19 června, 2024

Prostě zbyl…

Tak co, jaká byla stávka? Přestaly vlaky na hodinu jezdit? Zastavila se linka ve Škodovce? Pracovníci Amazonu hodinu nebalili zásilky? Nebo byla dokonce generální stávka? Autobusy s lidmi zajely ke krajnici, řidiči vyhodili výstražná světla a hodinu vysvětlovali pasažérům, že Blyštivý Péťa musí od válu? Dispečeři řízení letového provozu nepustili na české nebe ani jedno letadlo? Civilní zaměstnanci policie, vojska a vězeňské správy ochromili chod našich silových složek, protože nikdo nebral telefon, úředníci na ministerstvech vytáhli transparenty a soudruzi ministři seděli hodinu bez péče svých sekretářek?

Takhle nějak vypadá henta generální stávka, ne? Ta stávka, bez které se prý nepohneme dál. Už to někdo zorganizoval? Matně si vybavuju, že se sešel nějaký stávkový výbor a něco takového vyhlásil, ne? Prý to jde vyhlásit i bez odborů, říkali. Prý se mohou všichni přidat… přidal se někdo? Já mám pět tisíc přátel na Vidlákoých kydech a tři tisíce přátel na svém osobním profilu. Můj bratr má dalších pět tisíc přátel u sebe. Ale ani jednou nám fejsbůk nenahlásil, že by si někdo z nich vyvěsil henten dočasný profilový obrázek s dnešní stávkou.

Nebo se někde sešel dav s vidlemi, obušky, dýmovnicemi a beranidly, zaútočil šturmem na Poslaneckou sněmovnu a všechny poslance vyházel do Vltavy? Mockrát jsem četl v diskusích, že krotce to nepůjde. Že je třeba přitvrdit… ale když to tak vezmu, úplně nejtvrdší je Ondra Thor, který pořád ještě protestuje před Strakovkou a Ivan Smetana, který tamodtud stále vysílá. To je asi největší odhodlání, které se v této zemi dá najít. Neuniklo mi něco? Nemá Senát vypálené interiéry? Nevíte, už se toho ujal nějaký nový Žižka, který nechal vyhodit Hřiba z oken pražské radnice? Drželi mladí muži dobře a pevně své řady? Prošli ochrankou jako nůž máslem a nenechali se roztrhnout ani vodním dělem?

Takhle si to leckdo představoval, ne? Vláda přece rozumí jen síle…

A nebo už byla nějaká demonstrace proti vládě bez politiků? Už lid povstal? Už se sešel nějaký pořádný dav, už se našel charismatický vůdce, jehož tým založil spolek, IČO i transparentní účet a z příspěvků začal organizovat autobusy? Něco jako to dělal Mikuláš Minář, jen bez České televize? Na Letné teď nedávno něco svolali… Prý tam bylo víc policistů než demonstrantů.

Už na té nepolitické politice někdo dělá? Objíždí republiku? Mluví s lidmi? Strhává za sebou další lidi? Slibuje, že je povede? Jeho hnutí roste den za dnem? Přesvědčuje lidi, že žádné politické straně se nedá věřit, protože všechny jsou součástí establišmentu? Sklízí s tím bouřlivý úspěch, protože konečně pojmenoval problém a nastolil správné řešení? Lidé za ním jdou a už plní Letnou?

Už někde máme alespoň stínovou vládu lidu? Když to teď přece politické strany dělají špatně, tak kurňa, co brání pravým vlastencům, aby založili svojí vládu na jiných principech a seznámili s ní veřejnost? Už byly nějaké volby do této vlády? Už lidi vědí, že Drulák i Štefec nejsou žádní opravdoví vlastenci? Koller to teď někde říkal… Co obecenstvo? Tleská tomuto názoru? Už se tu sakra někde formují nové lidové struktury?

Kolik nových a dravých politických stran tady za uplynulý bouřlivý rok vzniklo? Kolik již založených stran chytlo druhý dech? Kolik prezidentských kandidátů měla všechna vlastenecká hnutí v prvním kole? Stačí přece padesát tisíc podpisů, ne?

Kolik iniciativ ohledně neplacení koncesionářských poplatků vzniklo? Matně si pamatuju, že jsem jednu i propagoval, ale jaksi pro to nikdo nic neudělal. Jen mi řekli, ať to udělám já…

Už je to rok, co jsme všichni s překvapením zjistili, že se národ probouzí. A co máme po roce?

Jindru Rajchla…

Ano, toho nesnesitelného Jindru Rajchla, kterému prý nelze věřit nos mezi očima… Toho narcise, který nechce přímočaře odejít z Evropské unie ani z NATO, ale chce tam raději být enfant terrible. Toho prý samolibého politika, který to chce utrhnout podle ústavního pořádku a stávajících pravidel hry. Toho charismatického řečníka, který vás zpraží, ani nevíte jak. Toho chlapa, co má stranu PRO a považte… on v ní trpí i Vacka…

A máme hnutí ANO a máme SPD.

Ještě něco máme? Tedy… něco, co by pro množství nemohlo dělat schůze v obýváku? Máme ještě něco, co není jen pár jednotlivců? Máme ještě něco, co má víc jak deset členů, víc jak sto příznivců, víc jak tisíc korun v pokladně a víc jak deset tisíc korun na účtě?

Už víte, proč jsem se nechal uvázat do jha s Jindrou Rajchlem? Má tři Ch – charisma, chlapy i chechtáky.

Víte, jak to říkám… pravda nevítězí, ta prostě zbyde. Přesně takhle jsme všichni v druhém kole pěkně volili Babiše za prezidenta.

Koukám se koukám a Jindra nám prostě zbyl. Stal se pravdou… Stávka se jaksi nekonala i přes několikeré zasedání stávkového výboru a ani genius loci kounického hradu nepomohlo. Demonstrace na Letné prý měla úžasnou atmosféru, ale řekl bych, že Tomáš Ortel mívá na svém koncertě větší publikum. Láďa Vrábel nám z Portugalska vzkazuje, že PRO nebrat a chce založit stranu… Teď… až když zjistil, že lid samovolně nepovstal.

Ještě někdo tu něco organizuje?

No nic… tak všichni nohama zpátky na zem a pojďme v sobotu sypat na tu největší hromadu. Třeba se skřípajícími zuby. To se nám stane ještě hodněkrát. A pokud to někdo pořád ještě nepochopil, může to udělat líp. Může zorganizovat větší demonstraci, může lépe přesvědčit odbory, může halasněji vyhlásit nejen generální, ale přímo kardinální stávku, může s nějakou bojovnou skupinou naházet poslance do Vltavy, může udělat vládu lidu s císařem v čele…

Ale do té doby, promiňte, budu stát na pódiu vedle Jindry Rajchla a budu rád za každého voliče ANO i SPD, který přijde, aby pomohl dostat pětidemolici od válu. Vůbec mi nedere nervy, že to pak ve volbách půjde hodit Okamurovi nebo Babišovi. Jsme na jedné lodi.

Je tu hodně iniciativ, které fungují. Jsou tu skvělí Zlatí špendlíci. Jsou tu další místní uskupení. Jsou tu výborní influenceři, blogeři, jsou tu šikovní a schopní jednotlivci. Je tu sdružení Svatopluk, časopis Argument. Milan Vidlák a Šifra. Petr Bohuš a Modrý Jelen. Jsou tu bývalí politici s dobrými nápady, jsou tu lidé, kteří mají zkušenosti se státní správou. Ale víceméně tito všichni s Rajchlem na demonstraci nějak spolupracují a nebo mu alespoň neškodí. Vědí, že účast na Václaváku nejsou volby. Vědí, že je zapotřebí sypat na největší hromadu a vědí, že nejdřív musí skončit tahle vláda, aby pak mohlo začít něco nového.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

164 thoughts on “Prostě zbyl…

 1. NA TOMTO MISTE BYL KOMENT O VOLEBNICH PODVODECH TRVAJICICH UZ 34 LET A BYLA POPSANA POTREBA MECHANIZMU ,KTERY JE SOUČASTI PNZ viz bod 2.NA JEJICH ODSTRANENI.

  Namísto dialogu tento koment bez vysvětlení zmizel.Takto má být realizována metoda CHUCPE tj střelba do vlastní nohy?To je fakt „síla „.

  Píše Anička doposud nikým nepřekonaná vizionarka a autorka PNZ Programu národních zájmu a potřeb.
  Fuj,fuj fuj to je hnujj.

 2. Co vlastně v životě chceme? Přece mít se dobře. To je přece ten stav našeho bytí. A když nejde vyloženě dobře (pečení holubi), tak aspoň nějak dobře. A když vidíme, že hrozí mít se výrazně hůř, je to obráceně, neboli stav nechceme to. Pokles stavu „mít se“ je s touto vládou už přítomný. A ona nám navíc na plnou hubu garantuje, že v tom bude pokračovat. Děje se proto na plný pecky ten (velmi nechtěný) stav – nechceme.

  Když se společnost má špatně, má se špatně každý její člen. Ne ve hmotném smyslu, alei ten bohatší jedinec se tak má. Společnost jej tím svým „špatně“ dožene, ať chce či nechce. A když se společnost má líp, všichni se mají líp. I majetnější , I méně majetní. To její „líp“ taky každého dožene. To jsou přece tolik jednoduché vztahy a stavy…

  Proč to píšu? Proto, aby si to každý, bude-li se mu chtít, takto poměřil. Ze svých naprosto přirozených a normálních egoistických pozic. Když bude společnosti líp, bude líp i jemu. Po stránce hmotné, ii co do toho pocitového stavu bytí členem té společnosti. Ten pocitový stav je víc důležitý, než na první pohled vypadá. A ten někdo (ze množiny „každý“) by si snad (asi, možná, já doufám) měl z toho „vypočítat“, že ano, že se mu skutečně chce mít líp. A že neproniknutelnou bariérou na cestě k tomu mu je tato vláda.

  Prvním krokem, nezbytně nutným k tomu, aby vůbec začalo mít váhu polemizovat, hádat se, nesouhlasit, zuřit, souhlasit, nezuřit, rozebírat to, nerozebírat… co to vlastně je to líp, jestli vůbec je, kolik jej je – tím je to vystřelení té vlády do nekonečna pryč. Čím že jsem to tento komentář začal? Jo, že co že v tom životě chceme. Tak jej zakončím otázkou, co pro to chtění uděláme, abychom mohli začít chtít vo fous smysluplněji. Vlastně, tím ještě ne. Až tím, co uděláme i v této naší nepěkný situaci, kdy máme tolik obav, zda to vůbec vyjde, zda by to pak vůbec k čemu bylo atd., atd., atd…

  1. Mít se dobře? No to je jasné.
   Nebýt pod ruským vlivem. Ať to znamená cokoli.

   „…konečně, ať je i trochu smutno, jen když je veselo…“

 3. Byla to Babišova vláda, která vyhostila ruské diplomaty po „Vrběticích“. Čistě náhodou, v době jednání o rozšíření Dukovan.
  Ohlédl se do EU, a odpovědí bylo mlčenlivé „Co od nás čekáš, blbe.. “

  Babišovi bych, možná, čistě pragmaticky dal hlas, kdyby tohle vysvětlil a kdyby vysvětlil své tehdejší odpolední vystoupení. Kdo a proč na něj tlačil. Rozhodně bych to dál jako podmínku koaliční spolupráce.

  Ostatně, jak pokročilo vyšetřování Vrbětic? Jako Skripala? Jako Nord streamu?

  Před kým a proč jsou výsledky vyšetřování utajovány?
  Kdo to provedl, dejme tomu Rusko, o tom ví, tak před kým? Krytí obchodu s vojenským materiálem? Jakým? Koho, přes koho, pro koho? Další nehody a úmrtí na obchodní trase? Náhradní díly, zbraně, střelivo 122 mm, houfnice na ně měl kdo všechno? Jak to bylo s oním požárem? Co vypověděli pracovníci firmy? Co obchodní dokumentace, účetnictvi, data… co vypověděli přeživší dva „brigádníci“? Že v ostraze areálu byl bordel, dejme tomu. Jenže aby i obchodu s takovým materiálem, pod legendou delaborace střeliva, co ty proudové motory…. nevěděla příslušná státní složka?
  Ptát se, zatím, ještě smím…..???…

    1. No, chápu, že vaše tiráda o kauze Vrbětice má zdůvodnit, proč v sobotu na Václavák nepůjdete.
     Tak proč to nenapsat rovnou?

   1. třeba tak, že tehdejší šéf generálního štábu dnes dělá šéfa Pražskému hradu a České republice.
    Tehdejší 1. náměstek BIS dnes BIS šéfuje a konečně má tu generálskou epoletu.

  1. To Schumacher:
   Ten tlak od „majitelů světa“ na všechny vlády zvlášť i na jejich seskupení je účinný. To je to, o co se hraje.
   „O peníze se jedná až v první řadě!“
   Ale začíná se projevovat fenomén „pracky v láhvi“. Lovci se blíží. Prý neexistuje opice, která by ten ořech pustila. Já myslím, že existuje a místo aby z ní byla trofej zvolí šanci si utrhnout vlastní ořech.
   ==
   Štěkání na kočku, která se dívá ze sloupku můžete vidět kdekoliv na vesnici. To není „sousedova kočka“ ani „naše kočka“, to je kočka, která neutíká. A ten fakt, že štěkáním nelze kočku ani vystrašit ani k něčemu donutit je důvodem psího hněvu. Jenže kočka není tvor, který se cítí bezpečně jen ve své smečce.
   A nechce se za smečku rvát.

   1. Ano, podle Kiplinga je to „kočka, která chodí sama a je jí jedno, kde“. Ale to asi není nejlepší příklad. Možná lepší je tento: kdysi jsme měli dvě kočky, které spolupracovaly, jedna byla siamka a druhá její dcera. Když se do toho daly, spráskaly i vlčáka.

   2. To má velmi obecné, systémové příčiny. Společenští savci bývají snáze domestikovatelní. Proto došlo k plné domestikaci psovité šelmy, do nynějších forem psa. Na rozdíl od kočky. Či medvěda. Nejdomestikovanějším tvorem je člověk.

    1. Člověk není domestikován, člověk domestikuje.
     Či snad znáte nějakého živočicha, který by domestikoval člověka ? Já teda ne.
     Sklouznout k instituci otroctví by asi bylo chabým příkladem….i když např. někteří otrokáři vnímali zejména otroky z Afriky coby zvířata. A tak se k nim i chovali.

     1. Ale ano, znám. Jsou to kočky.

      Naše kočka se nás pořád snaží vychovat, ale zjišťuje, že holt má hodně přitroublý koťata. Furt nám nosí myši, některé mrtvé, pak nosila i poraněné, ale živé a nejspíš doufala, že se naučíme je lovit. Vždycky, když přinesla kořist, vydávala zvláštní zvuky. Ale koťata nereagovala, nelapla myš, nezačala s ní pohazovat…

    2. Pro Schumacher, 13 září, 2023 (22:20)

     „Společenští savci bývají snáze domestikovatelní.“…

     No, možná by lépe sedělo: „bývají snáze ovladatelní..“. K čemuž má společenství řadu nástrojů – exekutivou počínaje, přes represívní složky, médii konče (dle libosti lze pořadí zaměnit).

  1. Jasl

   Jj. zaznamenala jsem. Tenhle parchant nejde „diskutovat“, ale půjde zjevně s úmyslem vyvolat konflikt. Proč by se už jinak dopředu vybavoval pepřákem, ochrankou…? Jde tam s úmyslem rozesírat a dokonce to avizuje už dopředu.

   Jak proti němu? Když na demošce lidé i organizátoři upozorňovali policii na týpka, který tam chodil s tlampačem a svolával lidi ke stržení vlajky na Muzeu, dostali od policajtů odpověď „víme o něm, nevšímejte si ho“. Také si ho tohohle Pepřáka nebudou všímat, dokud něco nevyprovokuje a pak to „hodí“ na účastníky (potažmo organizátory)? Takže se chystá další provokace, aby se zamlčely hlavní důvody, proč tam lidé půjdou a byl důvod z nich opět udělat „jen“ proputinovské šváby?

   1. Toho mimoně se znaky nezakázanými zákonem, přesto však protirežimními jsem také viděl na Václaváku.
    I ty chlapíky v uniformním „civilu, kteří si ho jakože nevšímali.
    Popelkovo komandos vždycky začalo hulákat hesla tak, aby nebylo rozumět, co říká řečník na pódiu.
    Už to mě dost štvalo. Ale unicivilníci ho neřešili. Zato se s tou partou hromadně vydali nahoru k ukramuzeu.
    A takhle celá ta taškařice skončila na týdny v médiích jako hlavní zprávy z demonstrace!
    Proč se sešly vyšší desítky tisíc, které neumí prý v roce 2023 vnitráci spočítat, zmizelo v polojasnu médií.

 4. Je to více než rok ode dne, kdy se 3. 9. 2022 konala na Václavském náměstí první ze série demonstrací na podporu Ruské federace. Oficiálně to byla přehlídka elit domácí vlastenecké scény, reálně ovšem šlo pouze o zástěrku pro podporu Putinova Ruska.

  Před rokem dosahovala pomyslná křivka popularity dezinformací v tuzemsku vrcholu a celá napjatá situace vygradovala sérií demonstrací, které ovšem byly pouze počátkem úpadku domácí vlastenecké scény. Na Václavském náměstí se na začátku září minulého roku sešly dvě skupiny lidí – ti, kteří zcela vědomě podporovali ruskou agresi na Ukrajině a pod zástěrkou této demonstrace chtěli dát svůj názor najevo a ti, kteří nepatří mezi nejvzdělanější a tím pádem se nechají ovlivnit obchodníky se strachem, jenž právě tyto a podobné sešlosti organizovali. Čas ale ukázal de facto to samé, co se na vlastenecké scéně stane vždycky. Po krátkém čase jednoty se opět rozdrobí vlivem toho, že nemá jednotnou koncepci a všechny aktéry zdobí pouze chorobná touha po moci.
  https://medium.seznam.cz/clanek/ondrej-hradecky-rok-od-prehlidky-marnosti-na-vaclavaku-dezolati-nastesti-opet-selhali-19425

   1. Se nesměj, kus pravdy má. Jen říci jinak, upravit slovník. Karel Havlíček by k tomu složil epigram.
    Byla to reakce proruského sentimentu na protiruskou agresi pod legendou „My neobkličujeme hrad, my se jen tak svobodně procházíme“.

    Jenže nynější realita je taková, že v Rusku, jestli tam byl pročeský sentiment, tak v důsledku politiky „české“ reprezentace a to nejen nynější, upadá. V roce 2019, při návštěvě Petrohradu „Vám Čechům za korunu prodat provaz abyste se na něm oběsili.“ Nasralo mě to. Jenže později jsem pochopil.
    Neváží si nás o to víc, kvůli „našemu“ vlezdoprdelství. Na Němce snad už mají lepší názor. Na Angličany se kterými se také rvali. Ale na tohle? U Angličanů přinejmenším mají respekt. Ti uznávají sílu. Jenže tohle?
    Na rozdíl od Maďarů. Už Rakousko -Maďarský dualismus., kdežto tady…
    Tam kde Maďar tasí šavli, tady vzpínání rukou k nebesům, „Svatý Václave, nedej zahynouti…“

    Navštívil jsem muzeum v Peenemünde. Doporučuji. Nedaleko památník utýraným a zavražděným sovětským zajatcům. V hlavní expozici muzea, překvapivě objektivní, maketa Sputniku 1:1. Vzpomínka na Koroljova, Gagarina. Slzy mi šly do očí, vzpomněl jak tady, zatímco sami Němci… a řekl „kurvy zasraný…“

    Nyní nutno jednat pragmaticky. Sledovat svůj zájem. Nespoléhat na sentiment. Třebaže tamní informovanější vědí jak to je. Zvláště nynější, ne aktivní ale aktivistická, vláda, v cizích službách, ve snaze o krátkodobý profit, s nasliněným prstem v západním větru vytvořila poušť ve vztazích mezi oběma národy. Vztahy Ruska s USA, Británií. … se srovnají. Velmocenská politika, nic osobního. Bylo i hůř.

    Jenže v našem případě je to zcela jiné. Děvka si nezaslouží než aby se s ní jednalo jako s děvkou. To co nynější vláda činí v zahraniční politice, je národní sebevražda. Nejde ani tak o čistě pragmatické jednání na základě nynějšího vazalství, ale o prázdná velkohubá prohlášení.
    Známá směsice arogance a podlézání.

    Tohle začala a strpěla, mimo jiné, už Babišova vláda. Odstranění sochy Koněva, pokračující přejmenováním Koněvovy ulice. „Nejsme jako oni, že…“ Čím dál od převratu, tím více radikalismu. Jak přibývá nepamětníků, kteří přece vědí lépe než pamětníci, jak to bylo. Dějiny se nejlépe vyrábějí když zemře poslední pamětník.

    Socha, která jako symbol něčeho přečkala i převrat. O více než třicet let. Odhlédnu-li od sentimentu, od ideologie, vezmu-li čistě poměrem nákladů a výnosů, jak to vychází? Jaký a čí je výnos? Jaké a čí jsou náklady?

    Na kolik nás všechny přišlo a ještě přijde už jen to plané vládní žvanění?

    Král vyjel až k prvním řadám nepřátelského vojska neustávaje ve svém chvástání a hanobení protivníka. Odpovědí mu bylo…ticho. Ohlédl se, a….za ním bylo prázdno.

    1. Schumacher.
     Začátek všech těchto problémů najdeme v sametové revolucí.
     Dokud bylo co prodat,tak stát fungoval,dokonce se uvažuje o zpětném odkupu,co by zatížilo státní rozpočet ještě víc.

     1. Schumachere, většina zdejších diskutérů to vše ví, a co?
      Budeme se týrat tím, co bylo a nebylo, anebo se budeme starat o budoucnost?
      Vy už taky neznáte nic jiného, než Babiš, Babiš…

      1. Z netu:
       „Ruská federace je teroristický stát. Jsem otevřen diskusi.“ Středoškolský mistr světa v akademické debatě Tim Kožuchov z Debatního deníku se chystá na sobotní protivládní demonstraci s transparentem. Doufá, že účastníci protestu, z nichž většinu považuje za podporovatele Ruska, budou nakloněni dialogu. Pro jistotu si s sebou ale bere ochranku a pepřový sprej.
       O tom to je?

       1. Podle mne je řešení jednoduché:
        1. Od blbečka se odtáhnout, jako by byl prašivý, vytvořit sanitární kordón
        2. Při pokusu zapříst debatu mu zdvořile sdělit, že tato akce není o Rusku, nýbrž o naší vládě, a více se s ním nebavit, ignorovat. A dodržovat sanitární kordón.

     2. Jeví se tak, jenže je to hlubší. Revoluce měla příčiny, ty byly důsledkem předešlých příčin…
      Dějiny nenastaly v roce 1989.

      1. …Američané už hodili přes palubu svoje režimy ve Vietnamu, Afghánistánu, Iráku… Kde berou naše elity jistotu, že zrovna v České republice to bude jinak? …
       (Daniel Sterzik)

 5. Jděte demonstrovat, je to potřebné aby vláda neupadla do stavu kdy si bude sama myslet že pracuje dobře. Protože nepracuje, neumí to. Až budou volby jděte volit a hoďte to ANO. Všechny ostatní opoziční strany a hnutí slouží pouze k odebrání hlasů opozici schopné něco změnit a tou je pouze ANO. Kdybyste pochybovali, vzpomeňte na milion propadlých hlasů u posledních voleb a důsledky vaší víry že nás zachrání Přísaha, Trikolora, nebo další obskurní ministraničky. A Rajchl se stranou PRO? Nemohu si pomoci, ale vybaví se mi Věci veřejné.

  1. Kdyby to třeba někoho zajímalo, spočítal jsem „propadlé hlasy“ u několika posledních sněmovních voleb:

   2006 … 319.153
   2010 … 985.075
   2013 … 625.031
   2017 … 316.659
   2021 …1.069.359

   Závěr si můžete udělat sami.

   1. Aneb… jak snadné je přijít o 600 tisíc hlasů a nebo mít 600 tisíc hlasů. To je 24 poslanců. Víc, než má Pětikolka většinu a dost na to, aby Babiš s Okamurou brali vládu. Kdyby….

    1. Kdyby strany 5K neudělaly ty předvolební koalice (mimo jiné na základě úplatku od pana Barty a spol. a díky tomu, že jim Rychetský změkčil podmínky tak, aby se nemusely bát do toho jít), mohlo být těch propadlých hlasů ještě cca o půl milionu víc (TOP09 a KDU by se samostatně do sněmovny pravděpodobně nedostaly). To by Babiš možná sestavil vládu sám.

     Neuvěřitelné, jak se dá výsledek voleb zcela legálně zmanipulovat.

       1. Pro Aleš,13 září, 2023 (18:49)

        A co Bábovi brání, aby byl? Rajchl jeho a jeho lidi k vystoupení na minulé demošky zval. Nebyl to Rajchl, kdo do toho hodil vidle. Byl to Babiš, kdo zakázal svým lidem účast. Mmch.. Bába není řešení problému, ale součást problému. Už to tady bylo mockrát napsáno, a přesto k němu pořád řada lidí vzhlíží..
        Nikdy, ani kdyby bylo nejhůř! Nikdy, protože anonisti odsouhlasili výcvik UA na našich základnách, ale hlavně a především proto, že souhlasili s tzv. „Obrannou smlouvou“. Takže i kdyby byli jinak zlatí a svatí, tak nikdy.

      1. No, konečně jste to přiznal… Rajchlovi nejde o nic jiného, než si v eurovolbách přilepit sesli pod prdel a dostat tak svůj pašalík. A na nějaký Česko se akorát vysere.
       Podobně jako svýho času Mach od Svobodnejch…
       Tak nějak mi to připomíná lidi, co ještě v říjnu 89 vstupovali do KSČ, aby ji „rozkládali zevnitř“.
       Tak ještě tu o Sněhurce, ta má aspoň výrazný erotický náboj…

  2. S tím propadáním hlasů voličů ve volbách je to jako se vším, debilové vymyslí pravidla a ostatní, kteří debily myšlením nepřevyšují vymyšlenou debilitu respektují …
   Stanovený procentní hraniční limit pro zvolení subjektu do sněmovny porušuje demokratické principy, může být jenom logicky stanoven z počtu volitelných poslanců do sněmovny ….
   Do sněmovny je voleno 200 poslanců, ke zvolení jednoho poslance je potřeba 0,5 procenta hlasů, a to je ten logický limit …
   Debilové si ten limit ale svévolně zvyšují a odůvodňují debilními a protidemokratickými „argumenty“ a patřičnými pitomými kecy ..
   Demokracie není pro debily, to by si měli debilové stále opakovat jako …. učit se, učit se, učit se ….

   1. Je to tak. Pokud chceme mít ve sněmovně zástupce marginálních pidistraniček, je hranice 0,5% spravedlivá. Ale bude taková sněmovna fungovat?

 6. Zajimave, zabavovani aut, obleceni atd. ?
  Jen proto ze jste rus ? Jako v nemecku pred valkou ?
  _——-

  Litva v úterý přestala na své území vpouštět vozidla registrovaná v Rusku, ve středu stejný krok oznámilo také Estonsko. Děje se tak poté, co Evropská komise v uplynulých dnech vyjasnila pravidla ohledně zákazu dovozu automobilů a osobních věcí, informoval ruskojazyčný servis BBC.

  Podle Evropské komise při uplatňování pravidel týkajících se sankcí zavedených proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu nezáleží na tom, zda jde o auta určená pro soukromé nebo služební účely; restrikce se vztahují na všechny automobily s ruskou poznávací značkou.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/litva-ruska-auta-eu-pravidla-sankce-valka-ukrajina.A230913_091806_zahranicni_mgn

  Historické náprstky: Ruština v civilizované Evropě: v zipunu, lýkových botách, s balalajkou…
  👁 1,6 tis. _ 13:01 – 13. září 23 KoBa1988 Rusko
  Uživatelský avatar KoBa1988
  Jako replika. Slušná vrstva městské buržoazie už tři dny chrčí poté, co se dozvěděla „senzační zprávu“: podle Vysvětlení Evropské komise může každý ruský občan, který vstoupí na území Borrellovy „Rajské zahrady“, ztratit sankcionované zboží na evropském trhu. celní. Auto se státní poznávací značkou Ruské federace, mobilní telefon, fotoaparát, toaletní voda a papír, výrobky z drahých kovů, cigarety, kosmetika, mýdlo, kožené zboží, šatní skříň a galanterie atd., dokonce i prášky na krevní tlak .

  Zpočátku byla bruselská „vysvětlení“ v zásadě extrémně vágní – jako vždy. Říká se, že sankce byly zavedeny na obrovský seznam zboží a služeb, ale ať se každá země EU rozhodne, jak je na celnici zpomalí. A pro každý jednotlivý případ podává vlastní výklad, zda je předmět s „ruským duchem“ osobním nebo potenciálním předmětem obchodních vztahů. Jako první se vyznamenali… Němci, kteří v červenci tohoto roku umístili na zabavená místa několik osobních aut našich spoluobčanů. Všichni ztuhli a začali čekat, jak se situace vyvine a na vysvětlení komisařů.

  Po bouři rozhořčení, která se zvedla před dvěma dny v Německu a některých dalších zemích EU, kde naši bývalí krajané jednoduše vyhodili do vzduchu internetový prostor s transparentními narážkami na praktikování genocidy na rasových a etnických základech… byl Brusel nucen znovu vydat „objasnění k objasnění“ . Vypadají spíše vegetariánsky, ale v tradici Staré dámy – jezuity.

  Podstata problematiky se v zásadě nemění. Takže nyní se každý pohraničník EU stává kreativním člověkem, svobodným umělcem („Rakoušanem“, ano) s promyšleným „Vidím to tak“. Seznam sankcionovaného zboží a položek zakázaného dovozu je obrovský, jsou to stovky a stovky položek a nikdo v Evropské komisi ho nezrušil. Formálně je vše zakázáno. Nyní se ale Brusel zbavil odpovědnosti za možné incidenty s následujícím zněním:

  „Předměty, které nejsou nezbytné pro obcházení sankcí, jako jsou osobní hygienické potřeby nebo oděvy, ať už nosí cestující nebo v jejich zavazadlech, musí být pohraničními úředníky posouzeny „přiměřeným a přiměřeným způsobem.“
  Pokud jde o osobní vozidla s ruskou poznávací značkou, rozhodnutí zůstává stejné – není povoleno. Přestože i zde je nádech jezuitství nebývale hustý: tato Pravidla mají „doporučující charakter“, jejich implementace je výsadou jednotlivých zemí EU. Na což Lotyšsko a Litva, vždy běžící před lokomotivou, okamžitě reagovaly zveřejněním oznámení na webových stránkách příslušných oddělení, že vjezd s ruskými SPZ je uzavřen. Vraťme se k situaci v roce 2022, kdy se „prostí lidé“ tlakem na Kaliningrad snažili najít kremelskou „červenou linii“ a nedostat razantní scénář k prolomení blokády.

  Jako poznámku.-2

  Internetovým diskutérům, kteří se dělí na tábory „pojď, nic se nestane“ a „co když…“, hned řeknu: neriskujte. Zvlášť když mluvíme o patentovaných rusofobech Polska, pobaltských států a Finska. Protože hra začala vážně, bude dlouhá a sázky se budou zvyšovat, jak se žába pomalu vaří. Být na hranici/přechodu doslova nahý bez telefonu a šperků (nechají alespoň zlaté koruny?) je krutá realita a jednání přijímající strany bude naprosto legální. Nepokoušej.

  O podstatě a formě
  V zásadě překvapilo něco jiného. Jelikož mám špatnou paměť (dobře si pamatuji špatné věci), byla tato omezení proti „osobním věcem“ ruských občanů zavedena již v roce 2014 po známých událostech. Řeč byla i o autech. Ale proč byl tento papír vynesen na světlo až dnes? Zamysleme se. Osobní verze je tato: před devíti lety si to běžný evropský občan (dokonce ani ti, kteří mají moc na hraničním přechodu) nedokázal představit. Když bez soudního rozhodnutí mohou být lidem (které nenesou kolektivní odpovědnost za „Putinovu agresivní politiku“) zabaveny jejich osobní věci, strženy šaty, zabavena auta. Něco takového normálního Evropana nikdy nenapadlo.

  Evropská společnost nebyla v roce 2014 mentálně připravena na nehorázný fakt pošlapávání „univerzálních lidských hodnot“, které jsou základem pro sjednocení evropských zemí. To byla „posvátná kráva“ zákona, kdy není možné bez pádných důkazů (po zdlouhavých řízeních, soudních rozhodnutích a stanovisku Nejvyššího soudu pro lidská práva) připravit člověka o soukromý majetek či osobní věci. Jen proto, že se „mýlí“ podle místa narození nebo občanství. To okamžitě odkazovalo na kolektivní paměť nacismu, stránky ve školních učebnicích s hromadami oblečení, kufrů, zlatých prstenů a zubních korunek…

  https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1288728&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

  1. re Tojejedno:

   My teď patříme mezi vyvolené a to díky Fialově Pětidemolici a jako pánův pejsánek vrtíme vesele ocáskem.

     1. Kdepak, nic takového. Máme přece tu demogracii a tu si rozvracet nedáme. Jakpak jsme krásně zametli s tou Annou Netrebko, že. Tak se na ně musí.

  2. Protože jsou na sankčním seznamu i výrobky z papíru, tak mohou sebrat i toaleťák či dětské pleny.
   Nevím, zda se smát, brečet nebo stydět.

  1. Re Kadlas:

   Ještě by mohli pozvat bojovníky Azov, malé siroty s doprovodem,zapet by mohl Klus a polívku by mohl uvařit Fiala a 5-ti banda. Kulturní vložkou by mohlo být vystoupení KGBTYQYXZ.

   1. No však tam píšou: „Po celý den budou účastníkům k dispozici stánky sociálních podniků s občerstvením.“ To bude ta polívka s holinkama, nebo co si pod tím jako představit?

 7. Masaryk s Benešem a Štefánikem měli legie. – To proto, že nabízeli něco konkrétního a snadno pochopitelného. „Vstupte do armády bojovat proti Rakousku“.

  Co chce dělat Rajchl konkrétně, to jasné není.

   1. Nejlepší je Vacek, bývalý lídr Koruny České, která chtěla návrat Habsburků na český trůn, ta odbornost z něho přímo kape

      1. Tak tam, Luboši, nechoďte, nebo vás někdo snad nutí?
       Zbytečně tu trollíte s Vackem, to se tu vše už probralo… a v sobotu nepůjde o Vacka, ale o to, aby vláda viděla, kolik lidí nesouhlasí s dnešní politikou.

   2. No a rozklikl jste to alespoň?

    Píše tam třeba, že chce obnovovat důvěru v justici.

    Co to znamená? Vyhází všechny Fremry? Nabere naopak komunisty, protože nejsou antikomunističtí? Co udělá s Rychetským, postaví ho před soud? Zruší ústavní soud? Zavede odvolatelnost soudců? Vyhází všechny kavárníky z Justice?

    Konkrétního tam není nic.

 8. Koukám, že libtardi na Slovensku řádně ztrácejí nervy – v duchu nejlepších ordnerských tradic začali rozbíjet mítinky a tiskovky nepohodlných stran. Ostatně pan Paroubek by mohl vyprávět, zažil to i u nás. Jenže na Slovensku si to shromáždění nenechali líbit a rozbíječi dostali na budku 😀
  Slováci, nedejte se a nenechte si demokracii od pouličních scallopoidů otrávit.

 9. Vážení a Vidláku, nikdy se nespojí lid vyznávající ideologii individualismu, kterou je v současné době naše společnost ovládána …, na to musite mít kolektivistickou ideologii …
  Vlastenectví a svobodomyslnost, ideje které alternativa vyznává jsou jenom historickou kulturní daností, nikoli ideoligií, za kterou by se semkly masy …
  Dostat se z liberalistického marasmu vyžaduje odpovídající ideologii, a každý člověk s probuzeným rozumem a oproštěný od debilní antikomunistické propagandy určitě ví, která to je ideologie …

   1. Schumachere, psal jsem o lidech s probuzeným rozumem bez vlivu antikomunistické !!! propagandy …
    Ten fašismus který se nám vrací je logickým pokračováním liberalismu s pseudodemokracií, a hlavně !!!! základní součástí jeho ideologie je antikomunismus ….
    Určitě jsem nepsal o národněsocialistickém nacismu, fašismu narobovaném na falešné národovectví a falešný sociáldemokratismus …

    1. Ano, řešením logicky je „národní socialismus“ – tedy v podstatě solidarita ohraničená hranicemi vlasti a jen pro ty, kteří jsou součástí „národa“ nebo se do něj opravdu asimilovali. Není třeba se toho bát, není žádný důvod, proč by národní socialismus musel přerůst v expanzivní fašismus. Není možná solidarita bez hranic, to by bylo jako kdybyste rozdali majetek svůj a své rodiny bezdomovcům na nádraží, ti vás o všechno obrali a nakonec vás ještě zbili. To rozumný člověk neudělá. Proč nemáme stranu „národně socialistickou“?

     1. Krátce existovala, ale přejmenovala se a paběrkuje desetiny % hlasů voliček a voličů.
      Wiki , heslo “ Česká strana národně socialistická“

    2. Už se nepamatuji, jestli to řekl sám Vůdce či jiný z nejvyšších hodnostářů, ale onen výrok si pamatuji, zhruba. ..
     „Leckterý komunista je jen pomýlený, byl by dobrým Národním socialistou.“

     Ještě žijí kteří oba režimy zažili a i … přežili. Tady, nejen tady, abych byl objektivní, v diskusi jsou převážně mladší ročníky výběrově si idealizující to co nezažili. Při pohledu, ne moc, i jen dva tisíce let do minulosti, lze rekonstruovat, že je to stále jinak stejné. I ideové půtky a veletoče i jen od rozpadu Rakousko- Uherska. A před tím, Staročeši, Mladočeši. To byla selanka oproti „pod jednou“ a „pod obojí“.
     Když mám pocit, že propadám idealismu, pustím si například Hitlerův projev ze Siemensu, Goebbelsův z 18. Února 1943, a z února 1945. Nadšení davů. Velmi pikantní porovnání s nynějšími nynějších politiků a „schválených“ médií stran Ukrajiny. Z jedné i z druhé strany. K tomu závěrečné prokurátorské řeči z procesů padesátých let a něco vířícího se kalu dneška.

     Vzpomínám na listopadovou Letnou…Havlův hlas „Budou vás strrrašit nezaměstnaností…“ Pak „Přijmu prezidentský úřad jen do svobodných voleb…“ Zvolen starým „komunistickým parlamentem, snad téměř všemi hlasy. Pak „Tato země nevzkvétá….“ Slušovické nitky, staré struktury a temné síly…“

     Kdeže jsou Slušovice, ten v oku jedněch i druhých? Kde je Poldi Kladno, ta Hrabalova Poldinka? Vyrábějící sedm procent světové produkce speciálních ocelí? Kde je Ostrava? „Šachta je zavřená, jdou se napást, Magdon. ČKD… jak by dopadl starý Kolben, kdyby neskončil už v transportu a nebyl vyfouknutý komínem, kdyby se dožil osmačtyřicátého?

     Jaký reálný hospodářský program má opozice? Čím podložený? Krátkodobý, střednědobý, dlouhodobý? Jako součást programu obecného? Jakou má podporu těch úspěšných, kteří něco užitečného vyrábějí a výrobu organizují? Nových malých rostoucích „Kolbenů, Škodů, Petschků… i Rotschildů? Kam zmizel „filantrop“ „dámský krejčový“ Bakala, sponzor knihovny Václava Havla? Kde je OKD? Markýz Gero – Bedřich Habsburský by zaplakal.

     Rozhlédnu-li se, kolik z těch, kteří nyní horují pro Ukrajinu a proti Rusku a kaceřují i trestají opačný názor, by v opačné situaci činili totéž, jen obráceně. Místo trika se Zelenským navlékli by triko s Putinem, hřímali i z nejvyšších míst, udíleli pokyny, trestali.

     Jak snadné člověku je být radikálem zvláště v tom co sám neprožil. Některým to došlo až byli vlečeni ke gilotině, či když jim kat nasazoval oprátku. Některým to nedošlo ani tak.

     Jsem skeptický vůči jakémukoli revolučnímu hnutí, s výjimkou takového, které se snaží změnit poměry „nenormální“ na poměry „normální“.

     Nynější poměry považuji za normální. V tom smyslu, že jsou nutným důsledkem kultury lokální a kultury okolní. Tak jak se promítá ve volebních výsledcích. Nynější poměry nejsou důsledkem okupace cizí ozbrojenou mocí či zločineckou tlupou. Jsou důsledkem a součástí všeobecné kultury. Nejlépe pozorovatelné na tom, jak se lidé chovají navzájem. Jestli si tím dělají peklo, můj názor je, že peklo nejhorší, všednodenní a každodenní, není to vinou vlády. Která je jen jedním z důsledků onoho všeho.

     Proto a v tom smyslu jsem „mezi proudy* a „proti všem“. Či spíš nad proudy a nade všemi. Pýcha? Ne. Snaha o nadhled. O nezbláznit se z toho.

     Ach ano, ČEZ. Někteří rádi připomenou….
     Není potíž včas vyměnit za něco jiného.
     Jen několik kliknutí.. Jen vědět kdy a za co. Nic není zadarmo …Ne, nejsem Crassus, jen jsem se staral abych měl na léta hubená. „Nesežrat hned, něco nechat na pak …“ někdo tak, jiný jinak, třeba políčko, kozu v chlívku. Někdo nijak. Pak, když přichází bída, hledí na to okem „krhavým“. Třicet let je doba dostatečně dlouhá aby někdo se adaptoval na nové poměry, aby se v nich naučil žít kdo se do nich narodil. Aby se učil. Je pro něj otevřený celý svět. Není za ostnatým drátem. Máme možnosti o jakých se obrozencům ani nesnilo. Nejsme za ostnatým drátem. Zatím.

     „Dali jsme vám dary. Dary jiné vám dali….“

     Ach ano. Někteří opět nepochopí. Protože rádi nechápou. Nechápou“ přestože chápou. Vytrhávají z kontextu, že souvislostí, překrucují a dezinterpretují a nálepkují. Jenže i oni jsou pod gilotinou dějin.

     Jak tu onehdy jeden, ano to označení si spravedlivě zaslouží, idiot, nadal Starému Kocourovi do komunistů. Při tom všem co Kocour je a co píše. Děsí mě, kolik takových idiotů bude v sobotu juchat pod pódiem…..Stejných jako juchali když na pódiu byli Skála s Konečnou. Projevy, fráze, vlajkosláva, opakování nadhazovaných hesel, Mit Einem Schritt. Pak třeba zaplněný velký sál, na pódiu vyvýšené řečniště, v prvních řadách nejvýznamnější představitelé hnutí a strany, nyní již Strany, symboly, vlajky, stranické odznaky. Plamenné projevy, jmenování nepřítele který za všechno může, „spravedlivé požadavky“, „nesmiřitelný boj proti….“, „historická úloha“… Potlesk a ovace… Vždy v trochu jiných přesto stejných kulisách. S trochu jiným přesto stejným obsahem.

     Jsem Schumacher fašista, nacista, filosemita, komunista, přítel starých pořádků a temná síla, antisemita, putinofil, antirusista, liberál, slavjanofil, konzervastivec, vkezdoprdelista plutokratům a oligarchům, demagog, dezolát, heretik, antidezolát, namyšlenec a povýšenec, kacíř, zakomplexovaný idiot…co jsem vynechal doplňte si sami. A jak jinak, rozesírač.

     Ale jistě že mě těší dnešek, zatím ještě relativně bezpečný. Protože, příkladmo, jen v posledních dvou tisíciletích, kolikrát za své názory byť opatrně a v ústraní pronesené, byl bych utracen vynalézavými způsoby. I někteří zdejší by polínko přiložili. „Svatá prostoto…“, Anebo by čekali až moje hlava dopadne do koše…
     zatím co by je šacovali kapsáři.

     Před dvěma tisíciletími dopis „Císař si přeje abys zemřel.“
     Anebo jinak, mé místo na kříži. Vedle Starý Kocour. Koho vyberete jako třetího na pomyslnou Golgotu?“
     Kolik dalších?
     Či až tak “ Šest tisíc křížů musí řadou stát, ku Kapui kde cesta…“

     Vzpomeňte na tohle všechno až budete stát pod pódiem. I vy na pódiu. Které se může proměnit v jiné. Zahalené černým suknem, na něm špalek a kat s mečem. Pod pódiem ti samí, kteří včera provolávali slávu. To platí pro všechny. Ty u vesla i toužící po veslu. Ty ve službách těch či ve službách jiných. Vládce pohřbený i se sloužícími. Aby mu sloužili i po smrti. Protože jeho pravda kterou prosazoval ohněm a mečem, byla věčná. Trapné na tom je, že byla.

     Kdo v téhle hře je Robespierre, kdo Desmoulins, kdo Danton….? Dojde i na Lavoisiera? „Revoluce vaši vědu nepotřebuje.“ Či další, jindy, jinde.

     Kdo jsou tisíce, desetitisíce, statisíce, miliony…. bezejmenných nad kterými visí čepel gilotiny dějin?

     „Kecy, samé kecy…“
     Jak račte. Jenže to co jsem napsal, vy kteří jste dočetli až sem, nezapomenete. Některé to bude i strašit.

     1. Ano Schumachere. Již několikrát jste byl označen za rozesírače právě těmi, jež píší jedny z neprázdnějších příspěvků. Těmi, jež přímo vzývají průměrnost. Nejdete v jejich průměrnosti, tudíž je třeba s vámi zatočit. Pěkně po demokraticku. Vyčníváte a nechcete se zařadit, tak vás zakážeme. Tak to mezi demokraty chodí.
      Považujete demonstrace za nepříliš podmětné, jste rozesírač. Přece nebudeme trpět jiné názory.

     2. Schumi, přečetl jsem to celé. Možná ne dost pozorně, tak ať si to slíznu, zjednoduším: To s tou normálností by platilo, ledaže uznáme Fukuyamy konec dějin. Třeba taky, že zisk jako hmat neviditelné ruky trhu a sama ta ruka, rozpoznává skutečné potřeby lidstva. Nevím jak u jedinců, kterým bylo dáno, umět se v „normální“ době, nejméně normálně zaopatřit.

    3. Četl. Zajímavé postřehy a názory. Avšak pro mě ne autorita. Neuznávám autoritu někoho jen proto, že jinými je za ni označen. Vše co pochází z lidského rozumu je hodnotitelné lidským rozumem. Bez výjimky, bez „tabu“.

     Neviditelná ruka trhu je k diskusi. V rovině čistě obchodní, a v rovině obecné. Jsem kritický ke snaze komodifikovst obecné mezilidské vztahy a zjednodušovat je podle obchodního modelu.

     Na druhou stranu, z pohledu obecně ekonomického, mezilidské vztahy pokládám za plně „ekonomické“. Každý „volně“ jednající, to znamená na základě rozumové úvahy, třebaže jakkoli mizerné, činí ekonomické rozhodnutí. Tak jak v ten okamžik se mu jeví nejvýhodnější. To není v rozporu s tím že je zmanipulovaný, formovaný kulturou do níž se narodil.

     Na rozdíl od „hlavního, akademického a idealistického proudu“, z ekonomie nevylučuji pojem násilí. Lidský svět tak jako veškerý živý, je plný násilí.
     Proto i násilný zásah proti „idylicky dokonalé neviditelné ruce trhu“ považuji ne za vylučující, ale za její součást. Že podle někoho by to tak nemělo být, neznamená, že to tak není. Krádež, loupež,válka, jsou, z mého pohledu „ekonomickými pojmy“. Aktéři poměřují předpokládané transakční náklady s transakčním ziskem.

     To samé v jakémkoli soupeření. O rozmnožení, v boji o politickou moc, v obchodu při využívání „netržních“ způsobů včetně korupce, násilí, zneužití veřejné moci. S předpokládaným ziskem i náklady, jejichž součástí je riziko. Oprátka, špalek, popravčí četa…

     Tak uvažuje kupec zda obejít hvizd s loupežníky či volit delší méně pohodlnou cestu kolem. Jestli se snažit proklouznout či vynaložit náklady na ozbrojený doprovod. Loupežníci uvažují podobně.
     Ziskem a náklady je „vedena“ i válka. Jen největší prosťáčci se domnívají, že důvodem války je, že král králi pošle dopis, že je blbec. Mocní tento omyl živí, protože zastírá skutečné velmi „přízemní“ důvody.
     Toto zastírání lze pojmenovat „ideologie“. Ideologie zastírá skutečné zájmy. Bez výjimky. Jestliže se to tak nejeví, je to proto, že není zkoumáno do hloubky.
     Proto ne, příkladmo „Sedm kulí v Sarajevu,“ ale obchodně mocenské zájmy a v tom rámci, mimo jiné, třeba z pozice Německa, Dreadnought. V boji o námořní nadvládu. Která sama o sobě je prostředkem k ….

     To plně platí pro válku na Ukrajině. Pro všechny strany. Pro šíření „svobody, demokracie a lidských práv“ stejně jako o zotročování a hubení jiných ve jménu vyvoleného národa nebo rasy. To platí pro politický boj o moc prostřednictvím médií a v případě moci vládní i prostředky „moci veřejné“, jejich „zglajchšaktováním“. Bez iluzí, že opozice zmocní-li se vlády, bude činit jinak. To platí i pro boj ve vládě, i mezi opozicí.

     Tak i pro sobotní demonstraci, pro její svolavatele i účastníky. Pro ty, kteří se tady jako já vykecávají. Pro každého z nás.
     Mně činí potěšení se vykecávat a cvičit se v argumentaci, mým nákladem je čas, jinému je třeba potěšením jak mi propírá držďky.

     Ptejme se sami sebe, při všem co činíme, proč to činíme. Pravdivě si odpovězme.
     Zkoumejme to i u ostatních.

     Jestli už jsem hnusný, přitvrdím. Pravý altruismus neexistuje. Přinejmenším odměnou, třeba i v prchavém okamžiku, je dobrý pocit. To je to co vzniká na synapsích a ovládá chemickou fabriku na oxytocin a jiné …drogy. Tak lze ovládat lidi. Prostřednictvím ideologie. Za správné chování či jen myšlenku, odměna příjemným pocitem. Sounáležitosti, něčeho povznášejícího. A obráceně, za nevhodné chování nebo pomyšlení trest nepříjemným pocitem. Některé systémy umožňují se vyzpovídat a prozradit na sebe co může posloužit k silnějšímu ovládání, ale i své hříchy vykoupit. Zaplať, a bude Ti odpuštěno.

     Více napovídat a …pindat…nemusím.

     Doporučené čtivo:
     Sobecký gen
     Teorie memu
     Obrana proti zlu
     Vzpoura deprivantů

     Něco od Jaroslava Flegra, a návštivte stránky katedry parazitologie Přírvěd FUK.

     K přemýšlení aby to nebylo jen o „politice“
     -Jak střevní mikrobiom ovlivňuje myšlení, a jak myšlení ovlivňuje mikrobiom.
     – Parazitické memy a jejich význam v evoluci člověka.
     – informační média, akcelerátor anebo brzda evoluce?

     1. Snad i oxytocin mi dělá to, s jakou až filigránskou péčí Schumi dokazuje, že všechen život na naší planetě není nic jiného, než potravinový řetězec. Dává mi to tušit, že už jen představa o vlastní pozici v potravinovém řetězci může určovat, co kdo bere za normální. Z toho pak, třeba, všelijaké ty normalizace.

      1. Ano. Výborně vystiženo a řečeno.
       Jestli si člověk chce trošku užít svého relativně krátkého života, nesmí si to tak připouštět.
       Vědění nepřináší vždy štěstí.
       Kdybych byl méně zvědavý, byl bych spokojenější. Možná.

  1. Tady Vás za příspěvek nikdo nepochválí ale máte plně pravdu. S jinou vládou to bude to samé, jen ta blbost nebude tolik tlouct do očí….
   Je potřeba najít cestu k jinému společenskému zřízení…. než individualistický krysí závod…

    1. Tak jsem jen tak nakoukl : „….Také doba Atlantidy byla tvořivá, světlá a úspěšně se harmonicky vyvíjela až do doby, kdy se do infrastruktury Atlantidy infiltrovaly temné parazitické kosmické bytosti, což postupně vedlo k ústupu od zřecovského, duchovního systému a světelného způsobu bytí. Konec Atlantidy byl způsoben válkou vyprovokovanou kosmickým parazitem a nuceným zničením druhého měsíce „Faty“ a apokalyptickou záplavou způsobenou pádem jeho úlomků do oceánu….“

     To není nic pro mě, ztráta času.

     Zkuste raděj Adam Votruba : Paradox úroku. Nebo evangelia, včetně novozákonních apokryfů.

     1. Nevim, proc je tam ta esotericka omacka. Mozna proto, ze pan se zabyva alternativni
      ne-mainstremovou archeologii a k podobnym zaverum po letech zkoumani dosel…
      Hledal jsem neco v cestine a tohle byl asi druhy odkaz, co me google vratil a zdal se me po letmem pohledu vyhovujic.

      V samotnem videu se takove veci temer nevyskytuji (a nebo to uz nevnimam :)) a popis fungovani sveta bez penez je z meho pohledu velice zajimavy.
      J.

 10. Vidlák píše hezky. Že by i slzu vyhnal. Ale o tom, že by „Jindra Rajchl“ tak samosebou „Prostě zbyl“ těžko přesvědčovat. JUDr. Rajchl založil politickou stranu. K tomu, nejspíš ze svého okruhu, pro její vedení získal vzdělané, dostatečně práceschopně a nejspíš i existenčně zajištěné spolupracovníky/ce a sám, nebo spolu s nimi i prostředky k rozběhu věci.
  Snahu o součinnost s jinými subjekty v opozici k současné vládě neukázal. Nasednutí na protestní vlnu formou demonstrace už je, za daných společenských poměrů a situace, zcela obvyklým postupem k získání, udržení a upevnění co nejlepší pozice v konkurenčním boji politických sil. Zjevnými překážkami na cestě k úspěchu jsou již etablované ANO a SPD i všelijaké ty již dříve organizované, neústupné, ale málo úspěšné subjekty rovněž v opozici k vládě. Nic zvláštního.
  Co, krom toho? Nadšení a ochota k účasti na demonstracích zřejmě klesá v důsledku jisté únavy i proto, že je spojena s náklady, když čím důvodně nespokojenější tím chudší. A naopak. Může platit i to, že „málo úspěšným“ už přestávají imponovat úspěšní JUDři, MUDři a Magisři. Zvlášť, kdyby neunikalo pozornosti to, co jim v programu PRO, svědčit nemusí. Kdepak, „Jindra Rajchl“ nezbyl, „Jindra Rajchl“ spolu se svými, je schopen v politice existovat úspěšněji než mnozí jiní. Než třeba přirozenější a k protestu i oprávněnější svolavatel Vrábel.
  Tím množstvím slov neříkám, že by, kdo může, neměl tuto sobotu na Václaváku protestovat. I když daleko víc jde o to, koho ve skutečném postupu k moci podporovat. Rozhodnout by měly volby. Pokud na ně dojde. Pokud nebude mnohem a mnohem hůř, než čekáme.

   1. Jasně, cenzore. Teď mi zařízněte přístup ještě přes mobilní data a máte svobodu zachráněnou.

    Ale vážně, příspěvek Marka Sterzika je vyloženě zlatý fond alternativy. Čistý dadaismus.

  1. Prodavač mobilů Pavel Zahradník poučuje o latině… Hmmm, ten bude asi stejně prudce chytrý a pokorný jako prodavačka mobilů toho času ve funkci předsedkyně PSP…

  2. Nevím co to je za libtardího vylízance, ale UK vlaječka mi indikuje omezence v ideologickém lockdownu, s těmito lidmi se nedá diskutovat pomocí faktů.

   1. Diskutovat nedá. Je to marný; Je to marný; Je to marný. Nač si zdraví ničit. Je spousta lepších činností, než přesvědčovat fanaticky přesvědčené.

  3. https://www.etymonline.com/word/desolate
   Přídavné jméno
   Polovina 14. stol. : Neutěšený, ubohý, bídný, zahlcen smutkem, zbaven pohodlí
   Konec 14. stol. : Osoba bez společníků, samotářský, osamělý
   Sloveso
   Konec 14. stol. : Udělat, vydat území depopularizované, pusté, zpustošit, zahltit smutkem, uvalit neštěstí

   Dále skladba slova :
   de-
   active word-forming element in English and in many verbs inherited from French and Latin, from Latin de „down, down from, from, off; concerning“ (see de), also used as a prefix in Latin, usually meaning „down, off, away, from among, down from,“ but also „down to the bottom, totally“ hence „completely“ (intensive or completive), which is its sense in many English words.

   As a Latin prefix it also had the function of undoing or reversing a verb’s action, and hence it came to be used as a pure privative — „not, do the opposite of, undo“ — which is its primary function as a living prefix in English, as in defrost (1895), defuse (1943), de-escalate (1964), etc. In some cases, a reduced form of dis-.

   sole (adj.)
   „single, alone in its kind; one and only, singular, unique; having no husband or wife, in an unmarried state; celibate,“ late 14c., from Old French soul „only, alone, just,“ from Latin solus „alone, only, single, sole; forsaken; extraordinary,“ a word of unknown origin, perhaps related to se „oneself,“ from PIE reflexive root *swo- (for which see so).

   -ate
   word-forming element used in forming nouns from Latin words ending in -atus, -atum (such as estate, primate, senate). Those that came to English via French often arrived with -at, but an -e was added after c. 1400 to indicate the long vowel. The suffix also can mark adjectives formed from Latin past participles in -atus, -ata (such as desolate, moderate, separate); again, they often were adopted in Middle English as -at, with an -e appended after c. 1400.

  4. Je třeba Zahradníkovi poděkovat, není nad to, když šíří povědomí o Vidlákových kydech… Dovoluji si říci, že nám to vyšlo stejně jako Zemanovi. Stačí trochu „nejasnosti“ a libtardi o ničem jiném nemluví. Takhle Zeman jednoduše vnášel témata do politiky a libtardi se o reklamu postarali sami.

 11. K těm třem „CHÁ“, pokud má Jindřich „Jindra“ Rajchl „charisma“ nebo-li „Boží milost“, tak jedině charisma pohledu z okna na ulici, kde nikdo nejde. A naivita Vidláka, že má chechtáky je opět potvrzena, asi nevíte kolik chechtáků se v tom politickém businessu točí přímo nebo nepřímo, „Jindra“ zatím, pokud vím, není v hledáčku majitelů těch kruciálních chechtáků

 12. Tak si říkám, jak by to asi dopadlo, kdyby místo Masarykovi s Benešem a Štefánikem naši předci naslouchali Bretšnajdrovi s tím, že přeci je hlavně důležité sypat na největší hromadu …

  To jen tak mezi námi.

  1. Tak nám ještě prozraďte, kdo jsou ti dnešní Masaryk s Benešem a Štefánikem. Abychom věděli, komu teda naslouchat.

  2. Masaryk s Benešem a Štefánikem měli legie. To byla ta největší hromada. Vybudovali je ze své osobní autority, která byla tak nesporná, že čeští kluci byli ochotní nastoupit na frontu proti svým bývalým velitelům a riskovat popravu za dezerci, což se mnohým také stalo.

   To bylo v té chvíli nejvíc.

  3. Sociolog Jan Keller, jenž v letech 2014 až 2019 působil v europarlamentu, hovoří o tom, proč nemá v Česku politické ambice. Jedním z hlavních důvodů podle jeho slov je, že nemá přehled, co se děje v zákulisí.
   „Musíte vědět, kdo to s kým táhne, kdo je na koho napojený. Kdo komu za co vděčí. Kdo má jaké kontakty. Kdo je naopak lstivý. A kdo s kým jezdí na dovolenou do Itálie. A když toto všechno nesledujete, tak nemáte v politice co dělat, a ostatním jste pro smích. Dříve nebo později vám dají najevo, že prostě mezi ně nepatříte.“
   Převzato z dnešního Macka…

   1. Pan Keller je Sociolog.ti mají povoleno jen slouzit režimu a popisovat pro něj co se robí..a to tu zname
    Navrhovat jakoukoli cestu k nápravě má zakázáno a tak to je soudí volací znak Anička.

   2. Naposledy pan KELLER vymyslel ve prospéch bortícího se režimu nezapomenutelnou hlašku.

    Volání “ DEMISE „je prý podpora režimu ,lidé po 34 letech skoku na špek chtějí prý jen výměnu úředniku,což se má dít bez jakéhokoli uspéchu a bez programu PNZ potřeb donekonečna.Tak se ma,hnát celé SV (8 275 752 duvérivych dušicek )zas na modus rabování,ohlupovani brzy na 6 prioritě zabíjení davu a voliču,režim se NESMI změnit!

    Domnívá se ANNA z KSH tj SOCIALNiCH hodnot a potřeb.

   3. Ač-li to není proto, že co se tam dozvěděl tak poslal ven. A to miocipáni a věrchuška juropská nemůže potřebovat, třak si před ním zaČALI DÁVAT MAJZLA. Jen vzpomeňte, co nám všechno vyzvonil. To je pak těžlý….

  4. Kolemjdoucí: Ten příměr tak strašně kulhá na obě nohy, že to snad musíte vidět sám, když si to po sobě přečtete.

   Mě by spíš zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby Masarykovi s Benešem a Štefánikem spousta rozumbradů furt dokola tvrdila, že to stejně nemá cenu, že ničeho nedosáhnou a že jsou beztak nasazení agenti Rakouska-Uherska a tak dále a tak dále.

   1. I kdyby se ti tři ani nenarodili, tak vítězové WWI prostě chtěli rozcupovat RU. A ČSR by v roce 1918 vznikla stejně, jen s jinými figurkami v čele. Mezinárodní situace si to vyžádala. Bez ohledu na to, že třeba u nás v Olomouci si lidé přáli být a chvíli i byli v Deutschösterreich.
    Stejný mustr byl i v roce 1989.
    A stejný bude i následovně, klidně bez Rajchla.

     1. V ´89 jsme mohli zkusit neutralitu a těžit z politiky všech azimutů. To okno se již zavřelo, protože to tak loutkaři chtěli. Rubikon překročen, smlouvy podepsány a zabetonovány.

      1. Ano, souhlasím, uvázali nám na krk pěkný gordický uzel. Žijeme čekáním na Godota, respektive nějakého dnešního Alexandra, který bude takový mistr meče, že uzel dokáže jednou ranou rozseknout, ale nevezme s ním i hlavu…

    1. Docela souhlas. Vítězové chtěli. Vhodní se našli, všeobecné znechucení českého obyvatelstva po prohrané válce tomu nahrávalo.

     RU byla škoda.

     Budu parfrázovat Palackého: „Když už RU není, musíme si ho vytvořit.“

 13. Asi už má každý nějakou dobu jasno, jak to s ním je. Někoho tam nedostanou ani kdyby musel sníst čepici. Někoho tam zase ani nikdo nemusí dostávat, protože se nemůže dočkat, aby už tam byl. Značné množství by tam rádo bylo, ale důvody toto neumožňující jim v tom učinily bariéru. Dále je zbytek, kterého je mnohokrát a mnohokrát víc, než součet těch tak či onak jasno majících a na akci nemohoucích. Je řekněme apolitický, mnohem výstižnější je ale pro ně výraz „aexistenční“. Zní to zpupně pohrdavě, ale skutečně jde co do zájmu o cokoliv téměř o biomasu. Celohistoricky si takový statut pevně drží. Já takový svého času koneckonců byl taky, ono na tom zase tolik divného není. Všechno se to v jednom musí nejprve nastřádat. V někom se ale nenastřádá.

  Jde skutečně o to, aby se „už nastřádalo“ co nejvíc lidem. Tato vláda se o nastřádání zasloužila za necelou půli svého období víc, než všechny dohromady před ní, pokud ani to ještě nikoho neosloví, není mu pomoci.

  Není pravda, že s tím nejde nic dělat a že tam stejně zůstanou sedět. Ani docela málo to není pravda. Jde dělat, můžou odtud vystřelit jak namydlenej blesk. Ne po sobotě, ta je od toho, aby zvedla ty, co se ještě nezvedli. Proto je tolik důležitá. Připraví kapacitu dalšímu kolu, které už může být to namydlovací. Už to skutečně může být k mání. To není jen nedostupné snění, všechno to můžeme zařídit a udělat my. Konkrétně my, nikdo další to za nás neudělá. Proto ten Václavák musí už v sobotu být málo velkej na to, aby se to tam vešlo. Proto, abychom nenamydlili sami sobě, a to schody…

 14. Promiňte, ale buď ste najivní, hloupý, nebo eště hůř. Sem vám tady psal, že jedině volby potřeb dokážou změnit imbecilům myšlení, páč se tím můžou vrhnout přímo na maso, vyplonkujou tím hovada u zdrojů, keří si myslí, že my sme ty zdroje, že my sme to maso, keré je třeba sežrat či dojit.

  A gdyž né, tak prostě přijede Putin na bílém koni a fšechny vás hodí do škarpy.
  A proč? Protože my sme Slovan. Ramcha už ho učí, co a gdy udělat. Českej blboň vymletej od 1620 nechápe nic.

     1. Ne, pane Kolemjdoucí, Sasin rozčiluje proto, že setrvale nabízí výbornou brazilskou kávu, jak trefně poznamenal nebo poznamenala pan či paní polo.

      I kdyby ten jeho kolovrátkově opakovaný návrh na volby potřeb nebyl nesmysl, což klidně může – ale nemusí – být, nedává ani nejmenší návod na to, jak ho vyzkoušet, ověřit. Jak se k těm volbám potřeb prokopat, jak zařídit změnu volebního systému a vysvětlit to lidem. Ve vědě platí, že tím, co není z principu vyvratitelné, se nemá smysl zabývat, že to patří do esoteriky, ne do vědy.

      Je to v podstatě to samé, jako kdyby navrhoval, že máme volit pánaboha, a ten to pak z titulu své vševědocnosti, všemocnosti a dobrotivosti všechno zařídí. A opakoval to ad nausea s tím, že kdo nadšeně nesouhlasí, je blboň. Já bych to s těmi potřebami i klidně zkusil, jen ať pan Sasin napíše nějaký realizovatelný návod, jak dosáhnout toho, aby se stejně zachovala drtivá většina občanů a aby to vládnoucí moc (tím nemyslím jen Fialu a spol., ale širší mocenské struktury nové aristokracie) uznala a podřídila se tomu.

      1. Sasin by měl hlavně dát návod, jak dosáhnout nirvány, které evidentně dosáhl on sám.
       Absolutní spokojenost, vyrovnanost,zajištěné potomstvo.
       Jinak to jsou výkřiky frustrovaného loosera z noční směny.

      2. Volba potřeb podle Sasina znamená pro jednotlivce nesloužit systému, který je všeobecně v současné společnosti dlouhodobě, po staletí, nastaven jako systém jednotlivci vládnoucí, se všemi negativními důsledky z toho plynoucími. Znamená tyto potřeby jednotlivce definovat a potom je důsledně uplatňovat v každodenním konání.

       Důsledkem skutečné volby potřeb podle Sasina může být jedině konflikt se systémem. Tento konflikt jedinec samozřejmě nemůže vyhrát. Mnoho jedinců může systém porazit, ukončit, transformovat v nový, skutečně orientovaný na potřeby každého člověka.

       Moje vysvětlení, nikomu nenutím.

       1. Jako vykladač temných a mlhavých průpovědí jste vynikající, vaše vysvětlení je ucelené, konzistentní a filosoficky čisté. Na Sasinově místě bych vás okamžitě učinil svým tiskovým mluvčím.

        Dovolte ještě otázku: proč k nám tak čirou a průzračně srozumitelnou řečí nepromlouvá Mistr Sasin sám?

        1. Proč temných a mlhavých?

         Pokud umíte definovat své potřeby a budete zkoumat, zda jsou či nejsou v rozporu s nařízeními sytému, vše se rychle vyjasní.

         Potom už je na Vás, jestli Vám stojí za to potřeby naplňovat za cenu konfliktu se systémem. To se musí každý rozhodnout sám. Evidentně se do toho skoro nikomu nechce. Ale příklady existují. Od jemných neposlušností až po totální osobní války a ignorování systému.

         Pěkný extrémní příklad:
         https://www.youtube.com/watch?v=ZYtzl8iMrBM
         (budete-li chtít tvrdit, že Míra je magor, vězte, že video má za několik dní již 100tis. shlédnutí)

         Sasina osobně neznám. Netuším proto, proč k nám nemluví průzračně srozumitelně.

         1. Proč temných a mlhavých? To já nevím a v souladu s tím kladu si stejnou otázku, jako vy v poslední větě vašeho příspěvku.

          Abychom si rozuměli: nerozporuji myšlenky, které uvádíte jako interpretaci Sasinovy zmatené řeči. Fakticky s těmi myšlenkami souhlasím.

          Ale jako výklad, jako „překlad“ Sasinových blábolů do srozumitelštiny, to mi přijde poněkud umělé, ba až za vlasy přitažené.

          Sasin je ve skutečnosti schopen psát zcela normálně (už několikrát to ukázal); to, co předvádí, je pouhá póza, jejíž smysl nejen mně uniká. To, co vy jste stručně a výstižně vyjádřil ve dvou odstavcích, on nikdy neobjasnil.

          Na základě této zkušenosti mám za to, že to, jak vy si překládáte Sasinovy výplody, je vaše vlastní (a důvtipná) invence, nikoli skutečný obsah jeho zmatených textů – je-li vůbec jaký.

       2. Někteří moji nájemníci již dávno svou volbu potřeb úspěšně praktikují:
        – Nemuset vstávat do práce
        – Mít zaplacené nájemné včetně všech služeb a energií
        – Mít placenou výchovu svých dětí přes pěstounskou péči u babičky
        – Mít proplácené Taxi na nákupy v Kaufu
        – Školní obědy a vybavení do školy
        – Kroužky pro děcka
        – Zájmovou činnost pro dospělé
        – Ledničku, pračku, PC, mobil, net
        – Mít kompletní systém dávek, příspěvků a doplatků pro spokojený život …
        Co by šlo ještě doplnit? Dovolené u moře, nafasovat sedmimístné auto, (ale to již někteří pěstouni také mají).

        Takže pro všechny?

        1. Záměrně vedete diskusi jinam.

         Příklad k volbě potřeb, který dokonce ani nevede k otevřenému konfliktu se systémem, je to „povoleno“:

         Vzdělávání vlastních dětí mimo školu. Je to nepohodlné pro většinu rodičů, vím. Zejména proto, že systém rodičům život a čas naplánoval jinak, než aby se takto věnovali svým dětem.

         1. Jde to. Sám jsem syna ve 4. třídě (když jsem zjistil, že přes samé jedničky neumí malou násobilku a nenapíše rozumný text) přes protesty ředitelky a paní z poradny, učil rok doma. Potom udělal přijímačky na jinou školu do specializované třídy na matiku a PC.

          1. Su přesvědčen, že každý synek a dcerka od naší mámy, mají právo se vyjadřovat k otázkám vedení země, obce a mají k tomu mít zaveden mechanizmus, kerým budou mít nárok projevovat svoji sečitatelnou vůli každý den.

           Ty výsledky v průběhu roku aspirují na morální hodnotový systém obyvatel. To je to, co nám chybí.
           A není potřeba kolem teho vést diskuse. Jinak si nedovedu představit, jakým způsobem by se obyvatelé, mohl- měli zapojit, či dokonce jednat pro cokoli.

      3. No já nevím, ale myslíám si že ví co dělá. A nemůže to říct na plnou hubu bo soudy za …..Já jsem kafařka letitá. Stačily dva hrnky a b yla jsem fit celý den a byla v poklusu. Jihlavanka – do té doby byť patrně kontrolovaná státem byla první co po privatizaci byla „vylepšená“ k nepití. Dnešní káva ať jakékoliv značky j e tak akorát uspáv adlo. Ta ranní „káva“ mne fakt dokáže zpomalit a uklimbat. Bohužel. Jo kde jsou ty doby a kdo ví co ……
       I tak melta má povzbuduvější účinky/zatím/ než ta sbírka „světových“ značek. Jsem docela zvědavá jaká by byla ta brazilská. jestli taky uspávací nebo fixlovaná. Nebo kafe na kterém bych si pochutnala. Kdo ví

       1. Moc mi chutná privátní značka kafe z Tesca, ta fair trade. Nejvíc teda ta z Keni, je dost jemná i silná. Trochu kyselin, ale to mi právě chutná. Pak etiopská Sidamo, ta je výborná i studená. Všechno je to Arabica. Mají i jinak zeměpisně označené druhy.

     2. Já bych s dovolením použil osvědčenou Obechcanou břitvu a obecnou nechuť k Sasinovým šplechtům vysvětlil bych daleko jednodušeji.

      On píše setrvale pořád tytéž hámotiny bez ohledu na téma diskuse a lidi už mají od kolečka na myši na prstě mozol. Tak je to prosté, milý Watsone.

  1. Já vím, že je to asi zbytečné, ale proč to mám dělat já, Sasine? Proč mám já najíždět na vaše volby potřeb? Proč to neuděláte Vy? Proč vy nezměníte imbecilům myšlení? Proč Vy tím nevypoklonkujete hovada u zdrojů? Když je to tak snadné a tak super, proč už dávno nemáte desetkrát větší blog než já a třikrát větší preference než Rajchl?
   Proč místo toho pořád házíte hrách na zeď a vnucujete mi něco, co evidentně nechci, z čeho mám srandu a o čem si myslím, že je hovadina a na důvěryhodnosti nepřidává ani ten divný způsob pravopisu?
   Nebo jako čekáte, že po šesti letech každodenního psaní prostě vezmu celou svojí pověst i své zdroje a vrhnu je na něco, co jsem dodnes nepochopil, jak to vlastně myslíte?
   Kolegové to napsali správně… nechci pravou brazilskou kávu.

   1. pán Vidlák Sasin trpí nejakou duševnou poruchou. Jeho rečovanie už nie je ani vtipné ani satirické ani nadsádzka ale ako sa u nás vraví „tliachanie chujovín do vetra“ . ……

    1. No jedno s p SASINOVI povedlo dokonale, odvést diskusi na dost neproduktivní slepou kolej a ubetonovat ji do asi 50 příspěvků. Dobrá práce.

   2. Už jsem to Sasinovi několikrát psal, výslovně a adresně.
    Začni ten seznam potřeb sepisovat, bod po bodu. Co bude třeba, tak vidlácky dovysvětlit.
    Sám jsem zkusil pár nejzákladnějších potřeb definovat. On sám ale zatím ani nezačal, ani nepokračoval v těch mých, dokonce se je ani nepokusil opravit.
    Škoda. Nevím sice, kdo to je, ale vidím, že v těch svých blboňovských úvahách mívá často nepříjemnou pravdu. Takovou tu, co se špatně čte a ještě hůř tráví.

   3. Ahá, tak vy byste se za výsledky ve volbách potřeb styděl. Gdyby na první pozici byl například požadavek, že chcete aby vláda vypadla, to byste se asi styděl. Na druhé pozici by byl například požadavek odchod z nato. To by byla teda ostuda, gdyby pod tím bylo například 5 milionů lajků.

    1. Přímá demokracie je dnes technicky proveditelná. Referenda každý měsíc, přes net pomocí jedinečného ID.
     Prakticky bych v tom viděl problém. Jednou by vyhrálo řešení „A“ a za měsíc by vyhrálo „B“, které by se vzájemně vylučovaly.

     1. Musela by být stanovena nějaká minimální procentuální hranice účasti, dejme tomu 40 % oprávněných volit.
      Byl bych i pro odvolatelnost jedinečného, unikátního hlasu, ovšem pouze ve vztahu k těm zastupitelům (včetně těch sdružených do partají), které jsem volil. Utajená identifikace by byla základním předpokladem. Opět by musela být stanovena nějaká minimální hranice účasti, dejme tomu že vycházející z volebního výsledku zastupitele, nebo partaje.

   4. Zdá se mi ,že budete li volat pana SASINA(volací znak MAMUT)budu se vám muset ozvat já ,volací znak
    ANIČKA.
    Jistě jste všichni zpozorovali že mohutná a silná SV zvolila ASOCIALNI stát a jeho vládu ,který má heslo

    PO NAS POTOPA a teď najednou chce vládní demisi což je jen výměna figurek stejně jako už 34 let.

    Proto se taky v SV začala stavet Noemova archa ve formě PNZ tj Programu Narodni Zachrany a potřeb.Ohlupena SV,která je vykrádána kapitalismem bez přivlastkú ,tedy tím nejhorším druhem dřevního kapitalismu ,(ten krade na příklad dvě třetiny příjmu a penzi )ho ,ale NECHCE změnit a chce trpět dal.
    Dobrák od kosti pan „Mamut“to zvíře si rezervoval proto kotec na té záchranné arše PNZ a neboť se tam mají nakládat pouze zviřata ,lidí se všichni mají utopít ,no to pane Šéfe taky tady píšete v diskuzi nad svatymi postuláty PNZ kterou s největší rozhodnodnosti odmítate.!
    Proto vám s panem Mamutem mohu přat jen jediné.

    ŠTASTNOU CESTU do pekla k panu Belzebubovi.
    Toho mínění je ANNA z KSH a ne,že ne ANO.

 15. Proti prohraným volbám se může vyhlásit generální stávka, protože ta ukáže vůli mnoha lidí, ale nějaké pokusy změnit vládu pomocí malé skupiny demonstrantů to je jak majdanizace a s tím je lepší si nezahrávat aspoň dokud je možné vybírat ve volbách z víc stran a dokud je možné stávkovat. Občani mají právo demonstrovat, ale vláda nemusí odstoupit kvůli desítkám tisíc protestujících, když má za sebou miliony voličů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *