20 července, 2024

Kramatorsk – trénink pro zájemce o samostatné zpracování informací.

Dva pohledy na útok v Kramatorsku.

1) Ukrajinské oficiální stanovisko:
Ruská raketa zasáhla pizzerii pro veřejnost, kde se právě konal soukromý banket pro 45 lidí. Kterého se účastnili kromě civilních osob také ukrajinští vojáci, pracovníci zahraničních humanitárních misí a ukrajinští i zahraniční novináři. Při útoku zahynulo 12 lidí (včetně 3 neplnoletých dětí), raněno bylo 65 lidí. Ruská armáda na Ukrajině soustavně útočí na civilní cíle s úmyslem demoralizovat ukrajinské obyvatelstvo.

2) Ruské oficiální stanovisko:
Bombový útok v Kramatorsku směřoval na štáb ukrajinské armády který byl umístěn v místním hotelu, v němž byli také ubytováni zahraniční žoldnéři. Jejich lokalizace byla upřesněna ve spolupráci s místními partyzány. Zasažená pizzerie patří k tomuto hotelu. Plánovaný útok se uskutečnil v okamžiku, kdy se na místě soustředily mobilní telefony velkého množství důležitých vojenských osob. Při útoku zahynulo asi 50 ukrajinských důstojníků z řídícího štábu, včetně 2 generálů. Zároveň při útoku zahynulo asi 20 zahraničních žoldnéřů – instruktorů a poradců z cizinecké legie.

Internet je plný fotek a videí bezprostředně po zásahu, každý si může sám online ověřit, která z verzí se více blíží pravdě. Pro začátečníky doporučuji zahájit samostatný trénink v nezávislém shromažďování a zpracování informací zadáním hesla Kramatorsk do vyhledávání na twitteru, instagramu nebo telegramu. Pak už Vás to navede. Znalost angličtiny a ruštiny je dobrá, i když nikoliv nutná. Máme přece online překladače.

317 thoughts on “Kramatorsk – trénink pro zájemce o samostatné zpracování informací.

 1. Takže ještě k tomu USD v rezervách centrálních bank:
  https://data.imf.org/?sk=e6a5f467-c14b-4aa8-9f6d-5a09ec4e62a4
  K tomu kratičký článek.
  https://www.imf.org/en/Blogs/Articles/2021/05/05/blog-us-dollar-share-of-global-foreign-exchange-reserves-drops-to-25-year-low
  V podstatě by se dalo napsat, že pokles držeb USD v CB jde ve prospěch růstu Euro v rezervách CB.*

  Já za rezervy považuji ne nuly a jedničky v PC, ale dostatek přístupné čisté vody, funkční lesy, soběstačnost potravinovou i energetickou, dostupné zdravotnictví, důstojné penze, obranyschopnost, právní systém – nikolivěk právnický…atd.apod. a jinak.

  1. Nebude.
   Vyvolený národ bude spíš vyvalený – až zjistí, co všecko už nejsou schopni vyrobit sami.
   A zbytek toho vyvalení zařídí fentanyl.

 2. K Targus, hliník. Tam je to slabší, bo teď je v Humpolci.
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_primary_aluminium_production
  https://money.cnn.com/quote/shareholders/shareholders.html?symb=AA&subView=institutional
  No a zase Vanguard a BlackRock.

  Prostě tvrzení, že v SSA se už nic nevyrábí…je mem. Slouží někdy propagandě o tom, že SSA chátrají, rozpadají se, upadají, předbíhají je rozvojové země, civilizace tam brzy zkolabuje, dolar ztratí několik desítek % své hodnoty…..

  Myslím si, že tam mají daleko větší problémy v jiných oblastech života jednotlivce či společnosti.

   1. tohle vyjímám
    2016: BlackRock spravuje i investice ČNB.[18] Správu majetkového portfolia pro ČNB vykonávají dva správci, BlackRock a State Street.[19]

    pak se divme

   1. Samozřejmě že vyvezli spoustu výrob. No a co ? Jsou jejich subjektů ?
    Sněhurka natáhne brka, protože trpaslíci jsou na tom mnohem hůř ?

    Já polemizoval s tím neustálým “ USA to mají spočítané“, “ BRICS je převálcuje“ , „USA nic nevyrábějí“, “ dolar je jen papírek“ atd atd apod.
    Vždyť vy se jen ujišťujete ve svých polopravdách….. a někdy i kravinách. Pořád dokola.

    Prostě se naučte aspoň jedna plus jedna. To znamená USA, GB, Francie, Holandsko, Německo, Pobaltí, Polsko, ČR……….coby Spojenci Ukrajiny, v důležitých věcech, co se týče válčení a financí.
    A na druhé straně Rusko……….a co ? Které další státy ? BRICS – dodavatel zbraní, finanční pomoci eh eh ….?
    Jo, já zapomněl – Bělorusko. To je fakt. A Severní Korea a Kuba (nic proti ní, lidé tam nežijí v přepychu, ale mají doktory…hudbu a zpěv).
    Tak zahrejte sto a sedmu, bez toho, že máte tu sedmu.

    Buď jste sama jedna velká pohádka….anebo prostě jste si osvojil jiné pohádky a těm chcete věřit, protože skutečnost je jiná, ale zejména proto, že v ní věří Vaší kamarádi.

    Howgh..

    1. Re: Tenco

     Buďte tak hodný a zjistěte si, kolik je schopen ten který soudruh vyrobit oceli, hliníku a trhavin. Podotýkám nikoli zobchodovat, nýbrž OPRAVDU vyrobit na svém území.
     Pak si zjistěte kapacity zbrojovek, které umějí EFEKTIVNĚ tyto materiály zpracovat. Nikoli na autoplechy, které se vozí ve velkém z Čajny, nýbrž na tanky, BVP, ruční zbraně, rakety a děla.

     Btw. moc jsem nepochopil, proč tak nějak ignorujete kapacity Čajny.
     Nebo jste opravdu takový mamlas a věříte tomu, že nějvětší producent oceli nebude dodávat Ivanovi?
     Nu a až shromáždíte čísílka, vyhodnotíte je a asi tak za týden pochopíte, vo co gou, pak můžete dělat HauHau.

     1. Jen poznámečka. V Německé Uhniji je jedna jediná fungující fabrika na trhaviny. Můžete třikrát hádat, kde se asi tak nachází.

     2. Úkolovat umíte.
      Tak ta čísla – určitě je máte hned po ruce , když je chcete po jiném, ať si je najde.
      😀

      1. Re: Tenco

       Protože kdybych je sem napsal já, obratem byste je zpochybnil jako nevěrohodná.
       Proto si vám dovolím doporučit, abyste si zjistil, kdo vyrábí nejvíce polotovarů nezbytných k výrobě zbraní.

       Btw. jistě není náhodou, že se soudruzi v Bruslogradu probudili a horečně organizují výběrovku k nákupu munice pro Ukrajinu, resp. pro zbraně, které používá.
       Každý alespoň polonormální státní útvar by jednoduše přešel na válečnou výrobu, pokud by měl kritický nedostatek munice při „obranné válce“.

       Proč soudruzi v Bruslogradu nepožádají UŠA-té partnery o dodávky munice pro ukradinské soudruhy za férovou cenu? Soudruh Zelí si to dozajista za své kabaretní výstupy a herecké etudy zaslouží, ne?

 3. Z novinky.cz : „Shell dál obchoduje s ruským plynem, píše BBC“

  Zadám ownership, stock holders….a jednou tam má Blackrock kolem 10 %. Jindy se tam nevyskytuje vůbec…
  Nebude to dlouho trvat a běžný člověk nebude ani za mák vědět, kdo ho např. vykopl z práce, personalista – to bude jen taková malá duhová krabička, menší jak krabička od sirek. udelá píp, píp a už vás vedou před vrátnici..

  Pane Vidlák, vykakejte se na politiku a raději se vybavte vším možným i nemožným, co Vás udělá co nejméně závislým. Politika je ještě neprůhlednější jak majetková struktura některých firem (a vůbec se neví, kdo drží otěže a má bič, a kdo sedí v kočaře….)

   1. Shell – kontrolní balík je rodina Rothshildu, začalo to dávno těžbou ropy v Indonesii. Ano, BR má vliv v mnoha korporacích (přes menší podíl a Board Seat), ale kdo jsou hlavní akcionáři BR?

    1. V hlavě chobotnice dlí Kačer Donald, má takový velký plavecký bazén , místo vody zlaté mince…a v tom si rochní, na znak, prsa, kraula. 😀
     Víme kulové, možná je to pro nás lepší, možná si tak držíme růžové iluze a pokoj v duších a můžeme dětem vyprávět pohádky o tom, jak Dobro vždy vítězí a kdo nebo co je tím Dobrem…..

     1. Strýček Skrblík. O mé sympatie soutěží s Dr. Halířem.
      Bankovní dům Rotschild, kdo by neznal. Zdejší „Rockefeller“.
      Rozvoj průmyslu v Rakousku -Uhersku, na Moravě a Čechách. Kapitál židovsko-německý, technologie anglická. Později Ignatz, Julius, Isidor Petchkové. Kolben….
      Z domácích velevýznamní podnikatelé František Klein. Vojtěch Lanna. Co ten dokázal za pouhých osmnáct let. Začal v osmnácti.
      A dnes? I to málo co přežilo komunisty je v řiti.

      Toulky českou minulostí, díl šestý. To jsme se v dějepise neučili, že….
      Pak se nedivím, že z pódia na Václavském náměstí zní žvástz „Tři sta let jsme trpěli.“
      Proberte si podmínky národního obrození. Studujte život a dílo jmenovaných.
      A novodobějších, Tomáše Bati…

      1. Jistě. A nádherný vztah k poddaným či k členkám nižěích tříd ….a k dětem !!! Pouze filantropie a
       Jděte se vycpat, panstvo a zbytek. Skutek neutek, ovšem také se neproměnil v křesťanskou lásku – a kde ano, tak podnik zkrachoval.
       —————

       1. Blackrock, The Vanguard Group and State Street…Big Three.

        Big Four zase radí státům jak a za co prodat . Kupujícím radí jak co státního nejlépe nakoupit.
        Dále radí státům ohledně daňového systému, firmám pak radí s daňovými optimalizacemi.

        Poslyšte, drazí poslyšte ! Možná i vy máte prachy u nich, akorát o tom nevíte…….
        Takže i ty průsery….i za ně možná můžete.
        Katolíci a katoličky, chodící každou neděli na mši a tedy i ke svaté zpovědi, jsou z obliga, to je jasné. V tom mají obrovskou výhodu vůči těm, kteří ušní zpověď nevyužívají.

      2. Bože chraň nás od slouhů, co se slzou v oku vzpomínají na ztracené páníčky. Dobrosrdešné a uznalé, to panstvo bylo vždy, přece o tom mluvila již babička Boženy Němcové. Všichni páníčkové majetek dozajista nabyli dlouhodobou poctivou prací. Spíše to bylo tak, jak prý napsal Proudhon -za každým velkým majetkem je zločin.

        1. To lze.
         Např. Deutsches Reich verze Weimar byla plná miliardářů.
         Malý háček – poštovní známka stála miliony marek.

         Více E. M. Remarque : Černý obelisk.

         1. Tak nebrečte, naše republika je taky plná milionářů. Stačí si koupit krásné nové elektrické autíčko od deutschland werk Skoda a jste hned milionářem. Pokud vlastníte byt či dům, jste dokonce několikanásobným milionářem (a to i malých městečkách kdesi na severu). A když to naše skvělá vláda povede dál jak to vede, možná se i těch miliard dočkáme.

       1. Přesně tak, za každým milionem zisku strádá stovky, blboňů. Ale například krabička cigaret výroba 4 kč stojí 120,- , chleba výroba 5 kč,- stojí 45,- , chlast je stará prohibice, ale třeba kabanos, „výmladky z kostí“, výroba plácnu 10kč,- a prodává se za kolik? A ostatní šmakulády se sem vozí, stovky kamionů z cizákova každej den.

      1. Co komukoli brání být také vyvoleným? Obchodní tajemství to není, copyright na to nemají, zdrojový kód je volně dostupný….

      2. Dle NZ jsou vyvolenými “ svatí“ (dohledej sám, původní význam slova), respektive ti, kteří uvěřili v Krista a jeho vzkříšení z mrtvých.
       Ono ale v profánním světě, kterému vládne ďábel, si nároky na vyvolenost dělal a dělá kdekdo, třeba i deklasovaný SA-mann.

   2. Tino.
    I tak by se to dalo říci BR vlastní 3/4 planety,ale to bude trochu jinak.
    BR je akciová společnost,hlavně USA banky.
    BR jen sleduje,kam investovat a fakt na celé planetě.
    Uvedu jen příklad u nás,jestli si někdo myslí,že třeba KIA,Huindai investovali Korejci,tak je na omylu.
    Korejci jen investovali přes BR,takže splácí investovanou částku a úroky,pak se nemůžeme divit Korejcům,že se chovají jak feudálové.

    1. Spoluvlastní, přes většinou nízké podíly.
     Vlastnit – to je o moc větší odpovědnost, než brát dividendy, spekulovat na růst či pokles….

  1. Sice v tomto případě nemám komu fandit, ale přesto se mi tam víc líbí ti Ukrajinci. Nový prvek, hnědočeši si patrně už definitivně odvykli tahat s sebou kudly, místo toho jezdí z Ostravy do Pardubic provolávat, že jsou tam doma.

   Samotný článek je soutěž bájivosti hnědočeské a novinkové.
   Jedni vypráví, že tři Ukrajinci chodili tři dny před jejich dům vyhrožovat, že jim zabíjí děti a je pobodají a podřežou. A když toho večera vyšli z hospody, vydali se hnědočeši za nimi zkontrolovat, jestli zase nejdou k nim. Vydali se chránit ženy a děti. Už to se jim nelíbilo, že Ukrajinci v hospodě rýpali do starších lidí. Tak se přišlo před dům, kde jim Ukrajinci pravili, že jsou cigorky.
   Novinky pak popisují, že potyčky se zúčastnilo asi 18 osob a přivolaná policie se snažila obě skupiny od sebe oddělit. Vzhledem k jejich opakovaně uvedenému počtu byli Ukrajinci tři, tam patrně k (na druhé straně velmi obvyklé) početní rozmanitosti nedocházelo. A policie se od nich snažila oddělit patnáct hnědočechů…

   No, v takovémto poměru u nás nebývá zvykem, že krev tam teče hnědočeská. Skoro by se řeklo, že, podobně, jako s námi, už to ani s nimi není, co bejvávalo. Ale zase tolik se mi je podceňovat nechce, tak jen skoro…

   1. Koupil jsem si flašku červeného a popcorn.
    A jakpak UAčka řekli tmavočechům, že jsou „cikorky“?
    Ukrajinsky? Anglicky? Česky?
    Ani jeden jazyk pravověrní tmavočeši nepoužívají.
    Romsky?
    To zase neznají UAčka.

    1. Jo, někdo tu kecá a po zkušenostech asi vím, kdo.
     Další indicií je to, že to celé vlastně rozfoukala romea, což je banda neskutečně prolhaných zmrdů, co se nezastaví před ničím.
     Ty úkáčka byly tři a morgošů bylo patnáct – typická cigánská férofka.
     Jeden cigán v partě je nejvzornější a nejpracovitější dělník. Se dvěma už začínají potíže a se třemi to můžete rovnou zabalit, protože jim něco přelítne přes rypáky, domluví se, další den nepřijdou do práce a vy jste s termínem práce v řiti.
     Osobní zkušenost s kopáčskou partou, co pro nás dělala výkopy pro chráničky tam, kde nemohl stroj, nebo krtek. Po této zkušenosti už náš šéf hledal jen party, ve kterých cigoši nebyli a nikdo tam nemohl rozvracet pracovní morálku.

    1. Bylo jich tam moc. Na fotku by se všichni nevešli. Kdyby pořídili jen výřez, tak by to zmátlo občany a mysleli by si, že v průvodu bylo jen málo sympatizantů.
     Fotka bude příště. Pro fotografa najmou od MV helikoptéru a ten to vezme z ptačí perspektivy.
     😀🚁

  1. Česko rekordně pomáhá, loni poskytlo skoro 21 miliard. Většina šla Ukrajině, angažuje se i v Africe či Asii

   Česko podle předběžných údajů poskytlo loni oficiální rozvojovou pomoc ve výši 20,86 miliardy korun. Oproti roku 2021 jde o nárůst o 12 miliard korun, který byl způsoben příspěvkem na pomoc Ukrajině, jež od loňského února čelí ruské invazi, a zejména ukrajinským uprchlíkům v České republice. Právě tato pomoc činí téměř 14 miliard korun. Vyplývá to ze zprávy, kterou tento týden dostala od ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) k dispozici vláda a kterou má ČTK k dispozici.

   Zmíněných 14 miliard jsou náklady na zajištění příjmu a poskytnutí dočasné ochrany uprchlíkům z Ukrajiny. Další peníze například vynaložilo ministerstvo zahraničních věcí (MZV) na 27 projektů humanitární pomoci, a to ve výši 193 milionů korun. Šest projektů se týkalo pomoci ukrajinským uprchlíkům v Moldavsku, zbytek pomoci vnitřně vysídleným ukrajinským obyvatelům a podpory dostupnosti základních služeb v napadené zemi. Další prostředky v souhrnné hodnotě přes 180 milionů byly do rozpočtu MZV přiděleny až v prosinci, využity budou letos.

   1. A co dělíčka, kulomety, pancerfausty, tančíčky a další vojenský šrot, který ale musíme za ceny SSA koupit nový od našeho spojence nejvěrnějšího…
    A co třeba náklady obcí a krajů na všechny ty bytečky, dopravu zdarma, jídlo zdarma, hadry zdarma…
    A co třeba náklady na bezplatnou zdravotní péči…

 4. K tomu Lipavskému:
  Dřív byl v každý vesnici někdo podobný. Přes týden ho měli zavřeného v chlívku, v sobotu ho ženské vydrhly v neckách a v neděli mohl chvíli posedět na lavičce před chalupou v čistých teplákách.
  Když začal pokřikovat na kolemjdoucí, mazal zpátky do chlívku.
  Dnes se poměry změnily k lepšímu.
  Dneska to může dělat ministra…

  1. Pitharte, trošku Vás opravím (snad se neurazíte 😉) … jo – a vím, co je ironie/sarkasmus…

   ad
   „Dnes se poměry změnily k lepšímu.
   Dneska to může dělat ministra…“

   Co takhle:
   „Dnes se poměry změnily k horšímu.
   Dneska to může dělat ministra…“

    1. Jen škoda, že se do toho Europarlamentu nedostal. Vzhledem k tomu, že EUparlament je jen taková kecárna bez jakéhokoli vlivu, napáchal by tam míň škody než ve funkci ministra zahraničí ČR.

    2. Bez urážky, ale takých ako Pepek Vyskoč sedí v EU parlamente minimálne polovica … a v európskej komisii možno aj všetci.

  2. No, já bych pana Lipavského tipoval na eunucha. Naducaná bezvousá tvářička, úsměv spokojený sám se sebou… Nevíte, kolikáté je to „pohlaví“?

   1. Na Ukrajině byly bio laboratoře, kde se pěstovaly různé chuťovky, samozřejmě v bio kvalitě. Jen je vypustit… (blijicí smajlík).

    1. hmm
     https://dfens-cz.com/biolaboratore-na-ukrajine-nebyly-tajne-byly-mezinarodne-auditovane-nedelaly-biozbrane-a-cele-to-sidlilo-v-moskve/

     a z toho vyjímám, což mi vlastně vysvětluje vše, co mi nesedělo:

     Navíc v průběhu puče 1991 Gorbačov ztratil svůj jaderný kufřík, který mu zabavila armáda a tudíž přestaly existovat pojistky proti odpalu jaderných zbraní oddělením rolí a hesel – což USA velmi vystrašilo, protože hardlinerů v armádě se báli, a nyní nad nimi neměl politickou kontrolu nikdo, s kým vyjednávali. Důsledek byl dvojí: Bush tedhy začal jednat s doposud spíše ignorovaným Jelcinem namísto Gorbačova, CIA si našla nového strašáka v podobě akutního riziko „loose nukes“ a krádeže jaderné hlavice teroristy…
     a zároveň to ukazuje, proč byl jelcin tak divnej a že jej armádní velení neposlechlo. Kdo ví co by bylo, kdyby jej získal zpět>

     Ono všechno jednou vyleze na světlo boží.-

  1. Po okupaci Afghánistánu se produkce zmnohonásobila. Nákladní doprava do Kosova letadly USA sotva stíhala.
   Ale Střední východ je mnohem blíže a bez nezdolných hor.
   Stejně jako žoldáci z Afghánistánu se přestěhovalo i pěstování dobrot pro evropské trhy.

  1. Jenže to je zavádějící (i o to se v článku píše). Kdyby se mě zeptali, jestli jsem pro obnovení ZVS tak jim taky řeknu ano. A rozhodně by to nebylo proto, že se cítím ohrožen Rusy.
   Oni by to mladí potřebovali jako prase drbání. Myslím, že po takové 12 měsíční povinné ZVS by chlapce přešly romantické představy čerpané z amerických propagandistických patriotických snímků. ZVS by nešla odmítnout ani z osobních a náboženských důvodů, mohli by je cvičit beze zbraně třeba na vojenské záchranáře.
   I za komunistů byly jednotky, kde se zbraň nefasovala, i když z jiných důvodů. Vím to sám jsem u jedné takové sloužil (jen dodnes nevím, jestli to bylo kvůli jednomu aktivnímu soudruhovi z VŠ, kvůli kterému jsem z VŠ odešel, nebo kvůli pradědečkovi, který bojoval v ruských legiích).

   1. Mně přišel dobrý nápad zavedení náhradní vojenské služby. Jeden příbuzný je pacifista, tak po VŠ nastoupil jako lapiduch v nemocnici. Zdravotnictví umělo využít mladé kluky na různých pozicích.
    Mladíci to přežili a zdravotnictví si libovalo.
    Vojenský výcvik jenom pro ty, kteří se tomu nebrání.

   2. Re: křižák

    Předpokládám, že pokud jste četl, tak ne příliš pozorně.
    Otázky nebyly dávány v bloku, nýbrž každá zvlášť.

    Druhou věcí je, že naprostá většina lidí má tendenci spojovat takovým způsobem, jako vy.
    Jinak zbraně se nefasovaly, nýbrž zapůjčovaly ze zbrojního skladu proti podpisu a po ukončení zaměstnání spojeného s výcvikem nebo údržbou zbraně se odevzdávaly zpět pod zámek. A i já jsem měl mařenu po přidělení k bojovému útvaru v ruce asi tak možná třikrát, o střelbách se mi ani nezdálo.
    Bylo to z toho důvodu, že poplachy byly sice často, ale bez otevírání zbrojního skladu. Kromě toho jsem měl svého „Šemíka“, který zbraň odebral za mne (nesmělo se to), protože jsem tou dobou sprintoval do autoparku k technice. Po příjezdu k ubikaci Šemík mařenu strčil na mnou určené místo – ke spacáku a soukromým zásobám bufetu.
    Odevzdání zbraně probíhalo stejným způsobem – koník Šemík.

    1. Re: Targus
     To já jako stále podvratný živel nemůžu vědět. Sice jsem si za vojnu ostře vystřelil 2x (kolik nábojů už nevím) a pár dávek slepýma v přijímači u mladých. No ale vzhledem k tomu, že našimi zbraněmi byly krumpáč a lopata to docela jde. Jestli znáte film Černí baroni, tak tak podobný by bylo u nás, jen daleko menší sranda (on taky Švandrlík nepopisoval PTP ale TP u kterých sloužil). Nevím, proč se pořád tvrdí, že psal o PTP.
     My jsme byli takoví nástupci TP a rukovalo se k nám jako k PTP. Podvratný živly (jako já), kriminálníci (hlavně pokusy o ilegální přechod hranic), kluci, co k normálním jednotkám nemohli kvůli zdraví, jen ti faráři, kulaci a šlechta tam chyběli (kde by se taky v roce 1988 vzali).
     Ironií bylo, že jsme stavěli nejtajnější objekty Varšavské smlouvy na území ČSSR, do kterých i civilisté potřebovali propustku

     Re: Helanov
     Ono nejde ani o ten vojenský výcvik, ale aby se z kluků opravdu stali samostatní chlapi, co se o sebe (a jednou o rodinu) umí postarat, ne obyvatelé mamahotelů. A tomu je civilka nenaučila.
     A propó, co to je pacifista?
     Člověk, kterých chce aby nebyla válka, nebo člověk, který nevezme do ruky zbraň v žádném případě a bude koukat na to, jak umírají jeho nejbližší?
     I když je u mě Desmond Thomas Doss (jediný pacifista, co obdržel Medaili cti, 2x Bronzovou hvězdu a 3x Purpurové srdce za zranění) hrdina, vždycky mě zajímalo, co by dělal, kdyby neválčil na Guamu, Filipínách a Okinawě ale ve Virginii a nepřítel ohrožoval jeho milovanou Dorothy.
     Jeden Adventista sedmého dne (jako byl Doss) se mnou sloužil a rozhodně psychickou deprivací z vojny netrpěl (on ani Doss neodmítal vojenskou službu, jen nechtěl zbraň).
     Tak proč výjimky z vojenské služby z osobních či náboženských důvodů, když nejznámější pacifista Desmond Doss dokonce narukoval dobrovolně.

  2. Povinný vojenský výcvik? Asi ano.

   Ale pokud naší státní agendu budou řídit takoví ….. jako je Černochová a Lipavský, tak tedy NE.

   1. Možná by to mohla být protiváha profi armádě, kdyby každý měl vojenský výcvik.
    A vyhlášení mobilizace je právně složitější něž prohlasovat stav ohrožení státu. Po vyhlášení ohrožení státu můžete začít provádět odvody ale mobilizovat ještě ne (taky vlastně nemáme koho, nejmladším, co jsou v záloze bude něco přes 40, tedy kromě výjimek z AZ a bývalých profíků, co jsou v záloze ze zákona). Na mobilizaci musí být vyhlášen válečný stav.

 5. V alternativě si přeci každý vybere tu svoji pravdu, nabídka je široká. Každý si prostě svobodně a nezávislé svůj pocit prohlásí za pravdu a tu si pak vygoogluje.

  Paní Divišová je dokonalý příklad alternativce.

  1. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 444 lietadiel, 240 vrtuľníkov, 4845 bezpilotných lietadiel, 426 protilietadlových raketových systémov, 10.430 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1134 raketometov, 5291 poľných diel a mínometov, ako aj 11.324 špeciálnych vojenských vozidiel.

 6. Z netu. , údajně slova ministr. zahr. ČR :
  „….Dokud se ruská společnost nezmění, tak zůstane pro Evropu hrozbou. A musíme si nalít čistého vína – občané si prostě musí uvědomit, že období míru v Evropě skončilo…“
  No ale co když vládní prominenti Ruska uvažují takto „dokud se ukrajinská společnost nezmění, tak zůstane pro Rusko hrozbou. A musíme si nalít čistého vína – občané si prostě musí uvědomit, že období míru v Evropě skončilo,“
  Obdobná vyjádření byla poměrně obvyklá před Velkou válkou. A také se zbrojilo ve velkém, ve vzduchu byl cítit pach krve a spáleného masa.
  Chceme Velkou válku No.2 ? Co když v ní zahynou desetimiliony lidí ? A jako takřka každá válka skončí nějakou dohodou, kéž by trvalou ? Na čí vrub by šly ty desetimiony až stamiliony mrtvých, zmrzačených a vyhnaných lidí, možná i zmutovaných tak, že budou rodit postižené děti ? Na vrub poraženého ? Kdo ale bude poražen, pokud dojde k použití jaderných zbraní z obou (ale i třetích, čtvrtých..)stran ?
  Nebylo by humánnější v něčem ustoupit ?
  https://cdn.mises.org/How%20Diplomats%20Make%20War_2.pdf
  HOW DIPLOMATS MAKE WAR BY FRANCIS NEILSON, Member of Parliament, January, i9io-December, 1915.

  Ovšem je faktem, že to je Rusko, které vojenským vpádem překročilo hranice Ukrajiny. A ta chce Ukrajinu celistvou, bez ruských záborů území. Takže by to mělo být hlavně Rusko, které by mělo v něčem ustoupit.

  Ta cena, pokud každá ze stran chce tu druhou porazit (ve smyslu pohanské porážky) a nic míň , ta může nabýt apokalyptických rozměrů. Může se jednat už ne pouze o Velkou válku No. 2 v Evropě, ale o zkázu velké části lidstva, životního prostředí, diskreditaci křesťanských hodnot, chaos ze kterého vyplynou rozbroje, revoluce, rabování, možná i nové nemoci pandemického rozměru, destrukce sociálních, zdravotnických apod. systémů celoglobálního rozsahu….

  Je to nesnadné, složité, obyčejný člověk všemu nerozumí, ale jedno by měl vědět, že historie je souborem událostí, kterým bylo možné se vyhnout.

  1. Zabývat se slovy zrovna tady tohoto mužíčka je holá zbytečnost. Pokud si lidé musí něco uvědomit, tak to, že ještě neznámý čas bude v Evropě válečná hysterie, živená zájmy USA a slovy právě takovýchto frustrujících ukázek lidského bytí. Že takových není zrovna málo, to je tristní, konkrétně v tomto případě zoufale tristní, ale takoví nám můžou – což taky přímo dychtivě a překotně činí – kazit jen život. Na smrt nedosáhnou.

   Politika je zvrhlá disciplína, vždycky takovou byla. Není žádným klišé, že do sebe trychtýřovitě vtahuje velký objem psychopatů. A já nejsem plagiátor, o tzv. krizi elit toho jíní řekli a napsali dostatek. My, lidé, už jsme takoví, že nám imponuje charisma. Taky grácie, u muže mužná, u ženy ženská. V kombinaci se vzděláním, vystupováním a spontánním vnímáním takové osobnosti ostatními jako přirozené autority, tam už jsem až příliš daleko ve fantasy žánru, že by ke všemu takový jedinec ještě byl pro naši společnost prospěšný už by byl dadaismus. Ale jeden se nakonec uskrovní a stačí mu, když je tam něčeho aspoň kousek. V politice jsme takových nikdy neměli zrovna přebytek, spíš naopak, ta současná situace ale je zhmotněním zoufalství. A aby jej nebylo málo, pak do toho leporela zavíří bubny a středem vstoupí mužíček…

   Ale s tou velkou válkou ještě chvíli počkejte. Už tolikrát jsem to sem psal, připomenu znovu, pokud na něčem záleží, tak v žádném případě ne, opakuji, v naprosto žádném případě ne na slovech podobných žužu tyranosaurů.

   1. Konec války může být zítra. Stačí, když bude USA souhlasit s tím, že Ukrajina bude neutrální země.

    Je to tak nesplnitelný požadavek ?

    1. Z pohledu svetoveho imperia je jakykoli pozadavek nepripustny a tedy nesplnitelny.
     Prikazy/pozadavky putuji pouze jednim smerem.

     Tento status se udrzuje za pomoci sankci a valek.

     Kdyz rozezranost preleze urcitou miru, vytvori to na strane kolonii rezistenci a spojenectvi, jak to prave muzeme sledovat v primem prenosu.
     Rusko na sebe vzalo roli zleho muze, poskytuje tim Cine cas na technologicky vyvoj, a dalsi, kteri nechteji byt vysavani se opatrne prihlasuji do BRICS.

     Status quo je pro soucasne imperium neakceptovatelny, mozny je pouze neustaly rust/rozsirovani.
     Je to soucasti zapadni kultury, kdy i jenom udrzovani soucasne urovne je spatne.
     Jenom si zkuste na nejake korporatni porade, kde se to jenom hemzi stoupajicimi krivkami, zminit, ze za soucasne ekonomicke situace nevidite prostor pro rust, a ze i stagnace by mela byt povazovana za uspech.
     Verte mi, ze na pristi porade uz nebudete.

     1. Nesplnitelné.
      Po sérii nevýher ,( Afghánistán, Irák, Sýrie, atd. ), Spojené státy nutně potřebují nějaké vítězství.
      Dneska už si z nich dělá legraci i Kim Čong-Un, ztrácejí respekt. Podělali to všude, i na Balkáně.
      Sice vytvořili neživotaschopný útvar Kosovo , mají tam vojenskou základnu, ale vděk žádný.
      I Kosovští už jich mají plné zuby. Vnímají USA jako protektora a vazalský úděl jim není po chuti.
      Mohutně vyzbrojili SA a další ropné monarchie v Zálivu. Záměr byl poštvat je proti Íránu.
      A teď, k jejich zděšení, Čína zprostředkovává uvolnění napětí mezi sunitským a šiítským živlem. ( Ukončení války v Jemenu. )
      A lavírovat začínají i SAE, dosud spolehliví přátelé amerického lidu – signatáři Abrahámovských dohod. Další signatář měl být Súdán, tam to také vybouchlo, američtí přátelé zdrhali, ani si nestačili sbalit kufry.

      1. Takže jediné, co drží sílu USD, je síla americké armády.
       Soft power je vniveč, tak to možná přestanou přispívat na provoz politických neziskovek? Ne, přesunou financování na bedra spojenců a EU.
       V Afghánistánu shrábla zisk Čína, která uzavírá dohody na těžbu.
       Na Ukrajině budou věrní až do konce, ale USA už by potřebovaly oživit hospodářský růst, tedy spustit obnovu Ukrajiny. Nejlépe placenou z peněz někoho jiného, EU.
       Zatím to vypadá, že USA spustily další válku, která by jim mohla odstranit konkurenta Evropu a samy zatím vyčkají v bezpečí mezi dvěma oceány, aby pak nabídly kapacitu průmyslu pro poválečnou obnovu.
       Jenže světovou dílnou je nyní Čína, která hospodářsky roste jako Otesánek. A taky bude potřebovat pracovní síly, protože jim najednou ubude Číňanů.

       1. Fakt je, že obě světové války podnítily hospodářský vzrůst v USA. Zbrojařská lobby je zřejmě mocná. Kde je konflikt, tam se vyvážejí zbraně. A kola v amerických zbrojovkách se vesele točí a američtí tatíci mají práci. A vazalové v Evropě nadšeně nakupují. Černochová piští blahem.

        1. Je zde jedna podmínka, že zbraně musí být použitelné a vítězit na bojišti. Pokud se ukáží jako zastaralý šrot, nikdo si je nekoupí.

         1. Proto se taky USA cuká dodat něco novějšího, by se ukázalo že je to na prdlačku… tak by to nikdo nekupoval. Samozřejmě vyjma otrockých vazalských států, jako je třeba ČR. Ty naši houpací by kupovali i hovínka zabalená v alobalu, jako že jsou to rakety. 🤮

        2. Ono se to za obou válek taky vzkvétalo, když na vlastní území nedopadají nepřátelské bomby a granáty. Navíc USA to dlouho hráli na obě strany.
         Jak ve Velké válce, kdy do války vstoupili až v dubnu 1917, tak za WWII, kdy jim tu výhodnost ale zhatili Japonci napadením Pearl Harboru a Hitler následným vyhlášením války USA.

       2. Otazka je koho obnovovať. UA asi nevyhrá, jej dlhy ostanú nesprávne a EU snáď to nebude potrebovať. Ta bude potrebovať peniaze pre seba a ked klesne euro tak aj priemysel, aby vôbec fungovala

     2. Pane Gerd.
      Je to jasné,okupace Ruska,není ve prospěch Evropy,ale jen USA.
      Horší je,že stát USA,by na tom moc nevydělal,ale jen několik mafiánů.
      Když sleduji nějaké video z USA,jak je tam zanedbané všechno a dát to do pořádku,to nepůjde rychle,takže se jim to sesype stejně.Proč USA nejsou na tom stejně,jak Čína,Indie,Rusko,aby rostly,vždyť mají všechny možnosti,jako jiné státy a spíš lepší,nikdo na ně nevalí sankce.

      1. Pane zemědělče,
       USA nerostou, protože už nic nevyrábí kromě zbraní. Žijí už jen z výhod, že USD je světovou rezervní měnou, která je podpořena sílou americké armády.
       Ale dostaly se do stejné pasti jako Řím v Germánii, Británii, Arábii. Jsou sice schopni obsadit území, ale následně musí dotovat jeho správu a vojenské obsazení, protože výnosy z území nepostačují ke krytí nákladu na jeho udržení. Ale stále musí ukazovat sílu.
       USA by si mohly navýšit dluhový strop a spustit inflaci, která požere jejich dluh. Ale nemohou tak učinit naráz, protože by tím přišly o svého výrobce Čínu. Tak musí postupně uvolňovat inflaci, což likviduje jejich obyvatele.
       Čína také nemá zájem na likvidaci svého odběratele pro zboží. To udělá až v okamžiku, kdy Čína bude mít pro své zboží odběr někde jinde.
       Na nějakou válku USA- Čína zapomeňme, jde o salámovou metodu, kdy Čína USA uškrtí pomalu, rok za rokem.
       USA potřebují nějaký skokový impulz pro jejich výrobu a znovuobnovení výroby v USA. Válka na Ukrajině je ideální příležitost. Nejlépe pro USA, aby vítězná vojska Ukrajiny obsadila Moskvu. Ale to se nestane. Další možností je zničená Ukrajina a Evropa. A kdyby se to nestalo, je v záloze EK a Green Deal, které spolehlivě likvidují evropský průmysl.
       Svět se nám opět dělí na mocenské bloky a ČR je opět v tom prohrávajícím táboře. Proto si musíme počkat na hořký konec, kdy se nám nyní vládnoucí politici budou omlouvat, že byli pomýlení.

       1. Kdyby alespon ty zbrane vyrabeli – to by meli predni metalurgii, chemii…
        Posledni tank vyrobili v 1996, od te doby jen kanibalizuji zasoby. Delovou hlaven nejsou schopni vyrobit jeste dele, pouzivali dodavky od Rheinmetall (jak je na tom nyni nemecky prumysl?). Pro obnoveni vyroby Stingru, Javelinu atd. povolavaji do fabrik penzisty protoze mladez na to nema, jak IQ tak manualni zrucnost, a stejne jim to bude houby platne, nektere komponenty (a hlavne jejich materialova baze) se jiz leta nevyrabi a nahrada znamena plnohodnotny cyklus navrh-prototyp-testovani-vyroba, coz jsou prachy a cas.
        Takhle muzu pokracovat dal a dal, namornictvi, letectvo, jaderne materialy…

        1. To jsou nevýhody modelu, který v ČR propagoval Václav Klaus, kdy si všechno potřebné dovezeme. A co když nedovezeme?

         1. Souhlas, jen drobne upresneni, ne „co když nedovezeme?“ ale „nedovezeme! hlavne v dobe krize, ekonomicke i politicke, ve svete“

         2. Krásně se to ukázalo za chřipečky, jak si všecko potřebné „dovezeme“..
          Byli jsme svým způsobem v řiti, akorát se to nikdo neodvažoval říct nahlas.

       2. https://www.mywebsearch.co/web?q=top+100+manufacturing+companies+in+usa&qo=relatedSearchNarrow&o=1669845&l=dir&ag=fw&an=google_s&ad=semA&ueid=bbf7fb9d-266f-4d06-8aa7-202be2e1233b&akid=1000001003mws155328587172kwd-3304169790

        .“……už nic nevyrábí kromě zbraní….“

        No a to si přečte na několika blozích třeba nějaká učitelka nebo nějaký podporovatel alternativní strany – a má zase více jasno. Hurááááá…..
        Takové memy vskutku pomáhají produkovat “ dezoláty“, ty z nich, co furt papouškujou to, co chtějí slyšet jejich vůdci.
        Někteří lidé druhé strany jsou v tomto ještě vynalézavější a produktivnější.

        1. Re: Tenco…

         Vyjely mi firmy vyrábějící diamanty, křemík, měď, gumu.
         Z toho se dá střílet?

         Ke zbrojní výrobě je potřeba mimo jiné robustní energetická základna a těžký průmysl. Jak hutní a strojírenský, tak těžkou chemii.
         Dnes k tomu přidáváme i elektroniku.
         Nejlepší je pochopitelně uzavřený cyklus, jak tomu bylo u nás za komančů. Jakýkoli dodavatel ze zahraničí se stává v případě krize megaprůserem.

          1. Re: Tenco

           Pletete si pojmy s dojmy.
           US Steel je americký, ale není v USA.
           Bez rudy z UA nevyrobí nic.
           Bez uhlí z RF nevyrobí nic.
           Ocelárny jsou soudruhům z USA tak nějak na hovno v okamžiku, kdy Ivan nedodá suroviny, anebo zarazí odvoz výrobků potřebným směrem.
           Mít výrobní základnu mimo své území není úplně ideální stav mimo dobu, kdy se vyplácejí zisky z akcií.

          2. Kromě toho bych se ještě podíval na objem produkce v US Steel.
           Bývaly lepší časy…
           A porovnejte to s objemem, který vyváží (nikoli vyrábí) RF.
           Dále se můžete třeba zahloubat do grafů výroby hliníku, ty jsou rovněž poučné…

    2. Má to jeden háček. Po Minských dohodách už nebudou Rusové tak naivní, budou chtít skutečné záruky, papír stačit nebude.

   1. Tady už ustoupit nemohli. Kdyby si to nechali líbit, tak by měli zítra další Majdan někde na Kavkaze.
    Tam by se dal pořídit patrně levněji, než v Kijivu/ Kyjevu.
    Kavkaz má z hlediska bezpečnosti pro Rusko zásadní význam. ( Podobně, jako pro Izrael Golanské výšiny. Sice okupované, ale každý chápe proč. )
    Vyvolat Majdan na třaskavém Kavkaze by byla hračka. Místní mají pochopitelně Rusů plné zuby.
    Amíkům také málem rupla cévka, když si Sověti chtěli pořídit základnu na Kubě. Během Karibské krize byla válka na spadnutí. Naštěstí Sověti rozumně stáhli ocas a odtáhli.

    1. Jestli maji Rusu plne zuby nevim, ale kym je chcete nahradit? Podivejte se aspon trochu do mapy.

     Muzou je nahradit Americany, protoze ti uz valci proti jejich bratrum ve cire treti desetileti.
     Nebo je muzou nahradit Evropany, kteri prave uzakonuji, ze palit Koran v dobe muslimskych svatku je v poradku.

  2. Re: Tenco…

   „A také se zbrojilo ve velkém, …!

   Finta spočívá v tom, že naši jedině správní soudruzi jaksi NEMAJÍ ČÍM a Z ČEHO zbrojit.
   To je ten základní průser.
   1/Fabriky se vyvezly,
   2/suroviny jen od úhlavního dodavatele, který se utrhl z řetězu a dovoluje si válčit,
   3/ jatečné ročníky jsou nepoužitelné k čemukoli z důvodu
   a/fyzická kondice a
   b/ vymyté mozky, bo rozvrat školství

   Zapomněl jsem na něco?

   Takže soudruzi si mohou akorát tak zavelet, jako na vojně: ODCHOD MEZI HOVNA!

   1. Zapomněl jste na Green Deal a drahou cenu elektřiny, plynu, nafty, benzínu … Green Deal účinně podkopal schopnost EU cenově konkurovat jiným regionům. proto jednoho dne zkrachuje, jen je otázkou, kdy k tomu dojde a kolik průmyslu to zlikviduje.

    1. Re: Gerd

     Vše zakomponováno do bodu 2/.

     Zelená ekohovna jsou do EU beztak implantována za prachy našich protektorů. Je pravdou, že jsem jej nerozvedl, ale je to zbytečné. Kdo chce a není totálně blbej, ten vidí.

     1. 7 zákonů civilizace tvrdí, že civilizace zanikají, pokud ztratí zdroj levné energie. A ten nemáme. Chvíli se to dá vydržet, ale dlouhodobě?

      1. Re: Gerd

       Jste neschopný a zcela pitomý dezolát, protože stále nechápete, jak se elegantně vyhnout problému.
       Máte dvě možnosti:
       A/ změníte těch sedm zákonů.
       B/ pokud to nestačí, necháte se zvolit do europarlamentu a tam prohlasujete změnu cen energie, resp. jejich zlevnění při nákupu od Rusa. Jelikož se z vás Rus URČITĚ posere, okamžitě po utření jeho zadku vydáte patřičnou směrnici s názvem „Nařízení EU“.
       Problém je vyřešen a já jsem stále chytrý, mladý a krásný…

       1. Řešení znám, stačí prohlásit energii za sociální konstrukt a právo na ni za lidské právo. Jen to nějak neřeší situaci, kdy energie není vůbec nebo je jí málo.

 7. Wabbe, Tac nebo Zafar. Vnitro vydalo seznam neutrálních jmen pro trans lidi
  Ministerstvo vnitra zveřejnilo seznam rodově neutrálních jmen, který má zjednodušit zápis jmen do matrik u lidí, jejichž genderová identita není v souladu s biologickým pohlavím. Seznam vznikl na základě znaleckých posudků a odborných vyjádření. Jméno, které je v něm uvedené, zapíše matriční úřad do matriční knihy bez dalšího ověřování, uvedlo ministerstvo. Rozhodnutí resortu na twitteru ocenila zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

  1. Wabbe, Tac, Zafar
   Typical Czech.

   Pekarová spolu s tou druhou káčou budou mít z těch svých provinčních jmen depku, možná i spolu někde před kamerou zapláčou.

    1. Jen jestli to není nějaká spící ruská buňka. Alex by taky mohl být Alexej, Alexandr nebo Alexandra. Na ty bacha. Proto taky Alex není mezi schválenými neutrálními jmény.

      1. Takže nejen dezolátka ale rovnou Putinův agent se spící buňkou. A rovnou Alexandr, kdyby to byl alespoň Alexander nebo dnes moderní Oleksandr😁.
       Helanov, Helanov pěkně se nám tu vybarvujete😎 .

 8. Vsechno bude jinak…
  „Výzkumníci z Microsoftu publikovali članek, kde ukázali první kvantové zařízení, kde jsou schopni vytvořit a kontrolovat tzv. Majorana zero modes a zároveň ukázali, že naplňuje podmínky kvantového topologického stavu a pravděpodobně se jedná o schůdnou cestu a tedy jsme krok blíže k topologickým qubitům. To proč se Microsoft žene za topologickými qubity je, že ty jsou odolné jednomu typu kvantových chyb úplně a dobře opravitelné vůči druhému. Dalším krokem je pak vytvořit plně funkční qubit, následně systém s několika qubity apod. Jejich plán je postavit plnohodnotný kvantový počítač s plnou korekcí chyb do 10 let.“
  Spise do 7 let. Protoze AI to muze velice urychlit. A pak nastane i exponencialni rozvoj AI. Politikove a pravnici budou doslova ve vleku techto udalosti.

   1. to Teconevimco : Cemu se vysmivas, blboune ?! Tomu ze za par let nebude mit pulka spolecnosti do ceho pichnout a politikove budou kolem toho jen zmatene pobihat ?

    1. Nezaměstnané lidi zaměstnají v kmenových válkách. Jedna zrovna probíhá na Ukrajině a nemá dostatek kanonenfutteru. Tam se využije lidí!

  1. Jestli se něčeho ujme Microsoft, v 99 % případů to znamená, že to v reálném světě nikdy nebude realizováno. Projektů pohlcených MS, které zmizely v nicotě, je nepočítaně.

   1. Neboj, MS je jeden z mnoha co se tim zabyva. Mozna topologicke qubity ani nebude treba. V technice se nekdy daji veci obejit necekanym jednoduchym zpusobem. Amici se treba chytli za nos, kdyz proletel Belenko s MIG-25. Oni resili dumyslne elektronicke ruseni, rusaci nemeli takove miniaturni pocitace tehda, apod. – tak to prekonali po svem. Radar migu byl tak vykonny (bylo zakazano ho na zemi i zapinat) ze se doslova propalil rozptylenym rusivym polem… V kvantovych pocitacich se zacina resit treba chlazeni heliem-3. 100x ucinnejsi nez dosavadni. Takze i stavajici metody by pak prinesli mnohem delsi udrzeni koherence, takze vypocetni chyby – a tedy nutnost jejich zpomalujicich oprav – by primo poklesli. Ne nadarmo ve firme D-Wave rikaji ze chybi uz jen 7 let do univerzalniho kvantoveho pocitace. Jistotou te doby budou alespon tzv. hybridni pocitace – klasicke s jednoucelovymi kvantovymi akceleratory. I to bude obrovsky prinos. Takze masova nezamestnatelnost je opravdu na obzoru max. 10 let.

    1. Možná i podle MS tu měl již nějakou dobu řádit v současnosti Průmysl 4.0 a nějak se to zadrhlo. Patrně čeká na nějaký kvantový počítač.
     Dokonce jsme měli být zaplaveni samoříditelnými auty a taky jaksi nic. Patrně se taky čeká na nějaký samospásný qubit.
     I s tou termojadernou fůzí, jež měla být v činnosti za deset roků již padesát let je to nahnutý.
     Umělá inteligence se zatím vždy tváří jako obyčejný program jež s inteligencí nemá naprosto nic společného, to taky nějak drhne.

     Bylo by dobře se jít podívat do nějaké fabriky pro vystřízlivění z fantaskních snů.

    2. Masová nezaměstnanost v Evropě nastoupí daleko dříve než se objeví první funkční kvantový počítač. Green deal s USA politikou dotací se o to postarají i bez kvantového počítače.

     1. Kvantový počítač znamená prosté zvýšení výpočetní kapacity.
      Kterej z problémů, v kterých se topí euroamerická civilizace je způsobenej nedostatkem výpočetní kapacity?
      Migrace a problémy s imigranty – který nikdo NECHCE řešit
      Náboženskej zničující boj s počasím, kterej nikdo NECHCE přerušit
      Anticivilizační hnutí, který euroamerická „civilizace“ PODPORUJE – ekologismus, buzerantismus, pozvolný rušení automobilismu, snižování úrovně škol, pozvolný rušení průmyslu…
      Čemu z toho zabrání zvýšení výpočetního výkonu?

      1. Jedině snad rychlejší rozvoj AI, která se, někdy v budoucnu, stane entitou samu sebe si uvědomující. A na ní pak bude, aby lidstvo početně omezil1a na nejnižší nutnou míru (chráněný druh) a mohla se sama nerušeně rozvíjet.

       Provokace:
       Není už to stávající stav? Současnost? Vliv AI je ovšem zamaskován vzájemnými válkami lidí, aby se náhodou nespojili proti civilizaci strojů? Kdo vládne Deep State?

       1. V okamžiku, kdy se myšlení umělý inteligence začne rozcházet s myšlením Komise EU, navrhne nějaká Jourová že se TO musí regulovat.
        Budou se „regulovat“ výstupy z UI i přístup „EUroobčanů“ k nim.
        Občané liberálnědemokratickýho režimu přece mají právo na korigované informace (© Petr Fiala)

        To není vynález pro nás – euroatlantickou „civilizaci.“
        Z toho budou těžit ti, co přijdou po nás…

      2. Pitharte, vidim ze si zcela nepolibeny koncepnim myslenim 🙂 Vysoka vypocetni kapacita znamena treba ze modelovani realnych procesu muze byt mnohem detailnejsi nez predtim. Tak kde se (v cemkoliv, meteorologii, farmacii, materialovem vyzkumu, atd.) muselo pracovat s hrubymi modely, najednou muze vyskocit nova souvislost ktera nam zatim unikala. Nebo (co se za 2 roky stane) nebudou mit dabingovy herci co zrat a za 6 let ani ti realni 🙂 Ani strojvudci (v modernim metru tomu uz tak je ted), ridici autobusu, dvouclenna posadka v letadlech je uz davno realitou… Vsechno toto stacil zatim pracovni trh absorbovat, pac ti lide meli kognitivni schopnosti – tj. treba po dobu covidu jsme videli jak zkuseni letci, kapitani, jezdili s jesterkou ve skladu – byli o tom lkave reportaze v mediich. Jenze az jesterka zacne jezdit sama… Az budou u lopat a krumpacu alespon poloroboty – u kterych bude stacit jeden dohledovy technik na vice kusu… Z toho se nevykecas ze vznikne masa nezamestnatelnych. Kteri se budou prilepovat kde k cemu 🙂 Nebo staci kdyz jen budou sproste nadavat kdyz uvidi politika – kdo bude mit takovou psychickou odolnost aby vydrzel ze vzdy kdyz vystrci nos z limuziny, nekdo na neho zacne trebas jen mlcky s nenavisti hledet ?

       1. O moje „koncepční myšlení“ neměj starost.
        Všechny ty teorie jsou krásný, ale mezi nimi a realitou stojí EU a liberální demokracie.
        Realita je taková, že vědci na karlovce a na MU bádají nad počtem pohlaví, nad dekolonizací, nad nerůstovou společností atd.
        Vláda zatím řeší, jak zrušit ideologicky nevhodný elektrárny a nahradit je občas fungujícími hračkami.
        Mezitím sem pozvali půl miliónu nekvalifikovaných ukrajinců a protože je to málo, pozval Fiala ještě nekvalifikovaný filipínce.
        Pro nás je jakejkoliv počítač (nejen kvantovej) naprosto zbytečnej.
        Ještě několik desítek let bude u nás na výrobních linkách (i těch vyrábějících ty roboty) hlavní silou ukrajinská ženská.
        Dovedeš si vůbec představit, jaký zadání pro umělou inteligenci může vzejít od lidí jako Langšádlová, piráti z europarlamentu, Kupka, Lejenová, Timmermans, Jourová?
        K čemu nám je umělá inteligence a kvantovej počítač, když budeme mít nestabilní zdroje předražený elektřiny, nekvalifikovanou pracovní sílu (gender NENÍ vzdělání) a ve vedení bandu EUrodebilů?

        Pro „naše vědce“ bude dlouho platit RADŠI NA TO NEŠAHEJ!

        1. Ty dusevni malorolniku 🙂 uvazuj preci v sirsich souvislostech. Tento tzv. stat nezije ve vakuu. Komuniste taky drzeli totalitni moc jen diky informacnimu monopolu, ktery se jim casem zacal drolit. Kdyby se udrzeli, Svobodna Evropa by zacala vysilat satelitni TV – nezakazatelnou a nezarusitelnou. Bez internetu by to pozdeji taky neslo. Atd. Jak budes chtit nasim podnikatelum naridit o 3 roky aby treba na recepcich, v call centrech, na mistech advokatskych koncipientu, junior programatoru, grafiku, atd. atd. byli zivi lide – kdo by byl ochoten je platit ? V Severni Koreji to funguje jedine diky tuhe totalite a mentalite mistnich. Nebo taky blouznis o tom ze vzniknou nova povolani ? 🙂

         1. Hele, gigante, donutí je europská unie, tak jako už je donutila k horším věcem – nakupovat emisní povolenky, nevyvážet do ruska, zabejvat se ESG atd.
          Jsou tam, kde byli ředitelé fabrik a vědci v minulý totalitě – mohli chtít cokoliv, ale rozhodovalo co řekla Lepešinská a Lysenko.
          Oni tenkrát rozdojili kozla, my v EU teď bojujeme s CO2.
          Nás se výdobytky světový vědy netýkají – čínský, ruský, ani zbytků tý americký…
          Ostatně, možná je to lepší.
          Malejm dětem, blbcům a EUropanům sirky do rukou nepatří…

         2. Bandito, máš nějaký nápad, jak robotem nahradit úkáčko s kýblem, hadrem, mopem a vysavačem? Třeba někde v motelu?
          Namísto toho úkáčka, bude na parkovišti robotů sedět někdo, kdo těm robotům bude měnit náplně, čistit je, nabíjet a programovat jim cestu a funkce? Se základním vzděláním a za 20 brutto?
          Umíš si představit, že se na tom parkovišti robotovi řekne: „uklidit pokoj 1234“ a on okamžitě vystartuje, bezvadně se na cestě vyhne všem překážkám, otevře si pokoj, rozsvítí si a perfektně tam uklidí?
          Popřípadě perfektně detekuje mrtvoly v pokoji, vysaje z nich prach, posbírá nábojnice i kulky, vyčistí všecku krev okolo a na závěr vyvoní pokoj šeříkem?
          Myslím, že kokota ze sebe můžeš dělat i jinak a lépe 😀

  2. Zajímavé téma. V útěku před právníky a politiky vidím naději a mám z toho zvrácené potěšení. Než něco stačí „implementovat“, je to zas jinak. Nakonec se jimi vytvářený, nyní již nereformovatelný systém zhroutí.

 9. Na telegramu bylo video jak ti civilní Ukrajinci leknutím mluvili anglicky, že pod troskami jsou vojáci. A zapomněli se obléci do civilu.
  Byl to ruský kanál a video tam postnul někdo z Ukrajiny…

 10. Pro nás by bylo výhodnější, kdyby vyhrála, zvítězila Ukrajina , ale bez “ porážky“ (tj. dobytí Moskvy a boje s torzy ruské armády a s partizány) Ruska – to je pohanský proces a navíc riskantní záležitost(jad. arzenál)…
  Lidé by se vrátili a pracovali na obnově Ukrajiny, zřejmě s pomocí nějakého “ Marshallova“ plánu (stejně je to divné, v případě Německa – odměnit pachatele masových vražd penězi, investicemi…..ovšem pokud by bez toho hrozil opět Německu chaos, hyperinflace, bojůvky v ulicích atd. , tak to bylo správné, možná že M. plán měl být realizován už po WW1).

   1. Role reparací (stále se snižovaly….viz nejen Dawes plan, nebo Young plan), jakou sehrály ohledně nástupu Hitlera k moci se přeceňují.
    https://en.wikipedia.org/wiki/World_War_I_reparations
    Např. viz citaci : „…Hans Mommsen wrote „Germany financed its reparation payments to Western creditor nations with American loans…“
    Hodně se toho v dějepise nevyučuje, ale o to víc memy nebo polopravdy. V podstatě dezinformace ….

     1. Knihy a studie, které někde mám, by byly pro Vás příliš složité a obsáhlé.
      Takhle si jen jednou štěkněte, zavrtíte ocáskem a jste zase o něco málo mužnější.

    1. Pri meste Záporožie bol zasiahnutý sklad paliva pre vojenskú techniku ​​zjednotenej skupiny ukrajinských jednotiek „Záporožie“.

     Počas dňa systémy protivzdušnej obrany zostrelili dve riadené strely s dlhým doletom „Storm Shadow“ a päť rakiet systému HIMARS.

     Dvanásť ukrajinských bezpilotných lietadiel bolo zničených v oblastiach Arťomovsk, Soledar, Spornoje a Volodino v Doneckej ľudovej republike a Berďansk a Baločki v Záporožskej oblasti.

    1. Ale to je pravda, ke znovusjednocení Němců nikdy nemělo dojít, byla to fatální chyba.
     Otázka druhá je, že SSSR už na to neměl sílu, zabránit tomu.
     Tak trochu chápu popularitu Gorbačova u Němců, protože to fakticky byl on, kdo to umožnil.
     Proti tomu stojí obrovská množina Rusů, ale i dalších národů bývalého SSSR, kteří mu nemohou přijít na jméno a když umřel, tak si odplivli.
     Jedna z věcí, která tak strašně dráždí Západ je ta, že se VVP celkem jasně vyjádřil k rozpadu SSSR v tom, že to byla katastrofa, hlavně pro lidi. Sice už to dál nerozváděl, ale pisálci si z toho ihned vydedukovali, že chce obnovit Sovětský Svaz…Některé jeho kroky tomu sice trochu nasvědčují, ale ono je to v plném rozsahu bývalého Svazu už nemožné.
     Proto všecka ta zášť k Rusům a VVP, proto ty jedovatosti, úsměšky, úšklebky a útoky ze strany Západu.
     Mám to jako zadostiučinění, že teď jim ty ksichty dost ztuhly. A doufám, že ztuhnou ještě víc.

   2. Nepoučili. Jen měli dalšího nepřítele, proti kterému Němce chtěli využít. SSSR.
    Tím se také chlácholil Hitler, že západní Spojenci budou Německo potřebovat
    Jenže ještě v létě 1945 Američané Sovětský svaz potřebovali, aby rozdrtil Kuantugskou armádu v Mandžusku (proč by kvůli tomu měli umírat američtí chlapci, stačí, že jich pár tisíc umřelo zbytečně v Evropě).
    Po kapitulaci Japonska už se to mohlo rozjet naplno.

  1. Jinak řečeno, koupili jsme jim arzenál, a navíc budeme platit „veřejné zakázky“ tamním oligarchům, platit obnovu….předválečného bordelu? Putin věděl proč to nechtěl obsadit celé.
   Dal bych přednost tomu aby celou Ukrajinu obsadilo Rusko. Ať to platí samo.

   1. Nekoupili jsme jim arzenál, a navíc nebudeme platit.
    Banky co v tem mají prsty až to skončí odfičí do prdele a zápaďácké svině se budou chtít kamarádit.
    Rusové si vytvoří časem větší pole vlivu než má dnes usa a my budeme klidně žít bez mordechujců, oligarchů a politickým teroristů. Tak to bude.

    Esli by šly do teho zamontovat volby potřeb, a každému blboňovi od naší mámy podíl půdy a rozpočtu o kerým by před spaním dělal modlení, tak su jedině PRO.

  2. Pro nás by bylo výhodnější, kdyby vyhrála, zvítězila Ukrajina , ale bez “ porážky“ (tj. dobytí Moskvy a boje s torzy ruské armády a s partizány) Ruska – to je pohanský proces a navíc riskantní záležitost(jad. arzenál)…
   Lidé by se vrátili a pracovali na obnově Ukrajiny, zřejmě s pomocí nějakého “ Marshallova“ plánu (stejně je to divné, v případě Německa – odměnit pachatele masových vražd penězi, investicemi…..ovšem pokud by bez toho hrozil opět Německu chaos, hyperinflace, bojůvky v ulicích atd. , tak to bylo správné, možná že M. plán měl být realizován už po WW1).

   Nekydejte myslete.
   Maršálovy plány rozdávají kápa di tuti tuti tutituti aby se svět jako vyvíjel aby nezakrněli a vzestoupili jako jeho pohrobci na nebesa. To nevíte?
   Slovan je klasickej blboň, seberete mu žrádlo a odpoledne je v hospodě. Seberete mu barák a odpoledne je v hospodě. Oblbete jeho starou a odpoledne je v hospodě, jeho baba ho okrade o veškerej majetek a odpoledne je v hospodě, zabijete mu děti a odpoledne je v hospodě, za bijete mu krále a odpoledne je v hospodě. A gdyž ho naserete, tak už ho neuvidíte. Zápaďácké kukačky co tady vládnou nepolemizují o slovech, jako Sclave, slave, či co, vědí, že vládnou otrokům, keří jim lezou do prdele a nemají kouska hrdosti. Tak se tady chechtá, smajlíkuje a ták podobně. Muheeeee

    1. Milý kydač,
     u nás na Slovensku máme úslovie – pravda bolí. Želať si víťazstvo Ukrajiny si môže želať jedine človek, ktorý nevie, ako dnes funguje svet, najmä ten náš západný, „liberálno-demokratický“.

     1. Nejmilejší Gabo Zelenaj, u nás máme pořekadlo “ nechval dne před večerem“, takže ta Vaše pravda je jen Vašim přáním, nic víc.
      Gabo Zelenaj, já ani pořádně nevím jak funguje budík, natož abych věděl “ ako dnes funguje svet“. Jste tedy obdivuhodná figurka, měli by si Vás vydržovat v nějakém masmedii….

      Zkuste si zapřemýšlet co by se s velkou pravděpodobností dělo po vítězství Ruska , po porážce Ukrajiny…ve vztahu ke zdejším populacím.

 11. Věcně.
  Celé NATO konvenčně nemá na to aby porazil natož dobyl Rusko. Spoléhá, nic jiného mu nezbývá, na vnitřní boj o moc a rozpad Ruska. Jadernou válku na základě rozmyslu si nemůže dovolit. Nevýhodný poměr nákladů a výnosů. Nemá co získat, lze jen ztratit. Ale, někdo může mít zájem na provokaci události, která spustí jadernou válku. Lidé nejsou plně racionální. Především když přestanou řídit události, naopak dostanou se do jejich vleku. Dejme tomu, že takovou událostí může být zničení jaderné elektrárny. Údajně Ruskem. Pro začátek to stačí. Když se události nezastavitelně rozjedou, pravda nikoho nezajímá. Gliwice, Pueblo….

  Evropská část NATO, především centrální část, je oslabená podporou Ukrajiny. Pro konvenční válku s Ruskem nemá dostatek zbraní, munice, a především lidského kanonenfutru. A především, v podmínkách jakési takési demokracie, jde o přízeň voličů neochotných být kanonenfutrem. Protože, jak jinak, i blbý si odhadne náklady a výnosy. Nadšení jsou zbrojaři. A jejich zaměstnanci. Někteří ekonomové a politici žvanící o pozitivním vedlejším efektu. Třebaže alespoň někteří víme, že jde o efekt rozbitého okna a o plýtvání vzácnými zdroji.

  Evropská část NATO oslabuje. Kdo posiluje, kdo vydělává? Zámořská část NATO. Prodali by i muzejní Shermany. I letadlo bratří Wrightů.
  Jenže neoslabuje celá nezámořská část NATO. Kdo má nejsilnější konvenční armádu? Turecko. Členství v NATO není překážkou jeho ambicím. Nejen v Polsku jsou sny o Velkém Polsku.

  Zatím co na evropském východě se děje co se děje, na západě dále klesá produkce užitečných statků, zanikají produkční centra, s nimi i vše ostatní co s nimi je spojeno, ideologie růstu a budování je nahrazena se ideologií deindustrializace zánikuu, šířenou pavzdělanými maáíbly. Klesá úroveň vzdělání využitelného k růstu. Spolu s tím klesá životní úroveň, třebaže média dílem líčí šťastné zítřky, dílem, že s takovými omezeními se musíme smířit, a že těch rámci globálu několik procent úspor spasí lidstvo a především Zemi, protože a že o lidi až tak moc nejde. A že těch je moc a mají se příliš dobře. Jako by celé lidstvo byly jen ty evropské stamiliony a zbylých sedm miliard, které spotřebovávají, produkují ve snaze mít se tak dobře jako zdejší stamiliony. Jak jim ukazují média a nabízejí v reklamách. A touží po zdejším „ráji“.

  Důsledky toho se projevují. Například ve Francii. Demografické změny jsou nepřehlédnutelné. A přirozeně nezastavitelné.

  A u nás? Náměstí jsou plná statisíců protestujích? Vláda padla? Ne? Proč.
  Ještě je kde brát. Ještě jsou rezevy. Ještě je kde si půjčit na rozdávání „sedativ“. Změny jsou pomalé, většina lidí má ještě nějaké rezervy, jsou přizpůsobiví.

  To co starší považují za šílené, mladí považují za standard. Oni se do toho narodili.
  Je to jejich svět….
  I na ně to čeká. A bude to sekáč, ten se nezakecá….

  Tak na shledanou. Na shledanou…..

   1. Jsem zvědav, kdy se na francouzských bulvárech objeví první obrněné automobily nebo tanky a jak dlouho bude trvat, než se tam objeví Javeliny v rukou spravedlivě rozhořčených demonstrantů.
    Zajímavé je, že nikdo nechce vypnout sociální sítě.
    Totéž na Ukrajině a v Rusku. Ne internet jako celek , jenom sociální sítě, Facebook, Twitter a spol. Pro mě nepochopitelné. Že by to nešlo?

  1. Ste jedinej Admirale , fr.president utek na koncert nakyho milouse a potom do Nemecka , ale NATO se nema k obrane Francie. !!!
   Vyznamnej clen EU , NATO , OSN a ma jeste nuklearni a jiny zbrane ve skladech ,
   ktery muzou vybouchnout jako ten v Bulharsku ..!!!
   Oslabeni a nebo svrzeni vlady muze it velky nasledky i na valku na U.
   Do Bruselu je to blizko.
   Nikdo se nezajima.!!!..

 12. Ukrajina se snaží vstoupit do NATO a EU.
  NATO zatím asi ve hře není a být nemůže. V momentě, kdy NATO slavně vyhlásí vstup Ukrajiny, dojde k nasazení jaderných zbraní na bojišti. Jakmile by rakety vyletěly, už by nešlo eskalaci zastavit. NATO by mělo jen možnost zapojit se do konfliktu = rozpoutat jadernou válku na celém světě.
  Nebo Ukrajinu obětovat = ztratit vliv.
  Proto proběhne možnost třetí, Ukrajina do NATO vstoupit chce, nevstoupí, ale dostane dodávky zbraní ze skladů NATO nebo výzbroje domácích armád. Mnohé už nemají co dalšího dát.

  Vstup Ukrajiny do EU je pravděpodobnější než vstup do NATO, protože by se dlouho táhl. Jenže v okamžiku vstupu Ukrajiny by se na Ukrajinu přesměrovaly všechny fondy EU jakožto nejchudší a nejpostiženější země. Vstup Ukrajiny do EU = konec EU a následný budoucí rozpad celé EU. První by se asi trhlo Maďarsko a Polsko, po nich Rumunsko a země PIGS.

  Ze všeho vyplývá, že Ukrajina do NATO ani EU ještě nevstoupí. A pokud ano, bude to konec NATO nebo EU do několika let.

  Proto by všichni, kdo nemají moc rádi Brusel, měli vstup Ukrajiny do EU a NATO naopak podporovat. Je to nejrychlejší cesta k Czechxitu.

  1. Ta vaše třetí varianta UA vs. NATO už se děje rok a půl. Nevím, co by chtěly některé státy ještě nabídnout, protože sklady zbraní a vojenského materiálu jsou skoro prázdné a státy zadlužené kvůli dodávkám všeho včetně financí.

   Co se týče vstupu do EU, to by musela přestat platit veškerá přístupová kritéria, ekonomická i politická. Rozpočet UA na letošní rok je celý postaven na půjčkách ze zahraničí. Příští rok je ve hvězdách. Pomoc západu nebude nekonečná a ty dluhy bude potřeba začít platit.

   1. Ano,Brusel chce pomoci Ukrajině dalšími mld EUR,jen Orbána zajímá,kam šla dřívější pomoc,snad 75 mld.EUR.Mám takové tušení,že pomoc od USA,musí zaplatit EU.

    1. Že je to černá díra na prachy chápou určitě všichni. Pobavil mě výrok jednoho ukrajinského pohlavára, že s korupcí se zatočí až po vyhrané válce. 😀Asi aby byl klid na válku a korupčníci byli v klidu. 😀

     1. Po válce zatočí i s tím pohlavárem. Vo tém žádná.
      Mám ale obavy, že ti, co s nima budou točit, budou úplně jiní, než by různí takoví pohlaváři doufali.

   2. tdx,
    přeci byste nechtěl dodržovat kritéria v EU? Třeba ta pro přijetí eura, tedy schodek státního rozpočtu do 3%. první, kdo jej porušil byla Francie za podpory Německa, ale na malé státy ta přísnost vymáhání byla. Takže kritéria v EU platí jen někdy a jen pro někoho.
    Pro Ukrajinu kritéria jistě ohnou s odvoláním na válku. Vlastně jediným důvodem, proč Ukrajina ještě není v EU je Rusko. Až je slavně porazíme, Ukrajinu stejně slavně přijmeme do EU, obdrží všechny eurofondy a bude konec debatám o zbytečných cyklostezkách nebo rozhlednách v údolí.
    U zbraní je jediný problém, nedostatečná kapacita výroby výrobců zbraní. Zdroje jsou, natiskneme více papírové měny a spustíme inflaci. Ta požere státní dluhy a úspory obyvatel. Peníze se mají točit a kola ekonomiky se rozhýbou optimismem!

  2. K tomu bych jen podotkl, že i odpálený Sarmat, se dá bezpečně deaktivovat ještě ve vzduchu, přičemž jaderná část rakety je tak robustní, že při dopadu nosné rakety neutrpí poškození. Byla to jedna ze zásadních podmínek vývoje.

 13. Picérie určitě vytápěla dřevem. Ztráty lidských životů jsou sice nemilé, ale záchraně globálního environmentu nutno přinášet oběti. Třebaže vyspělý Západ to řeší poněkud jinak. Například v New Yorku stačil zákaz vytápění dřevem.
  Jenže Východ není až tak uvědomělý, a někteří tamní jsou příliš nedočkaví a horliví. Jaroslav Hašek vzpomínal, jak vojenský velitel města Bugulmy nařídil, že všichni se do týdne musí naučit číst A psát. Kdo se nenaučí, bude zastřelen. Haškovi dalo spousta úsilí aby ho od realizace toho nápadu odradil. Jenže to bylo kdysi. Dnes Vladimír Vladimirovič v Kremlu nemá svého Haška. Tak moc touží vyrovnat se k vyspělému Západu, že překypuje horlivostí.

  Rusko nemá sílu někdejšího Západu, nemá početné flotily aby dobývalo a obsazovalo kontinenty, aby mezi tamním obyvatelstvem šířilo jedinou správnou víru, aby svrhávalo a instalovalo vlády na celém světě a prosazovalo jediný správný způsob života zaručující globálně udržitelný vývoj. Alespoň pro někoho.

  Rusko je zaostalé a slabé, proto jeho vliv je převážně místní i třebaže jeho nynější snaha o to intenzívnější. Což ale neplatí přísloví nejprve si zameť před vlastním prahem? Někde je nutno začít, a jiný vzor než vyspělý Západ a jeho historický příklad Rusko nemá. Tak se snaží napodobovat. Po svém. Jako například francouzskou revoluci v té své říjnové v listopadu. A tak se činí i ve snaze chránit světový environment. Lední medvědy, tučňáky, aby se nepotopilo Vanuatu, ale i Holandsko anebo dokonce New York.
  Například v Kramatorsku. I tam se bojuje za New York.

  No i vot kakóje majó mňénije ob étom?
  Kakóje… Já prastoj čelověk. Graždan maleňkoj zemlji v sredněj Ěvrópě. Éto ně moj bíznis. Zděs drugije prabljemy. S durakámi v pravítělstvě. S durakámi v grasdánstvě. I kaňéšno, žizň karótkaja. Pačemu trapíť sa s durakámi, zděs i za ruběžóm? Vezdě takíje sámyje. Čort ich vazmi.

  1. Mylite se, ze Rusko nema jiny vzor, nez Zapad. Kdyz u nas Premyslovci vyvrazdovali Slavnikovce, aby si zvetsili uzemi o 100 tisic obyvatel, byla uz stara Rus (u nas nekdy zvana kyjevska) evropskou mocnosti o rozmeru 1000 krat 1500 km a s 5 miliony obyvatel. Po mnoho stoleti Rusko sousedilo a obchodovalo s vychodorimskou risi (u nas nekdy zvana byzantska), Persii, Indii, Cinou, Benatcany i Janovany. Vsechny tyhle velmoci maji mnohonasobne delsi dejiny a mnohem vetsi znalosti, nez ke kterym se kdy propracuje EU. Sousedili take par stoleti se Zlatou hordou, s Cingischanem, Tamerlanem, s teutonskym radem a polskou „velmoci“, takze maji take nepreberne zkusenosti s obranou sveho uzemi.

   1. Vime ,ze v minulosti existovaly velke rise , ktere ovladaly mnoho mensich statu .. Skupiny poslu , delegace , se pravidelne cestovaly do hlavniho mesta rise ,
    aby prinasely velke a bohate dary hlavnimu vladci ,
    /predhanely se , soutezily , kdo da vetsi a bohatsi dary ,
    casto doslova vydrene z podanych/…
    Clenove delegaci se klaneli , kleceli, museli lezet na zemi , v Cine se nesmeli podivat na cisare , neustale slibovali vecne podanstvi a poslusnost atd..
    Uz delsi dobu muzeme sledovat neco podobneho a dokonce stejneho a nejen ze zapadu.
    V Kyjeve..

 14. Zakázala bych pizzu. Pizzerie bych zrušila a byl by klid.
  V pizzerii se odehrál mačetový útok v Žatci.
  Ve Washingtonu naši vraha pěti obětí pomocí DNA na kousku pizzy.
  A úchylové, kteří sexuálně zneužívají i batolata se vyskytují v pizzériích po celých Spojených státech. Odhalili to investigativci od náčelníka Velké Huby a aféru nazvali Pizzagate.
  A teďka zase v Krematorsku zase tohle… 😟
  Pizzu bych zrušila , v zájmu světové bezpečnosti. Hot Dog tu službu také udělá, hamburger také, zasytí i chlebíček sypaný krájeným Juniorem. Bezpečnost především !

  1. Co pizza, ale mne zaujala ta zmínka, jak na ně přišli. Chudáci majitele debilů a poskytovatelé „služeb“. Docela jsem zvědavá jak se o projeví. Jěště že měli „chytré“ telefony a … ach jo nemají to jednoduché. Už se nedivím, že pořád nabízejí vylepšní služeb a přeformátování starých telefonů, do kterých se zřejmě nedokáží dostat.

   1. Já mám starý Samsung, který jsem zdědila po vnučce. Ta ho používala v 1 třídě. Nedám na něj dopustit.
    Moc toho neumí, já taky né, a tak si dobře rozumíme.
    😀

    1. Také mám starý tlačítkový mobil Samsung, který je zcela odolný proti hackerům. Ani ten nejlepší jej nepřipojí na internet.

   2. Jak na ně přišli? jako příkladmo Mossad. Vedlejší oběti? Zájmům a situaci přípustné riziko. Jako v jakýchkoli takových podnicích kterékoli jiné mocnosti či privilegované mocnůstky. Konstruktér kanónů, jiný vědátor i s milenkou, „jinak to nešlo,“ číšník ve Švédsku, „jsme se spletli“, atomoví vědci…
    Ale i světová velmoc, příkladmo Sulejmání. Nemluvě o “ statisících collateral damages“ nevyhlášených válek šířícíc svobodu, demokracii a lidský práva po celém světě. A samozřejmě prosperitu. Například v Iráku a Libyii tak vysokou, že média o ní mlčí aby se tam nenahrnuly miliony Evropanů.

    1. Pro Irák a Libyi naprostá tragédie. Oba státy jsou umělé, oba se skládají ze třech vzájemně ne moc přátelských regionů. Drželo to pohromadě jen díky autoritativnímu vůdci.
     V Iráku se už prakticky oddělil kurdský sever , šiítský jih si jde po krku se sunitským středem. ( Hodně zjednodušené , já vím. )
     V Libyi se neshodne obyvatelstvo Kyrenaiky s lidmi z Tripolska a z Fezzánu skoro v ničem.
     ***
     Když toto území ovládali Osmané, tak velmi rozumně spravovali každou část odděleně.
     Hlavními městy byly Tripolis, Al-Bajdá a Benghází.
     V Iráku to byly vilájety Bagdád, Mosul a Basra.
     A fungovalo to. Fungovalo by to i dneska, kdyby tam neměli mocenská zájmy Anglosasové a v případě Libye Francouzi.

    2. bez vedlejších obětí.
     tam žádní civilové nebyli. jestliže si tam gumy dělaly mejdlo, tak tam žádný lidi nepouštěly, aby si nemusely dávat pozor na hubu. a taky se nebudou špinit plebsem. maximálně šel někdo zrovna kolem po ulici

      1. To je jedno, ale těch holek je fakt škoda.
       Anglický vydry nebrat, francouzský namyšlený polo-čmoudky nebrat, ale krásná slovanská holka, to je jiná 😀

       1. heleďte, krásná slovanská holka .. koukněte se někdy na sex.cz. ty, co mají fotky s nerozmazaným obličejem, jsou z 66% UKR/RUS (neumím to rozlišit) zbytek jsou masáže (asi se tolik nestydí) a kluby (už je jim to jedno). no a ty z východu … vycpaný vlasy, vycpaný obočí, vycpaný oči, vycpaná huba -ale zběsile, dělá duckface i když ho nedělá- vycpaný kozy, vycpaný zadky (a z toho všeho pak dolů děsně tenký nohy, asi jako že štíhlý). kompletní plastik. real doll live. nedovedu si představit, že chlapi tam na východě šílejí zovna po tomhle.
        ale ano, škoda jich je. každá takováhle .. masérka .. je hodnotnější člověk než tisíc gum dohromady.

   3. Bylo to obráceně. Podle mobilu byl dopadený proruský „whistleblower“. Podnikatelské riziko. Neměl jinou možnost anebo byl hloupý a líný. Z ruského obchodního pohledu výhodná výměna.
    Vedlejší oběti…. Z pohledu globálních privilegovaných arbitrů, ovšem jde-li o jejich podniky, je to přijatelný standard.

    Ano, je blbé být vedlejší obětí. Jakoukoli. I když nejde o život. I v tom je blbé být vedlejší obětí blbé vládní politiky založené na volbě blbých spouobčanů. Je blbé být obětí blbých spoluobčanů. Jenžeb takový je lidský svět. Plný „vedlejších obětí“. Stále stejné hry. O prachy. O šílený kopec prachů pro kurevsky šíleně luxusní život. Proto jiní musejí chcípat po milionech. Je blbé být mezi nimi. Mezi těmi miliony. Všude. I mezi těmi, o kterých informační média ovládaná těmi mocnými majiteli jediné pravdy mlčí. Například tenkrát na Donbasu. Vy, kteří se dosud díváte na zdejší televizi, co z toho vám ukázalo zdejší lidskoprávní veřejnoprávní vyvážené médium ? Víte co je to „Alej andělů?“

    Neptej se, komu zvoní hrana…..

       1. Tak na té české wikipedii byste se stejně dočetla, že památník vybudovala neziskovka s anglicky znějícím jménem (to už si bohužel nepamatuji) a že je na paměť všech dětí, které zahynuly na území Donbasu (tedy i na těch obsazených ukrošskou armádou). Nikoli jen těch, co zabila ukrajinská armáda a kvůli kterým skutečně vznikl (bez nějaké neziskovky) jak podotýkám já.

    1. Malou poznámku stranou, Schumi:
     Ti šíleně bohatí potřebuji služebnictvo, dodávky luxusního zboží a – to málokdo ví – i plebs, který jim závidí a současně je obdivuje.

  2. Pizza a jeji prodej vas neuzivi , hlavni kseft sou drogy.
   Neni mozny podezirat, kdyz nekdo chce tu pizzu. A dalsi obchody ,
   jako se zbranema ,se muzou v klidu dojednat..
   Majitel , vetsinou mafie , dohlidne na bezpeci zakazniku a vcas varuje , kdyby neco….

  3. Chápu vaši zaujatost proti pizze, ale mačetový útok se neodehrál v Žatci ale v Novém Boru a nestal se v pizzerii ale v baru Pivní pomoc. Za mačetový útok prostě pizza nemůže😀.

 15. Pro lidi, kteří jsou už devět roků zvyklí hledat na netu informace z obou (ze všech) stran je informace vlastně zbytečná, pro „věřící“ vlastně taky, Přilípnou se k jednomu nebo druhému pólu. Ti nepřesvědčení – to je jediné publikum, které se může do vyhledávání pustit. Ale upozorňuji, že i v Rusku existuje bulvár, který píše bulvární články. Ale dá se rozeznat.

  Pro Targuse:
  Netřeba (je dokonce dobré) nemít sociální sítě. Tam se s velkým humbukem zastává jeden nebo druhý postoj. Člověk, který má více informací se ale obvykle nehádá – nemá cenu se pouštět do diskuze ani s rusofoby, ani s rusofily.

  V každém případě: Válka je vůl!

  1. To bejvávalo.
   Dneska se neválčí, jenom se provádějí preventivní zákroky v zájmu světového míru.
   ( Ale fakt je, že ty hromady mrtvol jsou s těmi válečnými hromadami mrtvol celkem srovnatelné. )

  2. Re: Sk

   S poslední větou souhlasím.
   A samozřejmě i s tím „zbytkem“ nad ní. Pokud budu mít akutní potřebu poslechnout si „jedině správný“ názor, zajdu do první hospody. Tam je výhoda, že když vám dojdou prachy, nemilosrdně vás vyhodí.

     1. U generalu to asi jednoduche neni. Ale bylo tam asi 70 dalsich lidi. Plus ruska strana hovori o mistnich spolupracovnicich (partyzanech) a ukrajinci uz nejakeho spolupracovnika pry i zatkli a na siti uz je k dispozici i jeho zajikave priznani (asi dostal poradnou nakladacku).

      1. A generálové si dávají větší pozor. Protože oni tuší, že Ukrajina taky nemusí vyhrát a že se pak půjde po válečných zločincích.
       Vzpomínáte na ukrajinský raketový útok na vězení vojáků z pluku Azov, kteří se vzdali v Azovstalu? Mrtví totiž nemluví a nemohou tak nepříteli nic prozradit.

     2. Nevím, ale myslím, že i to šifrování potřebuje nějaký čas a taky znalosti takže ….
      a pak taky „vítězícím“ se přece nemůže nic stát, není nad ně. A rusové jsou přeci hloupí a na ně nemají
      Podle moderních zvyků by měli zakázat jejich používání,

      1. Stačí, pokud generál uvedl číslo mobilu někde na Facebooku. a když mobil nemá u sebe, jeho manželka či partner si myslí, že jsou někde u milenky/milence. Tak je vlastně zabíjí žárlivost.

  1. SecOp (secret operations) jsou v ukrajinske armade i mezi zoldaky na katastroficke urovni. Vsichni se porad foti s kamosema, biftekama a pizzou, fotky s udaji GPS davaji na socialni site, ti lide sice maji teoreticky znalosti o utajeni, ale jejich ego a potreba sebeprezentace jsou tak silne, ze se proste neudrzi a porad se foti a predvadeji. Ale sledovani Instagramu jiste neni to jedine, s cim ruska armada pracuje. Oni maji OSINT na vysoke urovni. Ten trik s lokalizaci zahranicnich mobilu uz pouzili vicekrat.

   1. To ukrajinské ego je příšerně velké. „Vyrábějí“ pro nepřítele nejen informace, kde kdo je, ale i důkazy pro budoucí poválečné soudy, protože si natáčejí válečné zločiny – střílení zajatců, jejich mučení atd. Souvisí to s fanatickou nenávistí. Ta nenávist se mi zdá být asymetrická.
    ===
    Ale Rusové taky neví, co znamená „rádiový (mobilový) klid. Vzpomínám na loňský raketový útok na nějaké soustředění ruských vojáků při příležitosti novoročních gratulací pomocí mobilu. Jedna raketa, kolem stovky mrtvých.

   2. Jen připomínám, že existují apky do mobilu, které vám oznámí, že mobil je sledován. Pak ho jen stačí “umlčet”.
    No, myslel jsem, že velitelé používají satelitní telefony bez funkce GPS. Pak je vysledování velmi složité.

    1. Ne že bych tomu bějak rozuměla, ale jak jinak by se plánovatelé spojili s výkonnými nadálku pokud nebudou používat GPS. nevzpomínám si že bych zaregistrovala jiný syystém.

     1. V Rusku maji mobily, ktere komunikuji pres satelity na nebi. Pouzivaji se nejenom v armade, ale take ve vzdalenych vesnicich a tezebnich mesteckach, treba deti pastevcu sobu si na ne pripojuji notebooky pro online vyucovani. Ale je to drahe a musi to byt statem dotovane.

    2. Ale rus uz mel informace z Rumunska, uz je vocumoval , kdyz leteli
     ,vedel ze leti , vodkud a kdo .
     Medved ma velky zuby a ted taky novy brejle , aby lip videl , druzice…
     Prileteli generalove a poskoci na vylet , cekala je recepce a oslavy v hotelu ,aby rozkazovali mistnim.. Samozrejme , ze tam zadnej nepozvanej nesmel..
     Tech novorocnich gratulaci je asi desitky milionu ,
     aby na ne , na kazdou gratulaci prilitla raketa..?
     Neuveritelna je ta presnost , vzdycky na centimetry.

   3. Vypnutí mobilu může být také zaznamenáno jako podezřelé. Mohli ale mobily nacpat do jednoho auta a nechat je projíždět se po městě po trase autobusu. K tomu ovšem musí dojít k odpojení člověka od jeho mobilu, a to každý závislák na sociálních sítích nezvládne.

  2. Každý zapnutý přístroj se v pravidelných intervalech hlásí pozemnímu vysílači. (intervalem jsou minuty) Partyzáni prostě zaměřili místo , odkud se každou chvilku telefony
   hlásily (dejte si váš přístroj na trazistorák). Jediné řešení je skoro všechny vypnout (nejlépe vyjmout baterii.).

   1. Re: idiotronic

    To je právě ta finta, že u nových patlafónů tu baterku nevytáhnete. A že to posílá signály i při vypnutém čudlu.

    1. Proto bych si nikdy nepořídil něco, co se nedá opravdu vypnout. Už jenom kvůli odposlouchávání. Kdo z uživatelů sleduje spotřebu akumulátoru? Na schůze s generály sice nechodím, ale přesto.
     Ani bankovnictví na mobilu nemám. Synáček, ajťák, který se profesně zabývá bezpečností mezibankovní sítě mi předvedl, jak se mi dostal do mobilu asi za dvě minuty. Bylo to naprosto přesvědčivé.

     1. Tak to vás lituji. Telebanking také nemám, jednorázové příkazy řeším přes souseda , který je má u Air Bank grátis. Dám mu hotovost a on provede platbu.
      Minulý týden jsem navštívila Obchodní banku a oblil mě studený pot. Platba pomocí bankomatu je zrušená. Možná jen u přepážky, za lidovou cenu 125 Kč.
      Tomu se říká kvalitní byznys plán. Internetově nemohoucí staříčci a stařenky nemají kam prchnout. Tak hurá na něéé .

       1. Katango, já si na to netroufám. Mohla bych stisknout něco špatně. Mám problém s různými kódy a hesly, prostě na to nemám hlavu. Každou chvíli se někde dočtu, jak se někomu někdo naboural do konta.

        1. Helanov.
         Nemám účet,tím ani internetové bankovnictví,když něco potřebuji,,tak vnučka to ovládá platbou pře to bludiště.

        2. Přes tlačítkáč se nikdo nikomu nikam nenabourá.

         Zkušenosti s ebankingem mám jen u spořky. Zadáváte osobní číslo (myslím, že je i jiná možnost), pak heslo, pak opíšete potvrzující SMS. Napíšete-li blbě os. číslo a zadáte-li (správně či špatně) heslo, po třech neúspěšných pokusech vám ebanking zablokují. A opsat 6 čísel ze SMS snad není takovej problém.

         Já mám gramblavý prstíky kvůli artrózám, přesto se do těch mrňavejch kláves trefím.

         A co se hesel týče…mám doma takovou krabici a tam je skladuju. Bez fyzického vloupání k nim nikdo přístup nemá.

         1. No, já mám třas i když chce občas Seznam abych si obnovila přihlášení.
          Heslo mám napsané, takže teoreticky OK.
          Zrada je jinde. Automaticky naskočí “ helanov@seznam.cz.
          Protože se soustředím na správné heslo, přehlédnu předchozí řádek, který naskočí sám. Rvu si vlasy, nakonec zavolám dceři a ta mi řekne, že musím vymazat “ seznam” a napsat “ email”.
          Stalo se mi to už asi počtvrté.
          😀

      1. Zkuste FIO, třeba by to tam šlo lépe. Sice všichni tlačí do internetového bankovnictví, nedivte se když na to 99% obyvatelstva slyší, ale myslím že nejsou takoví hamouni na poplatky. A jsou česká banka, tak se tam po válce stejně všichni sejdeme 😉

       1. FIO mi vnucovala internetové bankovnictví. Když jsem odmítl, zrušili mi kartu! To se stalo asi před dvěma lety. Účet jsem nechal, ale přestal jsem tam posílat penzi. To, co tam bylo, tam (zatím) zůstalo. Ale občas navštívím pobočku a něco vyberu. Aby věděli, že je mám rád …

     1. Re: Sk

      Vypnutý telefén, že nic nevysílá?
      Kde žijete?
      Výš vypnutý chytrý telefén se
      1/ dá dálkově rozpohybovat (posílá odpovídací signály na výzvu z retlanslačky)
      2/ dá dálkově pustit a samozřejmě připnout na net nebo na posílání datovek, čímý jej lze „okopírovat“, anebo třeba vymazat, pokud byste nebyl spokojen se zaslaným trojanem (trojský kůň) či jiným marasem…

      Jestli vám nakecal někdo něco jiného, hoďte aparát do kanálu a švihejte zpátky na vyšadku.

      1. Nevysílá.
       Jestli jde zapnout nevím, zatím to nikdo nezkusil. V telefonu mám pár desítek fotek a internetových adres, data žádná. Tiž kdyby přece jenom měl zájmem ať to zkusí, ale bude zklamaný. Co se odposlechu týče: Je v pouzdře a v tašce. Vidět není nic a slyšet vlastně taky nic.
       Blbeček, který používám na telefonování a SMS má pevný program na ROM, nic se nedá měnit. Konám podle rady odborně zdatnějších (synáčka)

      1. Jasně že nestačí. Alobal nepomohl ani I. Bartošové.
       ( Fuj to byl hnusný vtípek. Promiň, Iveto , už jsem si jednu vrazila. )

     1. Re: Ládik!!!

      To fungovalo na první křápy a ještě blbě. Teď už je jiná doba, host vyhazuje vrchního…
      Dnes fungují mobily i uvnitř tanku…

      1. Targusi nefungují, ne ty klasické, s integrovanou anténou. Tank či BVP, nebo dokonce i plechová skříňová nástavba, nutně musí mít anténu čehokoliv bezdrátového venku, na jakémkoli kmitočtu.
       Pročpak je asi v metru a na dráze wifi? Jejich kastle působí jako stínění, v případě dráhy pak velmi dobře uzemněné.

  3. Re: Gaia

   Každý mobil se sám od sebe spojí s nejblížší celulou – retranslačním bodem. A to i když je vypnutý. Proč to tak je nastaveno, na to se zeptejte soudruhů.

   1. Je to softwerove vypnuti

    Kdy ze prepojite na letadlo tj zadny prijem ani vysilani, tak treba apple to ignoruje a v ramci zlepsovani sluzeb presnosti polohy atd. si projede jednou za cas wifi i gsm sit

    Stara nokia se vypne a hotovo

    Baterka se u nokie vyndavala proto ze nektere meli hack ze vypnute nejsou a maji aktivni radiovou cast a muzou slouzit jako stenice

    Ukrajinci to pouzivaji pro navigaci raket, kdy agent hodi zapnutej mobil k cilovemu objektu a raketa ho navstivi

    1. Je to asi tak 10, 15 let, co jsem viděl rozkuchanou baterii od (samozřejmě!) hloupého mobilu. Chlapík, co to komentoval, tvrdil, že cosi vysílá i samotná baterie! Měla tam takovou anténku. Mám doma v šuplíku Motorolu, ale jsem líný tu baterii vzít a rozkuchat.

       1. Něco o prostorových odposleších vím, vím jak jsou velké ty nejmenší.
        Maximálně to může být nějaká „radiobóje“, která ohlásí že někde je baterie s touhle bójí. Ale jen na pár decimetrů. Nemůže vysílat ani obraz, ani zvuk ba ani data. Nemá vstupy.
        Zato má obrovskou zásobu energie, pokud je baterie nabitá… [;>D)
        (Ne, téhle diskuze se nezúčastním. Jsou to bláloly. Promiňte, spolubesedníci.)

        1. Bez ironie nebo slovní agrese: prosím, neodcházejte z diskuse. Pokud se v problematice dobře orientujete, a k tomu ne jen teoreticky, mohli bychom my ostatní jenom získat. Mne to teda zajímá.

 16. Herr Gott, Diviško,

  jak to, že si dovolujete mi to NEPŘEDŽVEJKAT?
  Zejména když DOBŘE víte, že jako první mezi dezoláty nemám tvítr, pyskovy-zešit-cype, a dokonce ani ten posr… instantní gram!

  1. Tady je american dream v praxi.
   Jak to vypadá, tak to honění se za chimérou, snahy vyrovnat se instagramovým idolům, to všecko podporované chemicky, nějak přestává fungovat.
   Když hovinky v nadpisu uvedou, že „zabíjí ve velkém“, pak jde ve skutečnosti o statisíce lidí ročně, navíc už několik dlouhých let. A farmabyznys to valí ve velkém – do vlastních lidí. Za peníze i babičku…
   https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-droga-jejiz-smrtelna-davka-se-vejde-na-hrot-tuzky-uz-zabiji-ve-velkem-40418134

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *