24 června, 2024

Jsem mírový štváč

Včera tento termín zazněl v diskusi, myslím, že jím Martin Fendrych otituloval exprezidenta Klause… Zalíbilo se mi to a v příštích dnech a týdnech bych rád nabízel ve svých článcích různá znamení, která bychom si mohli vetknout do klopy. Včera jsem navrhoval Žáčkovu báseň, dneska se chci přiznat k Fendrychovu heslu.

Jsem mírový štváč.

Víte, co mi na té Ukrajině vadí nejvíc? Že se ty naše skvělé ojroatlantické hodnoty musí bránit pomocí baráků obyčejných lidí. Když ještě Američani byli lidé a za Druhé světové ustupovali před Japonci, tak na vjezdu do měst psali: „Open City“. Válka se vedla mimo města. Není to jen můj dojem, totéž píšou i ti Kechlibarovi vojenští odborníci a všem slabším právě tohle doporučují. Ať bojují pomocí civilní infrastruktury, což nepřítele nutí zabíjet civilisty, a toto zabíjení je možné pak vykreslovat jako důkaz jejich zrůdnosti. A opravdu se to tak dělá. Města se brání houfnicemi na hřištích mezi paneláky, obsazováním nejvyšších pater bytovek a proměňováním nemocnic na vojenská velitelství.

Je snadné vykreslit Rusa jako anticivilizačního démona, když přidáte obrázek z mariupolské porodnice. Dnes a denně slyšíte, jak Rusové záměrně vraždí civilisty a jak se s nimi nedá jednat. Ale jak vidno, Číňané, Indové i Arabové s nimi bez problémů jednají. Stejně tak je zajímavé, že tito genocidní vrazi v Chersonu nic nerozstříleli, ani nevraždí, ani tam nezničili jedinou nemocnici. Považuju za brutální chucpe, křičet o válečných zločinech ve frontovém městě.

Kde nebyla ukrajinská armáda, tam se žádné vraždění nekonalo. Jo, ať si Ukrajinci brání svojí zemi jak chtějí, když to jejich vlastním obyvatelům nevadí. Ale mně to vadí. Nějak to ty evropské hodnoty degraduje. Západní svoboda, bráněná dělostřelectvem na školních dvorech, přestává být rozpoznatelná od ruské knuty.

Jsem mírový štváč, protože tento způsob boje je pro mě to nejhorší vystřízlivění. Bojovat pomocí civilních obětí a ničení baráků obyčejných lidí. Posílat zbraně, ať je rozbito ještě víc domů a zabito ještě víc civilistů, ale zároveň neudělat nic dalšího. Naše hodnoty už totiž nestojí ani za to, abychom Rusku zastavili příjmy za ropu a plyn. Hele, já to jako chápu. Bez ruských surovin jsme v prdeli všichni. Ale odmítám zavírat oči před prostým faktem, že v této válce podporujeme obě strany, což znamená, že bude o to víc rozstřílených domů a zabitých dětí. Že hlavní zbraň proti Rusku nejsou ani granáty ani ekonomické sankce, ale rozstřílené paneláky s hroby před nimi.

Jsem mírový štváč, protože to co děláme, nemá s civilizací nic společného. Buď se za Ukrajinu zcela postavíme, zavedeme válečnou ekonomiku, budeme žít v přídělovém systému a Putina to ekonomicky položí… Nebo to prostě nemá cenu, protože ekonomická izolace Ruska se nekoná, Rusko je schopné nadále prodávat suroviny jinam a globální ekonomika mu přihrává pořád stejné peníze, ať prodává hodně nebo málo, a pak nemá smysl zásobovat Ukrajinu zbraněmi, protože jich stejně nedodáváme dost a hlavní zbraní je ukrajinský Vasil, kterému hoří dům a natáčí se to na kameru. Jsem mírový štváč, protože děláme totéž co v Afghanistánu. Něco podporujeme, ale neděláme to dostatečně. Děláme to málo, máme to špatně spočítané a výsledkem rozhodně nebude nic dobrého.

Jsem mírový štváč, protože příliš často vidím videa ruské propagandy, kterak od Ukrajinců získali další kořistní Javeliny a další zbraně. Dokonce občas vidím úplně neuvěřitelné obrázky tisíců tun munice, která změnila majitele. Musím se přitom zamýšlet nad tím, že Rusové možná dobře vědí, proč neútočí na kanály dodávající západní zbraně. Je pro ně lepší, aby jim to Ukrajinci dovezli až pod nos a pak jim to dílem seberou a dílem rozbijí. Zároveň sleduju i cvrkot na Západě a tyto dotazy se tam množí. Západem dodané zbraně míří na černý trh a kdo ví, kolik z těch dodávek Rusové vůbec neukořistili, ale rovnou si je koupili.

Jsem mírový štváč, protože nechci, aby za pár let probíhalo totéž tady. Někdo z NATO bude dodávat zbraně a Brno bude frontové město, které bude bráněno tím, že na Zelňáku budou stát raketomety. Nechci, aby někdo bránil naše vesnice podobně jako tam na Ukrajině. Nechci, aby hlavní zbraň Západu byl Míra Karas, kterak točí srdceryvnou reportáž, jak ruský granát zabil moji ženu… a samozřejmě už neřekne, že ta střela měla trefit minomet, co mi postavili před barákem. Já mám co ztratit. Nechci aby moji synové jednou museli narukovat do zákopů a v nich se museli nechat rozstřílet, protože opuštění zbytečných linií by byla zrada, která bude trestána jako za Hitlera.

Jsem mírový štváč, protože Bůh s námi, jestli si Rus spočítal, že Západ už je dostatečně slabý, aby se mu postavil. Že to prostě ustojí, zaplatí cenu za vítězství… a prostě do toho půjde. Pokud Rusko za strašných ztrát nakonec zvítězí, bude Putin nesnesitelný, my budeme mít prázdné muničáky a budou nám na hlavu padat naše vlastní granáty, které jsme dodali na Ukrajinu, aby Putin nevyhrál.

Jsem mírový štváč, protože obyčejnému chudákovi se žádná válka ještě nikdy nevyplatila. Zatřeste světem a pak se podívejte, kdo to schytal. Vždycky to budou ti dole. Chci, aby se s Ruskem jednalo. Aby výsledkem nebyla nová železná opona. Chci aby výsledkem bylo uspořádání, které nám chvíli vydrží. Nechci další štengrování. Když s Ruskem mohou jednat Číňané, můžeme my taky.

Jsem mírový štváč, protože při ukrajinském způsobu válčení je mi celkem jedno, kdo tu bude vládnout. Může se to jmenovat Evropské hodnoty, může se to jmenovat Ruská říše, může se to jmenovat Nová hedvábná stezka, ale ve všech případech mi budou vládnout nadnárodní korporace, jejichž ekonomická síla je tak velká, že si před nimi sedne na zadek každý. I ty nejsvobodnější volby musejí respektovat mocenskou realitu miliardářů a korporací. Každou chvíli tu chodíme k volbám, volíme modře i fialově, oranžově i černě, ale romských ghet přibývá, zákony nás dusí čím dál víc, a svobody máme méně a méně. Ani Babiš, ani Zeman nezmění nic na tom, že jsme sedmnáctý bundesstát. A já nechci, aby naše zemička skončila v ohni ukrajinské taktiky.

Jsem mírový štváč. Obávám se, že Ukrajina nevítězí, obávám se, že Západem dodané zbraně se dostávají do rukou nepříteli, nechci, aby se za svobodu bojovalo ponoukáním k válečným hrůzám. Pokud je nutné bojovat tímto způsobem, tak vám na takovou svobodu kašlu.

214 thoughts on “Jsem mírový štváč

 1. “ Někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek se ve své pravidelné glose zaměřil mimo jiné na dezinformace – a srovnal je s převážnou většinou informací českých sdělovacích prostředků. Poukazuje totiž na větu, kterou české sdělovací prostředky podle jeho slov po informacích uvádějí: Tvrzení nelze nezávisle ověřit.
  „Fiala przní malá děvčátka. Tvrzení nelze nezávisle ověřit.“

  „Víte, jaký je rozdíl mezi dezinformací a převážnou většinou informací českých sdělovacích prostředků? Po ‚informaci‘ českých sdělovacích prostředků následuje věta: ‚Tvrzení nelze nezávisle ověřit‘ nebo ‚Tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů‘,“ uvádí Macek.

  A přidává příklady.

  „Premiér Fiala przní malá děvčátka. Tvrzení nelze nezávisle ověřit. – Preferenční hlasy Markéty Pekarové Adamové v posledních volbách, a to celých 49 074 hlasů, byly hlasy jejích klientů z několika pražských nevěstinců. Tvrzení nelze nezávisle ověřit. – Andrej Babiš je podle náznaků jeho spolužáků nemanželským synem Putinova otce, tedy jeho nevlastním bratrem. Tvrzení nelze nezávisle ověřit. – Opoziční poslanec Tomio Okamura se měl podílet jako nezletilý na útoku Japonců na Pearl Harbour. Tvrzení nelze nezávisle ověřit. – Všichni, kteří věří takto označeným zprávám, jsou značně zmanipulované ovce. Tvrzení nelze nezávisle ověřit, nicméně je to tak,“ zmínil Macek.“

  1. Macek má dobrý postřeh. – Pokud jde o preferenční hlasy pro blouznivou Markétu, jsem nakloněn inkriminovanému tvrzení docela věřit i bez ověření.

 2. K otázce homeopaticky demokratizované ruské nafty (viz níže):
  ————-
  Díky několika lokům reunionského rumu James Cook (plněného v Říši) jsem přišel na to, že by se obdobně mohl na hranicích Ukrajiny vyrábět v americké licenci demokratický plyn z toho ruského!

  Stačilo by k tomu malé bateriové akvaristické čerpadélko a náplń zkapalněného amerického plynu z jednoho zapalovače.

  Pokud by pak Německo platilo USA za homeopatickou demokratizaci ruského plynu předpokládaný trojnásobek ceny původního totalitního ruského a nám jej přeprodávalo s další smluvní fialovou dvousetprocentní přirážkou, byli by všichni spokojeni a za utržený peníz by bylo možno nakoupit zbraně pro všechny zúčastněné země – k současné demokratizační depopulaci Ruska, Ukrajiny a posléze Polska a Česka prostřednictvím zbytků denacifikovaného praporu Azov a jeho instruktorů.

  Naším prejtem by pak bylo možno ekologicky zúrodnit pole všech čtyř zaniklých států, zcela bez nároků na umělá hnojiva. A nebylo by zapotřebí zamořovat prostředí radioaktivním spadem.

  Případné zbytky přeživších fertilních žen by pak bylo možno vyvézt do Číny výměnou za nezbytné komodity, které již nedokáže Amerika sama vyprodukovat – např. toaletní a biblový papír , rejži, demokracii a rychlovarné konvice.

 3. Co s podzemními prostorami pod Azovstalem?
  Před nedávnem jsem viděl video, jak se brání obchodní lodi z Ruska před somálskými piráty.
  Mají na lodi nainstalováno pneumatické dělo, které na loďku pirátů vrhá kapsle s nejsmrdutější látkou na světě – kyselinou máselnou. To je takový smrad, že piráti skáčí do moře, i když kolem krouží žraloci, kteří čekají na svůj kousek masa.
  Přímý boj je v tunelech v Azovstalu vyloučen, takže co takhle to zkusit s nejsmradlavější látkou na celičkej zaměguli?

  1. Kyselina máselná? Zkuste kyselinu propionovou, vřele doporučuji.

   Smajlíka, který by vystihoval úroveň zážitku za asistence této organické látky, nenajdete nikde v Galaxii. Můžete mi věřit.

 4. Večerní svodka JP
  Napětí na frontě roste, čas bitvy se blíží

  V Brjaňské oblasti Ukři napadli dvě cisterny s naftou, totéž Bělgorodská oblast, bylo to spojeno se střetem VSU a RA.
  Izjum – jižně od Izjumu se podařilo jednotkám RA probít se přes první obrannou linii. Čeká je ovšem nově zbudovaná druhá linie, zbudovaná na řece Suchoj Torez. Pokud by se ji podařilo přkonat, otevře se volná cesta na Pokrovsk.
  Krasnyj Liman a Severnyj Doněck – zvýšená aktivita RA.
  Popasnaja – stále se bojuje na jihozápadě města a dočišťuje se centrum.
  Novobachmutovka a Marinka – mírná aktivita
  Guljajpolje – RA zaujala nově vybojované pozice, VSU čeká na další útok bez aktivity.
  Zvýšila se intenzita srážek u Sněgirjovky (pravobřeží, jižně od Záporoží), u Nikolajeva je aktivita minimální.
  Útok na trakční trafostanice a následné zpomalení logistiky jsme už probrali.
  Závěrem JP naznačil rozšíření bojů mimo Ukrajinu. Jde o Podněstří, kde proběhly blíže nespecifikované incidenty.

  1. JP s těmi cisternami byl příliš optimistický. Dle jiných zdrojů šlo o klasické zásobníky, jeden na civilním skladě a druhý na vojenském.

 5. Krátká noticka z Ruského ministerstva zahraničí: pauza ve vztazích se Západem by mohla být užitečná
  „Domníváme se, že pauza v našich vztazích se Západem by mohla být užitečná, abychom se zbavili iluzí o jeho zdvořilosti,“ řekl v pondělí náměstek ministra zahraničí Jevgenij Ivanov.

 6. Telegram:
  „Příjmy Ruska z ropy a zemního plynu by mohly v roce 2022 dosáhnout rekordních 321 miliard dolarů.

  Pokud hlavní odběratelé ruských energetických zdrojů neuvalí na svůj dovoz embargo, mohla by Moskva získat téměř 321 miliard dolarů a dosáhnout rekordního přebytku.

  Navzdory škrcení ruských financí ze zahraničí získá Moskva letos z vývozu energií téměř 321 miliard dolarů, což je o více než třetinu více než v roce 2021. Podle Institutu mezinárodních financí (IIF) může Rusko očekávat rekordní přebytek běžného účtu, který by mohl dosáhnout 240 miliard dolarů.

  Očekávané údaje o obchodu a platební bilanci budou „skvělé“.

  Podle zprávy skupiny IIF se současnými omezeními nepodařilo zastavit příliv „tvrdé měny“ do Ruska.“

  1. Podle zpráv evropské země, uplatňující sankce, zvýšily odběr ruské ropy z 1,3 miliónu barelů denně na 1,6 miliónu barelů denně.
   Dále je třeba vzít do úvahy to, že ruský rozpočet na příjmové straně počítal s prodejní cenou 40 USD za barel, v březnu 2022 se cena vyšplhala téměř k 95 dolarům za barel. I když hodně zemí má dlouhodobě nasmlouvané nízké ceny a zároveň okamžitý prodej spřáteleným zemím jde se slevou 20 USD na barel, někdy i 30% od okamžité ceny na burze, tak ten potok peněz do rozpočtu neslábne a do fondu národního bohatství neslábne.

 7. Někdo tu níže zmínil web Martiny Kociánové Kupředu do minulosti.

  Martina dělá neskutečně záslužnou práci, ty vysoce kultivované rozhovory s obdivuhodnými lidmi jsou pro mě živou vodou všedních neveselých dnů.

  Musím zde momentálně ještě nade vše vyvýšit nedávné tři rozhovory s úžasnou ženou Kristinou Höschlovou, kterou jsem dřív neznala:
  https://www.radiouniversum.cz/hoschlova-kristina-3d-mame-v-sobe-zakodovanou-tendenci-usurpovat-manipulovat-ovladat-jako-za-fasismu-komunismu-inkvizice/

  Všechny ty parodie lidských bytostí, co nám tu vládnou a ohánějí se jimi zprzněnými lidskými právy, pravdou a láskou, by měly povinně poslouchat rozhovory s opravdovými nositeli těch hodnot.

 8. Info pro Annu o žel. cisternách, v nichž jela nafta na UA

  Cisterny na obr. měly 4 nápravy, což znamená, že celková TECHNICKÁ hmotnost vagonu může být zaokrouhleně 84 tun. Na železnicích ČR je povolen nápravový tlak 20 tun, tzn. vagón může mít ofiko max. 80 tun. Kolik neofiko, to se raději neptejte.
  Tyto vagony by měly být dlouhé okolo 16 metrů, což znamená ,že cisterna na kapalinu má objem – střelba od pasu – 85 m3, neboli 85 000 litrů.¨

  Jenže vagon váží – pokud je ze standardního matroše – asi tak 38 tun,takže na naftu zbyde 42 tun. jelikož nafta je lehčí, než voda asi o 15 % (opět střelba od pasu) 48 000 litrů saljarky, neboli diztaplíva.
  Tzn. ofiko by měl být naplněn něco přes polovinu objemu.
  Druhá věc – přeložit do na podvozek s jiným rozchodem kol, případně přečerpat do ukr vagonů.
  Třetí věc – netuším, jako normové tlaky na nápravu jsou na UA. Tudíž nevím, jak moc se můžou nakládat vagony.

 9. Tak na ruských soc. sítích nejen vědí od kdy a kde probíhá výcvik ukrajinských vojáků v Polsku a s čím se učí zacházet, ale oni už vědí i kam se po výcviku vojáci i s technikou přesunou.
  https://t.me/rybar/31759

 10. Takto vypadá denní odběr ropy z Ruska, modře březen, červeně duben
  https://t.me/ZeRada1/8538
  Odběr vzrostl z 1,3 na 1,6 miliónů barelů ropy denně.
  Unknown – tanker vypluje z přístavu bez místa určení, na moři čeká jiný tanker, do kterého se ropa přečerpá a tam se smíchá s jinou. Směsi se říká lotyšská ropa. Takhle především míchá Shell- 49% je ruská ropa, 51% odjinud a už se na ni nevztahují sankce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *