nikoli o vaší duševní nedostatečnosti. To by mi bylo vzhledem k sympatiím, které k vám přechovávám, velice líto.

   1. Cim vsim tady zaplevelujete debatu , dulezitosti nas inforovat o i tech nejmensich detajlech z vasi existence , nevynechate ani jeden nechutnej zazitek a vasi posedlosti a zaroven zpitomelosti sam sebou.Snazite se tim prekricet a zabrat prostor,ovladat bez konce a snizovat uroven debaty na uroven hromady hnoje..

 5. Izraelští náckové už zcela otevřeně deklarovali etnickou čistku v Gaze (o ZB se z taktických důvodů nezmiňují, nicméně tam ta čistka probíhá už nyní):
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-v-izraeli-se-pise-o-presunu-palestincu-z-gazy-do-konga-a-dalsich-zemi-40455964

  A tak mne napadlo mnohem levnější a bezpečnější řešení – vrátit evropské židy tam, odkud do Palestiny přišli. Ukrajině chybí asi 20 milionů obyvatel, většina „izraelských“ židů přišla do Palestiny právě z východní Evropy, takže pro ně je zemí zaslíbenou Halič, nikoli Palestina. Část jich absorbuje Polsko, něco málo Maďarsko a ČR (i když u nás to bude trošku problém, protože naprostá většina židů pobývajících na území Československa byli a jsou Němci) a část jistě milerádi přijmou soukmenovci z západní Evropě.
  Je to zcela přirozené, mírumilovné, nekrvavé a finančně nenáročné řešení; na rozdíl od nacistického nesmyslu s Palestinci v Africe.

  1. Něco jako konečné řešení české otázky – akorát tady se počítá jen s přesídlením, tedy nikoli na Sibiř, ale do Afriky, druhou část vybít. S asimilací části Palestinců do izraelské společnosti se zjevněš nepočítá. Inu, ještě přísnější měřítka než meli němečtí árijci.

   1. No, zatím nacisté počítají ze zcela beztrestným vyvražďováním, které také provádějí.
    KoZa pro vyvražďované nehne prstem a naopak všestranně podporuje vrahy.

    Do Afriky hodlají deportovat ty, co náhodou vyvražďování přežijí jak v Gaze, tak na ZB.
    Nezapomínejte, že vraždí nejen bombami, ale také hladem, žízní, nemocemi, odpíráním uspokojení nejzákladnějších lidských potřeb jako jsou potrava, voda, lékařská péče, bydlení.
    Gaza se z ghetta stala zcela regulérním vyhlazovacím táborem a nikdo z KoZa s tím nemá sebemenší problém.
    ZB se za posledních několik měsíců také změnil k nepoznání v oblast, kde pro ne-židy neexistuje žádné bezpečné místo.

    Sionističtí nacisté se rozhodli zrealizovat svůj plán na zabránění vzniku státu Palestina absolutně jakýmkoli způsobem. A projde jim to.

    1. Ano, projde jim to, díky původně křesťanským zemím KoZa. Ty nemají s vražděním palestinských muslimů ani křesťanů nejmenší problém. Americké evangelické církve vesměs nekriticky podporují Izrael, ve jménu jakéhosi Armageddonu, nás to není o nic lepší. A v katolické církvi, obávám se, je papež hlasem osamělým. Velké církve války vždycky podporovaly.

     Ale dlouhodobě bude Izrael země prokletá.

  2. Pane Občan.
   Nepřivolávejte neštěstí.
   Tenkrát odešli s nakradeným majetkem,teď jsou chudí jak kostelní myš a rádi by se vrátili.
   Jistě jste to zaznamenal,psalo se o tom,že ti bohatší byly vítání.

   1. ako ja proti nim nemam nic, ale historia uci, ze vzdy sa to opakuje…..prichod od niekial, odkial boli vyhnani, klud a pohoda, nasledne sa nejak z nich stava pre novu vlast problem, pogromy a vyhnanie. Takze naozaj sa mi nechce opakovat novy cyklus. Evidentne, kym ich je malo, nie je problem (alebo nie az tak hrozny) a tak budem rada, ked aj ostane

  3. Na Gazu jsem si vzpomněl, když jsem četl vyjádření zástupců západních států k ukrajinskému útoku na civilní cíle v Belgorodu.

   Neslo se to v duchu „Ukrajina má právo na obranu proti agresorovi“, o tom, že ta „obrana“ probíhala v případě Belgorodu výhradně vůči civilním cílům všechny mluvící hlavy taktně pomlčely.

   Takovéto výroky v hodnotovém společenství, které všem měří stejným metrem vyvolává otázky. Z těchto vyjádření západních představitelů je při „obraně proti agresorovi“ možné zabíjet civilisty.
   -> Znamená to tedy, že Hamas může zabíjet při obraně před Izraelem izraelské civlisty a je to v pořádku?
   -> Znamená to tedy, že Izrael může při obraně před Hamasem zabíjet palestinské civilisty a je to v pořádku?
   -> Znamená to tedy, že Rusko může při obraně etnických Rusů na východě Ukrajiny zabíjet ukrajinské civilisty a je to v pořádku?

  4. Kongo, Brusel, Belgie – jakpak se to rýmuje ?
   Rýmuje se to i tak, že princ Laurent kdysi prohlásil, že :
   „Leopold v Kongu nikdy nebyl. Proto nechápu, jak mu někdo může připisovat utrpení tamních lidí,“ řekl pro novináře z belgické mediální skupiny Sudpresse. Prohlášení je neobvyklé, protože královská rodina politické záležitosti v Belgii nekomentuje.

   Hitler nebyl osobně ani v Chatyni, ani v Babim Jaru. Proto nechápeme…………

   Jde buď o hoax, nebo o velmi silný úlet Brusele.

 6. Jsem asi uz starej… a to mam duchod daleko. Ale pamatuju dobu, kdy jste fouknul do knizky neco jako

  „Soudruzi, to se vůbec nedá srovnat. Za buržoasní republiky byl takový teror, že když někdo vykřikl: „Ať žije Sovětský svaz!”, mohl za to dostat až tři měsíce vězení. Naproti tomu dnes při Prvních májích všichni voláme: „Ať žije Sovětský svaz!” Mohu odpovědně prohlásit, soudruzi, že mi není znám případ, že by za takový pokřik byl někdo zatčen a uvězněn.

  a byl za hvezdu humoru.

  Dnes napisete tohle

  Vágner k tomu ovšem přidává povinná a zcela nesmyslná zaklínadla typu, že žijeme v době, kdy je svoboda slova velmi ohrožena. To ona není, za slušné „nedezolátní“ názory nikdo nikoho nepopotahuje.

  a jste seriozni novinar.

  1. Historie se opakuje v kruzích (ve spirále).
   Já bych si dnes tedy netroufl křičet zmiňované „Ať žije Sovětský svaz!” nějak moc nahlas.

 7. JE TU JEDNA GENERALNI PROKLETA OTAZKA ZA SV tj Sjednocene Voliče .EXISTUJI POŘÄD PONDELKY

  na sekretariátech politických formaci,kde by se dalo kdysi kontaktovat přímo naše SV zástupce,kteří se jinak distancují od voličů (sekretariáty nejsou pro voliče prý nikdy ma telefonu) a za to,že tím pádem pohrdají voliči chtějí být zvoleni,aby nám VOLICUM poté způsobili co největší škody a nebyli za ně nijak zodpovědní a to už trvá 35 let,za což je my voliči platíme a když se nebudeme hlásit bude to tak další léta trvat a my budeme platit tyto úředníky zbytečně dále.
  Vidíte sami,že se tu stydí mezi námi lidovými komentátory objevit a spoléhají se dále na to,že jejich voliči budou jen pasivně čekat až je jimi zvolení „zástupci „budou dranzalrovat a okrádat na plech no ni?

  Aničko o takovou věc musí být zájem a predstavte si,že by to nás pan domácí Do.S WiDLAK při schukach s těmi pohlaváry chtěl,rázem by přestali k němu jezdit a kdyby navrhl napsal dopis na jejich sekretariáty v tomto smyslu pak by mu tu CUKERNIČKU tady zpopelnili,neboť v tomto směru se tady solidarita prý nesmí po lidových komentatorech ani potichu objevit .
  A co tom to je moji milí voliči ,no ni?

  AzKSH válečnice začínáte bruslit na tenkém ledě,lidí tady nejsou zvyklí sami za sebe bojovat.
  Vite,že sousedé ,kteří válku prohráli mají nyní zákonem zaručenou minimální mzdu 12 eur 41 centů?
  Jsme tak pod Aspeninstitutem kapitalismu bez přivlastkú demolování a máme se koukat na to dále jako telata na nové natřená vrata?

  1. DALE TU JE OTAZKA ,PROČ tzv „Sociologove“ PODPRAHOVYM ZPUSOBEM OHLUPUJI VOLICE Z SV.

   Ti totiž nepoznají,že pouhá kritika režimu není návrh řeseni a freneticky tleskají „odvaze „těchto tzv kritiku a zběsile volají“ DEMISI“což je de fakto potvrzení a betonování komplet vadného režimu.
   Zeptáte li se jich na to proč nechtějí podpořit diskusi nad PNZ, tj plánem národní záchrany formace konstrukce SV ,dělají se“ hloupí“,že nepochopili VO CO DE a jako blbečci vám napíši,že nechtějí zeslabovat jakousi prý levici,která neexistuje a okamžitě vás za vśetečnou otázku zgumakuji,jestli to není tim pádem +náhodou+ ve službě vládních darebáků,který kritiku přijímají jako potvrzení JEJICH úspěchu v demolování voličů,kteří si tak mají myslet,že jejich stromy porostou do nebe a ne do pekla dejme tomu voličům stale neznámých písmen CBDC. . .

   Co to tady zas je panno AzKSH🛠️🙋♥️

    1. No jo, spustoszoni ludzie, už je to skoro padesát let, co jsem otočným kanálovým voličem přepínal na Telewizję Polską, abych se podíval na Bonanzu s rychlodabingem…

     Ale ti dezoláti, to je takový překladatelský oříšek, asi spíš „zdruzgotani ludzie“?

     1. Re: SB

      Nemám polské wykształcenie a v životě jsem nepřečetl v polštině žádnou knížku.
      Co byste řekl na człowiek – ruina?

    1. Re: Sk a SB

     Hmmm…, tak to neznám!

     Já znám jenom:
     … jebał kotka młotkiem…

     Já vím, že jsem staré a sprosté prase…

 8. „Já vím, já vím…. Izrael postupuje pomalu a metodicky. Pozvolna ukusuje Hamásu uzemí, krok za krokem, dům za domem. Šetří životy svých vojáků.“

  „Nemohl by to prosím stejně dělat i Rus?“

  Mohl by. Staci se podivat na ruske ztraty a styl utoku treba na Avdiivku nebo Bachmut a je jasne jestli to dela nebo ne.

   1. Posledni informace od ruskeho ministerstva obrany (Zari 2022) je 5937 mrtvych za cca 7 mesicu boju. Novejsi informace primo od utocnika nejsou k dispozici.

    Podle IDF je 172 mrtvych od zacatku ofenzivy tedy za cca 2 mesice boju.

    1. Re: Strz…

     Jen doplním, co proběhlo netem.
     Soudruzi z neziskovek podobni pilným včeličkám koncem loňského roku spočetli ruské mrtvoly, u nichž se nalezly příznaky či náznaky úmrtí na Ukradině.
     Došli k číslu okolo 50K.

    2. Ta idf taky bojuje na 2000km fronte? nebo na placku 20 na 20?
     dle tve logiky (v tvem pripade je to pejorativum) nejtezsi boje svedli na ff, tam za jeden den lehlo 15 lidi a buhvi kolik bylo zraneno

    3. Hm, tak to u IDF odpovídá cca jednomu mrtvému vlastnímu vojákovi na cca 10 civilistů na straně protivníka. To překonává i výkony US Army v Itáku nebo Afghanistanu. Kolik by museli zabít ukrajinských civilistů Rusové, aby se tomuto mimořádně civilizovanému způsobu boje vyrovnali? Stači přibližně.

     1. Nejsou mezi Ukrajinou a pasmem Gazy urcite rozdily v hustote osidleni?

      To je jako hodnotit ruskou armadu podle bitvy o Grozne.

        1. Re: Strz…

         A co to má společného s existencí aglomerací typu Dnipro – postaru Dněpropetrovsk – nebo Kyjev?

         1. To, ze tyto aglomerace tvori jenom malou cast uzemi a vetsina boju tedy probiha v oblastech s vyrazne nizsi hustotou osidleni. Tedy logicky v oblastech kde je vyrazne mensi hustota civilistu. Da se to same rict i o Gaze?

          Prumer pasmo Gazy – temer 6k na km2
          Kyiv – cca 3k na km2
          Prumer UA – 63 na km2

          1. Re: Strzi…

           Naprostá většina ruských zbraní s potenciálem zabíjet desítky až stovky lidí naráz se používá právě v aglomeracích, kde sídlí zbrojně výrobní kapacity.
           Pokud nevíte, vo co gou, projeďte si adekvátní odkazy v dnešní diskuzi.

          2. V oblastech s vysokou hustotou osidleni ma jakakoliv zbran vyrazne vyssi sanci zpusobit umrti civilistu. A nemusi jit ani o zbran s extremni nicivou silou a schopnosti zabit stovky lidi. Dal neni o cem debatovat.

          3. Re: Strz…

           Dál není o čem debatovat?
           Pokud byste měl pravdu, polovina civilistů na Ukradině už by musela být semletá.
           Takže „o čem“ debatovat rozhodně je.

          4. Targusi, není. Ten člověk nikdy nepochopí, že kdyby Putin nechtěl uchránit ukrajinské civilisty před nejhorším, stačil by jeden Kinžál s taktickou jadernou hlavicí na Kyjev a druhý na Lvov a byla by ze speciální vojenské operace skutečně třídenní akce s minimálními ztrátami na ruské straně.

    4. Serus strikacka kukni najprv na mapu kde sion brothers vojuju,jake maju zbrane chazariky,oproti hadrackej holotu o logistike nehvarim, a hlavne money volepenize,peniaze ,penezi bez prachov to len ked boh da ta z motyky streli.
     Nemusim takych dristacov jak ty ,ked ten pomaly postup chazarskej holoty ,ktora tym kontrolovanym postupom setri voajakov,tak velmi kontrolovane vedia vrazdit hlavne zeny a deti vyzbroj hamas oproti sion brothers to hadraci maju take rakety,jak v cine ked strielali v 13 storoci z bambusovych klacku napchatych pusnym prachom,dalej neviem ci ty rozumies ze moskal do chochola to chce tak strielat jak pepik do cobola,oni kurva spolu ziju ponad 500 let,ty mas sajnu ze ukrajina do nie pelhrimov,ze banderoch tam hrst okolo lvova a cernigova,maju prachy ta bojuju,keby zapad nefinancoval,heroje bez zoldu, by rychlo zapomli na slavu ukrajine.
     Dalej 5000 moskalov bolo zabitych za 3 mesiace od zaciatku,jak moskal tak chachol lze az tiskne o stratach na ostatny koniec ti dam paprsek na dumanie,jak sion brothers ci chacholy maju mocneho sponzora sion brothers plus politicky support od bileho otce,hamasu dat 30% z tej vyzbroje co maju chazariky to bys koulel vocima to iste moskal to nie cas ked bol prikaz 227 ni sagu nazad,chuj dumaj hlavne so svoju sisku bo jak sluchas druhu do svojej mozes nasrat cao bambino.

     1. A este strikacka bo ma startuju tote tvoje uzavery ,tak slobodna ,demokraticka krajina jak USA,keby moskal zabil tolko zien a deti to by sa tu posrali,chazarik to su hnidy ticho a vetuju v UN rezoluciu o okamzitom zastaveni palby,bo daj klapky z oci dole nekukaj do talmud ani biblie cisto gazdovsky rozum hej a hlavne kukni na mapu tej preklatej zeme co sa vola israel v roku 1945 a teraz,co prve uderi kolko toho zostalo hadrakom.israel prevadza genocidu na araboch jak reich na zidoch ,bo kurva zidia maju shoa a araboch sa elimunje jak sarancu,len chazar setri vojakov,kurva bud jsem blbej nebo neumim cist.

      1. A este strikacka bo mam dost nepus o nicivej zbrani a ucinkoch,mas zniceny mozeg a ucinek je,ze tu jebes mater,dobre idem v pizdu bo som glupy ze vobec reagujem,ja nie holubici povaha jak pepici ja jebnuty vychodnar…pozor CS citizen …

       1. Ja az teraz precital stanleyho bo ja hned reagujem a necitam okolie, len upresnim nie 2 kinjal ale 5 kinjal a zo slavnej ukrajiny by nebolo co zbierat,nech sa chocholici modlia a my s nimi, aby kagebistovy neodjebalo bo pojdeme vsetci do vecnych lovist…

  1. áno Dag a Igor Daniš sú výborní ……… oplatí sa ich čítať, zmysel pre realitu mali vždy a to sa málo vidí v dnešnom svete zbláznenom všetkým možným…….

  2. Re: j68

   Akorát bych moc nesouhlasil s tvrzením, že Ivan nemá sílu dobýt území, která si už předem vykolíkoval.
   Zatím to tak nevypadá, ale má. A evidentně to čistí jak Mister Propper. Dočista do čista.Čím víc masa, tím lépe.
   Jinak hodnotím tuto výzvu k odložení růžově vítězných brýlí pozitivně s dodatkem pozdě, ale přece.

 9. Vidlák promine, ale zásadní otázky mám i ke střelbě v Klánovicích a na Filozofické fakultě. Včera se objevilo video, které ukazuje, jak policisté vyváděli studenty středem Palachova náměstí a Střelec na ně začal pálit. Tedy něco, co policisté zprvu popírali. Hodně to zamávalo s mojí důvěrou k informacím, které jsme dostali od Vykulence, jeho pometla Valáška a policistů při první tiskové konferenci. Mám spíše více otázek. Především, kde je matka zavražděné holčičky z Klánovického lesa? Pátrali policisté v Klánovickém lese po jejím těle? Je údajný dopis na rozloučenou od Střelce podvrh? Vraždil v Klánovickém lese někdo jiný?
  Proč Vykulenec nyní s takovou vervou stíhá „dezinformátory“, kteří mají nesprávné názory na střelbu na fakultě a v lese? Proč se Vykulenec už cca 2 hodiny po střelbě na fakultě s takovou vervou pochválil, že udělali vše naprosto dobře. Vyšetřování skončilo – zapomeňte?

  1. Ono je to cele volaake cudne. Jak to bylo s tim TG uctem? Opravdu to byl takovy genius, ze nechal dopis na rozloucenou v dome, ktery hodlal vypalit do zakladu?

   1. jozka len tak mimochodom, ten dopis by poletoval v dymiacich sa troskách a kpt. Trochta by ho pinzetou vybral a dôkladnou expertízou potvrdil jeho pravosť…… ach jaj 🙂 🙂

    1. A není nikomu divný, že NIKDE – na FB a vůbec socsítích – nebyly zveřejněné žádné fotky ani videjka od těch študáků, kteří byli během „střelcovy“ akce v tom FF baráku? Prostě NIC?

     V době, kdy si (nejen) mládež fotí/filmuje i to, jak rozbaluje došlej balíček, jak na ně civí kočka, co si upatlali k večeři, co říká učitelka ve vyučování atd. … prostě NIC? Žádné zraněné spolužáky, úprk po schodech, žádná krev (etiku a ohleduplnost bych za tím nehledala – zvítězila by senzacechtivost)… – prostě totální plnotučné a kompletní NIC??

     1. Ještě bych doplnila:

      Žádné volání o pomoc přes sociální sítě – se snímky/videjky, které by dokumentovaly a dokládaly naléhavost žádosti/í o pomoc a smrtelné nebezpečí, které těm študákům hrozí…?
      Nebyly přehlcené policejní infolinky ohlašováním situace a voláním o pomoc…?
      Rodičům taky ti studenti nevolali a neburcovali je k nějaké akci…?

     2. No, a jak by to asi na ty „sociální“ sítě dostali?
      Máte FB? Přesně do 22. prosince tam byla denně zveřejňována videa a fotky z Gazy a ZB.
      Od 22. 12. 2023 je totálně cenzurována jakákoli zmínka o Palestině.

      Takže student, který by chtěl takové video zveřejnit, má smolíka. Pár vteřin poté, co by je vyvěsil, by bylo vymazáno. Může to zkusit někde na darknetu, ale na ofiko sítích je zcela bez šance.

       1. Gaio, zajděte si k odborníkovi. Začínáte mít problém s pochopením čteného textu.

        Na sociálních sítích probíhá tvrdá a řekl bych, že vládami objednávaná cenzura.
        Takže kdyby nějaký student vyvěsil video o střílečce na fildě, bylo by okamžitě zcenzurováno stejně, jako jsou důsledně cenzurována videa a fotky o genocidě v Palestině.

        Klíčové slovo: Cenzura

     3. Protože fízlové, které tady tak srdnatě hájil Lex, lžou jako červení psi?
      Protože je v celém tom krámu kupa věcí vylhaných a kupa se „hodí do krámu“?
      Protože fízlové tu nejsou od toho, aby chránili občany, ale Systém?

      Těch otázek, které vznesli spoludiskutéři, bych měl ještě víc. Nemá to smysl, protože fízlové, pamětni nejznámějšího výroku MUDr. Plzáka, zatloukají a zatloukat budou, pokud se to hodí.
      Abych nebyl k demokratickým fízlům tak úplně příkrý – tohle dělali i esenbáci, byť ne v míře takové, která dneska vyvolává spíš ještě množení otázek.

   2. Někde jsem četl, asi je to fáma, že se našel ještě jeden vrahův dopis, ukrytý v ledničce. V něm se přiznává, že odpálil Vrbětice.

    1. Re: Godot

     Godote, Godote, tys to ale ÚPLNĚ popletl.
     V ledničce zůstal jen papír, v němž byl zabalen salám původem z Kosteleckých uzenin.
     A byl na něm podpis.
     Na tom papíru, ne na tom salámu!
     Balíček si podepsal podnájemník, který se zaobíral plánem na utajené zničení jediné české utajené ponorky, která utajeně parkuje pod hrází přehrady Štěchovice. Ta prozatím utajená není, ale kdo ví, na jak dlouho.
     A ta ponorka měla vyjet ve stylu pohádky „Obušku z pytle ven“ a zcela zničit Putinovu Černomořskou flotilu a slavně vyhrát válku proti hanebnému Ivanovi, který je tak ožralý, že už ani nevyleze ze zemljanky a čůrat chodí do levého rohu.

     1. Jasně, bylo mu tehdy patnáct roků, tak to byla jen taková „klukovina“. Jako když si s holkami hrají „na doktory“.
      Možná mohl mít na svědomí i vraždu Otýlie Vranské…. 🙂
      L.

      1. Re: Lex

       Nikoli. Na Otylce skládali závěrečnou učňovskou zkoušku Čuk a Gek. Proto taky byla rozporcována do dvou kufrů!
       To vás na střední škole neučili?
       Tak to jste nechodil na JEDINĚ dobrou a JEDINĚ správnou střední školu!

          1. … taky Ládík –
           Nechte blahoslavené chudé duchem pro jejich Království nebeské.
           Oni o Duškovi nebo Žaludovi /Nomen omen/ nikdy neslyšeli.
           L.

     2. Se lecos taji a tak lide se ptaji a moznost se dozvedet, tak maji..maji..ted.
      Ve Vrbeticich ,co jest utajeno vod zacatku , se totiz nasel nahodou dopis Bejbysovy, sovy, s instrukcema , aby tajne presel do opozice a vyckaval na dalsi pisemne prikazy , ktery najde a vyzvednout si muze jen,
      na zapadly universite ,nejakyho charlese, dne 21 ,12. jenom ,presne .
      Vokolo a presne podruhy, mistniho casu. Za asistence z planety Nep tun.
      Tajny heslo bylo , bejbys, vis co nam vyliz, /neklamna souvislost s tou znamkou a jejiho voliznuti pred prilepenim ,co se teprve vloudi za chvili do deje, jako soucastka /.
      Jinej den by dopis nenasel v tajny schrance . To se nesmi vedet ..
      Ale cela nenapadne tajna akce se zvratila do dramatickych udalosti a verejnych , ale zaroven neznamych ..Predem nepripravenych a netusenych…
      ………A kdyz byl Bejbys na ceste , kzak nan zacal palit tak ,ze se vratil a dopis samozrejme neozbrojen , nevyzvedl. To neslo..
      Mlci ted a promluvit nesmi.Protoze vyckava dalsich instrukci.
      Tajna sekta neviditelnych, se reseni pripadu ujala.
      To muze kazdej videt na vlastni voci a slyset na vlastni usi.
      . Kdyz neni nic videt, ani slyset. To si prozatim preje, uplne prozatimni vlada.
      Ten dopis vypatrala /ta sekta , ne vlada/,po velmi dramatickych udalostech a nasla prave ta ubervelmi tajna sekta neviditelnych ,bez jedine znamky existence , kdo by se o ni dozvedel ,nebo zahlid ,neprezije..
      Misto ukrytu dopisu , mrtvou schranku, ji
      vyzradil mrtvej kzak. Se neptejte jak ,to skodi zdravi..
      Trochu vo tom az potom.
      Na dopisu mela bejt prilepena lepidlem superglue prave ta znamka, vo zaruceny existenci , ty uber tajny sekty a ta znamka existence sekty ,
      by ji ovsem vyzradila.
      Kdyz zrovna patra , neradi a neinformuje..
      Neodlepitelna znamka z dopisu , s pouzitim lepidla, superglue ,
      znacky BERJOSKA ,
      pak zapricinila, ze se musela tajna sekta zmocnit celyho dopisu,
      kvuli ty znamce. Jestli si sekta precetla ten dopis se zatim nevi ,ale predpoklada…
      Clenove jsou prave v ilegalite , ani znamka jejich existence ,kde se modli ,
      aby obsah dopisu po precteni pochopili.
      Nechapou ani fakt ,ze drive ci pozdeji dojde na jejich odhaleni ,komisari a komisarky ,specialni patraci skupiny tajne policie,
      /nazev a tajnej tez ,ty pracovni skupiny je , Nase vlada je blbej hadr ,
      nic nebudeme delat/,
      je odhali a potom zaroven cely pripad, kdyz tu polisgrupu , privedl na stopu agent mocnosti ,ktera si zase nepreje byt zde jmenovana.
      Nema to cely ovsem vubec nic spolecneho s vyse uvedenou, znackou lepidla.
      Ber Joska, je ovsem vybidnuti nakymu Jozkovi aby neco odcizil /Josko,cmajzni to/ , uhybnej maneuver na odvedeni pozornosti .
      Dyz za potrebi a . Za potrebou.
      Obratnou manipulaci se zminenym lepidlem agent vi, jak se neprilepuje ,
      neb ma zkusenosti. A jeho instruktori ,jeste agenty nauci ,jak se ,
      po prilepeni zase vodlepit.
      Vyzradil kzak, /pravy jmeno/, za pet vterin po jeho poslednim vydechnuti ,vyzradil, uz umrlej kzak, nebot sekta hovori s mrtvymi nahlas
      a oni ochotne odpovidaji…
      Kterej , aby se dopisu zmocnil a dopis uzmul a vyzvedl , musel samozrejme pouzit rychlopalnych zbrani a prostrilet se az k visici vlajce dalsi nezname mocnosti ,ve ktery byl zasitej ukryt se vzkazem, kde mrtvou schranku najde..Ale tu nenasel..
      Nemel ani cim, dukladne zasitej vzkaz, vodparat..
      Pro hodne moc strileni to nestihl a nenasel cas dopis si ani precist..
      Zasveceni do udalosti ,experti , me no fry , na prvnim miste , odhaduji,
      ze Bejbys a dva agenti Kydvlkodlak a Krajchlkejchl ,/ty najdete vzdycky na Konecne /,maji zahajit s nekolika hektolitry barvy ,barevnou krvoluci c.2, /bezsametovou pro zmenu a necinkanou, jak je zvykem karty cinknout , hazardnim hracum, by vyhrali haldy penez / , zmenu dosavadni vlady v dusledku , coz bylo planovano ,Bombisem, jiz nekolik tydnu pred vybuchem, ve Vrbeticich..
      Tam uz byl ten zacatek dnesniho konce.
      Este prozradim, ze mely byt pouzity pozarni strikacky ,chrlici barvu, misto hasici vody /jakou barvu ,to je tajny/ na vratny, aby se stali nevratny
      a tim vlada dostane signal a dobrovolne a bezvladne odejde do
      utulku pro choromyslne sjednocene a bez namitek a
      kde ma jiz reservovane ubytovani , pac ten plan..
      Se nemuzu prozradit, tak jenom sifra, abych nebyl vodhalenej predcasne. Vypatrani je zbytecny. WFAP. Novy vokolnosti a vyvoj situace .
      ……Muzu zvestovat tajnosti naposled , pisu potme , to je snad kazdymu jasny proc a venku opravuji dva mechanici motor elektrickyho auta na baterky, taky uplne potme a motor se jim nedari nastartovat
      a nekdo este vypnul poulicni osvetleni..
      Cmoud dymovnice zahaluje mesicni svit..
      Jsem ozbrojen jen klavesnici.Misto naboju ma blby tlacitka s pismenky..
      Ve dve v noci je to cinnost nejak podezrela . Vzduch prosycen jest ,zradou.
      Voni podeziraji mne a ja zase je.Uvidi se asi ,ale ne brzy.

   3. stejně nechápu, jak to jako mělo bejt s tím telegramem myšlený.
    to jako že v tom rusku nějakej fanatickej putinovec na protest proti změkčilosti vlády postřílel nějaký prozápadní aktivisty? protože pak jedině by se inspirace tím ruskem dala svést na putina a rusko vůbec.
    jestli ale nějakej bojovník za svobodu a demokracii pobil pár ruských štěnic, milovníků stalina, pak by k vině putina na tý naší střílečce musel vést oslí most dlouhej jako ten na krym.

    1. Protoze tady nejde o „osli mustek“, ale o „Pavlovovy psy“. Strelba… Rusko… cink, cink… slintame!

     Nic hlubsiho bych za tim nehledal.

     1. Re: jozka

      Vidím, že jste trefil svou hlavičkou ten jedině správný hřebík!
      (-:
      Vidím to úplně stejně.

  2. a ty dva pokusy, snad jeden i úspěšný o vyloupení domu, také nejsou úplný standard. Nejde vyloučit nějakého šílence třeba sbírajícího artefakty, ale že by třeba někdo zametal stopy?

   1. Re: JzP

    Fčilek jsem to popsal pod Godotem, vo co gou.
    To dvojnásobné vykradení spáchali Čuk a Gek, kteří likvidovali stopy po svém kolegovi (prozatím) neznámého jména. Ten plánoval utajenou likvidaci utajené vojenské ponorky v utajeném doku u Štěchovic.
    A povídala to sousedovic Máňa, ta to ví, páč má f práglu nějakou přízeň. Bydlí tam její pratety synovce nemanželská vnučka.

    1. No jo, ale co ti chudáci poldíci, co tam nyní hlídají, k čemu jsou jim dlouhé kvéry proti novičoku pikantně říznutým kvalitním poloniem?

     1. Re: JzP

      Jste zcela neschopný Džony!

      Jak chcete dobývat zpět Ukradinu, když neznáte ZÁKLADNÍ poučky z vázaných knih o skautech a zálesácích?!

      Z jedné dlouhé flinty zručně zhotovíte jednu berlu, když si v neprostupném pralese vyrtnete kotník!
      Ze dvou dlouhých flint zručně zhotovíte náhradu za polní nosítka, s jejichž pomocí mazácky zvládnete transport raněného soudruha do druhé nejbližší polní nemocnice! V té první se totiž ožral medvěd Míša a nemá kdo operovat!

      Ale VY to DOKÁŽETE!!!

      1. Mýlíte se, já dobývat Ukrajinu nechci. A dokonce oželím tu příležitost, tu výhodnou investici, plynoucí z její obnovy, kterou prý zacáluje RF z reparací.

       ad reparace, podle ISW včera večer pan VVP již odeslal na Ukrajinu stamiliony dolarů, ovšem jsa odpojen od SWIFT k tomu použil výplatní systémy Iskander, Kinžal a Sahed, co mu také zbývalo, že?

       1. Re: JzP

        Vladimírek je hodnéééj, von myslí na soudruhy a posílá a posílá…
        Kdo může za to, že soudruzi fungují jen na SWIFT-u?

        Zato vy jste se odhalil! Nechcete chodit o berlích!!! Ani o skautských ne!!!

        FUJ JE TO!

   2. Stopy třeba zametal hlídač. Prostě se některé důkazy nebo případné důkazy ztratí a odnesl je „zloděj“.

  3. Ještě jednu maličkost:
   Jsem ochoten připustit, že v naprosté většině chlapů z kriminálky, se vaří krev vzteky, ale nezmohou nic.
   Jestliže jsou ale nadřízení těchto špičkových a inteligentních lidí, naprostí dementi – jakože jsou, jinak by se štiplavými poznámkami na jejich adresu, neodcházeli tak špičkoví lidi, jako je Mareš – no tak těm ostatním, pokud si chtějí udržet práci a nepřijít o výsluhy, tak nezbývá, než uposlechnout rozkaz.
   Ono časem někam něco prosákne, nebojte se. Tady se všecko rozkecá a běžně se vynášejí informace z běžících řízení a živých spisů. Až se některý z těch špičkových kriminalistů nasere, pustí něco.
   Někomu důvěryhodnému, kdo jej nepodrazí a udělá to tak, aby nebylo jednoznačně identifikovatelné, ze kterého přesně zdroje, to pochází.
   Veřejnost by si minimálně od té kriminálky zasloužila vědět, že šlo o naprosto ojedinělý exces, který se za normální situace může opakovat nejdříve za 50 roků.
   Oni ale nemohou říct:
   „Politici a prolhaní libtardi, nasírají, rozesírají a děsí celou společnost českých lidí tak mocně, že nemůžeme vyloučit, že se podobná akce nebude opakovat třeba za dva roky. Přestaňte lidi srát, přestaňte je rozdělovat – a přestaňte jim lhát, jedině za těchto předpokladů tu bude bezpečno“.
   A protože si nikdo nelajsne něco takového říct, případně je to proti jeho přesvědčení (že, pane ministře), tak budeme dále lidem lhát a podvádět je.
   Klidně i za této extrémní situace – že 15 rodin přišlo o své členy a dalších bůhví kolik, bude doživotně postiženo.
   Jděte do hajzlu. Není vám pomoci a nevzpamatujete se ani, až nějaký další Šakal, zastřelí někoho hodně mocného. To pak přelžete taky – že je to daň za vysokou pozici??

  1. Není dovoleno SV pane Sasine vám napsat pochvalu,že jste jako jediný z domorodců pochopil ,kde hraje muzika .
   Pochvala totiž byla okamžitě sgumakovana a je to prý vinou odhalení postulátu pravdy programu Spojených Voličů SV to jest magických písmen dobře znaçky PNZ potřeb celé republiky oj,oj,oj bože muoj.
   Chystá se na vás všechny mila SV formace nejprve satanistická🌈😭 digitální identita nutná pro uskutečnění CBDC pekla té vládní pětidrmolice,která ubližuje hlavně babičkam a dedeçkum,aby ji znovu zvolili pak bude mít i jejich peníze z důchodu na munici a granáty, fertig bumbum bum 💥💥👹💀třese se celý dum,půjdeme do #*výklenku* to slovo tu napsali zbytečně demoliční piráti, já píší „do VALKY „od prvního okamžiku, no ni👣💀🕵️🌈🐸

   AzKSH vás pane Saschine chválí,ale stejně to bude k ničemu,všichni ostatní věří,že husité byli vu\zždy poražení tak co,marně voláte budete upálena a zdejší web lehne taky popelem. . !

  2. AA team Spojeneho Voličstva /SV zjiśtujena živo \, zda by nás mohla zachránit KSČM🍒,která to jakoby PO!!! volbě slibuje a přitom plně ignoruje program PNZ potřeb voličů,nedá si ho do slabeh
   Programu,který je vyhodil z Parlamentu dnes máme prý zas Tzv \ZDARMA náletét na na falešný Śpek.
   Je \jich orgány,jak se naš AA team přesvědčuje na živo jsou úplně zničené,organizačně tam nic nefunguje,úředníci nejsou na svých místech totálně mrtvý web nyní jen ve formě plakátů ,které neodpovídají naší době , zrušil pod jejich članky diskusni rubriky ,an\by prerusili jakykoli kontakt s voliči a takovou organizacne havarovanou doslova stranu nebozrijku má SV volit ?
   Jediný, kdo tam funguje je obětavý SAM ten z Petr Bureš a nikým nezvolený předseda historik, kterému nikdo
   neřekne,že se má TAD.y mezi námi objevit,aby vysvětlil proč prý stanovy Ksčm jsou tak vadné,že by ho za to
   spojení z voliči a sympatizanty z \te zkolabováne strany vypudili a vyhodili na mráz,aby nedostal žadne peníze z prodeje nemovitostí, které mohou patriz\t stále nám LIDU\,
   Podívejte se všichni jak mi vlezli Piratsti zločinci do klabostnice a ničí příspěvky v domnění že jim to v rabování společně s fialovou okurkou🌈🥒této vlečou ig\dro.ogii neomat\rxismu za sebou, pomůže v dalším rabování pomocí ideologie banksterskym Neomarxismem podvodu a lži na priklaf\d potřebě uhájit mír vyzbrojování UK banderistu a pokračování válek brzy všude ks\de se človek obrátí. 💀👹🚴🌞

 10. Ja nejdrive nevedel zda nejde o hoax, ale nejde… Umite si predstavit co si o nasi kulture, civilizaci, vubec vuli a schopnosti existovat, mysli slimaci, rusove, cinane, apod. ?? : Britská policie vyšetřuje sexuální zneužívání dětského avatara v Metaverse.

  K žádnému fyzickému násilí nedošlo. Digitální identita mladé dívky (uvádí se, že je mladší 16 let) byla sexuálně napadena gangem dospělých mužů v napínavé videohře. To, co viděla, teenagerku traumatizovalo.

  Britští odborníci se domnívají, že online násilí souvisí s fyzickým násilím v reálném světě a může mít pro oběti devastující následky.

  ➡️Jde o první vyšetřování sexuálního zločinu ve virtuální realitě, které provedla britská policie.

  1. Tak mne to vlastně nijak nepřekvapuje, přirozená a správná ochrana dětí proti sexuálním násilníkům (nebo jak se teď říká „predátorům“) se dávno zvrhla v totální hysterii, kdy třeba za dětskou pornografii vás mohou zavřít, i když bude zobrazovat dospělého, který připomíná dítě, takže pokud máte třeba vyholenou plochou přítelkyni, které je pětadvacet a vyfotíte si ji nahou, můžete klidně jít bručet coby deviant. Vlastně ani vyholená a plochá být nemusí, a nakonec ani nahá, nedávno se strhla bouřlivá diskuse pod fotkami tuším Heidi Klum s její 18letou dcerou ve vánočním spodním prádle, kde mladé Klum (která má cca čtyřky) vyčítali, že prý vypadá moc „dětsky“.

   Na druhou stranu si soudce může zvát na hotel nezletilé účastnice řízení a tam se na nich domáhat sexu, a v zásadě nic se mu nestane: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-brnensky-soudce-mel-cinit-sexualni-natlak-na-nezletilou-vyvazl-s-podminkou-40455899. To jsou ty paradoxy liberální demokracie.

   1. Mimochodem, stejná hysterie se netýká jen ochrany dětí, ale i dospělých v rámci tzv. redefinice znásilnění, kdy ideální forma zákona má být podle představ radikálních aktivistek taková, že kdykoli následně si žena uvědomí, že vlastně se sexem vnitřně tak docela nesouhlasila, bude muset muž dokázat, že nešlo o znásilnění. Čili situace, kdy už se nechrání oběti, ale dává se někomu do ruky klacek, aby bylo možno zmlátit psa, když to bude potřeba. Třeba i preventivně.

    1. A moje oblibene tema z ktereho tady nekteri dostavaji psotnik 🙂 cili umela inteligence. Ted se zamysleme nad tim co bude za nekolik let, kdy masivne uvolni z prace na urovni nezamestnatelnosti tyto snehove vlocky. Doufejme ze jen nekolik malo bude resit frustraci strilenim nebo jizdou v nakladaku po meste 🙂 ale vzniknou masy takovych kteri – byt by i dostavali nepodmineny prijem – nebudou mit seberalizaci. Spolecnost diky masam degenerovanych prilepovacu, protestovacu proti cemukoliv apod. zcela ztrati vnitrni kohezi a riditelnost – nebo bude muset nastoupit zasadni zmena modelu obcanskych prav. Je nepredstavitelne ze by ji zvladli politici teto generace, do ceho pocitam i mlade takovych „kvalit“ jako treba Feri nebo ze stredni generace Pekarova. A kvalitni mladi se v tomto systemu mohou prosadit asi tak, jako kdyby v 1985 šel uslechtily idealisticky člen SSM nezávisle kandidovat za krajskeho tajemnika KSČ 🙂 AI nam neda cas generace – bude moc radi kdyz to zacne byt akutni a neodkladné až za 10 let.

     1. Konkrétně u těchto lidí k žádné zásadní změně nedojde, jejich seberealizace bude probíhat stejně jako dnes. Oni už v současnosti pobírají určitý druh základního příjmu, neboť berou peníze, přestože vytvářejí nulové a často dokonce záporné hodnoty.

      Ale jinak máte samozřejmě pravdu, v řadě profesí zůstane zlomek „lidských zdrojů“, vlastně jen na to, aby prováděli kontrolu a korekci výstupů AI. Namátkou mne napadají třeba soudci a úředníci. Jejich práce je velmi snadno algoritmizovatelná. Tak se snad konečně dočkáme toho „zeštíhlení státu“. Na všem je třeba vidět i to pozitivní…

      1. O tom ale mluvim celou dobu. Vselika prebujela ega zde a slepicoidni existence na mne jeci jak (ne)prefiknuta Viktorka, ze AI naopak vytvori mnoho novy zamestnani a profesi. Nevytvori, co do poctu ne. Vytvori dopyt po malem mnozstvi specialistu ve vsech oborech, kteri budou ultra schopni a tvurci. Jenze tech bude treba malinky pocet. Ktery by navic musel vyrust z podhoubi velkeho mnozstvi prumernych. Na skole specialistu nevychovate, treba advokat pozna az po nekolika letech kdo z jeho 10 koncipientu je tak dobrej, ze udelat z neho partnera bude prinosne. Jenze pravni AI zpusobi, ze na pripravu podkladu postaci dva – tri. Siroke podhoubi zmizi, nikdo nebude ochoten ho platit kdyz je jasne ze 70 ci 80 % z nich je nahraditelnych. Kdyz uz ne zdarma (AI se mozna bude pronajimat) no tak minimalne s tou vyhodou ze to neni clovek a nevysira a neprefikne zachovalou sefovu zenusku 🙂 Robotizace, ta pujde citelne pomaleji, jeste leta se nevyplati misto sadice stromku v lese nebo osazovace wc mis a bidetu nasazovat roboty. Jenze maly zadrhel : Kolik z tech co chteli byt experti v tlamocvičných oborech, prijme takovou zivotni „karieru“ ze je z nej manualni delnas ? Bez vize, bez prestize, s fyzickou drinou a monotonni praci ? A pokud je system zkusi do takove cinnosti nutit, budou to delat mizerne, s nechuti, zradikalizuji se a zacnou nenavidet. Toto jsou tak jednoduche a prime uvahy, ze zpochybnit je racionalne nelze. Jedine iracionalne pred timto trendem nacpat hlavu do pisku. Blizka budoucnost lidstva (20 let) je úvaha na hodně tlustou a temnou sci-fi knihu, protože tohle musí mít nějaké řešení. Jen ho dnes asi nikdo nezná. Ceka nas peklo na konci ktereho se v nejlepsim moznem pripadu v krecich krvavych prevratu a chaosu zrodi neco jako Heinleinova predstava z Hvezdne pechoty. Stat kde byt Obcanem si bude treba zaslouzit a neobcane budou mit presne vymezene mantinely obcanskych i politickych prav. V Cine se k tomu uz vlastne blizi. Tam je Obcanem (samozrejme ne oficialne, ale v praxi ano) clen komunisticke strany. Ale dostat se tam neni jen tak ze si podas prihlasku. I sam prezident Si se tam dostal az po nekolika pokusech. Dela se dokonce zkouska z matematiky. Zkouma se socialni profil, atd. Neni tady misto na dlouhe rozbory, ale cinane dosahli takove urovne spolecenske koheze, ze si USA zoufaji nad neuspesnosti spionazni cinnosti, sami priznavaji ze ji tam temer nemaji, nedokazi zbudovat. To je dost vymluvny ukazatel.

       1. Jistěže stávající model západní společnosti, jak jej známe, končí. On by skončil i bez AI, ve formě nějakého Elysia, kapitalismus neomezeného hromadění majetku k tomu zákonitě vede. AI ten proces jen urychlí, ale není jeho příčinou, tu jsem uvedl v předchozí větě.

        Naštěstí se to už netýká našeho světa, ale světa našich dětí nebo spíš vnuků. Třeba si sami zvolí ten čínský model, protože se může ukázat nejživotaschopnější. Nakonec by mohla ožít i ta stará komunistická idea, která zkrachovala právě na tom, že chybělo to, co slibuje zajistit robotika a AI. Všechno to se zdá lepší než Elysium nebo Hunger Games, což je (kromě zániku) zákonité další stádium kombinace liberální demokracie a kapitalismu bez přívlastků…

        1. … zákonité další stádium kombinace liberální demokracie a kapitalismu bez přívlastků, powered by AI…

       2. „Vytvori dopyt po malem mnozstvi specialistu ve vsech oborech, kteri budou ultra schopni a tvurci.“

        Jenže cílem toho dopytu ty nebudeš, protože jsi na to moc blbej. Kdybys nebyl, tak píšeš jako inteligentní běloch – specialista a ne jako kretén.
        Proto tím aspoň musíš zasírat všechny možné diskuse, kam tě bez regu pustí.

     2. Pojdu makat rukami, AI erteple nevyorie, nepozbiera … a bude zmysluplna praca … akurat si nie som tak uplne ista, ci v dobe AI bude treba dorabat viac potravin, alebo viac elektriky ..

    2. Zena ma na to dostatek casu ,dle zakona si muze uvedomovat az dvacet let ,co se vlastne stalo ,ceho vseho byla vobet a ceho ne..
     Lidsky prava nikdo nezrusi a zvitezi..

  2. Pak ovšem bude správné virtuálně avatary zadržet, virtuálně poslat k virtuálnímu soudu a pak avatary zločinců odeslat do virtuálního vězení.

   1. Myslím, že toto bude ošetřeno institutem objektivní odpovědnosti provozovatelů takového avatara, když už se to osvědčilo u motorových vozidel. Čili za virtuální zločin bude reálný trest pro fyzickou osobu vykonávaný v kamenném obchoděvězení.

     1. Přesně tak, říká se tomu právní stát, v mezinárodním měřítku pak svět založený na pravidlech…

  3. Nebude trvat dlouho a hrát to bude i na straně „hráče“ AI. Pak bude nutno především rozhodnout, zda i virtuální hráč ve virtuální realitě je hoden ochrany a odškodnění. A jak budou trestáni AI pachatelé.

 11. Vývoj dronů, ATGM proti různým vozidlům, MANPADů proti letectvu začíná zvýhodňovat i malé státy a nestátní skupiny. Různé invaze jako ta do Iráku roku 2003, se staly už příliš obtížnými. Proto taky Francie ustupuje ze Sahelu. IDF může postupovat v Gaze pomalu, protože šetří své vojáky, ale to že vůbec může postupovat, je dáno tím, že Hamás má málo zdrojů po letech blokády. Boj proti Hizballáhu by byl mnohem obtížnější, protože ten není pod blokádou a od poslední větší války roku 2006 horlivě zbrojí. Všimly si už evropské armády, že v současnosti víc mění bojiště menší levnější drony používané po tisících než ty velké vybavené raketami jako Bayraktar, ale snadné cíle pro PVO? Malé drony k zahlcení PVO, jako kamikadze proti vozidlům a drony jako nástupce balónů na lanech z 2. světové pro navádění dělostřelectva téměř v reálném čase.

   1. Stridor: Je překvapení, že blogeři si toho všimli, ale ministerstva obrany stále se snaží nakoupit spíš malé množství velkých drahých dronů? Mezinárodní koalice měla štěstí, že někdy před 10 lety ještě nebylo rozšířené tisknout součástky dronů na 3D tiskárnách, to by jinak se nemohla udržet v Afghánistánu tak dlouho. Pokud by levný vytištěný dron mohl zničit nebo i jen poškodit obrněné vozidlo za pár milionů dolarů. Pokud by se vyrojily drony proti konvoji na silnici, který se musel zastavit a kde se snaží v tu chvíli odminovat IED…byl by to problém pro papírové silnější stranu za 100x dražší výdaje vybavenou.

    1. Protoze armadni zakazky plni svuj hlavni ucel. Prevest tu spravnou castku na ty spravne ucty. Realna funkcnost je milym, nikoli vsak nutnym bonusem.

    2. Ministerstva maji sve programy a zbrojovky granty na roky dopredu.
     A meritkem uspechu je splneni planu a zisk, nikoliv (funkcni) uspech sam o sobe.
     Navic se nachazime v krizove dobe, kdy kazdy zasah do rizeni a planu s sebou nese hranicni rizika (muze vyhodit jakz takz fungujici system z koleji).
     Ostatne, tohle je jeden z mala argumentu, vysvetlujicich, proc se SVO z ruske strany tak protahuje: vyuziti moznosti postupneho prebudovani vyzbroje a intenzifikace koordinace zbrani v podminkach realneho boje.
     Zbran od rysovaciho pultu nema nikdy tu kvalitu jako ta, ktera vznikla postupne, z pripominek vojaku z bojove prvni linie.
     Na vasi otazku bych tedy odpovedel takto: politicke vedeni nema v soucasne dobe na to, takovou zmenu v sirsim meritku uskutecnit. Obava se ztraty moci a je zaneprazdneno predstiranim aktivity.
     Navic kazdym dnem se objevuji nove a nove kriticke vyzvy, jak hospodarske, tak spolecenske.
     Zkratka chybi jak motivace, tak casove kapacity. A moznost , ze nekdo bude povolan k zodpovednosti, je miziva: system je totiz zachvacen jako celek, vcetne kontrolnich mechanismu- karavana tedy tahne dal.

 12. Obě armády, ruská i izraelská, postupují pomalu, protože se snaží šetřit nejen své vlastní vojáky, ale také civilisty nepřítele. Rusové hlavně proto, že Ukrajince považují za své příbuzné Slovany, Izraelci hlavně kvůli světovému píárku (což je jim houby platné, protože antisemitská média jim to nikdy neuznají).
  V hustě zabydlené Gaze se to šetření civilistů daří hůře než na Ukrajině, protože z Ukrajiny mají civilisté jednak kam zdrhnout ( do Ruska, do západní části Ukrajiny nebo do Evropy), jednak jsou lépe rozlišitelní od vojáků. Proč nemají Palestinci z Gazy kam utéct, to je otázka pro jejich spřátelené arabské země. A že nejsou lépe rozlišitelní od teroristů z Hamásu, je dáno tím, že hamásovští teroristé je úmyslně používají jako živé štíty, skrývají se mezi nimi a tím činí bojiště i z nemocnic a škol.
  Zasažené civilní budovy na Ukrajině, které tak ráda ukazuje Česká televize, nejsou primárním cílem ruských raket a dronů, ale dopadají na ně trosky z těch sestřelených protivzdušnou obranou. V Gaze je těžko říct, že něco je civilní budova, když Hamás je schopen udělat si vojenské stanoviště přímo v nemocnici nebo pod ní.
  Ale obecně v každé válce vždycky trpí a hynou i civilisté. Jde jen o to, zda jsou masakrováni úmyslně, nebo jsou jen „collateral damage“, kterému se bohužel nepodařilo vyhnout.

  1. A tak pořád dokola, jak u blbejch na dvorečku… ruská a izraelská válka nejdou srovnávat, protože Rusové vedou boj proti nacismu, Izrael bojuje za Lebensraum. Tudíž, stejně jako ukrajinští nacisté – potřebují tu zemi, ne ty lidi tam.

     1. Proti Hamásu bojuje až od 7. října. Do té doby ho víceméně toleroval, což zřejmě byla chyba. Máte v tom guláš, ilegální osady nejsou v Gaze, Gaza byla zcela ponechána palestinké samosprávě.

      1. Lžete.
       Gaza nebyla ponechána žádné „samosprávě“, nýbrž na ni byla v r. 2005 sionisty uvalena absolutní blokáda a zahájena postupná bombardovací likvidace ghetta.
       Jako první vybombardoval sionisté mezinárodní letiště.

    1. Teroristé? Spíš islámští bojovníci. Ví se, co od nich čekat. A šlo se jim ubránit. Ten útok jim byl dovolen, Izrael je nechával / pásl si je. Any mohl provést, co provádí teď – vyčištění Gazy, následovat bude vypuzení Palestinců z Gazy. Ano, pár set tisíc jich asi zůstane. Minimálně si Izrael ponechá severní Pásmo Gazy.

     1. Všichni islámští teroristé jsou bojovníci. Takoví bojovníci, kteří neváhají pozabíjet a umučit mírumilovné civilisty. Hamásovci zabíjející a mučící civilisty v napadených kibucech se nijak neliší od nacistů v Lidicích.

      Útok jim byl dovolen? To je stejné, jako když se násilník obhajuje tím, že si jím znásilněná dívka oblékla minisukni, čímž mu jeho sexuální útok dovolila. Místo zločince dáváte vinu jeho oběti. Co mohl ten chudák dělat, než ji znásilnit, že?

      1. Já jsem jen přemýšlel, co vlastně znamená slovo terorista. Teror původně znamenal vyvolání hrůzy za účelem ovládnutí ostatních strachem.

       U toho Hamásu to vidím tak, že
       1. žádnou hrůzu u ostatních nevyvolali, nevyvolali v ostatních strach.
       2. účelem bylo samotné zabíjení.
       Ty útočníky Hamásu bych tedy označil za zabijáky, nikoli za teroristy.

       Zabijáci Hamásu zabíjeli lidi (za což bychom je potrestali), avšak zodpovědné osoby v izraelském státu jsou vinny tím, že Hamás pásly a takovýto rozsáhlý útok svými opatřeními dovolily – a dovolily to úmyslně, neboť toto zamýšlely a chtěly. I tyto osoby bych potrestal.

       1. To si jen hrajete se slovíčky. Ve mně tito zabijáci vyvolali větší hrůzu než teroristé, kteří „jenom“ někam umístí bombu. Protože zabíjeli mučivým způsobem lidi přímo v jejich domovech. Mučili i jejich děti. Kde jinde už se má člověk cítit bezpečně než ve svém domově? Co to je za zrůdy, když jsou schopni cíleně a vědomě mučit a zabíjet děti před očima rodičů a rodiče před očima dětí? Umíte si představit, kdyby se něco takového stalo Vám ve Vašem domově, Vašim dětem, Vaší rodině, Vašim přátelům a sousedům?

        Nevyvolali ve mně strach, ale ten ve mně nevyvolávají ani jiní teroristé, protože (aspoň zatím) nepředpokládám, že by plánovali svůj teroristický čin provést zrovna někde u nás (náhodné střílející pomatence nepočítám).

        Vaše spekulace, že za to může někdo jiný ( kdo jim to „dovolil“) než ti samotní zabijáci, nepovažuji ani za podložené, ani za směrodatné. Nemyslím, že si Izrael „pásl“ Hamás. To byste mohl také říct, že si ho „pásla“ EU, která ho financovala.

        1. S tím mučením to beru jen jako možnost. Nevím, jestli mučili. A nevím, jestli Palestinci/muslimové mají nějakou tradici mučení. Vím, že muslimové uřezávají hlavy. Dále vím o případu, kdy Islámský stát zaživa upálil (jordánský pilot) a zaživa utopil (nešťastníci v kleci). Ale typické mi pro muslimy připadá jen uřezávání hlavy.

         Ano, vím, že Izrael něco tvrdil. A taky vím, že Západ (kam patří i Izrael) už drahnou dobu jede na false flags a psy-ops. To je zase typický rys pro nás, Západ.

         Takže nevím, jestli hamáští zabijáci mučili. Zabíjení dětí před očima rodičů a naopak, tomu věřím.

         Nechtěl třeba tu hrůzu ve Vás vyvolat Izrael? Víte jak, kdo podle Vás udělal Buču / psychologickou operaci v Buče? Jsou pravdivé zprávy o všech těch ruských mučírnách na Ukrajině?

         Za to zabíjení můžou jen zabijáci. Za to, že zabíjení jim bylo dovoleno, umožněno, že byli navedeni – za to můžou ty osoby z Izraele, které to zařídili a ty, které umožnili, že to vůbec šlo umožnit.

         Izrael nechal Hamás to udělat. A musel tam být i někdo, kdo k tomu Hamás vedl. To se přece dělá přes prostředníky. Stačí mít stejný zájem a cesta se najde. Cílem EU nebylo mít v Gaze režim, který by tohle dělal. Cílem Izraele bylo mít v Gaze režim, který bude extremistický, protože pak bude obhajitelné, když se Izrael vypořádá s palestinským demografickým problémem. Izrael se taky mohl rozhodnout, jak na nájezd Hamásu zareaguje. Vybral si tohle. Výsledkem bude evakuace většiny Palestinců z Gazy, to je příhodné.

         1. Nevíte, jestli mučili.
          Zato určitě víte, že cílem Izraele bylo, aby v Gaze byl extrémistický režim, aby takový útok mohl nastat.
          Prostě jste klasický židofob-antisemita.
          Vidíte Netanjahuovi do hlavy? Rusofobové Vám podobní zase vidí do hlavy Putinovi. Prý je jeho cílem nejprve zničit Ukrajinu a pak celou Evropu.

          Já si zase myslím, že cílem Izraele bylo pokojné soužití s Gazou. Bez ostřelování raketami a bez zabijáckých výpadů z Gazy do Izraele. A cílem Putina byl mír s Ukrajinou. Bez náckovských pogromů na ukrajinské Rusy a bez základen NATO na hranicích s Ruskem.
          Obojí již bylo v minulosti dohodnuto (Dohody z Oslo, dohody z Minsku)
          Škoda, že ani Hamás, ani ukrajinští náckové již kdysi dohodnuté nehodlali plnit.

          1. Tak, tak soudružko Mileno. Od samého počátku založení státu Izrael se snaží o pokojné soužití. Bohužel jim to stále hatí postoj původních obyvatel Palestiny. Stále nejsou schopni pochopit, že by měli vyklidit Izraelský lebensraum.

          2. Ta nahá mrtvá holka, kterou vozili na korbě pikapu, za blonďaté vlasy jí zvedali hlavu a ukazovali ostatním souvěrcům, zatímco ti propukali v jásot, to bylo prosím co?
           To bylo jen takové PR Hamásu „podívejte, co dovedem“, nebo akce zfetovaných arabských morgošů?

     1. Re: Josef Švejk

      Je to marný. Paní Milena věřila, věří a bude věřit své pravdě. Argumenty neznamenají nic. Dokonce i kdyby si s námi velmoci zahrály stejnou čtverylku, jako s Palestinou, bude vědět, že je to něco úplně jiného. Protože my jsme Češi, a ne Palestinci. Paní Milena není sama. Aktuálně s ní nejspíš zcela souhlasí většina české populace. Pravdou je, že paní Milena má ne-většinový názor na Ukrajinu. Opět si myslím, že to není otázka argumentů, ale nějaké životní zkušenosti, vlivu rodiny a podobně.

      Většinu lidí není možné v diskusi přesvědčit o ničem, leda o tom, na co dříve neměli úplně jasný názor. Rozumové argumenty mají zcela nepatrnou váhu.

      Postoje se vytváří dlouhá léta. Vytváří je rodina, škola, televize, (v malém počtu případů) knihy. Pak už s tím nehne skoro nic.
      Samozřejmě, existují i pochybovači, kteří pochybují skoro o všem. Myslím ale, že tvoří malý zlomek populace. A oni sami z toho nejsou nijak šťastní. Vím to, protože mezi ně patřím.

      Já si rád pouštím čečenskou vlasteneckou píseň. Textu samozřejmě nerozumím, ale existuje i ruský překlad. Nemýlíte se, v refrénu se zpívá o jediném bohu Alláhovi a o tom, jak mu jsou Čečenci věrní (a samozřejmě své vlasti). Když se podíváte na interprety, určitě si všimnete, že podstatná jejich část vůbec nemá „kavkazské“ rysy. Někteří z nich jsou geneticky Slované, jako vyšití. Odkaz je zde.
      https://www.youtube.com/watch?v=vFz_CA636sY
      Možná za nějakých padesát – sedmdesát let se bude podobná písnička zpívat v češtině. A většina populace bude přesvědčená, že je to tak správné a jedině možné.

    2. Nebojoval a nebojuje.
     Leda by za „boj proti Hamasu“ bylo lze označit zničení veškeré civilní infrastruktury v ghettu a 70% veškerých budov tamtéž.

     Sionisté „bojují“ výhradně proti bezbranným civilistům. Jakmile narazili na ozbrojený odpor, byl s „bojem proti Hamásu“ konec a nastal postupný (a potupný) úprk pozemních jednotek.

   1. Pise se vsude , ze se medved rozzuril a vsecko zase rozmlatil.
    Znicil sklady s pohonejma hmota patrici manzelce zeli ,aby si taky privydelala..
    Kdyz nemuze jit bojovat..Polakum neco litalo kolem hlav a ted nevedi.
    Maji na to co lita neco NATO protivzdusnyho..
    Medved hodne picnul a pise , ze 21 oficiru NATO , uz sou mrtvy.
    Nejak byli pohromade .Asi si gratulovali a popravali k novymu roku..
    Kdyz mame vladu, ani kozak neni tak moc potreba, 9 z nich bylo prej cechu..
    Maji tam usakra generala a radeji jak na rusa a vyhravat valku.
    Medved na podzim vodhalil nejaky velky cinsky spiknuti proti hlavnimu.
    Pak este neco dalsiho,,uz si nepamatuju ,ale ukrove a natove by uz meli ,
    vedet, ze se nesmi takhle schazet ,medved predtim uz vedel az do Lvova..,
    medved vi uplne vsechno..
    Divne si pocinaji houtove , poslali tri lodicky na cestu k velky usacky lodi
    a ta je rozstrilela.Ctvrta unikla.
    Vod let 50tejch se zapad snazi zfanatizovat vsechny na blizkym vychode.
    Vodstranil Iranu ,demokraticky zvolenyho ve vlade a potom jim dodal toho fanatika
    chomejnyho ,aby a ne besnil. V Iraku to samy ,v Libanonu v Lybii, v Alziru ,v Afganistanu hoden platili fanatikum v trilionech ,jako v Iraku…
    V Syrii se to nezdarilo tak se msti.
    Do EU taky posilaji fanatiky. Vsude do Afriky je poslal a vyzbrojil , aby tam
    moh mit zakladny a aby tam kolonizoval za suroviny a zdimal je vochranou
    pred teroristama ,ktery tam nejdrive poslal ,to se vodehrava a viditelne, v ty dalsi valce..

   2. Paní Kunšteková, děkuju. Není argument, který by mě přesvědčil, že vraždění tisíců malých dětí je právem na sebeobranu. Vrazdajednoho dítěte je jeden z nejhorších hrdelních zločinů, když jich však zabijete, a to plánovaně, tisíce, najdou se tací,co vám budou tleskat. To je za hranicí lidskosti a mě to opravdu děsí.

    1. Kdyby tam přišli cíleně vraždit děti po tisících, nebylo by nic snadnějšího, než prostě během pár dní plošně vybombardovat komplet celou Gazu do doby kamenné i s veškerým jejím obyvatelstvem. Mohli tak ušetřit životy svých vojáků. Oni však nic takového neudělali a Vy je z toho lživě obviňujete.

     Oni totiž obětují své vlastní vojáky a jdou s Hamásem bojovat dům od domu v pozemní operaci, aby mohli ušetřit co nejvíc palestinských civilistů. Ale že se to ale v tak hustě zalidněné oblasti bez mrtvých civilistů neobejde, to je prostě realita. Žádná čistá chirurgická válka, která nezkřiví vlásek žádnému civilistovi, jak nám ji představovala americká propaganda při „humanitárním bombardování Jugoslávie, prostě není možná.

     Hamás přece může tu válku okamžitě zastavit. Propuštěním rukojmích a vydáním teroristů k řádnému potrestání.
     Pokud se spolu s hamásovskou propagandou zastáváte teroristů a ignorujete jejich zločiny na pokojných civilistech v kibucech nebo na tom festivalu, pak se ocitáte za hranicí lidskosti právě Vy.

     1. Paní Mileno, nezastávám se nikoho, kdo šel vraždit bezplatné. Považuji to za hrůzu. Ale opakuju: není argument, který by aspoň maličko ospravedlnil hromadné a plošné vraždění dětí a jejich matek. Ničení nemocnic i se zraněnými. Bombardování probíhalo řadu dní předtím, než tam vjely tanky. Nejvíc mě ale děsí, že tu nelidskost , kterou vidí celý svět, není možné zastavit. Naopak se najdou tací (lidé?), kteří to schvalují.

     2. Hamas zrejme muze zastavovat jak chce , ale je mu to platny jako mrtvymu zimnik..Ztraty Hamasu sou maly ,na ten se nevalci, /mozna mensi policejni akce , aby se nereklo ,ale Hamas je dobre schovanej/, ale zato ztraty palestincu sou 9 tisic deti a 20 tisic palestincu beze zbrane , to nemusim psat.
      Zadnej palestinec z Gazy nema zadny rukojmi ani mit nemuze.

    1. Ja jsem taky na strane Zidu, takze vzniknou v tomto smeru asi pochybnosti i o mne. Pani Mileno, meli bychom se dat dokupy, jen spolu muzeme dokazat ze ty pochybnosti jsou neopravnene.

    2. Měl jsem na mysli ženství ve smyslu feminity. Nevím, proč se zabýváte pohlavím, když o tom nebyla řeč.

      1. To už je tak na světě zařízeno, soudružko Mileno. Každý zajímavý úkaz budí pozornost a lid to pudí ke zkoumání.

  1. Vždyť WEF má plán; nás oloupí a budou šťastní…Nebudeme nic hmotného vlastnit, obšťastní nás CBDC, ID, Tfujry, sledováním sociálního kreditu a uhlíkové stopy.

   Státní dluh z padělaných čísel je prý 3,1 bilionu+ poslední čtvrtletí 23.
   Absolutní korunová hodnota státního dluhu ke konci třetího čtvrtletí roku 2023 dosáhla výše
   3 115,0 mld. Kč, což oproti konci roku 2022 představuje nárůst o 220,2 mld. Kč. V relativním vyjádření činil státní dluh vůči HDP 43,1 % oproti 42,7 % na konci roku 2022.

  2. Proc hned reparace?
   Preci jsme slibili, ze se zucastnime povalecne obnovy Luhanska, nebo Dnipru, nebo tam nekde.
   Vic o tom bude vedet byvala p-rezidentova mluvci.

   „Praha chce válkou zmítané zemi pomoct s obnovou i se sbližováním se západními demokratickými strukturami. S vládou v Kyjevě Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) vyjednává o nové budově za stamiliony.
   Článek

   Česká diplomacie se připravuje na novou éru vztahů s Ukrajinou. A na místo diplomatky pro východ Ukrajiny by podle informací Seznam Zpráv mohla zamířit Markéta Řeháková.

   Někdejší mluvčí prezidenta Petra Pavla na Hradě skončila letos v říjnu. A svůj zájem o přesun do diplomacie naznačila už dříve.

   Na vysvětlenou: Praha se s Kyjevem dohodla na otevření diplomatického úřadu v Dnipru, kde si chce vzít pod patronát poválečnou rekonstrukci. „

    1. Ono je pro nas celkem jedno jak by to dopadlo. Tak jako tak bysme se operili stejne mohutne jako pri rekonstrukci Iraku. Vzpominate?

    2. katango.
     Podle toho co řekl Fiala o Luhansku,jde se dovtípit,že KoZa počítal z vítězstvím Ukrajiny.

     1. Ale samozřejmě., Rusko už si v Bruseli nebo kde parcelovali a k tomu se dohadovali, kdo bude obnovovat kterou část Ukrajiny. Nutelák přijel celej rozradostnělej, jak jsme to s tím Luhanskem vyhráli. To se nedá zapomenout.,

    3. Sem se tak tesil ,ale skoda , ze Fialova vlada nepojede zasedat do Izraele.
     Pritom to ma za povinnost..
     Nezmitana nicim vlada ,by mela setrit na obnovu Ukr. Dohnat a predehnat usaka s jeho 34triliony dluhu ,nebude snadny ,ale snaha se pocita..
     Ale neni dulezity zvitezit ,ale zucastnit se.

     Mnozi se vsude hlasky ministru izr. vlady , ze palestinci musi pryc z jejich zeme,
     z jejich domovu kde zijou asi 2 tisice let , nebo tak.
     Jedna z veci ,kterou se ridim a Vyssi moc me v tom drzi , ze nikdo nikoho nema nikam vyhanet , muze se klidne stat ze prave sami vyhaneci se stanou tema vyhnanejma..Mockrat uz se stalo ,ze se takhle role obratili …

   1. Předpokládám, že než k tomu na svatého Dyndy dojde, tak bude pí Řeháková pobírat za svou funkci nemalý plat.

  1. Wiki Wiki Wiki kdo ti leští kliky?
   Kdo dohlíží nad písmenky
   nad odkazy
   či řádným praním plenky?
   Wiki Wiki Wiki kdo ti leští obraz?
   Kdo je veden k pramenu
   odkliknutím hlavou
   „Fakta“ dodá zpravodajec
   Teď vím pravdu
   tu pravou!

 13. Obě armády bojují stejně – jen ta „lepší“ zabíjí civilisty tempem 10 000 měsíčně. Na to Rusové tedy nemají.

  1. Palestina, Palestina, Palestina….. Blá, blá, blá… Každému jsou fuk ti Vaši Palestinci, kteří používají svoje děti jako štíty! Až emigrují do USA (nebo k Vám do garáže), tak to nikdo na světě nepozná, jen si celý Blízký východ oddychne, že konečně vypadli.

 14. Kromě válčení v Banderastánu a na Blízkém východě vrchnost mezinárodního židovstva pořádá:

  „Hned v lednu čeká celý svět pravidelný sraz globalistů a jejich loutek v Davosu. Jako obvykle tam jistě bude i několik našich politiků. Ještě před samotným summitem vás budu samozřejmě informovat o tom, kdo se bude srazu účastnit – a tak jako obvykle přinesu i zajímavé výstupy z tamních debat.

  Nyní přeskočíme až do května, kdy se bude na půdě Světové zdravotnické organizace v Ženevě konat shromáždění, na kterém dojde k přelomovým hlasováním.

  Jednak půjde o hlasování ke změnám Mezinárodních zdravotních předpisů. Tyto změny mají za cíl zavést diktaturu WHO ve všech členských zemích, přičemž v posledních měsících jsou již další úpravy dokumentu prováděny tajně, takže veřejnost nemá šanci se k nim dostat.

  Pokud bude pro tyto změny hlasovat více než polovina členských zemí, začnou nové MZP platit od května 2025. Změny budou platné i pro ty členské země, které budou hlasovat proti.

  Druhým důležitým hlasováním bude schválení pandemické smlouvy WHO, která de facto předává veškeré rozhodování v případě vyhlášení pandemií WHO. Její úředníci budou nadřazeni nejen národním vládám, ale i ústavám členských zemí. Pandemickou smlouvu musí schválit 2/3 členských zemí a poté musí být odsouhlasena vládami (hlasování v parlamentech se nepožaduje).

  Pandemická smlouva začne platit okamžitě poté, co ji ratifikuje prvních 30 vlád členských zemí WHO, tedy pravděpodobně to bude ještě v letošním roce. Pandemická smlouva získá „plnou sílu“ až po schválení diktátorských změn MZP, nicméně při případném vyhlášení pandemie třeba na podzim 2024 by mohla být využita například k zavádění některých restrikcí.

  Odpor proti těmto dokumentům zatím vychází téměř výhradně ze strany občanů a různých skupin právníků, zdravotníků či aktivistů, nikoli však ze strany vlád, takže jejich schválení nic zásadního nebrání.
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/01/co-nas-ceka-v-roce-2024/

 15. Důvodů je víc. Kromě klasického vyklízení skladů, které prospívá zbraňovému byznysu, je to jeden méně zřejmý. Tím je robotizace bojiště. Armády požívají pro velení a řízení činností na bojišti tzv. operačně taktické systémy (C2ISR). Rozvoj umělé inteligence (AI) a chytrých zbraní umožnil značné možnosti rozhodování robotizovat. Nová generace operačně taktických systémů (C4ISR, C4ISTAR) využívající AI, ale potřebuje megahaldy dat z reálného bojiště, ze kterých se bude „učit“. Kvalitní data nelze získat simulací, ale sběrem ze zbraňových, radiolokačních, komunikačních a dalších systémů v reálném nasazení, která v korelaci poskytnou odpovídající „znalosti“ pro robotizaci rozhodování na bojišti. Všimněte si, jak Rusko zřetelně zlepšuje efektivitu vedení bojů a rychle modernizuje své zbraňové systémy. Sběr dat v ostrém nasazení. Čím víc, tím líp, proto dýl. Izrael nechce zaostat.

  1. KOCOURE,POCHVALTE VICE NAŠEHO NEJVETŠIHO ZLOČINCE,KTERY NAM IMPLANTOVAL KAPITALISMUS
   A to v jeho nejhorší dřevni podobě tj BEZ PRIVLASTKU .Žeby po 35 letech úspěšneho ohluovani SV pochopil nutnost si vmontovat do kedlubny co obsahuje první postulát Plánu Národní Záchrany a potřeb PNZ a chystá se nám ze staronové formace SV Spojených Voličů omluvit🔔💥 no ni?

   Ale,ale Aničko to co píšete nikdo z tvrdých hlav rolníku a lhostejné inteligence nedokáže pochopit a všichni čekaji na tu pravdu ,ale nedokáží ji jako potomci „husitu“ prozatím odhalit👣🍀a tak budou muset ty odpustky na komíny platit, platit, platit a naboženstvi pana vladniho Belzebuba a jeho pětidrmolice Satanismus bude jejich paleta, , nebo také možná ne 😭🇨🇿.???
   No v pekle se už čerti připravují na presčasy . .

 16. Jede jede merkava
  gazánek posmrkává
  pláče taky dědeček
  boří se mu domeček.

  Utíkejte do lodi
  v Janově vás vylodí
  čeká vás tam auto z Česka
  utíkejte ještě dneska.

  1. Nebude to žádná fráze
   druhá kába bude v Praze
   piráti to zaručí.
   Pekařová zabučí
   z první pražské mešity;
   svetry už má přešity
   na vlněnou burku,
   veze datlí fůrku.

 17. Rozhodně bych nezapomínal zdůraznit, že Rusko bojuje také proti špičkové informační a špionážní technice NATO. Americká satelitní síť, letouny AWACS, dálkové radary, Starlink atd. atd. poskytují Kyjevu životně důležité informace o rozmístění a pohybu ruských jednotek a zbraní a komunikační prostředky, bez kterých by nemohli nikdy dosáhout svých bojových úspěchů, opěvovaných v našich médiích. Pokud někde NATO nasadilo to nejlepší, co má k dispozici, pak je to právě zde. Nic takového Hamás k dispozici nemá.

  1. Prostředky elektronického boje RF jsou na špičkové úrovni. Kdoví, co probíhá na orbitě, to ani naši investigativci nevypátrali, že o tom mlčí.

   1. Já sám moc dobře vím (už od časů ZVS), co Sověti ve vojenské elektronice uměli. Hrabali jsme se v tom celé ty 2 roky a některé věci jsme měli rozebrané na prvočinitele.
    Nevím, jestli si někdo pamatuje RR stanice RDM-6 a RDM-12. Už v sedmdesátkách to byla zařízení, která vysoce překonávala cokoli civilně-profesionálního z oboru RR spojů – a že jimi bylo Československo doslova protkáno, protože modulace na vysílače se přenášela z větší části právě RR spoji.
    Ty sovětské systémy by pravděpodobně úspěšně přežily i atomový úder, jak dobře měly propracované vstupy a iontové přepínače. Navíc přežily i „obsluhu“ vojáky ZVS, což nebylo vždycky ideální, zvláště pak na Slovensku. S prostředky sovětských systémů REB jsme měli tu čest taky – bez speciálních opatření je jakákoli vf komunikační technika, mimo metalické, k ničemu..Obrovský výkon, širokopásmovost, přeladitelnost kamkoliv a to i programovaně.
    Nedivím se, že si Rusové z oblohy stahují ukrácké drony…

    1. Co vlastne ty soveti v elektronice umeli. Se nedovidam. Prezily by uder …
     To sou samy houna..Neco nebylo idealni ..

  2. Re: SB

   Četl jsem, že Ivan umí docela dobře tlumit sběr dat jak ze satelitů, tak i přes klasiku (drony a letouny AWACS).
   Jestli to je pravda a kolik procent dovede Ivan odstínit, to můžeme pouze jen odhadovat.
   Ostatně teď, když Vasilovi razantně ubývá možností, jak si na (i z) Ivana vystřelit, protože dodávky jaksi stagnují, jsou jakékoli odhady k ničemu.

   Jen připomenu, že výrazně ubylo nadšeného jásání nad vybombardovanými ruskými sklady a zničenými vojenskými skupinami i s těžkou technikou. A že by došly rakety do Háájmrsů, o tom se pilně mlčí, tak nevím…

   Ivan v textu tvrdil, že to je způsobeno zahlcením přijímačů v naváděcích systémech „chytré“ munice.

   Stran používání chytrých vojenských aplikací v reálu. Vše se dá osouložit, abych to řekl málo sprostě… Vždy to nakonec skončí na účetnictví, má dáti – dal…

   1. Na pár videích byly k vidění výsledky z testů „odstínění“.
    1. Za špatného počasí se výsledky snímků podobají zrnění černobílé televize. Odstíněna čtvrtina rozlohy Krymu. Rusové přiznávají, že klasické snímkování při dobré viditelnosti „očurat“ zatím neumí.
    2. Testování krabičky 400x300x50, tzv. osobní REB, se podobalo výstavě sbírky používaných dronů. Pokud to nebylo z produkce Hollywoodu, tak ta krabička sundala z oblohy vše v okruhu několika kilometrů. Nikoliv pádem, ale převzetím řízení a přistáním.
    3. O tzv. tankový REB pro všechna svá vozidla žádají(tedy škemrají u dobrovolníků, aby pro ně sehnali neb MO ho ještě neschválilo) ty jednotky, u kterých byl testován.
    4. Nahrávka z počátku SMO – vystřeleny 4 rakety, čtvrtá se po pár vteřinách letu otočila o 180° a vrátila se po své vlastní vzestupné dráze k odpalovacímu zařízení, video bylo dostupné jen pár hodin. Potom zmizely zprávy u použití jednoho z typů střel.
    Rychlost technologického pokroku je vidět na Lancetech, a tiše lze předpokládat, že ostatní technologie na tom budou podobně.
    Za extra posouzení stojí přístup k výrobě tanků. Armaty dostaly do výzbroje 2 bojové jednotky, zatím nejsou potvrzené zprávy o jejich nasazení. Ale starší typů tanků, které jsou v bojích vyzkoušené, chrlí tankové závody neskutečné množství, včetně modernizací ze skladů uvolňovaných zásob.

    1. Rusove meli vzdy dobre napady jak hrubou silou prorazit prekazky. Treba na Mig-25 byl tak vykonny radar, ze bylo zakazano ho zapinat na zemi. Obesli se bez skvele zapadni odrusovaci elektroniky – ten vykon byl tak vysoky, ze se doslova propalil pres rozptylene ruseni. Tradovana historka o nahrade specialnich propisek do beztizneho stavu obycejnou tuzkou je pry legenda, no budiz, ale malo znama vec je treba, ze misto vymysleni hitech tepelne izolace kosmickych kabin tam byli ve stenach kozesiny polarnich zvirat. Jak primitivni… Ale jak ucinne 🙂

     1. ale udajne ten vtip s tou tuskou bola pravda. Ja som sa tomu smiala, ale pisali to na americkych weboch:-)

      1. Proč vtip? Mně to připadá logické. Mimochodem dřív psali cestovatelé-objevitelé své deníky a poznámky jedině tužkou, protože i navlhlé či namočené papíry se daly přečíst. A proč ztrácet čas a finance vyvíjením něčeho hi-tec, co se dá plnohodně nahradit právě tou obyčejnou tužkou?

        1. Zanechava. Diky tomu se to taky da precist 🙂

         Ale mate pravdu, chtelo by to zakazat ty, co ji maji prilis velkou, treba jednicky. Aspon prozatim.

       1. Re: kata…

        Tužku mi doporučoval můj děda, který byl za první rep. jako délesloužící u tehdejší Čs. armády.
        Papír popsaný tužkou přežil bouřku i pád do vody.
        Opravuji – informace zaznamenané tužkou na papír přežily bouřku i pád nositele do vody.

        1. Pokud papir a popsanej lezi na stole , prezije i bourku..
         Dyz spadne do vody tak popsanej nebo ne ,se rozmoci a rozplyne..Precist nejde.
         A kdyz se upadlej do vody utopi tak papir prezije.
         Sem netusil ze papir je zivej a snazi se prezit.

      2. A teď babo raď kdo má vlastně pravdu? BANdita, nebo americké weby? Jaký postoj zaujal agent 107, Strakovka a nadplukovník z BIS?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *