Pro směřování České republiky bude mimo jiné důležité i to, jakou hlavu státu bude mít v čele, a to navzdory skutečnosti, že zatím nejsme státem prezidentským.
Prezidentova zahraničí politika
Nynější prezident republiky, Petr Pavel, se rád odvolává na Ústavu České republiky. Domáhá se svého údajného práva účastnit se summitu NATO v Ankaře. Mainstreamová média v této souvislosti začala zmiňovat kompetenční žalobu. Jak u nich ale bývá zvykem, opomněla to zásadní. Prezident republiky u nás nemá právo na svou zahraničí politiku. Tu může praktikovat pouze v souladu s vládou, jež za ní nese zodpovědnost.
Lze konstatovat, že zahraničně politická koncepce Petra Pavla je v naprostém rozporu s koncepcí vlády Andreje Babiše:
1) Petr Pavel se setkal v roce 2025 s dalajlámou, načež s jeho osobou Čína přerušila veškeré styky. Již v roce 2023 přitom Pavel popudil čínské představitele svým telefonátem tchajwanské prezidentce. Současná vláda usiluje o posílení vztahů s Čínou, zejména v oblasti obchodu. Pozice Petra Pavla její snahy enormně poškozuje.
2) Jako zásadní problém je třeba vnímat aktivistický postoj Petra Pavla k eurofederaci a jeho podporu Spojených států evropských. Před podobným vývojem stávající vláda varuje, a staví se proti němu. Nestojí o centralizovaný superstát, který bude jednotlivým zemím diktovat. Nestojí o politiku Green Dealu a podporu masové imigrace. Nestojí o militarizaci společnosti a přechod automobilového průmyslu na vojenský. S tím má Evropa již od dob Adolfa Hitlera zkušenosti vyloženě neblahé.
3) Sudetendeutsche Landsmannschaft je zájmovým spolkem, jenž do jisté míry navazuje na odkaz Konrada Henleina (Sudetendeutsche Heimatfront, později Sudetendeutsche Partie). Zpochybňuje mezinárodní dohodu o vysídlení tzv. sudetských Němců, z nichž se valná většina podílela na zničení Československa. Tato dohoda měla charakter preventivní, aby předešla podobně tragickým scénářům jako v roce 1939. Usmíření a odpuštění není možné v atmosféře, kdy jsou zamlčovány příčiny určitého jevu, a naopak zveličovány jeho následky. Sudetoněmecký spolek dodnes nepřijal zodpovědnost za své předky, kteří se podíleli na rozbití Československa. Požadují, aby vysídlení viníků bylo označeno za křivdu. Jenže této údajné křivdě předcházely několikaleté bezprecedentní brutální zločiny, které pouze na našem území poznamenaly statisíce a miliony životů.
Proto by se k tomuto spolku neměl český prezident hlásit. Ten tak ovšem činí, opět v příkrém rozporu s Babišovou vládou.
Ve vlastních řadách…
Problémem vlády Andreje Babiše je, že není schopna vygenerovat osobu, která by se vůči Petrovi Pavlovi ve výše uvedených bodech vymezila, a nabídla se tak jako alternativa do dalších prezidentských voleb.
Zřejmě se tak děje proto, a o to je onen problém závažnější, že v těchto tématech nejsou jednotny ani koaliční strany, a značné názorové rozdělení panuje v táborech voličů těchto stran.
Vláda sice oficiálně odmítá provokaci v podobě účasti Landsmannschaftu v Brně, ale její ministr školství tuto akci podporuje. Tentýž ministr školství nemá problém s indoktrinační koncepcí 2030+. Naopak jí hájí a chlubí se jí. Indoktrinační ji nazývám proto, že požaduje redukci faktické výuky na úkor nově zaváděné výuky ideologické. Děti jsou údajně zahlceny množstvím informací, zato jim je ale potřeba vštěpit do hlav, jaké mají zastávat postoje ke konkrétním tématům. A čím méně informací k tomu budou mít k dispozici, tím z hlediska ideologů lépe.
Stejně tak není Babišova vláda schopna svým voličům vysvětlit, že není možné na jedné straně zvyšovat náklady na zbrojení, a na té druhé chtít funkční sociální systém či zdravotnictví dostupné pro všechny občany.
Voliči současné opozice jsou víceméně jednotní. Ti zvyšovat výdaje na zbrojení požadují sborově. Voliči ANO i Motoristů jsou v tomto podle různých průzkumů názorově rozpolcení, což je chyba vlády. Ta s nimi nedebatuje. Nevysvětluje jim, co jednotlivé kroky znamenají. Nepředkládá jasnou vizi, kam hodlá dojít, a po jaké cestě. Jakoby se za své kroky styděla či jim nevěřila.
Když není vůle…
Není problém najít osobnosti, které se v případě výše zmíněných témat proti Petrovi Pavlovi vymezují, a nabízejí alternativu. Jde například o Petra Druláka, Ilonu Švihlíkovou (Tu Andrej Babiš zapřel jako Petr, nikoli Pavel, Krista), Miroslava Ševčíka či Jana Zahradila.
Problém je, že současná vláda tyto osobnosti neoslovuje jako možné prezidentské kandidáty, a že témata, jež by měla být jejími vlajkovými loďmi, rozmělňuje a bagatelizuje.
Největším nepřítelem kabinetu Andreje Babiše není opozice, ale je jím právě tento kabinet sám. Svým voličům totiž neukazuje směr. Možná proto, že ho sám nenachází, což je ovšem velmi špatná zpráva pro celou naši společnost.
Bez vzdělanosti není obrození…
Osobně se domnívám, a ve svých statích to opakuji, že je třeba začít u vzdělávacího systému. Jedině lidé znalí historických faktů sebou nenechají manipulovat a nedají se zneužít například k přepisování výsledků druhé světové války. Jenže v takovém případě nemůže stát v čele resortu školství Robert Plaga.
Zkouška za dveřmi
Blíží se senátní volby, které jasně ukážou, zda současné vládní strany potlačí svá ega, a postaví společné kandidáty. Čímž se rovněž zjistí, jak to vládní strany myslí vážně se svým odporem k politice Green Dealu a k emisním povolenkám, k nekontrolované imigraci, k likvidační politice zvyšování nákladů na zbrojení a k eurofederalizaci (v níž se drží ústa i krok) jako takové. A jestli naše společnost o nějakého vyzyvatele Petra Pavla v soupeření o Hrad vůbec stojí.
Sepsal jsem villonskou baladu, v níž se zamýšlím nad neutěšeným stavem světa, jejíž motto je ovšem nadmíru pozitivní: Když vládne temno, nám všem přeji svit.
Temno a svit
Další rok v děsném tempu uplynul,
a já jsem starší. Slavit? Neslavit?
Kdo chce psa bíti, vždy si najde hůl.
Svět se nám chvěje. Kdekdo je v něm bit.
Ztrácí se rozum, okorává cit.
Lhostejnost hesla doby doprovází.
Ratolest míru dal bych do své vázy.
A co bych k tomu ještě mohl chtít?
Ať lidstvo do zdi tryskem nenarazí.
Když vládne temno, nám všem přeji svit.
Čím vyšší řády, tím je i víc nul.
Přeji si zdraví. Chtěl bych uzdravit
svět, který na hruď zkázu přivinul,
svět, který drží jedna tenká nit.
Hlas, který hlásal duši nezranit,
zaniká v řevu, na nějž povel sází,
rozkazy vedou lidí do nesnází,
neboť jim smysl chůze zůstal skryt,
zabalen do všech otřepaných frází.
Když vládne temno, nám všem přeji svit.
Dějinný chod se opět rychle hnul,
nezdá se, že by ráčil polevit.
Z minuty k pádu je již jenom půl,
kdy není vidět písmo pro sešit.
Člověk by přál si trochu potěšit,
když to, co může, zásadně se kazí.
Přál by si život v lásce, bez nákazy,
který byl dešti zloby téměř smyt.
V očích je příliš rozpálených sazí.
Když vládne temno, nám všem přeji svit.
Miluji život. Vnímám příkré srázy.
Apokalypsu víra nezarazí?
Rád bloumám v lese. Dokážu v něm snít.
Erupcí strachu prázdnota se plazí.
Když vládne temno, nám všem přeji svit…
Následující sonet věnuji vám všem, kdo potřebujete povzbuzení. Kdo jste zahlceni nálepkováním všeho druhu, ponižováním, ale i lhostejností a apatií mnohých a kdo potřebujete najít sílu k tomu se nevzdat:
Křídla v duši
Někdo si myslí, že dospělost značí,
že na anděly člověk nevěří.
Vždyť peří je jen záležitost ptačí,
a co by byla křídla bez peří?
Jiní, co déle po světě již kráčí,
vědí, že jsou tu lidé někteří,
kteří, byť byli dáni do bodláčí,
rozkvetou v růže, když se sešeří.
Křídla těch lidí ukrytá jsou v duši.
Ten, koho chrání, z jejich očí tuší,
že právě pro něj lehce jimi mávnou.
Za světlem cestu ukazují ze tmy,
kdy často stačí jeden úsměv letmý,
jenž prozrazuje, že jsou s ním již dávno…
Navrhuji proti sudeťáckému sjezdu nasadit zvláštní útvar poetického nasazení. Vybavený nejnovějšími daktyly, trocheji, jamby, těžkými hexadecimetry.
Pohrozit zbraní hromadného ničení, vogonskou poezií.
Křičet
Vnimanije vnimanije zavtra budut fašisty nastupát.
Nebo
Dá zdravstvujet krasnaja armia
Vzdelavaci „system“ nelze obrodit, pane Marku. Radim domskolu, nebo systematicky poskloni dovzdelavani.
Ostatne, nasi obrozenci nebyli moc formalne vzdelani. Bozena Nemcova mela, co, tri nebo ctyri roky obecne skoly.
Opravdove vzdelani a skolni dochazka jsou dve velmi ruzne veci.
Domškolu má vnuk a o rok starší vnučka mého syna a oba zaostávají za dětmi z normální školy. Vnuk méně, nastoupil do první třídy, neboť některé státní školy v malých obcí měly málo dětí a hrozilo jim zavření (vymysleli to za Fialy a Babišoví ministři v tom pokračují 🙁 ).
A tak umožnili výuku i dětem z domácího vzdělávání. Problém je, že někteří rodiče (můj syn a snacha) se mýlně domnívali, že děti se vše samy nějak naučí psát, počítat, číst.
I prd velebnosti…vnuk se zdál, že bude tedy to zázračné dítě, leč zázrak se nekoná, píše otřesně, počítání mu šlo do desíti, dál už nějak tápe. Od dubna naštěstí chodí do školy celý táden. Vnučka je na tom ještě hůře, loňský rok měla soukromou výuku, tedy spíš neměla, číst moc neumí, psát taky ne, počítání je taky otřesné.
Oba rodiče by sem nějraději profackovala.
Co vím z doslechu od jiných lidí, rodiče se musí dětem věnovat a drtit je doma učením.
No jo, domskola vyzaduje peci. Jako vsecko.
V tom pripade je asi lepsi doucovat po skole, s babickou.
Ještě to, kazit si vztahy s vnoučkem
Za potomky je zodpovědná rodina a ne škola. Pokud rodiče nemají na potomka čas, jsou na řadě prarodiče.
Nejde o čas. Ale učit vlastní děti je ještě těžší, než cizí. A prarodiče mohou být už staří a opotřebovaní a je nezodpovědné na ně přenášet odpovědnost.
Ale, kde. Naopak je to radost. Ovšem je pravda že každý si to dovolit nemůže. S manželkou jsme za práci cestovali, tak nebylo na výběr. Navíc pracovní dobu jsme neměli určenou. Bylo to to nejlepší co jsme mohli udělat.
Evix, syna jsme také učili doma, do privátní školy nastoupil až od šesté třídy. Zaostával pouze v počítání na kalkulačce, neb, doma musel používat hlavu a ve škole bylo povoléno používat kalkulačku. Naopak v hodně predmětech byl popředu. Samozřejmě že k tomu jsme přiřadili hudební výchovu (soukromí učitelé) a sportovní kroužky. Už teď nám vyhrožuje, že jeho potomci skončí u nás.
Nu, ja to sem obcas pisi, ale je dobre to zopakovat. Autor, pan Marek Řezanka mimo jine pise:
… Největším nepřítelem kabinetu Andreje Babiše není opozice, ale je jím právě tento kabinet sám. …
Demokracie a volby, to je v podstate obrovsky podfuk na hloupe lidi. Pred kazdymi volbami se odehraje v cele spolecnosti velke divadlo a hlupaci v hledisti pote voli a jsou presvedceni, ze rozhoduji o svem zivote. Ano, zvoli si sveho zastupce, ktery pred volbou cosi sliboval, ale po volbe provede neco jineho.
Vzdy si kladu otazku, proc tolik lidi se takto nekonecne necha obelhavat a porad chodi volit. Pritom musi vnimat, ze ty slibovane veci nejsou realizovany.
A prave tato vlastnost hloupych divaku, ze porad tomu prolhanemu demosystemu veri a porad vybiraji z volebni nabidky ono tzv. mensi zlo, udrzuje tento prolhany system v cinnosti. No, Babisova vlada v obdobi covidu totalne selhala, soudy rusily jeji covidova narizeni pro rozpor se zakony statu, ale lidi Babise volili znovu. A nejenom podle autora clanku to zase nefunguje, zase sliby chyby. Zhruba polovina ucastniku voleb volila Fialovce, druha polovina Babise a spol. No, jak to ma v nasem state dobre fungovat, kdyz jsou lide-volici takovi magori ??
Pane autore, Marku Řezanko, pokud by byl opravdu zajem, asi by nebyl problem vygenerovat vhodneho kandidata na presidenta naseho statu, ale problem asi bude s kvalitou nasi volicske zakladny. Minule byli do druheho kola diky volicum vybrani prave Babis a Pavel. Myslim, ze komentare netreba.
Ale nejvetsi problem je, ze vubec nejakeho presidenta musime mit. Totez samozrejme plati i o senatu. Lide vlastne chodi porad volit, do obce a do kraje, senatory a poslance, presidenta … … Je to demokracie dovedena do krajnosti a vysledkem je jen obrovska lez.
Jaký strom, takové ovoce, jaké kořeny, takový strom.
Chytry clovek se tedy pozna jednoduse, nechodi volit. A jsem zase o neco chytrejsi.
A co chcete? Nějakého diktátora, prej osvíceného? A mohla bych ho vidět?
Je takový vůbec, Pinocheta tu nedávejte, povraždil desítek tisíc lidí. Černí plukovníci v Řecku taky tak. Ani Argentina nezůstala pozadu.
Franco ve Španělsku byl ve vraždění ještě výkonnější a ten portugalský Salazar byl taktéž odporný zmetek, řídil se papežskými encyklikami Lva XIII.. Ačkoliv se během jeho čtyřicetileté vlády životní úroveň Portugalců ztrojnásobila, byla stále nízkou oproti západním zemím.
Byla nižší než u nás za socíku. Měli ústavu, avšak volit mohli jen otcové rodin a hlasy těch, co se nedostavili k volbám byly automaticky brány jako souhlasné.
Tohle chcete?
Evix 16 května, 2026 (18:52)
Otazka vhodneho systemu vlady je tedy, podle Vaseho nazoru, jasna, je to demokracie. Jenze nas svet se stale vyviji a co platilo v dobe vzniku myslenky demokracie, to jiz dnes neplati. Svet je totiz daleko slozitejsi a lide daleko narocnejsi, lze rici dokonce sobectejsi, nez byli v minulosti. Tedy lze tvrdit, ze ackoli samotna myslenka demokracie je spravna, tak nase forma demokracie je katastrofou.
Ja nejsem politolog a nebudu se jim plest do remesla. Ale myslim, ze napriklad u nas je ta demokracie dovedena do absurdna, protoze volba poslancu muze byt fakticky anulovana volbou senatoru. Legislativni proces tak muze byt zcela zablokovan. A dalsi komplikaci je mozny vliv presidenta.
System moci musi zvyraznit funkci volice, tedy prave na volice prenest zasadni odpovednost za volbu, aby volic vedel, hovorove receno, ze jak si ustele, tak si i lehne. Aby vedel, ze jeho hlas o nem samem skutecne rozhodne … tedy jednoduchost systemu.
Jako prvni krok by postacilo, mit pouze jedny volby, tedy pouze zakonodarce a vladu. Bez senatu, bez presidenta. Volby samozrejme s vyloucenim koalic, tedy pouze jedina vitezna strana s jasnou odpovednosti. Kazdy ucastnik voleb, tedy kazda strana by mela svuj volebni program napsany formou zakona, ktery by se jejim zvolenim stal automaticky neprekrocitelnym zakonem. Pri jeho nedodrzeni nove volby. Volby by byly fakticky referendem o volebnich programech stran.
Je to samozrejme jen moje myslenka uplneho laika. Ale nase dnesni forma demokracie naprosto vylucuje jakoukoli moznou zmenu. Proto je ucast u voleb uplne zbytecna.
Ale co je nejdulezitejsi, demokracie predevsim potrebuje inteligentni volice. Lze vsak konstatovat, ze nas stavajici volebni system inteligentniho volice nepotrebuje, dokonce ho ani nechce.
AT
Ti, kteří by mohli potenciálně zamíchat kartami, byli „demokraticky“ vyřazeni ministerstvem lásky při sčítání chybných hlasů, kdy např. 7 % na jednom archu a 9 % na druhém archu dalo průměr 16 %.
„Jako zásadní problém je třeba vnímat aktivistický postoj Petra Pavla k eurofederaci a jeho podporu Spojených států evropských. Před podobným vývojem stávající vláda varuje, a staví se proti němu. Nestojí o centralizovaný superstát, který bude jednotlivým zemím diktovat. Nestojí o politiku Green Dealu a podporu masové imigrace. Nestojí o militarizaci společnosti a přechod automobilového průmyslu na vojenský. S tím má Evropa již od dob Adolfa Hitlera,“
loutky banksterů. Tak jako vyžraný Posselt, Fialový hnus, Zdechlina, Plaga, Havlíček, preVít Rakušan nebo PePa107 (zednářká mafie Aspen Institute).
Christoph Lippert například na jednání s představiteli a poslanci za TOP-09 konaném v Plzni doslova řekl: “Už ve starém Rakousku-Uhersku bylo zavedeno mnoho nařízení, která sice možná předběhla svou dobu, ale která ovšem lze dnes konečně zavést zpět do EU, pokud se tedy doufejme, EU nezhroutí kvůli nacionalismu, jak se to k naší velké škodě stalo se starým Rakouskem-Uherskem.“
24. února 2024 v Mnichově před davem německy a ukrajinsky žvatlajících zdebilizovanců Lippertův Sudeťácký nadřízený Bernd Posselt kázal banksterské plány:
„My teď hned potřebujeme vytvořit 🕎Spojené státy evropské! Protože jedině Spojené státy evropské dokáží nahradit Spojené státy americké!”.
Posselt dále vykřikoval, že Ukrajina musí být okamžitě vyzbrojena německými dalekonosnými raketami Taurus, a musí těmito raketami začít ostřelovat Rusko. A Rusko musí být poraženo, aby se Ukrajina i Německo staly základem nově vytvořených Spojených států evropských. A tyto Spojené státy evropské musí vzniknout, aby Slovensko a Maďarsko nerozvrátily EU, a aby bylo dalším “lavírujícím národním státům Evropy” navždy znemožněno zabránit vzniku jednotné🕎 evropské říše‼️
Jde o to aby se slovanští podlidé navzájem vraždili a vydělat na tom.
Ad „Není problém najít osobnosti, které se v případě výše zmíněných témat proti Petrovi Pavlovi vymezují, a nabízejí alternativu. Jde například o Petra Druláka, Ilonu Švihlíkovou (Tu Andrej Babiš zapřel jako Petr, nikoli Pavel, Krista), Miroslava Ševčíka či Jana Zahradila.“:
Problém najít kandidáta/kandidátku na budoucího prezidenta/prezidentku je stěžejní. Zatím to vypadá, že pokud bude znovu kandidovat Děd Rozvěd, bez potíží obhájí a zůstane v úřadě dalších pět let.
Účast ve druhém kole v roce 2013 byla necelých 5 milionů, v roce 2018 5,56 milionu a v roce 2023 5,76 milionu. Aby někdo porazil dosavadního, musel by být schopen získat 2,5-3,0 (podle účasti) milionu hlasů. To nikdo z výše jmenovaných nedá.
Chtělo by to někoho jiného. A teď babo raď.
Musíme se ptát, proč to jmenovaní nedají. Protože holt většina voličů:
1) Podporuje NATO.
2) Souhlasí se zvyšováním nákladů na zbrojení na úkor všeho ostatního.
3) Kašle na naše dějiny i naši budoucnost.
Otàzka je, co s tím?
Dokud budou lidé poslouchat dobrosery z TV, tak to lepší nebude.
ach jo
https://medium.seznam.cz/clanek/david-vondracek-navstivi-cesky-prezident-petr-pavel-sudetonemecke-dny-v-brne-274959?utm_campaign=abtest310_treti_wallpaper_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=2
a nedaj pokoj nedaj
Díky za básně, Marku. Pravdu díš – ale nejen vláda není schopna vygenerovat osobnost, celá společnost ji není schopna vygenerovat. Půlka lidí je beznadějně pitomá vlastní vinou, kdy se o nic nezajímají, a druhá se hádá o kdeco. Drulák a Švihlíková jsou jistě osobnosti – ale proč nekandidovali za Stačilo? Nic není jisté, ale pravděpodobně by ho byli posunuli do Sněmovny. Mají jiné plány asi. Jsem ráda, že je máme, ale „být za bukem“ nám není k ničemu.
Mene basni vice barikad v Brne.
Méně barikád, více hospodářské moci.
Máš pravdu, Jano, celkově je ta situace tristní. Snad osobnosti budou přibývat, a co především, potáhnou za stejný provaz stejným směrem…
Díky, krásné. A ano, povzbudit potřebujeme, zvláště v této době. Bohužel místo hrdého premiéra naší suverénní země máme cizáckého keťase….a to je špatně. Pokud má už teď strach se hákenkrojcům postavit a sjezd potomků nácků odsoudit, natož zarazit, kde máme záruku, že nepovolí i v dalších věcech…a časem…nás prostě rozdá.
Babiš?
Ano. Už to měl zarazit. Páky na to mají, ne, že ne, ale nechce, kapituluje…zase se historie opakuje. Může z toho být v Brně bordel, páč tam chtějí jet bránit ty potomky henleinovců i michprdi…asi někdo podněcuje majdan…asi aby padla vláda….asi aby umlčeli všechny, kteří nechtějí IV. říši…v zájmu své vlády by měl konat a z bezpečnostních důvodů to zarazit…jenže on raději keťasí…což je v klidných dobách fajn, ale doba klidná není, opozice zhnědla a mládež asi taky…ve vražedné kombinaci s banderovskou chátrou u nás usazenou je to výbušný koktejl. Řešit se to dá, radikálně zákazem…ale asi chce, aby k něčemu došlo…co my víme, jaké pikle kují??!!
ČR jasně směřuje spolu se zločinným KoZa, jestliže jakýsi pisálek v pohodě fandí genocidě Palestinců: Brilantní akce. V Gaze byl při náletu zabit vojenský šéf Hamásu
Obě básně jsou moc hezké.
To mě velmi těší. Jsem rád, že oslovují a mají co říct.
Hezký víkend přeji.
Vzdejte se, nic se vám nestane!
Definici „české otázky“, přednesl v říjnu 1941 nově nastupující říšský protektor Heydrich. Jeho projev v Černínském paláci k německým představitelům Protektorátu jasně definoval budoucnost českého národa: „…. všem musí být jasné, že českomoravský prostor nesmí natrvalo zůstat v takovém stavu, aby umožňoval Čechům tvrdit, že je to jejich prostor. Musí být jasné, že v německých dějinách byly Čechy a Morava srdcem říše, byly vždy pevností němectví a v dobách kolonizace stráží proti Východu. Heydrich dále pokračoval: “Tento prostor, musí být jednou definitivně osídlen Němci… Čechům musíme ukázat, kdo je pánem v domě, aby věděl přesně, že se zde diktuje německý zájem a konečné slovo má říše. Pokusíme se podle staré metody poněmčit českou verbež…!“
https://vasevec.info/blogy/vzdejte-se-nic-se-vam-nestane
Toto by se právě na školách mělo učit. Místo toho rok od roku panuje například kolem výročí 14. až 16. března čím dál větší ticho. Jako by dějiny začínaly až odsunem, a před tím se nedělo nic…
Vyhodili to i z kalendáře. Poslanecká sněmovna.
SPD: Poslanci této strany podali v lednu 2020 novelu zákona, aby byl 15. březen zaveden jako významný den pod názvem „Den památky obětí okupace českých zemí nacistickým Německem“. Tento návrh tehdejší parlamentní většina neschválila a legislativním procesem neprošel. 15. březen proto nadále zůstává běžným pracovním dnem, který si veřejnost, historici a politici připomínají pouze formou pietních aktů bez opory v zákoně. Připomínám, že tehdy vládla druhá vláda Andreje Babiše s ČSSD vedené Janem Hamáčkem.
21. srpen je také běžný pracovní den a v kalendáři je připomenut. Běžte se podívat.
Nesrovnatelné.
Myslím, že nerozumíte mému textu.
Ostuda!
Brzy se začnou učit jen o bitvách proroka Mohameda a jeho útěku z Mekky do Medíny. Ale také Sudetští Němci vejdou do historie, jako dávný a vyhynulý předislámský bavorský kmen spolu s Bavory, Šváby, Franky.
Jde o ruseni statu a narodu Jugoslavie, Lybie a Syrie ,ktery byli zruseny
pred CR. Prejmenovani na Cechii uz sem psal byl zacatek , od kterych kazda demokracie postupuje, vod horsiho k nejhorsimu..
Úkrok stranou:
Sudetsky tlusťoch čeka, až na česke straně najde tolik kolaborantu, že opět zautoči.
(Laďa Větva)
👍
Vy ten systém dosazování figurek na určité posty popisujete jako soutěž , o toho nejvhodnějšího kandidáta . V určitém smyslu to tak je . Každé volby probíhají tak , že jsou předem vybraní určití „kádři“ generačně parazitických klanů , které založením politické strany a výběrem svých poskoků aspirují na převzetí moci v daném státu , či v dané části státu .
Takže každá volba proběhne zaručeně a ne náhodně , jako výběr mezi špatným a hodně špatným , protože každý koho zvolíte nebude pracovat na rozvoj státu , nýbrž na zájmy dané skupiny . Ať už místní , či přeshraniční .
A k volbě předem vybraného adepta pRezidenta protektorátu ČR , lze podotknout to samé . Proč SPD vybrala za kandidáta člověka , který nemohl prorazit , vzhledem k tomu , že svým projevem nepatřil mezi oslovovače davu .
Proč ANO nenasadila protifiguru ohrožující vzestup štábní krysy na hrad .
Protože jim tento manévr byl zakázán .
Jako maskot tohoto státu byl vybrán chameleon a to z toho důvodu , že vyhovuje pro průběh procesu likvidace České státnosti skupinám protistátním , tak i skupinám , které operují z pozice globální politiky , které maskota použijí k rozvoji svých prosazovaných procesů , přičemž mimo jiné zaříznou ty , kteří jim svým nechápáním do průběhu běžících procesů vstupují . Že přitom maskota a jeho vodiče použijí jako palivo pro své projekty , je chybou těch , kteří nechápou to , co chápat musí , pokud se derou příliš vzhůru . Že se musí „zařadit“.
A nedělám si žádné iluze o tom , že v této přetahované bude někdo brát ohledy na pasené stádo . Prostě budeme zařazeni do projektu toho , kdo je schopen zařadit střední a východní Evropu do svých scénářů a kdo má nástroje , zdroje a kádry k tomuto řízení .
Jó pane Putinovec, tohle je vyšší dívčí a to spousta lidí – voličů nikdy nepochopí.
Lidi si musi svoje kandidaty vybirat mezi sebou a nepoliticky a ne cumet nahoru, koho jim na podia nastrci , aby na ne vedli lzivy slibokecy ..
A kazdej treti mesic ,se kandidat vyhodnoti a bud zustane a nebo pude ..
To by bylo krásné… Příliš krásné!
[;>))
Putinovče, číst Vaše příspěvky je pro mě opravdu potěšením. I když rozebíráte věci opravdu nepříjemné.
Ne, že bych Vás pokládal za neomylného, to není nikdo. Ale myslím, že často trefujete jádro pudla.
Naivita nemalé části respondentů (a to nemluvím o většinové populaci!) mě deptá.
Myslím, že Váš příspěvek je pravdivý. Přesto si nemyslím, že výsledek je předem daný a že roli hrají výhradně politicky organizované síly vnitřních i vnějších parazitů. Procesy jsou složité, aktérů je více, naše země je relativně malou mincí ve velké hře, takže ledacos může přiblížit výsledek lepší, než ten nejhorší. Murphyho zákony platí i pro ty opravdu velké aktéry a někdy můžou váhy převážit i lidé malí a neinformovaní. V nějaké ideální výsledky nedoufám, ale menší zlepšení nebo aspoň ne extrémní zhoršení je myslitelné, zvláště pokud se nebude příliš příčit plánům velkých aktérů.
Budeme doufat , že Ta síla , která je nejvýše v řetězci do sebe vkládaných procesů , posune měřítko univerzální vesmírné MÍRY v tomto boji Lidí se sebrankou zrůd , na stupeň dobrý , až vynikající .
Bez té druhé strany MÍRY , špatné , až po katastrofické ukončení projektu .
I to bude ve scénáři možného vývoje nízkofrekvenčních procesů .