30 května, 2024

Nechte je žrát beton

„Izrael nejenže decimuje Gazu nálety, ale používá nejstarší a nejkrutější válečnou zbraň – hladovění. Poselství Izraele v předvečer pozemní invaze je jasné. Opustit Gazu nebo zemřít.“, napsal 22. října americký novinář Chris Hedges, nositel Pulizterovy ceny, v článku na svém webu Chris Hedges´ Report.

Jestli je něco poučného na současné řezničině na Blízkém východě v Izraeli a Gaze, je to snad to, že mnohým spadnou šupiny z očí. Na světlo světa totiž vycházejí fakta a čísla, která už nejdou okecat.

Chris píše:

„Izrael se s podporou svých amerických a evropských spojenců chystá zahájit nejen pozemní kampaň „spálená země“ v Gaze, ale také nejhorší etnické čistky od válek v bývalé Jugoslávii. Cílem je nahnat desetitisíce, pravděpodobně statisíce Palestinců přes jižní hranici v Rafáhu do uprchlických táborů v Egyptě. Dozvuky budou katastrofální nejen pro Palestince, ale pro celý region a téměř jistě spustí ozbrojené střety na severu Izraele s Hizballáhem z Libanonu a možná se Sýrií a Íránem.

Bidenova administrativa, otrocky plnící příkaz Izraele, přiživuje šílenství. USA byly jedinou zemí, která vetovala rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající k humanitárním pauzám pro dodávky potravin, léků, vody a paliva do Gazy. Zablokovala návrhy na příměří. Navrhla návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která říká, že Izrael má právo se bránit. Rezoluce také požaduje, aby Írán přestal vyvážet zbraně „milicím a teroristickým skupinám ohrožujícím mír a bezpečnost v celém regionu“.

USA a jejich západní spojenci krachují morálně a jsou stejně spoluvinní na této genocidě jako ti, kteří byli svědky nacistického holocaustu Židů a nic neudělali.

Konflikt, který si v Gaze vyžádal životy 1400 Izraelců a nejméně 4600 Palestinců, se rozšiřuje. Izrael provedl druhý nálet na dvě letiště v Sýrii. Denně si vyměňuje raketové palby s milicemi Hizballáhu. Na americké vojenské základny v Iráku a Sýrii zaútočily šíitské milice. USS Carney, torpédoborec s řízenými střelami, ve čtvrtek sestřelil tři řízené střely, které zřejmě odpálili Húthíové z Jemenu a mířily k Izraeli.

Izrael se také snaží potlačit povědomí o každodenních násilných střetech na okupovaném Západním břehu Jordánu. V neděli provedl nálet na mešitu v uprchlickém táboře Jenin – první letecký útok na Západním břehu za dvě desetiletí –, který zabil nejméně 2 lidi. V palestinských městech na Západním břehu Jordánu řádili ozbrojení židovští osadníci. Podle humanitárního úřadu OSN bylo od invaze Hamásu a jeho spojenců z Gazy do Izraele 7. října zabito ozbrojenými osadníky nebo izraelskou armádou nejméně 90 Palestinců na Západním břehu. Za poslední dva týdny bylo zatčeno asi 4 000 dělníků z Gazy a 1 000 Palestinců na Západním břehu, čímž se počet palestinských vězňů zdvojnásobil na 10 000, z nichž více než polovinu tvoří političtí vězni.

„Mnoho vězňů má zlomené končetiny, ruce a nohy… jsou vystavováni urážlivým  a ponižujícím a nadávkám, svazování pouty na zádech, které jsou utahování až do té míry, že způsobují silnou bolest… nazí, vystavení ponižujícímu a skupinovému prohledávání vězňů,“ uvedla na tiskové konferenci Komise palestinské samosprávy pro záležitosti zadržených Qadura Fares.

B’Tselem, izraelská organizace pro lidská práva, řekla BBC, že od útoku 7. října dokumentovala „soustředěné a organizované úsilí osadníků využít skutečnosti, že veškerá mezinárodní a místní pozornost je zaměřena na Gazu a sever“ Izraele, aby se pokusil zmocnit půdy na Západním břehu“.

Uvnitř Izraele jsou Palestinci s izraelským občanstvím a jeruzalémskými průkazy pronásledováni, zadržováni, zatýkáni a vyhazováni z práce a univerzit v rámci toho, co je popisováno jako „hon na čarodějnice“. Více než 152 000 Izraelců bylo evakuováno z měst a vesnic poblíž hranic Gazy a Libanonu.

USA ve snaze zmařit vojenskou reakci Íránu, která by mohla vyvolat regionální válku, rozmístí na Blízký východ dalších 2000 vojáků. Přesunule jednu ze svých úderných skupin do Perského zálivu a pošle do regionu další systémy protivzdušné obrany. Letadlová loď USS Dwight D. Eisenhower a její úderná skupina – která byla minulý víkend nasazena ve východní části Středozemního moře, aby se připojila k USS Gerald R. Ford – byla přesměrována do Perského zálivu. Do Perského zálivu byla také vyslána protiraketová baterie Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) a prapory systému protiraketové obrany Patriot.

Izrael vypustil své čtyři jezdce apokalypsy – smrt, hladomor, válku a kořistění.

Obyvatelům to dalo dvě možnosti. Opustit Gazu nebo zemřít.

Palestinci budou zabiti nejen bombami a granáty a nakonec pozemní invazí, kulkami a střelami z tanků, ale také hladem a epidemiemi, jako je cholera. Bez vody, paliva a léků a s neexistující hygienou se nemoci budou šířit rychle. OSN uvádí, že nemocnice v Gaze „jsou na pokraji kolapsu“. Jakmile dojde palivo pro nemocniční generátory, zemřou tisíce pacientů .

Lékař z nemocnice al-Shifa v Gaze uvedl v sobotním rozhovoru: „Zhroutíme se. Hovořil o nedostatku kyslíku, světla a lékařských zásob, nedostatku vody na některých odděleních, obavách z cholery a ztráty lékařů zabitých izraelskými nálety, včetně zubaře zabitého při izraelském bombardování pravoslavného kostela, které si vyžádalo nejméně 18 mrtvých, včetně několika dětí.

Hrstka kamionů, zatím 37, pomoci do Gazy je cynickým trikem PR, který požaduje Bidenova administrativa. Pro zmírnění humanitární krize vytvořené Izraelem to udělá jen málo. OSN tvrdí, že potřebuje alespoň 100 kamionů pomoci denně. Poslední funkční zařízení na odsolování mořské vody v Gaze bylo v neděli odstaveno kvůli nedostatku paliva.

Izrael nemá v úmyslu zrušit totální obležení Gazy. Oznámil, že zvýší své nálety. Bude pokračovat stejně jako v posledních dvou týdnech, hasit životy Palestinců a terorizovat je a nechat je hladovět s cílem donutit je opustit Gazu.

Pozemní útok na Gazu nebude rychlý. Bude to zahrnovat týdny, možná měsíce pouličních bojů. Ministr obrany USA Lloyd Austin přirovnal hrozící bitvu v Gaze k americkému útoku na irácké město Mosul držené Islámským státem (ISIS) v roce 2014. USA trvalo devět měsíců, než Mosul znovu dobyly.

Když Izrael říká, že to bude „dlouhá válka“, mluví pro jednou pravdu.

Izrael požádal Washington o další vojenskou pomoc, 14,3 miliardy dolarů, včetně 10,6 miliardy dolarů na protivzdušnou a protiraketovou obranu. Dostane to. Izrael rychle vyčerpává své zásoby, když srovnává Gazu se zemí, a to i na jihu Gazy, kam uprchly statisíce vysídlených rodin ze severu.

Izrael nedovolí distribuci 100 milionů dolarů americké pomoci přislíbené Palestincům na Západním břehu Jordánu a v Gaze, alespoň dokud neskončí jejich kampaň se spálenou zemí. Ale do té doby bude Gaza k nepoznání. Izrael bude anektovat část Gazy nebo celou. Možná ty peníze půjdou na výstavbu dalších nelegálních židovských osad na okupovaném Západním břehu Jordánu. A slíbit pomoc není totéž jako si ji přivlastnit. Takže možná i to je součástí iluze.

Egyptští představitelé jsou si velmi dobře vědomi toho, co bude následovat. Až polovina, možná více, z 2,3 milionu Palestinců bude zatlačena Izraelem do Egypta na jižní hranici Gazy a nikdy jim nebude dovoleno se vrátit.

„To, co se nyní děje v Gaze, je pokus přinutit civilní obyvatele, aby migrovali do Egypta, což by nemělo být akceptováno,“ varoval egyptský prezident Abdulfattah al-Sisi.

Zprávy z Egypta tvrdí, že Washington slíbil, že odpustí velkou část obrovského dluhu Egypta ve výši 162,9 miliard dolarů, a také nabídne další ekonomické pobídky výměnou za souhlas Egypta s etnickými čistkami Palestinců. Jakmile uprchlíci překročí hranici do Egypta, budou ponecháni na Sinaji, aby tam shnili.

„Existuje vážné nebezpečí, že to, čeho jsme svědky, může být opakováním Nakby z roku 1948 a Naksy z roku 1967, ale ve větším měřítku. Mezinárodní společenství musí udělat vše, aby se to už neopakovalo,“ uvedla Francesca Albanese, zvláštní zpravodajka OSN pro situaci v oblasti lidských práv na palestinském území okupovaném od roku 1967.

Izrael již dlouho používá válku k ospravedlnění etnických čistek Palestinců. Vládní představitelé otevřeně volali po další Nakbě neboli „katastrofě“, což je termín pro události z let 1947-1949, kdy bylo více než 750 000 Palestinců etnicky vyčištěno z historické Palestiny a zahnáno do uprchlických táborů, aby mohl být vytvořen stát Izrael. Během války v roce 1967, která vedla k izraelské okupaci Západního břehu Jordánu a Pásma Gazy, Izrael etnicky vyčistil dalších 300 000 Palestinců během Naksy neboli „dne nezdaru“, který si Palestinci každoročně připomínají.

Izraelské etnické čistky od Palestinců se však neomezují pouze na války. Probíhají zpomalené etnické čistky, protože Izrael neustále buduje další kolonie pouze pro Židy a postupně zabírá palestinskou půdu. Palestincům, kterým jsou v izraelském apartheidním státě odepřeny základní občanské svobody, je kraden majetek, často včetně jejich domovů. Čelí rostoucím omezením jejich fyzického pohybu. Bylo jim zablokováno obchodování a podnikání, zejména prodej produktů. Zjistili, že jsou stále více zbídačováni a uvězněni za zdmi a bezpečnostními ploty postavenými kolem Gazy a Západního břehu. Zároveň podstupují pravidelné izraelské nálety, cílené atentáty a téměř každodenní útoky ozbrojených židovských osadníků a izraelské armády.

Podle izraelské lidskoprávní organizace HaMoked Izrael zabránil v návratu Palestincům, kteří opouštěli Západní břeh a pásmo Gazy rychlostí asi 9 000 Palestinců ročně po okupaci Západního břehu a Pásma Gazy v roce 1967, až do podepsání mírových dohod z Osla v roce 1994. Podle B’Tselem Izrael také zrušil povolení k pobytu pro asi 14 000 Palestinců, kteří žili ve východním Jeruzalémě  od roku 1967.

Podle údajů Úřadu OSN pro humanitární koordinaci Izrael mezi 1. lednem 2009 a 7. říjnem 2023 zničil 9.880 staveb, včetně více než 2 600 obydlených obytných budov, přesídlil přes 14 000 lidí, což neblaze ovlivnilo životy celkem 233 681 lidí a to pouze na Západním břehu Jordánu. Od útoku ze 7. října bylo na Západním břehu zbořeno dalších 38 domů a dalších staveb, což se dotklo dalších 13 613 lidí, čehož nejméně 73 bylo vysídleno.

Podle údajů Peace Now a izraelského listu Haaretz bylo schváleno méně než 2,2 % palestinských žádostí o stavební povolení podaných v letech 2009 až 2020.

Počet izraelských kolonistů na okupovaných územích však stoupl z nuly před válkou v červnu 1967 na 600 000 až 750 000 rozmístěných v nejméně 250 osadách a základnách po celém Západním břehu Jordánu, včetně východního Jeruzaléma, z nichž všechny jsou porušením mezinárodního práva.

Izrael se svými záměry nijak netají.

Izraelský ministr obrany Yoav Gallant řekl vojákům připravujícím se na vstup do Gazy: „Zrušil jsem všechna omezení.“

Člen izraelského parlamentu Knessetu Ariel Kallner, který je součástí strany Likud premiéra Benjamina Netanjahua, vyzval na X, dříve známém jako Twitter, k „Nakbě, která zastíní Nakbu 48“.

Izraelská armáda mobilizovala Ezru Yachina, 95letého armádního veterána, aby „motivoval“ vojáky. Yachin byl členem sionistické milice Lehi, která provedla četné masakry palestinských civilistů, včetně masakru v Deir Yassin 9. dubna 1948, kde bylo zabito více než 100 palestinských civilistů, z toho mnoho žen a dětí.

„Buďte triumfální a zlikvidujte je a nikoho nenechte naživu. Vymažte jakoukoli vzpomínku na ně,“ řekl Yachin k izraelským vojákům.

„Vymažte je, jejich rodiny, matky a děti,“ pokračoval. „Tato zvířata už nemohou žít.“

„Každý Žid se zbraní by měl jít ven a zabít je,“ řekl. „Pokud máte arabského souseda, nečekejte, jděte k němu domů a zastřelte ho.“

Kde jsou naši humanitární interventi? Ti, kteří plakali krokodýlí slzy o lidských právech Ukrajinců, Iráčanů, Syřanů, Libyjců a Afghánců, aby ospravedlnili masivní dodávky zbraní a válku? Kde je staré protiválečné křídlo Demokratické strany a liberální třídy? Co se stalo s veřejnými intelektuály, kteří odsuzovali vraždění nevinných a americkou válečnou mašinérii? Kde jsou právníci, kteří prosazují vládu mezinárodního práva? Proč těch pár osamělých hlasů, které mluví o izraelské genocidě Palestinců, jsou napadáni, cenzurováni a „doxxováni“?

„Předchozí prezident nás chtěl zakázat a pravděpodobně nás uvrhnout do koncentračních táborů,“ řekla michiganská kongresmanka palestinského původu Rashida Tlaib na shromáždění na podporu příměří 20. října ve Washingtonu před Kapitolem USA. „Tenhle chce, abychom jen zemřeli.“ Tak to cítím. Hanba na ně.“

Izrael nezastaví svou genocidní kampaň v Gaze proti Palestincům, dokud nebude uvaleno americké zbrojní embargo na Izrael. Naše zbraňové systémy, munice a útočná letadla udržují masakr. Musíme ukončit vojenskou pomoc ve výši 3,8 miliardy dolarů, kterou USA každoročně poskytují Izraeli. Musíme podporovat hnutí za bojkot, odprodej a sankce (BDS) a požadovat pozastavení všech dohod o volném obchodu a dalších dohod mezi USA a Izraelem. Teprve až budou tyto rekvizity vyřazeny z dosahu Izraele, bude izraelské vedení nuceno, stejně jako režim apartheidu v Jižní Africe, integrovat Palestince do jednoho státu se stejnými právy. Dokud tyto rekvizity zůstanou, jsou Palestinci odsouzeni k záhubě.“, citoval kongresmanku na závěr svého článku Chris Hedges.

Chris Hedges je novinář oceněný Pulitzerovou cenou, který byl patnáct let zahraničním korespondentem deníku The New York Times, kde pro noviny sloužil jako šéf úřadu pro Blízký východ a šéf balkánského úřadu. Dříve pracoval v zámoří pro The Dallas Morning News, The Christian Science Monitor a NPR.

126 thoughts on “Nechte je žrát beton

 1. ABY VLNA PALESTINCU NEPŘIŠLA DO EU NAVRHUJE p.Sasin tomu lejnu z politbyra EK jednoduché řešeni !

  ROZDAVAT NAŠE PENIZE ( davky)JEN POD PODMINKOU ZMENY AGRESIVNICH SUR KORANU.

  To je prý jeho návrh základní potřeby a není známo,zda je to jen jeho nápad

  Tvrdí AzKSH pod betlém,které čeka na nás,pokud budeme dále tolerovat pétidemolici NO NI p. Sasin ?

  1. Samozřejmě jsou některá přikázání vhodná i pro všechny členy našeho SV ,,kteří se vydají na stezku boží ,takže nemusí byt změněny.Vezmeme si příklad Suru 9-38 ,která zní

   „Jestliže vy saláti nevytahnete do boje ,buh vás potrestá trestem bolestivým,vystřídá vás národem jiným!
   @@@@@@@@@@@@@@@@@@@******oooo++++++🔔🔔🥒🐸👹“

   To je znovu ta AzKSH s doporučením pro pana Šašina.

 2. Kunštekovi patří mezi libtardy?
  Já jen, že kolik se tu naráz vyrojilo židobijců v čele s těmito dvěma „spisovateli“, trolly typu gój, maxim a totální antisemita Občan.
  Ten národ měl po 2.SV co dělat, aby vůbec přežil po tom všem, kolik jich vyletělo komíny Osvětimi.
  Dostali vlastní území, ustavili vlastní stát, který jsme my, Československo, pomáhali proti okolním muslimům vyzbrojit, aby ten svůj nový stát a právo na svou další existenci uhájili.
  Podívejte se, kolik toho dokázali Židé-Izraelci a kolik toho „dokázali“ ti tzv. palestinci, fakticky vyloučená komunita z řad Arabů, které nikdo, u sebe doma, nechce ze známých důvodů.
  Stát Izrael má plné právo srovnat Gazu se zemí, zasypat to tam vápnem, sutiny odvézt a půdu využít tak účelně, jako využili tu, co byla původně pouští.
  Osmdesát let trvající terorismus jednou musí skončit a teď se naskytla jedna z posledních šancí na to, aby Izraelci mohli v klidu žít, demontovat sirény a zakonzervovat protiraketové kryty.
  Za mě samotného, ať si každý myslí, co chce :
  Není to sice moje víra, na můj vkus je už hodně rigidní, ale se Židy mám veskrze pozitivní zkušenosti.
  A jaké zkušenosti máme my tady, v České republice s araby a muslimy? Takzvané palestinské velvyslanectví vyletělo do luftu jednou, nebo už dvakrát? Jak se chovají Izraelci u nás, byť jen na návštěvě – a jak se tu chovají vetřelci z řad muslimů, ať už odkudkoli?
  Srovnejte si to v hlavách a nedělejte ze sebe pitomce, ať už Kunštekovi samotní, nebo ti zmínění židobijci.
  Zajímalo by mě, kolik z těch židobijců, co tady chtějí být jen zajímaví, potkalo ve svém krátkém životě nějakého Izraelce.
  Já ano a byly to celé skupiny mladých lidí a jejich vedoucích – to když jsme s kolegy z menší rentálky, zvučili osm ročníků mezinárodních folklorních festivalů, kterých se pravidelně účastnili i Izraelci, neboť jejich folklór a kultura jsou neskutečně zajímavé a svébytné.
  Byli to nejslušněji se chovající mladí lidé, jaké jsem na akcích podobného typu potkával.

  1. Dostali vlastní území, ustavili vlastní stát,

   A v tom je ten zakopanej pes. Ono se to tem puvodnim totiz moc nelibilo.

  2. Blázne …, to co jsi napsal se může zrodit jenom v mozku propagandou zdebilizovaného psychopata …

   Stát Izrael má plné právo srovnat Gazu se zemí, zasypat to tam vápnem, sutiny odvézt a půdu využít tak účelně, jako využili tu, co byla původně pouští.

   Rusové mají pravdu, když prohlašují že je potřeba denacifikovat Ukrajinu, a když to nepomůže k procitnutí debilů v Evropě, tak budou nuceni denacifikovat i celou Evropu …

  3. Folklor – to myslíte „klezmer“?
   No, to mají blbý, protože to je balkánské „choro“, tu a tam hozené do „moll“.

   Na Vaše nacistické zvratky nebudu reagovat, protože to by asi Vidlák nerozdýchal.
   Jo, mimochodem – opakovaně se dopouštíte trestného činu „podněcování zločinu genocidia“ dle § 400 zák. č. 40/2009 Sb., Trestního zákoníku.
   CIKI333 a pár dalších také.

  4. A co má vaše odpověď společného s článkem o předhistorii současných událostí a genocidy v Gaze? A zvážil jste též možnost, že lidé vyhnaní z Gazy, při naší nekritické podpoře Izraele, přijdou do Evropy?

 3. Fšimněte si, že v dějinách dycky vyteklo nejvíc hektolitrů krve z bachorů blbých pupkáčů , uvřeštěných a upištěných kurev a ti keří vás pasou tam sou porád.

 4. A co jako s tím mám dělat?
  Mám jiné potřeby a tohle je pro mě exotika, něco jako sado maso. Nechcu sado maso. Gdo se tím tady furt zabývá, táhněte tam a nevotravujte. Věřte že gdyž vás to přestane zajímat tak ty svině to přestanou dělat.

  1. No a gdo je žid? Normální netáhlo, kerej nebude „pracovat“. Gdyž mají moc a cizí ohýbají hřbety zaprodaným blbečkům zvoleným jinými netáhly, tak se přitulí. Budou financovat smrt. To néní náš obyčej.

   MY MÁME JINÉ POTŘEBY!.

   Proč nám tady v tomto prostoru furt něgdo předhazuje tyto prasárny? Máme se z nich poučit?
   Tak dobře, poďme pozabíjet anglosasy. Gdo se z vás pupkáčů hlásí jako první?
   Kokoti

  2. Občane, Al Džazíra je izraelská, nebo arabská televize ? Co asi taková televize bude tlačit především? Objektivní informace?
   Já se nedivím už vůbec ničemu. Dobroseři a asistenti tvého typu, přisátí na státní cecek, tady zatím napáchali mnohem víc škody, než užitku.
   Co ti Židé udělali tak hrozného? Nebo ti to nakecali ti čmoudi, kterým děláš asistenta? Takové individuum, tak jak se tu vyjadřuje, žádný soudný ředitel nepustí normálně učit.
   Vím od ségry učitelky, co za lidi dneska dělají tzv. asistenty – buď náplavě, anebo těm retardům, co dřív patřili do zvláštních škol.
   V naprosté většině věčně marodící netáhla, co to s odřenýma ušima, na velmi podivných školách typu Plzně, dotáhli aspoň na druhořadé bakaláře. A dělají to proto, že jednak na víc nemají, ničím jiným by se neuživili, ale tohle dobroserství, to jim panečku jde. Indoktrinovat malý děti sračkama, co ti někdo jiný nalil do palice – víš, jak se tomuhle říká?
   Odpověz si sám, ty Občane.
   Jsi Občan České republiky asi tak, jako já ředitelem planety.

   1. Nácku,
    Al Jazeera je stejně objektivní jako BBC. I stejně stručná až suchá. Źádné komentáře, žádné osobní názory, žádná propaganda, vše ozdrojované nebo vlastní zprávy. Zpravodajství, nic víc.

    Na Vaše nacistické zvratky nebudu reagovat, protože jsem nucen, na rozdíl od Vás, dodržovat místní kodex.

 5. Propagandisté opakovaně štvou proti Íránu, rozpoutají větší válku, vyvezou liberální demokracii jako minule?

  USA plně podporovaly osmiletou iráckou válku proti Íránu, všemi možnými způsoby pomáhaly Saddámovi Husajnovi, vedly proti němu válku v roce 1990. Přitom se zásadně nejednalo o napadení Kuvajtu, ani o vyndávaní miminek z inkubátorů, jak tvrdila košer prolhaná propaganda, ale o ropu. O privatizaci iráckého ropného průmyslu. Jednalo se o USA diktovaný globální systém zásobování energiemi, a tedy o to, podřídit si třetí svět právem košer parazita. Pán světa nechtěl tolerovat žádné vybočení Saddáma Husajna z role sluhy. Protože to znamenalo, řečeno slovy SSoudruha Noama Chomského, „neuposlechnutí rozkazů, a tak se stal zločincem. Můžeš být lump a vrah, to je úplně v pořádku, dokud se budeš držet (košer) rozkazů.“

 6. Kdysi jsem někde četl, že v pobřežním šelfu u pásma Gazy byla objevena bohatá naleziště ropy a plynu. Proto prý nemůže vzniknout stát Palestina. Naleziště by připadla Palestincům. Nemůžu to potvrdit. Nevíte o tom někdo? Vysvětlovalo by to snahu o vysídlení Palestinců z této oblasti.

 7. Když vidím, jak tady řádí někteří diskutující, kteří všude vidí Žido-Chazaři-Aškenáz, tak jsem si vzpomněl na video:“Psychopat Kohout řádí v pořadu Máte slovo“ z roku 2015, když vypukla uprchlická krize. To se taky vyrojili podobní dobroserové

  https://m.mojevideo.sk/3c74

  1. Ve vládě protektorátu ČUR jsou aspenisti, Panevropani, zednáři. Jasonek je taky košer?

   „Válka je nyní navrhována za účelem židovské hegemonie nad světem.“ – brigádní generál George Van Horn Mosely, The New York Tribune, 29. března 1939.

  2. Potřebuju nutně vědět, jestli ten židovský stát bojuje za Západní hodnoty, za demokracii, za klima bez CO2, za udržitelný rozvoj, za zastavení tání ledovců?
   Abych někde něco blbě nenapsal a jak dnes vyhrožovaly v české liberální televizi, nedopustil se schvalování trestných činů genocidy, války, terorismu a zabíjení civilistů.
   Kde sídlili Izraelci před sto lety?
   V Palestině to nebylo.

 8. Je naprosto úžasné jak se z Izraelců najednou staly rasisti a fašisti a z Palestýnců míromilovní hrdinové.
  Cože mi to připomíná?
  Přátelé vystřízlivení přijde brzy.

   1. Vyprávěli mi lidé, kteří byli pomáhat do Kibuců. Židi se k nim chovali přezíravě, velkopansky, přidělovali jim jen tu nejhorší práci a mizerně je platili. Všichni se kterými jsem mluvil, z Kibucu pozutíkali a načerno dělali ve městech. Kdosi z nich dokonce krupiéra v kasinu. 🙂

    1. No nepovídejte, krupiéra v kasínu?
     To je naprostá bomba. Jsem naprosto fascinován. Ještě by to chtělo příběh o jaderném fyzikovi.

  1. Přijde brzy , hned jak nám je izrael nažene do evropy aby měl víc místa pro své osadníky.
   Ani jedna strana není mírumilovná pouze jedna však zabírá cizí území a pokud vím tak zábor vládní politice vadí. Je smutné , že jedni osvobozují a druzí terorizují jsem z toho zmaten.
   Hodnotit zda jsou nebo nejsou schopni zvládat ekonomiku, rozvoj státu je totálně mimo.
   A ano brzy i u nás.

  2. Úžasné snažení židovstva v protektorátu ČUR!
   Vždyť košer SSvatou ideologií není nic většího než vyhubení pronárodů jako klatých. Moudra tohoto typu se vyskytují v Tóře (Bible, Starý zákon) i v Talmudech.

   Talmudizovaní Chazaři, kteří vládnou válce s původním obyvatelstvem Palestiny, tedy páchají to, čím mají důkladně vymyté mozky.

 9. Kritici by měli říct, jak bojovat ve městě s dodržením všeho práva. Jak dobýt město bez jeho zničení. S výjimkou policejních stanic Hamásu v Gaze žádné jasné odlišitelné vojenské cíle nejsou. Stanice už budou dávno prázdné a důležité věci odstěhované do tunelů. Všecko je smíchané civilní a vojenské jako nahoře škola a ve sklepě sklad raket. Bohužel nějaká hezká mírová dohoda zdá se nemožná. Spolu žít nedokáží a současně jsou oba národy natolik propojené v poměrně malé zemi, že ani oddělit se nemůžou. Do toho počet obyvatel se stále zvětšuje. Je to smutné, ale tak to může dopadnout, že budou vyhnáni jedni nebo druzí. Podobné jako skončilo soužití Čechů a Němců přes 100 let snah o mírovou cestu soužití. Vznik nezávislé Palestiny by byl rozumný s nějakými zárukami bezpečnosti. Pokud by si tam potom dovezli tolik zbraní, aby se vyrovnali silou Hizballáhu a měli je jen 20 km od Jeruzaléma a asi 30 km od Tel Avivu. Žádná izraelská vláda na to nepřistoupí. Izrael je v nejužším místě jen 15 km široký mezi mořem a Západním břehem. Starý problém, kdo bude garantovat plnění smluv. Mírová smlouva Egypt – Izrael funguje, protože se za ní zaručily USA v době, kdy na to měly sílu. Mají vliv na obou stranách. Mír s Jordánskem funguje protože oba státy už mnoho let hledaly cestu, jak se vyhnout dalšímu nepřátelství. Tam snad ani třetí stranu jako ručitele nepotřebovaly. Palestinské vedení bude pravděpodobně chtít plnou nezávislost a to včetně založení vlastní armády. Potom stačí, když za pár let vyhraje volby Hamás nad Fatahem a pohltí i Západní břeh. Bude potom případně vyklízení osad vnímáno jako vstřícnost nebo slabost? Nebyl bych si jistej často opakovaným tvrzením, že izraelská vláda nepůjde do velké války. Takové případy už v historii byly. Pokud vláda a generálové jsou přesvědčeni, že situace směřuje během několika let k velké k válce. Pokud nevěří v možnost, že by to šlo nějak urovnat diplomaticky. Pokud zjistí, že čas pracuje proti nim a ve válce za 5 let si budou stát hůř než letos a za 10 let hůř než než za 5 let. Můžou být v pokušení to spustit po několikaměsíční přípravě a obhájit si to jako racionální rozhodnutí. Jako to udělaly některé státy v roc 1914. Nevím, jak přesně to skončí, ale vím, že špatně, protože mezi více možnostmi tam žádná dobrá není v nabídce. Se vzrůstem dostupnosti raket a dronů se malé starý dostanou do nevýhody, že nebudou mít strategickou hloubku k obranně. Obranná se stala silnější než manévr. Stejně potřebuje i obrana prostor. Arabové někdy říkají, že mají čas a že nakonec udolali i křižácké státy ve středověku, i když to trvalo 200 let. Padl Akkon v roce 1291 i se svými mohutnými hradbami.
  .

  1. Jj, přesně takhle „zdůvodňovali“ němečtí nacisté ničení města obcí na okupovaných území.
   Zbytek jsou jen pindy starýho zrojnoše, pokoušející se „ospravedlnit“ genocidu, jíž se sionstický režim teď už zcela otevřeně dopouští.
   Pro Posselta začala historie až 8.5.1945, pro Vás až 7.1.2023…

 10. Poslední dobou internetem koluje citát, jehož část říká: „mír s muslimy bude možný, až bude milovat své děti víc než nenávidět nás“.

  Má to co říct k současné situaci. Izraeli často vyčítají bombardování civilních obyvatel.
  Tak já se ptám, jaké cíle mu navrhnete? Osmělte se, ukažte, kde má Hamás kasárnu, cvičiště, velení, muniční sklady, vozové parky. Ukažte ty vojenské objekty, ať má Izrael kam střílet. Aha, já vím, takové objekty neexistují.

  Hamás se dokonale maskuje civilními obyvateli. Sídli v nejhustěji obydlených částech, zbraně schovávají po domech a sklepech, ostřelují Izrael celá desetiletí z měst do měst. A když odpálí autobus s dětmi, nepošlou atentátníka v uniformě z nějakého velení, ale vybaví ho na sídlišti a pošlou ho jako cestujícího.
  Hamás se dokonale maskuje civilisty. Nutí Izrael buď nedělat nic či útočit do obydlených částí, protože jiný cíl vůbec neexistuje.

  A že tam Izrael nemá co dělat? Palestina odmítla dvoustátní řešení v roce 1948, protože nestrpěli vedle sebe Židy. Celý muslimský svět jim vyhlásil válku okamžitě. Že OSN trvala na dvoustátním systému, a co jako? Palestinci šanci dostali, místo toho podporovali válku a genocidu Židů, a v roce 1967, když Izrael území zabral, z čistě preventivních důvodů, se nikdo nemůže divit, že ho nepustí. Nakonec to stejně v roce 2005 udělali – a co se stalo? Povstal Hamás a vyhlásil jim zase válku. Přesně proto to v roce 1967 obsadili, kvůli zkušenosti s rokem 1948 a předvídáním událostí roku 2005.
  S tím, že po celou dobu Palestina obětuje civilisty a děti jako lidský štít, protože nenávidí Židy víc, než jak miluje vlastní děti.

  Tak jako tak, v tomhle konfliktu je stoprocentní vina na straně islámu. Izrael nehraje podle pravidel a raději riskuje pobouření Západu, než aby povolil a dal šanci islámu využít jejich slabosti. Radši jejich děti než naše, s islámem mírová dohoda prostě není možná.

   1. 👍Tesat do kamene. Budiž důkazem zženštilá a levicově zblblá Evropa, která se bojí říct rotahujícím se Muslimům ve svých vlastních městech Dost! Díky slabosti a odložení zbraní se z ní stala americká děvka. Když si čtu Váš komentář, tak mi jde na mysl přísloví z antiky, že „zbraně udržují mír.“

    1. Buzerantskou LGBTQ gender Evropu ale páchá košer sekta, SSoudruzi jako ty. Stejně tak islamistickou krimigraci pro naplnění plánů košer SSoudruha Kalergiho a Římského klubu:

     „globální zločinci a jejich slouhové se svými záměry netají. Je třeba dobře poslouchat co říkají a sledovat, co konají. Moc dobře ví, že většina lidí je nebude vnímat, případně brát vážně nebo nepochopí, o čem hovoří.

     Pokud znáte cíle Římského klubu, pak jistě víte, že tento spolek byl založen zhruba ve stejnou dobu jako Světové ekonomické fórum (WEF).  Obě tyto organizace po celou dobu úzce spolupracují a razí agendu, kterou aktuálně realizují.

     Byla to právě kniha „Meze růstu,“ kterou dokonce von der Leyenová ve videu zmiňuje a adoruje, kde bylo poprvé zmíněno, že je třeba určit jako zásadní problém samotného člověka, jakožto ideální cestu k depopulaci.

     Tedy člověk je nyní oním „problémem,“ který produkuje příliš mnoho CO2. To je agenda Římského klubu.

     1. Góji… V nelibosti k Euhnijina LGBT uchylakům se shodneme. Neshodneme se, ale v podpoře terorismu maskovaného civilním utrpením tak jako se to maskuje na Ukrajině.

      1. SSoudruhu,
       zapamatuj si;

       -koncentrák Gaza je oplocený důkladněji než košer IG Farben koncentráky za bankstery spáchané druhé světové války

       -SSoudruzi talmudizovaní Chazaři týrají Palestince sto let. Od té doby, co tam nájezdnické hordy vyslané Rothschildy přitáhly

       -o vyzbrojování islamistů zbraněmi z Ukrajiny v koncentráku Gaza košer šmírácké organizace věděly, lstivě si hrají na neschopné

       1. Boj.
        Přesně tak.
        O zřízení státu Izrael se uvažovalo už 19 století.
        Dost do toho mluvila a jednala Anglie,byly různé návrhy, ale
        k vůli odporu mnohých státníků to neprošlo.Až po první světové válce se zaměřili na Palestinu,jako nejslabší článek, komunitu na BV.Také v té době, byly nejtvrdší,nejčastější teroristické útoky židů na Palestince

  1. Prolhaný, lstivý.
   Talmudizovaní Chazaři nejsou Židi, kdyžtak židi nebo aškenáz. Do Palestiny je vyhnali jejich majitelé, banksteři, aby jim v Evropě nekazili kšefty. Bantsteři mají patent na beztrestné padělání peněz. Ovládají centrální banky. A debilizaci gojimů.

 11. Anonym je levicový idiot, který si ani nevidí na špičku nosu protože jinak by věděl, že s teroristy se nevyjednává, teroristé se ničí.

  1. Jestli někdo, nebo něco zničí opravdu úplně všechny teroristy, pak nastane mír ve světě a třeba Palestincům se uvolní obrovský prostor-celý Israel.
   ———————————————————-
   pro příklad, kdo vlastně začal:
   https://radicalrevival.wordpress.com/2010/01/23/jak-zide-vyhlasili-nemecku-svatou-valku/
   ———————————————————–
   Aha, všechno je to výmysl, že?

 12. „Cílem je nahnat desetitisíce, pravděpodobně statisíce Palestinců přes jižní hranici v Rafáhu do uprchlických táborů v Egyptě. Dozvuky budou katastrofální nejen pro Palestince, ale pro celý region a téměř jistě spustí ozbrojené střety na severu Izraele s Hizballáhem z Libanonu a možná se Sýrií a Íránem.“
  Dobry postřeh, ovšem průser pro Británii, Francii, Holandsko a Německo, protože tam se teď všichni nacpou. Garantují vám, že žádný západoevropských politik příštích 20 let neřekne nic o Židech, protože jestli Jo, tak uzří hlavní město v plamenech.

  1. Kdyby nebylo Židů, nebylo by blaha pozemského, ni slunečních paprsků, ni deště a lidé nemohli by žíti.“ Všichni rabíni se shodují v tom, že nežidé jsou zvířecí přírody. Rabbi Moisej ben Nachman, rabbi Raši, rabbi Abravanel, rabbi Jakult a rabbi Menachen, napořád přirovnávají je k psům, oslům a sviním a dokazují to s vážností vědeckou. „Židovský národ je hoden věčného života a ostatní národové oslům jsou podobni“ – činí svůj závěr rabbi Abravanel. „Vy všichni Židé jste lidmi a ostatní národové nejsou lidmi, neboť duše jejich od zlých duchů pocházejí, duše pak židovská ze Svatého Ducha Božího“ – volá rabbi Menachen. „Pouze Židé hodni jsou názvu lidi, kdežto goj od zlých duchů zplozený, má právo nazývati se jedině sviní – dokazuje rabbi Jakulta

  1. Tak, to bychom měli! Jedna část článku je odstavcově dvakrát! No, toto? A , jen se tak ptám: Jaký je Váš názor na situaci, blízkovýchodní situaci? markosi? Tady se tvoří dějiny, velmi drsným způsobem, a Vy: „…, Jednu část tam máte dvakrát. Paní Kunštěková.“

 13. V tomto duelu Belzebuba se Satanem „nefandím“ ani jedné straně.
  Cituji autorku: Izraelská armáda mobilizovala Ezru Yachina, 95letého armádního veterána, aby „motivoval“ vojáky. Yachin byl členem sionistické milice Lehi, která provedla četné masakry palestinských civilistů, včetně masakru v Deir Yassin 9. dubna 1948, kde bylo zabito více než 100 palestinských civilistů, z toho mnoho žen a dětí.

  „Buďte triumfální a zlikvidujte je a nikoho nenechte naživu. Vymažte jakoukoli vzpomínku na ně,“ řekl Yachin k izraelským vojákům.

  „Vymažte je, jejich rodiny, matky a děti,“ pokračoval. „Tato zvířata už nemohou žít.“

  „Každý Žid se zbraní by měl jít ven a zabít je,“ řekl. „Pokud máte arabského souseda, nečekejte, jděte k němu domů a zastřelte ho.“
  PS. Izraelci zoceleni holocaustem, se s Araby, jak vidno, srát nebudou. Slzu neuroním (byť genocida Palestinců se podobá té nacistické z let 41-45). Mrtvý muslim = dobrý muslim. A cynicky dodávám, čím větší počet zabitých kozomrdů, tím méně se jich dostane do EU…

  1. Další lepší člověk.
   Do EU pašují islamisty košer lepšolidé jako jsi ty, pod scénáři banksterů a jejich košer poskoků v Evropské komisi. Podle ideologie košer SSoudruha Kalergiho.

    1. .banksteři Rothschild, Rockefeller, Warburg, Morgan, Montefiore, DuPont
     .židozednáři, FED, NATO a EU samozřejmě. Bilderberg, Římský klub a stovky dalších

  2. Ciki, jsi zmítaný hloupými emocemi pomsty, a je ti jedno že pomsta směřuje proti neviným …
   Nepřemýšlíš jako dospělý člověk …, až během svého života člověk pozná, že msta nikam nevede a nakonec se obrátí proti němu …

 14. Po útoku Hamásu na Izrael začínám být už docela alergický na všechny, kdo teď najednou nonšalantně kopou do Izraele za to, že… Za co ale vlastně? Za to, že tváří v tvář nelidským zvěrstvům, co tehdy v sobotu 7. října předvedli indoktrinovaní zabijáci, se Izrael snaží jednou pro vždy zamezit jakékoliv možnosti na opakování takových nelidských dobytčáren vůči svému národu? Podle kritiků by možná stačila jen letáková kompaň – ta ale mimochodem už taky proběhla… Já to chápu tak, že Izraeli jde o přežití ve válce a o to se snaží všemi prostředky, které má po ruce. To je snad špatně?

  1. Romane, jsi zmítaný hloupými emocemi pomsty, a je ti jedno že pomsta směřuje proti neviným …
   Nepřemýšlíš jako dospělý člověk …, až během svého života člověk pozná, že msta nikam nevede a nakonec se obrátí proti němu …

  2. 🕎alergický na všechny, kdo teď najednou nonšalantně kopou do Izraele za to, že… Za co ale vlastně?“

   🍥Za zločineckou ideologii? Za zločinecké konání! Chceš vypsat nějaké vyvolené poučky z Tóry a Talmudu, které jsou v souladu s výroky citovaného starého vraha?

  3. Hezký napsáno, akorát teď vystavíte útokům dementů, kteří si myslí, že „vidí za roh.“ ve skutečnosti, ale moc četli Aeronet a všude vidí Chazary…. (Zdravím Góje a maxima).

   1. Četli i Bibli SSvatou.
    A Talmud, z kterých to zločineckých učebnic vyplývá:

    Židovství má svůj odvěký, tradicí s pokolení na pokolení, přenášený cíl: ovládnouti svět, podříditi si všechny národy. Tento cíl je vepsán do duše a do vědomí každého žida/talmudizovaného Chazara, probíhá věky i tisíciletími, stal se přirozeným instinktem. Židovství žije a roste v přesvědčení, že národ židovský je Bohem vyvolený, aby vládl nad všemi ostatními národy. A celé je to založené na lžích a organizovaném zločinu.

 15. Příčinou válek je nenávist. A k těm válkám přispívají i všichni ti, kdo tu nenávist přiživují. Nenávist přiživují nejen ti, kteří v sobě oprávněně nesou nějakou historickou křivdu, se kterou se nedovedou ani po desítkách let vyrovnat jinak, než setrvalou nenávistí a rozpoutáváním dalších a dalších kol násilí, ale také všichni ti, kdo o tomto násilí informují příliš jednostranně ve snaze vytvořit takový (zkreslený) obraz nepřítele, aby nenávist k němu byla co největší a u co nejširšího publika.

  Tak jako se mi nelíbí to, jak naši politici a naše média přiživují v nás nenávist k Rusku ( tím, jak jednostranně informují o ukrajinské válce, tím, co zdůrazní a zveličí a co naopak zcela zapomenou zmínit), tak se mi nelíbí ani články paní Kunštekové. Jsou příliš jednostranné a snaží se vyvolat/přiživit nenávist k Izraeli.
  Palestinci už přece dávno mohli mít svůj vlastní stát, kdyby uznali právo Izraele na existenci. Kdyby místo raket a teroristických výpadů budovali svůj stát , který by nedovolil, aby v něm existovaly a sílily teroristické skupiny pronikající do sousedství a vraždící tamní pokojné obyvatelstvo. Takovou snahu u Palestinců ale nevidím. Jestli nějaká je, tak je důkladně utajena. Naopak vidím oslavování teroristických činů a považovaní teroristů za „mučedníky“.

  Na věčné neutuchající nenávisti ale nelze vybudovat pokojné soužití nikdy a nikde. A kdo seje vítr, sklidí bouři.

  1. Kde ta moudra čerpáte?
   Většinu válek spustili banksteři.
   Palestinci žili v Palestině. Tak prosté to je. Pak tam Rothschildi a podobní velkošmejdi vyslali v akci SSionismus své košer souvěrce. Tihle zmetci rozvrací státy po celém světě. Neustále někde válčí, a soustavně loupí. Válčí i s námi, lupičstvím, lichvářstvím, debilizací nebo koronafašismem.

  2. Mileno, jste naivní …, a taky ovlivněná lží proizraelské propagandy, viz citace :
   Palestinci už přece dávno mohli mít svůj vlastní stát, kdyby uznali právo Izraele na existenci. Kdyby místo raket a teroristických výpadů budovali svůj stát , který by nedovolil, aby v něm existovaly a sílily teroristické skupiny pronikající do sousedství a vraždící tamní pokojné obyvatelstvo.
   Uvedené se dohadovalo v Oslo, a bylo to k ničemu …., dohadoval to izraelský premier Icchak Rabin a militantní izraelci ho za to zavraždili ..

   1. Nějak jste zapomněl na (cituji z wiki):
    …Podepsání dohod z Osla se však, přestože se jednalo o významný krok na cestě k míru, ukázalo jako dosti kontroverzní krok. Bylo zřejmé, že tento mírový proces situaci značně zkomplikoval. Především na palestinské politické scéně začala sílit opozice a to zejména organizací Hamás a Palestinský islámský džihád, které se proti OOP a smlouvám z Osla začaly vymezovat. Současně se začaly stupňovat i teroristické akce, kterým však v té době nedostatečně vyzbrojená a vycvičená palestinská policie (která v palestinských autonomních oblastech nahradila izraelské vojáky) nebyla schopna účinně čelit…..

    A to je právě to, že si vyberete jen tu část pravdy, která se hodí do Vaší předpojatosti.

    1. Však jsem psal o lži proizraelské propagandy, wiki není nestraný zdroj hlavně co se týká politiky, je děsně infiltrována šmeldy co překrucují fakta …, to je každému trochu informovanému“ v hybridních válkách“ dostatečně známé …

     1. Prece Hamas byl vycvicenej aby zaridil ,aby se dohody z Osla nerealizovaly a navic sabotovaly. Jako ty Minsky a vsechny.
      Na to sou diplomaticky parasiticky saskove ,aby zaridli ty taskarice.

 16. Jinak mě udivují do problému ponoření lidé, kteří ignorují, že Chazaři nejsou Židé. Čili v Palestině jsou fašistickými okupanty, které tam vyslali Rothschildi & lichvářská Co., v souvislosti se dvěma světovými válkami a rozvratem uspořádání mnoha zemí. A loupením ropy na Blízkém východě. Chazarsští talmudizovaní nadlidé překvapují každý den, to je vidět nejen na pravdolásce vůči původním obyvatelům Palestiny. Úkladný teror zaměřený na vodní hospodářství by se měl dostat do učebnic pseudohumanity.

  Humanitární rozvrat Rakousko-Uherska a Osmanské říše a Ruska. Dvacet milionů mrtvol za 1. světové. Pak zotročení Němců do války proti komunismu v Rusku, který tam košer Bronštajni zatáhli. Vyvolání vyvražďování a válek v mnoha oblastech. Šedesát milionů mrtvol za druhé světové. Banksteři upevnili svou moc. Vládnou VB, USA, NATO, OSN a WHO, WEF, IMF, FED i lepšolidem z Evropské komise, takže EU! Také různým mimovládkám košer chazarských škůdců po celém liberálně démonkratickém světě. Tohle trpíme, krmíme z daní a volíme v cinklém systému zas-Tupitelské demokracie. Lepšolidé = zrůdnost, lest a klam.

  1. Jasně!!! Všude jsou Chazaři… Tisíce Chazarů!!! Správci planety, co nám sem poslali ufouni, aby nás naučili náboženství. Neskutečně mocnina všemocní Žido-Chazaři, kteří ve dne v noci vymyslí, jak by s nama vyjebali. Klečte a bojte se 🧞‍♀️.

   1. Další košer SSoudruh
    Žádní ufoni. talmudizovaní Chazaři. Těm je potřeba dělat reklamu, aby si gijimové zbytečně nemysleli, že inflace je náhodou nebo padá s nebe jak slavné židovské lívance.

    Jsou všude. Ve vládě, v neziskovkách, dokonce několik kusů se pravidelně vyskytuje v diskuzích.

    Dovolím si přidat něco k objasnění pseudomorálky;

    „člověkem je pouze Žid. Pročež nežid nemůže být zákonným jejich majitelem, jako není zákonným majitelem šelma lesů, v nichž obývá. „Stejně jako s klidným svědomím lze zabíti divokou šelmu a zmocniti se jejího lesa, tak možno zabíti nebo vyhnati goje a přivlastniti si jeho majetek. Majetek gojův podoben je opuštěné věci, jeho pravým majitelem je Žid, který se ho zmocní.“ „A je to spravedlivé“ – vysvětluje rabbi Albo

 17. S Izraelem sympatizují po tom všem co se děje jenom pomatení krvelační blázni …,
  a Izrael se chová jako vzteklý na pokojné lidi útočící prašivý pes, kterého musí nakonec někdo zlikvidovat ..
  Napsané by měl být normální názor normálních lidí …, ostatní Izrael omlouvající a podporující názory jsou názory pomatených bláznů …

   1. To máte špatné informace. Žádná podobná demonstrace nesympatisuje s teroristy, ať už israelskými nebo palestinskými. Právě naopak. Demonstrují za bezpečí civilistů.

     1. Lepšočlověku,
      Hamás je výplod tvých košer fašistických souvěrců. Stejně jako dopuštění útoku z koncentráku Gazy, možná i jeho příprava (zbraně dopašované z košer Banderastánu, Afghánistánu do oploceného koncentráku, varování egyptskou rozvědkou).
      Koho tady chceš oblbovat?

       1. Zato existují košer debilizátoři. Košer Evropská komise. Košer podvod Green Deal. Košer kalergismus a s ním spojené velkopašování islamistů do Evropy. Košer Agenda 2030. Košer CBDC….Bojim se otevřít ledničku 👹

       2. Než se shodneme , že země je placatá tak mi řekněte definici terorismu a jak ji našroubovat na Hamás. Poprosím aby jste dal pozor aby nebyl váš výklad hodnocen jako schvalování genocidy , nechci aby z diskuze byla polízanice.

   1. Jasone, Jasone …, ty uprchlý paciente z blázince, ty se v té chemoterapii nějak vyznáš …
    Pro tvoje zklidnění perorární forma bude neúčinná, na tebe je potřeba léty osvědčená injekční aplikace celé ampulky levopromazinu, byl by od tebe na nějaký čas klid …

 18. Jedni jsou dobří a druzí zlí…!
  Nebo je to naopak…?
  Třeba platí obojí…. nejspíš.
  Proč bych je měl zrovná já rozsuzovat?
  Nakonec stejně zvítězí silnější bataliony, jen se teď neví, které to budou.
  V duchu vidím Gosudara a Siting Pinga, jak si mnou ruce – to šustění dlaně o dlaň slyším až sem do kotlinky. Pokud to není jejich dílko, jsou jim zřejmě jejich bohové nakloněni.

  P.S.: Tak jako mediálně skončil covid útokem Rusů na Banderovce, tak mediálně skončily boje na Ukrajině útokem Hamásu na kibucy. Najednou jako by byl na Ukrajině skoro mír. Také vám to přijde nejen poučné, ale i úsměvné?

  1. Nejsem si jist, ze bych v tehle souvislosti pouzil slovo „usmevne“… asi mi na to schazi par desetileti vyuky cynismu.

   Mozna trochu zadostiucineni z ksichtu Zelenskeho, kteremu zacina docvakavat, ze skoncila doba, kdy houknul a bylo. A zjevne mu zacina cvakat jinde.

   1. Cynismus se nevyučuje, cynismus se prožívá.
    Někde se mydlí lidé klacky po hlavách? No a co? Tak to vždycky bylo a vždycky bude, jen ty klacky jsou stále dokonalejší.

   2. Nekonecny pruvody nemocnych a plizich se ke Kyjevu a zadonici ,
    aby si tamni vladce/modla rekl, co chce a prosili vladce ,/ponekud nechutnyho a neomezenou zurivosti posedlyho individua/ , aby chtel , co nejvic ,
    celej svet ochotne dodaji a vsechno…/Drive to byl Berlin,napr./.
    Vsecko by pro nej uloupili vsem, i o vladu nad statem se ochotne pripravi , do otroctvi se nadsene a kolektivne zavlecou , oddane mezi sebou soutezi , aby se zavdecili.
    V zachvatech nadseni posvatneho otrockeho zboznovani , ktere je zase zavede do totalniho fanatismu. Po jinem ponizeni netouzi.
    .Oltaricky s prapory, na zboznovani vsude zavadeji.
    Modle nepratelskeho cloveka , dokonce , jako predcasne zahubeneho,
    /nemohou se necrophils jeho smrti dockat a nabazit /, v pytlech pro mrtvoly obradne symbolicky na verejnosti vystavuji a verejne na odiv davaji..
    Tanec smrti zapocina do vytouzene sebezahuby orgiemi niceni.
    Vystavuji ve skutecnosti sve silene, zrudne pudy sebezahuby. Ktere je ovladaji.
    Vetsina nechape a ani nemuze..Obrana neni.
    Existuji a ztotoznuji se jen jako absolutne oddane obeti vule a rozmaru , vyvoleneho jim vladce/modly ,nejvyssi krveziznivosti a nasili.
    /Jednou je to Hitler jindy zase jinej ,Napoleon ,ale s podminkou, ze musi bejt absolutne, krute smrtonosnej a za kazdou cenu a kdykoliv/.
    Na ktereho se jim ukaze.
    Nic se nezmenilo , jako v kralovstvi Benin , kde si napr. dlazdili mrtvolami cesty, meli mrtvoly jako zdi obydli a ozdobovali si stromy mrtvolami, jako jinde vanocni stromky ,pozlatkem. Aby zase zavladl kulturni rovnost. Vsichni mrtvi.
    Udelaji vse, aby jim vladce/modla neprestala vladnout /, treba oprasi tu starou bandero nacistickou/, bez nej jsou bez moznosti a nadeje pro koho a za co trpet .
    Obetovat se komu a obetovat se a treba i znicit se pro tu modlu ….
    Musi s jistotou vedet na jakou a spravnou modlu je jim dovoleno se , doslova mentalne prisaknout a prilepit.
    Aby ani na vlastni obranu ani nezbylo. Zadnych prekazek se nelekaji.
    Doslova touzi se rozpustit v roztoku zajmu , jejich vladce/modly..
    Snazi se velmi dopredu uhodnout ..
    /Jako se rozpousti pokojne material v kyseline , jen po tom touzi a rozpousti se do neceho jineho ,tak jak vladce/modla, potrebuje /.
    Radostne vitaji zmenu , nesetri usili , prostredku , poradaji masakry , clovek ani lidi ,
    uz v zajmu vudce/modly , ani ted zase nesmi existovat na planete.
    Ani rusa se v posvatnem transu neboji , strach jen predstiraji , ze by vyuzil situace , zakerne je napadl, odzbrojene..Nevadi vyzbroji se dal a vic necim ,
    co se k nim ani nevejde.
    A nemuze se pouzit proti rusovi.
    Zbrane zakoupene na obranu statu , zustanou nekde daleko asi 10 tisic km.
    Hospodarstvi s radosti modlosluzebnici taky znici ,pro vyssi cile a zajmy.
    Obeti sadomasochistickych orgii , kolem vudce/modly, zbaveni rozumu , krepci v orgiich nekonecneho niceni a sebezniceni. Az do konce.
    Nikdy nemaji dost..Nikoho ani sebe neusetri. Priklady z minulosti nezajimaji, Stalingrad Borodino , je jen dalsi moznost, se pro zajem modly/vladce zase obetovat ,chcipnout , co nejhorsi bestialni smrti , vedomi toho jim prinasi nejvetsi ,
    slasti, sebe uspokojeni..Nejdrive pro sve ukajeni poslou ty jine.
    Opakovani …. a nejmocnejsi z nemocnych, /tady dokonce muzeme videt neskutecne , bizarni , groteskni , nemocnou karikaturu , kdy miniaturni ocasek vrti celym mastodontem, vlastne celym stadem mastodontu sveta / ,
    nejmocnejsi se tez ihned proplizil ,/a vedl opakovane plizeni ostatnich , /,s dary nekonecne obetave stedrosti , nevynechal moznost umisteni obrovsky
    armady proti jednomu tisici teroristu , vypestovanych pro ty ucely …
    Nevadi ani to , ze ocasek napadne nekdy bezduvodne mastodonta v zachvatu nepricetne zurive nenavisti …Niceni , niceni..
    Mastodont ochotne obetuje sebe i jine v priprave na obrady a ritualy na dalsi masakr. Obetovani je silenstvi sebezahuby ,nevylecitelna historicka zavislost /insane addiction/,
    a obeti nevynechaji prilezitost , ukazat svetu , jak miluji a zboznuji to utrpeni v posvatnem vytrzeni , zbaveni smyslu , vytrvaji az do konce…
    Utrpeni pachane ,dokonce modlou/vladcem , davno neschopnym
    neceho a tak predevsim jimi samymi na sobe a jen v jeho jmenu , nic jim neni dost.
    A treba /instant na pozadani/ ,konec sveta pro ten bezmocnej a neschopnej vocasek/vladce/modlu , sobe zaridi..
    Aby zahuba vseho vladla az do konce.
    Zahaji destruktivni/ berserk/ valky proti vsem ,co nesouhlasi/a na to se pripravovali cela staleti/ , pac mastodonti jsou nejvice dulezity , kdyz se obetuji vladci/modle s celou populaci sveta .
    Kdyz je treba dokazat , ze jsou si vedomi , ze vi ,jak dokazat jejich poslusne otrocke presvedceni , ze nejsou hodni zit ,
    jen a pouze jako bidne obeti a jen kdyz se cele , v zapalu posvatneho nadseni ,
    obetuji pro vocasek. Aby to opakovali jako celou historii sveta..
    A zadnej cha, cha a zar vubec nikde.

 19. Chris Hedges píše veľmi zrozumiteľne… Izrael ide v tom ,čo sa mu nepáčilo v minulom storočí…. 😒😒😒

 20. A jak si představujete spravedlivou odvetu za terorismus?
  Jako v Afghánistánu? Nebo jako v Zálivu?
  Když bude Izrael mírný, stane se terčem znovu za pár týdnů.

    1. Došel jste tedy ze stejných faktů k opačnému výsledku než Chris Hedges. V situaci, kdy by – teoreticky – Němci chtěli znovu svůj lebensraum a nastěhovali se k nám a postupně nás vyháněli a bořili nám domy, napřed by nás vyhnali rovnou milion, pak nás nastěhovali na Vysočinu a ven bez papíru ne – měl byste pocit, kdyby tu vznikl odboj, že chce zničit Německo a tudíž je zavrženíhodný?

      1. Nečetl..Pokud vrátíme majetek Lichtenštejnům – respektive naše vláda a prezident dají k tomu podnět – a pak dalším rodům, které kolaborovaly s nacisty, nakupování, které je samo o sobě problematické, pokud jde o občany cizího státu, skončí a nastoupí další „prostředky|“. Dále se asi nedostaneme. Mějte se krásně.

         1. výňatek z Britských listů:
          „Od té doby krvavý vzorec jen pokračuje, přičemž Palestinci neustále umírají v neúměrně vysokém počtu, i když jsou považováni za agresory a oběti. Vezměme si například operaci Ochranné ostří v roce 2014, kdy izraelská armáda během 50 dnů zabila v pásmu Gazy 2 251 lidí, z toho 299 žen a 551 dětí. Zahynulo šest izraelských civilistů a 67 vojáků.

          Při operaci Pilíř obrany v listopadu 2012 izraelská armáda zabila 167 Palestinců, zatímco v Izraeli přišlo o život šest lidí. Při operaci Lité olovo, kterou Izrael zahájil v Gaze na konci roku 2008, bylo zabito více než 1 400 Palestinců, především civilistů. Mezi nimi bylo 400 dětí. Zahynuli také tři izraelští civilisté a deset vojáků.

          Po izraelském útoku na Gazu v roce 2012 izraelský novinář Gideon Levy na stránkách listu Haaretz připomněl, že „od dubna 2001, kdy na Izrael dopadla první raketa Kásám, bylo zabito 59 Izraelců – a 4 717 Palestinců“. Levy poznamenal, že tento poměr je děsivý, a odvážil se tvrdit, že by měl znepokojit každého Izraelce. „…..

       1. Občan má pravdu, je to buď hloupý fanatik nebo provokatér. Ani jednu z těchto možností fakta nezajímají. Neplýtvejte časem, energií ani nervy.

     1. Tady ale opravdu pletete hrušky s jabkama.
      Situace na blízkém východě je třeskutá po věky. A dnešní Izraelci nemohou za to, že někoho před 70 lety napadlo vytvořit křesťanský stát uprostřed Alláhovy země.
      Musí žít celý život mezi vzteklými psi a časem se bohužel sami takovými stanou.
      Nicméně i kdyby tam teoretický Izrael nevznikl, tak stejně se tyto národy budou mezi sebou vraždit, tak jako v okolních zemích.
      Jemen 400 000 mrtvých
      Sudán 2 000 000 mrtvých
      Syrie – 500 000 mrtvých
      Libanon 250 000 mrtvých
      Alžírsko 400 000 mrtvých
      Etiopie – 500 000 mrtvých
      a dá se pokračovat.
      Etnické války tam jsou od věků a nikdy neskončí.
      Tak v čem je tato válka jiná?

        1. Přiznám se, že tu pointu doteď nechápu. Ale jestli si dobře vybavuji, tak třeba takový Libaon měl velmi silnou křesťanskou komunitu… Než poskytl přístřeší muslimským Palestincům…

         1. Co nechápete? Že bez násilí neumí žít. Že vždy si najdou někoho kdo může za jejich posrané životy. Že bez pevné ruky nad sebou nedokážou tyto národy mezi sebou žít. To je pointa. Co je jiné na této válce vzhledem k ostatním miliónům mrtvých při entnických čístkách? Nic. Jen to že Amerika stojí za Izraelem tak se z toho dělá divadlo.

          1. No, jednoduše furt nechápu, o jakém „křesťanském státě“ vytvořeném před 70 lety mluvíte.

        2. „On tam byl vytvořený nějaký křesťanský stát ? Můžete jej prosím jmenovat ?“

         Jak vidíte neptal jsem se vás na vaši pointu ale na ten křesťanský stát, na jeho jméno.

      1. Doporučuji vzít ten seznam válek a jednu po druhé nastudovat. A schválně, která z nich byla čistě domácí, bez iniciace ze zahraničí ..

 21. oceňuji napsat takový propalestinský komentář, ale stejně mi tam chybí ty uřezané hlavy a hlavy by se řezat neměly

  1. Lámat ruce a nohy a vyhánět z domova se také nemá.Co se odvahy týče – žádná zvláštní odvaha není třeba, aby člověk hledal alternativní zdroje.

   1. Nějak mi vychází, že historicky by bylo nejlepší, kdyby Izrael vznikl někde jinde, případně vůbec, až tedy příchodem toho jejich Mesiáše, někdy.Ale tohle nemá dobré řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *