30 května, 2024

Křivě to začalo, křivě to skončí

Tak se nám u Zelenského sešli ti stejní, kteří Ukrajinu hladce připravili o Krym… Aby nedošlo k mýlce, teď nejde o konkrétní osoby, které mají své osobní emoce i osobní žebříček hodnot. Prostě se sešli německý kancléř, francouzský prezident a itelský premiér u ukrajinského prezidenta. Skoro jako tenkrát, když s podepsali s Janukovyčem tu politickou dohodu, která ale pak nebyla respektována, protože v pozadí stáli loutkovodiči zpoza kanálu La Manche i zpoza atlantiku.

Takhle křivácky začala před osmi roky cesta Ukrajiny do Evropy. Já vím, že nikdo z dnešních aktérů u toho nebyl a fakt tady nemluvím o jejich osobním nastavení. Ale všichni mají vrcholné politické funkce a ztělesňují především svůj stát, jeho zájmy a jeho hlasy. A protože víme, co se celých těch osm let dělo, myslím, že mohu s klidným svědomím říci, že se sešlo společenství křiváků, kteří všichni od začátku do konce lhali. Nikdo nechtěl Ukrajinu ani v EU ani v NATO, ale všichni chtěli, aby poštívala Rusko.

Výsledek známe. Z křivárny nic jiného ani vzejít nemůže. Nejprve přišla Ukrajina o Krym a bylo to vlastně přátelské varování bez mrtvých. Ne, nestačilo to a tak přišla vojenská operace na Donbasu, Debalceve, boje o doněcké letiště, osm let neustálého střílení a tisíce mrtvých. Z Ukrajiny Rusko ukrojilo další kousek.

Ne, nestačilo to, tak teď bude po Ukrajině. A na jejím konci jsou ti stejní. Ti, kteří Ukrajinu dovedli do té současné tragédie a kteří stejně jako na začátku zase slibují něco, co nemá cenu ani toho papíru, na kterém je to napsané.

Jen ten Putin od začátku říkal, že Ukrajina bude buď přátelská, nebo zničená… Vyplnilo se to.

A pro jistotu se hned vzápětí přiřítil arcikřivák Boris Johnson, kterému se válčení do posledního Ukrajince zalíbilo a chtěl by v něm pokračovat. Vlastně ani nepřišel jednat… jen rozkazoval. Prý má Ukrajina pokračovat až do vítězného konce a jednat se prý bude, až ruské jednotky opustí celé území Ukrajiny… Dodá zbraně, pokud Ukrajina nebude s Kremlem jednat. Copak asi Zelenský udělá?

Tohle si zapamatujte. Tohle je ztělesnění hrdého Albionu. Tohle z nich udělalo velmoc a tohle je také zničí. Ukrajinci se teď učí nenávidět vše západní. Ač se to teď zdá k nevíře, zanedlouho bude Rusko pro Ukrajinu jediné východisko ze staletých dluhů a hladomorné bídy. Mezi láskou a nenávistí je jen velmi tenká hranice. Obousměrně.

Všímáte si, jak ta karma funguje? I naše fialová vláda je v tom až po uši. I oni se křivácky přidali a lili benzín do ohně. I oni se přidali se zbraněmi… I oni to teď odnesou. Ještě si nedovedou představit, jak moc.

Teď se začne účtovat. Ukrajina je před kolapsem, Evropa nemá plyn, nemá ropu a nemá zbraně. I Polsko se prý vydalo ze všeho. Rusko naopak všechno má a co nemá, to mít brzy bude. Putin si klidně může dovolit vyhlašovat své vítězství a konec dominace USA. Celý svět to slyšel a teď začne nabíhání novému alfa samci. Vždycky to tak je. Brzy se přidá i Sitting Ping. Ten už teď v podstatě nemůže připustit, aby Vladimír Vladimírovič byl jediný vítěz. Také si bude chtít poměřit pindíka a myslím, že Taiwan a jeho firma TMSC budou brzy na řadě.

Na začátku stačilo, aby Ukrajina byla neutrální a byla ochotná vyjít vstříc ruským požadavkům na bezpečnost. Stačilo, aby Evropa byla ochotná Rusko chápat. Hranice mohly zůstat stejné. Na konci nezbude ze všech evropských i ukrajinských snů kámen na kameni. Nakonec Západ doopravdy končí. Proč? Protože křiváctví vás dožene.

Co bude dál? Především naprosto nesnesitelný Putin. S jídlem roste chuť a to platí i kdyby byl sebegeniálnější šachista. Přijde PAX Rossia. Doba, kdy o evropské politice budou rozhodovat ruské ropné a plynové kohoutky. Nic bych nedal za to, že teď právě to začíná. Už nikdy nebudeme mít na zimu naplněné zásobníky. Vždycky dostaneme jen tolik plynu, aby to tak tak vyšlo. Aby se nikdo moc nevzpouzel. A nebo možná nedostaneme nic, Putin nemusí dělat revoluci, generál zima ji udělá za něj. A opět to nebude náhlá smrt – Putin se postará, abychom teď všichni viděli, že Němci jsou opravdu křiví a dá nám ochutnat německou solidaritu ohledně zemního plynu.

Před osmi lety chtěl Putin přátelskou Ukrajinu. Nebo zničenou. Teď už bude chtít přátelskou celou Evropu. Nebo zmrzlou a rozvrácenou…

206 thoughts on “Křivě to začalo, křivě to skončí

 1. Putin také řekl, že Ukrajinci a Rusové jsou jeden národ. Tomu odpovídá i postup ruských jednotek na Ukrajině. Snaha minimalizovat ztráty civilního obyvatelstva a infrastruktury (postupuje se pomalu, neútočí se na elektrárny, vodné zdroje apod.). Žijí tam přece „jejich“ lidé. Tomu ovšem vyvolává zavilou snahu kyjevského režimu, který se snaží o pravý opak. Obyvatele pod svojí kuratelou žene do války proti Rusku i vlastním obyvatelům a obyvatele Donbasu i Ruska ostřeluje z děla snaží se všemožně vyvolat nenávist proti Rusům. No všeho dočasu. Ale Putin co se týče národnostní politiky řekl i něco jiného, a už před několika lety: „Rusko opustilo politiku „bratrských národů“ a bude postupovat podle mezinárodních a ekonomických pravidel a bude se řídit svými zájmy“. Jinými slovy: pokud dojde k vojenskému střetu např s Polskem, Litvou nebo i námi, tak takové ohledy jistě mít nebude ani v nejmenším.

 2. Vypadá to, že se nám vláda položí ještě do předsednictví EU. Ten malý gazda rezignuje k 30.6. a to ještě zdaleka nemusí být všecko 😊

  1. K tomu Gazdíkovi slovy klasika: „Běž, běž! Val, val!“ Fakt budu plakat, že nebudeme mít hento „ministerstvo vzdělávání“ místo školství, mládeže a tělovýchovy.

 3. Boris Pochcaná Hlava, vzkazuje národům Evropy, že Ukrajinu je třeba podpořit i když bude veřejnost unavená. Dovolím si to přeložit do češtiny:
  „Budeme tam valit peníze a granáty, dokud se ta slovanská chátra navzájem nevybije. Vy nám do toho nebudete žvanit, i kdyby jste při těch naších velkolepých plánech na tu nejdemokratičtější demogracii měli pochcípat hlady.“

 4. Nevíte, zda-li funguje pan domácí?
  Už nereaguje ani na mé sprosťárny a urážky nejhrubšího zrna.

  Neodebral se na dovolenou, nebo tak něco?

  1. Odebral… ale neřekl, na jak dlouho. Místo něj to mám na povel já a jak všichni víte, já jsem tolerantnější hostinský… ale až se šéf vrátí, to bude jiná, to je sekáč, ten se nezakecá… 🙂

 5. Svodka JP

  Mrknul jsem i na Readovku, takže něco málo z ní přihodím i sem, pokud to Jurij přeskočí.

  Charkov – severně od Charkova se vede dělostřelecká válka s minimálními výsledky.

  Izjum – platí totéž, boj se vede o vesnici Krasnopolje.

  Severodoněck – na místo údajně přijely jednotky specnaz Ukrajiny, které by měly prolomit obklíčení jednotek VSU v továrně Azot.

  Jižní křídlo donbaských kleští – vede se boj o vesnici Jakovlevka

  Byla napadena zásobovací kolona z Bachmutu do Severska (náhradní trasa za fakticky přetnutou komunikaci Bachmut – Lisičansk).

  Bachmut – jižně od Bachmutu zřejmě dochází k útoku RA na další zásobovací trasu v rokádním směru, a to útokem ze dvou stran na ves Kodyma. Podle VSU byl ruský útok neúspěšný.

  Ugledar – pokus o ukrajinský protiútok, provedení i výsledky připomínají výsledky protiútoku VSU v okrese Cherson.

  V samotném okrese Cherson – klid.

  Dodatek z Readovky – ze strany VSU probíhá ostřelování Doněcka z těžkých zbraní – jsou ztráty na životech civilistů, RA se snaží ukrajinské baterie umlčet s nepříliš uspokojivými výsledky.
  (Můj názor – posílení bojového zápalu civilistů na Donbassu z ruské strany. Válka ještě neskončila, podívejte se, co ty ukrajinské sfííííně dělají).

  1. Kolem Chersonu je klid jen na ruské mediální scéně. Ukrajinská bouří už třetí den, optimisté tvrdí, že jsou 10km od Chersonu, pesimisté 20km. Na ukrajinských mapách je zobrazován posun celé jižní fronty mezi Bugem a Dněprem cca 5-20km směrem k Chersonu.
   To ticho na ruské straně je příliš velké, stále hlásí jen dělostřelecké přestřelky.

   1. Taky to vidím. Otázkou je, co to znamená. Podobné „ofenzívy“ už tu byly. Ukrajinci se horko těžko probojovali dopředu a jak se odtrhli od zázemí, vrhlo se na ně dělostřelectvo a letectvo a zahnalo je s velkými ztrátami zpátky.
    Podle mě Rusové také „šetří municí“. Proč střílet do zakopaných pozic, když o to území vlastně nejde a je lepší nepřítele pustit na pláně a pak ho sejmout. Jedna podobná akce se tam v té oblasti už odehrála. Rusové ustoupili od Nikolajeva, vylákali za sebou docela velkou sílu a pak jí rozmasakrovali na dohled od Chersonu. Jen mě překvapuje, že do toho Ukrajinci jdou znovu.

    Každopádně brzy uvidíme, na čem jsme.

 6. Přišla doba zvýšených životních nákladů a proto si Vám dovoluji zaslat tento levný a jednoduchý recept na výživné a rychlé jídlo. Rozkrájejte za 10 korun cibule, přimíchejte za korunu octa a 1 litr horké vody. Všechno vlijte do lavóru a sedněte si do toho holým zadkem.
  Získáte: Dvě teplé šunky, 2 vejce natvrdo, utopence s cibulí a octem a kdo má rád tatarku, může si trochu pohrát s utopencem.
  Váš premiér

  1. Byl jeden fór..

   Jde tak Bush kamsi pěšky a v jednu chvíli prochází kolem bezdomovce, který si maže hovno na chleba. I zastaví se a povídá mu: ‚Prosímtě co to děláš, na, tady máš sto dolarů běž si koupit něco k jídlu‘.
   Jde tak Kalousek po praze kamsi pěšky a též potká bezdomovce, kterak si maže hovno na chleba. I pozastaví se a přátelsky mu povídá: ‚Šetři s tím, bude hůř‘.

   Kalouska vyměnit za Fialu, Bushe za Joa a je to opět aktuální.

  1. Patrně ano, protože 28.9.2020 provokoval B-52 nad Černým mořem a pak ušatý fňukali, že ho Rusové „ohrozili“: https://tass.com/defense/1195189?utm_source=google.com&utm_medium=organic&utm_campaign=google.com&utm_referrer=google.com
   Charkov je v pohodlné doletové vzdálenosti, takže si hoši mohli udělat vyhlídkový let
   Ukři se tím vyloženě chlubili: https://www.unian.info/world/u-s-bombers-over-ukraine-b52s-fly-close-to-occupied-crimea-11136836.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *