19 června, 2024

Polsko a Maďarsko vzdorují migračním kvótám

Jak nazvat českého premiéra, který opět popřel sám sebe a šel by na ruku Bruselu podle známého rčení „jako slepice po flusu“?

Byly doby, kdy se Fiala stavěl razantně proti jakýmkoliv kvótám. Byly doby, kdy se tvářil, že mu na České republice záleží a žádný bruselský diktát tu nechce. Byly doby, kdy podporoval V4. Ty doby sfouklo jako svíčku premiérské křeslo a vidina podrbání od Uršuly. Z Fialy se stal mimo realitu stojící patolízal, který kromě vidiny sebe sama jako světového lídra číslo jedna nevidí už nic. Ani to, že jim nikdy nebyl a nikdy nebude. Že už je i těm bruselským jen pro smích. Jen sem tam poslouží jako užitečný idiot.

Francie hoří a nikdo neví co s tím. Tisíce migrantů vypalují už třetí den města a předměstí, a my se tváříme, že to s ničím nesouvisí. Samozřejmě, že souvisí. Před padesáti lety jsem francouzská města hořet neviděla. Neviděla jsem zoufalé policisty a do kouta vlastní korektnosti zahnaného prezidenta. A to samé bychom s nadšením měli prý vítat tady. Chcete vidět hořet Prahu? Nebo o co vám jde?

Petr Fiala tvrdí, že nová migrační dohoda kvóty nejsou, můžeme se přece vykoupit. Což je samozřejmě nesmysl, může si to balit třeba do tisíce oblbovacích slov, ale kvóty to jsou. Buď migranti nebo výpalné. To chce pro nás náš premiér. Snaží se to obhajovat tím, že do balíčku prosadil pomoc zemím nejvíce postiženým migrací z Ukrajiny. A tím, že se Maďarsko a Polsko nechce nechat zničit další potenciální migrační vlnou bůhvíodkud, nám vlastně tuto pomoc blokují.

To je tak nechutná manipulace, že i na něho mi to přišlo moc, leč je to přesně tak. Pokud je EU solidární, jak náš velký guru tvrdí, musí přece pomoci bez podmínek. A nebo solidární není a je to jen forma nátlaku a vydírání. Koneckonců nás k té šílené proukrajinské politice nikdo nenutil, ta jde též za Fialou. Tak proč by měli přednostně pomáhat s ukrajinskými uprchlíky před těmi, kteří už roky sužují třeba Řecko a Itálii? Aby to na oko vypadalo líp?

Ten člověk z nás dělá idioty až to hezké není. A já doufám, že se nikým takovým ani Orbán, ani Morawiecki vydírat nenechají. Ale myslím, že nenechají. Ne nadarmo je tento premiér nejméně oblíbený lídr na světě. Ne nadarmo nestojí Macronovi za zmínku ve videu z pražského summitu a ne nadarmo stojí na evropských fotkách vedle „záchodů“. Na fotkách, kde ten jím opovrhovaný Orbán přes všechny svoje výtky k EU, stojí hrdě v čele.

87 thoughts on “Polsko a Maďarsko vzdorují migračním kvótám

 1. poznamka pana Hampla pro chovani policistu

  O multikulturalismu důsledně (29. 6. 2023)
  V Paříži zase hoří auta, jsou demolovány obchody a chátra ničí všechno, k čemu se dostane. Bude spousta zraněných a možná i nějací mrtví. Stalo se zvykem, že právě tohle probíhá pokaždé, když policisté zastřelí nějakého nebezpečného zločince. Prý se tomu říká multikulturalismus.

  Doporučuji francouzským policistům, aby vzali své spoluobčany s migračním původem vážně, a aby se přizpůsobili jejich zvyklostem. Pokaždé, když bude nějaký policista zabit nebo těžce zraněn ve službě, nechť policie zaútočí na čtvrť, kde ten člověk žil, a všechno tam zapálí a rozmlátí. Je přece správné vycházet cizincům vstříc a respektovat jejich kulturu.

  Je zvláštní, že žádná česká politička nepláče kvůli statisícům Ukrajinců, které posílá na smrt v naprosto zbytečné válce. Kvůli českým lidem by taky neplakala.

  https://www.petrhampl.com/aktuality/

 2. Nevím kam to dát, ale myslím, že sem to patří i vzhledem k tomu, že je tam hodně zajímavého i k migraci.
  Velmi doporučuji….

  Valerij Viktorovič Pjakin špeciálne o Československu, pre Čechov a Slovákov (VIDEO CZ DAB, 43 min)

  Natočeno 26. června 2023

  – Proč se KOB, vedle území bývalého SSSR, nejvíce rozšířila v Čechách a na Slovensku.

  – 5:45 Jak se podílet na přicházejících změnách jinak, než jen čtením tlustých knih?

  – 15:30 Jakou roli v nadcházejících změnách hrají Čechy s Slovensko a bývalé socialistické státy.

  – 27:50 Jak se připravit na případnou pohromu. Co nakoupit, kam odjet?

  – 38:58 Mají se Čechy a Slovensko zase spojit?

  https://cz24.news/video-valerij-viktorovic-pjakin-specialne-o-ceskoslovensku-pre-cechov-a-slovakov-video-cz-dab-43-min/

  (zdroj odkazu z bavorv4.wixsite.com)

 3. Tak doufám, že všichni kdo oslavně tleskali Rakušanovemu migračnímu paktu se už těší na hořící Prahu – metaforicky.
  Ano, toto je důsledek. Bez přikrášnění. Dívejte se a modlete se.

 4. Inu to se pozná vyspělá západní demokracie. Máme co dohánět. Když jsem se ptal při nákupu v Lidlu, poněkud vyděšená pokladní jen špitla, že pyrotechniku a kalašnikovy nevedou. Pyrotechniku jen před Silvestrem, kalašnikovy vůbec.

  V Praze, na Libuši, v tržnici Sapa, spřátelený vietnamský obchodníka pravil, že kalašnikova a podobné zboží neumí. Z pod pultu vytáhl zaručeně jakopravé Rolex, Breitling, Cartier, že umí i Vuiton, Adidas, Chanel… Ale kalašnikova ne. Moc problém s česká celník, pane. Nevyplatit.

  No tak takhle vyspělý Západ nedoženeme. Ale neztrácím naději. Snad pomohou přátelé z Ukrajiny. Ta také patří na Západ. Navštěvuji malý obchůdek s tamními potravinami. Nakládaná zelenina, pelmeně, kvas…
  Třeba rozšíří sortiment o železářské zboží. Těším se na nákup. Do tlumoku nsložím dvě sklenice zeleniny, pastu z lilku, uzenou makrelu, tu mají výbornou, kdepak bláto jako jinde, kvas, kousky uzeného lososa, kalašnikova, několik krabic nábojů, a jako pozornost pro stálého zákazníka zásobník navíc. Pod papachu něco vodky a naše společná cesta na vyspělý Západ bude radostná.

        1. Já tam mám účet, ale už se nebudu přihlašovat.
         Za těchto podmínek ne.
         To mi za to nestojí.
         Zasraný kulturní války…

   1. To je zase z USA?
    Ne, z Francie. Tam ti atomoví inženýři třetí generace nemají dost práce v atomových elektrárnách, že?
    Tak ať je vezmou naši vládci k nám. Budeme přece stavět někde novou, nebo aspoň nové bloky u těch starých. Budou potřeba na výrobu vodíku do těch skvělých enviromentálních aut s vodíkovým motorem.
    Pokud nám je Macron odmítne prodat, stejně musí za každého zaplatit těch 20 risíc €uro.
    A to se nám všem vyplatí! Stanjurda zalepí tu sekeru 300 miliard Kč. Jenom netuším, kam je nastěhují, když nepostavili těch slibovaných 40 tisíc bytů ročně. A hosté z Ukrajiny nestíhají už teď pro místní domorodce.
    Možná by je mohla vyzvat sv. Gréta osobně, aby u těch milionů chvilek u táboráku tolik nečmoudili.

  1. Já nakupuji v eshopu s ruskými (i ukrajinskými) potravinami a jiným zbožím Kolobok. Mají i kamenné provozovny. Naposled jsem tam koupila vanilkovou smetanovou zmrzlinu v takovém kyblíčkovitém oplatkovém kornoutu. Ale ta byla!

   Pro Targuse – už je dávno sežraná.

  2. Vzdycky je uzitecny vedet a znat , kdo tyhle veci prodava.
   Kdo umi pozorovat si vsimne , ale voni chodi do stejnych podniku ,
   kde se majitel se postara vo klid..To je kseft , celkem se vsim , rozbehnutej uz, za bolsevika..

 5. Patecni zabava ?

  U pošty v Lyonu explodovalo výbušné zařízení, je vidět na záběrech na Twitteru. Po výbuchu k místu směřovala skupina černě oděných lidí. Z několika francouzských měst je zase hlášena střelba ze strany demonstrantů. Ve městě Nîmes zřejmě protestující stříleli z brokovnice na kamery, v jedné ze čtvrtí Lyonu svědci viděli střelbu do vzduchu z kalašnikovů.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-nepokoje-demonstrace-mladi-cetnici-pariz.A230630_215921_zahranicni_jadv

   1. To je jasné.
    Kdyby bezdůvodně nenapadl UA, tak by se tam nemuseli vozit zbraně horem dolem a tím pádem by jich tam nebyl až takový nadbytek a věrchuška by neměla nutkání prodávat zbraně na černém trhu a taky by nebylo co prodávat.

  1. Obohacovace hlavne laka velkej vyber drog , u nich za to sekaji hlavy a v EU nekdy de na dovolenou na krim. Vetsinou si odpocine v sanatoriu …
   Pro ne zarizenym za praci…
   Kde je dostane taky..Dalsi vec , je kseft , kdy je mozny vydelat za mesic miliony..
   Zastrel , zavrazdi si evropana, nebo deti , je dalsi zabava a drogy poridi valku , zadnej rozdil jestli na U., nebo ve Francii.

    1. „A co teprve až si nedá po obědě doutník…“
     Co doutníček, ale až si nedá tu „čáru/lajnu“ to bude teprve průšvih …

  1. Neni rozdil mezi zaberama z valky a zpustoseni na Ukrajine a z valky a zpustoseni ,na Francii a Pariz. Vlada tam povoli vsecko a kdykoliv.
   EU objednava dalsi posily a odmeny taky pro ne.
   Na ukry se hodi Bandera , aby je sprovodil ze sveta, co nejvic ,
   a zapad je postrkuje, aby jich rus, co nejvice postrilel,
   /snazi se opravdu hodne, na svy neexistenci a na zniceni statu a naroda /..
   V Parizi a jinde , jsou nepratele taky a utoci chteji zabijet, drancovat a znicit .
   Potom chcipnou ponevadz neumi ani zasit pole.
   Vandalove v Rime toho moc nenadelali , jenom ukradli vsecko ze zlata ,
   v hnijicim do zkazy meste se dlouho nezdrzovali a odesli do severni Afriky..
   Vod Macarona neni mozny nic jinyho ocekavat , mimo to , ze je nepritel Francie,
   zbytecnej parasit , kterej by se jenom vsude cpal,
   na nejaky schuze..

  1. jedem z kopce

   Polsko požádalo USA, aby na jeho území rozmístily jaderné zbraně

   BRUSEL, 30. června – RIA Novosti. Polsko požádalo NATO, aby v zemi rozmístilo americké jaderné zbraně, řekl na konci summitu Evropské rady premiér Mateusz Morawiecki.
   „V souvislosti s tím, že Rusko hodlá rozmístit taktické jaderné zbraně v Bělorusku, o to více apelujeme na celé NATO, aby se zapojilo do programu Nuclear Sharing,“ řekl.

   1. To má pro nás jeden dobrý dopad, Poláci se teď dostali vysoko nad naše Hujery v žebříčku potenciálních ruských cílů, pokud se rozhodnou usržet nějakou svou červenou čáru likvidací evropského cíle mimo Ukruinu.

  2. Přízrak se vrací. Francie se snaží vyhnout výjimečnému stavu, zastaví dopravu
   30. června 2023 16:37
   Sotva ve Francii odezněly protesty proti důchodové reformě, valí se na prezidenta Emmanuela Macrona další vážný problém. Smrt mladíka alžírského původu v Nanterre vyvolala extrémní násilí a střety s policií na předměstích po celé zemi. Vláda se snaží zabránit rozšíření nepokojů, do ulic vyslala desítky tisíc policistů a města večer zastavují hromadnou dopravu. Francouzi čekají, zda nedojde až na výjimečný stav jako před osmnácti lety.

   Protestující v zemi doposud poničili 492 budov, na silnicích hořelo 3 880 ohňů a shořely dva tisíce vozidel.

   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-macron-nanterre-protesty-borneova-sarkozy.A230630_091402_zahranicni_safaj

   1. Francouzi vyjimecny stav maji uz par let. Prejmenovali „vyjimecny“normalni“ a opatreni zustala. Budou muset vyhlasit nejakej „jeste vyjimecnejsi“.

 6. odjinud
  Když Římská říše stála blízko svému konci a vojska barbarů oblehla hradby věčného města, zasedal tamní senát a páni senátoři se vášnivě hádali, komu nechají na fóru postavit sochu. Pár hodin po té byli všichni povražděni a město vypleněno. Vždycky mi tato situace připadala nemožná a neuvěřitelná. Dnes ji díky paní Pekarové začínám chápat. Existují lidé ve vyznamných politických pozicích, kteří žijí ve zlaté bublině a a tak díky svému bohatství a přepychu, v němž se pohybují, ztratí jakýkoli kontakt s realitou. Bohužel, jejich omezenost ohrožuje nás všechny.
  https://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/jiri-paroubek-slzy-pani-pekarove

  1. Tony: Římani to věděli, že jsou v úpadku. Neměli dost vojáků. Najímali si jako žoldnéře barbary, aby za ně bojovali proti jiným barbarům. Potom barbaři přišli na to, zde by se mohli spojit a římské území plenit společně. Dokud byl Řím silný, platilo pravidlo, že pomocné jednotky z jiných národů nikdy nesmí být silnější než vojsko římských občanů, které doprovázely. O tisíc let později než padla Byzantská říše, Byzantinci protestovali na pokyn dvě církve proti vládě, když se dozvěděli, že císařovi ministři ve snaze získat pomoc římské církve zahájili vyjednávání s kardinály a nabídli ústupky v teologii výměnou za slíbenou vojenskou pomoc. Jednalo se ve Florencii.

 7. Z patria.cz : „Čína a Rusko investují 1,4 miliardy dolarů (téměř 31 miliard Kč) do dvou lithiových dolů v Bolívii. Ve čtvrtek to oznámila bolivijská vláda. Na kov, který se využívá pro výrobu baterií do elektromobilů, je tato jihoamerická země bohatá (ČTK)“

 8. Tohle je naprosto v pořádku:
  https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-skolske-organizace-hrozi-ze-ukrajinci-vypadnou-ze-vzdelavaciho-systemu-40436529
  Pokud se nejsou schopni domluvit, nerozumí jednoduchým otázkám, tak jak potom chtějí rozumět učivu??
  Potíž je i v tom, že spousta z nich se česky učit ani nechce. Pokládají češtinu za podřadný jazyk, který jim údajně k ničemu nebude.
  Všiml jsem si už, že ti mladší a arogantnější, mluví na naše lidi anglicky. Pak se tváří pohrdavě, pokud jejich angličtině některý Čech nerozumí.
  Žeňte to odsud pryč. Ani pořádně nevíme, co to je za lidi, nebo jestli tam u nich doma, nemají nějaký „vroubek“ ala Oděsa.

  1. Za bolševika jsem se emigrantem nestal.
   Ale od svých přátel si pamatuji, že v emigrantském lágru strávili celý rok. Ať už v Rakousku nebo v Itálii.
   Výjimečně mohli i pracovat. Po přijetí do cílového státu byli opět ve škole pro emigranty, kde se museli učit řeč a zákony státu. Kdo neměl jazykové znalosti nemohl si dělat školu.
   I naše opérky v Anglii se musely nejdřív naučit anglicky, aby si mohly něco studovat.
   Tihle vládci ČR jsou odněkud, kam příběhy lidí 20. a 21. století ještě asi nedošly.
   Instituty pro diskriminaci Ukrajinců kvůli neznalosti češtiny sice neví, kolik mají diskriminantů, ale určitě se to za nějaký ten další milion na činnost zlepší. A to se fakt vyplatí!
   Proč je nedají do škol, kde se učí naše budoucí elity v angličtině?
   Jejich rodiče určitě nebudou protestovat.

 9. Fiala len chce, aby ste dostali peniaze za Ukrajincov, bojuje ako lev za vas, proti Madarom a Poliakom – a vy na neho takto…😉.

  1. Jako by snad Německo dostalo nějaké peníze za milion imigrantů z roku 2015…Fiala je velmi naivní.
   A Rakušan ještě plácá něco o tom, že Maďarsko a Polsko nehájí české národní zájmy..
   Jdu si pro další popkorn…

   1. Není naivní, ale myslí že nás oblbne. A podle posledních fotek, mu to asi dochází, nejsou tak blyštivé jako ještě před třeba půlrockem. to víte fylozofové si něco vymyslej a ale ty konce.. vlastně tak dopadla většina z těch dávných. Fikce a realita jaxitaxi..

  2. ČR žádné peníze za UA nedostane.
   V té smlouvě to není, jen jako nezávazná poznámka od ČR, že by se to tedy jako mělo zohlednit, ale závazně to není.

 10. Fiala slouží našim nepřátelům. Nedělá si z nás blázny, on dělá to, co od nich dostane za úkol a říká to, co je potřeba, aby nás mohl likvidovat podle instrukcí.
  Potřebovali ho dostat před Babiše, tak mu napsali notičky, které mu přinesly nějaké hlasy, v podstatě těch průměrně hloupějších voličů. Hloupějších proto, že i tehdy bylo jasné, komu Fiala slouží a co je jeho úkolem.

  Samozřejmě poukazovat na to, co říkal před zvolením a co prohlašuje dnes, je potřeba. Ale nemá smysl mu to vyčítat – potkanovi taky nevyčítáme, že šíří choroby, s potkanem se vypořádáváme jinak. Stejné je to s Fialou a ostatními agenty a kolaboranty. Oni jsou jen nástrojem, vykonavatelem … není třeba jim něco vyčítat a nemá smysl bojovat proti nim.

  Je třeba bojovat proti skutečnému nepříteli a tyhle nástroje prostě eliminovat. A jelikož se donedávna tyhle nástroje kolaborace a zkázy dostávaly do pozic skrze volby, má proto smysl voličům ukazovat, co říkal předtím a co potom.

  Ovšem je třeba počítat s velkou mírou stupidity fialových voličů. Málokterý ve výrocích z roku 2016 a 2023 vidí rozpor. To je taky hlavní důvod toho, že je u mocí Vláda národní zkázy.
  Tak si potkana poslechněme znovu…. některým to možná časem dojde
  https://t.me/ogogx/8169

  1. mě připadá, že voliči fialového hnusu trpí stockholmským syndromem. několika jsem poukazoval na rozdíl mezi kecy a realitou. ale jsou jako zhypnotizovaní. pokud už byli ochotni zaznamenat, že fakt jakože trochu lhali, tak to označili za běžný předvolební kolorit a přece to takhle dělat musí aby se tam nedostal henten babiš. a že to je přece skvělé a jsou na fialu i na pepu107 hrdí. perfektně zvládli energetickou krizi, za kterou může babiš a putin (ZAMUBAPU), fiala perfektně zvládl předsednictví a perfektně to nandáváme rusákům a jsme západu morálním kompasem a jdeme příkladem. no tak co s tím chcete dělat?

    1. Presne L., cim horsi teror vod nich dostavaji, tim vice takovy obdivuji ..
     Stejny jako nacisti a vojaci za Hitlera do posledni chvile
     a zfanatizovany bolsevici pred , popravou vykrikovali , at zije strana Stalin..
     Neco jako „nadsena /perfektni/,sebevrazednost“..

   1. Energetická krize je přímý důsledek Green Dealu. Zesílení negativních efektů je dáno rozhodnutím české vlády a nekonáním všech následujících vlád, že se elektřina obchoduje v Lipsku na burze. Tou první českou vládou byla ta Paroubkova, následovaly vlády Topolánka, Nečase, Sobotky, Babiše, Fialy. Politiků, kteří mizerně rozhodli, je více, ale důsledky se projevují až nyní.
    Ještě se v energetice odehraje jeden tunel jménem platba za jističe. Obyvatelé ČR zaplatí chybějící přenosovou soustavu el. energie přes střední Německo. Tak se bude posílat přes ČR, protože kvůli moudrému rozhodnutí německého eurokomisaře Oettingera se neúčtují poplatky za transfer elektřiny. Obhájeno volným pohybem zboží a služeb. Ale někdo ty dráty udržovat musí, a někdo je musí platit. Tím oslíčkem otřes se jsou obyvatelé ČR.
    Situace bude řešitelná až rozpadem EU. EK si maluje, jak na troskách národních států sjednotí celou Evropu. Ale dopadne to jinak, Evropa dopadne jak německá knížectví v 17. století. Spousta malých území vedených knížetem s nosem nahoru.

    1. ad Gerd a „spousta malých území “

     Myslím, že se to už pomalu a nenápadně děje. Euroregiony.

     https://euroregion-silesia.cz/cinnost-euroregionu-silesia/291-asociace-euroregionu-cr

     (…) „První úkol, který před námi stojí, je poučit se z posledních dvou let, kdy došlo k náhlému uzavírání hranic, přeshraniční spolupráce byla kvůli zavedeným opatřením značně komplikovaná a na obou stranách hranice panoval chaos ohledně platných opatření. Každý z euroregionů se s tím potýkal, jak bylo v jeho silách, a analýza Evropské komise jasně říká, že příhraniční oblasti, kde působí euroregiony, se se situací vyrovnávaly lépe než ty, kde žádná taková instituce neexistuje. V rámci Asociace máme možnost připravit se na podobné události v budoucnu a vytvořit společné krizové plány. Chceme také společně propagovat přeshraniční spolupráci a její výsledky. Hranice představují jizvy minulosti a jsou to bariéry, které mají tendenci neustále růst. Je na nás, abychom ukazovali, jak je možné tyto jizvy léčit, jak překonávat bariéry a jak budovat pevné vazby, které zabrání tomu, aby se do příhraničí vrátily závory nebo dokonce ostnaté dráty,““ řekl u příležitosti slavnostního založení Asociace euroregionů České republiky předseda Euroregionu Nisa Martin Půta. (…)

     (…) Cílem Asociace je prosazovat společné zájmy v rámci Evropské unie a vyjadřovat se k legislativnímu zakotvení přeshraniční spolupráce na národní i evropské úrovni. Díky nové platformě mohou euroregiony lépe spolupracovat na přípravě přeshraničních dotačních programů na období 2021-2027 a v rámci těchto programů na přípravě fondů malých projektů … (…)

     Zatím to zřejmě vypadá dobře, ale při zhoršení mezinárodní situace…?
     Ta dlouhodobě ve vedení zabrložená elita z fleku vyprofiluje „knížata s nosem nahoru“.

  2. …“nema smysl bojovat proti nim“..to je dobrej napad , tak je nechate, aby si s vami delali co chteji..To je uplne presne ,co chteji..
   Probuh , co se to s vami deje ,lidi..

 11. Tomáš Tyl
  „Vyslal jsem jasný signál, že nenecháme nikoho padnout a těm, co padli, posíláme jasný signál, že jsme je nechtěli nechat padnout. Všem jsme dali k dispozici deštník proti drahotě – je to velice komické, vůbec nevím, jak se to mohlo stát, ale vlastně se ukazuje, že pomáhá jen těm, kdo jeho pomoc vůbec nepotřebují. Hehe… Takže vlastně jeho pomoc nepotřebuje nikdo. A asi Vás to nyní velice překvapí, ale teď mi Jana Černochová říkala, že jako dítě taky měla deštník a prý ta smlouva s USA je takový americký deštník, a jak psala na Twitteru – o který se musíme ale dobře starat. A starání se není zadarmo. To si prosím, každý, musíme uvědomit! Takže Američani dostanou od nás zaplaceno, navíc od nich koupíme ty úplně zbytečné stíhačky za cenu skoro půlky schodku státního rozpočtu, protože ze 100 miliard za stíhačky už máme cenu 123 miliard a ta určitě není konečná, aby schodek byl ještě větší, my jim dáme zdarma k dispozici naše základny a ještě je všechny osvobodíme od daní, poplatků a aby si mohli dělat, co chtějí, nebudou pod českou jurisdikcí. A to je, přátelé, velice fér. Už jste někdy viděli ožralého okupanta? No, chtěli byste ho stíhat? Nechtěli! A já věřím, soudr… přátelé, že když se to po nás žádá, my všichni uděláme tak, jak má byť! To si řekněme, že je veliký úspěch naší vlády a já zdůrazňuji, že tenhle úspěch je výsledkem neúnavné práce naší vlády a ne vlády Andreje Babiše či jakýchkoliv pruských populistů. Jsou to velice nepopulární kroky, nikdo je nechce, ale my je děláme, abychom se měli dobře. Abychom se my měli dobře. Seznam osob, které se budou mít dobře je k nahlédnutí na Hradě. Nemůžeme přece Američany v ČR zatěžovat našimi daněmi. A navíc jsem se zase stal oblíbencem Jindřicha Šídla, který chce atomovky. A já mohu vzkázat a věřím, že máme pevnou oporu v našich spojencích – ano, Jindřichu, my nezakolísáme a ještě v tomto století spolu s Vašimi médii uděláme z ČR atomový kráter! A bude krásný! Bude se líbit všem nám, kdo přežijeme. Závěrem pouze žádám spoluobčany, aby nám již neposílali další deštníky. Deštníků již máme dost a nechali jsme si vypracovat 68 analýz za necelých 200 milionů korun, z nichž pouze nepatrná část, asi 67 říká, že problém by se vyřešil, kdybychom si celá vláda ty naše deštníky strčili do recta a otevřeli je. Jsem za tuto objektivní analýzu velice rád a jistě se jí budeme v rámci našeho upraveného programového prohlášení zabývat. Nyní mne však již omluvte, musím Vás zase zadlužit pro Ukrajinu. Sláma u krajnice! No, a zase se mi lesklo čelo… Mně tu masku nedokážou pořádně přilepit nebo co?!…“
  P.S.: Víš, jak jsi mi nabízel, Vidlákovy Kydy, ať píši pro Literate? Tak klidně a rád, ale nemám tu tvoji denní systematičnost – já jen reaguji na to, co jde kolem mne. Někdy je toho víc, někdy méně… 🤷 A někdy je toho „zu viel“ 😣 Třeba dneska… 🥳

    1. Bůh se rozhodne, že to takhle už nejde a že za 10 dní zničí celý svět. Zavolá si sv. Petra, aby přivedl nějakého důležitého politika z nejvýznamnější země Ameriky, nejlidnatější země Asie ale i nějaké malé země v Evropě.

     Ten přivede vůdce z Číny, USA a předsedu vlády ČR Fialu. Bůh jim oznámí, že za 10 dní zničí celý svět, aby to doma oznámili.

     Biden přijede do Ameriky, vystoupí v televizi CNN a říká: „Vážení občané, mám pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta dobrá je, že jak jsme doufali, Bůh existuje. …A ta špatná je, že za 10 dní zničí celý svět.“

     Si Ťin-pching vystoupí v čínské státní televizi a říká: „Mám pro vás dvě špatné zprávy. První je, že Bůh, západní Bůh, existuje, a druhá je, že za 10 dní zničí celý svět.“

     Fiala se vrátí do Česka, vystoupí v České „veřejnoprávní“ televizi a říká: „Vážení občané, mám pro vás dvě dobré zprávy. Za prvé, právě jsem se vrátil ze summitu tří nejvýznamnějších politiků planety s Pánem Bohem, kde jsme jasně formulovali své názory, byli jsme úspěšní, vyslali silný signál a vyjednali jsme perspektivní nejlepší možné vyhlídky. A za druhé, jsou zde jasné signály, ba jistota, že Rusko s Čínou budou během 10 dní poraženy a Babiš… (hluboký nádech) a Babiš už nikdy nevyhraje žádné volby!“

  1. Nevidíte rozpor v tom, že máme za nepřijetí migranta platit ?
   Vždyť imigranti nás obohacují, zachraňují od vymírání, budou pracovat aby bylo na naše důchody…..
   Když se teda imigrujícího vzdáme ve prospěch jiné země – tak vlastně ztrácíme. Proč máme platit za to, že tratíme, není to kravina ?
   Jinak ale imigraci nezavrhuju, pokud je skutečnou pomocí a obohacením, pokud se tím nezvyšuje kriminalita, netvoří se čtvrti strachu, gangů, nevzniká plánovitá segregace…..
   Viz např. řečtí uprchlíci kdysi u nás.

   1. Dulezitej clanek. Sem zvedavej estli si nekdo povsimne a jak to dlouho potrva ,ze k nam vlada ve spolupraci s EU dovazi obcanskou valku ,
    nasili a krveproliti a zacatek konce.
    Ja vim , psani dlouhych prispevku vo nicem ma prednost.
    Vetsina uz si zvykla z CT a medii , ze to prijde..
    „Jinak ale emigraci nezavrhuju , je skutecnou pomoci a obohacenim“..
    Prispevek nahore.
    Budovani demokracie se zase totalne zdarilo..

    1. Jste milovníkem propagandy, že ?
     Vytrhnete část věty tak, aby to vyhovovalo Vašemu dopředu hotovému hodnotícímu stanovisku.
     Je to propagandistický prostředek zvaný hastroš.

     Víte, já ty Vaše litanie , evokující nějakou duševní poruchu, nečtu. I proto, že przníte jazyk český. Jen když jsou reakcí na můj příspěvek.
     Zkuste to dělat taky tak.
     Děkuji předem , pane Všeználku (a máme to 1 : 1), který píše o něčem, na rozdíl od těch, které on (Ubermensch ?. a je to 1 :2.) označí, že píší o ničem.
     Navíc jste docela autentický a efektivní v tom, jak rozdělovat. Ale pan Vidlák Vám i tak dá zapravdu. Buďte bez obav.

     1. Navíc „citujete“ lživě. Opět si přizpůsobíte výrok toho druhého, svému hodnotícímu stanovisku.
      Budiž Vám nadělen charakter, pomodlím se za to.
      Příjemný zbytek dne.

      1. Vase veta a vyrok ,jen sem je zopakoval.
       Milovnikem propagandy, zvane, „hastros“.
       A mam dusevni poruchu.
       „Jinak , ale emigraci nezavrhuju“…Vase sdeleni.
       Mnou jenom zopakovany.
       V Parizi a jinde taky emigraci nezavrhujou..
       Jste Ten co kyda hnuj. To sem si povsim..Nic moc..
       Jak muzete reagovat na prispevek /+zprzneny cestiny /,
       kterej ste si, tvrdite neprecet..
       Co se tyka rozdelovani , to at si Vidlak rozhodne sam , nechte ho na pokoji ma svejch starosti dost, a zadnej duvod nemate,
       abyste ho do neceho zatahoval , do vasich vylevu, soudce ,kterej soudi vynasi obvineni a bez priciny a co ze vam tak spatnyho udelal?? PS.
       Ja zadny nadeleni charakteru vod vas nechci , zadny prani jsem v tom ohledu neprojevil.
       V neposledni rade , kdyz si nekteri pozvou rovnou domu emigranty , pozvani nezavrhuji , taky maji podminky , aby je vobohatili a treba nezavrazdili a nezvysovali tak kriminalitu ,
       ale vobycejne v praxi to dopadne jinak..

       1. Tak oni ti arabáši ve Francii ani moc emigranti nejsou. Jsou jejich, z kolonií. Alzir byla Francie pak taky půlka Afriky. Mnohde se mluví francouzsky dodnes. Ale ta čeština, tu se nechtějí učit ani Ukrajinci, co to mají podobné

        1. Tenhle problém jde za Alžírsko / Francouzskou válkou.
         Od Frantíků bylo hezké, že umožnili přesun alžírských kolaborantů do Francie.
         Důsledky jsou ale tíživé. V dalších generacích se potomci Arabů začínají emancipovat a tíhnou ke své původní kultuře. Moc se jim nedivím. Přes všechny kecy o multikulti se na ně domorodí Francouzi stále dívají přes prsty.
         Do vyšších pozic se dostanou jen někteří z nich a musejí vynaložit víc úsilí. A nikdo neví co s tím.

         1. Co nazyvate tou puvodni kulturou?
          A tihnutim k te kulture?
          A mistni se divaji na ne nikoliv pres prsty ,
          ale rovnou pres trosky a spaleniste sve zeme..
          Ukazujou dokonce vo ty kulture vobrazky..
          A neda potiz, se na ne podivat..
          Prsty sou ale prssty.

          1. Jejich původní kultura je islám. Neříkám, že islám je v něčem horší, než křesťanství. Ale pojetí tzv. lidských práv se dneska v evropských a arabských zemích dost liší.
           Tato dvě náboženství nejsou kompatibilní. V dnešní době vůbec.
           Ale je jasné , že v tomhle stadiu se toho s tím už moc nenadělá.
           Takže pomazaným hlavám nezbývá nic jiného než hlásat, že multikulti je bezva.

         2. Kapku přiopravím. Proč si myslíte, že je vzali do Francie, kdo by na ně dělal. Takže jen si zajistili levnou praconvní sílu. Akorát jim nedošlo že se rychle učí a mladí jsou už o něčem jiném.

       2. Ulhaný hlupáku, možná provokatére.
        Ještě jednou, co jsem napsal :…Jinak ale imigraci nezavrhuju, pokud je skutečnou pomocí a obohacením, pokud se tím nezvyšuje kriminalita, netvoří se čtvrti strachu, gangů, nevzniká plánovitá segregace…..
        Viz např. řečtí uprchlíci kdysi u nás…..“

        Vy jste z toho vyrobil toto : …„Jinak , ale emigraci nezavrhuju“…Vase sdeleni.
        Mnou jenom zopakovany…..“

        Dále píšete : „…Jak muzete reagovat na prispevek /+zprzneny cestiny /,
        kterej ste si, tvrdite neprecet..,,,“
        Příspěvky, Vaše příspěvky, pokud jsou směřovány ke mně, např. prostřednictvím lživé citace . tak ty čtu. Což jsem Vám i výše sdělil.

        1. To napsal Tencokida. Ještě toto : Ten charakter nehledejte, bude Vám k ničemu, pouze budou na něj srát mouchy.
         Příjemný zbytek dne.

   2. Tencikid
    Jak poznáme, že jsme za pastevce už zaplatili, když jeho jediný doklad je 62,4 kg váhy? Nebo zítra budeme platit znovu? Pravda , někteří doklady mají, dokonce i troje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *