18 července, 2024

Jako voliči jen „žmouláme čepici“ – nechcete to změnit?

Začíná nám v podstatě volební rok – letos budou volby do EP, krajské volby a ve 27 volebních obvodech pak ještě senátní volby. Pojďme se podívat na dosavadní zavedený a s úsměvem na rtech praktikovaný mechanismus.

Zatím vždy celé volební divadlo začíná tím, že kandidující politický subjekt si objedná a zaplatí mediální agenturu, která v podstatě udělá poctivý průzkum, co lidé chtějí slyšet … na co by mohli být „chyceni“ do sítě předvolebních slibů. V tomto bodě je třeba si uvědomit krutou pravdu – průzkumy se nedělají proto, aby následně veřejně pronášené sliby byly plněny, ale jen a jen proto, aby byly získány hlasy důvěřivých voličů. Je zde totiž stále dost velká množina spoluobčanů, kteří si myslí, že někdo bude konat pro jejich dobro a oni se ani nebudou muset o nic starat. Prostě věří na charitu ve svůj prospěch, přestože jsou dnes a denně konfrontování s realitou, která svědčí o něčem úplně jiném – že politici konají naopak jen ve svůj prospěch, myslí nikoliv na voliče (kteří jsou jim minutu po volbách už šuma-fuk), ale výhradně na své pochybné zájmy a hamižnost s přesvědčením, že rubáš má kapsy. Tady musím zvolat: Čest výjimkám! Další důsledek (který si nechceme moc přiznat) je, že rozhodně nelze říct, že politici neví, co by voliči rádi … vědí co chceme, moc dobře to vědí!

Mediální agentura tedy zadavatelům celkem přesně zjistí „co by mohlo zabrat“. A začne se slibovat, až se hory zelenají. Nikdo z politiků samozřejmě nemá v úmyslu plnit cokoliv, co by ohrozilo jejich zájmy nebo zájmy jejich loutkovodičů. Jde v podstatě jen o jediné – jakýmkoliv způsobem získat důvěru a následně hlasy voličů. Kdo je přesvědčivější, ten hlasů získá více. Situaci nahrává i fakt, že tento v podstatě volební podvod nemůže být sankcionován a politici nemohou být odvoláni pro neplnění volebních slibů. Všichni vědí, že zvolením hra na sliby skončila a jak svého času po svém zvolení prohlásil Kalousek – volně citováno: … Teď když jsme byli DEMOKRATICKY zvoleni, tak si můžeme dělat co uznáme za vhodné … Když jsem to slyšel, tak jsem si říkal: … ty parchante, ty jsi nebyl zvolen DEMOKRATICKY, ale pomocí volebního PODVODU, protože konáš pravý opak toho co jsi veřejně sliboval …

Pamatuji si, že před dalšími volbami po tomto jeho výroku jsem si udělal účet na FB a ve formátu 1 strany A4 jsem zveřejnil výzvu „Nabízím svůj hlas voliče“ a zhruba v 10 bodech jsem specifikoval, co požaduji za odevzdání svého hlasu některému kandidujícímu subjektu. Stránka už tehdy byla ihned zablokována – tuším, že to netrvalo ani 3 dny a zdůvodnění si již nepamatuji. Jenom jsem si řekl – áááá pozor, tohle asi míří správným směrem.

Ovšem vše tenkrát zapadlo, protože, jak se říká – nenastala vhodná doba, nedozrál čas, příznivci Pjakina by řekli, že nebylo připraveno informační pole. Nicméně, zhruba před rokem jsem na v podstatě stejnou iniciativu narazil na webu doc. Radima Valenčíka a říkal jsem si … „uvidíme co se z toho vyklube“. R. Valenčík je odborník na teorii her a tak jsem si říkal, že pokud s tím přišel nyní, pak by už mohla být vhodná doba. Skutečností totiž je, že Nutelliér pro přípravu informačního pole udělal maximum – jeho lhaní a konání pravého opaku toho, s čím vystupoval před svým zvolením je tak očividné, že tohle už nemohou ignorovat ani mainstreamová média, která jsou šampióny ve vymlčování podstatného.

Nejde přitom o nic menšího než o změnu volebního paradigmatu

Zatím tedy politici beztrestně předvolebně slibují s vědomím, že jsou za své lhaní nepostižitelní a voliči po uzavření volebních místností mohou akorát žmoulat čepici a dožadovat se plnění vyřčených slibů. Místo času plnění slíbeného však nastává čas kreativity ve zdůvodňování toho lhaní – už jsme slyšeli „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí.“ nebo např. „… to byla jen taková metafora“ … atd., citovat by šlo delší dobu 🙂 .

Otázka tedy zní, zda by se s tím i při dnešním systému nedalo něco udělat.

A očividně nejsem sám, kdo si myslí, že dalo. Ono totiž pouhým „otočením pořadí“ získáváme radikální změnu volebního paradigmatu.

Řekněme, že skupina voličů zformuluje např. 10 podstatných bodů, které za odevzdání svého volebního hlasu požadují, resp. požadují veřejný příslib jejich povolebních plnění. Dále předpokládejme, že tato skupina bude svým počtem větší než malá. Pro voliče tohle neznamená žádnou práci navíc – v podstatě stačí jen sledovat situaci, ti aktivnější se mohou účastnit na formulování bodů tzv. „Programového minima“ … zkrátka gaučing a arašídy => nedotčeno 🙂 .

Bude jenom otázkou času, než organizátory osloví nějaký kandidující subjekt, který dostane zálusk na hromadu volebních hlasů. Dokonce i z pohledu kandidujících subjektů je vše bez chybičky – nevzniká tady kandidující konkurent, nedochází k dalšímu drobení a nepřibývá další rival na volební scéně. Samozřejmě je možné jít tomu „štěstíčku naproti“ a lehce oslovit kandidující, zda by nechtěli „pár jistých hlasů navíc“.

Pro všechny pesimisty „nejde to“, „nemá to cenu“ atd.

1. Není to žádná práce navíc, čas pohodlného gaučingu s arašídky nebude narušen … naopak, je zde příslib možné zajímavé podívané.

2. Nemáme co ztratit. Můžeme buď postupovat tak jako dosud a očekávat jiný výsledek – což A. Einstein označuje za bláhovost nebo holt vyzkoušet něco nového.

3. Změna volebního paradigmatu nám nezajistí odvolatelnost politiků ani nezaručí plnění veřejně uzavřených předvolebních slibů. Uvědomte si ale, že v podstatě probíhá mediální válka a proto musíme hodnotit povolební výsledek nikoliv s ohledem na plnění veřejných slibů, ale výhradně s ohledem na mediální dopady … a ty by mohly být silně devastující:

 • – politik by nemohl prohlásit, že to byly metafory
 • – nemohli by prohlásit, že JEJICH sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce
 • – nemohli by říct „Pepo, já se spletla …“
 • – jediné co by mohli říct a co by jim bylo dnes a denně otloukáno o hlavu by bylo, že VĚDOMĚ lhali, kalkulovaně podváděli a uzavřeli smlouvu, kterou nehodlali naplnit, zkrátka svůj mandát tedy získali volebním podvodem.

Destrukční důsledky na mediálním poli by byly, při neplnění, značné. Kolik lidí by po takových volbách nadále setrvávalo ve víře, že volby jsou fér a demokratické?

Hra na to, že volby by mohly něco změnit by definitivně a hlavně VEŘEJNĚ skončila … bylo by to jako nahlas vyřčená věta „císař je nahý“ za situace, kdy se všichni probruselští rozplývají nad kvalitou a módním střihem neexistujících šatů.

Je totiž hrozný rozdíl slibovat a pak konstatovat, že vlastně ani nelze zjistit, zda volič volil právě kvůli vyřčeným slibům a říct – věděli jsme co volič chce, promyšleně jsme to slíbili, hlasy jsme získali, ale plnit odmítáme. To druhé je doložitelné podvodné jednání, to první nedoložitelné podvodné jednání. A doložitelnost podvodu – to je to oč tu v této fázi Potěmkinovy demokracie běží …

Dnes, v neděli 14. ledna 2024 bude od 18:00 další diskuze o VIZI pro ČR party kolem R. Valenčíka, kdy tentokrát hlavním tématem bude právě výše popsaná změna volebního paradigmatu, resp. jak věci uvést v život. Sledovat může každý, rovněž tak aktivně se zapojit do diskuze může každý – gaučing nemusí být tedy přerušen 🙂 a přesto můžete každý významně přispět. Je třeba formulovat základní body a počítají se i negativní reakce na návrhy.

Adresa pro zapojení se do diskuze – přístup je bez hesla, stačí povolit kameru a mikrofon (obojí pak ovládáte na dolní liště po přihlášení) :

https://meet.jit.si/radimvalencik

Pamatujte !!! … hodit flintu do žita můžeme kdykoliv a za vyzkoušení nic nedáme.

48 thoughts on “Jako voliči jen „žmouláme čepici“ – nechcete to změnit?

 1. Předložená myšlenka je vytažená jakoby z progresivistického kastrůlku, tak mi to nedá nereagovat.

  Hlavní předestřený motiv zřejmě pochází z teorie – něco udělejme, ono to pak nějak dopadne – protože vychází z neskutečné reality, že tento stát má státní subjektivitu.

  Česká republika má sice státnost, ale nemá státní subjektivitu. Nelze předpokládat, že byt i skutečně česká vláda může zcela svobodně rozhodovat. Jsme závislí téměř na všem, a vše, co by nám umožňilo být alespoň minimálně tu závislost omezit, za posledních 25 let bylo úspěšne zničeno.

  Z toho vyplývá, kde je skutečně potřeba začít, a volby to nejsou – ty jen posadí, byt i vhodně, lidi do křesel z vnějšku řízené bezmoci.

 2. Zastupitelská demokracie je slepá ulička.

  Ovšem o hledání alternativ je zájem nulový. To jsem si ve zdejších diskusích ověřil empiricky.

  Uvidíme, co přinese čas..

   1. To neni fer , chcete neco zadarmo Alef , chcete bejt chytrej ,lacino ..
    Kdyz tady mame svetovych kapacit,
    spolecenskych ved ,jako nasrano ..Rovnou z prdele vytazenych ..
    Berou za to tucny platy , zminenej Valencik ,
    Drulak , Masasryk , Benes ,Curwasewitze , davy akademiku celyho sveta ,napakovany za kecy a nic.

    Mate miliardovy strediska svetoveho vedeni , university, kde student plati miliony,
    za semestr a profesor za ty kecy ,bere horem dolem a za publikace , ktery vyresi uplny hovno .
    Ale vsichni prezvykujou poucky jako zvejkacky /vsechno je vozvejkany a taky to tak dopada/ a jeste ty strategicky instituce..

    Vsichni padaj na hubu , nejvic treba z knihy
    Feeelka Ksaaaachownitz , na ty , co ani nevedi hrat sachy..A pasou kozy.
    Pak Taliban ty zprdele sachisty , vodkop jako kus smradlavyho hadru.
    A este jim ty jejich nekonecny zhovadilosti vomlatil vo hlavy.
    /Nejmin za dva triliony a dvacet let , nevedeli stada sachistu vseho druhu ,
    co tam delaji a co se tam vubec deje/. Cetli a studovali furt.
    Novej system zadnej z tech uberkapacit systemu na koryta nepovoli a kazdyho hystericky urvou , kdyby se opovazil…To zacina v prvni obecny..
    Zadnej nerekne vyhodime ty generaly, ministry, poradce ,profesory vseho .
    To neee. Sou tam furt. Aby znicili svet , proto.
    Poradatele ,organizatori ,eexpeertii vseho druhu , valky ve Vietnamu.
    Zadnej ,po vostudne projety valce, za nic nemoh.

    Problem a nejhorsi je ten , ze kazdej system se zdeformuje a v case
    zdegeneruje do nejhorsiho.

 3. Díval jsem se na Petr Bureš TV. Souhlasím s Vaším článkem, líbí se mi idea, ale obávám se, že forma diskuse není úplně to pravé. Během docela dlouhé doby sledování přenosu jsem se dozvěděl výrazně více o Husovi, než o vlastním deklarovaném předmětu diskuse.

  1. Když už se rozumně ale hlavně věcně mluvící paní Simonová konečně dostane ke slovu, neměl by se pan Valenčík snažit ji ukřičet.

    1. To jsem moc rád. Pane Dvořáku, měl bych na Vás prosbu, mohl byste, pokud to jde, příště oznámit konání trochu dříve než včera, třeba již po poledni ?

 4. Pane Dvořáku!
  Když si vzpomenu, jak jste se pohrdlivě vyjádřil ke stávce v Nexenu u Žatce, která začala právě před rokem, pak se vašim teoretickým vývodům a návrhům musím jenom usmát.

  1. No tak, není člověk ten, který by se zavděčil všem … že jo?
   Co se týče stávky Nexenu – před hodně dlouhou dobou jsem se k nějaké stávce vyjadřoval – a klidně můžeme podiskutovat v čem jsem se mýlil.

   1. To by ta diskuse D., kde se mylite nebrala konce a za to nam zase nestojite.
    Ve svy dulezitosti ,ste ovsem na prvnim miste. Ve zvanivosti taky.
    Lepsi se dozvedet nejdriv ,vo co jednoduchyho vam de.
    Aby to s vama nepajtlovalo vode zdi ke zdi a kazdej tejden.
    Nejvic pajtluje s kazdym to zavdecovani ,to se pak jeden toci jako tajfun na Floride.
    Nechte pak aspon stavkujici na pokoji. Kdyz tam nepracujete.

    /Sem nekdy hned druhej , vim vo tom, protoze sem zodpovednej ke ctenari a davam priklady svych tvrzeni /.

 5. Obávám se, že v současné době nemá politik jakoukoli motivaci dodržet předvolební sliby.
  Prostě ví, že byl zvolen, ví, že má k disposici 4 roky, během kterých potřebuje zabezpečit sebe a rodinu do pátého kolena až do konce života. Toto bych mu zas až tak nezazlíval. Co mne vadí, že v průběhu zabezpečování sebe jaksi zapomíná na tu spoustu nešťastníků, kteří jej zvolili. Prostě nemá žádnou motivaci zaobírat se danými sliby, díky kterým byl zvolen.
  Jsem přesvědčen, že práce politika by vypadala naprosto jinak, pokud by dotyčný věděl, že může být „odvolán“ v průběhu mandátu, nebo kdykoli po něm. To odvolání by bylo něco jako „Den pro Šakala“.
  Jsem si vědom toho, že se může snažit, ale snaha povede vniveč. Beru. Ale zjevné pohrdání voliči ve stylu „máme 108 a trhněte si nohou“ …
  Na toto téma už kdysi vznikl člának – https://dfens-cz.com/%EF%BB%BF%EF%BB%BFzastavit-stat%EF%BB%BF%EF%BB%BF%EF%BB%BF%EF%BB%BF/

  1. Oni se ti tzv. zvolení politici nebojí se vlastnímu lidu – voličům vysmát. Do kovidismu se ještě snažili u žraní nemlaskat, ti poslední už s klidem mlaskají a bezmoc hejlů si užívají veřejně. Ten, a politik zvláště, kdo označí veřejně vlastní lidi jako dezoláty, proruské šváby a mnohem hůře – a beztrestně, udělá už úplně cokoliv. Prvně vám vezmou úctu a čest, pak život.
   Oni se lidu nebojí, nemají žádnou faktickou zodpovědnost, žádná vymahatelnost není. Prostě, není.
   Takže, jsem rozhodně pro opačný proces, jak píše autor článku. Jakákoliv podobná akce (v rámci pokroku v mezích zákona, nutná douška , víme) má smysl, ať je nakonec úspěšná více či méně. Jen podotýkám, pokud nebude na konci nějaká konkrétní zodpovědnost politika před vlastním lidem, národem – voliči, dopadne to stejně. Pár současných – dříve navolených dacanů převlékne kabát, naslibuje cokoliv (nablije do informačního pole), aby pak pěkně otočil kormidlo do směru, jak požaduje skutečný pán zpoza hranic. A bude vesele podepisovat a podepisovat, co mu podstrčí – protože i PROTO tam je instalován. Aby byl zmocněn za zemi, měl podpisové právo a podepsal za nás všechny všechno to, co nechceme a vlastenecký politik by NIKDY nepodepsal. A takové papíry najednou vymahatelné jsou, ejhle! Voličovi se nakope zadek, nechá se stát žmoulajíce čepici přede dveřmi a poradí se mu, že když nemá chleba, ať jí koláče.
   Smyslem systému je vyrábět figurky, které podepíšou se sankcemi jakýkoliv dokument a my to budeme splácet. S dětmi, vnuky… . On dostává doživotní krytí mediální i právní a tučnou trafiku.
   Prokouknutí systému je už cesta k vítězství.
   Je opět aktuální Modlitba Kubišové.

 6. Německo po třetí 🚜🚜🚜, aktuality z vývoje mohutného protestu a důvody Zu Viel ist Zu Viel🇩🇪🇩🇪
  https://www.youtube.com/watch?v=hx2Aym5cYp4
  ….
  11 522 zhlédnutí 14. 1. 2024
  Netušil jsem, jaký bude dosah mé reportáže z Říše. 🚜🚛🚚🚜🚜🚨🚨🚃Sice jsem rybářský kanál, ale tohle mi nedalo.
  Teď je již daleko zřejmé, proč bundestag a vláda schválila škrtící opatření pro zemědělce a další vrstvy německé společnosti, která toho má už plné zuby. Zdaleka nejde o DPH .. tuto tezi zvýrazňují média a politici aby poštvali lidi proti sobě. Ale přál bych každému zažít tu jednotu a soudržnost na ulicích a dálnicích .

 7. „skupina voličů zformuluje např. 10 podstatných bodů, které za odevzdání svého volebního hlasu požadují, resp. požadují veřejný příslib jejich povolebních plnění. .. na formulování bodů tzv. „Programového minima“

  Několik přání, bodů sepsal Vidlák. Pak i další diskutující navrhli, co by se jim líbilo, případně co chce Velký bratr. Programové minimum by bylo vhodné ladit v hlasování.

 8. Prve kolo roku 2024 bylo prohrano: Velka prilezitost, pridat se ke stavkujicim Nemcum, ci je alespon podporit jednotnym zpusobem, byla promarnena.
  Ted prijdou volby mensiho zla, ve kterych jako vzdy vyhraje zlo vetsi.
  Zda se, ze nejvetsim problemem volice je uvedomit si vlastni zajmy a, nedejboze, podle nich volit.
  To je chapano skoro na hranici svatokradeze.

  1. Dobrá diagnóza podstaty. Je mnoha výzkumy prokázáno, že chudí (Češi) se s propady blahobytu vyrovnávají snadněji než bohatí (Němci). Českým zemědělcům a dalším robotujícím stačí zlomek výplat ke chvále vládnoucího režimu než zpanštělým Němcům. Chudým nespokojeným stačí denní dávka kydů.

  2. Také. Informační pole je vybroušené, za posledních 30 let. Když je něco demokratické, lidskoprávní, pomáhající, inkluzivní…..nemůže být přece špatné. Přece nechcete být označen za dezoláta….. .
   U nás v práci se z toho slova úplně třesou.
   Až se přestaneme bát nálepkování, rozplyne se to jako mlha. A uvidíme tu spoušť za touto kouřovou clonu, což už bude trochu pozdě.
   Jak to změnit?

  3. Vy stridor ste se pridal , jo , urcite ste taky promarnoval , prvni kolo 2024…
   Neuvedomil, neuvedomele a nebo to byli zase ty jiny..Velky prilezitosti.
   A ste si neuvedomoval nejvetsi problem..Nebo jenom voni.Naky voni.
   A zacnete hned nepricetne vyhrozovat..Jinejm. Kvuli germanovi.
   To je porad. Zda se vam to nejhorsi ..Prijde velky zlo. Jaky zlo, to taky nevite .
   Ty udesny a nekonecny chytrosti vas docista vybrakovaly ,rakovinou akademismu ,
   tam , kde lidi maji mozek.
   To se nedejboze nezda. /Na mne si nestezujte/.
   Co je to, chaaapaanooo.. Co ma bejt chapano , skoro a este hranicne svatokradezny..

 9. Téměř všichni voliči ví, že téměř všichni kandidáti nejdou do voleb s poctivými úmysly. Že si jdou nahrabat. Ale ne nahrabat v bonanze, ale nahrabat si na úkor svých voličů. Proto téměř 85% voličů nejde k senátním volbám. A ti, co tam jdou, tak kvůli hejtmanským volbám, a přitom hodí do urny i svoji jourovou nebo vondru a vondrovou.

 10. Kopiruju prispevek z AK:

  Krátce si to připomeňme:
  10. května 2022 (tedy několik měsíců po ruském útoku na Ukrajinu) napsal Petr Fiala následující: „Nebudeme zvyšovat daně, považujeme to za špatné. Je dobré, když mají lidé a firmy víc peněz. Zvyšováním daní sebereme lidem víc peněz, stát je pak spotřebuje, rozpustí a přerozdělí je jinak. Pro společnost, ekonomiku i stát je lepší, když peníze mají k dispozici lidé a firmy.“

  Nebudeme zvyšovat daně, považujeme to za špatné.

  Je dobré, když mají lidé a firmy víc peněz. Zvyšováním daní sebereme lidem víc peněz, stát je pak spotřebuje, rozpustí a přerozdělí je jinak. Pro společnost, ekonomiku i stát je lepší, když peníze mají k dispozici lidé a firmy. pic.twitter.com/3np4lWJMZD

  — Petr Fiala (@P_Fiala) May 10, 2022

  15. října 2022 Petr Fiala v pořadu Napřímo TV Nova říká: „Nebudeme zvyšovat daně živnostníkům, podnikatelům ani občanům. Válečná daň je speciální věc, jiné daně zvyšovat nebudeme. Máme to v programovém prohlášení a chceme to dodržet. Nevěříme v to, že máme vybrat od lidí více peněz a vše to zase přerozdělit. To opravdu není správná politika. (…) Ne, ne, zvyšování daní nebude. Nebudeme zvyšovat daně, tečka.“

  13. května 2023 ministr financí Stanjura říká: „To je zkratka z billboardu. My jsme říkali, že nechceme zvýšit celkové daňové zatížení.“ – Blyštivý Péťa mlčí…

  18. května redakce Blesku ukáže Petru Fialovi jeho vlastní billboard s textem „Nebudeme zvyšovat žádné daně“. Petr Fiala odpovídá: „To jsem nikdy neříkal. Já jsem vždycky říkal, že zachováme celkovou daňovou zátěž, ale že se můžeme bavit o úpravách některých daní.“

 11. Nabízím svůj hlas voliče tomu, kdo sníží % veřejných rozpočtů na HDP o 10% a kdo sníží množství zákonů a dalších předpisů o 30%.

  1. Okolo jdoucí.
   Během jednoho rozpočtu,nebo během volebního období.
   Když dluh každý rok navyšujeme pomalu o deset procent,tak by to bylo o hodně velké snížení.

   1. Ano bylo. Vyžádalo by si to radikální změnu nazírání na stát jako matku pečovatelku.
    Během volebního období by dostačovalo, první rozpočet je vždy kompromisem s minulou vládou.

   2. Nezvolit zvolenyho , to neni jen jadro pudla , to je pudl, vopravdu celej.
    Sakum praaask.
    Kandidat nemuze neslibovat. To by nebyl zadnej kandidat, ale vul.
    Slibovat napr., ze vubec nic neudela?
    Volby sou souteze pro kandidaty. /Jako pro sportovce ve sportu ,OH/.
    Nemuze nesoutezit a jen se zucastnit.
    Nebo, jak udelate z voleb nedivadlo. Co udelate s divaky, na stadionu.

    Ted zase na volice. Je duverivej a co a jakej vlastne ma bejt.
    Duverivej , neduverivej. Jak zjisti volic , kdy ma bejt a kdy nema bejt duverivej..
    Kdyz pozna , ze nekomu rozhodci nadrzujou. Co potom.
    Musi bejt velkej detektiv na stope velkyho zlocinu? Vysetrovat a vypatrat?
    A co s tim ..
    Podivejte se na to takhle , duvera je lidskost, vrozena soucast nasi lidskosti,
    chcete snad aby kazdej chodil ,plnej neduvery s namirenym kulometem,
    na kazdyho, pro rohlik..
    Za co je teda obcan a kandidat , souzenej , chytrejma…
    Co se usmivaji ,soudi jine , jejich usili ,
    ale sami nevi…Nevi, z povysenosti , ze nevi.
    Vo co tady asi de.

    Jeden z monstr problemu vubec a myslim bez reseni , nahore uvedenej.
    Jak zvolenyho skudce ,co nejdriv odstranit. /Zase vodvolit z funkce/.
    Tedy ,kdo rozlisi a posoudi a vsechno,
    kdo rozhodne a ucini..
    /Zvolenej a dobrej se ponecha ve vlade/.
    Kdo ? Tedy kdo , zvolenej , nezvolenej, kde vzit takovy ,jakou pozici maji zaujimat .
    Musi bejt ve vlade ,nebo zvlast a kde. A starat se a nebo nestarat se ,
    vo ulisny zakony na vsecko. /Bejt neco, jako Buh a nebejt este Hitler/.
    Kdo urci a kdy a provede odvolani zvolenyho , kdyz je treba a vcas a za co.
    Kdy a za co zasahnout a kdy nesmi….
    A tady cela zalezitost konci..
    To nic ,jen mne zaujal zacatek clanku a stimuloval , do zamysleni ,
    ktery predkladam , dik za to.

    1. Jdeme dobrým směrem.
     Začínáme skládat politické lego s ohledem na rýsující se konečný produkt.
     To může jemu a dalším nadřízená autorita. Otázka další je, kdo či co to bude. Nechat to jen na volbách, tak máme z demokracie mediokracii – tedy to, co máme dnes. To ona určuje, co si myslet, chtít a co je fůůůj.
     Kombinace kreativity a systémovosti. Něco ve stylu čínského modelu. Jinak nás rozkradou nejdříve cizí a pak vlastní – nebo naopak. A jaká tam je zodpovědnost politika a vymahatelnost! Každý, kdo nastupuje již ví, co čeho jde a jaká jsou pravidla.

  2. To by byla dobrá nabídka. Ještě víc by se mi líbil ne slib, ale závazek změny ústavy současně ve 3 bodech:
   1. absolutní přednost vnitrostátního práva před právem EU a mezinárodními smlouvami (= nezabývat se Bruselem a dalšími protektory);
   2. povinnost prodeje veškerého zboží a služeb z ČR výhradně za české koruny, které kupující získá za svou měnu u ČNB (= srovnání množství státních peněz s úrovní produkce občanů státu);
   3. absolutní povinnost vyplácet mzdy a přijímat platby v Kč hotovosti nebo bezhotovostně jen prostřednictvím Kč účtů u ČNB, bankovní úvěry v Kč jen z Kč získaných od ČNB (= Kč měna vytvářená výlučně ČNB).

   1. Rozhodně ano.
    Prostě, primární nadřazenost zájmů národních nad zájmy jakýchsi nadnárodních korporací a jejich dceřinek, ať jsou politické, zdravotnické, tzv. lidsko-právní…….. a že jich ale je, nad celým tím mišmašem skrytých zájmů a lobbingu (nezákonného ovlivňování).
    Co si neohlídáme, to nám bude odtečeno ven. A ještě budeme zachraňovat cizí banky z daní z toho, co se vezme těm chudákům tady, co nemají kam odejít nebo nechtějí.
    A propo, umí někdo dát pod sebe jednoduše ve 2 číslech, kolik korunek odteče ven z republiky celkem všemi kanály a co se vrací formou tzv. dotací EU? Já jim říkám částečná vratka z daně z příjmu, které korporace „optimalizují“, aby tu vůbec něco zůstalo.

 12. Pro Vidláka – návrh na další bod.
  Dát malým stranám na vědomí, že je nikdo nebude volit, pokud nesestaví koalici, sdružení nebo hnutí, které má reálnou šanci na 5%.
  Divím se, že to ty malé strany nedělají a stačí jim 0,3 – 2%

  1. ladary.
   Já si to neumím představit,15 straniček sestaví koalici a získají deset poslanců,to by se servaly jako koně.
   I když to vidím jako záměr,oslabit opozici a dokonce to pomáhá vítězi voleb.
   Jasněji se to kázalo u voleb prezidenta.

   1. Politik by mel dostat podporu v nezamestnanosti. Tu nejnizsi.
    Teprve za ctyri roky se zhodnoti , jestli neco a co udelal a za to se mu zaplati.
    Nebo nedostane nic a zacne doplacet na skody a vydelavat na ne , poctivou praci .
    Myslim si , ze uz vyhled na roky poctivy prace , by leckteryho smejda nebo akademika rychle vod koryta vodradil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *