27 května, 2024

Nejdražší volební kampaň v dějinách

Tak jsme se dozvěděli velmi zajímavou zprávu… Němci berou platby za emisní povolenky a dotují jimi ceny elektřiny. De facto je lidé sice zaplatí, ale zase se jim vrátí zpátky. Neberte mě úplně za slovo, jak přesně funguje ten mechanismus, ale výnosy z emisních povolenek se prostě použijí, aby elektřina nebyla tak drahá. Inu, Němci nejsou blbí, nálady veřejnosti a voličstva jim nejsou lhostejné, přece jenom mají představu, co se děje s národem, když ho příliš vezmete u huby, ony ty hákenkrajcy nebyly zase tak dávno… a tak ty prachy za emise vracejí lidem i podnikům.

I naše vláda to tak mohla v klidu udělat. Žádné nařízení EU to nezakazuje. Přesto to neudělala. Nepomohla domácnostem, nepomohla firmám, i když je u nás nejhorší situace z celé Evropy. Máme nejdražší energie, i když jsme jejich největší exportér. Peníze z emisních povolenek, to jsou miliardy. Desítky miliard. Zaslechl jsem dokonce že jde o pětašedesát miliard korun, které vláda mohla rozpustit mezi lidi a snížit jim cenu elektřiny. Vláda to ale neudělala a nechystá se na to.

Víte proč? Protože Hladík.

Hladík je ministr životního prostředí za Lid(l)ovce. Peníze z emisních povolenek doputují na jeho ministerstvo, protože proto se kdysi henty povolenky dělaly… budou se z toho platit ekologické projekty, budou se chránit včele a motýle, bude se bojovat proti oxidu uhličitému a díky tomu se naše planeta neohřeje a Greta bude moci klidně spát.

Vzpomínáte, jak Lidovci přišli s tím velkolepým nápadem, že si máme zateplit dům po babičce a že na to dají velké miliardy peněz? Tak to jsou právě tyhle peníze. Ne, nebude nám to platit Evropská unie. To jde z našich rozpočtů, jen takovou jinou a pokoutnou cestičkou přes štempl z Brusele. Bude se to platit z peněz za emisní povolenky, které jsme všichni zaplatili v těch šílených cenách energií. EU nám žádné lidumilné prachy na zateplení baráčků nedá, to si pěkně zaplatíme sami.

Všichni zaplatíme drahé kilowatthodiny, naprosto bez rozdílu a za ty peníze si někteří zateplí baráky… Ti, kteří budou mít ještě nějaké své peníze, protože dotace nebude stoprocentní. Chudák zedník, který po mamince zdědil chaloupku, ten žádnou dotaci nedostane, protože nebude mít dost svých prostředků. Považuju se za levičáka a nemám v principu nic proti silnému státu, který lidem garantuje nějaké důchody a nemocnice, ale z téhle sviňárny se mi chce zvracet. I ten nejchudší člověk potřebuje elektriku a bude dotovat těm, kdo mají domy, jejich zateplení. Zaplatí to naši chudáci, žádná Unie.

Šedesát miliard… to je slušný úplatek voličům, že? Obzvlášť takovým těm moravským, co mají rádi spořádaný venkov jak v Hobitíně. Co chtějí mít své domy vyštafírované, chodí do kostela, poctivě pracují a ještě nedávno volili KDU. Teď už se jim Lidovce volit nechce, protože se nebijí ani za tradiční rodinu, ani za spořádanou společnost, ani za zemědělství, ani za venkov. Nekula byl tragický a za Jurečky poklesla porodnost skoro o čtvrtinu… Katastrofální politika.

Naštěstí jsou tu peníze vydřené z chudáků, které slíbíme našim bývalým voličům, kteří zakolísali ve své podpoře, protože jsme naprosto neschopní, nekompetentní a slabí. Zemědělci už nám to nikdy nehodí, už teď strkají svoje ruce do kombajnové lišty, aby si ustřihli prsty, kterými strkali volební lístek s Nekulou do urny. Ale babičky by mohly… obzvlášť když dostanou (prý) až milion na zvelebení domečku po předcích. Budeme tvrdit, že jsou to evropské peníze, lidi jsou blbí, nevšimnou si toho.

A tak tu máme chytřejší modroptáky, kteří si už pomalu dovedou představit scény jak z Výmarské republiky a proti nim stojí žalostné zbytky strany Josefa Luxe, jejich preference jsou u dna a stále klesají… ale mají balík peněz na ministerstvu životního prostředí. Balík na největší volební kampaň všech dob. Balík, který by jim mohl zachránit zadek. Balík, který je o tři řády větší, než Rakušanových dvaačtyřicet milionů na udávací kampaň. Balík, který je o řád vyšší, než osm miliard na záchranu České pošty. Balík, o kterém se skoro nemluví.

Teď tam na vládě bojují mezi sebou… a možná kvůli tomu i položí vládu, protože až se to lidi dozví, tak je vynesou v zubech.

Tento příběh krásně zapadá do mého třetího artikulu – ukončit grýndýl a systém emisních povolenek. Právě jsem vám řekl šedesát miliard důvodů, proč je zrušit. Prostě je přestat platit. Ukončit to. Kdyby nic jiného, ukončí to Lidovce v naší politice. akhle jednoduché to je. Drahé energie budete mít díky Hladíkovi, protože potřebuje Lidovcům zachránit preference.

Znáte ten vtip… já mám Hladíka rád. Já bych ho hladil, hladil, až bych ho…..

Dnes diskutujme o emisních povolenkách…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

347 thoughts on “Nejdražší volební kampaň v dějinách

 1. V Kosovu (Šláfenbergovo dítě) se dnes brousí turecké šavle.
  Důvodem je dnešní fotbal mezi Kosovem (muslimským narkostátem) a Izraelem (etalonem lidství).
  Pro zájemce večer hodím link (komentář asi v ruštině), pokud to utkání nebude zrušeno.

  1. Proč, skončilo PRO? Rozpad je nezpochybnitelný. Proč??? Komu máme věřit, když už se nedá věřit ani Vidlákovi. Jdu volit potřeby a vy parto si tady klidně melte svoje kydy dokola od rána do večera.

  1. Opravdu, Emo?
   Vy jste nečetla reakce pod informací o tom, že sionisté vraždí miminka v nemocnicích?
   Nacisté obklíčili nemocnice, nepouštějí nikoho dovnitř ani ven (a vraždí ty, co se o to pokusí) a nacističtí snipeři střílejí do oken po personálu a pacientech: https://www.aljazeera.com/program/newsfeed/2023/11/12/premature-babies-are-dying-at-gazas-al-shifa-hospital
   Poté, co zavraždili sestřičku z neonatální JIP, byla silnější miminka zabalena do dek a přenesena na chodbu bez oken, kde je trochu bezpečněji. Ta nejslabší prostě zemřou, protože jim personál nemá jak pomoci. Lékař, který hovoří na videu, je Nor. Čistokrevný; žádný Orientálec s norským občanstvím.
   V nemocnicích jsou i pracovníci MČK. MČK je obětoval a ukončil operace v Gaze kvůli tomu, že nacisté odmítli zaručit bezpečnost pro zdravotnická zařízení.

   ČR je snad poslední zemí v EU, kde většina lidí genocidu páchanou sionistickými nacisty schvaluje nebo alespoň zlehčuje. I tady na Kydech.

   1. Zabalený do palestinského hadru jsi byl, když jsi tohle psal?
    Jsi sopel a navíc líný si zjistit, že židovský stát ještě žádný z konfliktů neprohrál a neprohraje ani tento.
    Tentokrát to ale bude s malým rozdílem. Náznaky toho rozdílu jsou vidět na prohlášeních izraelského presidenta, premiéra, celé vlády i vojenského velení.
    Tentokrát to bude definitivní řešení toho, aby stát nemohl být už nikým a ničím ohrožován.
    Zaslepenost tupou nenávistí, šedesát let živenou profesionálními teroristy i ze strany jiných Arabů,
    přinese po 7.10. cosi, co ve své zaslepenosti i arabské tuposti, nedokázali dohlédnout.
    Zaútočit organizovaným terorem na židovský stát…taková pitomost se může urodit jen v tupých hlavách.

    1. Zatím jediné, co Netanjahu se svou nacistickou sebrankou přinesl židům je, že se jim otevírají oči a začínají chápat, že to je sionismus, co je ohrožuje. A dávají to najevo i tím, že se účastní demonstrací proti genocidě pod heslem „Ne naším jménem!“. A že už to nejsou jen chasidé jako zpočátku, ale stále víc sekulárních židů.

     Náckové prohráli; jen si to nechtějí připustit, a proto běsní stále víc. Ale možná je jejich cílem vyvolání skutečné války a zničení Izraele.
     Protože „války“, které sionisté vedli a vedou, jsou většinou jen trestnými výpravami proti neozbrojeným civilistům. Dokáží jen vraždit na dálku, ale boje „face to face“ se bojí. Proto také dostali v Libanonu na budku.

      1. Hele – nechtěl by ses zklidnit?
       Vám úchylům dělá dobře zabíjet děti, tak si to užívej, ale nevysírej.
       Kolik mrtvejch dětí tě uspokojí?

    2. Možná prohraje, možná neprohraje ….

     Každopádně je to ale pro mnohé takové otevření očí, jako byl třeba konflikt na ukrajině. Vyčítat Hamásu teroristické metody a zároveň vraždit Palestince namačkané v koncentráku Gazy. Za souhlasného přikyvováná západních politiků zastupujících ty „jediné správné západní hodnoty“ …

     1. Otevření očí to jistě je, ale jak pro koho.
      Hamás vykopal pod celým pásmem přes 500km tunelů, fakticky a výhradně za evropské peníze, si postavil pod Gazou druhé město. Akorát, že není určeno pro bezpečné bydlení, ale je to vojensko-pašerácko-výrobní komplex, s jediným cílem.
      S jakým cílem to tak usilovně budovali?
      Celá ta léta oblbovali půlku světa a celý arabský, jací jsou to chudáčci, že jim Izraelci nechtějí postavit ani vodovody a kanalizace – a nechali se štědře financovat právě pod záminkou výstavby infrastruktury, to je už dnes jasné snad všem.
      Jen to někteří nechtějí vidět, že pod největší nemocnicí není položeno nové vodovodní a kanalizační potrubí, ale je tam vykutané a vybetonované 2.300m2 velké, velitelské centrum, do kterého se dá dojet autem.
      Tihle slepci při nějaké argumentaci, obvykle cílí na „humanitu“ a na „miminka“.

      Vysvětlit, proč Hamás použil tolik úsilí a našich peněz na vybudování neuvěřitelných 500km tunelů pod územím, které je rozlohou o hodně menší, než Praha, to už nedokáží.
      Proč Hamás zvysoka sere na civilisty a jejich potřeby? Civilisty, kteří s Hamásem často ani nechtěli mít nic společného a v poklidu pracovali v Izraeli.
      A ještě tyhle lidi, kterým Hamás leda škodil, využívá jako lidské štíty, to nikdo z těchto povykovačů neumí vysvětlit.
      Proč Hamás potřeboval léta shromažďovat a hlavně pod zemí skrývat cokoliv, čím by židovskému státu jakkoli uškodil, to nedokáží také.

      1. V mém věku už by mi to mohlo být jedno, ale přesto mi to nedá – proč museli budovat a vrtat v zemi, proč nemohli stavět a budovat na povrchu. Dneska jsem se dočetla, že bude návrat izraele do dřívějších let – tedy tvrdá kontrola arabů – jakýsi ? opětovný koncentrák?
       Víte nějaký důvod to muselo mít, aby začali budovat podzemní město – tak jako jinde ve světě, podzemní města vznikla na ochranu před dobyvateli .

       1. Emo, když nacisté v r. 2005 „opouštěli“ Gazu, bylo tam mezinárodní letiště (vybudované i z příspěvků EU), ČOVky, odsolovací stanice, elektrárny, vodárny atd.
        Jakmile nacisté odvezli posledního „osadníka“, tak to všechno postupně vybombardovali a srovnali se zemí speciálními obrněnými buldozery (dodavatel Caterpillar). Ty buldozery mají vzadu takový hák na vytrhávání potrubí; to potrubí nacisté také vytrhali.
        A vyhlásili nad Gazou úplnou blokádu. Nejprve i včetně potravin, ale na to Egypt řekl, že ne, takže museli od pokusu o vyhladovění ghetta skrečovat. Nicméně blokáda trvala a nacisté postupně ničili bombardováním všechnu civilní infrastrukturu. Bez ohledu na to, kdo platil její vybudování.

        Co, kurva, chcete budovat na povrchu za takových podmínek??? Když víte, že to nácek stejně srovná se zemí.

        Jaká „tvrdá kontrola“?
        Ta genocida jede na Západním břehu stejným tempem jako v Gaze. Jen mrtvých přibývá pomaleji, protože tam nemohou nacisté tolik bombardovat, aby náhodou nezasáhli soukmenovce. O to víc se činí tanky a buldozery.
        Za necelý měsíc tam nacisté povraždili víc než 1700 lidí a 12000 (vč. malých dětí) odvlekli neznámo kam. O jejich dalším osudu nikdo nic neví; prostě byli „zmiznuti“.

      2. Tunely by měl Izrael použít k uložení sodovkového plynu. Ovšem Greta by byla rozpolcena mezi podporou klimatu a Hamásu.
       Co se týká Gazy, myslím si, že Izrael je rozhodnut ji zlikvidovat bez ohledu na kohokoliv a žádné výzvy ze zahraničí je nezastaví.

     2. úvodem:

      Hamas zabil ca. 1.400 Izraelců, včetně vojáků (dnes už víme, že některé z nich si Izraelci postříleli sami, ale to necháme pro jednoduchost stranou)

      Izrael zabil v „nutné sebeobraně“ ca. 10.000 lidí, 70% z toho děti a ženy

      pár poznámek:
      Palestinci / Hamás bojují – neúspěšně – od 30. let 20. století proti židovskému státu a odmítají uznat to, že „mezinárodní společenství“ darovalo jejich půdu (tzn. část území Palestiny, tehdy ca. 54%) židům aniž by se jich zeptalo na jejich názor.

      Takže Palestinci postavili tunely pro boj proti židovskému státu, který zabral a každodenně zabírá víc a víc jejich půdy, vyhání z nich Palestince a staví si na nich nelegální židovské osady.

      Ad „fakticky a výhradně za evropské peníze“. Ano, Izrael ekonomickou blokádou desetiletí dusí hospodářství zbytkových Palestinských území a tak to postavili za naše/Vaše peníze. Myslím, že by si to postavili i za svoje, kdyby jim Izrael umožnil nějaké vidělat.

      Ad „Proč Hamás zvysoka sere na civilisty a jejich potřeby“ Myslíte, že sere na jejich potřeby víc než Izrael, který udržuje ekonomickou blokádou populaci Gazy v bídě a nyní ji odřízl od dodávek pitné vody, elektřiny, zdravotního materiálu …?

      Kdyby na ně Izrael „nesral“, nechal by Palestinců alespoň území, které jim dle pláno OSN z 1947 náleželo a nechal by je ať se o sebe postarají sami.

      Ad „využívá jako lidské štíty“. Gaza je hustě osídlené území s ca. 5.000 obyvately na km2 (tedy 2x více než třeba v Praze) cokoliv, co se tam děje není možné udělat někde v pustině bez lidí.

      Můžete se snažit sebevíc, ale to, že Izrael Palestince dlouhodobě utiskuje, udržuje v chudobě svou ekonomickou politikou a nyní se snaží se jich pomocí etnické čistky zbavit (viz provalený plán na jejich vysídlení na Sinaj) neokecáte ….

      1. No, to je zajímavé, s těmi mrtvými – předevčírem totiž snížili jejich počet na asi (sic!) 1200.
       A aniž by zjistili identitu těch 200 přebývajících mrtvol či jejich kusů, prohlásili je za „pravděpodobně bojovníci Hamasu“. Jestli to byli thajští gastarbeiteři, nebo palestinští nádeníci, nebo turisté, nebo židé, to už se nikdy nikdo nedozví. Protože jejich těla zahrabali nebo spálili kdovíkde.
       https://www.aljazeera.com/news/2023/11/10/israel-revises-death-toll-from-october-7-hamas-attack-to-1200-people
       Člověk by čekal, že Lior Haiat – mluvčí ministerstva zahraničí – bude mít přesnější informace, že…

       Místo objasnění toho, co a jak se vlastně stalo toho 7. října, přibývají další a další nejasnosti a pochyby.

       Jinak děkuji, napsal jste to i za mne.

       1. Možná odečetli friendly fire:

        „Nové výpovědi přímých svědků střetů Izraele s bojovníky Hamásu ze 7. října naznačují, že izraelské jednotky v zoufalé snaze zadržet překvapivý vpád nevybíravě střílely z těžkých zbraní na vlastní občany, což mohlo mít za následek desítky mrtvých Izraelců v důsledku takzvané „přátelské palby“.“

        https://www.middleeastmonitor.com/20231030-report-7-october-testimonies-strikes-major-blow-to-israeli-narrative/

        1. Já jsem četl výpovědi dvou přímých svědkyň, z nichž jedna byla propuštěna z Gazy, a ty hovořily o zpanikaření IDF, když se dostali do situace, kdy měli bojovat muž proti muži. Takže začali střílet na vše, co se hýbalo.
         Výsledkem jsou ty minimálně desítky obětí „friendly fire“, jak jste uvedl.

         Proto je Netanjahu běsný z toho, že na některých místech byli přítomni zahraniční novináři a mají to natočeno.
         Protože je evidentní, že IDF nejsou cvičeni pro boj, ale pro esesáckou bachařinu vůči bezbranným civilistům.

    3. tzv. vyvolený národ má Pech. Tentokrát už má jen dvě možnosti: sestoupit mezi ostatní národy světa jako s rovnými sobě nebo přestat existovat. Falešná biblická pýcha silně posilovaná nálepkováním i té sebemenší kritiky pod falešnou záminkou tzv. „antisemitismu“ je pro ně přímá cesta do pekel.

   2. Občane,
    legrační mi přijde, jak jmusíte upozornit, že je to „opravdový Nor“.
    To jsou konce, co?
    Jaký je rozdíl mezi „opravdovým Norem“ a „nepravým Norem“, tedy vlastně „Nenorem“?
    Nejste náhodou rasista a odpůrce toho multiněco? (to je fór, z rasismu vás nepodezírám)

    1. Vy moc dobře víte, jak se věci mají. Ale když ze sebe mermomocí chcete dělat „popletku“, tak prosím…

     Kdyby to nebyl echt Vikoš, ale „jenom“ Palestinec nebo „jenom“ Orientálec s norským občanstvím, tak by spousta lidí jeho volání o pomoc odmítla s tím, že to je jen „arabášská (oni by použili mnohem horší výraz) propaganda“. V ČR vč. Kydů zejména.
     Ano, tak daleko jsme se dostali 🙁

     To, co se děje, opravdu nedává prostor pro žertování.

      1. Vtipy na Mohameda existují jen do chvíle, než jejich šiřitel přijde o hlavu. V Arábii moc vtipů není, protože vše je zaznamenáno v Koránu a tam vtipy nejsou. Tedy pokud za vtip nepovažujeme slova mír v souvislosti se šířením islámu.

     1. Ostatně jeden dobrý tu kdysi někdo napsal, použiji ho, protože na dnešní konflikt je jako ušitý na míru.
      Rabín sedí doma, přijde Roubíček:
      „Poslechnou, rabi, měli by něco udělat s tím Khonem. Všude chodí, pomlouvá mě, že se mi dcera kurví s gójem, že mám firmu plajte, že nectím talmud. Něco s ním udělaj…!“
      Rabín na to:
      „Máš pravdu“.
      Za chvilku dorazí Khon a povídá:
      „Poslechnou, rabi, měli by něco udělat s tím Roubíčkem. Všude chodí, pomlouvá mě, že se mi dcera kurví s gójem, že mám firmu plajte, že nectím talmud. Něco s ním udělaj…!“
      Rabín na to:
      „Máš pravdu.“
      Za chvilku vyjde z kuchyně Sára a říká rabimu:
      „Poslechni, Natanieli, to nemůžeš říkat Roubíčkovi, že má pravdu a stejně Khonovi, že má pravdu…“.
      Rabi:
      „A ty máš taky pravdu…“

    2. Re: Godot

     Ten nenor je perfektní.

     To jsi vymyslel sám, anebo jsi to opsal od soudruhů Romáků?
     Ptám se čistě jen pro orientaci.
     (-:

 2. K zármutku většiny národa se na svou poslední cestu vydal velký člověk, pravý vlastenec, který pro svoji zemi leccos obětoval a svými úspěchy přispěl ke zvýšení její mezinárodní prestiže. Nechť Roman Čechmánek odpočívá v pokoji.

  1. Ten se s tím nemaže. Ale v té markíze už musí scallopi snad i šéfovat, lhát takhle prokazatelně hloupě … Neuvěřitelné.

   1. Ale v té markíze už musí scallopi snad i šéfovat, lhát takhle prokazatelně hloupě …
    Neuvěřitelné, broučku 😀 😀 😀

 3. Tak program Oprav dům po babičce zatím žádná sláva.
  SZIF tvrdí, že eviduje přes 200 žádostí. (Na kotlíkových dotacích to byly desetitisíce.)
  Většinu z nich žadatelům zpracovaly “specializované poradenské” firmy. Není tajemstvím, že za to chtějí 20% z ceny dotace, při úspěchu žádosti. Dalších 20-30% seženou poplatky za posudky a projekt. A půlka dotace je fuč aniž jste zvedli jedinou cihlu.
  Další nemalou část nákladů je nutné většinou pokrýt půjčkou a ta taky není levná. I když vám dají dotaci předem, je plnění projektu sledováno a limitováno v čase. Dokládá se to fakturami, takže žádné sousedské samo domo.

  1. Nehledě na to, že musíte zateplovat, zateplovat a dělat i to, co by vás ani nenapadlo, použít schválené materiály a schválené firmy, které vyjdou dráž, žádný Lojza odvedle. A fakticky se to dá aplikovat jen na poválečné domky o určitých parametrech. A musíte ho vlastnit a nesmíte mít dva. A… a… Prostě pěkně mazané!

   1. O to přece jde… k těm dotacím jsou takové podmínky, aby se cena vyšplhala co nejvíc a exekutoři bank měli co nejvyšší ty oné a banky se staly majiteli…. to už tu bylo. Jen mne tak napadá, nejde udělat zateplení uvnitř místoi zvenčí, Kde by se časem mohla uděšlat je silnější omítka. Taknějak místnost po mstnosti, nikdo nic nemusí vědět.

    1. Každý stavař, který nevystudoval genderové studie, by vám vysvětlil, že se zatepluje od místa s nejnižší teplotou. Já neumím vysvětlit proč, nejsem stavař a určitě ne genderově vystudující.
     Zřejmě to má něco společného s gradientem teploty a přenesením rosného bodu.

    2. Není to dobrý nápad, protože na lomu dvou tepelných izolantů dochází ke kondenzaci vodních par, a pak plísni. Potřebujeme, aby pára prostupovala s teplem ven ze zdi do okolí, a to se děje s teplotou. Jen ten prostup musí být pomalý a pozvolný.

 4. Alefe, dovolím si odpověď na https://web.litterate.cz/vajicko/comment-page-1/#comment-209681 dát sem, již kvůli přebubřelé šířce odsazení.

  Dění ve společnosti připomíná tepelný pohyb molekul v kapalině (…) — To mi zní s prominutím příliš marxisticky.

  Existuje prosím názor, že to, co činí svět (nebo určité jeho podsystémy) zajímavým, je sebereference. Oproti tomu molekula (na individuální úrovni) podle všeho nemá vybudován ani pojem „zajímavý“. (Může jej mít, ovšem na své úrovni, už třeba kvasinka; prostě jde po gradientu čehosi.) O sebereferenci molekul darmo mluvit.

  Před několika dny jsme diskutovali nezlomného sokolského ducha. Ten (myslím) stál a padal s určitou dost úzce vymezenou úrovní sebereflexe (jejíž nutnou podmínkou ta sebereference ovšem je). Holt na gestapo pak už nestačil, na komunisty také ne. V jistém smyslu se sokolský duch tehdy stal svou vlastní zkázou.

  Mimochodem, k vlastnímu údivu shledávám, že mnohem spíše bych souhlasil s formulací: Dění v „alternativě“ připomíná tepelný pohyb molekul v kapalině. Podvlákno, z nějž jsem sem diskusi přetáhl, začínalo zničením či opuštěním EU. Na to mám zase jinou svoji větičku: Vystoupit z EU lze asi stejně, jako šlo vystoupit z RVHP.

  Nicméně (jak jsem dodatečně nakoukl vedle – https://web.litterate.cz/pet-vidlackych-artikulu/) diskuse na toto téma běží. Jednou její linií tam je myšlenka, že vystoupení z EU by bylo umožněno dostatečně intensivním razítkováním, a předmětem sporu je právě ona nezbytná intensita. Nemohu si pomoci, ale mně to připomíná debatu, jestli by si ČR měla pořídit ICBM (tj. balistické střely) na KPH nebo raději na TPH (což ostatně je téma, k němuž právě „alternativa“ má své odborníky)…

  A teď ta sebereflexe: Proč to čtu? Kdo jsem já, že to vůbec čtu?

 5. Já vás, magoři, dobře znám. Stejně vás mám rád, i když by mě vidlák a spol s radostí věšeli na kandelábr. Jste pořád stejní – od dob hilsneriády, přes davy požadující smrt Horákové až po nadšené – a lusknutím prstu znormalizované – reformátory z roku 1968.

  Jasně že vidlák je ulhanej šmejd, který mimo bublinku nadává lidem do kurev, ale Vám předstírá, že jim nese boží požehnání. Jasně, že to všichni víte a takové křivactví obdivujete. Český národ se nemění. Ale stejně je fajn. Užijte si své putinhujerství jako já si užil života.

   1. Jasně, nulo. Jste stejní jako bolševici, které jsem potkal zamlada. Klidně by věšeli, i když včera se předháněli, kdo lépe vyhřebelcuje koně.

    Prostě moji milí Češi.

    1. Nekecej, svině nacistická. Jsi jen scallopský dobytek, syn Václava Moravce a T. Pospíšila. Na šláfnberga, rakušáckého Němčoura s knírkem, si už čerti vyhrnují rukávy.

     1. Alena naráží na skutečnost, že místní anonym vystupující pod různými přezdívkami, nick scallop a jistý hňup Trčálek jsou zřejmě jedna a tatáž osoba.

      1. Že je Trčálek hajz a dement vím, kdysi jsem do jeho“blogů“ omylem a okem zabrousil, ale že by až takový jako scallop, to mě fakt nenapadlo. Děkuji za vysvětlení.

       1. On grcálek je jako scallop, ale trochu jinak. Že pana vidláka zná a zuřivě nenávidí sám přiznal na iděsu ještě předtím, než sem začal cpát ty odkazy na ty výblitky, které mu už ani na režimním probangovaném iděsu neotisknou, a to je co říct.
        Scallop by mohl být prolhaný kadet biegler, tam je ta podobnost podle mě větší.

     1. Z toho bych Vás nikdy nepodezíral.

      Využiji příležitosti že Vám píši a ještě přidám poděkování za Váš nový internetový domov, krásné čtení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *