24 června, 2024

Ministerstvo obrany se s tím nemaže. Vy si žijte na hranici bídy, úředníci si pronajmou budovy za půl miliardy

Kvůli opravě jedné z hlavních administrativních budov se 860 lidí přesune z jedné z hlavních administrativních budov se do náhradních kanceláří mimo hlavní areál v pražských Dejvicích.

Oprava bude stát více než pět miliard korun. Vzhledem k tomu, že víme, jak to chodí a ta cena byla stoprocentně počítaná ještě před krizí, vsadím boty, že to bude hodně moc více.

Stěhovat se skoro 900 úředníčků a vojáčků bude do budovy po NKÚ, který má už budovu vlastní. Na rozdíl od státní České pošty si neprodává židli pod zadkem, aby za ní posléze draze platil nájem. Nicméně vtip je v tom, že ministerstvo obrany si ty samé prostory hodlá pronajmout třikrát dráž, než je měl právě NKÚ. Místo 18 milionů, bude za rok platit necelých 67. Suma sumárům nás ta sranda vyjde přes půl miliardy, když to dobře půjde. A ono to nikdy dobře nejde, takže počítejme zase víc.

Proč bude nájem tak brutálně vyšší ministerstvo vysvětlit nedokáže. Šlo to levněji? Tak samozřejmě že ano, ale to by tam někdo musel chtít, něco plánovat, mít odpovědnost a být alespoň částečně finančně pologramotný. Evidentně se nikdo takový nenašel. On totiž už v roce 2016 přišel NKÚ návrh na prodloužení nájmu o dalších 50 let – za dosavadních podmínek. Kontroloři o téhle možnosti informovali premiéra, ministra financí i Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. A co se stalo? No vůbec nic. Tady totiž nikdo nepřemýšlí dál než na vlastní volební období, natož v zájmu téhle země. Sobotka to tenkrát smázl stejně, jako jeho smázl později Zeman.

A co na to naše slavná Kalamity Jane a její ministerstvo, která radši hraje s Válkem tanky a jezdí podepisovat válečné smlouvy s Afroameričany? Že luxusní skleněná hacienda s výhledem na prahu, patřící skupině CPI Property Group miliardáře Radovana, je prý jediné vhodné řešení. Nic jiného, patřícího státu prý nevyhovuje. Na otázku, jestli o této nabídce obrana věděla, mluvčí Cigánková neodpověděla. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ovšem tvrdí, že obrana tyto informace dostala. Takhle si Černochová s Řehkou představují krizové hospodářství v době podle vlastních slov hrozícího jaderného konfliktu?

Takhle ty dvě procenta na obranu vyplácáte coby dub holky a kluci. Tak bacha na to, aby vám ještě zbylo, co z nás vyždímat na ty vaše miliardový nesmyslný stíhačky a další takový předražený hračky. Jinak by se mohl někdo moc zlobit.

41 thoughts on “Ministerstvo obrany se s tím nemaže. Vy si žijte na hranici bídy, úředníci si pronajmou budovy za půl miliardy

 1. Prostá matika: 5 milých Jardů za rekonstrukci děleno cca tisícovkou úředníků znamená, že každá židle na Ministerstvu války vychází na 5 milionů.
  Ale nebojte, každého občana to vyjde na pouhou pětistovku. Takže vlastně jen padesátník za jednoho zeleného ouřadu.
  To jen pro srovnání, v jakých částkách se celý ten nesmysl pohybuje, s jakými penězi tady hospodaříme. Tedy spíš jaké peníze přes ty loutky protékají a oni řídí kudy pokapou úplatky.

 2. A mně se líbí
  Rakouská exministryně naložila poníky do letadla a stěhuje se do Ruska
  Kdybych tu neměla ta vnoučata, tak i bez poníků ☺️

 3. článek dobrý – díky za něj, ale má jednu vadu, kterou má v myšlení dnes hodně lidí

  nezaměňovat záměr (malá domů) za neschopnost….

 4. OT : Tak prej Vietnam investuje přes miliardu USD do výstavby fabriky na EV (elektromobily). V Indonesii.
  Safraporte, oni tam mají dost elektřiny ?
  Tak na “ Indonesia Energy Transition Outlook 2023″ je to bez jaderných elektráren. Ale do roku 2060 chtějí polovic energie ze solaru.
  Vítejte doma (v EU) !

  1. Pan Fiala by se měl nechat inspirovat. Vyslat náležité signály do Indie (ta má skoro 6 x více obyvatel jak Indonesie), mobilisovat náš průmysl 4.0, získat nějaké peníze na podporu zájezdu paní Pekarové a pana Vystrčila do Indie – nu a ti, vybaveni příslušnými instrukcemi (safra, zapomněl jsem na paní Langšádlovou, zapomněl jsem na to jako na vzkvétání) a tradičně dobrým jménem Made in Czech republic….a to by museli čerti na budově Senátu tancovat, aby se to nepovedlo.
   A Vietnam bude jen zírat.

   Takže Vietnam vyváží takovýto investiční celek….
   Tak teď už chybí jen to začít vyvážet do Vietnamu rýži, to by snad zvládl i některý z poradců pana Fialy, k tomu by výše jmenované nepotřeboval.

 5. Myslím, že je načase, aby alternativa přestala lhát a podívala se pravdě do očí. I „mejnstrým“ kolem toho jen opatrně našlapuje, bohužel. Zásadním problémem České republiky jsou naprosto z řetězu utržené důchody, vůbec nerozumím, jak někdo může si myslet něco jiného. Nějaké řeči o zbraních, migrantech a podobné ptákoviny zní hezky na demonstracích, rozumím, že přesně to široká voličská masa důchodců chce slyšet, nicméně realita je jasná. Tohle vše jsou drobné. Všechny prachy spolkne důchodový systém. Není možné v situaci, kdy všem pracujícím klesly reálné mzdy o deset procent zhruba, že reálné důchody dokonce vzrostly. Tohle je prostě zločin na mladých, kterým se projídá stát starými, like it or not.
  Takže pěkné upozorňovat na drahé pronájmy, ale zejména dnes a denně by se měla lidem vysvětlovat tvrdá realita, že na současný důchodový systém prostě nejsou peníze.
  Sranda to není.

  1. No tak už přestaň brečet a mazej do práce, ať mi už konečně cinkne důchod na účty.
   Z tebe musí mít rodiče radost.

  2. O kolik by dle Vás měly být sníženy ty “ z žetězu utržené“ důchody, když dle Vás je “ realita jasná“ (to znamená, že disponujete nějakými čísly (tvrdými daty) , že z Vaší strany nejde jen o plkání.
   Zkuste neodbočovat, zkuste odpovědět na otázku přímo, bez nějakých traktátů o něčem jiném, byť i souvisejícím.
   Dokážete to ?

  3. Proč lžete tak okatě? Reálné důchody NEROSTOU! Jen nominální. Přece nevěříte, že VŠEM pracujícím klesly reálné mzdy o 10%. To na zahraniční dovolené jezdí jen boháči, kteří ani nepoznají propad o 10%? Pokud jsou pro vás náklady na migranty a na zbrojení drobné. Pravda pár stovek miliard je pro vás pakatel. Pokud jste mladý, podle názorů zcela jistě, tak si uvědomte, že vaše školy, zdravotnictví, komunikace atd. zaplatili ti staří, kteří se dokázali postarat o své rodiče i o své děti a zajistili jim důstojný život.
   Vám mohu jen doporučit, studujte (nejlépe za své) a vydělávejte si kvalitní prací. Pracovní trh kvalitní řemeslníky i inženýry platí velmi dobře. Těm se reálné mzdy zvyšují.

   Důchodový systém je záměrně ničen. Na příklad tím, že za starobní důchod se považují výsluhy a platí ze z průběžného systému. Nic proti němu, ale měl by být placen z jiných prostředků. Sice by stát nic neušetřil, ale neokrádal by důchodový systém a nemátl takové jako jste vy.
   Důchody by měly být vypláceny podle toho co každý pojištěnec do systému vloží. Důchod by nikdy neměl dostat někdo, kdo je na dávkách. Peníze by měl stále dostávat ze státní podpory. Zase, stát by nic neušetřil, ale neokrádal by důchodový systém a nemátl takové jako jste vy.
   Rozdíl jen v těchto položkách jsou vysoké desítky miliard.

   Až zestárnete a na svůj důchod dáte státu mnoho milionů, tak vaši mladí – tedy, pokud budou – budou horší než vy. A 50 let uteče jako voda.

   1. Re: strejda

    No vy jste ale ŠKAREDEJ strejda!!! Takhle soudruhovi vyčinit kožku. Fuj, vy jeden!
    Vsadím se, že už nejmíň jeden důchod pobíráte!

    1. Se mnou je to ještě horší. Jeden důchod pobírám 19 let. Schválně jsem kvůli němu šel do důchodu ač jsem měl prosperující firmu – prosperuje dodnes. Mojí myšlenkou bylo dostat vše „domů“ a tak musím ještě 12 let vydržet. Pak v klidu zavřu oči. Nerad, ale 37 let v důchodu, byť nějakými srandisty odrbanému, je milé. Jo, a vydělané peníze jsem procestoval, tedy utratil jinde.

   1. Re: JK

    Nedělá, je to kokot.
    Kokot je staročesky kohout a vy jste čuně, jestli jste si dovolila myslet něco jiného.

    1. Zajímavé je, že v angličtině, která vychází z úplně jiných základů, označuje „cock“ také kohouta a navíc aj tie ďalšíe veci (© Horkýže Slíže). Dokonce to zní podobně – „kok“ vs. „kokot“…

     1. Re: tzr

      No z vás se taky vyklubalo PĚKNÉ prase!

      Já všetko poznám, do riti bohovej!¨
      Len počkaj, Mária ťa skáre!!!

      Na nadávky mě moc nenachytáte. Jsem staré hovado.

  4. Tady má Sranda odpověď na své tvrzení, že
   “ Zásadním problémem České republiky jsou naprosto z řetězu utržené důchody, vůbec nerozumím, jak někdo může si myslet něco jiného.“
   https://e-republika.cz/article4639-Proc-se-tolik-lze-o-prubeznem-duchodovem-systemu
   To, že nerozumí to je naprosto zřejmé, on je navíc naprosto mimo a chtěl by kázat.
   To, že si článek pod odkazem nepřečte je více než pravděpodobné. Jednak je dlouhý, jednak je podložen fakty a jednak by se dozvěděl co je zásadním problémem ČR. Napovím….důchody to nejsou.

  5. Ano. Proti důchodcům štve vláda a její média programově veřejnost a ti hloupější z nás těm lžím dokonce věří. Zlí staří lidé. Ti vám rozbili pračku.
   Skutečnost je taková, že tato vláda rozhazuje za takové hovadiny, že ti důchodci by za ty peníze žili a ještě by jim zbylo. Staří lidé nemůžou za to, že stále víc mladých umí hovno a kromě titulu z nějaké pofidérní školy nemají trhu práce co nabídnout.

  6. nebreč, radši hezky makej ty havlisto ať mi přijde důchod 😀 !!!!!!! kvůli tobě budu žít co nejdýl abys posílal, tobě jednou nepřijde nic, až domakáš půjdeš rovnou……

  7. Nu, uvidíme, jakou budeš zpívat, až přijde doba, kdy i Sranda půjde do důchodu: už rozvil čas a voní nadějemi, svobody slunce prší z oblaků!

   Ale jinak ti děkuji za příspěvek. Se začátkem roku děláme nábor do cvičení (sekta Svědkové Alefovi) a tvé žvásty tam seniorům přečtu jako motivační text.

   Všichni se pak s radostí a v plném zdraví dožijeme nejméně oněch mystických 108 let.

   A teď plav hákovat, ať je na naše důchody kde brát!

 6. Je tomu už tak nejmíň 15 let, co mi jeden ouřada říkal, že “ za dvacku i placku“. To znamená, že vleze do kterékoliv strany, která mu umožní za několik let “ získat“ minimálně 20 mega.
  Neskaj nevím jak by to mělo bejt, ty verše, při kumulované inflaci a drahých pozemcích.
  To by chtělo pana Ládíka.

 7. Počítám ještě, že Kalamity Jane (Afročeška) požádá o navýšení svého rozpočtu, aby měli na nablýáskané šavličky, fedrpuiše a epolety.

 8. Idealnim resenim by bylo postavit stanovy tabor pro 900 lidi nekde v Boleticich nebo na Libave.
  A pro valecnou chlamydii vykopat zakop, at muze trenovat …. 😉

  1. Vykopa pro ni zákop? Ani náhodou. Chlamydie si ho vykope sama! A polní lopatkou! a pěkně postupně, napřed vleže pro ležícího střelce a pak postupně do plné parády!

  1. Mně to tak nepřipadá, naopak z toho čiší ohromná arogance trpasličí TOP09, která by za normálních okolností ve sněmovně vůbec nebyla. Chovají se doslova a do písmene jako nájezdníci na dobytém území. Přesněji jako leštiči bot skutečných nájezdníků. Tedy ještě hůř a podleji.

   1. Připos.aní lidé dělají divné vjeci. Jistě, znají své pražáky a mnohé lidi na chlebíček zadax nalákají. Ale sranda by byla, kdyby tam ti demonstranti na ty chlebíčky do Snemvny přišli všichni,. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *