28 května, 2024

Měnit pohlaví si budete moct podle toho, jak se cítíte. Už i u nás. Ústavní soud totiž rozhodl, že změna pohlaví má být v České republice možná i bez operace.

Jste chlap jako hora a cítíte se jako žena? Řekl vám někdo, že je super se cítit zrovna jako žena a že okolí to musí respektovat? A to i úředně? Tak odteď bude mít pravdu. Hurá do liberální Evropy plné úředně schválených úchylek.

Samozřejmě to má své výhody, ve Španělsku si mění pohlaví vojáci na vojandy, aby mohli pobírat vyšší plat, jít dříve do důchodu, mít hezčí záchody a lehčí fyzické testy. A ne, není to sranda. Psala jsem o tom.

V Anglii jsou zase ve věznicích chlapi, kterým přijde super odkroutit si to v ženském harému. A tak se prohlásí za křehkou květinu, ze které se okamžitě po nástupu do ženské věznice stane pořádný kaktus. S následnými případy znásilnění si neví systém rady, je to přece mezi „holkama“. To, že jedna z nich má testosteronu jako Mike Tyson před zápasem jim nevadí. Protože práva trans přece.

I ve sportu je to zajímavé. Neúspěšný boxer, vzpěrač, plavec nebo basketbalista je rázem hvězdou ženské ligy. Prostě tak. Mávnutím kouzelného proutku je z lůzra ověnčená šampionka. A kdo se ohradí, má průšvih a je hoden upálení na bezpohlavní hranici politické korektnosti. Je fuk, že jste dřela jako kobyla, přejede vás hřebec, ani nemrknete. Jen si teda do ohonu píchne v lepším případě růžovou mašli. V horším se neobtěžuje ani oholit.

I v České republice máme jednoho (nebudu jmenovat) transsexuála, který se cpe do všech médií, vyřvává, jak ho všichni jako ženu musí respektovat, nicméně doma má o parník mladší přítelkyni, se kterou je moc rád přechodně „chlap“. Ten člověk dost pravděpodobně trpí chorobným narcismem, nutí všechny tyto jeho chorobu respektovat ba co souhlasit s ní a společnost mu k tomu dává, teď už legálně, souhlas. „Přece když ten muž chce být ženou, tak mu musí být úplně jedno, jestli já ho tak vnímám taky, protože je důležitý, že se tak vnímá on, tak je to přece prezentovaný, tak proč je tak hrozně důležité, abych já to chápal, nebo kdokoli jiný.“ Muž po tranzici, Daniel. A má pravdu.

Jako ať se cítí kdo chce jak chce, klidně podle počasí, ale nesmí tím ohrožovat jiné. Toto hledisko podle mne Ústavní soud zcela pominul a podlehl nátlakovým lobby. Nechci aby s mojí dcerou jednou chodila čůrat na školní wc „holka“ s penisem jen proto, že momentálně má pocit, že může. Pokud chce být někdo jiné pohlaví, musí si uvědomit jednu věc a to, že druhé pohlaví nikdy fyziologicky nebude. A je na úkor všech ostatních se tak tvářit. Pokud má mužské (nebo ženské) funkční pohlavní znaky, tak to je prostě muž nebo žena. Nic jiného. A cítit se může třeba jako duhový jednorožec.

Považuji toto rozhodnutí za obrovskou a hlavně nebezpečnou chybu. Nebezpečnou pro všechny. Je jen otázka času, kdy to dopadne úplně stejně, jako všude jinde. Vzpomeňme si na Jiřího „Marii“ Ferynu a jeho několikanásobná znásilnění dívek. Opět opakujeme stejné chyby a kráčíme vpřed průšvihu. Bohužel to vždy odskáče nevinný, nikoliv ten, kdo to posvětil. Tentokrát většinou hlasů našeho Ústavního soudu.

83 thoughts on “Měnit pohlaví si budete moct podle toho, jak se cítíte. Už i u nás. Ústavní soud totiž rozhodl, že změna pohlaví má být v České republice možná i bez operace.

 1. problem neni v tech pohlavich, problem je v tom ze pokud je nekdo debil tak se muze schovavat za zmenu pohlavi donekonecna.

 2. Jestli bude naše civilizace místo důležitých věcí takhle dál blbnout se u toho nahoře na řídícím panelů rozsvítí „systém fatal error“. A on pak zmáčkne tlačítko „delete“.
  Už to prý kdysi udělal. V nějaké Sodomě a Gomoře.

 3. Nechal bych to Bibli.
  Tam je psáno: Po ovoci poznáte je.
  Takže vajíčka má žena i samice.
  Spermie má muž i samec.
  Jak je to v Koránu nevím.
  Ale mohou se jít poptat svých muslimských a židovských spoluobčanů.
  Jistě jim to v synagoze i mešitě rychle a stručně vysvětlí!

 4. Tento zákon, pokud bude schválen, velmi vítám. Opravdu.
  Protože analogicky s možnosti změnit dle vlastního pocitu pohlaví, čili s popřením reality mohou lidé popřít třeba barvu kůže, původ, národnost a podobně. Mohu se tedy prohlásit za černocha, Japonce, Eskymáka, Inda, lidojeda, Rusa nebo kohokoliv jiného – podle potřeby. Zmizí tedy rozmíšky způsobené těmito rozdíly.
  Nastane konečně zlatý věk světa.
  Slova, slova, slova nic než slova.

  1. Se napriklad rano probudim totalne sedrenej do tezky unavy , delsim ,
   nejmin 8 hodinovym spankem ….
   Pak shanim neco kafe , ale beda zase nejsou lidi. Marne i vodmeny nabizim.
   Neni komu.Nikdy nejsou,to vim to uz dopredu.Kdyby nekdo byl, bylo by vsechno
   este daleko horsi, davno uz by mne ustval do hrobu..Takze neni..
   To vedomi ,vycerpava posledni zbytky energie..
   Z poslednich sil se samo neco uvari. Nadavat na pomery nejde ,
   vycerpanim psychickofyzickym a jinym…Venku je svet a listecek se pohne na stromu ,to unavi skrze oci a potom celej organismus , jako nic jinyho..
   Aspon ,ze slunce stoji furt na jednom fleku.
   Stroj se rozsviti a tam se vobjevi neco vo praci , tam nekdo krici , musime neco udelat a zase zmizi ,sedrenej z toho, co sem uslysel , plizim se voslepujici temnotou rana zahnanej, ke spanku zpatky do pelechu..
   A se to zase zvo pakuje..Proc se vo tom ale zminuju.

   Kolik da za to usili vlada a soudy../To be,or not to be, that’s the question/.
   Abych se promenil jako popelak/smolak , ve snehurku velky krasy a pak zase zpet,
   pac to zadara jednoho vomrzi..
   Bohata nevest , ten zadna , jenom chamtivci kolem.
   Za skody covidem, to nekaplo nic. Vlada to chtela zlocinem a ted se k tomu nechce znat.
   Ted zase chteji dalsi ,ale vo vodmenach zase nic..Hrajou to zase na zlepseni zdravi, prej staci par slov, na to bych se zmoh asi, ale zadarmo, uz na to neskocim..
   V clanku taky nic , vo hmotnejch vyhodach..

   Profesor Zeli , nechtel slevy zadarmo a Zelinar , ten chce vsecko pro sebe v miliardach
   a bez slevy /neslevi ani halir/vydriduch a taky zadarmo..
   Este malickost na zaver, prej na nej pachali atentat. Vyhodu ma, ze nemusi vyhlasovat stany pravo na atentatniky ,v tom je chytre predbeh..

 5. Dříve jsem se tady https://web.litterate.cz/menit-pohlavi-si-budete-moct-podle-toho-jak-se-citite-uz-i-u-nas-ustavni-soud-totiz-rozhodl-ze-zmena-pohlavi-ma-byt-v-ceske-republice-mozna-i-bez-operace/#comment-282754
  mj. vyjádřil, že pohlaví jsou jen dvě – samčí a samičí. Na tom nemám, co bych měnil. A s tímto územ nepřicházím jenom já /a naprostá většina příčetných lidí/, ale dokonce i Český statistický úřad, který zde https://www.czso.cz/csu/gender/gender_pojmy
  mj. říká, že – cituji – „2) Pohlaví: biologicky podmíněné rozdíly mezi ženami a muži, které jsou univerzální. Jsou to biologické vlastnosti, které odlišují lidské bytosti jako ženy a muže, zejména odlišnosti týkající se pohlavních orgánů a reprodukčních dispozic.“

  Tak v čem je „problém“ nového Nálezu Ústavního soudu?

  Ty skutečnosti jsou vlastně dvě.
  Tou první je, že pro „změnu pohlaví“ do budoucna zrušil podmínku chirurgické změny somatických a funkčních znaků pohlavního ústrojí typickou pro mužské a ženské pohlaví /§ 29 odst. 1 věta první Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb. – cituji – „(1) Změna pohlaví člověka nastává chirurgickým zákrokem při současném znemožnění reprodukční funkce a přeměně pohlavních orgánů.“ a také příslušného ustanovení zákona o specifických zdravotních službách/.
  A tou druhou je, že na rozdíl od Českého statistického úřadu /viz výše/, který s „pohlavím“ pracuje jako s biologickým pojmem, přišel, pokud jde o „změny pohlaví“, s pojmem „právní pohlaví“, tedy s pojmem formálního úředního označení, nikoliv se změnou toho, co nosíme v kalhotách či sukních.

  Že samozřejmě jde o nesmysly spočívající v tom, že osoba AB, která v kalhotách nosí „bimbasa“ a šourek s varlaty produkujícími sperma, bude moci nosit občanský průkaz s údajem, že je žena, a osoba ZŽ s vulvou, vaginou, funkčními vaječníky a prsy zvícími konví od mlíka bude moci mít v občanském průkazu potvrzení, že je „muž“, to je jen znakem naší současnosti doby vyvrácené z kloubů.
  Nepřipomíná vám to známé, po třetí ráně obuškem – „Ano, pane praporčíku, ten černý čtvereček je opravdu nádherné bílé kolečko!“?

  Určitou otázkou zůstává jak se „právní pohlaví“ může změnit v situaci popsané v předchozím odstavečku, když Ústavní soud spolu s větou první ustanovení onoho § 29 odst. 1 OZ současně nezrušil i větu druhou téhož ustanovení, která zní – cituji – „Má se za to, že dnem změny pohlaví je den uvedený v potvrzení vydaném poskytovatelem zdravotních služeb.“
  Řekněte mi, který poskytovatel zdravotních služeb bude ochoten výše popsaným osobám, nositelům těch somatických znaků „bimbasa“ a „konví od mlíka“, potvrdit, že jsou „právní ženou“ nebo „právním mužem“, to bůh suď.
  L.
  PS
  Celý Nález k dispozici zde https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Tiskova_mluvci/Publikovane_nalezy/2024/Pl-52-23_AN_s_disenty.pdf

  1. Tak ma teraz napadlo … co v pripade, ze dotycny bude musiet do nemocnice? Ujo ked si rozbil hlavu, lezal na geriatrii na muzskom oddeleni, mama s alzheimrom na zenskom … manzel so zapalom criev bol tiez tusim na muzskom oddeleni .. oni asi v tej nemocnici vedia, preco pacientov delia … ako bude osetrene toto? … ja som teda v nemocnici mimo porodnicu nelezala, ale tak nejak si neviem predstavit byt tam, ledva sa hybat, byt ‚obsluhovana‘ personalom, a na vedlajsej posteli chlap s razitkom ze zena …

   Nebude na to tiez treba menit nejake zakony? Vyhlasky? Vnutorne predpisy?

   1. Myslím, že snadnější by bylo vyměnit zákonodárce….
    Pořád budeme ještě sto let za opicemi z Reichu, kde si uzákonili právo na změnu pohlaví a s tím i jména jednou za rok.
    Aktuálně to vidím jako pravděpodobnější v mém komentu níže
    https://web.litterate.cz/menit-pohlavi-si-budete-moct-podle-toho-jak-se-citite-uz-i-u-nas-ustavni-soud-totiz-rozhodl-ze-zmena-pohlavi-ma-byt-v-ceske-republice-mozna-i-bez-operace/#comment-282754
    L.

   2. Asi velkej problem muze bejt najednou narozenej kojenec , kam s nim ,
    jak to uhodnout ,kdyz se nevi ,neni rozhodnutej a kdyz tak nemluvi a
    krici nespokojene, ale nesrozumitelne ,este, co chce bejt.
    Das ho na spatny oddeleni, zneuzije toho vydiranim us oudu.
    Kdyz sou rodice bohaty, tak na ne taky.
    Nebudu veci komplikovat , kdyz kojenec se narodi na panskym oddeleni nemocnice porodnice…Kdo ma kojence kojit. Aby prezil. Nevi se .
    Nic zase nerekne aby toho zistne vyuzil pozdejc pro hmotny vyhody..
    Pozdeji muze zacit a zacne este kricet , ze byl zena a tim pobytem v panskym oddeleni porodnice je strasne psychicky na celej zivot poskozenej , z vetchanej..
    Nejlepsi je uz ted zacit setrit na min duchodcu..
    Sbirkou na zbrane , na ne. Platili si na ne. , davali na ne .Jo.
    /Napr. vlada nema na elektricky kolobezky a zjisti se, ze nepolepsitelnej duchodce je zase ,Darmozrout , uz zas a v kazdy situaci. Nebudou kolobezky..To nejde..
    Neudrzitelna situace ,ani dvouma vetchejma svetrama.

 6. Asi je vcelku buřtcajk, kolik hajzlíků máme, nebo jestli se někdo identifikuje jako vláček. Problémy já vidím dva:
  1) Povzbudí to úchyláky k ještě větším prasárnám.
  2) ÚS naprosto převrátil svůj výrok starý dva roky, podobně jako u volebního zákona nebo jak si ÚS vytřel prdel s Ústavou u valorizace důchodů (a ponechání valorizace církvím, politikům a soudcům).
  Dle slov jedné nejmenované německé političky soud otočil o 360 °.
  A tady já vidím ten hlavní problém. Že ÚS (a nejen on, všechny ostatní soudy a veškerá vrchnost a represívní aparát) naprosto serou na Ústavu, zákony nebo jen dobré mravy.
  Vše se mění v závislosti na tom, odkud vítr fouká.
  A pokud jsou výše jmenovaní nepostižitelní, nic se ve státě nezmění, ať bude vládnout kdokoliv.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-nalezu-o-zmene-pohlavi-zustali-v-mensine-dva-soudci-a-to-z/r~2074c3880c5411efb2180cc47ab5f122/

   1. To je nepodstatné – fundamentem, a de facto infla granti je to, co z nich leze, co posvětí, a pod co se plně příčetní podepíšou … Tedy prvotní věcí je nutná změna, náprava pravidel, mantinelů, odpovídající nalajnování „hřiště“ VŠEM dnes „nepostižitelných“, „posvátným kravám“ všeho druhu, jinak bude pokračovat generování zmetků ve velkém a jejich attaku nejen na vedoucí funkce ve všech oblastech společnosti…
    Co by projev „léčby“ bude velmi rychle zřejmé, co konkrétně a individuálně bylo důvodem k mnoha prasárnám a zvrhlostem, o zlodějině nemluvě …

  1. A zatímco byla u veřejnosti odvedena pozornost k covidu, tak represivní aparát dále bytněl a posiloval.
   Máme přes 40.000 fízlů MIMO zásahových jednotek a podobných speciálních útvarů.
   Obecním strážníkům, kteří by se ničím normálním neuživili (proto budou loajální), ty devítky už také nikdy a nikdo nesebere.
   U akce na FF, byla vidět jen malá část toho, čím tento režim disponuje, aby se udržel u moci.
   Další část viděli protestující zemědělci, zmrdy v civilu. Mají je k dispozici všude a jsou jich tisíce.

 7. Všechno zlé je k něčemu dobré. A tedy i nové rozhodnutí ÚS.
  V době, kdy stát vyhlásí mobilizaci a odvody mužů do války za ukrovlast, tak se daný potenciální odvedenec může náhle prohlásit za křehkou ženu a vyhnout se tak odvodu.

  1. Jo a kde sou tanky aspon pro zeny . Votresny.
   Zena aby trpela ve valce vod nepritele, ve spatnym nevyhovujicim tanku,
   /sestrojenym pro ty votrokare , zeny furt este do kuchyne k varecce zvotrocujici/
   a jak ma este zvitezit, potom.
   Ted 60 pohlavi , kdo se postara vo tank pro kazdyho z nich , nikdo. Kde je soud.
   Soud pude k soudu..Estli se soudci vsichni nezmeni, na nevinny kojence s dudlikem ,pozadujici a s narokem vo prednostni umisteni v jeslich …I to se stalo..

   1. Zeptejte se Uršuly. Ta byla před vykopnutím nahoru do Brusele německou ministryní obrany a místo zbraní a výcviku řešila uniformy pro těhotné tankistky. Prý úspěšně a je jich dost snad na sto let. Teda těch uniforem. Tankistky nejsou žádné. Ale když sháněla pro tankistky uniformy, tak určitě mají pro ně i tanky!

 8. I v zemi Kanaánské byla dvě města, Sodoma a Gomora, a ani Lot tam nenašel moc spravedlivých, zato úchyláků měli jako máků.
  Ale to Pan Bůh ještě uměl a nevzdal tu marnou kultivaci vopic, a tak pěkně to tam „vynůkoval“, tak že z Lotovy staré zvědavé baby zbyl jen solný sloup. A z obou měst ani prt.

  Pan Putin by se takhle pěkně po páté zvolený mohl cítit jako Bůh, a nějaké jaderné cvičení zrovna zkoušejí…
  A v té Praze ho stejně tak nějak už serou, co? 😀

  1. 🙂
   Dá se to očekávat, byť nás už to možná nepostihne – tím nemyslím, že by V.V.P., ale mnohem mocnější instituce – PŘÍRODA a její modus zvaný „řád“. Jako tam v té Sodomě a Gomoře, byť tam to bylo připisováno „Božímu soudu“ v souvislosti s dnes nejen „nevinnou“, ale dokonce adorovanou homosexualitou, případně se sodomií.
   Těch, co se tomuto řádu příčilo, bylo už v historii více. A nebudeme ani první, ani poslední civilizace /dá-li se tento termín pro tenhle zlořád, pro tohle pohrdání přírodou, použít/, která zanikne.

   Budu to opakovat po sté – POHLAVÍ jsou jen dvě – samčí a samičí, plus v přírodě ještě existují hermafroditi, tj. nositelé obou pohlaví, což je ale o trochu jiném.
   Tenhle „genderový“ problém je jen dílo tzv. druhé signální soustavy.
   A také se budu opakovat s příměrem, že kdysi byly blázince plné lidí, co se „cítili být“ krejčíky, ševci, kouzelníky, Napoleon Bonaparty, prezidenty apod.
   Být to dnes, tak se stát nevzpamatuje z náhrad za způsobené újmy, nikdo přece nemůže nikomu zakazovat, aby se cítil čímkoliv, mužem, ženou, stojací lampou, amébou – snad jen krávou ne, aby nemusel žrát okal ze žlabu.
   L.

   O tempora, o mores!
   L.

   1. Pane Lexi, s tou přírodou vám dávám za pravdu. V přírodě neustále probíhají mutace, hlavně u samců, samice si příroda nechává k dispozici, jako prostředek ku množení. Tudíž, jestli není mutace u samců životaschopná, tak ta mutace zanikne, to se týká gayů (přeloženo do češtiny – buzerantů), takže přirozenou cestou zaniknou. Jak je to s ostatními, uměle pojmenovanými pohlavími nevím.
    Převyprávím jeden vtip ze slovenského skeče :
    – kdo se narodí s bimbákem, je to chlapec
    – kdo se narodí s pipinou, je to děvče
    – kdo má obě dvě pohlaví, tak patří do cirkusu
    – kdo má nějaké jiné pohlaví, tak je to piča /prosím jazykové puristy o shovívavost/

    1. Myslím, že ta identifikace se brzy vyřeší sama.
     Kdo se identifikuje jako bojová helikoptéra či tank, bude okamžitě darován ke Kyjevu.
     Docela by mě zajímalo, jak budou tuto etapu lidských dějin, historici označovat.

  2. Sodoma ,Gomora , vostry cviceni s atomovkama..Jindy zase zavezli nekam vojaky britu,
   asi 20 tisic a hodili na ne jednu cvicnou a vedci ,politnaci a generalove koukali, co se stalo..

  3. Dohnat a predehnat i gobelsa.Nevyuzity zkusenosti duchodcu.
   Moc dobre ten vi, vo ideologicky diversi..Ale neleze s tim na tribuny ,
   ani do vladnich palacu..atd..
   Takze se muze vobjevit nenapadnej clanecek doktora ,vo tom , ze Putin je tehotnej v devatym mesici s dvojcatama a to se pak vobjevi v teleivizi s vobrazkama ,zajimavy
   a potom , otazky , sme zvedavi ,
   jestli ty dvojcata bude putin aspon kojit ,urcite nebude a da je do ustavu, ten macech..
   Nic dobry v nem neni , chudak ukr….

   V usa zase probiha obohacujici diskuse v oblasti ekonomiky vo placeni dluhu.
   Kterej nechce pryc…Zatim nejlepsi navrh je vyrobit jednu mensi /aby nestala moc/,
   deseti trilionovou minci a potom najit postu ,ktera pres zprivatizovani este funguje a poslat minci rovnou do Ciny..
   A cekat z koho cinan udela Sodomu a Gomoru..

 9. Jinak se tu otevírá prostor pro nějakou rozumnou církev. Dělat svatby mezi mužem a ženou bez nějakých caviků a nárokování si potomstva aby do té církve chodilo. Pro civilní sňatek co potřebují úřady by se pak formálně někam zašlo.

  Obdobně provozovatelé šaten (tělocvičny, bazény), WC různě v hospodách a pod. co s tím nesouhlasí by mohli chtít (a nějakou cedulkou či piktogramem vyžadovat) aby na pány a dámy chodili lidé podle toho co jim narostlo. A kdo to má jinak by měl vyhrazený kumbál. Ne každá zákaznice chce aby jí okukoval chlap co nosí sukně.

  1. Tyhle zákony jsou namířene proti ženám a jsou produktem patr iarchátu. Psala tady o tom kdysi paní Klá ra S am ková. Dopadne to tak, že ženy do bazénů, telocvičen a saun přestanou chodit. A zá chody budou muset mít strop a klíče ne jak kóje dnes
   A ženské silové sporty skončí.

   1. Přesně tak to je. Bude někdo posílat děvčata do šaten, když se tam bude převlékat chlap, který se bude cítit jako žena? A rodiče, kteří s tímto nesouhlasí, budou čelit trestnímu oznámení?
    Třeba Rowlingová, která se dostala do problému po tom, co nový zákon ve Skotsku zakazuje urážet menšiny.

 10. Řekni, vole
  co máš dole!
  Je to chlupaté či holé?
  Jaký to má asi tvar?
  Mohu s tebou tvořit pár,
  nebo raděj pětici…?
  … nerad bych chyt příjici!

 11. prcackar feri si ted honem prepise obcanku na feriova aby mohl do pankrackeho haremu. jinak bude zanedlouho v panske satlave sam velice popularni jako neci pritelkyne.

  a jinak s touto preverzni hysterii samozrejme nejde o nejaka prava/pocity uchylaku ale o vysavani statniho rozpoctu skrze homo vdovske duchody a manzelske danove ulevy.

 12. Vidím v tom i kousek pozitivního.
  Některé nevyjasněné osoby třeba uspokojí nová identita v občance a nebude třeba oddělovat údy a jiné části těla, což je nevratné.

  1. Hmm… To myslíte vážně??

   Štěpán Cháb to ve svém článku – https://1url.cz/H1tjG – formuluje naprosto precizně – cituji:

   (…) Ústavní soud pohrdl biologií a podlehl progresivnímu aktivismu. Zadal Poslanecké sněmovně, aby do 30. 6. 2025 vykoumala legislativu, která zohlední fakt, že někteří jedinci se rádi přihlásí o práva opačného pohlaví, ale to vlastní si rádi ponechají pro případné vystřízlivění později. Změnu pohlaví si od poloviny příštího roku budeme moci změnit i pouze úředně, papírově. Bez chirurgického zásahu. (…)

   (…) Ústavní soud tak umetl cestičku nikoliv k větší spravedlnosti, ale k většímu chaosu a pandemii pomatenosti mladistvých, kteří budou řešit své pubertálně duševní akné touhou po změně pohlaví. Jak je tomu nyní na Západě. (…)
   (…) Přijde mi neuvěřitelně drzé vůči existenci, biologii, bytí, danosti, že Ústavní soud, nejvyšší dohledový správce naší společnosti, podlehne mámení doby. Rezignuje na zdravý rozum, zdravý úsudek, na přirozenost, vykašle se na svědomí, přitom musí tušit, že jeho rozhodnutí může a povede k pojapanosti, kterou předvádí západní společnosti. (…)
   (…) Tohle je práce Ústavního soudu? Vnést do společnost zmatek, chaos, bezpráví? Štěstí jednoho povede k neštěstí tisíců. Takhle se dělá narovnávání práva? A není to spíš diktát menšin? Nebo lépe, není to diktát progresivistických aktivistů, kteří se za menšiny jen ukrývají? (…)
   (…) Česká republika je vůči lidem se skutečným problémem života v těle jiného pohlaví připravená pomoci. Pomoci citlivě, účinně a definitivně. Česká republika by neměla naskakovat na západní loď bláznů, která dává do rukou aktivisticky pokřiveným progresivistům zbraň hromadného ničení. (…)

 13. Super. Takže si nechá úchylný 2 metrový chlap přepsat na matrice, že je žena. Od té doby může legálně a legitimně chodit do dívčích sprch, záchodů…….

  Gratuluji Havlisti. Snad to dopadne na Vás konkrétně.

  1. Kdysi dávno kolovala historka, že v USA se jeden pán cítil jako žena (lesbického typu) a zašel do dámské sauny, kde se vystavil před malé holky.

   A protože to je stará historka, tak to skončilo dobře. Šerif ho odvedl pryč.

   1. No a dneska by ho vyvést nemohl a ty holčiny by to musely vydržet. Jinak by byly označeny za xenofobní a dostaly pokutu.

  2. Pro jednu, dve nasledne generace je woke trend neodvratny a spousta nestastniku mu podlehne takrikajic proti sve vuli.
   Oduvodneni ustavniho soudu jsem necetl, ale rozhodnuti mi prijde docela dobre. Spousta dusevnich rozervancu si tak usetri zkazeny zivot nezvratnou operaci. Vyzkousi si na rok zenskou/chlapa a az zjisti, ze to neni ono, vrati se domu bez ztraty kyticky.

   1. Patri nahoru.
    Ale kdyz jsme u chlapa na damske toalete…nejsem si jist, jestli existuje nejaky zakon ci vyhlaska, ze muzi musi chodit do dveri, oznacenych panackem.
    Pokud ne, pak vousaty maniak nejedna protipravne, nybrz spolecnost nedokaze vynutit svoji mimozakonnou normu- chyba je ve spolecnosti.
    Pokud muzi musi dle zakona vzdy k panackovi, pak jde problem vousateho maniaka resit zakonem podle stavu kastrovan-nekastrovan.
    Velka otazka je, jestli moda zmeny pohlavi je vysledek manipulace, anebo zda-li se jedna o politickou protisystemovou revoltu.

    1. Stridor:
     Já nechápu, co se tak nadělá s těma hajzlíkama. Dřív byla jedna kadibudka a nikdo neřešil, jestli je pánská, nebo dámská. Tak holt budujte záchůdky všeobecné, pisoáry strčte za roh, ať kolem toho dámy nemusejí chodit a je vymalováno. Jenže to by se pak musely řešit věci a ne takové píčoviny.

     1. V letadle a ve vlaku máte taky jen jednu budku.

      Jedna úsměvná historka z natáčení:
      Kdysi na výletě ve Stockholmu ve Vasa muzeu (vyzdvihli z moře nějakou královskou loď 300 let starou a posatvili kolem vraku muzeum) se mi zachtělo na záchod. Bylo jich tam asi 20 a všechny „unisex“. Já s tím nemám žádný morální problém, po dvanácti pivech stejně čůrám jako holčička. ☺
      Ale běhal tam nějaký vyděšený Japonec z jedné budky do druhé a volal: „No men? No men!“

       1. Me tak docela. Tam jsou jen jedny dveře, tak tam nejde nikoho znásilnit.

        Na záchodkách se 4 kabinkama chodbičkou a umejvarnou už to jde docela dobře.

     2. Rekl bych, ze tu jde o chodbu, vedouci ke kabinkam, to je nebezpecne misto.
      Zena opousti verejny prostor dvermi s damskym piktogramem, vstupuje do chodby a je si (mela by si byt) jista bezpecim.
      Ovsem nikdo nemuze vyloucit, ze tam nemuze byt opravdovy chlap (muz-muz, nikoliv muz-zena).
      Kdo ho vyzene? Policajt, samy zeny, privolani muzi.
      Dnes muze byt pravo na strane uchyla, ale to uz je davno stejne. Do zasahu se nikomu nebude chtit, co kdyz bude mit uchyl pravniky placene z nekonecnych zdroju neziskovek?
      Nakonec bude chyba v zenske- nemela chodit na zachod, mohla se vycurat doma, muze si za to sama.
      Ovsem kolik znasilneni se odehraje na verejnem WC a kolik v lesiku za autobusovou stanici?
      Tohle si musi spolecnost (spoluobcane) obstarat sama, na to je zakon kratky a rozhodnuti soudu v tom velkou roli nehraje.
      Temna nebezpecna zakouti vzdy byla a vzdy budou.
      Verejne prostory si verejnost musi dokazat uhlidat sama, bez paragrafu i soudcu.

 14. A co já? Kde jsou moje práva? Už roky se cítím jako chrám svatého Víta a myslíte, že mi někdo nadělá vysouvací střechu na tramvaji, abych měla kam strčit věže? Ani prd.

   1. Lex:
    Ha! Ani jsem si nevšiml! To víte, moje fasáda nemá moc nervových zakončení. Doufám, že to vichry rozcupovaly – bohorodičko! Takové rouhání! No však to se jim vrátí, těm mravencům, co po mně lozejí a takové pášou.

 15. Pokud toto rozhodnutí Ústavního soudu považujete za pouhou chybu, paní Marková, řekl bych, že je to špatná klasifikace. Podle mého názoru nejde o chybu, ale o zločinný úmysl proměněný v zločinný skutek. A v právním státě by ti soudci měli jako zločinci být souzeni. Upřednostnění emocí před fakty je potlačování právního státu. Každý soud a obzvláště ten Ústavní, by měl právní stát prosazovat, nikoliv potlačovat.

 16. Ten – ta – to Ferina byl pěkný lišák. Převléknuv se za lišku, vplížil se do nory a PAK, Pane Bože, to byl mejdan.
  V nejlepším si vzpomněl, že je vlastně Ferina a lítaly chlupy…

  To by se dalo vyprávět jako pohádka, něco jako o Budulínkovi.

 17. Na jednu stranu si myslím, že je to vlastně dobře. Labilní teenageři si změní pohlaví na papíře a za pár let je to přejde , nebudou zmrzačení a budou moci žít normální život.
  Na druhou stranu je to další krok kdy se Ústavní soud stává třetí komorou parlamentu, která hájí zájmy libtardů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *