24 června, 2024

Na Berlín!

Pamatujete, jak se před půl rokem mluvilo o henté ukrajinské protiofenzívě, jakou svět neviděl? Analytici se předháněli v prognózách její jednoznačné úspěšnosti, šeptalo se o obrovské armádě, kterou Ukrajinci shromáždili, předem bylo jasné, že ruští okupanti utečou ihned jak uvidí první německý tank, pro bojiště byly prý připraveny desetitisíce dronů, fronta bude rozetnuta vedví, Lipavský se těšil na rekreaci na Krymu. Tehdy naposledy se ještě dělaly konference o poválečné obnově Luhanské oblasti…

Nikdy v dějinách nebylo možné vidět tak skvěle mediálně připravenou vojenskou kampaň. Na papíře o obrazovkách to bylo celé naprosto dokonalé a pokud někdo pochyboval o úspěchu, byl to jasný zrádce a kolaborant. Všechno bylo jasné, optimistické, samozřejmé, čím víc zpravodajského času, čím víc článků, čím víc analytiků, tím úspěšnější ofenzíva.

Základní předpoklad nevyšel. Ruští vojáci neutekli a pro většinu analytiků bylo největší překvapení v tom, že na jaře neseděli s rukama v klíně, ale připravili několik linií obrany do značné hloubky. Asi také četli západní noviny a neponechali nic náhodě. Západní analytici ovšem ruské noviny nečetli, protože to je kolaborace. Nečetli ani ruské telegramové kanály, to je také kolaborace. Nečetli dokonce ani ten Sputnik, který vysílal ruské informace v našich jazycích. Nesměli… jinak by je nikdo nepozval do televize, onálepkoval by je a oni by byli bez práce. Očekávaly se od nich morální odsudky nepřítele a dobré zprávy, nikoliv analýzy. Pět obranných linií, ty mediálně neexistovaly. Ty existovaly jen ve skutečnosti. Ale kdo by se na to ohlížel, že?

Nakonec ofenzíva ztroskotala na první linii… Čtyři další Rusové připravili vlastně jen tak pro jistotu…

Ofenzíva přinesla Ukrajině obrovské ztráty na lidech i technice, ale především na morálce v zázemí a důvěře západních spojenců. Od té doby se situace jenom zhoršuje. Mediálně je sice stále všechno v nejlepším pořádku a různí Visingři a Zrnové ještě pořád malují v mapě šipky směrem na východ, ale skutečnost je o dost tristnější. Vítězství v informační válce bohužel nenahradí vítězství na bojišti.

Teď jsme o půl roku dál a zrovna dneska se také odehrává jedna taková ofenzíva. Velká média ji vůbec nepokrývají. Nezvou si žádná analytiky do studií, nedotazují se jich ani na dobré ani na špatné zprávy. Tváří se, že neexistuje. Velká, pravdomluvná, veřejnoprávní, i oligarchická mééédia mlčí. Stejně jako předtím bylo vítězství jasné, když se o něm bude hodně mluvit, nasvítí se správně památky a analytici řeknou co chceme slyšet, teď celá ofenzíva zmizí, když o ní nebudeme mluvit.

Dneska se totiž šturmuje na Berlín…

Tisíce traktorů, tisíce kamionů, ba dokonce i vojenská vozidla, protože i Bundesvehr má téhle vlády plné zuby. Lidé vycházejí na ulici a mávají traktoristům na jejich cestě. Přidávají se dokonce i děti, které si se šlapacími traktůrky hrají na stávku a demonstraci. Sociální sítě jsou toho plné.

Alle haben volle Schnautzen.

Mediálně pokrytá ofenzíva proti Rusům tehdy neuspěla. Dneska se podíváme, čeho dosáhne mediálně vymlčená stávková ofenzíva proti německé vládě a jejímu mefistofelovi, Robertu Habeckovi. I čeští zemědělci se přidají…

Všímáte si, jak zbytečná ta velká mééédia jsou? Nijak nepomohla ukrajinské ofenzívě. Nijak nepřispěla k síle ukrajinských armád a nijak nevyděsila ruské vojáky… dokonce ani nedokázala potlačit šířící se defétismus, že se to celé nepovede. Fejsbůk, Twitter i Telegram jaksi nedržely mediální linii. A jak hned řekla celá řada liberálních chytrolínů, přesně proto Ukrajinci neuspěli… protože jim vítězství různí dezinformátoři nepřáli. Vůbec to nebylo podceněním nepřítele, vůbec to nebylo fanfaronstvím našich představitelů. Chcimíři za to mohou…

Stejně tak teď mééédia nejsou schopna zabránit sedlácké ofenzívě na Berlín. Mohou mlčet jak chtějí, Fejsbůk, Twitter a Telegram to mají jinak. Dezolátské informační kanály už naprosto v pohodě dostačují a i když se je snaží cenzurovat, co mají síly, ono to stejně nejde, protože jsou decentralizované. Za každý smazaný profil vzniknou dva nové. Myslíte, že se německá AfD bojí soudního zrušení? Ani trochu. Prostě okamžitě vznikne nová strana s trochu jiným názvem a maličko jinými stanovami. Prostor v ARD nebo ZDF už nepotřebuje a postačí jí týden, aby měla stejný dosah jako předchozí zrušená strana. Hlasy zdola už nejde umlčet ani vymlčet.

Zase vidíme to stejné podceňování. Tak jako nic neznamenaly ruské jednotky (těm prostě určili úkol utéct a chcípnout), tak dneska nic neznamenají naštvaní němečtí sedláci. Těm určili neúspěch a rozehnání stávky. Ale realita už jde někudy jinudy a obejde se úplně bez režimních intervjuků. Ne, nevím, jakých úspěchů německá sedlácká ofenzíva dosáhne, ale vím, že na její úspěch nebo neúspěch nebudou mít mééédia vliv. Stejně jako neměly vliv na úspěch ukrajinské ofenzívy. A to se intervjuci mocinky snažili.

Všimněte si, v Německu je mládež také zblázněná do grýndýlu… ale traktor je poněkud větší faktor než nefachčenko přilepený na silnici. I v Německu se revolučně chovají ti starší. Možná poprvé v dějinách.

Až vyzveme k podobné ofenzívě u nás, tak už víme, že není problém dosáhnout osmi set tisíc shlédnutí. Stačilo, aby se spojil Vidlák, Rédová a Ivan Smetana. Kamarádíme skoro s každým a rozhodně nejsme jediní v této zemi. Česká televize už svojí dehonestační munici vystřílela a Václav Moravec či Nora Fridrichová mají najednou směšně malý dosah… a jejich důvěryhodnost je dávno pryč.

Doba nazrává, blbci se už většinou vyeliminovali sami, režim vyplýtvává poslední mediální nálepky, sály jsou stále plnější… Tik, tak, tik tak… už brzy přijde naše česká ofenzíva. Už brzy!

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

240 thoughts on “Na Berlín!

 1. Česká soda od Šlachty v ČT24 u Moravce.

  Pan Šlachta řekl realitu dnešní policie v čele s prezidentem ve stínu Rakušana.

  Rakušan má odevzdat klíče od ministerstva, řekl Šlachta Rakušanovi do očí.
  Co jsem řekl Rakušanovi v přímém přenosu? Podívejte 👉
  https://www.youtube.com/watch?v=tezSrXfqwlc

 2. Pocuvate spravy? Minister zemedelstvi prave na Nove povedal, ze zemedelci nemaju dovod na stavku? Pocula som spravne?

 3. ‼️🔥Praha, 15.1.2024, PČR:jménem zákona vás vyzýváme, přestaňte házet hnůj na úřad vlády!

  Na telegramu a později i na Raptor-Tv

  1. Ale v žádném zakonu snad není žádný paragraf, že se nesmí kydat sračky na ÚV.
   Teď teprve vidím, že ta zkratka je takové kouzlo nechtěného…
   Jen je to o pár baráků dál. ☺

   1. Zdá se, že v českém právním řádu jsou jisté mezery. Asi nikoho ze zákonodárců nenapadlo, že tuzemská „křehká“ demokracie bude po 34 letech rozvoje vhodná leda tak na zaházení fekáliemi…

    viz prorocký Karel Kryl v roce 1993 – „Demokracie rozkvétá…“

     1. Znecistovani verejneho prostranstvi.
      Utesovat se vexlackym myslenim „nikde neni psano, ze nemohu metat hovna“ je detinske.

 4. V našich mejnstrýmových médiích o stávce v Německu ani slovo.

  Místo toho na CNN vévodí titulky jako např.:
  “ VIDEO: Kousek od neštěstí. Chodec ve Zlíně vběhl do cesty houkající sanitce, těsně ho minula “

  Takovou zprávu považuje toto médium za důležitou ke sdělení českému národu. Neuvěřitelné! To se tam nikdo z těch redaktorů nestydí brouzdat se v takové bulvární žumpě?

  1. Nemáte pravdu , 18 hodin na TV1 je tam zpráva, že naši zemědělci se připojili k těm Německým.

   Prostě se to už nedá vymlčet.

   1. OT: Neberte to ve zlém, nicméně píše se Němec, Němci, ale německý, němčina nebo Čech, Češi, ale český a čeština.

    1. Nexenofobní je psát Germán, Germánie, germánský.
     „Němec“ – to je urážlivé, něco jako “ barbar“.
     Nerozumíme mu, proto je pro nás němý.

 5. Teda to jsou titulky: „Brno jako první v Česku zavádí sdílenou zónu, auta a chodci jsou si v ní rovni“ – tak rovni jo? Dokáže chodec přejet auto? 😀

 6. OT
  Americké velení potvrdilo úder na americkou loď Gibraltar Eagle u pobřeží Jemenu.
  Podle americké armády odpálili Hútíové protilodní balistickou střelu. Loď nehlásila výrazné poškození a pokračuje v cestě, poznamenalo americké velení.

    1. Ale fuj, to video horici lode je nekolik let stare, a o torpedoborci se tam nepise. Ten tg kanal (nomen omen?) by se mel prejmenovat na „z vodky“, tam asi bere inspiraci

  1. Přiznávám, že jsem dlouho zmateně přemítal jestli to je karikatura a málem mi kudla prořízla kapsu. 🙂

   1. To je smutná vizitka režimu, když ani u takového (!) textu nejde poznat, jestli to autor nemyslí doopravdy.

  2. Copak pan Pokorný. Ale podívejte se na Marka Trizuljaka!
   Na první pohled to vypadá jako podařená parodie.
   Jenže není – on to myslí doopravdy 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *