28 května, 2024

Další jednácté září…

Málo platné, Američané byli první. Měli svoje jedenácté září už před více než dvaceti lety. Udělalo z největšího světového věřitele největšího světového dlužníka, vojenskoprůmyslový komplex jim začal bujet přímo rakovinotvorně, zbraně se hodně zdražily, ale zato bojeschopnost šla dolů, USA prohrály vliv na středním východě a jak vidno, tak také v Africe. V Nigeru teď z té stejné základny na jedné straně odcházejí američtí vojáci a z druhé strany přicházejí ruští Wagnerovci… tedy, oni se teď už jmenují jinak.

Před dvaceti roky byly USA nezpochybnitelným hegemonem a dnes můžeme číst, že je Čína přečísluje ve výrobě všeho, jejich tanky hoří na Ukrajině stejně dobře jako kterékoliv jiné, ale zato se dobře boří do tamního bahna a i přes tři sta miliard dolarů pomoci Ukrajině (což je asi tak dvojnásobek celého ruského vojenského rozpočtu) Ukrajina nejenže nevítězí, ale přímo prohrává. Především životy…

Druhé jedenácté září si přednedávnem odbyli Rusové. Ti ovšem zareagovali úplně obráceně, než předtím Amíci. Jejich teroristé zůstali naživu, byli pochytáni a už zazpívali všechno, co věděli i co nevěděli. Rusové nezaútočili na Tádžikistán, ale přitvrdili proti migraci. Američané naopak tenkrát přitvrdili proti svobodě slova (výsledek teď vidíme na univerzitních kampusech) a pustili si do země kdejakou verbež (to také vidíme na záběrech z holywoodských bulvárů). Zároveň mají Rusové ukrajinskou stopu v celém případu, do armády se jim díky tomu přihlásila obrovská spousta dobrovolníků, takže Putin ani po vítězných volbách nevyhlásil žádnou další mobilizaci. Zřejmě mu stačí ty chytré bomby OKD (Já vím, že jsou to bomby FAB, ale já si vždycky vzpomenu, jak Bakala lidem zprivatizoval byty se stejným devastačním účinkem).

Ale jinak ruské jedenácté září posloužilo stejně jako to americké. Společnost se semknula, akceptuje mnohem větší bič a menší dvůr, je ochotna akceptovat ztráty a neptat se, jestli byly nutné a v konečném důsledku je možné na obyvatelstvo uvalit spoustu nových daňových břemen, protože je přece válka, vole!

No, a co potřebuje Evropa, aby se také pěkně přidala do války i jinak než jen kecama o hodnotové politice a posíláním zbraní? Ano, potřebuje také své jedenácté září. Lidi jsou všude stejní, potřebují pořádný šok a rychle nalezeného viníka (ohořelé pasy se vždycky najdou, protože na to terorista nikdy nezapomene) a rázem nikdo nebude přemýšlet o nějaké svobodě, ale jen o odplatě. Tohle funguje naprosto spolehlivě.

Nebude lepší příležitost, mluvit o tom, než dnes, ve výročí konce jedné hodně strašné války.

Však už před tím Koudelkové všech zemí varují. Rusko se chystá dělat v Evropě sabotáže a nebude hledět na civilní ztráty. Takhle to Rusové vždycky dělají. Dva roky chlácholili předstíranou slabostí evropskou společnost, aby nepřešla na válečnou výrobu a vůbec jim nevadily propagandistické kecy o ukradených pračkách, polních lopatkách a mezinárodní izolaci, ale teď, když začali vyhrávat, teď spustí teroristické útoky, aby se Evropané probudili a rozjeli ty zakonzerované provozy na výrobu střelné bavlny, na které doteď nesáhli, i když to už dávno mohlo být v provozu.

Jo, jen v Německu je provoz na výrobu výbušnin, který má dvojnásobnou kapacitu než všechny tři zbylé evropské továrny na nitrocelulózu. Jen to Němci po druhé světové museli zavřít. Američani moc nechtěli, aby Německo vyrábělo základní složku takřka všech válečných hračiček. I před dva roky války na Ukrajině, Němci tento provoz nespustili, takže Rus samozřejmě neudělá nic jiného, než že jim k tomu dá nějaké zdůvodnění pomocí terorismu na německém území. Logika, ne?

A co si budeme povídat… pod vrbětickým muničákem jsou také podzemní patra jako v Azovstalu. Když máte někde obrovský sklad, tak u něj máte i výrobu. Ono se úplně nehodí, vyrábět granáty někde jinde a převážet je ve velkém přes města a vesničky… Když to tam bouchalo, tak se neuklízely nějaké samopaly ze šedesátých let za blbých pár desítek milionů korun. Uklízely se hnusné chemikálie z všech možných delaborací munice, kterých toho tam bylo za miliardy korun a ne miliony… Ale tohle všechno jsem si teď vymyslel a vůbec za mnou nebyli další lidé, kteří s tím muničákem také přišli do styku.

Ruský generální štáb teď usilovně přemýšlí, jak to udělat, aby Evropa zmobilizovala svých pět set milionů obyvatel a všechnu dávnou vojenskou výrobu do války proti Moskvě… Teroristický útok s haldou mrtvých civilistů, to by mohlo být přesně ono. Putin už to schválil a podepsal, protože přesně takhle to bylo i v Sýrii, kde vždycky těsně před vítězstvím použili chlór. A pokud tomu někdo nevěří a přijde mu to přitažené za vlasy, tak je odporný chcimír a kolaborant.

Mimochodem… už i Němci začínají mluvit o tom, že ukrajinské muže pošlou hezky domů na Ukrajinu, aby tam bojovali za Vanguard… eh, čo to tárám, aby tam bojovali za svobodu, demokracii a evropské hodnoty. Nedělal bych si iluze, že tato tvrdost platí jen pro „úkáčka,“ ta se použije i na nás.

Američané si to potřebují rozdat s Čínou… oni ti žluťáci jdou nějak moc rychle nahoru a začínají s Blinkenem jednat nikoliv jako rovný s rovným, ale poněkud ho přehlížejí…. Zápas s Čínou bude vysloveně existenciální a jediný rozumný způsob, jak mohou Amíci rozvázat své evropské závazky, je, že žádná Evropa už nebude.

Já vím, přeháním to, ale když byli v Evropě schopni vypnout funkční jaderné elektrárny s tím, že je nahradí větrníky, slunečníky a měsíčníky, tak si člověk už dovede představit cokoliv.

Mimochodem… francouzští cizinečtí legionáři už na Ukrajině jsou… prý zatím nebojují… zatím. Kruh se uzavírá, už chybí jen maličko…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

157 thoughts on “Další jednácté září…

 1. Další 11. září se asi odehraje v Malmö.
  Přijel to tam osobně koordinovat šéf sionistické ŠinBet.

  Ne, že by mi na Ceně Eurovize nějak záleželo. Od chvíle, kdy se zpolitizovala a stala nástrojem náckovské propagandy, pro mne neexistuje. Ale sjelo se tam na 100000 lidí a to je lákavý cíl pro false flag operaci. A sionisté nutně potřebují vzbudit soucit, protože v mezinárodním veřejném mínění to projeli na celé čáře.

 2. 🇷🇸🤝 Si Ťin-pching vyšle signál NATO návštevou pamätníka obetiam útoku na čínske veľvyslanectvo – SCMP

  Čínsky prezident Si Ťin-pching plánuje vyslať signál NATO návštevou pamätníka zabitých pri nálete USA na čínske veľvyslanectvo v Belehrade počas návštevy Srbska – profesor medzinárodných vzťahov, riaditeľ Čínskeho inštitútu na Bucknell University (Pensylvánia) Čžu Čžicun pre SCMP.
  https://t.me/ksbspravy/90884

 3. Nejdřiv jsem se lekl, že do pentagonu zase udělalo dvoumotorové letadlo jednu díru, ale pak jsem pochopil.

  Ale to srovnání dost pokulhává. Aneb jak říkal Khón, když mu rabín vyčítal, že jel o šábesu autem. „To je jako kdybys ojel sousedovou manželku“, argumentoval rabín. Khón na to: „No, vyzkoušel jsem oboje, a rozhodně se to nedá srovnávat.“

  1. že by nositel Řádu bílého lva 1. třídy?
   Ale toho ten mrňůs v zelenej mikyně na počet mrtvých dávno předehnal!

   1. Tak on tvrdil i to, ze jeste vubec nevi, jestli bude kandidovat. Republiku s Cirkusem Kolar zjevne v te dobe objizdel z nudy a prebytku penez.

 4. Když někdo má dva přerostlé baráky v NY, které jsou ztrátové, a kreativniho kámoše u CIA, dá se vymyslet ledacos.

  1. když si ale koupi pozemky na Ukrajině a někdo mu tam zacne misto psenice sázet klouzave bomby, tak už mu nepomůže ani ten kámoš od CIA 🙂

   1. Tady jenom drobnost:
    https://www.aktualnikonflikty.cz/download/file.php?id=44009&sid=c0a898259fda96fa73d159843a8b4883&mode=view
    Laik v tom sdělení asi moc nevidí. TROCHU do silařiny vidím, takže konstatuju :
    Jakmile to jedenkrát vypnou CELÉ, tedy síť se rozpadne a přijde i o synchronizaci, už to nedají dohromady ani lokálně.
    Řekl bych, že se začíná naplňovat moje věštba, že Rusové na 9. května něco chystají.
    O kousek výš na AK je informace o dalším nočním „kalibrování“ rozvoden a elektráren, je tam i barevná mapka, co a kudy lítalo.
    Myslím, že pro území této velikosti a v jeho současném stavu, je rozpad vvn a vn sítě konečná.
    Nejpozději po cca 2-3 týdnech, bez silové elektřiny ze sítě, se tam budou dít věci, které snad ani nebudeme chtít vidět.
    Běhá mi z toho mráz po zádech. Možná proto, že až moc dobře vím, co ta absence „šťávy v zásuvce“ znamená.

    1. Máte pravdu. Není z mojí hlavy moudrá myšlenka, že bez elektřiny není civilizace našeho typu schopna přežít (bývala šéfka ČEPS, jméno jsem zapomněl). To zahrnuje samozřejmě i Ukrajinu.

     1. Když zůstanou zavřené obchody, nepřežije naše civilizace (pokud tomu lze civilizace říkat) ani 3 sváteční dny za sebou ….

      1. Zotroceni vzdelanosti ,do obohaceni vedomostmi a jejich mentalni zajisteni na celej zivot.
       Urovrn mechanickyho vopakovaciho nemysleni , se skvelymi vysledky,
       do liscich vohonu a ebonitovych tycich atd.

       Vlada neni nase uz sem se zminil, a presto se ozyvaji stiznosti, usedavy plac vo tom co dela a zase nedela a ze lze
       Nikde ale zadnej navrh ty vlade ,nebo nekomu , co ma delat lepsiho.
       S zadnym zlepsenim nepocitejte..Nekteri si vymysleji strasnosti a porad vo nich pisou a vostatni reagujou ustrasene.
       /Kdyz zavrou obchody…drobnosti zhasinaci /.
       Clovek se nesmi hrbit nebo klecet na kolenou..Potom s nim tak zachazeji.

  2. Prý bylo levnější to nechat shodit a zacálovat pojišťovnou (nikdo to nechtěl pojistit, až se přes kontakty povedlo a pak, jako z udělání do toho narazily letadla- to nevymyslíš). Byly to staré budovy plné azbestu který bylo třeba odstranit, což bylo skoro nemyslitelné. A dotyčný podnikatel to koupil nedlouho před nehodou. Někdo má prostě smůlu…. .

   1. pojistka byla druhotná, tam to bylo hlavně aby byla záminka více špehovat „své“ + vlítnout na blízký východ šířit demokratické dobro

    1. a jeste v te treti budove, ktera spadla jenom tak jako ze solidarity, se nachazel archiv dokumentace o vysetrovani prehmatu vedeni Fed-u (FRS) pri emisi dolaru (nebo tak neco, alc-hajmr mi napovida ze se mozna mylim), ktery shorel velice vhod

 5. To nove danove bremeno v Rusku je mnohem nizsi, nez nase danove bremeno.
  Dosud je tam dan z prijmu 13%, nad 5 milionu (petinasobek prumerne rocni mzdy) je 15 %
  U nas je podobna dan mnohem vyssi: 15% a 23% (u prijmu prevysujici 48 nasobek prumerne mzdy, tj mzdy za 4 roky)
  I kdyz se v Rusku chystaji ted dan zvysit u osob s vysokymi prijmy na 20%, porad na tom budou v % vyrazne lepe, nez my.

  1. Rusko živí z daní pouze sebe. My musíme mít přirozeně vyšší daně, neboť živíme jak přátele na východě, tak na západě. Prostě nejsme takový hamouni, ale pomáháme i ostatním potřebným.

   1. Jste úplně mimo. Rusko mohutně podporuje veškeré pokrokové mírové hnutí na celém světě. A na tom nešetří.

 6. Ruské 11. září a americké 11.září jsou dvě různé věci. Zatímco proti Rusku ho zosnovali skuteční nepřátelé Ruska, tak své 11.září si američané provedli sami sobě. Je zbytečné to více rozepisovat, článků o tom bylo více než dost.

  1. Přestal jsem číst po slovech, že zemědělství je podnikání jako každé jiné, ovšem se svými specifiky (tudíž není jako každé jiné).

   1. Godot,
    mladnete, prejavili ste sa ako pravý teenager, ktorý je schopný s problémami preslabikovať nadpisy. To, kde ste prestali čítať, bola citácia z článku iného autora na ktorý tento článok reaguje.

 7. Pane Vidláku myslím že s označením migrantů do USA jako verbež jste to poněkud neuvážil.Tito migranti
  přicházejí z Jižní a Střední Ameriky – myslím že v drtivé většině.Proč ale přicházejí?Kdyby měli doma
  normální prostředí k životu tak nejdou nikam.Jenže někdo jim cíleně vnucuje zkorumpované vlády grázlů,
  které nerozvíjejí jejich země a vytvářejí drogové prostředí.Mě obdiv k USA přešel ve chvíli,kdy jsem se dověděl,že USA dávají Venezuele 1 dolar za barel ropy (159litrů).Chromovaná kola aut a všechny další
  parádičky mě přestaly oslňovat při myšlence,že Venezuela za ropu dostává bídu,děti chodí bosy a sociálně
  je to tam asi špatně,přesto že jsou velmi bohatá země.Poměry se tam teď nejspíš změní.Jenže takto
  přistupují USA ke všem zmíněným zemím.Co chtějí migranti?Asi žít lépe.Aby měli práci a děti nějakou
  budoucnost.Toto se mi neshoduje s Vaším označením verbež.To nejsou migranti s fašistickým náboženstvím jak je známe z Evropské Mumie.Myslím že by bylo dobré rozlišit obsah duší migrantů.

   1. Já se paktuju s každým, kdo je ochoten se paktovat se mnou. Říká se tomu princip přátelství. Jen trolové a hejtři to nechápou, protože kdo je schopen trolit a hejtovat a mít z toho pocit dobře odvedené práce, ten těžko může mít nějaké přátele.

      1. Udesny opakovani kissingra /nikym nikdy nezvolenyho ,jako nebyl napr. hitla/ a jeho udesne blbyho vyroku a klise.
       Zase nejde vo ameriku ale vo gang nezvolenych , ktery se napr. zmocnili totalni vlady , podobne jako v 1917 v Rusku, pomoci obcansky valky a dalsich koristnych a loupezivych valek. A tzv. vosvobozovani.
       Ovladnuti sveta dolarem..Kissingrove znaji jen jedno a pritel,
       nepritel ,na tom nezalezi a to jedno provadeji …
       Taky proto sou ty mentalni zacpy na vsechy..

       Potom zacal ten gang vosvobozovat treba prave Rusko, vod rusu ,
       nas samozrejme slanskejma , vosvobozeni snad celyho sveta
       pokracovalo krizi v 29..Ovladnuti zadarmo eu korporacema..
       Dokonceny po 45. Atomovkama aby kazdej videl..

       Nikoho z dejepistu nezarazi vo tom nevi i kdyz se uci z knih celej zivot ,
       az do totalni mentalni zacpy …
       Ze s nekonecnymi uzemnimi pozadavky hitla na celej svet , demokrati pribehli soucasne !!! a ochotne s appeasment..
       Takovy prekvapeni …Tedy.
       Ustupovani jeho nekonecnym pozadavkum /nejdriv si ho germanum dosadili, aby potom mohli furt ustupovat a davat vsecko co chce
       a este vic a stedry odmeny,ale samozrejme z ciziho../ ,
       co chtel to hned jejich taky demokrat a vrazedna bestie , dostal.
       Bezva taskarice..
       Neco jako dite v kramu s pokroutkama ..

       Predtim davali vod 23 ,zase valkychtivymu germanovi ,miliony stedry pomoci , tem co germana porazili , tem pucovali na vysokej urok.
       Jinak hovno.

       Kam vtrhli spousta lidi neprezilo.Kdyz u nas byli nacisti do posledni chvile , melo to vyhodu , ze nepribehli a nevykradli a nevosvobodili,
       nas uplne vod vseho, vcetne ,siciho ,nebo psaciho stroje..

       Jenom pro uplnost usaci nejsou narod ,proto vo tom strasne
       krici ,jsou gang /z Ruska ,Polska a Nemecka , hlavne pribehliku a „osvobozuji“, uzemi pro sebe.
       Kam vtrhnou.
       Dneska je to videt. Vsecko si privlastni jako bolsevik napr. a pak krici treba na rusa ,ze jim chce vsecko krast..Hlavne Rusko.
       Zase nikoho nezarazi hovadina vod lejno ,ze porazka ukra je konec eu.
       Pravek opak je skutecnost..
       Koho zajima u nas v Dolnich Hornich Hodkovickach ukr a rus ,a co maji mezi sebou. Vo tom krici , ze z eu ,obyc lidi zase pudou …
       Uz ted ukazujou vobrazky ,jak si rus na frantikach a germanech rajtuje….

  1. Nicméně je to verbež.

   Podle toho, jak se pak chovají.

   Kdyby přišli do USA, někde makali, učili se, zakládali firmy atd, tak nikomu nevaděj. Jestli zakládaj gangy, kšeftujou s drogama, vyrábějí no-go zóny. Proto jsou verbež.

   Z nás USA taky odsávají peníze a kolikrát jste slyšel o českejch gangách v USA.

  2. Zeptejte se v Texasu a v Kalifornii, kdo tam ovládá obchod s drogami a prostitucí. Stejně tak to platí i pro Afriku. Na začátku chudý migrant, na konci zločinec, protože nemá jinou možnost, jak se živit a zároveň má úplně jiný standard ceny života.
   Ale jinak s Vámi souhlasím. Když jsme rozesrali Afriku a Jižní Ameriku, tak není divu. Ale řešením není je všechny vpustit sem, ale platit jim za tu ropu důstojné peníze.

   1. Valka us na drogy , uz predem prohrana , jako obvykle kazda valka,
    pomohla monopolnim gangum i tem skrytym vladnim , ovladnout
    i celou ekonomiku ,/dokonce pouzivaji ponorky/..Kseft je kseft.Penize nesmrdi.
    ..Valka a dalsi z mnoha , na populaci celyho sveta a nejvic na vlastni..

    Uvnitr us zcela bezne valky mafii, vedenych milionari ,s divadlem predstirani
    a jejich ,velice propagovanych pronasledovani ,kseft pro media,
    Luciano byl miliardar a nikdo se nikdy neptal , kde vzal..Ani dani se nedozadoval vsemocnej urad..Tomu se nelibila nejvic naka sekta , barak zase dalsi v oklahome..
    Ani strasnej na mafii, bojovnik RK, Reagan.Dewey… Za ucelem jejich medialniho zviditelneni lidem a nasledny zvoleni do nejvyssi funkce.

    Usak nebyl pozvanej na koberecek u Lavrova ,ale zase se objevil nakej z jejich amabasady a neco v Rusku krad a byl este chycenej ..“Co je nahore ,to je i dole“.

 8. Řekněme si rovnou, že směřujeme přímo a ochotně ke 3. světové válce, protože už vymřeli lidé, kteří zažili 2. světovou válku, a vymírají lidé, kteří o ní slyšeli od přímých účastníků.
  Také se velká válka hodí k přeformátování společnosti a odstranění státních dluhů, které zaplatí všichni střadatelé – zejména ti, kdo spoří do penzijního spoření.
  Do toho jsme spadli do pasti Tkúkididovy jako Sparta a Athény ve 30 let peloponnéské války. Spojenecké závazky, nastupující a ustupující hegemon, ochota společnosti k válce a rázem se ocitli ve válce, která zlikvidovala poražené Athény a vyčerpala vítěznou Spartu.
  Hédonistická společnost práv bez povinností také nepřispívá zabránění války. Vždy se domnívají, že bojovat bude někdo jiný. Probere je možná až povolávací rozkaz do armády s nově zavedenou smart výjimkou změny pohlaví prohlášením. Až se výjimka stane standardem, povolání do armády se bude týkat i všech žen, stejně jako v armádě izraelské. Inkubátorem nápadů jsou viditelné změny věku pro mobilizaci na Ukrajině.
  Do toho nepříliš chytré nápady EU na likvidaci energetiky a konkurenceschopnosti evropského průmyslu nepřispívají našim šancím na vítězné proplutí bouřemi změn. Protože se společnost v ČR dosud neprobrala ze snů o dotacemi pomáhající EU, která je ve skutečnosti soft koloniálním projektem, čeká nás probuzení až srážky idejí s realitou, a k tomu už dochází.
  Pokud se podíváme na Kondratěvův cyklus, jsme v zimě, pokud na Kackettovu dlouhou vlnu, jsme v bodu 15, což je válka. Zatím jen ještě není na území ČR.
  Jedeme z kopce, užijme si zatím jízdu a připravme se na tvrdý náraz.

  1. Řekněme si rovnou, že směřujeme přímo a ochotně ke 3. světové válce, protože už vymřeli lidé, kteří zažili 2. světovou válku, a vymírají lidé, kteří o ní slyšeli od přímých účastníků.
   —-

   Kdepak. Ohledně nacismu mohla běžet dál protinacistická propaganda.

   Jak se začal Havel omlouvat Němcům za odsun, bylo jasné, kdo ho dostal k moci a co tu má za plány.

   Nikdo jste proti němu nic neudělali.

   Můžete si za to sami.

   1. Mně se líbí, ten imperativ… můžete si za to sami… jako kdybyste se v tom nesvezl s námi se všemi a nedopadl třeba ještě hůř. Lamentace nad tím, jak si za to můžeme sami, nás fakt nikam neposune.

    1. To není lamentace, to je konstatování.

     Když chci něco změnit, musím vědět, jak jsem na tom doopravdy.

     Jestli jsem se v tom svezl s ostatními je přeci jedno. 10 miliónu lidí plus nebo mínus jeden je to samé.

     Jsem schopen se poučit z cizích chyb. Když byl někdo proti, uštěkali ho, pokud ho rovnou nezabili. Nikdo nechtěl nic nepříjemnýho vědět. Dodneška nechce.

     Na co dělat něco pro dav, co vás za odměnu zničí. Jen se můžete přestat cíti jeho součástí a s pohrdáním čekat, až bude tak rejt držkou v zemi, až mu dojde, to co vy víte od začátku. Myslet jde i bez toho rytí držkou v zemi. To víte, když jste si to sám vyzkoušel.

     Jo a nelíbí se vám to. Vadí vám to. Proto jste ironický.

     1. Poslouchala jsem včera opět Petra Bureše s jeho hostem. A tam padly věci, které skoro nikdo nevěděl.
      Nebo vy jste věděl, že strýc Havla Barandov sám nevlastnil, ale měl 7 podílníků? A ti se naprosto náhodou všichni dostali do koncentračního tábora a jak na potvoru, žádný nepřežil. Havel řekl před někým, že to byl nácek, ale on ty baráky chce. Šlo i o Lucernu.
      To, že pomáhal StBákům, protože se revanšoval, se tušilo už po revoluci, jen kámoši na západě měli dlouhé prsty.

      1. Ne úplně přesně takhle, ale jo věděl.

       Že to měli na dluh, to psal sám Havel.

       Že rodina kolaborovala s náckama je notoricky známý. Z toho vyplývá, že když je pak nevystěhovali z Prahy, tak je musel někdo chránit a kdo jinej než ti, na který něco věděli. Bejvalí kolaboranti byli mezi komunistama i estébákama.

       Nejspíš je Němci zverbovaní Američanama do tajnejch služeb nebo pak do BDN celou dobu chránili.

   2. Dějiny událostí jsou občas jako rozbouřená řeka a osamocený plavec jen těžce vzdoruje proudu, který nepřekřičí ani neobrátí. Hlasů volajících na poušti je vždy mnoho. Problém je v chybějících uších, které by ten hlas slyšely nebo vyslyšely.
    Jsme ve válce a jsme na straně EU. Bude-li na druhé straně zákopů Rus se zbraní, nebude se ptát na naše názory, ale rovnou nás zastřelí. Když bude mít možnost. Na nás je se postarat, aby takovou možnost neměl. Jak? Možností je mnoho.

    1. A aké teda možnosti podľa Vas sú? Ja myslím primárne nebyť v tých zákonoch proti Rusom, ale to asi nemáte na mysli. Takže sme sú, vyvrátiť Rusom ruky a prinutit ich vzdať sa? To sa skúša každých 100 rokov s nie vážnym výsledkom. Takže aké riešenia navrhujete?

  2. Typickej priklad kdy vzdelanim kondratovych cyku a jejich cyklistu , kackatovych tsunami ,dlouhych, c.15, velky delky dlouhych vln , neni vubec mozny nic sdelit..
   Vcetne jizdy s kopce..Preformatovani milionu mrtvych valkama..

   Vycerpani thucididem ,spartou sem teda prekvapenej kam az sem a jiny sme taky ,s nima spadli vycerpanim ..Se myslel ze za to muze trojska valka , jak tam tahali za patu toho hlavniho.. ustupovani hegemonovi a teroru ucebnicovyho fakedejepisu ,
   mohlo jich bejt vic, suntzu zase neni ani eskalace,ale vycerpani sprtu ,vlastne spartu..
   Hedonisti nic neudelaji ,neprispivaji a sou pro valky a spolecensky..
   Mozna se proberou a nebo taky. Standartem k povolavani..V inkubatoru..
   Likvidace energetiky je bohuzel pro nas ,z tech jejich napadu a planu nejlepsi a dari se.
   A spolecnost se neprobrala..Dalsi vestby , tvrdo naraznikovy zaruceny a zadarmo..

 9. Je tolik událosťí,že ťežko sledovat,co se všechno ďeje.A mezi ťím se nenápadňe připravuje diktát WHO.Je zajímavé,že ťím se Vidlák moc nezabejvá,jako ni bil ňejakej rozďíl jestli padnete na ukrajiňe v zákopu,nebo jestli se vám po vakcinaci rozleje krev do mozku.Zajímavé je,že v anglosaském svjeťe se dává odškodné,zaťímco u nás se tomu pořádňe nevjenuje aňi alternativa.A při tom bude akce v praze 27.5. ZA ODMÍTNUŤÍ PANDEMICKÉ SMLOUVI https://m.youtube.com/watch?v=JDcKuWp_8rg

   1. Půda, zdroje, nastupni plac na Rusko, votogou. Od začátku. Prostě, dříve samostatná země bude mít majitele. Dostat do dluhů a převzít základní kapitál. Stejně metody používají nebankovní poskytovatelé úvěru tady. Jde o to lidi dostat do dluhů a pak zabavit i to, co by nikdy dobrovolně nedali.
    Nic není dostatečně cyklické, aby popsalo realitu.

  1. Polák neznat slova kurwa a cholera, tak se nedomluví. 😁

   Asi tam z UA nejsou moc nadšení, padlo tam zajímave slovo Ukropol

   1. Tak se holt musí prohlásit za mnohoštětinatého červa – ti snad ještě nerukujou.
    Já mám poměrně kachní žaludek, ale teď jsem vyposlechla toto https://1url.cz/L1tUQ a musím říct, že se mi regulérně zvedl kufr. Ostatně soudím, že Alzákovi už by měl někdo zakroutit krkem.

  1. Re: Godot

   Nortstrýýým by byl dobrý, kdyby byli Ojropani stejně blbí, jako Amíci. Uvěřit, že trubky vyhodili do luftu Ivani, kteří se tak sami a dobrovolně připravili o možnost kasovat chechtáky z Ojropy, to dá fušku i pořádnému blbci.

   1. Na mne se jen hrnou zpravy, ze ruske prijmy z ropy jsou vyssi, nezli pred valkou.
    Tudiz ze by „jen blbec veril, ze by se sami pripravili“ nemusi byt uplne pravda, muze verit i neblbec.

     1. Nerozlisuje, neni to treba, v ekonomickych svodkach to davaji do jedne polozky:
      „Příjmy z ropy a plynu v Rusku rostou vysokým tempem a v roce 2024 dosahují rekordních úrovní.
      V dubnu vzrostly tržby z ropy a plynu meziročně o 90 % a dosáhly 1,23 bilionu rublů za leden až 24. duben, nárůst byl působivý 82,1 % v rublech.
      Současné tempo růstu tržeb je dostatečně výrazné na to, aby se dalo srovnat s rekordním rokem 2022.“

      1. Re: stridor

       Opět budu JEŠTĚ krásnější, jak pravili na ČT24, když vás nazvu mamlasem.
       Příjmy z prodeje ropných produktů jsou v jedné kolonce.
       Ale v jedné kolonce NENÍ jejich těžba a distribuce.
       Za domácí úkol si nastudujte, co všechno musel Ivan udělat, aby nahradil výpadek z příjmů za přerušení dodávek do Čtvrté Říše.
       Opravdu toho nebylo málo.

       1. Stejne tak si muzu nastudovat, co vsechno musel Ivan udelat, aby nahradil vypadky sankcionovaneho importu. Ale ve vysledku vydelal.
        Me se jen nezda argument o nejvetsim blbci, nebot je mnoho prikladu, ze zasah, ktery by ani nejvetsi blbec neocekaval, se nakonec ukazal jako ziskovy.

      2. „Příjmy z ropy a plynu v Rusku rostou“ tak to piste od zacatku takhle, ja reagoval na implikaci neblbce „odstrelili (si) nordstrym, prijmy z ropy jsou vyssi“

    1. A co ma spoločne že majú viac peňazí ako predtým a NS? Ved keby fungoval a šiel tadiaľ plyn, tak by mali ešte viac peňazí a keby chceli odstaviť ho, tak zavrú kohutik. Tie väčšie peniaze sa vždy hodia, či podľa Vás nie?

     1. To mate coby-kdyby.
      Podobne si na sklonku roku 2021 ani ten nejvetsi blbec nemohl myslet, ze zacne utok na Ukrajinu, protoze coby s ni Putin delal? A ze sankce neuskodi a podobne.
      Utok na NS2 nebyl prvotne z ekonomickych duvodu, slo o to, zrusit Rusku zapadni vektor.
      „…Ivani, kteří se tak sami a dobrovolně připravili o možnost kasovat chechtáky z Ojropy“
      Ani Ivanum neslo prvotne o chechtaky. Vzpomenete jeste na tresouci se Merkelovou, udajne z nedostatku tekutin? Take se tresete jako mlaticka obili, kdyz mate zizen?
      Je tu velky rozpor: na jedne strane vidim smutek ze ztraty NS2, na druhe radost z kompenzace zisku z vychodnich trhu.
      Bavim se jenom o argumentu „jenom ten nejvetsi blbec“ a rekl bych, ze neni uplne presvedcivy.

      1. Útok na Nordstream byl prvotně z ekonomických důvodů, protože šlo o to, oddělit Evropu od laciného ruského plynu, prodávat jí ten svůj předražený plyn, zničit její konkurenceschopnost a jejíma trhama a průmyslem vylepšit svojí vlastní ekonomiku.

       Kdyby šlo o poškození Ruska, tak to nemusí dělat pokoutně, ale veřejně by se k tomu hlásili.

       1. To si nemyslim- sankce nejen pokracuji i nadale, ale dokonce i zesiluji i presto, ze k nicemu nevedou.
        Ze to jsou blbci, tomu neverte.

         1. Dobre, ale kazda valka ma dve slozky: kinetickou (jak se rika) a ideovou.
          Nemuzete zacit valcit drive, nezli mate zpracovane obyvatelstvo.
          Ale abychom se tu nepreli o to, zda-li byla drive slepice, anebo vejce, chci jen upozornit na to, ze efekt zniceni NS2 nebyl pouze ekonomicky.
          V soucasnych udalostech ma idea mnohem sirsi zaber, nezli byva v takovych pripadech obvykle. Kdybych to shrnul, tak cilem je vyloucit Rusko z Evropy a to tak silne, aby mu byl znemoznen navrat.
          A o to ted v podstate Rusko hraje na Ukrajine, jeho postup je tak opatrny, aby si definitivne nezabouchlo Zapadni dvere. Treba shozenim atomovky.

         2. Tucet stupňů sankcí namlátilo Evropě nebývalým a nečekaným způsobem. Nejvyšší komisařky a komisaři a jejich pasáci při své inteligenci nedomyslí, že se Rusko nejen přizpůsobí, ale ještě zatvrdí a hlavně si poradí. Tak se z dovozce 50 milíonu tun obilí změní ve vývozce 50 milionu tun obilí!
          USA nemá svoje Bilaky a Sorose všude, aby se nenašly státy, které od Ruska nakupují a také Rusku prodávají.
          Jako za Hitlera: Čím hůř Evropě – tím větší kšeft pro USA! A jejich spolčenci z Evropy také nějaký ten drobek dostávají.

     2. Re: Janka

      Musíte to brát tak, že stridor – šelest je mladý, chytrý, krásný a má JEDINĚ přípustnou pravdu a vy – Janka, jste stará, hnusná, blbá a lžete, kudy chodíte.
      (-;
      Prostě jedině stridor může pochopit, že lepší je rozmlátit potrubí za miliardy, než vypnout turbíny jedním zmáčknutím čudlíku.

      1. „lepší je rozmlátit potrubí za miliardy, než vypnout turbíny jedním zmáčknutím čudlíku“
       Vy nepoznate rozdil mezi tim, kdyz vam soused pred vasimi zraky rozreze pneumatiky a tim, kdyz je rano najdete propichane kdo vi kym?

       1. Obávám se, že jste nezvolil dobré přirovnání. V tomto kontextu by to bylo tak, že vy byste si sám vypustil ventilky (dříve, teď už je to asi technicky jinak) nebo byste ráno našel rozřezané pneumatiky, nevěda kým.

        1. Nadhoz byl ten, ze je jedno, jestli Rusove zavrou kohouty, anebo vyhodi roury do vzduchu.
         Jedno to neni, v prvem pripade by to EU brala jako zjevne vydirani, az akt statniho terorismu (odepreni zivotne dulezitych zdroju) ze strany znameho pachatele.
         V druhem pripade je tu jenom podezreni, navic jiz odsunute stranou: vysetrovani bylo odlozeno z duvodu „nedulezitosti“.
         Rozdil tu je, a ne maly- Rusove byli z vybuchu obvineni jen tak nalehko a kratkodobe a pak to usnulo. Kdyby jenom zavreli kohouty, mozna bychom uz byli ve valce.
         *
         Nepru se tu o konkretni veci, nybrz upozornuji na zjevny argumentacni rozpor:
         Targus tvrdil, ze jsem blbec, nebot Putin je sachista tahnouci na vice kroku dopredu a ja tedy nemuzu vedet, co mel konkretnim rozhodnutim na mysli (to se teprve uvidi casem).
         Ale jinde tvrdi, ze ani ten nejvetsi blbec si nemuze myslet, ze by Rusove mohli neco takoveho udelat (nejen NS2, cokoliv).
         To nedela jen Targus, to je dost obecny rozpor, podobny paradoxu lhare (Kretan tvrdi, ze vsichni Kretane lzou).
         Takhle protirecici si argumentace je dost kontraproduktivni, nezaujatemu pozorovateli se muze zdat, ze jde o smesnou vymluvu.
         Ale at si to dela kazdy, jak chce, ja nikomu nic nevycitam, jen upozornuji na zjevny rozpor, zpochybnujici narocnou diskuterovu praci 👍

         1. Ano, buď si u svýho auta vypustíte gumy nebo je v noci, stižen jsa nejspíš náměsíčností, rozřežete a ráno budete jen nevěřícně zírat. Takhle jste to myslel?

          1. Ten primer mel jen ukazat, ze je rozdil, zda-li vam zly cin provede neznamy pachatel, anebo konkretni osoba.
           Targus rikal, ze jednodussi by bylo u NS2 zavrit kohouty, nezli ho vyhodit do vzduchu.
           Jednodussi urcite, ale dopady by byly velmi rizdilne: v pripade uzavreni kohoutu by byl puvodce na 100% znamy, zatimco v pripade vybuchu se muzeme jenom domnivat a pripadne obvineni kohosi je pak velmi slabe a nema vahu.
           Ten spor nebyl veden o to, kdo to udelal, ale o vyhodnost metody.

          2. Tenhle konflikt je narocny na pozorovani, protoze je dynamicky a multivektorovy.
           Dynamicky proto, ze protivnik muze reagovat nepredvidanym zpusobem a herni pole se tak neustale meni.
           Multivektorovy je proto, ze jeden akt prinasi vice dusledku.
           Cilem Ruska na valecnem poli je znicit ukrajinskou armadu (viz Clausewitz), ale dusledky takoveho vysledku zasahnou vice oboru v ruznych geografickych oblastech.
           Existuje mnoho indici, ze Rusko NS2 do povetri (tedy do vody) nevyhodilo. Ovsem splachnou to argumentem, ze “ i blbec vidi, ze to neudelali“ je takove predcasne a hrube. A casto se s tim lze setkat.
           Nic proti tomu, v podstate to tak je, ovsem takto vyladene argumentarium je zavadive.
           Sovy nejsou tim, cim se zdaji byt, takhle zavaznou vec je nutno lepe prozkoumat.
           Anebo to nechat volovi, ten ma vetsi hlavu. To je take mozne, ale moc daleko s tim clovek nedojde.

          3. Rozrezat gumy, roury a rano to svest na souseda.
           Bez namesicnosti..
           Jde se domnivam ,vo zase nejaky nepredstavitelny divnosti. V dnesni skutecnosti.
           Obecna informace je vsude kde je co a nejvic.
           Takze ropy je nejvic v Kanade, potom v Saudi a nejvic ve Venezuela..Potrubi do Usa z Kanady zakazal ten hlavni, pred casem. Benzin zdrazili..
           Plynu je taky , tri prdele..Porad nachazeji novy loziska.
           Proto povyk vo zavislostech jenom na rusovi , je takovej prehnanej..
           Problem asi je v transportu plynu , kterej radi nici ,ale nedelaji nic a zaroven , neradi ,se nesnazi dodavky dostatecnyho mnozstvi plynu poridit..Kdyz.
           Nekdo na bide rad a casto vydelava ..

         2. Targus musi bejt nejchytrejsi ,vsem to dava najevo, nedostatek chytrosti a znacnej si upevnuje , sprostejma , vulgarnima a porad nadavkama, ktery rve jako prase a na
          vsecky strany. Na kazdyho. Jinak nic.
          Hulvat zasere kazdou debatu ..
          Voni vsichni blby targus, genius..
          Mezi lidma nema, co pohledavat to vi…
          Mezi lidi se cpe a musi bezohledne , anonymne z ukrytu.
          Treba poucnejma prispevkama vo tom , jak se topi v kamnech..nema nic ,cim by prispel..
          Spolecnost lidi to jaksi nebere..Kdyz automaticky ,bez vyjimky nadavky ,vodpuzujou..

     1. Ne anonym je zřejmě, podle vlastního názoru, ten jediný chytrý. To my jsme, bez ohledu na to koho jsme volili, blbci. Tak to u směšných anonymů chodi.

     2. To vás mám učit česky?

      Když je tu třeba hodně call center nebo logistickejch skladů, tak se může říct, že jsme v tom velmoc. Znamená to my jako země. Ne, že jeden každej z nás má logistickej sklad a dvě call centra.

      1. Ses anonymni prase a spicl a pouzivas anonymitu na hazeni svoji smradlavy spiny na vsechny. Vcetne velmoci tvyho nemocnyho hovna.

 10. No co, krmit molocha zvaneho periodikum, to neni jen tak, Otesanek chce papat kazdy den 🙂 Pak nekdy vyjde i nastavovana kase, dojmologie, sice se spravnym zakladem, ale kdyby v teto po x-te prezvykane podobe nebyla, lidstvo by o nic neprislo 🙂 Od jednomuzne redakce – Vidlaka, spravedlive necekejme ze kazdy den da perlu zurnalistiky 🙂

 11. Vyvolávat vylhané konflikty, třeba že kozy letí letadlem a zničí velké stavby v cizí zemi jen pro to, že se jim to zdálo jako dobrý nápad a na konto toho vyvolat eskalaci odvet řetězově organizovaných a financovaných jakousi magickou silou tisknout, pípat nebo datlovat sílu proti všem, může vymyslet jen největší psychopat , ten byl určitě zvolený, a zvolili se i jeho přísedící samozřejmě demokraticky a demokraticky jak jinak si zvolili v Jevropě komisi, která samozřejmě demokraticky, jak jim přijdou papíry na plnění plánu, hned demokraticky splní plán. Co ještě pane Sterziku nevíme.
  Volit proti tomu potřeby lidu je vám gancfekálfutrál jedno, hlavně že vám za ty slinty posílají ti, kteří by se nesmočili, peníze.

  Víte není vážně zlo nechápání, ale zlo je když nechápání berete jako prizma vývoje společnosti. To vám nikdy neodpustím.

  1. Sasine, nebudíte dojem, že toho umíte tolik, abyste tímto způsobem odsuzoval obětavou práci druhých. Zvlášť s poukazem na to, že ji leckdo z přesvědčení podpoří penězi.

   1. Kdysi se říkalo, že snaživý blboň je pro společnost čirým neštěstím. Když je jich málo, společnost je dokáže vstřebat. Škody překlene vyššími ideály a vyššími závazky, které musí naplnit. Dnes je doba jiná, individualistická do morku kostí, každý může svými pitomými názory a komentářemi škodit jak je mu libo, aniž by si uvědomovali jak to škodí podvěsku mozkovému a veškerým zauzleninám napojených na vyšší úrovně chápání.

    Společnost má jistá pravidla, je spletena nepřebernými nervovými, aniž bych ezoterizoval, spojeními, které bubákováním a záměrným lhaním z nerozumu, byť se tomu říká svoboda slova a odolávání nátlaku i s pomocí prášků, či častějším navštěvováním doktorů, v samolibém přesvědčení, že si za své zločiny sami platí, je rozleptávána a PROnihilizována proti jejich vlastním bytostným potřebám. Blázni

    Kteří chtějí od společnosti víc než jen být posraný, volit otrokáře a platit daně na lumpárny mají smůlu. Je jich málo, jsou odháněni, zesměšňováni a přehlíženi jako ukrajinské lány.

    Divit se důsledkům může jen snaživý pitomec, který se stále donekonečna pokouší prorazit svými obvyklými metodami stejné překážky.

 12. Tedy, ohledně toho co všechno ve Vrběticích prásklo, je dobré podívat se na dobové záběry a fotografie, z dob než jsme dostali RuSSkou stopu a jiné stopy zapadaly mediálními kydy..
  To jinde bouchaly delaboráty (např. Nováky, Slovensko), především z výbušek – ten sypký sajrajt z práškového hliníku a chloristanu se iniciuje mnohem lépe i jiskrou či zahřátím, než nějaký blbý tritol nebo dokonce chloristan /dusičnan amonný.
  ČSLA měla ve výbavě především TNT, něco PETN a různé ty litelné a pololitelné směsi HEXOGEN/TNT, možná pentolity (musel bych se podívat) s čím se pomalu dá topit v kamnech, aniž by dotyčný odcestoval na oběžnou dráhu.
  Vojenská výbušina musí být především úplně blbovzdorná, takže nejen, že si nechá hodně líbit, ale bez pořádné iniciace jen hoří. A ano, když je jí 50 kg pytel (TNT) tak to hoření umí přejít v detoneci.

  1. Re:JzP

   Ano, tritolem jsem topil na PŠ, protože jako zobákovi mi zbyl ve skladu pouze prach z hnědého uhlí a mokré dřevo, které nešlo tupou pilou pořezat a tupu sekerou rozsekat.
   A MAZÁÁÁÁÁCY chtěli TEPLÓÓÓ – KUWÁÁÁÁÁ !!!
   Kdo a jak potom řešil prázdné obaly v muničáku, to teda netuším…

   1. Taky ještě dobře jela Diava. To byla červená pasta na parkety. Moc si neumím představit, jak by to vypadalo, kdyby nám v baráku blafly ty vyšůrované a napastované podlahy.
    Když jsem jednou hodil do kamen nenačatou půlkilovku, kamna vydržela červená přes půl hodiny.

    https://lestidla-na-podlahy.heureka.cz/diava-tuha-pasta-na-parkety-360-g/#prehled/

    A mokrá polena, která jsem tam přihazoval na přibrzdění hoření, doslova bouchala před očima, jak z nich tryskala voda a pára.

    1. Kdyby se mluvilo o tom, že se fixluje na nejvyšší úrovni i nad ní, a že z toho se nevylížeme, Targus přiběhne s hláškou, že má taky doma fixy a že jsou doma všichni počmáraní. Ale že se to dá smýt nějakou okenou ( výrobní číslo..) nebo tak něčím. 😀

   2. O topení tritolem nám poutavě vyprávěl ženijní náčelník. Nedoporučoval. Prý to obecně jde, obvykle se nic nestane. Ale jeden z jeho kolegů tím topil na zimních manévrech a vedle sebe měl bednu, ze které přikládal – bum – k pohřbení se podařilo najít jen kanadu s kusem nohy uvnitř.

    1. No jo, když už se dělají kraviny, tak to občas blbě skončí. Narvat kamna kostkami á 200 g TNT a hicovat je tak, aby tavenina tekla do horkého popela (taje už při 80’ C) a nebo se jinde přehřívala takhle skončit může. Roztavené “Téčko” se rozlobit umí, ale jinak hoří docela klidně takovým čadivým plamenem.
     Doma bych to nedělal, ani před rekonstrukcí 😀

  2. Já jsem kdysi měl trojku z mravů za to, že jsem si zalil jod čpavkem, dal to na piják a nechal to uschnout – bohužel ve škole, v lavici, při hodině fyziky. Když to uschlo, bouchlo to samo.

  3. Jistej Nobel , vynalez bezpeci dynamitu a dalsich vybusnych latek, kdyz je umistil do hlinky a tak neutralizoval. Potom je treba roznetky , aby to poradne bouchlo.
   V tom hodne zbohat..Boucha to kdy nekdo chce a neboucha kdyz nechce..
   Kdyz z duvodu, ze ty nejvic vybusny latky sou kapalny ..
   Bez roznetky se s nima /vo tom je tom vynalez , treba je snadno a bezpecne prepravovat ,kam je treba/, skladovat , cokoliv a voni vodepiraji bouchnout .
   Udiv z toho , je ponekud zpozdenej.
   Zalezitost uz nekolika stoleti bezna.
   Tak kapka trinitrotoluenu , bouchne vo zem. Rikalo se kdysi casto ,
   ze tohle tnt a dasli vozeji v kapalnym stavu v koleckach kolem a kam bylo treba v ty tovarne v Lovosicich..

 13. Pod Vrběticemi jsou obrovské podzemní prostory, kde trénují Ukrajinci na boj proti Rusku.
  Jako první tam trénoval už Bandera.

  1. Bude macarounova Olympiada v bunkru.
   Ultimatum brutum a macaronum. Doted moh Putin nejak klicovat ,lecos prehlidnout a vokecat ,ale ten prostor se zmensil na minimum.
   Potom i kdyby chtel ty kolem nej to nedovoli.
   Uz predtim sem psal , ze sankce sou prvnim vyhlasenim valky.Potom se naklepavaji
   rizky az do konfliktu..Porad vic tlacili Putina ke zdi az dal to nejde.
   Ma tu raketu myslim Burevestnik a ta ma atomovej pohon a lita kde jak chce a jak dlouho chce..Potom je mozny , ze i rusky sportovci budou pochodovat od ruskou vlajkou..
   Pocitam ,ze ten zivomrtvej /aspon dela takovej dojem/cinan dlouho nevydrzi..

 14. Pánové, to snad není možné…. že potíže při chápání přečteného mají mnozí chápu, ale tohle je i na mmne moc.

  1. Myslíte to tak, že nejsme schopní pochopit, že když Vidlák napsal „vůbec za mnou nebyli další lidé, kteří s tím muničákem také přišli do styku“, znamená to, že za ním nebyli další lidé, kteří s tím muničákem také přišli do styku?

   1. Já byl kdysi ve Vlachovicích na vynikající nažloutlou slivovici (macerovali v ní rozinky) a místní mi vyprávěli, že kousek vedle je Čórtův hrad. A že tam strašá.
    Tak teď nevím jestli tomu Vidlákovi věřit, nevěřit…

    1. Byli nebyli, ale municaky se stavi rozprsknute, za valy a hlavne s chabou strechou, kam ma smerovat detonace. Sice jsem zrovna ve Vrbeticich nebyl, ale nejake masivni podzemni prostory je podle me blbost. Urcite podzemni kryty pro muzstvo. Ono vezmete si zatizeni podlah…

     Zrovna tuto informaci, ktera ale vubec mezi radky nezaznela a s nicim nesouvisi povazuji za blbost.

     1. Některé z těch baráků ve Vrběticích, jsou propojené podzemními betonovými šachtami velikosti asi sídlištního tepeláku, původně snad určené k provětrávání.
      Některé z nich byly nacpané prošlou osvětlovací municí a jiným sajrajtem, co se blbě, nebo nákladně likviduje.
      Psal o tom jeden z pyrotechniků a je to v tom Vlkově seriálu o Vrběticích. Nevím už, který to byl díl.

  1. Aaa, hele kocoura , vylez misto vlku… Napsal sem neco trochu na ostravak a vylit kocour hysterickym zachvatu a zacal besnit ,ze kvuli mymu prispevecku uz nikdy ,uz nikdy ,
   si neprecte nic, z toho magazinu.
   Blbosti senility snazive gejziroval na verejnost…/Pochvalil sem mu jeho blog,dobrou uroven ,predtim/.
   Snazivost ,stupnujici se do deliria , charakterizuje dnesni casy..

   Ostravak v horecce kolektivniho usili za nasi , svobodu utlacovanou vladou moje prispevky zamaz..
   Bez udani duvodu, anonymne ,je to unava
   jak tyhle snazivy politicky ucnove , zacatecnici se osvedcujou a nabizeji se, podbizeji
   svejm porucnikum ../Tim ze smazou i nekolik slov a vydelaj si na pohrdani/..Vyhody.
   Nektery se nemusej snazit se nechat predelavat na stary svickovy baby, uz sou.
   I s fararem.
   Zahlid sem titulek vo dalsi snazivosti , ze je moznost vyznamenat Posselta, tady uz si zacinaji hazardovat se svymi zivoty.Me napadlo..
   I snazivost v upadku ma svoje hranice..Nez narazi.
   Vetsinou narazi na necekany reakce..

   Stary alchemisti se zabejvali vyrobou kamene mudrcu /the Philosopher’s stone/.
   Dnesni situace je neco podobnyho..Kazdej ma moznost ukazat, co v nem je a co neni..

    1. Já ho mám rád. Někdy je to těžký, to jo, ale stejně ho mám rád. A občas perla. A Vás mám rád taky, i když je to taky někdy těžký.

   1. Ano , krysy zase vyskakujou , musi psat nejdulezitejsi , vo tom jak prikladaji do kamen.
    Vsecko vostatni je spatny. Dalsi „priskokove“ neleni a hned s tim souhlasi..
    Zadnej z nich nevi, co se jim nelibi a tak jenom se snazi ukricet hystericky , jako luza, sprostyma nadavkama..Este krici ,furt ze sou krasny, to je videt.
    Tohle tady maji ubohy ,zkocourovany ,ale hlavni slovo.

 15. S tím vrbětickým skladem nemáte pravdu, žádné podzemní prostory neexistují. Munice se sice vyráběla ve vedlejších Vlárských strojírnách, tam taky žádné podzemní prostory pro výrobu neexistují a zbrojní výrobu už tam nikdo neobnoví, haly mají nové vlastníky.

  1. Ono kdyby to bouchlo v uzavřeném prostoru, nadělá to paseku mnohem větší. Proto obvykle nízké přízemní baráky s lehkou střechou a hromosvodem v každém rohu, a kolem náspy, aby se připadný výbuch nasměroval nahoru a ne do stran. Ovšem ty rezavé děravé ploty a důchodci na vrátnici určitě nejsou standard 🙂 🙂

   1. Jinak ovšem s Vidlákem souhlas. Ta instruktáž v Langeley nejspíš byla právě o tom, kam by vláda a významní straníci a jejich rodinní přislušníci neměli v určitou dobu raději jezdit. Kdoví, jestli ta střílečka na FFUK nebyl prolog ….

    1. Pribeh voklamanych podvodniku…Asi tak…
     Skladovali tam prej rovnou velky poklady, bohacu z mnoha zemi ,v miliardach..
     Skoda prevelika.Ale nejdriv..
     Ani deravej plankovej plot si aspon nevopravili..Zlato a diamanty si lstive vobklopili trochu starejma vybusninama a dvouma , zdravim podlomenyma duchodcema , aby jim na to nikdo nemoh..Protoze.
     Na voklamani nepritele se nikdo tam vo nic nestaral , prislo to nestarani este levne , to se taky furt pocita ,bohac usetri, ma za tri . Roky tuberu.
     Nikdo nic poradne nehlidal, zadnej alarm, pac predstirali …
     hele , vono tam neni , co hlidat, pastouska nizka , jenom hrom do ni triska,
     az potom bylo a moc…

    1. Vybořitelnou stěnu musela mít i každá plynová kotelna Ii. a I. kategorie podle ČSN 070703. V civilní zástavbě.

     1. Re:Ládik!!!

      Pokud to moc nepletu, kotelny měly docela často obrovská vrata, která nebyla dole nijak kotvená a nahoře viselapouze na pojezdech.

      1. To potvrzuju. Jednak ta vrata na kolečkách na jedné straně. Druhá delší strana haly s kotli, dnes už bývalé, malosídlištní kotelny (tuším 1MW celkem) byla kompletně celá, zasklená drátěným sklem.
       Střechu ta kotelna měla tak lehkou, že nebyla pochozí. Každý z komínů měl vlastní žebřík a lávku k vedlejšímu komínu.

  2. Baraky taky na ne doslo starim a pomerama , uz nesmeli stat , navic se zjistilo ,
   ze byli plny az po strechu , rakovinotvornyho prisne zakazanyho asbestu.
   Nahodou slepej terorista na vozejcku invalidni ,pricestoval do NY a ved na ne utok,
   6 tisic kilo bouchacek.
   Asi nekoho potom neco tajne napadlo. Jinyho zase napadlo , ze si ty baraky
   koupi vyhodne , kdyz na prvni pohled nikdo se trochu zdravym investicnim rozumem ,
   by je nekoupil, ani zadarmo. A utek co vod nich nejdal..
   Pac byla milionova dolarova povinnost , baraky zborit a co nejdriv.

   Dobre mohlo bejt neco vejvaru ve vlastnictvi aspon toho pozemku..
   Ale dalsi vydaje byly ,tam neco postavit.
   Voboji ,borit a postavit , prinese majiteli neuveritelny nekonecny trable s nekonecnejma uradama, soudama,advokatama sejdirema, inspektorama , guvernerama, vladama, pozarnima predpisama ,predpisama jak spravne bourat a jak spravne stavet barak ve kterejch se nikdo nevyzna a musi se k soudu , tisice vetsich,malych,
   ale predevsim drahych bolesti.Uplatky treba odborum stavebnich delniku ,jak
   to zuctujete ,aby nestavkovali , pac mate termin zbourani a dalsi postaveni baraku ,atd.
   Musi majitel zamestnavat armady drahych a drazsich kdyz v nouzi specialistu na to vsechno..
   Trump v tom vynikal , ale zeptat se nejde..

   Na priklad , vono se rekne neco prodat…
   Jenom v lahudkarstvi v NY , jenom jeden malej sendvic ma na sobe nekolik ruznych zdaneni ,podle druhu chleba , co do nej prodavac nacpe a zakaznik poruci.
   To zlej sen ucetnickej, nemuze bejt uz horsi.
   Mala chybicka a velky tresty danovych nacistu. A bych se vyjadroval vystizne..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *