19 června, 2024

Návod na politickou stranu

Už jsem u toho byl mockrát… U vzniku politického hnutí nebo strany. To se zpravidla potká několik přátel, shodnou se, že už se na stav věcí veřejných nemohou dívat, nejsou schopni dále snášet blyštivý ksicht vládního neumětela v Otázkách Václava Moravce a řeknou si, že s tím chtějí něco udělat. Zpravidla si pak sednou a začnou psát ten správný politický program, který bude dobrý pro lidi a ne pro papaláše a který tuto zemi konečně vyvede z marastu posledních třiceti let.

A v této chvíli většina nových politických hnutí zase zanikne…

I velcí kamarádi prakticky ihned zjistí, že mají dost odlišné ideové pohledy na základní otázky a pohádají se o to, kolik chtějí mít v jejich vysněném státě kapitalismu a kolik socialismu, ukáže se, že mají odlišné pohledy na školství a zdravotnictví, zaklínají se chudobou nebo volným trhem a pak toho nechají a každý si volí podle svého uvážení a raději už o svých politických preferencích nemluví.

Ještě hůř zpravidla dopadnou ti, kteří svoje plány podrobí nějaké veřejné diskusi. Jakmile do svých záměrů vnesou další lidi (kteří nemají žádnou odpovědnost, jen mohou mluvit), tak se to rozpadne ještě spolehlivěji. Jak to říkal Churchill? Že nejlepším argumentem proti demokracii je půlhodinový rozhovor s libovolným demokratem…

Je to taková první zatáčka na cestě do politiky… a je u ní nejvíc politických hrobečků.

Jen mizivé množství pokusů se dostane dál. Zpravidla proto, že někdo má dostatečnou autoritu, aby bouchnul pěstí do stolu a zároveň je dostatečně oblíbený, aby ostatní byli ochotní ustoupit ze svých pozic. Snáze vždycky vznikají odštěpené strany z nějakého jiného projektu, protože lidi už trochu vědí, jak to v politice chodí. V posledních deseti, patnácti letech vznikl úspěšnější politický projekt vždycky kolem nějaké silné osobnosti. Co si budeme povídat, hnutí ANO je Andrej Babiš a naopak. SPD je Okamura a naopak. Trikolora byla mladý Klaus a Svobodní byli Petr Mach. Kdy já naposled viděl nějakou stranu, která by vznikla prostě svoláním valné hromady, která by si zvolila předsedu a na začátku volby by dopředu nebylo jasné, kdo bude zvolen?

Všimněte si, jak takové strany ubývají. ČSSD ještě docela nedávno měla dvacet procent hlasů. Dneska je marginální mimoparlamentní stranou a už to tak zůstane. TOPka nebo KDU (ale i ODS) jsou na stejné trajektorii a zachraňují se účelovým spojováním, aby jejich preference nevypadaly tak blbě. Pokud nepůjdou spolu do eurovoleb, tak to zřetelně uvidíte. Platí to i pro Piráty (kteří začínají decimovat sami sebe) i STAN. Bez další společné koalice budou mít problémy, se udržet. U těchto dvou subjektů to bude vůbec dobrá prča, protože Vítek Rakušan s Bartošem díky kroužkování v podstatě vyjebal a fakt se budu s chutí dívat, jestli si to Piráti nechají znovu líbit. STAN se bude muset hodně lísat…

Hlasy ležící na ulici si berou nové typy stran, postavené kolem silného, charismatického, nebo bohatého lídra. To je prostě trend. Zpravidla vzniknou v nějaké příznivé chvíli – mladý Klaus byl vyloučen z ODS a lecjakému konzervativnímu pravičákovi se to nelíbilo. Andrej Babiš byl schopen v první fázi ufinancovat sám vznik celorepublikové strany se vším všudy. Okamura… jak on to vlastně dokázal? A ještě k tomu dvakrát. Byl ve správnou chvíli na správném místě, uměl naskočit na vlnu a hlavně z toho uměl udělat stranu a udržet jí. To není běžná věc. To je hodně náročné.

Když zakládal stranu Jindra Rajchl, tak jsem si říkal, že to snad ani není možné… To byl také jeden z prvních impulzů, jak jsem si PRO všimnul. Koho napadne zakládat stranu po volbách, že? Strana se zakládá před volbami, všichni členové jsou na čelních místech kandidátek, zbytek se naplní rodinnými příslušníky, je třeba hodně slibovat, ale ne moc dlouho, nebo to voličům dojde, dostat se do sněmovny a pak děj se vůle Boží… A oni si místo toho založili stranu ve chvíli, kdy je tři a půl roku do voleb… A nemají žádného přeběhlíka ve sněmovně. Ani jednoho jediného.

Když jsem si loni v létě přečetl jejich program, tak jsem si říkal, že ho snad opisovali na Kydech… Většinu věcí bych jim podepsal… Jasně, jsou to pravičáci a já levičák, ale dalo se to číst. Bylo asi měsíc do demonstrace a já jsem tehdy hodil ve článku výzvu, jestli se někdo s Rajchlem zná, ať nás prosím propojí.

Druhý den mi Jindra Rajchl psal a o víkendu už jsem ho i s manželkou hostil u sebe doma… To jen, abyste věděli, proč mám pro něj slabost. Prostě přijel a přijel hned. Ne za měsíc, ne za půl roku. Hned.

Od té chvíle je sleduju. A zjistil jsem, že se dívám na proces vzniku strany zdola. Ano, její veřejné vystupování je založené především na charismatickém lídrovi, ale za tím jsou stovky lidí, kteří dělají hentu mravenčí politickou práci. Stranická struktura teprve vznikala, postavili kandidáty do senátních voleb a volební výsledky nebyly vůbec špatné.

Nebudu mluvit o jejich angažovanosti v protestech ani o předchozích aktivitách za doby covidové, ale právě v této době podle mě vznikl ten návod, jak v dnešní době udělat politickou stranu i bez milionů na kontě, aniž by vaše jméno znala celá republika a bez příznivých okolností při vzniku.

Když na začátku psali svůj program, tak prostě každý vzal to, s čím už pracoval a na čem se shodli všichni, to tam napsali. Na čem se neshodli, to nechali stranou. A místo schůzování začali jezdit za lidmi. Donedávna to bylo založené především na Jindrovi, který to prostě umí, je schopen mluvit dvě hodiny a je co poslouchat. Teď jsem byl zase pozván na několik jejich akcí a ejhle… už se to naučili i další. Až dojde na volební kampaň, budou schopni v jeden den naplnit deset sálů.

Oni prakticky neschůzují. Setkávají se před a po veřejné akci. Velmi rychle se takto učí jeden od druhého, jak se pronajímají sály, jak se to platí, jak se to vybírají peníze. Je běžné, že z jednoho kraje jezdí podporovat kolegy zase jinam. Máš něco na srdci? Řekni to před lidmi. Máš možnost. Dívej se, čemu sál zatleská, dívej se, z čeho jsou lidi rozpačití. Sledujte, co jste vysvětlili dobře a co nikdo nepobral. Až to lidé vezmou z pochopením napříč republikou, tak stojí za to, to připsat do programu.

Hele… a najednou koukáte na stranu, která sice není bohatá jako u Andreje, ale ufinancuje se.

A sledujete, jak tam přibývají lidi, kteří něco umějí. Protože jim nikdo neháže klacky pod nohy. Pojď, představ se před veřejností, přines do PRO jakoukoliv činnost, profiluj se, na čem chceš, ale musí to obstát před veřejností. Rajchl ti „půjčí“ sál plný lidí, přesvědčuj. Nepřesvědčuj Rajchla, nepřesvědčuj Nielsena nebo Vacka. Přesvědčuj veřejnost. Získej si je pro svojí myšlenku. Dneska přišli na Rajchla, ať zítra přijdou na tebe. Neříkej nám žádné vzletné vize, co bychom měli nebo neměli dělat. Dělej to sám a tady máš plný sál, abys o tom lidem řekl. Když přijdeš mezi lidi desetkrát, tak se ti samo vytříbí, co je blbost a co je dobré. Navíc se program PRO naučíš nazpaměť a ne z příručky. K tomu se ještě přiučíš rétorice.

Je to pár měsíců, co jsem byl svědkem, jak Petra Rédová přivedla dva kluky. Jindro, to jsou ajťáci a chtějí nám pomoct. Kluci ukažte co umíte… Ukázali. Jindrovi začal rapidně růst počet sledujících na fejsbůku. Má to na svědomí David Moos. Tenkrát jsem si říkal, že je to dobrý počítačový kouzelník. Za chvíli byl v PRO a začal také jezdit po veřejných akcích. A dneska už pěkně šprechtí před lidmi, organizuje další setkání a kromě lajků a sdílení, umí i politiku. Pondělních tři sta lidí v Blansku má na svědomí on.

Petra Rédová začala pracovat na svém veřejném projevu tím, že moje články dělá jako audio. Načte je a dává na jůtub. Když teď posouchám, jak mluví před plným sálem, tak jí nepoznávám.

Když jsem byl na veřejném setkání s PRO poprvé, tak jsem si říkal, že je to hezké, že Rajchl umí naplnit sál lidmi. Je hezké, že je ochoten jezdit třikrát týdně i častěji na taková setkání. Ano, ukazuje to, že se v naší zemi něco zlomilo. Ale prostým součtem to dělá padesát tisíc lidí za rok… To je možná půl procenta voličů. Z toho se nic neudělá. Chyba lávky… kromě setkání s lidmi si takhle vyrábějí další řečníky. V každém regionu. Někde to jde rychleji, někde pomaleji. PRO sice využívá fejsbůk, ale nespoléhá na něj. V každém regionu si programově buduje řečníky. Rajchl má navíc republiku objetou a každý měsíc se vidí víceméně se všemi straníky. Čím výš ve struktuře, tím víc mezi lidmi. Funguje to.

Ponechme teď stranou, co je možné a co není možné v této republice změnit. Ponechme stranou, jak budou nebo nebudou vypadat budoucí koalice ve sněmovně a jaké kompromisy bude zapotřebí udělat. Ale kurňa, tohle všechno je nový přístup. PRO je strana celorepubliková, ale zároveň levná na provoz. Nevím, jak moc uspěje ve volbách či s protesty. Ale vím, že před volbami nebudou závislí na jednom karavanu, ale budou schopni mluvit na patnácti místech současně. Vím, že na to budou mít peníze. Ne, že by jich měli hodně, ale že jich potřebují málo. Vím, že tam pravá ruka ví, co dělá levá a všichni budou umět mluvit stejně, budou používat stejné argumenty, budou to mít nacvičené a budou mít, koho představovat voličům.

Berte to jako návod. Máte pocit, že PRO není to pravé ořechové? Tady máte způsob, jak se dělá strana, která nepotřebuje vzniknout těsně před volbami. Pusťte se do toho.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

350 thoughts on “Návod na politickou stranu

 1. No jo, je to takové to nadšení, ze kterého člověk časem vyroste.
  Když pochopí, že to myslel dobře, ale dopadlo to jako obvykle.
  A fčíl babo raď.
  Inu, život lidskej je tak složitej, že život vobyčejnýho člověka je proti tomu úplný hovno.

 2. Nemozem sa zbavit dojmu, ze UA army je pripravena, len aktualne im odisiel trener a cil vojci nevedia co maju robit.

  To co predvadzaju uz udivuje i vojenkorov.

  Na prieskum bojom velke. Na ofenzivu male. Prve utocne operacie zacali 3.6. Na obed.
  Klasicky den ukrajinca zacina ranajkami o 10:00.
  Dostali na prdel a stiahli sa.
  Asi niekto s timu nizsich dostojnikov povedal, ze takto sa to predsa nerobi a dalsi utok uz bol podla vojenskych priuciek o 4:00 rano.

  Nie som teda vojensky expert cez vysaok vojska – ja som len spojar, ale to takto chcu ukrajinci niecoho dosiahnut?
  https://t.me/swodki/268936

  To aby si pripravili hooooodne ludskeho materialu.
  Zaluznyj nikde. Budanov nikde. Syrskij nikde.

  1. A Gerasimov byl zrovínka na návštěvě ve štábu té části armády, na kterou útočily ty 2 brigády vycvičené v NATO státech a vyzbrojené NATO technikou. Náhodička nebo dobrá práce rozvědky?

 3. Zajisté. Daleko nedojdu.
  Ale ta nádherná svoboda. Nikdo mi nebude přikazovat, co si mám myslet. A že mi zastaví ti v bílém? Vzhledem k mému věku to budou spíše muži v černém v černé dodávce.
  Ale nechat se někým mistrovat? Kdepak! Ani Vámi.

 4. Zajisté. Daleko nedojdu.
  Ale ta nádherná svoboda. Nikdo mi nebude přikazovat, co si mám myslet. A že mi zastaví ti v bílém? Vzhledem k mému věku to budou spíše muži v černém v černé dodávce.
  Ale nechat se někým mistrovat? Kdepak!

 5. Navod na politicke tema … 😉

  „Německo zaplatí reparace, pokud vládnoucí strana Právo a spravedlnost vyhraje volby v Polsku, uvedl náměstek ministra zahraničí Arkadiusz Mularczyk.

  Vyjádřil se tak k průzkumu veřejného mínění, který provedla výzkumná společnost Social Changes a podle kterého 54 % respondentů podpořilo snahu vlády požadovat po SRN reparace.

  Mularczyk poukázal na to, že například v Řecku veřejnost tuto otázku schvaluje z 90 %. Důvodem menší podpory v Polsku je však absence mnohostranné osvětové kampaně o rozsahu polských ztrát způsobených německou okupací.

  Proto v případě, že PiS zůstane ještě jedno volební období, bude tento problém vyřešen.

  1. září, v den 83. výročí začátku války, zveřejnila polská vláda zprávu o ztrátách, které Polsko utrpělo v důsledku německé okupace v letech 1939-1945, v níž byly finanční ztráty vyčísleny na 6 trilionů polských zlotých (1,3 trilionu eur).“

  1. sranda je, ze chcu zaplatit reparacie, lebo trpeli od nacistov. A Rusi im maju platit reparacie, lebo ich od nacistov oslobodili:-))

   1. Ne. Můžou skončit tak, že Rusko a Německo budou mít společnou hranici.
    O té takzvané demokracii má Charon pravdu. Ukažte mně způsob, jak lze skutečně odvolat politika, vynutit referendum, vyvolat nové volby?
    Měli jsme zajímavou debatu v práci, kdy jedni ,budu jim říkat zasvěcení, už ví, a je to nabeton, že se budou vydávat povolávací rozkazy. A že povinnost narukovat je do 3 dnů.
    Sakryš, to mi ale nevysvětlili, co si počnou v zaměstnání, co si počne rodina. Přestanu chodit do práce, mám dluhy a kdybych se tedy náhodou vrátil, abych měl kam, protože pokud přestaneme splácet, banku jistojistě nebudou zajímat důvody, a vezme si pěkně nemovitost.
    Nebo, udělá se to fikaně? Máte dluhy? Narukujte, a po nějaké době služby vám dluh smáznem.
    Každopádně jsem nadhodil téma dezerce, a tam mně tedy uzemnili okamžitě. Nemožné, nemožné nemožné.
    Praktické věci, jako kde budu mít kavalec, do čeho se obléknu, kde budu cvičit, jak se domluvím když ukrajinsky ani německy neumím…taky netuším.

    1. „Narukujte, a po nějaké době služby vám dluh smáznem.“ Tohle se navrhuje v Rusku a i na Ukrajině.
     Co když tam zůstane čichat ke kytičkám zespod a požadovaná doba na smazání ještě neuplynula??

 6. „Folďas napsal:7 června, 2023 (5:56)
  …..
  Všimli jste si ale těch vystrašených pohledů Babiše a Hamáčka na TK o Vrběticích? Nepřišlo vám divné, jak otočil prezident Zeman?….“

  Souhlas.
  Obracení „Ferdyše Pištory“ alias Miloše Zemana mělo všechny myslitelné náznaky použití hrozby. Zatraceně vážné hrozby. Zeman nebyl žádné „ořezávátko“, aby otočil jako korouhvička – se svými znalostmi a zkušenostmi, se svými kontakty na světové státníky a s informačním servisem, který měl k dispozici. A přesto obrátil a předchozích devět let svého „prezidentování“ spláchl do hajzlu a nasadil si „čepičku šaška“ – ale ne toho moudrého „poradce“ králů, ale toho primitiva, takže vlastně „kašpara“. Srovnejte Zemana se Štefanem Harabinem /pravda, „jen“ bývalý předseda Najvyššieho súdu SR/ na YT snad stovky videí, třeba tohle https://www.youtube.com/watch?v=U3kpxEhYp_0

  Jak protivníka zastrašit….
  Slovensko je už léta /od rozpadu federace/ takovým předobrazem dění, které se později odehraje i v Česku.
  Takže současná situace na Slovensku ještě čtyři měsíce před „předčasnými“ /uvozovky proto, že by se měly spíše nazývat „opožděnými“/ volbami – Smer-SD pod vedením Róberta Fica je podle průzkumů na čele volebních preferencí.
  Co udělat, jak zastrašit?
  Snadné, mediálně ho obvinili, že od Ruské federace převzal nějaké peníze na „ovlivnění voleb“. A dokonce je /prostřednictvím Róberta Kaliňáka/ vydírají, že pokud se „to“ potvrdí, Smer-SD odstoupí z voleb!
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-rusove-se-maji-snazit-ovlivnit-slovenske-parlamentni-volby-40432910

  Jak prosté, milý Watsone, jak snadné vyfabulovat „důkazy“, že k tomu došlo /Donald Trump by mohl vyprávět…/, na rozdíl od reálně naprosté nemožnosti dokázat, že „k něčemu nedošlo“.
  Není důležité, že za čtyři roky – jako u Donalda Trumpa – přiznají, že vše bylo vykonstruované /zejména když nehrozí žádné nebezpečí, místo aby protagonisté fabulace šli na dlouhá léta do kriminálu/, důležitý je momentální politický zisk.
  L.

  1. Vrbětický TV výstup pamatuji. Všiml.
   Výsledek „vyšetřování“ ? Zapomeňte. Tajné. Před kým utajováno? Vždyť aktéři vědí jak to bylo. Utajováno před námi, občany.

   ANO a Babiše nebudu volit. Ani jako „menší zlo“. Tuhle hru nehraju. Dokud neřekne jak to bylo. Ověřitelně.

   1. Ani já nehodlám Babiše volit, ale co se týče Vrbětic bych mu nic nevyčítal. Nevím zda si pamatujete, on tehdy tím svým rasantním způsobem prohlásil, že to bylo obchodní. Do 24 hodin se strašně aktivně a bojácně omlouval. Bylo to poprvé, kdy jsem ja slyšel Babiše něco odvolat, neřku se omluvit. Myslím že u Vrbětic to musela být hodně vysoká mezinárodní hra s tlaky vysoko přesahujícími mez, kterou může jedinec ustát.
    Se Zemanem plně souhlasím, toho museli hodně účinně vydírat. Tipnul bych si něco s jeho zdravím nebo následky pro jeho okolí, až nebude u moci. Těžko mu otočení zazlívat, když netušíme co na něj použili.

    1. Prdlajz. Že jedinec nemůže ustát? Do politiky vstoupil ze své vůle, pro svůj prospěch. S vědomím všech rizik. Miliony lidí zahynuly ve válečných jatkách, do kterých byli nahnáni. Miliony lidí byly utraceni. Spousta lidí riskovala a obětovala svůj život. Králové v čelech vojsk. Přemysl Otakar druhý, Jan Lucemburský…
     Není důvod po nynějších politicích méně.

     Vzpomeñme mnohé, kteří obětovali své životy. Na osud Jindřišky, která z místa atentátu odvedla kolo..

     Že politik nemůže? Pak není politik ale sračka, která ve vedení státu nemá co dělat.

     1. PO II.?
      Naiva, co si třikrát po sobě naběhl na vidle nastavené těmi, které považoval za své spojence až přátele. Při třetím pokusu byl úkladně zavražděn, přičemž objednatel nebyl nikdy ani pokárán.
      „Česká“ strana dostala na prdel a bylo hotovo.

      Schumachere,
      ty Vaše různé provokačky a svalnaté kecy už přestávají být zajímavé.

 7. Vidláku chci Vám za dnešní pojednání poděkovat. Protože řádění 5k mi vadí tak jsem neustále přemýšlel jak podpořit tu Vrábela za kterého jste jeden čas taky bubnoval, tu PRO které mělo převzít pomyslnou štafetu.
  Dnešním článkem jste mi to ulehčil protože dotazy na toho, koho chci podpořit budu mít stále, tak mi nezbude než hledat jinde a PRO brát jako další stranickou strukturu kde jde při tiché podpoře pouze držet krok a kušna.
  Jsem rád ,že už se nemusím trápit jestli nemyslíte spojení opozice vážně. Opravdu je lepší dvacet třicet nových subjektů „kdo z vás to má“ než se bavit o cílech. To napomůže aby hlasy neztratily na síle a nepadaly do koše.
  Za což děkuji.

   1. Vetšina občanů to nežádá a parlamentní většina nereprezentuje většinu voličů, pokud není opravdu výrazná.

     1. Tohle spíš vypadá na Švédský model: bude nutný písemný, notářsky ověřený, informovaný souhlas a přítomnost dozorčího orgánu přímo v ložnici, v autě, či jiné provozovně…

 8. Na Ukrajině záplavy biblických rozměrů a velká média to uzavřela zprávou že se někde v ZOO utopilo 300 zvířátek. Žádní analytici neanalyzují, žádní investigativci neivestigují. Zapomeňte a každý ať si věří čemu chce.

  Obávám se, že brzy začnou vybuchovat jaderné bomby a nikdo „nebude vědět“ čí jsou.

    1. niekde na nete niekto pisal, ze to kontroloval a ze to nie je pravda. Neviem ci to znamena, ze zvierata boli evakuovane alebo ZOO bola mimo dosahu vody

    2. Ta zoo neexistuje. Kdysi před lety tam bylo něco jako zookoutek. Fotky a video jsou prý ze záplav v kterémsi americkém městě,

   1. V Kachovce samozřejmě ne, mluví se o Nové Kachovce, ta je pod přehradou na rozdíl od Kachovky nad přehradou. Nebuďme lháři jako mainstream.

      1. Nedělám. To je jenom smutný sarkasmus. A obrovský vztek.
       Dneska jsem viděl, jak v přímém přenosu ruské TV ztratila jedna reportérka z Nové Kachovky „fazónku“ a rozplakala se. Protože slyšela, jak pláčou topící se prasata, jak zoufale volá o pomoc topící se pes, uvázaný u boudy. Přitom ta stejná paní reportovala během ostřelování záporožské jaderné elektrárny a zůstala na místě. Jenom se přikrčila.
       Ocenil jsem režiséra pořadu, že ji umožnil reportáž skončit.
       Jsou okamžiky, kdy mám chuť některé dnešní protagonisty střelit do břicha a nechat pomalu umírat.

  1. Pak to byla minizoo v Nové Kachovce a o jaká zvířátka šlo, pro jistotu nikdo nepíše.
   Také nejsou nikde žádné fotky a videa ze „záplav biblických rozměrů“. Po trapasu s 10 cm vody na ulicích Kachovky už pro sichr nejsou fotky žádné.
   Ani se nikdo neptá, proč majitel zvířátka neodvozil, když se voda rozlévala rychlostí pár cm za půl dne.

   Koruna přehradní hráze se zřejmě sama odpálila poté, co hrozilo, že se hráz úplně zhroutí samospádem.
   Nebo to udělali Japonci Samoseto a Onoseto, případně ruští agenti Čuk a Gek.

   1. Obě strany tvrdí, že to udělala ta druhá a nikde žádné potvrzující video. Proč? Protože nepotvrzuje jejich tvrzení.

 9. Dal jsem Alefovi slib, že dám Vidlákovi pokoj, leč asi neporuším slib, když jej budu chválit.

  Vidlák věrně popisuje růst strany a její úspěchy. Dnes strana PRO dosahuje krásných 1,2% podpory voličů a je předpoklad, že během 3-5 roků to dotáhne na radostná a překrásná 3%. Konečně se objevil lídr jež dovede burcovat masy.

  1. Na to mám jen jednu odpověď:
   Prázdný sál v Broumově u Lipavského, to je pirátských devět procent preferencí a plný sál Jindry Rajchla každý druhý den, to jsou ta jeho dvě procenta… 🙂

   1. Byl bych moc rád, kdybyste měl pravdu, ale nesmíme podlehnout iluzi „rybího oka“, které neúměrně zvětšuje věci v naší blízkosti a naopak zmenšuje věci, od kterých jsme dál…

    Spousta lidí taky hlavně dá na doporučení někoho, komu důvěřují, a – nerad to říkám – (p)rezidentu Pavlovi podle posledního průzkumu CVVM důvěřuje 6 lidí z 10. I proto byla volba prezidenta pro obě strany tak důležitá.

    1. „… (p)rezidentu Pavlovi podle posledního průzkumu CVVM důvěřuje 6 lidí z 10.“

     To jsou ti, co mají IQ nižší než 107.

   2. Vidláku,
    posté budu opakovat, že fandím Rajchlovi a spol.
    Ale účet dělá až hostinský.
    L.

    PS
    Jo, a četl jsem tu někde, že Piráti a Zelení „to dokázali“.
    Ano, dokázali.
    Jenže než „vstali z popela“ čeští Zelení a čeští Piráti, tak už léta existovalo světové hnutí Zelených a světové Pirátské hnutí, dokonce tak, že měli své globální vedení, pokud se nemýlím. A do tohoto prostředí se ty strany přihlásily. Nepochybně i kvůli penězům.
    Dále radši budu mlčet.
    Jakkoliv…. fandím JR a spol.

 10. Safra řekněte mi někdo prosím, proč v Maďarsku může fungovat a vládnout vlastenecká strana Fidesz Viktora Orbána a tady ne? V čem jsou ti voliči v Maďarsku tak jiní? Jak to, že oni poznají co prospívá a co škodí jejich zemi? A tady se klidně necháme, za jásavého potlesku větší části občanů, zničit pro cizí zájem. Díky

   1. German potom, co svetu zpusobil , nema svedomi.
    Ani lidskost , nic.
    Jinak by se uz nikdy do zadnych valek nezaplet. Ani nahodou.
    Uz nikdy. Kazdej by rekl , my sme ten nejhorsi odstrasujici priklad , pro kazdou valku i pro planovani …Nikdy. Nikdy.
    Umela inteligence , robotu bez spetky lidskostii, uz davno existuje..A siri se..
    Vyvoj narodu, treba madaru , je nestejnej a oblibeny srovnavani , sme snad naky madari..Mozna , ze nasli trochu svedomi za to, co delali za valky.
    Odborna vysetrovaci komise byla nedavno v ty atomovy elektrarne , ale nedovedla zjistit vyresit z ktery strany se na el. strilelo..
    To se takhle vystreli z dela a z ktery strany to picne do baraku , z ty strany se strilelo.
    Pred kratkym casem sem psal aby rus strasil z taktickejch duvodu vokolo Odesy.
    Ted cely brigady bojujou tu ofenzivu , z Odesy..
    Ted se prej dalsi komise chysta zase vysetrovat vo ty prehrade…
    Kdyz se daji veci do perspektivy , tak takovych nestesti , kazdej rok hodne a ukazujou je na tube ..

   2. To není genama. Na lídrovi prostě záleží. Orbán je taky jenom jeden. Nemají tam dvacet vlasteneckých stran, jen jednu. A před Orbánem tam také nikdo takový nebyl.
    To se prostě musí příznivě potkat víc vlivů naráz.

  1. Madari dodnes snivaju o Velkomadarskej risi … stale som si myslela, ze s nimi ma problem len horny Felvidek, ale co som sa skamaratila s kolegom z Rumunska, vypadlo z neho, ze maju s madarmi uplne rovnake skusenosti ako slovaci … este bude sranda s Madarskom, az vyriesime bordel, ktory ho ohrozuje.

   1. Jako bude mít Česko (možná i Slovensko) problém s Poláky. Záolší se jim určitě bude hodit, přece Ostravica granica. No a Orava a Kusuce by sa im tiež páčili. A odstranili by tu nespravedlnost, které se na nich dopustil Stalin, že jim nechtěl povolit hranice z října 1938.

  2. Orbán za
   1) Nebyl žádný politický nováček, když vstupoval do vrcholné politiky
   2) 10 let fakt makal, než dosáhl ústavní většiny v parlamentu

  3. Maďaři si téměř všichni prošli ekonomickým sedřením z kůže. Už vědí že západní sliby, jsou jejich chyby. A že budou něco mít, když si to odmakaj a ubráněj.

 11. DOBRÝ DEN. Krásné, radostné a pozitivní vyhlídky. Když se něco zakládá, vždy je tam spousta nadějí a entuziasmu. Také jsem to zažil u různých spolků. Na popisovanou tematiku je krásný příměr z filmu Světáci, kdy pan Brodský zasvěceně praví: Když je mezi třemi jenom jeden chytrej, nikdy nesmí dojít k hlasování. O roli osobnosti ve společnosti a vůbec v politice jsou sáhodlouhé traktáty, rovněž tak o psychózách skupin, davů a stran. Dovoluji si touto cestou popřát panu Vidlákovi hodně optimismu v jeho propagandistickém nadšení. Rovněž si dovoluji touto cestou vyjádřit svůj, zcela subjektivní odlišný názor. Pan Rajchl (z mnoha důvodů, které nechci uvádět) není ten pravý. Na závěr – čistě teoreticky, protože realita nezná žádné „kdyby“. Ale kdyby měl pan Okamura vizáž a dikci starého pana Klause, dostal by o 10 procentních bodů víc.

 12. Nemohu si pomoci, abych neotočil. Na Radiožurnálu byl včera rozhovor s týpkem z Olomoucké univerzity, který tam učí právo. Podle něho, pokud přehradu v Nové Kachovce vyhodili do vzduchu Rusové (proč by to ale, proboha, dělali), tak se jedná o válečný zločin, pokud Ukrajinci, tak se o válečný zločin nejedná. Konečně někdo upřímný!

  1. Ted jsem u jednoho proukrajinskeho komentatora zahledl titulek (nema slmysl ty jejich blaboly cist cele), ze Rusove vyhodili prehradu do vzduchu a proto se jarni/letni protiofenziva rusi…

   Puvodne jsem moc neveril ruskym cislum o masakru, ale to vypada, ze Ukrajinci dostali poradne napraskano.
   Uvidime, jestli to neni jenom kourova clona.

   1. Tak, české žumpy jásají, že Ukři postupují u Bachmutu po stranách fronty.
    Bohužel to nemám jak ověřit, bo ještě nejsem doma.

  2. To bude asi expert , kterej pouziva platne zakony , na obvineni obzalovaneho.
   Ted Ruska . Nejdrive zlocin dukladne vysetri na miste..

 13. OT:
  Dnes zasedá vlada na vyjezdnim zasedání. První bod programu: zadost o půjčku u Evropské unie ve výši až 170 miliard …
  Vazalství nutno upevňovat 😵‍💫

   1. Vsadim se , ze se zase nezeptali „zdroje veskere moci ve state“..
    Ani pred volbama nic takoveho prozirave nenaslibovali..
    Jako obvykle v demokratickem state.
    Pak zalezi na vudcich , napr.
    Mussolini si jen tak zabehne s kamosema do Rima a poridi si vlastni vladu..
    Ty zvoleny volicema vodkopne a smytec.

 14. S kýmkoli
  Andrej Babiš postupně ucítil sílu, která proti němu stojí a pokusil se několikrát „s vlky výti“. Nikdy mu nešlo o žádnou „ideologii“ – tedy uspořádaný soubor politických myšlenek a zásad, na nichž by stavěl program svého hnutí. Nic takového – programově – nevytvořil a nevytvoří. Zbytečně by mu to komplikovalo možnost domnělého volného manévrování mezi pravicí a levicí. Může být všude i nikde – a pořád to bude přijatelné a přitažlivé pro dostatečně velkou voličskou skupinu, kterou zajímá především vůdcův „výkon“: A ten Velký A.B. předvést umí – a předvedl.

  Nejen za hezkého počasí, kdy jako manažer vcelku uspokojivě řídil státní finance i vládu, takže jsme se nepropadali do takových hrůz jako nyní. Na jeho covidovém lavírování mezi tvrdou diktaturou a „helikoptérovou politikou“ (rozhazování peněz mezi „lid“, aby tím omezil možnost jejich radikalizace) bylo patrné, že si ví rady i ve chvílích, kdy mu – paradoxně – viditelně uniká, o co vlastně jde. Vycházel bez problémů s prezidentem Zemanem, udržoval čilé kontakty s ODS (přes stvořitele Petra Fialy „dona Pablo“ Blažka, dnes ministra spravedlnosti), vládl se socialisty. No, nekupte to!

  Velký omyl Velkého A.B.
  Největší Babišův omyl (v závěrečných dějstvích svého mandátu jej v tom tragicky napodobil Miloš Zeman) však spočíval v pokusu naklonit si i Kavárnu. Ta je totiž pravou nositelkou moci u nás již od převratu – vyjma větší části devadesátých, kdy s jejím hlavním guru Václavem Havlem dosti úspěšně bojoval Václav Klaus. Babiš v rámci těchto pokusů dokonce vyrazil i do hlavního protektorského centra, do Spojených států, aby tam v sídle CIA v Langley „políbil prsten“. Jenže zase špatně. V té době ještě byl v Bílém domě Donald Trump, který bojoval o existenci (v daleko větším rozměru) jako Babiš. Vládl víceméně dále „hluboký stát“ (Deep State) – skupina nevolených bezejmenných napojených na temné postavy v zákulisí.

  To je totiž podstata Kavárny. Ač složena viditelně ze složek moci vzdálených, bezprostředně ji spoluvytváří, určuje politická témata a brání vládu, která jí korumpuje. Typická je v tom tzv. umělecká „fronta“ závislá na dotacích z peněz daňových poplatníků (jedno jestli přímo přes státní rozpočet, nebo nepřímo, například z „daní“ České televizi a rozhlasu) a různých bohatých bruselsko-washingtonských „nadací“.

  Takových složek je ale mnohem víc – a jsou hluboce prorostlé do státního aparátu. Ostatně právě kvůli jejich uchování „v pozicích“ nám Brusel nařídil šílený „služební zákon“: Aby se jejich lidé nemohli snadno dostat pryč ani při změně vlády.

  Vrcholek ledovce
  Kavárnu na venek reprezentují především korporátní média. Jsou sice pouze vrcholkem ledovce, ale jejich role je zásadní: Udržují při životě právě onu část veřejnosti, kterou předtím zmanipulovala, a jíž se podbízejí. A jsou také podstatná pro předávání „vnitřních informací“ – a spouštění kampaní: Koho lynčovat a existenčně zlikvidovat, z koho udělat hrdinu, koho volit. Sem se Andrej Babiš nikdy dostat nemůže, ani kdyby udělal sebevíce „vstřícných kroků“ či kotrmelců čelem vzad. Tím spíš, že si chtěl vytvořit vlastní malou kavárnu, když koupil Mafru. To byl pro Kavárnu přímo úder na solar.

  Okamžitě vzniklo Čapí hnízdo a postupně i protibabišovské mediální zákony. Do tohoto prostoru smí přece vstoupit jen ten, koho Kavárna buďto vytvořila (typicky Petr Fiala, Petr Pavel atd.), nebo kdo s ní spolupracuje – především tím, že ji spolufinancuje. Náš „hluboký stát“ (v médiích, v politice, ve státní správě – justici atd.) je samozřejmě bezprostředně napojen na „zdroj“ – na Brusel a Washington. Odtud dostává úkoly, které pak vláda provádí například pomocí nařízení nebo zákonů – nikoli naopak. Nikdy to nebylo zřetelnější než právě při fialovém vládním hnusu, který se tím už ani netají.

  Národní fronta?
  Takže odpověď naší čtenářce paní Evě je vlastně jasná: Andrej Babiš by takovou „Národní frontu“ určitě vytvořil nesmírně rád. Velmi rád by vládl právě s ODS – a možná i s dalšími stranami pětikolky. Domnívá se totiž, že by se tak stal součástí Kavárny. Hluboký omyl! Možná – když nebude po volbách zbytí, Fialovci s ním klidně do vlády půjdou – ale nikdy ho nepřijmou. Jen využijí (a zneužijí) jeho voličský elektorát k Babišovu definitivnímu odstranění. Samozřejmě za vydatné pomoci Bruselu.

  Je příznačné, že jediná skutečná parlamentní opozice – Okamurova SPD – je pro Babiše stejně nepřijatelná jako pro Kavárnu, ale nic mu to není platné. Úplně stejné to je v případě „pozvání na Hrad“ a jednání s Pavlem a Fialou. Je skoro neuvěřitelné, že tak zkušený byznysmen a dnes už i politik, tuto jednoduchou léčku neprohlédl. Udělal to – a udělá to klidně znovu. Je to jeho „slepá skvrna“ na politické sítnici.

  Bez šance?
  Stokrát se pak může s Fialou potkávat před kamerami Primy (byl jednoznačně lepší, ale to je úplně vedlejší) a vykřikovat: „Fiala už dávno není ODS. Je jako novodobí komunisti Piráti!“, když komentuje (i tak samozřejmě „stříknuté“) aktuální výsledky volebních průzkumů, které jeho ANO jednoznačně favorizují. Nemá šanci – a pořád tomu nevěří. Zbytečně doufá, že se mu naskytne další příležitost, jakou dostal s ČSSD. Ale tu dnes oživuje jiný miliardář, aby ji připravil jako náhradu pro některé pětikolkové „mrtvé“. Ne ne, teď už si na kunu v kurníku dají pozor.

  A co tedy?
  Ocituji ještě jeden „dopis“ – i když nebyl určen přímo Protiproudu:

  „Baví mě ta ODSácká schizofrenost. Premiér schválí zelený zlo, ještě se tím pochlubí, Zahradil s Vondrou mu to strhaj, ještě se tím pochlubí, pak to Švédové trochu vyžehlí, Fiala s Vondrou se tím pochlubí. Trochu mi to připomíná Babiše, jak taky mektal proti progresivismu a greendealu, pak ho podepsal, jeho Charanzová a spol. všecko odhlasovali – a jeho Věrka Jourová to jistí kriminalizací projevu. Kromě Věrky, ta je jeb.utá tak, že vůbec nechápe, o co jde v reálným světě okolo. Nemůžete se třeba všichni vzít za ruce a odtančit do Brusele? (více zde).

  Omyl, ani to Andrej Babiš nemůže! Místo toho vytváří plané naděje svým voličům a oddaným příznivcům. Tváří se jako opozice, ale současně souhlasí s fialově hnusnou zahraniční politikou aktuální vlády – a jeho ANO prý bude „zvažovat“ (!) svou podporu smlouvě o dočasném pobytu amerických okupačních vojsk na našem území.

  Asi se k němu nedostanou ani výroky, jako je ten poslední z úst „bezpečnostního experta“ P. Luzina, ruského emigranta žijícího za třicet stříbrných ve Washingtonu:
  „Západ musí začít myslet jinak. Nepřemítat, jak se dohodnout s Putinem na míru a koexistenci, ale připustit, že za určitých okolností bude třeba zničit ruský jaderný potenciál.“

  Paradoxy
  Samozřejmě, nikdo si nepřeje jadernou válku více, než ruští zrádci a zaprodanci Západu.

  Přeje si ji i Andrej Babiš? Určitě ne. Ale právě pokud nezačne „myslet jinak“ – nemá v Kavárně snící o světové válce šanci. A to nejspíš nezačne. Takový veletoč by mu vzal i to poslední, co mu ještě z jeho výletu do politiky zbývá: Úžasně setrvalou podporu zhruba třetiny lidí odhodlaných chodit k volbám.

  Ti lidé jsou úžasní!
  Vůbec totiž netuší, že svou věrností vlastně blokují jakous takous možnost vypořádat se legální cestou s těmi, kteří jejich miláčka po leta ničí a chtějí se ho zbavit – právě tak jako celé České republiky a jejích historických národů!

  „Jsou to ale paradoxy,“ řekl by Havlův sládek – protože je to právě Havel, který zde „hluboký stát“ pro Brusel a Američany zbudoval. Jsou to paradoxy.
  https://pravyprostor.net/?p=161411

  1. Mimořádně zajímavá a chytrá analýza. Také začínám mít pocit, že AB je součástí problému, nikoli řešení. Co to třeba předvádějí s tím „manželstvím pro všechny“, to mi hlava nebere. I kdyby to byla jen zástěrka k rozklížení pětisráčů, stejně je to nebezpečná hra se sirkami ve skladu s dynamitem.

    1. Tak to je jednoznačný cíl celé akce, rozvrátit systém tradičních rodin, obrátit ženy proti mužům a naopak. Jinak by jim musely stačit nějaké úpravy registrovaného partnerství.

  2. Ještě je tu jedna varianta… On totiž Babiš taky v Langley políbil prsten – takže nic nebrání, aby se z pětidemolice stala šestidemolice… Aby jaxi soudruzi měli klid na práci…

   1. Proto už dávno tvrdím, že dokud tu bude panovat systém politických stran, do té doby není šance na změnu. Leda tak na emigraci – vnější pro ty jenž na to mají, či vnitřní pro ty ostatní, kterým je ze stávajícího systému blivno.
    Neboť ty „velké“ partaje (včetně rádoby opozičních SPD či PRO) se již dávno domluvili na stávající hře s veřejností. Ty „malé“ (autenticky vznikající iniciativou nespokojených zezdola) pak nemají ve stávajícím systému šanci na prosazení. A i kdyby se nějaký ten rok tvrdošíjně a za nemalých obětí svých členů držely na scéně, systém se i tak bude snažit je svými pákami zlikvidovat. Ekonomicky nebo i trestními postihy, za vykonstruovaná či marginální pochybení.
    Republikáni, Vandasovi Dělníci či Národní demokraté A.B. Bartoše (a leckteří další) by mohli vyprávět.

 15. Pokud založí nějakou politickou stranu parta advokátů, tak si člověk může být jist, že tak činí na něčí objednávku. Že je to pro ně normální zakázka jako každá jiná. Otázkou je jen, kdo je objednavatelem a co tím sleduje. Mě vychází dvě pravděpodobné možnosti. Buďto si je objednal Babiš aby měl k sobě b-tým který bude sbírat ty, kteří by mu to přímo nikdy nehodili. Podobně jako to udělala za Topořánka ODS se založením B-týmu v podobě TOP 09 (Viz Topolánkovo odhalení karet ještě před volbami na potlachu průmyslníků). A nebo si je platí americká ambasáda, která potřebuje tříštit hlasy vlasteneckých voličů. Je totiž divné, že zatímco kolaborantské strany se spojují do účelových koalic, to aby nepropadl jediný liptardí hlas, tak se nám tady vlastenecká scéna s přispěním Rajchla rozmělňuje. Ale to bude jistě jen shoda náhod.

  Mimochodem čím to, že Rajchl má čas se na 110% věnovat zakládání nové partaje a přitom má na to aby si vozil zadek Porsche? Kde ten chlap bere peníze na živobytí, když se celé dny věnuje politice v situaci, kdy v ní nemá žádnou placenou funkci? Stále vám to, Vidláku, nesepíná?!

  1. Kolemjdoucí.
   Jestli se Rajchl neopičí po Havlovi.
   Napíší to tady,kdo není žid,nemá šanci na úspěch.

  2. No, umím si představit situace, kdy lidem běží spousta penízků tak nějak z podstaty – třeba když jste měli parkoviště na hraničním přechodu s Německem a pronajali ho stánkařům (či jinak), nebo vám někde běží tantiémy, nebo… je spousta více či méně vodných potůčků, jež se slévají do silného proudu spokojenosti. Nemusí jít hned o sponzora zpoza hranic.
   Ale do majetkových poměrů Rajchla samozřejmě nevidím, to byl jen příklad. Pak už samozřejmě záleží na vašich ambicích ty přítoky navyšovat, nebo se spokojíte s tím co je.

 16. Zajímavě napsáno.
  Všimli jste si ale těch vystrašených pohledů Babiše a Hamáčka na TK o Vrběticích? Nepřišlo vám divné, jak otočil prezident Zeman?
  To nebyly klacky pod nohy, ale stromy přes cestu. Ono se vždy najdou cesty, jak protivníka zastrašit-to je ta lehká varianta, třeba pomocí médií, nějakých kompro atd, nebo, Janukovyč, Kennedy by mohli vyprávět.
  Není nutno zakládat politickou stranu v každé vesnici. To je kontraproduktivní. Je nutné být občansky aktivnější, než doposud. Byť jen účastí v jakýchkoliv volbách a nebo zájmem o to, o čem obecní/městská rada jedná, a jak kdo hlasuje.

  1. Viděl jsem to v přímém přenosu, tehdy jsem televizi sledoval celkem dost.
   Ani Hamtáček, tehdy ve funkci ministra vnitra, nepůsobil tak vystrašeně a nebyl celkově tak rozklepaný, jako sám tehdejší premiér! Na tom bylo vyloženě vidět, jak mu hovno už píská v poslední zatáčce – tak připosraného jsem ho do té doby nikdy neviděl.
   Nabídněte možnosti. Pokecejme o tom, protože tohle téma za to stojí.
   Čím tehdy, během té čínské bolševické chřipečky, dokázali až tak vyděsit předsedu vlády, miliardáře a zkušeného podnikatelského matadora?

   1. V diskuzi jsem zaznamenal, že snad byl SMER ovlivněn a placen z Ruska. Jakápak obrana? Tak se podíváme kdo financoval Matoviče, kdo rozjel kampaň té fešné prezidentce. Atd atd.
    Zkrátka, v době, kdy my jsme si jen upomínali nějaké Vrbětice, někdo rozehrál hru, a věděl už dopředu co se chystá. Buďto budete s námi, nebo proti nám. NIC mezi neexistuje. A šine se to z toho západního směru prostě doteď.
    Buď bílá, nebo černá, nic mezi.
    Já jsem chtěl tímto poukázat na to, že se sice můžeme upírat k Jindrovi podobně jako k Ježíši, ale oni jej mohou docela snadno zastrašit, ponížit, ukřižovat. A v konstelaci naší doby je společnost tak fragmentovaná, že z něj mesiáš nebude. Kdo je ANO? Babiš. Kdo SPD? Okamura. Kdo KSČ? Konečná.
    Jednotlivé doposud silné osobnosti.
    Smějete se Středulovi, že mu nevěříte.
    Vždyť to ale není o Pepovi. Pokud se jeho armáda(promiňte mi to kulhající přirovnání) nevrhne hromadně a odhodlaně proti nepříteli, tak zůstává sám v poli. A to je fakt.
    U nás jeden člen výboru povýšil.Dostal slušné místo na provoze a po týdnu si jej bezostyšně zavolal jednatel, a že se mu nelíbí, že je v odborech.
    Takže mi volal a říkal, že neví co má dělat. Že to místo znamená větší příjem a nechce aby mu házeli klacky pod nohy.
    Že uvažuje že v odborech zůstane, ale stáhne se do řadového členstva.
    A toto se prostě děje. Je z toho jednomu na blití, rozmazávat to nelze, a pohnutky dotyčného opravdu chápu.
    Takže jak chcete svolat pracující do stávky, jak chcete najít nosné téma, kdy půjdeme všichni v jednom šiku hrrr na ně?
    A to bylo to měkké násilí. Dostaneš místečko a stáhni se. Nepadlo ani nějaké nebo. A to šlo o jednoho dělňase.
    Představte si někoho v dozorčí radě, někoho na radnici obce, někoho na ministerstvu, někoho ve vládě.
    Násobná zodpovědnost, násobné tlaky.

  2. V tom je tradice , JK. zacal valku , ale vyhrozoval ji predcasne skoncit /a dalsi/ a nemel najednou zadnyho agenta na svoji ochranu,
   ten co se snazil , mel za ukol chranit jeho zenu.
   RK. zase nemel zadnou osobni povinnost, rajtovat ,fanaticky a porad na mafie..
   Na to je statni aparat. Mafie provadely prikazy JK a RK a vlady , zamordovat Castra.
   Tak jim to ubijeni zakonama pripadalo nespravedlivy, vod hlavniho pravnika ,statu..
   Lincoln /asi taky pravnik , ty bejvaj nejhorsi , treba Lenin/, i kdyz udelal vic nez , co mu rozkazali , 700 tisic mrtvych a zpustosena zeme, aby milionari byli miliardari a potom se nenasel v tom divadle zase zadnej agent , ani jeden ,na ochranu presidenta.. Zadna rovnopravnost taky nevypukla..
   Ani nemohla , kdyz uz hlavni obrance , agresor za ty prava ,nebyl..

 17. MÁME PROSTĚ SMŮLU NA KARIÉRISTY, KEŘÍ VĚŘÍ ZÁPAĎÁKŮM. Fšichni jezděj na západ učit se mrskat hadím jazykem a vymejšlet podfuky aby si lidi jako nefšimli. Dyk je to ubohé. Trapné. Skoro zbytečný to psát.
  Není možné ani vydělávat slušně velké peníze, prostě to nejde. I am sorry, je mi to fakt líto, ale nemůžete slušně boha-tnout, to prostě nejde.

 18. Tohle všechno jsme dělali, když vznikali Piráti. Taky bez peněz, taky každý přispěl, čím uměl.
  Taky jsme chodlili za lidmi, dělali pouliční kampaně za pár korun.
  A jaxe to po pár letech hezky zkurvilo :))))))

  1. U Pirátů to takhle fungovalo v první fázi. Kdy to byla Ivánkova „hobby strana“. Do roku cca 2014. Tehdy Ivánek plánoval svoji letitou dřinu pro Piráty korunovat křeslem v EU parlamentu, zmizet v Bruselu a tím Piráty uzavřít. Tehdy se to povedlo Machovi a ukončil tím Svobodné (79 tis. hlasů). Ale Ivánkovi se to nepovedlo (72 tis. hlasů). Po kampani byl tak „vylitej“, že už si nedokázala pomoci sám a museli mu pomoci lékaři. Povedlo se to, přestal chlastat. Tím byla ukončena amatérská fáze strany. Ivánek se ještě snažil zužitkovat svoji letitou práci tím že bude za Babiše kandidovat na podzim 2014 na primátora (tehdy v Praze získalo ANO primátora Krňáčovou) – jednání nepopírá, jen dnes říká že to byla sranda v opilosti.

   Po této fázi si někdo Piráty vybral. Dal jim peníze a hlavně lidi a použil jejich značku. Něco jako když na nějaký elektormoped z Číny někdo nalepí samolepku „Babeta“. Tehdy byli Zelení zdiskreditování vládnutím. A ti co tlačí anticivilizační program a zájmy korporací si místo nich vybrali Piráty. Moc jsem to už nesledoval, ale personálně to začalo být propojené s různými neziskovkami, rekonstrukcemi státu a podobně.

   1. Takto to proběhlo i u Zelených. Mám to od insidera v ODS. Topolánek dal prostřednictvím Dalíka peníze Bursíkovi, ten si „adoptoval“ Zelené, se kterými nemá ideologicky nic společného, a ti pak poslušně přinesli těch svých pár hlasů Topolánkovi „na stříbrném tácu“.

   2. Ono je to logické, že si náhradou za Zelené vybrali Piráty. Piráti, to jsou jen Zelení přetření na černo.
    A samotným Zeleným se přezdívá melouni – na povrchu zelení, uvnitř rudí.

 19. prevzato: „Formát špeciálnej vojenskej operácie je presne formát špeciálnej vojenskej operácie. Ak si niekto nevie prečítať medzinárodnú legislatívu o vyhlásení vojny na stránke OSN, tak by mal ísť do prvej triedy a zobrať si šlabikár.

  Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo Ukrajina nevyhlásila vojnu Rusku?

  — Pretože existujú určité obmedzenia týkajúce sa tranzitu a hospodárstva.

  VT: Nie sú to „určité obmedzenia“. Sú to také obmedzenia, ktoré nie každá ekonomika vydrží. A ľudia, ktorí rozhodujú o legálnom rámci bojových akcií, na to myslia. Vrátane toho, aby sme s našimi situačnými spojencami mohli obchodovať. Nie je na tom nič zlé, ak od niekoho nakúpite potrebný bojový spotrebný materiál.“

 20. Vidlákovo líčení ze zákulisí, konkrétně „historky z natáčení“ ohledně zakládání politické strany, nemohou nevyvolat pobavenou asociaci na Haškovy texty, mistrně popisující peripetie „Strany mírného pokroku v mezích zákona“. Se zakládáním politických stran naštěstí nemám zkušenosti, zato jsem založil či spoluzaložil hodně firem, a tam jsou zážitky hodně podobné.

  S firmami – třeba v ICT oboru – je to značně jednodušší alespoň v jedné věci: že je mnohem jasnější terminologie. Protože si vážně nedokáži představit, jak se bavit o prioritách levice/pravice, socialismu/kapitalismu a tak podobně, když obsah těchto pojmů je velice vágní a každý si pod tím představuje něco úplně jiného – jsou to dialogy slepých s hluchými, jeden o koze, druhý o voze.

  Obvykle se o vymezení pojmů a jejich významů nediskutuje, a pak to může dopadnout jako jsem kdysi seděl na obědě s jedním zaměstnaným profíkem, zjevně velice schopným, které také dělal sítě jako já a moje firma, v čemž jsme si výborně rozuměli a dohodli se na oboustranně výhodné spolupráci – málem vzniklo významné konsorcium, opanující trhy – jenže ve finále se ukázalo, že zatímco my děláme počítačové sítě, on a jeho firma dělají sítě provazové: různé záchranné, stavební, odchytové na zvěř, ba dokonce fušovali i do rybářských.

  Většina politických pojmů není založena na ničem jiném, než na blábolivých narativech: podle módy se něco řadí k pravici a něco k levici, něco je konzervativní a něco bůhví proč pokrokové, ačkoliv větší iracionální zpátečnictví aby pohledal. Mistrnou zkratku vyslovil – ironické je, že jenom žertem, aniž by pochopil, jak hluboké vyjadřuje pravdy – sám velký guru nejgurovatější Václav Klaus st.: guláš je levicový, zatímco biftek pravicový, a podobně, batoh patří k těm hrozným levičákům, zatímco skvělí pravičáci používají kufr, jako všichni slušní, vzdělaní a kulturní lidé, že áno.

  A tak to je se Fším. Nepomůže ani pokus vymezit něco ekonomicky. Jak mi kdysi objasnil jeden kamarád, postižený profesorským titulem z ekonomického oboru, ekonomie je vzdělání „empiricko-anekdotické“, čemuž se všichni ze společnosti hrozně smáli, jak to skvěle vystihl, přičemž šlo minimálně o Ing. ekonomie, většina pánů byli docenti a profesoři.

  Kdosi mi říkal, že pravice a levice – i další politické kategorie – jsou vymezeny výrazně ekonomicky, mimo jiného. Což mi vždycky připomene, jak nám jednou zrušili zaměstnavatele – ICT korporát – přímo pod zadkem a stáli jsme s jedním kolegou před tím barákem a čekali na tágo, a on povídá: ty to máš dobrý, jsi inženýr od elektriky a počítačů, něco umíš; ale já jsem ekonom, já neumím vůbec nic.

  Pak jsem se dozvěděl, že ekonomice se v USA učí úplně ujetě a blbě, protože jediná ekonomie kromě základní podnikové je politická ekonomie. Přitom v ČR po převratu zase všichni svorně plakali, že tady se učila jenom politická ekonomie, což prý s ekonomií nemá vůbec nic společného.

  Ad absurdum to mají popletené tzv. libertariáni: z každého kovaného libertariána se stává zuřivý kolektivistický levičák, v momentě, kdy k jeho zraněnému dítěti letí státní záchranný vrtulník.

  Prostě, s politickými stranami to je hrozně složité. Jak kdysi bystře usoudil jistý Ron Hubbard, nejlepší je si založit náboženskou sektu – Scientologové jsou jeho firma. To je na půl cestě mezi politickou stranou a mafií, dají se tak vydělat pořádné peníze, a přitom to nebývá chápáno jako zločinné spolčení ani se nemusíte otravovat s volbami.

  1. …z každého kovaného libertariána se stává zuřivý kolektivistický levičák, v momentě, kdy k jeho zraněnému dítěti letí státní záchranný vrtulník.

   Tohle vystihuje problém dnešního ptydepe. Používá se stejných slov ale myslí se něco jiného.
   To by ještě šlo. Ale myslí se tím cokoliv jiného.

   1. Ještě jsem chtěl doplnit, že obzvláště dnešní doba je v tomhle výživná: třeba šílená americká rétorika ohledně těch „zásadních pojmů“, třeba volného trhu. To bylo svaté, když Amíci drtili celosvětově konkurenci, ale jakmile Rusové prodávají někde plyn levněji a „vyžírají USA jejich trhy“, jde samozřejmě o okupační diktátorský plyn, fuj fuj. Žluťáci zase používají nečestné a zavrženíhodné praktiky, dumpingové ceny a „levnějši a kvalitnější mobilní telefony jako zbraň“.

    Jak objasnit „spojencům“ (okupovaným vazalům, ze kterých USA tyjí), že by měli obětovat svou prosperitu „svobodě“, která je údajně nade vše. Přičemž definice svobody spočívá v tom, že nebudeme obchodovat s Čínou, zatímco USA ano. Zrovna jsem si přečetl pár takových úžasných textů – od slovutných autorů, kteří věru neoperují z uzavřeného oddělení blázince.

    Sorry, ale nemohu vnímat narážky Vidláka na různé ty pravicové a levicové ptydepe jinak než velice výsměšně…

    1. Volný trh vysublimoval , rozplynul se jako cukr v kafi.
     Dneska platí : Daleko lepší než volný trh jsou embarga a sankce. A když někdo remcá, tak šup s nim z Osy světového Dobra na Osu světového Zla.

     1. Levice a pravice, zase jejich taktika rozdelovani , podobne jako/fission/ , stepeni v atombombe, aby se nikdo neshod s nikym v narode..
      Velmi stara ale porad dulezita a efektivni.
      Pro politiky a akademiky..
      A kdyz zacne obcanska valka v dusledku , radosti a zisky neberou koncu..Potom zase levice pravice, az dokonce.

    2. Mám s panem Rajchlem problém.
     Vůbec nezmiňuje zásadní věci, kvůli kterým jsme dneska v takovém srabu, jako jsme.
     „Sjel jsem“ snad dvacítku všelijakých záznamů s ním a nemám z něj dobrý pocit.
     Ano, mluvit on umí.
     Snad by ale bylo dobře, soustředit se na to, o čem mluví a o čem naopak mlčí.
     Program je taková univerzální hnědá omáčka, co se dá připatlat ke všemu, nebo alespoň mně to tak připadne.
     Nenabízí žádná řešení toho, co nás momentálně všecky sere, jen říká „hoďte nám to a nechte se překvapit“.
     To už tu ale máme.
     Fiala taky říkal „pomozte nám vykopat Babiše a teprve potom bude skutečně líp“.
     No, to vidím.
     Budu fakt kurevsky opatrný, se všemi dalšími volbami a totéž bych radil i zdejším spolustolovníkům. Už volba presidenta mě vyděsila tak, jak do té doby žádná podobná.
     Že se tam krom toho zatraceného Havla, spaktovaného se Západem, pak dostávali samí bývalí komunisti, to mě až tak nepřekvapilo – v této zemi, když ještě byla Československem, bylo skoro tři milióny komunistů, nebo „členů strany“, jak kdo chce.
     Ale že se podaří protlačit do funkce komunistu z vychcanosti, kariérního křivopřísežného lampasáka z té nejfanatičtější rozvědky, to by mě nikdy nenapadlo.
     Už několikrát jsem četl seriózní průzkumy na tisícových vzorcích z měst nad 50.000 obyvatel, že ho tam prostě protlačily ženské.
     Že se celý svět, co světem stojí, točí jen okolo kundy a peněz, je sice všeobecně známo, já sám si z toho donedávna dělal srandu, ale už nedělám.
     Měl-li by být Jindřich Rajchl někam někým zvolen jen proto, jak velmi obratně mluví (tak, jako byl president zvolen na základě vizáže) a ne proto, co a jak Jindřich Rajchl říká, tak říkám – dejme si tentokrát majzla, zatraceně velkého majzla.

   1. Sem si myslel , ze nejvic de vo ekonomiku , vic nez svrhavani vlad….
    V poradi.. Takze strana Projindru ,by mela nejdrive a ze vseho nejvic kricet silnym hlasem na vladu ,/sou hluchy/, prosazovat navrhy, jak zatocit do lepsiho hospodarstvi.
    Obecnej lid to vi dobre a jiste by se rad pripojil na to kriceni a donuceni..
    Z toho muze , dyz se trochu podari , zaroven vykvest slusna popularita..
    Z duvodu duvery, ze dyz na neco sahnou tak neco umi ,nakej vysledecek i malej by neuskodil..
    Jako mile prekvapeni , vod tech z diplomama, dyz nikdo vod nich nic neceka..
    /Zatim se domnivam neprozradili , jak sou na tom s nasima duchodama , tedy aspon nevim , kdyz neco takovyho kricet furt a kazdej den , popularita by utesene rostla a tucnela, jako nejmin , Vidlakovi veprici/.

 21. Budu se zase opakovat – uznávám a vysoce hodnotím nasazení Jindřicha Rajchla a jeho kolegů při založení a emancipaci strany PRO.
  Na druhé straně, když srovnám jejich stranický program a program strany Realisté založené v Německu působícím českým politologem Petrem Robejškem, a to jak z hlediska obsahového /ve smyslu projevu čeho chtějí dosáhnout, tak především též sdělením postupu, čím konkrétně, jakými opatřeními toho chtějí dosáhnout/, tak z hlediska atraktivity pro voliče nespokojené se stavem společnosti jako důsledkem působení dosavadních „systémových“ stran, jednoznačně vítězí program Realistů
  https://de3374cd0c.cbaul-cdnwnd.com/62a0546b6803d82fbdf678cf474454cf/200000029-93ea794ebc/program-0.pdf?ph=de3374cd0c
  No, a tihle Realisté v parlamentních volbách 2017 získali pouhých 0,71 procent hlasů
  https://www.volby.cz/pls/ps2017/ps2?xjazyk=CZ
  a za další dva roky stranu rozpustili.

  Není šance na opravdovou změnu, i kdyby se do Sněmovny dostalo 5 procent poslanců za stranu PRO.
  L.

  1. To srovnání je namístě. Nutno ale vycházet ze stavu společnosti. A ten je, aniž by to v prvním plánu bylo míněno hanlivě, mizerný. Robejšek je intelektuál, tím pádem pro ni naprosto nevhodný typ. Navíc se angažoval v době, kdy ani největší pesimisté netušili, jak tu bude 5K řádit.
   Ač právník, Rajchl je lidovější. A má charisma, které mu nemůžou upřít ani jeho nejzarytější odpůrci. V kombinaci s tím, že ten katastrofický způsob vlády už není veřejným tajemstvím, ale prakticky na každém rohu propíraným faktem, volební potenciál PRO je na jednu stranu pořád neodhadnutelný, na druhou ale zřetelně rostoucí. Bez přání otcem myšlenky, může být strměji rostoucí, než by očekával naopak optimista.

      1. To je taky blizko , kdyz to umi , jako ty vyse uvedeny , mel by vodprisahnout , ze nebude podobnej , ani jednomu z nich.

 22. Pozdravuji z Ukrajiny, kde chráníme Ukrajince i Čechy před genocidními moskalskými hordami.

  Rád bych podotknul, co je skutečným cílem mého druhého národa, jehož jsem příslušníkem po matce. Aktuálně bojujeme za naši svobodu, za to, aby Ukrajina zůstala samostatná jako nezávislý stát. Ovšem uvědomuji si rovněž to, že ani Západ to nemyslí s ukrajinským národem dobře. Západ bude usilovat o privatizaci veškerého ukrajinského majetku, bude nám zkoušet zavádět zelené nesmysly a desítky nových pohlaví. Pokud by se jim to podařilo, znamenalo by to úplnou likvidaci ukrajinského národa. Myslíte si, že Ukrajinci mají zájem o zvrácenou LGBT ideologii? Nebo že mají zájem o multikulturalismus? Ne, Ukrajinci to nechtějí.

  Соборна Самостійна Українська Держава – це наша мета!

  Ukrajinskému národu nezbývá, než se inspirovat Talibanem v Afghánistánu. Taliban byl ze začátku stvořen a vyzbrojován Američany jako odbojná síla proti moskalským okupantům. Díky americké pomoci zvítězil a vyhnal moskaly ven. Protože však Taliban chtěl, aby afghánský národ žil podle svých vlastních islámských pravidel, obrátil zbraně i proti Západu, který se pokoušel do Afghánistánu zavést liberální rozklad. Přes 20 let trpělivé práce přineslo Talibanu vítězství. Afgánský národ tak zůstal skutečně nezávislým. Moskalové i Američané se nyní před nimi klaní a chovají se k nim s úctou.

  My Ukrajinci nejsme muslimové, jsme většinově pravoslavní. Na rozdíl od Talibanu považujeme ženy za rovnocenné bytosti a chováme se k nim s úctou. Nicméně základní cíle máme totožné – aby na naší zemi byl náš pořádek. A to přejeme každému jinému národu na světě. I Češi si zaslouží, aby na jejich zemi byl jejich pořádek. Češi však musí pochopit, že s moskaly pořádku nedosáhnou, naopak, moskalové neusilují o nic jiného než o genocidu všech ostatních národů v Evropě. Ukrajinci jsou první na řadě, a pokud padnou, přijdou na řadu i Češi. Proto je potřeba podpořit ukrajinské vítězství, aby Ukrajinci se mohli zbavit po moskalech také západní dekadence a liberálního rozkladu. Pokud bude Ukrajina skutečně nezávislou, otevře se cesta ke skutečné svobodě i jiným evropským národům.

   1. Starý kocour.
    To nebyl Čechoukrajinec,ale prudící anonym.
    Proč si tu Ukrajinu neudělali nezávislou a měli k tomu šanci několikrát,Rusko by s tím určitě souhlasilo,ale takhle se spojit z USA,tak to ne.

    1. Ale tahle hloupá mediální mrdka už tady přece byla. Je to tak měsíc-dva. Stejný styl i cíl.
     Ani bych nereagoval, kdyby se tím stejným, hloupým nickem i textem, nepřipomněl.

  1. Myslím, že dalších slov netřeba.
   Alles klar!
   Jen on netuší, že o sobě a o Ukrajině napsal víc, než všechen český mainstream dohromady.
   L.

  2. Notak k moskalům, jistě chápete, by se zas měli vyjádřit moskalé, abyste učinil férpleji zadost.
   A proč jste si ty pořádky své vlasti nepořádali bratru dobrých již třicet let předtím? I nemluvte, nikdo o ničem nerozhoduje, marně na nás apelujete

   1. Moskalové nás mají za chochly, které je podle nich potřeba vyvraždit a území následně dosídlit jinými moskaly. S takovými lidmi není možná diskuze. Тількі перемога!

    1. Zajímavé je, že vám Rusové nic špatného nedělali, dokud jste nezačali brát práva ruskojazyčným obyvatelům.

     1. Voni chteli ty rusky mluvici bud vsechny postrilet a nebo aspon vyhnat z U. do Ruska.
      Kdyz my sme narizenim spojencu , z Potsdamu , odsunuli sudetsky germany , kam chteli domu, do Nemecka , tak ty samy rikaji , ze to bylo spatne a horsi…

    2. Po vašem prvním příspěvku jsem přemýšlel, jestli jde o ironi, troling, nebo je to myšleno vážně. Teď je jasné, že za a to není, takže jen stručně, ne všichni ještě zapoměli jak vaši soukmenovci zaváděli pořádek v Českém Malíně.

     1. Kdo je doma ,holt dela si poradek doma. Kdyz je to treba.
      I kdyz na druhou stranu demokrati ty prideleny rovnou rozmazlovali a ty pak nevedeli , jak se maji chovat.
      Jako jedinackove, to nebylo nejlepsi a mohli vocekavat vejprask..
      Jeste jich v Cesku zustalo vic nez hodne. Na to si nikdo taky nestezuje..

    3. Nejen „moskalové“, a za to si můžete sami. Dnes, když se řekne „Ukrajina“, každému naskočí – Banderistán.
     Přijeď do Oděsy, bude grilovačka. A nezapomeň to vzít přes Alej andělů. Čert tě vem – o diskusi s tebou nikdo nestojí.

     1. Někdo tu zmínil třicet let.
      Za třicet let jste stihli tu zemi rozkrást, rozprodat cizákům a rozeštvat lidi tak, že polovina z vašich původních 52 miliónů, kolik vás tam v roce 1990 bylo, z toho vašeho banderovského ráje utekla. Mnozí jsou i tady, už jich je tu dohromady k miliónu a pomalu začínají rozvazovat jazyky. Nejste nic, než fašisti a pohrobci banderovi – ještě po něm i pojmenováváte ulice, stavíte mu památníky, učíte o něm děti a vychováváte je k nenávisti k Rusům! Za co? Proč? Za Brežněva by jste ani nepípli!
      Sami Němci dobře věděli, co je to za hajzla a proto ho radši zavřeli do koncentráku – i oni, nacisti a esesáci, si před banderovci nebyli jistí!
      Mlčet, šoupat nohama, případně odprosit Rusy za všechna ta příkoří, co jste jim tam napáchali – to by bylo asi tak nejvhodnější.

      1. Zase bych na ně nebyla tak přísná. Oligarchové jim tam rozkradli zemi, ale to se stalo ( v daleko menším měřítku ) i u nás. A v celém postsovětském bloku. Vlastně i v Jelcinově Rusku.
       Blbé je, že si nechali nakukat, že za to může ruskojazyčné obyvatelstvo. Takže se jejich zášť obrátila k těm nepravým.

  3. Jako už je to o řád lepší, než tradiční scallopovina, dokonce i velebení válečného zločince tu hned zkraje není vidět, ale pořád ještě ne. A aby řídící důstojník stihl nějaké to vyhodnocení ještě před zametením trusu, tak jen stručně: Příčina -> následek. Chytrému napověz.

  4. Věřím Vám, že nemáte dneska službu a že jste skutečný Čechoukrajinec, ale pak bych měl otázku. Kolik je vám let?

   … ale budiž… vždyť Vy nazýváte, ale co hůř, chováte a chovali se k těm svým „Moskalům“ stejně tak, jako se ti skuteční Moskalové teď chovají k vám. Teď „jen“ dostáváte ochutnat vaši vlastní medicínu, kterou jste, jak píšete, svými „pořádky“ ordinovali osm předlouhých let vašim východoukrajinským spoluobčanům. Strašné je, že mnozí Ukrajinci (všimněte si laskavě, že nepíšu ani o Moskalech, ani pro Chocholech, ale o Ukrajincích jako o lidech!) si musí teď na vlastní kůži zažít to, pro co máme rčení, že „když se kácí les, létají třísky“

   Zkuste se kromě Talibanu taky něco dozvědět o těch vašich vládnoucích skutečných Chocholech, co to u vás převzali po taky Chocholovi Janukovyčovi. Je možné, že se Vám pak možná trochu pootevřou oči a začnete se zajímat o to, co všechno předcházelo 24. únoru 2022 a proč Moskal byl donucen kácet (opět) les.

   Pokud jste ale zamýšlel nás poučit, tak vězte, že jako poloviční Čech byste mohl alespoň něco málo vědět o 31. prosinci 1992, kdy, proč a za jakých podmínek zanikla Česká a Slovenská Federativní Republika a v tom smyslu poučovat spíše ty vaše totálně zkorumpované a nesnášenlivostí plné Chocholy, než tady nás, co říkáte?

   P.S.
   přeji Vám, aby vás nevyhmátli ukrajinští vojenští naháněči, nebo ukrajinská policie, tedy pokud vůbec jste ještě na Ukrajině

   P.P.S.
   Moskal & Chochol – viz Wikipedie:
   „Moskal (rusky москаль, ukrajinsky москаль, bělorusky маскаль, … Východní Rusové sebe nazývali Rusy, zatímco západní Rusy nazývali Chocholy či Litevci“

   1. Kdyz rusy nazyvate moskaly, hrajete jeho hru.
    A ty co podvadeli v Minskejch dohodach , aby ukry precpali zbranema, ty chteli co?
    Proc zapad zakazal ukrovi jednat o mir , tak by rus nemoh dobejvat nic.
    Ukr by zustal celej.
    Ale musel by beda ,prestat zabijet civilni populaci , za to ze mluvi o opravdu trochu odlisne a ktera chce demokraticky zvolenou vladu aby vladla, /to je v nekterych zemich vyhlazovaci zlocin ?/,
    potom de vo souhlasku jednu, nebo dve.
    Fakta sou na stole. Kazdej vo nich vi.
    Dyz se mensiny maji ochranovat.
    Ale OSN vubec nic neochranuje . Kdyz dostali do sparu Lumumbu , zvolenyho a skutecnyho demokratickyho ..Akorat nechtel to vydrancovani svy zeme.
    Putin je na tom podobne ..
    Nechce nacisty a nukl.zbrane a zakladny s nima , tak blizko , ze by se Rusko nemohlo ubranit utoku a s utokama na jiny staty se jeste neprestalo a nevypada to /dukaz/ ze, by nechteli treba najednou ,na Cinu..
    Dale clanek je o politickych stranach.
    /Ale nic vo tech zdemokratizovanejch republikanech ,s tema jejich valkama a dluhama..U nas strany nasleduji jejich valecne ,zadluzenej vzor?/.
    Prvni dojem z clanku.
    Politickych stran ubejvalo a do vakua vstoupila nova.
    Nekterym se zachtelo do politiky kdyz , konkurence ubyla , ejhle prilezitost toho vyuzit..I recnit se naucili..
    V nekterych pripadech se to zve „oportunismus“.
    Nejakej programecek otistenej , nebo cast by nebyla. Kdyz.
    Porad normalne hledam , proc strana Pro je lepsi a musi bejt , nez ty vostatni..
    Protoze , kdyz se recni a to je na chvili a za moment to UZ neni.
    A badej posluchaci , vo cem to bylo za 5minut , potom.
    A kam vzneses dotazy, namitky , vysvetleni dyz recnik taky zmizel..
    V pripadny diskusi , sdeluje recnik zase o tom ,co bylo v reci.
    A to zase taky zmizi..
    Jde jen o to udelat dojem ,ja , ja , ja ,a zapsat se do mysli lidi , kvuli volbam..
    Vyhraje ten ,kdo to umi lepsi.
    Koho jednou videli , treba jako deti slona v ZOO. Nebo spise v cirkusu.
    Tam si sedne na stolicku a umi troubit a mavat chobotem , na vsecky strany….
    Nektery to potom nazyvaji, cirkus taky ,ale politickej.
    Ale ani svuj program nemuze stran dodrzovat v koalici.
    Svet a vsichni lide uz sou z nich uplne nemocny a chteji neco jinyho.
    A kdo by se jim divil?
    Bojuji strany zoufale vo svoji zachranu , treba zrusenim volicu?
    Dal je to jasny , politicky strany narizeny zapadem , kde sou povoleny jen dve,
    potom tvori dnesni a minula nestesti , zvany koalice …
    Kdyz ale Pro utvori koalici tak to bude co?
    Oboji a rozdrobovani , nejen narod ale i sebe stepi na atomy , hadaji se az beda a to cele se porad opakuje.
    Smeral , Cupak , Brousek , Voska , tihle mohli namluvit telefonni seznam a kazdej poslouchal..
    Podle sebe soudim tebe.
    „You and I , we are both“. /Ty a ja ,my sme dva/.
    Kdyz pozvu holku na veceri , je vsechno jasny vod zacatku , moje zistny umysly ,ale vona ma taky zistny umysle. Tak sme dva.
    Potom se treba narodi krasny dite , na rozdil vod politicky strany a jejich predsedu , recniku atd…

  5. „Aktuálně bojujeme za naši svobodu, za to, aby Ukrajina zůstala samostatná jako nezávislý stát.“

   Sorry jako … ale o tom se NEbude rozhodovat na Ukrajine, ale uplne jinde ….

    1. Ja viem, ale som tak nejak alergicka na banderovcov … realnych ci fiktivnych … a VERIM, ze az dostanu sancu, tak tu Volyn zopakuju

  6. Jako jo, dobry, evidentne od minula kolektiv pod Bobovym vedenim trochu zapracoval na obsahu, ale jeste to potrebuje doladit. Treba jak vysvetlit, ze americka podpora v Afghanu zacala jeste prd Sovetskou invazi.

   Ale vy to date, ja vam verim!

 23. Ve chvíli, kdy jim polykajíce vlastní mandle budou muset přiznat >3,5% i řádně prověřené agentury, přijdou útoky vyššího kalibru. Kubiceho zprávy, různý věci „nalezený“ v počítačích, nějaký ten dobře maskovaný chlapec od nadplukovníka (nic bych za to nedal, že se tam rozhlíží už teď), nějaké ty strašlivé skandály (tenisové kurty byly jen chabý pokusný balonek), organizovaný rozkol. Okamura by mohl vyprávět, u něj je ta hranice pro spuštění akce někde mezi 10 – 12 %. U Rajchla bude mezi 3 a 5 procenty. Do Sněmovny ho nepustí, kdyby soros na milce jezdil.
  Ale jinak jo – takhle se to dělá.

  1. Zajímavé čtení.„Němam přypominek, bo něvim.“
   Počkám co bude dál. Ale nesvornost (jájáismus) je dobrá/špatná* vlastnost obyvatel Kotlinky odjakživa.
   (/* nehodící se škrkněte.)

   Byl jsem odhodlán vstoupit do Trikolory a nabídnout. Spíše práci než názory. Ale Klaus mladší někam vyfičel, nikdo neví proč a Zuzanka je v Praze.
   Když se to místní sdružení podruhé sešlo v jedné vinárně v Ostravě tak jsme pochopil, že 80% vstupujících jde o nějaké funkce, třeba z počátku neoplacené. Funkce by jim asi přidala na sebevědomí. Tak jsem zaplatil svoje kafe a pomalu odešel domů. (Kafe bylo drahé a mizerné. Inu vinárna!)

   A – ano. JUDr. Rajchl to s lidmi fakt umí, viděl na vlastní oči a uši. A má kvalitní kolínskou – tak blízko jsem byl. Nakonec – je to advokát, kdyby neuměl mluvit, nemohl by dělat advokáta. [;>))

   1. Ale samozřejmě. Po 33 letech nadějí a zklamání a nových nadějí a nových zklamání to fungovat do prvního nezprostředkovaného* zklamání. Déle ne. Opatrná důvěra je krutě křehké zboží.
    *) Takového, že přitom bude cítit ta kolínská. Ta zprostředkovaná vyrábějí plnými hrstmi Mňoukneři a Odulé Venduly Mudrující a chlapci od Boba i nadplukovníka, nicméně lid obecný, nevděčný za řádnou korekci informací, vůči nim vykazuje čím dál větší rezistenci.

    1. Trampove taky zpivali a prorokovali , kdyz zpivali. Vo druzicich.
     Nebo pisnicku, Zidovska svatba na tube , Lukas Pech.
     Kdyz je vo tech , vobedech , vecerich. Zadarmo.
     Vidlak je atraktivni , ze je uprimnej. To je nad zlato.
     Lip mluvi , dela dobrej dojem , sem trochu slysel.
     Potrebuje lepsi neco na hlavu.
     Dneska je delat dojem /image/, presentovat se masam , taky nad zlato , to cirkusovy..
     Na protestu vypadal jako nejakej anarchista z vobrazku, v novinach, z minulyho stoleti.
     Uprimnost najednou mizi …
     Kdyz jde vo instrukce, co „my“ mame udelat a musime a zacne zonglovani teoretickymi abstrakcemi a zavani bezradnosti
     a miri az k Projindrum..
     Ktery udelali najisto protest , skutek , ale vobslehnutej vod Vrabela.
     Protoze se jemu zdaril.
     Kdyz vobjedvaji u Vidlaka, tak nerikaji jenom , ze „my“ ,se musime najist.
     Sedaji rovnou ke stolu a voni konkretne zerou.
     A kazdej pak hladove cumi a s prikazem, ze musi..To nebo jiny.
     Potrebujou jeste neco jinyho do hlavy..
     Pohnout masy takhle , my kazeme, co vy musite, uz je davno a moc proflakly , masy vedi , za kazdym snazenim to skoncilo jeste k horsimu.
     Potrebujou se lepsi zamyslet , aby dokazali to , co zamysleji , tak se snazim vo konstruktivni cestu, jak z maleru ven…
     Tedy misto recniku , daleko vice tech co umi myslet , tvorit „nastupiste“, na cestu k zlepseni…
     To „nastupiste“ ale musi bejt ryzi a jako zaklad uplne vopravdovy a realny..Jenom na nej , na takovy , muze a prijede ten skutecnej vlak, na opravdovou cestu nas vsech..

     1. Když opouštím nástupiště, protože jsem se rozhodl, že vlakem nikam jet nechci, je mi docela jedno, jaký vlak to bude a kdy přijede. Půjdu raději pěšky nebo si cestou někoho stopnu. [;>D)

      1. Nikdo vas nenuti ,ale lide se nechteji slapat cestou necestou a vodpocivat hodiny v prikope , to co nabizite, asi neni nejlepsi..
       Boty na dranc , saty car , zizen a hlad. Za chvili.
       Misto stopu vas nakladak vocoudi a neni jisty , ze jenom to.
       Tisice silnicich nehod mluvi jasne.
       Ste neco jako sebevrah.
       Navic potrebujete zrejme nekoho , aby vas vodil za rucicku.
       I treba neznamyho , kteryho si stopnete ,/nebo taky ne ,vite kulovy vo stopovani/, a ten vas veze kam chce..
       Staci se zamyslet, kazdej chceme ,rovny koleje ty zarucuji ze z nich nelze uhnout /po volbach / a ktery vedou k vyvoji lepsiho a co nejdrive. Vratte se do skarpy..
       Pozor na ty v bilejch plastivch ,mohli by ..vam….zastavit…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *