30 května, 2024

Můžete o tom měsíc dumat

Krátký čínský úvodník:

Zdá se, že teď mrkla naopak Čína. Ale je možné, že si svoji odpověď šetří na jinou chvíli. Samozřejmě už jsme mohli zaznamenat vítězný ryk příznivců Západu, že je jen jedna nezpochybnitelná supervelmoc. Já bych toto nadšení úplně nesdílel, ale protože zatím nic víc nevíme, počkám s dalším hodnocením na vývoj událostí.

Pořád si myslím, že Sitting Ping vyhrotil situaci natolik, že musí nějak reagovat, aby neztratil tvář. A manévry stačit nebudou.

A teď už dnešní text:

Tak jsme se dozvěděli další jobovku… slavný vládní úsporný tarif nikomu nepomůže. Včera se to rozmázlo v majstrýmových médiích. Vláda hodlá každé domácnosti pomoci částkou cca 2000 Kč. Vzhledem k tomu, že za energie zaplatí běžná domácnost kolem sedmdesáti tisíc ročně, tak vládní pomoc ani nepoznáte.

Za sebe říkám, že mě to vůbec nepřekvapuje. Takhle to vláda dělá od začátku. Tohle je Fialova strategie, takhle mu to zřejmě nařídili ti, kteří ho dostali do funkce.

Takže si to shrňme. Vláda nemůže ČEZu nařídit nějaký úsporný tarif, protože by tím prý poškodila minoritní akcionáře. Ale může ČEZu půjčit 74 miliard, aby si mohl z lipské burzy koupit elektřinu pro nás, kterou tam sám dodal. Z lipské burzy také nelze vystoupit. Nelze udělat ani nějaký strop na ceny benzínu. Zásobníky sice máme naplněné plynem, ale státu z toho patří asi pětidenní spotřeba. Zbytek tam nafedroval kdovíkdo ke kdovíčemu.

Budeme kupovat nejdražší stíhačky všech dob i kdybychom mohli mít Grippeny zdarma.

Budeme dodávat zbraně na Ukrajinu, budeme hrotit sankce proti Rusku, budeme se starat o uprchlíky. Na to peníze jsou.

Blyštivý Péťa mezitím bude vysílat silné signály a nechá si srát na hlavu od kdejakého ojrobyrokrata. Vítek Rakušan bude mezitím dělat hentu vysokou politickou kulturu. Babiš bude objíždět republiku s karavanem, Okamura bude dělat další videa, jak za nás bojuje v poslanecké sněmovně.

Já vám samozřejmě nechci radit. Jste všichni dospělí, samostatní, svéprávní, máte mozek, chodili jste do školy, ledacos víte a ledacos umíte. Ale teď vám řeknu, jak to vidím já:

Podle mě máte všichni dvě možnosti.

Můžete třetího září přijít na Václavák a pomoci tomu, aby s tam sešlo alespoň sto tisíc lidí. Můžete tam stát, chvíli vykřikovat nějaká protivládní hesla, poslechnout si řečníky a večer jet zase domů. Můžete svou přítomností přispět k tomu, že celá demonstrace bude možná ignorována pravdomluvnou Českou televizí, ale stejně bude nepřehlédnutelná. Můžete svou přítomností pomoci tomu, aby se odhodlali majitelé velkých traktorů, kamionů a jiné těžké techniky, aby o týden později zablokovali Prahu, pokud vláda bude dál jen vysílat signály.

Pokud přijdete, tak samozřejmě budete muset překousnout, že tu demonstraci nesvolal váš oblíbený spasitel této zemičky. Budete muset překousnout, že se do čela nepostavil ani Babiš, ani Okamura, ani Foldyna, ani Ivan David, ani Majerová Zahradníková, ani Lubomír Volný, ani Josef Skála. I když tam alespoň někteří ze jmenovaných budou také řečnit. Budete muset překousnout, že nejvíc za tuto demonstraci kope ten Rajchl, který „ještě nepostavil ani psí boudu, maže a udává lidi na fejsbůku, je arogantní, všeho schopný, hajzl, nedůvěryhodný, rozesírač, který zničil Trikolóru… atd, atd.“ (Použil jsem jen to, co jsem se o Rajchlovi dočetl v naší diskusi)

Budete muset překousnout, že v případě úspěchu se strana PRO asi dost pohne v preferencích nahoru, zastíní vaše dosavadní oblíbené politiky a ke všemu je i možné, že to stejně k ničemu nebude. Budete muset překousnout, že máte možná pravdu.

A nebo na ten Václavák nepůjdete. Můžete přesvědčit vašeho Okamuru, aby na Staromák svolal jinou a lepší demonstraci, kde bude mnohem lépe hájit české zájmy. Můžete přesvědčit Babiše, aby jeho osmdesát poslanců vběhlo do Sněmovny, zmlátilo tam těch 108 poslanců pěktikoalice a udělali státní převrat. Můžete přesvědčit Lubomíra Volného, aby svolal lízátkovou revoluci na Hradčanské náměstí a vyhlásil tam kromě svobody od covidu i svobodu od Pětikolky. Můžete přesvědčit Majerovou Zahradníkovou, starého Klause, mladého Klause, Zemana, Schillerovou, Havlíčka, Středulu, Březinu, apod, apod, aby udělali něco jiného v jiný a lepší čas.

Můžete si říct, že to stejně k ničemu není a s ničím to nepohne. Můžete si říct, že stejně to ovládá všechno Soros a Aspen institut, můžete si říct, že všichni ti politici stejně jen hrabou pod sebe, můžete si počkat na ty lepší politiky, co to dělají z ušlechtilých pohnutek, můžete počkat do řádných voleb, můžete klidně dál lustrovat každé jméno, které se na vlastenecké scéně objeví, můžete dál deklarovat, s kým se nikdy nespojíte a komu svůj hlas nikdy nedáte.

Nezaznamenal jsem, že by se do Práglu těch demonstrací svolalo pět. Nezaznamenal jsem, kromě fejbůkových výzev (a mých výzev k jednotě), žádný jiný konkrétní čin, který je možno udělat. Sice jsem viděl spoustu výzev vládě, aby odstoupila, ale nezaznamenal jsem, že by vláda chtěla odstoupit, protože pochopila svou neschopnost.

Nezaznamenal jsem žádné jiné nátlakové akce, nezaznamenal jsem žádnou skupinu vyzývající k defenestraci, nezaznamenal vůbec, ale vůbec nic. Kromě té demonstrace na Václaváku, která bude přesně za měsíc, nějak nevím o žádné jiné akci, která by se měla konat. Možná je to moje chyba. Možná je to chyba těch ostatních svolávačů, že k Vidlákovi nedokázali svojí výzvu protlačit. Ale už jsem zaznamenal celou řadu hlasů, proč je ta celá demonstrace k ničemu.

Takhle to vidím já. Buď překousnete, že výzvu ke sjednocení tlumočí jiní, než vaši oblíbení politici a tím pádem dojde na trochu jiné sjednocení, než jste si představovali. Buďto překousnete, se tu cílí na zklamané voliče Petikolky, nebo si řeknete, že to za to nestojí, že jsou to všechno nedůvěryhodní šmejdi, kteří si jen přihřívají svojí polívčičku a chtějí ke korytům a počkáte si, až nějakou akci někdy jindy svolá někdo důvěryhodnější.

Buďto se připojíte teď s tím materiálem, který je k dispozici a nebo se přidáte až někdy později s lepšími politiky. Až budou mít zemědělci ještě nižší výkupní ceny a ještě vyšší ceny hnojiv, až sklárny odstaví svoje pece, aby se už nikdy nerozjely, až bude hlad, tma a zima, až budou podepsány ty nové zákony proti dezinformacím, až se podepíší ty smlouvy na stíhačky a jiný obrněný šrot, až prostě bude ještě mnohem hůř.

Tož si to stréco v té své kotrbě přeberte, není žádné kvalt.

Máte na to přesně měsíc. Za měsíc buďto bude na Václaváku sto tisíc lidí, což nepůjde přehlédnout. To může povzbudit zemědělce, aby příště přivezli i traktory a může to povzbudit průmyslníky aby všichni dohromady by mohli dát vládě nějaké to ultimátum. A nebo bude za měsíc na Václaváku pět tisíc lidí a někde na Letné bude probíhat podstatně větší vzdorodemonstrace milionu chlívek podporující vládu do statků i hrdel a vy můžete čekat, až lepší a větší demonstraci svolá Okamura či Babiš. Případně můžete čekat na zázrak, ono to občas vyjde.

Všimněte si, že vás nenutím do rychlého rozhodování. Nevyvíjím na vás žádný nátlak, neříkám vám nic na poslední chvíli. Sevíruju vám všechno s měsíčním předstihem. Dokonce i toho charismatického lídra jsem vám po vidlácku prolustroval. Máte dost prostoru k diskusi i k vlastním a lepším výzvám. Máte dost prostoru se odhodlat i zdůvodnit si, proč ta demonstrace není dobrý nápad. Máte dost prostoru vykonat nějaké jiné a lepší činy. Tož podumejte, podumejte. V září si pak povíme.

Srpen můžete brát jako takové cvičení ve sjednocování.

316 thoughts on “Můžete o tom měsíc dumat

  1. On Vidlák totiž nedokáže pochopit, že nás žádný hochštapler nedokáže zachránit, že předat moc od jednoho mafiána druhému podvodníčkovi okresní kategorie, co umí pěkně mluvit a víc už nic, není žádná výhra. Jak může člověk, co nebyl v žádným byznysu úspěšný a všude, kde byl, si akorát hodně nahrabal pro sebe, řídit stát? Vždyť to ani není dobrý právník. Tady se není čeho chytit. Skutečně všechny rozeštval, vystoupal nahoru po zádech jiných, co mohl, to ukradl. Na něm je špatně úplně všechno – úroveň, minulost, chování, vzhled. Vždyť nedokázal porazit ani Majerovou, a to je co říct (a ne, nebylo to tak, že by odstoupil z hrdosti sám. Odstoupil před sněmem, protože věděl, že by to byla ostuda). Vidlák překvapil a zklamal. Přijít si na to bude muset sám. Zatím je okouzlen osobní návštěvou, kde mu Jindřišek povídal a určitě se vyžíval v přirovnáních ke sportu. Určitě mu řekl, jak si ho nesmírně a jednoznačně váží (zkrátka to, co říká úplně, ale naprosto všem bez výjimky) a chvíli mu mazal med kolem huby. Jestli si umí Jindřich něco spočítat, tak je to přínos Vidláka. A ten mu na to skočil. Škoda.

    1. Když si Vidlák moc přál, aby někdo spojil opozici a umožnil Vidlákovi být u toho, tak mu to Bůh prostě splnil, aby sám zjistil, co si vlastně přál za blbost.
      Už Vidlákovi jaksi nevadí, že ohledně Covidu byli a budou naprosto proti sobě, už mu nevadí, že Rajchl loví hlasy ne v pětikolce, ale u opozice. Ve výsledku přesný opak Vidlákových tezí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *