28 května, 2024

Kdy jindy?

Je to asi poprvé v našich moderních dějinách, kdy odboráři odešli z jednání tripartity, vmetli Fialovi do tváře všechny jeho hříchy a odešli dát vyjádření pro kamery ven před Strakovku. Oficiálním důvodem je zákoník práce a odchody do důchodu. Skutečným důvodem je neschopný premiér a vláda národní katastrofy. Ďurčo, Dufek, Žitníková… všichni poslali Fialu do Brusele a Středula se nakonec… musel přidat.

A tak budeme mít v druhé půlce května odborářské protesty. Nezůstane jen u odborových svazů, ale nechci předbíhat událostem. Vše se během několika příštích dní dozvíte. Říkat něco předem znamená, že naše demokratická vláda zase nasadí své spin doktory a spřátelené redaktory v majnstrýmových médiích a budou špinit vše co mohou i co nemohou. Nejlepší způsob, jak nic neprozradit, je nic nevědět…

Za včerejšími událostmi na tripatitě je hodně práce. Spousta jednání mezi odborovými svazy i odborovými předáky. Spousta jednání s dalšími subjekty. Ne, nespadlo to z čistého nebe. Tedy… pro vládu ano. Ta si ve své aroganci myslela, že to má v suchu, všechny nespokojené rozehnala, zcenzurovala a vylhala. Opak je pravdou. Vláda svým přístupem dosáhla jen toho, že si všichni začali dávat pozor na jazyk a vyjasnili si pozice a ztratili i ty poslední iluze.

My, Češi, jsme jak voda. Dlouho je možné do rybníka házet kamení a dělají se jen malé vlnky. Ale když se to pak utrhne, povodeň se nedá zastavit. Nikdo nemůže říct, že se odbory nesnažily. Nikdo nemůže říct, že odboroví předáci nebyli vstřícní. I všichni ostatní byli neuvěřitelně vstřícní a ochotní se domluvit. Jinde v Evropě by už dávno hořely ulice nebo stála doprava, u nás se stále ještě vyjednávalo. Ale když premiér a jeho suita přijdou na jednání tripartity a chovají se jako Tomáš Prouza, tak přemýšlíte o tom, jestli tahle vláda ještě k něčemu je. Jedno dne pohár trpělivosti prostě přeteče definitivně.

Kdybyste náhodou nevěděli, čí je to vina, podívejte se na Prouzův twitter. Tam je všechno. Vládní argumenty i vládní arogantní tón. Je tam přezíravost, posměch, kádrování i nálepkování toho nejhrubšího zrna. Fiala je vinen, protože se choval nikoliv jako státník, ale jako hovado.

Víte, proč je u nás všechno nejdražší? Protože jsme zticha!

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až vláda bude mít demonstraci těsně před volbami. Fiala s Prouzou (nebo snad Prouza s Fialou?) i s prezidentčíkem mohou do televize trousit svoje moudra o tom, jak na lůzu není třeba brát ohled, Vondra zase může do televize nosit nějaké svoje pamflety psané azbukou a Pekarová s Kandidátuší mohou křičet o proruských silách. Těch čtrnáct dní si to voliči budou pamatovat…

Policajti zase mohou sahat po pistolích, v kavárnách zase mohou sedět provokatéři domluvení s novináři a v televizi mohou lhát až se jim od huby bude prášit. Všechno jim bude za dalších čtrnáct dní spočteno. Všichni se budou muset vyjádřit, nikdo tomu neunikne a vy budete mít ten nejlepší možný materiál pro volební rozhodování.

Kdy jindy o sobě dát vědět? Kdy jindy zahulákat vládě do oken? Kdy jindy vysvětlit nerozhodnutým, koho nemají volit? Kdy jindy připomenout před kamerami vládě všechny ty sviňárny, kterých se za poslední tři roky dopustila? Kdy jindy k tomu přidat i jiné smysly než jen zrak a sluch? Kdy jindy se dívat na protažené ksichty Fialy a Stanjury a kdy jindy se jim posmívat za jejich hloupé nohlsledy, kteří budou na sociálních sítích dšít nenávist na obyčejné lidi, kteří se živí normální prací?

Kdy jindy rozhoupat už tak dost rozviklaná vládní křesílka?

Tak pojďte, vládo! Pojďte! Povídejte, co si o nás myslíte! Strhněte si zase další masky! Teď bude mít Vítek příležitost k debatě bez cenzury. Ale také bez ochranky a bez komparzu… Nechte vyhřeznout vaše skutečné povahy přesně v době, kdy ukazujete jen vyretušované ksichty na bilbórdech a předstíráte starost o své voliče. Nezapomeňte hodně často říkat slovo „Rusko“ a „populismus.“ To bude před volbami výborně fungovat.

A my všichni jsme zváni. Jedenadvacátého května. Ale tentokrát fakt nezůstane u jednoho dne. I další skupiny mají důvod si zahulákat před vládními budovami. Vím to, protože v tom jedu s nimi. Za jeden den by se to ani všechno nezvládlo. Tak pojďme zúročit všechno, co jsme se za dva roky protestování naučili. Pojďme pod vládou rozhoupat křesílka v pro ně tu nejblbější možnou chvíli. V době, kdy ještě skoro polovina lidí není rozhodnuta, koho bude volit.

Já vím, chtěli byste více informací. Dozvíte se je. Postupně. Ve vládě totiž sedí gauneři, mafiáni, cenzoři a totalitáři. V politických neziskovkách sedí tisíce darmošlapů, kteří tam jsou přesně pro tuto příležitost… aby rozbíjeli jakoukoliv iniciativu zdola. V mééédiích jsou stovky Bartkovských, Taberyů a Moravců, kteří nebudou váhat dezinformovat jak to jen půjde a obviňovat z toho nás. Rozumný člověk neudělá dvakrát stejnou chybu.

Dnešní článek berte jako první pozvánku. Takovou informativní, že plán B a C nastal. Abyste si od jedenadvacátého dál neplánovali rodinné oslavy. Jak říká starý Klaus, každý protest je protivládní a každý protest je politický. Ale nikdo vám tam nebude říkat, koho máte volit. Jen se tam bude hodně hodně hlasitě zdůrazňovat, že Pětikolku nevolit a spočítat to téhle vládě hromadného ničení. Při trošce štěstí nezůstane jen u slov.

Budou další pozvánky… pádnější. Abyste věděli, jak vážně to organizátoři myslí… Ještě jednou je zapotřebí se do toho pustit.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

PS. Prosím, doufám že někdo už pracuje na plánu D a E…

293 thoughts on “Kdy jindy?

 1. Možná je to Off Thread, ale na mnohé to sedí.

  Z diskuse o hospodě „Dno pytle“ na PL:

  Re: Ten pajzl by se měl jmenovat Morální dno., bavorák , 09.05.2024 8:05:59
  Ve státě načichlém nacismem je morální dno vrchlolem kariéry.

     1. Čekal jsem, že tam bude aspoň Oliver Stone a Tucker Carlsson. Možná tam byli, ale z nějakého důvodu nám je neukázali.
      Seagal je už „ve výslužbě“ a Depardieu vlastně taky.

 2. SPD ve Znojmě podpořilo spolupráci s americkou neziskovkou, která podporuje migraci a začleňování. Vedení SPD mlží a na profilu Okamury pouze paní místostarostka podává ústně svou verzi. Tím to Okamura má za vyřízené a věrohodné. Přitom je to stejné, jako když Rakušan říká, že migrační pakt neobsahuje kvóty. Mě jakožto voliči to nestačí a slova politika za pravdu už dávno neberu. Pane Okamuro, ať Vaše místopředsedkyně přijme Výzvu a dostaví se k diskuzi i s důkazními prostředky, že SPD bylo proti. A že tudíž má smysl Vás nadále volit. Nového ulhaného Babiše, který hraje na obě strany tu nepotřebujeme. Děkujeme.

  Prosím Vás pište Okamurovi, ať se vytvoří tlak, aby musel reagovat. Já jsem volič SPD (zatím!), ale tohle je zásadní – jestli se SPD už nestaví zcela proti migraci a proti podpoře neziskových migračních organizací, potom je tato strana kolaborantskou.
  okamurat@psp.cz

  https://www.facebook.com/ktvlive.zpravodajstvi/posts/pfbid0JmK7KJaVsYhjuYit3Sf43mhpyoTSvPH7sLzZFC1HgXmfF7JXtnCpNu4T1vLwmRBnl?locale=cs_CZ

    1. Přesně tohle mě napadlo. Přestává být užitečný … jako navalenej, dojčlandov a další. Takže za pár … a viník je už určen. Pak už jen kontrolovat mikrofony bidědovi, aby rozhořčené odsouzení nepropálil ještě před exekucí, jako je to v tom starým vtípku o časových posunech.

  1. Sice SBU ukazuje na Putina 🙂 – kdo jim věří, ať tam běží, ale pokud Zelenského zaříznou, tak to bude domácí zabijačka.

   1. Komické – otevřeš si ten debilní Seznam a tam, pod řádkem „nejčastěji hledané“ najdeš spojení „Atentát na Zelenského“ 😀

 3. Tedy zelený starosta Budapešti je také mozkový gigant, tento výrok o volbách jsem si musel přečíst třikrát, abych uvěřil, že se něco takového dá říci do světa :

  Svobodné a férové jsou jen díky tomu, že je opoziční strany nebudou bojkotovat. Ale nejsou svobodné a férové kvůli tomu, že je vždy vyhraje Fidesz.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-prorusky-obrat-je-katastrofalni-rika-budapestsky-primator-251189

  1. Ona ta velkoměsta (a jejich obyvatelstvo-voliči) plodí takové mozkové giganty jaksi zákonitě. Vemte si z takové Bratislavy jejich primátora Való, či pražského Hřiba. Jakoby jednu matku měli…
   Zlo politických mimovládek se tady projevuje naplno.

     1. I na Moravě se vyskytují určití zmrdi. Tak, jako všude jinde. Není ale chyba Moravy, že tyto živočichy přitahuje Prágl (či jiná velkoměsta) jako magnet. Moravě to vyhovuje – berou to tam jako samoočistný proces. 😀

      1. Se očišťujte na náklady někoho jinýho. Ono je pěkný očistit si boty od bláta o sousedovic rohožku a pak se mu smát, že má na rohožce špínu. A s Moravákama a Prahou je to némlich to samý.

       1. Fakt myslíte, že se takový nutelín či Hřib někoho ptali ? A podle mého, i pokud by se ptali, sousedé by jim neřekli do Prahy, ale spíše co nejdále. 😉

        1. Ne-e. Myslím to tak, že se sem nasáčkujou, nikdo je sem nezval, a na Moravě pak nadávaj Pražákům a současně se radujou, že ty svý zmrdy už tam nemaj.

         1. Takže když se z Moravy nadává např. Fialovi či Hřibovi, tak se vlastně nadává těm svým. Potom ovšem nechápu, proč to těm pravověrným Pražákům tolik rve žíly. Vždyť by vlastně měli být rádi, že se mohou každodenně přímo a na místě od takových přivandrovalců veřejně distancovat.

          Místo toho ale ve skutečnosti jezdí do Práglu demonstrovat proti vládě především venkov. Pražákům daný stav vyhovuje, jsou převážně navýsost spokojeni a na protestující z venkova hledí nevraživě skrze prsty. Ostatně, pražské výsledky každičkých voleb to potvrzují.

          Takže Pražáci:
          Šup šup, máte to přímo u nosu, nemusíte nikam daleko dojíždět. Dokažte, jak vám toxická náplava (odkudkoliv) vadí a škodí. Jinak jsou to jenom pouhé licoměrné výmluvy.

          1. Myslím, že to vyjadřuje větou „Místo toho ale ve skutečnosti jezdí do Práglu demonstrovat proti vládě především venkov.“. I mně se zdá, že nás jde vždy po demonstraci většina na vlak, tedy že se moc pražáků neúčastní, ač to oproti nám mají daleko blíže.

          2. Nemohu si odpustil parafrázi výroku R.Kiplinga. Burana dostanete z Moravy, ale nikdy nedostanete Moravu z burana.

       2. Njn, neštěstí všech hlavních měst a center, kde se dělají rozhodnutí, kariéry, peníze, styky atd. Jako magnet, jako magnet….. .
        Ale, zase je máme pěkně po kupě, skoro.

      2. Ochranné zbarvení. Jak je to dlouho, co jsme chodili na Zanussiho filmy? Kompenzační mechanismus působí, že člověk je náhle papežštější než papež, aby splynul s novým prostředím… Neví, že za to platí.

  2. Tymák:
   Ee? Copak říct se dá všechno, ba i do světa – jen jak se to má chápat, kurwa??? Nojo, já vím – chápat se to dá jedině „pravdu máme my a nikdy jinak“ ale jak on si MYSLEL že se to má chápat?
   Fascinující.

  1. Mezitim cinan pricestoval a porad musel bejt u toho a poslouchat , ze eu /jako us/,taky nechce cinsky zbozi ,at nic neposila.
   Potom ze macaroun neni ve valce s Ruskem a u Chasov Jar mirumilovne utoci francouzsky jednotky na rusky.Ze nechce svrhavat vladu a lid Ruska.
   Leyjebno vykrikoval ze existence EU je zavisla na existenci zelenyho Ukra.
   Ma cinan za povinnost, aby Olympijsky hry dopadly bez problemu.
   A smrdi tam furt kolem..Asi byl driv uplne normalni cinan..

 4. K tomu Maďarsku, Klára Samková (omlouvám se že nepíšu titul), tady psala a zrovna ona má chalupu v Maďarsku. Mohla by tu napsat, jak je tam vůči nám hrozně draho. Bohužel se tu vždy najde nějaký kopytník, který ji nadává.
  Tady je její video https://youtu.be/gvIPahZnLgs?si=ZSPCFVpzVWfXcTbU

  Já mám rodinu v Severní Makedonii a chtěla bych tam také trávit nějaký čas, bohužel mám dobré vztahy s vnoučaty, s potomky a i jejich partnery a jim by se to nelíbilo.

   1. A že by jste se koukl na Google? Severní se píší pár let, předtím byli FYROM. Ale chytrý jste dost, tak si to najděte, co byla Jugoslávie snad víte.

    1. Nemyslíte si, že pokud se ptám na „Severní“ tak o tom něco vím ? A když jsem se podíval na Google zjistil jsem, že Rusko zcela nevyprovokovaně napadlo pokojnou demokratickou Ukrajinu, unáší tam děti a páše válečné zločiny.

  1. Re: Evix

   Hmm, byl jsem párkrát v Kavadarcích, něco málo Tetovo, hlavně teda za války, kdy se na čáře měnily SPZ a techničáky, jak na běžícím pásu.
   Respektuju Vaše nadšení, ale pro mne, coby JEDINĚ správného Gorola z Práglu (fakt jsem křtěný vodou z Vltavy) je v Makošce moc kamení a málo stromů.

  2. Ještě si pamatuju názvy přechodů do BG. Zlatarevo, Stanko Lisičkovo a Gjuševo.

   Gjuševo bylo zasekané cisternami s naftou a benzínem, které jely z bulharské rafinérky v Burgasu do Makošky a nikdy toho moc do Skopje nedovezly, bo embargo.
   Stanko Lisičkovo bylo prázdné, ale celníci byli líní, jako prasata.
   Zlatarevo bylo ÚPLNĚ prázdné a celníci líní nebyli, ale rekord byl 47 minut na otlačení 3 (slovy TŘÍ) razítek, napsání datumovky autržení listu z karnetu. Nikdy jsem pomalejšího celníka neviděl.
   A číslo cesty z Tetova do Kraljeva bylo 22. Ale na přechod si nevzpomenu.
   A teď mi řekněte, jestli jsem normální, nosit v palici taková hovna…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *