28 května, 2024

O jednom přičlenění a jednom zatykači

Pamatujete? Už jsou to skoro dva roky. Válka na Ukrajině se teprve rozjížděla do dnešních pořádných obrátek, právě se bojovalo u Severodoněcku a Lysyčansku (nebo už to tam bylo hotové) a na Ruskem obsazených ukrajinských územích probíhalo referendum o připojení k Rusku, které samozřejmě dopadlo kladně, protože jinak by se nedělalo. Vzápětí ruská Duma přičlenila čtyři ukrajinské regiony k Rusku.

Marian Kechlibar o tom tehdy napsal, že právě toto znamenalo překročený Rubikon. Jak něco napíšete do zákonů a do ústavy, už se to většinou nedá nijak snadno vymazat. Z ruského pohledu se od té chvíle nebojovalo o nějaké sporné území, ale o ruské území a o ruské území se nemůže se Západem handlovat ani Putin. Ruské území je prostě ruské, o jeho hranicích se nevyjednává, o jeho hranice se střílí (hádejte, kdo tohle už před sto lety řekl?)

Myslím, že tehdy si už Putin byl jistý, že vyhraje. Takže celý proces legislativně završil a zabetonoval, aby platil „na věčné časy.“ Dal najevo celému světu, o čem se už nebude jednat, i kdyby se v Paříži Macron na hlavu stavěl a hrozil posíláním francouzských vojáků na Ukrajinu. Donbas je už prostě ruský, protože to tak mají v ústavě. Navrhovat změnu, to je vlastizrada. To je stejné, jako když si Zelenský nechal odhlasovat zákon, že se nesmí jednat s Ruskem a kdyby někdo navrhl, že by se jednat mělo, tak je to zrádce a vztahují se na něj příslušné paragrafy… a nebo praktiky SBU.

Teď se stalo něco podobného. Pár zpráv o tom sice bylo, ale pravdomluvní intervjuci to moc nechtěli rozebírat. Rusko zařadilo Zelenského na seznam zločinců a vydalo na něj zatykač. Prozatím zatykač platný v Rusku. Ne, fakt to neznamená, že když Rusko vydá mezinárodní zatykač, tak Zelenského zatkne nějaký Interpol, ale znamená to, že Rusko už se Zelenským nebude jednat, protože ho neuznává jako prezidenta Ukrajiny. Důvod je jednoduchý… neproběhly volby a (tuším) po 21. květnu začne být Zelenského mandát poněkud pochybný.

Opět je to něco, co se legislativně nedá vzít zpátky. Pokud jednou o někom řeknete, že je zločinec a legislativně si to schválíte, těžko se z toho vycouvává. To už jako zločinec není? Nebo přišly nové důkazy? Putin prostě zabetonovává situaci a vzkazuje Ukrajincům, že až budou mít dost té své mohylizace, tak ať se zbaví Zelenského a pak se Rusko a Ukrajina mohou o něčem bavit.

Putin Ukrajincům ozdobil obětního kozla, na kterého budou vloženy všechny viny a hříchy této války. Všechny. Ruské i ukrajinské. A až kozel uprchne do USA, začne se jednat nad čistým stolem. A samozřejmě… zatykač není vydán jen na Zelenského, ale i na leckteré členy jeho suity, kteří, kdyby to po něm převzali, tak se s nimi Rus také nebude bavit.

Podle posledních zpráv, Ukrajina zneplatní všem Ukrajincům pasy. Proč? Protože Ukrajinců zatím padlo jen třicet tisíc, to dá rozum, ne? Proto je zapotřebí dostat domů všechny bojeschopné muže. Na frontě jim vlastně vůbec nic nehrozí, bude to safari a lov ruských mužiků, kteří bojují jenom polními lopatkami. Samozřejmě, všichni uprchlí Ukrajinci v jatečném věku dobře vědí, proč uprchli.

Nejsem si jistý, jestli si Zelenský může dovolit nenávist milionů svých uprchlíků. Jestli si může dovolit, aby jeho válku proti okupantovi začali zpochybňovat sami Ukrajinci. Stejně tak bych řekl, že všechny Bandera párty skončily a skončily také kecy na sociálních sítích, kde Ukrajinky vysvětlují Čechům, že se neumějí chovat. Ono by se také mohlo stát, že Češi všem Ukrajincům zamávají a popřejí jim hodně zdaru u Bachmutu. Přece jenom, kdo má chuť poslouchat nadřazenecké kecy, že vše bude Ukrajina… Leckteří čeští politici už si to berou jako svou agendu… třeba strana PRO.

Ještě před rokem Vítek Rakušan s Jurečkou hájili sociální dávky Ukrajincům… že víc do státního rozpočtu přinesou, než z něj vyčerpají… Teď jsou podezřele ticho. Tak ticho, že už asi Zelenskému v tomto ohledu něco slíbili… A nebo slíbí, protože brzy má být prý další společné zasedání české a ukrajinské vlády… Co jiného by tam asi tak mohli řešit, že?

Takže si to shrneme… Rusové o čtyřech ukrajinských oblastech jednat nebudou. To už je Rusko. O hranice se bude střílet a házet ty jedenapůltunové klouzavé bomby, které teď umožňují ten rychlejší posun ruských jednotek vpřed. Se Zelenským a jeho lidmi Rusové jednat nebudou, protože jsou na ruském seznamu zločinců. Ukrajinští váleční uprchlíci budou všemi způsoby nahnáni do mlýnku na maso, který ale oficiálně neexistuje a leckteří libtardi tomu dokonce i věří. Bandera párty a velkohubé kecy skončily, protože rozumný Ukrajinec ve vojenském věku teď bude zticha a tvářit se, že neexistuje. Jestli to takhle půjde dál, budeme brzy Ukrajince schovávat jak Židy za Protektorátu.

Co by se na tom mohlo pokazit, že? Jdeme vítězně vpřed a už brzy vyhrajeme, protože přesně takhle vítězství vypadají. Vítěznou stranu poznáte podle toho, že jí skomírá průmysl, má čas na vymýšlení byrokratických kravin, rozpadají se jí obchodní řetězce, zavádí cenzuru a potřebuje novou půlmilionovou armádu, protože ta stávající je podle Ukrajinské pravdy naprosto v pohodě.

A kdyby to náhodou nevyšlo, za všechno může Zelenský… Stačí ho svrhnout, stejně už není prezident… a mohou začít skutečné mírové rozhovory. Jde jen o to, kolik Ukrajinců ještě bude muset padnout pro Black Rock a Vanguard, než to těm ostatním dojde…

Takže… kupředu, pravá, ke světlým zítřkům.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

253 thoughts on “O jednom přičlenění a jednom zatykači

 1. Lehce OT:
  „Proč to vždy musí být Francie, kdo přijímá nejvíce imigrantů? Proč by Maďaři, Češi, Poláci nebo Slováci nemohli přijmout migranty, kteří jsou tady? A to je solidarita,“ zakvokala galská slepička europoslankyně Hayerová

  1. Protože ti migranti vědí, co je slušnost a oplácejí Franíkům (etc) jejich návštěvu v horní polovině Afriky (hlavně Sahel) a přišli jim poděkovat za to, že je naučili francouzsky.

  2. Zahlid sem vobrazek, tri moroni najednou, vsichni v jedny kuchyni.
   Vari a zari az se z nich teplem kouri.
   Xi,ndl,Leyno na hovno a hysteroun plnej, precpanej valkou.
   Druh vybranej za sedmdesati pohlavi ,ted rozhodl , ze chce valku.

   Vyhlasil akci geografickyho priblizovani , ze ted Francie je v podstate /1500km/, tesnej
   soused Ruska a je jim vohrozovana. Ses jenom soused frantika, jenom soused a uz tim , vohrozujes svetovej mir. Tentokrat zase neunikne. Vzdycky neco na tebe najdeme…
   Frantik na steroidech a amfetaminach ,spravne nacasovanych ,vytahne do valky,
   ale cizineckou, nefrantikovou Leegii…
   Zacalo to jenom, trosicku pomuzeme ,penizek hodime,jinak nic nehodlame..
   Pak to rozjeli demokraticky, na plny pecky.
   /Rumunsko,Polsko, Slovensko ,ze se nepocitaji,nesmi bejt sousedi, maj to zakazany/..
   Zly jazykove se posmivaji , ze Rus je vohrozovanej frantikem mizerne zkrizenym,
   z hitla ,wilhema a napole vona ..Tahni vole na pole. Uroda zase nebude..
   /Moron = vedouci vyzkumu pokroku lidsky a neuveritelny blbosti ,fungujici v praxi ,urazejici sdruzeny yntelagenty, aby je kritizovali …..lidska inteligence prirodni ,
   nic nechape a nevi vo co de/..
   Rozpaka z paka, na paka.

 2. Čerstvé díly na webu Jany Bobošíkové „Aby bylo jasno“:

  Jako vždy zajímavý rozhovor Jany Bobošíkové s Janem Schneiderem:
  J. Schneider: Nerudová a Farský jsou hloupí. Patton byl antisemita. A neonormalizace.
  https://www.youtube.com/watch?v=jHjJDoEvGyo

  A ejhle! Další potrava pro dvojí metr…
  Publikační průšvihy Danuše Nerudové: Špinavá cesta k titulům a penězům z našich daní?
  https://www.youtube.com/watch?v=sBX7LE8v3yo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *