20 července, 2024

Kramatorsk – trénink pro zájemce o samostatné zpracování informací.

Dva pohledy na útok v Kramatorsku.

1) Ukrajinské oficiální stanovisko:
Ruská raketa zasáhla pizzerii pro veřejnost, kde se právě konal soukromý banket pro 45 lidí. Kterého se účastnili kromě civilních osob také ukrajinští vojáci, pracovníci zahraničních humanitárních misí a ukrajinští i zahraniční novináři. Při útoku zahynulo 12 lidí (včetně 3 neplnoletých dětí), raněno bylo 65 lidí. Ruská armáda na Ukrajině soustavně útočí na civilní cíle s úmyslem demoralizovat ukrajinské obyvatelstvo.

2) Ruské oficiální stanovisko:
Bombový útok v Kramatorsku směřoval na štáb ukrajinské armády který byl umístěn v místním hotelu, v němž byli také ubytováni zahraniční žoldnéři. Jejich lokalizace byla upřesněna ve spolupráci s místními partyzány. Zasažená pizzerie patří k tomuto hotelu. Plánovaný útok se uskutečnil v okamžiku, kdy se na místě soustředily mobilní telefony velkého množství důležitých vojenských osob. Při útoku zahynulo asi 50 ukrajinských důstojníků z řídícího štábu, včetně 2 generálů. Zároveň při útoku zahynulo asi 20 zahraničních žoldnéřů – instruktorů a poradců z cizinecké legie.

Internet je plný fotek a videí bezprostředně po zásahu, každý si může sám online ověřit, která z verzí se více blíží pravdě. Pro začátečníky doporučuji zahájit samostatný trénink v nezávislém shromažďování a zpracování informací zadáním hesla Kramatorsk do vyhledávání na twitteru, instagramu nebo telegramu. Pak už Vás to navede. Znalost angličtiny a ruštiny je dobrá, i když nikoliv nutná. Máme přece online překladače.

317 thoughts on “Kramatorsk – trénink pro zájemce o samostatné zpracování informací.

 1. Ze zásadního pohledu na to, co se děje na Ukrajině, je úplně jedno, kdo byl v tom hotelu a kdo se krmil pizzou v přízemí. I kdyby měl v horním patře schůzku Zalužnyj s šéfem amerických tajných služeb, Rusku po tom nic není. Koho si Ukrajinci pozvou, je čistě jejich věc. Rusy nezvou. Každý výstřel z ruského automatu, každá raketa, která zasáhne cokoli na ukrajinském území, je akt mezinárodního terorismu.

    1. U jozky ne, prostě se všechny tyto zločiny Západu ani nedají zapamatovat, ale pro jepici je tohle normální přístup, vidí jen to co chce, no přesně jako vláda gaunerů a mainstream. Vždyť jí tady mnoho lidí zná už z aktuálně, poté hlavně od Janiky a skončila u Tribuna.

     1. Kolektivní vina – „zločiny Západu“ ?
      Pracné…dohledat skutečné viníky, natož strůjce , o jejich králích a královnách ani nemluvě (na banky zapomeňme, ještě by napravováním likvidovali). Papeže a spol. netřeba trestat, tito obyvatelé paláců , navlečeni v zlatem vyšívaných oděvech, jištěni Vatikánskou bankou nebo příjmy z lesů, polí, rybníků, směnáren , hotelů či kasin – ti to v Soudný den budou mít sakra ostré.

      Všeci ti intoši závislí na dotacích jak na kokainu vystupují proti kolektivní vině ……no a co by bylo jinak dál, dyť je nepustí ani do vstupní haly…kop do zadnice a marš k soustruhu nebo ke klávesnici….a ty , James, dones mi okno, chci se podívat co se děje na ulici, zda tam jsou Pussy riots. Nebo aspoň nějaký poskok ze Zichrhajtdínstu,
      Pojďme raději zpívat :
      https://www.youtube.com/watch?v=Rjsw6rTxgH0

      Léto, když zpívá
      o svatbách jabloní,
      strom plod už skrývá,
      domovem zavoní.
      Bubínek mládí z prohraných her,
      zní mi dál kdesi v zahradách,
      když slunce zapadá,
      v srdci mi zabuší
      a tma je jak tér,
      lepí se na duši,
      nedá mi spát.
      Prý osud dříme
      ve zlatých parménách,
      jak málo víme,
      jablůňko zelená,
      o dnech, co přijdou vzít si náš čas,
      krájí plod ruka matčina,
      vše znovu začíná,
      něco však pomine,
      zůstal mi vzkaz,
      jadérko jediné,
      na dlani mám.
      Léto, když zpívá
      o svatbách jabloní,
      strom plod už skrývá,
      domovem zavoní.
      Bubínek mládí z prohraných her,
      zní mi dál kdesi v zahradách,
      když slunce zapadá,
      v srdci mi zabuší
      a tma je jak tér,
      lepí se na duši,
      nedá mi spát.

    1. Informací je rozdíl, porovnání.
     Jinak by šlo pouze o banální štěk, propagandu, klišé, ideologickou předpojatost…..
     I relativně svobodný člověk mnohdy nemá na výběr, je nucen se přiklonit k A či k B. Ovšem pravda leží někde uprostřed. A zde právě že pomáhá srovnání, vnímání rozdílu, jeho vyhodnocení…..
     Vše plyne, to znamená už jen identifikovat, natož popsat, třeba jen začátek nějakého procesu, je velmi těžké. Natož porovnat s obdobným procesem.
     No ale na to máme hydru, megavysavač peněz – školství a na něj navázané obory lidské činnosti.
     Plus různé tinkťanky a další organizace, které futrují se manou a vyměšují banality či výhrůžky.

     Aaaaaaa…..na kteréže to stojím vlastně straně já.
     No na straně Božího Království na Zemi. Na vzájemném porozumění si.
     Což je na netu takřka bláznovství, kam tam Erasmus s jeho chválou.

     Pěkný zbytek dne.

      1. Jasně. Já jsem neodpustitelně jednoduchá osoba. Když někdo vraždí, je pro mě vrah. Když někdo vpadne s tanky a raketami do mírumilovné země, která ho nijak neohrožuje, je válečný zločinec. Kdokoli to může okecávat vzletnými slovy jak chce, mě nepřesvědčí.

       1. Váš názor je správný.
        Ovšem měříte takto stejně všem, bez rozdílu ?
        Pokud ano, tak to Vám ale pak na Zemi moc zemí nezbyde, které by nevedl někdy válečný zločinec, kteréžto obyvatelstvo takové země by nevraždilo.

        1. Máte to marné, vsadím se, že jako odpověď opět přijdou jednostranné moralisující fráze jako od Vency flašky.

       2. Někteří diskutující mají na tomto webu krátký život – krátký jako jepice (jepi@tiscali.cz – však si rozumíme, že?)

        S tanky a raketami do mírumilovné země… sakra, kdo by to mohl být? Že by USA do Vietnamu? Nebo do Iráku? Do Panamy? Tolik možností! Ani nevím, kterou vybrat.

       3. Pro vás začaly dějiny až v r. 2022? Co se na Donbasu dělo od r. 2014, se podle vás nedělo? 14000 civilních obětí ukrajinského ostřelování (včetně dětí) nebylo? Debalcevo nic?

   1. Já taky před 50 lety neměla dovolit jedněm sousedům zasadit k plotu smrky a druhým před 8 lety lípu. Teď už s tim nic neudělám a zahrada navždy znehodnocená plus bordel.

   2. Tribun není jediný web, kde by se mohla vyskytnout narážka na tyhle stránky. Ale o místě, kde to bylo, vy naštěstí nevíte.

    1. Věříte, že je mně úplně jedno kde se vyskytly zmínky o těchto stránkách? Hlavní přece je, že se vyskytly a tedy se povědomí o vidlákovi šíří 😉 . Nakonec já jsem o existenci těchto stránek vůbec nepsala. Je ale dobře že se to ví i na webech kam chodíte vy a vám podobní.

   3. Nastala doba dovolených. I u Boba si potřebují trochu odpočinout od scallopa, tak poslali angažovanou náhradnici.
    Mimochodem, náhradnice: Od kterého data teď u Boba začínají dějiny? Já jen, že se to furt posouvá 😀

  1. Myslím , že řve smíchy celý “ nedemokratický svět”.
   A nejvíc by mě zajímalo, kolik je v tom průvodu autentických gayů, lesbiček a transek. Podle mne výrazně převažují potrhlí hetero aktivisté.

 2. Pohrejte si , vyšel jsem z Jozefova pfennigu:

  https://investovaniproholky.cz/kalkulacka-slozeneho-uroceni/

  No a 2000 let to může být i 2000 transakcí, s příslušným úrokem.
  Anebo neinvestujete 1000, ale 100 000 000. Kdo na to má, že…..
  Pohrejte si.
  —————–
  Nebo v sázkařském byznysu, pokud by vám neomezili vklady, tak si při kurzu 1,1 vyděláte, nesmíte ale prohrát, pokud vždy celou výslednou částku vsadíte opět na minim. 1, 1 kurz …….tož vyděláte si tolik, že vám CEO z BlackRock bude vynášet nočník a titulovat Vás “ jemnostpane“. 😀

  1. Tak proč teda kydáš hnůj a nejsi namísto toho miliardář a kámoš s estébákem??
   Asi to bude mět nějaký háčky, co?
   Sasin určitě doplní, co je třeba 😀

   1. háčky? Jaké háčky? Háky a kotvy.
    „Mámo. Tady píšou, že letos stojí rodinný dům, tenhleten Šumperák, jenom 100 tisíc korun. Normálně tady dávají rozpočet! Když budeme šetřit, tož i z našich platů si ho za patnáct let budeme moct svépomocí postavit!“
    ————
    Obvyklá délka pracovního života je asi tak 40 let. Kterých 40 let po sobě jdoucích nešla hodnota úspor, a třeba i životních pojistek, do „brusele“? A počínaje rokem 1918.
    A nějaké sbírky? Můj děda mi nechal rozsáhlou sbírku poštovní známek. Sbíral Balkán. Ovšem do módy se dostala Belgie a Německo a podobné státy. Mohl to dědeček tušit? A který dostupný malíř příjde do módy a který z ní vyjde? To je sázka do loterie…

    1. Tak já mám i aršík “ Kde domov můj“.
     Prodělávám, inflačně.
     https://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/a283-4b-arsiky-kde-domov-muj-s-modrym-re_56-13974

     Kdysi jsme vyhodili dva kufry archů s Hitlerem apod. Neskaj se to prodává.
     Já bych to ničil, pálil.

     Malá epizůdka. Schicklgruber se ve Vídni kamarádil s jistým Kubiczkem. Coby deklasovaná persona. Nevzali ho na architekturu, tak Kubiczka blamoval, ráno odcházel ze společné ubikace poměrně brzy pryč a po večerech kreslil a maloval budovy, prý včetně dostupných domků pro dělníky. No a dokonce chtěl složit operu (nadšený Wagnerem – ten, mj, napsal i antisemitské pojednání). Protože klavír byl pro něj španělskou vesnicí, tak noty zapisoval student hudby Kubiczek.
     Ono by ale přišel coby fuhrer hnědých rasistů někdo jiný, kdyby Adolf navrhoval domy či šumařil.
     Možná Hess (tomu diktoval Mein Kampf), možná Strasser, možná Heydrich (himmler, nevoják a neúspěšný chovatel kuřat by se asi zase jen vezl). Tvrdilo se, že věčná škoda byla, že kancléře nadále nedělal Schleicher, ten byl o něco lidštější jak Schicklgruber.
     Věčná škoda byla Rathenauera. Ten byl rozumný.

   2. Nemám svou vlastní dynastii (takže těch transakcí nemám na statisíce) finančníků. Nesázím (nejen kvůli tomu, že sázkovky SPONZORUJÍ-tedy činí je závislými na nich, různé “ sportovní“ klání, ba i celé ligy..
    A také jsem skromný, velké majetky jsou i velkými nesnázemi.
    S StB jsem měl jen trable.
    Sasín ať si konečně našetří na nějaký úhor a ten zvelebí. Stoupne tak v očích diskutujících více, než kdyby podědil úrodné lány …..

    Pokud jsi nepochopil oč jde, tak to není moje chyba.

    Příjemnou noc vinšuji.

  2. Ten systém opravdu funguje- do jisté míry. Příklad ruleta. Vezměně sázku třeba na sudou-lichou, nebo malou- velkou, červenou-černou. Pravděpodobnost, že padne ta červená je 18:19. Nula nemá barvu. Počítejte třeba tak, že v okamžiku uzavřené sázky je Váš vklad pryč. Pokud vsadíte například 100 Kč 36.000x, je slušná pravděpodobnost, že vyhrajete 36.000 x 200x 0,486. Tedy do hry jste vložil 3.600.000 Kč a obdržel jste 3.502.703,- Kč. (97,3%)
   (mimochodem totéž platí pro kteroukoli sázku na ruletě. Řekněme, že vsadíte na číslo. Při výhře dostáváte 36-ti násobek vsazeného, tedy v našem případě 3.600 Kč. Pravděpodobnost že padne vaše číslo je 1:37 Porovnejte to například s pravděpodobností výhry ve Sportce.
   Ovšem hra na rovné šance např. červená- černá má svá pravidla. Je třeba sázet malou částku. V případě výhry pokračovat ve hře se stejnou malou částkou. A tak pořád dokola. V případě prohry je třeba vklad do hry zdvojnásobit. V případě výhry se vám prohra v předchozím kole vrátí, v případě prohry je třeba sázku zase zdvojnásobit. A tak stále dokola. Ale pozor! Po tom, kdy se vám dříve prohraná částka tímto systémem vrátila, je nutno se vrátit opět k těm původním malým vkladům. ( málokdo to vydrží) Tento systém vám nezaručí velkou výhru, ale zaručuje, že tuze neprohrajete, pokud chladný máte rozum ovšem.
   Ale! Kasina se tomuto způsobu hry brání. Částky vsazené na skupiny jsou herním řádem omezeny. Nemůžete tedy sázet neomezené částky na skupiny čísel, pokud vás potkává větší množství proher za sebou. ( V případě 4 proher za sebou by bylo nutno sázku zvýšit 16x!) Konec konců způsob této hry omezuje i ten nejtvrdší zákon- zákon pravděpodobnosti. Ruleta nemá pamět! Nepamatuje si, co padlo v předchozích kolech hry. Takže je zaznamenán případ, kdy na jednom stole jedno číslo(!) padlo za sebou 17x.
   Pracoval jsem kdysi pro firmu, která ruletu provozovala. Pokud chcete hrát, je ruleta z hlediska zákonů pravděpodobnosti docela spravedlivá a vlídná.
   Ovšem držte se při zemi, neriskujte tuze, hrejte s chladnou hlavou. A jestli vám někdo někdy PO PRAVDĚ řekl, že ho hra rulety skvěle živí, tak je to dozajista provozovatel, nebo ještě lépe, majitel kasina.

   1. To je gambling, pro nemocné lidi.
    Já psal o neustálých přísunech úroků a pak o jejich reinvesticích, znovu na úrok. Jištěné v pojistkách, např. CDS, AIG kvůli tomu museli znárodnit, protože pojišťovala sračky jako démanty.

    Nejspolehlivějšími jsou v tomto státy (klopí pomalu, úrok není vysoký…ale jistě) , ale nejen ony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *