28 května, 2024

Liberální mohylizace

Poté, co se v Polsku a pobaltských zemích dali slyšet různí politici, že je třeba pomoci Ukrajině s návratem jejích zdrhlých mužů, aby je mohla poslat na frontu, byla jen otázka času, kdy se toho někdo chopí i u nás. A protože jsme Češi, máme takových hned víc. Jednak Ondřeje Koláře (ano toho Ondřeje Koláře, jehož tatínek dělá prezidenta za hradní gumu) a určitě se najde i někdo u nás na vlastenecké scéně, který sice uvidí úplně jiné důvody, proč Ukrajince poslat domů, ale ve výsledku se s Ondřejem Kolářem vlastně shodne. Rozdíl je jen v tom, že Kolář by Ukrajince poslal domů i se všemi zbraněmi, co se dají vyšmátrat ve skladech a ti od vlastenců by je poslali domů beze zbraní, protože ani náboj na Ukrajinu… Ale my nesmíme ani naznačovat… Teď před volbami…

To jsou paradoxy, pane (Ferdinand) Vaněk, že?

Proč je zapotřebí poslat uprchlé ukrajinské muže na frontu? Protože Ukrajina slavně vítězí, to dá rozum. Ukrajinské ztráty jsou nepatrné, zbraní mají na rozdávání. Teď to chvíli bylo trochu horší, ale americká pomoc už je schválená, a odteď už budou ukrajinská vojska zase vyhrávat, stejně jako loni u Robotyne.

Od prvního června prý Ukrajina zneplatní všech Ukrajincům stávající pasy. Pokud budou chtít nové, musejí si je vyřídit na Ukrajině. Bez platného dokladu totožnosti neexistujete. Nedostanete účet v bance, nedostanete zdravotní pojištění, nedostanete pracovní povolení, nedostanete sociální dávky pro děcka, nedostanete nic… Tedy… pokud jste Ukrajinec. Pokud jste Afghánec, Syřan či Eritrejec, je lepší pas „ztratit.“ Oni vám dají jiný náhradní doklad. Pokud Ukrajina zneplatní pasy, odnesou to nejen uprchlíci, kteří přišli teď nedávno, ale i ti, kteří tady už zakořenili a dlouhá léta normálně pracují.

Hezky to ten Kolář řekl… pomůžeme Ukrajině tím, že se budeme inspirovat v Polsku a Litvě.

Pamatujete ty fotky z té proukrajinské demonstrace? Pamatujete na ty stovky a rozesmátých ukrajinských obličejů? Pamatujete ta hesla? Vše bude Ukrajina. Byly z toho krásné profesionální fotky, tohle markeťáci umí. Ukrajinci rozradostnělí z toho, že Česko podporuje ukrajinský odpor proti Rusku tak moc, že žádná česká oběť českého průmyslu či zemědělství není dost velká. Radost z toho přímo sálala. Ukrajinci a liberálové, Ukrajinci a TOPka, Ukrajinci a ODSka, Ukrajinci a KDU, Ukrajinci a STAN…

Samozřejmě tam nebyl nikdo z SPD nebo od Komunistů, protože to jsou ti proruští kolaboranti. Ti tam neměli co dělat, ty by bylo nejlepší naskládat do dobytčáků a vyvézt do Ruska.

No a vidíte… Teď to bude právě TOPka s Kolářem v čele, která do takových pomyslných dobytčáků naskládá ty mladé a rozesmáte Ukrajince a pošle je Zelenskému k mohylizaci. To se nám to pěkně otočilo, že? Takhle jste to, kluci ukrajinští, neplánovali, že? Mysleli jste, že jste z toho venku, že to tam odbojuje nějaká lůza z ukrajinského venkova, vašim největším nepřítelem byli čeští dezoláti, co mluvili o míru, varovali před eskalací války, tvrdili na všechny strany, že ukrajinské vítězství je jen chiméra a ve skutečnosti jsou ukrajinští odvedenci hnáni na smrt, protože jiné prostředky k boji, než živá těla vojáků, už Ukrajina nemá.

To ještě měli pro dezoláty jen opovržení. Chcimíři jsou to! Viď, Noro Fridrichová. Žádný mír, Fiala nevěří na pacifistická řešení a diplomacii. A proto musíte pěkně domů na frontu. Jinak, než obětováním vlastních životů, Putina nezastavíte a jak by k tomu přišly ty americké investiční fondy?

Vidíte to… teď vás ti největší přátelé Ukrajiny posílají na smrt, protože ve skutečnosti nejsou přátelé Ukrajiny ale Black Rocku a Vanguardu. A vy jste jim ještě děkovali, čižmy jste jim líbali, teď zjistíte, co jsou zač. Škoda, že většina lidí to vždycky pochopí, až když je pozdě… Když se pravda a láska (obzvlášť v Kolářově podání) rozjede, nestihnete říct ani „Sláva Ukrajině.“ Prchali jste před válkou, ale vsadili jste u nás na špatné koně. Liberální demokracie vás za vaši přízeň po zásluze potrestá.

Jaké to je, zjistit, že pravda a láska má místo srdce břicho a místo duše tlamu?

Mimochodem… Ruské vojenské výdaje představují asi 8% vojenských výdajů Západu. Přesto za ně dokázali pořídit Kinžály, stíhačky, tanky, granáty a další vojenské vybavení, kterým postupně zatlačují těch 92% našich vojenských výdajů… Rus za osm milionů dolarů nadělá víc rámusu, než Západ za 92 milionů dolarů… Jo, naše vítězství je už nadosah. Stačí jen půl milionu mužů… Syrskyj to říkal.

Nechci mluvit za všechny dezoláty, ale za sebe říkám, že já se k tomuto svinstvu prostě nepřipojím. Neudělám nic, co by jediný lidský život poslalo do války a udělám cokoliv i klidně protizákonného, abych jakýkoliv lidský život před takovým údělem ochránil. Můj ukrajinský dědeček za druhé světové schovával Židy. Tak holt já budu když tak schovávat Ukrajince. Zdaleka to nebude tak nebezpečné, jako to, co dělal můj předek.

Mír pro mě znamená, že nejen nebudu dodávat válce náboje, ale ani krev.

Když jsem si přečetl toho Koláře, jako by na mě zavanul duch Protektorátu a myslím, že už vím, v koho se reinkarnoval Emanuel Moravec. Mimochodem… Hitler v roce 45 věděl, že ti šestnáctiletí kloučci z Volksturmu Sověty nezastaví, ale stejně je nasadil a nechal umřít.

Ale s těmi síghajlíčkovými pařbami přestaňte, odpusťte si výchovné řeči o Češích, i heslo, že vše bude Ukrajina. Bohužel je stále pravděpodobnější, že nejenže nebude Ukrajina, ale ani nebudou Ukrajinci. Kolář už to intenzívně v pětikoalici diskutuje a Fiala už chytá jasné signály od Tuska. Dokud máte platné pasy, zdrhněte co nejdál, jinak budete rádi za každého dezoláta, co si vás nebude všímat. Vaši pravdoláskařští přátelé, kteří nahlas a veřejně demonstrovali lásku k vám, ti vás pošlou na frontu rychleji, než řeknete „Stěpan Bandera.“ Tahle sorta má udávání v krvi.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

301 thoughts on “Liberální mohylizace

 1. Zkouším si to představit… „OK, Vasile. Schovám tě, pokud mi podepíšeš, že Bandera byl válečný zločinec a že se distancuješ od současné vlády v Kyjevě“.

  Jeden takový hoteliérský precedens už máme, ne?

 2. Dovolím si sem dát takovou minianketu, opravdu mě zajímá Váš názor.

  Islamizaci (nejen) Německa považuju už dlouho za neodvratnou. Předpokládám, že aby se tak nestalo, to už by vyřešila jedině odhodlaná armáda a to se nestane.

  Každopádně ta islamizace je možná i rychlejší než jsem čekal.

  Otázka: Očekáváte občanskou válku časem (Německo, Francie, Švédsko…), nebo zbytek původních obyvatel uteče do čechie či argentiny atd? Jak to vidíte reálně?

   1. Nevěřím, že vzdají svou zemi. Ano, budou tam těžká období, určitě dočasně ztratí moc nad částí území, ale myslím že se časem zvednou a zase ovládnou a vyčistí celou zemi. Jednak bych viděl podobné případy v historii, ale hlavně si nedovedu představit jak by ten chalifát ekonomicky fungoval, pokud by neměl být plně závislý na bohatých muslimských zemích.

    1. Oni už se přizpůsobují. Mladí Němci „dobrovolně“ přestupují na islám, aby měli klid od agresivních muslimských spolužáků.

     1. Na koupališti v Neubrandenburgu se strhla hromadná bitka, zasahovalo 60 policistů

      V článku se píše, že mladí Němci jižanského vzhledu se porvali se Syřany. ( asi Turci se Syřany , možná Kurdy) Takže dnes ti mladí Němci nemusí dobrovolně přestupovat na islám, protože v něj věří od malička, plus dnešní mladí Němci jsou úplně něco jiného, než ti za Ády. Potomci Ády se po 89. prostě nenarodili.

   1. To je velký omyl, někdy jděte v Bavorsku do pivnice a pozorně poslouchejte. Až se Němci naserou tak to bude zase lítat.

  1. Dobrý den, já si říkám, jestli se už v nějaké zapadlé německé hospodě neschází skupina kolem nového „malíře pokojů“.

   1. malíř pokojů potřebuje své finanční podporovatele a mocné v pozadí, které figurku k něčemu nepěknému využijí

    i hitler byl německu nejprve k smíchu po svém nepodařeném pivním puči (bo jak se to jmenovalo), do té doby, než si ho někdo vyhlédl proti sovětům/slovanům atd

   2. A ještě mě udivuje něco. Vždycky když vidím v Praze na hlaváku přijet vlak z Berlína a z něho vystupují samí mladí, vysportovaní, svalnatí, potetovaní, namachrovaní vysmátí opilí mladí Němci, tak si říkám to si tam nedokážou udělat pořádek ?

    1. Ale možná jsou už tak změkčilí a rozmazlení, že se nezmůžou na nic než pózování ve fitku a užívání si konzumu a hloupé zábavy.

  2. Podrobia sa … a vacsina konvertuje .. v sucasnom svete chyba duchovno, a duchovno vie vyliecit smutky, depresie, dokonca drogy … islam bude prijaty ako lepsi sposob zivota proti tomu nasmu.

   Ja viem, ze ateistickym cechom to pride ako sci-fi, ale cesi su militantne ateisticki, ti budu len cumiet, co ze sa to deje.

   1. bosorečka
    I ateismus je víra, vůbec nejde o to vyvrátit existenci boží (ani dokázat) , důležitější je Desatero (dodržovat či nedodržovat) . Například chodit v noci a vykrádat vytipované domy
    s tím, že kradou školní děti (dokázali byste je udeřit?) a otec dohlíží na průběh z ulice To je příklad rasistické krádeže.Alláha nic takového nazajímá.Pamatujte, že krádež se odehrává na soukromé chodbě a případné popáleniny kradoucích dětiček jsou zaviněny právě jimi a majitele domu nikterak nezajímají.
    Víte kdo krade a kdo bude okraden. Policie proti otci, stojícímu na veřejném chodníku
    nezasahuje, školou povinné děti hledají alprazolam a pak jej prodávají 10 korun za tabletu. (balení je 100 tablet).Opakuji: jde o krádež bez náboženského motivu.

  3. Myslím si, že vzniknou oddělené územní celky. Podobně jako to funguje v Johannesburgu. Bílé čtvrti jsou oddělené plotem od černošské, nebezpečné chudiny a hlídány ozbrojenou ostrahou. Mimo bezpečnou zónu se cestuje v opancéřovaném SUV s neprůstřelnými skly. Osud Německa, Francie, UK + Skandinávie nás zajímat nemusí…Mají, co chtěli. Důležité je, aby se islámský mor nerozšířil do ČR a potažmo do zemí V4.
   Zatím zde, bohudík, nemají kozomrdi zázemí a ani jim náš sociální systém nenabídne pohodlný život aka ve státech KoZa.

  4. Kdyby měli Němci ve volbách potřeb napsanou nějakou potřebu nějakého blba, že je dobré se islamizovat, tak byste okamžitě viděl výsledky a peprné komentáře. No ale proto že oni nemají volby potřeb, jen volby papalášů , tak si to vyžerou do dna. Tak jednoduché to je.

   Kdo je blbej je prostě blbej.

  5. Záleží na každém jedinci. Osobně pokládám za správné a normální vzdorovat a nakopat jim pozadí. Podřídit se a přijmout islám se mi zdá naprosto šílené.
   Ale já jsem stará konzerva a s dnešní generaci sněhových vloček nemám nic společného a ani je nechápu. Naopak, i v 70 bych šel radši střílet a umřít, než si motat na hlavu ponožky.

 3. No jeste ze je tam Kinzal, jinak bych se nezasmal. Nehodlam opet elaborovat na tema jak vzacny Iskander je. Ani nejak s Vidlakem polemizovat.
  Pokud byste si chteli odnest neco duleziteho, dominantni roli hraje Cina a v ruznych stavech existujici zasoby z dob sovetskeho svazu. Je v zajmu RF prejit hospodarsky na valecnou vyrobu. Dokud jsou skladove zasoby. Je treba cekat a to jak jsem jiz pred lety psal cca do roku 2027.
  Do te doby, jsem za mlaceni prazdne slamy o necem co nekde nejaky zdroj napsal o tom co nekdo rekl o Ukrajine.

 4. Blesková zpráva: Ukrajina v předešlých minutách dobyla zpátky Krym.

  Tak to to vyšlo jen tak tak, jinak by to tlustý prase Lipavský nemělo kam jet v létě na dovču.

  Sláva!

   1. Zase zácpa při výjezdu z Prahy, tak jsem si řekl, že v mezidobí zkusím napsat nějakou kravinu, kterou bych nasral aspoň jednoho havlistu.

    Omlouvám se za spamování diskuze. 🙂

    1. Nejlepší je, že zprávy z oficiálních vládních plátků jsou tak absurdní, že by se tam klidně mohlo objevit i tohle. Když už se tam objevila seriózní zpráva, že Alzák ztratil za tuhle válku 30 tisíc lidí.

 5. Přátelé, dodá mi někdo naději v těchto těžkých časech? Ekonomika EU není zrovna v kondici, zbrojní výroba mírně řečeno pokulhává. Ukrajina zatím nedobyla Mosskvu, nepomohly ani zázračné Západní Himarsy, Abramsy atd. Snad pomůžou F-16tky, poprvé toto letadlo vzlétlo v roce 1974, tudíž se jedná o hypermoderní zázračný zbraňový systém.
  Sláva!

  1. Martin.
   Slama Ukravina!
   Efpatnáctky pláčou……právě jim rozflákali letiště někde u Lvova. Předpokládám, že i vy teď pláčete, ale nejste sám – já také pláči.

 6. Pamatujete, jak sa v 2015 nedal nikto vratit domov ‚bo tam vojna‘? 😛 .. ale je pravda, ze tam bola taka strasna vojna, ze tie zastupy chlapov nepodliehali mobilizacii, no … bieli ludia to maju osefovani inak

 7. Novotvar „mohylizace“ jsem už zaregistroval dříve a hodnotím ho jako svělé obohacení našeho jazyka. Předpokládám, že se ujme trvale, stejně jako se ujal alternativni význam slova „tunelář“ či rozkošný novotvar „dobroser“.

  Čeština, pokud ji použivají takové ty „zámky plně spisovatelů“ jako Čapek, Werich, Horníček, Hašek (Jaroslav, ne ten trouba brankář), Luděk Nekuda, Šimek & Grossmann či Jiří Suchý, je nádherná.

  Ale jak se ukazuje, diamanty občas vykopou i neznámí lidé. A dokonce i Cimrmanovskou mystifikaci k tomu řadím, i když Svěrák na stará kolena zblbnul. Ostatně „my nesmime ani naznačovat“ se zde vyskytuje velmi často
  🙂 🙂

  1. Toníček.
   Miliony diamantů! Kdosi je před časem sbíral, bylo to na trubce – Čeština 0.2 se to tuším jmenovalo. Bohužel už jsem to nenašla. A stejně bohužel si pamatuju jen jedno slovo – to ale stojí za to…………….mlamoj. Což je MLadý MOderní Jinoch. 😀

   1. Mým favoritem je „lemrouch“.

    Omlouvám se předem, je to z lechtivého vtipu. Nějaká komise se rozhodla najít nový název pro pánské přirození. Ty ostatní návrhy si už nepamatuji ( je to přes 60 let), ale zvitězil pravě název „lemrouch“.

    Tento název pochází z Jiráskových „Starých pověstí Českých“, kde se píše, že „kněžna Libuše poklekla před Přemyslem a políbila lem roucha jeho“ 🙂 🙂

    1. Chcimír:
     K termínu frikulín se hrdě hlásím! To byl takhle na náměstí Myslivcí velkej bilbord – tehdy novinka. Na něm hošan v nějakém značkovém odění, na skejtu a pod ním – buď frí, kůl a in. A jak jsem tam stála v šóře a nasraně hleděla na ten bilbord, tak mu povídám notovižejo, hotovej frikulín. Dlouho jsem tím mátla kdekoho – co to jako je za termín? Dnes jsem na to náramně pyšná 😀

  2. Jo, zapomněl jsem na K.H. Borovského. Poněkud starobylé, ale řízné jak se patří. Třeba „Křest svatého Vladimíra“ …

 8. OT !!!
  https://www.novarepublika.cz/2024/05/moskva-nam-jde-prikladem-cina-tleska-tomu-jak-rusko-zabavilo-aktiva-americke-banky-jpmorgan
  Zabavení aktiv a nemovitostí amerického finančního konglomerátu JPMorgan Chase v Rusku způsobilo na Západě takový šok, že o této události neinformovalo ani jedno obchodní médium v Evropské unii nebo Spojených státech, ale místo toho jednomyslně zvedli odvádějící téma – Russiagate (vměšování Moskvy do voleb na Západě).

  — Dříve Moskva odkládala opatření v reakci na zmrazení svých aktiv na Západě, ale nyní učinila rázný krok! USA byly bezmocné a nemohly se bránit. Co může udělat Washington? Poslední, co zbývá, je zabavit asi 300 miliard dolarů zmrazeného ruského majetku. Ostatní nátlakové zdroje již byly vyčerpány.

  Ale USA a EU mají v Rusku majetek v hodnotě 288 miliard dolarů, pokud si Západ a Rusko navzájem zkonfiskují zdroje, bude to prostě směna, Rusko z ní netratí, ale důvěra v dolar, pokud budou aktiva zabavena, se zhroutí. Po takovém incidentu si nikdo nebude držet aktiva v dolarech, …..

  — Nyní si Spojené státy vzaly pauzu. Nevědí, jak Moskvě odpovědět, ale musí. Jinak to velmi poškodí globální prestiž Spojených států….

  Pokud ale Washington zareaguje, způsobí globální finanční krizi, která nejvíce zasáhne Spojené státy.

  …v této ekonomické hře s Washingtonem udělala Moskva chytrý tah a všechny komplikace přenesla na svého protivníka…

  V případě JPMorgan tedy vznikl precedens. Navíc to bylo provedeno velmi elegantně – nikoli rozhodnutím vlády, ale soudem. To je důvod, proč Washington „uvízl“ – nemá důvod tvrdit, že to udělal Putin. A se soudem se v Americe zachází s respektem.

  Právně bylo vše provedeno bezchybně: Spojené státy mohou na soudní rozhodnutí reagovat pouze dalším soudním rozhodnutím, což se také stane. JPMorgan podala protižalobu u amerického soudu.
  ——-
  — Krátce před únorovou revolucí v roce 1917 v Rusku byla v Petrohradě otevřena pobočka americké National City Bank.

  Existuje verze, podle které se naši spojenci v První světové válce báli, že Rusko slízne všechnu smetánku z vítězství nad Německem. A tak prostřednictvím této banky zafinancovali svržení cara Mikuláše II.

  A v roce 2022, kdy všechny americké společnosti na příkaz opustily Rusko, JPMorgan z nějakého důvodu zůstala a nebyla za to vystavena žádné kritice z Washingtonu. To znamená, že zůstala se souhlasem americké administrativy. Hádejte proč?

  Teprve po vítězství Putina ve volbách si tato banka začala balit kufry a tehdy byl zabaven její majetek.

  1. CTRL-C, CTRL-V Vám jde už docela dobře. Chtělo by to ale neustrnout na vavřínech a postoupit do vyššího levelu.

  2. Lobbisté JPMorgan pro ni vymohli výjimku a skrze ni se po celou dobu SVO vyváděly nejen zisky západních společností ven z RF přesně podle požadavků ruské strany(my vám dáme rule a vy si zařiďte směnu na dolar) ale i vesele obchodovalo s RF, samozřejmě vybraní klienti JPMorgan. Z toho, že cca před 10 dny USA oznámily, že udělují časově omezenou výjimku pro 7 velkých ruských bank, aby se mohly připojit k SWIFTU a přijímat platby za vyjmenované druhy zboží – mezi nimi ropa, uhlí, diamanty, uran-, lze vyvodit, že USA už v té době věděly to, co JPMorgan čeká.

  3. No Jani, k odstavci 2 – je to přece jasné. Rusové potřebovali vědět co na to ovčani, aby náhodou nebyli proti a nemuselo se zakročovat tvrdě. Vysoká volba puť. a vysoká účast daly jasné ANO. Proto ten jakýs takýs klid, opatrné šolichání a jen zadržování útoků. Souhlas dostali , těch pár sididentů lidi zpacifikujou sami. Ani se věrchuška nebude muset namáhat.
   Alespoň mi to tak vychýzí. To co KOZA a spol. mysleli jako slebost bylo jeno získání času. Kdyby to nějak chtěli uspěchat – peřdčasnými či mimořádnými volbami – kdo ví. Takhle bylo vše , v klidu a v čase normálním jako by se nic nedělo. 🙂

 9. Tak výborně, Vidlák bude řivit uprchlíky z Ukrajiny, až Rusko vyhraje a nahrnou se jich k nám další statisíce.

  Samozřejmě, že to je blbost, Vidlák bude první, který je pošle rusku zpátky do lágrů. On má ukrajinksého dědečka, který si nemšiml ruského hladomoru – stejně jako dobrého známého, který viděl ČEZ na jižní Moravě odpojovat maminky od elektřiny, aby nemohly dětem ohřát oběd.

  Volíte komunisty, kteří se stydí říkat si komunisti? Logicky!

    1. Už teď jich živíme půl miliónu, ukrajinskou vládu, ukrajinskou armádu, ukrajinskou mafii u nich i u nás a ukrajinský oligarchy.
     A nikdo se nás neptal na názor.
     Nedělej ze sebe debila…

  1. Já ukrajinského uprchlíka, kterého budou chtít nahnat na jatka budu klidně živit.

   Jestli to pomůže porážce KoZa na Ukrajině, bude to příjemný vedlejší produkt.

   1. Admirál.
    Já taky. Volný pokojíček mám a pomůže mi s barákem. A jestli to bude inženýr hydraulických systémů pro zámořské lodi, tím lépe.

    1. „Dve nohy spatny , ctyri lepsi“.
     Kdyz ukr bude mit rodinu a ctyri deti , ty nechate stat venku na mraze.
     I s babickou a dedeckem..
     Nebo se vozeni a to samy.
     Dve nohy spatny , vic nohou lepsi. /Animal farm/.
     Pomuzou vam s barakem a nebo vod baraku.
     Zoufaly lidi delaji zoufaly veci..Podate prst a co..Admiral bude zivit a
     co udela kdyz onemocni , Jak bude nekoho zivit kdyz ho zavrou.
     Nekdo muze udat , kdyz mysli ,ze by meli odejet ukrove na U.
     Zase libovy kecy a skutek utek , kdyz prijde na vec..

 10. Kdyby se tak radši každý staral o bezpečnost občanů ve své vlastní zemi. Francouzi, Britové, Švédové, Němci a Češi taky.

    1. Ale kdepak, to jsem se jenom bránil ohrožení bezpečnosti německého národa – jako dycky 🙂

     V roce 1938 jsem přímo básnil o míru, Vidlák a Kačka se ode mne hodně naučili.

     1. Byl jste blbec, který se se všemi anglosasy domluvil táhnout na východ s jejich podporou, ale vše podělal tím že táhl napřed na západ. Raději byste měl mlčet.

     2. Dolfi, že vy jste si zase nevzal svou pravidelnou dávku panzer-čokolády?

      Řekněte si Evičce, ať vám něco dá… vždyť vy už si ani nepamatujete, co jste sám napsal („..Začínáme tam, kde se skončilo před šesti staletími. Zastavujeme věčný germánský tah na jih a na západ Evropy a obracíme své zraky na prostor na východě . S konečnou platnosti uzavíráme předválečnou koloniální a obchodní politiku a přecházíme k politice půdy pro budoucnost. Pakliže však dnes v Evropě hovoříme o nové zemi a půdě , musíme v první řadě myslet na Rusko a jeho okolní podmaněné státy… Každé spojenectví, ve kterém není zakotven úmysl válečného souboje, je nesmyslné a bezcenné. Spojenectví se uzavírá pouze z důvodu boje. A i když střetnutí v době uzavření spojenecké smlouvy leží v daleké budoucnosti, úmysl válečné zápletky je v ni zakotven již od samého počátku..“)

      Nu, co nadělám… nežere maso, nerozumí vtipu.

 11. Ve finále miss ČR je Alina Dementěva. Ta to určitě vyhraje. I nějaká černoška tam figuruje. Zatím jsem tam nepoznal nějaké alžbětko nebo chlapa, možná jsou maskovaní.

 12. Rehka si nasral do bot. Nabrknul si poslankyni STAN, ted mu to da ministryne utoku sezrat. Asi za chvili pojede na Libavou.

      1. :-))
       Jojo. Taková to bejvala prdel … on se i sám nepodepsač anticharty bude divit, k jakým koncům vede jím tolik podporovaná politika. Už teď je to minimálně na zdvižené obočí a brzo se takový věci prostě … nějaká z těch sněhových vloček by se nemusela cítit bezpečně, Svěrák nesvěrák.

  1. Teď si představte, že by se provalilo, že si že to válí s K. Konečnou.

   To pak pouze mlžní jitro, kněz, popravčí četa.

      1. Nebuďte na ni tak přísní. Vždyť má zásluhy za odstranění jednoho/ co se ví/ nadějného politika z provozu, když press provařili fotky ze stranických mejdanů. Už nevím jestli z Topky či modroftáků.

   1. Kačka s Jordankou mají švédskou trojku s Vidlákem 🙂

    Ale vážně, bojovnice za russký mír jako diblík nad prejtem je vážně bizár vysoké úrovně.

 13. Ukrajinci to mají spočítaný. to je jenom otázka času. Koza nedopustí aby prohrála z Ruskem. To by byl jeho konec. Půjdou všichni i od nás. Kdo nezdrhne do Ruska nemá žádnou šanci. A bude to brzo.

  1. Ešte šťastie, že máte Ústavný súd, ktorý umožní hocikomu sa prehlásiť za ženu … a na ženy sa (aspoň zatiaľ) branná povinnosť nevzťahuje, takže v prípade mobilizácie sa prudko zvýši podiel žien v populácii – hlavne u klávesnicových bojovníkov.

    1. Sorry, nepochopil som pôvodný text.
     „Půjdou všichni i od nás.“ – bral som to tak že pôjdu nielen UA ale aj CZ … a v CZ dúfam ženy nemajú brannú povinnosť (u nás podliehajú len muži od 18 do max 55 rokov)

 14. Můj pes říkal, že nejlevnější by bylo ty mladé Ukrajince po pochytání hned postřílet.
  Posílat miliardy dolarů a vojáčky na Ukrajinu bude mít stejný výsledek – mrtvé ukrajinské vojáčky.
  Krom toho přitom mohou dojít úhony i jiní, kteří s tím, co vládne Ukrajině nemají nic společného.

  Teď říkal něco o tom, že kyanovodík by byl asi levnější ..

 15. Ad: „Teď to bude právě TOPka s Kolářem v čele, která do takových pomyslných dobytčáků naskládá ty mladé a rozesmáte Ukrajince a pošle je Zelenskému k mohylizaci.“ – a proč ne? Těch mladejch a rozesmátejch nácků není žádná škoda. Jako nebyla žádná škoda mladejch a rozesmátejch Němců z HJ, kteří ještě 9.5. stříleli Čechy a fotili se u toho.
  Líto mi může bejt slušnejch a pracovitejch Ukrajinců, co sem zdrhli už kdysi před režimem. Před režimem, co válečného zločince prohlašuje pomalu za svatého. Ale ti mají šanci se prohlásit za Rusy a zůstat tady dál.
  Připomněl bych, že cílem SVO je denacifikace Ukrajiny – a těch nácků sem zdrhlo dost – a na rozdíl od těch slušnejch a pracovitejch, tihle jsou arogantní hajzlové. Ti nechtěj pracovat, ti si nárokujou privilegia. A u těch tu denacifikaci podporuji. A parafrázováno z Ameriky – každej ukronácek je špatnej ukronácek a jen mrtvej ukronácek je dobrej ukronácek.

  1. Kolář jr. napřed „zajal“ Koněva (do depositu), ale pak se kvůli ricinu schovával pod postelí. Asi ještě netuší, že existuje i ukrajinská mafie.

 16. Kolář to má malinko nedomyšlený.
  Ty, co jsou u nás, to stálo nemalé úsilí a hodně peněz. Mají tu své majetky, mají tu pronajaté byty a evidentně se jim nechce na frontu. Takže si, pokud to půjde, vyřídí ruské pasy nebo začnou tvrdit, že jsou Rusi a pas ztratili. A když to nepůjde, tak půjdou dál – Rakousko, Itálie, Francie, …, každopádně ne na frontu. A pokud se dostanou do zoufalé situace budou dělat zoufalé věci.
  Co budou dělat ženské, děcka, staří ví snad jen Kolář. Hromadně jezdit na Ukrajinu si vyřídit pas? Budou na to nějaké dávky? A nezačnou na frontu brát i ženské?

  1. A taky, co na to, řeknou třeba stavební firmy, když jim zmizí všichni Ukrajinci, včetně těch, co tu jsou již desítky let.

   1. Pokud si Eta mysli, ze Kolar dava vetsi vahu racionalni uvaze nez predvadeni sveho vlastniho zasadoveho postoje… tak bych se odvazil tvrdit, ze Eta nemysli.

    Mladej Kolar je cistokrevny zmrd se vsim vsudy.

   2. Koukám, že může vzniknout poptávka po mém jméně a příjmení, včetně data narození a rodném čísle. Vlastně bude přebývat jen mé tělo. A to může být identifikováno jako oběť dopravní nehody pod ukrajinskou identitou.

  2. Pěkná blbost. Pokud se prohlásí za Rusy, ihned je od nás vyhostí. Pokud půjdou jinam do EU, vydají je na Ukrajinu, nějaké další poobně dobré návrhy ?

    1. Mluvi rusky ty ukrove , tak se poznaji , ze sou agenti Putina a vyhodi do
     vzduchu dalsi Vrbetice. Staci je vyzkouset ze zivotopisu Bandery.
     Marne vola Prdkoudelka k ostrazitosti a nektery by si je vzali domu..
     Co se stane, kdyz na U. budou taky mluvit rusky..Lepsi nevedet..

   1. ruské disidenty prchající před Putinem? Stačí, když zahodí pas… Brzy tu bude spoustu Rusů, kteří odmítají bojovat s Ukrajinci :))

  3. Podle nového zákona ženy vybraných profesí podléhají mobilizaci a musí se také přihlásit na ukrajinské vojenské správě do evidence. Zatím jde o hlavně zdravotnický personál, ale psalo se i o pekařkách.

    1. Je to přece jasné!!! Budou péct tvrdé pečivo a když dojdou granáty, budou hrdinní obránci házet na nepřítele housky.

 17. Zelenský jednou někde řekl, že když EU nebude Ukrajinu dost podporovat, může se hněv zahraničních Ukrajinců obrátit proti EU, něco jako partyzánský boj.

  Možná se do takové situace už dostáváme, i když trochu z jiného směru.
  Odpor zahraničních Ukrajinců proti deportaci se může změnit v partyzánský boj…

 18. No fajn posbírat po celé EU ukro kanonenfuter v jatečním věku tak 500 000 chlapů a násílím je deportovat na ukradinu ale jak jako legislativně?A proč jen ukrajince vždyť se přece válčí v x zemích afriky a arábie? Jak dlouho to bude trvat než začne nějaké nařízení v daných zemích EU platit ,1 měsíc-2 měsíce -rok???Pokud to nebude platit najednou ve všech zemích tak se jim ten Ukro kanonenfuter rozuteče a bude se v hen tom Schengenu přesouvat podle toho kde ty deportace ještě nebudou.A pokud bude podmínkou na dávky platný ukro pas tak potáhnou do zemí kde jsou dávky bez pasu jako je Německo ,Švédsko apod. a do té doby budou v šedé zoně…A i pokud EUrosojuz sesmolí novodobé Norimberské zákony na diskriminaci a deportace jediného národa v EU tak se to bude týkat jen samců nebo i samic ale co dálších 56 pohlaví bo jinak jde gender do kopru a hlavně jim bude stačit si v německu změnit papírově pohlaví.A to dodržování těch deportačních zákonu při zjištováni zda je jedinec ukajinec bude prováděno na mučidlech aby se dotyčný zadržený přiznal,že je ukrountermensch takže se v EU zavede opět útrpné právo??? Jojo ty EU hodnoty vždy na prvním místě a taky pravda a láska.A jen tak mimochodem i kdyby se podařilo po celé EU násilím posbírat ukrajinské samce jatečního věku a nějak je násilím deportovat na Ukradinu tak jakou by asi měli motivaci bojovat za nikým nevoleným Zelenského diktátorský režim který už nemá zádný platný mandát z voleb…Prostě by na rusy nestříleli , nebojovali , nepnili rozkazy ,švejkovali ,nebylo by na ně spolehnutí a vzdávali se ve velkém a to by byl konec války…Ale jedno je zvláštní pokud měla Ukrajina na začátku války 46 mil obyvatel a cca 10 mil uteklo mimo zemi a režim po dvou letech války není schopen ani z těch 36 mil obyvatel mobilizovat dalších 500.000 lidí co by byli ochotni za ten režim položit život tak to je potom konec toho režimu…

  1. Ty milióny asi máte špatně. Nejdůležitější asi je, KDO tam zůstal a kdo odešel.
   Je fůra aktuálních fotek od těch jejich „Bodů nezlomnosti“.
   Lze na nich dobře vidět, jací lidé tam zůstali.
   Všecko, co k něčemu bylo, je z té země pryč. Proto ty špatný milióny.
   Rusové to mají zpravodajsky pokryté a vědí, kolik kde zůstalo lidí, nebo jakých.

  2. Ano, je šance, že v Rusku opět vzniknou legie, zárodek nové Ukrajinské armády. Jako kdysi ty naše byly zárodkem té budoucí Československé.

 19. Jeden by řekl, že tohle měl být první krok fanatické pomoci Ukrajině. Žádné peníze, které tamní mafie pustí do místa určení cca v desetině původní hodnoty, ale klopit jim bojeschopné namakané maníky, kteří tady spokojeně tančí na Bandero diskotékách nebo v létě pinkají balón na koupácích.

  Jenže to by se hned na začátku ukázalo, že o tu proxy válku Západ – Rusko drtivá většina běžných Ukrajinců nestojí a s ukrajinskou vlajkou, kterou naše fanatičtí milovníci Ukrajiny věší na veřejné budovy, si raději vytřou prdel, než aby za ní nasazovali život na frontě.

  Inu, pan Kolář je nepochybně nejen nechutně ošklivý profesionální synáček, ale navíc evidentní duševní gigant – dokázat nasrat obě spektra východních bratrů, to se jen tak nevidí 🙂

 20. Ve včerejších Lidovkách vyšel článek „Kdo má více vojáků? Toť otázka“ od Petra Mlejnka (bývalý ředitel úřadu pro zahraniční styky a informace. Odhady počtu tanků, praporů brigád …

  Co se UA mobilizace týče:

  Odhaduje, že dnešní jednotky UA mají polovinu vojáků co by měly mít. K doplnění stavů potřebují 140-150 tisíc rekrutů. K tomu odhaduje, že na půl roku válčení potřebují navíc 50 tisíc (do foroty), takže UA armáda by potřebovala nyní 200 tisíc lidí.

  Cit. „Konzervativní odhad říká, že Ukrajina musí každých 6 měsíců povolat do služby asi 50 tisíc lidí, aby kompenzovala své ztráty“.

  Tolik odhady čísel o jak velkou „mohylizaci“ se jedná. Kolik krve chce ten démon co ho různí Kolářové chtějí dál krmit (280 mrtvých a zmrzačených denně).

   1. n.b. Sojgu v hlaseni ke Dni vitezstvi uvedl, ze ztraty ukracke armady za 4 mesice t.r. jsou 110+ tisic – jestli je to byt z poloviny pravda, tak tech „50k co pul rok“ jim bude platny jak mrtvemu zimnik

     1. Re: jozka a spol.

      Na stránkách Michal a Petr došli tito týpci prostým sečtením provedených mobilizací a původního stavu ukrovojsk před SVO k sekyře 1 700 000, slovy jeden milion a sedm set tisíc.
      Ano, tolik kusů chybí Ukrům.
      V tomto čísle jsou pochopitelně nejen zabití,ale i pohřešovaní, zmrzačení a ranění, jejichž stav Kyjev popírá.
      Jinak asi před rokem vlk na Kose vyšátral počet zrušených sim karet, které byly používány v zóně bojů. Přebíral tehdy číslovku 1 100 000, pokud si dobře pamatuji.
      Opět – nejedná se jen o mrtvé,ale o VŠECHNY, kteří opustili bojovou zónu.

      Můj názor – jestli se ve zdraví dožijem konce, spadne nám všem brada nikoli na prsa, ani na břicho, nýbrž až ke kolenům.

      1. Jo, tahle cisla jsem videl taky, jen to „moje“ byo od osoby tezko podeziratelne z nejake proruskosti.

       S tim, ze nam padnou celisti souhlasim i nesouhlasim. Souhlasim, ze padnou, nesouhlasim, ze zrovna ta moje. Ja tahle cisla dostavam „po lzickachů, takze si stihnu zvyknout :-/

      2. Pravdu se dozvíme až po válce. Jak moc rychle, to záleží jak ta válka dopadne.

       K těm zmizelým. Co dezerce k Rusům? Jsou to podstatná čísla? Podporují to Rusové?

       Tak velké ztráty znamenají mimo jiné obří zástupy válečných mrzáků. Nezaznamenal jsem, že by se o nich někde psalo. Sbírky na protézy, vozíčky a tak. Kde je schovávají?

       1. este niekedy v roku 2023 (a neviem ci to bolo pred ofenzivou alebo nie) boli clanky o tom, ze prudko vzrastol pocet postihnutych, ktori potrebovali protezy zo Zapadu……hovorilo sa vtedy o celkovom cisle tych protez 300 tis., ale nebolo uvedene kolko bolo ich pred vojnou a prip. kolko mali protezy civili

    1. Ruská strana mezi mrtvé počítá pouze ta těla, která jsou nějak doložená – buď dronem nebo vojáky na místě. Jinými slovy trefí BVP, které hezky hoří, ale nikdo z něho nevylejzá ven = 1 prokazatelně mrtvý, bo řidič – a to ješt+ v případě, že je to nafilmované dronem.
     Nepočítají se mrtví po útocích v týlu. Do počtu se nezahrnují se mrtví po raketových nebo dělostřeleckých útocích, pokud nedojde k obsazení území a přepočtu těl.
     Ukrajinská strana trefí BVP a okamžitě mezi mrtvé zahrne maximální počet osob.

     1. Co ses to za vola , ze je z tebe mrtvola..
      Zahlid sem oslavy vitezstvi v uplne novym Mariupolu. Ukr tam dostane pas a praci na sto let ,kdyz rus vsecko rozmlati..Rusky se taky dorozumi ..
      Putin povolal zloducha generala Surovikina ,nic dobryho..

 21. Za mě tedy vrátit. Válka je od dob zavedení konskripce založena na principu kolektivní viny: Narodil ses tady- máš povinnost i čest, vlast volá.

  Až to naši loutkoví politici s podporou mladší části populace dotáhnou k přímé účasti Česka na konfliktu, bude to principiálně stejné.

   1. Je to v přímém rozporu s liberálním principem nepodmíněných a nezrušitelných lidských svobod, ale to na věci nic nemění.

    Bolehlav našich vládních chciválků musí aktuálně být dost intenzivní.

  1. „Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“

   Karel Kryl

 22. A no tak jedno řešení se nabízí – dojdou si na ambasádu pro pas ruský…. zejména ti ruskojazyční s tím asi problém mít nebudou.

  1. Za vietnamské války bývalo dobrým zvykem, že imigrant, který chtěl získat pas USA, si ho šel zasloužit do Vietnamu. Proč by ro Rusko dělalo jinak?

  2. Taky francouzský pas lze nejrychleji získat tak, že žadatel utrpí zranění v boji u cizinecké legie. Už za 3 roky od žádosti.

 23. Vlk na Kose šťárá stejné téma.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/05/10/proc-bych-se-mel-vracet-bojovat/

  „Volodymyr, stavitel ze západní Ukrajiny, který většinu z posledních osmi let žije a pracuje v České republice, řekl: „Zákon není spravedlivý. A všichni moji ukrajinští přátelé v Česku, z Lucku a Kyjeva si to myslí. Nikdo s tím není spokojený. Vláda nás nutí a s takovými zákony od nich utečeme. Přijmeme občanství v jiných zemích.“

  „Lidé se nevrátí.“ Čím déle válka trvá, tím více zákonů jako je tento je schváleno, tím více lidí nenávidí Ukrajinu a její vládu. Proč bych se měl vrátit do boje? Proč? Proč se vláda před válkou nezajímala o pracovní migranty jako jsem já?“

  Už jsem to psal na Tribuně:

  Pokud bude chtít pětikolka nahnat u nás zašité Ukrajince do masomlejnku. nabídnu jim bez váhání úkryt. Takové prase nejsem, abych se byť jen pasivně podílel na naháňce na lidská jatka.

  Chodím na Šumavě do výčepu v jedno zapadlém penzionu. Ubytovávají se tam kromě turistů také dělníci pracující na stavbách v okolí. Asi před rokem tam bydlel tak 2 měsíce bagrista Vasil Ukrajinec od Lvova, fajn chlap, v Čechách 20 let. Už za týden měl své místo u stolu domorodců. Bavili jsme se, on zprvu opatrně, pak na rovinu přiznal, že ta válka není jeho válka, že jsou mu ti v Kyjevě lhostejní, že už je doma tady.
  Řekl jsme mu tenkrát, že se budou (Kyjevští) určitě snažit pochytat další maso do masomlejnku a že by měl být opatrný. On na to, že nemá kam utéct, že každý ví, kde bydlí a že si ho, když budou chtít, najdou.
  Jemu už jsem tenkrát řekl, když budeš chtít schovat, tak se ohlaš.

  1. Takzvané „zkušenosti“ s chochly se velmi liší podle toho, jestli je jen vidíte na ulici, potkáváte je v hospodě.
   Diametrálně odlišné zkušenosti mají ti, kteří s nimi přicházejí do styku přímo pracovně.
   To bych pak doporučil, snad se radši ani neptat.
   Hrozí, že přijdete o ideály, které tu někteří trousí.
   Jistěže to nejde házet do jednoho pytle – jako s cikány.
   Ale je to bohužel tak, že když naházíte do 10kg pytle 9 kilo nahnilých brambor, tak to jedno, nenahnilé kilo se hledá fakt špatně..A někdy je lepší, ten pytel vyhodit celý.

   1. Já tu zkušenost mám dobrou. Ti Ukrajinci, co jsem se s nimi dostal do styku, byly povětšině hodní pracovití lidé.

    Bosové, otrokáři, přes které jsou většinou Ukrajinci (ale i Moldavci) zaměstnáváni, jsou svině a pijavice. Těm bych docela Bachmut přál.

    1. 👍
     Přesně tak já, které jsem potkal jako pracovníky byli nejen dobří, ale i vzdělaní. Dokonce jsem u nich během posledních dvou let zažil určité prozření z té silné rusofobní indoktrinace.

    2. Kazdej vo tom pise , ze sou pracovity a normalni a Putin misto , aby udelal nabor a usap jich pred valkou co nejvic, aby mela U. , co nejmin vojaku ,
     tak si zve tadziky. A stavi jim mesity atd.
     Ktery se musej nejdrive furt modlit a to vostatni , prace, az nejdal potom.
     Sem videl pred chvili vobrazky z Italie a neveril, co vidim. To nejde..
     Nazev neceho horsiho , nez silenstvi, nemame.

   2. Jo, bohužel to tak někdy bývá. To je jako ten příměr s vínem a sračkami – když do vědra sraček nalejete lžíci vína, dostanete vědro sraček. Když do vědra vína nalijete lžíci sraček, dostanete vědro sraček. Výsledek je stejný.

  2. Kamarád je zaměstnán u firmy kde pracují. Ti,kterým firma vyřídila pracovní povolení, se pro jistotu zdekovali už před půl rokem. Oni nám nevěří od doby, kdy z Florence odjížděly autobusy na UK a v nich je za nezájmu našich policajtů kasírovali jejich mafiáni. Výmluva, že si zde peníze vydělali načerno, je naším obrázkem a vizitkou.

 24. Možná bud stačit, když zmizí do Německa.
  https://www.dw.com/uk/ukrainci-mozut-zalisatisa-u-frn-i-z-nedijsnim-pasportom/a-68919813
  Ukrajinci mohou v Německu zůstat prý i s neplatným pasem.
  „Pokud navíc ukrajinská ambasáda nebo konzulát odmítne vydat nebo obnovit cestovní pas občanovi Ukrajiny POUZE na základě toho, že nesloužil v armádě, může mu Landesamt für Einwanderung (Landesamt für Einwanderung) v Berlíně vydat německý cestovní doklad. který nahrazuje pas.“
  *************************
  Stále se domnívám, že mnohem vhodnější by bylo doplnit chybějící vojáky
  těmi Evropany- zapálenými bojovníky „za Ukrajinu“,
  kteří dosud a stále hubou válčí jako diví, některé Vidlák i jmenoval,
  mohou být přece „Ukrajinci“ raz dva a předvést, co po jiných požadují osobním příkladem.

  A kdyby ten spolek podivných mírových prostředků už konečně jednou splnil k čemu se zavázal
  a zkusil ( lepší pozdě, nežli později) tu diplomacii,
  mohli by se na mírovou Ukrajinu vrátit úplně všichni, kteří se cítí Ukrajinci….

  Posílat však lidi umírat do zbytečné války a proti jejich vůli a pomáhat tomu ještě aktivně a politicky,
  není vyzývání k plnění občanské povinnosti, ale smrdí to vraždou!
  Nějak nám ty „evropské“ hodnoty hnědnou….

  S vedením jaké máme, se můžeme i my stát utíkajícími před válkou raz dva
  a u nás platí branná povinnost již dlouho nejen pro muže,
  zahraniční voliči nesedejte na lep občanství do čtvrtého kolene….a to ani korespondenčně,
  netušíte totiž, co chcete volit!

  A proto -JE SUIS obyčejný dolní Ukrajinec-, který utekl před válkou pro cizí zájmy!

  Farizejové – chci-válkové nástup – ukažte nám všem, jak se na válečnou lopatu sedá……,
  protože jinak „Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“!

  1. Tak jednoduche to nebude. Treba Klickovi potomci by tak radi pomohli Ukrajine… ale bohuzel maji i nemecke obcanstvi a uznejte… to fakt nejde, takze chudaci musi sedet v Nemecku a plnit socsite fotkami z kaleb.

   Nestastny osud.

   1. Také nevím, proto tam bylo to „možná“,
    ale již včera večer jsem na Tribuně psala Admirálovi, kopíruji to znovu sem, ale v blázinci EU
    je zřejmě možné již úplně vše….
    *******************
    „ČR je smluvní stranou Evropské úmluvy o vydávání
    a zatím nemůže oficiálně vydat osobu za trestný čin, který se řídí výhradně vojenským právem.
    „Sdělení č. 549/1992 Sb.
    Sdělení federálního ministerstva zahraničních věcí o sjednání Evropské úmluvy o vydávání
    Článek 4
    Trestné činy vojenské
    Vydávání pro trestné činy vojenské, které nejsou obecnými trestnými činy,
    je vyloučeno z působnosti této Úmluvy.“
    ********
    A navíc ono vydávání „válečných uprchlíků“ by bylo právně problematické samo o sobě
    a to dokonce i bez ohledu na spáchaný čin i na té současné Ukrajině…

    Proto je snaha jít na to přes víza, platné cestovní doklady, pracovní povolení……“
    ****************

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *